Loading

Kategori Özellikler

Boğazın mantar enfeksiyonu - kandidiyazis (pamukçuk, farinomikoz)

Mukoza zarının enflamatuar fungal enfeksiyonuna yol açan hastalıklar grubunda boğazın kandidiyazı (farengomikoz) bulunur. Etken madde, tüm ortamda yaygın olan Candida (daha çok Candida Albikans) cinsinin maya mantarlarıdır.

Özellikler

Devamını Oku

Soğuk algınlığından en iyi damla - TOP-10

Burun akıntısı ölümcül değildir, ancak çok fazla sorun yaratabilir. Sivilce ve burun tıkanıklığı iş ve uyku ile karışır. İkisinden de kurtulmaya çalışırken, çoğu zaman etkisiz ilaçlarla karşılaşırsınız.

Özellikler

Devamını Oku

Anjina ve hastalığın tedavisi ile kaç gün ısıtır?

Angina farenkste enfeksiyöz inflamatuar süreç olarak adlandırılır. Bu durumda artan sıcaklık, vücudun patojenik mikroflorasıyla savaşmasına yardımcı olur.

Özellikler

Devamını Oku

Erişkinlerde sık boğaz ağrısı nedenleri

Yetişkinlerde sürekli bademcik iltihabı giderek artmaktadır. Patoloji oldukça kolay bir şekilde kişiyi etkiler ve sürekli relapslarla ağrılıdır. Herkes, sık anjinanın ana nedenlerinin farkındadır, ancak görünüşlerini azaltmanın etkili bir yolu yoktur.

Özellikler

Devamını Oku

farenjit

farenjit - pharynx akut veya kronik mukoza zarının bir inflamatuar süreci. Farenjit, boğazda terleme, rahatsızlık ve ağrı ile kendini gösterir.İnflamasyonun lokalizasyonuna göre farenjitin türlere ayrılması kabul edilir.

Özellikler

Devamını Oku

Larenjit'i farenjitden ayıran nedir: semptomlar ve tedavi

Larenjit ve farenjit boğazın enfeksiyöz hastalıklarıdır. Semptomlar benzerdir, çünkü yanlış bir tanı koyup yanlış tedaviyi reçete ederler. Bu nedenle larenjit ve farenjit arasındaki farkın ne olduğunu bilmek önemlidir.

Özellikler

Devamını Oku

Yetişkinlerde bir farenjit tedavi etmek için

Farenjit - akut veya kronik formda yer alan farinks mukozasının iltihabı. Akut enflamatuar sürece boğazda terleme, rahatsızlık ve ağrı eşlik eder. Farenjiti tedavi etmek, hastalığın ilk semptomlarının ortaya çıktığı andan itibaren gereklidir, aksi takdirde hastalık kronik bir form kazanabilir veya solunum yolunun komşu organlarına gidebilir.

Özellikler

Devamını Oku

Lidokain ve benzokain ile boğaz için anestezik spreyler

Boğazdaki ağrı, tükürüğü yutması ve hatta farenks boyunca hava geçişi zorlaştığı zaman bir insana dayanılmaz acı çekmeye neden olabilir. Bu gibi durumlarda, doktora ziyaret zorunludur.

Özellikler

Devamını Oku

Erişkinlerde anjina ile pricks antibiyotiklerin listesi

Sonbahar yetişkinlerde ve çocuklarda soğuk algınlığı mevsimidir. Ve yine, angina - ne yapılmalı ve nasıl tedavi edilir? Doktora git veya doğaçlama fonları yönet Hangi ilaçlara ihtiyaç vardır?

Özellikler

Devamını Oku

Daha çok kronik bademcik iltihabı ile gargara yapabilirsiniz

Kronik bademcik iltihabı, bademcik bademciklerini etkileyen kronik bir inflamatuar süreç ile karakterize bir hastalıktır. Hem yetişkinlerde hem de genç hastalarda hastalığın teşhisi.

Özellikler

Devamını Oku

Boğaz ağrısı için en iyi çare: Boğazda evde tedavi

Vücudun anjina yenilgisiyle etkili bir şekilde başa çıkan çok sayıda ilaç arasında, hastalığın gelişimini hızlı bir şekilde durdurabilecek ve çok pahalı olmayan bir araç bulmak istiyorum.

Özellikler

Devamını Oku

Bademcik iltihabı: nedenleri, şekilleri ve tezahürleri, nasıl tedavi edilir?

Bademcikler iltihabı - lenf glotoklochnogo halkasının elementlerin yenilgi ile karakterize bir bulaşıcı patoloji. Bademcikler vücudun bağışıklık savunmasını sağlayan insan lenfoid sisteminin organıdır.

Özellikler

Devamını Oku

Amoxiclav boğaz ağrısı ile yardımcı olur mu?

Boğaz ağrıyorsa, yetişkin bir erkek bile ciddi bir rahatsızlık ve hızlı bir iyileşme hayalleri yaşar. Fakat ciddi tıbbi tedavi için her zaman gerçek bir neden var mı?

Özellikler

Devamını Oku

Kronik tonsillitin antibiyotiklerle tedavisi

Kronik tonsillit, KBB organlarının en sık görülen patolojilerinden biridir. Bu hastalık, çeşitli iklim koşullarında yaşayan çocuklar ve yetişkinler arasında yaygındır.

Özellikler

Devamını Oku

Bademcik iltihabı içinde Bioparox: ilacın kullanımı, kontrendikasyonları ve yan etkileri

Ne yazık ki, bademcik iltihabı ve kronik bademcik iltihabı ile çoğumuzun yüzleşmesi gerekiyor. Kural olarak, bu hastalıklar okul öncesi ve genç okul çağında tezahür eder.

Özellikler

Devamını Oku

Ses telleri şişti mi? Ev tedavisi

"Baca" şeklini andıran insan boğazı, yutma, solunum ve vokal işlevi yerine getirir. Farinksin orta (ağızdan) bölümü boyunca, yiyecek, içecek ve hava vücuda girer. Alt kısım bir laringofarenks, benzer işlevleri yerine getirir.

Özellikler

Devamını Oku