Loading

Resorpsiyon için tabletlerin yardımı ile boğaz ağrısı tedavisi nasıl

Boğaz ağrısı anjina dahil ciddi hastalıklara yol açan yaygın bir semptomdur. Önce boğazınıza ne olduğunu ve hastalığın temel nedenini bulmanız gerekir. Bu aşamada, anjina için resorpsiyon tabletleri en iyi ilaç olacaktır. Ancak, bu tür yerel ilaçları hızlıca ayağınızın üzerine koyabilecek tek bir ilaç olarak kullanmayın.

Angina, bir takım olumsuz sonuçları beraberinde getiren ciddi bir hastalıktır. Relapsın tam iyileşmesi ve önlenmesi için, farklı yönlere sahip ilaçların kullanımı ile tam bir tedaviye tabi tutulmalıdır. Tedavi edilmeyen bademcik iltihabının sonuçları karaciğer, idrar-üreme sistemi, dolaşım sistemi ve beyin aktivitesini etkileyebilir.

Makalenin içeriği

Angina: Nedenleri ve Belirtileri

Angina, boğazın mukoza zarının inflamatuar bir prosesidir. Bu hastalık, havadaki damlacıklar yoluyla, gıda yoluyla ve enfekte bir insanla konuşurken bulaşır. Akut ilkbaharda ve sonbaharda tepe ve hipotermi bağlı olabilir veya bazı hastalıkların komplikasyon hareket edebilir: difteri, grip, kızıl, kan hastalıkları, kronik bademcik iltihabı, rinit, sinüzit, diş hastalıkları ve insan vücudunda enfeksiyonun diğer stabil odaklar.

Azaltılmış bağışıklığın arka planı karşısında streptokok enfeksiyonu insana saldırır ve birkaç gün boyunca aşağıdaki semptomlara sahiptir:

 • Boğazda sürekli keskin ağrı, yutulamaması, hastanın pratik olarak konuşamaması;
 • lenf düğümleri büyümüş, duyguları acı verici;
 • bademcik kabarma ve boyutları arttığında, bunlar, bu nokta pürülan sarı (bademcik iltihabı), cerahatli plak (laküner anjin), şiddetli hastalık ile koyu gri renk alanları;
 • sağlık ve genel halsizlik keskin bir bozulma (migren, eklem ağrıları, iştah kaybı, zayıf uyku);
 • güçlü ateş (40 ° 'ye kadar);
 • ateş.

Kendi kendine ilaç kullanmayın, ilk belirtilerle hastanın acil olarak bir ilçe terapistini çağırması gerekir.

Hastalar genellikle ARVI tezahüründe boğaz ağrısını yazarak hastalığın ciddiyetini hafife alırlar. Boğazdaki ağrı bir haftadan fazla endişe duyuyorsa, bu durumda soğuk algınlığın bununla hiçbir ilgisi yoktur. Bu hata ciddi sonuçlara yol açabilir.

Hastalık türleri

Hastalığın tezahürünün şiddeti ve doğası anjinayı sınıflandırmayı mümkün kılar:

 1. Mavi dil. Aniden ortaya çıkar, hızla ilerler. Erken bir aşamada hastanın bir terleme boğazı vardır, mukoza zarı çekilir, vücut boyunca bir ağrı ve zayıflık vardır. Palatine bademcik iltihaplı ve şişmiş, lenf düğümleri hissi ağrılı hislere neden olur. Hastayı yutmaya acıyor, titriyor. Vücut ısısı 39 dereceye yükselir, şiddetli baş ağrıları sanrılı koşullara yol açar.
 2. Foliküler. Semptomlar kataral anjinaya benzer, ancak daha parlak görünür, hastalığın karakteri daha uzun ve ağırdır. Hasta tükürük artışını artırdı. Bu anjin tipi sadece bir hastanede tedavi edilir.
 3. Laküner. Beyaz ve sarımsı renk tonlarındaki trafik sıkışmalarında oluşan boşluktan fark edilir. Hasta belirgin şişmiş ve iltihaplı palatine kemerler.

Angina 14 güne kadar devam eden bulaşıcı bir hastalıktır. Hastanın tam izolasyon, yatak istirahati ve kapsamlı tedaviye ihtiyacı vardır.

Çözünme tableti nasıl çalışır?

Resorpsiyon için anjinadan elde edilen tabletler, yerel ilaçlara atıfta bulunur ve öncelikle iltihaplanmanın giderilmesinde amaçlanır. Boğazda ağrının giderilmesi, doğrudan enflamasyon odağı üzerinde doğrudan etkili olan maddelerin yüksek konsantrasyonuna bağlı olarak elde edilir.

Bazı resorbanlar, anjini ciddi antibiyotiklerle tedavi edilmeksizin hastalığın erken evresinde tedavi edebilirler. Neredeyse tüm ilaçların bir zarflama etkisi vardır ve hastanın tahriş olmuş larinkste keskin savaş hislerinden kurtulmasına yardımcı olur.

Tabletler kompozisyonda ve buna bağlı olarak etkinlik bakımından farklılık gösterir. Bu nedenle, antiseptiklerin hareketi, enfeksiyöz süreci provoke eden bakterilerin etkisine yöneliktir. Hastalığın semptomlarını bloke eder, enfeksiyonun yayılmasını engeller, dezenfekte edici bir etkiye sahiptirler. Anestezi boğazda ağrıyı hafifletir, anestezi yapar. Enzimler, patojenlerin hücrelerini yok eder. Vitaminler, yerel bağışıklığın korunmasına yardımcı olur. Bitkisel bileşenler ağrıyı azaltır, antibakteriyel etkiye sahiptir ve vücudun direncini artırmaya yardımcı olur. Bazı haplar, alerji hastaları için özellikle önemli olan antihistaminikler içerir.

Rezorpsiyon için bir tablet seçerken, bitki özleri içerenlere tercih vermek daha iyidir. Tatları içeren preparatların aksine, aynı zamanda hoş bir tat ve aroma verir, ancak aynı zamanda terapötik bir etkiye sahiptir.

Rezorpsiyon için tabletlerin avantajları düşük yan etki olasılığıdır. Aktif maddelerin ana dozu lokal olarak etki eder ve vücuttaki mevcut süreçleri etkilemeden çok küçük miktarlarda kan içine emilir.

Antibiyotikler tabletleri

 1. "Anti-angina" antimikrobiyal bir analjezik ilaçtır. Anjinayı provoke eden Gram-pozitif ve Gram-negatif bakterilere ve Candida mantarlarına karşı aktiftir. Askorbik asit, tabletlerin bir kısmı, bağışıklığı artırır ve vücudun savunmalarını uyarır ve C vitamini, etkilenen hücrelerin rejenerasyonunu destekler. Dikkatli diyabetli hastalar tarafından kullanılması tavsiye edilmez, alerjik alınmalıdır. Diğer ilaçlarla ilacın etkileşimi bir doktora danışılmalıdır.
 2. "Neo-angin" - bakterisit ve antiseptik aksiyonlu lolipoplar. Hapda bulunan analjezik ağrıyı çabuk bir şekilde gidermeye yardımcı olacaktır. Uçucu yağlar, nefes almayı kolaylaştıracak ve mukozada kan akışını hızlandıracak, iyileşmeyi hızlandıracaktır. Bu ilacın tedavisi sistematik antibiyotik ihtiyacını azaltır. Akut, bulaşıcı işlemlere, boğaz (bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, oral kandidiyazis, stomatit, larinjit, farenjit) tedavisi için endikedir.
 3. "Septotelet", antitüsif etkisi olan kombine bir ilaçtır. Pastil bileşimi enflamasyonu, serin ve anestezi giderilmesine yardımcı olan uçucu yağları içerir. Orofarenks enfeksiyöz iltihaplı hastalıkların tedavisi için endike edilir, ağızdan ses kısıklığı ve hoş olmayan koku ortadan kaldırır.
 4. "Pharyngosept" - streptokok, stafilokok, pnömokok enfeksiyonlarının neden olduğu hastalıkların tedavisi için haplar. İlaç hafif form hastalıkları için monoterapi için uygundur. Hiçbir yan etkisi yoktur, aktif maddeye (ambazona) karşı bireysel hoşgörüsüzlük için kontrendikedir. Diğer ilaçlarla uyumludur. Lezzet içerir.
 5. "Grammidin" (aktif bileşen gramicidin), orofarenksin bulaşıcı hastalıklarının hemen hemen tüm patojenlerini ortadan kaldıran antibakteriyel bir ilaçtır. Sık kullanımda aktif kalır. Tedavi süresi boyunca bol miktarda tükürük, ağız boşluğunun akla yatkınlığına katkıda bulunur. Endikasyonları: bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, farenjit, stomatit. Gramicidin alerjileri kontrendikedir.

Antiseptik preparatlar

 • "Koldakt Lorkpils", kombine bir antiseptik ve dezenfektandır. Anti-inflamatuar, analjezik ve lokal anestetik etki sağlar, mikrobik hücreler ve mantarlara karşı aktiftir. Tahrişi hafifletir, nefes almayı kolaylaştırır. Tedavi döneminde alerji mümkündür. Boğaz akut iltihaplanma vakalarında gösterilir: farenjit, bademcik iltihabı, larenjit, ses kısıklığı ve diş hastalıkları.
 • "Supremumların KBB" - güçlü antiseptik, analjezik, lokal anestetik, anti-enflamatuar etkisi ile kombine ilaç. Ağızda ve boğazda tedavi ve anjin, bademcik iltihabı, farenjit, nazofarenjit, larenjit, tracheitis ve diğer bulaşıcı süreçlerin önlenmesi için kullanılır. İlaç viral, bakteriyel ve fungal hastalıklar için uygundur.
 • Kombine antiseptik bir bakterisit olan "Sebidine", mukoza ve larenks hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Bakteri yapısını ve kılcal damarları güçlendiren ve vücudun savunmalarını harekete geçiren askorbik asit olan klorheksidin içerir. Tabletlerin rejenerasyon etkisi vardır. Aşırı duyarlılık kontrendikedir. Tedavinin zorunlu hale getirilmesinden önce birtakım yan etkiler vardır.
 • "Teraflu LAR", ağız boşluğunda bakteriyel, fungal ve viral enfeksiyonları yok eden bir antiseptiktir. Anestezik etki, ilacın bir parçası olan lidokain tarafından sağlanır. İçeriği tedavi için en uygun olanıdır ve aşırı doza neden olmaz. İlaç, catarrhalic tonsillitis, farenjit, stomatit, ülseratif gingivitis ve kronik tonsillit tedavisi için endikedir. İlacın etkinliği, diş macununun eş zamanlı etkisi ile azalır, tedavi sırasında alkolün alınması yasaktır.
 • "AstraSept" - anti-inflamatuar, analjezik, lokal anestezik etkisi ile lolipopans antiseptikler. Antimikrobiyal ve antifungal etkiye sahiptirler, boğazdaki ağrıları giderir ve tahriş eder. Bir tonsillit, bir farenjit, larenjit, ses kısıklığı, diş etlerinin inflamatuar süreçlerinde gösterilir. Farklı lezzetlere sahipler.

anestezikler

 • "Strepfen" - anestezik ve anti-inflamatuar bir ilaç, üretimi azaltır ve ağrı dürtülerini gerçekleştirir. İlaç yaklaşık 30 dakika sürer ve 3 saate kadar sürer. Boğaz hastalıklarını akut ağrı sendromu ile tedavi etmek için kullanılır. Uzun süreli tedavinin bir uzman tarafından önerilmesi dışında, tedavi süreci 3 günü geçmemelidir.
 • Çubuklu "Geksoral Lorsept" - zarflama ve koku giderici özelliklere sahip bir antiseptik antimikrobiyal analjezik. Mantarlara karşı geniş bir aksiyon yelpazesine sahiptir, mikroorganizmaların hücresel bütünlüğünü bozar. Bakteri ve mantar ağız boşluğu enfeksiyonları (bademcik iltihabı, farenjit, bademcik iltihabı) ile uygulanan ve SARS için ek bir koruyucu tedavi olarak. İlaç çeşitli damakta sunulmaktadır.
 • "Stopangin 2A Forte" - antiseptik etkinin anestezik bir preparasyonu. Boğazda ağrıyı azaltır, şişmeyi azaltır. Etkinlik ilacı aldıktan 2 dakika sonra başlar. Antibiyotik tirotricin ve gramicidin içerir. Akut ağrı eşlik eden boğaz hastalıkları için kullanılır. Tedavi beş gün boyunca semptomatiktir. Yan etkiler: alerjik reaksiyonlar.
 • "Trachean" - kombinasyon ilaç: antibiyotik tirotricin, antiseptik klorheksidin ve analjezik lidokain. Antibiyotik kanın içine girmeden lokal olarak etki gösterir, çoğu bakteri ve mantarlara karşı aktiftir. Antiseptik geniş etki spektrumu antibiyotiğin etkisini arttırır ve iltihabı ortadan kaldırır. Analjezik madde lidokaindir. Resorpsiyon için tabletler hoş bir nane aromasına sahiptir.
 • Lollipop "Vicks" - biyolojik olarak aktif katkı maddesi, ek bir C vitamini kaynağıdır. Ek tükürük oluşumundan dolayı tahrişi hemen gidermeye, boğazı yenilemeye ve yumuşatmaya yardımcı olur. Doğal maddeler (bal, ahududu suyu) vücudu kimyasal etkilere maruz bırakmaz.

Genel kullanım önerileri

Resorpsiyon için tabletler yemek aralarında bir mola sırasında alınmalıdır: yemeklerden bir saat sonra ve yarım saat önce. Boğazları antiseptik bir çözelti, deniz suyu veya bitkilerin bir kaynatmasıyla önceden durulayınca ilaçlar daha etkili olur.

Tabletin uzun süre çözünmesi tavsiye edilir, böylece aktif maddeler boğazın mukoza zarına emilebilir. İlaçlar çiğnenemez ve bütün olarak yutulabilir.

Dozajda kal. Birçok tabletin hoş bir tada sahip olmasına rağmen, hala ilaçlardır. Bunların bir çoğu aşırı doz durumunda vücut üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir.

Çocuklar, hamileler, alerjiler ve diyabet hastası insanlar sadece genel sağlığa zarar vermeyen bazı ilaçları almalıdır.

Anjinli hapların semptomatik bir tedavi olduğunu unutmayın. Tedaviniz sırasında hemen doktorunuza danışın:

 • alerjiler ve nefes darlığı şeklinde yan etkiler;
 • vücut ısısını 38 derecenin üzerine çıkarır;
 • mukus boğazında beyaz bir kaplama ortaya çıktı;
 • ciltte ve mukusda döküntü ortaya çıktı;
 • Ağrı, bir tarafta göz, burun, kulak ve lenf nodunun paralel enflamasyonu ile lokalize olur;
 • çene altında şişmiş yamalar ile ağrı vardı;
 • Boğazdaki ağrı, ilaçlarla bir haftalık tedaviden geçmez.

Zamanında doktorlara hitap etmek, daha karmaşık hastalıkların gelişimini durdurmaya ve aile bütçenizi korumaya yardımcı olacaktır. Sadece bir doktor doğru tanı koyabilir ve bireysel bir tedavi yöntemi önerebilir. Boğaz hastalıklarının tedavisine entegre bir yaklaşım, etkili tedavi ve hızlı iyileşmenin anahtarıdır.

Kalbe Bakın

İpuçları ve tarifler

Rezorbsiyon için anjinadan pastiller

Akut bademcik iltihabının ilk belirtileri, yutulduğunda daha da kötüleşen boğazdaki basınç ağrılardır. Bu belirtiler, şekerlerle mükemmel bir şekilde yerleştirilir. Onlar sadece rahatsızlık rahatlatmakla kalmaz, aynı zamanda antiseptik, zarflama ve analjezik etkiye sahiptirler. Anjinadan rezorpsiyon için tabletler, hastalığın gelişimini durdurabilir ve iltihabı ortadan kaldırabilir. Ve çok çeşitli ilaçlar, her bir hastalık türü için ayrı ayrı ilaçları seçmenizi sağlar.

Anjina resorpsiyon için tablet kullanırken

Emziren haplar, boğaz ağrısının ilk belirtilerinde reçete edilir. Onların başvurusu için ana göstergeler şunlardır:

 • kuru, rahatlama getirmeyen, öksürük;
 • boğazda enflamatuar süreçler, zulüm duygusuna neden olur;
 • ağız, yutak, larinks ve bademciklerin kızarması.
 • boğaz ağrısı, zaman yutma gıda, içecek veya tükürük ağırlaştırılmış.

Rezorpsiyon için anjinadan gelen tabletler, viral, enfeksiyöz olmayan ve alerjik tipte hastalıkların tedavisinde etkilidir. Ancak, sadece doktor iltihabın doğasını ortaya çıkardıktan sonra kullanılmalıdır. Bu nedenle, bakteriyel bademcik iltihabı ile, antibiyotik içeren haplar kullanılır, bu da diğer hastalık türleri için işe yaramaz.

Hastalığın türünden bağımsız olarak, tüm şekerlemeler yemekten sonra dağılırlar. Ayrıca, bir sonraki öğüne, yuttuktan sonra en az bir saat izin verilir. Bu ilaçları çiğnemek veya yutmak yasaklanmıştır - belirgin bir yerel etkiye sahiptirler.

Resorpsiyon için en iyi 15 tablet

Anjinli tüm tabletler üç tipe ayrılır: antibiyotik içeren, antibiyotik içermeyen ve şifalı bitkilere dayanan.

Antibiyotik içeren en iyi pastiller - "Koldakt Lorpils", "Stopangin 2A", "Gramicidin". Antibiyotik içermeyen en popüler ilaçlar Strepsils, Faringosept, Decatilen ve Septotelet'dir. Otlar temelinde - "Carmolis", "Verbena-okaliptüs" ve adaçayı içeren tek olanlar - şekerler "Doktor Theiss."

«Stopangin 2A»

Malzemeler: ana aktif maddeler - antibiyotik tirotrikin, anestezik benzokain.

Uygulama: Bir tablet için her iki saatte bir al. Limon, portakal, nane ve çilekli tatlar ile 4 versiyonda üretilir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: 18 yıla kadar atama yok, hamile ve emziren kadınlar, alerjiler mümkündür, burun akıntısı, ağız mukozasının ve tadın duyarlılığının geçici kaybı.

"Grammidin"

Malzemeler: bir antibiyotik temelinde yapılır, ana aktif bileşen gramicidin C.

Uygulama: iltihabı ortadan kaldırır ve bakterileri savaşır. Sınırlayıcı doz günde 8 tablettir. Tedavi süresi en fazla 6 gündür.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: Hamilelik, emzirme, 12 yaş altı çocuklar, alerjik reaksiyonlar, dermatit.

"Koldakt Lorpils"

Malzemeler: diklorobenzil alkol, amilmmetakrezol, limon ve portakal esterleri, boyalar, sukroz, levomenthol, glukoz içerir.

Uygulama: 12 yaşından büyük çocuklar - günde 6 tablet, yetişkin - 8. Her 2-3 saatte bir kullanın.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: 5 yaşın altındaki çocuklar, alerjiler, kusma, ishal.

"Valium"

Malzemeler: diklorbolsilovy alkol, amilmetalkrezol, nane, anason, sukroz, glikoz, levomenthol esansiyel yağları.

Uygulama: Hastalığın ilk günlerinde kullanılmasını tavsiye ederiz. Öksürük ve boğaz ağrısını ortadan kaldırır, enfeksiyonun yayılmasını önler. Tedavi süreci bireysel olarak seçilir. Tabletleri 3 saatte bir karıştırın. Maksimum günlük doz: 12 pastil.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerji, kısmi tat değişikliği, 6 yaşın altındaki çocuklarda, aşırı dozda - mide rahatsızlıkları olan hamilelik ve emzirme döneminde reçete edilenler.

"Septolete"

Malzemeler: ana aktif bileşen, setilpiridinyum klorürdür.

Uygulama: enzimatik reaksiyonların inhibisyonu ve bakteri zarının geçirgenliğinde bir azalma nedeniyle virüslere karşı etkili bir şekilde savaşır, ayrıca üremelerini de önler. 4 yaşından küçük çocuklar için uygundur - günde 4 tablete kadar, 10 yaşından 6 tabakına, yetişkinlere - 8 lolipop.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: setilpiridinyum klorür, bulantı, ishal, deri döküntüleri ve tahrişine karşı alerjidir.

"Faringosept"

Malzemeler: Amazon monohidrat, kakao, laktoz, magnezyum stearat, sakaroz, arap zamkı, vanilin.

Uygulama: Boğaz ağrısı etkili bir şekilde kaldırır. Tedavi süresi - 4 güne kadar, günde üç ila beş kez bir tablet alın.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerjik reaksiyonlar mümkündür, 3 yaşın altındaki çocuklara reçete etmek yasaktır.

"Dekatilen"

Malzemeler: ana aktif bileşen, dequalinium klorürdür.

Uygulama: hızla ağrı ve iltihabı hafifletir, bakterisidal bir etkiye sahiptir. Her iki saatte bir plaka. Akut semptomları ortadan kaldırdıktan sonra - her dört saatte bir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerjik reaksiyonlar mümkündür, 4 yaşın altındaki çocuklar.

"Falimint"

Malzemeler: asetilaminonitropropoksibenzen, jelatin, sükroz, yağ, talk, glikoz, silikon dioksit.

Uygulama: Resorpsiyon anında görünen serinlik hissi nedeniyle nefes almayı kolaylaştırır. Maksimum tedavi süresi günde dört ila 10 tablettir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerji, diyabet, gebelik.

"Sebidin"

Malzemeler: ana bileşen klorheksidindir.

Uygulama: akut viral angina için reçete. Kabul süreci iki ila üç haftadır. Günde 4-10 kez kullanın.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerjiler, dispeptik bozukluklar.

"Lizobakt"

Malzemeler: piridoksin ve lizozim hidroklorür, yardımcı maddeler.

Uygulama: ağız boşluğunu ve gırtlak bir koruyucu film ile zarflar, lokal bağışıklığı normalleştirir. Günde iki kez iki tablet yaz - günde dört kez, 12 yaşın altındaki çocuklar - günde üç kez 1 şeker.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: laktoz intoleransı, alerjiler, 3 yaşın altındaki çocuklar, doz aşıldığında - mukoza zarının uyuşması, karıncalanma hissi, el ve ayaklarda hassasiyet kaybı.

"Adzhisept"

Malzemeler: amylmetacresol, diklorobenzil alkol, racemetol, sakaroz, nane ve anason esansiyel yağları.

Uygulama: Candida türünün mantarlarının neden olduğu anjin için reçete edilir. Mikroplara ve mantarlara karşı mücadeleye yöneliktir. Ağrıyı ortadan kaldırır ve sekonder semptomları giderir: burun tıkanıklığı, boğulma boğması. Bir levhayı her iki saatte çözün, bir günde 8 tablete kadar yiyebilirsiniz.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: açığa çıkarılmamış, küçük alerjik reaksiyonlar mümkündür.

"Strepfen"

Malzemeler: aktif madde flurbiprofen'dir.

Uygulama: analjezik ve anti-enflamatuar ajan olarak davranır. Hızla emilir, yarım saat sonra akut semptomları giderir. Günde en fazla beş kez alın.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: 12 yaşın altındaki çocuklar, yaşlılık, gebelik, emzirme, mide ülseri, ödem, dolaşım bozuklukları, karaciğer ve böbrek fonksiyonu, hemofili, taşikardi, anemi, alerjiler.

"Karmolis"

Malzemeler: Nane, karanfil, Çin tarçın, lavanta, muscat, melissa, anason, kekik, limon püresi esansiyel yağlar.

Uygulama: Boğazdaki ağrıyı etkili bir şekilde ortadan kaldırır. Buna ek olarak, bunlar hareket tutması ve yorgunlukla nefes almanın iyileştirilmesi için kullanılır. Her iki saatte bir çözülür. Maksimum dozaj 10 tabaktır.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: bileşenlerin bireysel hoşgörüsüzlüğü.

"Verbena, Okaliptüs"

Malzemeler: nane, okaliptüs, çam, C vitamini eterleri

Uygulama: dezenfekte eder, ferahlatır, tonları açar, iltihabı azaltır, balgam söktürmeyi kolaylaştırır ve ağrıyı hafifletir. Ortalama doz günde 5 tablettir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: bireysel hoşgörüsüzlük.

Lollies "Doktor Theiss"

Malzemeler: okaliptüs, nane, anason, rezene, adaçayı, bal, kızılcık suyu, ıhlamur özü, mentol, askorbik asit sıkmak.

Uygulama: yatıştırır, iltihabı hafifletir, öksürüğü kolaylaştırır, mükemmel bir balgam söktürücüdür.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: Dikkatli diyabetli kişiler, 12 yaşından küçük çocuklar ve hamile kadınlar için. Küçük alerjik reaksiyonlar mümkündür.

Çocuklar için uygun olan şekerler nelerdir

Anjina belirtileri ile, çocuklara özel emilebilir tabletler reçete edilir. Yetişkinler için lolipoplardan daha nazik davranırlar, minimum yan etkilere sahiptirler ve daha hoş bir tada sahiptirler. Önemli nokta: 4 yaşın altındaki çocuklar neredeyse hiç tabak yazmaz.

Farmakoloji pazarında angina tedavisi için en popüler tabletler şunlardır:

"Çocuklar için Strepsils"

Farmakolojik pazarda çocuklarda angina için en popüler ilaç.

Çilek veya limon aroması ile satılır. Şeker yerine, çürük veya diatez gelişimini provoke etmemek için bir ikame kullanılır. 6 yıl atama.

«Coldrex LariPlus»

Boğazı anestezi eder ve tahrişi hafifletir.

12 yaşından büyük çocuklar atayın. Bir tabak günde 8 kez alın. Muhtemel uyuşma, ağız mukozasının tahrişi, tada dönüş değişiklikleri, mide bulantısı.

"Neo-Angın"

Dezenfektan ve anti-ağrı ajanı olarak davranır. 6 yaşından itibaren çocuklara uygulanır. Maksimum günlük doz 6 tablettir. Aşılırsa, kusma, mide bulantısı, karın ağrısı, ishal olabilir.

Kılavuzda belirtilen bakım ve yaş kısıtlamaları ile bir çocuğa bir dizi "yetişkin" verilebilir: "Strepsils", "Pharingosept", "Doktor Theiss", "Karmolis", "Septotelet".

Hamilelik sırasında rezorpsiyon için tabletler atayın

Hamilelik sırasında, bağışıklık keskin bir şekilde azalır ve bademcik iltihabı da dahil olmak üzere soğuk algınlığı şansı artar. Ancak, tüm araçlar tedaviye uygun değildir.

Herhangi bir ilaç bir doktor tarafından reçete edilmelidir. Bu durumda, emici tabletler birçok yan etki göz önüne alındığında nadiren kullanılır. Dikkatle "Lizobakt", "Strepsils" veya "Faryngosept" yazın. En ufak olumsuz belirtilerin ortaya çıkmasıyla, tıbbi ürünlerin alınması iptal edilir.

Ayrıca doğal enzim - lizozime dayanan nispeten güvenli araçlar. Gebelik sırasında kategorik olarak kontrendike "Falimint", "Stopangin" ve fenol içeren tüm ilaçlar vardır.

Boğaz ağrırsa, doğru tedaviyi bulmalısın. Aşağıdaki videonun yazarı bir ilacın nasıl seçileceğini anlatacak:

Anjina tedavisi için pastiller sadece ek bir araç olarak kullanılabilir. Ana görevi akut lokal semptomları ortadan kaldırmaktır. Tam iyileşme sadece karmaşık tedavi ile mümkündür. Bununla birlikte, emilim için kullanılan ilaçlar bademcik iltihabının birincil belirtilerini ortadan kaldırabilir ve tedaviyi hızlandırabilir.

Günümüzde eczanelerde, bademcik iltihabı sürecini gidermek ve yutma sırasında hastanın iyiliğini arttırmak için bademcik iltihabı sırasında boğazı nemlendirmek ve yumuşatmak için kullanılan çok çeşitli pastiller ve pastiller bulabilirsiniz. Bunlar arasında, resorpsiyon için aşağıdaki tabletler:

 1. Strepsils.
 2. Septolete.
 3. Farignosept.
 4. Grammidin.
 5. Dekatilen.
 6. Falimint.
 7. Sebidin.
 8. Lizobakt.
 9. Strepfen.

Strepsils

İlaç fungisidal ve antibakteriyel etki ile kombine bir preparattır. Bir tablet 1.2 mg diklorobenzil alkol, 0.6 mg amilmmetalkol, nane esansiyel yağı, anason, sukroz ve glukoz, levomenthol esansiyel yağ içerir.

Angina'nın ilk günlerinden Candies Strepsils alınması tavsiye edilir. Standart dozaj aşağıdaki gibidir: bir tablet her üç saatte bir ağız içine emilir. Maksimum günlük dozun on iki adet olduğunu unutmayın. Tedavi süresi bir uzman tarafından belirlenir. Altı yaşın altındaki çocukların şekerler Strepsils almak için tavsiye edilmez.

Mide bağırsak sistemi ile ilgili problemlerle kendini gösteren aşırı doz. Tedavi için durulama kullanılır. Tabletlerin alımı durdurulur.

Hamileler için, ilgili hekimin doz ayarlaması gereklidir. Alerjisi olan hastaları tabletlerin temel bileşenlerine kullanmayın. Tat ve alerjik reaksiyonlarda geçici değişikliklere neden olabilir.

Septolete

Setilpiridinyum klorürün aktif bileşenine dayanan ilaç. Bu tabletlerin boğazdaki ağrıdan anjina ile kullanılması, membranlarının geçirgenliğini azaltan bakterilerin enzimatik reaksiyonlarını engelleyebilir. Ayrıca oral mukozaya penetre olan setilpiridinyum klorür, virüsleri ve üremelerini bozan mücadeleleri yok eder.

Dört ila on yıl arasında çocuklarda angina tedavisi için, Septetelet tabletler aşağıdaki dozajda alınır: bir pastil 24 saat boyunca dört kez eritilir. On yıldan itibaren, dozaj günde altı pastil arttırılır. Yetişkin hastalar için doz sekiz lolipopdur. Yemek yerken yemeyin.

Sepetil pastil klorürün alerjisi olan hastalara Septollet pastil almak tavsiye edilmez. Hap almak, bulantı, ishal (özellikle aşırı dozda), kızarıklık veya cildin tahriş olmasına neden olabilir.

Faringosept

Bir boğaz ağrısı sırasında boğazda ağrı için aktif olarak kullanılan antibakteriyel ilaç. İlaç aktif madde Ambazone monohidrat oluşur. Ayrıca şunları içerir: laktoz, sukroz, kakao, povidon K-30, arap zamkı, vanilin ve magnezyum stearat.

Olumlu bir sonuç elde etmek için uzmanlar, Pharyngocept tabletlerini üç ila dört gün çözdüklerini bildiriyorlar. Standart dozaj, gün boyunca eriyen üç ila beş pastildir. Yedikten sonra çare kullanmak önemlidir. Rezorpsiyondan sonra, iki saat boyunca yemek yemeyi veya içmemenizi tavsiye etmeyin.

Pharyngocept tabletleri, üç yaşına ulaşmamış çocuklara ve Ambasone monohidrat alerjisi olan hastalara götürmeyin. Bu ilacı almak alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Grammidin

Boğaz ağrısı tedavisinde aktif olarak kullanılan antibiyotik. Gramicidin C.'nin aktif bileşenine dayanan ilaç Grammidin tabletleri, yok olduklarından dolayı bakteriyel hücre zarının geçirgenliğini arttırır.

On iki yaşına ulaşmamış çocukların tedavisi için, aşağıdaki dozu kullanmanız tavsiye edilir: bir veya iki pastil 24 saat içinde dört kez çözülür. Yetişkin hastalar günde sekiz şeker alabilir. Tedavi altı güne kadar sürer.

Uzmanlar, anne sütü ile beslenmede anjinin tedavisi için Gramidin kullanımını önermezler. Antimikrobiyal ajanlarla eşzamanlı uygulama ile, bu tabletler etkilerini artırabilir. Alerjiye neden olabilir.

Dekatilen

Dequalinium klorürün aktif bileşenine dayanan ilaç. Fungistatik ve bakterisidal etkide farklıdır, boğazdaki ağrıyı hızla azaltır, iltihabı azaltır.

Hastalığın başlangıcında, durumu hızlı bir şekilde çözmek için iki saatte bir şeker. Hasta, boğazdaki ağrının azaldığını hissettiğinde, dozaj her dört saatte bir pastil'e indirilir.

Decathilene tabletleri diyabetli hastalara korku olmadan alınabilir. Hamilelik sırasında kullanmadan önce bir doktora danışın. Aşırı doz olduğuna dair bir kanıt yoktu. Alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Falimint

Asetilaminonitropropoksibenzenin aktif bileşenine dayanan bir ilaç. Bileşimde ayrıca: jelatin, sukroz, yağ, kolpovidon, talk, magnezyum stearat, silikon dioksit, glukoz. Palet Falimintinin ağız boşluğunda emilmesinin başlangıcından sonra, solunumun kolaylaştırıldığı hoş bir serinlik hissedilir. Tabletler, iltihabı rahatlatır, boğazda ağrıyı azaltır, mukusu sulandırır.

Bir seferde bir pastil eritilmesi tavsiye edilir, ancak öngörülen maksimum doz - 24 saat içinde on pastilleri aşmayın. İlaç tatsız semptomların tamamen ortadan kalkmasından üç ila dört gün önce alınır.

İlaç, asetilaminonitropropoksibenzene alerjilerde kullanılması tavsiye edilmez. Diyabetli hastalar şeker seviyesini dikkatlice izlemelidir. Hamilelik sırasında tedavi için öncelikle doktorunuza danışmalısınız.

Sebidin

Antibakteriyel ve antiseptik etkisi ile angina ile boğaz ağrısı tedavisi için bir çare. Klorheksidin hidroklorürün aktif bileşenine dayanan ilaç.

Bir pastili günde dört ila on defa çözmek için. Terapi süresi bir ila üç haftadır.

Sebidine tabletlerini klorheksidin hidroklorür alerjileri için kullanmayın. Kabul fonları alerjik reaksiyonlara ve dispeptik rahatsızlıklara neden olabilir.

Lizobakt

Piridoksin hidroklorür ve lizozim hidroklorürün aktif bileşenlerine dayanan ilaç. Antibakteriyel özelliklere sahip bir kombine ajan. Ağız mukozasını korur, lokal spesifik olmayan bağışıklığı düzenler.

Lizobakt tabletlerin standart dozajı şu şekildedir: 24 saat içinde üç ila dört kez tamamen çözünene kadar iki pastil emdirilmelidir. On iki yaşına kadar çocukları tedavi etmek için, dozaj günde üç kez bir pastil'e indirilir.

Doktorlar laktoz intoleransı olan hastaların yanı sıra lizozim hidroklorür veya piridoksin hidroklorür alerjisi olan hastalar için ilaç kullanmanızı önermemektedir. Henüz üç yaşına ulaşmamış çocukları tedavi etmek için kullanmayın.

Doz aşımı durumunda, hasta dilin uyuşukluğunu hissedebilir, ağız boşluğunda hafif karıncalanma, alt veya üst ekstremitelerin hassasiyet kaybı olabilir. Tedavi için bol miktarda içecek kullanın. Hapları almak Lizobakt alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Strepfen

Flurbiprofen aktif bileşenine dayanan ilaç. Anti-inflamatuar, analjezik özelliklere sahiptir. Hasta, reseptörün başlangıcından yarım saat sonra Strepfen tabletlerinin etkisinin olumlu etkisini hissedebilir. Kural olarak, bu sonuç iki saate kadar sürer.

Pastil tamamen eriyene kadar ağız boşluğunda emilir, beklenen sonuca yol açmayacağı için tüm tableti çiğnemeye veya yutmaya değmez. On iki yaşından büyük hastalar için önerilen doz 24 saat içinde beş kez bir şekerdir. Terapi üç günden fazla sürmez.

Uzmanlar, emzirme döneminde oniki yaşın altındaki çocukların, yaşlıların, hamile kadınların ve kadınların tedavisinde Strepfen kullanımını yasaklamaktadır. Ayrıca, pastiller akut gastrik ülser, glukoz eksikliği, hiperbilirubinemi, ödem, dolaşım yetmezliği, hemofili, hipertansiyon, işitme kaybı, böbreklerin ve karaciğerin yanlış işleyişi ile almayın.

Strepfen lolipoplarının kullanımı mide bulantısı, ishal, mide ekşimesi, taşikardi, anemi, ataksi ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Çocuklar için emilim için angina gelen tabletler

Çocuklarda angina tedavisi çok önemli bir süreçtir, çünkü bu hastalık oldukça ciddi komplikasyonların gelişmesine yol açabilir. Boğaz ağrısı başladığında, doktorlar küçük hastalar için uygun olan özel emilim tabletlerinin kullanılmasını önerir. Birincisi, onlar tat için daha hoş, bu nedenle çocuk böyle bir yol almak zorunda kalmayacak. İkinci olarak, çok hızlı ve etkili bir şekilde hareket ederler.

Çocuklar için angina sırasında boğazda daha fazla bulunan en popüler pastiller şunlardır:

 1. Strepsils.
 2. Coldrex Lari Plus.
 3. Faringosept.
 4. Septefril.
 5. Neo-Angın.

Çocuklar için Strepsils

Strepsils, boğaz ağrısı ile başa çıkmaya yardımcı olan en popüler pastillerden biri olarak kabul edilir. Bu ilacın hemen hemen tüm formlarında iki ana aktif bileşen vardır: diklorbolil alkol (% 2.4) ve amilmmetakol.

Çocuklarda angina tedavisi için özel bir Strepsils formu kullanılır. Eczanelerde iki uyuşturucu bulabilirsiniz: çileklerin tadıyla ve limonun tadıyla. Bu ilaçların bileşiminde şeker yoktur, tatlı pastillerin uzun süreli emilimi çocuklarda çürüğe neden olabilir. Strepsils resorpsiyon tabletleri altı yaşından itibaren hastalar için uygun olduğunu unutmayın.

Coldrex Lari Plus

Çocuklarda boğaz ağrısı tedavisinde aktif olarak kullanılan analjezik etki anlamına gelir. Diclonin aktif bileşenine dayanan ilaç. Lolipopların farklı tatları olabilir: kiraz, limon, portakal.

On iki yaşından çocukları tedavi etmek için kullanılabilir. Koldrex Lari Plus tabletlerin dozajı şu şekildedir: her iki saatte bir lolipop alınır. 24 saat içinde sekizden fazla pastili almayın.

Caldex Lari Plus tabletlerinin tedavisinde aşağıdaki yan etkiler meydana gelebilir: ağızda uyuşma, ağız mukozasında tahriş, mide bulantısı, tat değişiklikleri.

Faringosept

Pharyngosept, küçük çocuklarda angina tedavisinde sıklıkla kullanılan etkili bir rezorpsiyon tabletidir. Kontrendikasyonları ve yan etkileri yoktur, disbakteriyoza neden olmazlar. Çocukların tedavisinde son madde çok önemli kabul edilir, zayıf bağışıklık nedeniyle çoğu zaman problemleri vardır.

Ne yazık ki, çocuklar her zaman boğaz ağrısı için yetişkinlerden daha sık hastalanırlar. Bunun nedeni, özellikle çocuk ekipte olduğunda, hastalıklara yol açan zayıf bağışıklıktır. Farignosept almak, bakterilerin yaşamsal aktivitesini bastırmaya yardımcı olur, bu nedenle anjinin ilk günlerinden tedaviye başlamaya değer.

Kullanımı pastil, çocuğun şekeri çözdüğü üç yaşından itibaren olabilir. En genç hastaların (3-7 yaş) tedavisi için, 24 saatte 3 kez bir pastildir. Yedi yıl sonra, günde yedi yediye kadar eritebilirsiniz. Tabletleri aldıktan sonra iki saat içemeyeceğiniz veya yiyemeyeceğinizi unutmayın.

Septefril

Decamethoxin aktif bileşenine dayanan ilaç. Etkili antibakteriyel etki ile karakterize edilir, antimikrobiyallerin etkisini güçlendirmeye yardımcı olur, mantar öldürücü özelliklere sahiptir.

Çocuklarda angina tedavisi için beş yaşından itibaren kullanılır. Bu durumda dozaj: 24 saat içinde üç kez bir pastil. Terapi dört günden fazla sürmez. Şekerlemenin emilmesinden sonra, tükürük salgılanması bir süre daha artabilir.

Neo-Angın

İlaç aktif bileşenlere dayanmaktadır: levomenthol, amilmmetakol, 2,4-diklorobenzil alkol. Antiseptik özelliklere sahiptir, inflamasyonu hafifletir, angina ile boğazda ağrı.

Çocuklarda angina tedavisi için altı yıldan beri kullanılabilir. Standart dozaj: her iki ila üç saatte bir pastil. Ancak, maksimum dozun 24 saat içinde altı tableti geçemeyeceğini belirtmek gerekir. Terapi dört günden fazla sürmez.

Ön-aşırı doz, karın, kusma, ishalde ağrıya neden olabilir. Tedavi için ilacı almayı kesmelisiniz.

Boğaz ağrısı anjina dahil ciddi hastalıklara yol açan yaygın bir semptomdur. Önce boğazınıza ne olduğunu ve hastalığın temel nedenini bulmanız gerekir. Bu aşamada, anjina için resorpsiyon tabletleri en iyi ilaç olacaktır. Ancak, bu tür yerel ilaçları hızlıca ayağınızın üzerine koyabilecek tek bir ilaç olarak kullanmayın.

Angina, bir takım olumsuz sonuçları beraberinde getiren ciddi bir hastalıktır. Relapsın tam iyileşmesi ve önlenmesi için, farklı yönlere sahip ilaçların kullanımı ile tam bir tedaviye tabi tutulmalıdır. Tedavi edilmeyen bademcik iltihabının sonuçları karaciğer, idrar-üreme sistemi, dolaşım sistemi ve beyin aktivitesini etkileyebilir.

Angina: Nedenleri ve Belirtileri

Angina, boğazın mukoza zarının inflamatuar bir prosesidir. Bu hastalık, havadaki damlacıklar yoluyla, gıda yoluyla ve enfekte bir insanla konuşurken bulaşır. Akut ilkbaharda ve sonbaharda tepe ve hipotermi bağlı olabilir veya bazı hastalıkların komplikasyon hareket edebilir: difteri, grip, kızıl, kan hastalıkları, kronik bademcik iltihabı, rinit, sinüzit, diş hastalıkları ve insan vücudunda enfeksiyonun diğer stabil odaklar.

Azaltılmış bağışıklığın arka planı karşısında streptokok enfeksiyonu insana saldırır ve birkaç gün boyunca aşağıdaki semptomlara sahiptir:

 • Boğazda sürekli keskin ağrı, yutulamaması, hastanın pratik olarak konuşamaması;
 • lenf düğümleri büyümüş, duyguları acı verici;
 • bademcik kabarma ve boyutları arttığında, bunlar, bu nokta pürülan sarı (bademcik iltihabı), cerahatli plak (laküner anjin), şiddetli hastalık ile koyu gri renk alanları;
 • sağlık ve genel halsizlik keskin bir bozulma (migren, eklem ağrıları, iştah kaybı, zayıf uyku);
 • güçlü ateş (40 ° 'ye kadar);
 • ateş.

Kendi kendine ilaç kullanmayın, ilk belirtilerle hastanın acil olarak bir ilçe terapistini çağırması gerekir.

Hastalar genellikle ARVI tezahüründe boğaz ağrısını yazarak hastalığın ciddiyetini hafife alırlar. Boğazdaki ağrı bir haftadan fazla endişe duyuyorsa, bu durumda soğuk algınlığın bununla hiçbir ilgisi yoktur. Bu hata ciddi sonuçlara yol açabilir.

Hastalık türleri

Hastalığın tezahürünün şiddeti ve doğası anjinayı sınıflandırmayı mümkün kılar:

 1. Mavi dil. Aniden ortaya çıkar, hızla ilerler. Erken bir aşamada hastanın bir terleme boğazı vardır, mukoza zarı çekilir, vücut boyunca bir ağrı ve zayıflık vardır. Palatine bademcik iltihaplı ve şişmiş, lenf düğümleri hissi ağrılı hislere neden olur. Hastayı yutmaya acıyor, titriyor. Vücut ısısı 39 dereceye yükselir, şiddetli baş ağrıları sanrılı koşullara yol açar.
 2. Foliküler. Semptomlar kataral anjinaya benzer, ancak daha parlak görünür, hastalığın karakteri daha uzun ve ağırdır. Hasta tükürük artışını artırdı. Bu anjin tipi sadece bir hastanede tedavi edilir.
 3. Laküner. Beyaz ve sarımsı renk tonlarındaki trafik sıkışmalarında oluşan boşluktan fark edilir. Hasta belirgin şişmiş ve iltihaplı palatine kemerler.

Angina 14 güne kadar devam eden bulaşıcı bir hastalıktır. Hastanın tam izolasyon, yatak istirahati ve kapsamlı tedaviye ihtiyacı vardır.

Çözünme tableti nasıl çalışır?

Resorpsiyon için anjinadan elde edilen tabletler, yerel ilaçlara atıfta bulunur ve öncelikle iltihaplanmanın giderilmesinde amaçlanır. Boğazda ağrının giderilmesi, doğrudan enflamasyon odağı üzerinde doğrudan etkili olan maddelerin yüksek konsantrasyonuna bağlı olarak elde edilir.

Bazı resorbanlar, anjini ciddi antibiyotiklerle tedavi edilmeksizin hastalığın erken evresinde tedavi edebilirler. Neredeyse tüm ilaçların bir zarflama etkisi vardır ve hastanın tahriş olmuş larinkste keskin savaş hislerinden kurtulmasına yardımcı olur.

Tabletler kompozisyonda ve buna bağlı olarak etkinlik bakımından farklılık gösterir. Bu nedenle, antiseptiklerin hareketi, enfeksiyöz süreci provoke eden bakterilerin etkisine yöneliktir. Hastalığın semptomlarını bloke eder, enfeksiyonun yayılmasını engeller, dezenfekte edici bir etkiye sahiptirler. Anestezi boğazda ağrıyı hafifletir, anestezi yapar. Enzimler, patojenlerin hücrelerini yok eder. Vitaminler, yerel bağışıklığın korunmasına yardımcı olur. Bitkisel bileşenler ağrıyı azaltır, antibakteriyel etkiye sahiptir ve vücudun direncini artırmaya yardımcı olur. Bazı haplar, alerji hastaları için özellikle önemli olan antihistaminikler içerir.

Rezorpsiyon için bir tablet seçerken, bitki özleri içerenlere tercih vermek daha iyidir. Tatları içeren preparatların aksine, aynı zamanda hoş bir tat ve aroma verir, ancak aynı zamanda terapötik bir etkiye sahiptir.

Rezorpsiyon için tabletlerin avantajları düşük yan etki olasılığıdır. Aktif maddelerin ana dozu lokal olarak etki eder ve vücuttaki mevcut süreçleri etkilemeden çok küçük miktarlarda kan içine emilir.

Antibiyotikler tabletleri

 1. "Anti-angina" antimikrobiyal bir analjezik ilaçtır. Anjinayı provoke eden Gram-pozitif ve Gram-negatif bakterilere ve Candida mantarlarına karşı aktiftir. Askorbik asit, tabletlerin bir kısmı, bağışıklığı artırır ve vücudun savunmalarını uyarır ve C vitamini, etkilenen hücrelerin rejenerasyonunu destekler. Dikkatli diyabetli hastalar tarafından kullanılması tavsiye edilmez, alerjik alınmalıdır. Diğer ilaçlarla ilacın etkileşimi bir doktora danışılmalıdır.
 2. "Neo-angin" - bakterisit ve antiseptik aksiyonlu lolipoplar. Hapda bulunan analjezik ağrıyı çabuk bir şekilde gidermeye yardımcı olacaktır. Uçucu yağlar, nefes almayı kolaylaştıracak ve mukozada kan akışını hızlandıracak, iyileşmeyi hızlandıracaktır. Bu ilacın tedavisi sistematik antibiyotik ihtiyacını azaltır. Akut, bulaşıcı işlemlere, boğaz (bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, oral kandidiyazis, stomatit, larinjit, farenjit) tedavisi için endikedir.
 3. "Septotelet", antitüsif etkisi olan kombine bir ilaçtır. Pastil bileşimi enflamasyonu, serin ve anestezi giderilmesine yardımcı olan uçucu yağları içerir. Orofarenks enfeksiyöz iltihaplı hastalıkların tedavisi için endike edilir, ağızdan ses kısıklığı ve hoş olmayan koku ortadan kaldırır.
 4. "Pharyngosept" - streptokok, stafilokok, pnömokok enfeksiyonlarının neden olduğu hastalıkların tedavisi için haplar. İlaç hafif form hastalıkları için monoterapi için uygundur. Hiçbir yan etkisi yoktur, aktif maddeye (ambazona) karşı bireysel hoşgörüsüzlük için kontrendikedir. Diğer ilaçlarla uyumludur. Lezzet içerir.
 5. "Grammidin" (aktif bileşen gramicidin), orofarenksin bulaşıcı hastalıklarının hemen hemen tüm patojenlerini ortadan kaldıran antibakteriyel bir ilaçtır. Sık kullanımda aktif kalır. Tedavi süresi boyunca bol miktarda tükürük, ağız boşluğunun akla yatkınlığına katkıda bulunur. Endikasyonları: bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, farenjit, stomatit. Gramicidin alerjileri kontrendikedir.

Antiseptik preparatlar

 • "Koldakt Lorkpils", kombine bir antiseptik ve dezenfektandır. Anti-inflamatuar, analjezik ve lokal anestetik etki sağlar, mikrobik hücreler ve mantarlara karşı aktiftir. Tahrişi hafifletir, nefes almayı kolaylaştırır. Tedavi döneminde alerji mümkündür. Boğaz akut iltihaplanma vakalarında gösterilir: farenjit, bademcik iltihabı, larenjit, ses kısıklığı ve diş hastalıkları.
 • "Supremumların KBB" - güçlü antiseptik, analjezik, lokal anestetik, anti-enflamatuar etkisi ile kombine ilaç. Ağızda ve boğazda tedavi ve anjin, bademcik iltihabı, farenjit, nazofarenjit, larenjit, tracheitis ve diğer bulaşıcı süreçlerin önlenmesi için kullanılır. İlaç viral, bakteriyel ve fungal hastalıklar için uygundur.
 • Kombine antiseptik bir bakterisit olan "Sebidine", mukoza ve larenks hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Bakteri yapısını ve kılcal damarları güçlendiren ve vücudun savunmalarını harekete geçiren askorbik asit olan klorheksidin içerir. Tabletlerin rejenerasyon etkisi vardır. Aşırı duyarlılık kontrendikedir. Tedavinin zorunlu hale getirilmesinden önce birtakım yan etkiler vardır.
 • "Teraflu LAR", ağız boşluğunda bakteriyel, fungal ve viral enfeksiyonları yok eden bir antiseptiktir. Anestezik etki, ilacın bir parçası olan lidokain tarafından sağlanır. İçeriği tedavi için en uygun olanıdır ve aşırı doza neden olmaz. İlaç, catarrhalic tonsillitis, farenjit, stomatit, ülseratif gingivitis ve kronik tonsillit tedavisi için endikedir. İlacın etkinliği, diş macununun eş zamanlı etkisi ile azalır, tedavi sırasında alkolün alınması yasaktır.
 • "AstraSept" - anti-inflamatuar, analjezik, lokal anestezik etkisi ile lolipopans antiseptikler. Antimikrobiyal ve antifungal etkiye sahiptirler, boğazdaki ağrıları giderir ve tahriş eder. Bir tonsillit, bir farenjit, larenjit, ses kısıklığı, diş etlerinin inflamatuar süreçlerinde gösterilir. Farklı lezzetlere sahipler.

anestezikler

 • "Strepfen" - anestezik ve anti-inflamatuar bir ilaç, üretimi azaltır ve ağrı dürtülerini gerçekleştirir. İlaç yaklaşık 30 dakika sürer ve 3 saate kadar sürer. Boğaz hastalıklarını akut ağrı sendromu ile tedavi etmek için kullanılır. Uzun süreli tedavinin bir uzman tarafından önerilmesi dışında, tedavi süreci 3 günü geçmemelidir.
 • Çubuklu "Geksoral Lorsept" - zarflama ve koku giderici özelliklere sahip bir antiseptik antimikrobiyal analjezik. Mantarlara karşı geniş bir aksiyon yelpazesine sahiptir, mikroorganizmaların hücresel bütünlüğünü bozar. Bakteri ve mantar ağız boşluğu enfeksiyonları (bademcik iltihabı, farenjit, bademcik iltihabı) ile uygulanan ve SARS için ek bir koruyucu tedavi olarak. İlaç çeşitli damakta sunulmaktadır.
 • "Stopangin 2A Forte" - antiseptik etkinin anestezik bir preparasyonu. Boğazda ağrıyı azaltır, şişmeyi azaltır. Etkinlik ilacı aldıktan 2 dakika sonra başlar. Antibiyotik tirotricin ve gramicidin içerir. Akut ağrı eşlik eden boğaz hastalıkları için kullanılır. Tedavi beş gün boyunca semptomatiktir. Yan etkiler: alerjik reaksiyonlar.
 • "Trachean" - kombinasyon ilaç: antibiyotik tirotricin, antiseptik klorheksidin ve analjezik lidokain. Antibiyotik kanın içine girmeden lokal olarak etki gösterir, çoğu bakteri ve mantarlara karşı aktiftir. Antiseptik geniş etki spektrumu antibiyotiğin etkisini arttırır ve iltihabı ortadan kaldırır. Analjezik madde lidokaindir. Resorpsiyon için tabletler hoş bir nane aromasına sahiptir.
 • Lollipop "Vicks" - biyolojik olarak aktif katkı maddesi, ek bir C vitamini kaynağıdır. Ek tükürük oluşumundan dolayı tahrişi hemen gidermeye, boğazı yenilemeye ve yumuşatmaya yardımcı olur. Doğal maddeler (bal, ahududu suyu) vücudu kimyasal etkilere maruz bırakmaz.

Genel kullanım önerileri

Resorpsiyon için tabletler yemek aralarında bir mola sırasında alınmalıdır: yemeklerden bir saat sonra ve yarım saat önce. Boğazları antiseptik bir çözelti, deniz suyu veya bitkilerin bir kaynatmasıyla önceden durulayınca ilaçlar daha etkili olur.

Tabletin uzun süre çözünmesi tavsiye edilir, böylece aktif maddeler boğazın mukoza zarına emilebilir. İlaçlar çiğnenemez ve bütün olarak yutulabilir.

Dozajda kal. Birçok tabletin hoş bir tada sahip olmasına rağmen, hala ilaçlardır. Bunların bir çoğu aşırı doz durumunda vücut üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir.

Çocuklar, hamileler, alerjiler ve diyabet hastası insanlar sadece genel sağlığa zarar vermeyen bazı ilaçları almalıdır.

Anjinli hapların semptomatik bir tedavi olduğunu unutmayın. Tedaviniz sırasında hemen doktorunuza danışın:

 • alerjiler ve nefes darlığı şeklinde yan etkiler;
 • vücut ısısını 38 derecenin üzerine çıkarır;
 • mukus boğazında beyaz bir kaplama ortaya çıktı;
 • ciltte ve mukusda döküntü ortaya çıktı;
 • Ağrı, bir tarafta göz, burun, kulak ve lenf nodunun paralel enflamasyonu ile lokalize olur;
 • çene altında şişmiş yamalar ile ağrı vardı;
 • Boğazdaki ağrı, ilaçlarla bir haftalık tedaviden geçmez.

Zamanında doktorlara hitap etmek, daha karmaşık hastalıkların gelişimini durdurmaya ve aile bütçenizi korumaya yardımcı olacaktır. Sadece bir doktor doğru tanı koyabilir ve bireysel bir tedavi yöntemi önerebilir. Boğaz hastalıklarının tedavisine entegre bir yaklaşım, etkili tedavi ve hızlı iyileşmenin anahtarıdır.

Boğazın ağrıması sırasında kullanılan ilk ilaç, çözmeniz gereken lolipop, tablet ve pastildir. Bunlar, ağrıyı durdurma boğaz mukoz membranında enflamasyon azaltmak mümkün, kuru öksürük atağı boğaz mukozası üzerinde reseptörlerin stimülasyonu ortadan kaldırmak. Ancak ilaç endüstrisi çok fazla üretir. Hangi emici hapların boğaz ağrısı ile gerçekten yardımcı olduğunu nereden biliyorsunuz?

Aşağıda, emilmede hangi pastillerin, pastillerin veya tabletlerin var olduğunu, hangisinin en etkili olduğunu, hangisinin en uygun fiyat segmentine atfedilebileceğini ele alacağız. Ayrıca, hamile kadınlarda hangi araçların kullanılabileceğini ve hangileri - çocuklarda da tanımlayacağız.

Lolipop ve emme hapları aracılığıyla kim yardımcı olacaktır

Bir boğaz ya da preparatların serbest bırakılmasının diğer biçimleri için pastiller, resorpsiyon olduğu varsayılırsa veya atanırsa:

 • boğaz ağrısı;
 • boğazda “zulüm”, “üzüntü” duygusu;
 • sigara veya ARVI sırasında kuru mide öksürüğü;
 • ağrılı yutma;
 • boğaz ağrısı ile öksürük kombinasyonu;
 • ağız kokusu;
 • kısık ses;
 • dişeti ağrısı;
 • ağız boşluğu üzerinde (örneğin, diş implantlarını yerleştirmeden önce) invaziv girişimlerin yapılmasına yönelik bir preparat olarak.

Ancak dikkat, boğaz ağrıyor ve ağrılı yutulduğunda, durum sadece viral bir enfeksiyonun bir belirtisi olabilir. Bu aynı zamanda bademciklerin etrafında streptococcus (daha az sıklıkta - stafilokok) ve flegmon yağ dokusunun neden olduğu lacunar anjinaya da işaret etmektedir. Bu hastalıklar zorunlu sistemik antibiyotik reçete ile tedavi edilir, aksi takdirde yaşamı tehdit eden komplikasyonlar gelişebilir. Bu durumda, bazı şekerler (antibiyotiklerle bile) yeterli değildir. Yani bir boğaz ağrısı içine bakarak, sen bademcikler beyaz noktalar (irinli plak) üzerine bakın veya aynaya bakarak şişmiş boyun, eczaneye gidip hemen saatli KBB doktorlarına hastaneye gitmeye gerek olmadığını göstermektedir.

Boğaz ağrısından şekerli şeker çeşitleri

Boğazdaki ağrıyı azaltmak için ana aktif bileşenlere bağlı olarak aşağıdakiler kullanılabilir:

 1. Lollipop doğal olarak. Papatya, adaçayı, meyankökü, zencefil özleri içerebilirler; limon ve bal içerebilirler. Bileşenleri nedeniyle bir anti-inflamatuar etkiye sahiptirler. Ayrıca, tükürüğü artırırlar. Tükürük, ürünün bileşenleri ile birlikte, boğaz yağlar, nemlendirir, içindeki kuruluğu azaltır. Talimatlarda aksi belirtilmediği sürece hamilelikte kullanılabilen bu ilaçlardır.
 2. Antiseptiklerle emilim için hazırlıklar. Bu, enflamasyon ve boğaz ağrısına neden olan çok sayıda mikroorganizmaları (virüsler dahil) yok etmek için tasarlanmış en yaygın ilaç grubudur.
 3. Antibiyotikli lolipoplar. Ağız boşluğunda lokalize olan sadece hassas bakterileri yok edebilirler. Virüs veya mantar florası üzerinde hareket etmeyin. Ağız boşluğunda yararlı ve zararlı mikrofloralar arasındaki dengenin ihlaline neden olurlar, bu nedenle amaçlarının sadece bir doktorun yapabileceği haklı olması gerekir.
 4. Bağışıklık düzenleyici etkisi ile resorpsiyon için hazırlıklar. Üreticiler, bu tür ilaçların hem lokal hem de sistemik bağışıklığı normalleştirdiğini belirtmektedir.
 5. Boğaz ağrısı için Homeopatik ilaçlar. Antiinflamatuar ve analjezik etkiye sahiptirler, mikroplara karşı hareket etmezler.
 6. Birleşik fonlar. Bu tür pastillerin veya pastillerin bileşimi birkaç farklı bileşen içerir: genellikle doğal veya sentetik kaynaklı bir anti-enflamatuar ajan, bir dekonjestan bileşeni, bir antiseptik.
 7. Ev yapımı lolipop -evde lolipop yapmak nasıl

Resorpsiyon için bu tür preparasyonların temel çoğunluğu, temel olarak, sadece bir kanda absorbe edilmeyen sadece lokal aksiyon ortaya çıkarır. Aktif maddenin sadece "Falimint", "Septotlet Total" üreticileri tarafından kan içine emildiğini söylüyorlar.

Doğal malzemelerle lolipop

Taysse "Sage" (turuncu, limon, limon balsamı) tadı

analogları: Lolipop "Sage" (Verbena tarafından üretilmiştir), Tabletler "Sage" 600 mg / tab. resorpsiyon için pastiller "Sage"
yapı: adaçayı özü
Kontrendikasyonlar: adaçayı hoşgörüsüzlük
Nasıl içmek: 2-3 saat içinde 1-2 t.
fiyat: Verbena lolipoplar - 60 g / 60 r, Şekerler d Taisa 50 g / 130 r, Adaçayı 12 macun. - 120 p, 24 macun. - 200 r, "Sage 600 mg" 120 r

Bobs (portakal-limon, köknar + mentol, orman meyveleri, adaçayı + ıhlamur, ahududu çayı, propolis + nane, bal artı limon)

formül: çeşitli phytocomponents
Kontrendikasyonlar: bileşenlerden herhangi birine aşırı duyarlılık (AKP)
Nasıl alınır: max - 10 buz / gün
fiyat: 32 g - 90 r

Broncho Veda

Çekirdekte: Bitkisel özlerin bir kombinasyonu
Kontrendikasyonlar: AKP
Nasıl kullanılır: 1 buz. 3-4 p / gün
fiyat: 12 buz / 110-150 ovmak

Meyan kökü lolipop

formül: Bir meyan kökü özü
kontrendike: meyankökü, tatlandırıcılar veya laktitol intoleransı
harmanlama: 5-6 buz. * 4-5 yarış / gün
fiyat: 45-65 p

"Doktor Anne" - pastiller

yapı: Meyan kökü, amblem, zencefil, mentol, tatlandırıcılar
Yapamazsın: otomatik şanzımanlı
almak: 1 yapıştırın. 2 saat sonra, en fazla 10 buz / 24 saat.
fiyat: 120 r

Thyss pastilles

yapı: Askorbik asit, okaliptüs ve nane yağı + mentol ile kızılcık suyu; adaçayı + bal; diğer kombinasyonlar
Kontrendikasyonlar: otomatik şanzıman ile. Diabetes mellitus'ta "köknarlı Ekinezya" hariç hepsi kullanılmamaktadır.
Resepsiyon modu: 3-5 buz / gün.
kurs: 14 güne kadar
fiyat: 50 g / 120 r

Linkas Lor

içerik: bir çok bitkisel bileşen
Kontrendikasyonlar: ACP, diabetes mellitus
Nasıl alınır: 1 yapıştırın. her 2-3 saatte bir, max - 8 hamur / gün
fiyat: 16 hamur / 90 r

yapı: okaliptüs yağı, glikoz şurubu, mentol. Bu bir besin takviyesidir, ilaç değildir.
Kontrendikasyonlar: AKP
Nasıl içmek: 1 buz. 2 saat sonra, maksimum - 10 buz / gün.
fiyat: 1 paket / 50 r

Carmolis (şekerli ve içermeyen, ballı, çocuklu: kiraz / bal)

yapı: uçucu yağların bir kombinasyonu
Kontrendikasyonlar: AKP. Şeker ile pastil için - diyabet mellitus
Dozlama rejimi: 1 buz. 2 saat sonra maks - 10 buz / gün
fiyat: 75 g / 230 ila 320 r

Isla Moos ve Isla Nane

yapı: cetrarium özü (İzlanda yosunu)
Kontrendikasyonlar: AKP. Şeker hastalığı ile - dikkatle: 1 yapıştırın. = 0,035 ekmek birimi
Nasıl doz: max 12 buz / gün
fiyat: Isla Moos 30 tablet / 370 r, Isla Mint 30 tablet / 350 r

Travisil

yapı: Otlar (meyankökü, akasya kabuğu, zencefil, zerdeçal, embriyo, kök ve fesleğen tohumları, diğerleri) bir arada
Kontrendikasyonlar: AKP
Nasıl içmek: 1-2 * 3 p / gün
fiyat: 170 r / 16 buz.

Chlorophyllipt

benzer: Pektusin, Okaliptüs-M
yapı: okaliptüs özü
Eğer imkansız: ACP, solunum yollarının mukoza zarının atrofisi
Dozlama rejimi: ilk resepsiyondan sonra 6-8 saat bekleyin. Eğer dudaklar şişmediyse, burun veya ağızdan nefes alması zorlaşmamışsa, rinit görülmedi, tedavi şemasına göre devam edebilir: 1 tablet max 5 kez / gün
fiyat: 20 tablet - 100-120 r, Pectusin 10 tab - 30 r, Okaliptüs-M 20 tırnak - 170 r

Güç 4x çim

yapı: meyankökü, kekik, ıhlamur, kekik özleri
Kontrendikasyonlar: AKP
Nasıl içmek: Yetişkinler günlük - 30 g'a kadar şekerli şekerler
fiyat: 50 g pasta / 60

Tonzillon H

yapı: karahindiba çimen, meşe kabuğu, papatya çiçeği, civanperçemi otu, atkuyruğu otu, althea kökleri
Kontrendikasyonlar: ilaç bileşenleri, laktoz veya fruktoz, laktaz eksikliği, sukroz-izomaltaz, glukoz / galaktoz malabsorbsiyonu intoleransı
Nasıl içmek: akut dönemde - 2 sekmesi. 5-6 p / gün, sonra - 2 sekmesi. 3 p / d
fiyat: 50 t / 340 r

Antiseptik ile lolipop

İlaç endüstrisi antiseptik ile böyle pastiller üretir:

Septoleto Neo (kiraz, limon veya elma)

yapı: Setilpiridinyum
Kontrendikasyonlar: AKP
Nasıl alınır: 1 sekme. 2-3 saat içinde maksimum 8 ton / gün
fiyat: 220 r / 18tab.

Falimint

Çekirdekte: Anestezik etkisi olan antiseptik asetilaminonitropropoksibenzen
Kontrendikasyonlar: AKP
Dikkatle - Diyabetli: 1 draje = 0.03 ekmek birimi
Nasıl içmek: En fazla 10 gün / gün
fiyat: 25 draje / 220-250 r

Faringosept

Ana bileşen: Ambazon
Nasıl kullanılır: 3-5 ton / 24 saat.
fiyat: normal: 10 buz için 120 r, 20 adet için 170 r. Tarçın, nane, limon - 180 p / 20 buz ile.

Anestezi ile lolipop

Anti-anjina

Çekirdekte: tetrakain, klorheksidin, askorbat
Kontrendikasyonlar: AKP
Resepsiyon modu: 1 masa * 6 tablet / gün
fiyat: 20 ton başına 160 ruble, 120 p / 12 ton, 24 ton - 190 ruble

Anestezi ile Grammidin Neo

Çekirdekte: antibiyotik gramicidin C, lidokain, antiseptik setilpiridinyum klorür, okaliptüs, mentol
kontrendike: İçeriklere karşı bir alerji
Dozlama rejimi: 1 sekme. maksimum 4 kez / gün
fiyat: 18 tablet için 250 ruble.

Antibiyotikli lolipoplar

Anestezik ile Grammidin Neo ve Grammidin Neo

yapı: antibiyotik gramicidin C, setilpiridinyum, okaliptüs ve mentol. Anestezi ile ilaç lidokain içerir
Kontrendikasyonlar: AKP
Dozlama rejimi: 1 adet maksimum 4 p / d
fiyat: Grammidin Neo 230 r # 18, anestezi 250 r # ile Grammidin Neo

Homeopatik pastiller

Onların alımı modu aynıdır: ilk 48 saat: 30-60 dakika içinde 1 adet, ama 12 ton / gün fazla değil. İyileştirmeden sonra - 1 sekmesi. * 3 p / d

Tonzipret

yapı: kırmızı biber, phytolacca americana, guaiacum
Kontrendikasyonlar: laktoz intoleransı, ilaç bileşenleri, laktaz eksikliği, glukoz-galaktoz malabsorpsiyonu
fiyat: 50 tablet - 180 r

Tonsilotren

Malzemeler: kalsiyum krom, Silisea, Hepar sülfür D3, atropin sülfat, Mercurius bijodatus D8
Kontrendikasyonlar: ilaca veya ilacın diğer bileşenlerine karşı bir alerji, hipertiroidizm
fiyat: 550 p / 60 sekmesi.

Angın-Topuk

Malzemeler: Hg bicianatum, phytolyacca americana, apis melifika, arnika montana, hepar sulfuris, atropa belladonna
Kontrendikasyonlar: Bileşenlere veya semanın bitkilerine karşı bir alerji.
fiyat: 330-370 p / 60 sekmesi

İmmünmodülatör etki ile preparatlar

Bunlar yerel bağışıklığı "eğitmek" için tasarlanmıştır: ağız boşluğunun mukoza zarları ile temas halinde mikroorganizmalar hemen mikroplar onların toksik reaksiyonlar başlatmak beklemeden koruma üretmeye başlar.

Imudon

yapı: Bakteri lizatlan (ürün kasıtlı yok): farklı bir türden, Klebsiella, Streptococcus, Staphylococcus, Corynebacterium psevdodifteriynoy, Candida laktobasil.
Kontrendikasyonlar: Otoimmün hastalıklar, AKP, 3 yaş altı çocuklar
Nasıl alınır: 1 t. 1-2 saat içinde, maksimum 8 r / gün
fiyat: 24 tablet - 450 r, 40 tablet - 610 r

Kombinasyon bileşimli lolipoplar

Sepptolet, Septotlet D

yapı: antiseptikler benzalkonyum ve timol, mentol, nane ve okaliptüs yağları
Kontrendikasyonlar: AKP; düzenli olarak - diabetes mellitus, laktaz eksikliği, fruktoz intoleransı veya sukroz-izomaltazın konjenital eksikliği
Nasıl alınır: 1 adet maksimum 8 p / gün
fiyat: 30 pastil - 180 r

Septolete Plus

yapı: anestezik benzokain, antiseptik setilpiridinyum
Kontrendikasyonlar: ACP, fruktoz intoleransı
Dozlama rejimi: Sepptole bakın
fiyat: 18 pastil - 170-180 r

Septolete Toplamı

yapı: anti-inflamatuar bileşen benzidamin, antiseptik setilpiridinyum, okaliptüs yağı, mentol
Kontrendikasyonlar: AKP veya fruktoz
Dozlama rejimi: 1 buz. 3-6 saat içinde, en fazla 3-4 buz / gün
fiyat: 16 pastil - 250 r

Geksoral sekmeler klasik (limon, portakal, siyah frenk üzümü, bal-limon)

yapı: antiseptik klorheksidin ve anestezik benzokain
Kontrendikasyonlar: ACP, oral kavite veya farinks, fenilketonüride yaralar ve ülserler, kandaki enzim kolinesterazın azalması
Dozlama rejimi: 1 t Max 8 p / 24 saat
fiyat: 16 pastil - 180 r

Heksoral tabletler ekstra

yapı: antiseptik aksiyonun amylmetacresol ve diklorobenzil alkol, anestezik lidokain
Kontrendikasyonlar: ACP, oral kavite veya farinks, fenilketonüride yaralar ve ülserler, enzim kolinesterazın kanında bir azalma
Dozlama rejimi: önceki hazırlığa karşılık gelir
fiyat: 16 tırnak / 200 r

Angie Dr. Thyss (kiraz, deniz topalak, adaçayı, bal, limon ile)

yapı: antiseptik diklorobenzil alkol, mentol, anetol, nane yağı
Kontrendikasyonlar: AKP
Dozlama rejimi: 1 buz. 2-3 saat içinde, en fazla 6 t / 24 saat
kurs: max 2-3 gün
fiyat: 160-200 r (tada bağlı olarak) - 24 buz.

Struppils Yoğun

yapı: anti-inflamatuar ilaç flurbiprofen, antiseptik levomenthol, dekonjestan makrogol 300
Kontrendikasyonlar: mide ülseri, ACP, bronşiyal astım veya burun akıntısı, anti-enflamatuar ilaçların uygulanması, glikoz-6-fosfat dehidrogenaz enziminin eksikliği ile alevlenmesi.
Dikkatle: İleri yaş, durum gipokoagulyatornye, arteriyel hipertansiyon, ödem, hemofili, hiperbilirubinemi, karaciğer ve böbrek yetmezliği, omurilikteki bozulmuş hematopoezis, vestibüler hastalığı, işitme kaybı
Dozlama rejimi: Angi gibi. Maksimum - 5 sekme / d. Rezorpsiyon ile, tablet, ağız boşluğu boyunca hareket ettirilmelidir - mukozanın tek bir yerde tahrişini önlemek için.
fiyat: 24 saat / 350-370 r

Strepsils: bal ve limon ile, C vitamini ile, çilek ile

analoglarıNeo-Angın (şekersiz, şekersiz kiraz, şeker), Adzhisept (ananas, limon, bal-limon), Supremumların Laure, Gorpils, Astrasept
yapı: antiseptikler, alkol diklorobenzil ve amylmetacresol
Kontrendikasyonlar: AKP
Nasıl alınır: Her 2-3 saatte bir adet, max - 8 hamur / gün
fiyat: Strepsils 16 t / s 160, Strepsils 24 t / s 370-400, 130-140 Anjina neo-p Adzhisept - 70 p Supremumların Laure - 90-110 s

Mentol ve okaliptüslü sarkıt

analoglar: Adikept okaliptüs-mentol
yapı: alkol diklorobenzen, amylmetacresol, levomenthol
Kontrendikasyonlar: AKP
Nasıl alınır: 1 buz. 2-3 saat içinde Maksimum - 8 buz / 24 saat.
fiyat: 24 t / 210 r, Adjicept - 130 r

Boğaz ağrısı gelen tabletler

Yukarıdakilerin hepsi, insanların hem şeker hem pastil hem de emzirme hapları dediği anlamına gelir. Onlar sadece doğrudan "şeker" yazıldığı için sadece doğal içeriklere dayalı fonlar listesinden hariç, şekerle aynı şekilde sınıflandırılabildiği ortaya çıkıyor.

Bu nedenle, boğazda ağrıdan emilim için tabletler ayrılabilir:

 1. antiseptik tabletler;
 2. anestezi ile;
 3. antibiyotik ile;
 4. Kombine bileşim.

Anestezi ile tabletler

Anestezi ile boğaz ağrısı gelen tabletler yukarıda açıklananlardır:

 • Septollet Plus;
 • Septolete;
 • Septotlet D;
 • Anti-anjina;
 • Geksoral sekmeler klasik ve ekstra;
 • Anti-anjina;
 • Anestezi ile Grammidin-Neo

Teraflu lar tat ve mentol ile

yapı: antiseptik benzoksonyum klorür (mentol - setilpiridinyum ile Teraflu Lar) ve anestezik lidokain
Kontrendikasyonlar: ACP, amonyak bileşiklerine karşı aşırı duyarlılık
Dozlama rejimi: 1 adet * 3-6 p / gün
fiyat: 20 tab / 210 r

Antiseptikler ile tabletler

Yukarıdakilere ek olarak

 • Strepsils ve analogları (Agitsepta, AstraSept, Suprima-Lor, Gorpils, Neo-angina);
 • Angie Sept, Dr.
 • Anti-anjina;
 • Hexorola sekmeleri ekstra ve klasik;
 • Sepptelet (klasik, D, toplam, artı, Neo);
 • Anestezik ile Grammidin Neo;
 • Faringosept;
 • Falimint,

Bunlar, "hap" tanımına daha uygun olan ve boğaz ağrısına neden olan diğer ilaçlardır. Bunlar:

Lizobakt

yapıantiseptik lizozim; B6 vitamini
Kontrendikasyonlar: AKP
Nasıl alınır: 1 adet maksimum 4 p / d
fiyat: 30 tablet / 290 r

Tantum Verde tabletleri

yapı: anti-inflamatuar ilaç benzidamin
Kontrendikasyonlar: ACP, fenilketonüri
Nasıl kullanılır: 3 yaş ve 1 çocuk için yetişkinler için. * 3-4 p / gün
fiyat: 20 t / 240 r

Laripront

yapı: antiseptik dequalinium klorür (ayrıca mantarlar üzerinde ve gram-negatif bakteriler üzerinde) ve lizozim
Kontrendikasyonlar: AKP
Dozlama rejimi: 2-3 saat içinde 1 adet. Rezorpsiyondan yarım saat sonra içecek veya yemek yiyemezsiniz.
fiyat: 20 t / 210 r

Sebidin

yapı: antiseptik klorheksidin
Kontrendikasyonlar: AKP. İlaç renkleri dolguları ve protezleri; sakaroz içerdikleri için diş çürüklüğünde diş ağrısı neden olur
Nasıl alınır: 1 adet 4-5 r / gün
fiyat: 20 t / 170 r

Geksaliz

analog: Hexadropes-pastiller
yapı: antiseptik biklotimol ve lizozom, antiviral bileşen enoxolone
Kontrendikasyonlar: AKP. diyabetli hastalar: 1 sekme = 1.044 g şeker
Dozlama rejimi: Her 2 saatte bir, maksimum 8 t / gün.
fiyat: 30 t / 260 r

Antibiyotik tabletler

Bir kişi boğaz ağrısı varsa ve doktor farenjit veya bademcik iltihabı bakteriyel mikroflora takmadan sadece viral olduğundan emin değilseniz, doktor antibiyotik içeren boğaz ağrısı preparatları ile tabletler listesinde yer alabilir.

Bir antibiyotik ile Grammidin Neo ve Grammidin Neo ilacında bir lokal antibiyotik gramicidin olabilir. Ama bazen, boğaz ağrısı ile, "antibiyotik ile tablet" ifadesi sistemik antibakteriyel ilaçlar anlamına gelir:

 • Flemoxin Solutab (Amoksisilin, Ospamox);
 • Augmentin (Amoksiklav, Flemoklav);
 • Zinnat (Aksocephus);
 • Supraks (Iksim lupin, Panzef);
 • Sumamed (Azitromisin, Azitro Sandoz, Azimed);
 • ve diğerleri.

İlaç antibakteriyel ajanlar, sadece sıkı bir endikasyon altında bir hekim tarafından reçete edilir. Özellikle dozaj veya uygulama süresi karşılanmadığında antibiyotiklerin kendi kendine uygulanması mikroorganizmaların ilaçlara karşı daha dirençli hale gelmesine neden olur, bu da onları yok etmek için gittikçe daha zor hale gelir.

Önceden, bu ilaçlar dahili olarak alınan streptocid tabletleri içeriyordu.

streptocid

yapı: sülfonamid antibiyotik
Kontrendikasyonlar: dolaşım bozuklukları, Basedova hastalığı, akut hepatit, nefrit, şiddetli böbrek yetmezliği, ACP, akut porfiri.
Yan etkileri: mide bulantısı, senkop, baş ağrısı, kusma, bilincin baskısı, mavileşme, cilt alerjik reaksiyonları. Uzun süreli kullanımı ile, lökositlerin sayısı azalır, kan anemi (hemoliz nedeniyle), agranülositoz, akut porfiri, gebelik 1-2 trimester, beslenme belirler.
fiyat: Yazıda Streptocide'in ciddi yan etkilerden dolayı serbest bırakılması yasaklanmış, tablet şeklinde eczanelerde gerçekleştirilememiştir. Dış kullanım için sadece merhem ve toz vardır.

Lolipop ve hamile kadınlar tarafından alınabilecek hapları

Hamilelik sırasında, boğazdaki ağrıya dikkat edilmemelidir. Bu dönemde izin verilmeyen bir ilacı alırken, hatta yerel bir ilacı bile fetüs üzerinde toksik bir etki gelişebilir, bunun sonucunda değişen şiddetli gelişimsel bir bozukluk oluşturur. Farenjit veya bademcik iltihabı tedavi edilmez veya yetersiz tedavi edilirse, gelişmekte olan fetüse de zarar verebilir. Bu nedenle, boğaz için yerel preparatlar, doğal maddelerden oluşsa bile bir doktora danışılarak seçilmelidir.

Yukarıdaki ilaçların talimatlarını dikkatlice inceledikten sonra, hamile kadınlara izin verildiğini söyleyebiliriz:

 • Faringosept;
 • Grammidin, Grammidin Neo - 2. trimesterden itibaren;
 • Lizobakt;
 • Tantum Verde - tabletler.

Dikkatli olun, bir doktora danıştıktan sonra aşağıdakileri uygulayabilirsiniz:

 • Septolete;
 • Septotlet D;
 • Lollipops Bobs;
 • Tonzipret;
 • Tonsilotren;
 • Heksoral tabletler ve Geksoral sekmeler fazladan;
 • Struppils yoğun hariç, farklı Strepsils;
 • Geksaliz.

Çocuklukta kullanılabilecek lolipoplar ve tabletler

Çocuklar için boğazdan alınan pastillerin yanı sıra hamilelik sırasında yapılan preparatlar, sadece doğru ilacı almakla kalmayıp aynı zamanda hangi fiyat kategorisinde olduğunu da belirten bir çocuk doktoruyla birlikte seçilmelidir. Bir uzman, kendi pratiğine göre en etkili şekerlerin neler olduğunu söyleyebilir.

Talimatlara dayanarak, bu şekerleri kullanabilirsiniz:

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Herpetik bademcik iltihabı: ne hastalık

Tıbbi vadede "herpetik anjina" Birçok eş. Aralarında - gerpangina, ülser boğaz ağrısı, boğaz ağrısı, herpes, enterovirüs veziküler farenjit, aftöz farenjit. yutak arka ve yumuşak damak gelişi ülser veziküller (kabarcık sıvı) - Hastalık doğasında anjin belirli bir işaret ile karakterize edilen semptomların kazanma yanında, akut enfeksiyon patolojiler seröz tip grubuna aittir ve.

Anjina etkili kompresler için tarifler

Angina hakkında genel bilgilerTıpta angina veya akut tonsillit, bazen kronik koşullara dönüşen ve düzenli olarak nüksetme veren palatine bademciklerin (bezler) akut inflamasyonu anlamına gelir.