Loading

Kategori Komplikasyonlar

Boğaz ağrısı sırasında dondurma: görüş ve karşı

Anjina palatine bademciklerin dokularının patojenik mikroorganizmalarla enfekte olmasının bir sonucu olarak ortaya çıkan akut bir hastalıktır. Enflamasyon, enfeksiyon bölgesinde ortaya çıkar, bir çok hoş olmayan semptom getirir.

Komplikasyonlar

Devamını Oku

Angina nasıl tedavi edilir

Angina bulaşıcı bir hastalık olduğundan, daha çok bakteriyel bir doğa olduğundan, tedavi sorumlu bir şekilde tedavi edilmelidir. Hastalığın uzun süreli seyri ve semptomları göz ardı ederek, kalp, böbrek, bağışıklık sistemi ve hatta beyin üzerindeki komplikasyonlar şeklinde tehlikeli sonuçlar gelişebilir.

Komplikasyonlar

Devamını Oku

Bebeklerde Larenjit

Bebeklerde larenjit, boğaz mukozasında meydana gelen inflamatuar bir süreçtir. Hastalık genellikle küçük çocuklarda yeterlidir. Gelişiminin itici gücü bir akut solunum yolu enfeksiyonu, bir bakteri enfeksiyonu veya bir virüs olarak hizmet edebilir.

Komplikasyonlar

Devamını Oku

Tehlikeli olan anjin, komplikasyonları ve sonuçlarıdır.

Angina veya akut tonsillit palatin ve nazofaringeal tonsillerin etkilendiği enfeksiyöz ve enflamatuar bir hastalıktır. Çoğu zaman, hastalığın nedensel maddesi stafilokok veya hemolitik streptokoktur.

Komplikasyonlar

Devamını Oku

Türüne bağlı olarak anjina ile tedavi ne kadar

Tonsillit, bakteri oluşumunda (çoğunlukla Streptococcus pyogenes veya Staphylococcus aureus), virüs ve mantarların oluşumunda bir hastalıktır. Anjina süresi patojene bağlıdır.

Komplikasyonlar

Devamını Oku

Lacunar angina - yetişkinlerde semptomlar ve tedavi

Lacunar anjinası, bademciklerin kıvrımları, yani bademciklerin kıvrımları ile karakterize edilen akut bademcik iltihabıdır. Hastalığın bu formu foliküler anjinadan daha şiddetlidir.

Komplikasyonlar

Devamını Oku

Boğaz için calendula Tentürü: çözüm ve gargara nasıl hazırlanır

Çeşitli hastalıkları tedavi etmek için, phytopreparations sıklıkla kullanılır. Boğazın enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıkları için bu etkili ilaçlardan biri, kalendula tentürüdür.

Komplikasyonlar

Devamını Oku

Pürülan boğaz ağrısı ile süt içebilir miyim?

Pürülan boğaz ağrısı ile, sadece küçük miktarlarda ve sadece krem ​​çıkarıldıktan sonra süt içebilirsiniz.anjina onlar karaciğer üzerindeki yükün artması oluştururken, yağlı yiyeceklere arzu değilse.

Komplikasyonlar

Devamını Oku

Larenjit alabilir miyim? Hasta başkaları için bir larenjit midir?

Aniden, boğazda bir ağrı ve ses kısıklığı görünümü - larenjit belirtileri. Hastalık birdir ve gelişmeyi provoke etmenin birçok nedeni vardır.

Komplikasyonlar

Devamını Oku

Boğaz ağrılarını tedavi etmek için hangi antibiyotikler kullanılır?

Birçoğu antibakteriyel ilaçlar içmeyi istemiyor, çünkü onlar iyi olmaktan çok daha fazla zarar verdiğini düşünüyorlar. Angina durumunda böyle bir yaklaşım kesinlikle doğru değildir.

Komplikasyonlar

Devamını Oku

Flemin ile Flemoxin Solutab nasıl alınır

Flemoxin soluteab yetişkinlerde ve çocuklarda anjina tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir. Karmaşıklık farklı beş tür anjina vardır. Özellikle tehlikeli olan diğer organlara komplikasyonlar verebilen pürülan formudur.

Komplikasyonlar

Devamını Oku

Başka bir kişiden bademcik iltihabı alabilir miyim?

Angina en sık görülen solunum hastalıklarından biri olarak kabul edilir. Kronik formda bademcik iltihabı bulaşıcı mıdır? Anjin sonrası bulaşma ve komplikasyon riskini azaltmak için neler yapılabilir?

Komplikasyonlar

Devamını Oku

Çocuklarda farenjit: belirtiler, formlar, tedavi

Farenjit, farenksin arka duvarında lokalize olan inflamatuar bir süreçtir. Çocuğun anne-babaya şikayet edebileceği bu hastalığın ana belirtisi, boğazda ağrı ve rahatsızlıktır.

Komplikasyonlar

Devamını Oku

Bir yetişkinde anjin - ne tür ve hangi belirtilere eşlik edilir

Anjinayı soğuk algınlığına benzer bir hastalık olarak algılıyoruz.Aslında, angina, sonuçları ile bulaşıcı ve tehlikeli bir hastalıktır.Soğuk algınlığı veya grip nedeniyle kendiliğinden ortaya çıkmaz, vücudun staphylococcus veya streptococcus bakterileri tarafından saldırıya uğramasıyla gelişir.

Komplikasyonlar

Devamını Oku

Çocuklar için larenjit için en iyi ilaçların gözden geçirilmesi

Tedavi KurallarıLarenjit genellikle ilk semptomları çok aniden ve beklenmedik şekilde gösterir. Küçük çocuklarda, enfeksiyon, yutulduktan sonra, çok hızlı bir şekilde gelişebilir.

Komplikasyonlar

Devamını Oku

Angina süt ile tatlı tarifleri

virüs veya bakteri, mantar nadiren (mantar anjina) - çocuk ve yetişkinlerde Anjin, veya akut bademcik daima enfeksiyon neden olur. anjina şiddetli bademcikler inflamasyon ve dil ve damak kolları çevreleyen ve neredeyse imkansız ilaçlar olmadan hastalığın tam bir tedavisi oluştuğunda.

Komplikasyonlar

Devamını Oku