Loading

Boğazım ağrdığında dondurma yiyebilir miyim

Çocukluğumuzdan beri boğaz ağrısına bir yün atkı sarmak ve sıcak çay veya süt ile ısırmak için alışkınız. Sıcaklık ile tedavi edilmek Rus geleneğidir. Ama bu herkes tarafından değil, her yer tarafından yapılmaz, Amerikalılar, örneğin soğuk yaraları soğuk algınlığı ile tedavi ediyorlar. Bu tür halk ilaçlarının bal olarak kullanılması hiç kimsenin şüphe içinde değildir, ancak birçok kişinin dondurmanın yararları şüpheci bir gülümsemeye neden olur.
Kim haklı ve boğaz ağrıyorsa dondurma yemek mümkün mü? Anlayacağız.
Her iki görüşü savunan argümanlar bulmayı başardık. Yani!

Soğuk algınlığı lehine argümanlar

- Soğuk bir anestetiktir.
Ana argüman ve onunla tartışmak zordur, bu soğuk doğal bir anestetiktir. Bu nedenle, dondurma gerçekten ağrıyı hafifletebilir, hafif bir uyuşmaya neden olur ve mukoza hassasiyetini azaltır.

- Soğuk bakteri çoğalma yeteneğini azaltır.
Soğuk algınlığının bakterinin hızla çoğalmasına, boğazda iltihaplanma sürecini durdurmasına izin vermediğine dair bir görüş var. Daha sıcakta, aksine, patojenik bakteriler daha aktif olarak çoğalırlar, soğuğu uzar, komplikasyon riski artar. "- Derginin uzmanları Health dedi.

- Soğuk dondurma, boğaz ağrısı ile yutmak daha kolaydır.
Herkes boğaz ağrısı veya boğaz ağrısı ile, hemen hemen her gıda yutmak için çok zor ve acı olduğunu bilir. Dondurma bir istisnadır, hassas ve soğuktur, kremsi dokusu boğazı tahriş etmez ve protein ve karbonhidratlar dayanıklılığı geri kazanır. Bazı otolaringologlar, boğaz ağrısının başlangıcında ağır yiyeceklerin iyi bir yerine geçtiğine inanırlar. "Sealsum oda sıcaklığında olmalı, yani. buz ve tatlandırıcı katkı maddeleri olmadan, ayrıca 150 grdan fazla yemek gerekli değildir "- portaldan" Anginas.net "uzmanları tavsiye eder.
Aynı zamanda, bu tavsiyenin sadece angina hastalığına yakalanmış olanlara uygulanması önemlidir. Diğer soğuk algınlığı ile, dondurma çok zarar verebilir.

Isıdan yana argümanlar


Genel olarak, ısı lehindeki argümanlar yukarıdaki argümanları çürütecektir:

- Isı, genel refahı artırır.
Ne zaman ateş, titreyirken, soğuk yiyecek bu durumu güçlendirebilir. Sıcak yemek ya da sıcak içecek, aksine, geliştirir. Soğutma, yerel rahatlama sağlar, ancak kurtarma işlemini bir bütün olarak engeller çünkü Herhangi bir hipotermi vücudun koruyucu işlevlerini azaltır. Soğuk dondurma yerine uzmanlar, örneğin anestezinin benzer bir etkisine sahip mentol şekerlerini önerirler.

- Soğuk, sadece hastalığın başlangıcında inflamatuar süreci "dondurur".
Bakterilere karşı mücadelede soğuk algınlığının sadece bazı hastalıklarla ve hastalığın ilk aşamasında mümkün olduğunu anlamak önemlidir. Bu tavsiyeler boğaz ağrısının başlangıcında verilmektedir. Her durumda, bir doktora danışmak ve bu tür tedavinin etkisini gözlemlemek daha iyidir. Dondurma, soğutma için kullanılıyorsa, madalya - şekerin bir dezavantajı vardır. Soğuk, bazı bakterilerin üremesini durdurur, ancak tatlılık başkaları için bir ortam yaratabilir. Bu arada, doğal contada "Temiz Hattı" şekeri sadece% 5'dir.

- İlaçlar ve ılık durulama daha güvenilirdir.

Bu, dondurma destekçilerinin klasik tedavi yöntemlerinden kaçındığı anlamına gelmez. Dondurma, standart reçete için sadece bir ektir. Ancak soğuk yaklaşımın muhalifleri, sıcak boğaz durulamalarının daha etkili olduğuna inanmaktadır, yani. Sıcak bir tıbbi çözüm antiseptik bir etkiye sahiptir, mukusu temizler ve tonsil mukozaya çok daha hızlı emilir.

Uzmanların bu konuda bir fikir birliğine varmadıkları ortaya çıktı ve deney yapmak ya da denememek bize kalmış. Şaşırtıcı bir şekilde, boğaz ağrısının başlangıcındaki soğuk, gerçekten olumlu bir şekilde çalışabilir. Ana şey vücudunu dinlemek ve bir hastalık başlatmak değil. Kesinlikle çocuklara ve karmaşık hastalıklara deneyler koymayın

Dondurma boğaz ağrısı ile yardımcı olacaktır!

boğaz ağrısı çoğunluğu bir virüsün neden ve antibiyotik tedavisi gerektirmeyen bu yana, ev ilaçları farenjit ve boğaz ağrısı tedavisinde önemli bir faktördür. Doğru türde gıdaların kullanılması dikişi, boğaz ağrısını hafifletebilir. Şimdi yurt dışında birçok doktor boğaz ağrısı ile dondurma gibi soğuk yiyecekler önermektedir. Bazı krem ​​tipleri tahrişe neden olabilse de, dondurma şiddetli boğaz ağrısını yatıştırır.

Boğaz ağrısı için ev ilaçları

Boğaz ağrısı tedavisinde kullanılan ev ilaçları arasında ağrı kesiciler, özel pastiller emilmekte ve ılık tuzlu su ile durulanmaktadır. Yumuşak, tahriş etmeyen ürünler, tatlılar emme sıcak sıvılar içme, hem de dondurma kullanım kullanımı boğazın uyuşmuş acı alanını yardımcı olabilir.

Dondurma nasıl yardımcı olabilir?

Boğazınızda boğazınız varsa ve boğazınızda bir stoper varsa, dondurmanın boğazını rahatlattığını görebilirsiniz. Dondurulmuş diğer tatlılar gibi, dondurma da anestetik bir etki yaratabilir ve size geçici bir rahatlama sağlayabilir. Ayrıca, dondurma, boğaz ağrısı için hoş bir yumuşak ve tahriş edici olmayan bir üründür. Ancak bu genel yabancı doktor tavsiyesine rağmen, bu konuyla ilgili herhangi bir çalışma yapılmamıştır.

Potansiyel problemler

Dondurmanın tadını çıkarmanıza rağmen, boğaz ağrınız olduğunda, bazı türleri tahrişe neden olabilir. Örneğin, fındıklı dondurma, kurabiye parçaları veya diğer sert katkı maddelerinin boğazını yutması veya tahriş etmesi zor olabilir. Örneğin, karamel soslu dondurmadan yapılan ultra tatlı tatlılar boğaz ağrısını daha da rahatsız edebilir. Hoşgörüsüzlük veya süt alerjisi varsa, dondurma sizin için uygun değildir. Eğer yüksek kalorili yiyeceklerle doluysa, o zaman boğazını tedavi etmenin yolu, sen de uymuyorsun.

ihtiyati tedbirler

Çoğu boğaz ağrısına bir virüs neden olsa da, ciddi boğaz ağrısı bakterilerden kaynaklanabilir ve tıbbi müdahale gerektirir. sizin boğaz ağrısı ateş, döküntü, şişmiş lenf düğümlerine, boğaz bademcikler, bulantı veya kusma eşlik ediyorsa ağrı 7 günden fazla sürerse sağlık araştırmasına göre, ya, streptokok enfeksiyonu ekarte etmek doktorunuza başvurun. Ek olarak, eğer 2 haftadan uzun süren bir boğaz ağrısı veya ses kısıklığı varsa, kendi kendini tedavi etmemek daha iyidir.

Boğaz ağrısı ile dondurma

Anjinli dondurma yemenin mümkün olup olmadığı sorusu, pek çoğu arasında karışık duygular yaratır.

Herkes, boğaz ağrısı ile ilgili sorunla mücadele etmenin ana yollarını bilir: bal, limon veya ahududu, sıcak süt ile çay.

Ancak, doktorlar, tersine, sıcak olmayan rahatsız edici semptomları hafifletmek için gerekli olduğunu söylerler, ama soğuk, örneğin, dondurma yiyerek veya buz küplerini eriterek.

Boğazın dondurmanın etkisine olan özgüllüğü

Genellikle anjin adı verilen akut bademcik iltihabı birçok hoş olmayan semptomla karakterizedir: ateş, halsizlik, baş ağrısı, ağrılı eklemler, boğazda kızarıklık, yutulduğunda ağrı.

Birçok insanda anjina ile stabil bir ilişki, boğazda güçlü ve uzun süreli bir ağrı ve bademciklerin eşlik eden iltihaplanmasıdır.

Soğuk algınlığı damarları daraldığı için, anjina ile dondurma, bir tür anestezi görevi gören ağrıyı hafifletebilir. Sonuç olarak, iltihaplı yüzeyin alanı azalır, bu da ağrıyı azaltır ve yutulması daha kolay hale gelir.

Ayrıca bademcik iltihabı ile bir sünger gibi bademcikler püy ve plak ile ıslatılır. Yüzeylerinde, ağzın yeterince nemlenmemesiyle birlikte, kuruma, ağrı ve acıya neden olan mukus formları.

Bu nedenle, her zaman sürekli olarak nemlendirin ve mukusdan kurtulmak için yutun. Dondurma, serin ve nemli bir ortam yaratacak ve mukusun sindirilmesini teşvik edecektir.

Anjinli dondurma yemek mümkün ve ne kadar

Birçok doktor, anjinle birlikte, dondurma yiyebildiğini ve yemesini gerektiğini söylüyor. Bununla birlikte, bu, hastalığın semptomlarıyla mücadele etmenin tek yolu olması gerektiği anlamına gelmez. Sadece semptomları geçici olarak rahatlatabilir, ancak tam tedavinin yerini almayacaktır.

Angina ile dondurma, küçük miktarlarda küçük miktarlarda yenebilir. Aynı zamanda, günde 150-200 gramdan fazla plombir yememesine izin verilir (Gofretsiz), çok donmuş olmamalı, yumuşak, hafif erimiş olmalıdır.

Dondurma ne zaman dikkatli kullanılmalı

Bir boğaz ağrısı ile favori bir tedavi tarafından sağlanan bariz anti-inflamatuar etkiye rağmen, doktorlar bu şekilde semptomları kaldırmanızı önermez. Her zaman değil, eğer boğazınız acısa, boğaz ağrınız olduğu anlamına gelir.

Hasta, akut bademcik iltihabını ARVI'den ya da dondurulmuş bir şekerin kategorik olarak tüketilemediği diğer hastalıklardan bağımsız olarak ayırt edemediğinden, bir doktor tarafından doğru bir teşhis yapılmalıdır.

Akut bademcik iltihabı kolayca difteri ya da scarlatina ile karıştırılır - dondurmanın kendi kendine tedavi edilmesinin kesinlikle yasak olduğu tehlikeli bir bulaşıcı hastalıktır. Bazen anjin, bu enfeksiyonların seyrine eşlik eder ve bu da dondurmanın atılması gerektiği anlamına gelir.

Enfeksiyöz bir hastalık şiddetli bir öksürük ve ateşe sahipse, o zaman bu, alt solunum yolu hastalıkları şeklinde komplikasyonlara neden olacağı için dondurmadan kaçınmak için bir bahane olabilir: zatürre veya bronşit.

Hastalığın başlangıcında veya sıcaklığın yokluğunda kendinizi bir incelikle şımartabilirsiniz, ancak sadece hastanın durumu kötüleşmezse.

Tüyler çıkarıldıktan sonra dondurma

Bademcikler vücutta enfeksiyona karşı büyük bir bariyer görevi görür, bakterileri tutar ve sünger gibi emer. Ama bazen bademcik iltihaplı hale gelir ve artık onlara atanan koruyucu işlevi yerine getirmez, aksine, bakteriler için bir üreme alanı görevi görür.

Doktorlar bademcikleri tutmaya çalışsa da, bazen cerrahi olarak çıkarılmalıdır. Bademciklerin çıkarılmasına yönelik operasyona tonsillektomi denir. Transfer edilen tonsillektomiden sonra, doktor tarafından reçete edilen özel diyetin gözlemlenmesi önerilir.

Yiyecekler çok sıcak veya soğuk, baharatlı veya tatlı olmamalı, sert yiyeceklerden uzak durmalısınız, çünkü zaten hassas olan bir boğazda travmatize olur. Bir süre sonra, dondurma veya meyve buzu da dahil olmak üzere diyetin genişletilmesine izin verilir.

Doktor, kan damarlarını daraltmak ve olası kanamayı önlemek için ameliyattan hemen sonra dondurma yemenize izin verebilir.

Dondurma, anjin hastalığına neden olabilir.

Soruyu cevaplamak için, bir dondurma veya bir bardak akut bademcik iltihabının bir nedeni olabilir, hastalığın ne olduğunu bilmeniz gerekir.

Streptococcus bakterisinin yanı sıra stafilokok, mantar veya mikroorganizmaların neden olduğu bir enfeksiyondur. Çürükler nedeniyle vücuda daha az sıklıkla kan yoluyla havadaki damlacıklar yoluyla girebilirler.

Donmuş bir tatlı kullanarak hastalanamazsınız, ancak vücudu aşırı soğutmak ve soğuk algınlığı yakalamak mümkündür.

Soğuk, vücudun bakteri ve virüslere olan direncini azaltarak, bağışıklığı zayıflatır. Bu durumda, enfeksiyon anjinin ortaya çıkmasına ve gelişmesine katkıda bulunarak vücuda girebilir.

Vücudun hastalıklı halini ağırlaştırmamak için, sürekli olarak süper soğutma yaparak, angina ile bakım dondurma ile yemek gereklidir.

Boğaz ağrısı dondurma ile tedavi edilebilir mi

Angina dondurma tedavisine hala bir tedavi denilemez. Hastanın ıstırabını hafifletmek için bir yardımcı olarak kullanılabilir, ancak doktor ilacı reçetelemelidir.

Hastalığın nedensel etkisine bağlı olarak, doktor tedaviyi örneğin antibiyotik veya antiviral ilaçlarla reçete eder.

Hızlı iyileşmenin anahtarı, yatak istirahatine ve ağız boşluğunu nemlendirmek için bolca bir içeceğe bağlanacaktır. Akut tonsillitin tedavisi 10 gün sürmektedir. Dondurmanın anjinda yararlı olup olmadığı sorusu tartışmalıdır.

Tatlı bir ortam yarattığı için, hastalık sırasında sürekli kullanımı anjinaya neden olan patojenik bakteriler ve mikroorganizmaların büyümesine katkıda bulunabilir, bu durumda dolgu işe yaramaz hatta zararlı olabilir.

Angina ile boğazımıza ne olur?

Latince Angina "sıkmak, boğmak" anlamına gelir. Yaygın bir şekilde boğaz ağrısının bir boğaz ağrısı olduğuna inanılmaktadır, ancak bu hastalık, neden olabileceği komplikasyonlar nedeniyle, eklemler, kalp, böbrek hastalıkları nedeniyle çok daha tehlikelidir.

Streptococci'nin tüm suçu, ki bu genellikle hastalığın nedensel ajanıdır.

Streptococcus nazofarenks içine girdiğinde, bademciklerin akut inflamasyonuna neden olur ve aktif olarak çoğalmaya başlar.

Bademcikler artar, apseler olur, boğazda kızarır ve yutkunma acı verir. Bademciklerin püy oluşumu ile bu tür iltihaplanmalara akut bakteriyel bademcik iltihabı (boğaz ağrısı) denir.

Angina dondurmasının tedavi edilebileceği ve bir efsane olabileceği efsanesi. Komplikasyon riskini ortadan kaldıracak tam teşekküllü bir tedavi sadece bir doktor tarafından reçete edilmelidir.

Boğazım ağrdığında dondurma yiyebilir miyim

Ana Sayfa »Boğaz ağrısı» Boğaz ağrım zaman dondurma yiyebilir miyim

Ananaslı dondurma, yoğurt ve marmelat

 • Boğaz ağrısı ile dondurma tedavisi
 • Boğaz ağrısı önlenmesi

Angina olarak bilinen bir durum, çeşitli şekillerde kendini gösterebilir. Çoğunlukla bir veya iki bademcik iltihabıdır.

Bazen anjina, diğer iltihaplı hastalıklar, örneğin, sinüzit eşlik eder.

Bademcikler vücudunuzun bağışıklık sisteminin bir parçası olarak viral ve bakteriyel patojenlerle savaşmaya yardımcı olarak önemli bir rol oynar., Hava yollarına ve vücudun diğer kısımlarına ulaşmadan önce.

Bademcikler vücudunuzdaki herhangi bir enfeksiyonu yakalayan belirli hücreleri içerir.

Bununla birlikte, bazen, amigdala'nın kendisi, vücuda girmesine izin vermeyen aynı mikroplarla enfekte olur. Bu olduğunda, bademcik şişmiş ve iltihaplı hale gelir ve ağrıya ve rahatsızlığa neden olur. Bazı durumlarda, bir enfeksiyonu belirten beyaz irin lekeleri olabilir. Bu gibi durumlarda, doktorlar pürülan boğaz ağrısı hakkında konuşurlar.

Hasta anjina teşhisi konduğunda, dayanılmaz boğaz ağrısı ve yutma gıda ve hatta sıvıları ile ilgili problemlerden şikayet edebilir. Rahatsızlığı en aza indirmek için angina için hangi ürünler daha iyi?

 • yoğurt;
 • dondurma;
 • dondurma ve sütlü jöle;
 • taze sıkılmış meyve suyu ve kokteyller;
 • sahanda yumurta veya haşlanmış yumurta;
 • patates püresi.
 1. yoğurt. Genellikle bir çocukta ve bir yetişkinde boğaz ağrısı belirtileri için önerilir. Yine de, bir yoğurt seçerken dikkate alınması gereken birkaç nokta vardır.
  • Doğal meyve parçaları içeren bir yoğurt markası almayın. Bunun nedeni basit: Meyve parçalarının hastalığın ilk aşamalarında yutulması zor olacaktır.
  • Sağlıklı beslenme ilkelerine uygun olarak, düşük yağlı yoğurt seçmek daha iyidir. Bu, doymuş yağların alımını en aza indirecektir.
 2. Dondurma. Angina ile dondurma, boğaz ve bademciklerin "parlayan" üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Bununla birlikte, her zamanki çikolata veya kremalı dondurmayı, katı çikolata ve meyve parçaları şeklinde fırfırlar olmaksızın seçmek önemlidir. Ve çok rahatsız edici boğaz ek uyaranlar için "teşekkür ederim" demez. Az yağlı dondurma tercih edilir.
 3. Anjin ve marmelat ile dondurma
  Dondurmayı ve jöleyi de karıştırabilirsiniz. Bu ürünler milyonlarca çocuğun geleneksel favorileridir. Süt jölesi, demlenmesi birkaç saat sürse de, hazırlanması oldukça kolaydır.

Sütlü jöle yapmak için talimatlar:

 • Jelatin ¾ çorba kaşığı alın.
 • Yarım kaynatılmış su ile karıştırın ve yarım saat bekletin.
 • İki veya üç bardak süt kaynatın, ateşi söndürün.
 • Sütte 3 yemek kaşığı şeker koyun ve karışımı tekrar kaynamaya getirin.
 • Sütü jelatin ekleyin.
 • Süt biraz serin olduğunda, vanilin ekleyin ve karıştırın.
 • Elde edilen karışım bir kalıba dökülür ve dondurularak buzdolabına konulur.

Angina ile dondurma yemeden önce terapistinize danışın. Aşırı tüketimi sadece hastalığın semptomlarını şiddetlendirebilir.

Boğaz ağrısı tedavisi tonsillektomi ile yardımcı olur mu?

Çocuklar için boğaz ağrısı için en modern preparatlar bile bu hastalığın nüksetmesini önleyemez.

Sık anjina, o bademcikler cerrahi kaldırılmasını temin edebilir, yutma nefes problemleri (horlama) veya zorluk neden, çocuğun genel sağlığını etkiler okula devam müdahale.

Bu prosedür tonsillektomi olarak adlandırılır ve genellikle ayaktan tedavi edilir.

Bir çocuk, durumunu izledikten birkaç saat sonra eve dönebilir.

Bademciklerin çıkarılmasından sonra boğazda ağrının hızlı bir şekilde sakinleştirilmesi için ne tür bir gıda uygundur? Çoğu insan derdi ki: dondurma. Sonunda yumuşak yiyecekler tonsillektomi sonrası hızlanmaya katkıda bulunur ve dondurmadan daha yumuşak bir yiyecek ne olabilir? Buz "konfor gıda" olarak krem ​​ve bir hastanede (veya evde yetişkinlerde anjin tedavisi harcamak) zaman, konfor her şeyden önemlidir. Bu mükemmel bir plan, öyle değil mi?

Şimdi kötü haber: bademcik kaldırılmasından sonra boğaz ağrısı ile dondurma tedavisi en iyi seçenek değildir.

 • Aslında, birçok doktor buna karşı çıkmakta ve tonsillektomiden yaklaşık iki hafta sonra dondurma ve diğer süt ürünlerinden kaçınmaları için hastaları önermektedir.
 • Bunun nedeni süt ürünlerinin, hastalarda öksürüğe neden olan balgam üretimine katkıda bulunmasıdır. Bu, doku iyileşmesini potansiyel olarak kötüleştirebilir ve kanama olasılığını artırabilir.
 • Boğazla boğazlarını tedavi etmek yerine, şerbet veya meyve dondurmalarını sütsüz olarak kullanabilirsiniz. Ve endişelenmeyin, dondurma olmadan iki hafta bir sonsuzluk gibi görünebilir, ancak gelecekte kayıp zamanı telafi edebilirsiniz!

Anjina ile dondurma alabilir miyim ve hastalığı nasıl önleyebilirim?

Teknik olarak, dondurma tüketimi boğazda ağrıyı yatıştırmak için iyidir. Ancak, "angina ile dondurma yapabilir" sorusunun cevabı, ilk bakışta göründüğü kadar basit değildir.

Bu ürün, boğaz ağrısı için geçici bir çözüm olarak çalışır.

Soğuk, herhangi bir iltihaplanma şeklinde anında rahatlama sağlayabilir. o Bir süre iltihaplı bölgeyi etkili bir şekilde anestezi edebilir..

Bununla birlikte, anjina hastaları akılda bulundurulmalıdır:

 • Dondurma çok şeker içerir. Ağzınızı yedikten sonra durulamıyorsanız, şeker ağzınızda kalır ve ağrılı durumu kötüleştirebilir.
 • Tatlılar ve soğuk yiyecekler anjin gelişimi için suçlu ise dondurma tavsiye edilmez.

Dondurma ek olarak, çok sayıda uygun fiyatlı alternatif var. Şunları içerir:

 • Buz küpleri. İltihaplı bölge için analjezik olan dondurma ile aynı prensipte çalışırlar. Dondurmadan farklı olarak, buz küpleri şeker veya kompleks karbonhidrat içermez. Bu nedenle, anjin için dondurmanın size veya çocuğunuza verilip verilmeyeceğinden emin değilseniz, buz kullanın.
 • bal. Saf ve taze bal şekeri içermez ve bakterisidal bir etkiye sahiptir.
 • zencefil. Zencefil ilavesi ile sıcak demleme, tabii ki, boğaz ağrısı ile ilgili acıyı yatıştırır.

Neden boğaz ağrıyorsa soğuk yemeye izin verilmez?

cevaplar:

Lenchikus

Böyle bir uygulama, dostlarım Amerika'da yaşamak, ilk on yıl değil (eski Sovyetler Birliği anlamda) Bizim için tek var bu yüzden sıcak veya boğaz ağrısı ile soğuk limitsiz bir enfeksiyon ve bakteri, sadece boğaz duvar köri orada olduğunu var çünkü soğuklar))
ve hala böyle bir an "kama - kama çarpması" :-)

umut

Yapamayacağını kim söyledi? Her zaman doktorlara dondurma olduğunu söyledim.

WitcherKA

Bilim hakkında hiçbir şey bilmiyorum, ama halk bakış açısı şudur:
kama - kama dışarı knocked

Veronika Khrustaleva

Orada. ancak t.. dondurma (yeterli para) yediler ve asla tüm bilim adamları, pislikler ve Bataille, hepsi başka herkese korusun, kokteyl hakkında hiç duymadığım için. onlar da hotsettsya bu

Var! Soğukta, patojenik bakteriler sıcak içecek içiyormuş gibi çarpmaz.

Lenka Podmoskovochka

Neden olmasın Her zaman dondurma yiyorum ve bundan sonra boğazım ağrıyor! Sağlık.

Arina

Çocukluktan beri anjin tedavisi görüyorum: birkaç paket dondurma al ve git! Her şey bitti! Bence sicak sicak içiyorsun - sicak sicaksin - yapamayacagin, daha da şişlik gelisiyor.

[EN] İnanılmaz

onlar aykırı olmayan bal ile bu çayların hepsi aslında yatıştırmaya ve parlıyor çünkü Boğaz ağrısı kesilir. Bu sadece bir inflame ve dondurma yok! Çünkü boğaz aynı. herhangi bir yara. Eğer sıcak bir şey ya da buz uygulayacağınız size isabet ederse? Tabii ki, buz! Dondurmadan sadece bir boğaz ağrısı olabilir. Eğer moroshenoe yerseniz ama boğaz ağrısı tüm Tamam olduğunda !! Yine, sadece bu yüzden böyle bir çok tatsız bir duygu olabilir Yönetmelikler buz vücudun bir yerde veya bir kısmı iseler)

Boğazım ağrıyor, soğukken dondurma yiyebilir miyim

cevaplar:

O-kurt 1

Soğuk dondurma boğazda ağrıyı kızdırabilir, ama buna değmez, vücut zayıflar ve ekstra "stres" in hiçbir şeyi yoktur. Doktor tavsiye ederse, boğaz geleneksel bir şekilde, durulayın, hapları ve hatta antibiyotik tedavisi.

Anna Voronova

Musya Leningradskaya

İlk önce oda sıcaklığında bir saat beklerseniz yapabilirsiniz.

Birçok insan yemek yer. Dedikleri gibi, kama dışarı atıyor.

Alena

Ben riske etmem.

Mila Saliy

A-ah-ah-ah-ah-tabi ki değil!

Gürleyen Ağaç

Yapabilirsin, sadece ısırmayın, ama yala.

Hoolio Tabancası

Süt ürünü - nehily bakteriyel fide. Donmuş meyve suyu - kötü değil vitaminleri verir. Dondurma - bz süt - iyi (ama - buz çözülmüş).

Galina Nikitina

Boğazım kışın ağrıldığında, her zaman 2 Eskimo aldım ve caddede düz yedim. Hepsi iyileşiyordu.

Angelica Nikulina

Çoğu zaman ben yaparım. Yani konuşmak için - bir kama ile bir kama.

[email korumalı]

Tabii ki beyin de donmuşsa yapabilirsin.

Boğazın acıtması halinde çikolatanın yenilmediği doğru mu? kız arkadaşı dedi ki (((((

cevaplar:

Ona çikolata vermeniz ve zevkle yiyeceği doğru. Her şeyden sonra yazamazsınız.

Kirillov

Tatiana Arbuzova

çikolata - sağlık durumunun kötüleştiği ve buna bağlı olarak sıcaklık ve genel durum nedeniyle boğaz ağrısını tahriş eder! Tatlı istiyorum - tatlım, meyve istiyorum - muz ya da yumuşak armutlar.

genellikle yapamayacağınız bir şey yok (((((

Larisa Babenko

kolektif çiftlik

Boğaz ağrırsa, bunu tedavi etmek gerekir, ama çikolatayla değil, kesin. çikolata zevk için yenir

Boğaz ağrısı ile dondurma yemek mümkün mü?

Tabii ki değil. Eğer boğaz ağrırsa, komplikasyonlar olabileceği için aşırı soğutulmamalıdır. Ve eğer bu gerçeği ihmal ederseniz ve anlık bir zevk uğruna sessizlik verirseniz, o zaman yerine, boğaz 2-3 gün içinde geçtiğinde, istediğiniz kadar dondurma var, boğaz ağrısına kadar kazanabilirsiniz. Yani biraz acı çek.

Kategorik olarak bunun imkansız olduğunu söylemem. Ve şimdiye kadar farklı görüşler var, tek bir doktor gelmedi.

Soğuk gerçekten anestezi gibi davranır, yani ağrıyı hafifletir ve acı verici hisleri azaltır. Ayrıca soğuk algınlığı ödemini de korur. Soğuk ağrılı mikroorganizmaların çoğalmasını önler. Dondurmanın kendisi, diğer birçok ürüne kıyasla daha kolay yırtılacak şekildedir.

Ama çocuk böyle bir deneyi sevmezdi. Ayrıca hastalığın yüksekliğinde böyle bir yönteme başvurma riskini de aldım.

Küçük porsiyonlarda daha sıcak, sık sık içilir ve papatya ile durulanır.

Bir zamanlar boğaz ağrım vardı.

Ve bir yere, boğaz ağrısıyla dondurma yerseniz, ağrının uzaklaşacağını okudum.

Denemeye karar verdim - ve gerçekten de boğazımdaki ağrı hemen geçti.

Ama sonra burun akıntısı başladı ve çok uzun bir süre, iki hafta boyunca geçmedi.

Uzun zaman önceydi ve yirmi beş yıl bile bir kez bile boğazımı incitmedi.

Son zamanlarda, bir eğlence kaynağında, “çocuk için büyük bir boğaz” çağrısı yapan doktorun tarihini okudum. Çocuğun annesi onu daha kolay nefes alabilen dondurma ile besledi. Bu hikayenin doğru olup olmadığını kendiniz yargılamak. Yani - birçok kişi Rusya'da dondurma yediler - ilk sınıf öğrencilerinin okullarından yaşlılık çağında kendilerini memnun etmek isteyen yaşlı büyükannelere. Bu tatlılığı boğaz ağrısıyla yiyebilir miyim? Kesinlikle değil. Özellikle grip veya anjina olduğunda. Sadece daha kötüsü olacak. Bu durumda, dondurma daha iyi zamanlar için ertelenmelidir. Boğazını sıcak tut. Eşarp ve ılık çay (artı tedavi) sorunu çözmeye yardımcı olacaktır. Peki, boğazınız ağrırsa dondurma iyi bir şey getirmez. Yani gerçekten daha çok dondurma istiyorsanız - dondurma yemeden önce 100 kez düşünün.

Boğaz ağrısı sırasında dondurma: görüş ve karşı

Anjina palatine bademciklerin dokularının patojenik mikroorganizmalarla enfekte olmasının bir sonucu olarak ortaya çıkan akut bir hastalıktır. Enflamasyon, enfeksiyon bölgesinde ortaya çıkar, bir çok hoş olmayan semptom getirir.

Hasta nefes almayı zorlaştırır, yutmak çok acı verici, yüksek ateş ve halsizlik var. Dondurma kullanımı da dahil olmak üzere hastanın durumunu hafifletmeye yardımcı olan birçok kanıtlanmış yöntem vardır.

Dondurma - boğazda etkisi

Boğazdaki dayanılmaz ağrı, yiyecekleri yutmamasının boğaz ağrısı veya bademcik iltihabı başlıca belirtileridir. Boğaz ağrısı sakin olağan dondurma yardımcı olacaktır. Evet, dondurma!

Hafif erimiş bir ürün iltihaplı bademcikler üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Keskin acı gider, hoş olmayan duyumlar en aza indirilir.

Dondurma anjin için gerçekten iyi mi? Kullanılabildiğinde, imkansız olduğunda? Bu lezzetli, aynı zamanda ilginç bir tedavi yöntemi anlayalım.

Dr. Komarovsky: Angina nedir ve onunla nasıl başa çıkılacağı

Görüşler "İçin"

Tabii ki, dondurma, enfeksiyöz anjin gibi ciddi bir hastalık için her derde deva değildir. Ancak, bu tür bir "tedavi" yöntemi, yutulduğunda acıyı hafifletmeye yardımcı olur. Enflamasyonun akut fazında, dondurma hasta "parlayan" boğazda yumuşatıcı bir etkiye sahiptir.

"Karşı" Görüşleri

Ama yine de, doktorlara göre anjinda dondurma kullanımı, aşırı bir tedavi yöntemidir. Her zaman değil, her zaman yardımcı olur ve bazı durumlarda hastalığın seyri tam tersine komplikasyonlara neden olabilir. Boğaz ağrısı üzerindeki kolaylaştırıcı etki, dondurmanın fiziksel özellikleri ile belirlenir.

Bununla birlikte, iltihaplı bölgelerdeki kan akışında bir azalma, bağışıklık hücrelerinin daha az miktarda enfeksiyon merkezlerine geleceği gerçeğine yol açabilir ve hastalık yeni bir güçle büyüyecektir.

Bu arada, lezzetli yağlı dolgular oldukça fazla şeker içerir. Bu patojenik mikroorganizmalar için mükemmel bir besin maddesidir. Bademcik iltihabına neden olan streptokoklar, bu ortamda birkaç kat daha hızlı çoğalırlar. Bu ciddi sonuçlarla doludur: komplikasyonların ortaya çıkışı.

Bizim videoda dondurma yararları ve tehlikeleri hakkında:

Yarar ve zarar

Dondurma kullanımı sıklıkla anjina gelişiminin eşlik eden bir nedeni haline gelir, ancak erken aşamalarda bu yararlı olabilir.

Dondurma yemenin, çikolata, fındık, meyve parçaları şeklinde dolgu maddeleri olmadan genellikle en iyisi olduğu unutulmamalıdır.

Sert parçalar boğaz ağrısına daha fazla zarar verebilir. Eritilmiş tedavi, bir çay kaşığı ile hafifçe yenmeli veya küçük parçalar halinde ısırılmalıdır. Soğuk yiyeceğin böylesi yavaş bir etkisi, acıyı hafifçe hafifletir ve kuru boğazı yumuşatır.

Bezleri çıkardıktan sonra

Boğaz ağrısının seyri karmaşıksa ve bezlerin çıkarılması gerekiyorsa, dondurma da tedavi edilmemelidir.

Doktorlar, bu ürünün tonsillektomiden 2-3 hafta sonra ve süt ürünlerinin (sütlü jöle, yoğurt) kullanımını önlemeyi tavsiye etmektedir.

Herhangi bir süt ürünü, öksürüğü kışkırtmak için balgam üretimine katkıda bulunur.

Bu durum hasarlı dokuların iyileşmesini yavaşlatabilir ve komplikasyonlara yol açabilir. Öksürüğün arka planında, tekrarlayan ameliyat gerektiren kanama olabilir.

Doktorların bezlerin çıkarılması hakkındaki görüşleri:

İpuçları ve Püf Noktaları

Eğer hepiniz boğaz ağrısını dondurma ile tedavi etmeye karar verdiyseniz, o zaman az miktarda yağ ve şeker içeren bir ürün yemek daha iyidir. Süt, yoğurt eklenmeden uygun şerbetler veya meyve dondurma. Meyve, çikolata, fındık parçaları ile dondurma da uygun değildir.

Hastalık başladığında bile günde bir kereden fazla dondurma yemeyin. İltihaplı bademciklerin düzenli olarak soğutulması iyi bir şey olmayacaktır. Ayrıca, hiçbir durumda ana tedaviyi dondurma lehine almazsınız. Önerilen ilaçların kabul edilmesi zorunludur.

Ev yapımı tatlı için reçete

Bildiğiniz gibi, kendi elleriyle hazırlanan ev yapımı dondurma, mağaza meslektaşlarından çok daha lezzetli ve daha faydalıdır. Evde hazırlamak çok zor değil. Bu gerektirecektir:

 • bir bardak süt;
 • tavuk yumurtası;
 • kum şekeri 2 yemek kaşığı. l.
 • 1 paket vanilya şekeri.

Hazırlama yöntemi:

Yumurta iyice şekerle dövülür ve bir mikser ile vanilin. Kırbaçlama işlemi sırasında süt yavaş yavaş eklenir.

Kütle tamamen homojen hale geldiğinde ve hacim olarak biraz arttığında, bir tencerenin içine dökülür, daha sonra düşük ısıda bir kaynamaya kadar ısıtılır. Ama izlemek gerekli: karışım kaynatılmamalıdır.

Süt ile ısıtma işleminde şeker ve yumurta atmaya devam edilmelidir. Böylece katılaşırken buz kristalleri oluşmaz. Daha sonra sıcak karışım hafifçe soğutulur, hazırlanan formlara dökülür ve birkaç saat boyunca bir dondurucuya konulur. Gelecek dondurma donmuş olsa da, birkaç kez karıştırmanız gerekir.

4-6 saat sonra ev dondurma tamamen hazırdır. Reçel, şurup veya bağımsız bir yemek olarak yenilebilir.

0P3.RU

soğuk algınlığı tedavisi

 • Solunum hastalıkları
  • soğuk
  • ARVI ve ARI
  • grip
  • öksürük
  • zatürree
  • bronşit
 • KBB hastalıkları
  • Burun akıntısı
  • antritis
  • bademcik iltihabı
  • Boğaz ağrısı
  • kulak iltihabı

Boğazım ağrdığında dondurma yiyebilir miyim

Boğazım ağrdığında dondurma yiyebilir miyim?

cevaplar:

ivan bourkov

İnsanlar sadece YOK olduğunu söylüyorlar, yok, soğuk sadece daha kötü. Ama aslında, her zaman böyle değil. 1998'de hayal edebileceğiniz en korkunç anneyle hastaydım. HERHANGİ bir şey yiyemedim, çok yaralandım. 2. günde, dondurucuda dondurma buldum ve yemeye başladım. MUCİZE HAKKINDA, boğazım donuyor ve acı neredeyse gitmişti, bu da bana yemekten ve dondurmadan sonra başka yiyecekler yememe izin verdi.
Kısacası, bazen sadece yardımcı olur.

Petrovich

Hayır, daha da kötü olacak

tanushkins

hayır, elbette, acı çekmeliyiz ve kendimize pişmanlık duymalıyız.

Efremchik

buna değer değil daha iyi. Ama tekmelenen bir kama diyorlar.

Ed Khalilov

evet yararlıdırlar - kamaya sahip bir kama.

vishnya_ok

arkadaşlarımdan biri, dondurma yedim, hatta ertesi gün iyileşti)

WitchLiL

Sen sadece dikkatle yapabilirsin)

Kişisel Kabin Çıkarıldı

Olga Kovaleva

İnsanlar kama bir kama ile kama diyorlar, bazen korkuyorlar. ve bazen daha da kötüleşir. nasıl acıttığına ve neyin kışkırdığına bağlı.

Zoe Güzel

OOOOOOOOOOOOOY, oh, oh, boğaz ağrısı ve istediğim gibi o kadar çok morozhenogo.Umirayu istiyorum ama nelzyayayayayayayayayayayayayayayayayayayayayayayayayayayayayayayayayayayayayayayayaya.Budet huzhe.Pishu fazla, ama çok Slyunkov akışında, her kız vkusnono dondurma tarafından yaladı, tüpün evde ve champing oturup, AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Smetlanka

kama takozları söndür
bir kez boğaz ağrım vardı ve nehre gittim (yaz mevsiminde), banyo ve ertesi sabah boğazım ağrıyor
sana çok iyi şanslar

Ararat Avakyan

Dondurma anjin yemesi için yararlıdır. Bana da bir anda bir anjina bir anjina ile geçti bir anjin geçti veya üç gün ve 5 yıl içinde gerçekleşmiş bir anjina ile hasta veya hasta değilim!

Dondurma varsa boğazını tedavi etmek mümkün mü?

cevaplar:

Yelena

Abrek

Bu iyi bir soru.. biz çocukluktan beri var ki, acıktığında acıktığında kremin vkoem olamayacağını söylüyor. Ancak ABD'de boğaz ağrısına aykırı dondurma yiyin. Ben kendim probyval olmadım, muhafazakar bir insanım... ama bunun kesin olarak bilinmesi gerçeği.

Drahmaputra

daha iyi giyotin etkisi daha iyi

Kişisel Kabin Çıkarıldı

ya tolko tak ben delau! Vsegda Pomogaet! bir kogda temperatyra nado v bassein xodit! % 100 garantili!

Olga K.

Dondurma - hayır!
Ama Kalina ile bal - evet! Evet, lezzetli!

bryuliki

Tedavi ettiğimden değil, ama kendi başıma boğaz ağrılı dondurmanın acı vermediğini biliyorum, hatta daha da kolaylaşıyor.

Medvedev Denis

İnsan vücudu araba gibidir, eğer soğuksa, gitmez

Fidelia

Bunun mümkün olup olmadığından emin değilim, ama komşum DAİMA, boğazı ağrdığında, dondurma ve bunun ona yardım etmenin tek yolu olduğunu söylüyor. Elbette, fenomen, ama gerçekten öyle.

Maria Timakova (Sterkhova)

Hayır değil. Bu bir yanılsamadır. Yani diyorlar, çünkü soğuk acıyı "donduruyor", o zaman daha da kötüleşecek. Limon ve ballı sıcak çay ve mümkün olduğunca sık gargara içilmelidir.

Igor Tsoi

yapılabilir! sadece neproeshtaratsya. Mikroplar da soğuktan ölüyor

Lyuba

Böyle bir yöntem hakkında duydum, standart bir briket yemem gerekiyor ve ağrı elimden alınacak... Çok nadiren, kendimi bile denemeyeceğim.

Boğaz ağrıyorsa, soğuk içmenin mümkün olup olmadığı ya da daha kötüsü olabilir.

cevaplar:

♍Galina Zhigunova♍

Bu istenmeyen bir durum çünkü ikinci bir hastalık dalgası alacaksınız. Burada boğaz ağrısı olmadan soğuk birşeyler içeceksin ve bundan sonra mutlaka acı vermeye başlıyor. Genel olarak, soğuk ve içecek tüketmek çok tehlikelidir, bağırsakların dönüşü olabilir.

Safarov Denis

Şeker ile soğuk sıcak çay içmek ve ballı daha sıcak süt tavsiye edilmez.

polyakova

Kira Rosa

Helena

Genel olarak, boğaz biraz süzülen sıcak süt ile tedavi edilir. yağlar

Tatyana Silantieva

Daha iyi saçma ya da dondurma! İnsanların yolu - kontrol edildi!
Sadece izinli olduğunuzda harekete geçer ve siz buna uymazsınız.
Genel olarak, bir kişi uzun bir süre zorlandığında (ya da kendini zorladıysa) bir şey yapması için boğaz ağrır. Birisinin (psikolojik olarak), birisi için “boş bir yer” olduğu hissini taşıyordu; görüşünün hiç kimseye ilgi duymadığı ve umursamadığı, vb.
Genel olarak, bir boğaz ağrısı ile - YES ONURLU DISTINCT! Ve hepsi bir anda geçer!
İyi şanslar!
Ve hatta (gelecek için), size yakın olan kimsenin "tatlı" olduğunu düşünün, "YAŞAMINIZI ŞARKIYORSUNUZ", yani onu, fakir, hastalandı. Belki bu kişi biraz yana hareket etmeli?
İpucu: eğer solda ağrıyorsa - bu bir erkek, sağda ise - bir kadın.
İyi şanslar ve iyi geçin.

Renata Fedorovyh-Vetchinov

Sıcak da imkansız-GÜÇLÜ ISI İÇECEK

Kristina Markelova

Ne tür sorular aptalca?
Kesinlikle, hiçbir şekilde soğuk içmeyin, boğazınızı uçurmak için ayağınızı sıcak tutun
oda sıcaklığında içecek su, neden size soğuk

Alla Borisova

Sıcak içmek gerekir. Buradan okuyun:
[link proje yönetiminin kararı ile engellenir]
(signs = kaldır ve ardından bağlantı eklenemez)
[link proje yönetiminin kararı ile engellenir]

Olga Luchsheva

Yapamazsın, limonlu çay içebilirsin)

Bir sıcaklıkta dondurma alabilir miyim?

cevaplar:

Marguerite (ateşli)

Yapabilirsin! Kama bir kama ile çaldı! Bir kez daha kontrol edildi!

Gizli.

sergey savinov

kaynatın ve orada..

FeaCoFea

arzu edilmez! Boğaz hala soğuk tutacak

Antonina Bakhtina

biraz yiyebilirsin ve kaymalı olmalı! biraz soğutulmuş, bazı bakterileri öldürür

Masha Yaroslavtseva

gerekli değil, ancak bir mikrodalgada yaklaşık 20 saniye eritmek mümkün ise)

Nikolay Gorelov

Burada, en önemlisi, hastalığın hangi aşamasında terlemeyin. Zamanında veya keskin bir alevlenme durumunda bir gelişme olabilir.

Irina Serikova

yapabilirsin. Eğer gerçekten istiyorsan. Gerekli.

Jana Anne-pe

Lyudmila

Bu tür aşırı sıcaklıklardan kaçınılmalıdır.

VideoKis

Ben çok hasta (boğaz ağrısı) bir çocuk olarak hatırlıyorum ve kış baba annem yasaklara rağmen bana aldığı, ve gerçekten dondurma istedi, ben izi yedi. Gün boğazında zaten acı yoktu)))

Sağlık hakkında 9 şüpheli gerçekler

Sıcak çay özofagus kanserine neden olur, hamile kadınlar ayaklarını ayağa alamazlar, taslaklar soğuk algınlığına neden olur - ve diğer tartışmalı sağlık iddiaları

Boğazını incittiğinde, dondurma yiyemezsin

Dondurma, boğaz ağrısına lokal anestezi olarak etki eder. Soğuk bir süre sinir uçlarını "dondurur" ve acı çekilir. Aynı zamanda, soğuk içecekler veya dondurma yüksek yağ içeriği aksine mukoza zarını tahriş etmeden nazikçe boğaz duvarlarını sarmak için izin veriyorsa ve hasta geçici rahatlama hisseder. Ama nedeniyle hipotermi kan damarlarını daraltır ve bakterilerin aktif büyüme sitesine bağışıklık sisteminin daha az hücre teslim etti. Onlar da benzer bir soğutma etkisi, ancak hastalığı şiddetlendirebilir değil: Bu nedenle, yerine dondurma, doktorlar kullanmaları tavsiye edilir, örneğin, mentol ile pastilleri.

Sonuç: Dondurma sadece geçici olarak ağrıyı hafifletir, ancak lokal bağışıklığı azaltır.

Boğazım ağrıyor ve boğaz ağrısı belirtileri olduğunda dondurma yiyebilir miyim?

Angina çok tatsız bir hastalık. Angina ile ilgili en büyük sorun, özellikle yutulduğunda şiddetli bir boğaz ağrısının olmasıdır.

Bademcik iltihabı diyeti sırasında, hastalığın şiddeti temelinde seçilmelidir. Özellikle dondurma etrafında birçok soru var. Bazı doktorlar angina ile dondurma yemeyi öneriyor, biri soğuk tatlı yemeye karşı kategorik olarak.

Herkes doğruyu bilir: düzgün beslenmiş bir diyet, en korkunç hastalıklar için bile, tedavinin temelidir.

Yutma az olduğunda veya hatta tamamen gittiğinde boğazda hoş olmayan bir his uyandıran yiyecekler vardır. Angina'nın bu harika şifacılarına, tüm bilinen ve elde edilebilen "yumuşak haşlanmış" yumurtalar; yumuşak, sıcak süt sebzeli patates püresi havuç ile pişirilir; meyve (ama değil narenciye) meyve suları ve dondurma.

Angina (tonsillit) çok tehlikeli bir hastalıktır. Sadece bir kişinin kardiyovasküler sistemi de dahil olmak üzere, bademcik iltihabı ile konuşmak, yemek yemek ve içmek zordur, komplikasyonlar sık ​​görülür. Anginayı tedavi eden ilaçlar yararlı olmalı, bakterilerle savaşırken vücudun güçlendirilmesine yardımcı olunmalıdır.

Boğazın dondurmanın etkisine olan özgüllüğü

Bir gün yüksek kaliteli dondurmaların küçük bir kısmının, bademcik iltihabı olan bir kişinin boğazındaki ağrıyı hafifletmesine yardımcı olabileceği bilinmektedir. Ama sadece bir dondurma kullanarak boğazını tedavi etmek imkansız!

Dondurma hastalığı tedavi eden doktor tarafından reçete edilen karmaşık tedaviden sadece küçük bir halk ilaçtır.

Dondurmanın etkisi fiziksel özellikleriyle açıklanabilir: şişmanlık ve serinlik.

Soğuk boğaz ağrısı tedavisi genellikle "insanlar arasında" uygulanır. Dondurmanın soğutma etkisi altında bademciklerdeki kan damarlarının güçlü ve hızlı bir şekilde daralması söz konusudur. Sonuç olarak, hacimleri azalır ve iltihap alanı azalır. Bu nedenle, enfeksiyonun etkisi altında olan bir kişide iyileşme hızlanır.

Boğaz ağrısı olan dondurma, bademcikler üzerindeki plakayı temizlemeye yardımcı olabilir. Bu etki, dondurmanın yağ bileşeni tarafından teşvik edilir, bu sayede pus kaynaklı yaraların iyileşme süreci ve patojenik bakterilerin hayati aktivitesi sonucu oluşan toksik maddeler oluşur. Ve dondurmanın soğukluğu boğazda tahrişi yatıştırır ve içindeki acı hissini azaltır. Buna ek olarak, lezzetli bir tatlı porsiyon yeme - dondurma, her zaman ruh halinizi, özellikle de bebeğin boğazını düzeltebilirsiniz.

Angina ile dondurma yemek mümkün ve hangi miktarda?

Boğaz ağrırsa, kişi her gün 150-200 gr dondurma yiyebilir. Ve kullanmadan önce kullanılmalıdır. Sert, ama kremsi kıvamlı tatlı, serin bir kitle değil.

Çikolata veya doğal tadı olan yüksek kaliteli bir kremalıya tercih edilmelidir. Boğazda tahrişe neden olabilecek ek dolgu maddeleri (meyve veya fındık parçaları) kullanmayın.

Ne zaman dikkatle dondurma yedin?

 1. Anjina belirtileri çok nahoş hastalıkların belirtilerine benzer - kızıl ateş ve difteri. Bu hastalıklar sayesinde, bu lezzetli tatlı kullanımı sadece şiddetli bir komplikasyona neden olarak, onların seyrini artırabilir. Bu nedenle, doktor anjinayı doğrulamazken, dondurma yememek kesinlikle yasaktır.
 2. Sınırsız miktarlarda dondurma yerseniz, özellikle hasta olduğunuzda, patojenik bakterilerin vücuduna en hızlı şekilde nüfuz etmesi için elverişli koşullar sağlayabilir ve sağlığınızı daha da kötüleştirebilirsiniz.

ılık su ile ağzı çalkalayın ya da ılık (sıcak değil!) Tea ile lezzetli bir tatlı içmek için her yemekten sonra olmak yeterince sık dondurma yeme, tehlikeden kendini kurtarmak için. Aksi takdirde, üründe bulunan süt şekeri, hastalık koşulu ağırlaştırılmış hale ağızda kalması.

Tüyler çıkarıldıktan sonra dondurma

Ne yazık ki, sık tonsillit bademciklerin çıkarılmasına yol açabilir. Postoperatif dönemde tedavide ana şey doğru beslenmedir.

Tonsillectomy (bademcik kaldırmak için ameliyat) önce lezzetli deniz mahsulleri 2-3 porsiyon yemek tavsiye edilir. Ancak bu serinletici tatlıdan sonra, 15 günden az olmamalıdır. Ve bu durumda, yasak sadece dondurma değil, aynı zamanda süt bazlı diğer tüm ürünler için de geçerlidir.

Çoğunlukla süt maması, tükürüğün hızlı oluşumuna katkıda bulunur ve ayrıca büyük miktarda balgamın tahsis edilmesinin nedenidir, bu da ameliyattan yeni çıkmış bir kişiye neden olabilir, güçlü bir öksürük provoke edilebilir. Sonuç olarak, boğaz kanaması açılacak ve iyileşme süreci daha da kötüleşecektir.

Sıklıkla tonsillektomiden sonra, süt bileşenine göre gerçek dondurma yerine, meyve buzu yemek tavsiye edilir. Ama tedavi etmeden önce doktorunuza danışmalısın. Ve sadece böyle bir zevk almak için tavsiyesinden sonra.

Dondurma, boğaz ağrısı neden olabilir mi?

Özellikle ısıda çok fazla dondurma yerseniz, boğaz ağrılarından kaçınılamaz. Bu bir yanılsamadır. Özellikle bu lezzetli ve ekonomik tüm inceliklere çok düşkün olan bu türden çocuklardan muzdarip.

Angina, tehlikeli bir enfeksiyöz bakteriden kaynaklanır - streptococcus, dondurmada kök salmaz. Kötü hazırlanmış bir üründe bile hastalığın etken maddesini yaşamayın.

Şiddetli kusma ve ishal eşlik kötü pişirilmiş ürünün sonucunda zehirlenmesi - önleyebilir tehlikelerden dondurma tüketimi özellikle listeriosis kaydedilmiştir. Bu dondurma, bulaşıcı bir bakteri - listeria içeriyorsa oluşabilir. Bu nedenle, yumurta, ev yapımı dondurma hazırlanmasında uyanık ve ısı işlemine yumurta içeriğini açığa çıkarmak gerekir.

Aynı zamanda, soğuk dondurma kullanarak, aynı anda alt-soğutucunuz varsa, soğuk algınlığına da sahip olabilirsiniz. Bağışıklık sistemini zayıflatan ve patojenik virüsleri ve bakterileri, boğazın hastalığa yakalanmasından vücuda tutunan hipotermidir. Bu nedenle, bu tatlıyı bir taslak yürüyor, serin bir odada yiyin ve sokakta kışın kesinlikle yapamazsınız!

Dondurmadan boğaz ağrısı yok. "Tek oturuşta" ve her gün birkaç porsiyon için yerseniz bile. Eğer bir doz dondurma yedikten sonra boğaz ağrısı varsa enfeksiyon bulaşır ve bunun için uygun koşullar vardır.

Halk ilaçları ve anjina ile mücadele yöntemleri

Bugün, ilaç anjina için resmi olarak onaylanmış gıdalarda dondurma içermez. Dahası, iyileştirici etkisi ile uyuşmuyor.

Oysa tıbbi görüş birliği içinde değildir ve bal ile sıcak çay ile aşağı yıkanmış bu tatsız hastalığı tedavi etmek için halk çare saygı ve genellikle yüksek kaliteli çikolata, krema veya dondurma yararlanmak boğaz ağrısı tedavisinde tavsiye olanlar vardır.

Avrupa'da anjin tedavisinde son 50 yıldır, dondurma veya meyve buz kullanımını uygulanan ürün sadece doğal, taze, kaliteli malzemelerle, hiçbir yapay renklendirici içermez yapılır şartıyla.

Ev tipi dondurucuda, her zaman yüksek kaliteli, kanıtlanmış hammaddeden el yapımı lezzetli ev yapımı birkaç porsiyon olacaksa, iyidir.

Yani, anjinli dondurma yenebilir, ama ana şey önlemi bilmek!

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğazın angina ile daha iyi yağlanması

Akut tonsillit bademcik iltihabı ile karakterizedir. Bu enfeksiyöz hastalığın yenilmesi durumunda, boğazın anjina ile nasıl yağlanacağı sorusu çok ilgili hale gelmektedir.

Farenjit: yetişkin hastalarda evde tedavi

Boğaz hastalıkları yaşam boyunca bir kişiye eşlik eder. Mevsimsel soğuk algınlığı, burun hastalıkları, çürükler - bunların hepsi kuşkusuz mukoza zarının durumunu etkileyecek ve pek çok hoş olmayan anlar yaşatacaktır.