Loading

Kategori Burun

Anginada peroksit peroksit: doğru kullanıyoruz

Rahatsız edici acı verici hisleri ortadan kaldırmak için basit bir evdeki gargaralar yardımcı olacaktır. Düzenli durulama sayesinde bademciklerdeki gerginliği rahatlatabilir, iltihaptan kurtulabilir ve mukus boğazını nemlendirebilirsiniz.

Burun

Devamını Oku

Bebeklerde akut larenjit belirtileri ve tedavi yöntemleri

Bebeklerde larenjit yaygın bir patolojidir. Bu hastalığın nedenleri çok değişkendir ve semptomlar manifolddur. Tedavi her zaman karmaşıktır, durumun ciddiyetine bağlı olarak ya ayakta ya da durağan olabilir.

Burun

Devamını Oku

Boğaz ağrısı ile daha sıçramak daha iyidir?

Hasta olan herkes, boğaz ağrısı ve daha hızlı iyileşme hakkında sorular hakkında endişelenir. Ve bu şaşırtıcı değil: Angina, uygun ve zamanında tedavi olmadığında, bir takım komplikasyonlarla ağırlaştırılabilecek ciddi bir hastalıktır ve bazıları yaşam için sizinle birlikte kalacaktır.

Burun

Devamını Oku

Halk ilaçları olan çocuklarda boğaz ağrısı tedavisi

kuvvetle boğaz ağrısı ve doktor boğaz ağrısı başlayan bir çocuk onaylarsa, ailesi her zaman ilaç, halk ilacı kıyasla bebek daha bağışlayıcı tedavi mümkün olup olmadığı sorusunu gündeme getirmektedir.

Burun

Devamını Oku

Farenjit ile inhalasyon yapmam gerekiyor mu

Farenjit - farenks mukoza ve lemfoid dokusunda iltihabı. Bu hastalığın nedeni virüs veya bakteriler tarafından çok yaygın insan enfeksiyonu olmakla farenjit vakalarının büyük çoğunluğu SARS ve grip enfeksiyonu oluşturuyor.

Burun

Devamını Oku

Angina nasıl tedavi edilir?

Makalenin içeriğiEn sık etkilenen palatin bademciklerine rağmen, faringeal lenfatik halka - lingual, faringeal tonsil diğer lenfoid formasyonları alanında da patolojik değişiklikler kaydedilebilmektedir.

Burun

Devamını Oku

Anjina soda ve tuz ile etkili gargara nasıl

Palatine bademcik iltihabı ve farenks hekimleri angina olarak sınıflandırılır. Hastalık oldukça komplike kabul edilir, nahoş ve hatta hayatı tehdit eden komplikasyonlara neden olabilir, ancak anjina zamanında teşhis edilirse, boğazın soda ve tuz ile basit yaraları hastanın durumunu hafifletmeye yardımcı olacaktır.

Burun

Devamını Oku

Evde pürülan anjinin tedavisi ne kadar doğru ve daha iyidir?

Purulent boğaz ağrısı, pürülan bakterilerin etkisi altında ortaya çıkan ve tehlikeli komplikasyonların gelişmesine neden olabilecek en yaygın bulaşıcı hastalıklardan biri olarak kabul edilir.

Burun

Devamını Oku

Boğaz tedavisi için hangi sprey iyidir

Boğaz için spreyler her zaman boğazın enfeksiyöz ve enflamatuar patolojilerinin tedavisinin bir parçası olmuştur. Etkilenen bölgeden patojenlerin yıkanmasına yardımcı olur, dokuların iyileşmesini hızlandırır, iltihabı azaltır ve basitçe uyutur.

Burun

Devamını Oku

Evde farenjit ile inhalasyon

Farenjit, içinde farengeal mukoza ve lenfoid dokunun inflamasyondur. Çoğu zaman, böyle bir hastalık çeşitli virüslerin, mikropların (stafilokok, streptokoklar) ve Candida mantarının penetrasyonundan sonra ortaya çıkar.

Burun

Devamını Oku

Boğazımda çok fazla hissedersem ne yapmalıyım?

Boğaz ağrısı soğuk algınlığının ortak belirtisidir. Kural olarak, hastalığın ilk aşamalarında ortaya çıkar. Boğaz ağrısı sadece hoş olmayan bir semptom değil, aynı zamanda enflamatuar sürecin bir belirtisidir, bu yüzden görmezden gelmemelisiniz.

Burun

Devamını Oku

Votka dan angina ile boğaz üzerinde sıkıştırmak: bir sıcaklıkta alkol sıkıştırmak mümkün olup olmadığını

Anjin ile boğazın sıkıştırılması, hastalık belirtilerini hızlı bir şekilde ortadan kaldırmaya yardımcı olan etkili bir araçtır.

Burun

Devamını Oku

Yetişkinlerde ve çocuklarda boğaz ağrısı için etkili spreyler

Boğazdaki acı verici duygular bademcik iltihabı, soğuk algınlığı, bademcik iltihabı, SARS, stomatit, larenjit, adenoidit gibi hastalıkların bir belirtisidir.

Burun

Devamını Oku

Kullanım anjin içinde Amoksisilin

Anjinada amoksisilin sıklıkla uzmanlara atfedilir. Geniş bir bakteri öldürücü etkiye sahiptir, hastalar tarafından iyi tolere edilir ve bebeklikten bebeklere verilebilir.

Burun

Devamını Oku

Farinksin abluka

Alternatif isimler: farinksin lateral sırtlarının blokajı, faringeal blokajı, intraluminal ilaç blokajı, intratonsiller blokaj.Farinksin blokajı - farinksin mukoza zarı altında ilaçların girişinde oluşan terapötik manipülasyon.

Burun

Devamını Oku

Erişkinlerde sık boğaz ağrısı nedenleri

Yetişkinlerde sürekli bademcik iltihabı giderek artmaktadır. Patoloji oldukça kolay bir şekilde kişiyi etkiler ve sürekli relapslarla ağrılıdır. Herkes, sık anjinanın ana nedenlerinin farkındadır, ancak görünüşlerini azaltmanın etkili bir yolu yoktur.

Burun

Devamını Oku