Loading

Boğaz için Streptocid tozu nasıl uygulanır?

Streptocide, sülfanilamid preparasyonlarına değinmektedir. Bakterilerin büyümesini ve gelişmesini durdurarak antimikrobiyal bir etkiye sahiptir. Üretilen formlardan biri Streptocide tozu.

Bu ilacın boğazına başvurusu, yetişkinlerde ve çocuklarda kullanımı, endikasyonları, yan etkileri, kontrendikasyonları, hasta hatırlamaları hakkında bilgi içeren bir makalede ele alınacaktır. Kısaca tablet şeklinde ilaç hakkında söyledi.

Streptocide ile gargara yapmak mümkün mü?

Doktor boğazınız için streptocid tozu reçete etti mi? Bu araç nasıl uygulanır ve Streptocide ile toz halinde gargara yapılabilir mi?

Kullanmanın yollarından biri gargara. Bunu yapmak için, 2-5 g toz (2, 5, 10 g'lık paketlerde salınır) 100 ml su içinde çözülür ve günde üç kez durulanır. Kullanımı 5-7 gün gerekir.

Anjina ile

Bakteriyel streptokok anjina ile, ilacın kullanımı mümkündür. Bununla birlikte, hastalığın başlangıcından itibaren 12-36 saat içinde başlarsanız tedavinin etkili olduğu unutulmamalıdır.

Streptocid tozu: boğaz için uygulama

Birçok modern ilaç olduğu gerçeğine rağmen, doktorlar streptocid tozu olan hastaları atamayı bırakmamışlardır. Boğaz için, hasta streptococcus'un neden olduğu bademcik iltihabı varsa, ilaç kullanılır.

İlaç stafilokok bakterilerini etkilemez ve aynı zamanda virüslerin neden olduğu hastalıklarda da etkili değildir. Ek olarak, Streptocid tozu ile boğaz tedavisi birçok yan etkiye neden olabilir.

Kullanmadan önce, ilacınızı davanızda kullanabildiğinizden emin olmak için doktorunuza danışmalısınız. Bir duyarlılık testi yapılması arzu edilir. Boğazdan streptocid tozu reçete ederseniz, bunu birçok yolla uygulayın.

İlk olarak, ilaç çözeltisi ile durulama (yöntem yukarıda tarif edilmiştir). İşlemden sonra, aktif maddeyi yıkamamak için yemek yemekten ve yemek yemekten kaçınmalısınız.

İkincisi, iltihaplı mukoza zarlarına uygulama. Uygulama aşağıdakilerden oluşur:

 1. Ilacı müköz membranlara uygulayın.
 2. 15 dakikaya kadar dayanabilir.
 3. Antiseptik solüsyon ile durulayın.
 4. Lugol mukus çözeltisini yağlayın.

İşlemden sonra, 45 dakika boyunca su içmemeli ve su içmemelisiniz. Yukarıdaki tıbbi tedavi kompleksi, arka arkaya 7 gün boyunca günde 2-3 kez tekrarlanır.

Bununla birlikte, diğer ilaçlar reçete edilir. Bunlar antibiyotikler (anjin durumunda) veya antiviral ajanlardır (priR). Ayrıca, emilim için antiseptik durulama, aerosoller, tabletler ve pastiller kullanılır. Bu arada, sülfonamidler (yani aynı Streptocide) Ingalipt aerosolüne dahil edilir. Aşırı dozu önlemek için bu hatırlanmalıdır.

Çocuklara Boğaz Uygulaması

Çocuklarda boğazın nasıl bir ilaçla tedavi edileceğini düşünün. Başvuranın yetişkinlere göre aynı nüanslarını hesaba katmak gerekir.

Çocuklarda toz halinde streptocid ile karıştırılması genellikle imkansızdır. Alternatif olarak, bal ile karıştırılır (alerji yoksa) Streptocid tozu. Çocukların boğazının kullanımı, çocuğun ortaya çıkan kütleyi çözmesidir.

Bu dozlarda atayın:

 • 3 yaşından büyük çocuklar - 1 resepsiyonda ve günde 300 mg;
 • yetişkinler - 1 resepsiyon başına 5 g'a kadar, günde 15 g'dan fazla değil.

İlaveten, ilaç eskidir, istenmeyen pek çok etkiye sahiptir, bu yüzden bir pediatristle bebeğe vermeden önce başvurma konusundaki tavsiyesini tartışmaya değer.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Aşağıdaki durumlarda başvuru yasaktır:

 • sulfanilamid ajanlara aşırı duyarlılığı olan hastalarda;
 • hematopoez sistemi hastalıkları ile;
 • böbrek hastalıkları ile;
 • tirotoksikozlu hastalarda;
 • hamile ve emziren kadınlar;
 • karaciğer hastalığı olan hastalar (hepatit);
 • 2 aylığa kadar olan çocuklar, sülfonamidlerin kullanımının, bilirubinin proteinler ile bağdan çıkmasına bağlı olarak (konjenital toksoplazmoz hariç) nükleer sarılığa neden olabileceğinden beri.

Ürünün kullanılması istenmeyen etkilere neden olabilir. Şunları içerir:

 • baş ağrısı;
 • baş dönmesi;
 • dispepsi;
 • alerji;
 • cildin siyanozu;
 • lökosit seviyesinde bir azalma;
 • agranülositoz;
 • parestezi;
 • taşikardi.
İçindekiler ↑

Kullanım geribildirim

Yukarıda açıklanan eksikliklerine rağmen, insanlar boğazdan Streptocid tozu kullanmayı bırakmazlar. Çoğu durumda onu hakkında olumlu yorumlar.

"Artılar" hastalar arasında şunlar kaydedildi:

 • etkinliği;
 • ucuz (ama son zamanlarda fiyat arttı);
 • zamanın testi.

Bununla birlikte, çok sayıda "minuses" kaydedilmiştir. Bunlar arasında:

 • nahoş acı tat;
 • uygunsuz uygulama şekli;
 • kontrendikasyonları vardır;
 • Bu nedenle, poşet içinde küçük bir toz kütlesi, bu nedenle, çok miktarda poşet almak için tedaviye ihtiyaç duyuyorsunuz.
İçindekiler ↑

Tabletlerde Streptocide

Daha önce, ilaç 300 ve 500 mg'lık tabletlerde üretildi. Toz gibi uygulandılar, sadece daha önce öğütmeye tabi tutuldular. İçinde tablet kullanmak da mümkündü.

Yararlı video

Boğaz ağrısı tedavisi hakkında daha fazla bilgi için şu videoyu izleyin:

Boğaz ağrısı tedavisinde Streptocide kullanımı

Modern antibiyotiklerin ortaya çıkmasından önce, hemen hemen tüm boğaz hastalıkları sülfanilamid preparatları ile tedavi edildi. Bu ilaç sınıfı belirgin bir antimikrobiyal aktiviteye sahiptir ve bakterilerin gelişimini bastırır. Bu sınıfın temsilcilerinden biri Streptocide'dir (ikinci isim Sulfanilamide'dir). Anjina ile hem sistemik tedavi şeklinde hem de bademciklerin lokal tedavisinde kullanılır. Temel özelliklerini ve uygulama yöntemlerini ele alalım.

Etkiler ve Tahliye Formları

Streptocide, anjina (stafilokok, streptokok, pnömokok, vb.) Patojenlerin çoğuna karşı aktiftir. Ölümüne yol açan bir mikrobiyal hücrede esansiyel asitlerin sentezini bozar. Streptocide hastalığın ilk aşamalarında iyi çalışır. Tedavi için 2,5 veya 10 gr'lık bir toz kullanın. veya 0.3 ve 0.5 gramlık tabletler.

Anjina için başvuru

Streptocide'in anjinada kullanılması için birkaç seçenek vardır: ağızdan alınabilir, gargara veya doğrudan etkilenen bademciklere uygulanabilir. Tüm seçenekleri daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Toz uygulama

Yöntem 1 - bademcikler için uygulama. Toz Streptocide bademcikler üzerinde 10-15 dakika boyunca dağıtılabilir. Bu zaman aralığı boyunca, boğaz herhangi bir antiseptik çözelti (papatya, furacilin, miramistin) ile durulanır. Bu prosedür haftada 2 kez günde tekrarlanır.

Streptocide'nin biraz acı bir tada sahip olduğu akılda tutulmalıdır, bu yönteme göre çocuklara uygun olmayabilir.

Konseyi: Alerjisi olmayan çocuklar için tozu balla (bal kaşığı başına 0,1 g) karıştırın ve 3-5 dakika ağızda saklayın. Bunu günde 2-3 defadan fazla yapın.

Yöntem 2 - durulama. Toz Streptocide, bir bardak sıcak suda (100 ml su başına 2 gram toz esas alınarak) çözünebilir ve 5-7 gün boyunca günde 3-4 kez gargaralamak için kullanılabilir.

Yöntem 3 - yutma. Dahili olarak uygulandığında, dozaj hastanın yaşına göre seçilir. Günde 5-6 kez, yetişkinlere ve çocuklara ilaç alın.

Tablo №1 - günlük alım normu

Boğaz ağrısı, yararları ve zararları için streptosit kullanımı

Streptositlerin ucuz vasıtaları, çoğu tarafından reddedildi. Bu arada, birkaç vakada boğazdan gelen streptocide uygun etkiyi gösterecek ve acıdan hızla kurtulmaya yardımcı olacaktır. Bu ilacı ne zaman ve nasıl uygulayacaksınız?

Streptocide özellikleri

Streptocide (sülfonamid) tıbbi uygulamada 100 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Yararlı özellikleri, antibiyotiklerin keşfinden çok önce araştırıldı.

Sülfanilamidler sentetik olarak salgılanırlar, büyümelerini inhibe etmekten ziyade, özel bakteri maddesi üzerinde hareket ederler.

streptotsida streptokoklar, pnömokoklar ve stafilokok, ve onlar için Duyarlı en sık patojenler anjina vardır. Ona da duyarlı E. coli, Proteus, meningococci, diğer bazı bakteriler.

Ancak, birçok doktor ilaç uzun süre kullanılır ve bakteriler buna (direnç) karşı direnç geliştirmiş olduğunu açıklayan, dikkatli boğazından streptocid reçete.

Boğazda ilacın özellikleri

Sülfanilamid, antimikrobiyal, anti-enflamatuar, analjezik ve bakterisidal etkiye sahiptir. Bütün bu işlemler birbirine ilişkilidir: Bu şekilde, mukoza farenks, ve anti-enflamatuar ilaç eylemlerinin bakteri büyümesinin inhibe inflamatuar ve enfeksiyöz sürecini inhibe olarak. Enflamasyonda bir azalma, sırayla, ağrıyı azaltır.

İlaç, hastanın bağışıklığını etkilemeden mikroorganizmaların büyümesini engeller. Bu, kendi bağışıklıklarını engelleyen antibiyotiklerden farklıdır.

Boğaz hastalıkları azalmış bağışıklık nedeniyle ortaya çıkar, bu nedenle bu streptocid kalitesi önemlidir.

Anginada (pharyngitis) streptocide en başlangıç ​​aşamasındadır. Bu enfeksiyöz ve enflamatuar sürecin gelişimini durdurur, ancak diğer yerel tedavi yöntemleriyle ve doktor tavsiyelerine sıkı sıkıya bağlı olarak kullanılmalıdır.

Streptocide en büyük yardım ilk 12-36 saatte beklenmelidir.

Gelecekte daha az etkili olacak. Ilacı iki şekilde alın:

 • İçeride günde 3 ila 6 kez, ancak 7 g / gün ve 2 g / kattan fazla değildir;
 • Yerel olarak günde en fazla 3-5 kez.

Tedavi süresi 5 ila 7 gündür.

İlaç anjinada başka yararlı bir özelliği vardır - yaraları iyileştirir, apse ve lakün oluşumuna yardımcı olur.

Streptocide yardım beklememeli


Bununla birlikte, streptocide bir ilaçtır ve herhangi bir ilaç gibi, birtakım kontrendikasyonları vardır. Yani, boğazda ülser varsa kullanılmaz.

Tiroid hastalığı olan hastalarda anjina tedavisi için streptocide'ı kardiyovasküler sistem hastalıkları ile kullanamazsınız.

Kronik böbrek hastalığı (nefrit, böbrek yetmezliği) olan hastaların boğaz için çok dikkatli reçete streptocide, ilaç onların yardımı ile elde edilir.

Uzun süreli kullanımda, düzenli olarak kan vermek için karaciğer ve böbreklerin çalışmalarını kontrol etmek gereklidir.

Hamile ve emziren kadınlara ve çocuklara streptocide uygulamak mümkün mü?

Bir streptocid ile gargara ya da hamilelik doktorlarının ilk iki trimesterinde içine almak tavsiye etmiyoruz. Sülfonamidlerle tedavi ve emzirme endike değildir.

Streptocid'li çocuklarda boğazın kullanımı, kullanım talimatlarına göre 5 yaşından itibaren mümkündür. Ancak çocuk doktoru çocuğa randevu vermeli, aynı zamanda dozu ve uygulama sıklığını da hesaplamalıdır, en kabul edilebilir tedavi yöntemini seçmelidir.

Hangi durumlarda ilacın nazofarenks için yararlı olacağını

Herhangi bir tedavinin etkinliği büyük ölçüde ilacın doğru kullanımına ve doza uygunluğa bağlıdır. Streptocide tedavi edilirken, tedavi eden doktor tarafından reçete edilen dozaj ve tedavi yöntemine uyulması da gereklidir.

İlacın çok küçük dozları, mikroorganizmaların sülfonamidlere bağımlılığını provoke edebilir. Tedavi etkisiz kalacaktır ve hastalık ilerleyecektir.

Streptocide hastalar tarafından iyi tolere edilir ve düşük bir fiyata sahiptir, ancak uzun süreli kullanımı ile böbreklerde bozulma, karaciğerde bozulma gibi istenmeyen semptomlara neden olabilir.

Doz aşımı mümkün olduğunda: mide bulantısı, baş ağrısı, baş dönmesi, mavi deri (siyanoz), kalp ritmi bozukluğu.

Eğer boğaz ağrısı için bir streptocid reçete edilirse, tedaviye başlanırsa, birkaç kuralı uygulamanız gerekir:

 • Tıbbı uygularken, vücuttan toksinleri çıkarmak için hasta çok içmeli.
 • Anjina ile yatak istirahati gereklidir.
 • Dozu ve doktor tarafından belirlenen prosedürlerin çokluğunu bağımsız olarak ayarlayamazsınız. Böyle bir ihtiyaç varsa, ilgilenen hekimle tartışılmalıdır.
 • Streptocide (sülfonamid), efervesan tabletler, spreyler ve durulamalar şeklinde boğazdan gelen birçok ilacın bir parçasıdır. Birkaç ilaç kullanırken, ilacın dozunu ayarlayın.

Streptosit boğaz nasıl tedavi edilir

Bu ilaç birkaç şekilde üretilmiştir: tabletler, toz, merhemler. Boğaz tedavisi için, hap ve toz kullanılır (merhem cilt hastalıkları için kullanılır).

Streptosit anjini tedavi etmeden önce, hastanın sülfonamidlere karşı alerjisi olmadığından emin olun.

İlaç oral uygulama için reçete edilirse, tabletler veya tozlar kullanılır.

Eğer tabletin çözünme kötü tat olacak sonra, günde Tabletler streptotsida 4-5 kez çözünmesi için gereken boğaz ağrısından kurtulmak için, ama o zaman yarım saat içki ve yiyecek bir şey olamaz, ayrıca imkansız gargara.

Tabletler balla alınabilir. Boğazınız hastalanır olmaz, 1 tablet (0,5 mg) ezilmeli ve 1 çay kaşığı ile karıştırılmalıdır. bal. Bu karışım, yatmadan önce akşam yemeğinde, ağzınızda mümkün olduğunca uzun süre tutmaya çalışılmalıdır (çözülüyormuş gibi). Terapötik karışım 1 çay kaşığı yapılabilir. bal ve ½ çay kaşığı. toz.

Şiddetli ağrı ile sabah ve akşamları çok lezzetli bir ilaç alınır. Bu yöntem angina çocukları ile çok popüler (acı değil). Ama sadece bal ve sülfonamidlere karşı alerjiniz yoksa kullanabilirsiniz.

Bademcikler beyaz kaplama görünüyorsa, o zaman boğaz için streptocid tozu uygulamak gerekir. Daha sonra yaklaşık 10 dakika boyunca ağzınızda tutun, fakat 5'ten az olmamalı ve tükürün. Prosedürden sonra ağzınızda acı bir tat kalır, ancak 15-20 dakika daha beklemeniz ve sadece ağzınızı yıkaması gerekir.

Bir boğaz gargarası için, sofra tuzu veya deniz tuzu çözeltisinden sonra, marigold ve papatya bir kaynatma kullanın. İşlem 4 saat sonra tekrarlandığında, önemli bir rahatlama gelir. Bu durumda, gargara her saat - bir buçuk gerekir ve günde en fazla 5 kez streptocid tozu uygulamak için gereklidir.

Ülser oluşumunda streptocid ile gargara gereklidir. Bunu yapmak için, su veya rastolchennuyu içinde seyreltilmiş bir toz kullanın ve bir bardak ılık su tabletinde çözündürülür.

Boğazınızı her 3-4 saatte bir durulayın. İşlemden sonra en az 20 dakika boyunca yemeyin veya içmeyin.

Yıkamalar, durulama için daha uygun olan bir şırınga ile yıkanabilir.

Streptocide ile tedavi ile birlikte, diğer yöntemler de kullanılır: deniz tuzu ve bitkisel decoctions, kompresler, spreyler, emilim tabletleri ile durulayın.

Bununla birlikte, streptocid tedavisinin etkinliği, hastalığın gelişimi ile azalır ve bir buçuk gün sonra, eğer etki yoksa, antibiyotiklere ihtiyaç duyulur.

Anjin sonuçları tehlikelidir, o kadar erken tedavi çok önemlidir, apse, flegmon, menenjit, romatizmal ateş ve diğer hastalıkların bir dizi yol açabilir.

Boğaz hastalığı durumunda Streptocide kullanımı için kurallar

İçindekiler:

Streptocide, boğazda ağrı tedavisi için etkili bir araç olarak kendini kanıtlamıştır. Patojenik mikroorganizmalar üzerinde zararlı bir etkiye sahip olan sülfonamidler grubuna aittir. Boğazdan gelen streptocide, hoş olmayan hisleri çabucak giderir çünkü antibakteriyel, anti-enflamatuar, antimikrobiyal özelliklere sahiptir. İlacın avantajı kabul edilebilir bir maliyet ve iyi bir tolere edilebilirliktir.

Uygulama seçenekleri, dozaj

Tıbbi uygulamada, bademcikler iltihaplandığında ortaya çıkan boğaz ağrısı için bir streptocid kullanılır. Bu tür tedaviyi seçenler tarafından çare olarak en büyük etki hastalığın erken evrelerinde gözlenir. Tabletler ağızda çözülür, toz iltihaplı bademciklere uygulanır. Emilim için anjinli tabletler her 4-5 saatte bir kullanılır. Ağızda emilmesinden sonra acı bir tat kalabilir, ancak ilacı en az 15 dakika boyunca içmeniz tavsiye edilmez.

 1. Hastalık erken bir aşamada olduğunda, tabletlerde streptocid yardımcı olacaktır. Tablet bir kaşıkla ezilmeli, 1 tatlı kaşığı balla karıştırılmalı, gece için alınmalıdır. Hastalık yeni başladıysa, ertesi sabah önemli bir rahatlama olacaktır. Toz Streptocide bal ile karıştırılabilir ve elde edilen karışım 1 çay kaşığı alınır. sabah ve akşam, ağzınızda daha uzun süre kalmaya çalışıyor. Böyle lezzetli bir bal karışımının kullanılması özellikle acı bir ilaç almaya zorlanmayan çocuklar tarafından beğenilecektir.
 2. Hastalık ilerlemeye başlarsa, boğaz için streptocid bir toz gerekli olacaktır. Bademcik üzerinde uygulayın, ilacı yıkamak için değil, tükürük yutmayın 5-10 dakika. Tozu tükürün, boğazını durulayın, marigold, deniz tuzu, kabartma tozu tentürüne dayalı bir dezenfektan solüsyonu ile ağız. Prosedür her 1.5-2 saatte bir tekrarlandığında, kalıcı bir etki elde etmek mümkündür.

Acı, kızarıklık, bademcikler üzerinde irin oluşumu bakteriyel streptokokal anjina, farenjit ile ilişkili ise, boğaz Streptocide gargarası gösterir. Bu yöntem, enfeksiyondan sonraki ilk 12-36 saatte etkili olacaktır, sadece ilk belirtiler bulunur. Öngörülen dozlara tam olarak uyulması gerekir, ağzınızı günde üç defadan fazla yıkamayın. Streptocid tozu ile gargara nasıl yapılır?

 1. Yarım çay kaşığı toz (eğer bitmiş ürün yoksa, 1 tableti öğütünüz) bir bardak su içinde oda sıcaklığında çözülür.
 2. İyice karıştırın, boğazı derinlemesine durulayın. Steril bir şırınga varsa, bademciklerin lakunalarını bir çözelti ile yıkamak en iyisidir.
 3. İşlemden sonra en az 35 dakika boyunca yemeyin veya içmeyin.

> Streptocide atanmadan önce bir uzman, hastalığın ana sebebi olan mikrofloranın ilaca duyarlılığı için bir test yapmalıdır. Yetişkinler, günde 0.5-1 g 5-6 kez oral olarak streptocid reçete. Boğaz ağrısı olan bir streptocid dozu doktor tarafından belirlenir. Bir yetişkin için, ilacın tek bir maksimum doz - 2 gram, günlük - 7. Bir doktora danışmadan çocuklara ilaç vermeyin: ilacın kontrendikasyonları, yan etkileri vardır. Dozaj yanlış ise, boğaz için streptocid sadece çocuklar için koşulu kötüleştirecektir.

Kontrendikasyonlar, aşırı doz, öneriler

Diğer ilaçlar ile etkileşime gelince, Novocaine streptocid'in etkinliğini azaltır. İlacını alan ya da sadece tedaviye başlamayı planlayanlar için öneriler şunlardır:

 • Streptocide kullanarak uzun tedavi ile, karaciğer, böbrekleri izlemek, düzenli olarak kan kontrol etmek gerekir;
 • Terapi döneminde çok miktarda sıvı içirin: vücut enfeksiyonundan ve toksinlerden hızla arındırır;
 • Dikkatle böbrek hastalığı olan kişilere atama;
 • yatak istirahati;
 • ülseratif boğaz boğazını tedavi etmek için boğazdan bir streptocid tablet kullanmak kontrendikedir;
 • Dozu azaltmayın, tedaviyi kesmeyin: Bu, enfeksiyonun sülfonamidlere karşı direncinin gelişmesine neden olabilir;
 • Streptocide, aerosollerin bir kısmı, boğazdaki ağrılardan kaynaklanan spreylerdir. Daha önce ilaca karşı bir alerjiniz varsa, ilaçların kompozisyonunu dikkatlice okumalısınız.

Streptocide aşağıdaki durumlarda kullanılmamalıdır:

 • ilaç ve diğer sülfonamidlere karşı alerjiler;
 • böbrek yetmezliği;
 • hepatit;
 • hemopoeziste ihlali;
 • gebelik;
 • porfiri;
 • nefrit;
 • laktasyon dönemi;
 • tiroid bezinin hastalıkları.

Streptocid ile boğaz tedavi etmeden önce, unutmayın: tüm etkinliğe rağmen, ilaç genellikle yan etkilere neden olur. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız ya da başka endişeli belirtiler ortaya çıkıyorsa, ilacı kullanmayı bırakmanız, durumu doktorunuza bildirmeniz gerekir. Doz aşımı derhal mide ile enterosorbents yıkanarak gerçekleştirilir. Doz aşımı belirtileri aşağıdaki gibidir:

 • baş dönmesi;
 • ishal;
 • bulantı;
 • kalp ritim bozukluğu;
 • kusma;
 • siyanoz;
 • böbrek şoku.

Kime inanmalı?

Boğazdan streptocide olan referanslar farklı olur. Temel olarak olumlular, çok sayıda tarif ve öneri var. Bununla birlikte, bazı doktorlar, Streptocide'ı uzun süredir devam eden antimikrobiyal ilaç olarak düşünerek, bunu etkili olarak düşünmemektedir. Onların görüşüne göre, streptokok mutasyona uğramıştır ve şimdi sülfonamidin etkilerine neredeyse tamamen dirençlidir.

Solunum sistemi hastalıkları genellikle bağışıklık çalışmalarının yoğunluğunu azaltan viral enfeksiyonlardan kaynaklanır. Bu tür patojenlerle mücadele etmek için herhangi bir antibiyotik kullanılması, organizmanın koruyucu bariyerinde daha da büyük bir azalmaya yol açacaktır. Ardından, viral hücreler çoğalır ve kan dolaşımına yayılır. Ve ilaç stafilokok bakterileri için işe yaramıyor.

Hangi görüşler inanır? Her durumda, bir doktora danışmanız gerekir. Birincisi, ilaç diğeri için zehir olabilir - gerçek bir budala. Bir çok insan var ve bu nedenle birçok fikir var. Belki de sizin durumunuzda boğazdan streptocid kullanımı en doğru ve en etkili önlemdir.

Streptocid ile boğaz tedavisi: endikasyonlar, kontrendikasyonlar, kullanım talimatları

Tabletler Streptocide, boğazda ağrı tedavisi için etkili bir araç rolünde iyi bir şekilde kurulmuştur. İlaç, patojenik mikroorganizmalar üzerinde olumsuz bir etkiye sahip bir grup sülfonamid anlamına gelir. İlaç, hoş olmayan semptomları çabucak ortadan kaldırır, çünkü antimikrobiyal ve antibakteriyel etkiye sahiptir, bunun yanı sıra boğazdaki enflamasyonu mükemmel bir şekilde giderir.. İlacın avantajı iyi tolere edilebilir, uygun fiyattır.

Hazırlığın açıklaması

Sülfanilamid - toz beyaz bileşenler, kokusuz ve sıvı içinde çok fazla çözünür. Streptocide özellikleri, bakterilerin, klamidyaların gelişimini ve gelişimini imha etmeyi sağlar. Kurucu maddeler, metabolizmanın, enfeksiyonun uyaranı ve yayılmalarının bastırılması hücresindeki bozulmaya katkıda bulunur. İlaç, pakete uygun olarak 0.3 g-0.5 g sülfonamid içerir.

Streptocide uzun süredir üretilmiştir, büyük talep görmektedir. Her biri geniş bir etki alanına sahip olan tabletler, toz formunda yapılır, hem iç hem de dışta çeşitli iltihaplarda kullanılır.

tanıklık

Etkili maddelerin çeşitli tiplerdeki (pnömokok, streptokok) patojenik bakterilerle baş etmesinden dolayı kullanım endikasyonları şöyledir:

 • viral enfeksiyöz patolojiler;
 • ağız boşluğunda stomatit ve ülserler;
 • yanıklar;
 • erizipel iltihapları;
 • cilt lezyonları (pürülan yaralar, ısırıklar, çizikler);
 • kolit;
 • lacunar, pürülan boğaz ağrısı;
 • idrar yolu enfeksiyonları;
 • bademcik iltihabı;
 • piyelit.

Bu nedenle, Streptocide'nin virüs veya bakterilerin neden olduğu rahatsızlıklar için etkili olduğu sonucuna varılmıştır.

Angina streptocid nasıl alınır

İlaç bademcik iltihabı ile ortaya çıkan boğaz ağrısı, kullanılır. Çare, hastalığın başlangıç ​​evresini tedavi etmede daha iyidir. Tabletler rezorpsiyon için tasarlanmıştır ve toz iltihaplı bezlere dağıtılır. Tablet formu her 5 saatte bir uygulanır. Daha sonra, acı bir tat olabilir, ancak en azından ilk 15 dakikada su içmek tavsiye edilmez.

Bir streptocid, bir boğazı çeşitli yollarla tedavi edebilir.

 1. Patolojinin başında, haplar yardımcı olacaktır. Ürün ezilmeli, yatmadan önce 1 tatlı kaşığı doğal bal ile birleştirilmelidir. Hastalığın ilk aşamasında, sabahları rahatlama farkedilir. Toz kullanılmasına izin verilir, balla karıştırılır, 1 çay kaşığı günde iki kez tüketilir (sabah ve gece), karışımın ağızda biraz daha uzun süre tutulması sağlanır. Bu tatlı ilaç, çocuklar için de uygundur.
 2. Hastalık ilerlediğinde, anjina durumunda Streptocid tozu kullanmak daha iyidir. İlaç bademcikler uygulanır, mümkün olduğunca uzun süre tükürük yutmak ve ilacı ağzınızda tutun tavsiye edilir. Sonra tozu tükürün ve boğaz, ağız, deniz tuzu, calendula veya soda içeren bir antiseptik çözelti ile durulayın. Manipülasyonu her 2 saatte bir tekrarlayın, sonuç gelmekte uzun olmayacaktır.

Buna ek olarak, çok fazla su tüketmeniz gerekir, vücuttaki zehirli maddelerden, enfeksiyondan hızla kurtulmanıza yardımcı olur.

Kullanım talimatları

Tedaviye başlamadan önce, bakterinin ilaca olan duyarlılığını belirlemelisiniz. Boğaz ağrısı ve dozu ile streptosit bir doktor tarafından reçete edilir. Talimatları izleyin, kesinlikle yanlısı zehirlenmeye yol açmamak için gerekli oranı aşmayacak şekilde olmalıdır.

Temel resepsiyon kuralları:

 • yetişkinler, ilaç oral olarak 0,5-1 g için günde en az 5-6 kez kullanılır; tek izin verilen oran 2 g, günlük - 7 g;
 • Doz, patolojinin yaşı ve karmaşıklığına dayanarak uzman tarafından belirlenir; Ortalama servis - 3 g.

Yanlış seçilen bir dozda, Streptocide sadece çocuğun pozisyonunu kötüleştirebilir.

Boğaz durulama

Ağrı, boğazda kızarıklık, bademcikler üzerindeki irin görünümüne bakteri anjina veya farenjit neden olur, o zaman boğaz durulama uygulanır. Bu yöntem, enfeksiyonun başlangıcında etkilidir, yani ilk 12-36 saat, sadece hastalığın belirtileri ortaya çıktığında. Günde 3 defadan fazla manipüle etmeyin.

Prosedür aşağıdaki gibidir:

 • ½ çay kaşığı tozu (bitmiş ürünün yokluğunda 1 tableti ezebilir) 1 bardak su ile seyreltin;
 • iyice karıştırın ve boğazını durulayın; Steril bir şırınga olduğunda, bademciklerin lakunalarını bir çözelti ile tedavi etmek iyi olur;

Prosedürü tamamladıktan sonra 35 dakika boyunca yemeyiniz ve içmeyiniz.

Gebelikte Streptocide

Hamilelik sırasında ilaç 1-2 trimesterde ve emzirme döneminde kullanılmaz. 3. trimesterde olan anneler, ilacı yalnızca aşırı durumlarda ve sadece bir uzman gözetiminde kullanırlar.

Laboratuvar çalışmaları, hamilelik sırasında boğazdan Streptocide'in bebekte kalp hastalığının oluşumunu provoke edebildiğini ortaya koymuştur.

Genel olarak, gebe kadınlar herhangi bir ilaçla dikkat etmeli ve doktorun reçetelerini açıkça takip etmelidir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları

Boğaz hastalığı durumunda ilaç Streptocide aşağıdaki kişiler tarafından kullanılamaz:

 • hepatik, böbrek yetmezliği;
 • maddenin ve diğer sülfanilamidlerin bileşen bileşenlerine karşı alerjiler;
 • hepatitin akut formları;
 • karmaşık kalp hastalıkları;
 • hemopoeziste bozuklukları;
 • tiroid bezinin patolojileri;
 • nefrit, nefroz;
 • porfiri;
 • tirotoksikoz.

Küçük çocuklar için beyaz Streptocide izin verilmez, kullanım 3 yıldan beri kullanılabilir. Sülfanilamid ilaçlar, bronşiyal astım, kompleks alerjik belirtiler, diyabet mellitustan muzdarip kişilerin anjina tedavisinde doğruluk ile kullanılır. 65 yaşın üzerindeki hastalarda, yan etki riskinin artması nedeniyle bu ilaç reçete edilmemelidir.

Boğazın ilaçla tedavisi her zaman iyi akmaz. Bazen hastalar durumun kötüleşmesi hakkında şikayette bulunurlar. En yaygın olumsuz ifadeler şunlar olabilir:

 • sindirim bozuklukları (kusma, bulantı, ishal, iştah azalması, susama, pankreas iltihabı);
 • nörolojik bozukluklar (baş ağrısı, depresif durum, baş dönmesi, konvülsiyonlar, ataksi);
 • zor nefes alma;
 • alerjik belirtiler (deride kızarıklıklar, kurdeşen, rinit, ödem Quincke);
 • taşikardi;
 • sağ hipokondriumun bel bölgesinde ağrı;
 • ilaç ateşi;
 • idrar kararması.

Boğazda streptocid ile uzun süreli durulama veya hap alma, anemi, böbrek yetmezliği, anoreksiya ve sarılıklara neden olabilir.

aşırı doz

Doz aşımı durumunda, kişinin karnında benzer ağrıları olabilir, iştah, ishal, kusma, bayılma, uyuşukluk azalması olabilir.

Bu işaretlerin oluşumunda, bir ambulans çağırmanız gerekir. Doktorun gelişinden önce, hasta mideyi sodyum bikarbonat (% 2 çözelti) ile yıkamalıdır. Daha sonra, kişiye, yaşını ve vücut ağırlığını ölçen dozajı gözlemleyerek evde bulunan herhangi bir enterosorbent içmesine izin verin.

Nitelikli bakımın alınması, zorla diürez, hemodiyaliz uygulanması ile semptomatik tedaviyi içerir.

Diğer ilaçlarla etkileşim

Boğaz ağrısı olan Streptocide tabletleri çok sayıda ilaçla temas edebilir. Sonuç olarak, herhangi bir araç kullanan kişiler tedaviyi bu konuda bilgilendirmelidir.

İlaç ile birlikte kullanılamaz:

 • folik asit ilaçları;
 • bakterisidal antibiyotikler;
 • heksamin;
 • NSAID'ler;
 • novokain;
 • oral kontraseptifler.

Streptocide'nin bu ilaçlar ile eşzamanlı kullanımı, tedavinin terapötik sonucunun azalmasına neden olabilir.

tavsiyeler

Cure streptocidum bazı önlemleri gözlemleyerek mümkündür:

 • ilacın uzun süreli kullanımı ile böbreklerin durumu için izlenmelidir, karaciğer, sürekli kan kontrol;
 • Tedavi sırasında, mümkün olduğu kadar çok su içirin (sıvı, vücuttaki toksik maddeleri hızla yok etmeye yardımcı olacaktır, enfeksiyon);
 • Güneş ışınlarının altında kalmak için değmez; Ultraviyole radyasyonun cilt üzerindeki etkisi ışığa duyarlılığın gelişmesine neden olabilir;
 • Streptocide bir uzmanın randevusuna göre açıkça kullanılmalıdır; terapötik kursu kesmek veya doz ayarlamak mümkün değildir;
 • yatak istirahatine uymak;
 • İlaç ülseratif boğaz ağrısı için reçete değildir.

İlaç, CNS'den olumsuz bir tezahürü kışkırtabilir. Bu nedenle, bir kişinin ulaşım yönetiminden tedavi dönemini reddetmesi gerekir.

analogları

sülfonamidler, Streptozol, Osartsid, Dipron, Deseptil, Streptonitol ve diğerleri: Belirli nedenlerle Streptosid adam tarafından kullanılamaz, bu etkisine benzer ilaçlar için bir alternatif olabilir.

Tablet olmadığı zaman, toz formunu kullanmasına izin verilir veya bunun tersi de geçerlidir. Durulama için, tablet ezilir ve bir sıvı ile seyreltilir. Yaraları iyileştirmek için, eğer merhem yoksa, daha önce vazelinle karıştırılmış bir tablet, toz kullanın.

Doktor, Streptocide'i yutmak için anjini olan tabletlerde reçete ettiyse ve mevcut değilse, ilacı bir başkasıyla değiştirmek için doktora başvurulması tavsiye edilir.

Streptocide'nin geniş bir etki yelpazesi ile en uygun ilaçlardan biri olarak kabul edildiğini belirtmek gerekir. Bakteri odaklarını yok eder, virüsleri, ödemleri, ağrıları ve yumuşak dokuların iltihaplanmasını ortadan kaldırır, öksürüğü azaltır, çatlakları ve yaraları güvenli bir şekilde sıkılaştırır.

Boğaz patolojisinde, Streptocide çeşitli şekillerde kullanılır. En basit rezorpsiyon. Amigdala üzerinde etkili kompresler, durulama olarak boltushki. Dozun yapılması ve ağrının bir hastalık değil, bir semptom olduğunu hatırlamak önemlidir. Bu nedenle, sebebini tanımlamanız ve onunla terapi başlatmanız gerekir.

Angina ve boğaz ağrısı tedavisinde streptosit kullanımı

Streptocide, uluslararası olarak Sulfanilamide olarak bilinen sentetik kökenli bir antibakteriyel preparattır. Tıbbi uygulamada, KBB organlarının ve bakteriyel kaynaklı deri hastalıklarının enfeksiyonunu ortadan kaldırmak için 1938'den beri kullanılmaktadır.

Terapotik özellikler nedeniyle terapötik etki elde edilir. Streptocide mikropları öldürmez, ancak çoğalmasını engeller. Bu nedenle, ilacın kullanımı hastalığın ilk aşamalarında haklı olarak kabul edilir.

Kompozisyon ve salınım formu

ENT hastalıklarının tedavisi için streptocide, tek bir pakette 2 g'lik çözünebilir toz ve çözünebilir toz için tablet formunda salınır.

İlacın tablet formu 0.3 veya 0.5 g sülfonamit içerir. Yardımcı bileşenler olarak:

 • patates nişastası;
 • stearik asit;
 • povidon;
 • silikon dioksit.

Boğazın tedavisi için aerosol formülasyonlarında streptocide (sülfonamid) bulunur.

Eylem spektrumu

Streptocide, üst ve alt solunum yollarının mukozasındaki inflamatuar süreçlerde yer alan patojenik mikroorganizmaların ana temsilcileri ile ilişkili olarak aktiftir:

Antimikrobiyal etki ayrıca E. coli, klamidya, clostridia, toksoplazma, gonokok, shigella'ya da uzanır. Antibakteriyel etkisi beta hemolitik streptokok A, enterokok, Pseudomonas aeruginosa ve anaerobik bakteriler için geçerli değildir.

İlacın 80 yıldan fazla kullanıldığı gerçeği göz önüne alındığında, listelenen bakterilerin birçok suşları sülfonamid grubunun ilaçlarına artık duyarlı değildir.

Boğaz ağrısı için endikasyonlar

Reçete olmadan herhangi bir eczanede Streptocide almanıza rağmen, doktor randevusu olmadan kullanımı istenmeyen bir durumdur. Bu, ilacın sadece sülfonamidlere duyarlı bakterilerin neden olduğu boğaz hastalıkları için terapötik bir etkiye sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

Bir doktor boğazın bu tür hastalıkları ile bir streptocid reçete edebilir:

 • anjina - akut tonsillit, herpetik ve ülseratif-film formu hariç;
 • farenjit - bir bakteriyel enfeksiyonun neden olduğu farengeal mukoza iltihabı;
 • sekonder bakteriyel enfeksiyon ile komplike olan larenjit;
 • Pnömokok hastalığı sırasında akut laringotracheitis.

Bu önemlidir: mukoza zarı viral iltihap, ilaç kullanımı sadece etkili değildir, fakat antibiyotik yerel mukozal bağışıklığı zayıflatır olarak, hastalığın şiddetlenmesine eğer.

Uygulama yöntemleri ve dozaj

Tabletler formundaki streptocide, ağız boşluğunda emilmede kullanılır. Boğazın mukoza zarına düşen aktif madde, patojenik mikrofloranın büyümesini engeller. Bakterilerin vital aktivite sürecinde ürettiği endotoksin miktarı önemli ölçüde azalır, bu da inflamasyonun giderilmesine ve hastanın durumunu kolaylaştırır.

Toz formundaki ilaç, deri hastalıklarının ve yaraların tedavisinde harici kullanım için tasarlanmıştır. Toz haline getirilmiş Streptocide'nin KBB uygulamasında, 200 ml ılık su için 2 g preparat oranında boğazın durulanması için bir çözelti hazırlanır. İşlemden sonra, tükürüğü 5 dakika yutmamak, sıvı içmek ya da sadece yarım saat sonra yiyecek almak tavsiye edilmez. Ağır bir bademcik iltihabında, bademcikler 5-10 dakika mineraller serpilir, bundan sonra boğaz kalsül kaynatma ile durulanır.

İlaç atlamak veya doktor tarafından reçete edilen dozu bağımsız olarak değiştirmek tavsiye edilmez. Yetişkinler için, tek bir doz Streptocide, hastalığın seyrinin şiddetine bağlı olarak 0.5-1.2 g sülfanilamiddir. Eşit zaman aralığı boyunca günde 5-6 kez alım çokluğu. İlaç vücut üzerinde belirgin bir toksik etkiye sahip olduğundan, maksimum miktarı doz başına 2 g aktif madde ve günde 7 g aşmamalıdır.

Streptocidum'un tedavi seyrinin tamamlanmamış geçişi ile kendi kendine yok edilmesi, ilaca bakteriyel immünitenin ortaya çıkmasını teşvik eder.

Çocuklarda kullanım

İlaç 3 yaşından büyük çocuklar için kullanılır. 6 yaşın altındaki çocuklar için tek bir dozda 300 mg sülfonamid içeren tabletlerin sayısı 1 ila 6 ila 12 arasında, her 6 saatte 1-2 ppm'dir.

Dikkat: Streptocide'in bir yaşın altındaki çocukların tedavisi için kullanılması, geri dönüşümsüz beyin hasarının meydana geldiği nükleer sarılık gelişmesine neden olabilir.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler, aşırı doz

Terapötik etkiye ek olarak, Streptocide vücut üzerinde toksik bir etkiye sahiptir, kandaki glukoz düzeyini ve ürik asit konsantrasyonunu etkiler. Bu nedenle, ilaç dikkatle kullanılmalıdır:

 • diyabet;
 • kalp yetmezliği ve hemopoezis bozukluğu olan hastalar;
 • kronik böbrek ve karaciğer hastalıkları ile;
 • bronşiyal astımı olan kişiler;
 • 65 yaşından büyük hastalar.

Oral uygulama için Streptocide kullanımına karşı mutlak kontrendikasyonlar:

 • bir yıla kadar çocuklar;
 • gebelik;
 • laktasyon dönemi;
 • furasimid, sülfanilamid ve türevlerine aşırı duyarlılık;
 • hepatit;
 • açık yeşil;
 • karaciğerin sirozu;
 • anemi;
 • hipoglisemi;
 • hipotiroidizm.

Streptocide vücutta yan etkileri olabilir.

 1. Sinir sistemi: konvülsiyonlar, bayılma, uzuvlarda karıncalanma, depresyon, nöropati.
 2. Kalp çalışması: taşikardi, miyokardit.
 3. Gastrointestinal sistemden: ishal, bulantı, kolit, kabızlık, hepatit, kolesistit.
 4. Bağışıklık sistemi: alerjik dermatit, anaflaksi, anjiyoödem, ürtiker, lupus eritematoz, toksik epidermal nekroliz ve Stevens-Johnson.

Ayrıca, Streptocide kullanımı hematopoez, nefrotoksik böbrek hasarı, hipoglisemi, cildin siyanozunda bozulmaya neden olabilir.

Dozun bozulduğu ve alımın kontrol edilmediği durumlarda, çıkış sistemlerinin çalışması bozulursa ilacın aşırı dozlanması mümkündür. Toksik zehirlenmenin belirtileri: dispepsi, alerjik reaksiyonlar, görme ve solunum bozuklukları.

Boğaz ağrısını diğer tüm yollarla nasıl tedavi edebilirsiniz, bu videoya bakın:

analogları

Kompozisyon veya terapötik etkide benzer preparatlar:

 • Gramdin - bakterisidal eylemi çözmek için tabletler.
 • Chlorophyllipt bir antiseptiktir, bir okaliptüs yaprağı özü içerir (durulama, durulama ve bademciklerin yağlanması için kullanılır).
 • Strepsils - boğazdaki dezenfeksiyon ve ağrının giderilmesi için pastiller.
 • Septefril - antiseptik bir etkiye sahiptir;
 • Inhalipt-H - streptocid solüsyonu bir aerosol formunda, nane yağı, okaliptüs, timol içerir.

Streptocide'ı bir analogta değiştirmeden önce bir doktora başvurmalısınız.

Sevgili okuyucular, eğer streptocide uygulama tecrübeniz varsa, geri bildirimlerinizi yorumlarda paylaştığınızdan emin olunuz.

Kalbe Bakın

İpuçları ve tarifler

Çocuklarda boğaz için Streptocid toz uygulaması

Streptocide, sülfanilamid preparasyonlarına değinmektedir. Bakterilerin büyümesini ve gelişmesini durdurarak antimikrobiyal bir etkiye sahiptir. Üretilen formlardan biri Streptocide tozu.

Bu ilacın boğazına başvurusu, yetişkinlerde ve çocuklarda kullanımı, endikasyonları, yan etkileri, kontrendikasyonları, hasta hatırlamaları hakkında bilgi içeren bir makalede ele alınacaktır. Kısaca tablet şeklinde ilaç hakkında söyledi.

Streptocide ile gargara yapmak mümkün mü?

Doktor boğazınız için streptocid tozu reçete etti mi? Bu araç nasıl uygulanır ve Streptocide ile toz halinde gargara yapılabilir mi?

Kullanmanın yollarından biri gargara. Bunu yapmak için, 2-5 g toz (2, 5, 10 g'lık paketlerde salınır) 100 ml su içinde çözülür ve günde üç kez durulanır. Kullanımı 5-7 gün gerekir.

Anjina ile

Bakteriyel streptokok anjina ile, ilacın kullanımı mümkündür. Bununla birlikte, hastalığın başlangıcından itibaren 12-36 saat içinde başlarsanız tedavinin etkili olduğu unutulmamalıdır.

Anjina kapsamlı bir antibiyotik tedavisinin bir parçası olarak uygulanır. Birçok tür

(anjinaya neden olan bakteriler) ilaca direnç geliştirdi, bu nedenle tedavi tek başına etkisizdir.

Streptocid tozu: boğaz için uygulama

Birçok modern ilaç olduğu gerçeğine rağmen, doktorlar streptocid tozu olan hastaları atamayı bırakmamışlardır. Boğaz için, hasta streptococcus'un neden olduğu bademcik iltihabı varsa, ilaç kullanılır.

İlaç stafilokok bakterilerini etkilemez ve aynı zamanda virüslerin neden olduğu hastalıklarda da etkili değildir. Ek olarak, Streptocid tozu ile boğaz tedavisi birçok yan etkiye neden olabilir.

Kullanmadan önce, ilacınızı davanızda kullanabildiğinizden emin olmak için doktorunuza danışmalısınız. Bir duyarlılık testi yapılması arzu edilir. Boğazdan streptocid tozu reçete ederseniz, bunu birçok yolla uygulayın.

İlk olarak, ilaç çözeltisi ile durulama (yöntem yukarıda tarif edilmiştir). İşlemden sonra, aktif maddeyi yıkamamak için yemek yemekten ve yemek yemekten kaçınmalısınız.

İkincisi, iltihaplı mukoza zarlarına uygulama. Uygulama aşağıdakilerden oluşur:

 1. Ilacı müköz membranlara uygulayın.
 2. 15 dakikaya kadar dayanabilir.
 3. Antiseptik solüsyon ile durulayın.
 4. Lugol mukus çözeltisini yağlayın.

İşlemden sonra, 45 dakika boyunca su içmemeli ve su içmemelisiniz. Yukarıdaki tıbbi tedavi kompleksi, arka arkaya 7 gün boyunca günde 2-3 kez tekrarlanır.

Bununla birlikte, diğer ilaçlar reçete edilir. Bunlar (anjina durumunda) antibiyotikler veya antiviral ajanlardır (ARVI için). Ayrıca, emilim için antiseptik durulama, aerosoller, tabletler ve pastiller kullanılır. Bu arada, sülfonamidler (yani aynı Streptocide) Ingalipt aerosolüne dahil edilir. Aşırı dozu önlemek için bu hatırlanmalıdır.

Çocuklara Boğaz Uygulaması

Çocuklarda boğazın nasıl bir ilaçla tedavi edileceğini düşünün. Başvuranın yetişkinlere göre aynı nüanslarını hesaba katmak gerekir.

Çocuklarda toz halinde streptocid ile karıştırılması genellikle imkansızdır. Alternatif olarak, bal ile karıştırılır (alerji yoksa) Streptocid tozu. Çocukların boğazının kullanımı, çocuğun ortaya çıkan kütleyi çözmesidir.

Bu dozlarda atayın:

 • 3 yaşından büyük çocuklar - 1 resepsiyonda ve günde 300 mg;
 • yetişkinler - 1 resepsiyon başına 5 g'a kadar, günde 15 g'dan fazla değil.

3 yıla kadar, dikkatli kullanın. Dozlar ilgili doktor tarafından seçilir.

İlaveten, ilaç eskidir, istenmeyen pek çok etkiye sahiptir, bu yüzden bir pediatristle bebeğe vermeden önce başvurma konusundaki tavsiyesini tartışmaya değer.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Aşağıdaki durumlarda başvuru yasaktır:

 • sulfanilamid ajanlara aşırı duyarlılığı olan hastalarda;
 • hematopoez sistemi hastalıkları ile;
 • böbrek hastalıkları ile;
 • tirotoksikozlu hastalarda;
 • hamile ve emziren kadınlar;
 • karaciğer hastalığı olan hastalar (hepatit);
 • 2 aylığa kadar olan çocuklar, sülfonamidlerin kullanımının, bilirubinin proteinler ile bağdan çıkmasına bağlı olarak (konjenital toksoplazmoz hariç) nükleer sarılığa neden olabileceğinden beri.

Ürünün kullanılması istenmeyen etkilere neden olabilir. Şunları içerir:

 • baş ağrısı;
 • baş dönmesi;
 • dispepsi;
 • alerji;
 • cildin siyanozu;
 • lökosit seviyesinde bir azalma;
 • agranülositoz;
 • parestezi;
 • taşikardi.

Kullanım geribildirim

Yukarıda açıklanan eksikliklerine rağmen, insanlar boğazdan Streptocid tozu kullanmayı bırakmazlar. Çoğu durumda onu hakkında olumlu yorumlar.

"Artılar" hastalar arasında şunlar kaydedildi:

 • etkinliği;
 • ucuz (ama son zamanlarda fiyat arttı);
 • zamanın testi.

Bununla birlikte, çok sayıda "minuses" kaydedilmiştir. Bunlar arasında:

 • nahoş acı tat;
 • uygunsuz uygulama şekli;
 • kontrendikasyonları vardır;
 • Bu nedenle, poşet içinde küçük bir toz kütlesi, bu nedenle, çok miktarda poşet almak için tedaviye ihtiyaç duyuyorsunuz.

Tabletlerde Streptocide

Daha önce, ilaç 300 ve 500 mg'lık tabletlerde üretildi. Toz gibi uygulandılar, sadece daha önce öğütmeye tabi tutuldular. İçinde tablet kullanmak da mümkündü.

Şu anda, tabletler Rusya'da üretilmiyor. Harici kullanım için sadece toz atayın.

Yararlı video

Boğaz ağrısı tedavisi hakkında daha fazla bilgi için şu videoyu izleyin:

Sonuç

 1. Makalede ele alınan ilaç, anjin tedavisi için çok uzun bir süredir kullanılmaktadır.
 2. Boğazın streptocid tozu ile nasıl tedavi edileceğine dair birkaç seçenek vardır. Boğazlarını durulayıp, çözeltiyi hazırlarken ve aynı zamanda mukoza zarlarını döküyorlar.
 3. Streptocide ile tedavi her zaman etkili değildir, çünkü çoğu bakteri buna dirençlidir.
 4. Ayrıca, ilaç güvenli değildir, yan etkileri vardır. Bu nedenle, hala kullanmaya karar verirseniz, bir doktora danışmanız gerekir.

KBB pratiğinde infüzyonun neden olduğu patojenik mikroorganizmaların aktivitesini baskılamak için çeşitli ilaç türleri kullanılır.

Antibiyotiklere daha güvenli bir alternatif, sülfonamidlere dayanan antiseptik ilaçlardır.

En Sülfonamid'lerin oluşan içeren ülkemizde tıp alanında kabul streptocid tanınmış - anjin, bademcik iltihabı, larenjit ve ağız ve yutak diğer hastalıklarla, oldukça sık kullanılır.

Streptocide tozu ve boğaz için diğer ilaç türleri

Eczanede ilaç çeşitli biçimlerde mevcuttur:

 • 0.3 veya 0.5 g'lik tabletler;
 • toz 2 g;
 • merhem% 10 (merhem) 30 g.

E. coli ve Proteuses iyi streptokoklar, stafilokoklar, pnömokok ve kavgaları - herhangi bir biçimde Sülfanilamid enflamatuar ve pürülan boğazda işlemleri neden mikroorganizmalara karşı etkilidir. İlacın ilkesi, sürecin gelişiminin durduğu bakteriyel üreme mekanizmalarının bastırılmasına dayanır.

Streptocide, pürülan boğaz ağrısı için etkili midir?

Bazı doktorlar yeni bir jenerasyonun preparatları ile karşılaştırıldığında bu kadar etkili olmasa da, boğaz ağrısından bir streptocidin etkili olduğu düşünülmektedir. Patojenik mikrofloranın sulfanilamide olan duyarlılığına bağlı olarak, bazı hastalar için ilaç oldukça etkili olabilirken, diğerleri için orta ve düşük etkinliğe sahip olabilir.

Üst solunum yollarının iltihaplı süreçlerinden muzdarip olan hastalar, irin ve tabletlerde streptosit tozunun kullanılması önerilir.

Angina için talimatlar

Streptococci ve staphylococci'nin neden olduğu pürülan inflamatuar süreçleri tedavi etmek için, sülfonamid içeren bir ilacın harici kullanımı önerilir. Streptosit tozunun anjina ile kullanımıyla ilgili talimatlar oldukça basittir ve hastanın yaşına bağlıdır.

Yetişkinler için günlük dozaj 6 ila 12 yaş arası çocuklar için 3 g sülfonamide kadar ilacın maksimum 7 gramdır.

Tedavinin seyri, hastalığın şiddetine bağlı olarak, en fazla 5-7 gün sürer. Bu süreden sonra herhangi bir rahatlama olmazsa, patojen mikrofloranın ilaca karşı duyarsızlığından ya da zayıf bağışıklıktan söz eder. İlk durumda, anjinada streptocidal tozun kullanımı etkili değildir ve yeni bir antimikrobiyal ilacın başka bir antimikrobiyal maddeye dayalı olarak kullanılması veya bir doktorun antibiyotik tedavisi için reçete yazması tavsiye edilir.

Boğaz ağrısı Streptocide nasıl alınır

Pürülan anjina ile streptocide topikal olarak uygulanır:

 1. Toz Streptocide doğrudan 10-15 dakika bırakarak, iltihaplı bademciklere uygulanmalıdır.
 2. Bu süre boyunca, yiyecek ve içeceklerden uzak durmanız, ilacın harekete geçmesini sağlamak için gargara yapmamalısınız.
 3. Uygulamadan 10-15 dakika sonra, pus ve ilaç kalıntılarını gidermek ve boğazı dezenfekte etmek için herhangi bir antiseptik durulama ile boğaz mukozasını durulayın.

Tozu kullanmanın başka bir yolu, ılık (yaklaşık 40 derece) suda çözülür ve boğazınızı yıkamak için bir bulamaç uygulamaktır.

Önemli! Angina, özellikle böbrek problemleri olan kişilerde streptosit tozu için talimatlara göre günlük dozu aşmayın. Lokal uygulamaya rağmen, sulfanilamid, mukozadan kanın içine nüfuz eder ve böbrekler tarafından atılır. Doz aşımı, bulantı, kusma, cildin siyanoz, çarpıntı ve diğer fenomenler gibi olumsuz yan etkiler verebilir.

Çocuklara Toz Streptocide

Çocuklar için sülfonamid bazlı ilaçlar, çocuk hekimleri tarafından, boğaz ve yutak iltihabi süreçleriyle baş etmeye yardımcı olacak yeterli derecede güvenli tıbbi maddeler olarak önerilmektedir.

Angina çocuklarda streptotsid kullanın da toz, tutam bademcik şeklinde olabilir. Dozajı korumak önemlidir, çocuğun yaşı ile orantılı olarak azalır: 1 ila 2 yaş arası çocuklar için, önerilen günlük doz 0,6-0,7 g, 2 ila 5 yaş arası çocuklar için - 2 g'ye kadar, 6 yaşından büyük çocuklar için - 3 g.

İlaç spesifik acı tada sahip olduğundan, çocuklarda streptosit kullanımı bir problem olabilir. Çocuğun ilacı almayı reddetmesi halinde, tozu doğal balla karıştırıp bir çay kaşığı (eğer çocuğa bal alerjisi yoksa) verebilirsiniz.

Uygulama hakkında geri bildirim

Çoğu alıcı, popüler antimikrobiyal ilaçlardan birkaç kat daha az olan düşük maliyeti nedeniyle streptocide tercih etmektedir. Aynı zamanda, anjinadaki streptosidlerin birçok gözden geçirmesi, mikrofloranın sulfanilamide olan stabilitesi ile ilişkili olan düşük etkinliğini gösterir.

Tüm değerlendirmelerin sadece% 20'si, ilacı boğazda ağrı ile birlikte enfeksiyonla mücadelede yeterince etkili olarak nitelendirmektedir.

Bununla birlikte, pürülan anjina ile hastalar genellikle sprey ve durulama şeklinde modern antiseptik ilaçları tercih ederler. Anjinada streptocid tozu ile ilgili birçok gözden geçirme, ilacın sadece enflamatuar sürecin ilk aşamasında etkili olduğunu gösterirken, zaten var olan enfeksiyonla etkisizdir.

Tabletlerde Streptocide

Anginadan streptocide nasıl alınacağını bilerek, hem toz hem de ilaçları tablet şeklinde kullanabilirsiniz. İkincisi ağızda çözülmelidir, böylece aktif madde etkilenen mukozaya girer. Mikrobiyal enfeksiyonu baskılamak için her iki saatte bir tableti eritmek ve ilacın günlük dozunu gözlemlemek gerekir. Hapın emilmesinden yarım saat sonra, yemekten ve içmekten kaçınmanız gerekir.

Yararlı video

Çocuklarda angina hakkında daha fazla bilgi için şu videoyu izleyin:

Sonuç

 1. nedeniyle onlarca yıldır, streptokok enfeksiyonlarının tedavisi için bu ilacın kullanımı sulfonamidlere karşı bağışıklık kazanmış patojenler gerçeğine anda etkisiz streptocid kanıt yoktur.
 2. Her hasta, ilacın etkinliğini bağımsız olarak denemeli ve değerlendirmeli ve gerekirse gerekirse daha modern lokal ürünlerle spreyler ve tabletler halinde değiştirmeli ve bunları immüno-modüle edici ilaçlarla birleştirmelidir.

Streptocide, boğazdaki ağrıyı tedavi etmek için başarıyla kullanılmaktadır. Patojenik mikroorganizmalar üzerinde zararlı bir etkiye sahip olan sülfonamidler grubuna aittir.

Boğaz için streptocide, antimikrobiyal, antibakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğu için hoş olmayan hisleri çabucak yok etmeye yardımcı olacaktır. İlacın tartışmasız avantajları, düşük maliyeti ve iyi tolere edilebilirliğini içerir.

Boğaz ve angina için streptosit kullanımı

Boğaz ağrısı, bademcik iltihabı arka plana karşı ortaya çıktı ağrı için tıbbi uygulamada Streptocide kullanılır. Onu boğaz tedavisi için bir araç olarak seçenler, streptocide'nin en iyi olduğuna dikkat edin ilk aşamada anjina ile yardımcı olur hastalığı.

Eczanelerde satılmaktadır ilacın farklı formları, Buna bağlı olarak, tedavi yöntemi seçilir. Örneğin, tabletler emilir ve toz doğrudan iltihaplı bademciklere uygulanır.

Tabletlerde anjina ile streptocide her 4 veya 5 saatte çözülür. Onlardan sonra gelen tat sıkıcı değildir, ağızda acı vardır, ancak ilacı aldıktan sonra en az 15 dakika almanız tavsiye edilmez.

Boğaz tedavisi için hangi ilaç şekli tercih edilir?

Hastalık erken bir aşamada ise, rahatsızlık tabletlerde streptocid iyileşmesine yardımcı olacaktır. İlaç böyle bir reçete ile hazırlanabilir: tablet bir kaşıkla ezilir, bundan sonra bir tatlı kaşığı bal ilave edilir, bundan sonra gece alınmalıdır.

Boğaz ağrısı yeni başlamışsa, sabahları dikkat çekici bir rahatlama olacaktır. Ve ayrıca bal ile karışık toz ve başka bir şemaya göre alınır, yani: sabah ve akşam bir çay kaşığı üzerinde, karışımı mümkün olduğunca uzun süre çözmek gerekir. Böyle lezzetli bir karışım çocuklara anjinle alınabilir, böyle tatlı bir tıbbı sevecektir.

Ama eğer angina ilerlemeye başlarsa, boğaz için toz halinde streptocide alın. Uygulama: toz gereklidir doğrudan bademcikler için geçerli ve ilacı yıkamamak için 10 dakika içinde oluşan tükürüğü yutmaya çalışmayın.

On dakika sonra tozu tükürün. durulama boğazı marigold, deniz tuzu veya kabartma tozu tentüründen yapılmış bir dezenfektan solüsyonu. Bu prosedürün kalıcı etkisini korumak için anjin ile 2 saatte bir yapılmalıdır.

Boğaz ağrısı, kızarıklık ve bademcikler irin oluşmuşsa, belki de bu durum bakteriyel streptokokal farenjit, anjinadan kaynaklanır. Bu durumda, boğaz bir streptocid ile yıkanır.

Bu tür bir tedavi, yalnızca enfeksiyondan sonra ilk 12-36 saatte hastalığın ilk "zili" meydana geldiğinde meyve verecektir. En iyi önerileri takip edin dozajlarla ilişkili olarak, ağzınızı günde 3 kez daha sık durulamaya gerek yoktur.

Bir toz şeklinde bir angina streptocide ile gargara nasıl

 1. Bulunmazsa 1/2 çay kaşığı streptocid tozu alın, bir hap ile değiştirin. Oda sıcaklığında bir bardak kaynamış su içinde çözün.
 2. Toz iyice karıştırılmalı ve mümkün olduğunca derinlemesine sarılmaya başlanmalıdır. Aynı zamanda steril bir şırınga varsa, daha da iyidir. Bademciklerin lacunalarını sonuçtaki çözelti ile durulayın.
 3. İşlemden sonra, içecek veya yemek yiyemezsiniz. En az 40 dakika bekletin.

Reçete yazmadan önce uzman teşhis yapmalı mikroflora duyarlılığı, yani, hastalığa neden olan patojenik mikroorganizmalar, ilaca.

Test başarılı olmuşsa, mikropların ilaca duyarlılığının doğrulanmasıyla, yetişkinlere streptocide reçete edilir. Ağızdan günde 0.5-1 gram 5 veya 6 kez. Çocuklarda boğazda ağrı görülürse, doza, duruma göre doktor tarafından belirlenir.

Yetişkinler için, bir seferde maksimum doz günde 2 gram, 7 gramdır. Çocuklara ilaç vermek yasaktır doktora danışmadan, çünkü kontrendikasyonlar ve yan etkiler dışlanmamaktadır. Dozaj yanlış seçilirse, streptocid çocuklara boğazdan yardım etmeyecek, ancak durumu daha da kötüleştirecektir.

Streptocide kullanımına kontrendikasyonlar

Streptocid, novokain ile etkileşir, bu da eskinin etkisini azaltır. Boğazla ilacı tedavi ederken, aşağıdakileri hatırlayın:

 • Streptocide ile tedavi uzun süre devam ederse, karaciğer ve böbrekler ile ilgili sorunlar olabilir, bu nedenle durumları düzenli olarak izlenmeli ve kontrol edilmelidir.
 • Ilacı kullanırken, daha fazla su içtiğinizden emin olun, böylece vücudu temizler ve enfeksiyon ve toksinleri gösterir.
 • Böbrek hastalıkları varsa dikkatli olunmalıdır.
 • Boğazında ağrı olduğunda, yatak istirahatini tutmalısın.
 • Angina ülseratif ise streptotsid boğaz hapları şeklinde kullanmayın.
 • Bağımsız olarak dozu ayarlamayın, doktor tarafından reçete edilen tedavinin seyrini kesintiye uğratmayın, çünkü bu, mikropların sülfonamid grubunun ilaçlarına karşı direncini geliştirir.
 • Streptocide, ilaçların sık görülen bir bileşenidir, örneğin, spreyler, boğazdaki aerosolleri içerir. Bu nedenle, daha önce bir ilaca alerjiniz varsa, kompozisyonunu oluşturan ilaçların listesini okumak kural olarak kabul edin.

Streptocide, vücutta gözlendiğinde kullanım için kontrendikedir:

 • ilaç ve diğer sülfonamidlere karşı alerjiler;
 • böbrek yetmezliği;
 • hepatit;
 • hemopoeziste ihlali;
 • hamilelik veya emzirme dönemi;
 • porfiri;
 • açık yeşil;
 • Tiroid bezi hastalıkları.

Yan etkileri ve aşırı doz

Ilacı kullanmadan önce, streptocide genellikle yan etkilerin ortaya çıkmasını provoke ettiğini unutmayın. Tedavi sırasında kendinizi iyi hissetmiyorsanız veya başka endişeli belirtileriniz varsa, ilacı almayı bırakmalısınız. Sorunu tedavi eden doktora bildir.

Bu bir aşırı doz ise, hemen gereklidir gastrik lavaj Enterosorbent kullanımı ile. Doz aşımı belirtileri aşağıdaki gibidir:

 1. Baş dönmesi.
 2. Bulantı.
 3. Kusma.
 4. İshal.
 5. Kalp ritmi bozuklukları.
 6. Böbrek şoku.
 7. Siyanoz.

İlaç hakkında doktorların yorumları

Boğaz için bir streptocid farklı tepkilere sahiptir. Çoğu olumlu, bazı doktorlar tariflerini ve önerilerini bırakıyor.

Ancak, doktorlar var ilacı etkili olarak düşünmeyin Farmakoloji pazarındaki uzun varlığı ile bağlantılı olarak.

Bu antibakteriyel olduğunu söylüyorlar İlaç eski haline geldi, çünkü onların görüşüne göre, streptococci mutasyona uğramış ve sülfonamidin etkilerine karşı direnç geliştirmiştir.

İnsan solunum sistemi genellikle bağışıklık işini azaltan viral enfeksiyonlar tarafından saldırıya uğrar. Onlarla savaşmak için antibiyotik kullanıyorsanız, vücudun savunmasında önemli bir azalmaya yol açacaktır.

Uygulamanın sonuçları üzücü - viral hücreler daha sonra çoğalır ve zaten kanda yayılır. Stafilokok mikroorganizmaları hiç çalışmıyor.

Yorumlar, doktorların hangisine inanması konusunda çelişkilidir? Her durumda uzman tavsiyesi lazım. Çünkü vücudun tüm farklı ve ilaç farklı davranır. Ve bazıları için, bu zehir olduğu ortaya çıkıyor, ama diğerleri için gerçek bir her derde deva. Belki de sizin durumunuzda, boğaz tedavisi için en etkili ilaç olacaktır.

Modern antibiyotiklerin ortaya çıkmasından önce, hemen hemen tüm boğaz hastalıkları sülfanilamid preparatları ile tedavi edildi. Bu ilaç sınıfı belirgin bir antimikrobiyal aktiviteye sahiptir ve bakterilerin gelişimini bastırır. Bu sınıfın temsilcilerinden biri Streptocide'dir (ikinci isim Sulfanilamide'dir). Anjina ile hem sistemik tedavi şeklinde hem de bademciklerin lokal tedavisinde kullanılır. Temel özelliklerini ve uygulama yöntemlerini ele alalım.

Etkiler ve Tahliye Formları

Streptocide, anjina (stafilokok, streptokok, pnömokok, vb.) Patojenlerin çoğuna karşı aktiftir. Ölümüne yol açan bir mikrobiyal hücrede esansiyel asitlerin sentezini bozar. Streptocide hastalığın ilk aşamalarında iyi çalışır. Tedavi için 2,5 veya 10 gr'lık bir toz kullanın. veya 0.3 ve 0.5 gramlık tabletler.

Anjina için başvuru

Streptocide'in anjinada kullanılması için birkaç seçenek vardır: ağızdan alınabilir, gargara veya doğrudan etkilenen bademciklere uygulanabilir. Tüm seçenekleri daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Toz uygulama

Yöntem 1 - bademcikler için uygulama. Toz Streptocide bademcikler üzerinde 10-15 dakika boyunca dağıtılabilir. Bu zaman aralığı boyunca, boğaz herhangi bir antiseptik çözelti (papatya, furacilin, miramistin) ile durulanır. Bu prosedür haftada 2 kez günde tekrarlanır.

Streptocide'nin biraz acı bir tada sahip olduğu akılda tutulmalıdır, bu yönteme göre çocuklara uygun olmayabilir.

Öneriler: Alerjisi olmayan çocuklar için tozu balla (bal kaşığı başına 0,1 gr) karıştırıp 3-5 dakika bekletin. Bunu günde 2-3 defadan fazla yapın.

Yöntem 2 - durulama. Toz Streptocide, bir bardak sıcak suda (100 ml su başına 2 gram toz esas alınarak) çözünebilir ve 5-7 gün boyunca günde 3-4 kez gargaralamak için kullanılabilir.

Yöntem 3 - yutma. Dahili olarak uygulandığında, dozaj hastanın yaşına göre seçilir. Günde 5-6 kez, yetişkinlere ve çocuklara ilaç alın.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Angina ile boğaz durulama genel bakış

Boğaz ağrısı, yutulduğunda daha kötü, yüksek vücut ısısı - bunlar anjinin ana semptomlarıdır. Hastalık sadece çok hoş olmayan duyumlara neden olmakla kalmaz, çünkü paratonil apsesi, otit, sepsis ve bu gibi geç dönemdeki ancak romatizma ve glomerülonefrit gibi ciddi komplikasyonların gelişmesine yol açar.

Neden boğazda terleme var - 8 sebep

Merhaba sevgili okuyucular. Boğaz ağrısı sıklıkla soğuk algınlığınızı gösterir ve çok geçmeden boğazınızda daha güçlü bir ağrı hissedersiniz. Bizim için her zamanki plana göre, "etkinliği için ünlü" olan lolipopların eczanesine gidiyoruz.