Loading

Boğaz için gazyağı

Yüzeysel olarak ilaca aşina olan kişiler, kerosenin uzun bir süre boğaz patolojileri için ilaç olarak kullanıldığına şaşıracaklardır. Bu davaları sadece kötüye kullandıkları ve bu çare için 3-4 bardak aldıklarında zarar verir. Diğer durumlarda, ilk aşamalarda ve boğazın diğer hastalıklarında anjina ile savaşmaya başarılı bir şekilde yardımcı olur. Ancak, bu tür halk yöntemlerine başvurmadan önce, özellikleri ve kontrendikasyonları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Gazyağı özellikleri

Madde şeffaftır ve yağlı bir kıvama sahiptir. Yağ arıtma işleminden elde edilmiştir. Teknik uygulamaların yanı sıra pediküloz, bademcik iltihabı ve bademcik iltihabı ile mücadelede kerosen kullanılır. Alternatif tıbbın bazı ateşli hayranları, önleme için gargara çekerken kullanırlar. Ve tüm bu araç şu özelliklere sahip olduğu için:

 • dezenfeksiyon
 • antiparaziter etkiler;
 • kurutma;
 • bademciklerin dokularına derin nüfuz etme;
 • damar genişlemesi;
 • ağrıyı hafifletir.

Bu hastalıklara karşı savaşır:

 • boğaz ağrısı;
 • bademcik iltihabı;
 • tüberküloz;
 • migren;
 • onkolojik hastalıklar;
 • çürükler ve burkulmalar.

Ayrıca, bu araç diğer hastalıkları güçlendiren, gençleştiren ve önleyen özellikler nedeniyle tavsiye edilir.

Gazyağı hakkında resmi ilaç

Boğaz için kerosen kullanımının tarihi çok belirsizdir. Bu durum, bu çare korkunç ve ciddi hastalıklardan kurtarıldığında, iyi bir sonuca sahip vakalar olduğu gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Ancak, bu maddenin kullanımının felaketle sonuçlandığı durumlar da vardır. Bu nedenle, kendi kendine ilaçlama yapmadan önce, bir doktor görmek için değerlidir. Sonuçta, bu birisine yardım eden, bir başkası olmayan ve diğerleri için kurtarma sürecinde herhangi bir rol oynamayan tamamen bireysel bir ilaçtır.

Resmi ilaç boğaz için gazyağı kullanımını onaylamaz. Ona ilaç bile saymıyor. Birçok insan bu aracın etkililiğine inanır, ancak kerosen tarafından uygulanan çeşitli derecelerde zarar gören vakaların çok eşliliği vardır.

Nijeryalı bilim adamları, kerosenin staphylococcus, streptococcus gibi bakterilerle ve basil cinsinden diğer elementlerle savaşmadığı bir çalışma yürüttüler.

Bu maddenin yapabileceği tek şey maya benzeri mantarı öldürmektir. Halk tedavisine başvurmak ya da değil, bir hastanın işidir, çünkü bu çözüm hakkındaki görüşler radikal olarak zıttır.

Kontrendikasyonlar

Akut anjina vakalarında gazyağı kullanılmaz. Sonuçta, o zaman hastanın genel durumu kötüleşebilir. Bu çare boğaz için tahriş edici olarak hizmet edebilir. Geleneksel olmayan terapi yerine hastanın antibiyotiğe ihtiyacı vardır. Boğaz yanıkları da bilinmektedir. Bu nedenle, hiçbir koşulda içeride gazyağı kullanmayın.

Başka kontrendikasyonlar var:

 • tahriş ve boğazın yanması;
 • böbrek ve karaciğer patolojisi;
 • kerosene karşı alerjik bir reaksiyon;
 • kanama;
 • bronşiyal astım;
 • anemi;
 • malign tümör.

Durulama sırasında rahatsızlık hissederseniz, bu prosedürü durdurun ve boğazınızı temiz su ile durulayın. Maddenin izin verilen dozu 20 gramdır.

Verilen maddeye çocuğun boğazını tedavi etmek imkansızdır.

Çocuklara gazyağı ile gargara vermeyin. Ve bunların hepsi çocukların daha akut anjinaya sahip olmaları ve bozulma nedenini belirlemeleri zor olduğu için. Maddenin zehirlenmesi ve anjin belirtileri benzer olduğundan. Buna ek olarak, boğazdaki bademciklerin açılması ve mukozanın diğer bölgelerine dokunmama sorunu vardır. Bebeğin vücuduna zarar vermeyen ilaçları seçmek daha iyidir.

Hamile ve emziren annelere yasaklı gazyağı. Gelecekteki çocuğunuz korunmalıdır, çünkü zehirli maddeler bebeğin sağlığını etkileyebilir.

Gazyağı arıtma

Durulamadan önce, kerosen temizlenmelidir. Birkaç yolu vardır:

 1. 3 litrelik bir kavanozda, 1 litre madde ve 1 litre sıcak su dökülür. Bu gemi sıkıca kapanır, 2-3 dakika kuvvetle çalkalanır. Bazen basıncı yükseltmek için kapağı açınız. Çözeltinin demlenmesine ve dökülmesine izin verilir. Her şey çok dikkatli bir şekilde yapılır, böylece tortu, su ile kerosenin sınırında görülebilen madde ile dökülmez. Zehirlenmeyi önlemek için, bu işlem iyi havalandırılan bir odada açık bir alanda gerçekleştirilir.
 2. Her şey yapıldığı gibi, ilk durumda olduğu gibi, sadece her bir bileşenin litresi başına değil, her birinin yarısı kadardır. Temiz bir çözelti elde ettikten sonra, yarım bardak tuzu ekleyip çalkalayın. Bir gün bekletin ve aktif kömür ile filtreleyin. Sonuç kirli renkli bir sıvıdır. Nastaivaetsya, kerosen birleştirir ve ayrıca tedavi için kullanılır.
 3. Konteynere üç yemek kaşığı tuz eklenir ve gazyağı gazlı bez ile süzülür. Ardından, bir kavanoz solüsyon tutacak, içine su dökün, böylece tanktaki gaz yağı seviyesinin üzerinde olacak bir tencere kullanın. Düşük sıcaklıkta bir kaynamaya getirilir ve 90 dakika kaynamaya devam eder. Elde edilen saflaştırılmış ürünü karanlık bir kaba dökün, güneşin kutuya ulaşmadığı yere koyun. Yıl sıkıca kapalı ve saklanır.
İçeriğe geri dön

Tedavi talimatları

Kerosen üzerinde merhem veya durulama kullanırken, bu özelliklere dayanırlar: dokulara derin nüfuz etme, ısınma etkisi ve kan dolaşımının hızlanması. Bu ilaç, hem bulaşıcı hücreleri hem de faydalı olanları temizler.

Kerosende toksik elementler vardır, kullanımında dikkatli olmaya değer.

Gazyağı ile gargara kurallara göre kesinlikle yapılmalıdır.

Bu çözümü kullanırken, bir asistana sahip olmak gereklidir. Boğazını pamuklu çubuk veya bandajla temizleyin. Bademcik yağlama iki haftadan fazla tavsiye edilmez.

Durulama birkaç şemaya göre gerçekleştirilir:

 • Metal bir kapta az miktarda çözelti ısıtılır. Köpürmemesi için dikkatlice bir soda ekleyin. Çözeltiyi soğutmak için zaman verilir ve durulamaya başlayabilirsiniz: burun kapanır ve ağız birkaç saniye durulanır. Hemen tükürmek gerekiyor. En fazla beş ziyaret yapılır, ancak organizma için daha küçük bir miktar tercih edilir.
 • Diğer yöntemlerin kardinal farklılıkları yoktur. Bir bardak ılık suda, maddenin bir çay kaşığı eklenir ve düzenli durulama çözeltisi olarak uygulanır.
 • Ayrıca bu ilaç tatlı çayın içine eklenir ve ondan tentürler yapılır.

Bu yöntemleri uygulamada uygulamadan önce, vücudun maddeye nasıl tepki verdiğini test etmek gerekir. Kulağın arkasında küçük bir kerosen yaması bulaşır. Bir kaç saat içinde kızarıklık veya kızarıklık şeklinde bir değişiklik tespit edilmezse, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gazyağı ile Tarifler

 1. Ürün kullanıma hazır olduktan sonra tedavi edilmesi gerekir.

Yemeklerden yarım saat önce, bademcikleri günde üç kez kerosen ile ovun. Her gün bir hafta boyunca maddeyi kullanın, bademcikler üzerinde apse oluşursa, tedavi sürecini durdurmak gerekir. Böyle durumlarda bir doktora danışmak önemlidir, apselerden kurtulmaya yardımcı olur. Bağımsız komplikasyonlardan kurtulmak için tavsiye edilmez.

 • Yarım yemek kaşığı soda, bir çorba kaşığı gazyağı ve ılık su. Bütün bunlar karışık ve uygulanmış.
 • 50 ml su ve 10 damla madde karıştırılır ve haftada her gün yedikten sonra kullanılır. Bundan sonra 12 gün ara vermeye ve gerektiğinde rotayı tekrarlamaya değer.
 • 3 litrelik bir kavanozda: yeşil ceviz ve malzeme. Kerosen somunları tamamen kapatmalı ve boynundan 4 parmakla daha alçak olmalıdır. Bu banka sıkıca kapatılmış ve 3 ay boyunca karanlık ve soğuk bir yerde yuvarlanıp ayrılmak daha iyidir. Üç ay sonra bu araç kullanılabilir. Çözelti ile emprenye edilmiş bir gazlı bez sürün ve boynun en çok hissedildiği bölgeye koyun. Üstüne plastik bir film koyun, bir pamuklu yün tabakası koyun ve bir şeyle kaplayın, böylece tülbülü 4-5 saat tutabilirsiniz. Prosedür süresi bittiğinde, swab'ı çıkarın ve bir yanma önleyici ajan olan kerosen ile temas eden yeri işleyin. Kızarıklık ciltten kaybolduğunda 3-4 gün sonra sıkıştırmayı tekrarlayabilirsiniz. Tedavinin seyri 4-5 kompresden oluşmaktadır.
 • Kanser derisi ile, sadece bu tarifi kullanabilirsiniz: Bir maddenin bir çay kaşığı acı yandığı yerde bir parmak veya avuç içi ile ovulur. Nüks süresi 2-3 saattir.
 • Tedaviyi kerosene göre uygulamadan önce, yüzlerce kez düşünün - bu yöntemlerin gerekçelendirilip gerekmediği. Yanlış tedavi felaketle sonuçlanabilir, çünkü zehirli bir madde olan kerosen, sağlığa zararsız bir zarara neden olabilir.

  Ilk doktor

  Anjin durumunda boğazımı kerosen ile temizleyebilir miyim?

  Bu hastalığın halk tedavisinde anjinada kerosen kullanılır. Anjin içinde kerosen ile tedavi etkilidir ve bu yöntem yaygın olarak kullanılır: kerosen ile gargara yapabilir veya bademciklerle yağlayabilirsiniz. Ancak, bazı doktorlar bu tedavi yönteminin tehlikeleri ve etkisizliği hakkında konuşurlar.

  Anjina kerosen ile nasıl tedavi edilir? Tıp, bu maddenin anjinadan muzdarip bir kişiyi tedavi edebildiğini inkar etmemektedir, ancak doktorlar ürünün insan vücuduna zarar verdiğini söyler (zehirlenmeye yol açabilir).

  Gazyağı, yağ arıtma ürünüdür, renksiz bir sıvı, hafif yağlı, keskin bir kokuya sahiptir. Verilen sıvının, bir kişi için yararlı olan çeşitli özelliklere sahip olması nedeniyle sıklıkla alternatif tıbbında kullanılır.

  • metabolizmanın iyileştirilmesi;
  • künt ağrılar.
  • antiparaziter eylem;
  • anti-enflamatuar etki;
  • dezenfekte etme eylemi.

  Bu özellik, ürünün akut bademcik iltihabını tedavi etmede etkili bir ilaç olduğunu göstermektedir. Etkilenen mukoza zarını kurutur, bademciklere çarpan patojenik mikropları yok eder. Ana şey, semptomların başlamasından hemen sonra maddeyi kullanmaya başlamaktır. Boğazdan gelen gazyağı sadece bu durumda etkili olabilir.

  Bazı uzmanlar, yağ ürününün bu tür terapötik özelliklerinin, asiklik hidrokarbonlar grubu olan alt alkanlardan gelen maddelerin etkisiyle ilişkili olduğuna inanmaktadır. Bazı narkotik etkiye sahip olduklarına inanılmaktadır, bu da ağrıda bir azalmaya yol açmaktadır.

  Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

  Madde ne zaman kullanılmamalıdır? Boğazın kerosen ile tedavisi şu durumlarda kontrendikedir:

  Ancak, doktorlar ebeveynleri çocuklarda anjini kerosen ile tedavi etmenin mümkün olmadığına dair uyarıyorlar. Bu zehirlenmeye yol açabilir. Bu yöntemi tedavisi için karar verirseniz, çocuklarda boğaz ağrısı belirtileri (bu güçsüzlük ve iştah, baş dönmesi ve mide bulantısı kaybı), onlar iyi zehirlenmesi petrol ürünleri belirtileri ile karıştırılabilir ve böylece durumu kötüleştirebilir çeşitlidir unutmayın.

  Çocuklarda akut bademcik iltihabı yeterince hızlı oluşur ve bu, bu maddeyle tedavi için bir kontrendikasyondur.

  Çocuk anjina hastası ise, hemen bir doktora danışmanız veya daha geleneksel yöntemlerle tedavi etmeniz gerekir (bal veya soda ve tuzlu gargara kullanın). Çocuklara böyle bir tedavi alerjiye neden olmaz.

  Bir pürülan birikimin ortaya çıkmasıyla, kerosen ile muamelenin imkansız olduğunu unutmayın. Doktor daha etkili antibakteriyel tedavi önerecektir. Aynı şey bademcikler üzerindeki kopmalar için de geçerlidir. Eğer ortaya çıkarlarsa, o zaman kerosen kullanamazsınız (hem yetişkinler hem de çocuklar ciddi komplikasyonlara neden olabilir).

  Geleneksel tıp, aşağıdaki durumlarda kerosen kullanımını önerir:

  • iltihaplı,
  • yutma güçlüğü ile
  • erken bademcik iltihabı ile.

  Angina akut bademcik iltihabıdır. Bu hastalık oldukça hızlı gerçekleşir, bu nedenle erken aşamalarda kerosen kullanımı ile, sadece geç kalabilir.

  Madde, aşağıdaki durumlarda kullanılamaz:

  1. Hastalığın bulaşıcı bir formu. Angina sadece viral bir patojen değil, aynı zamanda bir mantar veya bakteri tarafından da ortaya çıkabilir. Bu durumlarda, doktorlar antifungal veya antibakteriyel ilaçlar reçete eder.
  2. Vücudun güçlü zehirlenmesi.
  3. Pürülan baskın.

  Bu durumlarda antibiyotiklerle tedavi edilmelidir. Kronik bademcik iltihabı ve farenjit ile birlikte yağ kullanılması önerilmez.

  Tedavide saflaştırılmış ürünü kullanmak gereklidir. Sıcak su ile karıştırarak temizleyebilirsiniz. Karıştırdıktan sonra, kabı birkaç dakika çalkalamak ve şişedeki basıncı azaltmak için kapağı periyodik olarak açmak gerekir. Madde başka bir kaba boşaltılmalıdır. Çiftlerde zehirlenmemesi için sokağın tüm prosedürünü yürütmek gerekir.

  Ürünü temizlemek için farklı bir yöntem kullanabilirsiniz. Maddenin 0,5 litresi 0,5 su ile karıştırılır. Ayağa kalk ve birleştir. Kerosene (0.5 bardak) tuz ekleyin. Karışım 24 saat süreyle infüze edilir, daha sonra odun veya aktif odun kömürü kullanılarak süzülür. Alınan sıvı ısrar edilir, bir gün sonra kullanılabilir.

  Başka bir temizlik yolu var. Daha fazla emek-yoğun ve maddenin kaynatılmasını içerir. Tuzlu (cam kavanozda karıştırılmış) gazyağı 90 dakika sterilize edilir. Aynı zamanda, gazyağı karışımı bir kapakla kapatılamaz (banka patlayabilir). Sterilizasyondan sonra, kerosen karanlık bir kaba birleştirilir. Bir yıl boyunca saklanabilir.

  Gazyağı inanılmaz derecede zehirlidir. Bir boğaz tedavisi ile aşırı doz aşağıdakilere yol açabilir:

  • zehirlenme;
  • sinir sisteminin lezyonları;
  • pankreatit gelişimi.

  İlk zehirlenme veya zehirlenme şüphesinde, bir doktora danışmalısınız.

  Boğazın kerosen ile nasıl doğru şekilde tedavi edilir?

  Şişmeden bademciklere az miktarda maddeyi yemeden hemen önce 3 gün boyunca uygulayın. Durum ciddi ise, o zaman ürün atılmalıdır, çünkü tedavinin sonuçları tahmin edilemez.

  Aşağıdaki karışımla karıştırın: 1 bardak ılık su, 0,5 çorba kaşığı. l. soda, 1 çorba kaşığı. l. gazyağı. Durulama 5-7 gün için gereklidir.

  Gargara özel hazırlanmış bir emülsiyon ile durulanabilir: 50 g sıcak su, 10 damla saflaştırılmış kerosen. 7 gün boyunca tedavi yapmak, ardından 2 hafta ara vermek ve tekrarlamak gerekir.

  Kerosen ile karıştırılması en yaygın tedavi yöntemidir. Düzenli prosedürlerle durulayarak boğaz ağrısını tedavi edin.

  Vücut bu ürünün 200 ml'den fazla almamalıdır, aksi takdirde zehirlenme veya vücudun zehirlenmesi garanti edilir.
  Tedavi sırasında gözlerde yanma hissi hissetmeye başlarsa, ağrı, tedavi durdurulmalı ve acilen doktora başvurulmalıdır. Zehirlenme çok tehlikeli olabilir, bu yüzden kendi kendine ilaç kullanmayın. Bu tedavinin riskleri, etkisinden çok daha büyüktür.

  Her durumda, bu aracı kullanmadan önce, bir doktora danışın, onun fikrini öğrenin ve ancak kendi sağlığınızı riske edip etmeyeceğinize karar verin ya da hala geleneksel ilaçları tercih edin.

  Çocuklar anjinadan kerosen ile tedavi edilemez. Çocuğunuzun sağlığını açığa çıkarmadan önce, daha birçok başka güvenli araç ve tedavi yöntemi olduğunu düşünmeye değer.

  Gazyağı lambaları günlük yaşamda aktif olarak kullanılmaya başladığı zaman, kerosen tedavisi yaygınlaşmaya başlamış ve bu ilaç kamuya açık hale gelmiştir. Bu antiseptik özelliklere sahiptir ve onu, içinde bakteri hayatta olmadığını ortaya çıktı ve kendisini oluşturan mineral yağlar cilt ve mukoza zarının hızlı iyileşmesini sağlar. Bu nedenle, boğaz ağrılarını tedavi etmek için kerosen kullanıldı. Bugün, ilaç sanayi antiseptikler ve çeşitli ilaçlar sunar, ancak kendiniz için bu ajanın harika özelliklerini denemeye hazır olan birçok insan vardır. Anjin içinde kerosin nasıl etkili ve güvenlidir?

  Gazyağı nedir

  Kerosen için kimyasal formül yoktur. Bu madde çeşitli petrol işleme ürünlerinin (hidrokarbonlar) bir karışımıdır ve birçok yabancı madde içerir. Bu yağlı yanıcı sıvı renksiz veya açık kahverengi olabilir (bileşimine bağlı olarak). Ana uygulama alanı tekniktir. Kerosen yakıt olarak, yanıcı bir malzeme olarak, bir çözücü olarak, pasının çeşitli parçalardan ve mekanizmalardan uzaklaştırılmasıyla kullanılır.

  Hayatında dezenfeksiyon ve böceklerle mücadele için kullanmayı öğrendi. Halk hekimliğinde, kerosen pediküloz için en iyi ilaç olarak kabul edilir. Nontraditional tedavi metotlarına göre, birçok yararlı özellik ona atfedildiğinden, tüm hastalıklardan pratik olarak kullanılmasını tavsiye eder. Maddenin şu olduğunu iddia ediyorlar:

  • kurur;
  • dezenfekte;
  • dokulara derinlemesine nüfuz edebilir;
  • kan damarlarını genişletir;
  • ağrıyı azaltır.

  Gençleştirici, koruyucu ve onarıcı bir araç olarak kullanılır. En saf ve güvenli havacılık gazyağıdır. Tüm tariflerde, küçük miktarlarda bulunur. Temel olarak, bunlar halk ve geleneksel olmayan ilaçlardır. Ancak bir ilacın resmi durumunu iddia eden bir ilaç var - Todikamp. Olgunlaşmamış cevizlerin bir ekstresi ile kerosen karışımıdır. Hastalarına, anjin ve diğer hastalıkların tedavisi için bunu denemelerini öneren birçok doktor vardır.

  Anjina'yı kerosen ile tedavi edebilir miyim

  Gazyağı resmi olarak bir ilaç olarak tanınmıyor. Bu toksik bir maddedir, bu nedenle anjin ile kerosen tedavisini büyük bir dikkatle yapmak gereklidir. Temel olarak hazırlanan emülsiyon ile durulama, boğazda ağrı ve bademcik iltihabı için kullanılır. Şiddetli zehirlenme belirtileri olan pürülan ve enfeksiyöz tonsillit sadece antibiyotiklerle tedavi edilir. Ve tüm can sıkıcı fonlar sadece durumu kötüleştirebilir.

  Anjina'nın kerosenin kullanımı ile tedavisi için en yaygın reçete, bir iyileştirici emülsiyondur. Saflaştırılmış kerosen, kabartma tozu ve sudan hazırlanır. Bir bardak ılık kaynamış suya yarım kaşık, soda ve bir kaşık ana malzemeyi ekleyin. Yumuşatmak için biraz bitkisel yağ ilave edebilirsiniz. Karışım iki haftadan fazla olmamak üzere günde 3-4 kez kullanılır. İlk olarak, bir duyarlılık testi gereklidir. Elde veya kulağın arkasında küçük bir bölgeye az miktarda kerosen uygulanır ve birkaç saat beklenir. Tahriş ve kızarıklık yoksa, boğazı hazırlanan emülsiyonla yağlayabilirsiniz.

  Kerasinoterapii bademcik iltihabının başka bir yöntemi - en kolay - yemeklerden önce 1-2 saat süreyle iltihaplı kol ve bademcikleri günde 3 kez saflaştırılmış kerosen ile yağlamaktır. Fakat eğer verilen tedavi bir hafta içinde düzelme sağlamazsa ve mukoza zarı apselere kapılırsa ve daha da rahatsız olursa, hemen bir doktora başvurmalısınız.

  Durulama çözeltisi, kullanımdan önce küçük miktarlarda hazırlanabilir. 50 ml suya 10-12 damla kerosen ekleyin. Yedikten sonra 20-30 dakika sonra kullanın. Angina 7-10 gün içinde geri çekiliyor. Sık ve kronik bademcik iltihabı ile, bu çözelti ile haftalık olarak durulama 15-20 gün ara verilir.

  Resmi ilacın tutumu

  İyileşmiş insanların çeşitli tanıklıklarına rağmen, ilaç anjin ve diğer hastalıkların kerosen ile tedavi edilmesine izin vermez. Ayrıca, bu maddenin insan vücudu üzerindeki birçok olumsuz etkisi bilinmektedir: hafif ve ciddi cilt tahrişleri, yanıklar ve ciddi zehirlenme.

  Boğazın kerosen ile tedavi edilip edilmemesi için siz karar verin, fakat bu yöntem oldukça risklidir ve etkinliği kanıtlanmamıştır. Tıbbi kılavuzun hiçbiri bu ilacın tedavisi yöntemini açıklamamaktadır. Fakat aynı zamanda, daha güvenli ve daha etkili olan anjina tedavisinde kanıtlanmış birçok yol vardır.

  Tedavinin sonuçları şiddetli olabilir. Hastalar mukozada ciddi yanıklar, felç, solunum depresyonu gelişir. Dış kullanım ve iç için tehlikeli gazyağı, bu maddenin buharlarının solunması bile, vücudun ciddi şekilde zehirlenmesine neden olabilir.

  Böbrek hastalığı, karaciğer, alerjik belirtiler ve sık kanama eğilimi için bu ilaç kullanımı ile tedavi kontrendikedir. Çocukları ve hamile kadınları tedavi etmek için kerosen kullanmayın.

  Eğer kerosen ile yapılan işlemlerden sonra ağrı, hoş olmayan rahatsızlık veya yanma hissi hissederseniz, etkilenen bölgeyi bol suyla yıkayın, boğazı ılık su veya soda-tuz çözeltisi ile yıkayın. Zehirlenme veya kimyasal yanık belirtileri gitmiyorsa, bir doktora danışın.

  Çocuklarda ve hamile kadınlarda anjin tedavisi

  Çocukları tedavi etmek için kerosen kullanın, hamile ve emziren kadınlar arzu edilmez. Çocuklarda angina hızla gelişir, boğazda ağrı, bulantı, iştahsızlık, genel halsizlik ile birlikte görülür. Bu semptomlar zehirlenme ve zehirlenmenin tezahürlerine çok benzer. Çocuğun boğazını başka bir yere çarpmadan maddenin bir çözeltisiyle tedavi etmek oldukça zordur. Bu tür durumlarda daha etkili ve güvenli antiseptik solüsyonlar ve spreyler şeklinde geleneksel ürünlerdir. Bir çocuğun boğazına nasıl davranılırsa, ebeveynler karar verir, ancak küçük bir hasta için ne tür bir sorumluluğun ve tehlikeli bir kendi kendine tedavi edilebileceğini anlamak önemlidir. Çocukta boğaz ağrısının nasıl düzgün bir şekilde tedavi edildiğini mutlaka okuyun.

  Hamile ve emziren annelerin bağışıklığı biraz azalmıştır ve vücudun çeşitli ilaçlara karşı hassasiyeti tahmin edilemezdir. Kadınların ve çocukların durumunun kerosen etkisinden etkilenebileceğini tahmin etmek zordur. Güvenliğiniz için kendini geleneksel tıbbı sınırlamak daha iyidir.

  Anjina ve diğer hastalıkların kerosen ve preparatları ile tedavisi güvensizdir. Ancak bu tedavi yöntemi, geleneksel olmayan tıpta oldukça popülerdir ve hatta bazı doktorların ve birçok iyileştirilmiş hastanın tanınmasını bile kabul eder. Diğer ilaçlar yardımcı olmadığında, belki de, en önemlisi, kullanırken, dikkatli olmak ve önerileri ve tarifleri tam olarak takip etmek, iyileşmek için yardımcı olacak gazyağıdır.

  Ve sonuç olarak, bir sonraki videoda, kerosen hakkındaki tüm mitler Dr. Komarovsky tarafından dağıtılacak.

  Angina'nın kerosen ile tedavisi uzun zamandan beri halk hekimliğinde uygulanmaktadır.

  Boğazınızı bu yağ ile tedavi edebileceğiniz çok sayıda reçete var.

  HERKES bu konuda bilmek gerekiyor! İNANILMAZ, AMA FACT! Bilim adamları göz korkutucu bir ilişki kurdular. Yüksek sıcaklıkta, hem de ateş ve titreme belirtileri ile birlikte tüm hastalıkların SARS% 50 nedeni bakteri ve Giardia, Ascaris ve toksokara olarak parazitler olduğu anlaşılmaktadır. Bu parazitler neden tehlikeli? Sağlıkları ve AKŞAM YAŞAMLARINI mahrum edebilirler, çünkü bunlar bağışıklık sistemini doğrudan etkiler ve onarılamaz bir zarara neden olurlar. Vakaların% 95'inde, bağışıklık sistemi bakterilerden önce güçsüzdür ve hastalık gelmeyecek kadar uzun olmayacaktır.

  Parazitleri bir kez olsun unutmak, sağlıklarını korumak, uzmanlar ve bilim adamları...

  Bilindiği gibi, kerosen bir yağ arıtma ürünü olan renksiz yağlı bir sıvıdır. Ana teknik amaçlara ek olarak, bu yağ, boğazın anjina veya bademcik iltihabı ile tedavi edilmesi de dahil olmak üzere birçok hastalığın tedavisi için kullanılmaktadır.

  Gazyağı, onarıcı, önleyici, gençleştirici ve etkili bir temizleme özelliğine sahiptir. Koklamak ve kerosen ile gargara yapmak bademcikler veya farenksin iltihaplı ise mümkündür. Değerlendirme gibi, yutma sırasında ağrı kaybolurken, iltihap ve bademcik iltihabı kurtulmak için yardımcı olur.

  Aşağıdaki özellikler petrol ürünlerinin yararlı özelliklerine atfedilmektedir:

  • Vücudun dezenfeksiyonu;
  • Antiparazitik aktivite;
  • kurutma;
  • Vücudun dokularına derin nüfuz etme;
  • Ağrı azaltılması;
  • Gemi genişlemesi.

  Ağız boşluğunda ve anjinin diğer ciddi semptomlarında pürülan kaplama varsa, anjini kerosen ile tedavi etmek imkansızdır. Bu durumda, uzman hekimin gözetimi altında yetkin antibiyotik tedavisi gereklidir.

  Pürülan boğaz ağrısı durumunda kerosen sadece hastanın durumunu kötüleştirecek ve çeşitli komplikasyonlara yol açacaktır.

  Genelde, böyle bir teknik resmi ilaç tarafından karşılanmamaktadır, çünkü kerosen ilaçlar için geçerli değildir, bu nedenle doktorların yorumları muğlaktır. Bununla birlikte, uzun yıllara dayanan bu uygulama, bu yağın herhangi bir şiddetteki birçok hastalığı etkili bir şekilde tedavi edebileceğini göstermiştir.

  Bu nedenle, kerosen ile tedavi yapmak ya da değil - hastanın kendisine aittir. Bununla birlikte, kontrendikasyon bulunmadığından emin olmak için doktora başvurmadan önce önemlidir.

  Ayrıca, her bireyin bedeninin bireysel olduğu, dolayısıyla birinin bu terapi yöntemini kullandığı ve bir başkasının da zarar verebileceği akılda tutulmalıdır.

  Kerosenin trakea, özofagus ve mukozanın yanmasına neden olabileceğini ve sıklıkla nefes darlığına yol açabileceğini düşünmek önemlidir, felç gibi ciddi sonuçlara neden olur. Aşağıdaki durumlarda gaz tedavisi yasaktır:

  • Karaciğer ve böbrek hastalıkları;
  • Yağ ürününe alerjik reaksiyonun varlığı;
  • Her türlü kanama.

  Bu tür halk tedavisi çocuklar için kullanılamaz, çünkü kerosen, hazırlıksız bir organizmanın zehirlenmesine ve zehirlenmesine neden olur.

  Tedavi sırasında hasta yanma, ağrı ve diğer hoş olmayan hisler hissederse, tedavi durdurulmalıdır. Boğaz, sulu bir tuz veya soda çözeltisi ile yıkanır, daha sonra temiz su ile durulanır.

  Acı devam ederse, bir doktordan tıbbi yardım almanız gerekir.

  Boğazı tedavi etmeden önce, kerosen temizlenmelidir. Aynı derecede olumlu eleştirilere sahip olan yağları temizlemenin birkaç yolu vardır.

  İşlem açık havada veya aspiratörün çalıştığı odada yapılmalıdır, böylece maddenin konsantre buharları zehirlenmeye yol açmaz.

  1. Üç litrelik bir kavanozda, bir litre kerosen ve 70 dereceye kadar önceden ısıtılmış bir litre su dökülür.
  2. Kap bir kapakla sıkıca kapatılır ve üç dakika kuvvetlice çalkalanır. Periyodik olarak, kavanozdaki basıncı azaltmak için kapak biraz açılmalıdır.
  3. Karışım çözüldükten sonra, gazyağı düzgünce birleşir. Çökelti bankada kalmalıdır.

  İkinci durumda, 0.5 litre kerosen 0.5 litre sıcak su ile karıştırılır. Banka yoğun bir kapakla kaplıdır, yoğun bir şekilde sarsılır.

  • Karışım çökeltilmeli, daha sonra saflaştırılmış kerosen çökelti olmadan süzülür. Elde edilen sıvıya 0.5 bardak tuz ekleyin ve hafifçe çalkalayın.
  • Çözelti gün boyunca infüze edilir, ardından aktive veya odun kömürü ile filtrasyon yapılır.
  • Ortaya çıkan siyah sıvı çökeltilmeli, daha sonra bir boğazla tedavi edilmelidir.

  Bir kavanoz içine üç yemek kaşığı tuz dökülür, daha sonra gazlı bez ile gazyağı dökülür. Derin bir kabın dibinde, bankanın raster ile yerleştirildiği standı güçlendirin.

  1. Tavada, çok fazla su dökün, potadaki kerosen seviyesi daha düşüktü. Tava yavaş ateş yakılır, su kaynatılır ve 90 dakika kaynatılır.
  2. Kavanozu bir kapakla kapatmayın, böylece patlamaz.
  3. Bundan sonra, kerosen düzgünce koyu cam bir kap içine birleştirir. Bu tür kerosen en az bir yıl boyunca saklanabilir.

  Tedaviye başlamadan önce, vücudun kerosine nasıl tepki verdiğini kontrol etmeniz gerekir. Bu amaçla, küçük bir komik madde cildin arkasına yapışır. Ciltte birkaç dakika sonra herhangi bir kızarıklık ve kızarıklık olmamışsa, bu şekilde tedavi yapmak mümkündür.

  Boğazını silmek için kerosen, oda sıcaklığında su ve kabartma tozu içeren bir bileşik kullanın. Malzemeler karıştırılır ve sonuçtaki çözelti günde birkaç kez bir boğaz ile bulaşabilir. Tedavi iki haftadan daha uzun bir süre için yapılamaz. Losyonlar için kerosen kullanılıyorsa, çözeltiye bitkisel yağ eklenir, böylece ciltte tahriş ve iltihap oluşmaz.

  Soyulmuşlardan, tentürler yapabilirsiniz, su veya çay da birkaç damla eklenir. Maksimum 20 gram yağ alımı mümkündür, aksi takdirde zehirlenme mümkündür.

  Yemeklerden bir buçuk saat önce günde üç kez anjin ile, yanmış bademcikler ve palatine kemerler kerosen ile yağlanır. Tedavi her gün gerçekleştirilirse, semptomlar birkaç gün sonra ortadan kalkmaya başlar. Bademciklerin abse ile kaplanması durumunda, gazyağı yasaktır. Hemen bir doktora danışmak ve kendi kendine ilaç kullanmamak gerekir.

  Bir bardak kaynamış su bir çorba kaşığı çay sodası ile karıştırılır. Çözeltiye bir çorba kaşığı saflaştırılmış kerosen eklenir, bileşenler karıştırılır ve karışım boğazı durulamak için kullanılır. Prosedür günde en az dört kez yapılmalıdır, hastalık birkaç gün sonra çekilmeye başlayacaktır.

  Ayrıca, bademcik iltihabı durumunda, özel olarak hazırlanmış bir çözelti ile profilaktik durulama önerilmektedir, bu tarif oldukça olumlu tepkiler vermektedir. Bunun için 50 gram ılık su 10 damla kerosen ile karıştırılır. Bir hafta boyunca her gün yedikten sonra durulayın. O zaman 15 gün ara vermelisin. Gerekirse tedavi kursu tekrarlanır.

  Herhangi bir tedavi yöntemini seçerken, özel bakım uygulamak gerekir ve bu durumun en ufak bir bozulmasında derhal bir doktora danışın. Bu makaledeki videoda Elena Malysheva anjin tedavisi hakkında size bilgi verecektir.

  Sağ tarafta en aşırı yöntemlerden biri, anjinin kerosen ile tedavisidir. Halkın bu hukuk yolu ile ilgili görüşleri radikal bir şekilde bölünmüştür: geleneksel tıbbın savunucuları sadece “için” dir ve klasik tıbbın destekçileri kesinlikle “karşı” dır. Bir şey, bu konuda tarafsız kalmanın imkansız olduğu açıktır. Kerosenin anjinaya uygulanıp uygulanamayacağına veya sadece yetişkin bireylere değil, sadece şahsen uygulanmasına karar vermek mümkündür. Aşağıda, bu konuyu açıklığa kavuşturmak için her bir tarafın görüşleri verilecektir.

  Açıkça görülüyor ki, çocuklarda boğaz ağrısının tedavisi, daha çok halk ilaçlarına ya da daha da önemlisi, kendi kendine ilaç vermeye, çocuğun sağlığını ve hayatını ciddi risklere maruz bırakmak yerine doktorlara bırakılır.

  Gazyağı, rengi olmayan, ancak dokunulduğunda yağlı olan yanıcı bir yağ ürünüdür. Gaz yağı, rektifikasyon veya doğrudan yağ damıtma sonucu üretilir. Çeşitli amaçlar için, çoğu zaman, günlük hayatta veya motor yakıtı olarak uygulayın. Belirli bir amaç için uygun bileşimler içeren yanıcı bir sıvı üretirler: aydınlatma - lambalar için; yanıcı - kazan dairelerinde kömürün tutuşması için vs. Gazyağı ayrıca cam eşya ve porselenleri ateşlemek için kullanılır, yağ birikintilerinden parçalar yıkanır.

  Anjina kerosenini tedavi etmek, boğazın gargaraları ve bademciklere uygulama olarak halk şifacıları tarafından tavsiye edilir. İstem mensupları olarak, gazyağı tedavi mikroorganizmalar patojenleri öldürmek ve bademcik şişmesine kaldırmak, nedenle gazyağı tonsillit tedavi etme kabiliyeti olduğuna inanılmaktadır için. Ayrıca aşağıdaki yöntemleri de önerirler:

  Bir hafta boyunca veya semptomlar ortadan kalkana kadar günde üç kez saflaştırılmış gazyağı kullanın. Gazyağı pamuklu çubukla veya gazlı bezle ıslatılır ve yardımı ile bademcikler ve bitişik alanlar tedavi edilir.

  Bir bardak ılık suya ihtiyacınız olacak:

  1. yarım çorba kaşığı soda;
  2. bir çorba kaşığı saflaştırılmış kerosen.

  Tüm malzemeleri birleştirin, iyice karıştırın ve haftada 4-5 kez veya angina semptomları tamamen ortadan kalkana kadar boğazda böyle bir bileşimle durulayın.

  Veya durulama için aşağıdaki çözüm önerilmektedir:

  1. 10 damla saflaştırılmış kerosen;
  2. bir bardak su bir çeyrek var.

  Bir bardak su bir çeyrek sulandırmak için 10 damla gazyağı. Bu çözüm ile, günde üç hafta gargara. Kronik bademcik iltihabının tedavisi için gerekliyse, bir hafta içinde bu yöntemle tedavi sürecinin tekrarlanması tavsiye edilir.

  Anjina içinde gazyağı: gargara ile tedavi

  Angina'nın kerosen ile tedavisi uzun zamandan beri halk hekimliğinde uygulanmaktadır.

  Boğazınızı bu yağ ile tedavi edebileceğiniz çok sayıda reçete var.

  Gazyağı ve özellikleri

  Bilindiği gibi, kerosen bir yağ arıtma ürünü olan renksiz yağlı bir sıvıdır. Ana teknik amaçlara ek olarak, bu yağ, boğazın anjina veya bademcik iltihabı ile tedavi edilmesi de dahil olmak üzere birçok hastalığın tedavisi için kullanılmaktadır.

  Gazyağı, onarıcı, önleyici, gençleştirici ve etkili bir temizleme özelliğine sahiptir. Koklamak ve kerosen ile gargara yapmak bademcikler veya farenksin iltihaplı ise mümkündür. Değerlendirme gibi, yutma sırasında ağrı kaybolurken, iltihap ve bademcik iltihabı kurtulmak için yardımcı olur.

  Aşağıdaki özellikler petrol ürünlerinin yararlı özelliklerine atfedilmektedir:

  • Vücudun dezenfeksiyonu;
  • Antiparazitik aktivite;
  • kurutma;
  • Vücudun dokularına derin nüfuz etme;
  • Ağrı azaltılması;
  • Gemi genişlemesi.

  Ağız boşluğunda ve anjinin diğer ciddi semptomlarında pürülan kaplama varsa, anjini kerosen ile tedavi etmek imkansızdır. Bu durumda, uzman hekimin gözetimi altında yetkin antibiyotik tedavisi gereklidir.

  Pürülan boğaz ağrısı durumunda kerosen sadece hastanın durumunu kötüleştirecek ve çeşitli komplikasyonlara yol açacaktır.

  Gazyağı nasıl tedavi edilir resmi ilaçtır

  Genelde, böyle bir teknik resmi ilaç tarafından karşılanmamaktadır, çünkü kerosen ilaçlar için geçerli değildir, bu nedenle doktorların yorumları muğlaktır. Bununla birlikte, uzun yıllara dayanan bu uygulama, bu yağın herhangi bir şiddetteki birçok hastalığı etkili bir şekilde tedavi edebileceğini göstermiştir.

  Bu nedenle, kerosen ile tedavi yapmak ya da değil - hastanın kendisine aittir. Bununla birlikte, kontrendikasyon bulunmadığından emin olmak için doktora başvurmadan önce önemlidir.

  Ayrıca, her bireyin bedeninin bireysel olduğu, dolayısıyla birinin bu terapi yöntemini kullandığı ve bir başkasının da zarar verebileceği akılda tutulmalıdır.

  Boğazın kerosen ile tedavisi ile kontrendikedir.

  Kerosenin trakea, özofagus ve mukozanın yanmasına neden olabileceğini ve sıklıkla nefes darlığına yol açabileceğini düşünmek önemlidir, felç gibi ciddi sonuçlara neden olur. Aşağıdaki durumlarda gaz tedavisi yasaktır:

  • Karaciğer ve böbrek hastalıkları;
  • Yağ ürününe alerjik reaksiyonun varlığı;
  • Her türlü kanama.

  Bu tür halk tedavisi çocuklar için kullanılamaz, çünkü kerosen, hazırlıksız bir organizmanın zehirlenmesine ve zehirlenmesine neden olur.

  Tedavi sırasında hasta yanma, ağrı ve diğer hoş olmayan hisler hissederse, tedavi durdurulmalıdır. Boğaz, sulu bir tuz veya soda çözeltisi ile yıkanır, daha sonra temiz su ile durulanır.

  Acı devam ederse, bir doktordan tıbbi yardım almanız gerekir.

  Gazyağı nasıl temizlenir

  Boğazı tedavi etmeden önce, kerosen temizlenmelidir. Aynı derecede olumlu eleştirilere sahip olan yağları temizlemenin birkaç yolu vardır.

  İşlem açık havada veya aspiratörün çalıştığı odada yapılmalıdır, böylece maddenin konsantre buharları zehirlenmeye yol açmaz.

  1. Üç litrelik bir kavanozda, bir litre kerosen ve 70 dereceye kadar önceden ısıtılmış bir litre su dökülür.
  2. Kap bir kapakla sıkıca kapatılır ve üç dakika kuvvetlice çalkalanır. Periyodik olarak, kavanozdaki basıncı azaltmak için kapak biraz açılmalıdır.
  3. Karışım çözüldükten sonra, gazyağı düzgünce birleşir. Çökelti bankada kalmalıdır.

  İkinci durumda, 0.5 litre kerosen 0.5 litre sıcak su ile karıştırılır. Banka yoğun bir kapakla kaplıdır, yoğun bir şekilde sarsılır.

  • Karışım çökeltilmeli, daha sonra saflaştırılmış kerosen çökelti olmadan süzülür. Elde edilen sıvıya 0.5 bardak tuz ekleyin ve hafifçe çalkalayın.
  • Çözelti gün boyunca infüze edilir, ardından aktive veya odun kömürü ile filtrasyon yapılır.
  • Ortaya çıkan siyah sıvı çökeltilmeli, daha sonra bir boğazla tedavi edilmelidir.

  Bir kavanoz içine üç yemek kaşığı tuz dökülür, daha sonra gazlı bez ile gazyağı dökülür. Derin bir kabın dibinde, bankanın raster ile yerleştirildiği standı güçlendirin.

  1. Tavada, çok fazla su dökün, potadaki kerosen seviyesi daha düşüktü. Tava yavaş ateş yakılır, su kaynatılır ve 90 dakika kaynatılır.
  2. Kavanozu bir kapakla kapatmayın, böylece patlamaz.
  3. Bundan sonra, kerosen düzgünce koyu cam bir kap içine birleştirir. Bu tür kerosen en az bir yıl boyunca saklanabilir.

  Boğazın kerosen ile tedavisi

  Tedaviye başlamadan önce, vücudun kerosine nasıl tepki verdiğini kontrol etmeniz gerekir. Bu amaçla, küçük bir komik madde cildin arkasına yapışır. Ciltte birkaç dakika sonra herhangi bir kızarıklık ve kızarıklık olmamışsa, bu şekilde tedavi yapmak mümkündür.

  Boğazını silmek için kerosen, oda sıcaklığında su ve kabartma tozu içeren bir bileşik kullanın. Malzemeler karıştırılır ve sonuçtaki çözelti günde birkaç kez bir boğaz ile bulaşabilir. Tedavi iki haftadan daha uzun bir süre için yapılamaz. Losyonlar için kerosen kullanılıyorsa, çözeltiye bitkisel yağ eklenir, böylece ciltte tahriş ve iltihap oluşmaz.

  Soyulmuşlardan, tentürler yapabilirsiniz, su veya çay da birkaç damla eklenir. Maksimum 20 gram yağ alımı mümkündür, aksi takdirde zehirlenme mümkündür.

  Yemeklerden bir buçuk saat önce günde üç kez anjin ile, yanmış bademcikler ve palatine kemerler kerosen ile yağlanır. Tedavi her gün gerçekleştirilirse, semptomlar birkaç gün sonra ortadan kalkmaya başlar. Bademciklerin abse ile kaplanması durumunda, gazyağı yasaktır. Hemen bir doktora danışmak ve kendi kendine ilaç kullanmamak gerekir.

  Bir bardak kaynamış su bir çorba kaşığı çay sodası ile karıştırılır. Çözeltiye bir çorba kaşığı saflaştırılmış kerosen eklenir, bileşenler karıştırılır ve karışım boğazı durulamak için kullanılır. Prosedür günde en az dört kez yapılmalıdır, hastalık birkaç gün sonra çekilmeye başlayacaktır.

  Ayrıca, bademcik iltihabı durumunda, özel olarak hazırlanmış bir çözelti ile profilaktik durulama önerilmektedir, bu tarif oldukça olumlu tepkiler vermektedir. Bunun için 50 gram ılık su 10 damla kerosen ile karıştırılır. Bir hafta boyunca her gün yedikten sonra durulayın. O zaman 15 gün ara vermelisin. Gerekirse tedavi kursu tekrarlanır.

  Herhangi bir tedavi yöntemini seçerken, özel bakım uygulamak gerekir ve bu durumun en ufak bir bozulmasında derhal bir doktora danışın. Bu makaledeki videoda Elena Malysheva anjin tedavisi hakkında size bilgi verecektir.

  Boğazın kerosen ile tedavisi

  Boğaz hastalıkları çeşitli virüs ve bakterilerden kaynaklanabilir. Patojenik mikroorganizmalar yalnızca hala bu tür böylece ateş, nezle, halsizlik ve benzeri gibi semptomların ortaya çıkmasına katkıda, burun ve boğazda ağrı nedeni olmazlar. Semptomlar ve enfeksiyonun tedavi rahatlama için geleneksel yöntemler, sadece kullanılmaktadır. Ev ortamında bu amaçla otlar, soda çözümleri, iyot, propolis tentür decoctions kullanın. Ve ayrıca - kerosen, bira ya da şarap ile tedavi olarak alışılmamış yöntemler.

  Makalenin içeriği

  Maddenin özellikleri

  Resmi ilaç, boğaz hastalıklarında kerosenin kullanılmasına karşı ihtiyatlıdır. Önce maddenin ne olduğunu ve neden halk hekimliğinde kullanıldığını anlamanız gerekir. Gaz yağı, insanlara zararlı ve toksik bir yağ işleme ürünüdür. Gazyağı son derece tehlikeli doz aşımı, çünkü o zaman genellikle koma ve hatta ölüme yol açan nöbetler gelişebilir. Ancak, bu çare tehlikesine rağmen, geleneksel olmayan tıpta hastalıkların karmaşık tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır.

  Mesele, kerosenin birtakım yararlı özelliklere sahip olmasıdır. Şunları sağlayabilir:

  • nazofaringeal mukozanın etkilenmiş dokularına derinlemesine nüfuz ederken, dezenfekte etme eylemi;
  • anti-enflamatuar etki;
  • patojen mikroorganizmalar üzerinde zararlı etkiler;
  • anestezi;
  • Mukoza boğazının bakteriyel plaktan arındırılması.

  Bu özelliklerden dolayı, pürülan tonsillit, stomatit ve akut bir iltihaplanma sürecinin eşlik ettiği diğer hastalıkların tedavisinde kerosen kullanılır.

  KBB hastalıklarının tedavisi için kullanımı ve yapışkanlar, gargara ve yağlama işlemleri insan vücuduna zarar vermeden, hastalık semptomlarının ortadan kaldırılması etkili bir şekilde pozitif bir etkiye sahip ve gazyağı iddia etmektedirler.

  Tedavi yöntemleri

  Boğazın kerosen ile işlemden geçirilmesinden önce, zararlı safsızlıklardan önce temizlenmelidir. Birkaç etkili yol var.

  • Temizlemek için, bire bir oranında sıcak su ve kerosen alın. Bir kapakla sıkıca kapatılabilen ve hızla çalkalan bir kaba dökün. Periyodik olarak, kabı açmak ve çalkalayarak oluşan fazla gazları bırakmak gereklidir. İyi karıştırılmış bir sıvı, bir süre için, bir kirlilik çökeltisi dibinde oluşana kadar yalnız bırakılmalıdır. Süpernatant temiz bir kaba boşaltılır ve tıbbi prosedürlerde kullanılır. Açık havada daha iyi bir temizleme prosedürü uygulayın veya zararlı buharlarla zehirlenmekten kaçınmak için.
  • daha saflaştırılmış gaz çözelti elde etmek için gerekli ise, manipülasyon sonra yukarıda çözelti filtre tuzu, sıvı, iki parça tuz bir parçasının hızına ilave edildi. Tekrar salla ve 24 saat bekle. Bundan sonra, çözelti, bir karbon filtre kullanılarak süzülür yerleşmiş ve temiz bir kap kısmının içine, yine üst faz boşaltılmıştır.
  • Kerosenin saflaştırılması için prosedür mutlaka hastalık çare kullanmadan önce gerçekleştirilmelidir.
  • Boğazın kerosen ile tedavi edilme yolları nelerdir?
  • Nazofarenksin hastalıklarını tedavi etmek için, sulu bir gaz yağı çözeltisi kullanılır. Bu nedenle, alınan karışımı bir boğazdan temizlemek için günde üç kez gereklidir. Bu ürüne aşırı duyarlıysanız, çözeltiye birkaç damla bitkisel yağ eklenebilir.
  • Bir boğaz gargarası için şu tarifi kullanıyorum - 200 ml su üzerinde 25 damla kerosen alın. Sığ durulama prosedürü günde üç kez otuz saniye boyunca gerçekleştirilir.

  Önemli! Karaciğerindeki olası ciddi komplikasyonlardan dolayı içerideki kerosen solüsyonunu kesinlikle alınız. Gazyağı kullanılarak yapılan işlemin seyri bir haftadan fazla olmamalıdır.

  Eğer boğaz tedavisi için geleneksel yöntemlere bağlı iseniz, daha sonra gazyağı ile birlikte, marigold, propolis, elma sirkesi, soda, vb tentür gibi güvenli araçlar kullanarak deneyebilirsiniz.

  Kontrendikasyonlar

  Boğazın kerosen ile tedavisi, vücut ve formülasyonun bireysel özellikleri dikkate alınarak dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Akut anjinada, hastanın durumunun kötüleşmesi durumunda, kerosenin kullanımı kontrendikedir. Sonuçta, bu durumda, alternatif tıp yöntemleri enfeksiyonla başa çıkmak için yeterli değildir.

  Ayrıca, boğazı veya durulamayı yağlamak için kerosen çözeltilerinin kullanılması, mukoza nazofarenksinin tahriş olmasına ve yanıklara neden olabilir.

  Bu nedenle, boğazın tedavisinde kerosen kullanımı şu durumlarda kontrendikedir:

  • karaciğer veya böbrek hastalığı;
  • vücudun genel alerjisi veya bu maddeye aşırı duyarlılık;
  • kanama eğilimi;
  • anemi veya tümör süreçlerinin varlığı.

  Önemli! Prosedürden sonra tahriş, kuruluk veya diğer hoş olmayan belirtiler hissederseniz, kerosen ile durulamayı bırakmalısınız.

  Boğaz için kerosen kullanmadan önce, maddenin bireysel olarak hoşgörüsüzlüğünü kontrol etmek gereklidir. Bunu yapmak için, maddeyi elinizin yüzeyindeki küçük bir bölgeye uygulayın ve reaksiyonu bekleyin. Eğer kerosin kaşıntıya veya kızarıklığa neden olmuşsa, o zaman boğazın tedavisi için kullanılamaz.

  Çocukların ve hamile kadınların tedavisinde kerosen

  Her insan vücudunun bireysel olduğu, dolayısıyla her türlü maddenin kullanılmasına farklı şekilde katlandığı anlaşılmalıdır. Yani, bazı yetişkinler için bile, kerosen negatif reaksiyonlara neden olur, bebekler hakkında ne söyleyebiliriz. Bu nedenle, çocuklarda boğazın tedavisinde kullanmak son derece istenmeyen bir durumdur! Ne de olsa, vücutları daha hassastır ve hemen agresif bir maddeye cevap verebilir. Ek olarak, çocuklar genellikle durumlarını açıklayamaz ve şikayette bulunabilirler.

  Çocuklarla olan durumdaki gibi, durum da hamile ve emziren kadınlarla ilgilidir. Bu muğlak maddelerle temastan mümkün olduğunca korunmalıdırlar.

  Hala kerosen ile tedavinin gerekli olup olmadığından şüphe ediyor musunuz? Boğazına bulaşıp bulaşmadığını bilmiyor musunuz ve sonuçları nedir? Tüm artıları ve eksileri tartın, beklenen faydaları ve olası riskleri değerlendirin. Daha iyi - doktorunuza sorun.

  Mylor

  Soğuk ve Grip Tedavisi

  • ev
  • tüm
  • Boğazımı gazyağı ile temizleyebilir miyim?

  Boğazımı gazyağı ile temizleyebilir miyim?

  Boğaz hastalıkları çeşitli virüs ve bakterilerden kaynaklanabilir. Patojenik mikroorganizmalar yalnızca hala bu tür böylece ateş, nezle, halsizlik ve benzeri gibi semptomların ortaya çıkmasına katkıda, burun ve boğazda ağrı nedeni olmazlar. Semptomlar ve enfeksiyonun tedavi rahatlama için geleneksel yöntemler, sadece kullanılmaktadır. Ev ortamında bu amaçla otlar, soda çözümleri, iyot, propolis tentür decoctions kullanın. Ve ayrıca - kerosen, bira ya da şarap ile tedavi olarak alışılmamış yöntemler.

  Resmi ilaç, boğaz hastalıklarında kerosenin kullanılmasına karşı ihtiyatlıdır. Önce maddenin ne olduğunu ve neden halk hekimliğinde kullanıldığını anlamanız gerekir. Gaz yağı, insanlara zararlı ve toksik bir yağ işleme ürünüdür. Gazyağı son derece tehlikeli doz aşımı, çünkü o zaman genellikle koma ve hatta ölüme yol açan nöbetler gelişebilir. Ancak, bu çare tehlikesine rağmen, geleneksel olmayan tıpta hastalıkların karmaşık tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır.

  Mesele, kerosenin birtakım yararlı özelliklere sahip olmasıdır. Şunları sağlayabilir:

  Bu özelliklerden dolayı, pürülan tonsillit, stomatit ve akut bir iltihaplanma sürecinin eşlik ettiği diğer hastalıkların tedavisinde kerosen kullanılır.

  KBB hastalıklarının tedavisi için kullanımı ve yapışkanlar, gargara ve yağlama işlemleri insan vücuduna zarar vermeden, hastalık semptomlarının ortadan kaldırılması etkili bir şekilde pozitif bir etkiye sahip ve gazyağı iddia etmektedirler.

  Boğazın kerosen ile işlemden geçirilmesinden önce, zararlı safsızlıklardan önce temizlenmelidir. Birkaç etkili yol var.

  • Temizlemek için, bire bir oranında sıcak su ve kerosen alın. Bir kapakla sıkıca kapatılabilen ve hızla çalkalan bir kaba dökün. Periyodik olarak, kabı açmak ve çalkalayarak oluşan fazla gazları bırakmak gereklidir. İyi karıştırılmış bir sıvı, bir süre için, bir kirlilik çökeltisi dibinde oluşana kadar yalnız bırakılmalıdır. Süpernatant temiz bir kaba boşaltılır ve tıbbi prosedürlerde kullanılır. Açık havada daha iyi bir temizleme prosedürü uygulayın veya zararlı buharlarla zehirlenmekten kaçınmak için.
  • daha saflaştırılmış gaz çözelti elde etmek için gerekli ise, manipülasyon sonra yukarıda çözelti filtre tuzu, sıvı, iki parça tuz bir parçasının hızına ilave edildi. Tekrar salla ve 24 saat bekle. Bundan sonra, çözelti, bir karbon filtre kullanılarak süzülür yerleşmiş ve temiz bir kap kısmının içine, yine üst faz boşaltılmıştır.
  • Kerosenin saflaştırılması için prosedür mutlaka hastalık çare kullanmadan önce gerçekleştirilmelidir.
  • Boğazın kerosen ile tedavi edilme yolları nelerdir?
  • Nazofarenksin hastalıklarını tedavi etmek için, sulu bir gaz yağı çözeltisi kullanılır. Bu nedenle, alınan karışımı bir boğazdan temizlemek için günde üç kez gereklidir. Bu ürüne aşırı duyarlıysanız, çözeltiye birkaç damla bitkisel yağ eklenebilir.
  • Bir boğaz gargarası için şu tarifi kullanıyorum - 200 ml su üzerinde 25 damla kerosen alın. Sığ durulama prosedürü günde üç kez otuz saniye boyunca gerçekleştirilir.

  Önemli! Karaciğerindeki olası ciddi komplikasyonlardan dolayı içerideki kerosen solüsyonunu kesinlikle alınız. Gazyağı kullanılarak yapılan işlemin seyri bir haftadan fazla olmamalıdır.

  Eğer boğaz tedavisi için geleneksel yöntemlere bağlı iseniz, daha sonra gazyağı ile birlikte, marigold, propolis, elma sirkesi, soda, vb tentür gibi güvenli araçlar kullanarak deneyebilirsiniz.

  Boğazın kerosen ile tedavisi, vücut ve formülasyonun bireysel özellikleri dikkate alınarak dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Akut anjinada, hastanın durumunun kötüleşmesi durumunda, kerosenin kullanımı kontrendikedir. Sonuçta, bu durumda, alternatif tıp yöntemleri enfeksiyonla başa çıkmak için yeterli değildir.

  Ayrıca, boğazı veya durulamayı yağlamak için kerosen çözeltilerinin kullanılması, mukoza nazofarenksinin tahriş olmasına ve yanıklara neden olabilir.

  Bu nedenle, boğazın tedavisinde kerosen kullanımı şu durumlarda kontrendikedir:

  • karaciğer veya böbrek hastalığı;
  • vücudun genel alerjisi veya bu maddeye aşırı duyarlılık;
  • kanama eğilimi;
  • anemi veya tümör süreçlerinin varlığı.

  Önemli! Prosedürden sonra tahriş, kuruluk veya diğer hoş olmayan belirtiler hissederseniz, kerosen ile durulamayı bırakmalısınız.

  Boğaz için kerosen kullanmadan önce, maddenin bireysel olarak hoşgörüsüzlüğünü kontrol etmek gereklidir. Bunu yapmak için, maddeyi elinizin yüzeyindeki küçük bir bölgeye uygulayın ve reaksiyonu bekleyin. Eğer kerosin kaşıntıya veya kızarıklığa neden olmuşsa, o zaman boğazın tedavisi için kullanılamaz.

  Her insan vücudunun bireysel olduğu, dolayısıyla her türlü maddenin kullanılmasına farklı şekilde katlandığı anlaşılmalıdır. Yani, bazı yetişkinler için bile, kerosen negatif reaksiyonlara neden olur, bebekler hakkında ne söyleyebiliriz. Bu nedenle, çocuklarda boğazın tedavisinde kullanmak son derece istenmeyen bir durumdur! Ne de olsa, vücutları daha hassastır ve hemen agresif bir maddeye cevap verebilir. Ek olarak, çocuklar genellikle durumlarını açıklayamaz ve şikayette bulunabilirler.

  Çocuklarla olan durumdaki gibi, durum da hamile ve emziren kadınlarla ilgilidir. Bu muğlak maddelerle temastan mümkün olduğunca korunmalıdırlar.

  Hala kerosen ile tedavinin gerekli olup olmadığından şüphe ediyor musunuz? Boğazına bulaşıp bulaşmadığını bilmiyor musunuz ve sonuçları nedir? Tüm artıları ve eksileri tartın, beklenen faydaları ve olası riskleri değerlendirin. Daha iyi - doktorunuza sorun.

  Yüzeysel olarak ilaca aşina olan kişiler, kerosenin uzun bir süre boğaz patolojileri için ilaç olarak kullanıldığına şaşıracaklardır. Bu davaları sadece kötüye kullandıkları ve bu çare için 3-4 bardak aldıklarında zarar verir. Diğer durumlarda, ilk aşamalarda ve boğazın diğer hastalıklarında anjina ile savaşmaya başarılı bir şekilde yardımcı olur. Ancak, bu tür halk yöntemlerine başvurmadan önce, özellikleri ve kontrendikasyonları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

  Madde şeffaftır ve yağlı bir kıvama sahiptir. Yağ arıtma işleminden elde edilmiştir. Teknik uygulamaların yanı sıra pediküloz, bademcik iltihabı ve bademcik iltihabı ile mücadelede kerosen kullanılır. Alternatif tıbbın bazı ateşli hayranları, önleme için gargara çekerken kullanırlar. Ve tüm bu araç şu özelliklere sahip olduğu için:

  • dezenfeksiyon
  • antiparaziter etkiler;
  • kurutma;
  • bademciklerin dokularına derin nüfuz etme;
  • damar genişlemesi;
  • ağrıyı hafifletir.

  Bu hastalıklara karşı savaşır:

  • boğaz ağrısı;
  • bademcik iltihabı;
  • tüberküloz;
  • migren;
  • onkolojik hastalıklar;
  • çürükler ve burkulmalar.

  Ayrıca, bu araç diğer hastalıkları güçlendiren, gençleştiren ve önleyen özellikler nedeniyle tavsiye edilir.

  Boğaz için kerosen kullanımının tarihi çok belirsizdir. Bu durum, bu çare korkunç ve ciddi hastalıklardan kurtarıldığında, iyi bir sonuca sahip vakalar olduğu gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Ancak, bu maddenin kullanımının felaketle sonuçlandığı durumlar da vardır. Bu nedenle, kendi kendine ilaçlama yapmadan önce, bir doktor görmek için değerlidir. Sonuçta, bu birisine yardım eden, bir başkası olmayan ve diğerleri için kurtarma sürecinde herhangi bir rol oynamayan tamamen bireysel bir ilaçtır.

  Resmi ilaç boğaz için gazyağı kullanımını onaylamaz. Ona ilaç bile saymıyor. Birçok insan bu aracın etkililiğine inanır, ancak kerosen tarafından uygulanan çeşitli derecelerde zarar gören vakaların çok eşliliği vardır.

  Nijeryalı bilim adamları, kerosenin staphylococcus, streptococcus gibi bakterilerle ve basil cinsinden diğer elementlerle savaşmadığı bir çalışma yürüttüler.

  Bu maddenin yapabileceği tek şey maya benzeri mantarı öldürmektir. Halk tedavisine başvurmak ya da değil, bir hastanın işidir, çünkü bu çözüm hakkındaki görüşler radikal olarak zıttır.

  Akut anjina vakalarında gazyağı kullanılmaz. Sonuçta, o zaman hastanın genel durumu kötüleşebilir. Bu çare boğaz için tahriş edici olarak hizmet edebilir. Geleneksel olmayan terapi yerine hastanın antibiyotiğe ihtiyacı vardır. Boğaz yanıkları da bilinmektedir. Bu nedenle, hiçbir koşulda içeride gazyağı kullanmayın.

  Başka kontrendikasyonlar var:

  • tahriş ve boğazın yanması;
  • böbrek ve karaciğer patolojisi;
  • kerosene karşı alerjik bir reaksiyon;
  • kanama;
  • bronşiyal astım;
  • anemi;
  • malign tümör.

  Durulama sırasında rahatsızlık hissederseniz, bu prosedürü durdurun ve boğazınızı temiz su ile durulayın. Maddenin izin verilen dozu 20 gramdır.

  Verilen maddeye çocuğun boğazını tedavi etmek imkansızdır.

  Çocuklara gazyağı ile gargara vermeyin. Ve bunların hepsi çocukların daha akut anjinaya sahip olmaları ve bozulma nedenini belirlemeleri zor olduğu için. Maddenin zehirlenmesi ve anjin belirtileri benzer olduğundan. Buna ek olarak, boğazdaki bademciklerin açılması ve mukozanın diğer bölgelerine dokunmama sorunu vardır. Bebeğin vücuduna zarar vermeyen ilaçları seçmek daha iyidir.

  Hamile ve emziren annelere yasaklı gazyağı. Gelecekteki çocuğunuz korunmalıdır, çünkü zehirli maddeler bebeğin sağlığını etkileyebilir.

  Durulamadan önce, kerosen temizlenmelidir. Birkaç yolu vardır:

  1. 3 litrelik bir kavanozda, 1 litre madde ve 1 litre sıcak su dökülür. Bu gemi sıkıca kapanır, 2-3 dakika kuvvetle çalkalanır. Bazen basıncı yükseltmek için kapağı açınız. Çözeltinin demlenmesine ve dökülmesine izin verilir. Her şey çok dikkatli bir şekilde yapılır, böylece tortu, su ile kerosenin sınırında görülebilen madde ile dökülmez. Zehirlenmeyi önlemek için, bu işlem iyi havalandırılan bir odada açık bir alanda gerçekleştirilir.
  2. Her şey yapıldığı gibi, ilk durumda olduğu gibi, sadece her bir bileşenin litresi başına değil, her birinin yarısı kadardır. Temiz bir çözelti elde ettikten sonra, yarım bardak tuzu ekleyip çalkalayın. Bir gün bekletin ve aktif kömür ile filtreleyin. Sonuç kirli renkli bir sıvıdır. Nastaivaetsya, kerosen birleştirir ve ayrıca tedavi için kullanılır.
  3. Konteynere üç yemek kaşığı tuz eklenir ve gazyağı gazlı bez ile süzülür. Ardından, bir kavanoz solüsyon tutacak, içine su dökün, böylece tanktaki gaz yağı seviyesinin üzerinde olacak bir tencere kullanın. Düşük sıcaklıkta bir kaynamaya getirilir ve 90 dakika kaynamaya devam eder. Elde edilen saflaştırılmış ürünü karanlık bir kaba dökün, güneşin kutuya ulaşmadığı yere koyun. Yıl sıkıca kapalı ve saklanır.

  Kerosen üzerinde merhem veya durulama kullanırken, bu özelliklere dayanırlar: dokulara derin nüfuz etme, ısınma etkisi ve kan dolaşımının hızlanması. Bu ilaç, hem bulaşıcı hücreleri hem de faydalı olanları temizler.

  Kerosende toksik elementler vardır, kullanımında dikkatli olmaya değer.

  Gazyağı ile gargara kurallara göre kesinlikle yapılmalıdır.

  Bu çözümü kullanırken, bir asistana sahip olmak gereklidir. Boğazını pamuklu çubuk veya bandajla temizleyin. Bademcik yağlama iki haftadan fazla tavsiye edilmez.

  Durulama birkaç şemaya göre gerçekleştirilir:

  • Metal bir kapta az miktarda çözelti ısıtılır. Köpürmemesi için dikkatlice bir soda ekleyin. Çözeltiyi soğutmak için zaman verilir ve durulamaya başlayabilirsiniz: burun kapanır ve ağız birkaç saniye durulanır. Hemen tükürmek gerekiyor. En fazla beş ziyaret yapılır, ancak organizma için daha küçük bir miktar tercih edilir.
  • Diğer yöntemlerin kardinal farklılıkları yoktur. Bir bardak ılık suda, maddenin bir çay kaşığı eklenir ve düzenli durulama çözeltisi olarak uygulanır.
  • Ayrıca bu ilaç tatlı çayın içine eklenir ve ondan tentürler yapılır.

  Bu yöntemleri uygulamada uygulamadan önce, vücudun maddeye nasıl tepki verdiğini test etmek gerekir. Kulağın arkasında küçük bir kerosen yaması bulaşır. Bir kaç saat içinde kızarıklık veya kızarıklık şeklinde bir değişiklik tespit edilmezse, kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Yemeklerden yarım saat önce, bademcikleri günde üç kez kerosen ile ovun. Her gün bir hafta boyunca maddeyi kullanın, bademcikler üzerinde apse oluşursa, tedavi sürecini durdurmak gerekir. Böyle durumlarda bir doktora danışmak önemlidir, apselerden kurtulmaya yardımcı olur. Bağımsız komplikasyonlardan kurtulmak için tavsiye edilmez.

  Yarım yemek kaşığı soda, bir çorba kaşığı gazyağı ve ılık su. Bütün bunlar karıştırılır ve uygulanır. 50 ml su ve on damla madde karıştırılır ve haftada bir gün yedikten sonra kullanılır. 12 gün ara vermek ve gerekirse dersi tekrarlamak gerekir sonra 3 litrelik bir kavanoz koymak: yeşil ceviz ve malzeme. Kerosen somunları tamamen kapatmalı ve boynundan 4 parmakla daha alçak olmalıdır. Bu banka sıkıca kapatılmış ve 3 ay boyunca karanlık ve soğuk bir yerde yuvarlanıp ayrılmak daha iyidir. Üç ay sonra bu araç kullanılabilir. Çözelti ile emprenye edilmiş bir gazlı bez sürün ve boynun en çok hissedildiği bölgeye koyun. Üstüne plastik bir film koyun, bir pamuklu yün tabakası koyun ve bir şeyle kaplayın, böylece tülbülü 4-5 saat tutabilirsiniz. Prosedür süresi bittiğinde, swab'ı çıkarın ve bir yanma önleyici ajan olan kerosen ile temas eden yeri işleyin. Kızarıklık ciltten kaybolduğunda 3-4 gün sonra sıkıştırmayı tekrarlayabilirsiniz. Tedavinin seyri 4-5 kompresden oluşur, kanser derisinde, sadece böyle bir reçete kullanabilirsiniz: çay tepsisi, yaralandığı yerde parmak veya avuç ile ovulur. Nüks süresi 2-3 saattir.

  Tedaviyi kerosene göre uygulamadan önce, yüzlerce kez düşünün - bu yöntemlerin gerekçelendirilip gerekmediği. Yanlış tedavi felaketle sonuçlanabilir, çünkü zehirli bir madde olan kerosen, sağlığa zararsız bir zarara neden olabilir.

  Herkes gazyağı yerli değil, aynı zamanda geleneksel tıpta sadece geniş uygulama bulur bilir, evet, bu şaka değil. Birisi tehlikeli olup olmadığı sorusunu gündeme, ben bir kerede söylemek istiyorum: Bir yetişkin için gazyağı öldürücü doz tek bir kullanım durumunda Aç karnına 3-4 bardak (! o yarım litre daha var) 'dir. Çocukların kontrendike olarak kerosen ile tedavi edildiğini akılda tutun. boğaz ile kerosen nasıl angajman.

  Yani, angina saf kerosen ile tedavi nasıl? Çok önemli: anjinada kerosen sadece bademcikler zaten apse var ise, hastalığın ilk aşamasında yardımcı olacaktır, o zaman geç kerosen uygulayın ve hiçbir etkisi olmayacaktır.

  Gazyağı, yoğun bir tabaka halinde önceden katlanmış pamuk yününden dikkatle süzülmelidir. Pamuklu çubuğu temizlenmiş kerosene koyun ve bademcik yağlayın. Smear etmek mümkün olduğunca derinlemesine gereklidir. Genellikle bir boğaz ikinci gününde, her yarım saatte bir ihtiyaç boğaz saflaştırılmış gazyağı yağlamak için gün boyunca bir iz kalır değildir.

  Kerosen durulama için de kullanılabilir. Ancak bu durumda, dozaj bir çay kaşığı geçmemelidir.

  Anjinin tedavisinde kerosenin mucizevi etkisini nasıl açıklayabiliriz? Gazyağı vücutta koruyucu güçlerini artırır ve hatta gazyağı kuvvetle mukoza zarını kurutur ve bu da, boğazda ve bademcikler üzerinde mikropların bir dehidratasyon ve yıkım için vchelet. patojenler lezyonda vardır ve vücudun derinliklerine nüfuz edemedik kadar gazyağı eylem etkili olacak nedeni budur.

  Herhangi bir çare gibi, gazyağı kullanım için kontrendikasyonları vardır:

  • anemi
  • Kötü huylu tümörler
  • Böbrek yetmezliği
  • Kanama eğilimi

  Bu arada, gazyağı sadece oldukça başarılı ağlayan mahrum romatizma, akut bronşit tedavisinde arıtılmış gazyağı kullanarak, uzun yıllar, anjin, geleneksel tıp ile yardımcı olan mükemmel.

  Angina'nın kerosen ile tedavisi uzun zamandan beri halk hekimliğinde uygulanmaktadır.

  Boğazınızı bu yağ ile tedavi edebileceğiniz çok sayıda reçete var.

  HERKES bu konuda bilmek gerekiyor! İNANILMAZ, AMA FACT! Bilim adamları göz korkutucu bir ilişki kurdular. Yüksek sıcaklıkta, hem de ateş ve titreme belirtileri ile birlikte tüm hastalıkların SARS% 50 nedeni bakteri ve Giardia, Ascaris ve toksokara olarak parazitler olduğu anlaşılmaktadır. Bu parazitler neden tehlikeli? Sağlıkları ve AKŞAM YAŞAMLARINI mahrum edebilirler, çünkü bunlar bağışıklık sistemini doğrudan etkiler ve onarılamaz bir zarara neden olurlar. Vakaların% 95'inde, bağışıklık sistemi bakterilerden önce güçsüzdür ve hastalık gelmeyecek kadar uzun olmayacaktır.

  Parazitleri bir kez olsun unutmak, sağlıklarını korumak, uzmanlar ve bilim adamları...

  Bilindiği gibi, kerosen bir yağ arıtma ürünü olan renksiz yağlı bir sıvıdır. Ana teknik amaçlara ek olarak, bu yağ, boğazın anjina veya bademcik iltihabı ile tedavi edilmesi de dahil olmak üzere birçok hastalığın tedavisi için kullanılmaktadır.

  Gazyağı, onarıcı, önleyici, gençleştirici ve etkili bir temizleme özelliğine sahiptir. Koklamak ve kerosen ile gargara yapmak bademcikler veya farenksin iltihaplı ise mümkündür. Değerlendirme gibi, yutma sırasında ağrı kaybolurken, iltihap ve bademcik iltihabı kurtulmak için yardımcı olur.

  Aşağıdaki özellikler petrol ürünlerinin yararlı özelliklerine atfedilmektedir:

  • Vücudun dezenfeksiyonu;
  • Antiparazitik aktivite;
  • kurutma;
  • Vücudun dokularına derin nüfuz etme;
  • Ağrı azaltılması;
  • Gemi genişlemesi.

  Ağız boşluğunda ve anjinin diğer ciddi semptomlarında pürülan kaplama varsa, anjini kerosen ile tedavi etmek imkansızdır. Bu durumda, uzman hekimin gözetimi altında yetkin antibiyotik tedavisi gereklidir.

  Pürülan boğaz ağrısı durumunda kerosen sadece hastanın durumunu kötüleştirecek ve çeşitli komplikasyonlara yol açacaktır.

  Genelde, böyle bir teknik resmi ilaç tarafından karşılanmamaktadır, çünkü kerosen ilaçlar için geçerli değildir, bu nedenle doktorların yorumları muğlaktır. Bununla birlikte, uzun yıllara dayanan bu uygulama, bu yağın herhangi bir şiddetteki birçok hastalığı etkili bir şekilde tedavi edebileceğini göstermiştir.

  Bu nedenle, kerosen ile tedavi yapmak ya da değil - hastanın kendisine aittir. Bununla birlikte, kontrendikasyon bulunmadığından emin olmak için doktora başvurmadan önce önemlidir.

  Ayrıca, her bireyin bedeninin bireysel olduğu, dolayısıyla birinin bu terapi yöntemini kullandığı ve bir başkasının da zarar verebileceği akılda tutulmalıdır.

  Kerosenin trakea, özofagus ve mukozanın yanmasına neden olabileceğini ve sıklıkla nefes darlığına yol açabileceğini düşünmek önemlidir, felç gibi ciddi sonuçlara neden olur. Aşağıdaki durumlarda gaz tedavisi yasaktır:

  • Karaciğer ve böbrek hastalıkları;
  • Yağ ürününe alerjik reaksiyonun varlığı;
  • Her türlü kanama.

  Bu tür halk tedavisi çocuklar için kullanılamaz, çünkü kerosen, hazırlıksız bir organizmanın zehirlenmesine ve zehirlenmesine neden olur.

  Tedavi sırasında hasta yanma, ağrı ve diğer hoş olmayan hisler hissederse, tedavi durdurulmalıdır. Boğaz, sulu bir tuz veya soda çözeltisi ile yıkanır, daha sonra temiz su ile durulanır.

  Acı devam ederse, bir doktordan tıbbi yardım almanız gerekir.

  Boğazı tedavi etmeden önce, kerosen temizlenmelidir. Aynı derecede olumlu eleştirilere sahip olan yağları temizlemenin birkaç yolu vardır.

  İşlem açık havada veya aspiratörün çalıştığı odada yapılmalıdır, böylece maddenin konsantre buharları zehirlenmeye yol açmaz.

  1. Üç litrelik bir kavanozda, bir litre kerosen ve 70 dereceye kadar önceden ısıtılmış bir litre su dökülür.
  2. Kap bir kapakla sıkıca kapatılır ve üç dakika kuvvetlice çalkalanır. Periyodik olarak, kavanozdaki basıncı azaltmak için kapak biraz açılmalıdır.
  3. Karışım çözüldükten sonra, gazyağı düzgünce birleşir. Çökelti bankada kalmalıdır.

  İkinci durumda, 0.5 litre kerosen 0.5 litre sıcak su ile karıştırılır. Banka yoğun bir kapakla kaplıdır, yoğun bir şekilde sarsılır.

  • Karışım çökeltilmeli, daha sonra saflaştırılmış kerosen çökelti olmadan süzülür. Elde edilen sıvıya 0.5 bardak tuz ekleyin ve hafifçe çalkalayın.
  • Çözelti gün boyunca infüze edilir, ardından aktive veya odun kömürü ile filtrasyon yapılır.
  • Ortaya çıkan siyah sıvı çökeltilmeli, daha sonra bir boğazla tedavi edilmelidir.

  Bir kavanoz içine üç yemek kaşığı tuz dökülür, daha sonra gazlı bez ile gazyağı dökülür. Derin bir kabın dibinde, bankanın raster ile yerleştirildiği standı güçlendirin.

  1. Tavada, çok fazla su dökün, potadaki kerosen seviyesi daha düşüktü. Tava yavaş ateş yakılır, su kaynatılır ve 90 dakika kaynatılır.
  2. Kavanozu bir kapakla kapatmayın, böylece patlamaz.
  3. Bundan sonra, kerosen düzgünce koyu cam bir kap içine birleştirir. Bu tür kerosen en az bir yıl boyunca saklanabilir.
  • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

  Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

  Boğaz yıkama için papatya

  Papatya, yüzyıllar boyunca kullanılan benzersiz özelliklere sahiptir. Bitki, resmi, halk tıbbında çeşitli rahatsızlıklardan kullanıldığı için mucizevi bir kimyasal bileşime sahiptir.

  Lidokain ve benzokain ile boğaz için anestezik spreyler

  Boğazdaki ağrı, tükürüğü yutması ve hatta farenks boyunca hava geçişi zorlaştığı zaman bir insana dayanılmaz acı çekmeye neden olabilir. Bu gibi durumlarda, doktora ziyaret zorunludur.