Loading

Anjina kendini geçebilir

Yutulduğunda boğazdaki ilk belirtinin başlangıcında, hemen gargaraya başlar, sonra boğaz ağrısı ek tedavi olmaksızın geçebilir. Birçok basit durulama vardır: çözelti - tuz, soda ve iyot; Papatya veya adaçayı infüzyon, sadece kabartma tozu bir çözüm.

Durulama prosedürüne başlamadığı zaman, boğaz ağrısı karmaşık bir forma girebilir -

Foliküler ve daha sonra antibiyotiklerle tedavi edilmelidir.

Angina birçok komplikasyon veren sinsi bir hastalıktır.

Angina kendisi geçmeyecek.

Bu hastalığın nedeni, diğer herhangi bir rahatsızlık gibi, yazmak için ilginç ve Louise Hay veya Luula Wiilme'nin önkoşulları olabilir. Her bir kişi kendi içlerinde anjin görünümünün nedenlerinden birini bulabilir - bunlar fark edilemez yetenekler değildir, saldırgan duygular ifade etmez, vb. Kendim hakkında şunu söyleyebilirim ki, bir gün boğazımı sık sık sıcak su ve tuzla yıkadım ve yüksek sesle söylüyorum. ve sonra aniden vokal dersleri almak istedim, müzik okuluna gittim ve buna karar verdim, ama sadece sesler söylüyorum, hece: mi anne, daha fazlasını istemedim. Şimdi o düşünceli oldu - yaklaşık 5 yıl önceydi, ama o zamandan beri anginler bana geçiyor. Ancak, küçükken sık sık genellikle anjina ve foliküler ve elbette başka şeylerin yanı sıra ilaçlarla tedavi edildi. Aslında, herhangi bir rahatsızlığın verildiği, bir şeyin, bir şeyin üzerinde düşündüğü, kendisinin yeni bir şey öğrendiği, daha sonra ortaya çıkardığı ve gereksiz yere boğaz ağrısıyla birlikte gitmesine izin veren kararlar vardır. Her zaman size sağlık!

Angina nedir ve nasıl tedavi edilir?

Angina bademciklerin akut inflamasyonu olarak adlandırılır - farinksin girişindeki lenfoid doku bölgeleri. "Akut" kelimesi, hastalık belirtilerinin hızla büyüdüğü anlamına gelir, ancak uzun sürmez.

Bir erkeğin neden anjina var?

Havada ve yiyeceklerde, vücut için tehlikeli olanlar da dahil olmak üzere her zaman mikrop vardır. Kendilerini onlardan korumak için, doğa da bademcikler ile kişiyi silahlandırdı. Bu, bizim savunmamızın son noktası olan bariyer. Bademciklerin yüzeyi gözeneklidir, mikroplar çöküntülerine ve kıvrımlarına yapışır. Ve doku "uzaylıları" tanıyan, öldüren ve aynı zamanda yok olan hücreleri oluşturur.

Koruyucu hücreler çok az üretilirse ve / veya bir mikrop ordusu çok büyükse, bademciklerin işgali ile baş etmek için zamanları yoktur. Lenfoid doku şişer, ölü hücrelerin birikimi apseler oluşturur. Kan içinde ortaya çıkmış olan mikropların toksinleri, yükseltilmiş sıcaklığa neden olur. Yani anjin gelişir.

Anjinanın hipotermiden kaynaklandığı doğru mu?

Angina kişisi hastalanır, mikropları yakalar (örneğin, başka bir hastadan). Ancak hipotermi vücudun mikroplara karşı direncini zayıflatır, onlara yeterli direnç sağlayamaz ve hastalanır.

Angina'yı kendimden tespit edebilir miyim?

Boğaz ağrısı ana belirtileri fark etmek zor değil:

- Boğazda ani görünüm ve hızlı ağrı oluşumu, nefes alma ve yutma güçlüğü;

- genel zehirlenme belirtileri: baş ağrısı, titreme, iştah kaybı, ateş, terleme, genel halsizlik;

- bademcik iltihaplı - daha büyük, kırmızılaşmış, bulutlu bir film ve genellikle açık sarılık (irin) oldu;

- Kulağın alt kısmındaki boyunda ve alt çene hissi ve şişmiş lenf nodlarının altında.

Bununla birlikte, tüm bu belirtiler sadece anjina değil, difteri ve diğer hastalıkların da karakteristiğidir. Farklı muamele görürler ve tedaviye zamanında başlanması çok önemlidir. Bu yüzden boğaz ağrısından şüphelenirseniz, doktorun tanıyı reçete etmesi gerekir.

Boğaz ağrısı tedavisi "ev ilaçları" mı?

Çoğu zaman halk tıbbı boğazınızı ısıtmak veya durulamak için farklı seçenekler önerir. Bazıları, ağızda eriyen veya sıçrayan (inhalipt, antiangin, vs) antienflamatuar ilaçların kullanılmasını önerir.

Boğaz ağrısından nasıl tedavi edilir?

Doğru - hızlı ve sonuna kadar anlamına gelir. Bu sadece doktorun ataması gereken antibiyotiklerle sağlanabilir. Normal penisilin gibi ilaçlar etkilidir. Tedavinin ilk iyileşme belirtilerinde durmaması, ancak kursun sonuna gelmesi (genellikle en az bir hafta sürmesi) çok önemlidir.

Bu durumda, yukarıda belirtilen durulamaların kullanımını yasaklamaz. Genellikle, et suları papatya, adaçayı, durulama veya karbonat su (1 çay kaşığı cam), ortak tuz (bir bardak su ile 1 çay kaşığı) solüsyonlar yapmak. suyu ya da çözelti, dört ila altı kez bir gün ve çok güçlü değildir daha fazlasını durulama, sıcak, ama (60 °) sıcak olması gerekir.

Bir hastanın özel gıda ile boğaz ağrısı olması gerekli midir?

Özel diyete ihtiyaç yoktur. Zaten hasta bademcikler çizmemek için gıda, sadece yumuşak veya sıvı olmalıdır. Herhangi bir yemekten sonra boğaz yıkanmalıdır. Ve daha da önemlisi bademcikler - karbonatsız maden suyu, kompostosu, meyve suları, çay.

Angina tedavi edilmese bile kendi başına geçer mi?

Evet, genellikle 7-10 gün sürer. Fakat hiçbir şey yapılmazsa ya da yanlış değerlendirilirse, sonuçlar sizi memnun etmeyecektir.

İkincisi, vücut üzerinde kan ile yerleşme, mikroplar diğer organları ve dokuları etkiler - kalp, böbrekler, eklemler. Sonuç olarak, komplikasyonlar ve kronik hastalıklar gelişir.

Üçüncü olarak, hasta veya tedavi edilmemiş bir kişi, diğer insanların enfeksiyon kaynağıdır.

1 gün boyunca anjin geçebilir mi?

Dün doktor çocuğun boğazına baktı anjin, antibiyotik içmeye başladı (Supraks). Bugün boğaz görünüyor bademcik iltihabı yok, bu yüzden bir antibiyotik yardımcı olabilir. Öyle olabilir mi? Çabuk bir şey, ve cefecon'u koymamıza rağmen, sıcaklık zaten dördüncü günde 38-39'a çıkıyor. Ne olduğunu anlamıyorum. Şimdi, her durumda, antibiyotik iç, atamazsın. Ama sadece onları içerken çok iyi değil.

Plak veya temiz bir boğaz yok mu? Sıcaklık plaksız bir kırmızı boğaz bile verebilir.

Doktor bir hata yapmış... can basitçe SARS... anjina plak... biz oldu gözyaşı geceleri bir çocuk doktoru, genel aptal-aptal... ayrıca oğlum temperatua bademcik söyledi doktor denilen çocuğun boğazını baktım oldu, bir antibiyotik yazmış ve bir çocuk vardı ve gitti ishal peki, o yapmadı bir antibiyotik vermek... rotavirüs, boğaz ağrısı olduğu ortaya çıktı ve değildi, boğaz o şimdi... böyle doktorlara baktım, anjin şüphe.

selam

Rusça konuşan bilgilendirme-boltologichesky forumu

Angina kendisi geçti ya da doktor için aynı yer aldı?

moderatör: DoctorEugene

Angina kendisi geçti ya da doktor için aynı yer aldı?

Gönderen NatalyaB »Pzt Oca 30, 2006 6:33

Gönderen Flaş-04 »Pzt Oca 30, 2006 7:23

Gönderen NatalyaB »Pzt Oca 30, 2006 7:26

Gönderen Flaş-04 »Pzt Oca 30, 2006 7:35

Gönderen PA_gal »Çar Şub 08, 2006 9:17

Gönderen Flaş-04 »Çar Şub 08, 2006 9:24

Gönderen NatalyaB »Çar Şub 08, 2006 10:17

Gönderen AUS »Per 09 Şub 2006 8:03

Gönderen düşünür »Per 09 Şub 2006 8:24

Gönderen NatalyaB »Per 09 Şub 2006 8:45

Gönderen aspirantka »Cumartesi 11 Şub 2006 9:50

Gönderen NatalyaB »Sal Şub 14, 2006 5:26

Gönderen Flaş-04 »Sal Şub 14, 2006 7:19

Gönderen düşünür »Sal Şub 14, 2006 9:06

Gönderen Flaş-04 »Sal Şub 14, 2006 10:31

Gönderen Yulia Dashevsky »Per Feb 16, 2006 10:05

Gönderen denism »Cum 17 Şub 2006 09:09

İnsanların anlamı

Angina kendisi tedavi edilecek ya da tedavi edilmelidir?

Klinikte ziyaret ettiğiniz ya da sizi evde ziyaret ettiğiniz doktor, sizi teşhis etti: boğaz ağrısı.

Ya da belki doktora gitmedin mi? Ve anjina kendini teşhis etmek mümkün olup olmadığını, tıbbi muayene olmadan? Bunun için sağlıklı bir kişinin boğazının neye benzediğini bilmelisiniz.

Eğer geniş açık ağız içine bakarsanız, o zaman derinliklerinde, küçük dilin kenarları boyunca, sağda ve solda palatine bademcikler vardır. Yüzeyleri, boşluklar olarak adlandırılan dar, kıvrımlı yarıklara yol açan çok sayıda delik nedeniyle düzensizdir. Boşluklarda, mukoza zarı, lökositler, yaşayan ve yaşayan olmayan mikroplar, küçük gıda parçacıklarından oluşan bir kümelenme kümesinden oluşan tıkaçlar, oluşturulabilir.

Catarrhal anjinada bademciklerin yüzey tabakaları baskın olarak etkilenir. Ağrı, genel halsizlik, baş ağrısı gibi yavaş yavaş gelişir, boğazda terleme, bir kuruluk hissi ile başlar. Bazen bu acı kulakta yutulabilir.

Vücut ısısı hafifçe artar (sıklıkla pratikte sıcaklık olmayan catarrhal anjina da vardır), ancak bir ürperti olabilir. Hafifçe genişlemiş ve lenf düğümleri alt çene açısına yakın durmaktadır. Boğazın içine bakarken bademciklerin çok kızardığını ve arttığını görebilirsiniz.

anjin tedavisinde Deneyim bireysel uzmanlar barış konusu akut hastalık olarak o anjin, kuralların rejimini ve ağızdan ya da enjeksiyon yoluyla uygulanan herhangi bir ilaç kullanmadan klinik iyileşme tamamlanmış 5-10 gün içinde bazı tedavi önlemleri sonucuna yol açtı.

Özellikle çocuklarda oldukça şiddetli olan anjina komplikasyonları açısından potansiyel bir tehlike yoksa, buna katılabiliriz.

Bu yüzden bu ya da ilaç tedavisi için gereklidir. Karmaşık ve yoğun tedavi etmek için, en çok “kolay” olan kataral anjinaya bile ihtiyaç duyulmaktadır, bu da hastalığın komplikasyonları ile sinsi olduğunu hatırlamaktadır.

Purulent angina kaç gün sürer?

Standart durumda pürülan anjina 8-10 gün sürer, bundan sonra ya tamamen sona erer, ya da karmaşıktır ve başka bir hastalığa geçer.

Popüler kitlelerde sözde "kronik pürülan anjina" olduğu inancı hatalıdır. Yani kronik bademcik denilen klinik tablo irinli farenjit meydana geldiği çok benzerdir, ancak ana farkı sık, bazen birbirleriyle komplikasyonlar geçen sadece bir sabit, kronik sahasıdır.

Örneğin, aşağıdaki fotoğrafta - kronik bademcik iltihabı ile bademcikler:

Ve burada - pürülan boğaz ağrısı ile:

Pürülan anjina her zaman ilk semptomların başlangıcından 8-10 gün sonra, sadece nadir vakalarda, daha uzun bir süre uzayarak geçer. Bu, çoğu zaman belirgin semptomlarla, hastanın ciddi bir durumla şiddetli bir şekilde ilerleyen akut bir hastalıktır.

Ayrıca pürülan boğaz ağrısı için sık tekrarlar karakteristik değildir. Çoğu doktor anjinanın yılda bir defadan fazla olması durumunda kronik bademcik iltihabından şüphelenmek ve hastanın uygun bir incelemesini yapmak gerektiğine inanmaktadır.

Dünyada ve eski Sovyetler Birliği ülkelerinde yaşayan insanların yaklaşık yarısı hiç boğaz ağrısı geçirmemişti. Diğer yarısı arasında, bu hastalığı birkaç kez tolere eden hastalar, ayrıca aylık veya üç aylık alevlenmelerle birlikte bademciklerin kronik kronik iltihabı haline gelmiş olanların küçük bir yüzdesi vardır.

Hastalığın seyrinin zamanlaması, hastanın hangi tedaviyi aldığına bağlıdır. Etkili antibiyotiklerin uygun kullanımı, hastalığın tamamlanmasını önemli ölçüde hızlandırabilir, ancak onlar olmasa bile, pürülan anjina üç haftadan fazla sürmez. Bu dönemden sonra birçok hastada kötü sağlık komplikasyonların gelişiminden kaynaklanmaktadır.

Pürülan boğaz ağrısı kronolojisi

Hastalığın semptomlarının hissedilmediği, inkübasyon döneminden angina başlar. Genellikle çok kısadır, 1 ila 5 gün arasında sürer, çünkü bademcik iltihabının lenfoid dokusu hızla gelişir ve çok çabuk kendini hissettirir.

Staphylococcus aureus'un taranan fotoğrafı

Pürülan anjinaya dayanan yaklaşık 8 gün, bu gibi karakteristik dönemlere ayrılabilir:

 1. Belirgin semptomlar, şiddetli halsizlik, ateş, zehirlenme belirtileri, boğazda güçlü ve keskin ağrıları olan akut dönem. onlar laküner ile beyaz veya sarı noktalar olarak görünür tonsillitli - - kirli bulanıklık üzerinde hastalığın şekline bağlı olarak farklı şekillerde olabilir gelişmekte ülser, ilk gününde. Bu periyot 3-5 gün sürer, bu da onların irin sona ermesiyle birlikte apselerin kendiliğinden diseksiyonudır;
 2. İyileşme periyodu - bir başka 4-5 gün boyunca, erüpsiyonlar alanında oluşan erozyonlar, iltihap azalır ve iyilik normalleşir. Şu anda, genellikle yüksek sıcaklık yoktur, biraz yükseltilmiş olabilir, ancak subfebrile.

Ek olarak, hastanın vücudunun genel durumu, bağışıklık yanıtının gücü, yaşam koşulları ve diğer faktörler, pürülan anjinin ne kadar süre geçtiğini etkiler.

Bu terimler, pürülan boğaz ağrısının tam tedavi sürelerinden biraz daha kısadır, çünkü bu tür bir tedavi, sadece enfeksiyonun baskılanmasını değil, aynı zamanda, vücuttaki patojenin tüm bakterilerinin, komplikasyonlara ve nüksetmelere neden olabilen yıkımını da ima eder. Bu nedenle, dersin zamanlaması ve hastalığın tedavisi söz konusu olduğunda, antibiyotiklerle tedavi edilmeksizin ve onlar olmadan da ayrı ayrı konuşmak mantıklıdır.

Antibiyotik ile

Kural olarak, hastanın durumunun normalleşmesi antibiyotik almanın başlamasından sadece 1-2 gün sonra gerçekleşir. Bunun nedeni, etkili bir ilacın bademciklerdeki enfeksiyonu 12-20 saat boyunca yok etmesi, bundan sonra iltihabın azalması ve sıcaklığın azalmaya başlamasıdır.

Böylece, antibiyotik kullanımı ile, pürülan anjina 3-4 gün içinde geçer, yani zamanlaması antibiyotik tedavisinin reddedilmesinden daha azdır.

Bununla birlikte, antibiyotiklerle yapılan standart tedavi, komplikasyonların güvenilir şekilde önlenmesi ve vücutta anjinaya neden olan etken maddenin tamamen bastırılması için en az 10 gün boyunca ilaçların kullanılmasını sağlar. Görünür bir çelişki bununla bağlantılıdır: eğer pürülan anjina, tedavi olmaksızın tedaviden sonra geçerse, o zaman tedavinin kendisi iki hafta geçirilmelidir.

Aslında, çelişki yoktur: antibiyotikler sadece hastanın durumunun normalleşmesi için değil, komplikasyonlardan korunmak için de kullanılır. Bu, sadece enfeksiyonu baskılamaktan daha uzun bir süreçtir.

Antibiyotik olmadan

Antibiyotik olmadan, pürülan anjin, standart terimi için 8-10 gün geçer. anjin çoğundan daha da güçlü ve hastalığın zamanlamasını geciktirebilir - Hastalık komplike ise kendileri komplikasyonlar hastanın bozulmaya neden ve bazen olabilir (antibiyotik tedavisinin yokluğunda genellikle olur).

 • Apseler 4-5 gün gelişebilir, şiddetli ağrıya, yutulmaya ve başını döndürememeye, sıcaklıkta artışa neden olabilir. Çoğu durumda, cerrahi olarak, sıklıkla çıkarılmalıdır - dışarıda, hastanın boynunda bir yara izi varsa;
 • Otitis benzer şekilde ateş ve baş ağrıları ile birlikte görülür;
 • Kronik bademcik iltihabı yıllarca sürebilir ve bazen sadece cerrahi tedaviye tabidir;
 • Streptokokal şok ve sepsis sadece birkaç saat içinde gelişebilir ve birkaç gün sürebilir. Bu komplikasyonlar ölüme yol açabilir.

Tedavi edilmeyen pürülan boğaz ağrısı sonrası bir çocukta apse

Çoğu durumda, komplikasyonların gelişimi ile, aslında, anjina artık hastada mevcut değildir.

Anjinadaki ülserler her zaman açığa çıkar. Yeterli antibiyotik tedavisi ile, bu tür apselerin "korunmuş" olduğu veya uzun bir süre kapalı kalmadığı bilinen bir durum yoktur. Bu nedenle, anjin antibiyotiklerle tedavi edilirse, birkaç gün sonra bademcikler üzerinde ülser olmayacaktır.

Antibiyotikler alınmazsa, apseler de azalacaktır. Ancak bu durumda onların yerine, pürülan tıkaçlar görülebilir, ki bu da daha sonra “taşlara” dönüşür - en ünlü kronik bademcik iltihaplarından biri.

Fotoğrafta - böyle taşlarla bademcikler:

Sıklıkla, ve hastalar tamamen farklı bir doğada pürülan anjina hastalıkları için aldıkları durum. Kuşkusuz, anjin için normalde zamanında geçmeyeceklerdir.

Başka bir şey için pürülan bir şey aldın mı?

Pürülan anjina hastaları tarafından alınan çeşitli hastalıklar tamamen farklı koşullarda gerçekleşir:

 • Enfeksiyöz mononükleoz - akut dönem 2-3 hafta sürer, ancak plak birkaç gün daha bademcikler üzerinde kalabilir;
 • Pharyngomycosis haftalarca ve aylarca sürebilir. Bu çok önemlidir: Eğer anjina tanısı konulursa ve farenjikozun antibiyotiklerle tedavi edilmesine başlanırsa, bu sadece durumu daha da kötüleştirecektir. Bu hastalık mantarlardan kaynaklanır ve boğazdaki bakteriler bastırıldığında, patojenler aktif olarak çoğalmaya başlar;
 • Herpangina, genellikle anjina ile apseler ile karıştırılan döküntüler. 7-8 gün boyunca standart bir virüs hastalığı gibi geçer. Antibiyotiklerle tedavi gerektirmez.

Fotoğrafta - enfeksiyöz mononükleozlu bir hastanın boğaz:

Hastalar ayrıca, pürülan boğaz ağrısı için kızamık ve difteri alabilirler. Bunlar ölümcül hastalıklardır, ve eğer teşhiste bir hata yaparsanız ve boğaz ağrısı için ilaçlarla tedavi ederseniz, hiçbir şekilde geçemeyebilirler...

 • Pürülan anjina bazen 8-10 gün, daha da hızlı geçer;
 • Antibiyotikler tedavi edilirken, hastalığın seyri 2-3 gün azaltılabilir;
 • Antibiyotik tedavisi olmaksızın, pürülan anjinaya komplikasyonlar eşlik edebilir. Alışlarından bağımsız olarak, her durumda normal zamanlarda gerçekleşecek, ancak komplikasyonları üç haftadan birkaç yıla kadar sürebilir;
 • Pürülan boğaz ağrısının antibiyotiklerle tedavisi, enfeksiyonun güvenilir bir şekilde bastırılması ve komplikasyonlara karşı korunması için, anjinadan daha uzun sürer.

Teması devam ediyor:

Pürülan anjina 12-14 gün normunda tedavi edilir. Çok fazla antibiyotik tedavisi, bir ya da iki gün sonra bile olsa, sürmektedir.

Pürülan anjina ile hastane 15-20 gün sürer. Hastalığın tedavi süresi 12-14 gündür, bir doktor genellikle tam bir c verir birkaç gün için.

Pürülan boğazda 9. gün pire bademcik bulunmamalıdır. Normal olarak, apse, hastalığın 4-5. Gününde kaybolur ve anjinin kendisi geçer.

Yardım edin lütfen! Ben hafif bir iyileşme vardı, ben tsefotaksin deldi, geçen hafta hastaydı, ama bir hafta sonra sıcaklık arttı ve 3 günlük geçene olarak zaten. Zaten 3 gün antibiyotik Amoxiclav içiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Tüm bu 3 gün sıcaklık neredeyse 40'tır. Ne yapacağınızı söyleyebilir misiniz?

Merhaba Arsen. İkinci kez anjina nedeniyle sıcaklık yükselemedi. Komplikasyonlar gelişebilir - belki başka bir enfeksiyon. Amoxiclav'ı kendi kararınızla mı içiyorsunuz yoksa doktor tarafından mı atanmış?

Oğlumun en iyi yolu hidratlı soda oldu.

Iyi akşamlar! 10 gün önce pürülan anjina hastalığına yakalandım, sıcaklık 39 günde 3 gün sürdü. 5 gün amoksiklav içtim - iyileşmeler vardı. 4 tembellikte bademcikler bölgesindeki boğaz çok kötü etkilendi. Açık lezyonlar veya abseler görsel olarak görülemez, ancak 7 gün boyunca karın geçemez. Lor, UHF'yi atadı, ancak iyileştirme yok. Ne olabilir?

Açıklama ile söylemek zor. Travmadan apselere kadar her şey olabilir, ancak 7 gün boyunca korunmamalılar. UHF kesinlikle şiddetli ağrıların eşlik ettiği sendromları tedavi etmek için bir yöntem değildir. Doğru bir şekilde teşhis edebilecek bir doktor görmelisiniz.

Dün apseleri havaya uçurdu: İğne ve kan arasında 1 mm-1 mm'lik birkaç (3) adet siyah parça vardı. Ne olabilir ki? Hepsini yıkadım ve şimdi korkarım bazı akarlar olabilirdi. Ve tüm irin çıkıp çıkmadığını nereden biliyorsun? böylece herhangi bir komplikasyon veya kronik yaralar ve "taşlar" olmayacak... Ben günde 1 litre, günde lt, günde 1 litre, antibiyotikler, soda ile durulama...

Hayır, korkma, orada akarlar olamazdı. Sertleştirilebilir irin olabilir. Taşlar, irin kaldığı gerçeğinden değil, hastanın antibiyotik içmemesinden kaynaklanır - enfeksiyon yok olmaz ve kronik kalıcılığa geçer. Şimdi tam olarak tüm irin var, ama eğer antibiyotikler içmiyorsanız, tüm çıngıraklarla birlikte kronik bademcik iltihabı, ağzınızdan çirkin bir koku - sizi güzel bir şekilde parlatabilir. Lizobakt, loratadin ve sodadan koruyun.

Cevabınız için teşekkürler, antibiyotik içerim.

Hasta 3 gün, kötü Rotokanom durulanır ilk 2 yaralı, beyaz kaplama nachel yeri izlerken 3 gün Geksosprey serpin ve çok değil boğaz ağrısı, fakat szadi.temperatura çaylak iki gün ile lemfouzly ve boyun zarar üçüncü gününde 38.2 oldu durulama için ilaç satın alma ve sprey zaman 38.5, yarın doktoru çağırın eczaneye kocası iltihaplanmış boğaz ağrısı antibiyotik ile tedavi edilmesi gerektiğini söyledi ve doktorlar olmadan çünkü-bu olmadığına inanıyorum onu ​​Flemoklav soljutab, bana iyi bir antibiotik.Da antibiyotik söyle ve ben içmiyorum verdi bezopasno.I neden hala boğaz boyun? o fl o çok endişeli olabilir.

Flemoclav Solutab, anjinin tedavisi için iyi, etkili ve güvenli bir antibiyotiktir. Doğru olanı yaptınız, doktorun talimatları olmadan içmeye başlamadınız, ancak hastalığın 1-2 gününde daha erken ortaya çıkmak daha iyi olacaktır.

Boynunuz farklı sebeplerden dolayı ağrıyor olabilir. Bademcikler bir ağrı (burada) ışınlanır (bazen) olur. Belki bu ağrı mevcut hastalık ile ilgili değildir. Tartışmasız doktor sizi gördüğünde size anlatabilir.

4 gün önce sadece 4 gün boyunca bu çöple hasta oldum aptallar ortaya çıktı ve ben tedavi edilmekle birlikte yutkunmak acı verici oldu ve her gün priporoshivat alıyorum ne anlama geliyor?

Boğaz ağrınız olduğu anlamına gelir. Onunla birlikte ağrı, 6-8 gün boyunca, hatta daha da uzun süre devam eder. Doğru ilacı kullanırsanız, hastalığın süresini kısaltabilir ve kendinizi komplikasyonlarından koruyabilirsiniz.

Pürülan anjina, bir aydan uzun sürer ben fizyo, aynı akşam gönderilen prosedür, 3. geçirdi Tonsiller çamaşır makinesi için gönderildiği 2 KBB doktoru tarafından değiştirildi, kronik tonsillit Lale'den gitti vserano,, sistematik boğazını yıkamak edildi bademcikler abseler bir doktor tarafından reçete, tayin tonzipret sonunda doktor; pasev tankı analizine henüz hazır değil, ben hiç gücü yorgun var ediyorum, bir immünolog gibi temas kim zaten bilmiyorum Senden tavsiye bekleyin

Kronik tonsillitte, bademcikler paralel antibiyotik tedavisi ile yıkanmalıdır. Reçeteli antibiyotik aldınız mı? Onları içtin mi? Tonzipret bir kukladır, hiçbir şey iyileştirmez, tedavi görünümünü oluşturmak için reçete edilir. İmmünolog burada her şeyde. Bir lora bulmalısın ki:

1. Bakteriyel muayene için farenksinden bir yayma alın ve bademcik iltihabının etken maddesinin antibiyotiklere olan duyarlılığını belirleyin;
2. Doğru antibiyotiği atayın;
3. bademciklerin yıkanmasına gönderin;
4. Homeopati ve diğer yararsız ilaçlar reçete olmaz.

Ama hazır olun, bazen güçlü bir şekilde başlatılan kronik bademcik iltihabı tedavi ile bile tedavi edilemez. Bademciklerin çıkarılması gereken bir olasılık var. Genellikle 3-4 tedaviden sonra bademcik iltihabından kurtulmak için işe yaramazsa reçete edilir.

Merhaba 8 gün önce 15 yaşındaki oğlu boğaz ağrısı ile hastaydı. doktora gitmedi. Hemen günde 2 m amoksil içmeye başladı. Beyazlatıcı bir bez üzerinde nalet.polostayı günde 7 defa tuzlu su ile yıkayın. calendula tentürü. propolis. smear lyugol (bazen plak onun asasını kaldırır ama yine olur) lolipoplar. septefril. Sıcaklık büyük değildi 37.2. ama boğazdan 3 kez grip içti. bu nedenle de olamazdı. ama bugün Amoxil'i almanın günü. ve birinin bezinde beyaz bir dokunuşla küçük bir ocak kalır. Sıcaklık yok, boğaz ağrıyor, ne yapabileceğini söyle. çünkü yakında denize gidiyor. ve hastalık dönüşü halinde yanınızda herhangi bir hap alabilir. cevap lütfen.

Çocuk anjinaya sahipse, ama şimdi sıcaklık azalmışsa, hastalık geri dönmeyecektir. Eğer bademcikte bir plak varsa, belki de anjina değildi ve sonuçların şimdi ne olacağı, kesin olarak size söylemeyeceğim. Bir doktor muayenesine ve teşhisine ihtiyacımız var. Bu bir mantar enfeksiyonu ise, doğrudan tedavi gereklidir, eğer kronik bademcik iltihabı ise, herhangi bir zamanda anjina benzeri semptomlarla kötüleşebilir ve bazı basit tabletler yardımcı olmaz - tekrar antibiyotik kullanmanız ve yatak istirahatini tutmanız gerekir. Denize gittiğinizden emin olun, kendinizi sigortalayın ve doktorunuzu gösterin.

İyi günler, yazdığı önce, ben, kronik tonsillit vardı hazır keşfetti ve reçete antibiyotikler sefotaksim yayma ve hatta bir mantar flukonazol antibiyotik sefotaksim seftriakson atandı, herhangi bir eczaneden bulunmaz günde 2 kez -5 gün tayin keşfetti ve söyledi tek bir hap flukonazal 100mg bir hafta ve 3 hafta içmek ve 3 tabletki.Vse yaptı.
antibiyotik reçete.skazhite ve fizyo terapi kesinlikle gereklidir ya da bana daha önce uyuşturucu tonzipret atandı doktor ortaya çıkmasıdır önce Ardından, reanalysis mazka.Delala bademcikler tonzilyarnoy çamaşır makinesi 3 tedaviler gelmek söyledi? Cevabınız erken otvet.Zhdu için teşekkür ederiz.

Eşsiz etkinlik fizyoterapisi vermeyecek, antibiyotikler ve yıkamalar yeterlidir. İsterseniz, fizyoterapiye gidebilir, daha da kötüye gitmeyeceklerdir, ancak bir şeyi kökten değiştiremezler. Şimdi bağışıklık bakımı, yaz aylarında, tembellik etmeye çalışın, çünkü bademciklerdeki yerel bağışıklık zayıflar ve enfeksiyon olasılığı oldukça yüksektir.

Çok teşekkür ederim!

İyi günler!
10 gün önce boğaz ağrısıyla hastalandım. Doktor teşhis, akut tonsillit. Antibiyotikler "Augmentin", "Angilex", "Chlorophylitis" reçete edildi. 9'uncu günde vücudumun her yerinde kırmızı lekeler vardı, bu ne olabilir? Boğaz da acıyor ve kırmızı, hala dil üzerinde prishchi (apseler) vardı.

Birkaç seçenek olabilir. Bir döküntü alerjiye neden olabilir, ancak 9. günde ortaya çıktığı anormaldir. Dilindeki ülserler - bu kesinlikle bir anjin belirtisi değildir, apsesi bademciklerin ötesine geçmez. Tahmin ve sıralama seçenekleri, en egzotik olana kadar, uzun bir zaman olabilir. Bir doktora tekrar gitmek ve belki de gerekli testleri geçmek çok daha güvenilirdir. Sadece hastalığınızın ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Iyi günler Altı gün önce sıcaklık yükseldi. Bir amigdala üzerinde beyaz bir kaplama gözlemlendi. Sadece durulamadım, herşeyi denedim. Dördüncü gün, baskın ikinci amygdala geçti. Hastaneye gittim, antibiyotik reçete ettim, bugün üçüncü gün bir Ceftriaxone bıçağı olarak. Şimdiye kadar hiç iyileştirme yok. Sıcaklık 38-39, ibuklinom ile devrilir, iştahsızdır, boğaz çok acı verir ve sıcaklık yükseldiğinde kusmaya başlar. Belki bir antibiyotik bile işe yaramadı? Söyle lütfen nasıl olunur

Antibiyotik daha hızlı hareket etmelidir. Ana etkinin 3-4 gün içinde gerçekleştiği, ancak genellikle bir günden sonra iyileşmeler olduğu görülmektedir. Tedavi protokolüne göre, üçüncü günde anjina ve semptomları olan hastanın durumunda herhangi bir değişiklik yoksa, antibiyotiği değiştirmek gerekir. Bu nedenle, tedaviyi yeniden atamak için bir doktora görünmek faydalı olacaktır.

İyi akşamlar, bir ay boyunca bademcikler mantar bulduk, onlar 2 hafta peredyschka sonra, mantar anjina, boğaz hiçbir ağrı, atanan 2 hafta nistatin iç dedim ve tekrar bir ders devam, ben söyle lütfen do ne, için önceki cevabın için teşekkür ederim.!

Üzgünüm bademcikler ve bademcikler 3 aydan fazla geçmeyen mantar bulundu.

Merhaba Eğer bademciklerde bir mantar bulunursa ve “tonsillomikoz” (fungal boğaz ağrısının bilimsel adı) teşhisi konulursa, doktorun reçetesini içmesi gerekir. Nistatin mantarlara karşı etkili bir preparattır. Doktorun talimatlarına uyun, durumunuzda yanlış bir şey görmüyorum.

Hoşgeldin! Üç gün önce doktora gittim - bir virüs anjina, antibiyotik atandı ya da tayin ettim, üçüncü günü kabul ediyorum, bademcikler üzerindeki apseler yok olmadı ya da gitmedi ve büyük gri-sarı maculalarda ortaya çıktı. Antibiyotik ek olarak, bir çok durulama ve hap. Hangi gün normal apse ya da en azından gitmeye başlamalı?

bir viral boğaz ağrısı gnoepodobny plak bir hafta veya daha uzun saklanabilir zaman, bazen o iyileştikten sonra bile bir süre kalır. Sorun bir baskında değil, sizin durumunuzda. İyi hissediyorsanız, pus için endişelenmenize gerek yok, viral hastalıklarda, ilerleyici bir enfeksiyonun belirtisi değildir. Başka soru sizin durumunuzda tanı ve tedavi amacıyla şüphe yoktur ki: antibiyotikler viral boğaz ağrısı tedavi edilmez. Eğer doktor viral bir enfeksiyon için bir antibiyotik reçete ettiyse ve onun teşhisi ve randevusu yeterli hastalık olmayabilir. Belki de sınava başka bir doktora gitmelisiniz.

Hala bir soru, hastalığın sıcaklığı (5 gün) artmadı ya da artmadı ve doktor şaşkınlık ya da oranı açıklamak ya da bana mümkün değildi, bunu (iğrenç ve güçlü bir acı içinde bademcikler) şaşırttı. Soru: Sıcaklığım yükselmediği normal mi?

Gerçek pürülan anjina ile sıcaklık daima yüksektir. Bir çeşit viral hastalığınız var, onlar için subfebril sıcaklığı norm. Endişelenme, ama yine de başka bir doktora danış.

3. gün sentebyarya boğaz ülserlerinin İyi zaman amoxiclav propil her şey geçti gibi görünüyor 5 gün içmeye başlamış testere ve sadece 3 gün boğaz kızarmış ve hasta 5-7 günde durulayın başladı oldu alarak durdu, bu hafta sonunda boğaz ve gevşek kırmızıya 2 hafta süren Pazartesi amigdala ama boğazıma ağrı tamamen yok poloshu propolis ve papatya beyaz noktalar ülser olduğunu rahatsız oldu yine amoxiclav güzellik kalıntıları ve küçük 3 noktayı içmeye başladı üzerinde hasta çok küçük beyaz noktalar fark edilmiş olduğu? Çapı onlar 2 kez daha ne kadar onları içmeye 500mg, yere 1 milimetre amoxiclav içki günde nelerdir? Hala bunu kabul etmeyi önerebilir mi?

Doğru bir teşhis ve doğrudan muayene olmadan hiçbir şey öneremezsiniz. Eğer pürülan bademcik iltihabınız varsa, kronik bademcik iltihabına geçtiyseniz, klinikteki bademcikler ve muhtemelen ek bir antibiyotik tedavisi almanız gerekir. Mantar enfeksiyonu varsa, antifungal ilaçlara ihtiyacınız vardır. Eğer kronik bir bademcik iltihabı ise, o zaman mevcut tedaviye devam ederseniz, sonuca ulaşmak pek olası değildir ve hastalık ilerleyecek ve genellikle daha da kötüleşecektir. Her durumda, doğrudan muayene için bir doktora görünmeniz gerekir. Bu olmadan, güvenle tedaviyi reçete edemezsiniz.

Merhaba Yararlı bilgiler için teşekkür ederim. 5 yaşındaki çocuğa. Ateş, boğaz ağrısı vardı. Gözlemlenen yatak istirahati ve bol miktarda içecek. 3 gün geçti. Ama 5. günde, parmaklardaki deri soyulmaya ve dökülmeye başladı. Doktora gittim, bademcikler ve diğer işaretler zaten mevcut değil. Doktor bir antibiyotik reçete etmedi. Ama korkarım ki çocuğun bakteriyel boğaz ağrısı ya da kızıl ateşi var. Semptomlar geçtiyse ya da halihazırda geçtiyse ve geçtiyse ya da gerçekleşmişse antibiyotik içmenin bir anlamı olup olmadığı. Cevap verin, çok fazla tecrübe ediyorum.

Bakteriyel bir enfeksiyonun doğrulanması ve çocuğun birincil komplikasyon belirtileri olması durumunda, antibiyotiklerin kullanılması anlamlı olur. Bakteriyel enfeksiyonun bapsoseva kullanarak olabileceğini doğrulayın, ayrıca enfeksiyonun antibiyotiklere duyarlılığını da gösterir. İncelendiğinde doktor tarafından komplikasyon belirtileri ortaya çıkarılmalıdır. Doktor size bir antibiyotik vermediyse, muhtemelen buna ihtiyacı yoktur. Bir doktorun nitelikleri hakkında şüpheleriniz varsa, bir uzman için bir resepsiyona gitmeye değer. Ama internet üzerinde bakposveva ve muayene olmadan veri tam olarak çocuğa bir antibiyotik vermeniz gerekip gerekmediğini size söyleyemez. Herhangi bir hastalığı olabilir, tanı koyabilir ve ilaçları reçete yazabilir.

Cevabınız için teşekkürler.

Merhaba, eşim 5 gün, yüksek sıcaklıklarda ve çok şişmiş bademcik pürülan için hasta olmuştur t.e.pischa dün ambulansla alındı ​​ve bir damla yatarken, hastaneye kaldırıldı, neredeyse boğazına, delik geçmez, enjeksiyonların koymak, ama bugün (diyelim kerede hastane ve biz, bir karmaşa uchshih değil mod.personal olması), o husche oldu boğaz olursa olsun düzelmedi kaç, olabilir? Bu herhangi bir tedavi yoktu böyle bir boğaz ağrısı falan sonra başka bir?
Cevabınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Gönülsüzlükte size tanı koymayacağım ama boğaz ağrısı gerçekten de çok ağır olabilir, bademcikler tamamen farenksini kaplarlar. Bazen anjina ile karıştırılan hastalıkların çoğuna böyle ciddi durumlar eşlik etmez, bu yüzden kocanızın boğaz ağrısına sahip olma olasılığı yüksektir, ancak tekrar etsem de size tam olarak söyleyemem. Tedavinin ilk gün başlaması halinde başlaması kötü bir şeydir, şimdi onun için muhtemelen daha iyi olacaktır.

Hoşgeldin! Çocuk bademciklerin küçük beyaz lekeler fark üzerine bir hafta önce 4 yıldan daha fazladır. Durulanır, iyiye ve, miramistin sıçrayan sonra tekrar üç gün sonra 38. sıcaklık kan karaca - 6, lökositler - 22. Başlangıç ​​içme flemoksin soljutab (biz bir ay önce içti, biz de kronik bademcik) birinci tablet sıcaklığı daha uzun sonra değildi, ama baskını sadece biraz, bugün 7 gündür. Daha sonra sıcaklık indirdi değildir yardım Veya bir antibiyotik ya da, mantar yardım etmedi? Gerçekten başka bir kısaltma var mı? Testleri tekrar teslim edeceğiz. Şimdiden teşekkürler!

Merhaba Çocuğunuz kronik bademcik iltihabına sahipse, o zaman bir olasılıkla Flemoxin Solutab ile enfeksiyondan kurtulmaya yardım etmez. Kronik bademcik iltihabı nedeni genellikle amoksisiline dirençlidir. Bir dahaki sefere bu antibiyotiği içtiyseniz, şimdi tekrar kullanamazsınız, bu büyük bir hatadır. Büyük olasılıkla, bu enfeksiyonun ilaca karşı direncini sağladığınız adımdı. Çocuğunuzda kronik bademcik iltihabınız varsa, patojenin türünü, antibiyotiklere duyarlılığını, etkili bir çare reçetelemesini ve paralel olarak çeşitli yöntemlerle bademciklerin yıkanmasını sağlamanız için doktora ihtiyacınız vardır. Paralel olarak, tonsil dokularının rejenerasyonu için yardımcı tedavi gereklidir. Bu problemleri tam teşhisi olmadan evde kendi başınıza çözmeye çalışırsanız, büyük olasılıkla tekrarlayan tekrarlar tekrar tekrar sizde tekrar edecektir.

İyi akşamlar! Ben, 3 gün önce ağır hasta boğaz, irin, yardımcı gereksiz yere gün 3 NO üzerinde hekim terapisti Laura aramadın, tek bademcik değinmek ortaya çıktı tabletleri içmeye başladı yılda birim tonzilor üzerinde tedavi altına kez hr.tonzillit biz bölgede var tuzla gargara seftriakson 2 g + p bıçaklama sözü + miramistin.Poka sadece yüksek ateş, kulak ağrısı, damla otipaks damlama, boğaz I yutmak içki ve plachu.Vse doğru dışarı yazılı olsun edemez, çok acıyor uyudu lizobakt terapist, ne kadar yatak istirahati olmalı ve onlar daha iyi olsun, bu ikramiye olabilir t.Zaranee çok teşekkür ederim.

Kronik tonsillitin tipik bir alevlenmesi doktorunuz tarafından reçete edildiği gibi tedavi edilir. Yatak istirahati ihtiyacınız olduğu sürece gözlenmelidir. Hareket etmeye hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, bunu durdurabilirsiniz. Antibiyotik etkili olmak kaydıyla, 3-4 gün içinde iyileşme sağlanmalıdır. Pürülan boğaz ağrısı için diyet ayrı bir makalede anlatılmaktadır:
http://antiangina.ru/angina/metody-lecheniya/chto-mozhno-est-pri-gnojnoj-angine-podrobno-pro-pravilnoe-pitanie-dlya-vzroslyx-i-detej.html

Iyi akşamlar. 9 yıldır 3 Ocak boğaz genişlemiş bademcikler bir çocuk var, ama plak değildi. Doktor reçete durulama ve miramistin Kagocel. t, 37.5 idi. İki gün sonra, bir bademcik üzerinde t39-40 ülserler ikinci amigdala t ülserleri için 2 gün içinde flemoksin soljutab 250 × 3 kez almaya başladı ve × 3 kez po500 tsefatoksin öngörülen 39 cızırtı sadece 4 chasa.megodnya beşinci gün doktor tutar idi. çocuk modu t gargara Snack yorgun yatak yemek ve bazen biraz daha büyük boşluklar tutan yok. Tanı folekulyarnaya anjina ülserlerinin beşinci gün gitmez ve t yüksek tutulması normaldir. Cevap ver lütfen, çok bekliyorum.

Hayır, normal değil. Bu, antibiyotiklerin enfeksiyon için çalışmadığı anlamına gelir. Angina'nın nedensel ajanı antibiyotiklere dirençlidir (ki bu olası değildir) veya çocuk foliküler bademcik iltihabına sahip değildir. Örneğin, antibiyotiklerin işe yaramadığı bir enfeksiyöz mononükleoz olabilir (bu bir viral enfeksiyondur).

Iyi akşamlar. Bir pürülan boğaz ağrısı ve ben 8 haftalık hamilelik sürdü. Doktor, antibiyotiğin, bir öksürük şurubu ve bir sıcaklıkta emilim ve parasetamol için heksoral tabletler reçete edemeyeceğini söyledi. Bunun stafilokoklara yardım etmeyeceğini bilerek internete tırmandım. Çıkarıldı, bezleri zelenkoj smear etkilidir. Günde 3 defa yapıyorum ve boğazımı soda ve tuz çözeltisi ile yıkarım. Sıcaklık uyudu ve apseler iki ya da üç kaldı, ancak boğaz korkunç ve kırmızıya zarar vermeye devam ediyor. Bugün tedavinin üçüncü günü. Bir boğaz ağrısını antibiyotik olmadan tedavi etmek mümkün mü?

Merhaba Marina! Antibiyotik olmadan anjina tedavisi mümkündür, ancak zor ve tehlikelidir. Aslında β-hemolitik streptokok olduğu - oldukça sinsi patojen belirgin gelişme genel durumu, hala vücutta ve bazı durumlarda mevcut olmaya devam komplikasyonlara yol açar ve sürekli bir sıra içine hastalığın geçişi kolaylaştırır. Ancak, gebeliğin ilk üç ayında antibiyotikler istenmediğinden, akut bademcik iltihabı bu fonların kullanımı olmadan tedavi edilir. Bağışıklık sisteminin iyi işleyişi ile vücut, hastalığın kendisi ile başa çıkabilir. Aksi takdirde, doktordan şüphelenilen komplikasyonlar varsa, antibiyotik tedavisi belirtilir.

İlaç seçimi, hastanın genel durumu, klinik tablo ve inflamatuar sürecin derecesi dikkate alınarak bireysel olarak gerçekleştirilir. Hamilelik sırasında kullanılmak üzere onaylanmış oldukça geniş bir antibiyotik yelpazesi vardır, ancak sadece bir uzman tarafından ve sadece endikasyonlarla reçete edilir.

daki durumda, antiseptik, anti-enflamatuar ve analjezik özelliklere sahip olan bir lokal aksiyonun kullanımı ile tedavi avantajına sahiptir. Çözelti furatsilina, Klorheksidin, miramistinom, kabartma tozu, papatya suyu (tercihen her 2 saat), hamilelik spreyler (Tantum Verde Givalex, Strepsils-plus), ağız boşluğu içinde çözünmesi için tablet formülasyonları (Faringosept, Sebidin kullanma izni verilir gargara öngörülen Neo-anjina Lizobakt ve diğ.), yağlama Lugol çözeltisi bademcikler. Yüksek ateş varsa, size anti-inflamatuar tedavi verilir.

Mukus zarları üzerinde zelenoku kullanın, size tavsiye etmem. Alkol solüsyonu zaten iltihaplı bir yüzeyin kimyasal yanmasına yol açar. Tuz ilaçları da istenmeyen bir durumdur, çünkü tahriş edici ve süreci ağırlaştırırlar.

Merhaba doktor! Zaten 3 gün GV ile kombine bir antibiyotik alıyorum. İlk günden itibaren sıcaklık ve irin vardı. Artık yutma yokken sıcaklık yok, pus ve şiddetli ağrı var. Bu, antibiyotiklerin işe yarayıp yaramadığı anlamına mı geliyor? Teşekkür ederim.

Merhaba Ilana! Antibiyotik bir doktor tarafından alınmadığı takdirde şunu hatırlarım: Emzirme ile uyumlu olduklarını bilseniz bile, özellikle bir emziren anneye antibiyotik reçete etmek tehlikelidir. İlaç sütü içine nüfuz edebilir ve bebeğin vücudunu olumsuz yönde etkileyebilir. Antimikrobiyal ajanlar, anne ve bebeğin durumunu dikkate alarak endikasyonlara göre kesinlikle kullanılır, bireysel dozlar ve alım sıklığı seçilir.

Sizin durumunuzda, hastalığın nedeninin bakteri olduğuna dair bir kesinlik yoktur. Antibiyotik sadece işe yaramaz, aynı zamanda birçok zarar getirebilir, benzer belirtiler, viral, mantar da dahil olmak üzere çeşitli diğer hastalıklarda ortaya çıkar. Danışma olmadan kulak burun boğaz uzmanı yapamazsınız. Sistemik ilaçlara ek olarak, doktor, boğazın durulanması, sulama, ağız boşluğunda emilim için tabletler, bademciklerin yağlanması şeklinde topikal uygulama için maddeler reçete edecektir. Böyle bir tedavi lokal olarak iltihabı hafifletir, ağrıyı ve boğazdaki patojen sayısını azaltır.

Anjina bakteriyel bir faktörden kaynaklanıyorsa, antibiyotik aldıktan sonraki üç gün içinde sıcaklık hemen hemen her zaman azalır, zehirlenme ve inflamasyon azalır. Hastalığın lokal belirtileri (yutulduğunda ağrı dahil) bir süre daha kalabilir.

Merhaba bende kronik bademcik iltihabı var. Sağ taraf çok şişmiş, beyaz püstül, yutmaya acıyor. Ne zaman yapamam, başım ağrıyor. Ben yoksom kullanırım. Söylesene, kronik bademcik iltihabı nedir - ondan kurtulmak mümkün mü?

Merhaba Dean! Kronik bademcik iltihabı tedavisi, azim ve sabır kazanmak için onu çözmek için kolay bir iş değildir. Her özel vakada hangi yaklaşımın kullanılacağını belirlemek için, iyileşme öncesinde, hastalığın şeklini belirlemek önemlidir: terapötik veya cerrahi. Bir kulak burun boğaz uzmanına danışmadan, yapamazsınız.

İşlem telafi edilirse, konservatif tedavi kullanılır ve dekompansasyon, bademciklerin işlevleriyle başa çıkmadığını ve kendilerinin de bir enfeksiyon kaynağı olduğunu gösterir. İkinci durumda, cerrahi müdahale endikedir. Formu açıklığa kavuşturmak için bir dizi tanı çalışması (genel kan testi, romatoloji testleri, idrar tahlili, bir kardiyolog danışması, romatolog vb.) Reçete edilir.

aşamada tazminat yaklaşımı genel ve lokal terapi, fizik tedavi içerir, karmaşık olmalı, tek başına Joks hastalığını tedavi yoktur adenoid. Bademcikler kronik bir süreç organizmanın direncin azalmasına neden olduğu unutulmamalıdır ve bu nedenle tedavi ve vitamin güçlendirme gerektiren edilmelidir. Yerel - yıkama boşluklar antiseptik çözeltiler, antiseptikler, tabletler, spreyler, gargara (antiseptik, soda çözeltisi et suları papatya, adaçayı) kullanımı, ancak) orofaringeal boşlukta doğal bitki örtüsünü rahatsız etmemek için antibiyotiklerin kullanımı gerekli değildir. UHF, tüp-kuvars, ultrason gibi düşük frekanslı bir lazer ile kanıtlanmış tedavi. durumda da görülen akut aşamasında ise, sistemik antibiyotik uygulanır ancak uygulama boğazdan bir çubuk alarak antimikrobiyal maddelere bademcik mikroflora duyarlılığını belirlemektedir.

Kronik bademcik iltihabı karmaşıktır ve bireysel bir yaklaşım gerektirir, kendi kendine tedavi etmeyin, sağlığınız için tehlikeli olabilir!

Iyi akşamlar. 5 gün boğaz ağrısı, ağrılı yutma, ağrınızı aç hatta ağrır. Kulağa vuruyor ve vuruyor, dil sola sola, ben yiyemiyorum. Beni yutmaya başladığı anda bir terapist olarak adlandırıldım ve bana antibiyotik olmasa da bana söyledi. Sıcaklık - ağrı kesiciler (nurofen) çıkarılması için grammidin ve sikloferon reçete edildi. Çok içerim: çay, kızılcık suyu, tereyağlı süt, St.John's Wort, geceleri çiğ olarak uyanıyorum. Sıcaklık 2 gün boyunca geçti ve boğazım geçmiyor, ben de kalsula, okaliptüs, papatya ve soda kaynatma ile yıkadığım halde. Benim için 15 dakika daha kolay olur.

Bugün (5. günde), kulaklarımız hasta, onlar otipax ile damladı. Yardım, ne olabilir? Komplikasyonlar? ((

Merhaba Milena! Hastalığın süresi ve tanımınızın klinik tablosuna göre, bademciklerin iltihaplanma sürecinin bir komplikasyonu - paratonzillit, muhtemelen bir apsenin oluşumu ile bile - çok benzerdir. Burada bir otorinolarynologu görmek ve danışmak gerekir.

Büyük olasılıkla, paratonzillite geçen kronik bademcik iltihabı ya da antibiyotik tedavisi kullanılmadan anjinaların profesyonelce tedavi edilmesi bu tür sonuçlara yol açabilir. Lokal uygulama için antimikrobiyal Grammidin yeterli değildir, sistemik bir eyleme ihtiyacınız vardır, ancak bir doktor tarafından reçete edilir. Bu durumda bolca içecek gereklidir, çünkü yüksek bir sıcaklıkta çok fazla nem ve muhtemelen dehidrasyon kaybedersiniz. Toksinleri vücuttan çıkarmak için ek bir sıvıya da ihtiyaç vardır. İşte taktikleriniz doğru.

Durulama boğazı bu rahatsızlığın tedavisinin zorunlu bileşenlerinden biridir, ancak eğer paratonsillar apse ise okaliptüs ve nergiz kullanmayı önermezdim. Bu fonlar mukozayı gevşetmek yerine, irin dışa atımını iyileştirmek yerine, kapsüllemesini teşvik eden tanenlere sahiptir. Böyle durumlarda soda ve papatyadan oluşan bir çözelti kullanılabilir. Lokal anestezi, enflamatuar sürecin ve antiseptik etkinin ortadan kaldırılmasında iyi bir sonuç, spaziler ve lokal terapi tabletleri tarafından sağlanır.

Kulakta ağrı, nazofarenkse yayılan bir şişmeye neden olabilir, bu da işitsel tüpün tıkanmasına yol açar, bunun da tubotimpanit görünümü ile iltihaplanması.

Herhangi bir durumda, bir kulak burun boğaz başvurmak gerekir - en olası püskürtme, tablet formülasyonları ile sistemik antibiyotik, anti-enflamatuar maddeler ile tedavi, hem de topikal tedavi gerektirir ve durulama.

Hoşgeldin! Cevap verirsen minnettar olacağım. İkinci günde, sıcaklık öngörülen lacunar anjin, belirlenen reçete. İki gün içme, ama sıcaklık 39.5 idi. Bir hastaneye koyulmaya karar verdiler ve dijital triyakla değiştirildiler, sıcaklık bir gün sonra inmeye başladı. Çocuk yatakta yatıyordu. Paralel olarak, boğaz, peroksit ve klorofililpt ile tedavi edildi. Şimdi 4 gün seftriakson aldı.

Pus, derler, hayır, ama beyaz bir şey görüyorum. Çocuk küçüktür ve belirli bir boğaz göstermez. Doktor, bunun hidrojen peroksit nedeniyle yanık olduğunu söylüyor. Olgumuzda kaç antibiyotiğe devam etmeliyim? Ne tür bir plak olabilir? Bu nedenle, bu enfeksiyonu karşılamak ve düzeltmemek istenir, sadece korku. Daha ileri tedavi nedir?

Merhaba Albina! Hidrojen peroksit konsantrasyonu% 3'ün üzerinde değilse, bademciklerin işlenmesinden sonra yanmanın oluşması olası değildir. Orofarenksin mukoza zarı üzerinde beyaz bir plağın görünümü, antibiyotik tedavisinin arka planında ortaya çıkan farengomikozun sebebi olabilir. Bu tür bir komplikasyon genellikle, sadece patojenik değil, aynı zamanda vücudun normal mikroflorasını da ortadan kaldıran antimikrobiyal ilaçlarla tedaviden sonra ortaya çıkar.

Cildin yüzeyinde, boğazda, bağırsakta ve diğer boşluklarda çok sayıda bakteri çalışır. Bunların çoğu tehlikeli değildir, aksine, mantarlar da dahil olmak üzere patojenik mikroorganizmaların gelişmesini engellemeye katkıda bulunurlar. Antibiyotikler seçici bir etkiye sahip değildir ve normal de dahil olmak üzere bu ilaç grubuna duyarlı olan tüm bakteriyel florayı yok ederler. Bakteriyolojik homeostazın böyle bir ihlali, mikoz gelişmesi için koşullar yaratır. Bu komplikasyonun ortaya çıkmasında belirli bir rol de bağışıklık sisteminin bozulmasıdır.

Bir çocuk için ana tedaviye paralel olarak, probiyotiklerin genellikle doktorun farinksak tanısını doğrulaması durumunda, antifungal ajanların yanı sıra disbiyozun ortaya çıkışını önlediği de gösterilmiştir. Kurs Seftriakson genellikle hastanın durumuna ve inflamasyon derecesine bağlı olarak 7 ila 10 gün boyunca reçete edilir. Sizin durumunuzda, muhtemelen ilacı almak için gereken minimum süre gösterilir, ancak bu soru ilgili doktor tarafından bireysel olarak çözülür.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için, çocuğa rasyonel beslenme, temiz hava, fiziksel aktivite, uygun dinlenme ve uyku yürüyüşleri yapmak gereklidir. Endikasyonlara göre, immün sistemi uyarıcı ilaçlar ve vitamin terapisi bazen kullanılır.

Hoşgeldin! Çocuğuma 3 yıl, ona ya da onun pürülan bir anjinine, 4 gün hasta ya da hasta. Nurofen ile sıcaklığı düşürüyoruz, boğazı sıçratıyoruz, mümkünse antibiyotikleri içiyoruz. Söyle bana, hastalık ne kadar sürecek?

Merhaba Christina! Angina bu tedavi için ne kadar sürecek, uzun bir süre için söylemek zor, fakat, büyük olasılıkla bir komplikasyon ile sona erebilir veya kronik tonsillite girebilir. "Mümkün olduğunda" antibiyotik almayın! Elbette, kesin olarak tanımlanmış bir süre ve ihmaller olmaksızın kurs tarafından atanırlar. Aksi halde, apse, nefrit, romatizma, bademciklerin kronik iltihaplanması ve hatta sepsis oluşumu ile birlikte yüksek bir paratonzillit olasılığı vardır. Ayrıca, böyle bir terapi ile (kurs düzenli olarak kesintiye uğradığında), etken madde bu antibiyotik grubuna alışmakta ve ona karşı direnç kazanmaktadır. Bu nedenle, bu ilacı tekrar kullanmaya çalıştığınızda, istenen sonuç artık olmayacaktır.

Pediatrik bir kulak burun boğaz uzmanından tavsiye aldığınızdan emin olun ya da evde bir doktor çağırın. Doktor gerekli muayeneyi (öncelikle kan testleri, idrar, antibiyotiklere duyarlılık için farinks sürüntüsü) yazacaktır. Antibakteriyel ajanlarla ve steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçlarla tedaviye ek olarak, bu yaşta boğazın püskürtülmesi için spreylere izin verilir. İyileşme süreci, bazı doktorların bile bazen unutabildiği probiyotiklerle desteklenir. Bu maddeye uyulmaması dysbiosise yol açabilir, bu da birçok ek problem getirecektir.

Yetkili tıbbi taktikler ile, gözle görülür iyileşme 3 gün içinde ortaya çıkar ve hastalığın kendisi genellikle 8-10 gün sürer. Sıcaklık düşmezse, genel durum iyileşmez, boğaz tarafındaki lokal pozitif dinamikler yoktur - ilaçların düzeltilmesi ve değiştirilmesi gerekir. Tedaviyi bağımsız olarak reçete ve anjin ile tedavi yapmak tehlikelidir, ciddi sonuçlarıyla doludur.

Söylesene amoksisilin anjin için iyi bir antibiyotik mi?

Merhaba Alesya! Amoksisilin iyi bir antibiyotik olup olmadığını daha iyi anlamak için bunların akılda tutulması yararlıdır. Primer anjinanın etken maddesi β-hemolitik streptokoktur. Bu enfeksiyon ile enfeksiyon durumunda, antibiyotikler "düşman" ile savaşmak için başarıyla kullanılmaktadır. Zamanla, kendilerini ölümden korumaya çalışan bakteriler, β-laktamaz (bir antibakteriyel maddeyi etkisiz hale getirebilen bir madde) üretmeye başlarlar. Böylece, ilaç patojen için kesinlikle güvenli olur ve bu gibi durumlarda kullanımı anlamsızdır. Antibiyotik savaşma gücünü geri kazanmak için klavulanik aside eklenir. Bu durumda, çare β-laktamaza karşı korunur ve enfeksiyonla mücadelede etkili bir şekilde kullanılır.

Amoksisilin korumasız antibakteriyel ajanlara karşılık gelir, bu nedenle anjinin tedavisi sırasında, bu bir seçim ilacı değildir. Fakat bunu Penisilin ile karşılaştırırsanız, o zaman bunun bir avantajı vardır, çünkü yarı sentetiktir (yapay olarak değişmiş, sıradan penisililerden farklıdır).

Şimdiye kadar her durumda, anjina tedavisinde belirli bir ajanın kullanımından olumlu bir sonuç almak mümkündür. Bir antibiyotiği doğru bir şekilde seçmek için, patojen tipini tanımlamak ve floraların ilaca olan duyarlılığını belirlemek için farinksden bir ekim yapmalısınız. Genellikle bu tip bir hastalık için korunmuş penisilinler, sefalosporinler II, III, IV jenerasyonu veya makrolidler iyi bir etkiye sahiptir.

Iyi günler Boğaz ağrıyor ve bademcikler üzerinde bir scurf vardı. Her 30 dakikada bir tuzlu su solüsyonu, pshikayu Tantum Verde ile durulayın, pharyngept damlalarını çözün. Sarı bezleri ve bir film altında sanki. Söyleseniz, antibiyotik içmezseniz, iyileşme süresini ne kadar bekledikten sonra, ve o hiç gelecek mi?

Merhaba victoria! Gerçek şu ki, bir plak oluşumu ile boğazda ağrı nedenleri, ya bakteri, ya da virüs ya da mantar olabilir. Bu vakaların her birinde, tedavi, lokal terapi dışında radikal olarak farklıdır. Örneğin: mikrobiyal hasar sistemik antibiyotik gerektirdiğinde ve viral veya fungal olduğunda, kontrendikedirler, tamamen farklı ilaçlara ihtiyaç duyarlar. Bitki örtüsünü ve antimikrobiyal ajanlara olan duyarlılığını tanımlamak için mutlaka bir ürüne ihtiyaç vardır.

Eğer yanlış olabilir rağmen irin varlığı, bakteriyel lezyonları gösterir - ikincil akut tonsillit benzer baskınlar vardır. istisnai durumlarda, sadece topikal ajanlar kullanılarak, birincil anjin davran, fakat tehlikelidir. Bağışıklık sistemi iyi çalışıyorsa, vücut bazen 10 gün içinde enfeksiyonla başa çıkmaktadır. Aksi takdirde, genellikle karşılaşılan bir durum, hastalık, ciddi komplikasyonlar (hatta sepsis apse oluşumu, nefrit, romatizma ile paratnozillit) yol açar ve aynı zamanda kronik işlemde hareket edebilir.

Bir bakterinin neden olduğu angina, sistemik antibiyotiklerin zorunlu kullanımı ile tedavi edilmelidir. Antimikrobiyal ajanların tek başına kullanılması imkansızdır, bunların hepsi her bir spesifik durumda eşit derecede yararlı değildir. Başka bir şey, eğer kontraendikasyonlarınız varsa, o zaman seçim yoktur ve terapi sadece yerel yollarla sınırlıdır. Bu nedenle, size kalmış: risk almak ya da değil.

Muayene olmaksızın, bir uzmana danışmak ve uygun muayeneleri olmaksızın, hastalığın nedenini tespit etmek ve tanıyı belirlemek zordur. Hastalıkla savaşmaya çalışmak için kendinize bir tavsiyede bulunmam, gelecekte kronik bademcik iltihabının tedavisi ile ciddi sonuçlara veya önemli sorunlara yol açıyor. Muayene ve kalifiye terapi için bir KBB doktoruna başvurduğunuzdan emin olun.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Soğuk algınlığı soğuk algınlığı nasıl ayırt edilir

Angina, başlıca iki tip virüs, rinovirüs ve koronavirüsün neden olduğu yaygın bir enfeksiyöz hastalıktır. Anjina'yı soğuk algınlığı semptomlarından ayırt etmeyi öğrenmek ister misiniz?

Bebeklerde anjin

Angina, bebek çocuk hastalığı için nahoş ve çok tehlikeli olarak adlandırılır. SARS'ın tersine, bunun özel bir yaklaşım ve uygun seçilmiş bir tedavi yöntemi gerektirdiği anlaşılmalıdır.