Loading

Öksürük için kakao yağı uygulanması

Öksürüğün etkili tedavisi sadece ilaç endüstrisinin geniş bir ürün yelpazesinde sunduğu ilaçlarla değil, aynı zamanda kakao yağı ile temsil edilen alternatif araçlarla da yapılabilir. Doğal kokulu bir ürünün kullanımı nedir?

Kompozisyon ve kullanışlı özellikler

Kakao yağı, çikolata ağacı meyvesinin tohumlarından elde edilen doğal bir üründür. Ürün şekerleme sanayi, parfümeri ve kozmetik, ilaç geniş uygulama alanı bulmuştur. Bitkisel yağ, ilaç endüstrisi tarafından üretilen birçok merhem ve süpozituvar için temel görevi görür.

Yağ beyaz bir renge, sert, kırılgan bir dokuya ve parlak bir çikolata kokusuna sahiptir. Oda sıcaklığında katı, yağ 33-37 ° C'de eriyen, cilt ile temastan eriyen.

Ürünü eczanelerde, özel sergilerde, mağazalarda veya internet üzerinden satın alabilirsiniz. Ancak, satın almadan önce talimatı tanımanız gerekir: bazı üreticiler sadece kozmetik amaçlı bir ürün üretirler. Böyle bir ürün içinde kabul edilemez.

Doğal ürün bileşiminde:

 • Oleik, laurik ve palmik asitler;
 • trigliseritler;
 • taninler;
 • mineraller;
 • vitaminler.

Kakao yağının bir etkisi vardır:

 • zarflama ve yumuşatma;
 • rejenere (iyileşme);
 • immüno-uyarıcı;
 • anti-enflamatuar;
 • bir ağrı kesici;
 • balgam söktürücü (balgam akıntısını artırır);
 • antitussif (öksürük refleksini bastırır).

uygulamaları

Eşsiz özellikleri nedeniyle, doğal ürün birçok hastalıktan kurtulmaya yardımcı olur, tedavide kullanılır:

 • dermatit, egzama, mantar deri lezyonları ve diğer dermatolojik hastalıklar;
 • ciltte yanıklar ve mekanik hasar (çizikler, sıyrıklar, kesikler), diğer cilt kusurları (yara izleri, akne izleri, çatlak izleri);
 • üst solunum sistemi hastalığına eşlik eden öksürük;
 • safra yollarının hastalıkları;
 • serviks, hemoroid erozyonu.

Buna ek olarak, doğal ürün kullanımı, kolesterolü vücuttan çıkarmanıza, kan damarlarının duvarlarını güçlendirmenize, böylece ateroskleroz, kalp krizi ve diğer kardiyovasküler hastalıkların gelişmesini önler.

Kakao yağının düzenli kullanımı gastrik ülseri önlemenin ve kanser geliştirme olasılığını azaltmanın harika bir yoludur.

Öksürük tedavisinde kakao yağı

Soğuk algınlığı ile birlikte öksürük, yağ:

 • solunum yolu hasarlı mukoza zarının iyileşmesini hızlandırır;
 • balgam söktürücü etkisi nedeniyle balgam atılımını geliştirir;
 • iltihaplı dokuları sarar ve yumuşatır, böylece ağrı sendromunun yoğunluğunu azaltır;
 • dış uygulama ile (öğütme) dokularda mikro dolaşımı arttırır, patojenik mikroorganizmaların atılımını hızlandırır ve bunların hayati aktivitelerini arttırır.

Yutulması için araçlar

 1. Saf formda. Bir parça yağ bir lolipop olarak alınmalıdır. Çok sayıda uygulama - günde 5-6 kez. Bu çare boğaz ağrısını hafifletir ve kuru, tahriş edici öksürüğü azaltır.
 2. Süt ile. Sütte kakao yağını (bir çay kaşığı bir bardağa) ekleyin, su banyosunda eritin. Alerji yoksa, bal ekleyebilirsiniz (bir çorba kaşığı hakkında). Gün içerisinde 3-6 bardak ilaç alınız.
 3. Çikolata ile. Eriyik tereyağı karışımı (çorba kaşığı) ve çikolata (¼ fayans). Elde edilen kütle 2 bardak ılık sütle birleştirilir. Günde 6 defaya kadar 2 yemek kaşığı alın.
 4. Porsuk yağ ile. Eritilmiş kakao yağını porsuk yağ ile eritin (bir çorba kaşığı). Serin, kitle sertleşene kadar bekle. Pişirme sırasında aromatik özellikleri geliştirmek için, ürüne birkaç damla kakao özü eklenebilir. Alınan preparat before çay kaşığı ile yemeklerden önce alınmalıdır. Yüksek yağ içeriği nedeniyle, bu karışım karaciğer ve safra kesesi ihlali olan hastalarda kontrendikedir.
 5. Propolis merhem ile. Ezilmiş propolisi eritilmiş bitkisel yağ ile karıştırın (oran 1:10). Soğutulmuş karışım öğünlerden önce günde 3 defadan fazla ½ çay kaşığı alınmalıdır.

Harici uygulama

 1. Masaj için. Kakao yağı ile akciğer bölgesinin masajı, akciğerlere kan akışını güçlendirir ve böylece öksürükle birlikte solunum yolu hastalıkları ile durumu kolaylaştırır ve iyileşmeyi hızlandırır.
 2. Burun pasajlarını yağlamak için. Burun mukoza Kaplama yağı soğuk algınlığı için iyileşmesini hızlandırır ve aynı zamanda solunum enfeksiyonların önlenmesi için bir araç olarak hizmet eder.
 3. Inhalasyonlar için. Çabuk öksürük kurtulmak kakao ve çay ağacı esansiyel yağların bir karışımı ile inhalasyon yardımcı olacaktır (sıcak suya birkaç damla yağ ekleyin, tıbbi çiftler soluyun).

Kontrendikasyonlar

Yağ ile işlem yaparken, kullanım talimatları ve önerileri kesinlikle dikkate alınmalıdır. Ayrıca bazı durumlarda doğal bir ürün kullanılamaz. Çare kullanımının kontrendikasyonları şunlardır:

 • alerjinin varlığı;
 • diabetes mellitus;
 • obezite;
 • artan basınç;
 • yüksek sıcaklık

Doktorlar, hamile kadınlar için ilacı kullanmamalarını önermektedir, çünkü kakao güçlü bir alerjendir ve gebelik döneminde kadın organizmanın birçok ürüne olan duyarlılığı artar. Ayrıca, kakao kullanımı ile fetüsün normal gelişimi ve gebe kadının sağlığı için gerekli olan kalsiyum emilimi bozulur.

Çocukların tedavisi özellikleri

Çocukların tedavisinde yağ kullanımı, doktorun önceden konsültasyonunu gerektirir. Uzman, hastalığı ve küçük hastanın bireysel özelliklerini dikkate alarak ilacın optimal yöntemini ve dozajını seçecektir.

Çocuklar genellikle "çikolata" sütle (süt, eritilmiş çikolata ve kakao yağı karışımı) tedavi edilmeyi severler. Ve eğer çocuğun alerjisi yoksa, o zaman balya içilebilir. Doğal tıbbı ağrıyı hafifletir ve boğaz ağrısını azaltır, öksürüğü azaltır, sıcaklığın azaltılmasına yardımcı olur. Pozitif terapötik etkinin güçlendirilmesi, burun mukozasının yağlanması ve küçük bir hastanın göğsü ve arkasının taşlanması olabilir. İlacı aldıktan ve bebeği ovuşturduktan sonra sarmak daha iyidir.

yorumlar

Doğal ürünlerin kullanımı ile ilgili yorumlar karışıktır. Birisi aracı öksürük ve soğuk algınlığı diğer hoş olmayan semptomlar kurtulmak yardımcı olur ve diğerleri için tamamen etkisizdir. Fakat her şey kesinlikle bireyseldir, hem hastalığın türüne, hem de bireysel hastanın özelliklerine ve bireysel duyarlılığına bağlıdır.

Kakao yağı, yan etkilere neden olmayan ve neredeyse hiç kontrendikasyon içermeyen doğal bir ilaçtır. Ürün yavaşça ve aynı zamanda hızlı bir şekilde öksürük ve diğer soğuk algınlığı semptomlarını ortadan kaldırır, bağışıklık sisteminin çalışmasını olumlu yönde etkiler, yetişkinler ve çocukların tedavisi için uygundur. Ancak birkaç günlük bağımsız tedavi için öksürük azalmazsa, bir doktora görünmek daha iyidir. Bu, ciddi bir hastalığı tanımlamak, yetkili tedavi yapmak ve komplikasyonların gelişmesini önlemek için zamanında yardımcı olacaktır.

Öksürükten kakao yağı kullanımının özellikleri

Herkes öksürük gibi kakao yağı gibi bir çare hakkında bilmez. Herkes bu semptomla karşılaştı. Bu nedenle, oldukça fazla tedavi şekli var. Bunlardan biri kakao yağı kullanımıdır. Ve bu yöntem nasıl uygulanır? Halk hekimliğinde kullanılan geleneksel tarifler nelerdir? Öksürüğün tedavisinde bu bitkinin yağ kullanımında herhangi bir kontrendikasyon var mı?

Bu ürünün kullanımı nedir?

Kakao yağı sadece lezzetli değil, aynı zamanda yararlıdır. Bu doğal maddenin bileşimi, insan vücuduna faydalı birçok madde içerir. Yağ, A, E ve C vitaminlerini içerir. Buna ek olarak, oleik asit, polifenoller ve diğer bileşenleri içerir.

Kakao yağı, aşağıdaki problemleri çözmek için uzun yıllar kullanıldı:

 1. Deri hastalıklarının tedavisinde. Bir egzama ve mantar enfeksiyonu, küçük kesikler veya yaralar olabilir.
 2. Safra yolunda ortaya çıkan sorunlara karşı mücadelede çare temelinde çeşitli araçlar kullanılır. Ayrıca bu ilaçlar, gastrointestinal sistemin enfarktüs ve peptik ülser hastalıklarını önlemeyi amaçlayan koruyucu önlemlerde de kullanılmaktadır.
 3. Kakao yağı aterosklerozla savaşmak için kullanılır. Yardımı ile aşırı kolesterol kan damarlarından atılır. Ayrıca, ürün kılcal damarların ve damarların duvarlarının güçlendirilmesine yardımcı olur.
 4. Bu doğal maddenin başka bir kullanımı kozmetiktir.

Bir başka önemli özellik ise öksürük gibi bir tezahürle mücadeledir. Bu semptom, solunum sisteminin birçok hastalığına eşlik eder. Ve hemen hemen her durumda, onları tedavi etmek için kakao yağı kullanabilirsiniz.

Antitussif etki, burada bulunan alkaloid - teobrominin, öksürük refleksinin baskılanmasına katkıda bulunması gerçeğiyle sağlanır.

Test: Yaşam tarzınız akciğer hastalığını provoke ediyor mu?

Gezinme (yalnızca iş numaraları)

20 işten 0 tanesi tamamlandı

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10
 11. 11
 12. 12
 13. 13
 14. 14
 15. 15
 16. 16
 17. 17
 18. 18
 19. 19
 20. 20

bilgi

Neredeyse hepimiz çok elverişsiz koşullara sahip şehirlerde yaşadığımızdan ve buna ek olarak yanlış bir yaşam biçimimiz olduğu için, bu konu şu anda çok ilgili. Birçok eylemi gerçekleştiririz, ya da tam tersi - biz aktif değiliz, kesinlikle organizmamızın sonuçlarını düşünmüyoruz. Hayatımız nefeste, onsuz birkaç dakika yaşayamayacağız. Bu test, yaşam tarzınızın akciğer hastalığını provoke edip edemeyeceğini, ayrıca solunum sisteminizin sağlığını düşünmenize ve hatalarınızı düzeltmenize yardımcı olacağına karar verecektir.

Testi daha önce geçtin. Tekrar başlatamazsın.

Testi başlatmak için giriş yapmalı veya kayıt olmalısınız.

Bunu başlatmak için aşağıdaki testleri tamamlamanız gerekir:

sonuçlar

Kategoriler

 1. % 0’a yönelme yok

Hayatın doğru yolunu açarsın

Eğer sağlıklı bir yaşam tarzı spor ve kurşun devam eder ve vücudun yaşamı boyunca sizi memnun edecek, umurunda ve genel olarak solunum sisteminin ve sağlık düşünür yeterli etkinliğe adam mısın. Ama, bu supercool değil, çok önemli, zaman içinde muayene geçmek bağışıklık sistemini desteklemek için unutmak ağır fiziksel ve güçlü duygusal aşırı kaçının. Gerekli kontak (maske elleri ve yüzü, hava yolu açıklığı yıkama) koruyucu ekipman hakkında unutmayın eğer hasta insanlarla temas en aza indirmek için deneyin.

Ne yaptığınızı düşünmek, yanlış bir şeyler yapmak zamanı.

Risk altındasınız, yaşam tarzınızı düşünmeye ve kendinizi uygulamaya geçirmeye değer. Zorunlu egzersiz ve hatta daha iyi spor yapma başlamak gibi en çok spor türünü seçmek ve bir hobi çevirmek (dans, bisiklet turları, spor salonu ya da daha basitçe yürümeyi deneyin). Zamanla soğuk algınlığı ve grip tedavisini unutmayınız, akciğerlerde komplikasyonlara yol açabilirler. Bağışıklıklarınızla, mizacınızla ve doğada ve temiz havada olabildiğince sık çalıştığınızdan emin olun. Rutin yıllık muayenelerden geçmeyi unutmayın, akciğer hastalıklarını ilk aşamada tedavi etmek ihmal etmekten çok daha kolaydır. Duygusal ve fiziksel aşırı yüklenmelerden, sigara içmekten veya mümkünse sigara içenler ile temastan kaçının, hariç tutun veya en aza indirin.

Alarmı çalmanın zamanı geldi!

Sağlığınıza karşı tamamen sorumsuzsunuz, böylece akciğerlerinizin ve bronşlarınızın işlerini yok ediyorsunuz, onlara üzülün! Uzun yaşamak istiyorsanız, vücudunuza karşı tüm tavrınızı kökten değiştirmelisiniz. Dahiliyeciye ve göğüs hastalıkları gibi uzmanlar tarafından ilk geçiş muayene, bunu senin için kötü bitebilir aksi sert önlemler almak gerekir. Hayatını kökten değiştirmek, doktorların tüm önerileri uygulayın, tamamen, iş veya ikamet yerini değiştirmek hayatından sigarayı ve alkolü ortadan kaldırmak ve en aza indirmek için bu tür bağımlılıkları olan insanlar, sertleşmesine ile temas getirmek mümkün olduğunca bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyebilirsiniz Daha çok temiz havaya çıkar. Duygusal ve fiziksel aşırı yüklemelerden kaçının. Tamamen agresif araçların iç dolaşımından hariç, doğal, doğal ilaçlar ile değiştirin. Evde ıslak temizlik ve odayı havalandırmayı unutmayın.

Öksürükten kakao yağı

Makalede öksürükten kakao yağı hakkında bilgi veriyoruz. Yağın yararlı özelliklerini ve hamilelik sırasında nasıl uygulanacağını öğreneceksiniz. Kakao yağına dayanan birkaç öksürük tarifine bakacağız ve ürünün ne zaman tavsiye edilmediğini size söyleyeceğiz.

Öksürükten kakao yağı kullanımı

Kakao yağı, doğal bileşimi nedeniyle sentetik öksürük ilacına mükemmel bir alternatiftir.

 • Kakao yağını oluşturan vitaminler antienflamatuar ve immünmodülatör bir etkiye sahiptir.
 • Yağ öksürüğü bastırır ve balgam söktürücü bir etki yapar.
 • Bu araç, boğazdaki ağrının hızlı bir şekilde giderilmesine yardımcı olan bir anestetik etkiye sahiptir.
 • Kakao yağı, vücut üzerinde genel bir güçlendirme etkisine sahiptir ve iltihaplı mukoza boğazının hızlı iyileşmesini sağlar.

Kakao yağının öksürükten uygulanması

Kakao yağı viral hastalıkların önlenmesi ve tedavisi için kullanılır. Öksürük kurtulmak için, sadece bir bardak sıcak süt co çay kaşığı kakao yağı eriyik, karıştırın ve sıcak içecek.

Bu öksürük tedavisi yöntemi, alerjik bir reaksiyonun yokluğunda yetişkinler ve çocuklar için uygundur. Kakao yağının sadece doğal ve kullanışlı bir ürün değil, aynı zamanda güçlü bir alerjen olduğunu unutmayın.

Saf formda nasıl kullanılır

Boğazda daha hızlı yardım için kakao yağı, saf formda yardımcı olabilir. Bunu yapmak için bir parça yağ kesip ağızda çözün. Kalıcı bir etki için, günde 5-6 uygulama yeterlidir. İşlemden sonra, boğazda keskin bir ağrı yok olur ve obsesif kuru öksürük önemli ölçüde azalacaktır.

Kakao yağı akciğer bölgesine masaj yapmak için kullanılır. Bu prosedür etkilenen bölgelere kan akışını arttırır ve hastanın genel durumunu iyileştirir.

Kakao yağı yardımı ile nazal mukoza, soğuk algınlığı ile etkili bir şekilde mücadele etmek ve ayrıca viral hastalıkların önlenmesi için tedavi edilir.

Öksürük gelen kakao yağı ile Tarifler

Kakao yağı, yararlı etkiyi arttırmak için genellikle diğer bileşenlerle karıştırılır. Bazı yararlı tarifleri düşünelim.

Süt ve bal ile

maddeler:

 1. Kakao yağı - 10 ml.
 2. Süt - 400 ml.
 3. Bal - 2 çay kaşığı.

Nasıl pişirilir: Bir su banyosunda iki bardak süt ısıtın ve 10 ml kakao yağı ekleyin, tereyağının erimesini bekleyin, ardından soğumaya bırakın. Soğutulmuş tereyağı ve süt karışımı içinde bal ekleyin ve karıştırın.

Bal alerjiniz varsa, reçetenize dahil edemezsiniz.

Nasıl kullanılır: Tereyağı ve ballı ılık süt, günde 3-4 kez bir bardak alır.

sonuç: Ürün, soğuk algınlığı ile başa çıkmaya yardımcı olur, boğazda ağrıyı giderir, öksürüğü kolaylaştırır.

Çikolata ile

maddeler:

 1. Süt - 400 ml.
 2. Kakao yağı - 15 ml
 3. Acı çikolata çini - ¼ adet.

Nasıl pişirilir: Çikolatanın dörtte birini su banyosunda eritin ve kakao yağı ekleyin. Sonra sütü ısıtın ve çikolata kütlesiyle birleştirin.

Nasıl kullanılır: Tereyağlı çikolatalı süt, günde en fazla 6 kez 2 yemek kaşığı alır.

sonuç: Çikolata ve yağ ile ılık süt boğazda terlemeyi giderir ve ağrı sendromunu azaltır. Ürünün tatlı tadı nedeniyle çocuklarda öksürük tedavisi için mükemmeldir. Reçete çikolata alerjisi olmayan kişiler için uygundur.

Porsuk yağ ile

maddeler:

 1. Porsuk yağı - 15 ml.
 2. Kakao yağı - 15 ml

Nasıl pişirilir: Kakao yağı ve porsuk yağını eritin, iyice karıştırın. Karışımın tamamen soğumasını bekleyin.

Nasıl kullanılır: Karışım günde 3 defadan fazla 1 tatlı kaşığı alınmaz. Pankreas, karaciğer ve safra kesesi problemleri olan kişiler için yüksek yağ içeren bir reçete kontrendikedir.

sonuç: Bu tarif, ciddi hastalıkların ve antibiyotik alımının sonuçlarının üstesinden gelmeye, dayanıklılığı geri kazanmaya yardımcı olur ve ayrıca öksürüğe yardımcı olan bir balgam söktürücü özelliğe de sahiptir.

Çocuklarda öksürükten kakao yağı

Her yetişkin, çocukların kakao bazlı içecekleri nasıl sevdiğini bilir, ancak herkes bunun sadece lezzetli değil, aynı zamanda sağlıklı bir içecek olduğunu fark etmez. Bebek hastalandığında, onu ya da bu ilacı alması için ikna etmek zordur ve tüm ilaçlara çocuklara izin verilmez.

Çocuğunuz kakaoya bayılırsa ve alerjik reaksiyonu yoksa, kakao yağı ile öksürük tedavisi onun için mükemmel bir seçenek olacaktır.

Çocuklar için kakao yağı kullanmadan önce, güvenli bir doz reçete edecek bir uzmana danışmak daha iyidir. Terapötik etkiyi arttırmak için bebeğin burnundaki mukoza zarını tedavi edebilir, sırtınızı ve göğsünüzü kakao yağıyla ovalayabilirsiniz.

İşlemden sonra çocuk sıcak bir battaniyeye sarılmalıdır.

Hamilelik sırasında öksürükten kakao yağı

Hamilelik sırasında, bir kadının bağışıklığı zayıflar ve kolayca üşütebilirsiniz. Bu dönemde, bir bebeğin sağlığına zarar verebileceğinden, birçok ilacın kabul edilmesi yasaktır. Öyleyse, eğer hala hasta ise, gelecekteki bir anneye nasıl davranılır?

Bir kadın kakao yağına alerjisi değilse, öksürüğü tedavi etmek ve soğuk algınlığı semptomlarını gidermek için idealdir. Ancak, kakao yağı kullanımı konusunda tavsiye almak için doktora yapılan ziyareti ihmal etmeyin.

Kullanım, dozaj ve kabulün zamanlaması ile ilgili talimatları sıkı bir şekilde takip etmek gerekir.

Boğaz ağrısı kakao yağı

Boğaz boğazının kakao yağı ile muamele edilmesi, soğuk algınlığının ilk belirtileriyle mücadelede çok etkili bir yöntem olduğunu kanıtlamıştır.

Bu ürün, mukoza boğazının sağlıklı kısımlarına enfeksiyonun yayılmasına karşı korunmaya yardımcı olan dezenfekte edici ve örtücü özelliklere sahiptir.

Çoğu zaman, kakao yağı, bal veya çikolatanın eklenmesiyle ısıtılmış sütte çözülür, ancak en etkili şekilde boğazdaki ağrı, kakao yağını saf formunda çıkarır. Ağrı sendromu çare 2-3 uygulamadan sonra kaybolur.

Kontrendikasyonlar

Kesinlikle doğal bileşime rağmen, yağın kullanımı için bir dizi kontrendikasyon vardır:

 • diabetes mellitus;
 • yüksek tansiyon;
 • alerji;
 • obezite;
 • yüksek sıcaklık

Hamilelik sırasında kakao yağı dikkatle ve sadece bir uzmana danışıldıktan sonra kullanılır.

Nereden satın alınır

Kakao yağı herhangi bir eczanede satılmaktadır.

200 gram petrolün fiyatı 500-550 ruble olacak.

yorumlar

Çok uzun zaman önce, çok üşüttüm ve öksürmeye başladım. Annem kakao yağına dayalı öksürük tedavisi için halk reçetesi önerdi. Kakao yağının ayaklarına çok çabuk ayak uydurabileceğini hiç düşünmemiştim!

İkinci hamilelik sırasında sık sık üşüttüm ve uyuşturucu yasaklandığından, soğuktan kurtulmak için çok basit ve etkili bir yol buldum. Kakao yağı ile birlikte süt, sadece harikalar yaratıyor!

Margarita, 28 yaşında

Çocuğu 2 yaşına geldiğinde bahçeye sürüklemeye başladılar ve aynı anda sürekli soğuk algınlığı, sümük, öksürük başladı. Bir bölge çocuk doktoru kakao yağını almaya çalışmayı önerdi. Bebek sadece iyileşmek için çok daha çabuk hale gelmekle kalmadı, bu yüzden hastalanma olasılığı çok daha az oldu.

Ne hatırlamak

 1. Kakao yağı, öksürük ve hastalığın ilk belirtileri için evrensel bir ilaçtır. Sadece yararlı değil, aynı zamanda lezzetlidir, bu nedenle çocuklarda öksürüğün tedavisinde sıklıkla kullanılır.
 2. Yağ saf formunda kullanılır, ancak çoğu zaman süt, bal ve diğer yağlarla karıştırılır.
 3. Bu ürün bir dizi kontraendikasyona sahiptir, bu yüzden yağı kullanmadan önce bir uzmana danışmalısınız.

Lütfen projeyi destekleyin - bize bildirin

Öksürük kakao yağı rahatlatır

Eğer bir soğuk algınlığı yakalarsanız ve öksürük sizi korursa, reklamı yapılan farmasötik yeniliklerle kendinizi test etmek için acele etmeyin. Bu belirtiden kakao yağı ile kurtulmaya çalışın. Bu doğal ürün sadece öksürükle aktif olarak savaşmakla kalmaz, aynı zamanda tüm vücudu da karmaşık bir şekilde etkiler. Böylece, kakao yağı vücudun savunmasını iyileştirmeye ve geri kazanmaya yardımcı olur. Ek bir avantaj, yaştan bağımsız olarak uygulanması olasılığıdır.

Kakao yağı ile hazırlanan ilaçlar üst solunum yolunu kaplar. Bu yumuşar ve yavaş yavaş öksürür kaybolur ve onunla birlikte - ve boğazda hoş olmayan bir his.

Makalenin içeriği

Nasıl Bakılır ve Nereden Alınır?

Doğal kakao yağı, bir çikolata ağacından elde edilir - daha kesin olarak, meyvelerinin tohumlarından. Bu besleyici katı yağ, çeşitli mumlar ve merhemler için bir baz olarak farmasötiklerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Halk hekimliğinde - bir anti-catarrhal, özellikle antitussif, çare olarak.

Yağ krem ​​renklidir, çikolata gibi kokar ve kolayca kırılır. Ortam sıcaklığı 25 ° C'yi aşmıyorsa, katı kalır. Ürün 33 ° C'de erimeye başlar. Elinizde kaliteli bir yağ alırsanız, mutlaka eriyecektir.

Hemen hemen tüm eczanelerde, fuarlarda, marketlerde ya da online mağazadan sipariş verebilirsiniz.

Satın almadan önce, ekte verilen talimatları mutlaka okumalısınız. Yanlışlıkla kozmetik prosedürlere yönelik bir ürün satın alabilirsiniz. Yiyecek için böyle bir ürünü kullanmak kesinlikle yasaktır.
Öksürük ile nasıl savaşılır

Kakao yağı, teobromin varlığından ötürü öksürüğü ortadan kaldırır. Bu alkaloidin yapay analogları şu anda bronşit, bronşiyal astım ve hatta pulmoner hipertansiyon ile öksürük için ilaç üretiminde kullanılmaktadır.

Soğuk algınlığı eşlik eden bir öksürük ise, bu ürün sağlar:

 • Solunum organlarının hasarlı mukoza zarının yüksek rejenerasyon oranı;
 • Bu nedenle, balgamın bronşlarından, balgam söktürmenin ve atılımının aktivasyonu;
 • iltihaplı dokuların zarflanması ve yumuşaması ve dolayısıyla - ağrıda azalma;
 • mikrodolaşım işleminin, zararlı mikroorganizmaların ve bunların hayati aktivitelerinin ürünlerinin vücuttan hızla dışarı atıldığı (dıştan kullanıldığında) dokularda iyileştirilmesi.
 • bağışıklık sistemini destekleyin.

yemek tarifleri

Öksürükten elde edilen kakao yağı içten veya dıştan kullanılabilir. İç kullanımından bahsedelim - evde yemek pişirmek için kullanabileceğiniz ilaç tarifleri.

 1. Süt ile. Sütü cama dökün ve içine bir çay kaşığı yağ koyun. Bir su banyosuna koyun ve tereyağının erimesini bekleyin ve sütte çözün. Arıcılık ürünlerinde alerji yoksa, tada doğal bal ekleyin. Bir öksürükten kurtulmak için günde en az 3 ve bu ilacın en fazla 6 gözlüğünün tüketilmesi gerekir.
 2. Yağ porsuğuyla. Yağ porsuk bir çorba kaşığı alın ve yağın sıvı durumuna getirdi. Onları karıştır. Karışımı soğutarak sertleşir. İstenirse, kakao aromalı esansiyel yağı olarak ekleyebilirsiniz - kelimenin tam anlamıyla birkaç damlacık. Bitmiş ilacı al, yarım çay kaşığı yemeden önce olmalı. Safra kesesi ve karaciğer hastalıkları varlığında böyle bir ilaç kontrendikedir unutmayın.
 3. Çikolata ile. Bir çorba kaşığı tereyağı eritin ve çikolatanın dördünü eritin. Onları bir kerede ısıtmak en iyisidir. Bu karışıma bir kaç bardak önceden ısıtılmış süt ekleyin. Bir seferde, bu ilacın sadece 2 yemek kaşığı alabilirsin. Bir günde - 6 kereden fazla değil. Bir alerji varsa - başka bir tarifi seçmek için gereklidir.
 4. Propolis ile. Tereyağını eritin ve onu önceden öğüten propolis ile birleştirin. İçeriğin oranı 10: 1'dir. Sonra karışımı soğutun. Almak yarım çay kaşığı için günde 3 defa kadar olmalıdır.
 5. Saf formda. Kuru bir öksürükten rahatsız olursanız, boğazın ağrımasına neden olduğu için, yağı bir terapötik pastil olarak kullanın. Günde 3-4 kez küçük bir parça ağzında çözülür. Bunu yaparak, sadece öksürükten kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda gelişmekte olan iltihabı da ortadan kaldırırsınız.

Dışarıdan uygula

 • Masaj. Kakao yağı kullanılarak akciğer bölgesinde göğüs masajı yaparak akciğerlere kan akışının artmasını sağlayabilirsiniz. Sonuç olarak, çok daha kolay olacak, öksürük yumuşacak ve iyileşme sizi bekletmeyecek.
 • Burun için merhem. Düzenli olarak burun pasajında ​​mukoza zarı üzerindeki yağı uygularsanız, soğuk algınlığı gelen saldırgan kurtarma getirmesinin yanı sıra akut solunum hastalığı veya SARS gelişimini önlemek mümkündür.
 • Soluma. Öksürüğü hızlı bir şekilde ortadan kaldırmanız gerekirse, çay ağacının ve kakaonun uçucu yağlarının solunması için bir karışım hazırlayın. Her bir yağın 3-4 damla ısıtılmış suyun içine dökün ve bir iyileştirici buharı soluyun.

Çocuklarda öksürük tedavisi için

Kakao yağı, çocuklar için en iyi tedavi yöntemlerinden biridir. Başlıca avantajı, çoğu bebeğin bunu zevkle almasıdır. Tabii ki! Çikolatalı sütle işlenmek - daha iyi ne olabilir?

Öksürüğe karşı, çocuklara genellikle bir bardak ılık süt ve yarım çay kaşığı bir ilaç verilir. Çocuk alerjik değilse, daha da lezzetli hale getirebilir, biraz çikolata veya bal ekleyerek yapabilirsiniz. Böyle bir ilaç aldıktan sonra, çocuğu iyi sarmak ve katı yatak istirahati gözlemlemesini sağlamak tavsiye edilir.

Bu ilaç güçlü bir öksürük, boğaz ağrısını yumuşatır ve ortadan kaldırır ve ayrıca sıcaklığı düşürür. Ancak, çocuğa böyle bir ilaç vermeden önce, bir çocuk doktoruna başvurmak gerekir. Uygun bir dozaj önerecek ve alerjik reaksiyonların varlığını veya yokluğunu kontrol edecektir.

Önleyici bir önlem olarak, çocukların meme içindeki yağ ile bu yağı yağlaması çok iyidir. İçine zararlı mikrop ve virüslerin içine nüfuz etmek çok daha zor olacaktır. Öksürük hala ortaya çıkarsa, çocuğa bir yağ masajı yapabilirsiniz. Akciğerlerde ve beslenme dokularında kan dolaşımının iyileştirilmesi sonucu iyileşme daha hızlı gerçekleşecektir.

Kim yapamaz

Kakao yağının tüm faydalarına rağmen, kurallara uymadan uygularsanız zarar verebilir. Yani, kullanmak için yasak:

 • aşırı kilolu insanlar;
 • akşam (heyecan verici bir etkisi vardır);
 • teşhisi konulan diyabet ve bu ürüne alerjiler.

Kaliteli bir yağ nasıl seçilir

 1. Kakao çekirdeklerinden son derece saf bir ürün tercih edin. Tatlar, renklendirici maddeler, stabilizatörler, koruyucu maddeler ve diğer yağlara izin verilmez. Gerçekten doğal bir yağ seçmek için, etiket üzerinde belirtilen bileşimi dikkatle inceleyin.
 2. Soğuk presleme ile elde edilen rafine edilmeden seçilmesi tavsiye edilir. Maksimum terapötik madde içerir.
 3. İyi bir yağın çekici bir sarımsı rengi vardır. Eğer beyaza bir göz attıysanız - her ihtimalde, bir vekil veya şımarık bir ürün.

Doğru şekilde nasıl saklanır

Bugün kakao yağı hemen hemen her eczanede satılmaktadır. Nispeten ucuzdur ve bu nedenle öksürüğün tedavisi için değişmeden popülerdir. En yaygın yayın şekli karo. Görünüşte beyaz çikolataya çok benzer.

Yağın bakımsızlığa uğraması, doğru bir şekilde depolanması gerekir:

 • Satın alınan ürünü buzdolabının kapağındaki iyi kapalı bir kapta (plastik kutuda olabilir) saklayın.
 • Taze yağ yaklaşık 3-5 yıl saklanabilir. Ailenizdeki biri genellikle üşüyorsa, yok olacağından korkmadan 3-4 fayansı bir kerede satın alabilirsiniz.
 • Zamanla, ürün beyazımsı çiçek ile kaplanabilir (bu da doğal çikolata ile olur). Korkma - öyle olmalı.

Özetlemek gerekirse

Daha önce de belirtildiği gibi, kakao yağı hiç de eksik bir ürün değildir. Bu nedenle, hem market süpermarkette hem de eczaneden satın alınabilir. Ancak, eczanede bir satın alma yapmak daha iyidir. Neden? Düşük kaliteli bir ürün elde etme riski en aza indirilmiştir.

Halk ilaçları hastalık gelişiminin ilk aşamasında en etkilidir - yani ilk belirtiler ortaya çıktığında. Bu aynı zamanda kakao yağı için de geçerlidir. Tedaviye ne kadar erken başlarsanız, iyileşme o kadar hızlı olur ve komplikasyon riski o kadar düşük olur.

Bu ürün çok hafif bir etki ile karakterizedir. Sadece öksürüğü hafifletmekle kalmaz, aynı zamanda zararlı mikroorganizmalara karşı daha aktif bir şekilde savaşmaya karşı bağışıklığa da yardımcı olur. Bununla birlikte, öksürük halk tarifleri ile 2-3 günlük tedavi için yumuşamış ve şiddeti aynı kalmıştır ya da artmıştır, hemen bir doktora danışmak gereklidir. Doğru tanıyı kuracak, doğru tedaviyi reçete edecek ve komplikasyonları önlemeye yardımcı olacaktır.

Çocuklar için öksürükten kakao yağı

Çocuğa etkili bir öksürük ilacı verilmesi gerektiğinde, birçok anne sadece eczacılık ürünlerine değil aynı zamanda kakao yağı içeren doğal alternatiflere de başvurmaktadır. Bunu çocuklukta ve nasıl doğru bir şekilde yapılacağını uygulayabilir miyim?

Kakao yağı nedir?

Bu, çikolata yapımında ve aynı zamanda kozmetik ve parfüm üretiminde kullanılan kakao yağıdır. Bu yağ kremi, hoş tadı ve çikolatanın kokusu ile karakterizedir. İnsan vücuduyla temas ettiğinde eriyen katı bir kütle ile temsil edilir.

Bu doğal madde tıbbi özelliklere sahiptir, kakao yağının 18. yüzyıldan beri tıpta popüler hale gelmesi sayesinde. Özellikle, eczacılar bunu mum ve merhem üretiminde kullanırlar. İçeride ve dışarıda kullanabilirsiniz.

Kakao yağı kullanımı günümüzde çok yaygın:

 • Bu yağ, pek çok cilt hastalığı (egzama, dermatit, mantar) ile tedavi edilir, çünkü rejenerasyon işlemlerini uyarma özelliğine sahiptir. Bu nedenle, yanıklar, yaralar ve çatlakların tedavisi için kakao yağı talep edilmektedir.
 • Kakao yağı, gastrik ülser ve onkopatoloji riskinde koruyucu amaçlar için kullanılır. Safra yollarının hastalıklarında etkilidir ve aynı zamanda vasküler duvarları güçlendirir.
 • Kakao yağının meyvelerinden üretilen, solunum hastalıklarının tedavisinde ilaçlara mükemmel bir alternatiftir. Teobrobin varlığı nedeniyle öksürük refleksini inhibe edebilir. Kakao yağının kullanılmasıyla, mukoza zarının iyileşmesi hızlanır, çünkü ajan öksürükte ağrıyı azaltan dokuları da kapsar. Göğsü taşlamak için kakao yağı kullanıyorsanız, üst vücuttaki kan akışını iyileştirir ve balgam çıkarma ve daha hızlı iyileşmeye katkıda bulunacaktır.

Hangi yaşta çocuklar kullanır?

Çocuklar için öksürükten kakao yağının üç yaşından itibaren kullanılması önerilir. Erken uygulama 3 yaşın altındaki çocuklar çeşitli dış etkilere daha duyarlı olduğu için alerjik reaksiyona neden olabilir.

Kakao yağı ile tarifler

Çocuğa öksürüğe yardımcı olmak için kakao yağı ayni verilebilir. Kroha, gün boyunca 5-6 kez küçük bir parça (bezelye büyüklüğü) sunulmaktadır. Yağ, sıradan öksürük damlaları gibi emilmelidir.

Bununla birlikte, çok daha sıklıkla kakao yağı diğer bileşenlerle karıştırılır, eklenir:

 1. Süt. 250 ml sütte bir çay kaşığı yağ ekleyin, bir su banyosuna bir kap süt koyun ve yağ tamamen çiçeklenene kadar bekleyin. Öksürdüğünüzde günde 3-6 bardak miktarında böyle bir ilaç içebilirsiniz. İçecek bal arısı ile tatlandırılabilir.
 2. Süt ve çikolata 500 ml süt ısıtın, eritilmiş kakao yağı (bir çorba kaşığı) ve eritilmiş çikolata (25 gram) ekleyin. İçki 2 yemek kaşığı günde 4-6 kez verin.
 3. Porsuk şişman. Bir çorba kaşığı üzerine alınmış malzemeleri ısıtın, ısıtın ve iyice karıştırın. Soğuduktan sonra, bu karışım biraz sertleşecektir. 1/2 çay kaşığı için yemeklerden önce verilir. Yüksek yağ içeriği nedeniyle böyle bir ilaç safra kesesi veya karaciğer hastalıkları ile alınmamalıdır.
 4. Propolis. Kakao yağı eritilmeli ve 10 ila 1 oranında propolis ile karıştırılmalıdır. Soğuduktan sonra, karışıma üç çay kaşığı günde üç kez verilir.

Ayrıca, kakao yağı bebeğin göğsünü ovup burun mukozasını yağlayabilir.

talimat

Bir çocuğun tedavisinde kakao yağı kullanıldığında, bu tür kurallar hatırlanmalıdır:

 • Her çocuk için kakao yağının dozajı, ilgili hekim ile ayrı ayrı seçilmelidir.
 • Uykusuzluğa neden olabileceğinden, ürün uykudan kısa bir süre önce çocuklara verilmemelidir.
 • Alerjik reaksiyon meydana geldiğinde kakao yağı iptal edilir.
 • Bununla birlikte bu tür yağ ve reçeteler diyabetli çocuklarda ve aynı zamanda obezite ile öksürüğün tedavisi için uygun değildir.
 • Çocuğunuzda kakao yağı kullanma konusunda herhangi bir şüpheniz varsa, bir çocuk doktoruna danışın.
 • Kakao yağını sıkıca kapatılmış bir kapta düşük bir sıcaklıkta karanlık bir yerde saklayın. Bu ürünün oldukça uzun bir raf ömrüne (3-5 yıl) sahip olduğunu unutmayın.
 • Eğer kakao yağı üstte beyazımsı bir kaplama ile kaplanmışsa, bu, özelliklerini kötüleştirmez ve ürünün kötüleştiği anlamına gelmez.

yorumlar

Çocuklarıyla öksürdüğü zaman kakao yağını tadıran ebeveynler genellikle olumlu yanıt verirler. Bu yağa dayalı fonların, güçlü bir öksürükten hızlı bir şekilde kurtulduğunu ve boğazdaki rahatsızlık hissini azalttığını belirtiyorlar. Çoğu anneye göre, bebekler bu kadar lezzetli bir ilaçla tedavi edilmekten neredeyse her zaman mutlu olurlar ve çikolata sütü vermezler.

Kakao yağının öksürük için bir çare olarak ana avantajı, çoğu zaman hangi yan etkilerin meydana gelmemesi nedeniyle bu ürünün doğal kaynağıdır. Kakao yağını da satın alan kompleksler de işaretlemez, çünkü hem eczanelerde hem de mağazalarda, özel sergilerde veya internette satın alınabilir.

Soğuk algınlığına yardımcı olan kakao yağı ile bir içki tarifi, bir sonraki videoya bakın.

Öksürük ve boğaz ağrısından kakao yağı

Kakao yağı, soğuk algınlığı ve kozmetik amaçlı olarak halk hekimliğinde özellikle popülerdir. Bu üründen bir ilaç hazırlamak için, öncelikle daha sıvı bir kıvam elde edeceği eriyikten sonra ihtiyacı vardır. Kakao çekirdeklerini ayıklamak için birçok yemek tarifi var, ancak bu yazıda öksürükten kakao yağı hakkında konuşacağız.

Faydalı özellikler

Ürünün birçok tedavi avantajı vardır:

 • anti-enflamatuar;
 • bir ağrı kesici;
 • antitussif ve zarflama;
 • rejenere edilmesi;
 • bağışıklık sistemini uyarır;
 • alerjik reaksiyonları ortadan kaldırır;
 • sindirimi artırır;
 • Kan damarlarının ve kan pıhtılarının tıkanma riskini azaltır;
 • Diğer besinlerin asimilasyonunu geliştirir.

Öksürük kurtulmak için kakao yağı nasıl kullanılır?

Bu doğal ilaç, mukus boğazının iyileşmesini hızlandırır ve balgam söktürücü etkisi olduğu için balgamı bronştan temizler. Kakao özü iltihaplı dokuyu sararak boğazdaki ağrıyı önemli ölçüde azaltır.

Ürünün dıştan uygulanması (sırt ve toraksın tritürasyonu) kan dolaşımını iyileştirir ve solunum organlarını enfeksiyonlardan temizler. Ayrıca, antiviral etki nedeniyle, kakao yağı da önleyici bir önlem olarak yararlıdır.

Bugün, çeşitli öksürük takviyeleri hazırlayabileceğiniz birçok yemek tarifi var. Sadece yetişkinler tarafından değil, aynı zamanda çocuklar tarafından da alınabilirler.

Çikolata ile

1 çorba kaşığı eritin. l. bars çikolata çubuklarıyla birlikte kakao. Karışımı 500 ml ılık sütle karıştırın. Lezzetli bir ilaç alın 2 çorba kaşığı alınmalıdır. l. Günde 6 kez. Ancak önce hastanın herhangi bir maddesine karşı alerjisi olmadığından emin olmak gerekir.

Süt ile

Bir bardak sütte 1 çay kaşığı ekleyin. Kakao yağı, karışımın su banyosuna konması gerekir, ancak bir kaynamaya getirilir. Tıbbın kullanımı şu şekildedir: Bir günde kakao ile 4 bardak süt içebilirsiniz.

Propolis ile

Kakao ürünü eriyikten sonra 10: 1 oranında ön-zemin propolis ile karıştırılmalıdır. Ürün yarım saat içinde alınır. Günde 3 kez.

Porsuk yağ ile

10 gram eritilmiş kakao yağı ve aynı porsuk yağı karıştırılmalıdır. Tıbbi karışımın kullanımı 1 çay kaşığı alarak oluşur. yemeklerden önce anlamına gelir. Bu ilacın safra kesesi ve karaciğer problemleri olan insanlara alınamayacağını belirtmek gerekir.

Kakao tereyağı kullanmanın diğer yöntemleri

Öksürükten alınan kakao yağı, ayni olarak alınabilir. Bu amaçla, ürünün bir parçası bir tablet olarak çözülür, ancak günde beş defadan fazla değildir, böylece boğazdaki ağrı hızla azalır.

Ayrıca, çocuklar, kakao çekirdeklerinden elde edilen yağ kullanılarak, akciğerlerdeki kan dolaşımını artıran ve genel durumu önemli ölçüde artıran masajlar yapılabilmektedir.

Çocukların tedavisinde kakao yağı kullanımı

bebek kendisi lezzetli "çikolata" süt içmek için mutlu olacağı gibi, bu tür ilaç almak için neden olmaz kakao içinde çocuklarda öksürük tedavisi avantajı.

Bu ilacı hazırlamak için yarım çay kaşığı tereyağı bir bardak ılık süt ile karıştırmalısınız. Ayrıca, çocuğun içeceği alerjisi yoksa, bal veya çikolata ekleyebilirsiniz. Tatlı bir ilaç aldıktan sonra çocuk düzgün bir şekilde sarılmalı ve yatağa konulmalıdır.

Böyle bir tedavi, güçlü bir öksürükten kurtulmaya, boğazda terlemeyi gidermeye ve sıcaklığı düşürmeye yardımcı olur. Ancak, bu ürünün kullanımını, gerekli dozajı seçecek ve alerji olasılığını dışlayacak veya onaylayacak bir doktorla tartışmak daha iyidir.

Kabul kuralları

Avantajlara ek olarak, ürün yanlış olduğu takdirde ürün de zarar verebilir. Yani, yağ alımı için aşağıdaki öneriler vardır:

 • Aşırı kilo ile ilgili problemleri olan insanlar bunu kullanmamalıdır;
 • Ürünün ruhunu harekete geçiren bir etkisi vardır, bu nedenle akşam saatlerinde alınamaz;
 • Bu ilacı alan diyabet ve alerjik insanlar da kontrendikedir.

Kakao yağı - sağlık, doğa tarafından verilen

Öksürük koruyucu refleks. Yardımı ile mukus, bakteri ve mikroorganizmalar solunum yollarından çıkarılır. Akciğerlerin ve bronşların işlevselliği geri yüklenir. Bunun doğal bir süreç olduğu anlaşılıyor, ama gerçek şu ki, öksürük öncelikle çeşitli hastalıkların bir belirtisidir. Soğuk algınlığı, grip, bronşit ve diğerleri. Çoğu zaman bir kişi bir süre öksürmeye devam eder ve hastalık geçtikten sonra. Tedavi etmelisin ve ilaç birçok yol sunuyor. Araçlardan biri hakkında daha ayrıntılı bir şekilde anlatacağız. Öksürükten kakao yağı uzun süre kullanılır.

Kakaolu Tereyağı Kullanım Alanları

Kakao yağı - tanınabilir çikolata kokusu ile krem ​​veya sarımsı renk% 100 doğal ürün, firma yapısı,. Cilde uygulandığında erir (erime noktası + 33 ° C). Bir çikolata ağacının tanelerinin işlenmesi sonucu maddeyi ortaya çıkarır. Kozmetoloji için vazgeçilmez bir üründür. Kuru ciltli kadınlar için mükemmeldir. Maskeler erken yaşlanmayı önler. "Yorgun" cildi nemlendirin ve yeniden canlandırın, kırışıklıkların oluşumunu durdurur. Tam anlamıyla gençlik dönüşü.

Petrol, parfümeri ve kozmetik, şekerleme ve farmasötik ürünlerinde kullanılır. Çeşitli merhemler, fitiller, kremler ve süspansiyonlar hazırlanır. Öksürük ve soğuk algınlığı gibi birçok hastalığı tedavi etmeye yardımcı olur.

Kullanmadan önce talimatları okuyun. Sadece kozmetoloji için üretildiğinden, kakao yağından elde edilen ve kontrendike olduğu preparatlar vardır.

Şifa özellikleri

Kullanışlı özelliklerin sayısında karşılaştırılabilir bir ürün bulmak zordur. Onlara ana adını verelim:

 • öksürük kesici;
 • bir ağrı kesici;
 • diğer yararlı maddelerin asimilasyonunu teşvik eder;
 • şifa;
 • protivoallergennoe;
 • zarflama;
 • anti-enflamatuar;
 • balgam söktürücü.

Ayrıca, kakao yağı kan pıhtılaşması riskini azaltır, kolesterol, bağışıklık sistemini güçlendirir. Dermatolojik problemlerin, yanıkların, yaraların, safra kesesi, mide, serviks ve hemoroid hastalıklarının tedavisinde diğer ilaçlarla birlikte kullanılır. Düzenli kullanım ile, bir ölçüde, profilikalikiruet onkoloji. Solunum sistemi patolojisi durumunda aktif olarak kullanılır.

Benzersiz özellikleri nelerdir

Bu harika ürünün iyileştirici özellikleri uzun zamandır bilinmektedir. 19. yüzyılın ortalarında, doktorlar astım da dahil olmak üzere bronş ve akciğer hastalıkları için kullanılan birçok ilacın bir parçası olan kakao çekirdeklerinde teobromin alkaloid keşfettiler. Ancak kakao, bununla birlikte, insan vücudu için gerekli olan birçok maddeyi içerir. Bunlar arasında:

 • taninler;
 • trigliseritler;
 • laurik asit;
 • E, A ve C vitaminleri;
 • oleik asit;
 • kafein;
 • palmiye asidi.

Kısacası, bronşitli bitkisel yağ, sentetik ilaçların yerini alacak ve ilaçların olumsuz etkilerini azaltacaktır.

Öksürük kakao yağından uygulama yöntemleri

Öksürük için kakao yağı birçok şekilde kullanılır. En büyük etki yutulmasıyla sağlanır. Kakao, bal ve süt ile öksürük için en yaygın ilaç. Bu tarif özellikle bronşit için iyidir. Boğazda tahrişi hafifletir, öksürüğü yatıştırır. Kolayca hazırlayın: 200 ml ılık sütte kakao yağı (yaklaşık yarım çay kaşığı) ve iki çay kaşığı bal ekleyin.

Böyle bir ilacı sadece bal alerjisi yoksa içebilirsiniz!

Balın yanı sıra, öksürük çözeltisine başka bileşenler eklenir. Örneğin, birkaç yüzyıl boyunca soğuk algınlığı için tedavi edilen porsuk yağ. Bu iki tıbbi ürünün bir kombinasyonu, birçok kez iyileşmeyi hızlandıracaktır. Bir kakao yağının bir çorba kaşığı bir su banyosunda yumuşatılır ve benzer miktarda porsuk yağ ile karıştırılır. Karışım sertleşene kadar bekleyin (yaklaşık bir saat) ve yemeden önce yarım çay kaşığı yiyin.

Kakao yağı ile birlikte yağ porsuğu safra kesesi hastalığı ve karaciğer patolojisi olan kişiler için kontrendikedir, çünkü bu tür bir karışım çok miktarda yağ içerir.

Bronşit ve soğuk işlerle kakao yağı ve çikolata ile birlikte. Çikolata kiremitinin çeyreği artı bir çorba kaşığı yağ, bir su banyosunda erimiş ve 400 ml ılık sütle karıştırılarak, tedavi etkili ve lezzetli hale getirilir. Böyle bir karışım, bir seansta birkaç kaşık için günde altı defaya kadar içilebilir.

Erimiş kakao yağı ve propolis (10 ila 1) birleştirilerek mükemmel bir "anti-catarrhal" maddesi elde edilir. Yemeklerden önce serin ve ½ çay kaşığı alın, ancak günde en fazla üç kez alın.

Sıcak bir içecek yapmak için zaman ya da fırsat olmadığında, ağzınıza kakao yağı küçük bir parça koyabilir ve günde altı kez çözebilirsiniz. Özellikle ağrılı hisleri ve boğazın kızarmasını gidermek için bu yöntem iyidir.

Bu ürün, soğuk algınlığı önlemek için mükemmel olan antimikrobiyal (tannik) maddelerle doymuştur. Bu özellikle sonbahar ve kış aylarında geçerlidir.

Kakao yağı dıştan uygulama

Kakao çekirdeği yağı, dışarıdan uygulandığında öksürüğün daha hızlı atılmasına yardımcı olur.

Kakao yağı ile göğüs masajı, kan akışını güçlendirecek, akciğerlerden bakterilerin atılımını hızlandıracak ve iyileşmeyi daha yakınlaştıracaktır.

Soğuk algınlığı ile burun mukozasını yağlayabilirsiniz.

Öksürük, kakao ve çay ağacının yağlarıyla inhalasyona yardımcı olacaktır (kaynar suda bu maddelerin birkaç damlasını çözmeniz gerekir).

Genel olarak, kakao yağı vücutta aşağıdaki gibi hareket eder:

 • hasarlı mukoza zarlarını geri yükler;
 • iltihabı hafifletir;
 • ağrıyı azaltır;
 • balgam atılımını teşvik eder.

Çocukların kakao yağı ile tedavisi

"Çikolatayı" kullanan karışımlar, büyük sevgisi olan çocuklarda kullanılır ve genellikle olumsuz duygulara neden olmaz. Bu, ilaç alma işleminden gereksiz stresleri önlemeye yardımcı olur. Sonuç olarak, kurtarma daha hızlıdır. Ama unutulmamalıdır ki Üç yaşın altındaki çocuklar kakao yağı verir doktorlar tavsiye etmiyorlar. Bunun nedeni bebeğin hala çevreden korunduğundan ve bu maddenin güçlü bir alerjendir.

Tipik olarak, öksürük çocuklarından alınan kakao yağı yetişkinler ile aynı oranlarda seyreltilir. Çarpmayı arttırmak için çocuk göğsünü ve sırtını ovup bir örtü ile örtebilir.

Çocuklara kakao yağı ile tedavi edin, sadece tedavi eden doktorun onayı ile. Sadece tıbbi ürünün yöntemini ve dozunu seçebilir!

Kontrendikasyonlar

"Doğallığı" na rağmen, kakao yağının bazı kontrendikasyonları vardır. Bunlar:

Maddenin güçlü alerjenitesi nedeniyle, hamilelik ve emzirme döneminde kullanılması gerekli değildir. Ayrıca, kakao, gelecekteki çocuğa zarar verebilecek kalsiyumun normal emilimine katkıda bulunmaz.

Yağdaki kafein varlığından dolayı heyecan verici. Bu nedenle, yatmadan önce içmeyin.

Maddenin yeterince zararsız olduğu, ancak her şeyin kesinlikle bireysel olduğu ve her bir hastanın özelliklerine bağlı olduğu belirtilebilir. Bu nedenle, her durumda bir doktor konsültasyonu gereklidir.

Kurallar ve depolama süreleri

Kakao yağı saklanmalıdır. Ürün, sıkı bir kapakla cam veya plastik (metal olmayan) bir kapta muhafaza edilmelidir.. Konteynerin havaya nüfuz etmesine izin verirseniz, yağ oksidatif süreçlerin sonucu olarak akacaktır. Bunu renkle belirleyebilirsiniz (sarıdan beyaza değişir).

Ürünü buzdolabında daha iyi tutun, ancak sıcaklığın +18 ° C'den düşük olduğu ve nem oranının% 75'e ulaşmadığı herhangi bir serin yeri seçebilirsiniz.

Madde yeterince uzun bir raf ömrüne sahiptir. Gerekli şartlar yerine getirilirse, üç yıl boyunca yararlı özelliklerini kaybetmez.

Bu kurallara uyarak bu kurallar tüm ciddiyetlerle ele alınmalıdır. Eski veya bozulmuş ürünlerin kullanılması ciddi alerjilere neden olabilir.

Nereden satın alınır

Kakao yağının satın alınması şu anda zor değildir. Çok fazla satış yeri var. Sorun bir hata yapmak ve kaliteli bir ürün almak değildir.

Doğal yağ genellikle sağlık gıda mağazalarında, özel sergilerde, fuarlarda ve eczanelerde satılmaktadır.

İnternette alışveriş yaparken, işe yaramaz ve bazen de zararlı, sahteciliğe sahip olmamamıza özellikle dikkat etmelisiniz. Sertifikaların alınmadığı veya taleplerin gönderilmesi ve satın alınan ürünlerin iadesi için iade adresi bulunmayan internet satıcılarının sayfalarını hemen terk edin (bu iki hafta içinde yapılabilir).

Kakao yağının iyileştirici özellikleri de Aztekler tarafından biliniyordu. Bu nedenle, doğanın kendisinin sunduğu ilacı bırakmayın. Asıl mesele aşırı uçlardan kaçınmaktır: önerilen konservatif tedaviyi bırakmayın ve randevu almadan önce tedaviyi yapan doktorun onayını almalısınız. Daha sonra kakao yağı gençlik ve sağlığı uzun yıllar uzatabilir.

Bir öksürükten kakao yağı nasıl alınır?

Öksürükten muzdarip olmanız durumunda, eczaneye derhal gitmeniz ve ilaç almanız gerekmez. Pek fazla insan kakao yağının sadece öksürüğe karşı etkili bir şekilde çalışan değil, aynı zamanda genel olarak vücudun savunma mekanizmalarını da geri kazandıran doğal bir maddedir.

Kuşkusuz avantaj, kullanımının kişinin yaşına bağlı olmamasıdır.

Daha kakao yağı öksürük için faydalıdır

Kakao yağı, halk tıbbında aktif olarak kullanılan doğal bir bileşendir. Bir purin tipi alkaloid olan theobromine içerir.

Sentezlenen formda, teobrominin analogları uzun zamandır farmakolojide, bronşit ve hatta bronşiyal astım fonlarının üretiminde kullanılmıştır.

Kakao yağı da çeşitli asitler içerir - oleik, laurik ve palm, trigliseritler ve tanenler, vitaminler ve mineraller.

İlaç belirgin bir balgam söktürücü etkiye sahiptir - akciğerlerden balgam hızla ve verimli bir şekilde çıkmaktadır.

Eğer öksürük, boğazda mukoza zarının ağrı ve iltihaplanması ile birlikte görülürse, kakao yağının, etkilenen bölgeleri hafifçe saran ve iyileştiren analjezik etkisi vardır. Dış sürtünme, dokularda kan dolaşımını artırmaya yardımcı olduğunda. Bu, patojenleri vücuttan hızlı ve etkili bir şekilde çıkarmaya yardımcı olur.

A, E ve C gibi vitaminlerin kakao yağında bulunması, bağışıklığın güçlendirilmesine katkıda bulunur.

Yaşlılarda öksürük nasıl tedavi edilir? Bağlantıyı oku.

Kontrendikasyonlar

Kakao yağı, kendine özgü özelliklerine rağmen, birtakım kontrendikasyonlara sahiptir. Bu maddeyi kullanmaya başlamadan önce, talimatları dikkatli bir şekilde okumak ve mümkünse doktora başvurmak önemlidir. Bu gibi durumlarda önerilmez:

 1. Alerjilerin varlığında, çare güçlü bir alerjen olarak kabul edilir.
 2. Gebelikte, ürünün alerjenliğinden dolayı, bu dönemde kadın organizması birçok maddeye daha keskin tepki verir. Buna ek olarak, kakao, vücutta kalsiyum emilimini kötüleştirir, bu da hamilelik sırasında istenmeyen bir durumdur (kalsiyum, fetusun oluşumu için gereklidir).
 3. Uykusuzluk ve genellikle yatmadan önce, kakaonun vücut üzerinde heyecan verici bir etkisi vardır.
 4. Diyabet ve obezite ile.
 5. Yüksek tansiyonlu.
 6. Yüksek vücut sıcaklığında.

Dikkat! Karaciğer ve safra kesesinde taşların varlığında, çare bulunamaz çünkü bir koleretik etki vardır. Bir ultrason muayenesi olmadan ve bir resepsiyonu reçete etmek için doktora danışmak çok tehlikelidir.

Çocuklar ve yetişkinler için öksürük ve kakaoya karşı tarifler

Kakao yağı ile çocuklarda öksürük tedavisi sadece etkili değil, aynı zamanda çok lezzetlidir. Bu gerçek, acı bir karışımı yutmak için zor olan küçük hastaların tedavisinde çok önemlidir.

Öksürük içeceği için 1 çorba kaşığı bir tedavi hazırlayın. İçinde karıştırarak ılık süt 1/2 çay kaşığı. kakao yağı.

Bir günde bu içeceğin 3-6 bardakını içebilirsiniz. Çocuğun alerjiye eğilimi yoksa, içeceğinizde bal veya çikolata yapabilirsiniz.

Çocuk bir içki içerdikten sonra, bir battaniyeye sarılmalı ve yatağa konmalıdır. Çocukları öksürdüğünde kakao yağı öksürük refleksini bastırır, boğazda iltihabı hafifletir ve vücut ısısını düşürür.

Yetişkinler, ilaçlarını saf formda almaları tavsiye edilebilir. Ağzına bir parça tereyağı ve rassosat alabilirsiniz. Bu yöntemi günde 5-6 kez kullanırsanız, kuru, zayıflatıcı öksürükten bile kolayca iyileşebilirsiniz.

Porsuk yağı ile kakao yağı, farklı öksürük türleri ve hatta bronşit için çok etkili bir reçetedir. İlacı hazırlamak için eritilmiş formda bir çorba kaşığı kakao yağı ve porsuk yağını karıştırmanız gerekir. Ortaya çıkan malzemeyi tamamen katılaşana kadar bırakın. Yemeklerden önce 1/2 çay kaşığı alın.

Uyarı: öksürük ve kakao için bu reçete karaciğer ve safra kesesi ile ilgili sorunları olan insanlar için uygun değildir.

Propolis ile karışık kakao yağı 10: 1 oranında, serin ve günde üç kez, yemek için 1/2 çay kaşığı al.

Göğüse sürtmek için harici bir araç olarak Saf formunda kullanılır. Taşlamadan sonra sıcak bir şekilde sarın ve yatak dinlenmeye devam etmelisiniz. Sonuç beklemek uzun sürmez, öksürük yumuşar ve hastanın genel durumu iyileşir.

Kakao yağı kullanımı burun için bir merhem olarak soğuk algınlığının tedavisini kolaylaştırır ve mükemmel bir koruyucu araç olarak hizmet eder. Bunu yapmak için sadece burnu içeriden yağlayın.

3-4 damla uçucu yağ ile kakao ve çay ağacının eklenmesi ile yapılan inhalasyonlar, çeşitli öksürük türlerini hızla yok eder.

Çocuğun öksürüğünün ve sıcaklığının nasıl tedavi edildiğini öğrenin.

Tedavi hakkında geribildirim

Bir öksürükten kakao yağının nasıl alındığı ve ne vereceğiyle ilgili yorumlar:

 1. "Çare boğazdaki acıları iyileştirir, ama öksürdüğüm zaman bana çok etkili gelmiyordu."
 2. "Doktor pnömoniden sonra bu ilacı önerdi. Şimdi bir öksürük başlar başlamaz, sık sık kullanırım. Kuru öksürük için ve aynı zamanda boğaz ağrısı için çok iyi. Emzirmek için ya da süt ile kullanıyorum. "
 3. "Bu aracı henüz denememiş herkese tavsiye ederim! Uzun zamandır kullanıyoruz, tüm aileye ve farklı şekillerde yardımcı oluyoruz. ”
 4. "Çocuklar için - mükemmel bir araç. Özellikle buzdolabında tereyağı veya yağ içeren bir kavanozda saklarım. Çocuk öksürmeye başlar başlamaz şeker gibi veririm. Çocuklar çok mutlu ve yardımcı oluyorlar! ”
 5. "Bu öksürükten sonra bebeğe öksürük, kakao yağıyla süt verdim, bir gece öksürük ile eziyet etmedim. Genelde, çocuğum hiçbir ilacı içmeye zorlanamaz, bu yüzden bu tarif sadece bizim için bir keşif. ”

Yetişkinlerde halk ilaçları ile öksürük tedavisi öğrenin.

Neden öksürük yerken ortaya çıkar ve bu konuda ne yapmalıyım?

Sonuç

Kakao yağı etkili bir şekilde öksürüğe yardımcı olur, yetişkinleri ve çocukları tedavi etmek için kullanılır. Birtakım kontrendikasyonlara dikkat edin, bu nedenle çare alerjiye veya vücut rahatsızlığının komplikasyonlarına neden olmaz.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Çocuklarda larenjit semptomları nasıl belirlenir ve hastalığın tedavisi nasıl yapılır?

Daha az gelişmiş bir bağışıklık sistemi ve çocuklarda nispeten dar bir larinks, larenjitlerin daha sık meydana gelmesine ve erişkinlere göre daha şiddetli bir şekilde ilerlemesine neden olur.

Kulakların Otomikozu: yetişkinlerde ve çocuklarda ilaç ve halk ilaçlarının semptomları ve tedavisi

Zamanımızda insanlar sıklıkla mantar enfeksiyonlarının neden olduğu hastalıklardan muzdariptirler. Bu, en tehlikeli enfeksiyon şekli değildir, ancak yaşam kalitesini önemli ölçüde bozar.