Loading

Kategori Burun akıntısı

Faydalı ipuçları: Potasyum permanganat ile gargara yapabilir miyim

İlaç dolabındaki Marganzovka her ailede bulunabilir. Çeşitli semptomların tedavisi ve ortadan kaldırılması için günlük yaşamda bir potasyum permanganat çözeltisi aktif olarak kullanılmaktadır.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Anjina ile apse belirtileri ve tedavisi yöntemleri

Akut bademcik iltihabının en tatsız komplikasyonlarından biri apse ile anjinadır. Pürülan oluşumu, genellikle hastalığın akut fazı geçtikten sonra ortaya çıkar, ancak majör bir komplikasyona veya ciddi sonuçlara yol açabilir.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Evde ve ameliyatta boğaz apsesi nasıl tedavi edilir?

boğaz absesi ortak sonucu irinli sürecinin ayırt edici özelliklerini anlamak sağlayacaktır dışa belirtileri, semptomları ve cerrahi tedavi aşamalarını yansıtan ne olduğunu hastalığı, yanı sıra fotoğraf kusurlu tedavi de anjin transfer olabilir.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Kulak iltihabı, kulakta damlalar, çocuklar ve yetişkinler için ilaçlar

Otitis iç, dış veya orta kulakta inflamatuar bir süreçtir. İkincisi en yaygın olanıdır. Kulak iltihabındaki kulak damlaları, ilacı doğrudan hastalığın kaynağına ulaştırmanın en iyi yoludur.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Nazal ödem: nedenleri, belirtileri ve formları, nasıl çıkarılıp tedavi edilir?

Nazal ödem kan damarlarının ve kan akışının genişlemesi sonucu oluşur koku duyusuna. Nazal mukozanın şişmesi hemen hemen her zaman burun nefesleri, burun akıntısı, hapşırma ve diğer solunumsal belirtilerdeki zorluklarla kendini gösteren iltihap ile birlikte görülür.

Burun akıntısı

Devamını Oku

larenjit

29 Şubat 2012larenjit Larinksin inflamatuar süreci. Temel olarak, bu durum larenjitin de göründüğü soğuk algınlığı hastalıkları veya bir dizi enfeksiyöz rahatsızlıkla ilişkilidir. Hastalığın belirtileri ortaya çıkabilir kızamık, boğmaca öksürüğü, kızıl ateş.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Ilk doktor

Angina olan çocuklarda azitromisinAngina genellikle kendini boğazda yüksek ateş ve akut ağrı olarak gösterir - bazen ağrılı bir şekilde gözyaşlarına boğulur. Ancak, kronik bademcik iltihabı şeklinde meydana gelir ve sonra sıcaklık olmayabilir, sadece güçlü bir boğaz ağrısı ve genel halsizlik vardır.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Tonsillit için ne inhalasyonlar

Kompleks terapinin bir parçası olarak, bademcik iltihabında inhalasyon kullanmak mümkündür. Bu durumda, inhalasyon ile tedavi ana seçenek olmamalıdır.Tonsillit, uygun tedavi olmaksızın komplikasyonlara yol açabilen ciddi bir hastalıktır.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Bademcik iltihabı

Bademcik iltihabı, frigngeal lenfatik halkanın elementlerinin etkilendiği belirli bir enfeksiyöz, daha az sıklıkla iltihaplanma sürecinin spesifik bir belirtisidir. Çoğu durumda, palatine bademcikler iltihabı bademcik iltihabı veya bademcik iltihabı neden olur.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Evde bademciklerden pus sıkmak nasıl?

Bademcikler üzerinde apse görünümü - özellikle çocuklukta oldukça yaygın bir fenomen. Pürülan oluşumlar, kendiliğinden veya başka bir hastalığa karşı ortaya çıkabilecek azalmış bağışıklık ve bakteriyel enfeksiyon ile ilişkilidir.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Larenjitli yetişkinler için antibiyotikler: en iyi ilaçların listesi

Larenjit, laringeal mukozanın bir lezyonu ile karakterize bir KBB hastalığıdır. Larenjit gelişimini çeşitli nedenlerle kışkırtır. Yetişkinlerde, bu hastalık kendi başına meydana gelmez, ancak solunum yolu enfeksiyonunun bir komplikasyonu olarak ortaya çıkar.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Angina başkalarına yakın mıdır?

Angina (akut tonsillit) sadece yetişkinleri değil, aynı zamanda çocukları da etkileyen çok yaygın bir hastalıktır. Özellikle soğuk mevsimde sık sık halsizlik gelişir. Anjina genellikle ateş ve boğaz ağrısı ile boğazdır.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Farenjit için Antibiyotikler: Ne almak

Farenjit - yutma sırasında terleme ile ortaya çıkan faringeal duvarın iltihaplanması, terleme ve boğazdaki diğer hoş olmayan hisler ile herkes karşı karşıya geldi.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Pürülan anjin nasıl bulaşır ve hastalığın tedavisi nasıldır?

Angina veya akut tonsillit çocuklar ve yetişkinler arasında yaygın bir hastalıktır. Stafilokok ve streptokokların vücuduna girdiğinizde hastalık gelişir.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Çocukta ve bir yetişkinde boğazın iltihaplanması - semptomlara neden olur, tanı ve tedavi yöntemleri için testler

Akut ağrı ilerledikçe ve boğaz iltihabı hüküm sürüyorsa, anjinin geliştiği ve etkili ilaç seçiminin zamanı geldiğine dair ciddi bir şüphe vardır.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Boğaz ağrısı evde tedavi

Yüksek ateş, boğazda sürekli ağrı, yutma, halsizlik ve güçsüzlük ile artar... Evde anjina tedavisi, ne olduğu ve neye ve neden tedavi edilmesi gerektiği hakkında, bu makalede anlatacağız.

Burun akıntısı

Devamını Oku