Loading

Angina Thuracilin ile Gargara: nasıl bir çözüm, boğaz doğru gargara hazırlanması

Furacilin güçlü bir antimikrobiyal ajandır. Uygulamanın alanı geniştir ve bunun antibiyotiklere yeterince yakın olduğu, ancak güvenliğinden ötürü böyle güçlü bir etkiye sahip olmadığı belirtilmelidir.

Genel bilgi

Furacilin, hamile ve emziren anneler çocukları tedavi etmek için kullanılabilir. Form sürümü:

 • tabletler
 • toz
 • alkol bazlı çözüm
 • sprey
 • merhem

Bu ilaç bir reçete olmadan dağıtılır ve ortalama maliyeti 34 ila 100 ruble arasında değişir.

Özellikleri: sarı veya sarı-yeşil toz, acı, suda çözünür suda çözünür (artan sıvı sıcaklığı ile çözünürlük artırır). Suya dayalı bir çözüm, uzun süreli depolama için özelliklerini koruyamaz.

Kelimeler: Otofural, NEFCO, Furasol, nitrofurazon, Vatrotsin, Aldomitsin, Furatsin, Flavazon, Nitrofuran, Nifuran, Furalon, Hemofuran, nitrofurazon, vb

Furacilin'i ne zaman kullanmalıyım?

Salmonella, dizanteri ve Escherichia coli, streptokoklar, gaz kangren etkeni: Bileşenleri karşı iyi bir etki furacilin.

Furacilin uygulama vakaları tamamen farklıdır:

 • tonsillit ve bademcik iltihabı
 • göz kapaklarının iltihabı (blefarit)
 • kaynar
 • yenidoğanlarda terleme ve bebek bezi döküntüsü
 • kulak iltihabı
 • cilt lezyonları: sıyrıklar, pürülan yaralar, bası yaraları, kesikler, donma, yanıklar vb.
 • konjonktivit
 • kemik iliği iltihabı
 • pürülan plörezi
 • ampiyem

En yaygın ev kullanımı furacilin çözeltisinin kullanılmasıdır. Dezenfeksiyon için kesikler ve yaralar yıkanırlar ve boğazı angina ile okşayabilirler, fakat bu çözümün kullanımı için hepsi bu değildir. Sinüzit ile sinüsleri yıkarlar. Operasyonlardan sonra Furacilin çözeltisi enjekte edilebilir veya tedavi edilebilir. Konjonktivit ile konjuktif bir torbaya gömülürler.

Hastanın kulak iltihabı varsa ilacın alkol çözeltisi kulaklara gömülür.

Merhem yanmış veya donmuş cilt bölgelerine uygulanır.

Dizanteride, Furacilin tabletleri bir çözelti olarak kullanılmaz, ancak ilacın 0.1 g'lık iç uygulaması için reçete edilir.

Güvenli kullanım

ilacın güvenli ve çocuklar ve hamile kadınlara verilebilir, ancak kontrendikasyonlar sayısı tüm hala orada rağmen. Hiçbir kızarıklık varsa, furacilin önkol derisine çözümünü uygulamak ve 5-10 dakika boyunca reaksiyonu gözlemlemek uygulamadan veya şişme önce, ilaç kullanılabilir.

Küçük çocukları tedavi ederken (6 yıla kadar), çözeltinin konsantrasyonunu azaltın. Bunu yapmak için, 200 ml hacim başına 0.2 g'lık bir çözelti hazırlamak ve daha sonra iki parçaya bölmek için 0,1 g'lık bir tablet veya başka bir seçenek kullanabilirsiniz.

Hamileler için, çözelti, tuzlu su veya damıtılmış su bazında, bebeklerde olduğu gibi, 200 ml'de 0.2 gr dozda hazırlanmalıdır.

Çözüm eylem

Çözelti enfekte olmuş alanı ulaştığında, Furatsilinom ve böylece 2-3 dakika bakterilerin ölümüne neden olur, protein tabakası erir, bakterilerin hücre membranı ile tepkimeye başlar.

Gelecekte, çözüm hala antibakteriyel etkisini koruyarak, yaklaşık 40 dakika boyunca hareket eder. Bu süre zarfında yiyecek ya da herhangi bir içecek yemek istemez.

Furacilin yıkama solüsyonu: yaşayan bakteriler için uygun olmayan bir ortam sağlar farenks pürülan birikimi yüzeyinden kaldırır mukozaya iyileşme, bakteri kültür ortamı mahrum bezlerinden boru irin temizler.

Yaraların ve kesiklerin durulanması için bir çözelti kullanıldığında, kalıntıları hasarlı alandan alınamaz. İlaç en az 5 dakika bırakılmalıdır. Yarada irin varsa, furakilin sıvısı yaraya 10 dakika bırakılmalıdır.

Angurada furacilinin uygulama kuralları

Anjina ile durulayın

Angina çok karmaşık bir hastalıktır. Uygunsuz tedavi ya da tamamen tedavi görmemesi nedeniyle kulaklarda, solunum sisteminde ve hatta kalpte ciddi komplikasyonlara neden olabilir.

Anjinada Thuracilin ile karıştırmak çok etkili bir tedavi yöntemidir. Bademcikler üzerindeki virüslerden kurtulmaya yardımcı olur ve aktif çoğalmasını engeller.

Buna ek olarak, boğaz gargarası sıhhi hijyenik bir işlev gerçekleştirir. Çözelti, onlardan oluşan bezleri bezlerden temizler.

Prosedürün istenen sonucu verebilmesi için furatsilin'i doğru şekilde kullanmanıza yardımcı olacak bazı kurallara uymak gerekir:

 • Bir çözüm hazırlamak için eczanede bir toz almak daha iyidir, suda iyi çözünür. Tabletler de çözülebilir, ancak daha fazla zaman alacaktır.
 • Durulama çözeltisi sıcak olmalı, ancak sıcak olmamalıdır, böylece bezlerin iltihaplanmasını yakıp güçlendirmemelidir.
 • Gargara günde 5-6 kez olmalıdır. Daha küçük bir miktar istenen etkiyi vermeyebilir ve çok sık gargara çıkarsa mukoza kurumaya başlayabilir.
 • Furatsilin kullanın tedavi boyunca en az 5-6 gün takip eder.
 • Gün içinde durulama maddesini değiştirmek daha iyidir, bağımlılık yapmaz ve tedaviden daha hızlı etki gösterir.

İşlemden 30 dakika sonra yemememeniz tavsiye edilir, böylece ilaç bademcikler üzerinde bir süre kalır.

Durulama kuralları

Katılan hekim, boğazda durulama yapılacak boğaz ağrısı için doğru tedaviyi reçete edebilir, ancak bunu nasıl yaptığınızı izleyemez. Düzgün gargara yapmak için çeşitli kurallara uymalısınız:

 • Prosedür sırasında, burnunuzdaki ilacı almaktan kaçınmak için başınızı arkaya yatırmalısınız.
 • "Yyy" seslerini söyleyerek, dilin kökünü indirin, bu daha iyi bademcikler yıkamak için yardımcı olacaktır
 • İyice durulamalısınız. Boğaz ağrısı ile, boğazda sıvıyı harekete geçirmeyin, aksi halde, pus bademciklerden temizlenmeyecektir, ancak daha sıkı bir şekilde sıkın ve rammedin.
 • Çözeltiyi ağızda toplarken, büyük parçalar yapmayın ve uzun süre tutmayın. Hafifçe yazmak daha iyidir, bu nedenle durulama işlemi 30 saniyeden az olmamalıdır.

Nasıl pişirilir ve saklanır?

İlaç çözümü evde kolayca hazırlanır ve herhangi bir özel beceri gerektirmez. Ancak, Furacilin iyileştirici özelliklerini kaybetmemek için pişirme için bazı kurallara uyulmalıdır.

 • Furacilin tabletleri 0.1 g veya 0.2 g ağırlığında üretilir, hemen daha fazla çözelti hazırlamak daha iyidir, böylece doğru zamanda elde edilmiştir. 100 gram su, ilacın 0.2 gramını gerektirir.
 • Eğer eczanede tozu bulamadıysanız, tabletler ezilmemelidir, böylece küçük taneler bulunmamalıydı, çünkü Furatsilin uzun bir süre çözündü.
 • Çözelti, saf su temelinde yapılmalıdır (damıtılmış veya süzülmüş ve kaynatılmış).
 • Su sıcaklığı çok yüksek olmamalıdır, aksi takdirde ilacın yararlı özellikleri ortadan kalkacaktır, ancak soğuk suda tablet çok uzun süre çözünecektir. En uygun sıcaklık yaklaşık 40-50 derecedir.
 • İlaç tamamen eriyene kadar çözelti önlenmelidir. Ve daha sonra, boğazın mukozası üzerindeki küçük parçacık furakilinin parçacıklarının nüfuz etmesini önlemek için zorlamak istenir.

Hazırlanan çözümü bir buzdolabında veya başka serin ve karanlık bir yerde saklayın. Buzdolabında 3 günden fazla olmamak istenir.

Özel tavsiyeler: Etkisi nasıl güçlendirilir?

Furatsilina'nın etkisini güçlendirmeye yardımcı olacak çeşitli yollar vardır ve bu nedenle daha hızlı bir tedavi sağlar.

Furacilini uygulamadan önce, bir soda solüsyonu hazırlayabilirsiniz (bir bardak sıcak kaynamış su için 1 çay kaşığı) ve boğazınızı durulayın. Bu, bademcik ve boğazdan temizlenecektir, bu da furacilinin daha iyi bir etkiye katkıda bulunur.

Diğer bir seçenek - ilacın çözelti de ekstansiyonda 3-4 damla eczane tentür ekleyin, aynı zamanda 1 çorba kaşığı uygundur. l. hidrojen peroksit (% 3). Bu bileşenler furacilinin etkisini artıracaktır.

Furacilinin, iyi etkiye rağmen, patojenleri öldürmediği unutulmamalıdır. Bu nedenle, onları yok etmek için, Furacilin'e ek olarak, gerçek bir antiseptik kullanılmalıdır.

Olası yan etkileri

 • dış uygulama ile cildin iltihabı
 • ağız ve boğaz mukozasının tahrişi
 • alerji
 • sinir iltihabı (çok nadir)
 • baş dönmesi
 • mide bulantısı ve kusma
 • iştahsızlık

Furacilin ile tedavi sırasında, belirtilerden biri görülmüşse, ilacı kullanmayı bırakın ve başka bir tedavinin atanması için bir doktora görün.

Furacilin anjina tedavisinde oldukça etkili ve güvenli bir yöntemdir, eğer doğru şekilde hazırlarsanız ve uygularsanız, ilacı bir boğazla yıkadıktan sonra doktorunuza danışın.

Bir hata mı buldunuz? Seçin ve Ctrl + Enter, bizi bilgilendirmek için.

Furacilin angina tedavisinde bir tedavi olarak

Angina (bademcik iltihabı) bakterilerin neden olduğu bademciklerin akut bulaşıcı bir hastalığıdır. Anjin için mukozanın inflamatuar bir süreci ile karakterizedir. Link bir yetişkinde anjina belirtilerini açıklar. Antibiyotik tedavisi ile birlikte, doktor duru şeklinde lokal tedaviyi reçete edecektir. Bu basit ve ilk bakışta, modası geçmiş tedavi yöntemi, bir kerede birkaç işlevi yerine getirir: iltihap ve şişliği giderir, ağrıyı azaltır, ısıyı düşürmeye yardımcı olur. Bağlantı altında soda ve tuz ile gargara yapmak için bir tarif bulacaksınız. Boğaz gargara için de uygun furatsilin - on yıllardır ucuz, güvenli ve etkili bir araç kanıtlanmıştır.

Ilacın etkisi

Furacilin (lat. Furacilinum) belirgin antimikrobiyal, antiseptik ve yara iyileşme etkisine sahip bir ilaçtır. Alkol solüsyonu, toz ve tabletler parlak sarı renk şeklinde mevcuttur.

İlaç, pürülan ve postoperatif yaraların, pürülan anjinin (pürülan boğaz ağrısının tedavisinin semptomlarını tarif eder), bası yaraları ve yanıklarının tedavisi, stomatitli ağız gargaralarının temizlenmesi için farmasötiklerde kullanılır. Bademcik iltihabı durumunda, catarrhal, foliküler, ülseratif ve lacunar dahil olmak üzere tüm formlarda kullanılması tavsiye edilir.

Video, anjinda furatsilina kullanımını anlatıyor:

İlacın özelliği, sadece patojenik mikropları etkili bir şekilde öldürmekle kalmayıp, aynı zamanda yerel aksiyonun çeşitli antibiyotiklerinden ayıran lokal bağışıklığı güçlendirmesidir. Bunun aksine, furicilin ile yapılan tedavi, boğaz hastalıklarının (anjina, farenjit ve larenjit) sık görülmesine katkıda bulunmayacak ve tedavi süresini sınırlamaksızın gerektiği kadar kullanılabilir. Uzun süreli kullanımın yararlı olma olasılığı düşük olmasına rağmen, düzenli durulamalarla ilaç 5-6 gün içinde bakterileri tamamen tahrip etmektedir.

İlacın yüksek etkinliği mikropları etkileme şekline dayanmaktadır: çözelti hücrelerine nüfuz eder, dinlenmeye dönüşür ve daha fazla bölünmeyi engeller. Salmonella, E. coli, streptococcus, staphylococcus, clostridia, shigella gibi tehlikeli bakteriler de dahil olmak üzere eylemi uzar.

Özetlemek gerekirse, furacilinin aşağıdaki koşulsuz avantajlarını dikkate alabiliriz:

 • hipoalerjenik;
 • güvenlik (hamile kadınlar ve kendilerini gargara olabildiği çağından itibaren çocuklar için kullanılabilir);
 • uygulamada sadelik;
 • Kullanılabilirlik (ilaç ve analogları reçetesiz herhangi bir eczanede satılmaktadır);
 • Yıllarca kanıtlanmış yüksek verimlilik;
 • Doz aşımı imkansızlığı;
 • Düşük maliyet, para birimi dalgalanmalarına bağlı değildir (ilaç, yerli ilaç şirketleri tarafından üretilmiştir);
 • durulama sırasında rahatsızlık olmaması;
 • nötr sonda.

Evde kronik tonsilliti tedavi etmenin mümkün olup olmadığını öğrenin.

Çözümü doğru şekilde hazırlıyoruz

Furatsilin nasıl yetiştirilir? Çözeltiyi hazırlamak için, furacilinin tabletleri 0.2 mg'lık bir dozajda kullanım için en iyisidir - bu durumda, 100 ml su için sadece bir tablete ihtiyaç olacaktır. Tesadüfen, eczanede sadece 0.1 mg'lık bir dozajda tabletler mevcut olsaydı - bu bir problem değil: sadece benzer miktarda su için iki tane tablet almanız gerekiyor.

Su önceden hazırlanmalıdır - kaynatılmalı ve çok sıcak (yaklaşık 50 ºC) olmalıdır. Çözelti hazırlanırken, sadece istenen sıcaklığa kadar soğumaya bırakılır. Furacilin tabletleri çok yoğun bir şekilde sıkıştırılmış ve zayıf bir şekilde çözünürler, bu nedenle onları ezmek gerekir. Bunu birçok yönden yapabilirsiniz - çorba kaşığının ampulünü blisterden almayın, katlanmış boş bir kağıda koyun ve bir mutfak çekiçiyle ezin. Toz ne kadar küçük olursa, o kadar hızlı çözülür. Hazırlanan su içine dökülmeli ve kristaller tamamen eriyene kadar bir çay kaşığı ile dikkatlice karıştırılmalıdır (bu yaklaşık beş dakika sürer). Sıvıyı çözdükten sonra bir bandaj veya gazlı bezle zorlamak çok arzu edilir - bademciklerin mukoza yüzeyinde bir kristal oluşması tahrişe neden olabilir, bu da istenmeyen bir durumdur. Tüm bu manipülasyonlar sırasında su çok fazla soğuyorsa, soba üzerine çıkmadan soba üzerine hafifçe ısıtılabilir.

Bir durulama için ne kadar çözüm gerekli? Sıvı miktarını, prosedürün en az 3-5 dakika sürecek şekilde hesaplayın. Bir çocuk genellikle 100-200 ml, bir yetişkin var - 200-300.

Doğru şekilde gargara nasıl yapılır?

Durulama yaparken, aşağıdaki kurallara uyulmalıdır.

 1. Çözeltinin sıcaklığı boğaz için hoş olmalı - yakmayın ve soğutmayın (yaklaşık 35-40 ºC). Bir termometrenin kullanılmasının gerekmediğini belirlemek için: solüsyondaki dudağı biraz azaltabilir ve hoş olmayan bir his varsa, kullanılabilir.
 2. İşlemden önce, boğazın bir soda çözeltisi ile durulanması tavsiye edilir. (Bu, ılık su bardağı başına 0.5 çay kaşığı) - bu, yüzey kaplamasını çıkaracak, fazla sümüğü kaldıracak ve furakilin ile sonraki durulama etkisini artıracaktır.
 3. Sıvı yutulmamalıdır (Bu çocuğa açıklanmalıdır) - midenin çalışmasını olumsuz etkileyebilir.
 4. Günde tek bir manipülasyon yeterli değildir - Yemeklerden sonra günde 3-4 kez yapılmalıdır.
 5. Furatsilin 1-2 damla alkol tentürü calendula ekleyebilir - Bu, ilacın dezenfektan ve antiseptik etkisini artıracaktır. Bu sadece kadife çiçeği çiçeklerine alerji yoksa yapılabilir.

Video angina boğaz furatsilinom ile gargara nasıl söyler:

Çözüm ne kadar süre saklanır? Kullanmadan önce her zaman pişirmek en iyisidir, ancak böyle bir olasılık yoksa (örneğin, kötü sağlık veya diğer nedenler), gün öncesi hazırlıklarına izin verilir. Isıda, sıvıyı buzdolabında saklayın ve hemen rahat bir sıcaklığa getirin.

Önceden hazırlanmış çözümün renginde bir değişiklik varsa, hiçbir durumda kullanılamaz!

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Furacilin son derece güvenli bir ilaçtır, ancak nadir durumlarda, içinde kullanımı bir dizi yan etkiye neden olabilir: baş dönmesi, mide bulantısı, iştahın kötüleşmesi ve hatta kusma. Sadece ciddi bir doz aşımı ile mümkün olmasına rağmen, çocuklarını boğazlarını durulama sırasında yakından izlemeli ve hiçbir zaman ilacı yutmamalıdır. Çok nadir durumlarda, kaşıntı, kızarıklık, kurdeşen, dermatoz, ağızda hoş olmayan bir tada neden olan bireysel hoşgörüsüzlük vardır. Çözelti kanama için kullanılmamalıdır.

Ayrıca boğaz boğaz halk ilaçlarının tedavisi ve anjiyotiğin hangi antibiyotiklerin anjinada koljat olduğu hakkında da bilgiye ihtiyacınız vardır.

0P3.RU

soğuk algınlığı tedavisi

 • Solunum hastalıkları
  • soğuk
  • ARVI ve ARI
  • grip
  • öksürük
  • zatürree
  • bronşit
 • KBB hastalıkları
  • Burun akıntısı
  • antritis
  • bademcik iltihabı
  • Boğaz ağrısı
  • kulak iltihabı

Tonsillit ile Furacilin

Furacilin angina tedavisinde bir tedavi olarak

Angina (bademcik iltihabı) bakterilerin neden olduğu bademciklerin akut bulaşıcı bir hastalığıdır. Anjin için mukozanın inflamatuar bir süreci ile karakterizedir. Link bir yetişkinde anjina belirtilerini açıklar. Antibiyotik tedavisi ile birlikte, doktor duru şeklinde lokal tedaviyi reçete edecektir. Bu basit ve ilk bakışta, modası geçmiş tedavi yöntemi, bir kerede birkaç işlevi yerine getirir: iltihap ve şişliği giderir, ağrıyı azaltır, ısıyı düşürmeye yardımcı olur. Bağlantı altında soda ve tuz ile gargara yapmak için bir tarif bulacaksınız. Boğaz gargara için de uygun furatsilin - on yıllardır ucuz, güvenli ve etkili bir araç kanıtlanmıştır.

Ilacın etkisi

Furacilin (lat. Furacilinum) belirgin antimikrobiyal, antiseptik ve yara iyileşme etkisine sahip bir ilaçtır. Alkol solüsyonu, toz ve tabletler parlak sarı renk şeklinde mevcuttur.

İlaç, pürülan ve postoperatif yaraların, pürülan anjinin (pürülan boğaz ağrısının tedavisinin semptomlarını tarif eder), bası yaraları ve yanıklarının tedavisi, stomatitli ağız gargaralarının temizlenmesi için farmasötiklerde kullanılır. Bademcik iltihabı durumunda, catarrhal, foliküler, ülseratif ve lacunar dahil olmak üzere tüm formlarda kullanılması tavsiye edilir.

Video, anjinda furatsilina kullanımını anlatıyor:

İlacın özelliği, sadece patojenik mikropları etkili bir şekilde öldürmekle kalmayıp, aynı zamanda yerel aksiyonun çeşitli antibiyotiklerinden ayıran lokal bağışıklığı güçlendirmesidir. Bunun aksine, furicilin ile yapılan tedavi, boğaz hastalıklarının (anjina, farenjit ve larenjit) sık görülmesine katkıda bulunmayacak ve tedavi süresini sınırlamaksızın gerektiği kadar kullanılabilir. Uzun süreli kullanımın yararlı olma olasılığı düşük olmasına rağmen, düzenli durulamalarla ilaç 5-6 gün içinde bakterileri tamamen tahrip etmektedir.

İlacın yüksek etkinliği mikropları etkileme şekline dayanmaktadır: çözelti hücrelerine nüfuz eder, dinlenmeye dönüşür ve daha fazla bölünmeyi engeller. Salmonella, E. coli, streptococcus, staphylococcus, clostridia, shigella gibi tehlikeli bakteriler de dahil olmak üzere eylemi uzar.

Özetlemek gerekirse, furacilinin aşağıdaki koşulsuz avantajlarını dikkate alabiliriz:

 • hipoalerjenik;
 • güvenlik (hamile kadınlar ve kendilerini gargara olabildiği çağından itibaren çocuklar için kullanılabilir);
 • uygulamada sadelik;
 • Kullanılabilirlik (ilaç ve analogları reçetesiz herhangi bir eczanede satılmaktadır);
 • Yıllarca kanıtlanmış yüksek verimlilik;
 • Doz aşımı imkansızlığı;
 • Düşük maliyet, para birimi dalgalanmalarına bağlı değildir (ilaç, yerli ilaç şirketleri tarafından üretilmiştir);
 • durulama sırasında rahatsızlık olmaması;
 • nötr sonda.

Çocuklarda larenjit ile sıcaklık ne kadardır?

Evde kronik tonsilliti tedavi etmenin mümkün olup olmadığını öğrenin.

Öksürük ilacı Stodal için yaklaşık fiyatlar: http://prolor.ru/g/lechenie/sirop-ot-kashlya-stodal.html.

Çözümü doğru şekilde hazırlıyoruz

Çözeltiyi hazırlamak için, furacilinin tabletleri 0.2 mg'lık bir dozajda kullanım için en iyisidir - bu durumda, 100 ml su için sadece bir tablete ihtiyaç olacaktır. Tesadüfen, eczanede sadece 0.1 mg'lık bir dozajda tabletler mevcut olsaydı - bu bir problem değil: sadece benzer miktarda su için iki tane tablet almanız gerekiyor.

Su önceden hazırlanmalıdır - kaynatılmalı ve çok sıcak (yaklaşık 50 ºC) olmalıdır. Çözelti hazırlanırken, sadece istenen sıcaklığa kadar soğumaya bırakılır. Furacilin tabletleri çok yoğun bir şekilde sıkıştırılmış ve zayıf bir şekilde çözünürler, bu nedenle onları ezmek gerekir. Bunu birçok yönden yapabilirsiniz - çorba kaşığının ampulünü blisterden almayın, katlanmış boş bir kağıda koyun ve bir mutfak çekiçiyle ezin. Toz ne kadar küçük olursa, o kadar hızlı çözülür. Hazırlanan su içine dökülmeli ve kristaller tamamen eriyene kadar bir çay kaşığı ile dikkatlice karıştırılmalıdır (bu yaklaşık beş dakika sürer). Sıvıyı çözdükten sonra bir bandaj veya gazlı bezle zorlamak çok arzu edilir - bademciklerin mukoza yüzeyinde bir kristal oluşması tahrişe neden olabilir, bu da istenmeyen bir durumdur. Tüm bu manipülasyonlar sırasında su çok fazla soğuyorsa, soba üzerine çıkmadan soba üzerine hafifçe ısıtılabilir.

Bir durulama için ne kadar çözüm gerekli? Sıvı miktarını, prosedürün en az 3-5 dakika sürecek şekilde hesaplayın. Bir çocuk genellikle 100-200 ml, bir yetişkin var - 200-300.

Durulamalar genellikle çocuklarda anjinin tıbbi tedavisini tamamlar.

Doğru şekilde gargara nasıl yapılır?

Durulama yaparken, aşağıdaki kurallara uyulmalıdır.

 1. Çözeltinin sıcaklığı boğaz için hoş olmalı - yakmayın ve soğutmayın (yaklaşık 35-40 ºC). Bir termometrenin kullanılmasının gerekmediğini belirlemek için: solüsyondaki dudağı biraz azaltabilir ve hoş olmayan bir his varsa, kullanılabilir.
 2. İşlemden önce, boğazın bir soda çözeltisi ile durulanması tavsiye edilir. (Bu, ılık su bardağı başına 0.5 çay kaşığı) - bu, yüzey kaplamasını çıkaracak, fazla sümüğü kaldıracak ve furakilin ile sonraki durulama etkisini artıracaktır.
 3. Sıvı yutulmamalıdır (Bu çocuğa açıklanmalıdır) - midenin çalışmasını olumsuz etkileyebilir.
 4. Günde tek bir manipülasyon yeterli değildir - Yemeklerden sonra günde 3-4 kez yapılmalıdır.
 5. Furatsilin 1-2 damla alkol tentürü calendula ekleyebilir - Bu, ilacın dezenfektan ve antiseptik etkisini artıracaktır. Bu sadece kadife çiçeği çiçeklerine alerji yoksa yapılabilir.

Video angina boğaz furatsilinom ile gargara nasıl söyler:

Çözüm ne kadar süre saklanır? Kullanmadan önce her zaman pişirmek en iyisidir, ancak böyle bir olasılık yoksa (örneğin, kötü sağlık veya diğer nedenler), gün öncesi hazırlıklarına izin verilir. Isıda, sıvıyı buzdolabında saklayın ve hemen rahat bir sıcaklığa getirin.

Önceden hazırlanmış çözümün renginde bir değişiklik varsa, hiçbir durumda kullanılamaz!

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Furacilin son derece güvenli bir ilaçtır, ancak nadir durumlarda, içinde kullanımı bir dizi yan etkiye neden olabilir: baş dönmesi, mide bulantısı, iştahın kötüleşmesi ve hatta kusma. Sadece ciddi bir doz aşımı ile mümkün olmasına rağmen, çocuklarını boğazlarını durulama sırasında yakından izlemeli ve hiçbir zaman ilacı yutmamalıdır. Çok nadir durumlarda, kaşıntı, kızarıklık, kurdeşen, dermatoz, ağızda hoş olmayan bir tada neden olan bireysel hoşgörüsüzlük vardır. Çözelti kanama için kullanılmamalıdır.

Ayrıca boğaz boğaz halk ilaçlarının tedavisi ve anjiyotiğin hangi antibiyotiklerin anjinada koljat olduğu hakkında da bilgiye ihtiyacınız vardır.

hatırlama

 • 35 yaşındaki Sergey, Moskova: "Uzun süre boğaz ağrısı geçirdi, boğaz ağrısı vardı. Yoldaş furatsilinom ile durulama önerdi. Bir sorum vardı ve angina furatsilinom bir boğaz gargara mümkün olup olmadığını, bu mümkün, ortaya çıktı. Ve kelimenin tam anlamıyla 3 uygulamadan sonra her şey bir el gibi kaldırıldı, yardımcı oluyor. Çok iyi bir araç ve en önemlisi pahalı değil. Herkese tavsiye ediyorum. "

Anjina ile Furacilin

Angina, vücuda ciddi komplikasyonlar verebilen bulaşıcı bir hastalıktır. Semptomların başlamasından hemen sonra bir doktora başvurmalısınız. İlk önce tedavi edilemediği için özel antibiyotik reçete eder. Anjina ana tedaviye ek olarak sık sık durulama rutinleri Furatsilinom, bademcikler, ağrı kesiciler yağlama. Bu iyileşme sürecini hızlandırmaya ve kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Boğazımı Furacilin ile durdurabilir miyim?

Bu mümkün ve hatta gerekli. Furacilin, iç ve dış kullanım için tasarlanmış antimikrobiyal bir sentetik maddedir. Tabletlerde ve toz halinde bulunur. Genellikle, birçok uzman bu ilacı, ana tedaviye ek olarak durulamayı önerir - bu, iyileşme sürecini hızlandırır.

Angina gurgle Thuracilinum ile ne kadar doğru?

Bir hastalık sırasında durulama çözeltisi hazırlamak için bütün bir teknik var. Özel bilgi veya farmasötik beceri gerektirmez.

 • Furacilin konsantrasyonları 0.02 g - 5 tablet;
 • su - 1 1;
 • tuz - 1 çay kaşığı.

Hazırlık ve kullanım

Tabletin başlangıcı için tozu öğütmeniz gerekir - bu daha hızlı çözülmelerine yardımcı olur. Damıtılmış su almak için tavsiye edilir. Ancak filtrelenmiş veya kaynatılmış kullanabilirsiniz. Sıvı 40-50 derecelik bir sıcaklığa sahip olmalıdır. Kesinlikle sıcak veya soğuk olmamalı, aksi takdirde antimikrobiyal eylemden sorumlu eser elementlerin bir kısmı kaybolur. Bileşenleri suya ekleyin ve tüm bileşenler tamamen çözünene kadar beş dakika karıştırın. Hazır karışım birkaç kat gazlı bezle filtre edilmelidir. Bu, küçük kristalleri ayırmaya yardımcı olacak, böylece gelecekte mukoza zarına düşmeyeceklerdir. Gargara günde en az üç kez olmalıdır. Kurs bir haftadan az sürmez.

Furacilin anjin tedavisi olabilir mi?

Sadece furatsilin kullanarak, boğaz ağrısını tedavi edemezsiniz. Uzmanlarca sadece temel çalışmayı gerçekleştiren antibiyotiklere yardımcı olarak atanır. Bu nedenle, tedaviye başlamadan önce, her zaman gerekli ilacı seçecek bir doktora başvurmalısınız.

Furacilin kullanımına kontrendikasyonlar

Furatsilinin güvenli bir ilaç olarak kabul edilmesine rağmen, hala bazı kontrendikasyonları vardır. Çoğu zaman bu, bileşenlerin bireysel hoşgörüsüzlüğüne eşlik eder:

 • baş dönmesi;
 • mide bulantısı ve kusma;
 • kötü iştah.

Furatsilinom durulama bademcik iltihabı ile yardımcı olur mu? Başka ne yapabilirim? Kronik bademcik iltihabı

cevaplar:

Mara strega

Bunun yerine (ılık suda seyreltilmiş) furatsilina yağ hlorofillipta ılık çözüm almaya tavsiye ediyorum ve sıvı "miramistin" (Belarus analog "Septomirin") hala var - tüm mikropları öldürür, HIV davranır bile bir konferansta son zamanlarda söyledi.
Evet ve bademcik iltihabı karmaşık bir şekilde tedavi edilir - yani antibiyotik ve vitaminler gereklidir.

Alrami

Yardım.
Hala antibiyotiklere ihtiyaç var, ancak bir KBB atayacaklar.

Ivan Smirnov

http://2ganteli.ru/Плохой_запах_изо_рта
bu konuda bir makale yazdı

M @ rg @ ret

bademcik iltihabı furatsilinom ile tedavi edilmez, lümen, ilk bademciklerin "yıkanması" ile, ağızdan bir koku veren bakteriler ve eğer kaçarsanız, genital organlarda bir sürü sorun çıkarır.

Durulama için furacilin nasıl seyreltilir

Antibakteriyel etkiye sahip bir furacilin çözeltisi genellikle anjina için reçete edilir. Bir boğaz gargarası için furacilini ne kadar seyreltin ve tedaviden maksimum etki nasıl elde edilir?

talimat

 1. Furacilin, 0.1 gramlık tabletlerde (genellikle oral uygulama için kullanılır) ve 0.2 gramlık tabletlerde mevcuttur. Onlarla en sık karşılaşıyoruz. Gargara için bir furacilin çözeltisi hazırlamak için, 0.2 gram ilaç ve 100 mililitre sıcak kaynamış suya ihtiyacımız var (soğuk suda, furacilin çözünmeyebilir).
 2. Ilacı daha hızlı "dağıtmak" için, tableti önceden ezmek daha iyidir. Bu, bir bıçakla birkaç parçaya bölme veya bir çorba kaşığı ile durulama ile yapılabilir. Furacilini öğütebilir ve paketten çıkarmazsınız. Bunu yapmak için birkaç kez, blisterdeki çekiçle vurun ve ardından yırtıp furacilin tozunu bardağa dökün.
 3. Furatsilini sıcak su veya kaynar su ile doldurun ve son olarak çözünene kadar karıştırın. Gargaraya başlamadan önce, çözeltiyi oda sıcaklığına soğutun - çok sıcak veya çok soğuk durulamayın.
 4. Furakilin durulamaları günde dört ila beş kez yapılmalıdır, prosedürün süresi yaklaşık üç dakikadır. Furatsilina kullanmadan önce, mukoza zarının temizlenmesi gerektiğinden, anjin tedavisinin etkisine maksimum oldu. Bu, boğazın sıradan bir içme sodası (bir çay kaşığı ılık kaynamış suya bir çay çözeltisi) ile durulanması ile yapılabilir. Furacilin solüsyonuna üç ila dört damla alkol tentürü tentürü ekleyebilirsiniz - bu tedaviyi daha etkili hale getirecektir.

Angina ile gargara nasıl ve nasıl


Tıpta, angina bademcik iltihabı (faringeal, palatine, lingual, tubal) eşlik eden yaygın bir enfeksiyöz hastalıktır. Genellikle, muayene sırasında, doktor, iltihabın şiddetini tespit eder ve antibiyotik reçete etmez, çünkü onlar olmadan anjinle gerekli değildir (Sumamed, Amoxiclav, vb.). Ancak komplikasyonları önlemek için ARVI ile bile, çeşitli antiseptik solüsyonlarla boğazın yıkanması gösterilmektedir.

Soğuk algınlığı, grip, boğaz ağrısı hastaya çok hoş olmayan duygular getirir:

 • boğaz ağrısı
 • yutma güçlüğü
 • süzülmüş solunum
 • sıcaklık
 • genel halsizlik
 • servikal lenf düğümlerinin artışı ve ağrıları

Eğer boğaz ağrınız varsa, nazofarenks içinde bakterilerin var olduğunu gösterir, ki bu normal durulama ile kısmen ölür ve yavaş yavaş plakla durulanır. Bu nedenle iyileşme daha hızlı gerçekleşir ve tedavi daha etkili olur. Bu, en basit ve en güvenli tedavi yöntemidir, yine de güçlü bir boğaz ağrınız varsa gereklidir. Boğaz ağrısı ile gargara yapmaktan mı? Bilim adamları, eğer her gün basit suyla gargara yaparlarsa, vücudun solunum hastalıklarına karşı direncini arttırdığını kanıtladılar. Ve anjina ile, durulama çözeltileri, terapötik etkiyi arttıran otlar ve antiseptiklerin etkisi ile arttırılır.

Angina ile düzgün gargara nasıl

 • Durulama yaparken, baş, en fazla ileriye doğru iterken geriye doğru atılmalıdır, böylece solüsyon farenksin içine olabildiğince derin geçmelidir.
 • Durulama çözeltisi ılık olmalıdır, çünkü soğuk su durumu daha da kötüleştirecektir ve sıcak su yanıklara ve gereksiz ağrılara ve hasta için strese neden olabilir.
 • Bademciklerin sulanmasını iyileştirmek için, dilin kökünün çözümün geçişine müdahale etmemesi için sesin N'yi telaffuz edebilirsiniz.
 • Düzgün durulama için önemli bir koşul, işlemin süresidir, her durulama için en az 30 saniye gereklidir, böylece sıvı laryns'i iyice durulayabilir.
 • Çözümü yutmamak için, solunumun kontrol altına alınabilmesi önemlidir.
 • Anjina ile durulama tercihen günde 6-10 defadır.

Bir anjina ile gargara yapmaktan

1. En uygun, basit bir yöntem olan boğaz, anjin tuzu, iyot ve soda ile durulayın. Bir bardak kaynamış suda 5 damla iyot, 1 çay kaşığı tuz ve aynı miktarda soda çözün. Bu eski, kanıtlanmış, en popüler yoludur. İyotun alerjik reaksiyonu yoksa - bu hızlı iyileşme için en güvenilir ve etkili yoldur.

2. anjina güçlü çay ile durulayın. Bunu yapmak için, güçlü, ambalajsız, daha iyi yeşil çay demleyin, 1 çay kaşığı tuz ekleyin, soğutun ve boğazınızı bu solüsyonla yıkayın.

3. Potasyum permanganat çözeltisi ile durulayın. Uyarı - Bu yöntem, ağız boşluğuna ciddi yanıklardan kaçınmak için manganez peletlerinin dikkatli bir şekilde çözünmesini gerektirir. Bu çözelti mukozayı kurutur ve işlemden sonra 20 dakika sonra boğazın 1 çay kaşığı deniz topalak ya da diğer bitkisel yağlarla kayganlaştırılması gereklidir.

4. Boğaz ağrısı boğaz infüzyonu ile durulayın. Bir bardak kaynar su ile 2 diş sarımsak demleyin, çözeltiyi bir saatliğine demlendirin.

5. Boğazınızı elma sirkesi ile yıkayın. Çözeltiyi hazırlamak için, bir çay kaşığı doğal elma sirkesi ve bir bardak kaynamış suya ihtiyacınız vardır. (Evde elma sirkesi nasıl yapılır)

6. Angina pancar suyu ile boğazı çalkalayın. Pancar suyu, etkilenen boğazın şişmesi, iltihabı ve ağrısını hafifleten çok güçlü bir çare. Bu basit bir ev ilaçtır, pancar her zaman her ev sahibinin evinde. Çözeltiyi hazırlamak için 20 ml gereklidir. elma sirkesi ve bir bardak pancar suyu. Bu aşağıdaki gibi yapılabilir: 1 pancar, ince rende rendeleyin ve elma sirkesi ekleyin (1 bardak rendelenmiş kütle, 1 yemek kaşığı ev yapımı% 6 elma sirkesi). Daha sonra 4 saat bekleyin, suyu sıkın ve her 3 saatte bir bu solüsyon ile durulayın.

7. Yaban mersini bir kaynatma ile durulayın. Yarım bardak kuru yaban mersini lazım. Yarım bardak su içinde 2 bardak çilek kaynatın. Yaban mersini, enflamasyonu hızlı bir şekilde gidermeye yardımcı olan tanenler açısından zengindir.

8. Boğaz ağrısı limon suyu ile durulayın. Yutmayı ve ağrıyı hafifletmeyi kolaylaştırmak için, kaynamış suyla 2/3 oranında taze limon suyu kullanabilirsiniz.

9. Bitkisel preparatlarla durulayın. pelin, nergis, muz, hala seçenek - - adaçayı, hatmi çiçeği ve mürver çim hiçbir alerjik reaksiyonlar yoksa, o okaliptüs, nergis ve papatya tentür yapmak mümkündür, başka bir seçenektir. Bunu yapmak için, şarjlardan birinin bir çorba kaşığı bir bardak kaynar su demlendi, soğutun, süzün ve boğazınızı yıkayın. Saf papatya infüzyonuyla durulayın.

10. Hazır ilaçlarla veya spreylerle durulayın: Chlorophyllipt (100 ruble, 210 ruble), furatsilin (tabletler 30-40 ruble fiyatına), çözelti Lugol (10 ruble fiyat, 90 ruble bir sprey), iodinol (fiyat 15 ruble), Miramistin (fiyat 150-260 ruble). Durulama çözeltisi bir çözelti halindeyse, talimatlara göre, oranlarda kaynamış su ile seyreltilmelidir. Ayrıca Octenisept (230-370 ruble) kullanabilirsiniz, su 1/5, veya ampuller% 1 Dioksidin çözeltisi (200 ruble 10 ampul), 100 ml su ile seyreltilmiş bir ampul ile seyreltilmelidir. Boğaz basmalarının tam listesine bakın.

11. Boğazını probiyotiklerle durulayın. Son çalışmalar, bilim adamları iddia burun ve boğaz anti-enflamatuar hastalıklar - patojenik mikroorganizmaların büyümesini inhibe etmek için mümkün olan sinüzit, sinüzit, bademcik iltihabı, burun mukozasında bakteriler tarafından oynanan kronik bademcik önemli rolü. Bu nedenle tedavi, hem de Narine (fermente süt konsantresi 150 ruble) Normoflorin (sıvı 160-200) Trilakt (1000 ruble) ihtiva eden lactobacilli gibi araçlar gargara olabilir anjin ve bademcik iltihabı nüks önleme tamamlayıcı (bkz. Probiyotik ürünler listesi). ağız boşluğu mikroflora bu normal denge olarak, doğal patojenlerin gelişimini inhibe etmek için koşullar, iyileşme sürecini hızlandırır.

Gargara için furacilin çözeltisinin etkinliği

En popüler ilaç hala Furacilin. Bu ilaç, kullanımdan önce suda çözülmesi gereken tabletler biçimindedir. Furacilin, büyükannelerimiz ve büyük anneannelerimiz tarafından hala kullanılıyordu. Boğazın durulanması ve burnu yıkamak için kullanılır.

furatsilin, birçok mikroplara karşı yüksek bir aktiviteye sahip olan bir antimikrobiyal etki maddesidir. Ama boğaz için furacilin ne kadar etkilidir, nasıl doğru seyreltilir ve günde kaç kez durulanır?

İlaç Furacilin hakkında bilgi

Boğazınızı bu ilaçla yıkamanıza başlamadan önce, bileşimini anlamalısınız. Furacilin tabletleri, tuz ve nitrofural gibi aktif maddeler içerir. Bu ilacın antimikrobiyal etkisi vardır. İçeride tüketilebilir ve yerel bir ilaç olarak kullanılabilir. Her durumda, furatsilin antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahiptir.

İlacın çeşitli formları vardır.

 1. Tabletlerde.
 2. Bir alkol çözeltisi şeklinde.
 3. Sulu bir çözelti formunda.
 4. Petrol jeli üzerinde merhem şeklinde.

Çoğu zaman, Furacilin tabletlerde kullanılır. Ancak ürünü kullanmadan önce, daha önce suda çözülür.
İlacın bileşimi, eylemleri patojenlerin büyümesini yavaşlatmayı ve yavaşlatmayı amaçlayan nitrofural içerir. İlaç kullandıktan sonra bakteriler üç ila beş dakika içinde ölmeye başlar. Pozitif bir etki elde etmek için, boğaz için furacilinin üç ila dört gün içinde kullanılması önerilir. Durulamadan sonra ajan bir saat sürer. Bu nedenle, mikropların hızlı bir şekilde tahrip edilmesi için, durulamalara mümkün olduğunca sık tavsiye edilir.

Bu ilaç güvenli kabul edilir, bu nedenle çocukluk döneminde, yetişkinlerde, gebelik ve beslenme döneminde kadınlarda reçete edilir.

Furacilin tarafından angina tedavisi


Uygulamada, Furacilin sadece boğaz hastalıklarının tedavisi için değil, aynı zamanda cilde zarar vermek için de kullanılır. Çoğu zaman, doktorlar boğaz ağrılarını tedavi etmek için bu ilacı reçete ederler. Farklı hastalık tipleri ile alınır: foliküler, catarrhal, ülseratif ve lacunar. Ancak, boğazın durulanması zorunludur.

Angina furatsilinom ile boğaz çalkalayın bademcikler üzerinde bulunan tüm zararlı virüsleri ve bakterileri yok ve daha fazla üreme izin vermez. Böyle bir prosedürü yürütmek kurtarma sürecini hızlandıracaktır.

Furacilin sadece angina ile değil, aynı zamanda kronik bademcik iltihabı ile sürekli olarak kullanılabilir.

Angina'da Furacilin Solüsyonunun Hazırlanması

Şimdi Furacilin'i gargaralamak için nasıl yetiştireceğimizi anlamalıyız. Hazırlık, bir su ve alkol çözeltisi şeklinde verilir. Thuracilinum'u gargaralamak için tabletlere alın. Çözümü kendiniz hazırlamak için çeşitli kurallara uymanız gerekir.

 1. Suyu kaynatın. Sonra yarım bardak su dökün.
 2. Bir tablet koy.
 3. Tamamen çözünene kadar karıştırın.

Furacilin tabletleri suda zayıf bir şekilde çözünür. Bu nedenle, çözelti hazırlanırken ilacın küçük parçacıkları kalacaktır. Bu fenomen kesinlikle normal kabul edilir. Thuracilinin çözünmesini beklememek için, boğaz swabları önceden bir kupa içinde düzgün bir şekilde öğütülebilir.
Ayrıca eczanelerde alkolle Furatsilin sattı. Ama evde bağımsız olarak yapılabilir.

Alkol için bir çözüm nasıl hazırlanır? Yemek pişirmek için, yüzde 70 alkol almak ve altmış mililitre ölçmek gerekir. Ardından otuz mililitre kaynatılmış veya damıtılmış su ekleyin.

Bir kişinin elinde herhangi bir ölçüm kabı yoksa, daha kolay yapılabilir: 2/3 alkol al ve 1/3 su ile karıştır. Ortaya çıkan alkol çözeltisinde, iki tabletin miktarında Furacilin'i seyreltmeniz ve tamamen çözünene kadar iyice çalkalamanız gerekir. Genel olarak, bir alkol çözeltisi kulaklara damlatılmak ve ağız boşluğunun durulanması için kullanılır.

Boğaz ağrısı ile boğaz durulayın

Tonsillit ve bademcik iltihabı tedavisi, Thuracilinum durulama içerir. İstisnasız herkese atandı: çocuklar ve yetişkinler, hamile ve emziren kadınlar. Gargara için bir Thuracilin çözeltisi günde yedi kez kullanılmalıdır. İşlemden sonraki etki iki gündür. Ancak doktorlar, tam iyileşme sağlanana kadar beş ila yedi gün boyunca angina için Thuracilin ile gargara yapmanızı tavsiye ediyorlar.

Furatsilin ile anjin kullanımı için, uzmanlar ön durulama suyunu soda solüsyonuyla öneriyorlar. Böyle bir süreç bademcik baskınlarının giderilmesine ve ilacın etkinliğinin artırılmasına yardımcı olacaktır.

Angina furatsilinom ile durulama mikroplarla mücadele için mükemmel bir araçtır. Ancak çözümü daha da güçlendirmeyin. Tabletlerin suda çözünmesinin katı bir oranını gözlemlemek gereklidir.

Anjina içinde Furacilin ilacının kullanımı

Sadece Thuracilin gargara değil, kullanım için başka göstergeler var.

 • Burun pasajlarının sinüs veya sinüzit ile durulanması.
 • Basınç yaralarının varlığı.
 • Derideki trofik lezyonlar ve ülserasyon.
 • Farklı derece yanıklar.
 • Pürülan pürülanöz karakter.
 • Ortakulak.
 • Diş eti iltihabı.
 • Stomatit.
 • Egzama.
 • Cildin travmatik yaralanması ve yaraların oluşumu.
 • Bebeklerde terleme.
 • Obez olan kişilerde yorgunluk.

Furacilin birçok endikasyona sahiptir, ancak herhangi bir rahatsızlıktan yardım alacağını düşünmemektedir. Ilacın ek bir tedavi yöntemi olarak kullanılması önerilir.

Çocuklarda furacilin kullanımı

Furacilin farklı yaşlardaki çocuklarda kullanılmak üzere onaylanmıştır. Yenidoğan veya bebek terleme şeklinde küçük bir döküntü varsa, o zaman hasarlı yüzey hazırlanan çözelti ile yağlanmalıdır. Prosedür günde üç ila dört defaya kadar yapılabilir.

Çocukta anjina ortaya çıkarsa, Furacilin boğazı durulamak için kullanılır. Prosedürün ebeveynlerin sıkı kontrolü altında gerçekleştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Thuracilin'in bebeğinin boğazını nasıl keser? Bir furacilin solüsyonu hazırlamak için, yarım bardak kaynatılmış su almanız ve ilacın bir tabletini eklemeniz gerekir. İlacın tamamen çözülmesini bekleyin. Günde altı kez boğazınızı yıkamanız gerekiyor. Bu ilacı doktor izni olmadan kullanmayın.

Furacilinin gebelik ve laktasyon döneminde kullanımı

Furacilin, dahili olarak alınmazsa güvenli bir ilaçtır. Hava yollarında meydana gelen herhangi bir enfeksiyonla mükemmel bir şekilde baş eder.
Birçok kadın hamilelik ve emzirme döneminde çoğu ilacın alınamayacağını bilir. Bu bebeğin daha da geliştirilmesi için bir tehlike taşır. Ama kadın boğazında ağrı hissettiğinde, boğazınızı Furacilin ile mümkün olduğunca çabuk yıkamanız gerekir. Prosedür günde beş defaya kadar yapılmalıdır. Tedavi kursu süresi üç ila yedi gündür.

Furacilin boğaz ile uygun durulama

Birçok hasta doğru şekilde gargara yapmasını ister. Ama burada prosedürde karmaşık bir şey yok. Asıl önemli olan birkaç basit tavsiyeyi takip etmektir:

 1. Prosedür sırasında başınızı hafifçe geriye doğru eğmeniz gerekir. Bu, sıvının burun geçitlerine girmemesini sağlamak içindir.
 2. Boğazları sularken doktorlar "yy" sesini çoğaltmanızı tavsiye ediyorlar. Böylelikle, bademcikler bir çözelti ile daha iyi yıkanırlar, çünkü bu noktada dilin kökü düşürülür.
 3. Hasta anjina yaşıyorsa, gargaralık aşırı dikkatle yapılmalıdır. Sıvı ile kabarcık yapmayın, çünkü pus bademciklerden temizlenmeyecektir.
 4. Ayrıca, ağzınıza çok fazla çözelti koymanıza ve uzun süre orada kalmanıza gerek yoktur. Prosedürü küçük yudumlarda tutmak daha iyidir. Böyle bir yaklaşımın süresi otuz saniyeden az olmamalıdır.

Günde birkaç kez boğazınızı yıkayın. Hastalığın ilk günlerinde, doktorlar her 1-2 saatte bir prosedür gerçekleştirmeyi tavsiye eder. Sabah ve akşam gargara yapmalısın.

İlacın etkisini artırmak için, önce bir soda çözeltisi ile gargara tavsiye edilir. İyileşme sürecini hızlandırmak ve enflamatuar sürecin hızlı bir şekilde ortadan kaldırılması için Furacilinin, şifalı otlar veya esans yağları ile seyreltilmesi tavsiye edilir. Bunu yapmak için, bir veya iki damla yağ veya tentür ekleyin ve karıştırın.
Furacilin eylemi güçlendirmek calendula veya propolis, okaliptüs veya köknar esansiyel yağlar tentür yardımcı olacaktır.

Tedavi süreci bir çocuk veya hamile bir kadın tarafından gerçekleştirilirse, alerjik reaksiyonların ortaya çıkmasını önlemek için ilaçları karıştırmamak daha iyidir.

Kontrendikasyonlar ve Furacilin yan etkileri

Furacilin güvenli bir ilaç olarak kabul edilmesine rağmen, yan etkilere neden olabilir.

 • Bulantı.
 • Kusma.
 • Alerjik reaksiyonun başlangıcı.
 • Azalmış iştah.
 • Baş dönmesi.

Gargara sonrasında hastanın bu semptomları varsa, ilacı hemen iptal etmeye ve bir doktora görünmeye değecektir. Çoğu zaman, bir aşırı doz meydana geldiğinde yan etkiler ortaya çıkar. Bu nedenle, doktorlar kullanım için net bir talimatı izlemenizi tavsiye eder. Ayrıca, bu tür belirtiler, ilacın bağırsak içine nüfuz etmesi nedeniyle çocuklarda ortaya çıkabilir. Gerçek şu ki, çocuklar nasıl gargara yapılacağını bilmiyorlar. Bu nedenle, prosedür yetişkinlerin sıkı denetimi altında yapılmalıdır.
Ancak bu ilaç için kontrendikasyon yoktur. Çocuklar, yetişkinler, kadınlar tarafından gebelik ve beslenme döneminde kullanılabilir. Kullanmadan önce, önceden bir doktora danışın.

Bir anjinada bir furcilinum ile kaç kez gargara

Günde yaklaşık kaç kez boğaz furatsilinom ile gargara - sorunun cevabı hastalığın şiddetine bağlıdır. Eğer pürülan fişlerle komplike bir anjinaya sahipseniz, o zaman bademcikler durulayın ve plak ve tapaları yıkayın, sık sık durulayın. Furacilin, kanıtlanmış bir dezenfektan ve immünmodülatör ajan olarak ucuz, ekonomik ve etkili olarak kullanılır.

Furakilin boğazını kaç kez durulamayacağınızı sormadan önce, ne tür bir ilacın olduğunu öğrenmelisiniz. İlaç 1955'te Sovyetler Birliği'nde ya da daha çok gelişmiş bir ilaç endüstrisinin bulunduğu Letonya'da icat edildi. Başlangıçta, Furacilin tıbbi amaçlar için oral uygulama için tasarlanmıştır, ancak bu hızlı bir şekilde terk edilmiş ve en yaygın hastane antiseptik olmuştur.

Furacilin uygulama alanı oldukça geniştir:

 • boğaz ağrısı;
 • göz kapağı iltihabı (blefarit);
 • diş eti iltihabı;
 • ülserler ve pürülan bir doğanın yaraları;
 • konjunktivit;
 • donma;
 • birinci ve ikinci derece yanıklar;
 • osteomiyelit;
 • ağız boşluğunda ülserler (aft);
 • apse açıldıktan sonra pürülan içeriklerin yıkanması;
 • cilde zarar veren dezenfeksiyon;
 • kulak iltihabı ile tampon ıslatma;
 • akut otitis media;
 • bası yaraları;
 • pürülan yaralar;
 • mukoza iltihabı için göz yıkama;
 • stomatit;
 • bademcik iltihabı;
 • pleura ve diğer boşluklarda ampiyem (pus birikmesi) ile durulama.

İlaç kullanmak güvenlidir, zehirlenme ve aşırı doz vakaları olmamıştır. Gördüğünüz gibi, Furatsilinom yıkama ülser ve yara yüzeylerini iltihaplanmış için evrensel bir araçtır, ancak biz doktor irinli farenjit belirlemiştir eğer birçok kez, furatsilinom gargara nasıl ilgileniyor. Bu hastalık ile, doktor tarafından reçete edilen boğaz, eczane tabletlerinden hazırlanan sulu bir çözelti ile durulanır.

Nasıl yapıldı?

 1. Bir blisterden Furacilin bir tablet almak, bir kaşık içine koyun ve ikinci bir kaşık kullanarak, ince bir toz haline getirmek için gerekli. Furacilinin toz halinde satıldığı, ancak genellikle diğer ilaçların arka planına göre fiyatı çok düşük olan tabletlerde olduğu görülür.
 2. Blisterden bir hap çıkarmadan, katı bir şey üzerinde çekiç darbeleriyle ezin, Daha sonra blisteri kırın ve oluşan tozu çözelti deposuna dökün.
 3. Elde edilen sarı Furacilin tozu sıcak su ile doldurulmalıdır., Bir tabletin yarısı bir bardak kaynamış su gerektirir. Bu miktar çözelti bir durulama için yeterlidir.
 4. Alkol için Furatsilina çözeltisi% 0,64 konsantrasyonda hazır formda satılmaktadır.. Alkol çözeltisini sadece su gibi hazırlayın, sadece Furacilin tozunu suda değil, 70 ° alkolde çözün.
 5. Harici kullanım için, alkolde bir furacilin çözeltisi sıklıkla kullanılır., daha güçlü bir antimikrobiyal etkiye sahip olduğu için.

Evde doğru alkol çözeltisini nasıl hazırlayacağınız, talimatı geliştirmiş olsa da, bu konuda karmaşık bir şey olmamasına rağmen. Furacilin sadece arındırıcı ve antimikrobiyal bir etkiye sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda bir dereceye kadar lokal bağışıklığı uyarıcı etkisi vardır.

Furacilinin geniş çapta uygulanmasının popülaritesi, yan etki olmadığı gerçeğine dayanmaktadır, dolayısıyla seks ve yaş ile ilgili uygulamada herhangi bir kısıtlama yoktur. Furacilinin pozitif kalitesi aynı zamanda belirli bir hastane kokusuna sahip olmamasıdır.

Furacilinin alkol çözeltisi

Fotoğraf. Furacilin alkol

Furacilin alkolünün çözümü, antiseptik olarak ve cildin üzerinde püstüller, sıyrıklar ve çizikler durulamak için harici kullanım amaçlıdır. KBB pratiğinde daha sık ve daha sık olarak dış kulak yolunda meydana gelen furküloz ile ilişkili dış ve orta kulak iltihabı kullanılır. Eğer hastada şiddetli pürülan anjina varsa, amigdalayı bir alkol solüsyonu ile yıkamak daha etkilidir.

Standart furacilin alkolik çözelti% 0.64 furacilin içerik boşaltılır, fakat çözelti, etkili bir yıkama ve gargara pürülan fişler için, daha sonra 70 ° alkol olduğu, böyle bir çözüm seyreltilmelidir. Bu durumda, durulama suyu olan bir bardakta, alkole 15-20 damla Furacilin solüsyonu ekleyin.

pürülan tapalarla boğaz ve ağız boşluğu dezenfekte edici ile bir daha yıkanması, alkol solüsyonu furacilin kulak içine, ve akut ve kronik rinit tedavisi için damla gömülme, otit kullanılan. Deri ve küçük püstüler çizikler ve yaralardaki açık fraktürlerin tedavisi için Furacilin'den daha iyi bir ajan bulmak zordur.

Furacilinin sulu çözeltisi

Furacilinin sulu çözeltisi

İlacın sulu bir solüsyonunu hazırladığımızda, genellikle tanıyı belirlemede doktor tarafından reçete edilen furatsilinomlu kaç gargara. Bu makaledeki video, bir tedavi yöntemi olarak durulamanın etkinliğini göstermektedir.

Farinkste inflamasyon için sulu Furacilin çözeltisi ile boğazın durulanması prosedürü aşağıdaki gibidir:

 1. Ağız içine az miktarda furakilin solüsyonu alınır.
 2. Dilini çıkar ve kafanı geri at
 3. Soluk verme üzerine durulama zamanını "Y" harfi ile telaffuz etmeye çalışın, daha sonra çözelti yutaklara daha derine nüfuz eder.
 4. Yaklaşık 100 ml çözelti yıkamak için kullanın, daha sonra prosedür yaklaşık 5 dakika sürecektir.
 5. Hastalığın akut fazındaki durulamalar, eğer pürülan çökeltiler veya tıkaçlar varsa, her saat başı yapılır.
 6. Daha iyi hissettiğiniz an, daha az durulamalara geçebilirsiniz.
 7. Gargara sıcak, 40 ° C'ye kadar, çözelti olmalıdır.

Thuracilin ile gargaralamanın terapötik etkisi, bağışıklık sistemini çalışmaya teşvik etmek zaman aldığı için, hemen değildir. Bu nedenle, furatsilin anjina tedavisinde ana ilaç değildir, ancak bu hastalığın temel bir unsuru olarak karmaşık tedavisinin bir parçasıdır.

Tabi ki, boğazın durulama ile tedavisi için daha modern ve etkili çözümler vardır, ancak Furacilin uzun süredir talepte kalacaktır, çünkü her zaman el altındadır. Kullanılabilirliği, ucuzluğu ve verimliliği, ev tıbbı göğsünde temel bir maddenin furatsilinu konumunu sağlar.

İlk yardım çantasına her zaman Furacilin'den bahsetmemek gerekir. Ve şehir dışındaki gezilerde, doğada, balıkçılıkta, cebinizde Furacilin tabletleri ile bir blisterin olması zor değildir ve suyun nerede olduğu hemen hemen her yerde bir çözüm hazırlanmak için bulunur. Furacilinin özellikleri, uzun süreli bir ilaç olan Aspirin ile benzerdir, yani asetil-salisilik asit, soğuk algınlığı için en iyi antipiretik ve anti-inflamatuar ilaç olarak değişmeden kalır.

Evinizde Furacilin tabletleriniz olduğunda, her zaman evinizin dezenfekte edilmesi ve dezenfekte edilmesi için bir araç olmanın yanı sıra ağız boşluğunu sindirmek ve yıkamak için mükemmel bir ilaç hazırlayabileceğinizi bilin. Furacilin eskimiş değildir ve şimdi modern formu, hastalık durumunda ve önleme için mukoza zarlarını sulamak için kullanılabilen bir sprey şeklinde ortaya çıkmıştır.

En popüler ilaç hala Furacilin. Bu ilaç, kullanımdan önce suda çözülmesi gereken tabletler biçimindedir. Furacilin, büyükannelerimiz ve büyük anneannelerimiz tarafından hala kullanılıyordu. Boğazın durulanması ve burnu yıkamak için kullanılır.

furatsilin, birçok mikroplara karşı yüksek bir aktiviteye sahip olan bir antimikrobiyal etki maddesidir. Ama boğaz için furacilin ne kadar etkilidir, nasıl doğru seyreltilir ve günde kaç kez durulanır?

İlaç Furacilin hakkında bilgi

Boğazınızı bu ilaçla yıkamanıza başlamadan önce, bileşimini anlamalısınız. Furacilin tabletleri, tuz ve nitrofural gibi aktif maddeler içerir. Bu ilacın antimikrobiyal etkisi vardır. İçeride tüketilebilir ve yerel bir ilaç olarak kullanılabilir. Her durumda, furatsilin antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahiptir.

İlacın çeşitli formları vardır.

 1. Tabletlerde.
 2. Bir alkol çözeltisi şeklinde.
 3. Sulu bir çözelti formunda.
 4. Petrol jeli üzerinde merhem şeklinde.

Çoğu zaman, Furacilin tabletlerde kullanılır. Ancak ürünü kullanmadan önce, daha önce suda çözülür.
İlacın bileşimi, eylemleri patojenlerin büyümesini yavaşlatmayı ve yavaşlatmayı amaçlayan nitrofural içerir. İlaç kullandıktan sonra bakteriler üç ila beş dakika içinde ölmeye başlar. Pozitif bir etki elde etmek için, boğaz için furacilinin üç ila dört gün içinde kullanılması önerilir. Durulamadan sonra ajan bir saat sürer. Bu nedenle, mikropların hızlı bir şekilde tahrip edilmesi için, durulamalara mümkün olduğunca sık tavsiye edilir.

Bu ilaç güvenli kabul edilir, bu nedenle çocukluk döneminde, yetişkinlerde, gebelik ve beslenme döneminde kadınlarda reçete edilir.

Furacilin tarafından angina tedavisi

Uygulamada, Furacilin sadece boğaz hastalıklarının tedavisi için değil, aynı zamanda cilde zarar vermek için de kullanılır. Çoğu zaman, doktorlar boğaz ağrılarını tedavi etmek için bu ilacı reçete ederler. Farklı hastalık tipleri ile alınır: foliküler, catarrhal, ülseratif ve lacunar. Ancak, boğazın durulanması zorunludur.

Angina furatsilinom ile boğaz çalkalayın bademcikler üzerinde bulunan tüm zararlı virüsleri ve bakterileri yok ve daha fazla üreme izin vermez. Böyle bir prosedürü yürütmek kurtarma sürecini hızlandıracaktır.

Furacilin sadece angina ile değil, aynı zamanda kronik bademcik iltihabı ile sürekli olarak kullanılabilir.

Angina'da Furacilin Solüsyonunun Hazırlanması

Şimdi Furacilin'i gargaralamak için nasıl yetiştireceğimizi anlamalıyız. Hazırlık, bir su ve alkol çözeltisi şeklinde verilir. Thuracilinum'u gargaralamak için tabletlere alın. Çözümü kendiniz hazırlamak için çeşitli kurallara uymanız gerekir.

 1. Suyu kaynatın. Sonra yarım bardak su dökün.
 2. Bir tablet koy.
 3. Tamamen çözünene kadar karıştırın.

Furacilin tabletleri suda zayıf bir şekilde çözünür. Bu nedenle, çözelti hazırlanırken ilacın küçük parçacıkları kalacaktır. Bu fenomen kesinlikle normal kabul edilir. Thuracilinin çözünmesini beklememek için, boğaz swabları önceden bir kupa içinde düzgün bir şekilde öğütülebilir.
Ayrıca eczanelerde alkolle Furatsilin sattı. Ama evde bağımsız olarak yapılabilir.

Alkol için bir çözüm nasıl hazırlanır? Yemek pişirmek için, yüzde 70 alkol almak ve altmış mililitre ölçmek gerekir. Ardından otuz mililitre kaynatılmış veya damıtılmış su ekleyin.

Bir kişinin elinde herhangi bir ölçüm kabı yoksa, daha kolay yapılabilir: 2/3 alkol al ve 1/3 su ile karıştır. Ortaya çıkan alkol çözeltisinde, iki tabletin miktarında Furacilin'i seyreltmeniz ve tamamen çözünene kadar iyice çalkalamanız gerekir. Genel olarak, bir alkol çözeltisi kulaklara damlatılmak ve ağız boşluğunun durulanması için kullanılır.

Boğaz ağrısı ile boğaz durulayın

Tonsillit ve bademcik iltihabı tedavisi, Thuracilinum durulama içerir. İstisnasız herkese atandı: çocuklar ve yetişkinler, hamile ve emziren kadınlar. Gargara için bir Thuracilin çözeltisi günde yedi kez kullanılmalıdır. İşlemden sonraki etki iki gündür. Ancak doktorlar, tam iyileşme sağlanana kadar beş ila yedi gün boyunca angina için Thuracilin ile gargara yapmanızı tavsiye ediyorlar.

Furatsilin ile anjin kullanımı için, uzmanlar ön durulama suyunu soda solüsyonuyla öneriyorlar. Böyle bir süreç bademcik baskınlarının giderilmesine ve ilacın etkinliğinin artırılmasına yardımcı olacaktır.

Angina furatsilinom ile durulama mikroplarla mücadele için mükemmel bir araçtır. Ancak çözümü daha da güçlendirmeyin. Tabletlerin suda çözünmesinin katı bir oranını gözlemlemek gereklidir.

Anjina içinde Furacilin ilacının kullanımı

Sadece Thuracilin gargara değil, kullanım için başka göstergeler var.

 • Burun pasajlarının sinüs veya sinüzit ile durulanması.
 • Basınç yaralarının varlığı.
 • Derideki trofik lezyonlar ve ülserasyon.
 • Farklı derece yanıklar.
 • Pürülan pürülanöz karakter.
 • Ortakulak.
 • Diş eti iltihabı.
 • Stomatit.
 • Egzama.
 • Cildin travmatik yaralanması ve yaraların oluşumu.
 • Bebeklerde terleme.
 • Obez olan kişilerde yorgunluk.

Furacilin birçok endikasyona sahiptir, ancak herhangi bir rahatsızlıktan yardım alacağını düşünmemektedir. Ilacın ek bir tedavi yöntemi olarak kullanılması önerilir.

Çocuklarda furacilin kullanımı

Furacilin farklı yaşlardaki çocuklarda kullanılmak üzere onaylanmıştır. Yenidoğan veya bebek terleme şeklinde küçük bir döküntü varsa, o zaman hasarlı yüzey hazırlanan çözelti ile yağlanmalıdır. Prosedür günde üç ila dört defaya kadar yapılabilir.

Çocukta anjina ortaya çıkarsa, Furacilin boğazı durulamak için kullanılır. Prosedürün ebeveynlerin sıkı kontrolü altında gerçekleştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Thuracilin'in bebeğinin boğazını nasıl keser? Bir furacilin solüsyonu hazırlamak için, yarım bardak kaynatılmış su almanız ve ilacın bir tabletini eklemeniz gerekir. İlacın tamamen çözülmesini bekleyin. Günde altı kez boğazınızı yıkamanız gerekiyor. Bu ilacı doktor izni olmadan kullanmayın.

Furacilinin gebelik ve laktasyon döneminde kullanımı

Furacilin, dahili olarak alınmazsa güvenli bir ilaçtır. Hava yollarında meydana gelen herhangi bir enfeksiyonla mükemmel bir şekilde baş eder.
Birçok kadın hamilelik ve emzirme döneminde çoğu ilacın alınamayacağını bilir. Bu bebeğin daha da geliştirilmesi için bir tehlike taşır. Ama kadın boğazında ağrı hissettiğinde, boğazınızı Furacilin ile mümkün olduğunca çabuk yıkamanız gerekir. Prosedür günde beş defaya kadar yapılmalıdır. Tedavi kursu süresi üç ila yedi gündür.

Furacilin boğaz ile uygun durulama

Birçok hasta doğru şekilde gargara yapmasını ister. Ama burada prosedürde karmaşık bir şey yok. Asıl önemli olan birkaç basit tavsiyeyi takip etmektir:

 1. Prosedür sırasında başınızı hafifçe geriye doğru eğmeniz gerekir. Bu, sıvının burun geçitlerine girmemesini sağlamak içindir.
 2. Boğazları sularken doktorlar "yy" sesini çoğaltmanızı tavsiye ediyorlar. Böylelikle, bademcikler bir çözelti ile daha iyi yıkanırlar, çünkü bu noktada dilin kökü düşürülür.
 3. Hasta anjina yaşıyorsa, gargaralık aşırı dikkatle yapılmalıdır. Sıvı ile kabarcık yapmayın, çünkü pus bademciklerden temizlenmeyecektir.
 4. Ayrıca, ağzınıza çok fazla çözelti koymanıza ve uzun süre orada kalmanıza gerek yoktur. Prosedürü küçük yudumlarda tutmak daha iyidir. Böyle bir yaklaşımın süresi otuz saniyeden az olmamalıdır.

Günde birkaç kez boğazınızı yıkayın. Hastalığın ilk günlerinde, doktorlar her 1-2 saatte bir prosedür gerçekleştirmeyi tavsiye eder. Sabah ve akşam gargara yapmalısın.

İlacın etkisini artırmak için, önce bir soda çözeltisi ile gargara tavsiye edilir. İyileşme sürecini hızlandırmak ve enflamatuar sürecin hızlı bir şekilde ortadan kaldırılması için Furacilinin, şifalı otlar veya esans yağları ile seyreltilmesi tavsiye edilir. Bunu yapmak için, bir veya iki damla yağ veya tentür ekleyin ve karıştırın.
Furacilin eylemi güçlendirmek calendula veya propolis, okaliptüs veya köknar esansiyel yağlar tentür yardımcı olacaktır.

Tedavi süreci bir çocuk veya hamile bir kadın tarafından gerçekleştirilirse, alerjik reaksiyonların ortaya çıkmasını önlemek için ilaçları karıştırmamak daha iyidir.

Kontrendikasyonlar ve Furacilin yan etkileri

Furacilin güvenli bir ilaç olarak kabul edilmesine rağmen, yan etkilere neden olabilir.

 • Bulantı.
 • Kusma.
 • Alerjik reaksiyonun başlangıcı.
 • Azalmış iştah.
 • Baş dönmesi.

Gargara sonrasında hastanın bu semptomları varsa, ilacı hemen iptal etmeye ve bir doktora görünmeye değecektir. Çoğu zaman, bir aşırı doz meydana geldiğinde yan etkiler ortaya çıkar. Bu nedenle, doktorlar kullanım için net bir talimatı izlemenizi tavsiye eder. Ayrıca, bu tür belirtiler, ilacın bağırsak içine nüfuz etmesi nedeniyle çocuklarda ortaya çıkabilir. Gerçek şu ki, çocuklar nasıl gargara yapılacağını bilmiyorlar. Bu nedenle, prosedür yetişkinlerin sıkı denetimi altında yapılmalıdır.
Ancak bu ilaç için kontrendikasyon yoktur. Çocuklar, yetişkinler, kadınlar tarafından gebelik ve beslenme döneminde kullanılabilir. Kullanmadan önce, önceden bir doktora danışın.

Ucuz ilaç "Furacilin" tabletler, çözelti ve merhemler içinde satılmaktadır. Farklı bakterilere (dizanteri çubuğu, streptococcus, staphylococcus) karşı savaşta antimikrobiyal ajan olarak aktif olarak kullanılır. Pürülan inflamasyon, yaralar, yanıklar, stomatit, bası yaraları, deri lezyonları, konjunktivit, sinüzit ve boğaz hastalıkları ile "Furacilin" ilacının bir solüsyonu kullanılır. Aşağıdaki önerileri dikkate almazsanız, durulama boğazı olumlu bir sonuç vermeyebilir.

Doğru durulama nasıl yapılır?

Yetişkinler, okul çocukları ve okul öncesi öğrenciler, boğazlarını aşağıdaki gibi durulamaktalar:

 • ağız çözümünü çevirmek;
 • başlarını geri atıyorlar;
 • "oh-oh-oh" sesini mümkün olduğu kadar uzun süre söyleyin;
 • sıvıyı tükürmek;
 • Çözüm tükenene kadar devam edin.

Durulama kusmaya neden oluyorsa

Bu durumda başınızı biraz geriye doğru eğmeyi deneyin. Gerçek şu ki, anjinadaki "Furacilin" ilacı, basit tabletlerden ve aerosollerden daha etkili bir şekilde plak, balgam, bakteriyi yok etmeye yardımcı olur. Daha hızlı iyileşmek için, inflamasyonu rahatlatan birkaç damla calendula, papatya, adaçayı ya da muz yaprağı ekleyin.

Kaç kez durulayım?

Durulama, 3-7 gün boyunca 3-5 dakika boyunca günde en az üç kez sıcak bir çözelti olmalıdır. Kategorik olarak durulamayı tolere etmeyen küçük çocuklara ve kişilere, "Furacilin" ilacının bir çözeltisi ile bademciklerin temizlenmesi gerekir. Bunu yapmak için parmağınıza bir bandaj sarın, solüsyonda nemlendirin ve hafifçe bir boğazla silin. Bir çocuk biraz yutarsa, sağlığını etkilemez.

Durulama için "Furacilin" nasıl üretilir?

 • Bir durulama bir tablet almalıdır.
 • Toz haline getirin.
 • Sıcak su (100 ml) dökün ve karıştırın.
 • Çözelti ısındığında süzün.
 • Şimdi durulayabilirsiniz.

Çözümü nasıl sulandırabilirsin?

Bazı insanlar, "Furacilin" ilacının beş tableti ile bir litre kaynar suyu seyreltmeyi ve ardından istenen sıcaklığa kadar ısıtmayı önerir. Çözeltideki bu ilaç 24 saat veya daha uzun bir süre sonra etkili değildir ve ayrıca büyük miktarda su ile seyreltilir.

Tabletlerin eylemi nasıl güçlendirilir?

Boğazda şiddetli ağrı olması durumunda, uzmanlar ilaç "Furacilin" in iki tabletini seyreltmeyi önerir. Konsantre solüsyon ile boğaz yıkayın 4-6 kez artırılmalıdır. Bazı insanların kuruma ve terleme hissine sahip olduklarını, o zaman ilacın dozunu kısaltmanız veya boğazınızı adaçayı veya papatya ile yıkadıktan sonra kullanmanız gerektiğini unutmayın. Her durumda, doktorunuza danışın. Konsantre edilmiş bir çözüm, küçük okul öncesi ve hamile kadınlara doktora başvurmadan istenmez.

Neden "Furacilin" ilacını kullanıyorsun?

Gargara, bu ilacı kullanmanın tek yolu değildir. Konsantre bir çözelti (cam başına üçten fazla tablet) yanıklarla nemlendirilir ve pürülan yaralarla yıkanır. Enjeksiyonlardan çarpmaları çıkarmak için heparin merhemi yerine kullanılır. Bunu yapmak için furatsilinovym çözeltisiyle sıkıştırın:

 • Gazlı bez pansumanları çok yoğun bir çözeltiyle çok iyi emprenye edilir.
 • Onları konilerin yerine koydular.
 • Selofan bant ile üst.
 • Takviye bandı yardımını sıkıştırın.
 • Hafif bir yanma hissi taşıyabildiğiniz kadar koruyun ve sonra cildinizi bebek kremi ile yağlayın.

Çocuk hastalıkları

Boğaz tıkanıklığı için hazırlanan bir çözüm, yeşil mukus ortaya çıktığında konjonktivit ve burun ile gözlerle yıkanır. Stomatit ve diş etlerinde iltihaplanma ile ağız boşluğu dişlerinizi fırçalarken olduğu gibi durulanır (başınızı geriye atmanız gerekmez). Daha fazla verim için, bandajı oldukça konsantre bir solüsyonda nemlendirin ve dilinizi, damaklarınızı, yanaklarınızı silin ve ardından doktor tarafından reçete edilen merhemleri uygulayın. Herhangi bir çizik ve sıyrıklar da antimikrobiyal bir madde ile tedavi edilir.

"Furacilin" ilacının herhangi bir yan etkisi var mı?

Bu ilaç (uluslararası adı "Nitrofural"), kanama sırasında alerjik dermatoz ve aşırı duyarlılık ile kullanılamaz. Aksi halde kusma, alerjik reaksiyonlar, baş dönmesi, mide bulantısı, dermatit olacaktır. Advers reaksiyonlar "Furacilin" ilacının harici uygulaması ile nadirdir. Boğazın zayıf bir çözelti ile durulanması, madde vücuda girdiğinde bile zarar vermez, bu nedenle soğuk algınlığı için profilaksi olarak kullanılabilir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Tonsillit belirtileri, tedavi ve önleme

Tonsillit, palatine bademciklerin iltihaplanmasıdır. Uzmanlar akut tonsilliti ve kronikliği ayırt eder. Düzenli olarak sonbahar-kış döneminde, bir çok insan boğaz ağrısı ve yüksek ateş şikayetleri ile hastaneye başvurur.

Larenjit ile nebülizer ile inhalasyon için hazırlıklar

Larenjit gelişimi için birçok neden var. Predispozan faktörler enfeksiyöz ajanlar, soğuk hava, vokal kord aşırı stimülasyon, uzun sesli konuşma, alerjik ajanlar (yün, kabartmak), otoimmün süreçler, gastroözofageal hastalıktır.