Loading

Halk ilaçları ile tedavi edilen çocuklarda foliküler boğaz ağrısı

Angina, farinksin lenfadenoid dokularında, özellikle palatin bademciklerinde inflamatuar bir süreç ile karakterize akut bir enfeksiyöz hastalıktır.

Hastalığa patojenik mikroplar neden olur - streptococci. Boğaz ağrısı olan bir adamın kullandığı çeşitli ev eşyaları, diğer insanların nazofarenksine girerler. Olumsuz faktörlerin varlığında (hipotermi, hava sıcaklığındaki ani dalgalanmalar), mikroplar aktive edilerek anjinaya neden olur.

Şimdi kışın boğaz ağrısı ve diğer soğuk algınlığı çok yaygın hale geliyor. Bu hastalığın çeşitli türleri vardır: catarrhal, lacunar ve foliküler anjina. Günümüzde hastalığımızla ilgili konuşmamız - foliküler boğaz ağrısı, vücudun halk ilaçlarının tedavisi.

Foliküler boğaz ağrısı belirtileri

Diğer türlerin aksine, foliküler anjin çok hızlı başlar ve gelişir. İlk önce kişi güçlü bir ürperti hisseder, sıcaklık önemli ölçüde artar, bir terleme görülür, yutulduğunda boğazda boğaz, bazen kulağı verir.

Baş ağrısı, genel güçsüzlük, vücutta, özellikle arkada, belinde, bacaklarda ağrı hissi vardır. Genellikle, semptomlar hastalığın başlangıcından 5-6 gün geçmeye başlar.

Boğazı incelerken, şişmiş bademciklerin küçük sarımsı noktalarla kaplandığı foliküllerin güçlü bir kızarması ve takviyesi vardır. Submaksiller lenf düğümlerinin şişmesi, hissederken şiddetli ağrıya neden olur.

Foliküler anjin, acil, zamanında tedavi gerektirir, aksi takdirde hastalığın ciddi komplikasyonları ortaya çıkabilir.

Başlangıç ​​anjinası ve akut solunum yolu viral enfeksiyonunu ayırt etmek çok önemlidir. Sonuçta, bu hastalıklara çeşitli mikroplar neden olur, bu yüzden farklı tedavi gerektirirler.

En önemli fark: Akut solunum yolu viral enfeksiyonu ile, hastalığın zirvesi, üçüncü günde yaklaşık olarak meydana gelir ve daha sonra boğazdaki ağrı, bademciklerin şişmesi yavaş yavaş azalır.

Tam tersine, angina ile üçüncü günde, boğazdaki plak artar, yüksek sıcaklık devam eder, refahta iyileşme olmaz.

Foliküler bademcik iltihabı halk ilaçları ile tedavisi

* Bir başlangıç ​​hastalığının ilk belirtileri ile hemen tedavi etmek için önlemler alın. Her şeyden önce, mümkün olduğunca temiz (soğuk değil) tatlı su içmek gerekir. Ayrıca, yabani otları kızılcıklardan, çileklerden, dogrose suyundan, kurutulmuş meyvelerden kompostodan hazırlayın.

* Nane, limonlu balmumu, yeşil çay, papatya, ıhlamur ve bal veya limondan gelen sıcak çayları içebilirsiniz. Bol miktarda içecek, virüsün enfekte olmuş kişiden mümkün olan en kısa zamanda çıkarılmasına yardımcı olur.

* Boğazın mukoza zarından patojenik mikropları çıkarmak için, kuru, yağ, alkol, boyuna kompres uygulamak yararlıdır. Ayrıca, boğaz ağzı borik asit, hidrojen peroksit ilavesiyle ılık kaynamış su ile durulayın.

* Potasyum permanganatın zayıf bir çözeltisi, kuru papatya çiçeği süsleri, adaçayı bitkileri iyi yardımcı olacaktır. Doktorun talimatlarında, antibiyotik içmeniz, vitamin almanız, eğer boğazdaki ağrı çok güçlü ise, analjezikler alabilirsiniz.

Ayrıca etkili, kanıtlanmış halk ilaçlarına da ihtiyacınız olacak:

* Temizlenmiş taze sarımsak başını ezin, 1 çorba kaşığı dökün. taze elma suyu, kaynatın, 5 dakika kısık ateşte pişirin. Sonra hafifçe serinleyin, süzün, küçük yudumlarda iç ve hemen sıcak bir battaniyenin altında uzan. Bir gün için bu çare kadar 3 bardak içmelisiniz.

* Kabuğu soyup taze soğan, yeşil elma rendeleyin, her şeyi karıştırın. 2 yemek kaşığı ekleyin. l. tatlım, ilacı günde üç kez 0,5 saat al.

* Patatesleri "üniformalı" olarak ayarlayın. Patatesler pişirildiğinde suyu boşaltmayın. Orada birkaç damla turpentine atın. Kendinizi bir havluyla örtün, buharın üzerinden nefes alın. Prosedürü 3 gün daha tekrarlayın, yakında rahatlama olacak.

* Foliküler boğaz ağrısı tedavisi için iyi bir halk ilaç durulamadır. Bir bardak sıcak kaynamış suda, 1 tatlı kaşığı soda, tuz, damla 5 damla iyot tentürü dökün. Bu çözelti ile boğazınızı her 2-3 saatte bir durulayın.

* Ayrıca bir bardak ılık suya 1 çorba kaşığı karıştırın. l. propolis tentürleri ve bu kompozisyon ile mümkün olduğunca sık boğaz durulayın.

Umarım halk ilaçlarından, hazırladığım tariflerden faydalanırsınız. En önemlisi, kendinize iyi bakın, hastalıkların ortaya çıkmasına izin vermeyin. Sıcakta buzlu su içmeyin, soğuk bir günde sokakta dondurma yemeyin.

Aile üyelerinden birinin son zamanlarda boğaz ağrısı varsa, ev eşyalarını dezenfekte etmek için önlem aldığınızdan emin olun. Bu basit önerileri gözlemleyerek, halk ilaçları ile tedavi edilir, hastalık önleme yürütmek ve hiçbir anjin korkutucu olmayacaktır! Sağlıklı ol!

İlgili haberler

Yorumlar (0)

Halk ilaçlarıyla güçlü bir boğaz ağrısını nasıl tedavi edebilirsin?

Akut tonsillit hem yetişkinlerde hem de çocuklarda yaygındır. Hemen hemen aynı şekilde tedavi edilebilir, ancak yine de bazı nüanslar vardır. Foliküler tonsillit çok yaygındır. Bu hastalığın halk ilaçlarının tedavisi, iyi znacharia reçetelerimizi inceleyerek evde yapılabilir. Streptokok enfeksiyonu (boğaz bademcikleri büyük beyaz apseler ile kaplıdır) nedeni ile tedavi edilmesi daha zordur. Hastanın vücudunun toksik etkisi sadece yetersizdir.

Boğaz ağrısı tedavisi için halk ilaçları evde

Seni yatağından hızla ayağınıza sokacak ve sesini geri verecek etkili kompresler hazırlamanızı öneririm. İlk tarif, ev yapımı yağlı süzme peynir (250 g) ve ince doğranmış soğandan (250 g) oluşur. Bu kompres ve diğer yollardan önce, anjin tedavisi için halk yöntemlerini kullanırken, boyun krem ​​ile yayılması tavsiye edilir. Soğan ve süzme peynirlerin yarısı boğaz ağrısına bulaşır, selofan ve sıcak bir fularla sarın. Kompresörü en az 30 dakika tutunuz.

Sık sık durulanması çok önemlidir. İkinci reçetemiz, infüzyonu bal ve sudan (3 ila 1) hazırlamaktır. Kaynana kadar ocakta biraz karıştırın. Yavaşça su ile seyreltilmiş az miktarda şarap sirkesi (1 ila 1) dökün. Günde 4 kez soğutulmuş infüzyon ile bir boğaz gargara.

İnsanların boğaz ağrısı tedavisi için "bal suyu" denilen üçüncü tarifi uygulamanızı öneririm # 8212; 1 bardak su ve 1 tatlı kaşığı. arı balı. Böyle bir iyileştirici sıvı ile durulama, pürülan boğaz ağrısının görünümünü engeller.

Foliküler anjin, su veya aloe suyu ile hafifçe seyreltilmiş Kalanchoe suyu ile aktif durulama gibi halk ilaçları ile tedavi edilir.

Üniformalı patateslerle inhalasyonu unutmayınız. Ama boğazın yanmaması için aşırıya kaçmayın.

Çocuklarda anjinin geleneksel tedavisi

Angina bazen çocuklardan bir kerede tedavi edilemez. Bebek için bir fil bitkisinin tentürünü hazırlayın. 0,5 litre votka başına 50 g kök. Karanlık ve soğuk bir yerde 3 gün bekletin. 1/3 çay kaşığı her saat boğazına dökün. Çocuğun çok kötü bir boynu varsa, boğaz ağrısı tedavisinde geleneksel yöntemler yardımcı olur. Ona her zamanki ekmek kırıntısından ilaç ver. Az miktarda kaynar su döküp 1 tane sarımsak ekerler. Daha sonra su dikkatli bir şekilde tahliye edilmeli ve ağrının dibine kadar gruel boğaz bölgesine uygulanmalıdır.

Çocuklarda bezlerin iltihaplanması ile, pancar ve limon ilaçları iyi davranır. Pancardan pancar kaynar suyla (1 ila 1) dökün.

Pürülan boğaz ağrısı bağımsız, halk tedavisi

Bademcik iltihabı ile çok iltihaplı bademcikler. Hastalık, hafif hipotermiden bile beklenmedik bir şekilde ortaya çıkıyor. Eğer hastalığı zamanında tedavi etmeye başlamazsanız, normal anjina komplikasyonlarla birlikte pürülan olur: Ağzınız kötü kokar, vücut ısısı yükselir, boyun bölgesindeki akut ağrı artar. Anginanın şiddeti, ciddi sonuçlara yol açabilecek başka komplikasyonlar verebilmesidir. Pürülan anjina ile üstesinden geldiyseniz size birkaç etkili ev ilaçları sunmak istiyorum.

Çilek ile pürülan boğaz ağrısı halk tedavisi

Bazı çilek türleri, birçok enfeksiyöz hastalığın tedavisi için çok yararlı özelliklere sahiptir. Purulent boğaz ağrısı halk tedavisi için, yaban mersini ev yapımı ilaç hazırlamak gerekir. Durulama infüzyonu kıvamda kalındır. 100 ml infüzyon, 200 ml su ile seyreltin. Biraz kaynatın. Buzdolabında.

Anasonlu meyveleri bir tentür yapabilirsiniz. 1 çay kaşığı 2 bardak kaynar su. Bir saat bekle, boşalt. 1 çorba kaşığı alın. l. Yemeklerden önce günde 4 kez. Üst üste birkaç gün boyunca taze çilek ve ahududu, yaban çileği de çiğniyor.

Geleneksel ilaç ile pürülan boğaz ağrısı tedavisi

Angina ile durulamanın en basit yolunu unutma. Soda ve tuzdan oluşan bir çözümle uğraşmak istiyorum. 1 bardak ılık su - 1 çay kaşığı. iki bileşen.

Pürülan boğaz ağrısı tedavisinde halk yöntemi için hastalarım için bir propolis ajanı hazırladım. Kaynamış suda propolis çözün (1 ila 1). Boğazınızı derinlemesine durulamaya çalışmalısınız, böylece ilaç hasta bademciklere ulaşır. Bu durulamayı iki saatte bir beş kez tekrarlamalıyız. Bu arı propolis çiğnemek için yararlı olacaktır - bu aynı zamanda boğaz ağrısı iyileşmek için yardımcı olacaktır.

Bir adaçanın ezilmiş yapraklarından elde edilen broth, bir pürülan anjinada (200 ml dik kaynar su için 4 çay kaşığı) iyidir. İlacın yaklaşık yarım saat ısrar etmesini sağlayın. Gerinme ve gün boyunca durulama için kullanın.

Purulent anjin, sıradan pancardan hazırlanan halk ilaçları ile tedavi edilir. Bir pancar ince rendelenmiş olmalıdır. Gazlı bezle sıkın # 8212; yaklaşık 100 ml. Suyu için her zamanki sofra sirkesi 1 çorba kaşığı ekleyin. Gargara hazır günde 6 kez gargara.

Aloe'nin pürülan anjina iyileşme özelliklerini etkin bir şekilde ortadan kaldırır. Bu bitkinin suyu durulamak için suyla (1 ila 1) karıştırılır. Yapabilirsin pürülan boğaz ağrısı halk tedavisi boğaz durulama için soğan suyu kullanımı ile takviyesi. Her gün 1 çay kaşığı için iç.

ABONE

ANGINA çocuklarda. Çocuklarda anjina tedavisi yöntemleri. Nadir bir çocuk, boğaz ağrısı şikayeti olmadan soğuk algınlığı ve grip döneminden sakınabilir.


Böylece, çocuğunuz yutulduğunda boğaz ağrısından şikayetçiyse, panik yapmayın. Genellikle boğaz ağrısı viral enfeksiyonlardan kaynaklandığından, olağan durumda birkaç gün devam eder ve sonra kendi başlarına kaybolurlar. Angina, catarrhal ve folikülerdir. Katarreli anjina ile boğazda bir gıdıklama, genel rahatsızlık, boğazda hafif ağrı vardır. İkinci günde ağrı maksimum seviyeye ulaşır, çenenin altındaki lenf düğümleri büyür. Bu anjina, çocuklarda anjina tedavisinde geleneksel yöntemlerle hala aşılabilir, ancak foliküler anjina ile şaka yapmamalısınız. Yüksek ateş, lenf düğümlerinde artış ve boğazda kızarma ile daha keskin bir şekilde başlar. Foliküler anjina ile eklem ağrısı, baş ağrısı ve genellikle boğaz ağrısı kulakta verilir. Böyle bir anjin, sadece bir doktorun gözetiminde tedavi edilir, çünkü çok ciddi komplikasyonlarla doludur.

Çocuğunuzun boğazının sadece en sık görülen viral enfeksiyonun sonucu olduğu ortaya çıkarsa, başvurabilirsiniz.

Çocuklarda angina tedavisinde ev yöntemleri.

Acılarını hafifletmek için.

 • Boğazın kurumaması gerektiğini unutmayın. Öksürükten, şekerden ya da yaşlılık çağındaki çocuklar için özel ilaç damlalarından ilaçların ilavesiyle tükürük salgılanmasına çalışın. Buna ek olarak, ağrıyı hafifletmeye yardımcı olacaktır, ancak aynı zamanda enflamatuar sürecin neden olduğu doku çürümesi kalıntılarını da yıkayacaktır.
 • Yüksek asitli meyve sularından (portakal, domates, vb.) Uzak durun. Bu meyve suları çocuğun hasta boğazını kuvvetli bir şekilde tahriş eder. Öte yandan, elma suyu onun için sadece hoş değil, aynı zamanda yararlıdır, ancak çocuğunu küçük yudumlarda iç.
 • Ama çocuğunuza karşı olan ilaç kesinlikle akla gelmeyecektir. Dondurma Boğazın yumuşatılması gerektiğinde en iyi şekilde çalışır. Bununla birlikte, bebeğe vermeden önce dondurmayı oda sıcaklığında birkaç dakika tutmalısınız. Yutması için çok soğuk. Yine de çocuğunuz buzlu bir şey isterse ve buna dayanabilirse, buna aldırmayın ve ona vermeyin. Bazı çocuklar boğaz ağrısı olduğunda çok soğuk donmuş suyu severler. Her şey çocuğa bağlı.
 • Odada kuru havayı nemlendirin. Bazen boğaz, çocuğun özellikle de uyurken ağzını soluduğu gerçeği nedeniyle ağrımasına neden olur, çoğu zaman bu sorun evin aşırı derecede kuru havaya maruz kalmasıyla ağırlaşır. Nemlendiriciyi çocuğun odasına koyabilirsiniz. Çocuğa daha yakın yerleştirin, böylece ortaya çıkan buğu soluyun, aksi halde odadaki nem oranı biraz artar. (Sadece nemlendiricinin üreticinin talimatlarına uygun olarak yeterince sık temizlenmesi gerektiğini unutmayın.)

Ve şimdi bir çocukta anjina için birkaç halk ilaçları.

 • almak sarımsak kafa. temiz, eziyetle. Ortaya çıkan kütle bir bardak elma suyu ekleyerek ateşe verir. Bir kaynamaya getirin ve 5 dakika pişirin, tabakları kapakla kapatın. Isıdan çıkarın ve biraz soğumaya bırakın. Çocuğa, küçük sipslerde et suyuyla sıcak bir şekilde içmesini sağlayın. Böyle bir kaynaşmanın olduğu bir günde bir ila üç bardak içilir. Bir kaç gün çocuk hasta olduğunu unutur.
 • Siyah ekmek ile ince bir kabuk tabakası kesin. Gazlı bez üzerine koyun ve kaynar su ile yendi. Sıcak kompresini boynunuzda soğutun, komprese bir bandajla sabitleyin. Sıcak bir atkı ısıtın ve gece boyunca bırakın.
 • Küçük bir durulama boğazının o kadar kolay olmadığı açıktır, ancak bu gereklidir. Ile durulayın yabanturpu - Çocuklarda angina tedavisinde çok etkili bir yöntem. Yaban turpu suyunu 1: 3 oranında kaynamış suyla seyreltin ve sabah ve akşamları bebeği durulamaya bırakın.
 • 0,5 litre ılık suda 5 damla ekleyin iyot. 2-3 saatte bir karıştırın ve gargara yapın.
 • Yeşil çay. Çayda çok sayıda aktif madde vardır - kateşinler - mükemmel bir antiviral etkiye sahip olduğu için. 1 çorba kaşığı alın. kuru yeşil çay bir tekne ve 200 ml su dökün. Bir kaynatın ve 5-7 dakika kısık ateşte pişirin. Serin ve biraz süzün. Çocuğa günde 3-4 kez ve her zaman yatmadan önce gargara verin.
 • 10 gram al nergis çiçeği. kaynar su, serin ve gargara 1 fincan demlemek.
 • almak pancar. kaynatın ve gargaraya bir kaynatma yapın.
 • Çok iyi tıbbi aerosoller, örneğin, Yoks, ama mümkün olduğunca derin bir sıçrama denemek için, onlar boğazda hoş olmayan yanma hissine neden olabilirler. Ama yardım ediyorlar.
 • Durulama için en basit çözümler - bir soda çözeltisi veya bir furacillin çözeltisi (0.02 g'lık bir tableti al ve 100 ml'lik ılık suda çözün).

Angina tedavisi için daha fazla yemek tarifleri ve halk ilaçları burada okuyabilirsiniz. Anjin tedavisinin doktor gözetiminde yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Unutmayın ki gizli komplikasyonlar (böbrek veya kalp) olabilir, bu nedenle 7. günde bir parmağınızdan idrar ve kan tetkiklerini geçirmeniz gerekecektir.

Foliküler boğaz ağrısının etkili tedavisi

Palatine bademcikler, bulundukları yerlerin özelliklerine bağlı olarak patojenik mikroorganizmaların saldırılarına karşı hassastır. Diğer lenfatik oluşumlardan farklı olarak yüzeysel olarak yerleşirler ve dışarıdan yiyecek veya solunan hava ile gelen mikrop ve virüs saldırılarına sürekli maruz kalırlar. Ancak, flora vücutta bulunan diğer odaklardan geldiğinde, enfeksiyon ve hematojen olarak oluşabilir. Oral mukoza üzerinde mikrobiyal ajanların yutulmasından sonra, hastalık oldukça hızlı bir şekilde gelişir - kuluçka dönemi bir ila üç gün sürer.

Angina nedenleri

Foliküler anjinanın semptomları vücudun bağışıklık güçlerindeki azalmanın bir sonucu olarak ortaya çıkar, bu aşağıdaki nedenlerden dolayıdır:

 • hipotermi;
 • sabit stres;
 • beriberi;
 • yanlış beslenme;
 • sık fiziksel aşırı yükleme;
 • enfeksiyonun kronik odakları.

Hastalık en sık soğuk mevsimde ortaya çıkar, hem yetişkin hem de çocuk hasta olurlar. Boğazın ilk belirtilerinde, tedaviye hızlı bir şekilde başlamak gerekir, çünkü romatizma veya böbreklerde komplikasyon gelişmesi tehlikesi vardır.

Foliküler boğaz ağrısı belirtileri

Bu hastalık için, tipik olan bazı belirtiler vardır:

 • sıcaklık hızla 39-40'a yükselir, antipiretik ilaçlarla tedavi sonuç getirmez;
 • Kalıcı boğaz ağrısı, kuru öksürük, ağız kuruluğu;
 • özellikle yutulduğunda boğazda giderek artan ağrı artışı;
 • bademciklerin şişmesi, kızarıklık;
 • zehirlenme belirtileri (vücut ağrıları, halsizlik, titreme);
 • analjezikler ile durdurulamayan baş, eklem, alt sırt ağrısı;
 • yetişkin insanlar için kabızlık gibi vücudun bir reaksiyonu ile karakterizedir;
 • Çocuklarda ishal, kusma, iştah azalması;
 • Hastalığın ortasında, zehirlenme belirtileri iç organların performansını etkileyebilir (artan kalp hızı, sternumun arkasındaki ağrı);
 • servikal ve submandibuler lenf nodları artar, bu da palpasyonda hastanın ağrılı hislere neden olmasına neden olur;
 • bademcikler üzerinde bakıldığında, foliküller yüzeyin üzerinde yükselen ve pürülan içeriklerle dolu küçük granüler formasyonlar şeklinde görünür.

Erişkinlerde akut folliküler anjinaya kandaki değişiklikler eşlik eder. Analiz sonuçlarında ESR'deki artış, lökosit sayısında artış, eozinofili tespit edilebilir.

Tedavi özellikleri

[adrotate banner = "4"] Bu hastalığın yetişkinlerde tedavisi kendi özelliklerine sahiptir. Foliküler boğaz ağrısının gelişiminin başlangıcında, bir kişi izole edilmeli, mümkünse, ayrı bir odada olmalı.. Bulaşıkları ve hijyen maddelerini ayırması gerekiyor. Bu tür önlemler evde enfeksiyonun diğer aile bireylerine yayılmasını önlemeye izin verecektir.

Hasta yatak istirahatine uymalıdır, bu sadece foliküler boğaz ağrısının semptomlarını hızlı bir şekilde ortadan kaldırmaya değil, aynı zamanda olası komplikasyonlara karşı korunmaya da yardımcı olacaktır. Hastalığı tedavi etmek basit kurallara uymaya yardımcı olur:

 1. Bakterilerin ömrünün toksik ürünlerini temizlemek için yeterli sıvı içilmelidir. Taze meyve suyu, ballı süt, gazsız alkali maden suyu ise daha iyidir.
 2. Yemekler süt-sebze ve vitamin açısından zengin yiyecekleri içermelidir. İltihaplı mukozaya zarar vermemek ve tahriş etmemek için çok sıcak ve soğuk yiyeceklerin yanı sıra, diyet akut baharatlarından uzak durmak gerekir.
 3. Yüksek vücut ısısının varlığında boğazın ısıtılması ile tedavi kesinlikle önerilmez.
 4. Sürekli gargara. Bunu yapmak için evde anti-enflamatuar ve antiseptik çözümler hazırlayabilir veya eczanede hazır formda satın alabilirsiniz.
 5. Tedavi foliküler boğaz ağrısı sadece antibiyotik kullanımı ile mümkündür. İlacın seçimi sadece ilgili doktor tarafından yapılmalıdır. Genellikle çok çeşitli etkilere sahip ilaçlar kullanılır (penisilinler, sefalosporinler).
 6. Antipiretikler yalnızca zehirlenme belirtileri varsa ve sıcaklık 38 dereceyi aşarsa kullanılır.

Angina halk yöntemleri ile yardım

Geleneksel tıbbın kullanımı ile birlikte boğaz ağrısının evde halk yöntemleri ile tedavisi, boğaz ağrısı, zehirlenmeyi çabuk ortadan kaldıracak, durumu iyileştirecek ve olası komplikasyonları önleyecektir.

durulama

Eğer bulaşıcı odağı sürekli yıkayarak yıkamamanız halinde, foliküler boğaz ağrısını tedavi etmek hemen imkansızdır. Bunu en sık her 3-4 saatte bir, en sık yapılması önerilir. Durulama çözeltisi sıcak olmalı, sıcak olmamalıdır. Hazırlanması için aşağıdaki tarifleri kullanabilirsiniz:

 1. Soda, tuz ve iyot ile gargara. Bir bardak kaynamış su üzerine yarım çay kaşığı tuz koyun, soda ve 3 damla iyot ekleyin. İyice karıştırın. Yemek yapmak yerine deniz tuzu kullanmak mümkündür.
 2. Kuru soğan kabuğu iki büyük kaşık 0.5 litre su dökün, 2 dakika kaynatın, 4 saat boyunca infüze edin.
 3. Kalanchoe'un yaprağını ezin ve tülbentten sıkın, aynı miktarda suyla karıştırın.

İç kullanım için araçlar

Evde yetişkinlerde boğaz ağrısı tedavisi karmaşık bir yerde yapılmalıdır, sadece bu durumda semptomları hızla geçecektir:

 1. Bir limon alın, soyun ve meyve suyunu sıkın. Üç ardışık gün için günde iki kez bir çorba kaşığı iç. Bundan sonra bir şey içmeyin ya da yaklaşık bir saat kadar yiyin. Bu acıyı dindirir ve sıcaklığı düşürür.
 2. Bazı şifacılar taze soğan suyunun yardımıyla boğaz ağrısı tedavisi sunar. Günde üç kez küçük bir kaşık alınmalıdır. Bu yöntem mide problemi olanlar için uygun değildir..
 3. Propolis herhangi bir anjina için etkili bir ilaçtır. Bu çare ile tedavi, bütün gece yanağına bir parça propolis koymak. Dokularda uyuşma ve yanık varsa, korkmayın. Bu, iyi kalitede olduğu ve hızlıca foliküler boğaz ağrısı ile baş edebileceği anlamına gelir. Propolisin yedikten sonra uzun bir süre çiğnenmesi önerilir (bir porsiyon için bir parça küçük parmağınızın ucundan daha fazla olmamalıdır), ardından yutulur. Günlük doz 5 gramdan fazla olmamalıdır. İyi bir boğaz boğaz kalitesi ile birkaç gün içinde tedavi edilebilir.

Diğer tedaviler

Foliküler anjinayı iyileştirmek ve komplikasyonları önlemek için başka yollar vardır:

 1. Birkaç lahana yaprağı alın ve boynuna takın, sonra üstüne paçavra koyun. Bu sıkıştırmayı iki saatte bir değiştirin.
 2. Taraklara biraz bal atın ve birkaç saat boyunca çiğneyin. 2-3 gün tekrarlayın.
 3. Küçük bir dilim limon yarım saat kadar emer ve sonra yutun.
 4. Yarım litrelik bir kapta, yüzyılın ince doğranmış yapraklarını hacminin yarısına kadar yerleştirin, şekerle doldurun. Şişenin boynunu bir gazlı bezle örtün. Üç gün boyunca sıcağı tutun, sonra ağzına kadar kapağını votka ile doldurun ve üç gün daha bekleyin. Gergin olduktan sonra, aç karnına günde üç kez bir çorba kaşığı alın. Bu doz yetişkinler için önerilir.. Bir çocukta cure angina, bu karışımı verirseniz, ama bir çay kaşığı üzerinde olabilir. Tedavi semptomlar tamamen ortadan kalkana kadar devam etmelidir. Halk şifacılar böyle bir tarifi evde kullanırken oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştiğini söylüyor.
 5. Bir çay kaşığı anason meyvesi, 250 ml kaynar su ile kaynatılır, içtikten sonra, kısmı gün boyunca dört öğüne ayırır. Yemeklerden yarım saat önce alın.
 6. Foliküler boğaz ağrısı ile tedavi şarap yardımı ile mümkündür. Bu tarif için Cahors'u (0.5 litre) alın ve küçük bir ateşe koyun, kadife çiçeği çiçeklerini 20 gramlık bir miktarda ekleyin ve kaynatın. Sonra hemen plakadan çıkarın ve süzün. Sıcak kullan, yemekten önce günde iki ila üç kez bardağın yarısını iç.

Evde foliküler boğaz ağrısı tedavisi

Foliküler boğaz ağrısı a, hastalığın çeşitliliğinden ve formundan biridir, boğazın içindeki bademciklerin en akut yanı sıra iltihaplanması (folikül). Temel olarak, geçer ve catarrhal anjina tedavi değil. İrin kendisi, bademciklerin farklı noktalarında, gökte yer alabilir.

Yaygın belirtiler.

İlk öncü bademcik ve damak mukozasının inflamatuar oluşumudur. Ağrı, kulağa birçok kişinin verdiği yutmadan kaynaklanır. Lenf düğümleri yükselir ve dokunduğunda duyarlıdır, mukoza zarları şişer. Özellikle uygun tedavi olmaksızın yaklaşık 1 ila 3 arasında, irin içeren küçük ve küçük kesecikler (foliküller) bulunabilir.

Diğer tüm belirtiler.

 • Sıcaklık bazen 40 dereceye kadar ateştir.
 • Tüm vücudun hassas zayıflığı.
 • Baş ağrısı, sık soğuk algınlığı.
 • Öksürük, boğaz ağrısı, terleme.
 • Badem kemerleri yavaş yavaş kırmızıya döner.
 • Bademcikler önemli ölçüde ve belirgin bir şekilde şişer.
 • Lenf düğümlerinde dikkat çekici artış.
 • Pus, küçük yumrular, sarı veya beyaz şeklinde oluşmuştur.
 • Kasların yanı sıra eklemlerde de hissedilebilir ağrı ve ağrı.
 • Yaşlılık yaşı kalpte taşikardi olabilir.
 • Yetersiz ve çoğu zaman iştahsızlık.
 • Bazı insanlar kusma, ishal, ama kabızlık mümkündür.

Evde foliküler boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir

Sıvı.

Hasta bir kişi belirgin bir sıcaklığa sahip olduğunda, hemen gerçekleşir ve vücut için gerekli nem kaybı meydana gelir. Alınan sıvı, dehidrasyonu ve zehirlenmeyi varsaymamak için sıcaklığı düşürme kabiliyetine sahiptir. En iyi sıvılar yaban mersinden, çileklerden kissel ve diğer asidik olmayan sulardan oluşur. Vücut ısısına uygun bir sıvı verilmesi tavsiye edilir.

Durulayın.

Durulama yardımı ile mutlaka gerekli iyileşmeyi ve sonucu elde edersiniz. Pürülan odakların temizlenmesi, hızlı bir iyileşme sağlayacaktır. Her 3 saatte bir hafif sıcak özel çözüm ile durulayın.

1). Hacim 1 mutfak fincan kaynatın su. Su kendi kendine soğuduğunda, tuz, soda ve tam olarak 3 damla iyot ekleyin.

2). Tamamen ezilmeli ve meyve suyu elde etmek için pamuk yününden elde edilen temiz bir ev yapımı Kalanchoe tabakası alacak. Eşit miktarda su ile bağlayın.

3). Soğandan soğanları 2 çorba kaşığı ayırın. Yaklaşık 2 dakika boyunca 500 ml'lik bir hacme sahip kaynar suda kaynatın ve kaynatın. Ajan 3-4 saat ısrar etmeli.

4). Herhangi bir olası bir şekilde büyük bir sebze pancar seçin, bir tıbbi meyve suyu, 1 yemek kaşığı ekleyin. Sirke% 6. Her şey yeterince aşılandığında, kalitatif olarak filtrelediğinizden emin olun.

5). Yaklaşık 30 dakika süren geleneksel bir nardan 20 gramlık bir kabın içinde kaynar suya bir mutfak kabında pişirin. Soğuduktan sonra süzün ve 8 r'a iyice durulayın. günlük

6). 100 gr sarımsak ile bir mutfak değirmeni, 100 ml su sarımsak dökün, her zaman sıcak ve 5 saat bekleyin, böylece her şey etkili bir şekilde ısrar edilir.

Foliküler tonsillit halk ilaçları.

Propolis.

Bu araç verimlilikte oldukça etkilidir. Ağzınıza bir parça koyunuz, böylece daima yanağınızın gerisinde kalır ve tercihen gece boyunca orada kalırsınız. Dokularda hafif yanma ve hatta uyuşma olabilir. Bu seni durdurmamalı. Küçük parmağın tırnağından daha fazla olmamalı olan kalite propolisin de uzun süre çiğnenmesi ve sonra tamamen yutulması gerekir. Uygun kalitede propolis bulursanız, 2-3 gün içinde anjini unutursunuz. Ana şey, 5 g'dan fazla olmayan günlük dozu aşmamaktır.

Limon.

Olgun limonu seçin, kabuğundan çıkarın ve olası bir yöntemle tüm şifalı suyu alın. İçmek, günde 2 r, 1 çorba kaşığı olacak. Tam olarak 3 ardışık gün için. Meyve suyu hemen yemekten sonra yasaktır. Bu olumlu yöntem, sıcaklığın varlığını azaltabilir ve acıyı ortadan kaldırabilir.

Ahududu, bal ile birlikte.

Bir avuç ahududu (izin verilen ve kuru formda) bu doğal balın 20 ml'si ile karıştırılmalıdır. Kompozisyona, 5 ml bitkisel yağ ve eğer mümkünse, terapötik zencefilden 5 g toz ekleyin. Tüm 750 ml saf su kaynağını tamamen doldurun, kabı uygun bir sıcak şeyle ısıtın ve bütün gece temizleyin. Süzülen bileşim, günde 2 kez aç karnına, tercihen her zaman hafifçe ılık bir biçimde kullanılır.

Aloe.

En ince şekli, şifalı yapraklarını keser, böylece tam olarak 500 ml'lik bir cam kabı bulunur. Yukarıda aloe şekerle kaplıdır ve gazlı bez şişenin boynuna konur. Kapları 3 takvim günü ısıtın, sonra iyice votkayla doldurun ve 3 gün sonra dikkatlice süzün. Aç karnına kurşun alımı, 1 çorba kaşığı. Bir günün tüm periyodunda üç kez. Bir formu çalıştırmak için mükemmel bir şekilde uygundur, ya da modern günümüzün işe yarayan araçları bile yardım etmez.

Şarap.

Evde bir yetişkinde hızla foliküler anjina tedavisi, şarap yardımı ile mümkün olacaktır. Gerçek Cahorlar en iyisidir. Azaltılmış bir yangında sadece 500 ml şarap seti ve başarısız olmaksızın 20 gram şifalı calendula çiçeği ekleyin. Kaynama anında hemen ısıdan arındırınız. Sıcak bileşimin filtrelenmesi ve ayrıca yemeklerden önce, mutfak kabının 3 3 katı günde ılık alınmalıdır.

Soğan.

En büyük soğan ampulünü toplayın ve bir ev karıştırıcısının yardımıyla suyu alın. Bu meyve suyu günde 3 kez, 1 çay kaşığı içilmesi tavsiye edilir. Çeşitli sorunlardan ve midesinin hastalıklarından muzdarip olanlar, bu yöntemi terk etmekten daha iyidir.

Gerekli bilgiler

 • Boğaz ağrısı tedavisi gören kişi, tüm dönemi ayrı bir odada geçirmelidir.
 • Tamamen ayrı yemekler, keten ve hijyen araçlarına sahip olmalı.
 • Sabit yatak istirahati çeşitli komplikasyonları önleyecektir.
 • Bol miktarda sıvı, özellikle bal, kızılcık suyu veya diğer taze meyve suları ile birlikte.
 • Baharatlı yiyecekleri, çok soğuk ve aynı zamanda çok sıcak yemekleri reddedin.
 • Bitkisel gıdalar, süt ürünleri ve vitaminlere dayalı diyetler içerir.
 • Bir sıcaklık varsa, boğaz ağrınızı ısıtmayın.
 • Yetkili bir doktorun talimatlarını ve önerilerini izleyin.

Herkes için bilgi.

Angina foliküler ve halk ilaçları ile tedavi mutlaka kanıtlanmış bir doktor ile kabul edilmelidir. Sadece tamamen doğru bir teşhis kurabilir. 39 derecenin üzerinde bir sıcaklık işaretine ulaştığınızda hemen derhal şehrinize bir ambulans çağırın.

Tek istediğim, büyükanneleri ve doğal yemek tariflerini dağıtmak için yardım ettiniz ya da yardım ettiniz. Ya da sadece bu yazıyı en sevdiğiniz sosyal ağa dağıtın ve daha sonra bademcik iltihabı olan birçok insan iyileşme yöntemini kullanacaktır.

Pürülan boğaz ağrısı tedavisinde basit ve etkili halk yöntemleri

Patojenik mikroorganizmalarla enfeksiyona bağlı hastalıktan hiç kimse immün değildir. Ve bağışıklık sisteminde sadece küçük bir arıza meydana gelir, pürülan (foliküler) anjin adı verilen akut bir enfeksiyöz hastalık vardır. Pürülan anjina nedir? Pürülan boğaz ağrısı, boğazdaki palatine bademcikler ve lenf düğümleri ile ağız boşluğunun iltihaplandığı çok ciddi bir hastalıktır. Hastalığın zirvesi, genellikle soğuk mevsimde ve ayrıca yüksek hava neminin olduğu dönemlerde görülür.

Hastalık genellikle 25 yıla kadar bir kuşak geçirir. Eğer boğazda ve boğazda ağrı varsa, bezlerin kızarması, yutma güçlüğü, ateş, halsizlik ve ateş yükselmiştir - bunlar, ilk ağızdan boğaz ağrısının belirtileridir. Tabii ki, tıbbi bakım vazgeçilmez ve son derece gereklidir, ancak herhangi bir komplikasyon olmaması için hemen doktora gidemezseniz, hastalığın ilk aşamasında derhal enfeksiyonla savaşmaya başlamalısınız. Aksi halde, ciddi komplikasyonlara neden olabilir - kalp ve böbrek hastalıkları. Bu durumda, anti-enflamatuar, antiseptik ve bakterisid etkiye sahip olacak ve tedavi sürecini hızlandıracak olan halk ilaçları yardımcı olabilir.

Bu hastalık ile şaka yapamazsın

Bir tıbbi kurumda, anjin en az 10 gün boyunca sadece bir antibiyotik, bir penisilin preparatı ile tedavi edilir. Başka alternatif yok. Pürülan anjinin havadaki damlacıklar tarafından iletildiğini bilmelisiniz, bu nedenle hasta olan kişiyle temas kurmanız gerektiğini biliyorsanız, tüm önleme yöntemlerini almalısınız. Yardımcı olarak otlar ve arı ürünleri kullanılabilir.

Pürülan tonsillit halk şifacıların tedavisinde semptomatik tedavi 2 aşamaları sunuyoruz:

 1. Enfeksiyon odaklarını patojen mikrofloradan yıkayın;
 2. boğazda iltihaplı yamaları iyileştirmek için.

Yıkama prosedürü ile tuz ve soda iyi işleyebilir. Bir litre kaynamış suya 1 tatlı kaşığı tuz ve 1 tatlı kaşığı soda. Çözeltinin sıcaklığı 37-38 derecedir. Mümkün olduğunca sık, tercihen her yarım saatte durulayın. 2-3 saat içinde durum önemli ölçüde artacak ve sıcaklık düşecektir. Dahası, iltihaptan etkilenen lezyonların tedavisine devam ediyoruz, ancak zaten soyulmuş odaklar.

Tedavi zamanında başlanmazsa, boğaz ağrısı derinlere gidebilir ve solunum yolu hastalıklarına neden olabilir - tracheitis, bronşit, zatürree. Uzun bir süre için uzun süre öksürük tedavisi.

Yöntem 1 numaralı: bir boğaz ağrısı boğaz ve aynı zamanda evde çok uygun bir şekilde tedavi etmek için en kolay yolu, iyot! kendisi, 5-10 damlacıkları iyodo Bundan sonra, yaklaşık + 36 ° C arasında bir sıcaklığa kadar kaynatın 2 su bardağı ve daha sonra soğuk su ile tuz, 2-3 çay kaşığı: Kolay ilacı yapmak için. Bütün bunlar dikkatli bir şekilde ilaçla boğazını karıştırıp durulayın. Gün boyunca, her 3 saatte bir gargaraya ihtiyaç duyulur ve sonra 30-60 dakika boyunca yemeyin ya da içmeyin.

Yöntem 2 №: Limon her evde bulunabilir asit streptokok için zararlı olduğu, yani, bu, iltihaplı anjin tedavisi için etkili olabilir. Biz suyu elde etmek (uygun ve konvansiyonel helikopteri), dilim bölünmüş limon kabuğu, almak tohumlarını çıkarıp meyve sıkacağı geçmesine gerek. foliküler bademcik halk ilaçları tedavisi genellikle 1 çorba kaşığı için sabah ve akşam limon suyu almak gerekir bu süre zarfında 3 gün, gerçekleştirdi. Bundan sonra, bir sonraki saatte yiyecek ve içeceklerden uzak durulması tavsiye edilir. Limon sadece boğaz ağrısı ile değil, aynı zamanda sıcaklığı da azaltır.

Yöntem numarası 3: Ortak pancar yardımcı olabilir. tarifi basittir: pancar almak iyice kaynar suda yıkandı ucu kesilmiş, derinin ince bir tabaka kesilmiş ve daha sonra ince bir rende ile sürülür. Alınan sürtünme ağırlığı 1 bardakta 1 çorba kaşığı sirke ilave edilir ve 3 saat bekletilir. Bundan sonra, elde edilen karışımı ince bir elek içinden geçirin. Çıkan meyve suyu, günde 3 saatte bir gargara yapmalısınız. Pancar boğazın saflaştırılmasına ve pürülan boğaz ağrısının iyileşmesine yardımcı olur.

Yöntem 4: Başka bir çok basit ve ucuz bir araç var - bu propolis, arıcılık ürünüdür. Propolis'in tıbbi tentürünü yapmak en iyisidir. Propolis alınır, 1: 1 oranında su ile seyreltilir. İlacı ağzınıza almanız, yaklaşık 1 dakika tutmanız ve tükürmeniz gerekiyor. 1 prosedür için yaklaşık 5 kez tekrarlayın. Gün boyunca, her 2-3 saatte bir durulama yapılabilir. Arılardaki bu çok yararlı ürün, işlem başına yaklaşık 3 gram çiğnenebilir. Bir günde - 6 kereden fazla değil. Ağzınızda yanma hissi varsa, sorun değil! İlaç hastalığa karşı çalışmalarına başladı.

Yöntem No: 5: Evde aloe şifalı bir çiçek varsa, o zaman bu mükemmel! Aloe suyu, pürülan boğaz ağrısını iyileştirebilir. Sadece iltihaptan irin çekebilir, aynı zamanda ağız boşluğunu dezenfekte edebilir. Aloe kullanımı çok basittir: alt yaprakları alın, akan suyla durulayın, sonra kaynamış suyla durulayın, biraz kurulayın, doğrayın ve suyu sıkın. Meydana gelen meyve suyu 1: 1 oranında suyla seyreltilmeli ve birkaç gün boyunca yedikten sonra her defasında gargaralanmalıdır. Aloe'yu tedavi etmenin en kolay yolu, aloe yaprağını kesmek ve geceleri yanağına tutturmaktır.

Beta-hemolitik streptokok A grubunda, Patoloji neden olduğu bulaşıcı hastalığı denilen Anjina grubu bulaşıcı (bulaşıcı) hastalıkları belirtmektedir, nedenle antibakteriyel ilaçların kullanımı ile enfeksiyon hastane koşulları tedavi etmek için gereklidir. Evde bir hastane düzenlenirse, hasta hane halkının geri kalanıyla temas halinde olmamalıdır.

Antibiyotiklere ek olarak, halk tedavisi yöntemlerini kullanmak mümkündür. Örneğin durulayın. Sofra tuzu hipertonik bir çözeltisi, adaçayı ya da kalendula infüzyonu, pürülan plağın ve zehirlenme belirtilerinden kurtulmaya yardımcı olacaktır. Durulama için tahriş edici maddelerin kullanılması önerilmez.

Yöntem No. 6: İnhalasyonlar her zaman viral hastalıklardan iyi bir şekilde olmuştur. Taze hazırlanmış infüzyon üzerinde nefes almamız gerekiyor, böylece şifalı otlar aktif olarak hareket ediyordu. Eczanede bir bitki satın alın ve papatya, St. John's wort veya adaçayı infüzyonu yapın. Daha sonra ilacı yapmaya devam edin: papatya, St. John's wort veya adaçayı su ısıtıcısı koleksiyonuna dökün ve yaklaşık 38 ° C sıcak su dökün.

Buharı ağzınla nefes al ve 10 dakika boyunca burnunla nefes al. İnhalasyonları günde bir kez, akşam saatlerinde, uyumadan önce yapmak yeterlidir, böylece ilaç iltihapla mücadele eder.

İnhalasyonların standart uygulaması - 6 kez. Solunan buhar, solunum sistemine derinlemesine nüfuz eder, yutmayı kolaylaştırır, iltihabı hafifletir ve boğazı yumuşatır. Eczanede şifalı otlar satın almak için fırsat yoksa, haşlanmış sütün yanı sıra taze haşlanmış patatesleri de soluyabilirsiniz. Ancak, pürülan anjina ilk aşamasında, yüksek ateş, bu yüzden inhalasyon, hastalığın 2-3 günde yapılması gerektiğini unutmayın.

Tüm bu yöntemler doktor tarafından reçete edilen antibiyotikler ile birlikte uzun bir süre için pürülan anjini unutmanıza yardımcı olacaktır! Ama hangi yolu seçmeyeceksin, en önemli şey yatak istirahati. Boğazdaki ağrı artık rahatsız olmadığında ve sıcaklık 5 gün boyunca yükselmediğinde, o zaman bir boğaz ağrısı gibi bir hastalık ile başa çıktın! Ancak, sadece geleneksel tedavi yöntemlerine dahil olmamalısınız, her zaman bir doktora danışmalısınız. Romatizma, kalp hastalığı ve böbrek hasarının, genellikle boğaz ağrısı sonrası, antibiyotik tedavisi olmadan gerçekleştiğini unutmayın.

Foliküler boğaz ağrısını evde tedavi ediyoruz

Foliküler anjin, bademciklerde püstüler foliküllerin ortaya çıkmasıyla karakterize bir hastalıktır. Genellikle hastalığa zehirlenme belirtileri eşlik eder. Eğer ilk anjin belirtileri tedaviye başvurmazsa, daha ciddi sonuçların ortaya çıkma ihtimali oldukça yüksektir. Bir kural olarak, hastalık, bir pürülan boğaz ağrısına ve daha uzun bir tedavi periyoduna dönüşebilir. Bu nedenle, mümkün olduğunca çabuk iyileşmek için, evde pürülan boğaz ağrısını hızlı bir şekilde tedavi etmeyi bilmeniz önerilir.

Foliküler boğaz ağrısı belirtileri

Patojenik tipte bakterilerle (stafilokok, streptokoklar) anjina denir. Vücutta, "zararlılar" bulaşmış gıda, kötü yıkanmış bulaşıklar, öksürme veya hapşırma hasta bir kişi, vb. Yoluyla nüfuz edebilir. Yani, foliküler boğaz ağrısı semptomatolojisi nedir?

 1. Şiddetli titreme.
 2. Isı.
 3. Çene altındaki lenf düğümlerinde ağrı.
 4. Zor yutma.
 5. Yutulduğunda kulaklarda ağrı var.
 6. Zayıflık ve kötü sağlık.
 7. Boğazda dayanılmaz acı.
 8. Bademcikler, pembemsi bir gözün büyüklüğünde pürülan beyaz-sarı lekelerle kaplıdır.
 9. Vücudun her yerinde ağrı.

Önemli: Ev terapisinin ilk günlerinde hastalık yatak istirahatine uymalıdır, özellikle de çocuklarla ilgilidir.

Foliküler boğaz ağrısının evde tedavisi

Bir yetişkinde veya çocuklarda evde foliküler anjinin nasıl tedavi edileceğine karar vermeden önce, vücut ısısının artmasıyla kişinin çok fazla nemi kaybettiği ve hastanın çok miktarda sıvıya ihtiyacı olduğu anlaşılmalıdır.

Bu durumda sıvı sadece su kaybını önlemeye ve sıcaklığı düşürmeye değil, aynı zamanda vücudun zehirlenme belirtilerini de ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Asit olmayan meyve suları, kızılcık meyveli içecekler ve çilekli jöle kullanmak daha uygundur. Sıvı sıcaklığı vücut sıcaklığına uygun olmalıdır.

Tedavi döneminde önemli olan gıdaların kıvamıdır. Gıdalar, baharat ve biber olmadan yumuşak ve yıpranmış olmalıdır.

Unutmayın: Hasta kişi ayrı bir odaya yerleştirilmeli, ona kişisel eşya vermelidir. Her yemekten sonra bulaşıklar iyice yıkanmalıdır.

Boğaz durulama

Birkaç etkili durulama tipi vardır:

 • bal ile kızılcık suyu;
 • sıcak, taze sıkılmış havuç suyu;
 • nar kabuğunun infüzyonu (kaynar su bardağı başına 20 g, yarım saat pişirin, süzün, sonra soğumaya bırakın ve iltihaplı boğazı günde 7-9 kez yıkayın);
 • sarımsak infüzyonu (100 g ovulmuş sarımsak ılık su 100 ml dökün, 6 saat demlendirin);
 • pancar suyu (rendeleyin 1 büyük pancar, sıvı dışarı sıkın,% 6 sirke 1 yemek kaşığı ekleyin, ısrar, filtre ve iltihaplı boğaz yıkayın).

Çam böbrek ve okaliptüs yağı bazlı soluma

Genç çamların tomurcuklarını alın (4 çay kaşığı 200 ml su ve yarım saat kaynatın), kekik otu (2 çay kaşığı 200 ml kaynar su demleyin, 45 dakika ısrar edin) ve 15 damla okaliptüs yağı. Bu karışımla inhalasyon yapın.

Oku onu! Ev ilaçları ile anjina evde nasıl tedavi edilir - hızlı ve etkili.

Horseradish bazlı ilaç tedavisi

Küçük bir horseradish parçası alın ve ince doğrayın. Kaynar su 80 ml Demlemek ve sıkıca kapağını kapatın. 20 dakika bekle. İnfüzyonu süzün ve şeker ekleyin (tutam).

Gün boyunca çare yiyin, küçük yudumlar yapın. Bu ilaç özellikle ses kaybında etkilidir.

Horseradish ve bal bazlı karışımlar

Bir horseradish yaprağı alın, ince doğrayın ve bal ekleyin. Her saatte 2-3 gramlık bir karışım kullanın.

Propolis - anjina ile şifacı

Bu ilaç, hastalığın farklı bir aşamasında en etkili olanlardan biridir. Küçük bir propolis parçası alın ve yavaşça çiğneyin. Yedikten sonra prosedürü izleyin. Bir gün için 5 g çare yemelisiniz. Yanan ve dilin biraz uyuşması kesinlikle normaldir.

Unutmayın: hastalık sırasında TV okuyarak ve izleyerek gözleri zorlamak gerekli değildir.

Foliküler boğaz ağrısında otlar topluluğu

3 adet papatya çiçeği, ıhlamur çiçeği parçası, 2 parça meşe kabuğu alın. 20 gram karışık ürün, 1 bardak taze kaynatılmış su demleyin. 8 dakika boyunca minimum ısıda tutun. Kapağı sıkın ve 1 saat bekletin. Filtre (tercihen birkaç kez) ve 15 ml bal ile karıştırın.

Günde 5-6 kez durulayın. Bal yerine bu et suyuna bir tutam tuz ekleyebilirsiniz. Bundan, çare daha az etkili olmayacaktır.

Ahududu ve bal bazlı etkili ilaç

Bir avuç ahududu alın (kurutabilirsiniz), 5 ml bitkisel yağ, 20 ml bal, 5 g zencefil tozu. Karışım 750 ml kaynar su içine dökülür. Bütün gece ayağa kalkın, kabı sıcak bir havluya sarın. Süzün ve günde 2 kez sıcak bir şekilde yiyin (aç karnına - sabah, uyumaktan önce - geceleri).

Soyulmuş soğanlara dayalı araçlar

2 çay kaşığı al. soyulmuş soğan, 500 ml su dökün. Kaynatın ve 4 saat bekletin. Gazlı bez ile süzün.

Önemli: Hiçbir durumda bademciklerden püstülleri çıkarmayın.

Foliküler boğaz ağrısı ile mücadelede acı soğan

1 büyük soğan alın, bir karıştırıcıda bükün. Suyu sıkın ve her 6 saatte bir 5 ml alın.

incir

20 g incir alın ve 400 ml kaynar su dökün. Minimum ısıda 10-12 dakika pişirin, soğumaya ve filtrelemeye bırakın. Her 5 saatte bir 125 ml ye.

Evde bir çocukta pürülan boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir

Eski anlamına gelir

Siyah turpu alın ve üstünü çıkarın, bir depresyon yapın, orada tatlım, bir üst kapakla örtün ve 3 gün bekletin. Alınan sıvı her 3-4 saatte bir 20 ml. Bir süre sonra, en ağır boğaz ağrısı bile geri çekilecek.

Tatlım ve çilek reçeli

Emaye kaplarda 100 ml bal ve 1 çorba kaşığı. l. ahududu reçeli. Karıştırın ve minimum ısıda, düzenli olarak karıştırın, kaynatın. İçeriği boğaza dökün. Bebeği döşeyin ve sıcak bir şekilde sarın.

Önemli: Vücut sıcaklığını 38,5 C'nin altına düşürmek gerekli değildir. Yüksek oranlarda antipiretik ajanlar alınmalıdır. En yaygın ilaçlar ibuprofen veya parasetamol içerenlerdir.

Başka hangi foliküler angina tedavi edilebilir

durulama

Bir bardak ılık suda 1 çay kaşığı ekleyin. soda ve 5-7 damla iyodür. Her saat durulayın.

Çay gülü ile durulama

1 çorba kaşığı alın. l. kurutulmuş çay gülü ve bir bardak kaynayan süt veya su ile doldurun. Bir kaynamaya getirin ve 15 dakika demlenmeye bırakın. Soğutun ve boğazın bir kaynatılmasıyla durulayın.

Adaçayı suyu ile durulayın

40 gram kurutulmuş adaçayı alın ve 500 ml su ile dökün, bir kaynamaya getirin, 10-15 dakika bekletin. Bir yemek kaşığı tuz girin ve günde 5-6 kez durulayın.

İlginç! Anjin için başvurmak için yazımızda makalemizi öğrenin.

Propolis kurtarmaya

10 g propolis, 100 g alkol veya votka dökün. 7 gün boyunca karanlık ve soğuk bir yerde durun. Filtre ve 1 çay kaşığı. infüzyon, 3 tsp ile karıştırın. su. Bademcikler gece boyunca çözelti ile yağlayın. İşlemden sonra, 1 saat boyunca yemek yemeyin ya da içmeyin.

Pancar etkili bir ilaçtır

0,5 kg kırmızı pancar alın, rendeleyin üzerine rendeleyin veya karıştırıcıda döndürün. Suyu sıkın ve ona 1 yemek kaşığı ekleyin. l. sirke. Karışımı bir gün için savun. Durulayın ve 1 çay kaşığı tüketin. Çözelti günde 5-7 kez, sıcak süt ile yıkandı.

Rhodiola rosea

50 gr pembe rhodiola (kök) alın. 500 ml kaynar suya dökün. Karanlık ve serin bir yerde 7 gün bekletin. Filtre ve 1 çay kaşığı. 150 gram sıcak kaynamış su ekleyin ve 15 dakika boyunca kesintisiz olarak boğazını durulayın.

1 saat dinlendirin ve prosedürü tekrar başlatın. Püstüller sıkılıncaya kadar durulama işlemini tekrarlayın.

Adaçayı ve Calendula

Boğazın iltihaplanması, bir sonraki infüzyonu mükemmel şekilde iyileştirir: 20 g demlenmiş 250 ml sıcak su içeren bir kalendula yaprağı ve adaçayı (3: 1 oranında) ve saatte bir çeyrek saat bekletin. Bu infüzyonla, iltihaplı boğazını durulayın.

limon

Hastalığın ilk aşamasında, bir çeyrek limon (kabuğu ile birlikte) çiğneyin. O zaman hiçbir şey yememeye çalış. Bu, limonda bulunan tüm yararlı maddelerin boğaz ağrısını tamamen etkileyebilmesi için gereklidir.

Prosedür 4 saatte bir tekrarlanmalıdır. Limon dilimlerini kesebilir ve dönüşümlü olarak eritebilirsiniz. Bu prosedür, rahatlama hissi verene kadar her saatte bir yapılmalıdır.

Önemli: Foliküler anjin, hastalığın yeni belirtilerine yatkındır. Bir erkeğin boğaz ağrısı ile hastalanmasını önlemek için, önleme kurallarına uyulmalıdır. İlk etapta - vücudu temperliyor. Sıcak havalarda hipotermiye, sigara içmeye, soğuk ve alkollü içeceklere dikkat edin.

Boğaz ağrısının halk yöntemleriyle etkili tedavisi

Bademcik iltihabı ile bulaşıcı hastalık anjina denir. Enfeksiyon genellikle olağan havadaki damlacıklar tarafından meydana gelir. Angina'nın ilk belirtileri baş ağrısı, vücut ısısında 39 derece artış, zayıf bir vücut, larinkste gözle görülür bir kızarıklık, ağrı ve yutma güçlüğünün yanı sıra titremedir.

Özellikleri ile, anjin, çeşitli tiplere ayrılır: foliküler, lacunar, pürülan, mantar. Her tip ayrı bir tedavi yöntemi gerektirir. Zamanında tanı konması durumunda, anjinin evde tedavi edilmesi oldukça mümkündür.

Oldukça etkili olan çeşitli halk yöntemleri ve araçlarıdır, çünkü bunlar sadece angina semptomlarını doğrudan tedavi etmekle kalmaz, aynı zamanda vücudu mükemmel bir şekilde güçlendirir ve genel olarak dezenfekte eder.

Her şeyden önce, anjinayı evde tedavi ederken, sıkı bir yatak istirahatine ve tam bir dinlenme ve izolasyona ihtiyacınız vardır, çünkü evin etrafında yürürken, hasta enfeksiyonu sevdiklerine yayar.

Angina tedavisinde sonraki önemli nokta içme rejimi. Hasta günde maksimum miktarda sıvı içmelidir. Hastalık nedeniyle vücut ısısı önemli ölçüde artar, nem cildin yüzeyinden yoğun bir şekilde buharlaşır, bu da dehidrasyon için tehlikeli bir işarettir. Bu nedenle, vücudun kaynaklarını sıvı ile beslemek gerekir. Limon, su, her türlü meyve suyu, taze meyve içeceği ve kompostosu ile çok yararlı çaylar.

Geleneksel tıp, çeşitli hastalıkların tedavisi için yöntem ve araçların bir deposunu gizler. Ve anjin bir istisna değildir. Onun tedavisi için reçeteler çok ve "her zevke" - kompresler ve çaylar durulama ve inhalasyonlardan. Herkes kendileri için en uygun yöntemi belirleyebilecektir.

Hastalığın ilk belirtilerini bulursanız, aniina ile tedaviye hemen başlayın. Ancak, unutmayın: evde tedavi sırasında hastalığın belirtileri 3 gün içinde geçmezse, her zaman bir tıbbi kurumda bir uzmanla görüşmelisiniz.

Boğaz ağrısı bal

Arı bal eşsiz bir doğal üründür. Mükemmel bir anti-inflamatuar, antibakteriyel, analjezik ve balgam söktürücü etkiye sahiptir. Bu nedenle, balin, anjinin geleneksel tıbbi tedavisine vazgeçilmez ve önemli bir katkı olarak kabul edilir. Yararlı olanlar balın tüm çeşitleridir, ancak özellikle tatlı, tatlı, adaçayı, kireç, akasya ve yonca tatlısıdır.

Anjinada balın kullanılması hastalıkla hızlı bir şekilde baş edebilir, içerdiği bileşenler kılcal damarlardan kan akışını hızlandırır, metabolizmayı hızlandırır ve zehirli ürünlerin geri çekilmesini hızlandırır. Her gün biraz arı balı yerseniz, boğaz ağrısını sararak patojenik mikroorganizmaların büyümesini yavaşlatır ve tahrişleri gidererek mukozayı yumuşatır. Sıcak çayda birkaç kaşık bal ekleyebilir, bu üründen çeşitli tıbbi içecekler hazırlayabilir ve boğazınızı yıkayabilirsiniz.

Bir su banyosundaki bir kasede, bir parça tereyağını (yaklaşık 20 gram) ve yaklaşık aynı miktarda bal eritin, bir tutam kabartma tozu ekleyin, köpük görünene kadar durmadan karıştırın. Ürünü buzdolabında saklayın. Ortaya çıkan karışım günde birkaç kez olmalıdır (sadece ılık bir formda!).

1 kaşık aloe yaprağı suyuna 5 g koyu bal çözülür. Yemeklerden kısa bir süre önce günde 3 kez küçük bir kaşık alın.

Bir bardak kaynatılmış, 35-40 ° C'ye soğutulmuş, herhangi bir bal 1 kaşık çözülür ve% 6 elma sirkesi bir çay kaşığı ekleyin. Bu çözüm, boğazın sık sık durulanması için uygundur. Buna ek olarak, her yemekten sonra 2-3 yudum içilebilir.

Bir boğazda gargara yapmak için% 30'luk bir bal çözeltisi hazırlayın. Çözünür bal sıcak olmamalıdır, ancak sıcak kaynamış suda (45 ° C'den fazla değil). Bir bardak su üzerinde 3 büyük kaşık bal al. Oluşan çözeltiyi günde 4-5 kez bir boğazla durulayın.

Ballı süt - bu anjin tedavisinin tarifi, çocukluktan herkese tanıdık. Bu çok etkili halk ilacı, anjin, soğuk algınlığı, kuru ve ıslak öksürük için vitamin ve yatıştırıcı bir içecek olarak kullanılır. Balın ılık veya biraz sıcak sütte çözülmesi durumunda en iyi etki elde edilebilir. Bu içeceğin yumuşatıcı etkisini arttırmak için biraz tereyağı ekleyebilirsiniz.

Alerjiye yatkın olan kişilere dikkatle bal kullanılması hatırlanmalıdır. Bal kullanımının kısıtlanması da bir çocuğun bir yıla kadar yaşıdır.

Boğaz ağrısı pancar

Pancar, hangi olmadan borsch pişiremezsiniz, ortaya çıkıyor, boğaz ağrısına karşı çok etkili. boğaz, bademcik iltihabı ve ağrı mukozal şişme yanı sıra bu hastalığın komplikasyonları önlemek için: 2-3 gün anjin nahoş belirtileri ortadan kaldırmak için vitamin, mineral ve önemli organik asitin zengin içeriği sayesinde pancar suyu ya da et suyu ile durulayın ilaç tedavisi ile kombinasyon halinde izin verir.

Pancar suyu hazırlamak çok kolaydır. Bunu yapmak için, onu yıkamak, bir kök temizlemek blender veya rende ile öğütmek ve meyve suyu sıkmak gerekir. Mekanik veya elektrikli meyve sıkacağı kullanabilirsiniz. Taze sıkılmış pancar suyu 200 ml 1 kaşığı (sirke aynı miktarda çekmek için bir kısım su) soğutuldu kaynatıldı, su ile seyreltilmiş,% 6 sirke (yaklaşık 20-25 mi) ilave edin. Elde edilen çözelti, bir su banyosu içinde ya da bir mikrodalga fırın içinde biraz, ısı ile karıştırın ve boğaz en az 5-7 kez her gün yıkayın. Pancar suyu kendi içinde ve soğan, havuç veya kızılcık suyu ile birlikte etkilidir.

Sirke ile pancar çok etkili bir antimikrobiyal, anti-inflamatuar ve analjeziktir. früktoz, sükroz, glükoz: durulama zaman bu bitkisel karbonhidratların bir çok ihtiva ettiği çözelti, boğaz mukoz membranı için tahriş edici değildir. Durulama sırasında pancar suyunu sirke ile yutunuz, hatta hiç de tehlikeli değil. Gerçekten de, taze pancar suyu (pancar ve ham) normal kullanımı sindirimi geliştirmek kanda hemoglobin düzeyini yatarken, sinir sistemini geri kazanılması uykusuzluk, geliştirilmiş hafıza uzanır.

Pancardan, durulama için bir kaynatma hazırlayabilirsiniz. 2 orta boy pancar alın, yıkayın, temizleyin ve bitene kadar kaynatın. Suyu ostuzhennoy ile veya bal limon suyu propolis tentür (yaklaşık 5 ml) ekleyin ve mümkün olduğunca sık her 2-3 saatte boğaz ağrısı durulayın çıkan.

kompres

Göğüs ve boyunun ısınması için angina ıslak kompreslerin tedavisinde çok etkilidir. Enflamatuar sürecin gelişmesini durdurmaya, boğaz ağrısını azaltmaya ve kan dolaşımını artırmaya yardımcı olurlar. Kompresyonların uygulanması için önemli bir koşul normal vücut ısısıdır (36.6?). Hastalığın ilerlemesinin geç safhasında bademcikler bademcikler üzerinde ortaya çıktığında, ısınan kompresler uygulanamaz.

Çocuklar günde 1-2 kez kompres uygulayabilir ve bunu yatmadan önce yapmak daha iyidir. Ayakların da sıcak olması da istenir. Yetişkinler, boğaz ağrısına 3-4 saat süre ile ısınma kompresleri uygulayabilir ve aralarında iki saat ara verir.

Tiroit bezi hariç, komprese boğaza uygulanabilir. Özel hazırlanmış bir çözelti ile emprenye edilen cilt cilde uygulanır. Daha sonra bir polietilen film ile kaplıdır. Yalıtım için tüm bir flanel tabakasıyla örtün ve ardından sıcak bir fular takın. Boğaz ağrılarını tedavi etmek için kullanılabilecek kompresleri iyileştirmek ve ısınmak için birçok reçete vardır.

Bir alkol paketi pişirmek kolaydır. Bunu yapmak için,% 70 tıbbi alkol al ve 1: 1 oranında soğuk kaynamış su ile seyreltin. Daha büyük bir etki elde etmek için, basit bir alkol almayın, fakat otlar üzerinde bir alkol tentürü. Okaliptüs veya lavanta gibi bazı uçucu yağlar birkaç damla düşebilir. Böyle bir kompres yanık olmamak için hassas cilde sahip olanlara dikkatle uygulanmalıdır.

Bir paket haşlanmış patates aşağıdaki gibi hazırlanır: patatesler yıkanır ve bir kabuk ile kaynatılır, daha sonra püre haline getirilir, birkaç damla bir alkol çözeltisi iyot ve bir kaşık bitkisel yağ ilave edilir. Elde edilen kütle bir gazlı bez poşetine yerleştirilir. Patatesin sıcaklığı cilde toleranslı hale geldiğinde, boğaza uygulanır ve boynun etrafına sarar. Böyle bir kompres bütün gece için bile bırakılabilir.

olarak hazırlanan sirke ile ham patates Lapa aşağıdaki gibidir: Kalın kumaştan yapılmış ve boğazına takmak çantaya koyun 1 çorba kaşığı% 6 sirke, eklemek, 2-3 orta boy yumru rendelemek gerekir. Bu çare enflamasyonu mükemmel bir şekilde giderir.

Ballı lahana yaprağı da iyi ısıtır ve inflamatuar süreci durdurur. Lahana yaprağını biraz daha yumuşak yapmak için kaynar su ile dökülmeli ve birkaç dakika bırakılmalıdır. Bundan sonra, ılık bir tabaka su ile ıslatılmış, bal ile bulaşmış ve bu tarafı boynunuza sürülmelidir. Bir filmle üstüne gelin ve bir eşarp takın.

Boğaz ağrısı propolis

Propolis, boğaz ağrısı için yararlı ve etkili bir ilaç olarak kabul edilir. Boğazın herhangi bir aşamasının tedavisi için, küçük parçaları, bir bezelye büyüklüğünü, propolisin çiğnemesi tavsiye edilir. Çok kaliteli olmalı. Bu propolisi ayırt etmek için ağızda uyuşukluk hissi ve yanma hissi kolayca sağlanır.

Boğazınızı yıkamak için, propolis tentürünün bir solüsyonunu hazırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, bir hafta için bir karanlık bir yerde, opak bir kaba yerleştirilir alkol ve tıbbi az (en fazla 10 g), propolis,% 40 konsantrasyonda, seyreltilmiş bir 100 mL alır. Her gün birkaç kez tentür propolisin daha iyi çözülmesini sağlamak için sarsılmalıdır. Bugün tentürü kendiniz hazırlamak gerekli değil, eczanede zaten hazır satın alabilirsiniz.

Daha sonra, elde edilen tentenin 10 ml'sini almanız ve 100 ml sıcak (35 ° C) kaynatılmış su veya herhangi bir bitkisel kaynatma eklemeniz gerekir. Böyle bir çözümün günde 3 ila 5 kez gargara yapılması önerilir (gerekirse daha sık). Propolis infüzyonu, ılık süt veya çay ile seyreltilmiş, anjina ile oral olarak alınabilir.

Alkol tentürüne bir alternatif, herhangi bir miktarda alkolle kontrendike olanlara propolisnoe yağıdır. Bir su banyosunda, 10 g tereyağı eritin ve aynı miktarda propolisle karıştırın. Bu karışımın yemeklerden 20-30 dakika önce 5 ml alınması tavsiye edilir.

Boğaz ağrısından iyot ve lugol

Lugol çözeltisi ve iyot anjinin tedavisi için etkili ajanlardır, ancak sadece kullanımları için kontrendikasyonları olmayanlara uygulanabilirler. Gerçek şu ki iyot alerjik reaksiyona, Quincke'nin ödemine, kovanlarına ve diğer yan etkilere neden olabilir.

İyot ile durulama için bir çözelti aşağıdaki gibi hazırlanır: 200 ml su içinde 1 çay kaşığı sofra tuzu çözülür ve 3-4 kalori iyot eklenir. Bu ilaç ile gargara, hastalığın ilk günlerinde her 2 saatte bir olmalıdır. Aynı şey tuz yerine potasyum permanganat ile hazırlanabilir. Potasyum permanganatı çözerken, konsantrasyonu geçmemeye çok dikkat etmelisiniz. Çözüm biraz pembeleşmiş olmalı.

İyot alkol tentür ek olarak, eczane içinde iyot veya "mavi iyot" satın alabilirsiniz. Boğaz ve iltihaplı bademcikleri yağlayabilirler. Hafif antiseptik, antimikrobiyal ve iyileştirici etkiye sahiptir.

Lugol çözeltisi su bazında ve yumuşatıcı gliserol ilavesiyle hazırlanır. Bir sprey şeklinde ve mukus boğazını tedavi etmek için olağan bir çözüm olarak üretilir. Aktif maddesi moleküler iyodindir, bu nedenle kullanımın kontrendikasyonları alkol için iyodin ile aynıdır.

Bir soda çözeltisi, boğaz ağrısı için en basit ve en güvenli durulama yardımcısıdır. Herkes evde, hatta bir çocuk evinde bile hazırlayabilir. 1 bardak sıcak kaynamış suda 1 küçük kaşık kabartma tozu çözülmeli ve bu boğazı günde birkaç kez durulayın, her 2-3 saatte bir tekrarlayın.

Bu araç, hastalığın başında ve sıklıkla uygularsanız boğaz ağrısı ile başa çıkmaya yardımcı olur. Zayıf alkalin soda çözeltisi sakinleştirici bir etkiye sahiptir, boğazdaki ağrının bir kısmını hafifletir ve biriken mukus içeren patojenleri temizler.

soluk alma

Vücut ısısı anjina ile norm içinde kalırsa, ana tedavi ile kombinasyon halinde, inhalasyonlar kullanılabilir. Annelerimiz ve büyükannelerimiz gibi basit bir şekilde evde ya da özel bir cihazla yapılabilir: bir inhaler veya bir nebulizatör.

inhalasyon ilaçları (klorheksidin hlorfilipt, karbonat), uçucu yağlar ve bitki decoctions (papatya için seçilennergis, analjezik ve anti-inflamatuar etkisi olan kekik, okaliptüs).

Soda ve iyotlu haşlanmış patateslerin de antimikrobiyal etkisi olacaktır. Ancak, sıcak ve uçucu bir tavada veya sıcak et suyu ile bir çaydanlık önünde bir havlu altında teneffüs ederken, dikkatli olmanız gerekir.

Soluma yolu bir doktor ile anlaşılabilir. Genellikle 5 gün ila bir hafta sürer, günde 1-2 inhalasyon yapar. Bu prosedürlere kontrendikasyonlar, solunum sisteminin onkolojik hastalıkları, yüksek tansiyon, sık sık mukoz boğaz kanama eğilimi, artan vücut ısısıdır.

Zencefil ve limon

Zencefil çayı ağrı semptomlarını ve boğaz ağrısının diğer tezahürlerini çabucak ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Taze zencefil kökünden zencefilli bir içecek hazırlayın. Bir karıştırıcı ile bir parça zencefil kökü rendeleyin veya öğütün. 2 çay kaşığı yulaf ezmesi olmalı, 250 ml su ile dökülmeli ve yaklaşık 20 dakika kısık ateşte kaynamaya bırakılmalıdır. Ortaya çıkan et suyu içilebilir veya inhalasyon için kullanılabilir. Çay soğuduğunda 1 kaşık bal ve biraz limon suyu eklemelisiniz.

Limon. Limon yardımıyla, sadece boğazınızdaki ağrıyı azaltmakla kalmaz, aynı zamanda vücut ısınızı da düşürürsünüz. Eğer hafif bir rahatsızlık hissederseniz ve boğaz ağrınız varsa, o zaman 1 orta boy limon (120 gram) alın, yıkayın ya da kaynayan suyla durulayın, dilimlerle kesin ve kabukla birlikte herşeyi yiyin. Limon dilimleri ve limon suyu, bitkisel çayın yanı sıra durulama ve inhalasyon solüsyonlarına eklenebilir.

sarımsak

Tarifler ve halk hekimliğinde sarımsaklı sarımsak kullanma yolları çok çeşitlidir.

Küçük bir sarımsak başını temizleyin ve dişetlerini homojen bir kütleye sürün. 2 yemek kaşığı elma veya şarap sirkesi ekleyin, karıştırın, kapağını bir kapakla kapatın ve buzdolabında 10 saat bekletin. Daha sonra karışıma 2 yemek kaşığı bal ekleyin. Günde birkaç kez küçük bir kaşık alın. Hazırlanan ilacı hemen yutmaya çalışmayın, ancak ağzınızda olabildiğince uzun tutun.

, Sarımsak ve pirzola 2 kafaları temizleyin bal ve mürver Zhmenya hasat edilmiş, kurutulmuş çiçek 3 çorba, bir toz haline ekleyin. Elde edilen karışımı sıcak kaynamış suyla (500-600 mi) dökün, bir havluyla sarın ve 2 saat bekletin. Bundan sonra, süzün ve her saatte 50 ml (1/4 fincan) bir kaynatma yapın.

Taze sıkılmış havuç suyunda, bir çift karanfil doğranmış sarımsak ekleyin. Günde iki defa yemeklerden yarım saat önce içmelisiniz.

Sarımsak suyu yapmak için küçük bir sarımsak başını soyun ve doğrayın. 200 ml ılık kaynatılmış su dökün, ve 30 dakika için karışımı biraz ısınmış bırakın. Birkaç gün boyunca her saat 1 büyük kaşığı sarımsak suyu alın. Angina hızla geri çekiliyor.

kabuğu, pirzola temiz sarımsak Üç karanfil, bir fincan sarımsak hamuru yerleştirin ve sıcak, taze kaynatılmış süt 1 fincan doldurun. Ayağa kalk ve soğumaya bırak ve sonra yavaşça küçük yudumlarda iç.

Günde birkaç kez sarımsak (küçük bir kaşık) taze meyve suyu alırsanız, o zaman herhangi bir bulaşıcı ve viral hastalık çok daha hızlı tedavi edilebilir.

Soyulmuş sarımsak karanfil ağzınızda saklanabilir, periyodik olarak ısırır.

Hidrojen Peroksit

Sodyum iltihabı, bademcik iltihabı, her tür anjin, farenjit: Hidrojen peroksit, daha doğrusu, onun çözüm, birçok hastalığın tedavisinde kullanılır. Çözeltiyi hazırlamak için, bir bardak suya 1 çorba kaşığı eczane hidrojen peroksitin% 3'ünü çözmeniz gerekir. Bu çözüm günde 3-4 kez gargara yapmalıdır. % 3'lük bir peroksit solüsyonunun bile ağız boşluğundaki mukozayı güçlü bir şekilde yakabileceğini, böylece dozu artırıp, önerilen peroksit ve su oranını bağımsız olarak değiştiremeyeceğinizi unutmayın.

Ayrıca peroksit eczane solüsyonunu 1: 1 oranında suyla seyreltebilir ve bu çözeltiyi bademcikler ile tedavi edebilirsiniz. Hydroperite çok güçlü bir oksidasyon kabiliyetine sahiptir ve bu nedenle mukozaya yerleşmiş patojenik mikroorganizmalarla hızla parçalanır.

Aloe, çeşitli hastalıkların tedavisi için halk hekimliğinde sıklıkla kullanılmaktadır. Boğaz ağrısı karşı bademcikler tedavisi için aloe yaprağı suyu kullanımını öneriyoruz. Solunum organlarının uzun süreli ve kronik enflamatuar hastalıklarının tedavisi için, yatmadan önce her gün küçük bir yaprak parçasını kesmek ve tüm gece boyunca yanağa koymanız yararlıdır. Ayrıca durulama ve yutma için aloe içeren karmaşık tentürler hazırlayabilirsiniz.

Bir kaç yaprak aloe alın, yıkayın ve öğütün, 0.5 litrelik bir kap içine koyun, yarım bardak şeker dökün ve peçete ile örtün, karanlık bir yerde 3 gün bekletin. 3 gün sonra, kabına 250 ml votka dökün. 3 gün sonra, elde edilen tenteyi gazlı bez ile sıkın ve yemeklerden önce günde üç kez bir çay kaşığı alın.

3 yaprak aloe koparın, kağıda sarın ve birkaç gün buzdolabına koyun. Daha sonra hazırlanan olgunlaşmış yaprakları bir kıyma makinesinden geçirin veya karıştırıcıyı doğrayın, 500 ml su ekleyin, karışımı yavaşça kaynamaya getirin. Et suyu soğuduğunda, tülbentten geçirin ve her 3 saatte bir boğazınızı yıkayın.

1: 2: 3 oranında aloe, bal ve sıradan votka karışımı, enflamasyonu sıkıştırmak ve rahatlatmak için çok uygundur.

Aloe suyu (1 yemek kaşığı) 20 ml su, 1 tatlı kaşığı soda ve 2 damla iyot ile karıştırın ve boğaz ağrısını yıkayın. Aloe suyunu suyla değil, bitki özüyle karıştırın. Bunun için, St. John's wort, papatya, calendula, adaçayı, muz yaprakları, vb.

Anjina ile yardımcı olan anti-enflamatuar ve vitamin ilacı, aloe suyu ile dogrose bir kaynatmadır. Her yemekten önce 50 ml içilebilir.

Boğaz ağrısı evde nasıl giderilir?

1 numaralı tarif. 1 kısım papatya eczane, 2 kısım ıhlamur çiçeği alıyoruz, elde edilen karışım 1 çorba kaşığı demlendi. kaynar su. 20 dakika bekletin, sonra dikkatlice süzün. Larenks bu infüzyon ile durulama günde 5-6 kez olmalıdır.

2 numaralı yemek tarifi. Atkuyruğu 5 masa kaşığı 15 dakika boyunca 400 ml kaynar su içinde ısrar edilmelidir. Bundan sonra, ortaya çıkan çareyi zorlamak ve daha sonra boğazınızı durulama tavsiye edilir.

Tarif numarası 3. Boğazdan hızla kurtulmak için 2 yemek kaşığı tavsiye edilir. yaprak ahududu yaklaşık 10 dakika kaynar su 1 bardak ısrar ediyor. Böylesine çarpıcı bir infüzyon, anjina ile boğulmak için inanılmaz derecede etkilidir.

Tarif numarası 4. Bu şifalı infüzyon için, 1 bardak rendelenmiş kırmızı pancar, 1 çorba kaşığı sirke% 6 kullanılır. Bütün doğru karışımlar ısrar ediyor ve sıkıyor. Durulama için, mevcut 1-2 çorba kaşığı almak gereklidir.

Tarif numarası 5. Yarım litre suda, 3 çay kaşığı infüze edin. Soğan kabuğu, kaynatın, ısrar edin ve sonra boşaltın. Et suyu kızarıklık ve boğaz ağrısını mükemmel bir şekilde giderir.

6 numaralı yemek tarifi. 6 saat boyunca bir bardak ılık kaynamış su içinde ısrar etmek için 100 gram fırçalanmış ve doğranmış sarımsak. Bu araç, ılık bir biçimde gargara yapmak için günlük olarak kullanılması önerilir.

Tarif numarası 7. Suyu ya da bir muzanın bir kaynatma çok yararlıdır. Et suyu hazırlamak için, 4 taze veya kuru yaprakları alın, 200 ml sıcak su dökün ve 30 dakika ısrar edin. Boğazınızı her 60 dakikada bir durulayın, tadı için biraz bal ekleyebilirsiniz.

Tarif numarası 8. Soluma için özel bir karışım uygulayın. 3 çorba kaşığı almalı. l. adaçayı yaprağı, nane, kekik çimi, okaliptüs yaprağı, papatya, çam tomurcukları, elecampane köklerinin eşit parçalarından oluşan bir karışım. Tercihen doğrudan su ısıtıcısında 500 ml su içinde koyun. Bir çay poşeti üzerine konulan basit bir kağıt hunisiyle böyle bir buharı daha iyi nefes alınız.

9 numaralı yemek tarifi. Angina tedavisinde ana vazgeçilmez araç baldır. Gerçekten çok sayıda hastalık için her derde deva sayılır. Angina ile 3 çorba kaşığı balın 1 çorba kaşığı aloe suyu ile karıştırılması tavsiye edilir. Alınan kitle iltihaplı bademcikler (14 gün boyunca 1 kez / gün) ile bulaşır.

Tarif numarası 10. Propolis ayrıca anjina ile mücadelede çok etkilidir. Soluma için kullanılır. Bunu yapmak için, 1 litre suya 10-15 gram propolis çözün, su banyosunda ısıtıldı ve 15-20 dakika boyunca sabah ve akşamdan solunur.

İltihapla mücadele etmek için lahana yapraklarından yapılan bir kompres kullanın. Hastanın boğazını yapraklarla örtün, üstüne sıcak bir bez. Yapraklar iki saatte bir değiştirilmelidir. Sitrik asit ve limon esansiyel yağları, boğazın mukoza zarında iyi çalışır. Tavsiye yavaş yavaş bir kabuğu ile bir limon yarım çiğnemek. Üç saat sonra tekrarlayın. Boğaz ağrısının tedavisi için yaygın olan araç, aynı zamanda, redüklenmiş bademciklerin yağlandığı, ucuz bir Lugol veya klorofililtil çözeltisidir.

Angina hastasının tahammül etmediği ilaçları almaya zorlanmaması gerektiği unutulmamalıdır. Sadece bir başkasına yardım ettikleri için tedavi için ilaç almayın. Her vakanın kendi yaklaşımına ihtiyacı vardır.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğaz gargarası için bir adaçayı nasıl demlenir

Merhaba sevgili okuyucular. Bugün sage, okaliptüs, papatya, gargara için bir araç olarak konuşmak istiyorum. Boğazın tedavisi için bu reçete çocukluktan bana tanıdık geliyor.

Çocuğunda bir larenjit tedavisi daha

Larenjitin sıklıkla çocukları etkileyen çok ciddi bir hastalık olduğu bilinmektedir. Larinks ve ses tellerinin iltihaplanmasıyla ifade edilir, zordur. Kural olarak, hastalık bir önceki soğuk algınlığı veya grip bir komplikasyonudur.