Loading

Anjin. Halk ilaçları ile hızlı tedavi.

Merhaba sevgili okuyucular. Bir soruda, anjinin ulusal yollarla tedavi edilip edilemeyeceği sorusu. Arkadaşım Nadya bunun mümkün olduğunu söyledi. Çünkü oğlunun sorgularını halk ilaçlarıyla tedavi etti. Çok acı veren bir çocuğu vardı ve birçok ilaç aldılar. Bir güne kadar pankreasla ilgili problemleri olmadıkça aldılar, bir kez daha tedavi edilmeye başladılar. Ve sonbaharda kederli hastalığa yakalandı, antibiyotik içemiyorlardı. Nadia oğlunu halk ilaçlarıyla tedavi etti. Her saat boğazlarını duruladıklarını söylüyor. Elbette korkunçtu, ama başa çıkmışlardı. Nadya zaten öksürük için kullandıkları halk tariflerinden bazılarını benimle paylaştı. Onları "Öksürük için halk ilaçları nelerdir" makalesinde okuyabilirsiniz.

Angina hastalığı oldukça tatsız. Halk ilaçları tarafından boğaz ağrılarının hızlı tedavisi, hoş olmayan belirtilerden kurtulmanıza ve komplikasyonları önlemenize yardımcı olacaktır.

Boğaz ağrısı nedenleri

Anjin nedenleri çoktur, anjinin nedenlerinden biri, vücutta ani bir hipotermidir, sıcaklık dalgalanmalarıdır. İlkbaharda veya sonbaharda genellikle ne olur.

Ve bazı insanlar ayaklarını ısırmaya, soğuk dondurma yemeye, soğuk bir içecek içmeye ya da soğuk suya dalmaya yetecek kadar boğaz ağrısına neden olurlar.

Hasta bir hastayla temas halindeyken boğaz ağrısı ile hasta olabilirsiniz, çünkü bu hastalık havadaki damlacıklar yoluyla bulaşır.

Çeşitli mikroplar anjinaya neden olur, çoğunlukla streptokoklardır.

Angina belirtileri

 • Latince Angina "sıkmak", "sıkmak" anlamına gelir. Angina ile boğazda sıkma veya sıkışma hissi vardır.
 • Anjin belirtileri yutulduğunda ağrı, boğaz ağrısı, boğazda kuruluk, başın aşırı olması, halsizlik, ateştir.
 • Bademcikler üzerinde boğazda plak olabilir.
 • Anjina ile eklemlerde ağrı olabilir.

Kural olarak, zamanında tedaviye başlarsanız, ani olarak hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. 7 gün boyunca iyileşebilirsiniz. Fakat boğaz ağrısı tedavi edilmezse, boğaz ağrısı daha ağır bir şekle dönüşür. Boynun lenf düğümlerinin iltihaplanmasına bağlı olarak şişer, ağzın açılması zordur ve yutulduğunda ağrı daha da kötüleşir. Bütün bu komplikasyonlar nedeniyle çok tehlikelidir.

Angina, diğer hastalıklar gibi, zamanında tedavi edilmelidir. Bugün, kendimi anjinda kullandığım insanların çarelerini anlatacağım. Ama kendinize tanı koymayın ve kendi kendine ilaç kullanmayın, boğaz ağrısına işaret eden ilk belirtilerden emin olun, bir doktora danışın. Halk ilaçları karmaşık tedavide kullanılabilir.

Anjin. Halk ilaçları ile hızlı tedavi

Boğaz ağrısı ile boğaz yıkayın.

Boğazda ilk acı belirtisinde durulama bana yardımcı olur. Bir bardak kaynamış ve ılık su üzerine bir çay kaşığı tuz, bir çay kaşığı soda ve üç damla iyot ekledim. Boğazımı sıcak bir solüsyonla yıkarım.

Geçen sene, tanıdık hemşirem bana çok minnettar olduğum anjina için etkili bir ilaç tavsiye etti. Bir tavuk yumurtasının proteinini almalısınız, hafifçe çatalla fırlatın. Bir bardak ılık su üzerine hafifçe dövülmüş bir yumurta akı, bir çay kaşığı tuz ekleyin ve aynı miktarda sodayı iyice karıştırın.

Su sıcak olmalı, ancak sıcak olmamalıdır, böylece protein pişmez. Böyle bir çözüm gargara gerekir. Günde 5-6 kez boğazımı yıkarım. Böyle bir durulama çok hoş değil, etkili ve etkili olsun. Çünkü bu durulamadan üç gün sonra boğaz ağrım vardı.

Annem bir anjinada hemen okaliptüs üretir. Yarım litre kaynar su için bir çorba kaşığı ot, yaklaşık 2 dakika kaynatın. Yirmi dakika ısrar ederse, filtreler ve ılık çözüm boğazını durulatır. Çim okaliptüs anne bir eczane satın alır.

Hala sıcak bir et suyu ile gargara yapabilirsiniz. Papatya, calendula, St. John's wort, tüm otlar karıştırılır. Kaşığı bu bitkilerin bir karışımını bir litre kaynar su ile yere dökün. Düşük ısıda yaklaşık 2 dakika kaynatın. Yirmi dakika ısrar et. Otlar sıcak kaynatma ile gargara.

Boğaz ağrısı ile pancar suyu durulanır. Bir bardak meyve suyuna bir çay kaşığı sirke% 9 ilave etmelisiniz. Bu ajanı kendimi anjinle kullanmadım. Ama boğaz ağrısı olan arkadaş her zaman pancar suyuyla boğazını durulayıp yardımcı olur.

Angina için mükemmel bir halk ilacı havuç suyu ile gargara.

Angina ile çaylar.

Bir sıcaklıkta, titreme ile, bal ile bir kireç çayı demlemek, mükemmel susuzluğu giderir. Lipa, anti-inflamatuar ve diyaforetik özelliklere sahiptir. Genellikle bir avuç limon alıp bir litre kaynar su, ısrarcı, filtre ile doldururum. Bu çayı tatmak için bal ekliyorum.

Kızılcık çayı. Soğuk algınlığı, titreme, boğaz ağrısı, anjina, grip, kendimi kızılcık çayı yaparım. Sonbaharda kızılcıkları şekerle ovuyorum ve gerekirse bu tür kızılcıklardan lezzetli, vitamin ve sağlıklı çay hazırlarım.

Bir bardak kaşığı bir bardak kaynayan su bardağı şeker ile çırpın, sıcak bir biçimde küçük yudumlarda bir içki içerim. Yabanmersinlerinin faydaları hakkında daha fazla bilgi için, kızılcık tedavisi hakkında, makalemde "Berry kızılcık yararlı özellikleri" okuyun.

Bal ve tereyağı ile süt. Bal ve tereyağlı ılık süt de yardımcı olur. Ama her zamanki yağ yerine, eczaneden tereyağ-kakao aldım. Bir arkadaşımdan piyasaya sürdüğüm süt, paketlerinde süt almıyorum. Bir bardak ılık süt için bir parça kakao yağı ve bir kaşık bal ekleyin. Böyle bir süt gece sarhoş olmalı.

Kekikli çay. Kekik çayı, boğaz ağrısı, soğuk algınlığı, ateş ve titreme ile iyi bir halk ilacıdır.

Ot kekik, antispazmodik, anti-inflamatuar, antiseptik özelliklere sahiptir. Bir çay kaşığı kekik döktüğümde bir bardak kaynar su dökün, yaklaşık 20 dakika boyunca kapalı bir kapta ısrar edin, tadı bal için tadın, sıcak bir biçimde çay içirin.

Anason tohumları. Annem soğuk algınlığı, ses kaybı ile anason tohumu demlemek, bu ilaç bir doktor tarafından tavsiye edildi. Bir çay kaşığı anason tohumu bir bardak kaynar su dökülmeli, birkaç dakika kaynatılmalı, mühürlü bir kapta 20 dakika ısıtılmalı, süzülmeli ve öğünlerden önce günde üç kez 1/4 fincan iki adet alınmalıdır.

Ahudududan çay, kartopu çayı, siyah frenk üzümü çayı içerim. Bu çaylar, anti-enflamatuar, diyaforetik özelliklere sahiptir, ayrıca birçok vitamin içerir.

Boğaz ağrısı için diğer halk ilaçları.

Boğaz ağrısı ile ballı limon ile karıştırılır. Bir bardak doğal bal için yarım bardak limon suyu eklemeniz gerekir. Her şeyi karıştırıyoruz. Her saatte bir çay kaşığı al. Limon suyu kızılcık suyu ile değiştirilebilir.

Angina ile propolis çok iyi çalışıyor. Bir tırnağın büyüklüğüne bir parça propolis almanız gerekiyor. Bu propolis parçası, tercihen yemeklerden sonra çiğnenmelidir.

Çam tomurcuklarının solunmasını sağlayabilirsiniz. Çam tomurcuklarını bir litre kaynar su üzerine kaşıkla, 5 dakika kaynatın, buharla yıkayın. Çam tomurcuklarında, son zamanlarda blogda yazdım, çam tomurcukları hakkında bilgi, makalemde okuyabilirsiniz "Çam böbrek şifa özellikleri."

Anjina ile yatak istirahatine ihtiyacın var. Süt ve sebze diyetini gözlemleyin. Diyetinizde daha fazla C vitamini olmalıdır. Ayrıca ahududu, kartopu, ıhlamur, kızılcık, kekik, kadife çiçeği, papatya, kuru elmanın kaynatılmasından çok fazla çay içmek gerekir.

İşte burada bir anjinin ulusal ajanlarla hızlı tedavisi. Ve anjina için hangi halk ilaçlarını kullanıyorsunuz? Yorumlarda lütfen aşağıdan paylaşın.

Boğaz ağrısı, yüksek ateş, hemen bir doktora danışın. Sadece bir doktor size doğru bir teşhis verebilir, boğaz ağrınız olsun ya da olmasın. Sağlıklı ol.

Ve hala sorularınız varsa, Angina'nın "Live Healthily" programının videosunu izlemenizi tavsiye ederim.

Angina'nın Halk İhtilafları ile En İyi 10 Tedavi Yöntemi

Üst solunum yolunu etkileyen çeşitli hastalıklar arasında, prevalansındaki ilk yerlerden biri anjinadır, çünkü bu hastalık her yaştan insanı etkileyebilir. Kural olarak, sonbahar mevsiminde en yüksek insidansı düşer, ancak yaz mevsiminde boğazını buz gibi soğuk içecekler veya dondurma ile soğutmak, böylece enfeksiyon için “kapıyı açmak” mümkündür. Her şeyden önce, patojenik mikroorganizmaların saldırısı larinks ve palatine bademcikler tarafından etkilenir, daha sonra nazofarenks ve dil etkilenir. Çocuklar özellikle anaokullarında ve okullarda bu bakteriyel hastalıkla enfeksiyona eğilimlidirler, anjina salgına dönüşür. Herhangi bir enfeksiyöz lezyonun insan vücudu için çok tehlikeli olduğu göz önüne alındığında, boğazda terleme ve ağrı hissi ilkinde bir doktora danışmak gerekir. Doktor antibiyotikleri reçete edecektir ve tam iyileşme sağlanana kadar tüm tedavi sürecini kontrol altında tutacaktır. İlaç tedavisine ek olarak, evde boğaz ağrısının tedavisi ile hastanın durumunun önemli ölçüde hafifletilmesi mümkündür.

Hastalığın nedenleri

Bu patolojinin ana patojenleri pnömokok, Staphylococcus aureus ve çeşitli streptokok enfeksiyonu türleridir. Bu bakteriler, hasta sağlıklı bir insanla yakın temas halindeyken esas olarak havadaki damlacıklarla bulaşır. Ayrıca, sıklıkla anjina, hipotermi, bağışıklığın azalması veya akut solunum yolu viral enfeksiyonundan sonra zayıflamış bir organizmaya karşı ortaya çıkar. Bu ciddi hastalığın ciddi komplikasyonların gelişmesi nedeniyle tehlikeli olduğunu hatırlamak önemlidir. Yenmek lymphadenoid halka yutak ve bademcik sinüzit, otit, lenfadenit, sinüzit gelişimini neden irinli paranazal sinüslerde birikimlerini ve çevresindeki organların iltihabı neden olabilir. Ve anjin en tatsız sonucu kan dolaşımına ait bakteriler kardiyovasküler sisteme almak ve bu tür romatizmal kalp hastalığı ve romatizma gibi tehlikeli komplikasyonlara neden olabilir.

semptomlar

Belki de, her erkeğin hayatında en az bir kez, boğaz ağrısı vardı, bu nedenle bu rahatsızlığın belirtileri iyi bilinir. Halihazırda 2 ila 3 gün süren kuluçka döneminde, boğazda hoş olmayan bir his vardır. Genellikle çoğul pürülan plak ışık renk oluşturmak için en yüksek değerler, titreme, boğaz ağrısı kızarma ve bademcik yutma şişlik vücut sıcaklığındaki artışı: hastalığın akut şeklini alır sonra bir kapak, ancak hemen ortaya semptomlar belirgin. Bakteriler tarafından salgılanan toksinler, vücudun sarhoşluğuna neden olur, bu da güç, uyuşukluk, şiddetli zayıflık ve hatta bazen kas ve eklem ağrılarında bir düşüşle birlikte görülür.

Anjina kontrolü için genel öneriler

Kuşkusuz böylesine ciddi bir durum söz konusu olduğunda, yatak istirahati gereklidir, hastanın sağlıklı kişilerle temasını sınırlandırır ve yüksek sıcaklıkta vücudun susuz kalmasını önlemek için tüketilen sıvı miktarını arttırır. İçme enfekte bademciklere zarar vermemek için ılık olmalıdır. Sütün yanı sıra, doğal takviyeleri içeren vitaminler ile günde birkaç kez içilmesi tavsiye edilir: limonlu çay, meyve suları, kuşburnu soğanı. Tedavi sırasında, baharatlı, tuzlu, yağlı yiyeceklerin tüketimini dışlamak gerekli olacaktır. Baharat ve baharatların kullanımının yanı sıra, boğazın yüzeyini tahriş ederek sigara içilmesini de reddetmek gerekecektir. gargara, inhalasyon, sıkıştırır, iç alımı decoctions ve infüzyonlar: Ve tabii ki, reçeteli ilaçlar ile de birlikte düzenli geleneksel tıbbın yöntemlerine dayalı, zaman olayı ile test edilmelidir.

durulama

Bu prosedür, anjina tedavisinde özellikle popülerdir, çünkü aynı anda birkaç işlevi yerine getirir: zararlı bakterilerin çoğalmasını engeller, yutulduğunda acı verici hisleri kolaylaştırır, bademcik iltihabını hafifletir. Hazırlanan durulama çözeltisi aşırı derecede soğuk veya sıcak olmamalıdır. Oda sıcaklığı ise en iyisidir. Bu işlemi yapmak için başınızı geriye doğru yatırmanız, nefesini tutmanız ve tercihen dilinizi çıkarmanız gerekir, böylece iyileşme sıvısı farenksin içine daha derine iner. Larinksin iyice yıkanması en az bir dakika süreyle yapılmalıdır. Ve gün boyunca, her 1.5 ila 2 saatte bir durulama yapılması gerekecektir.

1. deniz suyu ile durulayın

Denize yakın mesafede yaşayacak kadar şanslı olan insanlar, boğazda durulama için deniz suyunu başarıyla kullanıyorlar. Bademcik iltihaplanmasını ve şişmesini mükemmel bir şekilde giderir, iyileştirir ve dezenfekte eder. Tabii ki, bu seçenek herkes için geçerli değildir, bu yüzden sudan uzak mega şehirlerin sakinleri bağımsız olarak deniz suyu analoğu hazırlayabilirler. Bunu yapmak için, bir bardak ılık kaynamış suya bir çay kaşığı tuz, yarım çay kaşığı kabartma tozu ve 10 damla iyot çözülmelidir. Bu tür içerikler her evde mevcuttur, bu nedenle bu ilacın hazırlanışı, kullanmadan önce yeni bir çözüm hazırlamanız gerektiğinde her zaman külfetli değildir. Hastalığın yüksekliğinde, durulama prosedürünün her 2 saatte bir tekrarlanması önerilir.

2. adaçayı suyu ile durulayın

Boğaz ağrısı tedavisinde çok iyi bir sonuç adaçayı kullanımıdır. Bu şifalı bitki, palatine bademciklerdeki enflamatuar süreci etkili bir şekilde ortadan kaldırır ve hasta kişinin refahını önemli ölçüde kolaylaştırır. Bir tıbbi ürünün hazırlanması için, doğranmış adaçayı yaprakları birkaç yemek kaşığı alın, iki bardak su dökün, kaynatın ve 15 dakika kısık ateşte ısıtmak için bırakın. Daha sonra et suyunun yaklaşık yarım saat boyunca dik olmasına, süzülmesine, soğumaya ve 1: 1 oranında ılık suyla seyreltilmesine izin vermeniz gerekir. Adaçayı kaynatması 2 saat arayla gargara yapmalıdır.

3. elecampane infüzyonu ile durulayın

Angina'nın en karakteristik semptomu yutulduğunda şiddetli ağrı olduğundan, güvenli bir doğal ağrı kesiciye ihtiyaç vardır. Bu nitelikler, halk şifacılarının genellikle gargara yapmak için kullandıkları bir fil bitkisi ile aşılanır. Çok basit bir şekilde hazırlayın: bir çorba kaşığı kuru ot elecampane bir bardak kaynar su dökün, ısı sarın ve 2 saat demlendirin. Ev tıbbı rahat bir oda sıcaklığına kadar soğuduktan sonra, boğaz ağrınızı yıkayabilir ve tedavi edici etkisini güçlendirmek için boynunuzu bir yün atkıyla bağlamanız tavsiye edilir. Elecampane infüzyonu durulama prosedürü, özellikle hastalığın ilk günlerinde mümkün olduğunca sık yapılmalıdır.

soluk alma

Üst solunum yolunun yenilgisiyle, bir buhar bulutu içinde çözünmüş ilaçların solunmasını ima eden inhalasyon, her zaman etkili bir terapötik madde olarak kabul edildi. Terapötik maddelerin en küçük parçacıkları hızla orofarenksin mukoza zarlarına emilir ve etkili bir terapötik etkiye sahiptir. Bu prosedürü gerçekleştirilmesi için en basit yol, hasta kişinin havlu sıcak su bir kap üzerine eğilerek sarılan ve et suları, bitkisel ya da yağların özler nefes ilave olarak buhar inhalasyon vardır. Fakat hepsi tıbbi cihazların modern başarılarından yararlanmak için en iyisidir - özel bir nebulizatör cihazı. Yardımı ile küçük çocuklara bile inhalasyon yapmak güvenlidir. Sadece anjin ile bu prosedürün bademciklere yüksek sıcaklıkta ve pürülan (foliküler) hasarda gerçekleştirilemeyeceğini unutmayın.

4. Patates inhalasyonları

Birçoğumuz, bir çift haşlanmış patatesleri teneffüs ederek, anjini tedavi etmenin yaygın ve çok etkili "büyükannesi" yönteminin farkındayız. Soluma için, bu sebzenin birkaç yumruları, karakteristik bir patates kokusu ortaya çıkana kadar kaynatılmalıdır. Sadece pişirirken, az miktarda sıvı kullanın, böylece buhar patateslerden çıkar. Etkisini arttırmak için, bazıları konteynere biraz iyot ve kabartma tozu içeren bir çay kaşığı ekleyin. Anjina ile koşulu rahatlatmak için, patates buharı günde birkaç kez en az 10 dakika süreyle solunur.

John's wort ve papatya 5. solunum

İyi bilinen bir şifalı bitki olan St. John's wort, kayda değer bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir ve papatya, damar genişletici, diyaforetik ve lokal anestezik özelliğe sahiptir. inhalasyon işlemi gerçekleştirilmesi için sıcak su karışımı litre dökün ve beş dakika boyunca düşük ısı kaynatıldı, 3 yemek kaşığı Hypericum ile kurutuldu ve toz haline getirilmiş papatya 2 çorba kaşığı gerekir. Hazırlanmış et suyuna, herhangi bir iğne yapraklı ağacın içine birkaç damla esansiyel yağ eklenmesi iyi bir şeydir. Angina çiftleriyle, şifalı bitkilerden gelen, 15 dakika, günde 5-6 kez nefes almanız gerekir.

6. Sarımsak inhalasyonları

Bir başka basit, etkili ve bademcik iltihabı için ciddi bir mali tedavi yöntemi gerektirmeyen sıradan sarımsak. İçerdiği fitokitler güçlü bir antimikrobiyal (bakterisidal) aktiviteye sahiptir. Bu durumda sarımsak, su ile pişirmek veya karıştırmak için gerekli değildir. Soluma prosedürü için, kapalı bir kapak ile boş ısıtılmış bir su ısıtıcısının kullanılması tercih edilir; bunun içinde ilk önce uygulanan ezilmiş sarımsak kütlesiyle bir bandaj koymanız gerekir. Solunum prosedürü, su ısıtıcısının ucundan gerçekleştirilir. Sarımsak buharının sadece larinkste değil, aynı zamanda nazofarenks içine de nüfuz ettiği terapötik etkiyi yapması için, teneffüs edildiğinde burnu sıkıştırmanız önerilir. Bu halk ilaçlarının düzenli olarak teneffüs edilmesi (haftada bir gün için 6 - 8 işlem), üç kuşun tek bir taşla öldürülmesine yardımcı olacaktır: bademcik iltihabı, burun akıntısı ve öksürük.

Ağızdan kullanım için ev ilaçları

anjin tedavisinde sadece da ağızdan alınan çeşitli tıbbi maddeler, durulama ve inhalasyon, ancak yardımcı olur., Vücut ısısını düşürmek ağrıyı azaltmak, iltihabı azaltmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmenin: Özellikle, yabani gül, kızılcık, frenküzümü etkisi ve ev tıbbi demlemelerden arı ortamlarının atık ürünleri vücudun iç kısmında harikalar yaratabilir doğal bitkisel maddeler dayanılarak hazırlanır.

7. Propolis

Bu arı ürününün antienflamatuar, antimikrobiyal ve analjezik özellikleri, sağlığına kayıtsız olmayan herkes tarafından bilinir. Bu nedenle propolis uzun süre solunum yolu-viral ve bulaşıcı hastalıklarla mücadelede kullanılmıştır. Propolis'ten angina ile tıbbi bir iksir hazırlamak gerekmeyecek. Çiğneme sakızı gibi her öğünden sonra ağzı yavaşça çiğnemek çok yararlıdır. Oral kavitede küçük bir yanma hissi ortaya çıkarsa, bu ürünün yüksek kalitesini gösterir. Bazı insanlar, yatağa gitmeden önce yanağına bir parça propolis yerleştirmeye bile cesaret edebilirler, böylece bu eşsiz doğal madde tüm gece boyunca hastalıkla savaşır.

8. Ahududu, zencefil ve balın infüzyonu

Boğucu bir boğaz olduğunda, halk şifacıları bir mucize infüzyonunu, vücut sıcaklığını mükemmel bir şekilde düşürmeyi, bademcik iltihabını ortadan kaldırmayı ve boğazda ağrıyı durdurmayı şiddetle tavsiye ederler. Bu etkili ev ilaçlarının günlük olarak, tercihen akşamları pişirilmesi gerekecektir. 100 gram ezilmiş ahududu, 5 gram rendelenmiş zencefil kökü, 10 gram doğal balın karıştırılması ve bir çay kaşığı zeytinyağı ilave edilmesi gerekecektir. Elde edilen karışım 300 mililitre kaynar su ile doldurulmalı, infüzyonlu kap sıcak bir şekilde sarılmalı ve bütün gece ısrar etmelidir. Sabahları, yemek yemeden yarım saat önce günde üç kez (sabah, öğleden sonra ve akşam) gerinmek ve almak için iyileştirici bir ilaç. Ahududu, zencefil ve bal - angina hızla geçecek!

9. Yün yağı ile bademciklerin yağlanması

Boğaz ağrısına eğilimli ve sıklıkla bademcik iltihabı olan kişiler, iltihap önleyici özellikleri olan ev tıbbı göğsünde köknar bulundurmalıdır. Bademcikleri yağlamak için çok etkilidir. Bu prosedür için yağ almak ve yavaşça gırtlak içine atmanız gereken tek kullanımlık bir tıbbi şırınga kullanmak en iyisidir. Sonuç olarak, köknar yağı terapötik etkisini doğrudan enfeksiyon kaynağında kullanır. Etkisini arttırmak için, bu şifa yağını bademciklerin bulunduğu bölgedeki boyun bölgesiyle yağlayabilirsiniz. Böyle bir lokal tedavi günde en az iki kez önerilir.

10. Alkol sıkıştırması

Son olarak, bir anjina - bir kompres durumunda iyileşmeyi önemli ölçüde hızlandıran bir daha yararlı prosedürden söz edilemez. Yayılan ısı, kan damarlarının genişlemesini ve etkilenen bademciklerin dokularında kan akışının iyileşmesini sağlar, bu da ağrı ve iltihapların geri çekilmesine neden olur. Medikal kompresin hazırlanması için, genellikle bir kısmı yanmayı önlemek için iki kısım su ile seyreltilmiş saf tıbbi alkol kullanılır. Alkol solüsyonunda bir parça pamuklu kumaşı nemlendirmeniz, boğaz ağrısına takmanız, bir polietilen filmle örtmeniz ve bandajı bandajla sabitlemeniz veya boynu bir yün atkı ile sarmanız gerekir. Bu arada, alkolü seyrelttiğinizde, su bir calendula ya da papatya bir kaynatma ile değiştirilebilir. Alkol kompresyonu her gün 2 - 3 saat boyunca konulur, ancak bademcikler üzerinde sadece yüksek ateş ve pürülan döküntüler olmadığında.

Bu hastalığın yaygın yaygınlığı göz önüne alındığında, halk ilaçları tarafından boğaz ağrısı tedavisi için çeşitli reçeteler çok çeşitli var. Ama unutmamak gerekir ki bu bir bulaşıcı hastalıktır. Ve bugün bakteri için en iyi ilaç, antibiyotiktir. Bu nedenle, antibiyotik tedavisi olmaksızın ve ilgili hekimin tüm reçetelerine sıkı sıkıya uyulmaması ile birlikte sunulamaz. Günümüzde çoğunlukla anjin ile birlikte Amoksiklav, Eritromisin, Amoksisilin, Bioparoks gibi antibiyotikler kullanılır. İlaç almayı ve sadece halk yöntemleriyle tedavi edilmeyi reddedin, hiçbir durumda imkansız değildir. Terapötik süreci, ciddi ve hatta bazen hayatı tehdit eden komplikasyonların gelişme riskini dışlayacak şekilde yürütmek önemlidir. Kendine iyi bak, doğru davran.

Yetişkinlerde ve çocuklarda halk ilaçları ile angina tedavi nasıl

Angina, mikropların bademciklere nüfuz etmesi sonucu ortaya çıkan bulaşıcı bir hastalık olarak kabul edilir. Hastalığın gelişimi virüsler ve bakterilerden kaynaklanır. Bağışıklık fonksiyonunun zayıflamasıyla aktif olarak çoğalmaya başlarlar. Hastalığın üstesinden gelmek için tıbbi sürece başlamak acildir. Birçok uzman ilaçlar reçete. Ancak hastalar halk ilaçları ile quinsy'yi tedavi etmeye çalışırlar.

Angina belirtileri

Bugüne kadar, özellikle iki ila on yaş arasındaki çocuklarda bademcik iltihabı oldukça sık görülür. Angina'nın ana belirtileri aşağıdakileri içerir.

 • Boğazın şiddetli kızarması.
 • Ağız boşluğunda en yakın dokuların ödemi.
 • Sıcaklığı yükseltmek.
 • Yutma sırasında artan boğaz ağrısı.
 • Bademcikler üzerindeki plak veya püstüllerin görünümü.
 • Kulaklarda acı hissi.

Öksürük ve burun akıntısı son derece nadirdir ve sadece anjinin grip veya soğuk algınlığı olduğu durumlarda geçerlidir.
Bu hastalığın tedavisi zamanında başlamışsa, o zaman hastalığı üç ila yedi gün içinde elimine eder. Semptomları görmezden gelirseniz, hasta komplikasyonlara yol açar. İlaca başvurmadan hastalıktan kurtulmak için, halk ilaçlarıyla angina'yı nasıl tedavi edeceğinizi bilmelisiniz.

Boğaz ağrısı tedavisinde propolis kullanımı

Angina'nın popüler tedavisi propolis kullanımını içerir. Bu ürün, angina karşı uygun ve etkilidir. Propolis'in birçok kullanışlı özelliği vardır.

Tedavi süreci içerir.

 1. Propolis tentürü kullanımı. Eczanede satılır ve aynı zamanda maliyeti düşüktür. Kullanmak için pamuklu ped veya asa almanız ve bir tentürde nemlendirmeniz gerekir. Sonra iltihaplı bademcikler yağlayın. Prosedür günde dört ila beş defa tekrarlanmalıdır.
 2. Yumru propolis uygulaması. Bu bademcik iltihabını tedavi etmek için, ürünün küçük bir parçasını gece çiğnemeye yeterli olduğuna inanılmaktadır.
 3. Geceleri propolis ile süt içiyor. Bademcik iltihabı tedavisi için mükemmel bir ilaçtır. Bir bardak taze süt almak ve altmış derece bir sıcaklığa kadar ısıtmak gereklidir. Sonra üç ila yedi damla propolis tentürüne ekleyin. Dozaj hastanın yaşına bağlıdır.

Bu aracın üç yaşın altındaki çocuklarda kullanılması tavsiye edilmez. Diğer arı ürünleri gibi, propolis de bebekte alerjik reaksiyona neden olabilir.

Anjina tedavisi için bal kullanımı

Boğaz ağrısı hızla kurtulmak için, halk ilaçları bal kullanımını içerir. Propolisin aksine, bal sadece mikropları yok etmekle kalmaz, aynı zamanda bağışıklık fonksiyonunu da güçlendiren birçok mikro element içerir.

Bademcik iltihabı tedavisi için iyi bilinen halk tarifleri aşağıdakileri içerir.

 1. Balın tereyağı, süt ve soda ile kombinasyonu. Bir içki yapmak için bir bardak süt almanız ve elli - altmış derece sıcaklığa kadar ısıtmanız gerekir. Sonra küçük bir parça tereyağı eritin, sütü ekleyin ve bir kaşık soda ve bal ile seyreltin. Köpük oluşana kadar iyice karıştırın. Günde iki kez küçük yudumlarda bir şeyler içer. Bu araç sadece boğazdaki ağrıyı hafifletmeye değil, aynı zamanda kayıp sesi geri kazandırmaya da yardımcı olur.
 2. Aloe, şarap ve balın birleşimi. Bir şeyler içmek için bir bardak kırmızı şarap alın, üzerine aloe ve balın ezilmiş yapraklarını ekleyin. İyice karıştırın ve bir kavanoza aktarın. Ardından bir kapakla kapatın ve koyu bir bezle sarın. Karanlık bir yere koyun ve beş gün bekletin. Hazır içecek, yemeklerden önce bir saat boyunca günde üç kez tüketilmelidir.
 3. Kırmızı biber ve balın bir kombinasyonu. Ilacı hazırlamak için kırmızı acı biberi alın ve öğütülmüş kavurma haline getirin. Daha sonra iki yemek kaşığı sıvı bal ekleyin. Elde edilen karışım iyice karıştırılmalı ve her 30 dakikada bir alınmalıdır.

Bal da alerjik reaksiyona neden olabilir. Bu nedenle, iki yaşın altındaki çocuklar bu bilgileri doktor bilgisi olmadan kullanmamalıdır.

Anjin tedavisi için kompresler

Anjina tedavisi için halk ilaçları, kompreslerin kullanımını içerir. Acıyı çabucak ortadan kaldırmaya ve iyileşmeye yardımcı olurlar. Ancak bu yöntemin birkaç kontrendikasyon vardır.

 • Pürülan boğaz ağrısının varlığı.
 • Deride dermatit varlığı.
 • Alerjik reaksiyonların varlığı.
 • Kalp ve kan damarları hastalıkları.
 • Yüksek sıcaklık
 • Tümörlerin oluşumu.
 • Hastalığın akut bir dönemi.

En iyi tarifler aşağıdaki kompresleri içerir.

 1. Votka Sıkıştır. Boğazı iyi ısıtır ve kan dolaşımını ve lenf akışını arttırır. İlk önce votka ve sudan oluşan bir çözüm hazırlamanız gerekiyor. Bire iki oranında karıştırılmaları gerekiyor. Daha sonra çözelti, otuz sekiz derece sıcaklığa kadar ısıtılmalıdır. Tülbent'i dört parçaya katlayın ve karışıma batırın. Bandajı alt çenenin altındaki bölgeye uygulayın. Tiroid bezinde solüsyondan kaçınılmalıdır. Üst bir paket ve bir havlu ile kaplı olmalıdır. Isınma için yün atkı giyerlerdi. Prosedür yetişkinler için günde sadece iki kez önerilir.
 2. Patates Sıkıştırması. Bu yöntem çocuklar için önerilir. Sıkıştırmayı hazırlamak için, yaklaşık beş patates kaynatmanız gerekir. Ondan sonra iyice ezin ve elde edilen karışımı gazlı beze yerleştirin. Biraz soğumaya bırakın, sonra boğaza uygulayın. Bir çanta ve bir havlu ile. Sıkıştırma 30 dakikadan fazla olmamalıdır. Prosedürün günde iki kez yapılması tavsiye edilir.
 3. Patates geceleri sıkıştırın. Patatesleri kaynatıp patates püresi yapmalısın. Sonra bir kaşık dolusu tereyağı ekleyin. Karışımı iyice karıştırın ve birkaç damla iyot ekleyin. Elde edilen karışım pansuman üzerine yayılmalı ve boğaza uygulanmalıdır. Gazlı bezin üstünde bir yün atkı yatıyordu. Kompresin bir gecede bırakılması tavsiye edilir.

Boğaz ağrısı tedavisi için boğaz durulayın

Birçok hasta, boğaz ağrısını hızlı bir şekilde nasıl tedavi edeceğiyle ilgili bir soru sormaktadır. Kişiyi ayaklarına anında kaldıran birçok ilaç var. Ve bu tür tedavinin toplam süresi beş ila yedi gün arasında olacaktır. Ancak boğaz ağrısına karşı hiçbir iyileşme süreci gargara yapmadan yapamaz.

Bu prosedür, tüm geleneksel tıp yöntemlerinin en etkili olduğu düşünülmektedir. Oral boşluğun durulanması sırasında, ajan doğrudan lezyona etki eder. Tüm zararlı maddeler, irin ve bakteriler boğazdan yıkanır. Yani, kurtarma çok daha hızlıdır.

Bu tedavi yönteminin kontrendikasyonları yoktur. Gebelik ve emzirme döneminde kronik bademcik iltihabı ile her türlü anjin için kullanılabilir.

En ünlü tarifleri içerir.

 1. Aynısafa. Durulama solüsyonu hazırlamak için yüz mililitre ılık su almanız ve iki tane marigold tentürü eklemeniz gerekir. İşlemin, boğaz ağrısının başlangıcından sonraki ilk iki günde 1-2 saatte bir yapılması önerilir. Üçüncü ve sonraki günlerde, prosedürlerin sayısı üç kez azaltılabilir.
 2. Tuz ve iyot. En basit, uygun fiyatlı ve etkili yol iyot tuzu çözeltisinin kullanılmasıdır. Bunu yapmak için bir bardak ılık su almanız, bir kaşık dolusu tuz ve soda eklemeniz gerekir. Elde edilen çözeltide birkaç damla iyot seyreltilir.
 3. Med. Çözeltiyi hazırlamak için bir bardak ılık su almanız ve bir kaşık dolusu sıvı, şekersiz balı eklemeniz gerekir. Prosedürün, hastalığın şiddetine bağlı olarak günde altı ila on defa yapılması önerilir.
 4. Muz. Bu bitki antiseptik özelliklerine sahiptir. Antik çağlardan beri herkes, bir yara meydana geldiğinde, etkilenen bölgeye bir yaprak eklemenin yeterli olduğunu bilir. Boğazınızı yıkamak için, bir infüzyon infüzyonu kullanın. Bunu yapmak için bitkinin dört yaprağı almanız ve ince kesmeniz gerekiyor. Sonra bir bardak koyun ve kaynamış su ile dökün. Otuz dakika bekletin ve sonra süzün ve gargara yapın. Prosedür her iki ila üç saat arasında olmalıdır.
 5. Bir muz, kadife çiçeği ve solucan karışımı. İnfüzyonun hazırlanması için bitkilerin eşit oranlarda alınması gereklidir. Sonra kaynamış su dökün ve on dakika boyunca yavaş ateşte koyun. On beş dakika beklemeye ve soğumaya bırakın. Gargara günde altı kez durulama.

Boğaz ağrısı tedavisinde diğer halk yöntemleri

Bir hasta kronik bademcik iltihabı gösterirse, halk ilaçları da yardımcı olabilir. Sıklıkla, hastalık tedavi edilmeyen hastalıklar ve zayıflamış bir bağışıklık işlevi sonucu gelişir. Bunu önlemek için halk tedavisine başvurmak gerekir. Bu içerir.

 • İyot uygulaması. Bademcikleri yağlamak için bir araç yapar. Bunu yapmak için, bir ila iki oranında iyot ve gliserin almanız ve karışımı iyice karıştırmanız gerekir. Daha sonra pamuklu ped veya asa almalı ve ürün ile nemlendirmelisiniz. Bademcikler günde dört kez kadar yağlanmalıdır.
 • Acı biberli süt içilir. Ürünü hazırlamak için bir bardak süt almanız ve altmış derece sıcaklığa kadar ısıtmanız gerekir. Daha sonra zerdeçal ve kırmızı biber şeklinde bir baharat karışımı ekleyin. İyice karıştırın ve tam iyileşene kadar devam edin.
 • Sebze suyu yiyor. Bu yöntem sadece erken bir iyileşmeyi değil, aynı zamanda bağışıklık kuvvetlerini güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Bir içecek hazırlamak için, haşlanmış havuç, pancar ve taze salatalık almak için tavsiye edilir. Hepsi tülbent suyu ile dikkatlice rendeleyin ve sıkın. Semptomlar tamamen yok olana kadar her gün içilmelidir.
 • Bitkisel koleksiyonun kullanımı. Şifalı otlar sadece hızlı bir iyileşmeye yol açmaz, aynı zamanda mikroplarla savaşır ve iç sistemlerin işleyişini iyileştirir. Bir içecek yapmak için yirmi gram ısırgan otu, St. John's wort, çam tomurcukları, ayranın kökleri, dize, tarla atkuyruğu ve kızılcık almak gerekir. Karışımı kaynamış su ile karıştırın ve iki ila üç saat demleyelim. Yarım bardak için günde üç kez ilacı tüketmeniz gerekiyor.
 • Şifalı bitkilerin infüzyonunun kullanımı. Suyu hazırlamak için adaçayı, ahududu meyvelerini, nane, çam tomurcuklarını ve althea kökü almalısınız. Tüm malzemeler karıştırılır ve kaynamış su ile dökülür. Birkaç saatliğine demlensin. Tamamen iyileşene kadar yarım bardak bir kaynatma günde üç kez alın.

Halk ilaçları her zaman iyileşmeye yardımcı oldu. Ancak tedavi süresi on güne kadar artacaktır. Ayrıca dikkat edilmesi gereken, halk yöntemlerinin ek bir terapi olarak kullanılması gerektiğidir. Bu durumda, ana tedavi ilaçları almayı içerir. İlk belirtiler varsa, doktora gitmekten çekinmeyin.

Yetişkinlerde boğaz ağrısı için halk ilaçları

Anjin tedavisi için alternatif ilaç araçlarının ilaçlara göre birçok avantajı olduğu bilinmektedir: vücut üzerinde yumuşak bir etkiye sahiptir, mevcut bileşenlerin kullanımını ima eder, yan etki vermez ve aşırı doza yol açmaz.

Evde boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir

Anjina ile komplikasyonların gelişmesini önlemek için, hastalığın tedavisine zamanında başlanmalıdır. Odanın düzenli olarak havalandırılması, yatak istirahati, bol miktarda ılık içecek, odanın sıklıkla ıslak temizliği ve diyetle yapılan yemeklerle hastanın sağlığının bozulması engellenir. Ayrıca, diğer aile bireylerine enfeksiyonun yayılmasını önlemek için, hastayı ayrı bir odada ayırarak kişisel çatal-bıçak takımı ve hijyen ürünleri temin edebilirsiniz. Yukarıdaki önlemlere ek olarak, doktor tarafından reçete edilen ilaçların kullanımı ve halk ilaçları gereklidir.

Bir anjina ile gargara yapmaktan

Boğaz ağrısı için zorunlu prosedür durulamadır. Bu tedbirin yardımıyla, boğaz ağrısı semptomlarını hafifletmek, iltihabı gidermek ve iyileşmeyi hızlandırmak mümkündür. Yetişkinlerde boğaz ağrısı için halkın ilaçlarının maksimum etkinliğe sahip olması, bunları eczane ilaçlarıyla birleştirmeniz önerilir. Tedavinin başlangıcından önce doktora gitmeniz gerekir. Evde durulama ile angina nasıl tedavi edilir:

 1. İyot, soda ve tuz. Boğaz ağrısından, bu tür bir çözeltiyi durulamada yardımcı olur veya yardımcı olur: ılık suda 1.L. tuz ve kabartma tozu yanı sıra 4 damla iyot. İlaçları günde en az dört kez kullanın. İyileşene kadar prosedürü uygulayın.
 2. Adaçayı infüzyonu. Enflamasyonu gidermek için, günde 3-4 kez boğaz, sıcak bir et suyu ile durulanır (sıcak işlem gerçekleştirilemez). Hazırlanması için, yarım saat boyunca 250 ml kaynar su içinde 2 çorba kaşığı ada ısrar etmelisiniz. Sıvı filtrelendikten sonra.
 3. Papatya çiçeği ve kadife çiçeği. Bu çare, günde en az 4-5 kez anjinin hoş olmayan semptomlarını gidermek için boğazı durulamakta ve et suyunu bir dakikalığına ağzınızda tutar. Bunu yapmak için, bir bardak kaynar su 2 yemek kaşığı kaynar. l. Bitkisel karışım, sıvının soğumasını bekleyin ve süzgeçten geçirin.
 4. Erişkinlerde boğaz ağrısına karşı muzun kaynatılması. Taze, ancak izin verilen ve bitkinin kurutulmuş yaprakları kullanmak daha iyidir. Bir bardak kaynar suya 4 yaprak koyunuz, 30 dakika bekleyiniz ve durulamaya başlayabilirsiniz. Beklenen etkiyi elde etmek için, prosedürü günde 3-5 kez tekrarlayın.

soluk alma

Evde boğaz ağrısının etkin tedavisi halk ilaçları ile inhalasyonların yapılmasını içerir. Bu prosedür çeşitli yollarla gerçekleştirilebilir, ancak en erişilebilir olan, ilaç kabı üzerinde buharın solunmasıdır ve başını bir havlu ile kaplar. Bu tedavi yöntemi, yetişkinler için uygundur, çünkü çocuk ağız ve gırtlak mukozalarını yakabilir. Evde bir boğaz nasıl tedavi edilir:

 1. Soda ve iyot ile inhalasyon. Bu iki bileşenin bir çözeltisi, suyun bileşimine denizle yaklaşır. Geceleri günde bir kez nebülizer ile daha iyi boğaz ağrısı için bir halk ilaç kullanın.
 2. Yetişkinlerde boğaz ağrısı karşı otlar toplanması. Eşit miktarda, meşe, papatya, kekik, calendula, okaliptüs kabuğu karıştırın. Kaynatma suyu ile birlikte iki kaşık toplayın (kaynatmayın), 20 dakika demlenmeye bırakın. Kafayı yoğun bir bezle kapladıktan ve infüzyon ile kabın yakınına büküldükten sonra ağzınıza ve burnunuza derin bir nefes alın. Prosedür en az 7 dakika sürer, her gün veya her iki günde bir harcayabilirsiniz.

kompres

Bakteriyel boğaz ağrısı için yetişkinler bir kompres yapabilirler. Onun sayesinde, gırtlak için kan akışı aktive edilir ve iltihap daha hızlı gider. Yetişkinlerde boğaz ağrısı için bu halk çare infaz için birkaç seçenek vardır:

 1. Alkol / votka bezinde nemlendirilmiş boğazın etrafına sarın, üzerine sarın, gıda filmi ve yün atkı ile sarın.
 2. Boğaz ağrısı için lahana takın. Bir eşarp veya bandajla düzeltin. Lahana, anestetik bir özelliğe sahiptir ve sıcaklığı düşürür.
 3. Az miktarda bisküvi dökün, 2 adet ezilmiş frenk soğanı ekleyin, suyu boşaltın. Ortaya çıkan kütle bir çorap içinde sarın, sıcak bir şekilde boğaza takın - bu acıyı azaltmaya yardımcı olur.

Erişkinlerde kronik tonsilliti tedavi etmek için

Bu hastalık sıklıkla tekrar eden anjinin bir sonucu olarak gelişir. Kronik tonsillitte, bademciklerde yapısal değişiklikler meydana gelir ve enfeksiyon gizlice ilerler. İyileşmeyi hızlandırmak için, yetişkinlerde medikal tedavi ile boğaz ağrılarından halk ilaçlarını birleştirmek gerekir. Alternatif tıbbın etkili reçeteleri:

 1. İyot. Sıvı gliserinle (1: 2) karıştırılmalı ve amigdala bileşimi ile günde üç kez yağlanmalıdır. Bunu yapmak için pamuklu çubuk kullanın. Prosedürü kendiniz yapmak zor olduğu için sevilen birinden yardım istemek daha iyidir.
 2. Yetişkinlerde boğaz ağrısından propolis tentürü. Bu, ağrıyı ve boğazdaki şişliği azaltmak için etkili bir ilaçtır. 20 g propolis 100 ml votka veya alkol dökmek gerekir. Ön bileşen, bileşen, donma propolis tarafından yapılacak daha uygun olan zemin olmalıdır. Israr araçları bir haftadan az olmamalıdır.
 3. Acı biberli süt. Geceleri, bir tutam baharat ile bir bardak sıvı içmeniz gerekir: zerdeçal ve biber. İyileşene kadar her gün ilacı alınız.
 4. Boğaz ağrısı karşı sular. Pancar, havuç, salatalık rendeleyin, ezilmiş bileşenlerden suyu sıkın. Bir bademcik iltihabının semptomlarının giderilmesinden önce 1 kez alınan sıvının yarısı günde 1 kez içilir.
 5. Bitkisel koleksiyonu Boğazdan bir ilaç almak için, bir bardağın üçte biri günde iki kez gereklidir (yemekten sonra daha iyidir). Isırgan otu, St. John's wort, çam tomurcukları, ayr kök, dize, atkuyruğu, yabanmersini 20 g bağlayın. Bitkisel karışımın iki kaşığı bir termos şişesine konur ve 500 ml kaynar suyla demlenir. Ürün gece boyunca infüze edilmelidir ve sabahları almaya başlayabilirsiniz.

Boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir

Bu hastalığın tedavisi sadece bir doktor gözetiminde yapılmalıdır. Aşırı veya uygun olmayan tedavi komplikasyonlara ve hatta ölüme neden olabilir. Erişkin bir anjina tedavi etmek için:

 1. Aloe. Bitkinin suyu, suyla (1: 1) karıştırılır ve boğazın günde 3-5 kez toplanması için kullanılır.
 2. Sıcak bira Günde birkaç kez durulama için kullanılır. Koyu biraları seçmek daha iyidir.
 3. Bal ve tereyağı ile süt. Bir kokteyl geceleri sarhoş olmalı. Boğaz ağrısı için ilaç sadece yetişkinler için hazırlanır: onlar bir bardak süt ısıtın, 1 çay kaşığı süt ekleyin. bal ve tsp. tereyağı. Battaniyenin altında, yatakta daha iyi bir içki iç. İyi bir ısınma etkisine sahiptir, anjinada ısı ve ağrıyı gidermek için etkilidir.
 4. Propolis. Ajan, suyla (1: 1) karıştırılır, bir ağız boşluğu ile doldurulur, yaklaşık bir dakika tutulur ve tükürülür. Prosedür gün boyunca en az 4 kez yapılmalıdır.

Yetişkinlerde boğazın halk ilaçları ile tedavisi

Yetişkinlerde boğaz ağrısı için en etkili halk ilaçları bile geleneksel tedavi ile değiştirilemez, ancak onların yardımı ile iyileşme sürecini hastanın durumunu daha hızlı ve önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Aşağıdaki geleneksel olmayan tarifler en etkili olarak kabul edilir:

 1. Limon. Kaynar su ile 1 bütün narenciye haşlayın ve onu yiyin. Bir boğaz ağrısı ile limon tatsız görünecektir, ancak bunun etkisi mükemmel olacaktır: ağrı azalır, sıcaklık düşer.
 2. Boğaz ağrısı siyah turp. Meyvenin üst kısmını (üst kısımların büyüdüğü taraftan) kesin, turpta bir delik açın, balla kaplayın ve sol kapakla kapatın. Her gün 1 çay kaşığı almaya başladıktan sonra gün boyunca sebze infüzyonları olsun. turp suyu tahsis edilir.
 3. Chaga. Üzerine küçük bir parça mantar rendesi rendeleyin, sıcak suyunu dökün, miktarı 5 katın ağırlığını aşar. 2 gün demlenmeye bırakın, sonra süzün. Sıvıya birkaç yemek kaşığı su ekleyin, günde 3 kez 1 çorba kaşığı alın. l.
 4. Aloe. Yufkayı 350 g bitki yaprağı, 600 ml çiçek balı ve 350 ml Cahors veya herhangi bir güçlü şaraptan iyice karıştırın. Elde edilen ürün bir kavanoza aktarılır, 5-6 gün bırakarak bir bezle sarın. Sonra karışımı 1 çorba kaşığı üç kez alın. l. Yemeklerden 60 dakika önce, hastalığın belirtileri geçene kadar.

Boğaz ağrısının halk yöntemleriyle etkili tedavisi

Bademcik iltihabı ile bulaşıcı hastalık anjina denir. Enfeksiyon genellikle olağan havadaki damlacıklar tarafından meydana gelir. Angina'nın ilk belirtileri baş ağrısı, vücut ısısında 39 derece artış, zayıf bir vücut, larinkste gözle görülür bir kızarıklık, ağrı ve yutma güçlüğünün yanı sıra titremedir.

Özellikleri ile, anjin, çeşitli tiplere ayrılır: foliküler, lacunar, pürülan, mantar. Her tip ayrı bir tedavi yöntemi gerektirir. Zamanında tanı konması durumunda, anjinin evde tedavi edilmesi oldukça mümkündür.

Oldukça etkili olan çeşitli halk yöntemleri ve araçlarıdır, çünkü bunlar sadece angina semptomlarını doğrudan tedavi etmekle kalmaz, aynı zamanda vücudu mükemmel bir şekilde güçlendirir ve genel olarak dezenfekte eder.

Her şeyden önce, anjinayı evde tedavi ederken, sıkı bir yatak istirahatine ve tam bir dinlenme ve izolasyona ihtiyacınız vardır, çünkü evin etrafında yürürken, hasta enfeksiyonu sevdiklerine yayar.

Angina tedavisinde sonraki önemli nokta içme rejimi. Hasta günde maksimum miktarda sıvı içmelidir. Hastalık nedeniyle vücut ısısı önemli ölçüde artar, nem cildin yüzeyinden yoğun bir şekilde buharlaşır, bu da dehidrasyon için tehlikeli bir işarettir. Bu nedenle, vücudun kaynaklarını sıvı ile beslemek gerekir. Limon, su, her türlü meyve suyu, taze meyve içeceği ve kompostosu ile çok yararlı çaylar.

Geleneksel tıp, çeşitli hastalıkların tedavisi için yöntem ve araçların bir deposunu gizler. Ve anjin bir istisna değildir. Onun tedavisi için reçeteler çok ve "her zevke" - kompresler ve çaylar durulama ve inhalasyonlardan. Herkes kendileri için en uygun yöntemi belirleyebilecektir.

Hastalığın ilk belirtilerini bulursanız, aniina ile tedaviye hemen başlayın. Ancak, unutmayın: evde tedavi sırasında hastalığın belirtileri 3 gün içinde geçmezse, her zaman bir tıbbi kurumda bir uzmanla görüşmelisiniz.

Boğaz ağrısı bal

Arı bal eşsiz bir doğal üründür. Mükemmel bir anti-inflamatuar, antibakteriyel, analjezik ve balgam söktürücü etkiye sahiptir. Bu nedenle, balin, anjinin geleneksel tıbbi tedavisine vazgeçilmez ve önemli bir katkı olarak kabul edilir. Yararlı olanlar balın tüm çeşitleridir, ancak özellikle tatlı, tatlı, adaçayı, kireç, akasya ve yonca tatlısıdır.

Anjinada balın kullanılması hastalıkla hızlı bir şekilde baş edebilir, içerdiği bileşenler kılcal damarlardan kan akışını hızlandırır, metabolizmayı hızlandırır ve zehirli ürünlerin geri çekilmesini hızlandırır. Her gün biraz arı balı yerseniz, boğaz ağrısını sararak patojenik mikroorganizmaların büyümesini yavaşlatır ve tahrişleri gidererek mukozayı yumuşatır. Sıcak çayda birkaç kaşık bal ekleyebilir, bu üründen çeşitli tıbbi içecekler hazırlayabilir ve boğazınızı yıkayabilirsiniz.

Bir su banyosundaki bir kasede, bir parça tereyağını (yaklaşık 20 gram) ve yaklaşık aynı miktarda bal eritin, bir tutam kabartma tozu ekleyin, köpük görünene kadar durmadan karıştırın. Ürünü buzdolabında saklayın. Ortaya çıkan karışım günde birkaç kez olmalıdır (sadece ılık bir formda!).

1 kaşık aloe yaprağı suyuna 5 g koyu bal çözülür. Yemeklerden kısa bir süre önce günde 3 kez küçük bir kaşık alın.

Bir bardak kaynatılmış, 35-40 ° C'ye soğutulmuş, herhangi bir bal 1 kaşık çözülür ve% 6 elma sirkesi bir çay kaşığı ekleyin. Bu çözüm, boğazın sık sık durulanması için uygundur. Buna ek olarak, her yemekten sonra 2-3 yudum içilebilir.

Bir boğazda gargara yapmak için% 30'luk bir bal çözeltisi hazırlayın. Çözünür bal sıcak olmamalıdır, ancak sıcak kaynamış suda (45 ° C'den fazla değil). Bir bardak su üzerinde 3 büyük kaşık bal al. Oluşan çözeltiyi günde 4-5 kez bir boğazla durulayın.

Ballı süt - bu anjin tedavisinin tarifi, çocukluktan herkese tanıdık. Bu çok etkili halk ilacı, anjin, soğuk algınlığı, kuru ve ıslak öksürük için vitamin ve yatıştırıcı bir içecek olarak kullanılır. Balın ılık veya biraz sıcak sütte çözülmesi durumunda en iyi etki elde edilebilir. Bu içeceğin yumuşatıcı etkisini arttırmak için biraz tereyağı ekleyebilirsiniz.

Alerjiye yatkın olan kişilere dikkatle bal kullanılması hatırlanmalıdır. Bal kullanımının kısıtlanması da bir çocuğun bir yıla kadar yaşıdır.

Boğaz ağrısı pancar

Pancar, hangi olmadan borsch pişiremezsiniz, ortaya çıkıyor, boğaz ağrısına karşı çok etkili. boğaz, bademcik iltihabı ve ağrı mukozal şişme yanı sıra bu hastalığın komplikasyonları önlemek için: 2-3 gün anjin nahoş belirtileri ortadan kaldırmak için vitamin, mineral ve önemli organik asitin zengin içeriği sayesinde pancar suyu ya da et suyu ile durulayın ilaç tedavisi ile kombinasyon halinde izin verir.

Pancar suyu hazırlamak çok kolaydır. Bunu yapmak için, onu yıkamak, bir kök temizlemek blender veya rende ile öğütmek ve meyve suyu sıkmak gerekir. Mekanik veya elektrikli meyve sıkacağı kullanabilirsiniz. Taze sıkılmış pancar suyu 200 ml 1 kaşığı (sirke aynı miktarda çekmek için bir kısım su) soğutuldu kaynatıldı, su ile seyreltilmiş,% 6 sirke (yaklaşık 20-25 mi) ilave edin. Elde edilen çözelti, bir su banyosu içinde ya da bir mikrodalga fırın içinde biraz, ısı ile karıştırın ve boğaz en az 5-7 kez her gün yıkayın. Pancar suyu kendi içinde ve soğan, havuç veya kızılcık suyu ile birlikte etkilidir.

Sirke ile pancar çok etkili bir antimikrobiyal, anti-inflamatuar ve analjeziktir. früktoz, sükroz, glükoz: durulama zaman bu bitkisel karbonhidratların bir çok ihtiva ettiği çözelti, boğaz mukoz membranı için tahriş edici değildir. Durulama sırasında pancar suyunu sirke ile yutunuz, hatta hiç de tehlikeli değil. Gerçekten de, taze pancar suyu (pancar ve ham) normal kullanımı sindirimi geliştirmek kanda hemoglobin düzeyini yatarken, sinir sistemini geri kazanılması uykusuzluk, geliştirilmiş hafıza uzanır.

Pancardan, durulama için bir kaynatma hazırlayabilirsiniz. 2 orta boy pancar alın, yıkayın, temizleyin ve bitene kadar kaynatın. Suyu ostuzhennoy ile veya bal limon suyu propolis tentür (yaklaşık 5 ml) ekleyin ve mümkün olduğunca sık her 2-3 saatte boğaz ağrısı durulayın çıkan.

kompres

Göğüs ve boyunun ısınması için angina ıslak kompreslerin tedavisinde çok etkilidir. Enflamatuar sürecin gelişmesini durdurmaya, boğaz ağrısını azaltmaya ve kan dolaşımını artırmaya yardımcı olurlar. Kompresyonların uygulanması için önemli bir koşul normal vücut ısısıdır (36.6?). Hastalığın ilerlemesinin geç safhasında bademcikler bademcikler üzerinde ortaya çıktığında, ısınan kompresler uygulanamaz.

Çocuklar günde 1-2 kez kompres uygulayabilir ve bunu yatmadan önce yapmak daha iyidir. Ayakların da sıcak olması da istenir. Yetişkinler, boğaz ağrısına 3-4 saat süre ile ısınma kompresleri uygulayabilir ve aralarında iki saat ara verir.

Tiroit bezi hariç, komprese boğaza uygulanabilir. Özel hazırlanmış bir çözelti ile emprenye edilen cilt cilde uygulanır. Daha sonra bir polietilen film ile kaplıdır. Yalıtım için tüm bir flanel tabakasıyla örtün ve ardından sıcak bir fular takın. Boğaz ağrılarını tedavi etmek için kullanılabilecek kompresleri iyileştirmek ve ısınmak için birçok reçete vardır.

Bir alkol paketi pişirmek kolaydır. Bunu yapmak için,% 70 tıbbi alkol al ve 1: 1 oranında soğuk kaynamış su ile seyreltin. Daha büyük bir etki elde etmek için, basit bir alkol almayın, fakat otlar üzerinde bir alkol tentürü. Okaliptüs veya lavanta gibi bazı uçucu yağlar birkaç damla düşebilir. Böyle bir kompres yanık olmamak için hassas cilde sahip olanlara dikkatle uygulanmalıdır.

Bir paket haşlanmış patates aşağıdaki gibi hazırlanır: patatesler yıkanır ve bir kabuk ile kaynatılır, daha sonra püre haline getirilir, birkaç damla bir alkol çözeltisi iyot ve bir kaşık bitkisel yağ ilave edilir. Elde edilen kütle bir gazlı bez poşetine yerleştirilir. Patatesin sıcaklığı cilde toleranslı hale geldiğinde, boğaza uygulanır ve boynun etrafına sarar. Böyle bir kompres bütün gece için bile bırakılabilir.

olarak hazırlanan sirke ile ham patates Lapa aşağıdaki gibidir: Kalın kumaştan yapılmış ve boğazına takmak çantaya koyun 1 çorba kaşığı% 6 sirke, eklemek, 2-3 orta boy yumru rendelemek gerekir. Bu çare enflamasyonu mükemmel bir şekilde giderir.

Ballı lahana yaprağı da iyi ısıtır ve inflamatuar süreci durdurur. Lahana yaprağını biraz daha yumuşak yapmak için kaynar su ile dökülmeli ve birkaç dakika bırakılmalıdır. Bundan sonra, ılık bir tabaka su ile ıslatılmış, bal ile bulaşmış ve bu tarafı boynunuza sürülmelidir. Bir filmle üstüne gelin ve bir eşarp takın.

Boğaz ağrısı propolis

Propolis, boğaz ağrısı için yararlı ve etkili bir ilaç olarak kabul edilir. Boğazın herhangi bir aşamasının tedavisi için, küçük parçaları, bir bezelye büyüklüğünü, propolisin çiğnemesi tavsiye edilir. Çok kaliteli olmalı. Bu propolisi ayırt etmek için ağızda uyuşukluk hissi ve yanma hissi kolayca sağlanır.

Boğazınızı yıkamak için, propolis tentürünün bir solüsyonunu hazırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, bir hafta için bir karanlık bir yerde, opak bir kaba yerleştirilir alkol ve tıbbi az (en fazla 10 g), propolis,% 40 konsantrasyonda, seyreltilmiş bir 100 mL alır. Her gün birkaç kez tentür propolisin daha iyi çözülmesini sağlamak için sarsılmalıdır. Bugün tentürü kendiniz hazırlamak gerekli değil, eczanede zaten hazır satın alabilirsiniz.

Daha sonra, elde edilen tentenin 10 ml'sini almanız ve 100 ml sıcak (35 ° C) kaynatılmış su veya herhangi bir bitkisel kaynatma eklemeniz gerekir. Böyle bir çözümün günde 3 ila 5 kez gargara yapılması önerilir (gerekirse daha sık). Propolis infüzyonu, ılık süt veya çay ile seyreltilmiş, anjina ile oral olarak alınabilir.

Alkol tentürüne bir alternatif, herhangi bir miktarda alkolle kontrendike olanlara propolisnoe yağıdır. Bir su banyosunda, 10 g tereyağı eritin ve aynı miktarda propolisle karıştırın. Bu karışımın yemeklerden 20-30 dakika önce 5 ml alınması tavsiye edilir.

Boğaz ağrısından iyot ve lugol

Lugol çözeltisi ve iyot anjinin tedavisi için etkili ajanlardır, ancak sadece kullanımları için kontrendikasyonları olmayanlara uygulanabilirler. Gerçek şu ki iyot alerjik reaksiyona, Quincke'nin ödemine, kovanlarına ve diğer yan etkilere neden olabilir.

İyot ile durulama için bir çözelti aşağıdaki gibi hazırlanır: 200 ml su içinde 1 çay kaşığı sofra tuzu çözülür ve 3-4 kalori iyot eklenir. Bu ilaç ile gargara, hastalığın ilk günlerinde her 2 saatte bir olmalıdır. Aynı şey tuz yerine potasyum permanganat ile hazırlanabilir. Potasyum permanganatı çözerken, konsantrasyonu geçmemeye çok dikkat etmelisiniz. Çözüm biraz pembeleşmiş olmalı.

İyot alkol tentür ek olarak, eczane içinde iyot veya "mavi iyot" satın alabilirsiniz. Boğaz ve iltihaplı bademcikleri yağlayabilirler. Hafif antiseptik, antimikrobiyal ve iyileştirici etkiye sahiptir.

Lugol çözeltisi su bazında ve yumuşatıcı gliserol ilavesiyle hazırlanır. Bir sprey şeklinde ve mukus boğazını tedavi etmek için olağan bir çözüm olarak üretilir. Aktif maddesi moleküler iyodindir, bu nedenle kullanımın kontrendikasyonları alkol için iyodin ile aynıdır.

Bir soda çözeltisi, boğaz ağrısı için en basit ve en güvenli durulama yardımcısıdır. Herkes evde, hatta bir çocuk evinde bile hazırlayabilir. 1 bardak sıcak kaynamış suda 1 küçük kaşık kabartma tozu çözülmeli ve bu boğazı günde birkaç kez durulayın, her 2-3 saatte bir tekrarlayın.

Bu araç, hastalığın başında ve sıklıkla uygularsanız boğaz ağrısı ile başa çıkmaya yardımcı olur. Zayıf alkalin soda çözeltisi sakinleştirici bir etkiye sahiptir, boğazdaki ağrının bir kısmını hafifletir ve biriken mukus içeren patojenleri temizler.

soluk alma

Vücut ısısı anjina ile norm içinde kalırsa, ana tedavi ile kombinasyon halinde, inhalasyonlar kullanılabilir. Annelerimiz ve büyükannelerimiz gibi basit bir şekilde evde ya da özel bir cihazla yapılabilir: bir inhaler veya bir nebulizatör.

inhalasyon ilaçları (klorheksidin hlorfilipt, karbonat), uçucu yağlar ve bitki decoctions (papatya için seçilennergis, analjezik ve anti-inflamatuar etkisi olan kekik, okaliptüs).

Soda ve iyotlu haşlanmış patateslerin de antimikrobiyal etkisi olacaktır. Ancak, sıcak ve uçucu bir tavada veya sıcak et suyu ile bir çaydanlık önünde bir havlu altında teneffüs ederken, dikkatli olmanız gerekir.

Soluma yolu bir doktor ile anlaşılabilir. Genellikle 5 gün ila bir hafta sürer, günde 1-2 inhalasyon yapar. Bu prosedürlere kontrendikasyonlar, solunum sisteminin onkolojik hastalıkları, yüksek tansiyon, sık sık mukoz boğaz kanama eğilimi, artan vücut ısısıdır.

Zencefil ve limon

Zencefil çayı ağrı semptomlarını ve boğaz ağrısının diğer tezahürlerini çabucak ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Taze zencefil kökünden zencefilli bir içecek hazırlayın. Bir karıştırıcı ile bir parça zencefil kökü rendeleyin veya öğütün. 2 çay kaşığı yulaf ezmesi olmalı, 250 ml su ile dökülmeli ve yaklaşık 20 dakika kısık ateşte kaynamaya bırakılmalıdır. Ortaya çıkan et suyu içilebilir veya inhalasyon için kullanılabilir. Çay soğuduğunda 1 kaşık bal ve biraz limon suyu eklemelisiniz.

Limon. Limon yardımıyla, sadece boğazınızdaki ağrıyı azaltmakla kalmaz, aynı zamanda vücut ısınızı da düşürürsünüz. Eğer hafif bir rahatsızlık hissederseniz ve boğaz ağrınız varsa, o zaman 1 orta boy limon (120 gram) alın, yıkayın ya da kaynayan suyla durulayın, dilimlerle kesin ve kabukla birlikte herşeyi yiyin. Limon dilimleri ve limon suyu, bitkisel çayın yanı sıra durulama ve inhalasyon solüsyonlarına eklenebilir.

sarımsak

Tarifler ve halk hekimliğinde sarımsaklı sarımsak kullanma yolları çok çeşitlidir.

Küçük bir sarımsak başını temizleyin ve dişetlerini homojen bir kütleye sürün. 2 yemek kaşığı elma veya şarap sirkesi ekleyin, karıştırın, kapağını bir kapakla kapatın ve buzdolabında 10 saat bekletin. Daha sonra karışıma 2 yemek kaşığı bal ekleyin. Günde birkaç kez küçük bir kaşık alın. Hazırlanan ilacı hemen yutmaya çalışmayın, ancak ağzınızda olabildiğince uzun tutun.

, Sarımsak ve pirzola 2 kafaları temizleyin bal ve mürver Zhmenya hasat edilmiş, kurutulmuş çiçek 3 çorba, bir toz haline ekleyin. Elde edilen karışımı sıcak kaynamış suyla (500-600 mi) dökün, bir havluyla sarın ve 2 saat bekletin. Bundan sonra, süzün ve her saatte 50 ml (1/4 fincan) bir kaynatma yapın.

Taze sıkılmış havuç suyunda, bir çift karanfil doğranmış sarımsak ekleyin. Günde iki defa yemeklerden yarım saat önce içmelisiniz.

Sarımsak suyu yapmak için küçük bir sarımsak başını soyun ve doğrayın. 200 ml ılık kaynatılmış su dökün, ve 30 dakika için karışımı biraz ısınmış bırakın. Birkaç gün boyunca her saat 1 büyük kaşığı sarımsak suyu alın. Angina hızla geri çekiliyor.

kabuğu, pirzola temiz sarımsak Üç karanfil, bir fincan sarımsak hamuru yerleştirin ve sıcak, taze kaynatılmış süt 1 fincan doldurun. Ayağa kalk ve soğumaya bırak ve sonra yavaşça küçük yudumlarda iç.

Günde birkaç kez sarımsak (küçük bir kaşık) taze meyve suyu alırsanız, o zaman herhangi bir bulaşıcı ve viral hastalık çok daha hızlı tedavi edilebilir.

Soyulmuş sarımsak karanfil ağzınızda saklanabilir, periyodik olarak ısırır.

Hidrojen Peroksit

Sodyum iltihabı, bademcik iltihabı, her tür anjin, farenjit: Hidrojen peroksit, daha doğrusu, onun çözüm, birçok hastalığın tedavisinde kullanılır. Çözeltiyi hazırlamak için, bir bardak suya 1 çorba kaşığı eczane hidrojen peroksitin% 3'ünü çözmeniz gerekir. Bu çözüm günde 3-4 kez gargara yapmalıdır. % 3'lük bir peroksit solüsyonunun bile ağız boşluğundaki mukozayı güçlü bir şekilde yakabileceğini, böylece dozu artırıp, önerilen peroksit ve su oranını bağımsız olarak değiştiremeyeceğinizi unutmayın.

Ayrıca peroksit eczane solüsyonunu 1: 1 oranında suyla seyreltebilir ve bu çözeltiyi bademcikler ile tedavi edebilirsiniz. Hydroperite çok güçlü bir oksidasyon kabiliyetine sahiptir ve bu nedenle mukozaya yerleşmiş patojenik mikroorganizmalarla hızla parçalanır.

Aloe, çeşitli hastalıkların tedavisi için halk hekimliğinde sıklıkla kullanılmaktadır. Boğaz ağrısı karşı bademcikler tedavisi için aloe yaprağı suyu kullanımını öneriyoruz. Solunum organlarının uzun süreli ve kronik enflamatuar hastalıklarının tedavisi için, yatmadan önce her gün küçük bir yaprak parçasını kesmek ve tüm gece boyunca yanağa koymanız yararlıdır. Ayrıca durulama ve yutma için aloe içeren karmaşık tentürler hazırlayabilirsiniz.

Bir kaç yaprak aloe alın, yıkayın ve öğütün, 0.5 litrelik bir kap içine koyun, yarım bardak şeker dökün ve peçete ile örtün, karanlık bir yerde 3 gün bekletin. 3 gün sonra, kabına 250 ml votka dökün. 3 gün sonra, elde edilen tenteyi gazlı bez ile sıkın ve yemeklerden önce günde üç kez bir çay kaşığı alın.

3 yaprak aloe koparın, kağıda sarın ve birkaç gün buzdolabına koyun. Daha sonra hazırlanan olgunlaşmış yaprakları bir kıyma makinesinden geçirin veya karıştırıcıyı doğrayın, 500 ml su ekleyin, karışımı yavaşça kaynamaya getirin. Et suyu soğuduğunda, tülbentten geçirin ve her 3 saatte bir boğazınızı yıkayın.

1: 2: 3 oranında aloe, bal ve sıradan votka karışımı, enflamasyonu sıkıştırmak ve rahatlatmak için çok uygundur.

Aloe suyu (1 yemek kaşığı) 20 ml su, 1 tatlı kaşığı soda ve 2 damla iyot ile karıştırın ve boğaz ağrısını yıkayın. Aloe suyunu suyla değil, bitki özüyle karıştırın. Bunun için, St. John's wort, papatya, calendula, adaçayı, muz yaprakları, vb.

Anjina ile yardımcı olan anti-enflamatuar ve vitamin ilacı, aloe suyu ile dogrose bir kaynatmadır. Her yemekten önce 50 ml içilebilir.

Boğaz ağrısı evde nasıl giderilir?

1 numaralı tarif. 1 kısım papatya eczane, 2 kısım ıhlamur çiçeği alıyoruz, elde edilen karışım 1 çorba kaşığı demlendi. kaynar su. 20 dakika bekletin, sonra dikkatlice süzün. Larenks bu infüzyon ile durulama günde 5-6 kez olmalıdır.

2 numaralı yemek tarifi. Atkuyruğu 5 masa kaşığı 15 dakika boyunca 400 ml kaynar su içinde ısrar edilmelidir. Bundan sonra, ortaya çıkan çareyi zorlamak ve daha sonra boğazınızı durulama tavsiye edilir.

Tarif numarası 3. Boğazdan hızla kurtulmak için 2 yemek kaşığı tavsiye edilir. yaprak ahududu yaklaşık 10 dakika kaynar su 1 bardak ısrar ediyor. Böylesine çarpıcı bir infüzyon, anjina ile boğulmak için inanılmaz derecede etkilidir.

Tarif numarası 4. Bu şifalı infüzyon için, 1 bardak rendelenmiş kırmızı pancar, 1 çorba kaşığı sirke% 6 kullanılır. Bütün doğru karışımlar ısrar ediyor ve sıkıyor. Durulama için, mevcut 1-2 çorba kaşığı almak gereklidir.

Tarif numarası 5. Yarım litre suda, 3 çay kaşığı infüze edin. Soğan kabuğu, kaynatın, ısrar edin ve sonra boşaltın. Et suyu kızarıklık ve boğaz ağrısını mükemmel bir şekilde giderir.

6 numaralı yemek tarifi. 6 saat boyunca bir bardak ılık kaynamış su içinde ısrar etmek için 100 gram fırçalanmış ve doğranmış sarımsak. Bu araç, ılık bir biçimde gargara yapmak için günlük olarak kullanılması önerilir.

Tarif numarası 7. Suyu ya da bir muzanın bir kaynatma çok yararlıdır. Et suyu hazırlamak için, 4 taze veya kuru yaprakları alın, 200 ml sıcak su dökün ve 30 dakika ısrar edin. Boğazınızı her 60 dakikada bir durulayın, tadı için biraz bal ekleyebilirsiniz.

Tarif numarası 8. Soluma için özel bir karışım uygulayın. 3 çorba kaşığı almalı. l. adaçayı yaprağı, nane, kekik çimi, okaliptüs yaprağı, papatya, çam tomurcukları, elecampane köklerinin eşit parçalarından oluşan bir karışım. Tercihen doğrudan su ısıtıcısında 500 ml su içinde koyun. Bir çay poşeti üzerine konulan basit bir kağıt hunisiyle böyle bir buharı daha iyi nefes alınız.

9 numaralı yemek tarifi. Angina tedavisinde ana vazgeçilmez araç baldır. Gerçekten çok sayıda hastalık için her derde deva sayılır. Angina ile 3 çorba kaşığı balın 1 çorba kaşığı aloe suyu ile karıştırılması tavsiye edilir. Alınan kitle iltihaplı bademcikler (14 gün boyunca 1 kez / gün) ile bulaşır.

Tarif numarası 10. Propolis ayrıca anjina ile mücadelede çok etkilidir. Soluma için kullanılır. Bunu yapmak için, 1 litre suya 10-15 gram propolis çözün, su banyosunda ısıtıldı ve 15-20 dakika boyunca sabah ve akşamdan solunur.

İltihapla mücadele etmek için lahana yapraklarından yapılan bir kompres kullanın. Hastanın boğazını yapraklarla örtün, üstüne sıcak bir bez. Yapraklar iki saatte bir değiştirilmelidir. Sitrik asit ve limon esansiyel yağları, boğazın mukoza zarında iyi çalışır. Tavsiye yavaş yavaş bir kabuğu ile bir limon yarım çiğnemek. Üç saat sonra tekrarlayın. Boğaz ağrısının tedavisi için yaygın olan araç, aynı zamanda, redüklenmiş bademciklerin yağlandığı, ucuz bir Lugol veya klorofililtil çözeltisidir.

Angina hastasının tahammül etmediği ilaçları almaya zorlanmaması gerektiği unutulmamalıdır. Sadece bir başkasına yardım ettikleri için tedavi için ilaç almayın. Her vakanın kendi yaklaşımına ihtiyacı vardır.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Angina ile boğaz durulama - daha etkili gargara?

Anjinaya neden olan mikroorganizmalar çok çeşitlidir. Burada bakteri, mantar ve virüsler ve her durumda ayrı bir en uygun ilaç tayin edilmelidir. Hastalığın bakteriyel yapısında, mantar-antifungal ajanlarla antibiyotikler kullanılır.

Klorheksidin: Gargara için kullanım talimatları.

Bakteriler ve mantarların neden olduğu iltihaplı süreçlerle boğaz ve ağrının durulanması için klorheksidin en etkili ve ucuz araçlardan biridir.Bu iki özellik, ilacı tüm popülasyon grupları arasında popüler hale getirmektedir.