Loading

Kronik tonsillit için halk ilaçları

Kronik bademcik iltihabı, palatine bademcikleri etkileyen inflamatuar bir süreçtir. Bu hastalık sırasında, lenfatik dokularda bakteriyel enfeksiyon odakları süreklidir. Bu, bezlerin koruyucu işlevini azaltır ve boyut olarak artar. İhmal edilmiş durumlarda bademcikler çıkarılır. Ancak, halk ilaçları ile tonsillit tedavisi zaman içinde uygulanırsa bu olmayabilir.

Tüm doktorlar palatine bademciklerin kaldırılması gerektiğine inanmıyorlar. Geleneksel tıp, aynı zamanda, doğanın bir organı olan bir kişiye sahip olsaydı, ona ihtiyacı olduğunu düşünür. Eğer bademcikler çıkarılırsa, enfeksiyon solunum sistemine daha fazla girer ve tracheitis, bronşit, pnömoni, plörezi gibi hastalıklara neden olur. Hastalığın nedenini ortadan kaldırmak, herhangi bir hastalıkta önemlidir. Bu nedenle, ilk önce bademcik iltihabı nedenleri hakkında konuşalım.

Kronik bir sürecin nedenleri ve belirtileri

 1. En yaygın nedenlerden biri burun nefesidir. Bu adenoidler, polipler, kavisli nazal septumlar ve diğer benzer hastalıklar tarafından teşvik edilir.
 2. Ayrıca, kronik bademcik iltihabı genellikle kalıcı boğaz ağrısından kaynaklanır.
 3. Temel olarak, bademcik iltihabına yol açabilecek bağışıklıktaki azalmadır. Alerjik reaksiyonlar birincil neden olabilir.
 4. Kronik bademcik iltihabının alevlenmesi boğazın hipotermisi, örneğin soğuk içeceklerin kullanılması veya kışın bir atkı olmaması nedeniyle ortaya çıkar.

Hastalığın belirtileri tanımak kolaydır:

 • Şişmiş bademcikler.
 • Sarı veya gri olabilen bezlerdeki plaklar.
 • Etrafındaki mukoza kırmızı ve iltihaplı görünüyor.
 • Boyundaki lenf düğümlerinin genişlemesi.
 • Yutulduğunda zorluk.
 • Kulaklarda ağrı.
 • Ateş ve titreme.
 • Baş ağrısı.
 • Ağızdan hoş olmayan koku.
 • Strep boğaz / boğaz ağrısı.
 • Ses / ses değişikliği kaybı.
 • Mide bulantısı ve kusma.
 • Üşüme ve öksürük.
 • Burun tıkanıklığı ve burun akıntısı.
 • Midede ağrı.
 • Gözlerin kızarıklığı

Akut bakteriyel bademcik vakalarında ortaya çıkabilir:

 • Bademciklerin aşırı şişmesi nedeniyle tıkanıklık
 • Dehidrasyon ve hatta şişlik nedeniyle zor içmek
 • Boğazdaki apseler.
 • Bakteriyel farenjit.
 • Böbrek yetmezliği.
 • Kardiyovasküler bozukluklar.
 • Akut romatizma.

Çocuklarda tonsillit özellikle tehlikeli olabilir. Siz veya çocuklarınız aşağıdaki belirtilerden birine sahipseniz, derhal bir doktora başvurun:

 • Yüksek sıcaklık.
 • Boğazda irin.
 • Zorlayıcı solunum
 • Yutma güçlüğü.
 • Boğazın etrafındaki döküntü
 • Aşırı salivasyon (küçük çocuklarda).
 • Boyundaki lenf düğümlerinin genişlemesi.

Geleneksel tıpta tedavi yöntemleri

Sizde veya çocuğunuzda kronik bademcik iltihabı varsa, halk ilaçları kurtarmaya gelecektir. Bademcik iltihabı tedavisi için bitkisel preparatlar mevcuttur ve evde kullanımı kolaydır.

1. Anti-inflamatuar ve antibakteriyel etkiye sahip olan fitote.

Çayın hazırlanması için ihtiyacınız olacak: marigold ve papatya çiçekleri, St John's wort otlar, anne ve üvey anne, pelin, kekik ve adaçayı, ayrık ve şakayık, okaliptüs ve siyah frenk üzümü yaprakları kökü.

Tüm malzemeler topraklanmış ve karıştırılmıştır. Demleme çay, elde edilen karışımın 1 çay kaşığı olmalıdır 200 ml ılık su dökün, 2 dakika kaynatın ve hemen süzün. 3 saat ısrar et.

İlaç, yarım fincan için günde iki kez alınmalıdır. Aynı çözüm boğazını durulamak için kullanılabilir.

2. Antiseptik koleksiyonu. Yemek pişirmek için, papatya ve calendula, meyan kökü ve elecampane, adaçayı ve ledum çimen, ıhlamur çiçeği ve okaliptüs yaprakları çiçek karıştırmak gerekir. Sanat dökmek gerekiyor. Bu koleksiyonu kaşık 250 ml su ve 3-5 dakika kaynatın. Sonra 5 saat ısrar et. Günde 3 kez 20 ml yiyin veya boğaz ağrısını yıkayın.

Propolis ve sarımsak çok yönlü maddelerdir

Ezilmiş propolis, 50/50 oranında alkolle karıştırılmalıdır. Elde edilen bileşim koyu soğuk bir yerde 5 gün boyunca yerleştirilmelidir. Tentür 20 damla günde 3 kez tüketilir, ılık su ile yıkanır. Tedavi süreci 7 gün ara ile tedavi arasında, her biri 2 hafta boyunca 3 kez ayrılır.

Halk ilaçları ile propillit, bademcik iltihabı tedavi etmek için, bir su banyosu içinde 50/50 oranında tereyağı ile propolis karıştırın ve biraz bal ekleyin. Karışımı buzdolabında bir cam kapta tutun. Ajanı günde bir çay kaşığı yarısında iki üç kez eritmek için.

Sarımsak damlalarını yapmak için 5 diş sarımsakını öğütün ve 2 çay kaşığı bitkisel yağ ekleyin. Hermetik olarak yakın ve 5 gün bekletin.

Daha sonra süzün ve elde edilen meyve suyuna iki damla limon suyu ekleyin. Her sabah ve gece boyunca, karıştırmadan önce ilacı 10 damla içilir.

Boğaz yardımcı olmak için pancar ve karanfil

1. Pancar suyu. Kabukla birlikte büyük bir pancar rendelemek gereklidir. Beş bardak su dökün ve bir saat boyunca kısık ateşte kaynatın. Sonra serin ve süzün. Broth yemekten sonra günde birkaç kez gargara.

2. Pancar suyu. Pancar rendesi ve suyu sıkın. Günde 3 kez 1 tatlı kaşığı yiyin. Tedavi 2 hafta devam eder.

3. İnfüzyonu hazırlamak için, beş çiçek karanfil ile 0.25 litre kaynar su çekmek gerekir. Daha sonra et suyu 2 saat sürün. Bir bardak tentür için günde 3 kez kullanın. Tedavi süresi yılda iki kez 20 gündür.

Myrtle yaprakları ve St. John's wort

1. Uyuşturucu suyu. Kaynatma hazırlamak için dünyanın 10 yaprağı ile 0.25 litre su dökün. Sonra 5 dakika kaynatın ve 20 dakika ısrar edin. Gergin olduğundan emin ol. Sabah ve akşam 1 yemek kaşığı için bir kaynatma yapın. kaşık. Boğazınızı bir kaynatma ile durulamaya zarar vermez. Tedavi süresi 1 aydır.

2. Myrtic tentür. Kıyılmış mersin yaprakları yarım bardak 0.2 litre tıbbi alkol dökün. Karışımı kapalı bir kapta 1 hafta karıştırın. Bir bardak sıcak (ama sıcak değil) bir bardakta 1 çay kaşığı tentür ekleyin. Bir ay boşanmış tentür gargara.

3. Hypericum oil - en iyi antibakteriyel ajanlardan biridir. Bir bardak bitkisel rafine yağda 3 çorba kaşığı eklenmesi gereklidir. kırılmış çiçekler ve St. John's wort yaprakları kaşığı. Karanlık bir yerde 25 gün ısrar ediyorlar. Pastadan süzdükten sonra karanlık bir yerde saklamaya devam edin. Bademcikleri günde 3 kez yağlamak için hazır yağ.

Maklura ve fermuar

1. tentürlerin hazırlanması için, yonca taze meyveler gereklidir. 250 gr Hamur meyvesinin kesilmesi 250 gr. alkol. Meyvenin eti havada çok çabuk oksitlenir, bu nedenle meyveleri nazikçe kesmek, kapalı halde tutmak ve hemen alkolü düşürmek gerekir. Sıvı 3 hafta boyunca sıkıca kapalı bir kapta infüze edilmelidir.

İlacı almak için 1 çorba kaşığı suya 1 çorba kaşığı ekleyin. 1 hafta 1 yemek kaşığı tüketmek. Bir gün kaşık, 2 haftada 2 yemek kaşığı. kaşık ve sırasıyla 3 haftada 3 çorba kaşığı. ilaç kaşığı. Yine 4 haftada, 2 yemek kaşığı. kaşık, 5 - 1 yemek kaşığı. kaşık. Bu tedavi sırasında bitmiştir. 7 ay sonra tekrarlayabilirsiniz.

2. Su, zipizin kabuklarından ve yapraklarından hazırlanır. 250 ml kaynar su dökmek için st. 2 tutam ezilmiş yaprak ve ziphysusun kabuğu. Su banyosunda 35 dakika koruyun ve sonra süzün. Kaynatma 30 dakika yemeklerden önce günde 3 kez kullanın. Tedavinin devamı 30 gündür.

Vücudumuzun sağlığının korunması üzerine bağışıklık sistemi, farinkste bir lenfoid halkanın bir parçası olarak kabul edilir. Bademcikler, ağız ve ağız boşluğuna bulaştığı zaman ilk darbeyi alırlar, bu nedenle sıklıkla iltihaplı hale gelirler ve hacimde artış olurlar. Daha sonra bir kişi yutulduğunda acı çeker, boyunda rahatsızlık hisseder, ateşi olabilir.

Böyle bir devletin gelişmesini önlemek için kişinin dokunulmasına yardımcı olması gerekir. Bademcik iltihabının ilk semptomları adaçayı veya nergis bitkisini topladığında ve bu et suyu boğazınızı olabildiğince sık durulayın. İyi, 1-2 damla iyot ile ortak tuzun lakuna hipertonik solüsyonunu temizler. Bununla birlikte, kendi kendine tedavi yapılmamalıdır ve bu prosedürler sadece ENT ile görüştükten sonra gerçekleştirilebilir.

Diğer popüler halk tarifleri

 1. Gün boyunca, birkaç yemek için, yavaş yavaş deniz topalak 10 meyve çiğnemek gerekir. Tedavi yaklaşık 40 gün devam etmelidir. Böyle bir tedavi çocuğa uygun olacak, ana şey çocuğun küçük deniz topalaklı meyvelerle boğulmamaya yetecek kadar yaşlı olması gerektiğidir.
 2. Asit bademcik iltihabından kurtulmak için en popüler doğal ilaçlardan biridir. Bal ve tuz ile ılık suda taze limon suyu karıştırın ve şişmiş bademcikler ağrıyı gidermek için saman ile bu karışımı yudumlayın.
 3. Sütü kaynatın ve bir tutam zerdeçal tozu ve karabiber ekleyin. Bademcik iltihabı etkin bir şekilde rahatlatmak için en az üç gece üst üste yatmadan önce bu karışımı kullanın.
 4. Bağışıklık sisteminin performansını arttırmak için günlük olarak taze sıkılmış pancar, havuç veya salatalık suyu kullanın. En iyi sonuçları elde etmek için bu meyve sularını tek tek veya birlikte karıştırın.
 5. Çemen otu tohumlarını yarım saat suda kaynatın. Süzün, serin ve durulamak için bu suyu kullanın. Çemen otu, anjin için mükemmel bir tedavi sağlayan antibakteriyel özelliklere sahiptir.
 6. Taze incir (incir) kaynatın ve bir ezme haline getirin. Ağrıyı gidermek için bu macunu boğazdaki bir komprese uygulayın.
 7. Papatya çayı limon ve balla karıştırılır - boğaz ağrısını tedavi etmek için mükemmel bir araçtır. Papatya bir müshil gibi davranır ve bademcik iltihabının neden olduğu stres ve endişeyi ağrı ve ağrı gibi bir durumun semptomlarının tedavisi ile azaltır.
 8. Şap tozunun bademciklerin yüzeyinde kullanılması veya şap ile durulanması. Bunlar, iltihabı azaltabilen ve enfeksiyonun daha fazla yayılmasını önleyebilen bademcik iltihabının iyileştirilmesi için etkili ev ilaçlarıdır.

Herhangi bir tedavi prosedürü gerçekleştirmeden önce, tentür veya gargara kullanımı olsun, boğazın yemek veya içecek yeme kalıntılarından iyice yıkanması gerektiğini belirtmek gerekir.

Kronik bademcik iltihabının boğazın oldukça karmaşık bir hastalığı olduğu dikkate alınmalıdır, bu nedenle tedavisi her seviyede gerçekleştirilmelidir - hem halk ilaçları hem de eczane ilaçları. İki sıkı bir şekilde birbirine geçmiş tedavi yöntemlerinin kombinasyonunu tartışacak olan doktora danışmak gerekir.

Bademcik iltihabı halk ilaçları ile tedavisi

bademcik iltihabı - farengeal bademcikler iltihabı. Esas olarak çocuklarda görülür.

belirtiler: bademcik iltihabı, boğazda şiddetli ağrı, kızarıklık ve genişlemiş bademcikler ile karakterizedir, vücut ısısında önemli bir artış. Bu hastalığın belirtileri hakkında daha fazla ayrıntı buraya bakın.

Neler oluyor? Genellikle bademcik iltihabı sırasında veya bir hafta sonra servikal lenf bezlerini şişirir.

Bademcikler (veya bademcikler) muhafızların işlevlerini yerine getirirler: Enfeksiyonu geciktirir, vücuda girmesini engeller. Bununla birlikte, kronik bademcik iltihabı içinde, doktor bademciklerin giderilmesi için bir işlem önerebilir, ancak 6 yaşına ulaşmamış çocuklara harcamak istenmeyen bir durumdur.

ne yapmalı? Tonsillit ile daha fazla içmek için yararlıdır. Gıda sıvı olmalı ve içecekler - serin. Kronik bademcik kalp, eklemleri ve böbrekleri etkileyen hastalıkların komplikasyonları verir bademcik, kronik formda geçmedi için O, doktora zamanında tedavi için önemlidir.

Vücut ısısı 38 ° C'nin üzerindeyse, hemen bir doktora başvurun!

Kursun doğasına göre akut ve kronik olarak sınıflandırılmaktadır. Akut tonsillit de "angina" olarak adlandırılır.

Akut tonsillit (bademcik iltihabı) - Palatine bademciklerin yenilmesi ile karakterize bir enfeksiyöz kökenli hastalık. Genellikle soğuk ve yağışlı havalarda hipoterminin arka planında gelişir. Hastalığın nedensel ajanları genellikle stafilokok ve streptokoklardır.

Semptomlar: ateş, genel halsizlik, yutulduğunda ağrı, baş ağrısı.

Akut tonsillit (bademcik iltihabı) ve kronik bademcik iltihabına ek olarak.

Kronik bademcik iltihabı En yaygın olarak çocuklarda. Bademcikler bu iltihaplanma, hastalık tekrarlayan anjin veya çocukluk enfeksiyonları sonucu gelişir. Hastalığın sık alevlenmeleri, eklemlerin iltihabı veya kalbin rahatsızlıkları ile komplike hale gelir.

Tedavi bir doktor tarafından gerçekleştirilir. Önerilen yatak istirahati, antibiyotik, sık sıcak içecek, boyunda ısınma sıkışması, gargara. Bitkisel ilaçların kullanımı hastalıkla daha hızlı başa çıkmaya yardımcı olacaktır.

Hastalığın nedenleri

1. Grup A hemolitik streptokok, bademcik iltihabının en yaygın patojendir.

Hastalığın gelişmesi için öngörülen koşullar şunlardır: hipotermi, hava kirliliği, çürük dişler, adenoidler, sinüzit.

Hastalığın belirtileri

Kronik tonsillit hastalarında kötü nefes, boğaz ağrısı veya karıncalanma hissi şikayeti vardır. Şiddetli form başladığında, anjina şeklinde sık alevlenmeler ortaya çıkar, artan yorgunluk, baş ağrısı, halsizlik, çalışma kabiliyeti azalır. Bademcikler kendilerini şişmiş, kırmızı, yoğun.

Hastalığın teşhisi

Hastalığın dış muayene ve bademciklerden yayma muayenesi temelinde teşhis edilmesi.

Hastalığın tedavisi

Kronik tonsillit tedavisi konservatif ve operatif olabilir. Bademcikler iodinol, potasyum permanganat, penisilin, lizozim çözeltileri ile yıkanır. Antiviral, antibakteriyel ve uyarıcı maddeler reçete edilir. Bazı durumlarda fizyoterapik tedavi etkilidir. Vücudun bağışıklık ve koruyucu güçlerini artırmak için vitaminler, aloe özleri, immünoglobulinler reçete. Bu tür kurslar, en sık alevlenme dönemlerinde, yani sonbaharda ve ilkbaharda, yılda en az iki kez yapılır. Tedavinin etkisinin yokluğunda cerrahi tedavi - bademciklerin kaldırılması.

görünüm

Zamanında ve doğru tedavi ile kronik tonsillit için prognoz uygundur.

Hastalığın önlenmesi

Rasyonel beslenme, işçilerin ve yaşam alanlarının kirlenmesinin ve kirlenmesinin ortadan kaldırılmasını, sertleşmeyi içerir. Ve ayrıca diş ve diş eti, sinüzit, adenoidler, vb.

Kronik tonsillit teşhisi konan kişiler dispenser kayıtları üzerinde olmalıdır.

Bademcik iltihabı profilaksisi sertleşir ve vücudun genel olarak güçlendirilmesidir. Bu, sıcak havalarda soğuk içecekler ve dondurma içmek için tavsiye edilmez, çünkü bu doğrudan bir bademcik iltihabıdır.

tedavi

Boğaz ve apselerin acısı ile halk tıbbı inhalasyonu tavsiye eder.

1. gerektirir: 1/2 bardak votka, 20 gram papatya çiçeği, 1 çorba kaşığı. l. bal, 1/2 litre su.

Hazırlama yöntemi. Papatyayı soğuk suyla doldurun ve kaynatın. Votkaya bal ekle ve ateşin biraz üstüne ısıt.

Uygulama yöntemi. Kompozisyonu önünüze koyun, büyük bir havlu veya battaniyeyle örtün ve 20-25 dakika boyunca giden çiftleri soluyun. Prosedürden sonra, bal ile votka iç, uzan ve kendini iyi sarın. Prosedürü gece, 3-4 sıra üst üste daha iyi harcayın.

Bademcik iltihabında boğazın her türlü gargarası gösterilir.

1. gerektirir: 1 çorba kaşığı. l. votka, 10 gram calendula çiçeği ve papatya, 1 litre su.

Hazırlama yöntemi. Marigoldu papatya ile karıştırın ve kaynar su dökün. Israr 20 dakika. İnce bir süzgeçten geçirerek süzün ve votka ekleyin.

Uygulama yöntemi. Günde 2-3 kez boğazınızı bir hafta boyunca durulayın.

2. gerektirir: 1 çorba kaşığı. l. votka, 1 çay kaşığı. tuz ve soda, 2 damla iyot, 1/2 bardak su.

Hazırlama yöntemi. Sıcak suda, tuz, soda, iyot, votka ekleyin ve iyice karıştırın.

Uygulama yöntemi. 2 gün üst üste günde 2-3 kez boğazınızı durulayın, sonra 1 gün ara verin, daha sonra 2 gün daha prosedürü tekrarlayın.

3. gerektirir: 1 çay kaşığı. votka, 10 gram fesleğen bahçesi, tuz, 250 ml su.

Hazırlama yöntemi. Fesleğen soğuk su ile doldurun ve 10-15 dakika kaynatın. 40 dakika demledikten sonra süzgeçten geçirin, votka, biraz tuz ekleyin ve iyice karıştırın.

Uygulama yöntemi. Günde 3 kez boğazını durulayın

Meyve suları ve meyve ile tedavi

Taze soğan suyu, günde 4 kez 1 çay kaşığı kullanılır.

Angina'nın başlangıcında, özellikle limon kabuğu dilimleri, yavaş yavaş çiğneme, çok yardımcı olur. Bundan sonra 1 saat boyunca hiçbir şeyin mevcut olmaması tavsiye edilir.

Arıcılık ürünleri tedavisi

Yanak için gece bir propolis parçası koydu. Ayrıca pembenin tırnağının boyutunu bir parça yedikten sonra yavaşça çiğnebilirsiniz. Gün için yaklaşık 5 g yemelisiniz.

Şifalı bitkiler ile tedavi

5 çorba kaşığı. ceviz meyvesinin yeşil kabuklu kaşığı, 5 çorba kaşığı. bal kaşıkları.

Yeşil kabuklu ceviz meyve doğrayın, bal dökün, ateşe koyun ve sürekli karıştırarak kaynatın, 2 saat demlendirin.

Günde 3-4 kez 1 bardak su için 1 çay kaşığı alın. Bal, şekerle değiştirilebilir.

Adaçayı ve sarımsak infüzyonu

2 yemek kaşığı. adaçayı yaprağı kaşığı, 4-5 diş sarımsak, 1 litre su.

Adaçayı rendeleyin, sonra toz haline getirin. Sarmısak sarmısaktan sarımsak dişleri ile dişli, adaçayı tozu ile karıştırın. Tüm kaynar su dökün, karışımı kapalı bir kapta 2 saat bırakın, 15 dakika kaynar su banyosunda tutun. Oda sıcaklığına soğutun, boşaltın.

Günde 3-4 kez 1/4 fincan alın ve her 3 saatte bir boğaz infüzyonu ile durulayın.

Menekşe, St. John's wort ve patates suyu tentürü

3 çorba kaşığı. Menekşe üç renkli, 2 yemek kaşığı çiçek kaşığı. Patates suyunun kaşığı, 10 ml alkollü tentür, St. John's wort, 500 ml su.

Çiçekler menekşeler, kaynar su dökün, 20-25 dakika ısrar ediyorlar. Sonra tülbentten süzün ve taze sıkılmış patates suyuna infüzyon ekleyin. Her şeyi karıştırın, St. John's wort'un alkollü tentürünü ekleyin.

1 çorba kaşığı alın. kaşık günde 3-4 kez.

Bir blackcore köklerinin tentürü

1 çorba kaşığı. kaşık kökleri, 250 ml votka.

Küçük bir rende, iyi yıkanmış kök ovmak votka dökün, 30 gün ısrar ediyorlar. Daha sonra bileşimi süzün, bir şişeye dökün ve serin bir yere koyun.

Angina ilk belirtileri, 1 bardak su içinde 1 çay kaşığı tentür seyreltin. Küçük bir yudum aldıktan sonra, mümkün olduğunca uzun süre ağzınızda tutun ve ardından yutun. Tentürü içtikten sonra, sıcak bir battaniyeyle örtülü yatakta uzanın. Yemeklerden sonra günde 2-3 kez alın.

Anne ve üvey annenin tentürü

Anne ve üvey annenin taze yapraklarından 20 ml meyve suyu, soğan suyu ve kırmızı şarap.

Anne ve üvey annenin taze yapraklarını yıkayın, doğrayın, suyu sıkın, meyve suyu ve soğan ve kırmızı şarap ekleyin. Karışımı buzdolabında saklayınız. Kullanmadan önce çalkalayınız.

1 çorba kaşığı günde 3 kez alın. kaşık, 3 çorba kaşığı madde seyreltin. su kaşıkları.

Damat durulama # 1

2 yemek kaşığı. yemek kaşığı hatmi kökü ve çim yonca şifalı, 1 çorba kaşığı. kaşık anason tohumu, dulavratotu kökü, nergis çiçekler, papatya ve ıhlamur bitkisel Hypericum, Malva sylvestris, kekik, 250 ml su.

Bütün bitkisel bileşenler kurutulur, ezilir ve karıştırılır. 1 çorba kaşığı. Karışımı sıcak su ile dökün, kaynamaya getirin ve 5 dakika boyunca ateşte tutun, 15-20 dakika ısrar edin.

Sıcak bir formda, bitkisel soğanı bir boğazla durulayın. Brot günde 4-5 kez kullanırsanız anjin ile yardımcı olur.

Durulama # 2 toplanıyor

1 çorba kaşığı. bir kaşık papatya çiçeği, calendula officinalis çiçekleri, okaliptüs yaprakları, 400 ml su.

Öğütmek için öğütmek, karıştırın. 1 çorba kaşığı. Karışımı dökerek kaynar su dökün. 2 dakika kaynatın, 30 dakika ısrar edin.

26 ° C'lik et suyu sıcaklığında karıştırmaya başlayın, yavaş yavaş solüsyonun sıcaklığını 1 ° C düşürün, 10 gün sonra 10 ° C'ye getirin.

akupresür

çoğunlukla enfeksiyon için bir "kapı girişi" olarak hareket eder ve gelişim ve üst solunum yolları ve akciğer birçok hastalığın (ya da) alevlenme provoke olarak Adenoid hastalığı, ciddi bir hastalıktır. bademcik Birçok durumda, romatizma, miyokardit, sistemik lupus eritematozus, romatoid artrit, astım, sistemik vaskülit, kronik glomerulonefrit, ve diğerleri gibi ciddi de dahil olmak üzere bir çok hastalık, mesnetleri kronik enfeksiyon odakları vardır. Bu gibi durumlarda, cerrahi Bu hastalığın tedavisi. Bununla birlikte, böyle bir radikal müdahale gerekli olmadığında, bademcik iltihabının kalıcı konservatif tedavisi gereklidir. Terapötik önlemlerin bir kompleksinde, akupresür de başarılı olabilir.

Aşağıdaki noktalara masaj yapmak gereklidir:

Shao-shan ("Küçük Ticaret"). Nokta, elin baş parmağının minyatürünün radyal kökü üzerinde, dıştan 3 mm dışarıda bulunur. Bu alanda aslında parmakların palmar arteri, parmakların palmar siniri vardır.

Nokta öksürük, stomatit, larenjit, bayılma, baş ağrısı, akut ateş tedavisinde kullanılır.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

İyot ile gargara nasıl yapılır: kurallar ve oranlar

Durulama boğazı anjin ve çeşitli soğuk algınlığı ağrı ve rahatsızlık azaltmak için en etkili yöntemlerden biridir.Çözeltinin hazırlanması için en yaygın bileşenler tuz, kabartma tozu ve iyodindir: iyot ile gargara yapmanın nasıl bittiğini bilerek, herhangi bir ilaç kullanmadan mükemmel bir etki elde edebilirsiniz ve çözeltinin hazırlanması için gerekli her şey herhangi bir evde bulunur.

Bir boğaz ağrısı boğaz nasıl

Boğazda ağrıyı tedavi etmenin bilinen ve popüler yöntemlerinin çoğunun sadece semptomun kendisini kolaylaştırdığını, ancak belirli bir rahatsızlığı iyileştirmediğini anlamak gerekir.