Loading

Nasıl antibiyotik olmadan boğaz ağrısı tedavi

Bir hastalıkla karşılaşan herhangi bir hasta, güçlü ilaçların kullanımını içermeyen alternatif bir tedavi seçmeye çalışıyor. Bir boğaz ağrısının antibiyotik olmadan tedavi edilip edilemeyeceği, kronik bir hastalığı olanların birincil ilgi alanıdır. Bu muhtemelen iyi kurulmuş bir arzudır, çünkü birçok ilaç sadece inflamasyon patojenleri üzerinde değil, aynı zamanda insanlara yararlı bakteriler üzerinde de zararlı bir etkiye sahiptir.

Antibiyotik formülasyonları olmadan boğaz ağrısı tedavisi

Hastanın zamanında doktora başvurması ve hastalığı kritik bir forma getirmemesi durumunda güçlü bir etkisi olan fonlar olmadan tedavi edilebilir. Yani, hastalık için tedavi, insan vücuduna en az zarar ile mümkündür, bu nedenle herhangi bir tedavi kursu öncesinde tavsiye edilir, tedavi eden doktordan izin alınması gereklidir.

Çoğu durumda, pürülan anjina, beta-hemolitik streptokok tarafından provoke edilebilir. Tüm bakteriyel enfeksiyonların tedavi prensiplerine dayanarak, akut tonsillit geniş spektrumlu antibiyotik kullanımı ile tedavi edilmelidir.

Bu nedenle, katılan hekim, enfeksiyonun neden olan etken maddesinin ilk eliminasyonunu üstlenir, bundan sonra patojenik ve semptomatik araçların uygulanması gerekir. Uygulamada, genellikle, antibiyotiksiz anjina tedavi edilmez, çünkü bu ilaçlar patojen üzerinde en büyük etkiye sahiptir.

Birçok dar uzmanın deneyimi, beş ila on gün içinde, hastalığın bakteriyel formunun, güçlü ilaçların kullanımı olmadan iyileşme ile sonuçlanmadığını göstermektedir. Hasta herhangi bir komplikasyon yaşamazsa, boğaz ağrısını ve antibiyotiksiz tedavi edebilirsiniz. Ancak, antibiyotik içermeyen anjinanın, bir insan için bir dizi ciddi ve tehlikeli sonuçları provoke edebildiğini belirtmek gerekir. Bu nedenle, hafif alevlenme ile birlikte bademcik iltihabı bile hastanın sağlığını stabilize etmeyi amaçlayan ilaçlarla kompleks tedavi gerektirir.

Anjina'nın antibiyotiksiz tedavisi mümkün değildir - bu, hastaların büyük çoğunluğunda var olan yanlış görüştür. Her tür enfeksiyon bu tür ilaçların zorunlu kullanımını gerektirmez. Bir boğaz ağrısını antibiyotik olmadan nasıl tedavi edeceğiniz, en uygun tedavi edici ajanlarla muayene ve teşhis edildikten sonra deneyimli bir doktorla daha iyi anlaşılır.

Çeşitli anjina türlerinin antibiyotik tedavisi ihtiyacı

Patolojilerin fungal formu genellikle uzun süreli laktam alımı sırasında ortaya çıkar. Bu bağlamda, bu durumda anjina olmadan anjina tedavisi en uygun seçenektir. Bu durumda bu tür ilaçları kullanmayı bırakmak, hastalık belirtilerini ortadan kaldırmanın tek yoludur.

Ajan ajanına bağlı olarak, akut anjin 4 alt gruba ayrılır:

 • viral;
 • mantarlar;
 • bakteriyel;
 • Bir kan hastalığı tarafından tetiklenir.

Semptomlar zamanında saptanırsa ve yardım için doktora başvurulursa antibiyotik olmadan patolojiyi tedavi etmek mümkündür. adenovirüs tarafından uyarılan patolojinin, viral bir şekilde, Coxsackie, viral organizmaların veya grup A ve B anjin Bu tür antibiyotik ilaçlar kullanılmadan tedavi edilebilir. Bu bileşimlerin, RNA içeren hücresel olmayan uyaranlar üzerinde etkili bir etkisi yoktur. Hasta, steroidal olmayan anti-enflamatuar ve antiviral bileşenleri içeren kapsamlı bir kurs seçilmelidir. Ayrıca, lokal antiseptiklerin durulama şeklinde alınması gerekmektedir.

Angina mantar formu genellikle Candida cinsinin ajanları tarafından kışkırtır. Bir bademcik tipi mantar tedavisi sırasında - antibiyotikler de uygulanabilir değildir. Hastalığın tedavisinde sıklıkla antifungal ilaçlar ve ayrıca lokal etkilerin antiseptik bileşikleri kullanılır.

Bakteriyel bademcik iltihabı streptokok ve stafilokok enfeksiyonlarından kaynaklanır. Böyle bir inflamatuar süreçle, sadece antibiyotiklerle baş edebilirsiniz. Bu durumda ne yerel ne de semptomatik tedavi kursu etkili değildir. Ve beta-laktamlar almayı reddetmek, ilaç tedavisine yeterince uygun olmayan ciddi negatif sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Anjin şeklinde ifade edilen kan yoluyla bulaşan bir enfeksiyon ile sekonder enfeksiyon, esas olarak glukokortikoid ilaçlar ile ortadan kaldırılır. Böyle bir hastalık, iyonize edici radyasyon veya toksinlere bağlı olarak bağışıklık sisteminin ihlali sonucu olarak kabul edilir. Ek olarak, antineoplastik ilaçlar kendi içlerinde vücut savunma sistemlerinin işleyişini azaltır. Bu olumsuz etkilerin bir sonucu olarak, bir kişi daha çok çeşitli inflamatuar süreçlere maruz kalmaktadır.

Böylece, antibiyotik bileşiklerin yardımıyla, sadece bakteriyel kökenli enfeksiyöz enflamasyon tedavi edilir. Diğer tüm durumlarda, benzer ilaçların kullanımı mantıksızdır. Bir doktor tarafından sadece ek çalışmalar yapıldıktan sonra atanabilirler, ancak klinik tabloya göre değil.

Antibiyotik olmadan ilaçların yardımıyla boğaz ağrısı tedavisi genel planı

Bademcik iltihabının genel tedavisi, bu sonuçların elde edilmesini amaçlamaktadır:

 • zehirlenmenin ortadan kaldırılması;
 • Tahriş edici maddeyi kontrol etmek için koruyucu mekanizmanın geliştirilmesi;
 • Patolojinin ana nedenlerinin yıkımı;
 • Hastalığın lokal semptomlarından kurtulmak.

Antibiyotik kullanmadan standart tedavi rejimi, aşağıdaki adımları içerir.

 1. Yatak istirahati, koruyucu diyet ve bol miktarda içme ile uyumluluk. Hastalık sırasında tam dinlenme çok önemlidir. Bu, anjinanın sıklıkla kardiyovasküler ve ürogenital sistemin bozulmasına neden olması gerçeğidir. Hasta her gün en az iki litre ılık sıvı içmelidir. Diyet, bir vitamin kompleksi ve eser elementlerle dengelenmeli ve zenginleştirilmelidir. Hastayı sıcak, soğuk, keskin ve yağlı bulaşıklardan tamamen korumak gerekir. Yiyecekler sıcak, yarı sıvı veya sıvı halde sunulmalıdır.
 2. Sülfonamid ilaçların kullanımı. Bu tür ilaçlar bakteriyostatik etkiye sahiptir. Yani, gram-negatif bakteriler tarafından provoke edilen enfeksiyonlar sırasında kemoterapötik aktiviteyi telaffuz etmişlerdir. Bağımlılığı önlemek için dozaj bir uzman tarafından seçilmelidir. İlaçların kullanımını geciktirmek patojenlerin suşlarının stabilitesine yol açabilir.
 3. Antihistamin ve antipiretik ilaçların kullanımı. Anjinadaki ateşi ortadan kaldırmak sadece hipertermi 38 derecenin üzerine çıktığı durumlarda gereklidir. Daha etkili olan "Nurofen", "Paracetamol" ve "Panadol". Alerjilerin gelişmesini önlemek için antihistaminikler kullanmalısınız, örneğin "Diazolin".
 4. Boğazın durulanması, orofarenksin patolojik içeriğini çıkarmak için gereklidir. Hasta daha sık prosedürü tekrarlar, ağrı semptomlarıyla daha hızlı baş edebilecek. Durulama için en popüler çözümler arasında, soda gıda, peroksit, şifalı bitkiler, furacilin çıkarılır. Şişlik, lidokain ile giderilir. Durulama sistematik olmalı, günde en az on beş kez. Ve başını geriye yatırmak yasaktır. O zamandan beri, patojenik içerikli bir çözelti, burun boşluğuna girerek enfeksiyonu vücuda yaymaktadır.
 5. Tabletli antiseptiklerin kullanımı durulandıktan 15 dakika sonra başlatılmalıdır. Durulamadan önce Rassassyvanie tabletleri kabul edilemez, çünkü bu durumda, patojenik mikroorganizmalar mide, bağırsak ve üst solunum yoluna geçer.
 6. Boğaz için aerosoller karmaşık etkiler için kullanılır. Bu yüzden antimikrobiyal, antiinflamatuar ve analjezik bileşikler şeklinde başarılı bir şekilde kullanılırlar. Aerosoller, tablet antiseptiklerinin emilmesinden sonra kullanılmalıdır.
 7. Halk terapisi ile sıkıştırır sadece boyun posterolateral bölgesine ve hiperemik lenf düğümleri bölgesine uygulanır. Hastanın pürüssüz odakları varsa bademciklerin zarar görmüş bademcik iltihabının kabul edilemez derin ısınması. Diğer durumlarda, ısınma sargılarının uygulanması tedavi uzmanı ile anlaşılmalıdır.

Antibiyotiksiz anjina tedavisinde olası komplikasyonlar

Antibiyotik bileşikleri içermeyen bir ilaç kursuyla, hastanın genel durumunu sürekli olarak izlemek gereklidir. Angina keskin bir yol değil, tedavi edilmesi zor olan muhtemel sonuçları ve komplikasyonları oldukça tehlikelidir.

Akut formda tedavi edilmemiş bademcik iltihabının lokal komplikasyonlarına aşağıdakileri eklemek gelenekseldir:

 • servikal kısımların flegmonu;
 • mediyastinit;
 • paratonzillit;
 • farklı formların apsesi.

Yukarıdaki patolojilerin herhangi biri uzun bir rehabilitasyon dönemi ile cerrahi müdahale gerektirir.
Buna ek olarak, daha az zararlı etkileri yoktur, enfeksiyon vücudun birçok sisteminde bulunur. Eklem yanından bağ dokusu hastalıkları ve romatoid artrit oluşabilir. Boşaltım sisteminin bir kısmında, böbrek yetmezliği sıklıkla komplike piyelonefrit ile ortaya çıkar.

Ek olarak, kalp kasının romatizması çocuklukta, ventriküler dilatasyonda veya miyokarditte ortaya çıkabilir. Herhangi bir komplikasyon gelişimini ve medikal bir tesise gitmek için ilk belirtileri kaçırmamak önemlidir. Hastalığın tedavisi çok daha zordur, çoğu durumda zamanında terapi sonuç vermeden iyileşmeyi garanti eder.

Anjinayı antibiyotik kullanmadan ne zaman tedavi edebilirim?

Bir boğaz ağrısını antibiyotik olmadan tedavi edebilir miyim? Bu soru genellikle, hastalıktan kurtulmak isteyen insanlara vücut için minimal sonuçlar doğurmaktadır.

Bunun nedeni, antibiyotiklerin, birçok insan yaşamı sistemi üzerinde bir yan etkiye sahip olabilecek ilaçlar için bir itibara sahip olmalarıdır.

Antibiyotiklerin yararları ve zararları

Bakterilerin neden olduğu bir hastalık olduğunda, çoğu durumda, antibiyotikler reçete edilir. Bu rahatsızlığın tedavisine olan gereksinimlerini azaltamazsınız.

 • Anjinaya neden olan patojen mikroorganizmaları zararlı olarak etkiler.
 • Hızlı etki nedeniyle komplikasyonların gelişimi dışlanmış
 • Hastalığın ana semptomlarını azaltın

Nadiren, diğer ilaçlar veya geleneksel tıp yöntemleri böyle bir etkiye sahip olduğunda. Faydalarına rağmen, antibiyotiklerin dezavantajları vardır. İnsan vücuduna nüfuz eden bu ilaçlar, sadece zararlı bakterileri nötralize etmekle kalmaz, aynı zamanda sağlıklı doku hücrelerini de yok ederler.

 1. İnsan bağışıklığı üzerinde karamsar bir etkisi var
 2. Mukoza zarlarının mikroflorasını olumsuz yönde etkiler.
 3. Alerjik belirtilerin ortaya çıkışını teşvik etmek
 4. Kronik hastalıkları şiddetlendirebilir

Tedavi sürecinde, dozaj ve uygulama süresi gözlenmezse, bakteriler aktif maddeye uyarlanabilir. Sonuç olarak, tedavi etkisiz olacak ve bademcik iltihabı zamansız olarak bertaraf edilmesine neden olacaktır.

Bakteriyel bademcik iltihabı

Bademcik iltihabının bakteriyel formu, dil ve bademcikler üzerinde ateşin eşlik ettiği, bazen öksürüğün eşlik ettiği bir plağın varlığı ile karakterizedir. Çoğu zaman sıradan bir soğuğa benzer, bu yüzden insanlar hemen tedaviye başvurmazlar. Bakteri streptokoklara neden olur.

Bakteriyel bademcik iltihabı çok hızlı bir şekilde antibiyotiklerle tedavi edilebilir. Uyuşturucu ilacı penisilin serileri. Penisilin, Amoksisilin, Eritromisin gibi.

Hastalığın bakteriyel formunun belirtilerini ortadan kaldırmak için, bitkisel çözeltilerle durulama, inhalasyon ve sulama kullanılabilir. Ancak tedavi süreci çok daha uzun sürecek ve komplikasyonların gelişmesine neden olacaktır.

Viral angina veya farenjit genellikle herpes virüsünün orofarenks içine nüfuz etmesi nedeniyle oluşur. Bademcikler bölgesinde sıvı, laringeal ödem ve sıcaklık ile veziküllerin görünümü ile karakterizedir.

Purulent boğaz ağrısı ve mantar

Pürülan anjina bademciklerdeki fungal lezyonların görünümü ile karakterizedir. Hastalığın en kolay şekli folikülerdir. Her zaman ateş ve boğaz ağrısı eşlik eder.

Grup A streptococcus'un neden olduğu tedavi için, penisilin grubunun antibiyotikleri, boğazda ısı ve ağrıyı hafifletmek için preparatlarla birlikte kullanılır.

Halk yöntemleri ile foliküler anjinayı tedavi etmek zordur. Durulama ve inhalasyon tarifleri altta yatan semptomları azaltmak için kullanılabilir.

Mantar anjina

Hastalığın fungal formunun belirgin belirtileri yoktur, bu nedenle akut bademcik iltihabının aksine, genellikle minimal semptomlarla ortaya çıkar.

Her iki hastalık tipinde de tedavi, antiseptik ve antifungal ajanların kullanımına, orofarenksin iyot çözeltisi ile tedavi edilmesine ve iç immünitenin uyarılmasına yöneliktir. Terapi, antibiyotik olmadan gerçekleştirilir.

Antibakteriyel ilaçlar olmadan boğaz ağrısı tedavisi

Antibiyotik almadan anjinayı tedavi edebilir miyim? Gelişiminin nedeni mantar veya virüs ise, cevap olumlu olacaktır. Diğer tüm durumlarda, hastalığın güçlü ilaçlar kullanılmadan tedavi edilmesi imkansız olacaktır.

Hastalığın tedavisinde, buna neden olan faktörlerden bağımsız olarak, birkaç genel yön vardır.

Tedavi için genel öneriler:

 1. Yatak istirahatına uygunluk
 2. Odanın sık sık havalandırılması
 3. Sıcak sıvıların artan tüketimi
 4. Oral mukozada tahrişe neden olabilecek gıda ürünlerinin diyetinden çıkarılma
 5. Vücudun vitamin ve mineral kompleksleriyle bakımı

Ana semptomların tedavisi:

 • Antipiretikler almak
 • Orofarinksin düzenli durulanması
 • Burundan nefes almayı kolaylaştırmak için vazokonstriktör kullanımı
 • Alerjilere karşı ilaç almak

Antimikrobiyaller hastalığın alevlenme döneminde kullanılır veya hastalığın başka yöntemlerle tedavi edilmesi istenen sonuçları vermez.

Boğaz ağrısı nedenleri tedavisi:

 1. Hastalığın viral ve pürülan formlarında - penisilin içeren ilaçların kullanımı
 2. Orofarenks fungal hastalığı ile - antimikotik kullanımı
 3. Diğer antimikrobiyal antibiyotikler mümkün değilse makrolid veya sülfonamid kullanımı

Antibiyotiklerin katılımı olmadan tedavi bazen antibakteriyel topikal ajanlar, antiviral veya antifungal ilaçlar içerir. Kabul süresi bir haftadan fazla değildir.

Çocuklarda boğaz ağrısının antibiyotiksiz tedavisi

Çocuklarda antibiyotik kullanmadan boğaz ağrısı yapabilir miyim? Bu durumda, çocuk doktorunun reçetelerini kesinlikle izlemelisiniz. Çocuk, herhangi bir formda bademcik iltihabı taşır, yetişkinlerde geçeceğinden çok daha zordur.

Semptomlar daha belirgindir. Vücut ısısında önemli bir artış vardır ve antipiretik ilaç kullanmadan yapamazlar.

Yine de, istatistiklere göre, 3 yaşın altındaki çocukların viral veya fungal anjina alma olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle antibiyotik kullanmaya gerek yoktur.

Hastalık bakteriyel ise, antibiyotik kullanımı önlenemez. Bu önlem zorunludur, çünkü gerekli tedavinin olmaması tüm vücut sistemlerinde ciddi komplikasyonlara yol açabilir.

Dr. Komarovsky'nin görüşü

Ünlü çocuk doktoru Komarovsky'nin ifadesine göre, anjin kronik değildir. Hastalık birkaç hafta sürmezse - bademcik iltihabıdır. Anjina tedavisinde, belirli kurallara uymaktadır.

 • Tanı çocuk doktoru tarafından yapılır.
 • Tedavi bir doktor tarafından atanır ve çok çabuk
 • True angina antibiyotiklerle tedavi edildi
 • Geleneksel tıp yöntemlerini kullanmayın
 • Çocuğun bağışıklığını korumak için vitamin kompleksleri kullanın
 • Pürülan anjina ile, ağız boşluğunun durulanması ve sulanması için antiseptikler kullanın
 • Çocuğun kalbi üzerindeki yükü ortadan kaldırmak için antipiretik ajanların zorunlu kullanımı
 • Daha sıcak sıvılar içiyorum
 • Yatak istirahati
 • Nazik bir diyete git

Çocuğun organizması için, hastalığın zamanında tedavisi büyük bir rol oynar. Antibiyotik içeren ilaçların ya da sadece geleneksel ilaçların kullanılmasının reddedilmesi, kalbin, böbreklerin veya eklemlerin çalışmasında önemli komplikasyonlara neden olabilir.

Doktorun görüşü - video

önleme

Vücudun anjina olmasını önlemek neredeyse imkansızdır. Sadece hastalığın olasılığını önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Bunu yapmak için koruyucu önlemleri izlemelisiniz.

 1. Sıklıkla ellerinizi, tercihen antibakteriyel sabun kullanarak ellerinizi yıkayın.
 2. Islak havalarda yürümektan kaçının. Mevsime göre giyinme
 3. Orofaringeal mukoza iltihabı olan bir kişi ile teması en aza indirin
 4. Bir kişiyle farklı yemekler ve ev eşyaları kullanın - virüs veya bakteri taşıyıcısı
 5. Daha fazla meyve ve sebze yiyin
 6. Vitamin ve mineral kompleksleri ile bağışıklığı koruyun
 7. Vücudu temper
 8. Genellikle odayı havalandırın

Antibiyotik kullanmayı reddederseniz ve halk yöntemleriyle tedaviye devam etmeyi denerseniz, tedavinin zamanında yapılması gerektiğini her zaman aklınızda bulundurmalısınız, aksi takdirde hayatında bir kişiye eşlik eden komplikasyonlar gelişebilir.

Bir boğaz ağrısı antibiyotik olmadan nasıl tedavi edilir?

Yorumlar

Tabii ki, eğer boğaz çalışıyorsa ve zaten bir antibiyotik olmadan bademcik iltihabı varsa, alas. Bir antibiyotikle tedavi edildik ve Isla-Moos'un pastillerini çözdük. Mukus boğazını nemlendirdi, tahrişi kaldırdı.

Görünüşe göre her şey tamamen bireysel ve bir zamanlar yok. Boğaz kompleksi tedavi ediyoruz: antibiyotik + Tonsilotren. Ve boğaz ağrısını iyileştirmek için bize çok yardımcı oluyor.

Çocuğa kataral anjina teşhisi konuldu. Ve biz antibiyotik OLMADAN kür! Plana göre Tonzilotrene alındı ​​ve boğaz çalkalandı. Haplardan sonra ana şey yarım saat boyunca içilecek bir şey değildir. Acı çabucak gider. 10 gün içinde boğaz temizdi

. İyileşme halindeyiz, antibiyotikler 5 gün içti ve zaten ikinci günde gelişmeler oldu. Doktor yine, plaketin hala devam ettiğini söyledi - evet, kendim ve düşündüm, durulama furatsilinom devam ediyor. Ama ikinci günde - hazımsızlık sadece ürkütücü, bu bir kabus. Bu nedenle antibiyotiklerden korkuyordum. Son kez, üç hafta boyunca normal dışkıyı restore ettik ((((

Eğer anjina% 100 ise, o zaman ab olmadan tedavi edilemez ve tedavi olmaksızın ciddi komplikasyonlar ortaya çıkar. Fakat eğer bu anjinanın kesinliği yoksa, tedaviyi ab olmadan düşünebilirsiniz. Ps. Komarovsky'nin makalelerinden, anjin sadece enfekte olabilir, kendi başına ortaya çıkmaz. Ve boğaz hastalıkları, kişinin ab olmadan yapabileceği başkalarıyla doludur.

Teşhis şüphesi varsa, lökoformula ile bir klinik kan testi yapın ve bir streptat testi yapın.

Streptokok anjina, antibiyotiklerle zorunlu bir tedavidir. en az 10 gün! (azitromisin hariç - 5 gün). ciddi uzun vadeli sonuçlar.

Sadece bir antibiyotik, boğaz ağrısı ile tedavi edilmelidir.

Ayrıca bakınız

18.07'den itibaren, baskınsız bir çeşit anjinle ağrıyorlardı, doktor yine de onları görmedi. Kursun bitiminden 2 gün sonra, augmentin tedavi ettik, yardımcı olmadı, relaps, sıcaklık, boğaz. Seftriakson intramüskülerdir. Sıcaklık 02.08'i iyileştirmiş gibi görünüyor.

analgin bir atış hız ve tepki hakkında yazdı. Bölge doktoru geldi. Boğaz ağrımız var. reçete edilen antibiyotikler amoksiklav (bademcikler üzerinde plak), tempolu yarın veya yarından sonraki gün daha iyi değilse, tempolu, 2 sonra, sonra hastaneye (sol yön).

Alina Igorevna! Iyi günler yine sana geldim, umarım son kez, sorun için özür dilerim. Kızı lacunar bademcik iltihabı, antibiyotiklerin 4. günü, sıcaklık gitmiyor, gündüz daha fazla ya da daha az, ama geceleri ve 38,5-39 gündüz uykusundan sonra. Bugün.

Aslında bütün soru bu, bahçeye gittik ve başladık. burada ve teşhis ile anjina doshlo.Pol-gruptan önce.Kış akşamı sıcaklık 40 yükseldi. Bugün, bütün gün 38.5.Temperatura tutuyorum. Ama burada nasıl olunur. antibiyotik olmadan öyle olduğunu söyledi.

Kızlar, antibiyotik olmadan anjinaları tedavi edebilecek misin? Durum kısaca: kız 38.6'lik bir sıcaklığa, boğazından şikayete ve “başım ağrıyor”. Doktor, "UmkaLOR" reçete, durulama, lysobact, bioparox reçete SARS teslim, geldi. Bugün tempo yoktur, ancak mukozada.

Onu kedinin altına koyamam, üzgünüm. 18 ila 19.07 gecesi çocuğun (2.8) 38 yaşında ateşi vardı, cefekon koydu, önemli ölçüde kaybolmadı. Sabah (19) bir doktor, kırmızı boğaz, baskın yok ve başka bir şey aradım.

Sophie zaten korkunç bir boğaz ağrısının ikinci günü! Dün sıcaklığı olsa, neredeyse 39 oldu yerine başka bir ilaç içmeye taburcu edilemez üç yıla kadar boğaz içine sıçramasına sözü biz, sıcaklık ve antibiotik.Propisali bazı süper antibiyotik üzerinde iki atış yaptık hastaneye gitti, ancak çok yardımcı olmuyor kim bilir Boğazını şişirdi, yemek yemedi, içmedi ve daha çok hap vermeyi reddetti, zorla ağzıma koydu. Korkarım daha kolay olmazsa, bu gereklidir.

Soru şu: çocuklarınız için anjinada hangi antibiyotik reçete edildi? Cumartesi akşamı bir sıcaklık ve kırmızımsı bir boğazımız var, Pazartesi günü çocuk doktoru "anjina" teşhisi konuldu, bir phleemoclave atadı. İkinci gün içeriz, aksine bir gelişme yok, aksine.

İyi günler! Dün öğleden sonra oğul (11 ay) ağız solunumu, biraz gürültülü nefes tükürük boğulma gibi ender öksürük, akşam sıcaklığı 38 olduğunu, Nurofen verdi. Unnatch geldi, dinledi, baktı, boğaz çok kırmızıydı, laringotrakeitis, orvy ile teşhis edildi. Atandı.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Çocuklarda fungal anjin: İlaçlar ve halk tedavisi

Mevsimsel solunum yolu hastalığı sıklıkla ciddi komplikasyonlarla ilişkilidir. Çevreye temas eden herhangi bir bölgede enfeksiyöz bir süreç ortaya çıkabilir, ancak genellikle boğaz dokusu enfeksiyonun ağ geçidi haline gelir.

Boğazda streptokoklar için en etkili tedavi

Yaşamı boyunca insan vücudunda bulunan en yaygın bakterilerden biri, streptococcus'dur. Solunum sistemine olduğu kadar gastrointestinal kanalın deri ve mukoza üzerinde bulunur.