Loading

Anjin içinde ilaç Lizobakt kullanımı için talimatlar

Lizobakt, ağzın boğaz, larenks ve mukoza zarlarının hastalıklarında immünomodülatör ve terapötik özellikler sergileyen bir ilacı ifade eder. Ama Lysobact anjinle yardım edebilir mi? Kime atandı ve etkili mi?

İlaç Lizobakt açıklaması

Lizobakt, tablet şeklinde satılan ilaçlardan biridir. Çoğunlukla değişen derecelerde boğaz hastalıkları için reçete edilir. Lizobakt güçlü bir antimikrobiyal değildir, ancak genellikle karmaşık bir terapi olarak kullanılır.

Lysobakt sık sık çocuklara, kadınlarda gebelik ve emzirme döneminde taburcu edilir. Mesele, bileşen bileşenlerin vücudu herhangi bir şekilde etkilememesidir, çünkü toplam kan akışına nüfuz etmezler. İlaç doğrudan iltihaplı bölgeye etki eder.

İlacın ana bileşeni piridoksin hidroklorür ve lizozim hidroklorürdür. Bileşimde ayrıca vanilin, sodyum sakarinat, magnezyum stearat, sakız ve laktoz formunda yardımcı bileşenler bulunmaktadır.

Lizomisinin etkisi, içeriden gram-pozitif bakteriler üzerinde hareket etmektir. İlaveten, ilacın mantar ve viral enfeksiyonu yok ettiği antiseptik özelliklere sahiptir. Aynı zamanda bağışıklık fonksiyonunu arttırır.

Piridoksin formundaki ikinci aktif bileşen, kandidiyaz ve stomatitin gelişmesini engelleyen koruyucu bir etkiye sahiptir.
Lizobakt aldıktan sonra bir buçuk saat sonra tam konsantrasyona ulaşır. Bazı bileşenler bağırsaklar tarafından, diğeri ise böbrekler tarafından emilir.

Kullanımı Lizobakta ve sınırlamaları

Lizobakt boğazdaki ağrıyı birkaç saat rahatlatmaya yardımcı olur. Ertesi gün kullandıktan sonra hasta rahatlamış hisseder. Sadece acı hissini değil, aynı zamanda terlemeyi, ses kısıklığını, ses kısıklığını ve dokuların şişmesini de ortadan kaldırır.

Ana endikasyonlar:

 • oral mukozanın erozyonu;
 • oral mukozanın herpetik tutulumu;
 • stomatit;
 • dişeti iltihabı.

Bütün bunlar için, haplar larenjit, farenjit, bademcik iltihabı ve ayrıca cerrahi müdahalelerden sonra reçete edilir.
Dr. Lizobakt'ın anjina ile tavsiyesi üzerine, gebelik ve laktasyon aşamasında reçete edilir.

İlaç, ilacın bileşenlerine daha fazla duyarlılık ile almak için tavsiye edilmez. Ayrıca, kalıtsal laktoz intoleransı varsa Lizobact kullanmamalısınız.

Tüm bunlara ilaveten, bu ilacın tüketimi üç yaşın altındaki çocuklar ve malabsorbsiyondan muzdarip hastalar için kontrendikedir.

Bademcik iltihabı tedavisinde

Anjina varsa, Lizobakt genellikle karmaşık bir tedavi olarak reçete edilir. Bu araç, herhangi bir formda bademcik iltihabı tedavi edebilir: pürülan, viral, catarrhal. İlaç, antibiyotik ve antiviral ajanların kullanımında ek bir terapi gibi davranır.

Tabletler, sıklıkla larenjit ile olan ağız ve boğaz mukozasının şişmesini hızla ortadan kaldırabilir. Bademcik iltihabı ile, uyuşturucu bademcik azaltmak ve nefes yeniden mümkün kılar. Boğaz ve persenyadaki ağrı, hem hastalığın ilk aşamalarında hem de sonra ortadan kaybolur.

Lizobakt, kronik larenjit veya bademcik iltihabı için güvenle kullanılabilir. Aktif maddeler bağımlılığa yol açmaz ve vücudu hiçbir şekilde etkilemez.
Lizobakt antitüsif bir ilaç olmamasına rağmen, kullanımı ile öksürük ataklarını önemli ölçüde azaltmak mümkündür, rahatsız edici hisleri ortadan kaldırır.

Terapötik özellik, farklı bir doğanın enfeksiyonlarının neden olduğu enflamatuar sürecin bastırılmasına dayanır. Lizobakt ayrıca, boğazın mukoza zarında antioksidan korumayı geliştirebilir. Aktif madde, hasarlı dokuları mükemmel bir şekilde onarır.

Bütün bunlara rağmen, Lizobakt bir çocukta ve bir yetişkinte bağışıklık fonksiyonunu arttırmaya izin verir.

Anjin içinde ilaç Lizobakt kullanımı

Kullanım Talimatları Lizobakta, ilacın üç yaşından büyük çocuklara verilebileceğini, kadınlarda gebelik ve emzirme döneminde olduğunu gösterir. Fakat iyi bir terapötik etki elde etmek için, bazı alışkanlık kurallarına uyulmalıdır.

 1. Üç yaşın altındaki çocukların mutlak bir kontrendikasyon olmadığını belirtmek gerekir. Ancak istenen etkiyi elde etmek için, tabletin emilmesi gerekir. Sadece çiğnenmiş veya yutulmuş ise, etki büyük ölçüde düşecektir.
 2. Üç ila yedi yaş arası bir çocuğun günde bir kez üç kez bir tablet alması tavsiye edilir.
 3. Yedi ila oniki yaş arası çocukların günde dört tablet almasına izin verilir.
 4. Yetişkinler ve ergenler günde iki ila üç kez iki tablet reçete edilir.
 5. Madde, gebelik dönemi boyunca kullanılabilir, çünkü aktif bileşenler plasentaya nüfuz etmez ve gelecekteki bebeği hiçbir şekilde etkilemez. Günde dozaj günde üç kereye kadar bir ila iki tablettir.
 6. İlaçlar emzirme sırasında tüketilebilir, çünkü bileşenleri sütün içine girmez. Günde dozaj günde üç kereye kadar bir ila iki tablettir.

Tüm hastalar için tedavi kursu süresi yedi ila on gündür. Her şey hastalığın şiddetine bağlıdır.

Boğaz ağrısı sırasında Lysobact kullanımı hakkında bazı öneriler

Lizobakt tüketirken, çeşitli tedavi özellikleri vardır.
Angina ile kendini ilaçlama buna değmez. Tonsillit tedavisi sadece Lizobakt almak değil, aynı zamanda antibiyotik kullanarak içerir. Semptomları ortadan kaldırmak için ağrı kesici, antiseptik ve antipiretik ajanları kullanmanız gerekir.

Boğaz ağrısı tedavisi mutlaka şunları içerir:

 • Boğaz, soda veya furakilin çözeltisi ile boğaz gargarası;
 • trafik sıkışmalarında pus birikimi sırasında lakuna ve foliküllerin lavajı;
 • Lizobakt formundaki tabletlerin emilmesi;
 • boğazın sulanması Miramistin, Klorheksidin. Dört yaşın üzerindeki çocuklar Geksoral veya Tantum Verde'yi kullanabilir.

İstenmeyen sonuçlardan kaçınmak için, bir doktora gitmeniz ve tedavinin tüm inceliklerini sormak daha iyidir.

Angina Lizobakt: yardımcı olur mu?

Anjina ile Lizobakt genellikle reçete edilir. Hoş bir tadı olan ve yaş kısıtlamaları olmayan tabletlerde üretilmiştir.

Terapötik etki, antiseptik ve antibakteriyel özelliklerden dolayı oluşur.

İlaveten, ilacın bileşimi güvenli maddeleri içerir, bu nedenle neredeyse hiç kontrendikasyon ve yan etkisi yoktur.

Hamile kadınları ve çocukları alabilir. Uzmanlar Lizobakt'a ilk yardım diyorlar. Satın almak için reçete almanıza gerek yoktur.

Ve mümkün olduğunca etkili bir şekilde davranır: hastalığın semptomlarını azaltmak ve vücudu daha fazla istenmeyen sonuçlardan korumak.

Ilacın vücut üzerindeki etkisi

Bir parçası olan piridoksin, mukoza zarlarını iyileştirir ve korur, enfeksiyonun yayılmasını önler. Bu bileşen B6 vitamini bir şeklidir.

Ağız boşluğunun dokularında, antioksidan savunmasını geliştiren amino asitlerin değişimini arttırır. iltihabı giderir. Bu sayede, oral mukozanın mikroflorasının dengesi korunur.

Bir başka madde ise, hücrelerinin duvarlarını tahrip ederek patojenik mikroorganizmalarla aktif olarak mücadele eden Lizozimdir. Gerekli miktarda bu enzim, insan tükürüğünde bulunur, ancak enfeksiyonlar ve enflamatuar süreçlerle, seviyesi azalır.

İlaveten, ilaç bağışıklık sistemini geliştirir. Antiseptik etki, ağız boşluğunun virüsleri ve mantarları üzerinde oluşur. Bağırsakta, ilaç kan içine emilir. Bir kısmı idrarla atılır.

Lysobactum kullanıldığında

Üst solunum sistemi hastalıkları ve diş hastalıkları ile atayın. Bazı durumlarda, ayrı olarak reçete edilir, ancak daha sık - karmaşık tedavide. Kullanım endikasyonları şunlardır:

 • boğaz ağrısı;
 • SARS;
 • larenjitin;
 • boğaz ağrısı;
 • bademcik iltihabı;
 • Bir tonsilektomi sonrası.

Diş hekimliğinde bakteriyel veya mantar kökenli inflamatuar süreçlerin tedavisinde kullanılır:

 • stomatit;
 • Ağızda erozyonlar ve ülserler;
 • diş eti iltihabı;
 • Orofarinkste herpetik ülserler;
 • Oral mukozanın inflamatuar süreçleri.

Anjina tedavisinde ilaç

Angina ile Lizobact karmaşık bir tedavide reçete edilir. Her türlü hastalık için kullanılır. Pürülan boğaz ağrısı tedavisi antibiyotik alımı ile tamamlanmaktadır.

Lizozim ve piridoksine dayanan rezorpsiyon için tabletler şişkinliği ve boğaz ağrısını giderir. Badem boşluklarında pus ile tıkanıklık oluştuğunda mükemmel yardım.

Antitusif bir ilaç olmamasına rağmen, öksürük ataklarını da azaltır ve bu da onlara neden olan hoş olmayan hisleri ortadan kaldırır.

Terapötik etki, çeşitli doğa enfeksiyonlarının, bakterilerin yok edilmesinin neden olduğu iltihabı bastırmaktır. Mukoza boğazının antioksidan koruması da geliştirilmiştir. İlaç ağız boşluğu hasarlı hücreleri geri yükler.

Ek olarak, bağışıklık zayıfladığında, anjina tedavisinde özellikle önemli olan mükemmel bir immünomodülatördür.

Tabletlerin kullanımı ile derhal rahatlama beklenmemelidir, ancak birkaç gün sonra vücut üzerinde olumlu bir etkisi vardır: boğazda ağrı azalır, mukozal lezyonlar iyileşir.

Ilaç nasıl uygulanır

İlacın tedavi edici etkisini arttırmak için, günlük dozaj ve kullanım miktarlarına uymalısınız.

1. Üç yaşına kadar olan çocuklar için ilacın kontrendikasyonları yoktur, ancak küçük bir çocuğun tabletin emilmesinin gerektiğini açıklamak zor olduğu akılda tutulmalıdır. Sadece çiğnendiği veya yutulduğu takdirde, terapötik etki önemli ölçüde azalır.

2. Üç ila yedi yaş arası çocuklar için günde üç kez bir tablet alabilirsin.

3. On iki yaşına kadar, günlük alım miktarı günde dört kez artar.

4. On iki yaşından itibaren, iki randevu reçete edilir (günde iki ila dört kez). Aynı doz yetişkinler tarafından alınmalıdır.

5. Hamile bu ilacı kullanabilir, çünkü alındığında, fetus üzerinde olumsuz bir etki yoktur, zararlı kimyasal bileşikler yoktur. Hamilelik tabletleri, yetişkinlerde olduğu gibi, dozajda reçete edildiğinde.

6. Emzirme periyodu da bir kontrendikasyon değildir. Gözlenen yetişkin dozu.

7. Tedavinin akışı - ortalama sekiz gün.

8. Rezorpsiyonda, tabletin ağız boşluğunda mümkün olduğu kadar uzun sürede tükürükte tutulması önemlidir.

Kullanım için öneriler

Lysobactum'u anjinada kullanmak için ilacı almanın özelliklerini bilmelisiniz.

Angina'yı kendi kendine ilaçlamayın. Bir doktora danışmak önemlidir, çünkü bu hastalıkta (çeşitli tiplerde) bir tablet rezorpsiyonu vazgeçilmezdir.

İlaç ile tedaviye antibiyotik tedavisi eşlik etmelidir. Analjezik ve antipiretik etkisi ile belirtilen belirtileri ortadan kaldırmak için.

Kullanımın arka planına karşı istenmeyen sonuçlardan, alerjiler oluşabilir. Daha sonra hap kullanımı durdurulur ve boğaz ağrısını başka bir yolla tedavi etmeniz önerilir.

Dozun önemli bir fazlalığının bir sonucu olarak olası bir doz aşımı durumunda, el ve ayakların uyuşması, duyu kaybı gözlenir. Bu gibi sonuçlarla başa çıkmak için cömert bir içecek tavsiye edilir.

Üç yaşından küçük çocukların ilaç ilkesini anlamıyorum yana, uzmanlar her biri bir kiloluk, elde edilen toz ile ceket tavsiye ve çocuğa bir emzik verebilir.

Çocuklarınızın tedavisi için bazı ek bilgiler:

Bu haplar bir antibiyotik değildir ve bunları değiştirmez. Boğaz ağrısı tedavisi antibiyotik içerir, bu nedenle karmaşık tedavide reçete edilir.

Tıbbi ürünün avantajları

Uzmanlar, avantajlı avantajlarını göz önünde bulundurarak, anjin içinde Lizobakt'ı kullanmayı tavsiye ediyorlar.

 • Nispeten düşük maliyet;
 • Çocuklar, hamile, emziren anneler tarafından alınma imkanı;
 • Kontrendikasyonlar sadece bireysel hoşgörüsüzlüğü içerir;
 • Eczanede tezgah üstü satın alma;
 • Preparatta yer alan aktif maddelerin kombinasyonu, ağız boşluğu ve üst solunum yolu hastalıklarında etkilidir;
 • Güvenlik nadiren aşırı dozda ve yan etkilerin yokluğunda (alerjiler hariç).

Lizobakt, hastalığın semptomlarını güvenilir bir şekilde hafifletir ve yaş kategorileri için hiçbir kısıtlamaya sahip değildir.

Ve aynı zamanda hastalanmamak için, anjin önlenmesi hakkında bilgi:

Anjina tedavisinde etkili bir araçtır.

Bu makaleyi sosyal olarak arkadaşlara anlat. ağlar!

Angina ile Lysobact

Lizobakt (Lisobakt) iki aktif madde pahasına etkili bir antiseptik ilaçtır: Lizatum ve Piridoksin.

Lizozim, antiseptik olarak kullanılan, Gram-pozitif ve -nejatif mikroorganizmalar, Candida cinsinin virüsleri ve mantarları üzerinde yıkıcı bir şekilde kullanılan bir protein enzimidir.

Piridoksin - Lizozim etkinliğini etkilemeden mukoza zarlarını korur. Böylece, Lizobakt'ın yumuşak bir lokal etkisi sağlar, bu da çocuğun tedavisinde hamile ve emziren cesurca uygulanır. Bu arada, çocuklar için Lizobakt 3 yıldan beri reçete edilir, ancak pratikte, doktorlar, çocuk ağzından bir hapı tutabilir ve yutma değil, yıldan reçete. Aksi takdirde, çocuk ve 3 yıl sonra ağzında bir hap tutamadığı takdirde, benzer bir sprey reçete edilir.

Lizobakt, bazen sarımsı bir renk tonu olan ve aynı zamanda bir tarafın ortasında bir bölme şeridi bulunan beyaz bir renkte tabletler şeklinde üretilir.

Hangi tabletlerden Lizobakt?

Lizobakt hastalıkların yerel tedavisi için kullanılır:

 1. ağız boşluğu;
 2. faringometaheitis ve onun ithalat öksürüğü;
 3. özellikle, oral mukoza ülserleri ve erozyonu;
 4. larinksin catarrhal hastalıkları;
 5. Herpes virüsünün yenilgisi;
 6. farinksin catarrhal hastalıkları.

Ayrıca, karmaşık tedavide, anjina Lizobakt ve kronik tonsillit alevlenmeleri reçete.

Kontrendikasyonlar

Kalıtsal laktoz intoleransı ile Kontrendike Lizobakt. Ayrıca, bir kontraendikasyon laktaz eksikliği veya glikoz-galaktoz malabsorpsiyonu gibi bir durumdur.

İlacın bileşenlerine olası bir alerjik reaksiyon hakkında bilgi varsa, Lysobactum'u bademcik iltihabı içinde kullanmak yasaktır.

Yan etkileri, bu nedenle, ilaç yok, tek etki, aynı zamanda almak ve malzemelerin kişisel hoşgörüsüzlük hakkında bilmiyorum, alerjik reaksiyon olasılığıdır.

Lysobact ve penisilin antibiyotiklerin yanı sıra Nitrofurantoin, Kloramphenicol veya diüretiklerin paralel olarak uygulanması ile ikincisinin etkisi artmaktadır. Ancak, Levodopov'un etkisi zayıfladı. Oral östrojenik kontraseptifler Piridoksin etkisine baskındır, bu nedenle doktor tarafından reçete edilen ayrı bir dozajda ek alımı gerekir.

Alerjik reaksiyon için ilk yardım.

İlacın aşırı dozda gibi yan etkiler boğazın şişmesi tat, deri döküntüsü, anlamında alt ve üst, değiştikçe, Lizobakta alarak durdurmak için gereklidir, uyuşma ve ekstremite karıncalanma görünümü ile, ancak, olası değildir, artan sıvı alımı, içki antihistaminik ilaç ya da bir enjeksiyon yapmak ve aynı zamanda bir doktordan yardım almak için emin olun.

uygulama

Yetişkinler ve 12 yaşın üzerindeki çocuklara günde 3 kez 2 tablet reçete edilir. Uygulamanın sıklığı, hastalığın seyri ve tedavisinin bireysel özelliklerine bağlı olarak ilgili hekim tarafından ayarlanabilir.

Aynı hazırlama mukus inflamatuar süreci geçen bir sonucu olarak oluşan boğazın arka boyunca akan kışkırtır farenjit ve öksürük faringotraheite ile temizlenebilir. Bu durumda dozajın ayarlanması gerekmez.

Tedavi süreci genellikle bir hafta devam etmek için gereklidir.

Lizobakt'ın anjinini kullanarak, çiğnemeden veya su ile sıkmadan, tamamen çözünene kadar ağızda tutulmalıdır. Dilin altındaki ya da altındaki tablet, hemen yutulması tavsiye edilmeyen, ancak mümkün olduğunca uzun süre ağızda tutulan bir püre haline gelir.

Yukarıda belirtildiği gibi, çocukların tedavisinde Lysobact kullanmak, 3 yaşından itibaren izin verilir. Ancak, bir çocuk ağzında bir hapı bir şeker gibi tutabilirse, pediatristlere daha erken yaşlarda bir ilaç reçete edilir.

3 ila 7 yaş arası çocuklar günde 3 kez 1 tablet reçete edilir.

7-12 yaş arası bir çocuk günde üç kez 2 tablete ihtiyaç duyacaktır.

Lizobakt analogları

İlaca benzer bir analog yoktur, ancak Lysobakt (Lisobakt) 'un yerine geçenler:

 • Lizak (Lizozim ve Dequaline Chloride içerir).

Ayrıca lokal antibakteriyel, antiseptik ve antifungal etkiye sahiptir. Nane ve anasonun tadıyla üretilen tabletler, şeker hastalığı içinde bulunmazlar, ki bu şeker hastalığı olan hastalar için son derece uygundur.

Yetişkinler ve 12 yaşından büyük çocuklar için, her 2 saatte 1 tablet için, ancak semptomlar düzelene kadar günde 10'dan fazla parça çözülmemesi tavsiye edilir. Sonra, her 4 saatte bir, günde 6 tablet dozu azaltın.

Akut aşamada 4 ila 12 yaş arası çocuklar - her 3 saatte bir tablet, ancak günde 5'ten fazla değil. Semptomların giderilmesinden sonra - her 4 saatte bir tablet kullanın.

Rezorpsiyondan sonra, yarım saat boyunca yiyecek ve içecek sıvıları almanız tavsiye edilmez.

 • Geksaliz (Biklotimol, Lizozim ve Enoksolonun bileşiminde).

İlaç 6 yaşın altındaki çocuklara kabul edilmek üzere yasaklanmıştır ve 6 yaşındaki engele basmış yetişkinler ve çocuklar günde 6 tabletten maksimum 8 tablete kadar reçete edilir.

Aksi takdirde 10 günden fazla sürmeyin, ağız boşluğunun standart mikroflorası bozulur.

Ayrıca, aktif maddeler Dichlorobenzyl alcohol ve Amylmetacresol olan ilaçlardan benzer bir etki elde edebilirsiniz. Bunlar şunları içerir:

 • Adzhisept pastiller (2,4-diklorobenzil alkol 1.2 mg, Amylmetacresol 0.6 mi, okaliptüs lezzet, mentol, limon, portakal, çilek üretilen);
 • pastiller Vokasept (2,4-diklorobenzil alkol 1.2 mg, Amylmetacresol 0.6 mi, ticari olarak temin edilebilen portakal, bal limon, nane, okaliptüs lezzet);
 • Lozenges Geksoral (2,4-Diklorobenzil alkol 1.2 mg, Amylmetacresol 0.6 ml, nane, limon ve portakal aroması var);
 • lolipop Gorpils (2,4-diklorobenzil alkol 1.2 mg, Amylmetacresol 0.6 mi; zevkli mentol, okaliptüs, limon, tatlı limon ve portakal);
 • Gripkold (yukarıdaki formülasyonlar, anason tohumu, mentol, portakal, limon, nane, bal-limon aroma ve ananas aynı bileşim);
 • Suprima-ENT (bileşim limon, mentol, okaliptüs, çilek, bal ve limon aroması ile yukarıda belirtilen diğer ajanlara benzer).
 • Strepsiller (bileşim yukarıda belirtilen diğer araçlara benzer, tartarik asit varlığı nedeniyle çocuklara yasaklanmıştır)
 • Rinza-Lorcept (benzer bileşim ve nane-portakal aroması ile).

Lizobakt boğaz ağrısı ve diğer benzer hastalıklara karşı yardımcı olur mu?

Lizobakt ilaç immünomodülatörler grubuna aittir ve yaygın olarak boğaz ağrısı, ağız mukozası iltihabı, öksürük semptomları olan hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Lizobakt resorpsiyon için tablet şeklinde mevcuttur. Antibakteriyel ilaçların aksine, Lizobakt güçlü bir antimikrobiyal etkiye sahip değildir ve genellikle belirli bir patolojinin karmaşık tedavisinin bir parçası olarak kullanılır. En az kontrendikasyonları vardır, bu nedenle çocuklar ve hamile kadınlar tarafından alınabilir.

Kompozisyon ve eylem mekanizması

Lizobakterin ana aktif maddeleri piridoksin hidroklorür ve lizozim hidroklorürdür. Bileşimde yardımcı maddeler olarak vanilin, sodyum sakarinat, magnezyum stearat, sakız ve laktoz bulunur.

Gram-pozitif bakteriler peptidoglikan polisakaritler zarları dönerek, bir hücresel seviyede hareket lizozim, - etki mekanizması aktif içeriklerden birinin antiseptik özelliklerine dayanır. Bakteriye ek olarak, ilacın mantar ve virüsler üzerinde antiseptik etkileri vardır, bağışıklığı artırır. Lizobakt sadece KBB organlarının hastalıkları için değil, aynı zamanda diş hekimliği için de kullanılır.

İkinci aktif bileşen piridoksin (B vitamini)6) - oral mukoza üzerinde koruyucu bir etkiye sahiptir ve kandidiyazisin gelişmesini önler, bu nedenle kullanım endikasyonlarından biri aftöz stomatittir.

Vücuda girdiğinde, lizozat, uygulamadan bir buçuk saat sonra maksimum konsantrasyonuna ulaşır. İlacın bir kısmı bağırsakta kan içine emilir, çoğu böbrekler yoluyla atılır.

Kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları

İlacın kullanımı aşağıdaki hastalıklarda belirtilmiştir:

 • oral mukozanın erozyonu;
 • oral mukozanın herpetik lezyonları;
 • stomatit (aftöz dahil);
 • dişeti iltihabı.

Yukarıdaki hastalıklara ek olarak, ilaç larenjit, farenjit ve ayrıca bazı operasyonlardan sonra kullanılır.

Doktor reçetesine göre lysobacter hamilelik döneminde ve emzirme döneminde kullanılabilir.

Hasta, onu oluşturan maddelere veya kalıtsal laktoz intoleransına karşı alerjik bir reaksiyona sahipse ilacı almayın. Buna ek olarak, bu ilacın kullanımı, üç yaş ve kötü emilim sendromu (bağırsak içine akan bir veya daha fazla besin yetersiz soğurma) olan küçük çocuklar için kontrendikedir.

Lysobactum angina ile tedavi etmek mümkün mü

Kılavuzda, ilacın anjinin tedavisi için bir ilaç olarak kullanılabileceğinin açık bir göstergesi yoktur. Bununla birlikte, semptom eşlik tonsilit içinde çok doğru bir şekilde ve etkili bir şekilde, semptomatik anjin için bir terapi yolu olarak alarak, (boğazda oral mukozal ödem, ağrı) için belirtilen lizobakt.

Sadece lysobactum anjininin tedavi edilemeyeceği unutulmamalıdır. İlaç, karmaşık terapinin bir parçası olarak kullanılmalıdır. Örneğin, lysobacter'in antibiyotik tedavisi ile birlikte kullanılması terapötik etkiyi arttırır ve hastanın daha hızlı iyileşmesine katkıda bulunur. Ama larenjit, özellikle uzun süreli ve hastalık nedeniyle piridoksin ve lizozim ilacın, bir kısmını geri yardımcı azaltılmış bağışıklık, genellikle olduğu gibi halsiz, lizobakt, monoterapi olarak kullanılabilir.

Kullanım talimatları

İlaç topikal olarak kullanılır, hap tamamen çözülene kadar ağızda yavaşça çözünür. Tableti çiğnemeyin ve sıvı ile içmeyin.

Doz ve tedavi süresi bir doktor tarafından belirlenir (yetişkinler genellikle 7-8 gün boyunca günde dört kez iki tablet reçete edilir).

analogları

Lizozat ile kesinlikle aynı bileşime sahip olan doğrudan jenerikler yoktur, ancak benzer bir etkiye sahip iki ilaç vardır.

Laripront Almanya'da kuruldu, şu anda üreten ülke Mısır'dır. İlacın ana aktif bileşenleri, dequalinium klorür ve lizozimdir. Her 3 saatte bir tablet alın.

Avantajları, lizobaktom ile karşılaştırıldığında, preparat, aksine, bir boğaz ağrısı tedavisi bir larinprotom ile daha pahalı bir şekilde yönetecektir.

İkinci preparat - heksalis - Fransa'da resorpsiyon için tablet formunda (30 tablet paketinde) salınır. Lizobakterin aktif maddelerinden biri olan lizozime ek olarak bileşim, bilakutimol ve enoksolonu içerir. Yetişkinler için kabul şeması: 4-6 saat aralıklarla bir tablet. Hexalis laripront ile aynı yan etkilere sahiptir. Fiyat ve etkinlik için, lysobacterium'dan daha düşüktür. Ayrıca, ilacı angina ile almak lysobact'ten daha yaygın olacaktır.

yorumlar

Sonuç olarak, bu ilaç hakkında birkaç yorum yapmak istiyorum.

Olga (St. Petersburg): "Rezorpsiyon için tabletler çok kullanışlıdır. Herhangi bir özel çözüm hazırlamaya gerek yok, sadece lysobacter'in ambalajını yanınızda taşımak ve tableti doğru zamanda almak yeterlidir. Artık boğaz ağrım var, her zaman lysobacter kullanıyorum. "

Elena (Novosibirsk): "Bu ilaçla tanışmam çok uzun zaman önce gerçekleşmedi. Kızım boğaz ağrısı geçirdi ve bir çocuk doktoru tarafından bir lizobakter reçete edildi. Lizobakter yardımıyla boğazdaki ağrı ve inflamasyonu hızlıca gidermek mümkündü. Sonuç olarak, kurtarma normalden çok daha hızlıydı. Hem yetişkinlere hem de çocuklara tavsiye ederim. "

Tatiana (Moskova): "Daha önce, boğaz ağrım olduğunda, her zaman" Ingalipt "gibi çeşitli" sıçrama "lar kullanırdım. Son zamanlarda bölge terapistimiz bana Lizobakt'ı tavsiye etti. Bunun boğaz ağrısı için oldukça etkili bir çözüm olduğu ortaya çıktı ve doğrudan işyerinde alabilirsiniz. Genel olarak tavsiye ederim. "

Angina Lizobaktom tedavisi

Lysobacter, KBB organlarının hastalıkları için sıklıkla reçete edilen antiseptik bir ilaçtır.. Anjina ile etkili Lysobactum, bu lizozim ve piridoksin varlığına bağlıdır. Bu iki madde doğal immünomodülatörlerdir, yerel bağışıklığı güçlendirmeye ve yaraların iyileşmesine katkıda bulunurlar. Bu antiseptik ilacın neredeyse hiçbir kontrendikasyon yoktur, çocuklara ve hamile kadınlara reçete edilebilir. Lizobakt ve çeşitli antibiyotiklerin eşzamanlı kullanımı izin verilir.

Hazırlığın genel tanımı

Lizobakt'ın aktif maddeleri, lizozim ve piridoksindir. Bileşim ayrıca magnezyum stearat, laktoz, vanilya, sakız ve diğer maddeleri içerir.

Lizozim, patojenik mikroorganizmaların protein yapılarının tahrip edilmesine dayanan bir antibakteriyel protein ajanıdır. Bu madde insan tükürüğünde bulunur, lokal bağışıklık oluşumunda rol oynar.

Enfeksiyon palatine bademciklerin mukozasına nüfuz ederse, bu maddenin üretimi önemli ölçüde azalır veya tamamen durdurulur. Bu yerel bağışıklık nedeniyle önemli ölçüde azalır. Bu nedenle, bademcik iltihabı Lizobakt reçete edildiği zaman, lokal bağışıklığın artmasını teşvik eder ve iyileşmeyi hızlandırır.

Piridoksin, farenksin hasarlı dokularını korur ve hızlı iyileşmelerini kolaylaştırır. Piridoksin, B vitamini formlarından biridir, bu nedenle metabolik süreçlere katılır ve mukozanın iyileşmesini destekler. Bu madde lizozim özelliklerini hiç etkilemez.

Kandaki maksimum konsantrasyona, alındıktan bir buçuk saat sonra ulaşılır. İlaç bağırsak ve böbrekler tarafından atılır.

Vücutta piridoksin eksikliği ile, güçte bir azalma, kan dolaşımının ve depresif bir durumun ihlali vardır. Ayrıca saç dökülmeye başlayabilir ve ağzın köşelerinde çatlaklar oluşabilir.

İlacın hangi anginada etkili olduğu

Lizobakt, birçok patojenle mükemmel bir şekilde baş gösteren doğal bir antibiyotiktir. Ancak, Lizobaktom ile monoterapi pürülan anjinada etkili olmayacaktır. Bu durumda, antibakteriyel ilaçların alınması tavsiye edilir ve Lizobaktom sadece terapi ile desteklenebilir.

İlaç Lizobakt böyle bir terapötik etkiye sahiptir:

 • Hücreleri oksidasyon ve yaşlanmadan korur.
 • Protein kabuğunu tahrip eden patojenik bakteriler üzerinde zararlı bir etkiye sahiptir.
 • Hasarlı hücrelerin hızlı iyileşmesini teşvik edin.
 • Bağışıklık yanıtının doğal bir uyarıcısı olan muramil dipeptidin salınmasını teşvik eder.
 • Genellikle bakteriyel ve viral enfeksiyonlara eşlik eden inflamasyonu ortadan kaldırır.

Kompozisyonda Lizobact analogları yoktur, dolayısıyla eşdeğer bir preparatla değiştirilemez.. Ancak ilacın bir alerjisi varsa, benzer bir etkiye sahip diğer antiseptik ajanlarla değiştirilmesi gerekir.

Lizobakt kullanımı akut tonsillitte sadece karmaşık tedavinin bir parçası olarak mümkündür. Bu ilaç antibiyotiklerin etkisini artırır.

Anjina tedavisinin özellikleri

Doktorlar genellikle yetişkinlerde ve çocuklarda anjina Lizobakt reçete. Bu ilacı sadece karmaşık tedaviye atayın, çünkü anjina ile monoterapi bir etki yaratmaz. Böyle bir ilaç, anjina - bakteriyel, viral ve pürülan herhangi bir formunun tedavisine dahil edilebilir. Lizobaktom, antibiyotik ve antiviral ajanlarla tedaviyi tamamlayabilir.

Yetişkinlerde ve çocuklarda anjinada Lizobakt böyle bir iyileştirici etkiye sahiptir:

 • Mukus boğazının şişmesini azaltır.
 • Bademciklerin azaltılmasına yardımcı olur.
 • Burun solunumu geri yükler.
 • Hastalığın herhangi bir aşamasında ağrının şiddetini azaltır.
 • Boğaz tahriş ve terleme ortadan kaldırır.

Lysobacter ayrıca kronik bademcik iltihabı için de reçete edilebilir. Bu durumda, bağışıklığı artırır ve alevlenme riskini azaltır. İlaç uzun süre alınabilir, bağımlılığa yol açmaz ve vücutta birikmez.

Kullanım talimatları, ilacın öksürük için kullanılabileceğini göstermemektedir. Ama aslında, Lizobakt mukozayu yumuşatır ve öksürük ataklarının yoğunluğunu azaltır. Bu ilacın yardımıyla, sık sık boğaz ağrısı eşlik eden sürekli öksürükten kurtulabilirsiniz.

Lizobakt, hem çocuklarda hem de yetişkinlerde lokal immüniteyi iyileştirir ve solunum hastalıklarını önler.

Ne aramalı?

İlacın kullanımı için talimatlar, 3 yaşından büyük çocuklar, emziren anneler ve hamile kadınlar için reçete edilebilir olduğunu belirtti. Bununla birlikte, kalıcı bir terapötik etki elde etmek için, bu tavsiyelere uyulması gereklidir:

 • Çocuk doktorları genellikle Lizobakt'ı 3 yaşın altındaki bebeklerin boğazında şiddetli ağrıyla reçete ederler. Yani, genç yaş mutlak bir kontrendikasyon değildir. Ancak, küçük çocukların her zaman tabletleri nasıl çözdüğünü anlamadıkları, dolayısıyla ilacın etkinliğini büyük ölçüde azaltan basit bir şekilde çiğnemeleri veya yutulması gerektiği unutulmamalıdır. Bebeklerin tedavisi için, tabletler pudra içine sürülmeli ve sonra ağız içine dökülmelidir.
 • 3 ila 7 yaş arası çocukların günde 3 kez 1 tablet almaları önerilir.
 • 7-12 yaş arası çocuklar günde 4 tablete kadar çözülebilir.
 • Ergenler ve yetişkinler günde 4 defaya kadar 2 tablet Lizobakt eritebilir.
 • Hamilelik sırasında, plasentaya nüfuz etmediği ve gelecekteki çocuk üzerinde zararlı bir etkisi olmadığı için bu ilaçla tedavi edilmesine de izin verilir. Hamile günde 1 kez anjina 1 tablet ile alabilir.
 • Hemşirelik anneleri yetişkinler için genel şemaya göre tedavi edilebilir. Lysobactum'un aktif maddeleri anne sütüne nüfuz etmez.

Tedavi süresi bir haftadan iki haftaya kadar olabilir. Her şey hastalığın seyrinin şiddetine ve hastanın yaşına bağlıdır. Terapi süresi doktor tarafından belirlenir, gerekirse tedaviyi de düzenler.

Tedavi sırasında istenmeyen reaksiyonlar varsa, ilacı almayı bırakın ve tedavi eden doktora başvurun.

Hala tedaviye devam etmek

Boğaz ağrısı ile kendi kendine ilaç yapın. Bu patolojinin tedavisi sadece bir doktorun gözetiminde gerçekleştirilmelidir. Antiseptik ilaçlar ve antibiyotik almanın yanı sıra, doktor aşağıdaki prosedürleri reçete edebilir:

 • Boğaz düzenli olarak bir tuz, kabartma tozu veya Furacilin çözeltisi ile durulanmış olmalıdır.
 • Bademcikler üzerinde irin varsa, onlar Miramistin veya diğer antiseptik solüsyonlarla yıkanmalıdır.
 • Boğazın sulanması için Hexoral'ı kullanabilirsiniz.
 • Yüksek ateş varsa, doktor antipiretik ve anti-inflamatuar ilaçlar reçete, genellikle parasetamol veya ibuprofen dayalı ilaçları tercih eder.
 • Bağışıklığı iyileştirmek için, bir vitamin ve mineral kompleksinin alınması tavsiye edilir.

Hasta rasyonel bir şekilde, iyi havalarda yemek yiyelim, sokakta çok yürüyüp, fizik tedavi uygulamalıdır. Bütün bunlar bağışıklığın güçlendirilmesine ve hızlı toparlanmaya katkıda bulunur.

Doktor tarafından reçete edilen antibiyotikler tam kurs sarhoş olmalıdır. Aksi halde süperinfeksiyon gelişebilir.

Bir komplekste anjinin tedavi edilmesi gereklidir. Sadece bu durumda kısa sürede iyi sonuçlar elde etmek mümkündür. Tedavide, boğazın durulanması için antiseptik solüsyonlar ve şifalı bitkiler reçete edilebilir. Ağrı ve iltihabı hızla azaltan ilaç Lizobakt tarafından iyi bir etki verilir. Bu ilacın neredeyse hiç kontrendikasyon yok.

Antiseptik aracı Bosnalijek Lizobakt - değerlendirmeden edinildi

Kronik tonsillitte Lizobakt. Efekt, ama ne kadar süre?

Ziyaret ettiğim tüm doktor-kulak burun boğaz uzmanları bana bir şey söyledi: Kronik bademcik iltihabı, gelen havanın filtrelenmesinden dolayı, bir septum ile eğri ile kışkırttı. Septoplasti, vazotomi yapın - problem çözülecektir. Evet.

2 ay önce fikrimi hazırladım ve burnumda bir dizi operasyon yaptım, septumumu düzelttim. Ve kronik tonsillit kaldı. Mucizeler! Tabii ki, 2 ay henüz bir gösterge değil, operasyondan 6-8 ay sonra tam bir iyileşme geliyor. Ama bademcik iltihabı uyuşmuyor. Biraz kendini hissettiriyor. Ve sadece, soğuk ayakları aşırı soğutulmuş veya virüs havada yürüyor (örneğin çocuk kliniği olarak) herhangi bir kamu yeri ziyaret. Sabah, kronik bademcik iltihabı belirtileri var. Bademcikler kızarma, boyut olarak büyüyen, bir yumru veya kalıcı yabancı cisim ağız hissi oluşur bol nazofarengeal mukusu boşaltmak başlar, öksürük görülür. Ve farenjit yavaş yavaş bademcik iltihabına bağlanır. Bu belirtilerin tümü olursa olsun nasıl tedavi, soğuk algınlığı olarak bir hafta boyunca gitmek ve uzun bir süre son ama bazen 3 hafta yok. Ve iyileşmeden sonra, ana şey tekrar kronik bir hastalık bırakmak değildir.

Bu ihmal edilebilecek lirik bir girişti. Şimdi eserler üzerinde deneyeceğim.

Lizobakt

Hiçbir doktor bunu bana vermedi ve tavsiye etmedi. Ben bademcik iltihabının belirtilerini ortadan kaldırmak için daha önce reçete ettiğim tedavi rejimlerinin işe yaramadığını fark ettiğimde kendime geldim. Ve antibiyotik tedavisi olmadan yapmak istedim, antibiyotikleri sevmiyorum, hepsi bu. Doğal olarak NOT şiddetli vakalarda, onlar olmadan daha sık tedavi etmeye çalışıyorum.

Alevlenme ilk belirtileri hr. Böyle gramicidin olarak ağızdan sosalki antibiyotik için antiseptik antiviral, ve benzeri ilaçlar: bademcik, yarım kimyagerler satın almak her zamanki gibi yerine sadece Lizobakt satın almaya karar verdi. Kendim için sadece Lizobakt aldım. Bana ne zaman mal oldu?

30 tabletlik bir paketin fiyatı 292 ruble. Ancak, ikinci paket için geldiğimde, aynı eczane Lizobakt zaten 312 ruble için satıldı. Fiyatlar sıçramalarla ve sınırlarla büyüyor, talebin ilaca gittiğini görebilirsiniz, sonbahar geldi!

Üretim: "Bosna Hersek, Bosna Hersek

Lizobakt resorpsiyon için tablet şeklinde üretilmiştir:

Bir pakette, her birinde 10 tablet üzerinde 3 kabarcık vardır. Tabletler büyük değil, beyaz. Hoş bir vanilya aroması var.

Kompozisyon hakkında bilgi:

 • 1 sekme. lizozim hidroklorür 20 mg, piridoksin hidroklorür 10 mg içerir, eksipiyanlar: laktoz monohidrat, tragakant, magnezyum stearat, sodyum sakarin, vanilin

İlacın ana aktif maddesi, lizozim ve B6 vitamini, yani. peredoxine hidroklorür.

Lizozim, bu-

Lizozim, bakteriyel hücre duvarlarını, murein bakterilerinin hücre duvarının peptidoglikanını hidrolize ederek yok eden, hidrolaz sınıfının bir enzimi olan bir antibakteriyel maddedir. Esas olarak, lizozim tavuk yumurtası proteinden elde edilir.

Komple kullanım talimatları:

Lysobact, farmakolojik etki:

Lizobakt'ın antiseptik etkisi vardır. Lizozim, bir enzim, protein yapısı (mukolitik enzim peptidoglikan-N-asetil-hidrolaz) ve (Gram-pozitif ve Gram-negatif bakteri ve mantarların hücre zarı lizizine neden olur) antiviral aktiviteye sahip bir antiseptik olarak kullanılır. Piridoksin, oral mukozanın rejenerasyonunu teşvik eder ve aftenin oluşumunu önler.

Kullanım endikasyonları:

Oral mukoza, diş etleri ve gırtlak enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıkların tedavisi:

- Üst solunum yollarının catarrhal fenomeni;

- Oral mukozanın herpetik lezyonları (kompleks terapinin bir parçası olarak);

- çeşitli etiyolojilerin oral mukozasının erozyona uğraması;

Lisobact'i genç bir çocukta stomatitin ilacı kullanma deneyimi gibi kronik bademcik iltihabı semptomlarının alevlenmesiyle aldım. Ama bugünden beri benim yorumum, hr konusuna ayrılmıştır. tonsillit, sadece tedavi deneyimini anlatacağız ve bunun yanı sıra, stomatit ilaç veri biz çok uzun bir süre tedavi edildi ve ben belli belirsiz o bu hastalıkla tek başına başa ne kadar iyi hatırlıyorum.

Lysobactum kullanımı hr. bademcik:

Genel olarak, bir yıl boyunca bademcik iltihabı çekiyordum, bir burun yaralanması geçirdiğim andan itibaren bir septum eğriliği vardı. İlk önce bir doktor-kulak burun boğaz doktorunda gözlemlendi, o cerrah değil, bu yüzden bademcikleri silmek ve bir septum ısrar etmedi ısrar etmedi. Sadece reçete edilen tedavi, etkisiz olmasına rağmen, ancak bazı belirtileri hala çıkardı.

Sonra özel bir klinikte gözlemlenmeye başladım ve şehirdeki en iyi aslanlardan birini seçtim. O sadece KBB değil, aynı zamanda ameliyat cerrahıdır, bu yüzden bir keresinde bana tereddüt etmeme ve burnuna girmememi önerdi. Ama tereddüt ettim, çünkü operasyondan çok korktum.

Sonunda, her ay septoplasti ve vazotomilere karar verildi, bademcik iltihabı her ay kötüleşti! Bağışıklıkta hafif bir azalma ve yine - bademcik iltihabı, sümük, ağızda mukus. Brrr, yoruldun.

Operasyon geçti ya da gerçekleşti, bademcik iltihabı kaldı. İnşallah sonunda yaz aylarında ölecek. En azından üzerinde çalışıyorum. Eğer yardım etmezse, tekrar işe gideceğim, bu sefer bademcikleri kesmek için, çünkü sabrım kalıcı değil ve bademcik iltihabı ve farenjit ile aylık olarak hastalanma niyetinde değilim.

Bu yüzden, bademciklerimin tekrar iltihaplandığını, boğazımın kırmızılaştığını ve nazofarenksimden balçık aktığını düşündüğüm anda Lizobakt'ı aldım.

Talimatları uygulayarak tabletleri eritmeye başladı, 2 yemek kaşığı - günde 3 kez.

Tedavi süresi - 8 gün, daha fazla değil.

Tabi ki tedavide, 2 paket Lizobakt'a ihtiyaç duyulacaktır. 30 tabletten oluşan bir paket içinde, yani yetişkin bir adamın 6-8 tableti çözmesi gerektiği bir gün, bu nedenle lysobactus'un ambalajı yaklaşık 3-5 gün sürecektir.

Tabletler tadı çok hoş, vanilyayı andıran, tatlı. Çocuklar zevklerini takdir edecekler!

Lizobakt bir alevlenme hr ilk belirtileri ile başa çıkacak olsun. bademcik iltihabı

Sadece 5 gün Lizobakt aldım, ayrıca günde bir kez nazofarenks Dolphin'i yıkadım. Tedavinin ikinci gününde bademcikler pembeye döndü, üçüncü günde, geceye daha yakın, bir mantar, soldan (en acı verici) amigdala, bir granül şeklinde küçük gözüktü. Kesinlikle acı verici değildi. Bundan sonra, günde 2 kez Rotocaine ile durulama ekledim.

Tedavi Lizobaktom (8 gün) kursun tamamlanması, haftada bir kez ağzınızı çalkalayın zorunda ve sulanan Rotokanom mukus hala nazofarenksten aktı çünkü Lugol veya Miramistin, iyi, Yunus, iptal edilmedi bademciklerini. Ve eğer bir öksürük varsa, Pectusin'e Lizobakt'a bir kuruş ekleyebilirsiniz:

dolayısıyla, Lizobakt tüm belirtileri ortadan kaldırır, Tedaviyi mantıklı sonuçlara getirmeyin. Aynı zamanda başlatılan şeyi tamamlamak için bir dizi yerel antiseptik gerektirecektir. Ve elbette bağışıklığı güçlendirmek için yapmanız gereken: tonsillit, sağ yemek - örneğin, uygunsuz sindirim bir sonucu ve açık havada olmak da daha fazladır, nefes egzersizleri yapmak ve ekinezya vitaminchiki veya tentür içilir.

Ama, Lizobakt'ın bir bütün olarak eylemi, onu gerçekten çok sevdim, ek olarak, ilaç antibiyotiklerden daha güvenlidir! yalnız o için yerli ve yerel hem antibiyotik, kullanılmadan, şişlik ve bademcikler kızarıklık ortadan kaldırmak ve irinli hızla Bademciklerimde şiddetli ağrı provoke trafik, hareket yardım etti.

Hr ile benim sorunum olsa. bademcik iltihabı tamamen çözülmez, bu nedenle, bir alevlenme ile, bu ilacı tercih ederim. Ve ben kendimi bu byakuyu ortadan kaldırmak için çok uğraşacağım (hr. Tonsillit, eğer yüklü değilse!) İçeriden. Eğer yardım etmezse, bademcikleri her zaman kesebilirim, bu bağışıklık sisteminin önemli bir organı olsa da, fakat 30 yıl sonra vücudun hiç bir şekilde ihtiyaç duymadığını okuduğum bir yerde.

Hayatta bir iyimser olmak, kesinlikle başarılı bir sonuç elde etmeyi umuyorum.

tüm teşekkür ederim dikkat ve sağlıklı ol, kendini koşma!

______________________________________

Hasta boğazına yardım etmek veya yardımcı olmaktan mı?

Angina ile Lysobact

Anjina Lizobakt - sık bir çare. Hoş bir tada sahip olan rezorpsiyon için tabletlerde üretilir. Hazırlık antiseptik ve antibakteriyel etki ile karakterizedir. Bileşenleri arasında tehlikeli maddeler yoktur, bu nedenle çocuklara ve hamile kadınlara bile reçete edilir. İlaç reçetesizdir ve KBB organlarının iltihaplanması için ilk yardımdır.

Tıbbi ürünün etkisi

Lizobakt, hastalığın ana semptomlarını etkili bir şekilde ortadan kaldırır ve bedeni komplikasyonlardan korur.

Aktif madde piridoksin, enfeksiyonun yayılmasını önleyerek, mukus bademciklerini geri yükler. Ağızda, amino asitlerin metabolizması ayarlanır, iltihap azalır. Oral kavitenin mikroflorasının optimal dengesi kurulur.

Diğer bir bileşen - lizozim - zararlı mikroorganizmaları yok eder, hücresel yapılarını bozar.

İlaveten, ilaç bağışıklık sistemini harekete geçirir. İlaç, idrarda kısmen atılan bağırsaklarda emilir. Maksimum konsantrasyon uygulamadan 90 dakika sonra yapılır.

Kullanım endikasyonları

Lysobact üst solunum sistemi hastalıklarında etkilidir. İlaç başarılı bir şekilde savaşmaya yardımcı olur:

 • boğaz ağrısı;
 • farenjit;
 • SARS;
 • larenjitin;
 • bademcik iltihabı;
 • ağızda iltihaplar.

Anjina tedavisinde Lizobakt

Boğaz boğazından ilaç, kapsamlı bir tedavinin bir parçası olarak reçete edilir. Purulent boğaz ağrısı tedavisi antibiyotik kullanımı eşlik eder.

Lysobactum'un terapötik etkisi, enfeksiyonların neden olduğu inflamasyonun durmasıdır. Orofarinksin mukoza zarının antioksidan koruması aktive edilir ve bağışıklık güçlendirilir.

Hapları aldıktan sonra hızlı bir etki gelmeyecektir, ancak birkaç gün tedaviden sonra hastanın genel durumu normalleşir, boğazdaki ağrı azalır.

dozajlar

Ilaç için talimatlara göre:

 1. 3 yaşın altındaki çocuklar kontrendike olamaz, ancak bir çocuğun emilmesi gerektiğini açıklamak bir çocuk için zordur. İlaç yutulduğunda terapötik etki azalır. Bir tableti ezebilir ve elde edilen tozu bir emzikle kaplayabilirsiniz.
 2. 3 ila 7 yaş arası çocuklar tabletler günde 3 kez tek parça reçete edilir.
 3. 7-12 yaşlarında, ilaç günde dört kez içilir.
 4. 12 yaşın üzerindeki hastalara 2 tablet önerilir, alım sıklığı günde 2-4 kez.
 5. Bebeği taşıma döneminde, Lizobakt kullanılabilir, çünkü fetüsü etkilemez. Doz, bir yetişkin için normaldir.
 6. Emzirme dönemi de bir kontrendikasyon olarak kabul edilmez.
 7. Standart tedavi süresi 8 gündür.
 8. İlaç, yutulduğunda ve sıcak temiz su ile boğazın tamamen durulandıktan sonra uygulanır. Bir tablet 35-45 dakika sonra, yemek ya da içmek yasaktır.

Tedavi önerileri

Kendi kendine ilaç tedavisi almanıza gerek yok. Sadece tabletlerin hastalıktan emilimi ortadan kaldırılamaz. Resepsiyon Lizobakta antibiyotik tedavisi ile paralel gitmelidir.

İlaç tedavisine olumsuz tepkiler arasında alerji meydana gelebilir. Daha sonra ilaç kullanımı durur.

Doz aşımı bazen uyuşukluk, hassasiyet uzuv kaybı görülür. Cömert bir içeceğin sonuçlarından kurtulun.

Penisilin serumu, kloramfenikol ve nitrofuranların antibakteriyel ajanları ile etkileşirken, ilaç Lizobact antimikrobiyal etkilerini arttırır. Bu nedenle, bu ilaçlar ile eşzamanlı tedavi ile, dozaj ayarlaması gereklidir.

Bu nedenle, Lizobakt'ın karmaşık bir antimikrobiyal etkisi olmamasına rağmen, kompleks terapinin bir parçası olarak, anjinin ana semptomlarını hafifletir ve iyi oluşu iyileştirir. Pratik olarak kontrendikasyonların yokluğu, bunları çocuklar ve hamile kadınlar tarafından kullanılmasını mümkün kılar.

Virusa.ru sitesinden

Grip, sinüzit, bademcik iltihabı

Anjina ile Lizobakt - lezzetli ve etkili tedavi

Akut bademcik iltihabı (bademcik iltihabı) sırasında, bilindiği gibi, patojenik bakterilerin yok edilmesini amaçlayan vücut kuvvetlerinin harekete geçirilmesi söz konusudur. Bu nedenle, antibiyotik tedavisine ek olarak, gargaralama, halk tedavisi yöntemleri, vücudunuzu "destekleyin" ve immünomodülatörler kullanarak bağışıklık yanıtını iyileştirmek iyi olacaktır. Bu sınıf ilaçların en etkili ve popüler temsilcilerinden biri Lizobakt'tır. Angina'daki Lizobact sadece belirgin bir lokal immünmodülatör etkiye sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda iyileşme sürecini önemli ölçüde hızlandıran antibiyotik tedavisinin etkinliğini de arttırır.

İlacın faydaları

Neden anjina tedavisi için Lizobakt seçmek daha iyidir?

 1. Lizobakt tabletlerin bileşimi 2 aktif madde içerir - lizozim (normalde insan tükürük içerir), piridoksin (B6 vitamini). Lizozim hastalığa neden olan bakterileri öldürme özelliğine sahiptir. Ve orofarenksin bulaşıcı hastalıkları ile, doğal lizozim üretimi önemli ölçüde azalır, bu da mikroorganizmaların çoğalmasını mümkün kılar. Bu nedenle, tonsil aparatının patolojisi olan hastalarda Lizobakt kullanımı tam olarak doğrulanmış ve amaca uygundur.
 2. Patojenik mikropların etkisi altında, orofarengeal epitel hücreleri yaralanır veya ölür. Buna karşılık, Lizobakt'ın bir parçası olan piridoksin, doku metabolik süreçlerini iyileştirerek hasarlı epitelyumun rejeneratif (iyileşme) fonksiyonunu yerine getirir.
 3. İlaç, ağız boşluğunun kandidiyazının gelişmesine müdahale eder.
 4. Lysobactum'un ana avantajı, sistemik antibiyotiklerin, özellikle de penisillerin toksik etkisini azaltmasıdır.
 5. Rezorpsiyon tabletlerinin çoğu, içerisindeki şekerin içeriğinden dolayı diyabet hastası kişiler için kullanılamaz. Lizobact, ilacın diyabetikler tarafından kullanılmasını mümkün kılan sodyum sakarinat (glikoz yerine kullanılan) içerir.
 6. Lizobakt oldukça demokratik finansal, reçetesiz yayınlandı.
 7. Uyuşturucu toksik değildir, hamile kadınlara, emziren kadınlara, 3 yaşından büyük çocuklara izin verilir.

Kullanım endikasyonları

Ilacı reçete için endikasyonlar nelerdir?

 • boğaz ağrısı;
 • akut kataral, kronik bademcik iltihabı;
 • pürülan boğaz ağrısı;
 • diş etlerinin iltihabı (diş eti iltihabı);
 • oral mukoza iltihabı (stomatit);
 • ağız boşluğundaki cerrahi girişimlerden sonra;
 • erozyon, ağız boşluğunda ülserler;
 • boğazın fungal lezyonları;
 • terleme, virüs veya bakteri kaynaklı öksürük;
 • Üst solunum yollarının akut enflamatuar hastalıkları (farenjit, larenjit).

Lizobakter atanması kontrendikasyonları nelerdir?

diğer bir deyişle, geçmişte alerjik reaksiyonlar (ürtiker, anjiyonörotik ödem, anafilaktik şok) varlığında ilaç intoleransı parçaları, - Lizobakt sadece bir durumda kullanılamaz.

Ayrıca, ilaç rifampisin, izoniazid, kortikosteroidler, sitostatikler, oral kontraseptif estrogensoderjath ile birleştirmek için tavsiye edilmez çünkü piridoksin (Lizobakta ana bileşeni) ve vücuttan ilacın hızlı bir şekilde temizlenmesine inhibisyonu aktivitesi.

ilaç levodopa (Parkinson hastalığının tedavisi için tablet) aktivitesini inhibe etme özelliğine sahiptir, ancak, Parkinson hastalığına maruz hastaların, benzer farmakolojik etkiye sahip bir ilaç Lizobakt değiştirilmelidir.

İlaç nasıl alınır, hangi dozda?

İlaç sadece tablet formunda mevcuttur.

Ana kural, tabletin, tercihen tamamen emilene kadar ağızda tutmak için mümkün olduğunca uzun süre çözünmüş kütlenin emilmesidir.

İlacın etkinliği sıfırlandığından, hiçbir durumda hap yutulmamalıdır.

Doz olarak, o zaman:

 • 3 ila 6 yaş arası çocuklar - 1 tablet 3 kez / gün;
 • 7 ila 12 yaş arası çocuklar - 1 tablet 4 kez / gün;
 • 12 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler - 2 tablet 4 kez / gün.

Anjin tedavisinin seyri 8 günü geçmemelidir.

Ve her zamanki gibi, herhangi bir ilaç tedavisi sırasında altın kural alkolün reddi.

Bir ilaçla aşırı doz alırsam ne olur?

Doz aşımı belirtileri sadece dozun önemli bir fazlalığında meydana gelir (izin verilenin 2, 3 katı). Aşırı dozun ana ve tek belirtileri, üst ve alt ekstremitelerin karıncalanma ve uyuşukluklarıdır. Bu semptomların ilerlemesini önlemek için bol su içmeniz yeterlidir.

Lizobakte hakkında yaygın efsaneler

Çok çeşitli terapötik etkilere sahip bir ilacın, reçetesiz bir eczanede hoş bir fiyat karşılığında satın alınabilmesi nedeniyle, pek çok hasta onun var olmayan haysiyetini belirtmektedir. Örneğin:

 1. Lizobact anında analjezik bir etkiye sahiptir. Ne yazık ki, değil - asıl görevi lokal anestezi hiçbir lidokain ilaçların bileşiminde, içinde. Lizobakt şişme azaltır ve enflamasyon, metabolizma süreçlerini ve etkilenen doku hastalığı rejenerasyonunu Ancak analjezik etkisi sadece nedeniyle bağışıklık düzenleyici için, kademeli olarak meydana gelir fakat anjina ilaç sırasında diğer ilgili artırır.
 2. Lizobakt bir antibiyotiktir. Lizobakt, bakterilerin hücresel duvarını tahrip edebilir ve böylece antibiyotiklerin etkinliğini artırabilir ve geliştirebilir. Bu nedenle, ana tedavi olarak Lizobakt kullanılmamalıdır, çünkü bu anjina için bir tedaviye yol açmayacaktır, ancak sadece komplikasyon riskini artıracaktır.
 3. İlaç herkese, hatta 3 yaşından küçük çocuklara bile reçete edilebilir. Lizobakt'ın herhangi bir yan etkisi yoktur, ancak doktorun randevusu olmaksızın, özellikle de gebeliğin 1. trimesterine geldiğinde bunu herkese uygulamak gerekli değildir. 3 yaşın altındaki çocuklar için, fizyolojik özellikleri nedeniyle, çocuk tableti çözemez, yutulması veya yutulması muhtemeldir. Ve yukarıda belirtildiği gibi, ilacın ana kuralı, ağız boşluğunda tam rezorpsiyonudur. Bu nedenle, küçük çocuklar kesinlikle ilaca zarar vermeyecektir, ancak bu da olumlu bir etki bırakmayacaktır.

Lizobakt'ın benzerleri var mı?

Kompozisyon ve eylem spektrumundaki mutlak analoglar mevcut değildir. Ancak yine de, boğazda ağrı, farenjit, larenjit ve üst solunum yollarının iltihaplanma süreçlerinde lizozim içeren preparatlar mükemmeldir. Örneğin, tabletler Hexaliz, Sebidine, Pharyngosept, pastil Strepsis. Bu ilaçların, antimikrobiyal, antiseptik, anti-enflamatuar ve immünmodülatör özellikleri vardır; bunlar, boğaz ve orofarenks hastalıklarında başarılı bir şekilde kullanılmalarını sağlar.

Ancak, bu ilaçların kullanımının hamile ve emziren kadınlar ve altı yıla kadar olan çocuklar için yasak olduğu belirtilmelidir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Ateşsiz boğaz ağrısı

Angina veya akut tonsillit, bakteriyel veya viral bir enfeksiyon meydana geldiğinde oluşan bademciklerin enflamatuar bir hastalığıdır. Hastalığın klasik formuyla hastanın ateşi yükselir ve ilk gün ateş görülebilir.

Larenjit ve etkili antibiyotik tedavisi belirtileri

Larenjit, hem yetişkinlerde hem de çocuklarda ortaya çıkabilen üst solunum yollarının yaygın bir hastalığıdır. Larenjit ile boğaz mukozası iltihaplanma sürecine girer.