Loading

Anjin içinde gazyağı: Böyle bir ilaç ile boğaz tedavisi mümkün mü

Boğazımı anjin içinde kerosen ile yıkayabilir miyim, eğer öyleyse, ne amaçla? Bu egzotik yöntemlerin kullanımının temeli nedir, bu prosedür pratikte uygulanır mı?

Angina genellikle ilaçlar, prosedürler, diyet, fizyoterapi, halk ilaçları dahil standart yöntemlere göre tedavi edilir.

Enfeksiyöz bir hastalık olarak angina

Anjin, bağışıklık sistemindeki bozuklukların bir sonucu olmasına rağmen, hala bulaşıcı bir hastalıktır. Sınıflandırmaya göre, anjin tiplerini ve formlarını, dersin özelliklerini ayırt etmek gelenekseldir. Bağışıklık sisteminin anjina formundaki enfeksiyona tepki göstermesi, insan vücudunun işleyişinin bir özelliğidir.

Anjina tipleri ve tipleri

Enfeksiyöz ajanın enfeksiyonun suçlusu olduğuna bağlı olarak, anjin aşağıdaki tiplere ayrılır:

 • viral;
 • bakteriyel;
 • mantarlar;
 • klamidyadan kaynaklanan;
 • mikoplazmal boğaz ağrısı;
 • anjina diptresi;
 • spesifik anjina, sekonder tip.

Boğazın en sık görülen tipi viraldir, akut solunum yolu viral enfeksiyonundan kaynaklanır, grip ile enfeksiyon durumunda anjin mümkündür. Klinik seyrine ve anjina semptomlarına göre, akut ve kronik, kompanse ve dekompanse edilir.

Onun formunda anjina türleri:

 • Catarrhal anjina. Yüksek ateş hızlı bir başlangıç ​​ile karakterize bu anjin için, farenks mukoza ve bademcikler belirgin şişmiş, parlak kırmızı olur. Öksürük tahriş nedeniyle ortaya çıkar, ses kısıklığı veya ses kısıklığı mümkündür. Böyle bir boğaz ağrısı genellikle 5-7 gün sürer, iyileşme ile biter.
 • Lacunar Angina. Bu formda palatine bademciklerin lazanyaları mantar gibi görünen irinlerle doldurulur. Bu tıkaçlar, eğer anjina kronikleşirse, kıvrılmış, yoğun, ayrılması zorlaşır. Sıcaklık 37.5-38 ° C'de tutulur. Bu formun anjina olması durumunda boğazın kerosen ile durulanması, bu şekilde kıvrılmış tıkaçların yıkanabilmesi ile doğrulanır.
 • Phlegmonous tonsillit. Anjina'nın en tehlikeli şekli, 40 ° C'ye varan bir sıcaklığa ulaştığında, durum şiddetli hale gelir. Bu durumda, bademcikler yakınındaki alanda büyük bir apse boynunun belirgin bir ödemi vardır. Hasta şaşkın bilince sahip olabilir, baş ağrısı var. Bu boğaz ağrısı formu ile hastaneye yatış gerektiği için hemen doktora başvurmalısınız.
 • Foliküler boğaz ağrısı. Büyük ölçüde genişlemiş olan tonsil mukoza üzerinde çok sayıda küçük pürülan vesiküllerin ortaya çıkmasıyla karakterize edilir. Bu anjina ile, servikal ve submandibuler lenf düğümleri ağrılı, cildin altında çıkıntılıdır.

Herpes, difteri, sifiliz gibi diğer angina tipleri nadirdir, bunlar spesifik enfeksiyonlardan kaynaklanır. Boğaz ağrısı akut formları kronik hale gelebilir, o zaman hastalık alevlenmeler ile halsizleşir.

Tonsillit ve komplikasyonları

Kronik bademcik iltihabı veya bademcik iltihabı, bademcikte bir enfeksiyon odağı oluşmasından kaynaklanır. Enfeksiyon "içten yanma", periyodik olarak akut bir şekil alır.

Alevlenmeler arasında hasta hastalığını hissedemeyebilir, sadece hafif bir artışa neden olur, bademciklerin lakazındaki kıvrılmış tıkaçların varlığı bunu bilir. Vücudun bulaşıcı odağı var olduğundan, hastalık komplikasyonlar verebilmektedir.

Tonsillit komplikasyonları:

 • sık soğuk algınlığında ifade edilen otoimmün yetmezlik;
 • kalpte ağrı görünümü;
 • kalp ritmi bozuklukları;
 • sürekli yüksek sıcaklık;
 • kronik piyelonefrit (bkz. neden böbrekler anjin sonrası ağrıyor: hastalığın sonuçları);
 • hepatit;
 • tiroid hormonlarının üretiminde bozukluklar;
 • artrit ve artrozun görünümü;
 • kuvvetlerin genel düşüşü.

Bu komplikasyonlar listesi tükenmiş değildir, romatizma kalp ve eklemleri kronik bademcik iltihabında bir komplikasyon olarak etkiler gibi tehlikeli bir komplikasyondur. Video ne kadar tehlikeli romatizma olduğunu gösterir.

Angina karmaşık tedavisi

Angina kompleks tedavisi antiviral ve antimikrobiyal ilaçlar, gargara, fizyoterapi kullanımını içeren standartları içerir.

Ilaçlarla tedavi

Hastalığın nedenini ortadan kaldırmanızı sağlayan ilaç tedavisinin doğru şemasını oluşturmak çok önemlidir.

Ilk doktor

Bademcik iltihabı ile kerosen durulayın

Angina bademcik iltihabında kendini gösteren akut bir enfeksiyöz hastalıktır. Bu nedenle, hastaların tüm yaş gruplarını etkileyen oldukça yaygın bir hastalık, bu nedenle, hem geleneksel hem de geleneksel tıpta bol miktarda bulunurlar. Geleneksel tıbbın en yaygın yöntemlerinden biri, angina kerosenin tedavisini içerir.

Angina, bademcik iltihabı gibi bir hastalığın akut bir şeklidir. Semptomları da akut. Bunlar şunları içerir:

 • bademcikler ve servikal lenf düğümlerinin artışı ve iltihabı;
 • Boğazda yutulduğunda sürekli ağrı ve keskin ağrı;
 • vücut ısısında güçlü bir artış;
 • ateşin bir koşulu;
 • sabit baş ağrısı;
 • Vücudun halsizlik durumu.

Boğazda iltihap ve şiddetli ağrı gibi hastalık belirtileridir ve halk tıbbında anjinaya karşı kerosen kullanımının sebebidir. Bununla birlikte, bazı halk ilaçlarının etkinliğine rağmen, hastalığın ilk semptomlarını ortaya çıkarırken, öncelikle bir doktora görünmeniz gerekir ve tedaviye başladıktan sonra bunu halk yöntemleriyle birleştirin.

Geleneksel tıbbın savunucuları, eklem hastalıkları, travma, iltihaplanma gibi çeşitli hastalıkları tedavi etmek için kerosen kullanır. Bu madde için bu tercih tıbbi özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Kerosenin terapötik özellikleri aşağıdaki özellikleri içerir:

 • antiparazitik;
 • dezenfektan;
 • yüksek nüfuz gücü;
 • anestezi;
 • damar genişlemesi;
 • yaralanmaların izi.

Anjina kerosen tedavisine başlamadan önce, hastada ne tür hastalıkların geliştiğini bilmek önemlidir. Bunu yapmak için bir uzmanı ziyaret etmeniz gerekir.

Hastanın anjinaya sahip olması durumunda, çiçek veya pürülan formasyonların eşlik edebileceği zararlı bakteriler tarafından provoke edilirse, tedavi, reçete edilen giriş seyrine tam olarak göre antibiyotikler kullanılarak gerçekleştirilir. Böyle bir anjinle, sorunun cevabı, kerosen ile gargara yapmanın negatif olup olmayacağıdır. Bu, hastanın durumunun kötüleşmesine yol açabilir. Bu nedenle, bu durumda, kerosen ve anjina uyumsuzdur.

Kerosen ayrıca kronik bademcik iltihabı (boğaz ağrısı ile ilgili semptomlar), farenjit ve diğerleri gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılır. Enflamasyon ve boğaz ağrısı ile birlikte tüm hastalıklar ile, bademcik durulama veya tedavi olarak kerosen kullanılır. Ancak, tariflerde, geleneksel tıbbın taraftarlarının görüşleri farklıdır. Bazıları anjin ham, havacılık keroseniyle kullanılmasını tavsiye ediyor, diğerleri ise karşıt bakış açısına bağlı. En popüler tariflerden bazıları:

Boğazda ağrıyla mücadele etmek için bu yöntemin popülaritesine rağmen, kerosenin kullanımı tehlikelidir. Maddenin yanlış dozajı veya vücudun özel reaksiyonları, mukus dokusu yanmasına ve hatta kanamaya neden olabilir. Bu nedenle, durulanan çocuklarda anjin ile kerosen tedavisi kontrendikedir.

Bu ilacı kullanmak için sarsılmaz bir istek halinde, doktora danışmanız gerekir. Ve yanıklar ortaya çıkarsa, derhal tıbbi yardım alın.

Dikkat lütfen! Sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirici. Bir uzmandan profesyonel yardım almanızı ve randevu almanızı öneririz.

Angina'nın kerosen ile tedavisi uzun zamandan beri halk hekimliğinde uygulanmaktadır.

Boğazınızı bu yağ ile tedavi edebileceğiniz çok sayıda reçete var.

HERKES bu konuda bilmek gerekiyor! İNANILMAZ, AMA FACT! Bilim adamları göz korkutucu bir ilişki kurdular. Yüksek sıcaklıkta, hem de ateş ve titreme belirtileri ile birlikte tüm hastalıkların SARS% 50 nedeni bakteri ve Giardia, Ascaris ve toksokara olarak parazitler olduğu anlaşılmaktadır. Bu parazitler neden tehlikeli? Sağlıkları ve AKŞAM YAŞAMLARINI mahrum edebilirler, çünkü bunlar bağışıklık sistemini doğrudan etkiler ve onarılamaz bir zarara neden olurlar. Vakaların% 95'inde, bağışıklık sistemi bakterilerden önce güçsüzdür ve hastalık gelmeyecek kadar uzun olmayacaktır.

Parazitleri bir kez olsun unutmak, sağlıklarını korumak, uzmanlar ve bilim adamları...

Bilindiği gibi, kerosen bir yağ arıtma ürünü olan renksiz yağlı bir sıvıdır. Ana teknik amaçlara ek olarak, bu yağ, boğazın anjina veya bademcik iltihabı ile tedavi edilmesi de dahil olmak üzere birçok hastalığın tedavisi için kullanılmaktadır.

Gazyağı, onarıcı, önleyici, gençleştirici ve etkili bir temizleme özelliğine sahiptir. Koklamak ve kerosen ile gargara yapmak bademcikler veya farenksin iltihaplı ise mümkündür. Değerlendirme gibi, yutma sırasında ağrı kaybolurken, iltihap ve bademcik iltihabı kurtulmak için yardımcı olur.

Aşağıdaki özellikler petrol ürünlerinin yararlı özelliklerine atfedilmektedir:

 • Vücudun dezenfeksiyonu;
 • Antiparazitik aktivite;
 • kurutma;
 • Vücudun dokularına derin nüfuz etme;
 • Ağrı azaltılması;
 • Gemi genişlemesi.

Ağız boşluğunda ve anjinin diğer ciddi semptomlarında pürülan kaplama varsa, anjini kerosen ile tedavi etmek imkansızdır. Bu durumda, uzman hekimin gözetimi altında yetkin antibiyotik tedavisi gereklidir.

Pürülan boğaz ağrısı durumunda kerosen sadece hastanın durumunu kötüleştirecek ve çeşitli komplikasyonlara yol açacaktır.

Genelde, böyle bir teknik resmi ilaç tarafından karşılanmamaktadır, çünkü kerosen ilaçlar için geçerli değildir, bu nedenle doktorların yorumları muğlaktır. Bununla birlikte, uzun yıllara dayanan bu uygulama, bu yağın herhangi bir şiddetteki birçok hastalığı etkili bir şekilde tedavi edebileceğini göstermiştir.

Bu nedenle, kerosen ile tedavi yapmak ya da değil - hastanın kendisine aittir. Bununla birlikte, kontrendikasyon bulunmadığından emin olmak için doktora başvurmadan önce önemlidir.

Ayrıca, her bireyin bedeninin bireysel olduğu, dolayısıyla birinin bu terapi yöntemini kullandığı ve bir başkasının da zarar verebileceği akılda tutulmalıdır.

Kerosenin trakea, özofagus ve mukozanın yanmasına neden olabileceğini ve sıklıkla nefes darlığına yol açabileceğini düşünmek önemlidir, felç gibi ciddi sonuçlara neden olur. Aşağıdaki durumlarda gaz tedavisi yasaktır:

 • Karaciğer ve böbrek hastalıkları;
 • Yağ ürününe alerjik reaksiyonun varlığı;
 • Her türlü kanama.

Bu tür halk tedavisi çocuklar için kullanılamaz, çünkü kerosen, hazırlıksız bir organizmanın zehirlenmesine ve zehirlenmesine neden olur.

Tedavi sırasında hasta yanma, ağrı ve diğer hoş olmayan hisler hissederse, tedavi durdurulmalıdır. Boğaz, sulu bir tuz veya soda çözeltisi ile yıkanır, daha sonra temiz su ile durulanır.

Acı devam ederse, bir doktordan tıbbi yardım almanız gerekir.

Boğazı tedavi etmeden önce, kerosen temizlenmelidir. Aynı derecede olumlu eleştirilere sahip olan yağları temizlemenin birkaç yolu vardır.

İşlem açık havada veya aspiratörün çalıştığı odada yapılmalıdır, böylece maddenin konsantre buharları zehirlenmeye yol açmaz.

 1. Üç litrelik bir kavanozda, bir litre kerosen ve 70 dereceye kadar önceden ısıtılmış bir litre su dökülür.
 2. Kap bir kapakla sıkıca kapatılır ve üç dakika kuvvetlice çalkalanır. Periyodik olarak, kavanozdaki basıncı azaltmak için kapak biraz açılmalıdır.
 3. Karışım çözüldükten sonra, gazyağı düzgünce birleşir. Çökelti bankada kalmalıdır.

İkinci durumda, 0.5 litre kerosen 0.5 litre sıcak su ile karıştırılır. Banka yoğun bir kapakla kaplıdır, yoğun bir şekilde sarsılır.

 • Karışım çökeltilmeli, daha sonra saflaştırılmış kerosen çökelti olmadan süzülür. Elde edilen sıvıya 0.5 bardak tuz ekleyin ve hafifçe çalkalayın.
 • Çözelti gün boyunca infüze edilir, ardından aktive veya odun kömürü ile filtrasyon yapılır.
 • Ortaya çıkan siyah sıvı çökeltilmeli, daha sonra bir boğazla tedavi edilmelidir.

Bir kavanoz içine üç yemek kaşığı tuz dökülür, daha sonra gazlı bez ile gazyağı dökülür. Derin bir kabın dibinde, bankanın raster ile yerleştirildiği standı güçlendirin.

 1. Tavada, çok fazla su dökün, potadaki kerosen seviyesi daha düşüktü. Tava yavaş ateş yakılır, su kaynatılır ve 90 dakika kaynatılır.
 2. Kavanozu bir kapakla kapatmayın, böylece patlamaz.
 3. Bundan sonra, kerosen düzgünce koyu cam bir kap içine birleştirir. Bu tür kerosen en az bir yıl boyunca saklanabilir.

Tedaviye başlamadan önce, vücudun kerosine nasıl tepki verdiğini kontrol etmeniz gerekir. Bu amaçla, küçük bir komik madde cildin arkasına yapışır. Ciltte birkaç dakika sonra herhangi bir kızarıklık ve kızarıklık olmamışsa, bu şekilde tedavi yapmak mümkündür.

Boğazını silmek için kerosen, oda sıcaklığında su ve kabartma tozu içeren bir bileşik kullanın. Malzemeler karıştırılır ve sonuçtaki çözelti günde birkaç kez bir boğaz ile bulaşabilir. Tedavi iki haftadan daha uzun bir süre için yapılamaz. Losyonlar için kerosen kullanılıyorsa, çözeltiye bitkisel yağ eklenir, böylece ciltte tahriş ve iltihap oluşmaz.

Soyulmuşlardan, tentürler yapabilirsiniz, su veya çay da birkaç damla eklenir. Maksimum 20 gram yağ alımı mümkündür, aksi takdirde zehirlenme mümkündür.

Yemeklerden bir buçuk saat önce günde üç kez anjin ile, yanmış bademcikler ve palatine kemerler kerosen ile yağlanır. Tedavi her gün gerçekleştirilirse, semptomlar birkaç gün sonra ortadan kalkmaya başlar. Bademciklerin abse ile kaplanması durumunda, gazyağı yasaktır. Hemen bir doktora danışmak ve kendi kendine ilaç kullanmamak gerekir.

Bir bardak kaynamış su bir çorba kaşığı çay sodası ile karıştırılır. Çözeltiye bir çorba kaşığı saflaştırılmış kerosen eklenir, bileşenler karıştırılır ve karışım boğazı durulamak için kullanılır. Prosedür günde en az dört kez yapılmalıdır, hastalık birkaç gün sonra çekilmeye başlayacaktır.

Ayrıca, bademcik iltihabı durumunda, özel olarak hazırlanmış bir çözelti ile profilaktik durulama önerilmektedir, bu tarif oldukça olumlu tepkiler vermektedir. Bunun için 50 gram ılık su 10 damla kerosen ile karıştırılır. Bir hafta boyunca her gün yedikten sonra durulayın. O zaman 15 gün ara vermelisin. Gerekirse tedavi kursu tekrarlanır.

Herhangi bir tedavi yöntemini seçerken, özel bakım uygulamak gerekir ve bu durumun en ufak bir bozulmasında derhal bir doktora danışın. Bu makaledeki videoda Elena Malysheva anjin tedavisi hakkında size bilgi verecektir.

Bu hastalığın halk tedavisinde anjinada kerosen kullanılır. Anjin içinde kerosen ile tedavi etkilidir ve bu yöntem yaygın olarak kullanılır: kerosen ile gargara yapabilir veya bademciklerle yağlayabilirsiniz. Ancak, bazı doktorlar bu tedavi yönteminin tehlikeleri ve etkisizliği hakkında konuşurlar.

Anjina kerosen ile nasıl tedavi edilir? Tıp, bu maddenin anjinadan muzdarip bir kişiyi tedavi edebildiğini inkar etmemektedir, ancak doktorlar ürünün insan vücuduna zarar verdiğini söyler (zehirlenmeye yol açabilir).

Gazyağı, yağ arıtma ürünüdür, renksiz bir sıvı, hafif yağlı, keskin bir kokuya sahiptir. Verilen sıvının, bir kişi için yararlı olan çeşitli özelliklere sahip olması nedeniyle sıklıkla alternatif tıbbında kullanılır.

 • metabolizmanın iyileştirilmesi;
 • künt ağrılar.
 • antiparaziter eylem;
 • anti-enflamatuar etki;
 • dezenfekte etme eylemi.

Bu özellik, ürünün akut bademcik iltihabını tedavi etmede etkili bir ilaç olduğunu göstermektedir. Etkilenen mukoza zarını kurutur, bademciklere çarpan patojenik mikropları yok eder. Ana şey, semptomların başlamasından hemen sonra maddeyi kullanmaya başlamaktır. Boğazdan gelen gazyağı sadece bu durumda etkili olabilir.

Bazı uzmanlar, yağ ürününün bu tür terapötik özelliklerinin, asiklik hidrokarbonlar grubu olan alt alkanlardan gelen maddelerin etkisiyle ilişkili olduğuna inanmaktadır. Bazı narkotik etkiye sahip olduklarına inanılmaktadır, bu da ağrıda bir azalmaya yol açmaktadır.

Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

Madde ne zaman kullanılmamalıdır? Boğazın kerosen ile tedavisi şu durumlarda kontrendikedir:

Ancak, doktorlar ebeveynleri çocuklarda anjini kerosen ile tedavi etmenin mümkün olmadığına dair uyarıyorlar. Bu zehirlenmeye yol açabilir. Bu yöntemi tedavisi için karar verirseniz, çocuklarda boğaz ağrısı belirtileri (bu güçsüzlük ve iştah, baş dönmesi ve mide bulantısı kaybı), onlar iyi zehirlenmesi petrol ürünleri belirtileri ile karıştırılabilir ve böylece durumu kötüleştirebilir çeşitlidir unutmayın.

Çocuklarda akut bademcik iltihabı yeterince hızlı oluşur ve bu, bu maddeyle tedavi için bir kontrendikasyondur.

Çocuk anjina hastası ise, hemen bir doktora danışmanız veya daha geleneksel yöntemlerle tedavi etmeniz gerekir (bal veya soda ve tuzlu gargara kullanın). Çocuklara böyle bir tedavi alerjiye neden olmaz.

Bir pürülan birikimin ortaya çıkmasıyla, kerosen ile muamelenin imkansız olduğunu unutmayın. Doktor daha etkili antibakteriyel tedavi önerecektir. Aynı şey bademcikler üzerindeki kopmalar için de geçerlidir. Eğer ortaya çıkarlarsa, o zaman kerosen kullanamazsınız (hem yetişkinler hem de çocuklar ciddi komplikasyonlara neden olabilir).

Geleneksel tıp, aşağıdaki durumlarda kerosen kullanımını önerir:

 • iltihaplı,
 • yutma güçlüğü ile
 • erken bademcik iltihabı ile.

Angina akut bademcik iltihabıdır. Bu hastalık oldukça hızlı gerçekleşir, bu nedenle erken aşamalarda kerosen kullanımı ile, sadece geç kalabilir.

Madde, aşağıdaki durumlarda kullanılamaz:

 1. Hastalığın bulaşıcı bir formu. Angina sadece viral bir patojen değil, aynı zamanda bir mantar veya bakteri tarafından da ortaya çıkabilir. Bu durumlarda, doktorlar antifungal veya antibakteriyel ilaçlar reçete eder.
 2. Vücudun güçlü zehirlenmesi.
 3. Pürülan baskın.

Bu durumlarda antibiyotiklerle tedavi edilmelidir. Kronik bademcik iltihabı ve farenjit ile birlikte yağ kullanılması önerilmez.

Tedavide saflaştırılmış ürünü kullanmak gereklidir. Sıcak su ile karıştırarak temizleyebilirsiniz. Karıştırdıktan sonra, kabı birkaç dakika çalkalamak ve şişedeki basıncı azaltmak için kapağı periyodik olarak açmak gerekir. Madde başka bir kaba boşaltılmalıdır. Çiftlerde zehirlenmemesi için sokağın tüm prosedürünü yürütmek gerekir.

Ürünü temizlemek için farklı bir yöntem kullanabilirsiniz. Maddenin 0,5 litresi 0,5 su ile karıştırılır. Ayağa kalk ve birleştir. Kerosene (0.5 bardak) tuz ekleyin. Karışım 24 saat süreyle infüze edilir, daha sonra odun veya aktif odun kömürü kullanılarak süzülür. Alınan sıvı ısrar edilir, bir gün sonra kullanılabilir.

Başka bir temizlik yolu var. Daha fazla emek-yoğun ve maddenin kaynatılmasını içerir. Tuzlu (cam kavanozda karıştırılmış) gazyağı 90 dakika sterilize edilir. Aynı zamanda, gazyağı karışımı bir kapakla kapatılamaz (banka patlayabilir). Sterilizasyondan sonra, kerosen karanlık bir kaba birleştirilir. Bir yıl boyunca saklanabilir.

Gazyağı inanılmaz derecede zehirlidir. Bir boğaz tedavisi ile aşırı doz aşağıdakilere yol açabilir:

 • zehirlenme;
 • sinir sisteminin lezyonları;
 • pankreatit gelişimi.

İlk zehirlenme veya zehirlenme şüphesinde, bir doktora danışmalısınız.

Boğazın kerosen ile nasıl doğru şekilde tedavi edilir?

Şişmeden bademciklere az miktarda maddeyi yemeden hemen önce 3 gün boyunca uygulayın. Durum ciddi ise, o zaman ürün atılmalıdır, çünkü tedavinin sonuçları tahmin edilemez.

Aşağıdaki karışımla karıştırın: 1 bardak ılık su, 0,5 çorba kaşığı. l. soda, 1 çorba kaşığı. l. gazyağı. Durulama 5-7 gün için gereklidir.

Gargara özel hazırlanmış bir emülsiyon ile durulanabilir: 50 g sıcak su, 10 damla saflaştırılmış kerosen. 7 gün boyunca tedavi yapmak, ardından 2 hafta ara vermek ve tekrarlamak gerekir.

Kerosen ile karıştırılması en yaygın tedavi yöntemidir. Düzenli prosedürlerle durulayarak boğaz ağrısını tedavi edin.

Vücut bu ürünün 200 ml'den fazla almamalıdır, aksi takdirde zehirlenme veya vücudun zehirlenmesi garanti edilir.
Tedavi sırasında gözlerde yanma hissi hissetmeye başlarsa, ağrı, tedavi durdurulmalı ve acilen doktora başvurulmalıdır. Zehirlenme çok tehlikeli olabilir, bu yüzden kendi kendine ilaç kullanmayın. Bu tedavinin riskleri, etkisinden çok daha büyüktür.

Her durumda, bu aracı kullanmadan önce, bir doktora danışın, onun fikrini öğrenin ve ancak kendi sağlığınızı riske edip etmeyeceğinize karar verin ya da hala geleneksel ilaçları tercih edin.

Çocuklar anjinadan kerosen ile tedavi edilemez. Çocuğunuzun sağlığını açığa çıkarmadan önce, daha birçok başka güvenli araç ve tedavi yöntemi olduğunu düşünmeye değer.

Özel durumlarda gazyağı ile durulama

Boğazımı anjin içinde kerosen ile yıkayabilir miyim, eğer öyleyse, ne amaçla? Bu egzotik yöntemlerin kullanımının temeli nedir, bu prosedür pratikte uygulanır mı?

Angina genellikle ilaçlar, prosedürler, diyet, fizyoterapi, halk ilaçları dahil standart yöntemlere göre tedavi edilir.

Angina çok zayıf sağlık ile

Anjin, bağışıklık sistemindeki bozuklukların bir sonucu olmasına rağmen, hala bulaşıcı bir hastalıktır. Sınıflandırmaya göre, anjin tiplerini ve formlarını, dersin özelliklerini ayırt etmek gelenekseldir. Bağışıklık sisteminin anjina formundaki enfeksiyona tepki göstermesi, insan vücudunun işleyişinin bir özelliğidir.

Enfeksiyöz ajanın enfeksiyonun suçlusu olduğuna bağlı olarak, anjin aşağıdaki tiplere ayrılır:

 • viral;
 • bakteriyel;
 • mantarlar;
 • klamidyadan kaynaklanan;
 • mikoplazmal boğaz ağrısı;
 • anjina diptresi;
 • spesifik anjina, sekonder tip.

Boğazın en sık görülen tipi viraldir, akut solunum yolu viral enfeksiyonundan kaynaklanır, grip ile enfeksiyon durumunda anjin mümkündür. Klinik seyrine ve anjina semptomlarına göre, akut ve kronik, kompanse ve dekompanse edilir.

Onun formunda anjina türleri:

 • Catarrhal anjina. Yüksek ateş hızlı bir başlangıç ​​ile karakterize bu anjin için, farenks mukoza ve bademcikler belirgin şişmiş, parlak kırmızı olur. Öksürük tahriş nedeniyle ortaya çıkar, ses kısıklığı veya ses kısıklığı mümkündür. Böyle bir boğaz ağrısı genellikle 5-7 gün sürer, iyileşme ile biter.
 • Lacunar Angina. Bu formda palatine bademciklerin lazanyaları mantar gibi görünen irinlerle doldurulur. Bu tıkaçlar, eğer anjina kronikleşirse, kıvrılmış, yoğun, ayrılması zorlaşır. Sıcaklık 37.5-38 ° C'de tutulur. Bu formun anjina olması durumunda boğazın kerosen ile durulanması, bu şekilde kıvrılmış tıkaçların yıkanabilmesi ile doğrulanır.
 • Phlegmonous tonsillit. Anjina'nın en tehlikeli şekli, 40 ° C'ye varan bir sıcaklığa ulaştığında, durum şiddetli hale gelir. Bu durumda, bademcikler yakınındaki alanda büyük bir apse boynunun belirgin bir ödemi vardır. Hasta şaşkın bilince sahip olabilir, baş ağrısı var. Bu boğaz ağrısı formu ile hastaneye yatış gerektiği için hemen doktora başvurmalısınız.
 • Foliküler boğaz ağrısı. Büyük ölçüde genişlemiş olan tonsil mukoza üzerinde çok sayıda küçük pürülan vesiküllerin ortaya çıkmasıyla karakterize edilir. Bu anjina ile, servikal ve submandibuler lenf düğümleri ağrılı, cildin altında çıkıntılıdır.

Herpes, difteri, sifiliz gibi diğer angina tipleri nadirdir, bunlar spesifik enfeksiyonlardan kaynaklanır. Boğaz ağrısı akut formları kronik hale gelebilir, o zaman hastalık alevlenmeler ile halsizleşir.

Vücudun içinden yayılan hastalığın boğazından

Kronik bademcik iltihabı veya bademcik iltihabı, bademcikte bir enfeksiyon odağı oluşmasından kaynaklanır. Enfeksiyon "içten yanma", periyodik olarak akut bir şekil alır.

Alevlenmeler arasında hasta hastalığını hissedemeyebilir, sadece hafif bir artışa neden olur, bademciklerin lakazındaki kıvrılmış tıkaçların varlığı bunu bilir. Vücudun bulaşıcı odağı var olduğundan, hastalık komplikasyonlar verebilmektedir.

Tonsillit komplikasyonları:

 • sık soğuk algınlığında ifade edilen otoimmün yetmezlik;
 • kalpte ağrı görünümü;
 • kalp ritmi bozuklukları;
 • sürekli yüksek sıcaklık;
 • kronik piyelonefrit (bkz. neden böbrekler anjin sonrası ağrıyor: hastalığın sonuçları);
 • hepatit;
 • tiroid hormonlarının üretiminde bozukluklar;
 • artrit ve artrozun görünümü;
 • kuvvetlerin genel düşüşü.

Bu komplikasyonlar listesi tükenmiş değildir, romatizma kalp ve eklemleri kronik bademcik iltihabında bir komplikasyon olarak etkiler gibi tehlikeli bir komplikasyondur. Video ne kadar tehlikeli romatizma olduğunu gösterir.

Boğazın yıkanması ve ilaçlarla kompleks tedavisi

Angina kompleks tedavisi antiviral ve antimikrobiyal ilaçlar, gargara, fizyoterapi kullanımını içeren standartları içerir.

Hastalığın nedenini ortadan kaldırmanızı sağlayan ilaç tedavisinin doğru şemasını oluşturmak çok önemlidir.

Anjina içinde gazyağı

Sağ tarafta en aşırı yöntemlerden biri, anjinin kerosen ile tedavisidir. Halkın bu hukuk yolu ile ilgili görüşleri radikal bir şekilde bölünmüştür: geleneksel tıbbın savunucuları sadece “için” dir ve klasik tıbbın destekçileri kesinlikle “karşı” dır. Bir şey, bu konuda tarafsız kalmanın imkansız olduğu açıktır. Kerosenin anjinaya uygulanıp uygulanamayacağına veya sadece yetişkin bireylere değil, sadece şahsen uygulanmasına karar vermek mümkündür. Aşağıda, bu konuyu açıklığa kavuşturmak için her bir tarafın görüşleri verilecektir.

Açıkça görülüyor ki, çocuklarda boğaz ağrısının tedavisi, daha çok halk ilaçlarına ya da daha da önemlisi, kendi kendine ilaç vermeye, çocuğun sağlığını ve hayatını ciddi risklere maruz bırakmak yerine doktorlara bırakılır.

Gazyağı, rengi olmayan, ancak dokunulduğunda yağlı olan yanıcı bir yağ ürünüdür. Gaz yağı, rektifikasyon veya doğrudan yağ damıtma sonucu üretilir. Çeşitli amaçlar için, çoğu zaman, günlük hayatta veya motor yakıtı olarak uygulayın. Belirli bir amaç için uygun bileşimler içeren yanıcı bir sıvı üretirler: aydınlatma - lambalar için; yanıcı - kazan dairelerinde kömürün tutuşması için vs. Gazyağı ayrıca cam eşya ve porselenleri ateşlemek için kullanılır, yağ birikintilerinden parçalar yıkanır.

Katılanların görüşü

Anjina kerosenini tedavi etmek, boğazın gargaraları ve bademciklere uygulama olarak halk şifacıları tarafından tavsiye edilir. İstem mensupları olarak, gazyağı tedavi mikroorganizmalar patojenleri öldürmek ve bademcik şişmesine kaldırmak, nedenle gazyağı tonsillit tedavi etme kabiliyeti olduğuna inanılmaktadır için. Ayrıca aşağıdaki yöntemleri de önerirler:

Bir hafta boyunca veya semptomlar ortadan kalkana kadar günde üç kez saflaştırılmış gazyağı kullanın. Gazyağı pamuklu çubukla veya gazlı bezle ıslatılır ve yardımı ile bademcikler ve bitişik alanlar tedavi edilir.

Bir bardak ılık suya ihtiyacınız olacak:

 1. yarım çorba kaşığı soda;
 2. bir çorba kaşığı saflaştırılmış kerosen.

Tüm malzemeleri birleştirin, iyice karıştırın ve haftada 4-5 kez veya angina semptomları tamamen ortadan kalkana kadar boğazda böyle bir bileşimle durulayın.

Veya durulama için aşağıdaki çözüm önerilmektedir:

 1. 10 damla saflaştırılmış kerosen;
 2. bir bardak su bir çeyrek var.

Bir bardak su bir çeyrek sulandırmak için 10 damla gazyağı. Bu çözüm ile, günde üç hafta gargara. Kronik bademcik iltihabının tedavisi için gerekliyse, bir hafta içinde bu yöntemle tedavi sürecinin tekrarlanması tavsiye edilir.

Anjina içinde gazyağı: gargara ile tedavi

Angina'nın kerosen ile tedavisi uzun zamandan beri halk hekimliğinde uygulanmaktadır.

Boğazınızı bu yağ ile tedavi edebileceğiniz çok sayıda reçete var.

Gazyağı ve özellikleri

Bilindiği gibi, kerosen bir yağ arıtma ürünü olan renksiz yağlı bir sıvıdır. Ana teknik amaçlara ek olarak, bu yağ, boğazın anjina veya bademcik iltihabı ile tedavi edilmesi de dahil olmak üzere birçok hastalığın tedavisi için kullanılmaktadır.

Gazyağı, onarıcı, önleyici, gençleştirici ve etkili bir temizleme özelliğine sahiptir. Koklamak ve kerosen ile gargara yapmak bademcikler veya farenksin iltihaplı ise mümkündür. Değerlendirme gibi, yutma sırasında ağrı kaybolurken, iltihap ve bademcik iltihabı kurtulmak için yardımcı olur.

Aşağıdaki özellikler petrol ürünlerinin yararlı özelliklerine atfedilmektedir:

 • Vücudun dezenfeksiyonu;
 • Antiparazitik aktivite;
 • kurutma;
 • Vücudun dokularına derin nüfuz etme;
 • Ağrı azaltılması;
 • Gemi genişlemesi.

Ağız boşluğunda ve anjinin diğer ciddi semptomlarında pürülan kaplama varsa, anjini kerosen ile tedavi etmek imkansızdır. Bu durumda, uzman hekimin gözetimi altında yetkin antibiyotik tedavisi gereklidir.

Pürülan boğaz ağrısı durumunda kerosen sadece hastanın durumunu kötüleştirecek ve çeşitli komplikasyonlara yol açacaktır.

Gazyağı nasıl tedavi edilir resmi ilaçtır

Genelde, böyle bir teknik resmi ilaç tarafından karşılanmamaktadır, çünkü kerosen ilaçlar için geçerli değildir, bu nedenle doktorların yorumları muğlaktır. Bununla birlikte, uzun yıllara dayanan bu uygulama, bu yağın herhangi bir şiddetteki birçok hastalığı etkili bir şekilde tedavi edebileceğini göstermiştir.

Bu nedenle, kerosen ile tedavi yapmak ya da değil - hastanın kendisine aittir. Bununla birlikte, kontrendikasyon bulunmadığından emin olmak için doktora başvurmadan önce önemlidir.

Ayrıca, her bireyin bedeninin bireysel olduğu, dolayısıyla birinin bu terapi yöntemini kullandığı ve bir başkasının da zarar verebileceği akılda tutulmalıdır.

Boğazın kerosen ile tedavisi ile kontrendikedir.

Kerosenin trakea, özofagus ve mukozanın yanmasına neden olabileceğini ve sıklıkla nefes darlığına yol açabileceğini düşünmek önemlidir, felç gibi ciddi sonuçlara neden olur. Aşağıdaki durumlarda gaz tedavisi yasaktır:

 • Karaciğer ve böbrek hastalıkları;
 • Yağ ürününe alerjik reaksiyonun varlığı;
 • Her türlü kanama.

Bu tür halk tedavisi çocuklar için kullanılamaz, çünkü kerosen, hazırlıksız bir organizmanın zehirlenmesine ve zehirlenmesine neden olur.

Tedavi sırasında hasta yanma, ağrı ve diğer hoş olmayan hisler hissederse, tedavi durdurulmalıdır. Boğaz, sulu bir tuz veya soda çözeltisi ile yıkanır, daha sonra temiz su ile durulanır.

Acı devam ederse, bir doktordan tıbbi yardım almanız gerekir.

Gazyağı nasıl temizlenir

Boğazı tedavi etmeden önce, kerosen temizlenmelidir. Aynı derecede olumlu eleştirilere sahip olan yağları temizlemenin birkaç yolu vardır.

İşlem açık havada veya aspiratörün çalıştığı odada yapılmalıdır, böylece maddenin konsantre buharları zehirlenmeye yol açmaz.

 1. Üç litrelik bir kavanozda, bir litre kerosen ve 70 dereceye kadar önceden ısıtılmış bir litre su dökülür.
 2. Kap bir kapakla sıkıca kapatılır ve üç dakika kuvvetlice çalkalanır. Periyodik olarak, kavanozdaki basıncı azaltmak için kapak biraz açılmalıdır.
 3. Karışım çözüldükten sonra, gazyağı düzgünce birleşir. Çökelti bankada kalmalıdır.

İkinci durumda, 0.5 litre kerosen 0.5 litre sıcak su ile karıştırılır. Banka yoğun bir kapakla kaplıdır, yoğun bir şekilde sarsılır.

 • Karışım çökeltilmeli, daha sonra saflaştırılmış kerosen çökelti olmadan süzülür. Elde edilen sıvıya 0.5 bardak tuz ekleyin ve hafifçe çalkalayın.
 • Çözelti gün boyunca infüze edilir, ardından aktive veya odun kömürü ile filtrasyon yapılır.
 • Ortaya çıkan siyah sıvı çökeltilmeli, daha sonra bir boğazla tedavi edilmelidir.

Bir kavanoz içine üç yemek kaşığı tuz dökülür, daha sonra gazlı bez ile gazyağı dökülür. Derin bir kabın dibinde, bankanın raster ile yerleştirildiği standı güçlendirin.

 1. Tavada, çok fazla su dökün, potadaki kerosen seviyesi daha düşüktü. Tava yavaş ateş yakılır, su kaynatılır ve 90 dakika kaynatılır.
 2. Kavanozu bir kapakla kapatmayın, böylece patlamaz.
 3. Bundan sonra, kerosen düzgünce koyu cam bir kap içine birleştirir. Bu tür kerosen en az bir yıl boyunca saklanabilir.

Boğazın kerosen ile tedavisi

Tedaviye başlamadan önce, vücudun kerosine nasıl tepki verdiğini kontrol etmeniz gerekir. Bu amaçla, küçük bir komik madde cildin arkasına yapışır. Ciltte birkaç dakika sonra herhangi bir kızarıklık ve kızarıklık olmamışsa, bu şekilde tedavi yapmak mümkündür.

Boğazını silmek için kerosen, oda sıcaklığında su ve kabartma tozu içeren bir bileşik kullanın. Malzemeler karıştırılır ve sonuçtaki çözelti günde birkaç kez bir boğaz ile bulaşabilir. Tedavi iki haftadan daha uzun bir süre için yapılamaz. Losyonlar için kerosen kullanılıyorsa, çözeltiye bitkisel yağ eklenir, böylece ciltte tahriş ve iltihap oluşmaz.

Soyulmuşlardan, tentürler yapabilirsiniz, su veya çay da birkaç damla eklenir. Maksimum 20 gram yağ alımı mümkündür, aksi takdirde zehirlenme mümkündür.

Yemeklerden bir buçuk saat önce günde üç kez anjin ile, yanmış bademcikler ve palatine kemerler kerosen ile yağlanır. Tedavi her gün gerçekleştirilirse, semptomlar birkaç gün sonra ortadan kalkmaya başlar. Bademciklerin abse ile kaplanması durumunda, gazyağı yasaktır. Hemen bir doktora danışmak ve kendi kendine ilaç kullanmamak gerekir.

Bir bardak kaynamış su bir çorba kaşığı çay sodası ile karıştırılır. Çözeltiye bir çorba kaşığı saflaştırılmış kerosen eklenir, bileşenler karıştırılır ve karışım boğazı durulamak için kullanılır. Prosedür günde en az dört kez yapılmalıdır, hastalık birkaç gün sonra çekilmeye başlayacaktır.

Ayrıca, bademcik iltihabı durumunda, özel olarak hazırlanmış bir çözelti ile profilaktik durulama önerilmektedir, bu tarif oldukça olumlu tepkiler vermektedir. Bunun için 50 gram ılık su 10 damla kerosen ile karıştırılır. Bir hafta boyunca her gün yedikten sonra durulayın. O zaman 15 gün ara vermelisin. Gerekirse tedavi kursu tekrarlanır.

Herhangi bir tedavi yöntemini seçerken, özel bakım uygulamak gerekir ve bu durumun en ufak bir bozulmasında derhal bir doktora danışın. Bu makaledeki videoda Elena Malysheva anjin tedavisi hakkında size bilgi verecektir.

Boğaz, kerosen ile nasıl tedavi edilir?

Doktorun boğazın kerosen ile tedavisini önermesi olası değildir, fakat yine de bu yöntem insanlar için yaygındır.

Kronik bademcik iltihabından sıkılmış bu tür insanlara giderler, kliniğe ameliyat veya başka herhangi bir tedaviden geçmek istemezler.

Gazyağı bir tıbbi ürün olarak kullanmaya karar verirken, daha iyi bir alternatif olmadığından emin olmak önemlidir.

Boğaz tedavisinde kerosen nasıl temizlenir?

Gerçekten de, kerosen (arıtılmış olmalıdır) boğazına davranır. Ancak, bu riskli ve çaresiz bir yöntemdir.

Gazyağıyı farklı şekilde temizleyebilirsiniz. Ve bu amaç için bu ürünün farklı türlerini kullanın:

 • Havacılık;
 • inşaat malzemeleri satılan ev,
 • araba.

İlk önce kaba bir temizlik yapmalısınız, filtre. Bu amaçla pamuk, gazlı bez, kum ve hatta çakıl taşları kullanabilirsiniz.

Özü çok basittir: elek astarlı gazlı bezin alt kısmında, kumla kaplı ve bu filtreden bir konteynerden diğerine dökülür.

İkinci saflaştırma aşaması bir buhar banyosu. Gazyağı içeren bir kapta 1 litre sıvı başına 1 çay kaşığı soda veya sofra tuzu ekleyin. Buhar banyosundan sonra, soğumadan önce savunun ve başka bir kaba, ama yavaşça dökün. Kaynatma sırasında oluşan çökelti aynı kapta bırakılır, fakat kullanılmaz.

Boğaz tedavisinde arıtılmış kerosen kullanılabilir:

 • boğaz ağrısı;
 • stomatit;
 • kronik bademcik iltihabı.

Özel formülasyonlar ile bağırsak hastalıkları için ağızdan alınır.

Bu madde karaciğeri ve böbrekleri etkiler, bu nedenle, prosedürü takip etmeden önce, bunun gerekli olduğundan emin olmaya değer.

Boğaz ile kerosen nasıl tedavi edilir?

Tıbbi bir merhem veya durulama çözeltisinin bir bileşeni olarak kerosen kullanan herkes, kerosenin vücut dokularına derinlemesine nüfuz etme yeteneğine, sıcak, dolaşım süreçlerini lokal olarak hızlandırmaya ve patojenik mikroflorayı öldürmeye dayanır. Ama sağlıklı hücreler de ölür.

Kerosenli boğaz, toksik bir madde olduğunu unutmadan, düzgün bir şekilde tedavi edilmeli ve mukoza zarına ciddi şekilde zarar verebilecek ve yanıklara neden olacaktır.

Bu nedenle, durulama gibi bir yöntem her zaman uygun değildir. İlk başta daha muhafazakar bir yöntem denemek daha iyidir. Orada olmaya hazır bir asistana ihtiyacımız var. Boğaz bir çubuk ve pamuk yünü, bandaj kullanarak kerosen ile anointing için daha iyidir. Hazırlanmış bir gazyağı içinde nemlendirilmiş bir çubuk üzerinde büyük bir tampon gibi bir şey yapılır. Boğaz tedavi edilir. Bu yöntem, kerosen ile ilişkili diğerleri gibi, 2 haftadan fazla kullanılamaz.

Kerosen ile karıştırılması tavsiye edilmez. Boğazın kerosen ile durulanması, çeşitli şemalara göre gerçekleştirilebilir.

Küçük bir miktar gazyağı bir metal kap içinde ısıtılmalı, soda (tutam) eklenmeli, ancak köpüklenmeyecek şekilde dikkatlice karıştırılmalıdır. 36 ° C'ye kadar soğutularak karıştırılarak gargara yapılabilir. Sıcaklık belirtilen sıcaklıktan düşükse tamam (daha yüksek olmamalıdır).

Burnunuzu kapatın, bir yudum alın ve sıvıyı birkaç saniyeliğine boğazınızda tutun, hemen tükürün. Bu yipslerden en fazla 5 tane (daha az, daha iyi) yapabilirsiniz.

Diğer tüm yöntemler, bir bardak ılık suya 1 bardak kerosenin eklenmesiyle önemli ölçüde farklı değildir. Boğaz her zamanki gibi durulanır.

Boğazın tedavisine ek olarak, kerosen aşağıdakileri tedavi etmek için kullanılır:

 • tüberküloz;
 • kanser hastalıkları;
 • çürükler ve morluklar.

Ancak, insanlar böyle sıradışı bir tedavi yöntemini kullanmaktan ciddi olarak acı çekebilirler.

Halk ve Geleneksel Tıp

Modern tıp, boğazın tedavisine katkıda bulunan ilaçlar sunar. Bunlar arasında:

 • anjin ve kızarıklıkla burkulmalar;
 • emilim için tabletler;
 • antibiyotikler;
 • boğaz için şurup ve tentür.

Ancak zayıflamış bir bağışıklık sistemine sahip insanların bademcik iltihabı ve bademcik iltihabından etkilendiği anlaşılmalıdır. Bu nedenle, boğazın herhangi bir tedavisi, hastalığın başlangıcından önce başlar. Bu sadece vitaminlerin alınması değil, aynı zamanda:

 • ağız bakımı;
 • ARVI mevsiminde vitamin çayları, güçlendirici etkisi olan tentürler;
 • bol içme;
 • çeşitli bir diyet (sarımsak ve taze soğan ile);
 • limon ve bal;
 • sulu sezonda sıcak ve kuru ayakkabılar;
 • normalleştirilmiş fiziksel yük.

Tanımlanan tüm önlemler boğazın iltihaptan korunmasına yardımcı olacaktır.

Alınan tüm aksiyonlara rağmen, boğaz ağrısı gerçekleşirse, acele etmeyin ve aşırı ölçülere geçin.

Başlamak için, bölgenin epidemiyolojik resmini bilen bir doktora danışmak yararlıdır, bu yüzden doğru antibiyotiği veya diğer uygun tıbbi cihazları reçete edebilir.

Belki de kerosen daha hızlı bir sonuç verecekti, ancak toksisitesini ve olası yan etkilerini unutmamalıdır.

Kimyasal maddelerle zehirlenme en şiddetlidir ve insanlar bundan sonra sıklıkla devre dışı bırakılır.

Bu tedavi yöntemi, fonların kullanıldığı geleneksel tıp yöntemleri ile karşılaştırsanız bile, radikal görünmektedir:

 • soğan, onun suyu;
 • huş katranı;
 • horseradish ile börek;
 • hardal tozu.

Ancak bu bitkisel ilaçlar en azından yiyeceklerdir ve yanıcı karışımlar değildir.

Boğaz ağrısı tedavisinde diğer yöntemler

Gazyağı bir seçenek değilse, bir boğaz nasıl tedavi edilebilir?

Bezlerin çıkarılması boğazı ortadan kaldırır, ancak grip, ARI ve bronşit dahil olmak üzere diğer soğuk algınlığı. Ve, aksine, bezlerin çıkarılması, istenmeyen, bağırsak ve diğer bozukluklara giden yolu açar.

Birçok fizyoterapi prosedürü vardır (lazer filtrasyonu ile biten, ışık filtreli aparatlarla larinks tedavisinden başlayarak).

Birkaç avantajlı yol var. Bazıları biraz daha pahalıdır, bazıları daha ucuzdur. Organın korunması ile operatif müdahale herhangi bir yan etkiye neden olmaz.

Bu arada, bir insanın tahmin etmediği yaş haricinde, kerosenin kullanımına dair pek çok kontrendikasyon olabilir.

Angina boğaz ile kerosen durulayın

Boğaz ağrısı durumunda havacılık gazyağı

Angina gazyağı tedavisi

Angina bademcik iltihabında kendini gösteren akut bir enfeksiyöz hastalıktır. Bu nedenle, hastaların tüm yaş gruplarını etkileyen oldukça yaygın bir hastalık, bu nedenle, hem geleneksel hem de geleneksel tıpta bol miktarda bulunurlar. Geleneksel tıbbın en yaygın yöntemlerinden biri, angina kerosenin tedavisini içerir.

Hastalığın belirtileri

Angina, bademcik iltihabı gibi bir hastalığın akut bir şeklidir. Semptomları da akut. Bunlar şunları içerir:

 • bademcikler ve servikal lenf düğümlerinin artışı ve iltihabı;
 • Boğazda yutulduğunda sürekli ağrı ve keskin ağrı;
 • vücut ısısında güçlü bir artış;
 • ateşin bir koşulu;
 • sabit baş ağrısı;
 • Vücudun halsizlik durumu.

Boğazda iltihap ve şiddetli ağrı gibi hastalık belirtileridir ve halk tıbbında anjinaya karşı kerosen kullanımının sebebidir. Bununla birlikte, bazı halk ilaçlarının etkinliğine rağmen, hastalığın ilk semptomlarını ortaya çıkarırken, öncelikle bir doktora görünmeniz gerekir ve tedaviye başladıktan sonra bunu halk yöntemleriyle birleştirin.

Anjina içinde gazyağı

Geleneksel tıbbın savunucuları, eklem hastalıkları, travma, iltihaplanma gibi çeşitli hastalıkları tedavi etmek için kerosen kullanır. Bu madde için bu tercih tıbbi özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Kerosenin terapötik özellikleri aşağıdaki özellikleri içerir:

 • antiparazitik;
 • dezenfektan;
 • yüksek nüfuz gücü;
 • anestezi;
 • damar genişlemesi;
 • yaralanmaların izi.

Kerosen ile tedavi

Anjina kerosen tedavisine başlamadan önce, hastada ne tür hastalıkların geliştiğini bilmek önemlidir. Bunu yapmak için bir uzmanı ziyaret etmeniz gerekir.

Hastanın anjinaya sahip olması durumunda, çiçek veya pürülan formasyonların eşlik edebileceği zararlı bakteriler tarafından provoke edilirse, tedavi, reçete edilen giriş seyrine tam olarak göre antibiyotikler kullanılarak gerçekleştirilir. Böyle bir anjinle, sorunun cevabı, kerosen ile gargara yapmanın negatif olup olmayacağıdır. Bu, hastanın durumunun kötüleşmesine yol açabilir. Bu nedenle, bu durumda, kerosen ve anjina uyumsuzdur.

Kerosen ayrıca kronik bademcik iltihabı (boğaz ağrısı ile ilgili semptomlar), farenjit ve diğerleri gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılır. Enflamasyon ve boğaz ağrısı ile birlikte tüm hastalıklar ile, bademcik durulama veya tedavi olarak kerosen kullanılır. Ancak, tariflerde, geleneksel tıbbın taraftarlarının görüşleri farklıdır. Bazıları anjin ham, havacılık keroseniyle kullanılmasını tavsiye ediyor, diğerleri ise karşıt bakış açısına bağlı. En popüler tariflerden bazıları:

 • Durulama çözeltisi, oda sıcaklığında 200 ml kaynamış su, kabartma tozu yarım çay kaşığı ve bir çorba kaşığı kerosen (rafine edilmiş);
 • 50 ml kaynamış su ve 10-12 damla kerosenden (saflaştırılmış) oluşan boğazın yıkanması için bir çözelti;
 • bademciklere dokunmadan, bademcik iltihabı yokluğunda, pamuklu çubukla saflaştırılmış kerosen içinde nemlendirin ve bezlerin yüzeyini işleyin.

Boğazda ağrıyla mücadele etmek için bu yöntemin popülaritesine rağmen, kerosenin kullanımı tehlikelidir. Maddenin yanlış dozajı veya vücudun özel reaksiyonları, mukus dokusu yanmasına ve hatta kanamaya neden olabilir. Bu nedenle, durulanan çocuklarda anjin ile kerosen tedavisi kontrendikedir.

Bu ilacı kullanmak için sarsılmaz bir istek halinde, doktora danışmanız gerekir. Ve yanıklar ortaya çıkarsa, derhal tıbbi yardım alın.

Ameliyat ettiğimizde altı buçuk yaşımdaydı. Genel olarak bir yıl önce acilen onları kaldırmak zorunda kaldım. Abse başladı. 2 hafta boyunca hastaydım. Daha ziyade boğaz 2 hafta için acıyor. Ama bana acıyı tamamen ortadan kaldıran harika mumlar verdiler. Ve kızımın bezlerini çıkarmamı tavsiye ettikleri zaman, biraz şüphe etmeye karar verdim ve kabul ettim. O çocuğunuzun midalddiny yanı sıra aynı şekilde utanç verici. Ama boğazının kaç yaşında olursa olsun, o küçük bir hastaydı, çok öksürdü ve kulaklar tüm yoldan ağrıyordu. Daha sonra sıvı birikmeye başladı ve o da aptal olmaya başladı. Onun önünde bir metre oturdu ve ağzımı elimle kaplamış olsaydım, beni duymadı. Zaten dudaklarında okuyordu, ama dinlemiyordu. Okul öncesi durum ve kabul ettim. çıkarılmış bezler ve polipler. Operasyondan sonraki gün, zaten normal davranıyordu. Boynu incitti, ama o zaten diğer kızla oynuyordu. Ben yemek istemedim ya da ilaç almak istemedim, çok içmem gerekti, reddetti, bir damlalık attım. Bir tane daha alma korkusundan, o ilacı aldı ve içti ve yedi. Doktor 6 yıl sonra böyle bir operasyon yaptıklarını söyledi. hayır önce. Ve gevşek oldukları gerçeği, zaten virüs ve iş (koruma) tarafından gerçekleştirilirler (doktor bunu söylerler) ve tokol toplanır ve aynı bakterileri çoğaltırlar.

İkincisi. Saçınızı 2 hafta yıkamayın. Güneşe girmeyin, içmeyin (yemek). Genelde oğlum da çok hastaydı. Yine kulaklar. 2, 5 ay - orta kulak iyileşmesi 6 kez. Ve ayrıca antibiyotikler. LOR'a (bizi kuran) gittim. dedi. o ya da ona çok büyük polipler, silmek için gereklidir. Kasım ayında neredeyse 2 yaşındaydı. ve Ekim ayında OP. Kaldırıldı, şimdi bütün yıl hiç zarar görmedi ya da hastalanmadı, hastalandı. Peki orada birkaç kez sümüklü. ve hepsi bu. TTT.

Genel olarak siz karar verin. Ama bence eğer gerekli ve en küçüğü olacaksa, yapacağım. Elbette her zaman bir risk vardır.
_________________
Gerçek yalnızlık, sizi anlamayan bir kişinin varlığıdır. H. Hubbard
http://deti-pogodki.ru/metric/line4124.gif
http://deti-pogodki.ru/metric/line4125.gif

Boğazını kerosen ile tedavi ediyoruz

Boğaz ağrısından muzdarip olmak çok zor: boğaz ağrıyor, yutulması gereken bir şey yok, hatta sıcaklık da yüksek. Boğazın kerosen ile durulanması, boğazı tedavi etmenin en etkili yollarından biridir. Bir şekilde kuvvetli bir şekilde aldım, tabletleri avuç içtim, ama daha kolay olmadı. Onun adaçayı ve calendulalarıyla gargaralaşmaya başladı, daha iyi hissettim, ama sesi gitti. Ve bir aylığına batırdım. İş yerinde yaşlı bir hemşire ve çok deneyimli, boğazımı saflaştırılmış gazyağı ile yıkamama ve bana nasıl temizleyeceğimi öğretti.

gazyağı ile boğaz tedavisi için, sıradan bir ev gazyağı 0.5 l süren 3 yemek kaşığı ekleyin, geniş boyunlu bir cam şişede dök gerekir. kaşığı tuz "Ekstra" ve izin veya mazeret ve sonra başka kabın içine vatka ve bandaj gazyağı süzücüsünden. Gaz daha geniş boyunlu şişe içerisine döküldü, bez koymak için kabın alt soğuk su bir kap koymak şişe kaynatın ve 1.5 saat kaynatıldı. Şişe ve bir ot değil yakın, tuz şişenin dibinde kalır ve sterilize gazyağı, şimdi gazyağı güvenle gargara yapabilirsiniz dikkatle temiz bir kavanoza dökün gerekir.

Kerosen ile iki durulamadan sonra, her şey gitti, sesim döndü. Ama şimdi bir bilim adamıyım, sadece boğazda terlemeye başladığım zaman, bandajımı hemen asağımın üzerine sardım, gazyağıyla nemlendirin ve boğazımı yağladım. Ve zaten o yıl anjinayı hatırlamadım!

56 yorum: Boğazını kerosen ile tedavi ediyoruz

Boğaz hastalıkları nelerdir?

İnsan boğazı hassastır ve önleyici tedbirler almazsa birçok farklı hastalığa uğrayabilir. Her türlü viral enfeksiyonlar sıklıkla larinkse de girer. daha fazla bilgi

Boğaz ağrısı ile ne tercih edilir: emilim için spreyler, durulamalar, tabletler veya pastiller?

Boğazları rahatlatmak için sıklıkla kullanılan ilaçlar, aşağıdaki formlarda bulunan eczanelerden oluşan bir ağ aracılığıyla sunulmaktadır: çözülme, durulama çözeltileri, spreyler ve tabletler için lolipoplar. daha fazla bilgi

Çocuklarda Angina: nedenleri, belirtileri, tedavisi

Çocuklarda angina genellikle adenovirüslerin yanı sıra stafilokok veya streptokoklardan kaynaklanır. Bu bakteriler, mukus havayollarında "sakin bir şekilde dinlenir" ve bebekler "uyanır". daha fazla bilgi

Bir çocukta adenoidler: ilaç tedavisi mi ameliyat mı?

Bademcikler, insan bağışıklık sisteminin ayrılmaz bir parçası olan vücudun geleneksel savunucularıdır. Bunlar virüsleri, enfeksiyonları ve aktif olarak tanıyan lenfoid bir dokudur. daha fazla bilgi

kimyager:Merhaba Cyril! Vladimir'in bu yazıyla ilgisi yok. Onun...

Kirill:Zdrastvujte Vladimir bana metasta ile 3 derece bir prostat bezi kanseri bir tanı...

Valery:Bana yardım etmedi. Bir çaydanlık yeri için bile bir makine aldım. Kronik...

Vladimir:Natalia Vladimirovna! Sana tavsiyede bulunabilirim ama karar vermelisin...

Kudryacheva Natalia Vladimirovna:Merhaba, Vladimir, kocam sırtında ve bacaklarında ağrı nedeniyle bir MRI yaptı, metastaz tanısı...

kimyager:Vladimir, böylece metodoloji hakkında yeterli istatistik olacak, beş yıl olacak....

Alla:Vladimir, merhaba. Yayın kapatılamaz, eminim ki bir çok avantaj...

Kaynaklar: http://tonzillitik.ru/lechenie-anginy-kerosinom/, http://forum.hobbyportal.ru/viewtopic.php?t=1688, http://rezeptik.ru/lechim-gorlo-kerosinom/

Henüz yorum yapılmamış!

Angina gazyağı tedavisi

Gaz yağı - yağın düzeltilmesi sırasında oluşan sarımsı renkte yanıcı, yağlı bir sıvıdır. Ürün belirgin bir antiseptik ve analjezik etkiye sahiptir, bu nedenle KBB organlarında enflamasyonu durdurmak için terapötik amaçlar için kullanılır. Gelişimin ilk aşamalarında kataral tonsillit, larenjit ve farenjit tedavi edebilirler.

Anjina'nın kerosen ile tedavisi, sadece yağ ürününün toksisitesine bağlı olarak önerilen dozlara sıkı sıkıya bağlı kalarak mümkündür. Lokal tahriş edici etkisi olan bileşenler içerir. Doz aşımı, vücudun çeşitli derecelerde zehirlenmesi ile doludur, bu da sağlığın bozulmasına ve orofarenksin mukoza zarında yanıkların oluşmasına neden olabilir.

Hazırlık hakkında

Gazyağı ne kadar yararlıdır ve boğazda iltihaplanmayı tedavi edebilirler mi? Porselen ürünleri ateşlerken şeffaf yağlı sıvı jet yakıtı, solvent ve yakıt olarak kullanılır. Resmi tıpta, yağ, kontrendikasyonlar ve olası komplikasyonların kapsamlı listesi nedeniyle tedavi amaçlı kullanılmamaktadır. Alternatif tıp uzmanları, havacılık gazının bir takım tıbbi özelliklere sahip olduğuna inanırlar. Patojenlerin gelişmesiyle kışkırtan KBB organlarında inflamasyon ile durdurulurlar. Terapötik amaçlar için, sadece hidro-muameleye tabi tutulan saf olmayan sıvı kullanılır. Filtrasyon, yağdaki kükürt bileşiklerinin konsantrasyonunu azaltmayı ve böylece istenmeyen reaksiyonların olasılığını azaltmayı içerir.

farmakodinami

Kerosenin popülaritesi, birçok tip KBB hastalığının lokal tezahürlerini durdurabilmesi sayesinde terapötik özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Sadece komplike olmayan boğaz ağrısı değil, aynı zamanda farenjit, larenjit ve yalancı kabukçıklar da tedavi edilebilirler. Kirlilikten arındırılmış bir sıvının yararlı özellikleri arasında:

 • ağrı kesiciler - ağrı sendromunun ortadan kaldırılmasına katkıda bulunan ağrı reseptörlerinin duyarlılığını azaltır;
 • vasodilasyon - kanı seyreltir ve etkilenen dokularda kanın mikrosirkülasyonunun hızlandırılmasından dolayı damarların iç çaplarında bir artış sağlar;
 • Dezenfektan - patojenik patojenleri yok eder, bu da siliyer epitel ve lenfoid formasyonların daha hızlı iyileşmesine neden olur;
 • dekonjestanlar - hücre içi sıvının atılımını teşvik eder, böylece orofarinkste şişmeyi azaltır;
 • immünostimülasyon - inflamasyon odaklarında mikrobiyal ajanların aktivitesini inhibe ederek, lokal immüniteyi arttırır.

Önemli! Kerosen, mukus farinks ve bademciklerde pürülan inflamasyon semptomlarını ortadan kaldıramamaktadır. Bu nedenle, anjinin lacunar ve foliküler formlarını tedavi edemezler.

Arıtma yöntemleri

Kerosen kullanmadan önce, zehirli yabancı maddelerden arındırılmalıdır. Petrol ürününden toksik maddelerin büyük çoğunluğunu ortadan kaldıracak sıvıların rafine edilmesi için birkaç basit yöntem vardır. Yanıcı emülsiyonu temizlemek için aşağıdaki tarifleri kullanabilirsiniz:

 1. 1 litre kaynamış su ile 1 litre emülsiyonu bir cam kapta karıştırın. Çözeltiyi 3 dakika 70 derece ısıtın. Bu süre zarfında, kabın içindeki basıncı azaltmak için kapağı birkaç kez açın. 5 saat boyunca solüsyonu eritin ve ayrılan yağı sudan ayrı bir kaba boşaltın;
 2. 500 ml yağ ve kaynamış su karıştırın, daha sonra çözeltiyi birkaç kez çalkalayın. Kerosen boşaltın ve içine ½ fincan tuzu dökün. Bir gün sonra, aktif kömür kullanarak sıvıyı süzün, sonra tekrar tuz ekleyin ve bir saat boyunca çözeltiyi kaynatın. Kirleri sıvılardan temiz bir kaba boşaltın.

Kirlilikten arındırılmış ürün, geleneksel tıp veya eczane satış noktalarından satın alınabilir.

Uygulama özellikleri

Anjin içinde kerosen nasıl kullanılır? Filtrelenmiş yağ, boğazı durulamak için bir çözeltinin ana bileşenlerinden biri olarak kullanılır. İyileşmeyi hızlandırmak için, 5 gün boyunca günde en az 4 kez durulanması gerekir.

Önemli! Üst üste 7 günden fazla bir süre boyunca tedavi amaçlı kerosen kullanmayın.

Hazırlık hazırlamak için aşağıdaki bileşenler kullanılır:

 • saflaştırılmış gazyağı;
 • kabartma tozu;
 • kaynatılmış veya şişelenmiş su.

Bademcik iltihabına karşı bir çözüm kullanmadan önce, ilacın bileşenlerine karşı alerjik reaksiyonlar olmadığından emin olmanız gerekir. Bunu yapmak için, kulak arkasındaki alanda cilde küçük miktarda sıvı uygulanır. Rahatsızlık duymazsa 3-4 saat içerisinde yanıklar ve kızarıklıklar görülmezse, amaçlanan amaç için durulama solüsyonu kullanabilirsiniz.

Durulama tarifi

Bademcik iltihabına karşı kerosenin kullanımının özellikleri nelerdir? Petrol ürünleri ile durulamaların sadece enfeksiyöz sürecin gelişiminin ilk aşamalarında etkili olacağı belirtilmelidir. Bir tıbbi çözelti, sadece akıntılı inflamasyon formlarıyla tedavi edilebilir.

Bir ilaç hazırlamak için şunları yapmalısınız:

 1. kaynamış su 3 litre dissol litre içinde çözülür. soda;
 2. sıvı 1 yemek kaşığı ekleyin. l. saflaştırılmış gazyağı;
 3. Çözeltiyi 38 dereceye kadar ısıtın;
 4. günde en fazla 3 kez gargara.

Önemli! 500 ml'den fazla yağ içeren tek bir ölüm, ölüme neden olabilir.

Prosedür sırasında, çözeltinin yemek borusuna girmesini önlemek gereklidir. İçerisindeki kerosenin kullanımı, bulantı, ishal, kusma ve aynı zamanda akciğerlerin apsesine yol açabilecek kusmuk aspirasyonu ile doludur. Bu nedenle prosedür başına 4-5 yaklaşım için günde en fazla 3 kez durulayabilirler.

Sürtünme tarifi

Pamuk tomurcukları yardımıyla mukus boğaz ve bademcik tedavisi için yağ kullanmak daha güvenlidir. Akut tonsilliti tedavi etmek için orofarenksin aklanması 10-14 gün içinde olabilir. Prosedür sırasında komplikasyonları önlemek için, bu tavsiyeleri dikkate almak gerekir:

 • saflaştırılmış emülsiyonu önceden ısıtın;
 • bir pamuklu çubukla sıvıya batırınız;
 • ilaç ile palatine bademcikler ve farryng çorbası tedavi;
 • 30 dakika işlemden sonra yemeyin.

Petrol ürünlerinin kullanımının spesifik özelliklerini dikkate alarak, tedavi amaçlı olarak 3-4 gün içinde bademcik iltihabına karşı kullanılabilir. Ancak iltihapla mücadele etmek için, orofarenksin mukoza zarındaki kızarıklığın ortadan kaybolmasından 4-5 gün sonra sanitasyon sürdürülmelidir.

Önleme ve kontrendikasyonlar

Gazyağı, KBB organlarında kataral süreçlere karşı en erişilebilir ve etkili ilaçlardan biridir. Onlar bademcik iltihabı, farenjit ve diğer patolojilerin gelişmesini engelleyecek mevsimsel hastalıkların arifesinde boğazla başa çıkabilirler. Lokal bağışıklığı arttırmak için günlük durulama yapılması önerilir. Çözeltiyi hazırlamak için, 50 ml kaynamış suya 15 damla yağ ilave edin.

Tavsiye edilen dozların gözlenmemesi, cansız sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir:

 • orofarinks ve özofagus mukozasının yanıkları;
 • karaciğer ve böbreklere zarar;
 • akut pankreatit gelişimi;
 • Sinir sistemi çalışmalarında bozukluklar.

Kategorik olarak, diyabet, gastrit, bronşiyal astım, diyatez, böbrek yetmezliği ve kronik hastalıklardan muzdarip insanlara KBB hastalıklarının kerosen ile tedavi edilmesi önerilmez. Emülsiyonu tıbbi amaçla kullanmadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.

Yazar: Guseinova Irada

© 2016-2017, OOO "Stadi Grupp"

Sitenin materyallerinin herhangi bir şekilde kullanımı sadece editör portalının izni ve kaynağa etkin bir bağlantının kurulması ile mümkündür.

Sitede yayınlanan bilgiler sadece referans amaçlıdır ve hiçbir durumda bağımsız bir teşhis ve tedavi çağrısı yapılmaz. İlaç tedavisi ve tedavisi konusunda bilinçli kararlar vermek için, nitelikli bir doktora danışmak gerekir. Sitede yayınlanan bilgiler açık kaynaklardan elde edildi. Güvenilirliği için portalın yayın ofisi sorumluluk taşımamaktadır.

Daha yüksek tıp eğitimi, anestezi uzmanı.

En yüksek kategorili doktor, çocuk doktoru.

Anasayfa »Anjina» Anjina'da kerosen: çocuklarda ve yetişkinlerde anjina kerosenin tedavi edilmesine yönelik geleneksel olmayan bir yöntem "için" ve "karşı"

Anjinada kerosen: çocuklarda ve yetişkinlerde anjina kerosenin tedavi edilmesine yönelik geleneksel olmayan bir yöntem "için" ve "karşı"

Anjina'da kerosen, ana tedavi yöntemi olarak, geleneksel olmayan tıpta oldukça sık kullanılmaktadır ve bu tekniğin popülaritesinin hem sürpriz doktorlar arasında hem de mutlu hastalar arasında kabul edildiği söylenmelidir. Bununla birlikte, bademcik iltihabı, sinüzit, sinüzit tedavisinin etkinliğini tamamen çürüten ve hatta insan sağlığı için tehlikeli olduğunu düşünenler de vardır. Eh, anjina tedavisi için kerosen kullanmak ya da sadece size karar vermemek için, tüm artılarını ve eksilerini dikkatle tartmak.

Gaz yağı keskin bir kokuya sahip renksiz, hafif yağlı, yanıcı bir sıvıdır ve petrol rafinasyonu için ikincil bir üründür. Temel olarak teknik amaçlar için kullanılır, ancak halk tıbbında da dahil olmak üzere günlük yaşamda daha az kullanılmaz.

Kerosen, insan vücudu için bir çok yararlı özelliğe sahiptir ve bunların arasında şunlar bulunur:

 • damar genişlemesi;
 • ağrının körlenmesi;
 • antiparaziter eylem;
 • derin nüfuz edici eylem;
 • dezenfekte etme eylemi;
 • kurutma etkisi;
 • anti-enflamatuar etki;
 • iç salgı bezlerinin güçlendirilmesi;
 • metabolizmanın iyileştirilmesi.

gövde, güçlendirme temizlemek yeniden canlandırmak için kullanılan kimyasal Yukarıdaki tüm özellikleri sayesinde, hem de önleyici bir tedbir olarak bir hastalık çeşitli. doğrudan insan vücudunun savunmasını artırmak anjin tedavisi için gazyağı kullanırken, etkili etkilenen boğazın mukoza ve Sami kurutmak ve bademcikler ve lades içinde üreyen patojen mikropları öldürmek kurutmak edebiliyor.

Hastalığın ilk semptomlarının ortaya çıkmasından hemen sonra tedaviye başlamak için zamana sahip olmak ve enfeksiyon gelişimini vermemek önemlidir.

Hatırlanmalı!

Geleneksel kerosenin mucizevi özellikleri hakkında birçok olumlu geri bildirime rağmen, bu tedavi yöntemi resmen tanınmamaktadır. Kerosen sadece yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda insan vücudunda ciddi tahriş ve yanıklara neden olur. Bu nedenle, anjina veya diğer hastalıklarda kerosen kullanılmadan önce, durumu doğru değerlendirmek ve olası riskleri beklenen sonuçla karşılaştırmak önemlidir.

Kullanılacak kontrendikasyonları hatırlamak da önemlidir gazyağı ile tedavi kesinlikle yasaktır:

 • böbrek hastalığı;
 • karaciğer hastalığı;
 • kanama;
 • alerjik reaksiyonlar;
 • çocuk yaşı.

Çocuklarda, özellikle küçük çocuklarda angina ile kerosenin tedavi edilmesi önerilmez. Geleneksel olmayan tıp ile yapılan bu deneyler, farklı şiddetteki zehirlenmelere ve zehirlenmelere yol açabilir. Daha sonra bir çocukta boğaz ağrısı tedavi etmek. Doğru olanı seçmek için büyük miktarda bir doktora danışmalısınız.

Anjin ile kerosin tedavisi nasıl: halk tarifleri

Her anjina, kerosen ile tedavi edilemez. Küçük boğaz ağrısı, yutak hastalıkları, genişletilmiş bademcikler, güçlük ve ağrılı yutma ve diğer belirtiler yardımcı olur Bu araç, ilk aşamalarında bademcik iltihabı, ancak hastalığın enfekte eden biçimi ciddi zehirlenme pürülan kaplama, ülser oluşumu, tıbbi ilaçların tedavi edilmesi için gerekli yüksek sıcaklıklarda eşlik İlk önce antibiyotikler. Pürülan boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir?

Angina'nın kerosen ile nasıl tedavi edileceğini öğrenmeden önce, bu kimyasalın kullanımının sadece temizlenmelidir. Kerosenin saflaştırılmasının en basit yolu basittir: 3 litre kerosen ve bir litre sıcak su bir cam kavanozda (yaklaşık 70 ° C) karıştırılır. Kutu sıkıca kapatılmalı ve birkaç dakika kuvvetlice çalkalanmalı, kapağı periyodik olarak açmalı ve kabın içindeki basıncı gevşetmelidir. Bundan sonra, karışımın, su sınırında ve saflaştırılmış kerosen üzerinde oluşturulan çökelti olmadan başka bir konteynere oturtulması ve doğru bir şekilde bir araya getirilmesi gereklidir. Temizleme işlemi sırasında açığa çıkan kimyasal buharlarla olası zehirlenmeleri önlemek için, prosedürü iyi havalandırılan bir odada veya sokakta gerçekleştirmeniz önerilir.

Anjina gazyağı tedavisi aşağıdaki şekillerde gerçekleştirilebilir.

1 numaralı yöntem

bademcik şişme ve enflamasyonu kaldırmak için haftada sürece belirtiler tamamen gitmiş olarak saflaştırılmış gazyağı biraz yemeden önce etkilenen gökyüzünün alanları ve kemerler için günde 3 kez uygulamak için her gün gereklidir. Dikkat lütfen! anjin gelişmiş biçimleri bu şekilde tedavi etmek için tavsiye edilmez, bu öngörülemeyen sonuçlara yol açabilir.

2. Yöntem

Bademcik iltihabı belirtileri ve bademcik iltihabı yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için, sıcaklığı 25 ° C'yi aşmayan bir sıcak su bardağı, 0.5 çorba kaşığı çözülür. kabartma tozu kaşığı ve buna ekleyin. saflaştırılmış kerosen kaşığı. Elde edilen solüsyon dikkatli bir şekilde karıştırılır ve tam iyileşmeye kadar 5-7 gün boyunca günde 4-12 kez karıştırılır.

3. yöntem

Sık sık anjin ve diğer boğaz hastalıklarının önlenmesi olarak, aşağıdaki gibi hazırlanmış bir emülsiyon kullanabilirsiniz. 50 gram ılık suda 10 damla saflaştırılmış gazyağı seyreltilir ve 7 gün boyunca boğazda durulanır, daha sonra 1-2 hafta ara verilir ve tekrar tekrarlanır.

Çocuklarda angina kerosenin tedavisi: Bu yöntemin etkinliği

Evde çocuklarda angina ile ilgilenecekseniz - dikkatli olun. Her yöntem bir çocuğa uygun değildir.

Yukarıda belirtildiği gibi, çocuklarda, özellikle küçük çocuklarda anjina ile kerosin alternatif tedavisinin yapılması önerilmez. Geleneksel olmayan tıp ile yapılan bu deneyler, farklı şiddetteki zehirlenmelere ve zehirlenmelere yol açabilir.

Bir çocukta anjina hızla gelişir ve hemen hemen her zaman, boğazda ağrıya ek olarak, genel halsizlik, baş dönmesi, mide bulantısı, iştahsızlık eşlik eder.

Arıtılmış gazyağı ile hastalığın tedavi yöntemini uygulamak, kimyasal zehirlenme belirtileri daha durumu şiddetlendirir en boğaz ağrısı, belirtileri bazı çok benzer olduğu için, bu çocukta yan etkilere neden olmadığını tanımak için her zaman hemen mümkün değildir. Buna ek olarak, iyi hazırlanmış bir çocuğun bademcik gazyağı çözümü ve ağız boşluğunun diğer alanlarına almaz her zaman mümkün oldukça zor ve değil, çok daha etkili bu durumlarda aerosol spreyler, tabletler ve durulama şeklinde geleneksel ilaçlı hazırlıklarını kullanmaktır.

Bir çocuktan boğaz ağrısını tedavi etmek için seçme hakkı her zaman ebeveynleri ile birlikte kalır, ancak küçük insanların yaşamlarından tamamen sorumlu olan yetişkinler olduğunu unutmayınız ve bu önemlidir. herhangi bir hastalık durumunda, uzmanlardan nitelikli yardım isteyin ve kendi kendine ilaç kullanmayın.

Geçen sene laktik anjina ile hastanede yattım ve taburcu olduktan sonra altı aydır çektim, kaçtı. Daha sonra durdu, teyzem bana gazyağı ile boğazımı durulamamı tavsiye etti (bir keresinde de boğaz ağrısından kurtuldu) Ben bir haftada bir kez durulamadım ve altı aydan fazla bir süre boyunca (jinx'e değil) umurumda değil. Ve böylece sadece durulamadı ve bicillin herşeyi bestolku idi.

Alış verişinde sıradan bir gazyağı aldım, makalede yazdığı gibi temizlemedim.

Üç yaşımdan beri kronik anjina yaşadım, annem 14 yıldır kerosen ile tedavi etmeye başlayana kadar ve her şey gitti, şimdi 23 yaşındayım ve bu 9 yıl içinde hastalanmadım, her şey yolunda.)

Lütfen bana annenin boğazını kerosen ile nasıl tedavi ettiğini söyle. Her ay bir ısı ile ya da yardımcı veya yardımcı olmayan bir anjina ile hasta olduğu gibi 10 yıldır benim kızım. Şimdiden teşekkürler.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Kuru boğaz nemlendirir daha

Kuru boğaz - bir teşhis, doktorlar, bugün büyük şehirlerin neredeyse tüm sakinlerini, gelişmiş bir endüstri ile yerleşim yerleri koyabilirsiniz. Soruna neden olan faktörler çoktur - kötü alışkanlıklardan ve ciddi hastalıklarla sonuçlanmaktan.

Anjina ve hastalığın tedavisi ile kaç gün ısıtır?

Angina farenkste enfeksiyöz inflamatuar süreç olarak adlandırılır. Bu durumda artan sıcaklık, vücudun patojenik mikroflorasıyla savaşmasına yardımcı olur.