Loading

Ilk doktor

Larenjit, bazen bir kişiyi en uygunsuz anda geçiren oldukça hoş olmayan bir hastalıktır. Aniden, bunun bir sebebi olmaksızın ses kayboluyor ya da "havlayan" bir öksürük var. Yutulduğunda boğazda kuruluğa veya anlaşılmaz rahatsızlığa işkence eder.

Daha sonra larenjit ilacı kurtarmaya gelecek - anti-enflamatuar, yatıştırıcı, anestezik, yumuşatıcı etkiye sahip ilaçlar.

Larenjitin başlıca özellikleri

Hastalık adına onun doğası yatıyor. Laringeal mukozanın bu enflamasyonu, yeterli tedavinin yokluğunda, yakındaki solunum yoluna (örneğin, trakea) yayılabilir.

Patolojinin nedeni şunlar olabilir:

 • hipotermi;
 • artan konuşma yükü;
 • tahriş edici bir etkiye sahip havadaki bireysel yabancı maddeler;
 • Burun pasajları ile ilgili problemlerden dolayı ağızdan insanın nefes alması;
 • stres;
 • bir dizi bulaşıcı hastalık.

Görsel incelemede, mukozanın hiperemi, kalınlaşması vardır. Bazı yerlerde kan damarları patlar, kan sıvısı yüzeye kadar şişer.

Hastalar başağrısı, ateş, zehirlenme belirtileri (özellikle patolojiye bakteri veya virüslerden kaynaklanıyorsa) bildirir.

Tedavinin organizasyonunda temel prensipler

Bu gibi durumların tedavisi, hastalığın nedenine dayanmalıdır. Ana risk faktörü mekanik veya kimyasal bir etki ise, o zaman etkisinin kesilmesi gerekir. Bundan sonra, larenjit için ilaçlar tavsiye edilir:

 • bol gargles (nergis ve nergis, St. John's wort, papatya, salin solüsyonları, okaliptüs alkol tentürleri, nane, ara kök);
 • Soluma (bitkilerin faydalı toplanması, yumuşak esansiyel yağlar);
 • bal, hardal, alkol bileşenleri içeren boyunda sıkıştır;
 • emilebilir tabletler.

Hastalığın bulaşıcı doğası durumunda, antiseptik (furacillin) veya% 3-5'lik bir gümüş nitrat çözeltisi ile yakı ile yağlama etkilidir. Enflamasyonun alerjik doğası ile alerjenin sık sık mekanik olarak çıkarılması (durulama, en az sadece ılık su) ve antialerjik yapının preparasyonu (örneğin, kromolin sodyum) yardımcı olacaktır.

Rasyonel bir tane ve dikkat dağıtıcı tedavinin uygulanmasında: ayak banyoları, hardal sıvaları, sürtünme.

Yükü azaltmak ve mukozaya irritasyon yapmamak için hastaya tavsiye edilmez:

 • konuşmak;
 • keskin veya ekşi yiyecekler kullanın;
 • sıcak sıvı içmek;
 • sigara;
 • Alkollü veya gazlı içecekler içmek.

Larenjit tedavisi nasıl etkili hale getirilir?

Bakteriyel bir doğaya sahip ve kliniğe karşılık gelen akut larenjit tedavisi, doktor antibakteriyel tedavi, örneğin, yerel antibiyotik "Biaparox" (yetişkinlerde larenjit için ilaçlar) kullanımı ile başlayacaktır. Laboratuar vasıtasıyla mikrobun nosolojisini ve antibiyotiklere olan duyarlılığını tanımlamak için antibiyotik sınıfını belirlemeden önce daha doğrudur. Ancak bu tür çalışmalar zaman alır.

Tedavinin bir sonraki yönü anti-enflamatuar ilaçlardır. Etkilenen alanların hidrokortizon veya kimotripsin ile tedavisi yararlıdır. Ve% 3'lük bir collargol çözeltisinin büzücü özelliği balgam üretimi için hiperfonksiyonla başa çıkmaya yardımcı olacaktır.

Larenjitin alerjik doğası, antihistamin tabletlerin ve diğer duyarsızlaştırıcı tedavinin paralel uygulanmasını gerektirir. Vücut üzerinde genel bir etki olmaksızın, olumlu yerel değişiklikler uzun vadede olmayacaktır.

İlaç tedavisi fonunda, halk ilaçları yardımı ile hemen vücudunuza yardımcı olmaya başlayabilirsiniz. Bunlardan en etkili olanı, şifalı bitkiler kullanılarak durulama ve inhalasyonlardır. Larenjit ile gargara yapmaktan mı? Bu bileşimlerin bir örneği:

 • 2-3 damla elma sirkesi ilave edilerek çiğ patates ve pancar suyu karışımı;
 • calamus ve soğan kabuklarının kökünün kaynatılması;
 • birkaç damla limon suyu eklenmesi ile dereotu tohumlarının infüzyonu;
 • bir kaşık dolusu bal ilave edilerek taze havuç suyu;
 • söğüt kabuğu infüzyonu.

Lokal tedaviye paralel olarak, bazı tıbbi bileşikler oral olarak alınabilir:

 • birkaç diş sarımsak rastolchennye ile bir bardak süt kaynatın ve cam üçte birini alın;
 • bal ile öğütmek ve zeytinyağı eklemek için iki çiğ yumurta sarısı;
 • Bir litre sütte 3-4 havuç kaynatın ve günde birkaç yudum için böyle süt içilir.

Novocaine (elektroforez), UHF, refleksoterapi, akupunktur, ozon tedavisi ve diğer modern yöntemler ile fizyoterapi, güçlü bir ağrı sendromunun giderilmesine yardımcı olacaktır.

Çocuk hasta ise

Çocuklar için larenjit ilacı, çocuğun organizmasının özelliklerini dikkate alır ve mukoza zarı üzerinde koruyucu bir etkiye sahiptir. Bunlar, Miramistin, Hexoral, Strepsils tabletleri, Pharyngosept, Grammidin gibi spreyleri içerir.

Antibakteriyel, anti-inflamatuar ve antitussif ilaçlar serbest bırakma şeklinde olabilir - şurup (Erespal).

Genel olarak, iç tedavi yöntemleri ile mümkün ise, bu gösterilir:

 • bol içme;
 • protein ve vitaminler bakımından zengin besinler;
 • temiz hava;
 • konuşma aktivitesinin sınırlanması;
 • durulama, inhalasyon, sıkıştırır.

Resorpsiyon için tabletler genellikle beş yıl sonra çocuklar tarafından iyi karşılanmaktadır. Çocuklara, bu tür ilaçlarla tedavi, sulama ile değiştirilmelidir.

Üst solunum yolunun diğer hastalıkları gibi, larenjit de sonuçları ve komplikasyonları için kötüdür. Tabii ki, güçlü bir organizmanın kendi başına başa çıkması mümkündür, fakat bu riske değer mi? Zamanında tedavi, daha hızlı iyileşmenizi ve kronik bir aşamaya geçişi önlemenizi sağlar.

Larenjit için etkili ilaçlar: bir grup ilaç

Tıbbi bitkilerin (Imupret) ekstraktlarına dayalı larenjitlere karşı bir immün sistemi uyarıcı ajan seçmek daha iyidir. Yetişkinlerde ve çocuklarda kullanım için izin verilir, ancak dozaj sadece bir kulak burun boğaz uzmanı tarafından hesaplanmalıdır, çünkü bu ilaçların da yan etkileri vardır.

Antitussif ve balgam söktürücü ilaçlar

Larenjitli yetişkinlerden antitussif ve balgam söktürücü ilaçlar, tedavinin vazgeçilmez bir bileşenidir. Onlar balgam sıvılaşmasına katkıda bulunur, öksürüğü kolaylaştırır, larinksin mukusdan arındırılmasını hızlandırır.

Daha önce gırtlak veya ses telleri duvarlarında yatırıldı tüm balgam, nefes borusundan tıkayabilir veya aşağı bronşlarda beri Bazı doktorlar, pratik yetişkinlerde larenjit gelen söktürücüler ilaçların kullanımını inanıyoruz.

Doktorlar larenjit tedavisi için aşağıdaki antitussif ilaçları reçete:

Antitussif ve balgam söktürücü etkisi olan larenjit için en iyi çözüm Lazolvan şurubu. İlacın aktif bileşeni ambroksol hidroklorürdür. Farmakolojik hareket, yarım saatte ortaya çıkar, öksürüğü ve balgam çıkarma işlemini kolaylaştırır.

Yetişkinlerde larenjit tedavisi için, çocuklar - şurup ve bebekler için - inhalasyon için enjeksiyon Lazolvan tabletleri kullanın.

Vazokonstriktif ilaçlar

Vazodilasyon damlaları, eş zamanlı bir larenjit semptomu olarak soğuk algınlığında kullanılır. Bunlar, özellikle altta yatan hastalığın seyrini ağırlaştıran rinit tedavisi için kullanılır. Rinazolin, Noxprey, Reno sprey, Nasa-Long, Nazo-sprey sık sık reçete edilir.

Larenks stenozu ile birlikte larenjit için en iyi ilaç, vazokonstriktif burun damlaları Naphthysine vardır. Bununla birlikte, bir kulak burun boğaz uzmanı atanmadan, kullanılmamalıdır, çünkü bunlar hızlı bağımlılığa neden olabilirler.

antihistaminikler

Yetişkinlerde larenjit gelen antihistaminik tabletler larinks mukozasında şişlik rahatlatmak, hem de antibiyotik alırken alerjik reaksiyonların ortaya çıkışını engellemek. müközün şişme kısık sesini büyüyebilir, bu nedenle emilebilir tabletlerle birlikte alerji ilaçları iyi bir etkiye sahip olduğunda, larenjit nahoş belirtileri kupiruya.
İyi antihistaminikler şunlardır:

Larenjitli alerjiler için bir başka etkili ilaç L-Cet'dir. Bu, pratik olarak yan etkilere (uyuşukluk, yorgunluk) neden olmayan ve altı aylıktan itibaren çocuklarda kullanılabilen güvenli bir ilaçtır.

ateş düşürücü

Larenjit ile kullanılan antipiretik ilaçlar, vücut sıcaklığı 38.5 ° C'yi aştığında, sadece acil durumlarda içmelisiniz. 6 yaşın üzerindeki yetişkinler ve çocuklar için, bebekler - şuruplar veya süspansiyonlar için tabletler veya kapsüller reçete edilir. En etkili ilaçlar Nurofen, Ibufen, Paracetamol, Panadol'dur.

Homeopatik ilaçlar

Yetişkinlerde larenjit tedavisi için en iyi homeopatik ilaçlar şunlardır:

 • Apis, ses tellerinin şişmesine ve sesin ses kısıklığından kurtulmasına yardımcı olan bir ilaçtır.
 • Hyoscyamus larenjit ile kuru öksürüğü tedavi etmeye yardımcı olan bir ilaçtır.
 • Khamomila larenjit ve ses kısıklığı için bir tedavi yöntemidir. Larinksin mukoza zarları üzerinde olumlu bir etkisi vardır, bir anti-enflamatuar ve yatıştırıcı etkiye sahiptir.

Larenjit karşı homeopatik bir ilaç, ancak güvenli, bir doktor tarafından reçete edilmelidir. Aphonia (ses kaybı) veya ses kısıklığı, darlık, ses tellerinin iltihabı, burun akıntısı, sıcaklık, vb. Gibi mevcut semptomlara dikkat edilir.

Boğaz için spreyler

Hangi ilaçların larenjit ile tedavi edildiği, ses ve boğaz ağrısı ile birlikte görülür? Genellikle bu amaçla spreyler kullanılır:

 • MaxiKold Lor, etken maddesi heksetidin olan larenjit ve ses kısıklığı için bir tedavi yöntemidir.
 • Kampomen, mukoza boğazını yumuşatan, ağrıyı ve dokuların şişmesini azaltan bir spreydir. Larenjit için bu ilaç, doğal bileşenler, özellikle bitkisel yağlardan oluşur, bu nedenle öncelikle ilacın aşırı duyarlılık göstermeyeceğinden emin olmalısınız.
 • Oracept - ses telleri ve aphonia şişmesi için iyi olan larenjitden kurtulmak için bir çare. Artı - minimum yan etki sayısı ve uzun süreli kullanım olasılığı.

Çoğu zaman spreyler ve aerosoller larenjitli resorpsiyon tabletleri ile paralel olarak kullanılır. Bu sayede tedavinin etkisini en üst düzeye çıkarabilir ve tehlikeli patolojinin komplikasyonlarını önleyebilirsiniz.

Tabletler ve pastiller

Larenjit ile birlikte hangi hapları kullanacakları, kullanımlarının amacına göre değişir. Bazen tabletli preparatları emilebilir şekerler ile değiştirmek daha iyidir, ancak doktor kararı vermelidir.

 • Tantum Verde - yetişkinlerde ses kısıklığı ve ses kısıklığı için kullanılan tabletler. Bunlar antibakteriyel, analjezik ve anti-inflamatuar bileşenler içerir, boğazı yumuşatır.
 • Trachsen - antimikrobiyal ve analjezik etkiye sahip larenjit ile resorpsiyon için başka bir tablet. Onlar belirgin bir nane tadı var.
 • Falimint - larenjit ile rezorpsiyon için tabletler, mukoza zarlarının şişkinliğini gidermek ve anti-inflamatuar ve analjezik etkiye sahip.
 • Isla - ses ve kuru laringeal öksürük kaybına yardımcı olan larenjit tabletleri. İlacın bileşimi İrlanda yosunu ve nane özü içerir.

Yetişkinlerde larenjitden pastiller formundaki ilaçlar şunlardır: Dr. Mom, Kukasil, Strepsils.

İlaçların kullanımı için genel kurallar

Yukarıda açıklanan ilaç gruplarının uygulanması için belirli kurallar vardır:

 • Antibiyotikler aynı zamanda alınır. Dozlar arasındaki aralık 4-6 saat olmalıdır.
 • Larenjit, spreyler, pastil tabletleri - sadece yemeklerden sonra (40 dakika sonra).
 • İlaçların dozunu aşmayın - bu yan etkilere yol açabilir. En iyi ve en güvenli ilaçların bile alınması gereken kendi sınırlamaları vardır.
 • Antihistaminikler çoğunlukla gece çekilir, çünkü birçokları uyuşukluğa ve diğer yan etkilere neden olur.
 • Vasokonstriktör damlası, stenoz ataklarını durdurmak ya da mukusun burundan bolca ayrılmasını durdurmak gerektiğinde son çare olarak kullanılır. Belirli ilaçlar bir kulak burun boğaz uzmanı tarafından reçete edilir, çünkü bunların tümü larenjit stenozu için etkili değildir.

Larenjit tedavisi ile ilgili daha ayrıntılı talimatlar KBB doktoru tarafından da verilecektir. Larenjit, bağımsız olarak tedavi edilmemesinden daha iyidir, çünkü patolojik sürecin kronikliği, çok daha tehlikeli sonuçlara neden olur.

Larenjit için etkili tedavi

Larenjit tedavisi, ilaçlar, halk tıbbı veya cerrahi müdahale ile gerçekleştirilebilir. Larinjit iltihabı, iltihaplanma sürecinin nedenlerine ve ayrıca seyrinin aşamasına ve şiddetine bağlı olarak seçilir.

Ne ilaç almalı?

Larenjitin tıbbi tedavisi, inflamatuar sürecin semptomlarını ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. En yaygın ve hoş olmayan semptom larinks, boğaz ağrısı ve öksürüğün şişkinliğidir.

larinks iltihabı ilk belirtileri tespit edildiğinde, herkes bir tedavi ve hastalık çalıştırmak şekilde değil larenjit, almak tedavi bilir. Her şeyden önce, şişme kaldırmak, onların kullanımına hiçbir kontrendikasyon yoksa böyle Diazolin, Suprastin, loratadin, Tsetrin, Telfast olarak antihistaminikler alarak muayene öncesinde yapabilirsiniz.

Şişlik, hastanın sağlığına ve ömrüne ciddi bir tehlike oluşturması nedeniyle çıkarılmalıdır. Terapi döneminde, hastanın refahını geçici olarak iyileştirebileceğiniz antihistaminikler ve dekonjestanlar kullanılır. Güçlü anti ödem ödemli Eufillin olup, larenjitle birlikte aşırı durumlarda ve sadece doktor tarafından reçete edildiği şekilde kullanılabilir.

Aynı zamanda larenjit tedavisi için komplike eylem kompresyonları, öksürük ataklarını bastırmak için reçete edilir. Boğaz ağrısı rahatlatmak için, larenjit gelen tabletlerin kullanımını gösterir, Septepryl, Efizol, Falimint, Pastil Septhotlet olabilir.

Balgamı seyreltmek için Bromhexine, Lazolvan, Ambroxol, Acetylcysteine'i kullanabilirsiniz.

larenjit gelişimini neden Faktörü genellikle viral bir enfeksiyondur, fakat zayıflamış bağışıklık sistemine genellikle hastalığın şiddetlenmesine bakteriler tarafından birleştirilir. Bu durumda, larenjit için antibakteriyel ilaçlar kullanmak için uygun hale gelir. Bakteriyel kökenli enflamatuar sürece karşı etkili, geniş bir etki spektrumuna sahip antibiyotikler. Bu nedenle, larenjitin doğru tedavisi, hastalığın semptomlarını ve nedenlerini ortadan kaldırmayı amaçlayan ilaçların kullanımını içerir.

Larenjitin viral bulaşıcı hastalıkların sayısına ait olduğu gerçeğinden yola çıkarak tedavi, antiviral ajanların kullanımını içerir. Bu anti-viral tabletler, Amisone, Arbidol, Engistol onlara ait olan larenjit tedavisi reçete edilir.

Semptomatik tedavi

Larenjit iltihabının nasıl iyileştirileceğini bilmek önemlidir, bu nedenle iltihaplanma sürecini başlatmamak, çünkü birçok komplikasyonun nedeni olabilir. Semptomatik tedavi ile, kural olarak, iltihaplı mukozanın sulanması için amaçlanan aerosol spreyler reçete edilir. İyi kanıtlanmış ilaçlar gibi:

Birçok hasta nane, okaliptüs, adaçayı esansiyel yağlar esas alınarak yapılan larenjit gelen boğaz ve yardım pastilleri, ağrı kurtulmak.

Boğaz ağrısı ile, yetişkinlerde ve çocuklarda kullanılmak üzere gösterilen etkili bir antiseptik, klorofililptür. Larenjitli bir klorofililptum solüsyonu ile boğulması patolojinin gelişmesine neden olan bakterileri öldürebilir. Bu tıbbi ürün, üç dozaj formunda mevcuttur - yağlı solüsyon, sprey ve tabletler, böylece hem çocukları hem de yetişkinleri tedavi edebilirsiniz.

kameton

Kamerun, solunum yolu hastalıklarının tedavisinde etkili olduğu için KBB pratiğinde geniş bir uygulama alanı bulmuş olan bir dizi karmaşık ilaca aittir. Aerosol topikal olarak uygulanır, bileşimde klorobutanol hidrat içeriği nedeniyle elde edilen larinks üzerinde bir anti-enflamatuar ve antimikrobiyal etki gösterir. Tedavi sürecinde bu, kafur eyleminin neden olduğu kan akışını arttırır.

bioparoks

Larenks iltihabının nedeni stafilokok veya streptokok enfeksiyonu ise, hastalık sadece antibiyotik kullanımı ile tedavi edilebilir. Bu amaçla, bir lokal inhalasyon ilacı olan larinjit Bioparox'tan birçok kulak burun boğaz uzmanı atanır. Aktif maddesi fyuzafyunzhin - polipeptit antibiyotiktir.

Lugol uygulaması

larinks mukozası üzerinde kaplama ve sakinleştirici etkisi Lugol gibi antiseptik sahiptir. Çoğu uzman, hastalığın kronik formu için bir ilaç reçete eder. İlaç mukoza üzerindeki bakterisidal bir etkiye sahiptir olarak uygulama Lugol gırtlak, aynı zamanda, serbest iyot Bileşiminde varlığına bağlı olarak, patojenlerin ortadan kaldırılması yönelik.

Lugol'un uygulaması şu şekildedir: bir pamuklu çubuk almak, çözelti içinde nemlendirmek ve etkilenen larinks ve boğazda iyi çalışmak gerekir. Tedavinin süresi, kursun doğası ve hastalığın ihmali ile belirlenir. Ayrıca ilacın kullanımından birkaç gün sonra hiçbir iyileşme ve hatta bozulma olmadığı için tedavi durdurulabilir.

Çocukların tedavisi

Çocuklarda akut ve kronik larenjitin tedavisinde inhalasyon zorunlu bir prosedürdür. Prosedür için, Berodual, alt solunum yollarında mukus üretimine ve bronşların düz kaslarının gevşemesine yönelik olan larenjit ile birlikte kullanılır. Larenjitin çocuklarda berodual ile tedavisi, bu ilacın serum fizyolojik ile seyreltilmesiyle gerçekleştirilir. Dozlama, çocuğun kilosuna ve yaşına bağlı olarak otolaryngol tarafından reçete edilir.

Zaten kronik olan bir hastalığın uzun süreli tedavisine ihtiyacınız varsa, çocuklarda larenjit için Pulmicort kullanımı güvenli hale gelir. İnhalasyon için, sadece bir nebulizatör kullanılabilir, tedavi prosedürü için ultrasonik bir inhaler uygun değildir. Larenjitin doğru ve zamanında tedavisi, insan sağlığını etkileyen hoş olmayan sonuçlardan kaçınacaktır.

Doktora sorularınız varsa, lütfen istişare sayfasında sorun. Bunu yapmak için, düğmeye tıklayın:

Larenjit ile rezorpsiyon için en iyi haplar ve lolipoplar. Tedavi için diğer önemli ilaçlar

larenjit - Üst solunum yollarını etkileyen inflamatuar bir hastalık.

Tedavi olmadığında hastalık, kronik bir form haline gelebilir ve birçok komplikasyondan kaynaklanabilir.

Larenjit nedir?

larenjit Enfeksiyöz bir doğadaki solunum yolu patojenlerine maruz kalmanın bir sonucu olarak gelişir ve enflamatuar süreçler ve eşlik eden uyaranlar şeklinde kendini gösterir.

Bu mikroorganizmaların aktivitesinin gelişimi de dış faktörler (hipotermi, zararlı kimyasallara sürekli maruz kalma, sigara ve alkol kullanımı) ile şartlandırılmaktadır.

Çocuklarda ve yetişkinlerde larenjit tedavisi için genel kurallar

Genel olarak, akut larenjit bağımsız bir hastalık olarak ortaya çıkmaz, ancak kendini kendini gösterir. akut solunum yolu viral enfeksiyonundan sonra.

Bu gibi durumlarda standart tedavi rejimi, yatak istirahati ve ilaç tedavisi.

Bu nedenle, sözde "ses modu" nun gözlemlenmesi gereklidir. konuşma önerilmiyor, ve gerekirse, bir ekshalasyon ile konuşmanız ve fısıldamaktan kaçınmanız gerekir.

Tedavi süresince Alkolü diyetten hariç tut, yanı sıra Sıcak (veya aşırı derecede soğuk) yiyecekler, baharatlı yiyecekler ve gazlı içecekler.

tavsiye daha fazla sıvı içmek herhangi bir biçimde: doğal meyve suları, çay, sade su. Esas olan, sıvıların çok sıcak veya soğuk olmamasıdır.

Larenjit ile resorpsiyon için tabletler

Tedavinin temel yolu larenjit sözlüdür resorpsiyon için tabletler şeklinde ilaç almak.

Bu tür ilaçlar doğrudan larinksin mukoza zarında hareket eder ve ilgili doktordan reçete gerektirmez.

Çoğunlukla kontrendikasyon yoktur (alerjik reaksiyonlara neden olabilen bireysel bileşenlerin hoşgörüsüzlüğü hariç).

Antihistaminiklere ve beklentilere ek olarak tedavi süreci antibiyotik içerir, sadece bir doktor atayabilir.

Bu tür ilaçların bağımsız seçimi, farklı bir doğanın komplikasyonlarının gelişmesine yol açabilir.

Ezici çoğu ilaç, larenjit ile tayin edildi emilim için tabletler veya pastiller formunda mevcuttur. Aralarında en popüler olanları şunlardır:

 • Faringosept. Patojenik mikroorganizmaların gelişmesini önlemek için ucuz yollar.
  Böyle bir ilacın aşırı dozda olması durumunda, yan etkiler ortaya çıkabilir, bu tür bir ilacı günde 5 tabletten fazla olmayan bir miktarda alabilir.
 • Falimint. Larenjit belirtilerini gidermek için etkili araçlar.
  Böyle bir preparasyon antiseptiktir ve sadece patojen mikroorganizmaları yok etmekle kalmaz, aynı zamanda kuru öksürüğü hafifletirken boğaz ağrısını da ortadan kaldırır.
 • Lizobakt. Aynı zamanda antiseptik olan immünomodülatör ilaç.
 • Strepsils. Bu şekerler antiseptik bir etkiye sahiptir ve larinksin iltihaplı mukozasını yumuşatır.
 • augmentin. Geniş spektrumlu antibiyotiklerin bir grubunun tabletleri.
  Nispeten düşük verimliliğe rağmen, her yaş grubundaki hastaları (bebekler dahil) tedavi etmek için kullanıldıkları için talep görmektedirler.

Larenjit ile bu ilaçlara ek olarak sık sık anti-alerjik antihistaminikler reçete, En yaygın kullanılan tabletler arasında suprastin ve erius vardır.

Ayrıca larenjit tedavisinde homeopatik ilaçlar iyi, özellikle bir homeostax preparatı.

Bu, çocuklarda ve erişkinlerde larenjitin tedavisinde kullanılan ve enflamasyonu hafifleten ve ses tellerinin işlevlerini geri kazanmaya yardımcı olan bileşiminin doğal bileşenlerini içeren güvenli bir araçtır.

Çocuklarda larenjit tedavisi için tabletler

Larenjit ile çocuklarda ilaç seçimiyle ilgili olarak dikkatli olunmalıdır, birçok ilaç, yetişkinlere atanan yan etkileri var.

Çocuklar ağırlıklı olarak reçete yazanlar (mukaliticheskie anlamına gelir), antibiyotik reçete etmemeye çalışırken. Balgam söktürücü tabletlere:

En iyisi böyle araçlardan lazolvan düşünülür, öksürüğü ortadan kaldırır, ancak solunum fonksiyonunu olumsuz etkilemez

Ancak bu çözümün en büyük avantajı, diğer ilaçlarla birlikte karmaşık tedavi için kullanılabileceği ve bu durumun eylemlerini engellemediği ve engellemediği ve diğer ilaçlarla aynı etkiye maruz kalmayacağıdır.

Larenjit ile başka ne tedavi edilir?

Larenjit ile, her biri kendi işlevlerini yerine getiren birkaç ilaç reçete edilir. Bu karmaşık ilaç tedavisi, aşağıdaki ilaç gruplarını içerir:

 1. Antiseptik ajanlar (azitromisin, flemoksin soluteba, amoksisilin).
  Bu ajanlar, hastalığın bakteriyel kökeninde etkilidir.
 2. Ekspektoranlar.
  Bu ilaçlar, üst solunum yollarından ve larinksden mukus kitlelerinin çıkarılmasına yardımcı olur. Bu gruptaki en yaygın ilaç bromhexindir.
 3. Antibiyotikler.
  Bu, tedavi rejimindeki ana ilaçtır, ancak, güçlü etki ve bu tür ilaçların çok sayıda yan etkisi nedeniyle, sadece ilgilenen doktor bunları reçete edebilir. Çoğu zaman larenjit reçete edilen hastalar, heksoral sprey, benzidamini tantum verde.
 4. Immunomodulators.
  Bu ilaçlar hastalığın mekanizmasına bağlı olarak reçete edilir.
 5. Antiviral ilaçlar.
  Bunlar arasında osikokosinum, anaferon (homeopatik serilerin preparatları), kagocel, levomax ve arbidol (sentezlenmiş ilaçlar) sayılabilir.
  Homeopatik ilaçlar en düşük toksisite açısından tercih edilir ve bu nedenle küçük çocukların ve hamile kadınların tedavisi için uygundur, ancak bu ilaçlar etkili değildir. Bu ilaçların en yüksek etkinliği, yalnızca hastalığın ilk aşamalarında bunları almaya başlarlarsa verilir.
 6. Vitamin Kompleksleri.
  Bu tür ilaçlar ek olarak ve kendileri de terapötik bir etkiye sahip değildir, ancak doktor tarafından reçetelenen ilaçlarla birlikte alındıklarında iyileşme süresini önemli ölçüde azaltmaktadır.
  Bunlar, bronşal, lizobakt, imudon, interferon ve diğer analogları içerir.
 7. Karmaşık preparatlar.
  Bu tür ürünler, sindirilebilirliklerini hızlandıran emilim için tabletler biçiminde temin edilebilir.
  En güvenli, ucuz ve etkili, yetişkinler, çocuklar ve hamile ve emziren kadınlar için reçete edilen tonsillone ve sinupretlerdir.
  Bu tür en etkili araçlar, karmaşık tedavi koşulu altında ve en az bir buçuk hafta ile iki hafta arasında bir süre almaları durumunda gösterilmektedir.
 8. Antihistaminikler (antialerjik ilaçlar).
  Doğrudan bu ilaçların akut gırtlak iltihabı formuna yardımcı olmamasına rağmen, enflamatuar etkileri giderir ve ayrıca mukus larenksin şişkinliğini giderir ve öksürüğü durdurur.
  Bu tür ilaçlar, hamile kadınlara reçete edilmez, çünkü toplam kan akışına girerler ve sistemik yan etkilere sahip olabilirler.
  Antialerjik ilaçların çocuklara reçete edilmesi durumunda, çocuk doktoru ile zorunlu bir muayene ve konsültasyon gereklidir.

Yararlı video

Bu videodan larenjit belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi edineceksiniz:

Genel olarak larenjit patolojik ve ciddi bir hastalık değildir. ve zamanında teşhis ile bu hastalık hızlıca tedavi edilebilir.

Ancak ilaçları kendiniz seçerseniz veya ilaç tedavisini ihmal ederseniz, geleneksel tıbbı tercih ediyorsanız, bu durum durumu kötüleştirebilir ve birçok komplikasyona ve hastalığın kronik bir aşamaya geçmesine neden olabilir.

Larenjit için optimal tedavi: genel bakış

Larenjit karşı bir ilaç, hastalıktan tamamen kurtulmak için olası değildir, çünkü çeşitli faktörlerden kaynaklanır. Karmaşık kombine araçlar bile tedavinin tamamında larenjit gelişiminin bütün yönlerini kapsamamaktadır, fizyoterapi, ses hijyeni, beslenme ve çevre önemli bir rol oynamaktadır.

Larenjit'ten ilaç grupları

Prensip olarak, larinjit tedavisi için ilaçlar, etiyolojik olarak (hastalığın nedenini etkiler), patojenik (mekanizmayı etkiler) ve semptomatik (duruma kolaylık) bölünür. immünomodülatörler karşı, balgam söktürücü, antibakteriyel, vb: yönü ve etki mekanizması olarak gırtlak yetişkinler için bir tedavi klinik ve farmakolojik gruplarından biri ile ilgili olup,

Antiseptikler, antiviral ve antibakteriyel ajanlar

spreyler, durular, pastiller - larenjit genellikle bakteriyel enfeksiyon (kızamık, kızıl, boğaz ağrısı) ve viral (solunum ve grip virüsleri) neden olduğundan, etiyotropik tedavi tablet ve yerel formlarda antibiyotik, antiseptik ve anti-viral ajanlardır. Tabletler antibiyotikler penisilin kullanılan (amoksisilin Monoform ve klavülanat, iyi disperse Flemoksin soljutab ile birlikte) ve makrolidler (azitromisin) serisi. Yetişkinler ve çocukların gırtlak iltihabı tedavisi için antibiyotikler bir doktor tarafından reçete edilir! Aksi takdirde, yanlış ilaç, şema veya doz nedeniyle, süreç kronik bir hale dönüşebilir, çünkü bakteriler kolayca ilaca karşı direnç kazanır.

Etkili ve yetişkinler, çocuklar ve hamile kadınların tedavisi için güvenli antiseptik, itibaren, povidon iyot (Joks sprey ve çözelti), heksetidin (Geksoral sprey ve çözelti), Benzidaminin (Tantum Verde sprey ve çözüm) zikredilebilir. Dikkate Değer ve güçlü topikal antibiyotik fusafungin (Bioparox) - kullanışlı bir araçtır ve onun rotonosoglotku içinde sprey iyice dağılması verir.

Antiviraller eczanelerde geniş bir aralığında mevcut ve reçetesiz tevzi şunlardır: (Anaferon, Otsillokotsinum) homeopatik, bitkisel, kimyasal olarak sentezlenmiş (Arbidol, Lavomax, Kagocel ve diğ.), Fayda her. Homeopati mükemmel küçük çocukları tedavi ve Kagocel Ingavirin uygun alım devresi ve geç tedavi için kullanılan var. Aksi takdirde işlem riskleri kronik gidin Hastalığın ilk günlerinde antiviral almak daha iyidir.

Herhangi bir sprey larenkse sadece% 20'lik bir miktarda nüfuz eder, durulanır ve tamamen orofarinkste enfeksiyonun tahrip edilmesine yönlendirilir.

immünomodülatörler

Enfeksiyöz larenjit ile, patojenetik olarak, yani hastalık gelişimi mekanizmasıyla - vitaminler, probiyotikler ve yönlendirilmiş immünotropik ilaçlar (interferonlar, lizatlar, interferon indükleyicileri, amino asitler) alınması önemlidir. Vitaminler, probiyotikler ve bakteriyel lizatlar (Imudon, Lizobakt, Bronhomunal), echinacea ve interferon preparatları çocuklar ve hamile kadınlar için güvenlidir, gerisi doktor reçetesine göre kullanılır. Kronik rekürren larenjit, çocuklarda bağışıklık sistemini aktive eden ve en sık görülen patojenlerle mücadele eden ve benzer şekilde yetişkinlerde çalışan bakteriyel lizatlara iyi yanıt verir.

Farenjit ile kombinasyon halinde kronik laringotrakit, ideal olarak bakteriyel lizatlarla tedavi edilir.

Kapsamlı araçlar

Her yaştaki hastalar larenjit drajeleri ve damlalarıyla iyi desteklenir (çocuklarda kontrendike) Sinupret ve Tonzilgon, anti-enflamatuar ve immüno-modüle edici etkiye sahip güvenli kompleks phytopreparaparatlardır. Şemaya göre en az 10 gün gerekir, bu doğal etkili bir araçtır.

Antialerjik ajanlar

Alerji tedavisinde kullanılan tabletler, alerjik laringotrakeit ve rinit için kullanılırlar, mukus larenksinin şişmesini ve tahriş edici öksürüğü ortadan kaldırırlar. Çocuklara uygun ne anlama gelir, çocuk doktoru, hamile antihistaminiklerin kontrendikedir. Çocuklar güvenli Fenistil ile tedavi edilir, yetişkinler uyuşukluk setirizin, loratadin ve desloratadin, feksofenadine neden olmayacak şekilde uygundur.

söktürücüler

Anatomik olarak, larinks birkaç mukus hücresi içerir, bu yüzden neredeyse balgam üretmez, ancak larenjit özellikle çocuklarda traktitis ile birleştirilir, bu nedenle balgam gelişmeye başlar. Kalın bir sıvıyı sıvılaştırıp bromheksin ve aktif metaboliti olan ambroksola yardımıyla açığa çıkarın, karbosistein de üst solunum yolunun kalın sırrını seyreltiyor. Gebe mükemmel şuruplar ve meyan kökü ve alttaşı, çuha çiçeği ve muz hasadıdır, aynı ilaçlar çocuklarda kullanılır.

Pastiller ve yağlar

boğazın arkasına bal, propolis ve adaçayı (Strepsils Dr. megohm, Septolete) ve sıcak nötr yağ damlatma (kayısı, badem, şeftali) ile uygulanan kuru ve boğaz pastilleri tedavisi için. Bu yöntem çocuklar için uygundur, özellikle kronik larenjitli hastalar için iyidir. Bal ve cızırtılı boğaz ağrısı ortadan kaldırmak ve yetişkinleri ve çocukları yumuşatmak mükemmel adaçayı, sadece çim ve arıcılık ürünlerine karşı alerjisi olanlar için kontrendikedir.

Lokal terapi ve inhalasyonlar

Larenjit ile inhalasyonları olan çocukların ve yetişkinlerin tedavi edilmesinin elverişli olduğunu anlamak önemlidir: çiftler veya aerosol larinkse derinlemesine nüfuz eder ve güçlü bir iyileştirici etkiye sahiptir. Diğer taraftan, güvenli tedavi için, otlar ve esansiyel yağlarla daha dikkatli olmalısınız: solunum yolu virüsleri ve alerjik larenjitin neden olduğu durumlarda, larinkste alevlenmelere ve spazmlara neden olabilirler, ancak kronik olduklarında kullanışlı olacaktır.

Mineral su veya soda inhalasyonu gırtlağı yumuşatır, bu balgamın balgam çıkarılması için etkili bir yöntemdir. Glukokortikoidlerin (Pulmicort) inhalasyonu, hastada alerjik veya kronik bir larenjit varsa, inflamasyonu ve tahrişini anında azaltır. Çocuklar için yerel olarak ve kısa bir süreliğine uygulandıklarından hazırlıklar güvenlidir.

Bir nebulizer yardımıyla, çocukların tedavi edilmesi kolaydır - ağız ve burun üzerindeki nozul, ilacı larense bebekler için bile gönderir ve yetişkinler için bu işlem yöntemi, özellikle işlem kronik ise, optimaldir.

Larenjit için en iyi tedaviler haplar, antibiyotikler, şuruplar

Bazı faktörlerin etkisi altındaki larenjit, hem yetişkin hem de küçük bir çocukta ortaya çıkabilir. Bu hastalığın tedavisi genellikle bazı ilaçların yardımı ile yapılır. Özellikle şiddetli olgularda, bu tanıları olan hastalar ameliyat için gönderilir. Birçoğu hala uyuşturucu tedavisini kısıtlıyor. Hastanın rahatsızlığını hafifletmek ve larenjit belirtilerinden kurtulmak için kısa sürede yardımcı olan bir dizi ilaç içerir.

Çocuklarda ve yetişkinlerde larenjit tedavisinde modern yöntemler

Modern tıpta, larenjit tedavisi için birçok yöntem vardır. Kural olarak, ayrı ayrı olumlu bir sonuç vermezler. Sadece birbirleriyle kombinasyon halinde kullanıldıklarında iyileşmeyi sağlamak mümkündür. Böyle bir teşhis ayarladıktan sonra doktor hastasına larenjit tedavisinde aşağıdaki seçenekleri önerir:

 1. Bulaşıcı hastalık uzmanı reçete edilir antiviral ilaçlar ile acil tedavi gerektirir. Bu araçlarla patojeni yok etmek ve onun daha da yayılmasını önlemek mümkündür. Zararlı mikroorganizmalardan hızla kurtulmak gerekir. Ne de olsa, ağız boşluğu ve burundaki iltihaplanma süreçlerinin başlaması hatalarından kaynaklanmaktadır.
 2. Çoğu durumda, antibiyotik almak gereklidir. Agresif ilacın küçük bir çocuk için reçete edilmesi durumunda, ek olarak, bu tür bir tedavinin sonucu olarak bozulan bağırsak mikroflorasını restore eden özel probiyotikler reçete edilir.
 3. Larenjit için iyi bir tedavi alkali çözeltilerin kullanılmasıdır. Çok miktarda sıvı alımı sayesinde zayıflamış organizmada metabolizmayı iyileştirmek mümkündür. Ayrıca yeterli sayıda yararlı vitamin ve mineral ile doyurulmasını sağlar.
 4. Larenjitden, sesin ses kısıklığı da dahil olmak üzere komplikasyonları, tıbbi bir inhalasyon reçete eder. Bunun için larinksi olumlu etkileyen çeşitli çözümler kullanılır. Bu ilacın yardımıyla boğazın şişmesinden ve iltihaplanma sürecinin zayıflatılmasından kurtulmak mümkündür. Soluma prosedürleri, öksürmek çok zor olan balgam ve mukusun seyrelmesine katkıda bulunur.
 5. Enfeksiyöz bir hastalığı tedavi ederken, vazokonstriktif ve antihistaminikler olmadan yapmak imkansızdır. Onların yardımıyla bakteri tarafından tahrip edilen mikrofloranın zarlarını normalleştirmek mümkündür. Ayrıca larinksin şişmesini azaltır ve inflamasyonu ortadan kaldırırlar. İlaç tedavisi sırasında bu tür fonların yokluğunda, hızlı bir iyileşme beklememelidir.
 6. Bu tanı ile kullanılabilecek olan ağız ve boğazın düzenli olarak durulanmasıdır. Bu yöntem genellikle, başka bir tedavi yöntemi ile kullanılır, çünkü kendisinin belirgin bir etkisi yoktur. Durulama sırasında, halk tarifleri temelinde hazırlanan eczane ürünlerinin veya çorbaların kullanımına izin verilir.

Larenjit için farklı öksürük ilaçları vardır. Enfeksiyon hastalığının tedavisi için hangisi kullanılmalıdır? Sadece doktor tarafından karar verilmelidir.

Larenjit için etkili tedaviler: antibiyotikler, semptomatik, topikal ajanlar

Larenjit, larinksin inflamatuar bir hastalığıdır. Karakteristik özelliklere sahiptir, ancak semptomatoloji patolojinin türüne bağlı olarak değişebilir. Tedavi, hastalığın türüne bağlı olarak reçete edilir.

Larenjit: Etiyoloji

Larenjit bulaşıcı ve bulaşıcı değildir. Hastalığın seyri kronik ve akut bir şekilde ortaya çıkabilir. Hastalığın 7 tipi vardır:

Larenjit iltihaplı ses telleri

semptomlar

Genel olarak, tüm patoloji türlerinde semptomatoloji benzerdir, ancak larenjit tipine bağlı olarak farklıdır. Genel semptomatoloji ortaya çıkar:

Tipine bağlı olarak, kan damarları ile kalın mukus ve balgam, ateş, kısmi veya tam ses kaybı ve yorgunluk, boğazda kuruluk mevcut olabilir. Genellikle larenjit farenjit ile birleştirilir.

tıp

Bir apse haricinde her türlü klasik terapi uygulaması uygulanır. Apse durumunda, sadece ilk aşamada tıbbi tedavi uygulanır. Vaka başlanırsa, o zaman pürülan boşluğu cerrahi olarak açmak gerekir. Diğer durumlarda, patolojinin türüne bağlı olarak farklı yönlere sahip ilaçlar kullanılır.

antibiyotikler

Antibiyotikler, mukozal dokuların bakteriler tarafından enfeksiyonu durumunda kullanılır. Ayrıca, sunulan alanda cerrahi müdahalelerden sonra kullanılırlar. Larenjit ile aşağıdaki ilaçları uygulayın:

Antiviral ve antimikrobiyal

Patoloji virüslerden kaynaklanıyorsa antiviral ilaçlar reçete edilir. Çoğu zaman influenza ve diğer akut solunum yolu viral enfeksiyonlarının arka planına karşı gelişir. En popüler antiviral ilaçlar:

Larenjit tedavisinde kullanılan antiseptik ilaçlar, genellikle ya spreyler ya da sıvıları durulama, ya da emilme için tabletler ve pastiller ima:

antihistaminikler

Antihistaminikler genel olarak her türlü inflamatuar ve alerjik hastalık için reçete ederler. Semptomların yoğunluğunu azaltmaya yardımcı olurlar. Ayrıca, bu ilaçlar vücudun bir alerjene karşı reaksiyonunu azaltmaya yardımcı olur.

Aşağıdaki hazırlıklar sunulmaktadır:

Yetişkinler ilaçları tablet biçiminde alır, ancak çocuklar ilacı şurup veya süspansiyon şeklinde reçeteler. Özellikle ağır vakalarda, oral uygulama imkansızsa veya boğulma riski taşıyorsa (örneğin, larinksin şişmesiyle) enjekte edilebilir uygulama yöntemleri kullanılır.

Larenjit tedavisi nasıl yapılır, bizim videomuza bakınız:

Öksürük için araçlar

Özellikle havlama üstesinden gelmek, öksürük yorgunluğunu gidermeye yardımcı olmayan ve karın bölgesine ait kasların aşırı yüklenmesine ve midenin duvarlarına maruz kalmasına bağlı olarak kusmaya neden olan öksürüğü tüketen larenjit antitusifleriyle uygulanır. Aşağıdaki hazırlıklar sunulmaktadır:

Spreyler ve boğaz çözümleri ve semptomların giderilmesi

Boğaz için spreyler çeşitli etkilere sahiptir. Mukoza zarının tahrişini ortadan kaldırır, kuruluğu ve iltihabı azaltır, larenjit belirtilerini hafifletmeye yardımcı olurlar.

Kompozisyona bağlı olarak, anestetik etki de taşıyabilirler. Temel olarak aşağıdaki araç türlerini uygulayın:

Birçoğunun bitkisel bir temelleri vardır ve acıyı ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Tantum Verde ve Oracept'in bileşiminde, güçlü bir ağrı sendromunu bile hafifletmeye yardımcı olan bir anestetik bileşen vardır.

Boğazın yağlanması için araçlar

Boğazın yağlanması için uygun ilaçlar:

 • Lugol;
 • karotolin;
 • collargol;
 • Gliserin üzerinde tanen.

Güçlü bir öksürükten rahatsız olan daha fazla iltihaplı mukoza zarına zarar vermemek için bu tür fonları dikkatli bir şekilde uygulayın.

ateş düşürücü

Genellikle steroid olmayan anti-enflamatuar ilaçlar antipiretik özelliklere sahiptir. Bu gibi hazırlıklar şunlardır:

Hemen hemen tüm bu ilaçların şurup veya süspansiyon şeklinde bir çocuk seçeneği vardır.

Burun damlaları

Rinit belirtileri genellikle ya enfeksiyöz tipin veya alerjik tipin karakteristiğidir. Bu nedenle, larenjit ile burun damlaları sadece bu belirti varsa reçete edilir.

Halk ilaçları

Halk ilaçları da larenjit ile daha az etkili değildir. Klasik ilaç tedavisinin yerini almayacaklar, ancak daha hızlı iyileşmeye ve hastalığın üstesinden gelmeye yardımcı olacaklar. Alerji ve alerjik rinit için bu tarifleri uygulamak yasaktır.

Durulama için otlar

Enflamasyon varlığında durulama için, aşağıdaki otlar kullanılır:

Meyve suları ve çaylar

Ayrıca, meyve suları ve çay larenjitinin tedavisinde de kullanılırlar. Bağışıklığı güçlendirmeye, iltihaplanmayı ortadan kaldırmaya veya tezahürünü azaltmaya yardımcı olurlar. En etkili olanlar aşağıdaki içeceklerdir:

 • Narenciye suları;
 • Limonlu çay;
 • Ahududu çayı meyveleri temelinde;
 • Kırmızı veya siyah frenk üzümü bazlı çay;
 • Ahududu yaprağı, kuş üzümü;
 • Ballı çaylar.

Eğer meyveleri bal ya da reçel yaparsanız, yeşil çay, puer ya da çay oolong çayı tercih etmek daha iyidir. Çay değil, ama son derece yararlı içecek - bal ve tereyağı ile sıcak süt, boğaz yumuşatır. Öksürük etkisine ihtiyacınız varsa, o zaman bir çay kaşığı içme ½ çay kaşığı soda ekleyebilirsiniz.

Larenjit için halk ilaçları:

soluk alma

Larenjit ile zorunlu inhalasyon beklenir. Nefes almayı önemli ölçüde kolaylaştırır, iltihap ve mukoza zarlarının kurumasını önler, antitusif veya balgam söktürücü etkiye sahiptir. Prosedür bir nebülizör, inhaler veya doğaçlama araçlar ile gerçekleştirilebilir.

Tıbbi preparatlar

Tıbbi ürünlerle inhalasyonların yapılması, solüsyonu ısıtmaksızın bir nebülizatörün kullanımını içerir. Bir kişi talimatlara göre bölmeye bir solüsyon döküp, dumanı soluyarak giderir. Bunun için uygula:

otlar

Otlar solunabilir. Bunun için 2 yemek kaşığı gerekir. Ham kaynar su dökün ve yarım saat bekletin. Sonra süzün ve inhalere dökün. Prosedürün en uygun varyantı buhardır.

Inhalasyon için uygulanan:

 • Papatya kimyası;
 • nergis;
 • adaçayı;
 • okaliptüs;
 • Böbrekler çam.

Bu bitkilerin bir karışımını yapabilir ve yukarıda belirtildiği gibi hazırlayabilirsiniz.

yağlar

Yağ inhalasyonları sadece kullanılan bileşenlere alerjinin yokluğunda kullanılır. Temel olarak esansiyel yağlar kullanılır:

İlacın 3-5 damlaı ile bir bardak su eklenir, daha sonra çözelti karıştırılır ve bir inhaler veya nebulizer içine dökülür. Sunulan yağların çoğu Gevkamen merhem gibi bir preparatta mevcuttur. İnhalasyonlar için de kullanılabilir, ancak sadece buhar için. Suyun içindeki bir maç başlığının boyutunu bir merhem ekleyin ve havalandırın.

Komarovsky diyor ki, inhalasyon yapmak daha iyi ne diyor?

görünüm

Kalitatif ve tam teşekküllü tedaviyi yaparken, larenjit tedavi edilebilir bir hastalıktır. Kronik formu sadece remisyon aşamasında olabilir. Tedavinin yokluğunda, patolojiye bağlı olarak, ya kronik aşamaya geçer ya da ilerler ve komplikasyonlara neden olur.

Çocuklarda, bu tip larenjit, astar veya yalancı kabuğu gibi, boğulmaya ve ölüme neden olabilir. Larenjitin pürülan formları komplike pnömoni, sepsis, larinkste stenoz gelişmesine neden olur.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Farenjit: evde tedavi

Farinksin akut veya kronik inflamatuar hastalığı farenjit denir. Bu, her yaştan insanlarda çok yaygın bir patolojidir, mevsimsel ARI sırasında sıklığı dramatik bir şekilde artar.Farenjit etiyolojisiHem akut hem de kronik farenjit vakalarının büyük çoğunluğu bulaşıcı bir niteliktedir.

Çocuklarda boğaz ağrısı için halk ilaçları

Böyle bir sinsi hastalık, ek olarak bir komplikasyona neden olur - bademcik iltihabı bilinen SARS, ARD ile kolayca karışır. İlk belirtilerin olay çocuklarda boğaz ağrısı için halk ilaçları olumlu etkisi olabilir kapsamlı tedavi başlar çocuğun sağlığının bozulmasını önlemek için, gereklidir.