Loading

Kategori Burun akıntısı

Erişkinlerde pürülan anjina - semptomlar ve tedavi, fotoğraf

Angina oldukça haklı bir şekilde yetişkinleri etkileyen en yaygın hastalıklardan biridir. bulaşıcı hastalık patojenler stafilokoklar, streptokoklar, pnömokoklar ve adenovirüsler, ana daima bademcikler üzerinde denk geldiği "hit" dir.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Red Throat: Çocuklarda ve Yetişkinlerde Nedenleri, Tedavisi

Kırmızı boğaz, hem bulaşıcı hem de bulaşıcı olmayan birçok hastalığın bir belirtisidir. Kırmızı boğazı tedavi etmeye başlamadan önce, bu fenomenin nedenini bulmak her zaman önemlidir.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Balgam çıkarma sırasında balgamdaki kan nedenleri - çocuklarda ve yetişkinlerde tanı ve tedavi

Zulüm, boğazda tahriş, solunum yolunun çeşitli rahatsızlıklarının açık bir işareti haline gelir. Bununla birlikte, eğer kan aynı zamanda tahsis edilirse, bu, tıbbi muayeneye tabi olmanız gerektiği anlamına gelir.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Tonsillit ve bademcik iltihabı arasındaki fark nedir?

Bu tanılar arasında sürekli bir kafa karışıklığı var, milyonlarca görüşün dinlenmesi, kafamın karışmaması için o kadar kolay değil. Ve yine de, anlamaya çalışalım, bademcik iltihabı ve bademcik iltihabı arasındaki fark nedir?

Burun akıntısı

Devamını Oku

Evde anjina hızlı bir şekilde nasıl tedavi edilir: en iyi yöntem, yöntem ve tarifler

Boğaz hastalıkları sık sık bir insanı rahatsız eder, ancak hastaneye gitmek istemiyorum. Angina, tedavi edilmesi gereken en yaygın hastalıktır.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Yetişkinlerde ve çocuklarda farenjit nasıl tedavi edilir

Farenjit (bkz. Fotoğraf) veya farinks ve bademciklerin mukozasının iltihabı en çok ilkbahar, sonbahar veya kış aylarında görülür. Virüs ve bakteriler bu organa neden saldırıyor?

Burun akıntısı

Devamını Oku

Boğazda Staphylococcus aureus: semptomlar ve tedavi

Boğazdaki Staphylococcus, enfeksiyöz ve inflamatuar bir sürece neden olabilen bir farenin farenks veya larenksinin mukoza zarındaki varlığıdır. Koşullu patojenik mikroflora olarak bir mikrobun var olabilir, yani bir hastalığa neden olmaz, ancak bir inflamatuar reaksiyona neden olabilir.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Anjina için antibiyotikler

Anjina (akut tonsillit) patojenik mikrofloranın neden olduğu bulaşıcı bir hastalıktır. Antibiyotikler, hastalığın bakteriyel formlarının tedavisinde, klamidya, mikoplazmal anjin tedavisinde ve ayrıca viral enfeksiyonda tonsil mukozasının bakteriyel mikroflorasının aktivasyonu için yetişkinler için reçete edilir.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Anjina için antibiyotikler

Anjin (akut bademcik iltihabı) - patojenik mikroflora tarafından neden olunan bulaşıcı bir hastalıktır. Viral enfeksiyon esnasında klamidya mikoplazmal anjin ve aktive bademcik mukoza bakteriyel mikroflora ile, bakteriyel hastalık formlarının tedavisi için yetişkinlere de uygulanabilir antibiyotikler.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Rotokan

Açıklama şu andaki 2014/05/22 Latin adı: Rotocan ATX Kodu: A03AX Aktif madde: Calendula (Calendula officinalis), papatya çiçeği (Chamomilla recutita), civanperçemi (Achillea millefolium) çiçek özü Yapımcı: Eczacı Vilar, Rusyayapı1 litre.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Rinofarenjit akut veya kronik: karakteristik semptomlar, çocuklarda ve yetişkinlerde tedavi

Rinofarenjit (nazofarenjit), nazofarenksde lokalize olan inflamatuar süreç olarak adlandırılır. Patolojinin klinik tablosu, çocuk soğukluğunun (anatomik ve fizyolojik özelliklerden dolayı) daha karakteristik olan boğazın ortak soğuk ve iltihaplanması tezahürlerini birleştirir.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Yetişkinlerde veya çocuklarda antibiyotik olmadan anjinin etkili tedavisi - efsaneler ve gerçekler

Birçok hastalığı tedavi ederken herkesin bir seçeneği vardır: Sağlığınıza zarar vermemek için mümkün olduğunca çabuk kurtulmak için radikal yollarla tedavi edilmeli ya da en nazik ve tutucu araçlar kullanılmalıdır.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Soda ve tuz ile boğazını çalkalayın

Ağız hastalıkları, bademcikler üzerindeki bir iltihaplanma sürecine eşlik eder ve bir kural olarak, hızlı bir şekilde pürülan bir kaplama ile kaplanır. Ondan kurtulmanın etkili bir yolu, boğazı soda ve tuzu ve diğer antiseptik maddeleri yıkamaktır.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Tonsillit: bulaşıcı mı yoksa başkaları için değil mi? Kronik tonsillit nasıl bulaşır?

Tonsillit (onun akut formu - anjin) palatine bademciklerin baskın yenilgi ile lenfoid faringeal halkanın enflamatuar süreci denir.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Erişkinlerde larenjit seyrinin özellikleri

Bugüne kadar, birçok yetişkin farklı semptomlara ve sonuçlara sahip çeşitli hastalıklara sahiptir. Bunlardan biri larenjittir.kızıl hastalığı, kızamık, boğmaca: Laryngitis çoğu durumda soğuk algınlığı veya enfeksiyon hastalıklarıyla ilişkili olan larinks, iltihabı denir.

Burun akıntısı

Devamını Oku

Larenjit için antibiyotikler - en etkili ilaçların listesi

Larenjit görünümü genellikle, genel hipotermi, mukoza zarlarındaki toz ve diğer partiküllerin içeri girmesi, kirli havanın solunması ile sonuçlanır.

Burun akıntısı

Devamını Oku