Loading

Anjin içinde gazyağı: Böyle bir ilaç ile boğaz tedavisi mümkün mü

Bir boğaz ağrısı ile, bir boğaz gazyağı ile smear mümkün mü?

Gerçekleri anlatmak için denemedim, ama biliyorum ki birçok saflaştırılmış (havacılık) gazyağı sadece boğaz ağrısını iyileştirmeye yardımcı oldu. Kayınvalidem onu ​​GIT hastalığından içeri aldı.

Her halükarda, iyiden ve zarardan devam etmenin gerekli olduğunu düşünüyorum. Gazyağı kullanımından daha fazlası nedir? Eğer iyi ise, o zaman onu aydınlatın, belki yardımcı olacaktır. Ancak kerosen bir antibiyotikten daha toksik ise, o zaman ikincisi daha iyidir.

Yazar bu özel soruyla ilgilendiğinden, bunun mümkün olduğuna cevap vereceğim. Fakat sıradan bir kerosen değil, özel bir laboratuvarda saflaştırılmış havacılık (ışık) - bu tür gazyağı artık toksik değildir. Ama görünüşe göre, yararlı bir şey içeriyor, çünkü ben şahsen iki kez sık sık anjinadan kurtulan iki kişiyi tanıyorum, sadece birkaç kez boğazını böyle bir kerosenle temizledim. Onlardan biri benim kocam. Ve esch: bulaşmak boğaz ağrısı gerekli değildir ve zaten iyileşmiş, bir eritem ve daha çok ülser olmadan.

Neden? Şimdi modern ve etkili ilaçlar çok. Örneğin bir anginada bir trichopolum ile bir boğaz yıkayın, bu tür tabletler, bir bardak ılık su bir yere bir hap bitki ve çok acı ama etkili olmasına rağmen, boğazınızı durulayın.

kerosen ile her şeyi karalamak isteyenler için değil, hayır diyeceğim. ElleTa'nın doğru bir şekilde işaret ettiği gibi, sadece herkes temizlenemez, ama her zamanki gibi, hiçbir işe yaramaz, sadece zarar yoktur. Ayrıca, kerosen anjin ile yardım çok, çok şüpheli. Tekerleği yeniden icat etmeyin ve "halk tıbbı" içine girmeyin, kanıtlanmış yöntemleri kullanın.

Elbette, onlara ne kadar harika yardımcı olduğunu söyleyecek insanlar var. Kardiyovasküler hastalıklar veya hemoroid ile salatalık ile idrar tedavisi. 21. yüzyılın avlusunda, tıbbi amaçlar için kerosenin kullanımı uzun süredir tamamlanmıştır. Hepimiz, mağara halkı gibi tedavi edilir, sonra koşan doktorlara şişkin gözler gelir.

Gaz yağı, sağlık ve bileşenler için tehlikeli olan katkı maddeleri olan zehirli bir maddedir. Böyle bir grup güzel uyuşturucunun çevresinde risk almanın gerekip gerekmediği. Herkese karar ver. Ama gerçekten çocuklara tavsiye etmeye değmez.

Kerosen ve diğer kimyasal ürünler - belirleyici bir "NO;";

Angina'yı tedavi etmenin sıradışı ve alışılmamış yollarından, sadece biraya güveniyorum. Katkı maddesi içermeyen tipik bir sıcak köpüklü içecek. Bu, boğazdaki en azından ağrı için etkili bir çaredir ve eğer vaka ihmal edilmezse (ilk aşamada anjina), o zaman pürülan akıntıyı azaltan bir tedavi.

Boğazını çalkala, tükür. Ayrıca içtiğinizde (yeni bir yudum, durulamadığınız şeyi yutmayın).

Bu mümkündür, ancak gerekli değildir. Bu sağlık için tehlikelidir. Dahası, kerosen çok zehirlidir.

Pürülan anjina yardımcı antibiyotikler için en iyisidir. Bu bakteriyel hastalığı öldürüyorlar. Tedaviyi geciktirmemek daha iyidir ve sonra başka bir apse olur ve bu da bademciklerde irin daha kötüdür.

Boğaz ile kerosen nasıl atanır?

Herkes gazyağı yerli değil, aynı zamanda geleneksel tıpta sadece geniş uygulama bulur bilir, evet, bu şaka değil. Birisi tehlikeli olup olmadığı sorusunu gündeme, ben bir kerede söylemek istiyorum: Bir yetişkin için gazyağı öldürücü doz tek bir kullanım durumunda Aç karnına 3-4 bardak (! o yarım litre daha var) 'dir. Çocukların kontrendike olarak kerosen ile tedavi edildiğini akılda tutun. boğaz ile kerosen nasıl angajman.

Yani, angina saf kerosen ile tedavi nasıl? Çok önemli: anjinada kerosen sadece bademcikler zaten apse var ise, hastalığın ilk aşamasında yardımcı olacaktır, o zaman geç kerosen uygulayın ve hiçbir etkisi olmayacaktır.

Peki, boğazı kerosen ile nasıl atacaksınız?

Gazyağı, yoğun bir tabaka halinde önceden katlanmış pamuk yününden dikkatle süzülmelidir. Pamuklu çubuğu temizlenmiş kerosene koyun ve bademcik yağlayın. Smear etmek mümkün olduğunca derinlemesine gereklidir. Genellikle bir boğaz ikinci gününde, her yarım saatte bir ihtiyaç boğaz saflaştırılmış gazyağı yağlamak için gün boyunca bir iz kalır değildir.

Kerosen durulama için de kullanılabilir. Ancak bu durumda, dozaj bir çay kaşığı geçmemelidir.

Anjinin tedavisinde kerosenin mucizevi etkisini nasıl açıklayabiliriz? Gazyağı vücutta koruyucu güçlerini artırır ve hatta gazyağı kuvvetle mukoza zarını kurutur ve bu da, boğazda ve bademcikler üzerinde mikropların bir dehidratasyon ve yıkım için vchelet. patojenler lezyonda vardır ve vücudun derinliklerine nüfuz edemedik kadar gazyağı eylem etkili olacak nedeni budur.

Protivopokazainya

Herhangi bir çare gibi, gazyağı kullanım için kontrendikasyonları vardır:

 • anemi
 • Kötü huylu tümörler
 • Böbrek yetmezliği
 • Kanama eğilimi

Bu arada, gazyağı sadece oldukça başarılı ağlayan mahrum romatizma, akut bronşit tedavisinde arıtılmış gazyağı kullanarak, uzun yıllar, anjin, geleneksel tıp ile yardımcı olan mükemmel.

Bir anjinada kerosen ile bir boğaz bulaşmasının mümkün olup olmadığı

Anjina içinde gazyağı

Sağ tarafta en aşırı yöntemlerden biri, anjinin kerosen ile tedavisidir. Halkın bu hukuk yolu ile ilgili görüşleri radikal bir şekilde bölünmüştür: geleneksel tıbbın savunucuları sadece “için” dir ve klasik tıbbın destekçileri kesinlikle “karşı” dır. Bir şey, bu konuda tarafsız kalmanın imkansız olduğu açıktır. Kerosenin anjinaya uygulanıp uygulanamayacağına veya sadece yetişkin bireylere değil, sadece şahsen uygulanmasına karar vermek mümkündür. Aşağıda, bu konuyu açıklığa kavuşturmak için her bir tarafın görüşleri verilecektir.

Açıkça görülüyor ki, çocuklarda boğaz ağrısının tedavisi, daha çok halk ilaçlarına ya da daha da önemlisi, kendi kendine ilaç vermeye, çocuğun sağlığını ve hayatını ciddi risklere maruz bırakmak yerine doktorlara bırakılır.

Gazyağı, rengi olmayan, ancak dokunulduğunda yağlı olan yanıcı bir yağ ürünüdür. Gaz yağı, rektifikasyon veya doğrudan yağ damıtma sonucu üretilir. Çeşitli amaçlar için, çoğu zaman, günlük hayatta veya motor yakıtı olarak uygulayın. Belirli bir amaç için uygun bileşimler içeren yanıcı bir sıvı üretirler: aydınlatma - lambalar için; yanıcı - kazan dairelerinde kömürün tutuşması için vs. Gazyağı ayrıca cam eşya ve porselenleri ateşlemek için kullanılır, yağ birikintilerinden parçalar yıkanır.

Katılanların görüşü

Anjina kerosenini tedavi etmek, boğazın gargaraları ve bademciklere uygulama olarak halk şifacıları tarafından tavsiye edilir. İstem mensupları olarak, gazyağı tedavi mikroorganizmalar patojenleri öldürmek ve bademcik şişmesine kaldırmak, nedenle gazyağı tonsillit tedavi etme kabiliyeti olduğuna inanılmaktadır için. Ayrıca aşağıdaki yöntemleri de önerirler:

Bir hafta boyunca veya semptomlar ortadan kalkana kadar günde üç kez saflaştırılmış gazyağı kullanın. Gazyağı pamuklu çubukla veya gazlı bezle ıslatılır ve yardımı ile bademcikler ve bitişik alanlar tedavi edilir.

Bir bardak ılık suya ihtiyacınız olacak:

 1. yarım çorba kaşığı soda;
 2. bir çorba kaşığı saflaştırılmış kerosen.

Tüm malzemeleri birleştirin, iyice karıştırın ve haftada 4-5 kez veya angina semptomları tamamen ortadan kalkana kadar boğazda böyle bir bileşimle durulayın.

Veya durulama için aşağıdaki çözüm önerilmektedir:

 1. 10 damla saflaştırılmış kerosen;
 2. bir bardak su bir çeyrek var.

Bir bardak su bir çeyrek sulandırmak için 10 damla gazyağı. Bu çözüm ile, günde üç hafta gargara. Kronik bademcik iltihabının tedavisi için gerekliyse, bir hafta içinde bu yöntemle tedavi sürecinin tekrarlanması tavsiye edilir.

Halk hekimliğine göre kerosenin yararları

Rakiplerin görüşü

Tıp çalışanları, bu tür tedavi yöntemlerine yalnızca düşmanlıkla değil, saldırganlıkla da tepki gösterirler. Ve bu insanlar da anlaşılabilir. Aşırı yöntemlerin kullanımı, sadece vücuda zarar vermezse veya yan etkileri minimal ise gerçekleşir. Aksi takdirde, büyük miktarda malzeme almanın bir sonucu olarak, kişisel güvenlik kurallarına uymamanın bir sonucu olarak sağlık çalışanlarının aşağıdakilerle uğraşması gerekir:

 1. güçlü zehirlenme, zehirlenme, yaşamı tehlikeye atma;
 2. mukoza zarının kimyasal yanıkları;
 3. Isıl cildin yanması, işlenen alanın tutuşmaya neden olabilecek nesnelerle temas etmesi nedeniyle yanar.

Kerosen tedavisinin olası etkisi gerçekçi değildir, ancak bu yöntemin rakiplerinin görüşüne göre, bu kesin değildir, olumlu olamaz. Pozitif doktor vakaları iyileşmeyi "teşekkürler", "tersine" değil, açıklar. Güçlü bir beden, kendi başına ve hastalıkla mücadele eder ve zararlı yakıt almayı sağlar.

 • antibiyotik, antiviral veya antifungal ilaçların yardımıyla;
 • antiseptik etkisi olan yerel ilaçlar;
 • immün sistemi uyarıcı ilaçlar.

Durulama sırasında gazyağı ağız ve boğazda mukozaya zarar verir, bu da şiddetli ağrı, bu alanda yanma, ısı hissi, kuruluk hissi ile kendini gösterir. Bazen yağlamadan sonra ağızda ve boğazda yara oluşumu mümkündür.

Doktorlar, bu kadar yerel bir uygulama değil, kerosenin içinde ne kadar alım ve özel alım yapılması tehlikesi olduğunu söylüyor.

Vücuttaki fenomenler

Boğazın kerosen ile tedavisi

Boğaz hastalıkları çeşitli virüs ve bakterilerden kaynaklanabilir. Patojenik mikroorganizmalar yalnızca hala bu tür böylece ateş, nezle, halsizlik ve benzeri gibi semptomların ortaya çıkmasına katkıda, burun ve boğazda ağrı nedeni olmazlar. Semptomlar ve enfeksiyonun tedavi rahatlama için geleneksel yöntemler, sadece kullanılmaktadır. Ev ortamında bu amaçla otlar, soda çözümleri, iyot, propolis tentür decoctions kullanın. Ve ayrıca - kerosen, bira ya da şarap ile tedavi olarak alışılmamış yöntemler.

Maddenin özellikleri

Resmi ilaç, boğaz hastalıklarında kerosenin kullanılmasına karşı ihtiyatlıdır. Önce maddenin ne olduğunu ve neden halk hekimliğinde kullanıldığını anlamanız gerekir. Gaz yağı, insanlara zararlı ve toksik bir yağ işleme ürünüdür. Gazyağı son derece tehlikeli doz aşımı, çünkü o zaman genellikle koma ve hatta ölüme yol açan nöbetler gelişebilir. Ancak, bu çare tehlikesine rağmen, geleneksel olmayan tıpta hastalıkların karmaşık tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır.

Mesele, kerosenin birtakım yararlı özelliklere sahip olmasıdır. Şunları sağlayabilir:

 • nazofaringeal mukozanın etkilenmiş dokularına derinlemesine nüfuz ederken, dezenfekte etme eylemi;
 • anti-enflamatuar etki;
 • patojen mikroorganizmalar üzerinde zararlı etkiler;
 • anestezi;
 • Mukoza boğazının bakteriyel plaktan arındırılması.

Bu özelliklerden dolayı, pürülan tonsillit, stomatit ve akut bir iltihaplanma sürecinin eşlik ettiği diğer hastalıkların tedavisinde kerosen kullanılır.

KBB hastalıklarının tedavisi için kullanımı ve yapışkanlar, gargara ve yağlama işlemleri insan vücuduna zarar vermeden, hastalık semptomlarının ortadan kaldırılması etkili bir şekilde pozitif bir etkiye sahip ve gazyağı iddia etmektedirler.

Tedavi yöntemleri

Boğazın kerosen ile işlemden geçirilmesinden önce, zararlı safsızlıklardan önce temizlenmelidir. Birkaç etkili yol var.

 • Temizlemek için, bire bir oranında sıcak su ve kerosen alın. Bir kapakla sıkıca kapatılabilen ve hızla çalkalan bir kaba dökün. Periyodik olarak, kabı açmak ve çalkalayarak oluşan fazla gazları bırakmak gereklidir. İyi karıştırılmış bir sıvı, bir süre için, bir kirlilik çökeltisi dibinde oluşana kadar yalnız bırakılmalıdır. Süpernatant temiz bir kaba boşaltılır ve tıbbi prosedürlerde kullanılır. Açık havada daha iyi bir temizleme prosedürü uygulayın veya zararlı buharlarla zehirlenmekten kaçınmak için.
 • daha saflaştırılmış gaz çözelti elde etmek için gerekli ise, manipülasyon sonra yukarıda çözelti filtre tuzu, sıvı, iki parça tuz bir parçasının hızına ilave edildi. Tekrar salla ve 24 saat bekle. Bundan sonra, çözelti, bir karbon filtre kullanılarak süzülür yerleşmiş ve temiz bir kap kısmının içine, yine üst faz boşaltılmıştır.
 • Kerosenin saflaştırılması için prosedür mutlaka hastalık çare kullanmadan önce gerçekleştirilmelidir.
 • Boğazın kerosen ile tedavi edilme yolları nelerdir?
 • Nazofarenksin hastalıklarını tedavi etmek için, sulu bir gaz yağı çözeltisi kullanılır. Bu nedenle, alınan karışımı bir boğazdan temizlemek için günde üç kez gereklidir. Bu ürüne aşırı duyarlıysanız, çözeltiye birkaç damla bitkisel yağ eklenebilir.
 • Bir boğaz gargarası için şu tarifi kullanıyorum - 200 ml su üzerinde 25 damla kerosen alın. Sığ durulama prosedürü günde üç kez otuz saniye boyunca gerçekleştirilir.

Önemli! Karaciğerindeki olası ciddi komplikasyonlardan dolayı içerideki kerosen solüsyonunu kesinlikle alınız. Gazyağı kullanılarak yapılan işlemin seyri bir haftadan fazla olmamalıdır.

Eğer boğazın geleneksel tedavi yöntemlerine bağlıysanız. daha sonra kerosen ile birlikte, calendula, propolis, elma sirkesi, soda vb. tentürü gibi daha güvenli araçların kullanımını denemek mümkündür.

Kontrendikasyonlar

Boğazın kerosen ile tedavisi, vücut ve formülasyonun bireysel özellikleri dikkate alınarak dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Akut anjinada, hastanın durumunun kötüleşmesi durumunda, kerosenin kullanımı kontrendikedir. Sonuçta, bu durumda, alternatif tıp yöntemleri enfeksiyonla başa çıkmak için yeterli değildir.

Ayrıca, boğazı veya durulamayı yağlamak için kerosen çözeltilerinin kullanılması, mukoza nazofarenksinin tahriş olmasına ve yanıklara neden olabilir.

Bu nedenle, boğazın tedavisinde kerosen kullanımı şu durumlarda kontrendikedir:

 • karaciğer veya böbrek hastalığı;
 • vücudun genel alerjisi veya bu maddeye aşırı duyarlılık;
 • kanama eğilimi;
 • anemi veya tümör süreçlerinin varlığı.

Önemli! Prosedürden sonra tahriş, kuruluk veya diğer hoş olmayan belirtiler hissederseniz, kerosen ile durulamayı bırakmalısınız.

Boğaz için kerosen kullanmadan önce, maddenin bireysel olarak hoşgörüsüzlüğünü kontrol etmek gereklidir. Bunu yapmak için, maddeyi elinizin yüzeyindeki küçük bir bölgeye uygulayın ve reaksiyonu bekleyin. Eğer kerosin kaşıntıya veya kızarıklığa neden olmuşsa, o zaman boğazın tedavisi için kullanılamaz.

Çocukların ve hamile kadınların tedavisinde kerosen

Her insan vücudunun bireysel olduğu, dolayısıyla her türlü maddenin kullanılmasına farklı şekilde katlandığı anlaşılmalıdır. Yani, bazı yetişkinler için bile, kerosen negatif reaksiyonlara neden olur, bebekler hakkında ne söyleyebiliriz. Bu nedenle, çocuklarda boğazın tedavisinde kullanmak son derece istenmeyen bir durumdur! Ne de olsa, vücutları daha hassastır ve hemen agresif bir maddeye cevap verebilir. Ek olarak, çocuklar genellikle durumlarını açıklayamaz ve şikayette bulunabilirler.

Çocuklarla olan durumdaki gibi, durum da hamile ve emziren kadınlarla ilgilidir. Bu muğlak maddelerle temastan mümkün olduğunca korunmalıdırlar.

Hala kerosen ile tedavinin gerekli olup olmadığından şüphe ediyor musunuz? Boğazına bulaşıp bulaşmadığını bilmiyor musunuz ve sonuçları nedir? Tüm artıları ve eksileri tartın, beklenen faydaları ve olası riskleri değerlendirin. Daha iyi - doktorunuza sorun.

Yazar: Nadezhda Chernobay

© 2016-2017, OOO "Stadi Grupp"

Sitenin materyallerinin herhangi bir şekilde kullanımı sadece editör portalının izni ve kaynağa etkin bir bağlantının kurulması ile mümkündür.

Sitede yayınlanan bilgiler sadece referans amaçlıdır ve hiçbir durumda bağımsız bir teşhis ve tedavi çağrısı yapılmaz. İlaç tedavisi ve tedavisi konusunda bilinçli kararlar vermek için, nitelikli bir doktora danışmak gerekir. Sitede yayınlanan bilgiler açık kaynaklardan elde edildi. Güvenilirliği için portalın yayın ofisi sorumluluk taşımamaktadır.

Daha yüksek tıp eğitimi, anestezi uzmanı.

En yüksek kategorili doktor, çocuk doktoru.

Anasayfa »Anjina» Anjina'da kerosen: çocuklarda ve yetişkinlerde anjina kerosenin tedavi edilmesine yönelik geleneksel olmayan bir yöntem "için" ve "karşı"

Anjinada kerosen: çocuklarda ve yetişkinlerde anjina kerosenin tedavi edilmesine yönelik geleneksel olmayan bir yöntem "için" ve "karşı"

Anjina'da kerosen, ana tedavi yöntemi olarak, geleneksel olmayan tıpta oldukça sık kullanılmaktadır ve bu tekniğin popülaritesinin hem sürpriz doktorlar arasında hem de mutlu hastalar arasında kabul edildiği söylenmelidir. Bununla birlikte, bademcik iltihabı, sinüzit, sinüzit tedavisinin etkinliğini tamamen çürüten ve hatta insan sağlığı için tehlikeli olduğunu düşünenler de vardır. Eh, anjina tedavisi için kerosen kullanmak ya da sadece size karar vermemek için, tüm artılarını ve eksilerini dikkatle tartmak.

Gaz yağı keskin bir kokuya sahip renksiz, hafif yağlı, yanıcı bir sıvıdır ve petrol rafinasyonu için ikincil bir üründür. Temel olarak teknik amaçlar için kullanılır, ancak halk tıbbında da dahil olmak üzere günlük yaşamda daha az kullanılmaz.

Kerosen, insan vücudu için bir çok yararlı özelliğe sahiptir ve bunların arasında şunlar bulunur:

 • damar genişlemesi;
 • ağrının körlenmesi;
 • antiparaziter eylem;
 • derin nüfuz edici eylem;
 • dezenfekte etme eylemi;
 • kurutma etkisi;
 • anti-enflamatuar etki;
 • iç salgı bezlerinin güçlendirilmesi;
 • metabolizmanın iyileştirilmesi.

gövde, güçlendirme temizlemek yeniden canlandırmak için kullanılan kimyasal Yukarıdaki tüm özellikleri sayesinde, hem de önleyici bir tedbir olarak bir hastalık çeşitli. doğrudan insan vücudunun savunmasını artırmak anjin tedavisi için gazyağı kullanırken, etkili etkilenen boğazın mukoza ve Sami kurutmak ve bademcikler ve lades içinde üreyen patojen mikropları öldürmek kurutmak edebiliyor.

Hastalığın ilk semptomlarının ortaya çıkmasından hemen sonra tedaviye başlamak için zamana sahip olmak ve enfeksiyon gelişimini vermemek önemlidir.

Hatırlanmalı!

Geleneksel kerosenin mucizevi özellikleri hakkında birçok olumlu geri bildirime rağmen, bu tedavi yöntemi resmen tanınmamaktadır. Kerosen sadece yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda insan vücudunda ciddi tahriş ve yanıklara neden olur. Bu nedenle, anjina veya diğer hastalıklarda kerosen kullanılmadan önce, durumu doğru değerlendirmek ve olası riskleri beklenen sonuçla karşılaştırmak önemlidir.

Kullanılacak kontrendikasyonları hatırlamak da önemlidir gazyağı ile tedavi kesinlikle yasaktır:

 • böbrek hastalığı;
 • karaciğer hastalığı;
 • kanama;
 • alerjik reaksiyonlar;
 • çocuk yaşı.

Çocuklarda, özellikle küçük çocuklarda angina ile kerosenin tedavi edilmesi önerilmez. Geleneksel olmayan tıp ile yapılan bu deneyler, farklı şiddetteki zehirlenmelere ve zehirlenmelere yol açabilir. Daha sonra bir çocukta boğaz ağrısı tedavi etmek. Doğru olanı seçmek için büyük miktarda bir doktora danışmalısınız.

Anjin ile kerosin tedavisi nasıl: halk tarifleri

Her anjina, kerosen ile tedavi edilemez. Küçük boğaz ağrısı, yutak hastalıkları, genişletilmiş bademcikler, güçlük ve ağrılı yutma ve diğer belirtiler yardımcı olur Bu araç, ilk aşamalarında bademcik iltihabı, ancak hastalığın enfekte eden biçimi ciddi zehirlenme pürülan kaplama, ülser oluşumu, tıbbi ilaçların tedavi edilmesi için gerekli yüksek sıcaklıklarda eşlik İlk önce antibiyotikler. Pürülan boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir?

Angina'nın kerosen ile nasıl tedavi edileceğini öğrenmeden önce, bu kimyasalın kullanımının sadece temizlenmelidir. Kerosenin saflaştırılmasının en basit yolu basittir: 3 litre kerosen ve bir litre sıcak su bir cam kavanozda (yaklaşık 70 ° C) karıştırılır. Kutu sıkıca kapatılmalı ve birkaç dakika kuvvetlice çalkalanmalı, kapağı periyodik olarak açmalı ve kabın içindeki basıncı gevşetmelidir. Bundan sonra, karışımın, su sınırında ve saflaştırılmış kerosen üzerinde oluşturulan çökelti olmadan başka bir konteynere oturtulması ve doğru bir şekilde bir araya getirilmesi gereklidir. Temizleme işlemi sırasında açığa çıkan kimyasal buharlarla olası zehirlenmeleri önlemek için, prosedürü iyi havalandırılan bir odada veya sokakta gerçekleştirmeniz önerilir.

Anjina gazyağı tedavisi aşağıdaki şekillerde gerçekleştirilebilir.

1 numaralı yöntem

bademcik şişme ve enflamasyonu kaldırmak için haftada sürece belirtiler tamamen gitmiş olarak saflaştırılmış gazyağı biraz yemeden önce etkilenen gökyüzünün alanları ve kemerler için günde 3 kez uygulamak için her gün gereklidir. Dikkat lütfen! anjin gelişmiş biçimleri bu şekilde tedavi etmek için tavsiye edilmez, bu öngörülemeyen sonuçlara yol açabilir.

2. Yöntem

Bademcik iltihabı belirtileri ve bademcik iltihabı yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için, sıcaklığı 25 ° C'yi aşmayan bir sıcak su bardağı, 0.5 çorba kaşığı çözülür. kabartma tozu kaşığı ve buna ekleyin. saflaştırılmış kerosen kaşığı. Elde edilen solüsyon dikkatli bir şekilde karıştırılır ve tam iyileşmeye kadar 5-7 gün boyunca günde 4-12 kez karıştırılır.

3. yöntem

Sık sık anjin ve diğer boğaz hastalıklarının önlenmesi olarak, aşağıdaki gibi hazırlanmış bir emülsiyon kullanabilirsiniz. 50 gram ılık suda 10 damla saflaştırılmış gazyağı seyreltilir ve 7 gün boyunca boğazda durulanır, daha sonra 1-2 hafta ara verilir ve tekrar tekrarlanır.

Çocuklarda angina kerosenin tedavisi: Bu yöntemin etkinliği

Evde çocuklarda angina ile ilgilenecekseniz - dikkatli olun. Her yöntem bir çocuğa uygun değildir.

Yukarıda belirtildiği gibi, çocuklarda, özellikle küçük çocuklarda anjina ile kerosin alternatif tedavisinin yapılması önerilmez. Geleneksel olmayan tıp ile yapılan bu deneyler, farklı şiddetteki zehirlenmelere ve zehirlenmelere yol açabilir.

Bir çocukta anjina hızla gelişir ve hemen hemen her zaman, boğazda ağrıya ek olarak, genel halsizlik, baş dönmesi, mide bulantısı, iştahsızlık eşlik eder.

Arıtılmış gazyağı ile hastalığın tedavi yöntemini uygulamak, kimyasal zehirlenme belirtileri daha durumu şiddetlendirir en boğaz ağrısı, belirtileri bazı çok benzer olduğu için, bu çocukta yan etkilere neden olmadığını tanımak için her zaman hemen mümkün değildir. Buna ek olarak, iyi hazırlanmış bir çocuğun bademcik gazyağı çözümü ve ağız boşluğunun diğer alanlarına almaz her zaman mümkün oldukça zor ve değil, çok daha etkili bu durumlarda aerosol spreyler, tabletler ve durulama şeklinde geleneksel ilaçlı hazırlıklarını kullanmaktır.

Bir çocuktan boğaz ağrısını tedavi etmek için seçme hakkı her zaman ebeveynleri ile birlikte kalır, ancak küçük insanların yaşamlarından tamamen sorumlu olan yetişkinler olduğunu unutmayınız ve bu önemlidir. herhangi bir hastalık durumunda, uzmanlardan nitelikli yardım isteyin ve kendi kendine ilaç kullanmayın.

Geçen sene laktik anjina ile hastanede yattım ve taburcu olduktan sonra altı aydır çektim, kaçtı. Daha sonra durdu, teyzem bana gazyağı ile boğazımı durulamamı tavsiye etti (bir keresinde de boğaz ağrısından kurtuldu) Ben bir haftada bir kez durulamadım ve altı aydan fazla bir süre boyunca (jinx'e değil) umurumda değil. Ve böylece sadece durulamadı ve bicillin herşeyi bestolku idi.

Alış verişinde sıradan bir gazyağı aldım, makalede yazdığı gibi temizlemedim.

Üç yaşımdan beri kronik anjina yaşadım, annem 14 yıldır kerosen ile tedavi etmeye başlayana kadar ve her şey gitti, şimdi 23 yaşındayım ve bu 9 yıl içinde hastalanmadım, her şey yolunda.)

Lütfen bana annenin boğazını kerosen ile nasıl tedavi ettiğini söyle. Her ay bir ısı ile ya da yardımcı veya yardımcı olmayan bir anjina ile hasta olduğu gibi 10 yıldır benim kızım. Şimdiden teşekkürler.

Boğazın kerosen ile tedavisi

Boğaz hastalıkları çeşitli virüs ve bakterilerden kaynaklanabilir. Patojenik mikroorganizmalar yalnızca hala bu tür böylece ateş, nezle, halsizlik ve benzeri gibi semptomların ortaya çıkmasına katkıda, burun ve boğazda ağrı nedeni olmazlar. Semptomlar ve enfeksiyonun tedavi rahatlama için geleneksel yöntemler, sadece kullanılmaktadır. Ev ortamında bu amaçla otlar, soda çözümleri, iyot, propolis tentür decoctions kullanın. Ve ayrıca - kerosen, bira ya da şarap ile tedavi olarak alışılmamış yöntemler.

Makalenin içeriği

Maddenin özellikleri

Resmi ilaç, boğaz hastalıklarında kerosenin kullanılmasına karşı ihtiyatlıdır. Önce maddenin ne olduğunu ve neden halk hekimliğinde kullanıldığını anlamanız gerekir. Gaz yağı, insanlara zararlı ve toksik bir yağ işleme ürünüdür. Gazyağı son derece tehlikeli doz aşımı, çünkü o zaman genellikle koma ve hatta ölüme yol açan nöbetler gelişebilir. Ancak, bu çare tehlikesine rağmen, geleneksel olmayan tıpta hastalıkların karmaşık tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır.

Mesele, kerosenin birtakım yararlı özelliklere sahip olmasıdır. Şunları sağlayabilir:

 • nazofaringeal mukozanın etkilenmiş dokularına derinlemesine nüfuz ederken, dezenfekte etme eylemi;
 • anti-enflamatuar etki;
 • patojen mikroorganizmalar üzerinde zararlı etkiler;
 • anestezi;
 • Mukoza boğazının bakteriyel plaktan arındırılması.

Bu özelliklerden dolayı, pürülan tonsillit, stomatit ve akut bir iltihaplanma sürecinin eşlik ettiği diğer hastalıkların tedavisinde kerosen kullanılır.

KBB hastalıklarının tedavisi için kullanımı ve yapışkanlar, gargara ve yağlama işlemleri insan vücuduna zarar vermeden, hastalık semptomlarının ortadan kaldırılması etkili bir şekilde pozitif bir etkiye sahip ve gazyağı iddia etmektedirler.

Tedavi yöntemleri

Boğazın kerosen ile işlemden geçirilmesinden önce, zararlı safsızlıklardan önce temizlenmelidir. Birkaç etkili yol var.

 • Temizlemek için, bire bir oranında sıcak su ve kerosen alın. Bir kapakla sıkıca kapatılabilen ve hızla çalkalan bir kaba dökün. Periyodik olarak, kabı açmak ve çalkalayarak oluşan fazla gazları bırakmak gereklidir. İyi karıştırılmış bir sıvı, bir süre için, bir kirlilik çökeltisi dibinde oluşana kadar yalnız bırakılmalıdır. Süpernatant temiz bir kaba boşaltılır ve tıbbi prosedürlerde kullanılır. Açık havada daha iyi bir temizleme prosedürü uygulayın veya zararlı buharlarla zehirlenmekten kaçınmak için.
 • daha saflaştırılmış gaz çözelti elde etmek için gerekli ise, manipülasyon sonra yukarıda çözelti filtre tuzu, sıvı, iki parça tuz bir parçasının hızına ilave edildi. Tekrar salla ve 24 saat bekle. Bundan sonra, çözelti, bir karbon filtre kullanılarak süzülür yerleşmiş ve temiz bir kap kısmının içine, yine üst faz boşaltılmıştır.
 • Kerosenin saflaştırılması için prosedür mutlaka hastalık çare kullanmadan önce gerçekleştirilmelidir.
 • Boğazın kerosen ile tedavi edilme yolları nelerdir?
 • Nazofarenksin hastalıklarını tedavi etmek için, sulu bir gaz yağı çözeltisi kullanılır. Bu nedenle, alınan karışımı bir boğazdan temizlemek için günde üç kez gereklidir. Bu ürüne aşırı duyarlıysanız, çözeltiye birkaç damla bitkisel yağ eklenebilir.
 • Bir boğaz gargarası için şu tarifi kullanıyorum - 200 ml su üzerinde 25 damla kerosen alın. Sığ durulama prosedürü günde üç kez otuz saniye boyunca gerçekleştirilir.

Önemli! Karaciğerindeki olası ciddi komplikasyonlardan dolayı içerideki kerosen solüsyonunu kesinlikle alınız. Gazyağı kullanılarak yapılan işlemin seyri bir haftadan fazla olmamalıdır.

Eğer boğaz tedavisi için geleneksel yöntemlere bağlı iseniz, daha sonra gazyağı ile birlikte, marigold, propolis, elma sirkesi, soda, vb tentür gibi güvenli araçlar kullanarak deneyebilirsiniz.

Kontrendikasyonlar

Boğazın kerosen ile tedavisi, vücut ve formülasyonun bireysel özellikleri dikkate alınarak dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Akut anjinada, hastanın durumunun kötüleşmesi durumunda, kerosenin kullanımı kontrendikedir. Sonuçta, bu durumda, alternatif tıp yöntemleri enfeksiyonla başa çıkmak için yeterli değildir.

Ayrıca, boğazı veya durulamayı yağlamak için kerosen çözeltilerinin kullanılması, mukoza nazofarenksinin tahriş olmasına ve yanıklara neden olabilir.

Bu nedenle, boğazın tedavisinde kerosen kullanımı şu durumlarda kontrendikedir:

 • karaciğer veya böbrek hastalığı;
 • vücudun genel alerjisi veya bu maddeye aşırı duyarlılık;
 • kanama eğilimi;
 • anemi veya tümör süreçlerinin varlığı.

Önemli! Prosedürden sonra tahriş, kuruluk veya diğer hoş olmayan belirtiler hissederseniz, kerosen ile durulamayı bırakmalısınız.

Boğaz için kerosen kullanmadan önce, maddenin bireysel olarak hoşgörüsüzlüğünü kontrol etmek gereklidir. Bunu yapmak için, maddeyi elinizin yüzeyindeki küçük bir bölgeye uygulayın ve reaksiyonu bekleyin. Eğer kerosin kaşıntıya veya kızarıklığa neden olmuşsa, o zaman boğazın tedavisi için kullanılamaz.

Çocukların ve hamile kadınların tedavisinde kerosen

Her insan vücudunun bireysel olduğu, dolayısıyla her türlü maddenin kullanılmasına farklı şekilde katlandığı anlaşılmalıdır. Yani, bazı yetişkinler için bile, kerosen negatif reaksiyonlara neden olur, bebekler hakkında ne söyleyebiliriz. Bu nedenle, çocuklarda boğazın tedavisinde kullanmak son derece istenmeyen bir durumdur! Ne de olsa, vücutları daha hassastır ve hemen agresif bir maddeye cevap verebilir. Ek olarak, çocuklar genellikle durumlarını açıklayamaz ve şikayette bulunabilirler.

Çocuklarla olan durumdaki gibi, durum da hamile ve emziren kadınlarla ilgilidir. Bu muğlak maddelerle temastan mümkün olduğunca korunmalıdırlar.

Hala kerosen ile tedavinin gerekli olup olmadığından şüphe ediyor musunuz? Boğazına bulaşıp bulaşmadığını bilmiyor musunuz ve sonuçları nedir? Tüm artıları ve eksileri tartın, beklenen faydaları ve olası riskleri değerlendirin. Daha iyi - doktorunuza sorun.

Ilk doktor

Anjin durumunda boğazımı kerosen ile temizleyebilir miyim?

Bu hastalığın halk tedavisinde anjinada kerosen kullanılır. Anjin içinde kerosen ile tedavi etkilidir ve bu yöntem yaygın olarak kullanılır: kerosen ile gargara yapabilir veya bademciklerle yağlayabilirsiniz. Ancak, bazı doktorlar bu tedavi yönteminin tehlikeleri ve etkisizliği hakkında konuşurlar.

Anjina kerosen ile nasıl tedavi edilir? Tıp, bu maddenin anjinadan muzdarip bir kişiyi tedavi edebildiğini inkar etmemektedir, ancak doktorlar ürünün insan vücuduna zarar verdiğini söyler (zehirlenmeye yol açabilir).

Gazyağı, yağ arıtma ürünüdür, renksiz bir sıvı, hafif yağlı, keskin bir kokuya sahiptir. Verilen sıvının, bir kişi için yararlı olan çeşitli özelliklere sahip olması nedeniyle sıklıkla alternatif tıbbında kullanılır.

 • metabolizmanın iyileştirilmesi;
 • künt ağrılar.
 • antiparaziter eylem;
 • anti-enflamatuar etki;
 • dezenfekte etme eylemi.

Bu özellik, ürünün akut bademcik iltihabını tedavi etmede etkili bir ilaç olduğunu göstermektedir. Etkilenen mukoza zarını kurutur, bademciklere çarpan patojenik mikropları yok eder. Ana şey, semptomların başlamasından hemen sonra maddeyi kullanmaya başlamaktır. Boğazdan gelen gazyağı sadece bu durumda etkili olabilir.

Bazı uzmanlar, yağ ürününün bu tür terapötik özelliklerinin, asiklik hidrokarbonlar grubu olan alt alkanlardan gelen maddelerin etkisiyle ilişkili olduğuna inanmaktadır. Bazı narkotik etkiye sahip olduklarına inanılmaktadır, bu da ağrıda bir azalmaya yol açmaktadır.

Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

Madde ne zaman kullanılmamalıdır? Boğazın kerosen ile tedavisi şu durumlarda kontrendikedir:

Ancak, doktorlar ebeveynleri çocuklarda anjini kerosen ile tedavi etmenin mümkün olmadığına dair uyarıyorlar. Bu zehirlenmeye yol açabilir. Bu yöntemi tedavisi için karar verirseniz, çocuklarda boğaz ağrısı belirtileri (bu güçsüzlük ve iştah, baş dönmesi ve mide bulantısı kaybı), onlar iyi zehirlenmesi petrol ürünleri belirtileri ile karıştırılabilir ve böylece durumu kötüleştirebilir çeşitlidir unutmayın.

Çocuklarda akut bademcik iltihabı yeterince hızlı oluşur ve bu, bu maddeyle tedavi için bir kontrendikasyondur.

Çocuk anjina hastası ise, hemen bir doktora danışmanız veya daha geleneksel yöntemlerle tedavi etmeniz gerekir (bal veya soda ve tuzlu gargara kullanın). Çocuklara böyle bir tedavi alerjiye neden olmaz.

Bir pürülan birikimin ortaya çıkmasıyla, kerosen ile muamelenin imkansız olduğunu unutmayın. Doktor daha etkili antibakteriyel tedavi önerecektir. Aynı şey bademcikler üzerindeki kopmalar için de geçerlidir. Eğer ortaya çıkarlarsa, o zaman kerosen kullanamazsınız (hem yetişkinler hem de çocuklar ciddi komplikasyonlara neden olabilir).

Geleneksel tıp, aşağıdaki durumlarda kerosen kullanımını önerir:

 • iltihaplı,
 • yutma güçlüğü ile
 • erken bademcik iltihabı ile.

Angina akut bademcik iltihabıdır. Bu hastalık oldukça hızlı gerçekleşir, bu nedenle erken aşamalarda kerosen kullanımı ile, sadece geç kalabilir.

Madde, aşağıdaki durumlarda kullanılamaz:

 1. Hastalığın bulaşıcı bir formu. Angina sadece viral bir patojen değil, aynı zamanda bir mantar veya bakteri tarafından da ortaya çıkabilir. Bu durumlarda, doktorlar antifungal veya antibakteriyel ilaçlar reçete eder.
 2. Vücudun güçlü zehirlenmesi.
 3. Pürülan baskın.

Bu durumlarda antibiyotiklerle tedavi edilmelidir. Kronik bademcik iltihabı ve farenjit ile birlikte yağ kullanılması önerilmez.

Tedavide saflaştırılmış ürünü kullanmak gereklidir. Sıcak su ile karıştırarak temizleyebilirsiniz. Karıştırdıktan sonra, kabı birkaç dakika çalkalamak ve şişedeki basıncı azaltmak için kapağı periyodik olarak açmak gerekir. Madde başka bir kaba boşaltılmalıdır. Çiftlerde zehirlenmemesi için sokağın tüm prosedürünü yürütmek gerekir.

Ürünü temizlemek için farklı bir yöntem kullanabilirsiniz. Maddenin 0,5 litresi 0,5 su ile karıştırılır. Ayağa kalk ve birleştir. Kerosene (0.5 bardak) tuz ekleyin. Karışım 24 saat süreyle infüze edilir, daha sonra odun veya aktif odun kömürü kullanılarak süzülür. Alınan sıvı ısrar edilir, bir gün sonra kullanılabilir.

Başka bir temizlik yolu var. Daha fazla emek-yoğun ve maddenin kaynatılmasını içerir. Tuzlu (cam kavanozda karıştırılmış) gazyağı 90 dakika sterilize edilir. Aynı zamanda, gazyağı karışımı bir kapakla kapatılamaz (banka patlayabilir). Sterilizasyondan sonra, kerosen karanlık bir kaba birleştirilir. Bir yıl boyunca saklanabilir.

Gazyağı inanılmaz derecede zehirlidir. Bir boğaz tedavisi ile aşırı doz aşağıdakilere yol açabilir:

 • zehirlenme;
 • sinir sisteminin lezyonları;
 • pankreatit gelişimi.

İlk zehirlenme veya zehirlenme şüphesinde, bir doktora danışmalısınız.

Boğazın kerosen ile nasıl doğru şekilde tedavi edilir?

Şişmeden bademciklere az miktarda maddeyi yemeden hemen önce 3 gün boyunca uygulayın. Durum ciddi ise, o zaman ürün atılmalıdır, çünkü tedavinin sonuçları tahmin edilemez.

Aşağıdaki karışımla karıştırın: 1 bardak ılık su, 0,5 çorba kaşığı. l. soda, 1 çorba kaşığı. l. gazyağı. Durulama 5-7 gün için gereklidir.

Gargara özel hazırlanmış bir emülsiyon ile durulanabilir: 50 g sıcak su, 10 damla saflaştırılmış kerosen. 7 gün boyunca tedavi yapmak, ardından 2 hafta ara vermek ve tekrarlamak gerekir.

Kerosen ile karıştırılması en yaygın tedavi yöntemidir. Düzenli prosedürlerle durulayarak boğaz ağrısını tedavi edin.

Vücut bu ürünün 200 ml'den fazla almamalıdır, aksi takdirde zehirlenme veya vücudun zehirlenmesi garanti edilir.
Tedavi sırasında gözlerde yanma hissi hissetmeye başlarsa, ağrı, tedavi durdurulmalı ve acilen doktora başvurulmalıdır. Zehirlenme çok tehlikeli olabilir, bu yüzden kendi kendine ilaç kullanmayın. Bu tedavinin riskleri, etkisinden çok daha büyüktür.

Her durumda, bu aracı kullanmadan önce, bir doktora danışın, onun fikrini öğrenin ve ancak kendi sağlığınızı riske edip etmeyeceğinize karar verin ya da hala geleneksel ilaçları tercih edin.

Çocuklar anjinadan kerosen ile tedavi edilemez. Çocuğunuzun sağlığını açığa çıkarmadan önce, daha birçok başka güvenli araç ve tedavi yöntemi olduğunu düşünmeye değer.

Gazyağı lambaları günlük yaşamda aktif olarak kullanılmaya başladığı zaman, kerosen tedavisi yaygınlaşmaya başlamış ve bu ilaç kamuya açık hale gelmiştir. Bu antiseptik özelliklere sahiptir ve onu, içinde bakteri hayatta olmadığını ortaya çıktı ve kendisini oluşturan mineral yağlar cilt ve mukoza zarının hızlı iyileşmesini sağlar. Bu nedenle, boğaz ağrılarını tedavi etmek için kerosen kullanıldı. Bugün, ilaç sanayi antiseptikler ve çeşitli ilaçlar sunar, ancak kendiniz için bu ajanın harika özelliklerini denemeye hazır olan birçok insan vardır. Anjin içinde kerosin nasıl etkili ve güvenlidir?

Gazyağı nedir

Kerosen için kimyasal formül yoktur. Bu madde çeşitli petrol işleme ürünlerinin (hidrokarbonlar) bir karışımıdır ve birçok yabancı madde içerir. Bu yağlı yanıcı sıvı renksiz veya açık kahverengi olabilir (bileşimine bağlı olarak). Ana uygulama alanı tekniktir. Kerosen yakıt olarak, yanıcı bir malzeme olarak, bir çözücü olarak, pasının çeşitli parçalardan ve mekanizmalardan uzaklaştırılmasıyla kullanılır.

Hayatında dezenfeksiyon ve böceklerle mücadele için kullanmayı öğrendi. Halk hekimliğinde, kerosen pediküloz için en iyi ilaç olarak kabul edilir. Nontraditional tedavi metotlarına göre, birçok yararlı özellik ona atfedildiğinden, tüm hastalıklardan pratik olarak kullanılmasını tavsiye eder. Maddenin şu olduğunu iddia ediyorlar:

 • kurur;
 • dezenfekte;
 • dokulara derinlemesine nüfuz edebilir;
 • kan damarlarını genişletir;
 • ağrıyı azaltır.

Gençleştirici, koruyucu ve onarıcı bir araç olarak kullanılır. En saf ve güvenli havacılık gazyağıdır. Tüm tariflerde, küçük miktarlarda bulunur. Temel olarak, bunlar halk ve geleneksel olmayan ilaçlardır. Ancak bir ilacın resmi durumunu iddia eden bir ilaç var - Todikamp. Olgunlaşmamış cevizlerin bir ekstresi ile kerosen karışımıdır. Hastalarına, anjin ve diğer hastalıkların tedavisi için bunu denemelerini öneren birçok doktor vardır.

Anjina'yı kerosen ile tedavi edebilir miyim

Gazyağı resmi olarak bir ilaç olarak tanınmıyor. Bu toksik bir maddedir, bu nedenle anjin ile kerosen tedavisini büyük bir dikkatle yapmak gereklidir. Temel olarak hazırlanan emülsiyon ile durulama, boğazda ağrı ve bademcik iltihabı için kullanılır. Şiddetli zehirlenme belirtileri olan pürülan ve enfeksiyöz tonsillit sadece antibiyotiklerle tedavi edilir. Ve tüm can sıkıcı fonlar sadece durumu kötüleştirebilir.

Anjina'nın kerosenin kullanımı ile tedavisi için en yaygın reçete, bir iyileştirici emülsiyondur. Saflaştırılmış kerosen, kabartma tozu ve sudan hazırlanır. Bir bardak ılık kaynamış suya yarım kaşık, soda ve bir kaşık ana malzemeyi ekleyin. Yumuşatmak için biraz bitkisel yağ ilave edebilirsiniz. Karışım iki haftadan fazla olmamak üzere günde 3-4 kez kullanılır. İlk olarak, bir duyarlılık testi gereklidir. Elde veya kulağın arkasında küçük bir bölgeye az miktarda kerosen uygulanır ve birkaç saat beklenir. Tahriş ve kızarıklık yoksa, boğazı hazırlanan emülsiyonla yağlayabilirsiniz.

Kerasinoterapii bademcik iltihabının başka bir yöntemi - en kolay - yemeklerden önce 1-2 saat süreyle iltihaplı kol ve bademcikleri günde 3 kez saflaştırılmış kerosen ile yağlamaktır. Fakat eğer verilen tedavi bir hafta içinde düzelme sağlamazsa ve mukoza zarı apselere kapılırsa ve daha da rahatsız olursa, hemen bir doktora başvurmalısınız.

Durulama çözeltisi, kullanımdan önce küçük miktarlarda hazırlanabilir. 50 ml suya 10-12 damla kerosen ekleyin. Yedikten sonra 20-30 dakika sonra kullanın. Angina 7-10 gün içinde geri çekiliyor. Sık ve kronik bademcik iltihabı ile, bu çözelti ile haftalık olarak durulama 15-20 gün ara verilir.

Resmi ilacın tutumu

İyileşmiş insanların çeşitli tanıklıklarına rağmen, ilaç anjin ve diğer hastalıkların kerosen ile tedavi edilmesine izin vermez. Ayrıca, bu maddenin insan vücudu üzerindeki birçok olumsuz etkisi bilinmektedir: hafif ve ciddi cilt tahrişleri, yanıklar ve ciddi zehirlenme.

Boğazın kerosen ile tedavi edilip edilmemesi için siz karar verin, fakat bu yöntem oldukça risklidir ve etkinliği kanıtlanmamıştır. Tıbbi kılavuzun hiçbiri bu ilacın tedavisi yöntemini açıklamamaktadır. Fakat aynı zamanda, daha güvenli ve daha etkili olan anjina tedavisinde kanıtlanmış birçok yol vardır.

Tedavinin sonuçları şiddetli olabilir. Hastalar mukozada ciddi yanıklar, felç, solunum depresyonu gelişir. Dış kullanım ve iç için tehlikeli gazyağı, bu maddenin buharlarının solunması bile, vücudun ciddi şekilde zehirlenmesine neden olabilir.

Böbrek hastalığı, karaciğer, alerjik belirtiler ve sık kanama eğilimi için bu ilaç kullanımı ile tedavi kontrendikedir. Çocukları ve hamile kadınları tedavi etmek için kerosen kullanmayın.

Eğer kerosen ile yapılan işlemlerden sonra ağrı, hoş olmayan rahatsızlık veya yanma hissi hissederseniz, etkilenen bölgeyi bol suyla yıkayın, boğazı ılık su veya soda-tuz çözeltisi ile yıkayın. Zehirlenme veya kimyasal yanık belirtileri gitmiyorsa, bir doktora danışın.

Çocuklarda ve hamile kadınlarda anjin tedavisi

Çocukları tedavi etmek için kerosen kullanın, hamile ve emziren kadınlar arzu edilmez. Çocuklarda angina hızla gelişir, boğazda ağrı, bulantı, iştahsızlık, genel halsizlik ile birlikte görülür. Bu semptomlar zehirlenme ve zehirlenmenin tezahürlerine çok benzer. Çocuğun boğazını başka bir yere çarpmadan maddenin bir çözeltisiyle tedavi etmek oldukça zordur. Bu tür durumlarda daha etkili ve güvenli antiseptik solüsyonlar ve spreyler şeklinde geleneksel ürünlerdir. Bir çocuğun boğazına nasıl davranılırsa, ebeveynler karar verir, ancak küçük bir hasta için ne tür bir sorumluluğun ve tehlikeli bir kendi kendine tedavi edilebileceğini anlamak önemlidir. Çocukta boğaz ağrısının nasıl düzgün bir şekilde tedavi edildiğini mutlaka okuyun.

Hamile ve emziren annelerin bağışıklığı biraz azalmıştır ve vücudun çeşitli ilaçlara karşı hassasiyeti tahmin edilemezdir. Kadınların ve çocukların durumunun kerosen etkisinden etkilenebileceğini tahmin etmek zordur. Güvenliğiniz için kendini geleneksel tıbbı sınırlamak daha iyidir.

Anjina ve diğer hastalıkların kerosen ve preparatları ile tedavisi güvensizdir. Ancak bu tedavi yöntemi, geleneksel olmayan tıpta oldukça popülerdir ve hatta bazı doktorların ve birçok iyileştirilmiş hastanın tanınmasını bile kabul eder. Diğer ilaçlar yardımcı olmadığında, belki de, en önemlisi, kullanırken, dikkatli olmak ve önerileri ve tarifleri tam olarak takip etmek, iyileşmek için yardımcı olacak gazyağıdır.

Ve sonuç olarak, bir sonraki videoda, kerosen hakkındaki tüm mitler Dr. Komarovsky tarafından dağıtılacak.

Angina'nın kerosen ile tedavisi uzun zamandan beri halk hekimliğinde uygulanmaktadır.

Boğazınızı bu yağ ile tedavi edebileceğiniz çok sayıda reçete var.

HERKES bu konuda bilmek gerekiyor! İNANILMAZ, AMA FACT! Bilim adamları göz korkutucu bir ilişki kurdular. Yüksek sıcaklıkta, hem de ateş ve titreme belirtileri ile birlikte tüm hastalıkların SARS% 50 nedeni bakteri ve Giardia, Ascaris ve toksokara olarak parazitler olduğu anlaşılmaktadır. Bu parazitler neden tehlikeli? Sağlıkları ve AKŞAM YAŞAMLARINI mahrum edebilirler, çünkü bunlar bağışıklık sistemini doğrudan etkiler ve onarılamaz bir zarara neden olurlar. Vakaların% 95'inde, bağışıklık sistemi bakterilerden önce güçsüzdür ve hastalık gelmeyecek kadar uzun olmayacaktır.

Parazitleri bir kez olsun unutmak, sağlıklarını korumak, uzmanlar ve bilim adamları...

Bilindiği gibi, kerosen bir yağ arıtma ürünü olan renksiz yağlı bir sıvıdır. Ana teknik amaçlara ek olarak, bu yağ, boğazın anjina veya bademcik iltihabı ile tedavi edilmesi de dahil olmak üzere birçok hastalığın tedavisi için kullanılmaktadır.

Gazyağı, onarıcı, önleyici, gençleştirici ve etkili bir temizleme özelliğine sahiptir. Koklamak ve kerosen ile gargara yapmak bademcikler veya farenksin iltihaplı ise mümkündür. Değerlendirme gibi, yutma sırasında ağrı kaybolurken, iltihap ve bademcik iltihabı kurtulmak için yardımcı olur.

Aşağıdaki özellikler petrol ürünlerinin yararlı özelliklerine atfedilmektedir:

 • Vücudun dezenfeksiyonu;
 • Antiparazitik aktivite;
 • kurutma;
 • Vücudun dokularına derin nüfuz etme;
 • Ağrı azaltılması;
 • Gemi genişlemesi.

Ağız boşluğunda ve anjinin diğer ciddi semptomlarında pürülan kaplama varsa, anjini kerosen ile tedavi etmek imkansızdır. Bu durumda, uzman hekimin gözetimi altında yetkin antibiyotik tedavisi gereklidir.

Pürülan boğaz ağrısı durumunda kerosen sadece hastanın durumunu kötüleştirecek ve çeşitli komplikasyonlara yol açacaktır.

Genelde, böyle bir teknik resmi ilaç tarafından karşılanmamaktadır, çünkü kerosen ilaçlar için geçerli değildir, bu nedenle doktorların yorumları muğlaktır. Bununla birlikte, uzun yıllara dayanan bu uygulama, bu yağın herhangi bir şiddetteki birçok hastalığı etkili bir şekilde tedavi edebileceğini göstermiştir.

Bu nedenle, kerosen ile tedavi yapmak ya da değil - hastanın kendisine aittir. Bununla birlikte, kontrendikasyon bulunmadığından emin olmak için doktora başvurmadan önce önemlidir.

Ayrıca, her bireyin bedeninin bireysel olduğu, dolayısıyla birinin bu terapi yöntemini kullandığı ve bir başkasının da zarar verebileceği akılda tutulmalıdır.

Kerosenin trakea, özofagus ve mukozanın yanmasına neden olabileceğini ve sıklıkla nefes darlığına yol açabileceğini düşünmek önemlidir, felç gibi ciddi sonuçlara neden olur. Aşağıdaki durumlarda gaz tedavisi yasaktır:

 • Karaciğer ve böbrek hastalıkları;
 • Yağ ürününe alerjik reaksiyonun varlığı;
 • Her türlü kanama.

Bu tür halk tedavisi çocuklar için kullanılamaz, çünkü kerosen, hazırlıksız bir organizmanın zehirlenmesine ve zehirlenmesine neden olur.

Tedavi sırasında hasta yanma, ağrı ve diğer hoş olmayan hisler hissederse, tedavi durdurulmalıdır. Boğaz, sulu bir tuz veya soda çözeltisi ile yıkanır, daha sonra temiz su ile durulanır.

Acı devam ederse, bir doktordan tıbbi yardım almanız gerekir.

Boğazı tedavi etmeden önce, kerosen temizlenmelidir. Aynı derecede olumlu eleştirilere sahip olan yağları temizlemenin birkaç yolu vardır.

İşlem açık havada veya aspiratörün çalıştığı odada yapılmalıdır, böylece maddenin konsantre buharları zehirlenmeye yol açmaz.

 1. Üç litrelik bir kavanozda, bir litre kerosen ve 70 dereceye kadar önceden ısıtılmış bir litre su dökülür.
 2. Kap bir kapakla sıkıca kapatılır ve üç dakika kuvvetlice çalkalanır. Periyodik olarak, kavanozdaki basıncı azaltmak için kapak biraz açılmalıdır.
 3. Karışım çözüldükten sonra, gazyağı düzgünce birleşir. Çökelti bankada kalmalıdır.

İkinci durumda, 0.5 litre kerosen 0.5 litre sıcak su ile karıştırılır. Banka yoğun bir kapakla kaplıdır, yoğun bir şekilde sarsılır.

 • Karışım çökeltilmeli, daha sonra saflaştırılmış kerosen çökelti olmadan süzülür. Elde edilen sıvıya 0.5 bardak tuz ekleyin ve hafifçe çalkalayın.
 • Çözelti gün boyunca infüze edilir, ardından aktive veya odun kömürü ile filtrasyon yapılır.
 • Ortaya çıkan siyah sıvı çökeltilmeli, daha sonra bir boğazla tedavi edilmelidir.

Bir kavanoz içine üç yemek kaşığı tuz dökülür, daha sonra gazlı bez ile gazyağı dökülür. Derin bir kabın dibinde, bankanın raster ile yerleştirildiği standı güçlendirin.

 1. Tavada, çok fazla su dökün, potadaki kerosen seviyesi daha düşüktü. Tava yavaş ateş yakılır, su kaynatılır ve 90 dakika kaynatılır.
 2. Kavanozu bir kapakla kapatmayın, böylece patlamaz.
 3. Bundan sonra, kerosen düzgünce koyu cam bir kap içine birleştirir. Bu tür kerosen en az bir yıl boyunca saklanabilir.

Tedaviye başlamadan önce, vücudun kerosine nasıl tepki verdiğini kontrol etmeniz gerekir. Bu amaçla, küçük bir komik madde cildin arkasına yapışır. Ciltte birkaç dakika sonra herhangi bir kızarıklık ve kızarıklık olmamışsa, bu şekilde tedavi yapmak mümkündür.

Boğazını silmek için kerosen, oda sıcaklığında su ve kabartma tozu içeren bir bileşik kullanın. Malzemeler karıştırılır ve sonuçtaki çözelti günde birkaç kez bir boğaz ile bulaşabilir. Tedavi iki haftadan daha uzun bir süre için yapılamaz. Losyonlar için kerosen kullanılıyorsa, çözeltiye bitkisel yağ eklenir, böylece ciltte tahriş ve iltihap oluşmaz.

Soyulmuşlardan, tentürler yapabilirsiniz, su veya çay da birkaç damla eklenir. Maksimum 20 gram yağ alımı mümkündür, aksi takdirde zehirlenme mümkündür.

Yemeklerden bir buçuk saat önce günde üç kez anjin ile, yanmış bademcikler ve palatine kemerler kerosen ile yağlanır. Tedavi her gün gerçekleştirilirse, semptomlar birkaç gün sonra ortadan kalkmaya başlar. Bademciklerin abse ile kaplanması durumunda, gazyağı yasaktır. Hemen bir doktora danışmak ve kendi kendine ilaç kullanmamak gerekir.

Bir bardak kaynamış su bir çorba kaşığı çay sodası ile karıştırılır. Çözeltiye bir çorba kaşığı saflaştırılmış kerosen eklenir, bileşenler karıştırılır ve karışım boğazı durulamak için kullanılır. Prosedür günde en az dört kez yapılmalıdır, hastalık birkaç gün sonra çekilmeye başlayacaktır.

Ayrıca, bademcik iltihabı durumunda, özel olarak hazırlanmış bir çözelti ile profilaktik durulama önerilmektedir, bu tarif oldukça olumlu tepkiler vermektedir. Bunun için 50 gram ılık su 10 damla kerosen ile karıştırılır. Bir hafta boyunca her gün yedikten sonra durulayın. O zaman 15 gün ara vermelisin. Gerekirse tedavi kursu tekrarlanır.

Herhangi bir tedavi yöntemini seçerken, özel bakım uygulamak gerekir ve bu durumun en ufak bir bozulmasında derhal bir doktora danışın. Bu makaledeki videoda Elena Malysheva anjin tedavisi hakkında size bilgi verecektir.

Sağ tarafta en aşırı yöntemlerden biri, anjinin kerosen ile tedavisidir. Halkın bu hukuk yolu ile ilgili görüşleri radikal bir şekilde bölünmüştür: geleneksel tıbbın savunucuları sadece “için” dir ve klasik tıbbın destekçileri kesinlikle “karşı” dır. Bir şey, bu konuda tarafsız kalmanın imkansız olduğu açıktır. Kerosenin anjinaya uygulanıp uygulanamayacağına veya sadece yetişkin bireylere değil, sadece şahsen uygulanmasına karar vermek mümkündür. Aşağıda, bu konuyu açıklığa kavuşturmak için her bir tarafın görüşleri verilecektir.

Açıkça görülüyor ki, çocuklarda boğaz ağrısının tedavisi, daha çok halk ilaçlarına ya da daha da önemlisi, kendi kendine ilaç vermeye, çocuğun sağlığını ve hayatını ciddi risklere maruz bırakmak yerine doktorlara bırakılır.

Gazyağı, rengi olmayan, ancak dokunulduğunda yağlı olan yanıcı bir yağ ürünüdür. Gaz yağı, rektifikasyon veya doğrudan yağ damıtma sonucu üretilir. Çeşitli amaçlar için, çoğu zaman, günlük hayatta veya motor yakıtı olarak uygulayın. Belirli bir amaç için uygun bileşimler içeren yanıcı bir sıvı üretirler: aydınlatma - lambalar için; yanıcı - kazan dairelerinde kömürün tutuşması için vs. Gazyağı ayrıca cam eşya ve porselenleri ateşlemek için kullanılır, yağ birikintilerinden parçalar yıkanır.

Anjina kerosenini tedavi etmek, boğazın gargaraları ve bademciklere uygulama olarak halk şifacıları tarafından tavsiye edilir. İstem mensupları olarak, gazyağı tedavi mikroorganizmalar patojenleri öldürmek ve bademcik şişmesine kaldırmak, nedenle gazyağı tonsillit tedavi etme kabiliyeti olduğuna inanılmaktadır için. Ayrıca aşağıdaki yöntemleri de önerirler:

Bir hafta boyunca veya semptomlar ortadan kalkana kadar günde üç kez saflaştırılmış gazyağı kullanın. Gazyağı pamuklu çubukla veya gazlı bezle ıslatılır ve yardımı ile bademcikler ve bitişik alanlar tedavi edilir.

Bir bardak ılık suya ihtiyacınız olacak:

 1. yarım çorba kaşığı soda;
 2. bir çorba kaşığı saflaştırılmış kerosen.

Tüm malzemeleri birleştirin, iyice karıştırın ve haftada 4-5 kez veya angina semptomları tamamen ortadan kalkana kadar boğazda böyle bir bileşimle durulayın.

Veya durulama için aşağıdaki çözüm önerilmektedir:

 1. 10 damla saflaştırılmış kerosen;
 2. bir bardak su bir çeyrek var.

Bir bardak su bir çeyrek sulandırmak için 10 damla gazyağı. Bu çözüm ile, günde üç hafta gargara. Kronik bademcik iltihabının tedavisi için gerekliyse, bir hafta içinde bu yöntemle tedavi sürecinin tekrarlanması tavsiye edilir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Çocuklarda ve yetişkinlerde boğaz hastalıklarını tedavi etmek için en etkili aerosoller - açıklamaları ve fiyatları olan bir liste

Ağrı ve gırtlak iltihabı -., Örneğin, bu rahatsızlık ile boğaz ağrısı, bademcik iltihabı, soğuk algınlığı, stomatit, lenf bezleri, larinjit, akut solunum yolu viral enfeksiyon, viral farenjit, vb gibi hastalıkların semptomları tıkanıklığı, boğaz, enflamasyon kaldırılmasını hedef çeşitli ilaç yönetimi sağlar.

Farenjit ile sprey seçimi

Şişmiş, "kaşıntılı" boğaz, öksürük ciddi rahatsızlığa neden olur. Bu tür belirtiler, dahil olmak üzere birçok hastalık ve farenjit için tipiktir. Herhangi bir hasta, hastalığından kurtulmak için acısını hafifletmek ister.