Loading

Angina'da propolis tentürünün kullanımı için kurallar

Merhaba sevgili arkadaşlar! Boğaz ağrınız var ve sağlığınıza daha fazla zarar vermek istemez misiniz? Halk ilaçlarını tercih edersiniz, ancak istediğiniz kadar çabuk yardım etmezler mi? Bir çıkış yolu var!

Şimdi size propolis tentürü hakkında son derece etkili ve kesinlikle güvenli bir halk ilacı anlatacağım. Makaleyi okuduktan sonra, bu ilacı bademcik iltihabı, neyi verdiğini, nasıl çalıştığını öğreneceksiniz.

Kendi kendine ilaç etkisizdir? Ve burada değil!

Ayrıca, öz-yeterliliğin kemoterapi ilaçlarıyla geleneksel tedaviden daha düşük olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz demektir.

Evet, birçok halk ilaçları gerçekten etkisizdir, bazıları hatta saçmadır.

Propolis tentürü, böyle uygulanmaz. Etkili bir ilaç hayranı olsanız bile, etkinliği doktorlara bile meydan okumamaktadır, yani denemeye değer.

Angina'da propolisin tentürü şu şekilde hareket eder:

• dokuların rejenerasyonunu hızlandırır;

• pürülan kaplamayı kaldırır;

• tıkaçları bezlerden çıkmak için daha kolay ve hızlı hale getirir lacunae, darlaştırır;

• Yerel bağışıklığı arttırır.

Arı Propolis, tüm arıcılık ürünleri arasında en güçlü antibakteriyel etkiye sahiptir ve doğal, kesinlikle güvenli bir antibiyotiktir.

Hücre zarlarını etkili bir şekilde en çok bilinen tonsillit (streptokok ve stafilokok) patojenlerini değil, aynı zamanda çeşitli virüsleri, mantarları da öldürür, aynı zamanda tamamen evrensel bir antiseptiktir.

Arıcılık ürünü, eczane antibiyotiklerinden farklı olarak zararlı kimyasal bileşikler içermez. Yukarıda açıklanan aracı nasıl kullanacağınızı öğrenelim ve bunun için makaleyi sonuna kadar okumalısınız.

uygulamaları

Yukarıda tarif edilen "ilacı" kullanmanın en popüler yolu, boğazınızı suyla seyreltilmiş tentür ile durulamaktır. Durulamaya ek olarak, aşağıdaki gibi kullanılabilir:

• Çözelti halinde ağızdan alın (ılık sütte çay kaşığı);

• resorpsiyon için pastilleri hazırlayın (rafine şeker küpünde bir kaç damla veya bal kaşığı bal);

• Çay ile birlikte (cam başına bir çay kaşığı, bal ekleyebilirsiniz);

• Buhar inhalasyonları yapın (kaynar su litresi başına 2 yemek kaşığı ve 10-15 dakika nefes verin).

Bu makalede, yukarıda belirtilen arıcılık ürününün parçalanmasını ayrıntılı olarak ele alacağız ve şimdi alkol solüsyonunu nasıl sulandıracağınızı, nereye götüreceğinizi ve herhangi bir bademcik iltihabından hızla kurtulmak için evde nasıl gargaralanacağınızı öğreneceksiniz.

Çare nerede?

Alkollü infüzyon, eczanede bitmiş formda satın alınabilir veya kendiniz yapılabilir. Kendi hazırlamanız için ihtiyacınız var:

• 30 gram balmumu alın ve doğrayın;

• Bir çökelti oluşturmak için ısrar etmek;

• Suyu ve çamuru boşaltın, yapıştırıcıyı kurutun;

• 100 ml votka dökün;

• Bir hafta ara sıra sallayarak karanlık bir yerde ısrar edin.

Reçete oldukça basittir ve bu kendinden hazırlanan propolis tentürü daha hızlı ve daha güçlü hareket edecektir. Bu nedenle, size ikinci seçeneği öneririm - eğer böyle bir fırsat varsa, kendinizi hazırlayın.

Boğaz durulama: talimat

Ve şimdi en önemli şey hakkında - boğazınızı durulamak için alkol çözeltisini su ile nasıl seyreltin? Yetişkinlerin bir bardak ılık suda bir çay kaşığı alkolü seyreltmeleri önerilir.

Alkol solüsyonu yerine çocuklar su infüzyonu veya hatta alkol ile gargara edebilirler (özellikle bademcik iltihabı veya kronik olduğu durumlarda), ancak 0.5 litre suda seyreltilmesi gerekir (çay kaşığı).

Gargara 3-6 kez olmalı. Prosedürü ne kadar sıklıkla tekrarlarsanız o kadar iyidir.

En az 1 dakika boyunca dikkatlice durulayın, çareyi yutmaya çalışmayın, ancak bu olsa bile, çok fazla endişelenmeyin, çünkü korkunç bir şey olmayacaktır.

Yeni başladığınız bademcik iltihabı ise bademciklerin günde 1 kez su ile 1: 1 oranında seyreltilmiş bir alkol solüsyonu ile yağlanmasını tavsiye ederim. Kolaylık sağlamak için suşi için bir çubuk veya sonunda pamuklu bir şey kullanabilirsiniz.

Aynı çözelti (1: 1 su ile seyreltilmiş) bezlerin lakazını durulamak için kullanılabilir - ajan şırınganın içine sokulur, iğne olmadan iğne ucu eklenir ve tapa basınç altında yıkanır.

Şimdi yukarıda tarif edilen çare bademcik iltihabı ile boğaz, bir boğaz gargara biliyorum. Ve ne kadar güvenli ve güvenli?

Önlemler ve kontrendikasyonlar

Angina'da propolisin tentürü, değerlendirmelerle yargılanır, hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından mükemmel bir şekilde tolere edilir, hatta en küçük ve aynı zamanda çok hızlı hareket eder. Bu aracın kontrendikasyonları olmadığı ortaya çıkıyor mu? Bazı kontrendikasyonlar vardır, yani:

• Arıcılık ürünleri için bir alerji;

• Bitkilerin polenine karşı toleransı;

• atrofik tipte farenjit;

• Mukusun alkole karşı aşırı duyarlılığı.

Tedavinin son derece faydalı olması için, ilaç bileşenlerinin oranlarını kendiniz değiştirmeyin.

Aşırı miktarda alkol aşırı dozda ve hatta mukozayı yakabilir. Çocukların ve hamile kadınların tedavisi için, bileşimde alkol içermeyen ilaçların kullanılması daha iyidir.

Eğer bademcik iltihabı başlamış ve komplikasyonlarla devam ederse, önce hastaneye gitmek, tedavi uzmanı - ENT ile görüşmek ve danışmak daha iyidir.

Doktor, durumunuzda neyin daha hızlı çalışacağını size söyleyecektir ve ayrıca propolisin nasıl uygulanacağını da size tavsiyede bulunacaktır.

Hepsi bu, sevgili okurlarım. Yazının tüm soruları yanıtladığını ve bu arıcılık ürününü denediyseniz, etkinliğiniz hakkında fikirlerinizi bırakın.

En yeni bilgileri kaçırmamak ve arkadaşlarınızla paylaşmamak için ilginç bir sitenin güncellemelerine abone olun. Sana iyi sağlık diliyorum!

Angina'da propolis tentürünün kullanımı

Arıcılık ürünlerinin tıbbi özelliklerinin reklamlara ihtiyacı yoktur - tıbbi özellikleri birçok nesil tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır. Kovandaki çatlakları doldurmak için kullanılan propolis “arı tutkalı” bir istisna değildi.

Böceklerin yaşam ürünü olan bu ürün, doğal bir antibiyotiğin özelliklerine sahiptir. Anjin içinde propolis kullanılıyorsa, hastalığın tedavi süresi azalır, komplikasyon sayısı azalır ve hasta daha iyi hisseder.

Propolisin mekanizması ve kullanışlı özellikleri

Arıların bu ürününün bir parçası olan biyolojik aktif maddeler, streptococcus ve staphylococcus'un hücre zarlarını yok etme kabiliyetine sahiptir.

Patojenik bakteriler, virüsler ve mantarlar, vücuda toksik etki göstermeden tahrip eder. Antibiyotikler ve sülfonamidler grubundan gelen herhangi bir ilaç negatif yan etkilere sahiptir ve doğal bir antiseptik bu dezavantajlardan tamamen mahrumdur.

Propill'in bademcik iltihabı mukozası üzerindeki olumlu etkisi:

 • Hastalığın kronik formundaki nüks sayısını azaltır, tedavinin zamanında başlaması ile alınan ilaç hacmini azaltmanızı sağlar;
 • Biyojenik uyarıcının özelliklerini gösteren hasarlı mukoza zarını nazikçe ve etkili bir şekilde yeniden üretir;
 • Tonsil hücrelerinin vitamin tedavisini gerçekleştirir;
 • Eşlik eden bademcik iltihabı hastalıkları - larenjit, stomatit, farenjit, burun iltihabı ve nazofarenksin diğer hastalıkları ile terapötik etkisini gösterir;
 • Enzimler ve aktif maddeler propolis ile ilacın ek aktivasyonu nedeniyle iyileşmeyi hızlandırır;
 • Toksinlerin vücuttan hızla çıkarılmasını teşvik eder.

"Arı Tutkal" bademcikler (catarrhal, lacunar, foliküler anjina), ENT organlarının inflamatuar hastalıkların her türlü iltihabı tedavisinde kullanılır. Bu ilacın kullanımı yerine geçmez, ancak özellikle şiddetli boğaz ağrısında doktor tarafından önerilen tedaviyi tamamlar.

Tentür yapımı - 3 yol

Çoğu zaman, tıbbi amaçlar propolis alkol ve su tentür kullanın. Bir eczaneden satın alınabilir veya evde evde pişirilebilir

Ev koşullarında hazırlanma alkolde tentür:

 • Propolis öğütülmüş, soğuk suya yerleştirilmiştir. Bu durumda propolis dibe batırır, balmumu ve kirlilikler yukarı doğru yükselir;
 • Safsızlıklı su süzülür, propolis kurutulur;
 • Votka ile balmumu dökün (30 g - 100 ml votka için);
 • Bir hafta boyunca karanlıkta ısrar, her gün sallanıyor.
“Arı tutkalı” kullanan ajan çocukları, hamile veya emziren kadınları tedavi etmek için kullanılıyorsa, alkolizm tedavisi gören hastalar, alkol tentürü kullanılmaz.

Bu gibi durumlarda, arı ürünlerinin araştırmacılarına göre, daha yararlı özelliklere sahip olan su tentürüne tercih edilir.

Sulu bir ekstrenin hazırlanması:

Ezilmiş propolisi kaynamış suya 1:10 oranında ekleyin (her 10 g arı tutkalı için - 100 ml sıvı).

Gün içinde infüze edin, periyodik olarak kabı sallayın. Çıktı, propolis aroması ve yeşilimsi bir tonu olan şeffaf bir sıvıdır.

Çözeltiyi bir filtre veya gazlı bezden yavaşça tahliye ederek, çökeltinin rahatsız edilmemesini sağlayın. Yine kullanılabilir.

Karanlık bir yerde, bir cam konteynerin içinde bir haftadan uzun süre kalmayın.

İkinci tarif bir su banyosu kullanır. Hamamın etkisini elde etmenin en kolay yolu, su ile dolu büyük bir kapta küçük bir tencereye koymak.

Su banyosunda infüzyonun hazırlanması:

 • Küçük bir tencerede su dökün ve propolisi 10: 1 oranına koyun, hammaddeyi ilk reçete için hazırlandıktan sonra kullanabilirsiniz;
 • Su banyosunu ateşe koyun ve kaynatın, ama kaynatmayın, bir saat bekletin;
 • Su infüzyonu ile küçük bir kap ayıklayın, serin, depolama için dökün.

Çıkış sarımsı sıvıyı az miktarda çökelti ile çevirmelidir.

Propina ile angina tedavisi için Tarifler

Bademcik iltihabı saf propolis ile tedavi etmenin en basit yolu. Bu maddenin 3-4 gram ağırlığındaki küçük bir parçası birkaç saat çiğnenmelidir. Zaten ikinci günde hasta rahatlama hissi, semptomların yoğunluğunda bir azalma hisseder. Ürün doğal ise çiğneme hafif bir yanma hissi verecektir.

Angina ile propolis tentürü yağlama, durulama, bademciklerin sulanması için kullanılır. Farinksin iltihabı tedavisi için su ve alkol üzerinde tentür kullanma yolları:

 • Boğazın 200 ml ılık su için sulanması için 1 yemek kaşığı ekleyin. Alkol tentürü, günde 3-6 kez durulayın. Bir çocuğun tedavisi için bir çözüm, su tentüründen (cam başına 1-2 çay kaşığı) hazırlanır;
 • Hastalığın başlangıcında, bezler tentür ile yağlanır, yarısı su ile seyreltilir. Prosedür bir gazlı bez swab kullanılarak gerçekleştirilir;
 • Pürülan tıkaçları yumuşatmak için bir tepsi veya bunları yıkamak için bir çözelti, seyreltilmiş bir su tentüründen (1: 1) hazırlanır. Solüsyon 20-30 saniye ağızda tutulmalı, gün içerisinde 5-6 kez tekrarlanmalıdır. Aynı çözelti, bir şırınga ve basınçlı bir jetle sulanan bademciklere çevrilebilir;
 • Bir çocuğu tedavi ederken, boğazınızı durduramazsınız, ama onu sıcak süt ve bir çay kaşığı su propolis tentürünün karışımı içmeye davet edin. İlaç, semptomlar ortadan kalkana kadar günde 2 kez kullanılır;
 • Çay, şifalı otlar demlenmiş, bal ve 1-2 çay kaşığı eklemeniz gerekir. tentürler, günde 2-3 kez hafta boyunca içmek. Çocuk terapisinde, su tentürü kullanılır;
 • Sıcak suda yaklaşık 80⁰C'lik bir sıcaklıkta inhalasyon yapmak için 2 yemek kaşığı ekleyin. tentürler, günde üç kez bu buharı 5-10 dakika boyunca soluyun. Vücut ısısı artmazsa inhalasyonlar kullanılır.

Kontrendikasyonlar ve aşırı doz

Arı ürünlerine alerjisi olan hastalar propolis kullanmamalıdır. Alerjik reaksiyon belirtileri: kaşıntı, ürtiker, baş ağrısı, sıra dışı halsizlik, baş dönmesi. Bu belirtiler ortaya çıktığında, hemen antihistaminik almalısınız.

Şüpheli durumlarda, dirsek kıvrımının yakınındaki cilde propolis tentürü uygulayarak bir ön test yapın. Cilt reaksiyonu propolis alerjisinin bir belirtisidir.

Ek kontrendikasyonlar - pankreas ve karaciğer hastalıkları, herhangi bir etiyolojinin neoplazmları. Bu ilaç anjini saf formda tedavi etmek için kullanılamaz. Hem su hem de alkol tentürü su veya süt içinde çözülmelidir.

Propinanın anjina tedavisi için kullanılması, ilaçların dozaj ve doz hazırlama teknolojisine sıkı sıkıya uyulduğunda etkilidir.

Biz angina (palatine bademcik iltihabı) propolis ile tedavi ediyoruz

Propolisin bademcik iltihabı (anjina) sağlığı üzerindeki etkisi, aşırı tahmin etmek zordur. Bu ürün çeşitli şekillerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Sıradan bir soğuğun yanı sıra daha az hoş bir hastalık olan anjina ile, yüzyıllarca tıbbı ile kanıtlanmış çok etkilidir. Pratik olarak boğazın iltihaplı hastalıkları propolis ile çıkarılabilir. Bu madde, söz konusu hastalık ile ilgili gelişiminin herhangi bir aşamasında çok etkilidir.

Anginayı daha iyi tedavi etmek için, en iyi özü ve arı tutkalı özütlerini kullanmak en iyisidir. Bununla birlikte, doğal formu da yararlı olabilir, bunların kullanımı ayrıca hastalığı iyileştirme yeteneğine de sahiptir.

Her zamanki boğaz ağrısı tedavisi

Boğaz ağrısının kendini göstermeye başladığı veya komplikasyonsuz olduğu durumlarda, doğal propolis tedavi için kullanılabilir. Bunun için üç kez çiğnenmeli, yemeğin sonunda, yaklaşık beş ila yedi dakika. Sadece iki gram propolis yeterli olacak ve daha sonra angina düzenli uygulama ile geri çekilecek. Sıcaklık düştüğünde genellikle katı bir forma sahip olduğundan, sadece doğal bir ürünün sıcak bir durumda kullanılacağını belirtmek gerekir. Süreç boyunca, acı bir reçinenin yanı sıra hafif bir hissizlik hissedilmelidir. Bu, arı tutkalının kalitesinin iyi bir garantörü olacak ve sonuç olarak, tedavi iyi gidecek. Maddenin tamamını belirtilen bir frekansta alırsanız, bir haftada veya birkaç gün içinde boğaz ağrısını iyileştirebilirsiniz.

Pürülan boğaz ağrısı tedavisi

Genellikle komplike, pürülan anjina çok hoş olmayan acı verici etkileri eşlik eder. Tedavi etmek biraz daha zor ama yine de çok gerçektir. Bu durumda, propolis tentürlerini antibiyotiklere ve yatak istirahatine ek olarak farklı şekillerde kullanmak en iyisidir. Hiçbir durumda, bu tür sağlık sorunları için geleneksel tıbbı tamamen kullanmamalısınız. Herhangi bir çareye başvurmak, her zaman artılarını ve eksilerini tartmak gerekir.

Bu nedenle, çok fazla sıcak içecek içmek ve daha sık, daha iyisi gereklidir. Ancak boğazın periyodik durulanması günde en az iki kez yapılır. İlk işlemden sonra, boğazda ağrıdan kurtulmak mümkündür. Hava yollarını temizleyin ve aynı zamanda hoş olmayan hisleri yumuşatın ve inhalasyona izin verin. Ayrıca boğazda biriken boğazda birikmelere karşı savaşmaya yardımcı olur, sadece ağzınızdan nefes almanız gerekir.

Ne ve ne kadar başvuruda bulunulur

Hem doğal bir halde hem de farklı amaçlar için tentürler şeklinde alınabilir. Boğazını iyileştirmek için, su içinde seyreltildikten sonra, sarhoş olabilir ve arı yapıştırıcı boğazının özü ile durulanabilir, ayrıca inhalasyonlar gerçekleştirilebilir.

Propolis tentürü

Bu nedenle, zaten açık olduğu gibi, anjin durumunda, arı tutkalının tentürünün yardımıyla sağlığın iyileştirilmesi mümkündür. Ama bunu tamamen farklı şekillerde uygulayabilirsiniz. Buna ek olarak, bu tür yaşlanmanın temeli, alkol ve türevleri (votka, konyak ve hatta moonshine, ikincisi kullanılmamasına rağmen) ve sıradan fakat saf su olabilir.

En yaygın tedavi yöntemlerinden biri basit yutmadır. Bu durumda, hastalığı iyileştirmek için, bir bardak temiz su içinde çok sayıda mililitre infüzyonu seyreltmelisiniz; Ayrıca, arı tutkalı ekstresi ılık sütte seyreltilebilir. Tamamen iyileşmek için, bu karışımın bir bardakını tam bir gün boyunca almaya değer.

Tentür ile durulayın

Angina ile propolis, boğazını durulamak için kullanılabilir, propolisin hem su hem de alkol tentürlerini uygulayın. Boğazın durulanması için bu tür sıvıların kullanılması, iç kullanım için kullanılan normları aşmaz. Temel olarak, ekstraktların ekstraksiyonu için veya bir bardak hacminde sıcak, saf su veya süt alınır. Arı tutkalının mevcut özünün damla sayısı, kişinin yaşına bağlı olarak alınır. Yani, eğer yirmi yıl sonra damlalar yirmi olmalı.

Hastalığı bir haftadan sonra tedavi edin, sadece normal durulamalarda mümkündür. Bir gün için en uygun sıklıkları üç ila dört arasındadır. Çocukların alkol içeren bir karışım vermemesi tercih edilir.

soluk alma

Soluma için, arıtılmış su ilavesiyle, arı tutkalının su tentürünü uygulamak en iyisidir. Oranlara bir ila üç arasında saygı gösterilir. Bazı tarifler alkol esanslarına dönmeyi önerir, ancak eterler akciğerler ve tüm solunum sistemi üzerinde zararlı etkileri olabilir. İşte bu yüzden sulu bir süspansiyonun hepsinin kullanılması daha iyidir.

tavsiyeler

İnhalasyonun kendisi, uygun yöntemlerin herhangi biri ile gerçekleştirilebilir, ancak en etkili sonuç, prosedürlerin süresi beş dakikadan daha az bir sürede azaltılmazsa gerçekleştirilecektir. Bu durumda, prosedürün bir gün için iki kez tekrarlanması gerekecektir. Hastalığın derecesine bağlı olarak, farklı zaman periyotları için iyileştirilecektir. Ortalama olarak, kaliteli bileşenlerin kullanımı göz önüne alındığında, bir ila iki hafta arasında sürebilir.

Dikkat

Aynı terimlerle, bazı "uzmanlar" ın güvenceleri üzerinde bir propolis kırıntısıyla basit kaynar su kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, bu durumda, sadece arı tutkalının su ve diğer sıvılar içinde çok zayıf bir şekilde çözünmesi nedeniyle etkili bir tedavi yöntemine güvenmeyin.

Su üzerinde bir ekstre yapmak için, sadece bir düzine kadar bir konsantrasyonda, ısrar etmek için en az birkaç saat sürer. Ancak propolis çok çabuk su ile çözünmez, böylece buharla birlikte solunum sistemine girer. Bunun için, sadece çok küçük kırıntısına, aslında çok kolay olmayan tozlara güvenebilirsiniz. Bu nedenle, bir boğaz hastalığını tedavi etmek için bu inhalasyon seçeneğini kullanmamalıdır.

Propolis boğaz ağrısı nasıl uygulanır?

Propolis, tüm arıcılık ürünleri arasında en kullanışlı olanıdır. En sık görülen durumlarda, propolis tentürü, anjin içinde ve aynı zamanda propolisin kendisinden saf halde ve ondan yapılan yağda daha az sıklıkla kullanılır.

Propolis (ya da arı tutkalı) - arı kovanına yerleştirilmeden önce, arı kovanlarının işlenmesi için arıların, petek yuvalarının ve peteklerin dezenfeksiyonu için üretilenlere benzer, viskoz kıvamlı bir madde. Aslında, propolis, ilkbaharda ağaçlardan toplanan, fakat arıların kendi enzimi ile değiştirdiği tutkaldır.

Angina'nın propolis ile tedavisini olumsuz etkileyebilecek tek kontrendikasyon, arıcılık ürünleri için bir alerji olarak kabul edilir. Bu nedenle, kullanmadan önce, ağzınıza küçük bir parça arı tutkalı ya da yanaklarınıza uygulayarak, su ile seyreltilmiş, boğazınızı yıkamak için kıvamda bir tentürle bir tür "alerji testi" gerçekleştirebilirsiniz. Bu arıcılık ürünüyle temastan 12 saat sonra hiçbir reaksiyon gözlemlenmezse propolis güvenli bir şekilde uygulanabilir. Dudakların şişmesi, kaşıntı, yanma, alerjenin mukoza zarı ile temas ettiği bölgedeki kızarıklık varsa, acilen antihistamin almak ve doktora başvurmak gerekir.

Propolis yağı

Propolis yağı, anti-inflamatuar, restoratif, analjezik ve antiseptik özelliklere sahiptir. Özellikle değerli olan, yanıklardan kurtulduğunda, yaraları tedavi etmekte zorlanan ve boğaz, mide ve bağırsakların ülser hastalıkları gibi bir yağdır. Ayrıca, bağımsız olarak da hazırlanabilir. Bu gerektirecektir:

 1. 100 gr tereyağı;
 2. 10 g ezilmiş ve saflaştırılmış propolis (bu maddeyi rende üzerinde donmuş bir biçimde daha iyi öğütün).

Yağı ateşte eritmeli, kaynamaya getirilmeli ve ateşten çıkarılmalı, hemen hazırlanan propolis eklenmeli ve kütle üniform olana kadar karıştırılmalıdır. Malzemeyi karıştıramazsanız, daha iyi çözünme için tekrar tekrar karıştırıp, tekrar ısıtın. Yağ ayarlanana kadar, bir tülbent veya ince bir elek ile filtrelenmeli ve temiz, sıkıca kapatılmış bir kaba boşaltılmalıdır. Buzdolabında saklanmalıdır.

Düzgün pişen yağ yeşilimsi veya sarımsı bir renk tonu ve hafif bir acılığa sahiptir. Ayrıca mutlaka karakteristik bir propolis kokusu olacaktır.

Bir öğünden 2-3 saat önce bir çay kaşığı üzerine günde bir kez uygulanır. Hastalığın semptomları tamamen ortadan kalkana kadar angina ve kronik tonsillit yağından propolisnoe yağı kullanılır.

Ayrıca, sütte çözünmüş tereyağının alınmasının bir çeşidi vardır. Yarım bardak sıcak süt, kremalı arılar karışımı bir çorba kaşığı alır. Tam çözünmeyi bekledikten sonra, günde üç kez, bir yemekten bir saat önce ılık ısıtın.

Propolis saf haliyle

Angina ile propolis de çiğnenmesi veya ağızda tutulması gereken saf formunda kullanılır. Kural olarak, bu, 5 gramdan fazla değil, günde 3 saat boyunca sıvı ve tükürük ile yıkayarak tutulmalıdır. Birçok insan, bu tedaviyle birlikte, catarrhalic tonsillitis belirtilerinin 2-3 gün sürdüğünü söylüyor.

Propolis mutlaka gerçek olmalıdır, çiğneme sırasında ağızda bir yanma hissinin varlığı ile arı tutkalının kalitesi belirlenebilir.

Küçük bir arıcılık ürünü gece için yanağa düştüğünde başka bir seçenek daha var, ancak bu, rüyada boğulma olasılığı nedeniyle oldukça riskli bir seçenek.

Propolis tentürü

Propolis tentürü ve anjin içinde kullanımı bademciklerin iltihaplanması durumunda etkilidir. İçerisinde 5 gün boyunca 1 yemek kaşığı olan saf formda alınır, boğazda durulanır ve ağız boşluğunu bademcikler ile birlikte sulandırır. Ayrıca, pürülan akıntı ile komplike olmayan bir anjinadan, inhalasyonlar için alkolik infüzyon kullanılır.

Çocukların tedavisinde herhangi bir alkolik ilaç bileşiğinin önerilmediğini belirtmek önemlidir.

Eczanede tentür satın alabilirsiniz ve gerekli malzemeleriniz varsa kendinizi hazırlayın. Ve aşağıdaki bileşenler gerekli olacaktır:

 1. önceden hazırlanmış propolis, saflaştırılmış ve soğuk suda ıslatılmış, 30 g;
 2. alkol tıbbi 100 ml.

Arıtılmış arılar yapıştırıcı alkol ile dökülür ve bir hafta boyunca karanlık, soğuk bir yerde iyileşir. Konteyneri gelecekteki tıbbi karışımla günde birkaç kez sallamak gerekir. Bir hafta sonra, gazlı bez veya ince elek şeklinde bir filtreden geçmek için hemen hemen hazır tentür gereklidir ve eğer istenirse, gliserin ile yumuşatılırsa, 100 ml tentürün 200 ml gliserin ihtiyacı olacaktır.

Sulama ve bademciklerin yağlanması için, 1: 1 oranında kombine edilmiş propolis ve su tentüründen bir çözelti kullanılır.

Aynı çözelti ağız boşluğunun ve boğazının durulanmasıyla gerçekleştirilir. Bu amaçla, su, su ve tentenin önceden ölçüldüğü yarım bir bardak solüsyon gereklidir. Her 3 saatte bir tekrar tekrar durulama yapılmalıdır, rahatlama, uygulayıcılara göre bu tedavi yöntemine göre, tedavinin 2. gününde gelir.

İnhalasyon formunda propolis ile tedavi, yüksek sıcaklıkta ve pürülan anjina şeklinde uygulanmaz. Diğer durumlarda, buhar inhalasyonu için, bir çay kaşığı soda ve benzer bir propolis tentürü yarım litre suda çözülür. Böyle bir bileşiğin solunum çiftleri, 5, maksimum, 10 dakika boyunca günde en fazla 2 kez olamaz.

Propolis merhem

Propolis merhem genellikle inhalasyonlar için kullanılır. Eczaneden de alınabilir veya evde yemek pişirmek mümkündür.

Bunu yapmak için çok fazla hazırlamanıza gerek yok:

 1. petrol jölesi;
 2. aslında, ana bileşen propolis

Merhem, ruhun arzu ettiği herhangi bir miktarda hazırlayabilirsiniz, asıl şey, karıştırıldığında oranın, 1: 1 oranlı karelere karşılık gelmesidir.

Malzemeleri iyice karıştırın ve su banyosunda saklayın, sıcaklığı yaklaşık 80 ° C olacaktır. Karışımı önceden ısıtın, soğumaya başlamayın, bir tülbent veya ince bir elek içinden süzün ve daha sonra geniş bir boyunda, tercihen koyu renkte ve sıkı bir kapakta kullanım için uygun kapların üzerine dökün.

10 dakika boyunca günde iki kez yapılan buhar inhalasyonları için, yarım litre sıcak suya 1 çay kaşığı merhem gereklidir.

Angina içinde propolis ile boğaz durulayın

Propolis, arılar tarafından kovanların mühürlenmesi ve dezenfekte edilmesi için üretilen reçineli bir maddedir. Ürün, antimikrobiyal, immünostimulasyon ve antiphlogistik özellikler göstermiştir.

Propinanın angina ile kullanılması, enfeksiyöz patolojinin lokal belirtilerini durdurmak ve ayrıca kataral süreçlerin gerilemesini hızlandırmak mümkündür. Doğal antiseptik dezenfektan çözeltileri, antibiyotikler ve lokal anesteziklerin üretimi için farmasötikte kullanılır. Ürünün terapötik özellikleri, flavonoid bileşiklerinin bileşimindeki varlığa bağlıdır. Propolis tentür antibakteriyel ve antiviral özellikler sağlarlar. Fitopreparasyonlara dayanan tıbbi solüsyonlarla boğazın durulanması, patojenlerin yok olmasını ve enflamasyonlu lenfadenoid oluşumlarının rejenerasyonunu destekler.

Biyokimyasal bileşim

bademcikler, Sütun Palatal şişme iltihap, boşlukları irin fişleri, mukoz boğazın kızarıklık, vb oluşumlar lymphadenoid: anjina propolis tedavisi dahil hastalığın lokal belirtileri, çoğu ortadan kaldırmak için yardımcı olur bağlı bir besin sayıda Bileşiminde varlığına propolis temelinde çözümler, antiseptik, anti-enflamatuar ve yara iyileştirici özelliklere.

Ürün,% 40'ı terapötik özelliklere sahip 200'den fazla organik bileşik içerir:

 • flavonoidler;
 • yağlı asitler;
 • steroidler;
 • laktonlar;
 • tiamin;
 • riboflavin;
 • piridoksin;
 • retinol;
 • askorbik asit;
 • tokoferol;
 • biyotin;
 • amino asitler;
 • magnezyum;
 • kobalt;
 • stronsiyum;
 • kalsiyum;
 • kükürt;
 • silikon.

Alkol tentürü, Pinocerbrin - antifungal antioksidan bileşimindeki varlığına bağlı olarak bademcik iltihabının kandidiyaz formunu tedavi etmek için kullanılabilir.

farmakodinami

Yararlı propolis nedir? Angina esas olarak palatini ve faringeal tonsilleri ve farinksin arka duvarını etkileyen enfeksiyöz bir hastalıktır. Zaman zaman patojenlerin uzaklaştırılması, mukoza KBB organlarında inflamasyonun yayılmasına yol açar. Fitopreparatif ilaçların aktif bileşenleri, patolojik süreçlerin genellenmesini önleyen mikropların üreme aktivitelerini inhibe eder.

Propolis'in alkol ve su tentürlerinin bir dizi önemli terapötik özelliği vardır:

 • antioksidan - vücutta serbest radikallerin oluşumunu önler;
 • immünostimulasyon - bunun sonucu olarak fagositozun hızlandırıldığı koruyucu hücrelerin aktivitesini arttırır (fagositler tarafından patojenik ajanların emilmesi);
 • antiflogisticheskie - iltihabın gerilemesine katkıda bulunan prostaglandinlerin sentezini inhibe eder;
 • antimikrobiyal - ölümlerine yol açan mikropların hücresel yapılarını yok eder;
 • yara iyileşmesi - etkilenen dokularda kan mikrosirkülasyonunu hızlandırır, böylece hücresel metabolizmayı hızlandırır ve siliyer epitel epitelizasyonunu hızlandırır.

Önemli! Ürün, deri dermatitinin gelişimini tetikleyen hassaslaştırıcılar içerir.

Boğaz antiseptik solüsyonlarıyla boğuşmak, gram-pozitif ve gram-negatif bakterilerin yanı sıra bazı virüs ve mantar türlerini yok etmeye yardımcı olur.

Orofarenksin dezenfeksiyonu, iltihabın gerilemesi sonucu lokal bağışıklığı uyarır. Lezyonlardaki patojen sayısındaki azalma, vücudun detoksifikasyonuna ve hastalığın lokal belirtilerinin giderilmesine katkıda bulunur.

Çalışma prensibi

Solunum hastalıklarının tedavisinde fitopreparasyonların kullanımı antibakteriyel ilaçların etkisini güçlendirmeyi mümkün kılmaktadır. Bu nedenle bademcik iltihabı, larenjit, rinoparenjit ve üst solunum yollarının diğer patolojilerinde ek bir ajan olarak kullanılır. Antiseptik solüsyonun terapötik etkisini ne belirler?

Fitopreparasyonun bileşenleri, KBB organlarına giren patojenik mikroorganizmaları emen fagositlerin aktivitesini uyarır. Akasetin ve ermanin gibi flavonoid bileşikleri vücuttaki gama globülin konsantrasyonunu arttırır. Bağışıklık tepkisinin uyarılması, organizmanın direncinde artışa ve patojenik virüslere ve bakterilere direnç göstermeye hazır olmasına yol açar.

Antiseptik Sistematik gargara seyreltik aşaması, akut enflamasyon belirtileri bademcik iltihabı ortadan kaldırır. İmmünostimulasyon etkisinden dolayı, fitoprepilasyon patolojik süreçlerin kronikleşmesini önler. İlacın profilaktik kullanımı, herhangi bir etyolojide enfeksiyöz KBB hastalıklarının nüks riskini azaltır.

Durulama için Tarifler

Boğazın durulanması, mukus boğazının, bademciklerin ve ağız boşluğunun dezenfekte edildiği bir fizyoterapik prosedürdür. İlacın bileşenlerinin lokal etkisi, dokulardaki patolojik süreçlerin gerilemesini uyarır, böylece hastalığın semptomlarını kolaylaştırır. Saf formunda, propolisin alkollü tentürü, mukoza zarında yanma riski ile ilişkili olan orofarenksin sulanmasında kullanılmaz.

Durulama solüsyonu hazırlamak için aşağıdaki tarifleri kullanabilirsiniz:

Önemli! Mekanik hasarların varlığında orofarenksin sanitasyonu için alkol solüsyonlarının kullanılması arzu edilmez.

Pürin bademciklerinin lacunalarındaki pürülan tıkaçları yumuşatmak için 2 çay kaşığı karıştırın. 1 çay kaşığı ile fito anlamına gelir. suyu Kalanchoe ve 50 ml ılık su. Hazırlanan çözelti bir şırıngaya yazılmalı ve amigdalayı basınç altında durulayınız. İşlemden sonra, farinksin mukozasını antibakteriyel etkinin lokal anestezikleriyle tedavi etmek arzu edilir.

Sulu bir çözelti hazırlanması

Çocuk terapisinde alkol içeren sıvıların kullanımı, vücudun artan hassasiyetinden dolayı kontrendikedir. Alerjik reaksiyonların oluşmasını önlemek için, sudaki tentürler boğaz ağrısını sterilize etmek için kullanılır. Hafif düzeyde konsantre edilmiş çözeltiler, okul öncesi çocuklarının yanı sıra gebelik boyunca kadınları tedavi etmek için kullanılabilir.

Bir ilaç nasıl hazırlanır?

 • 20 g propolis doğrayın;
 • 200 ml su ile doldurun;
 • Propolis'i 10 dakika hazırlayın;
 • soğutulmuş çözeltiyi süzün.

Boğazını durulamak için 3 çorba kaşığı sulandırınız. l. 200 ml su içinde su tentürü. Enflamasyonun alevlenme döneminde, günde en az 3-4 kez prosedür uygulanması tavsiye edilir. Ilaç analjezik etkisini güçlendirmek için 20 ml kekik kaynatma ekleyebilirsiniz. Bitki, subfebril ateşini ortadan kaldırmaya yardımcı olan belirgin bir antiflojistik ve ateş düşürücü etkiye sahiptir.

tavsiyeler

Boğazdan gelen propolis semptomatik bir ajandır ve bunun yardımı ile KBB hastalığının klinik belirtilerinin çoğunun ortadan kaldırılması mümkündür. Bununla birlikte, tedavinin etkinliği, fitoparçacılığın doğru şekilde uygulanması ve sanitasyon prosedürlerinin düzenliliği ile büyük ölçüde belirlenir. Akut ve kronik tonsillitin tedavisinde istenen sonuçlara ulaşmak için, durulama solüsyonlarının kullanımı sırasında aşağıdaki öneriler dikkate alınmalıdır:

 1. tenteyi suyla seyreltin veya kullanmadan hemen önce tuzla sulandırın;
 2. antiseptik solüsyonu 37-38 dereceye ısıtın;
 3. prosedür sırasında palatine bademciklerin daha iyi yıkanması için "yy-yy" sesini söyleyin;
 4. işlem süresi ortalama 4-5 dakika olmalıdır;
 5. günde en az 4 kez durulayın; boğaz sanitasyonundan sonra 30 dakika boyunca yemeyin.

Çok miktarda ilaç çözeltisinin yutulması midede ağrıya neden olabilir.

Kontrendikasyonlar

Propolis, yüksek derecede alerjeniteye sahip ürün sayısına, yani kafeik asit esterlerinin bileşiminden kaynaklanmaktadır. Fitoprepilasyonun bileşenleri, infiltratların çözünürlüğüne katkıda bulunan ancak kan pıhtılaşmasını önleyen trombositlerin aktivitesini inhibe eder. Bu nedenlerden dolayı, propolis kullanımı aşağıdaki durumlarda kontrendikedir:

 • gastrit;
 • egzama;
 • mide ülseri;
 • kan hastalıkları;
 • alerjiye eğilim;
 • kontakt dermatit.

Alkol çözeltisi, hücresel turgoru arttıran enzimler içerir. Bu bağlamda, gebelik döneminde kadınlarda solunum yolu hastalıklarının tedavisinde fito-ilaçların kullanılmasını önermemektedir.

flickr tarafından nickodoherty

bir klinik çalıştıran soğuk algınlığının ilk belirtileri veya boğazda bir ağrı veya sadece eczaneye Birçok kişi, vücut bu sorunla başa çıkmak yardımcı ilaçların her türlü satın almak için. Ama apiary Yetişkin hayatımın en geçirdi deneyimli arıcı olarak, ben şüphe, sverhpolezny arı ürünü propolisin dışında, hata yapma ve böyle bir yüksek değere dikkat etmek değil önerilir. boğaz ağrısı, ateş veya boğulma vardır dede arıcı hayal etmek unutmayınız öksürük, ilaç saatlik el altında temelini ve bizim kardeşlik her biri Eğir ile boğazını tedavi değil, bilen vardı zor ve tüm çünkü sadece boğaz.

Gerçekten de, sürekli tüketen bal ve diğer arı ürünleri, örneğin, aynı propolis, polen veya "arı hlebchik" ambrosia, kelimenin tam anlamıyla gövde doğanın bu gücü imbues ve bu maddelerin kullanımının uzun farklı ülkelerden bilim adamları tarafından kanıtlanmıştır nasıl hissetmek. Propolis hava yavaş yavaş bozulmaya başlar başlamaz, soğuk algınlığı, boğaz ağrısı, akut solunum enfeksiyonları, soğuk algınlığı, öksürük, grip ve diğer viral, hoş olmayan şeyler ve her köşede bizim için pusuya yatmak ile yardımcı olur ve hava sonbahar yaklaşımı ile soğutulur. Ve propolis duymuş, birçok tıbbi özellikleri farkındayız, ama gerçekten buna özellikle fırsat için, zor olabilir anlamak için, aksi kullanılan veya nasıl olması gerektiği gibi görünüyor ve ne ne anlatmak değil, ben paylaşmaya karar kendi deneyimim.

Değerli ürün hakkında kısaca: soğuk algınlığı için propolis tentürü ve sadece

le Schtroumpf mycologue flickr tarafından

Tam olarak ne olduğunu merak ediyorsanız - propolis, ilgili makaleyi tam olarak olduğu gibi blogumda da bulabilirsiniz. Şimdi bu konuda bir şey yok, ama propolis ile boğaz tedavisi, öksürük için acil yardım, soğuk ve benzeri hakkında. Aslında, propolis son derece üstün antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahip olan bir arı tutkalıdır, içerdiği maddelerin biyolojik aktivitesi insan bağışıklığını korumak için izin verir ve bu şekilde devam eder. Bu nedenle, bu tür arıcılık ürünlerini kullanan kişiler, soğuk algınlığı ile bile neredeyse hiç hastalanmamaktadırlar ve bu hiç bir başarı değildir.

Her şeyden önce, her insan için uygun olan şeyden bahsetmeye değer, çünkü yakınlarda pek çok kovan yok, ama neredeyse hiç küçük bir köyde bile bir eczane var. Orada ve çok mütevazi bir miktar olan propolisin gerçek bir tentürünü bulabilirsin ve bunun faydaları sadece devasa olabilir. Eczaneden boğaz için propolis alkol tentürü - sadece iyileştirici etkisi olmayan ama başka özellikleri olan vazgeçilmez bir ilaçtır.

 • Arı propolisinin ruhani infüzyonunun belirgin bir antibakteriyel etkisi vardır. Yani, çeşitli bakterilerin, mantarların ve virüslerin gelişimini niteliksel olarak engelleyebilir, örneğin, anjinle aktif olarak çarpışan aynı streptokoklar. Buradaki şey, propoliste, patojenlerin yaşamına uygun olmayan bir ortam yaratan özel asitler olmasıdır.
 • Aynı asitler ve diğer maddeler sayesinde, angina veya influenza ile propolis tentürü de bir anti-enflamatuar etkiye sahip olacaktır.
 • En yakın eczane kioskunun en yaygın olduğu propolisin tentürü, aynı zamanda, herhangi bir yoldan zarar gören dokuların ve kılcal damarların en hızlı geri kazanımına katkıda bulunan, canlandırıcı bir etkiye de sahip olabilir.
 • Boğaz ağrısı olan propolis de anestetik bir etkiye sahip olabilir, yani, anestezi ve tahriş yatıştırır.
 • Vücudun bağışıklık sisteminin aktivitesi, eczaneden propolis tentürü çekerken, ve daha da önemlisi, bağımsız olarak yapılırsa, evde küçük tüylü sarsaklarımız tarafından hazırlanan hammaddeden yapılırsa, önemli ölçüde artmaktadır.

propolis benzersizliği farklı virüsler, mantarlar ve bakteriler patojenik doğası binlerce nasıl başa, insan vücudunda yaşayan yararlı mikroflorasını etkilemeden tamamen "bilir" olmasıdır. Bu yüzden sadece davranmakla kalmayıp aynı zamanda koruyucu bir etkiye de sahip olan bir ürün olarak kabul edilir. Buna ek olarak, toksik maddelerin vücuttan bu çıkış işgal fagositler gibi şaşırtıcı hücrelerin aktivitesi önemli ölçüde anjin, bademcik iltihabı, öksürük, bronşit ve diğer propolis uygulanması ile arttırmıştır. Güçlü antibiyotiklerin, propolise karşı son derece etkili kaldığını ve zararlı sonuçların hafifletildiği ve hatta tamamen ortadan kaldırıldığını da belirtmek gerekir.

benzersiz soğuk algınlığı için propolis tentürü: kullanım talimatları, pişirme ve depolama

John Pluta flickr tarafından

Tabii ki, bu eczaneye çalıştırın ve böylece hiçbir şeyi dert istenen tentür elde değil kolay, ama biz, bütün ev yapımı biliyorum ve kendi eli daha da verimli ve güvenilir bir şekilde yardımcı olur yapılmış olarak, bu yüzden bilerek kendini tentür pişirmek tercih tam olarak ne ben Ben korumak gibi bir ürün buzdolabı ve her hasta için önemli olan diğer nüansları ve sağlıklı bir kişi bırakılabilir ne kadar süreyle, koymak. Eğir tentürü boğaz ağrısı, soğuk algınlığı, grip, SARS, akut solunum enfeksiyonları, bronşit, larenjit, farenjit ve diğer hastalıklarla yardımcı olur.

Bir propolis alkol evinin hazırlanması: doğaüstü hiçbir şey yoktur

Daha sık olarak, boğazın yıkanması için propolis yetiştirilir ve eczaneden satın alınabilen tıbbi alkolde ısrar edilir. Eskiden iyi zamanlarda dedem güçlü ve hoş kokulu moonshine pişirirdi, ve onun üzerinde, kır çiçekleri, çam iğneleri, yeşil bor aromasıyla dolu olan ve başka ne olduğunu bilen pek çok tentür yaptı. Şimdi büyükbabamın moonshine tarifi benim tarafımdan kayboldu, bu yüzden mevcut olanı yönetmek gerekiyor. Yani, orantıları gözlemlemeniz ve önerileri izlemeniz gerekir. Çeşitli malzemeler ve yemekler alacak:

 • Sıkı bir kapak ile koyu kahverengi veya mavi-yeşil cam küçük cam kavanoz. Kapasite, büyük ve önemli değil, ama tahmini alkol miktarından başlamalıdır.
 • Eczanede satılan yüzde 70'lik medikal alkol, boğazın propolis ile tedavi edilmesi, yani tentürün kendisinin hazırlanması için doğru olacaktır. Yüz gram almalısın.
 • Yaklaşık on beş ila yirmi gram saflaştırılmış propolis. Arıcılık ürünlerinin ve hatta pazarın bulunduğu özel mağazalarda satın alabilirsiniz. Ancak, elinizden propolis satın alırken, dikkatli olun ve satıcının belgelerini kontrol edin, çünkü sadece dolandırıcıya girip paranızı kaybetmekle kalmaz, aynı zamanda kendi sağlığınıza da zarar verirsiniz.

Resmi tıp propolis alkol tentür hakkında kendi görüşü vardır ve bu açık: infüzyon bu tip tedavi kesinlikle çocuklara, hamile ve emziren kadınlar, yaşlılar ve diğer hastalıklar tarafından zayıflamış olanlar için yasaktır. Bu gibi durumlarda, alkol içermeyen su infüzyonlarına dikkat edilmeli.

Her şey hazır olduğunda ve her şey hazır olduğunda, tentenin hazırlanışına gitme zamanı. Bunun için propolisin kendisinin yavaşça soğutulması gerekir, fakat dondurulmamalıdır. Bunun için buzdolabı en iyi şekilde çalışır, ancak ürünü birkaç saniye hariç dondurucuya koymayın. Soğuduktan sonra, herhangi bir metresin mutfağında bulunan normal mutfak, ince bir rende üzerine bir parça propolisin rendelenmesi gerekecektir.

Daha sonra çipleri bir kavanozun içine dökün ve alkolle doldurun, birkaç kez iyice çalkalayın, kapağı sıkıca kapatın ve oda sıcaklığında karanlık bir yerde dinlendirin. Sadece temiz bir karanlık havlu ile örtün ve rafta bırakabilirsiniz. Günde bir kez, tentür aktif olarak çalkalanmalı ve iki hafta sonra zaten alınabilir. Propolis ile soğuk algınlığı gergin infüzyonu içerir, bu nedenle de yapmaya değer ve bir buzdolabında bu ilacı bir yıl boyunca saklayabilir ve hatta önleyici amaçlar için uygulayabilirsiniz.

Boğazını durulamak için propolis bir tentür seyreltmek için nasıl

Freeman Huang flickr tarafından

Propolis'ten sıradan su yardımıyla mucize ilaç da hazırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için küçük bir termoya ihtiyacınız vardır, çünkü bu buharlama anlamına gelir. Kullanımı bile çocuklara tavsiye edilen öksürük propolisinin bu tentürü, hamile kadınlar ve hatta emziren anneler için bile en iyi seçenek olacaktır.

 • Yirmi gram propolis, bir önceki versiyonda olduğu gibi, bir rende içinden iyice öğütülür.
 • Termoslarda meydana gelen herşeyi uykuya dalın ve iki yüz mililitre, yani bir bardak dışkıyla dik kaynar su dökün.
 • Kapalı stoper ile ısrar etmek için, alınan ilacın gazlı bez veya ince elek ile filtrelenmesi için tam olarak uygun olduğu gün gereklidir.
 • Bu infüzyonu saklamak en fazla yedi gün içinde buzdolabında olabilir.

Propolisin en büyük sağlık ve iyileştirici etkisinin, preparasyondan sonraki ilk üç günde bir infüzyona sahip olduğu ve daha sonra özelliklerinin giderek azaldığı ve ortadan kalktığı belirtilmektedir.

Propolis bir tentür ile gargara: Hızlı, ucuz ve son derece kullanışlı

Birçok kişi, propolis tentürüyle nasıl gargara yapılacağı sorusuyla ilgilenir, böylece hastalık olabildiğince çabuk geçer ve hatta kendisine zarar vermez, çünkü alkol söz konusu olduğunda, o zaman herhangi bir şey olabilir. Çünkü ben, angina'nın propolis ile tedavisinin - eylemin tamamen meşrulaştırıldığı, kabul edilen ve resmi tıbbın olduğunu söylemek istiyorum.

Angina ile propolis: uygulama alkol infüzyon

 • Bir bardak sıcak, kaynamış suya bir çay kaşığı pişirin veya infüzyonu satın alın.
 • Boğazı beş dakika boyunca durulayın.
 • El kaldırmak gibi, yaklaşık üç veya beş kez ve semptomlar, yanı sıra hastalığın nedeni için eylemi tekrarlayın.
 • Su tentürleri bir ila üç oranında seyreltilir.

Bu tedaviyi iki haftaya kadar uzun bir süre alabilir, ancak sonuç çok daha erken görülecektir. Dahası, propolis tentürünü sadece saf suyla değil, her zaman yaptığım gibi çeşitli otların et suyuyla seyreltmek mümkündür. Böyle şaşırtıcı ve hoş kokulu bir çay her zaman yarar sağlar, hiçbir şey acıtmasa bile, en önemlisi, taşınmaz ve aşırıya kaçmayın. Şimdi herkes, anjin ile bir propolis tentürü ile nasıl gargara yapılacağını anlayacaktır, ki bu oldukça kolaydır.

1 gece boyunca soğuk propolis tedavisi: imkansız mümkün

Flickr tarafından Rmmateos

, Size bir öksürükle soğuk ziyarete geldi bir kez, o zaman "küçük kan" kurtulmak edemez ve antibiyotik sindirerek bırakmaya düşünüyor musunuz başını tutarak aşağı bile yataktan çıkmak istemeyen sonları, en az bir hafta var. Ama soğuk algınlığı için, eşsiz bir araçtır olarak orada, bu gerekli değildir, hepsi propolis söylüyorum, kullanımı ılık süt kullanımını içerir. Bir gecede soğuk algınlığı semptomlarından kurtulmaya yardımcı olacak bir ilaç hazırlamak hiç de zor değil.

 • Yarım litre süt kaynatın, tercihen bir bütün olarak doğal.
 • Ezilmiş propolisin üst kısmı ile bir buçuk ila iki yemek kaşığı, bir kap sütüne dökülür ve iyice karıştırılır.
 • Tencerenin altındaki ateşi en aza indirir, tüm bunları kaynatır, sürekli karıştırır, 10-15 dakika.
 • Sıcak et suyu filtre edilmeli ve tamamen soğuyana kadar soğumaya bırakılmalıdır.
 • Yüzeyde propolis katı bir balmumu kabuğu oluşur, çıkarılması gerekir ve kalan demleme yemekten önce 20-30 dakika, yani boş bir midede bir tatlı kaşığının üzerine alınır.

İlacın alması gereken her yemekten önce, günde yaklaşık 3-5 kez, ve her zaman geceleri. Ve o, sürtünme yapmak ya da ayaklarınızı takmaktan zarar görmez. Sabah, hastalığın tüm belirtileri el ile kaldırılacak ve bu olmazsa, bir doktora danışmalısınız, bir gün içinde tedavi edilebilir, soğuk algınlığı olmayabilir.

Bir öksürük ile propolis içmek nasıl: Deneyimli arıcıların sırları

Sunica Markovic flickr tarafından

Öksürük, çeşitli nedenlerle bir kişide ortaya çıkabilir, ancak en yaygın olanları bronşiyal hastalıklar, iltihaplar, tüberküloz ve diğerleridir. Propolis, uygulamada nasıl uygulanacağını biliyorsanız, yardımcı olur. Uzun süre nedeniyle vücutta, kötü beslenme (düşük kaliteli ürünler) yanı sıra diğer faktörlerin genel zayıflama, tesadüfen, zamanımızda hiç nadir değildi tüberküloz, kurtulmak ve sadece propolis yardım ve Barsukov yağ he ile alınamadı Arkadaşım, lanetlenmiş enfeksiyonu yenmeyi başardı.

 • Herhangi bir bitkisel kirlilik eklemeden doğal tereyağı alın. Ve bunun gibi uzmanlaşmış mağazalarda edinebilir veya hatta evde yapabilirsiniz, ancak bazı zorluklarla ilişkilidir. Bu değerli ve kullanışlı ürünün tam yüz gramını alacaktır.
 • Bir emaye tencerede veya kasede, yağı 50 derecelik bir sıcaklığa ısıtın ve orada on gram toprak propolis atın ve iyice karıştırın.
 • Elde edilen karışımın 10-20 derece daha ısıtılması gerekir ve daha sonra çıkarılır ve oda sıcaklığında soğumaya bırakılır.
 • Karışım, ince bir süzgeç veya iki kat gazlı bezle dikkatlice filtre edilmelidir.
 • Karışımı cam kaplara dökün ve buzdolabında saklayın.

Yemekten önce bir buçuk saat boyunca ihtiyaç duyduğunuz şekilde pişirin, yaklaşık iki, sonra da günde üç kez. Ayrıca, sıradan bir öksürük ile tedavi seyri üç ila beş günü geçemez. Daha ciddi hastalıklar için, tedaviyi iki haftaya uzatmanız önerilir, ondan sonra on gün ara vermeniz gerekir. Dahası, propolisin yağda uygulanması devam ettirilebilir.

Boğazda şiddetli ağrı, sıcaklık, halsizlik - tüm bunlar, doktorlar bu hastalığı çağırdıkça, anjina veya bademcik iltihabı gibi rahatsız edici belirtilerdir. Doktorlar bu hastalık için antibiyotik reçete eder, ancak tedavi için başka yollar vardır. Angina'da propolisin tentürü: Uygulama ve geri bildirimleri ayrıntılı olarak açıklıyoruz.

Hangi formda tedavi için propolis seçmeliyim?

Doğal propolis arıların arı kovanı ve petekleri sızdırmaz hale getirmek için kullanıldığı arı tutkalıdır. Küçük reçineli toplar şeklinde satılmaktadır. Ağzınızda bir parça propolis alırsanız, dilin ucunda bir yanma hissi ve hatta bir hissizlik hissedeceksiniz. Tutarlı olarak, reçineli ve viskoz olacaktır. Ancak, eczada hazır bir tentür propolis satın almak daha kolaydır, ki bu da bir alkol ya da sulu çözelti olarak satılmaktadır.

Zaten hazır tentür, su veya süt içinde çözünmesi ve reçete yazıldığından kabul edilmesi yeterlidir. Fakat bu tentürü arıcılardan doğal propolis satın alarak kendiniz yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, arı tutkalı bitlerini öğütüyoruz, soğuk suyla doldurup, dibe çöktüğünde bekleriz. Balmumu ve diğer gereksiz safsızlıkların ayrıldığı tüm suyu dikkatli bir şekilde boşaltın ve kalan propolis kurutulur.

Şimdi tekrar propolis döküyoruz, ama zaten votka ile. 30 g arı tutkalı için 100 ml votka alın. Böyle bir çözüm kapalı bir kaba yerleştirilir ve karanlık bir yerde bırakılır. Bir hafta boyunca, periyodik olarak içeriği sallayarak, demlemek izin verin.

Boğaz hastalıklarında özel yarar

Arı yapıştırıcı, çeşitli hastalıkların tedavisinde aktif olarak kullanılmaktadır. Bunlar arasında, KBB organları ve gastrit hastalıkları ve göz problemleri ve çok daha fazlası. Boğaz için bu doğal ilacın kullanımını düşünün:

 • hasarlı dokuyu yeniler ve mukoza zarlarını geri yükler;
 • vücudun hastalığa neden olan mikroplarla savaşmasını sağlayan bağışıklık sistemini güçlendirir;
 • vitaminler ve mikro elementlerle zenginleştirir;
 • anjinayı başka organlara zarar vermeden ve sonuç vermeden tedavi etmeyi sağlayan doğal bir antibiyotiktir;
 • propolisin iyi antiseptik özellikleri hızlı ve aktif bir şekilde hastalığın nedenini etkiler;
 • hastayı rahatlama hissi veren toksinleri hızlı bir şekilde giderir;
 • angina diğer ilaçlarla birlikte, ana etkilerini artırır.

Anjinada kullanım yöntemleri

Angina'da, propolis aşağıdaki varyantlarda kullanılması önerilir:

 1. Propolisin hazır tentürünün bir çorba kaşığı bir bardak su içinde çözülür ve boğaz günde altı defa yıkanır. Bu yöntem herkese açıktır ve sadece boğaz ağrısını iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda mikropları ağız boşluğundan fiziksel olarak uzaklaştırır.
 2. Angina'yı propolisle tedavi etmenin yollarından biri de bademciklerin bir çözelti ile yağlanmasıdır. Bunu yapmak için 1: 1 su ile, gazlı bez veya pamuklu çubukla uygulanır ve bademcikler ile yağlanır.
 3. Pürülan tıkaçların oluşumunda, suda seyreltilmiş bir tentürde boğazın durulanması veya sulanması tavsiye edilir. Böyle bir çözelti bir şırıngada toplanır ve tedavi prosedürü günde yedi kez gerçekleştirilir.
 4. Eşit parçalarda, propolis tentürü, bitkisel yağ (daha iyi deniz topalak) ve bal karıştırın. Böyle bir bileşim, çok kuru hissettiğinde boğaz ağrısını tedavi eder.
 5. İyileşmeyi hızlandırmak için sadece gargara değil, aynı zamanda içinde propolis de yapabilirsiniz. Bu durumda, ilacın bir çay kaşığı bir bardak sütte seyreltilmeli ve hemen içilmelidir. Bir gün için bu ilacı iki kez - sabahları ve yatmadan önce - içmek yeterlidir.
 6. Ayrıca iyi bir yol, ama daha lezzetli şekerle birlikte propolis kullanımıdır. Bir küp şeker üzerine bir tentür atmak ve çözülene kadar ağzınızda tutmak yeterlidir. Bu aracı kötüye kullanmayın - günde üç ila dört kez yeterli.
 7. Propolis tentürünü ve tedavi edici bitkisel sıcak çay ile birlikte kullanabilirsiniz. Bunun için, birkaç damla tentür ve bir kaşık bal, seçilen bitkilerden biraz soğutulmuş çayın içine eklenir. Bu çay da günde üç defadan fazla içme değmez.
 8. İyi kanıtlanmış inhalasyon. Boğaz ağrısı ile nasıl tedavi edilir, muhtemelen herşeyi bilirim. Çok sıcak suda, iki kaşık propolis çözün, kabın yanında oturun ve bir battaniye veya kalın bir havlu ile örtün. Sıcak buharlaşmayı günde üç kez yaklaşık on dakika boyunca soluyun. Bu gibi prosedürler dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Altı yaşın altındaki çocuklar kontrendikedir. Ayrıca, bir sıcaklık olduğunda, inhalasyonlar gerçekleştirilmez.
 9. Konsantre bir ürünü kullanabilirsiniz - propolis parçaları. Bunu yapmak için küçük bir doğal ilaç topu alın ve 20 dakika boyunca çiğneyin. Ağzınızda daha uzun süre tutulması tavsiye edilmez. Tükürüğünüzü tükürmeyin ve bir süre su içmeyin. Böyle bir yararlı madde konsantresi, en hızlı iyileşmeyi ve hatta boğazı anestezi edecektir.
 10. Propolis'ten hazırlanıp merhem yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, yer propolisini ve Vazelin'i eşit dozlarda karıştırın ve 30 dakika boyunca bir su banyosunda ısrar edin. Ürün sıcakken, gazlı bez ile filtrelenmeli ve bir kaba dökülmelidir. Buzdolabında böyle bir merhemin saklanması uygundur.
 11. Bademcik iltihabı ve şifalı otlar etkili bir şekilde tedavi yardımcı olmak için. Bu yüzden onları durulama için propolis ile birleştirmek iyi bir fikir. Yani, otlar beş dakika için papatya, okaliptüs, ıhlamur ve keten kaynatın. Sonra suyu süzün ve biraz zaman bekleyip soğumaya bırakın. Daha sonra yaklaşık 40 damla propolis alkol solüsyonu ekleyin. Bu ürün durulama için kullanılır.
 12. Sadece boğaz iltihabını hafifletmekle kalmayıp aynı zamanda öksürükte de etkili olan otlar, muzdaman da çok yardımcı olur. Düşük ısıda 15 dakikalık taze muz yapraklarını kaynatmak gerekir. Daha sonra et suyu birkaç saat bekletin. İlk durulamadan önce propolis tentürünü ekleyin.

Tavsiye ve önlemler

Propolis konsantre ve güçlü bir ajan olduğundan, aşırı dikkatle uygulanmalıdır. Tıbbi amaçlı kullanımının birkaç temel ilkesi vardır:

 • Çocuklar için propolis kullanıldığında, alkollü tentürün sulu bir varyantla değiştirilmesi gerekir. Ayrıca, alkol solüsyonu tüketemeyen diğer insan gruplarını tedavi ederken bu kurala uyulmalıdır;
 • Eğer bir propolis tentürü ile tedavi edilmezseniz, fakat doğal seçeneği ile, 20 dakikadan uzun bir süre ağzınızda tutmamalısınız, aksi takdirde hoş olmayan belirtiler ortaya çıkabilir. Ayrıca, arı tutkalı bu uygulama ile, başlangıçta hafifçe yumuşatmak için ısınması tavsiye edilir;
 • Alkol solüsyonundan boğazda aşırı kuruluk hissederseniz, bunu sulu veya yağlı bir çözeltiye değiştirin. Daha yavaş hareket ederler, ancak daha az etkili değildirler;
 • propolisin kötüye kullanımı alerjiye veya diğer hoş olmayan sonuçlara yol açabileceğinden, belirtilen günlük dozları aşmayın;
 • Her zaman saf formdaki kullanımı yasaklandığından propolis tentürünü bir bardak su, bal veya sütte seyreltin;
 • Durulama ve inhalasyonlar ilacı kullanmanın harici metotları olduğu için, anjina tedavisi için çeşitli yöntemleri eş zamanlı olarak birleştirmek mümkündür. Örneğin, durulama, inhalasyon ve aynı zamanda içeride biraz daha fazlasını kullanmak için tariflerden birini seçebilirsiniz. Böylece ilacın etkinliği artacak ve bu durumun çabuk bir şekilde giderilmesini sağlayabilirsiniz;
 • Eğer propolisi bir boğazla durulamaya karar verirseniz, o zaman olağan serum fizyolojik solüsyonu ile durulamadan daha iyidir. Ve bundan sonra, propolis tentürünü al;
 • Her ne kadar arı tutkalı ve büyük bir terapötik etkiye sahip olsa da, henüz karmaşık formlarla birlikte, sadece onun yardımına güvenmemelidir. Aynı anda ve doktor atadığınız diğer ilaçları kullanın.

Video: propolis ile tedavi, kullanmanın iki yolu.

Arı tutkalı kullanımı için ana kontrendikasyonlar

Propolis tentürü ve doğal ürünün kendisi aşağıdaki durumlarda kullanılması tavsiye edilmez:

 1. Herhangi bir arı ürününe ciddi alerjiler. Eğer alerjiden önce gözlenmediyse, ama propolis tentürü kullanırken veya çiğnemede, hoş olmayan belirtiler fark ettiniz, kullanmayı bırakıp tedavi için başka bir doğal ürün seçmeniz daha iyidir.
 2. Bu çare kullanmak için atrofik farenjit de önerilmez.
 3. Alkol kullanamayanlar, tentürün su ile değiştirilmesi gerekir.

Daha ciddi bir kontrendikasyon yoktur, ancak her durumda kendi kendine ilaç kullanmaz. Popüler bir etkili ilaç kullanmaya başlamadan önce, bu konuda bir doktora danışın.

Propolis tentür kullanımından olumlu geribildirim

“Propolis'i saf haliyle ilk denediğimden beri, başka yollardan bile kullanmadım. Boğaz incinmeye başlar başlamaz, yaklaşık on dakika boyunca doğal bir topun çiğnenmesi yeterlidir ve boğazımdaki acıyı unutuyorum. İlk günlerde hala günde birkaç kez alıyorum ve iki gün sonra tamamen sağlıklı hissediyorum "- Olga.

"Arıcıları aramayı düşünmüyorum bile. Bu sıkı bir şehirde. Ancak evin yakınındaki eczanede her zaman ucuz ve zaten hazır bir propolis tentürü vardır. Ben hala annem onu ​​bir boğazın ve hatta stomatitlerin herhangi bir hastalığında kullanmaya alıştırmıştır. Onun sayesinde, uzun yıllar boyunca pahalı ve kimyasal ilaçlara para harcamak zorunda değilsiniz "- Andrei.

“Propolis tentürünün çeşitli hastalıklarla etkili bir şekilde yardımcı olduğu birçok bilgiyi okudum. Ama ben buna pek inanmadım. Kimyasal olarak test edilmiş ilaçlara daha fazla dayanıyordu. Ama bir şekilde hastalandı, köyde tatildeyken ve eldeki araçları kullanmak zorunda kaldı. Propolis bunlardan biri oldu. Bu gerçekten bir mucize aracı! Çok daha hızlı bir şekilde yardımcı olur ve mide ve diğer her şeyden önce, eczanelerden sonra sık sık olduğu gibi, her şeyin yeniden kurulmasına gerek kalmaz. Artık boğaz ağrısı için eczaneye gitmiyorum "- Tatiana.

Akut, kronik bademcik iltihabı pek hoş olmayan semptomlar verebilir. Hastalık sırasında vücut ısısı yükselir, boğaz ağrıyor, yemek zor. Hasta güçte bir düşüş ve işe alışma kabiliyeti kaybına dikkat çeker.

Angina sağlığa çok fazla gizli tehdit taşır. Yani, rahatsızlık, kalp, karaciğer, böbrek hastalıkları geliştirme riski vardır. Bu yüzden hastalığın tedavisi ilk belirtilerle başlamalıdır.

İlaçlara ek olarak, doktorlar halk yöntemlerinin kullanımına izin verir. Propolis, anjin için en etkili ilaç olacaktır.

Bu maddenin yararlı etkisi aşırı tahmin etmek çok zordur. Arıtma için çeşitli formlarda arı tutkalı kullanılabilir. Bu ürün tamamen:

Bununla birlikte, bazen hatırlanması gereken alerjilerin nedeni olabilir.

tedavi

HERKES bu konuda bilmek gerekiyor! İNANILMAZ, AMA FACT! Bilim adamları göz korkutucu bir ilişki kurdular. Yüksek sıcaklıkta, hem de ateş ve titreme belirtileri ile birlikte tüm hastalıkların SARS% 50 nedeni bakteri ve Giardia, Ascaris ve toksokara olarak parazitler olduğu anlaşılmaktadır. Bu parazitler neden tehlikeli? Sağlıkları ve AKŞAM YAŞAMLARINI mahrum edebilirler, çünkü bunlar bağışıklık sistemini doğrudan etkiler ve onarılamaz bir zarara neden olurlar. Vakaların% 95'inde, bağışıklık sistemi bakterilerden önce güçsüzdür ve hastalık gelmeyecek kadar uzun olmayacaktır.

Parazitleri bir kez olsun unutmak, sağlıklarını korumak, uzmanlar ve bilim adamları...

Eğer boğaz ağrısı yeni başlamışsa veya komplikasyonsuz gerçekleşiyorsa, propolis ile tedaviyi gerçekleştirmek iyidir. Bu amaçlar için, yemeklerden sonra günde üç kez arı tutkalı çiğnemek yeterlidir. Maddenin 2 gramını çiğnemek 5-7 dakika sürecektir.

Sadece doğal bir ürünün tedavisi için kullanışlıdır. Kullanmadan önce ısıtılır. Propolis bir acı reçineli tadı ile karakterizedir. Çiğneme sırasında dil ve gökyüzü biraz uyuşabilir. Propolisin rengi, arıların nektarı topladığı çiçeklerin tipine bağlıdır.

Hastanın önerileri net bir şekilde izlemesi şartıyla, boğaz birkaç gün sonra ağrımayı durduracaktır. Önerilen tarifler sadece bademcik iltihabı ile değil, aynı zamanda:

 • boğaz ağrısı;
 • Boğazdaki diğer enflamatuar süreçler.

Pürülan anjina, güçlü bir ağrı sendromu eşlik eder. Bu durumdan kurtulmak çok daha zor. Propolis bu durumda antibiyotik, yatak istirahati ile ana tedaviyi tamamlar. Tamamen sadece halk tedavisi yöntemleri ile iyileşmeye güvenmek çok umursamaz.

Propolis tentürü kullanılabilir:

 1. içinde;
 2. boğaz gargaraları için;
 3. inhalasyonlar için.

Boğaz ağrısı, bol miktarda içmeyi yumuşatır. Bakterileri bademciklerden bademcik iltihabı ile durulayın. Günde en az iki kez yapılmalıdır. İlk işlemden sonra bile, pozitif bir değişim zaten fark edilir. Tedavinin etkinliğini artırmak angina ile solunabilir.

Boğaz boşluğundaki patojenik çökeltilerin miktarını azaltırlar, burun içinden nefes almayı sağlarlar.

Propolis tentürü

Ürün, halihazırda hazır veya evde pişirilmiş eczaneden satın alınabilir. Bu gerektirecektir:

 • 10 g kaliteli propolis;
 • 100 g tıbbi alkol.

Bileşenler birlikte karıştırılır ve oda sıcaklığında tutulur. 7 gün sonra tentür hazırdır.

Arı tutkalı tentürünü çeşitli şekillerde uygulayabilirsiniz. Boğazın anjina ve farenjit ile tedavi edilmesi için en basit ve en yaygın yöntem içerideki uygulamadır. Propolisin öksürüğe karşı tentürü de kullanılır, yani ilaç bütün problemleri kapsar.

Hastalıktan başarıyla kurtulmak için bir bardakta su ile seyreltilmesi gerekir. İnfüzyon mililitre miktarı tam yıl hastaya kadar alınır.

Propolisin eşit verimle özü ılık sütte yetiştirilir. Günde bir bardak karışım alırsanız, boğazda enflamatuar süreci hızlıca durdurabilirsiniz.

Tentür ile durulayın

Angina'daki propolis, inflamatuar sürecin daha da gelişmesine izin vermeyen, patojenik mikroorganizmaları yok etmeye yardımcı olur. Anjina ile durulayın, farenjit aşağıdaki gibidir:

 • çocuklar için su tentürü kullanın (propolis 3 ila 1);
 • Yetişkinler için, alkol için ilaç kullanın (10 ila 1 oranında).

Bu gibi çözümler günde en az 5 kez tedavi edilmelidir.

Arı yapıştırıcı özü seyreltmek için, sıcak su alın. Bazı doktorlar sıcak inek sütünü kullanmasını tavsiye ediyor.

Sadece düzenli durulamalarla iyileşir. Ek olarak şifalı bitkilerin infüzyonlarını uygularsanız, iyileşmeyi hızlandırabilirsiniz. Anti-inflamatuar etkisini artırın:

Otların her 100 ml kaynatılması için ilacın 10-20 damlası alınır. Her 3 saatte bir propolis ile durulayın.

soluk alma

Prosedür için, çözümün su tentürünü seçmek daha iyidir. 1 ila 3 oranında damıtılmış su eklenir.

Bir arı ürününün alkol tentürü kullanıyorsanız, akciğerlere hava yoluyla nüfuz etme riski vardır. Bu, vücudun olumsuz tepkileriyle doludur.

İnhalasyonlar bu tarife göre gerçekleştirilebilir:

Bileşenler bir kaba yerleştirilir, su banyosuna konur. Hasta bu yapı üzerinde eğilmeli, kendini bir havluyla örtmeli ve iyileşme çiftlerini 15 dakika içinde teneffüs etmelidir. Tedavi sabahları ve akşamları yapılır. Tedavinin tam seyri, rahatsızlığın ciddiyetine ve organizmanın özelliklerine bağlıdır. Ortalama olarak, 7 ila 14 gün gereklidir.

Evde manuel inhaler varsa, onunla başarılı bir şekilde nefes alabilirsin. 3 ml sulu bir propolis çözeltisi veya 1 ml alkol (2 ml su ile seyreltilir) alınır. İnhalasyonlar günde 3-5 kez tekrarlanır. Anjina önlenmesi için soğuk algınlığı ile günde 1 kez inhalasyon yeterlidir.

Boğazdaki ağrıları angina ve farenjit ile tedavi etmek için sadece propolis kırıntıları içeren buhar inhalasyonları etkisizdir. Sorun, ürünün sıvı ve su dahilinde çok zayıf derecede çözünür olmasıdır.

yağ

Tedavi ayrıca propolis yağının kullanımını içerir:

 • 100 gr tereyağı;
 • 5 g propolis.

Malzemeler karıştırılır, 30 dakika su banyosuna konur. Uçucuların buharlaşmasını önlemek için, kap bir kapak ile kaplıdır. Bitmiş karışımın soğumasına izin verilmemesi, koyu cam bir kap içinde paketlenir. Onları buzdolabında saklayın.

Bu yağ, boğazdaki ağrıyı tedavi etmeye, bağışıklık sistemini güçlendirmeye, patojenik mikroorganizmaları yok etmeye yardımcı olur.

Anjin kaynaklı propolis her yaşta kullanılabilir, ancak alerji yoksa. Tentür cilt döküntüleri, kaşıntı veya yanık neden olduğunda, tedavi kesilmelidir. Bu durumda, bir antihistaminik ilaç almak ve tavsiye için bir doktora danışmak gerekir. Boğazda iltihaptan kurtulmanın daha uygun yöntemlerini önerecektir.

Propolis kullanmanın yararları ve kullanımı yöntemleri - bu makaledeki videoda.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

1 gün boyunca evde anjina hızlı bir şekilde nasıl tedavi edilir?

1 gün boyunca evde anjina hızlı bir şekilde nasıl tedavi edilir? Kış aylarında, çeşitli hastalıklar ve anjinalar da dahil olmak üzere, tedavi edici reçeteler çok önemlidir.

Çocuklarda ve yetişkinlerde boğaz hastalıklarını tedavi etmek için en etkili aerosoller - açıklamaları ve fiyatları olan bir liste

Ağrı ve gırtlak iltihabı -., Örneğin, bu rahatsızlık ile boğaz ağrısı, bademcik iltihabı, soğuk algınlığı, stomatit, lenf bezleri, larinjit, akut solunum yolu viral enfeksiyon, viral farenjit, vb gibi hastalıkların semptomları tıkanıklığı, boğaz, enflamasyon kaldırılmasını hedef çeşitli ilaç yönetimi sağlar.