Loading

Boğaz ağrısı için en iyi sprey

Ana Sayfa »Boğaz ağrısı» En iyi boğaz ağrısı

Boğazdan püskürterek - en iyi olanı seçin

Boğazda hiç kimse ağrı hissetmiyordu. Bu duygular, yemek yeme ve hatta konuşmak mümkün olmadığında hafif rahatsızlıktan şiddetli ağrıya kadar değişir. Solunum hastalıklarının tedavisi için birçok ilaç vardır, ancak boğazda akut ağrıdan gelen sprey daha etkilidir. Bir teneke yardımıyla, anti-enflamatuar, antiseptik ve analjezik etkiye sahip bir tıbbi madde ağız boşluğuna püskürtülür.

Boğaz ağrısı için hangi sprey daha iyi ve daha etkilidir?

Boğaz, vücutta virüs veya bakteriyel enfeksiyon meydana geldiğinde ağrmaya başlar. Hastalık mukoza zarının iltihabında kendini gösterirse, o zaman ağızda terlemeye başlar, yanma hissi vardır. Kural olarak, vücut sıcaklığı normal olarak, bazen hafifçe yükselir. Enfeksiyon, daha ayrıntılı olarak ele alacağımız spreyler yardımıyla kolayca tedavi edilir.

Geksoral

Sprey "Geksoral" güçlü bir antibakteriyel etkiye sahiptir. Sadece boğazdaki mantar hastalıklarının tedavisi için değil, aynı zamanda diş hastalıkları için de reçete edilir. Çocuklar bu ilacı 4 yaşından itibaren kullanabilirler ve hamile kadınlar tercihen bir doktora danıştıktan sonra kullanılmalıdır. Bu nedenle, ilaç mukoza zarının aşırı derecede kurutulmasını önlemek için kuvvetlidir, bu dozu aşması önerilmez.

Flakon, ağız boşluğunun bu tür hastalıkları için endikedir:

Bu, topikal uygulamaya yönelik bir kombinasyon ilacıdır. boğaz üzerinde antimikrobiyal etkisi, kurucu çözünür sülfonamidler uygular ve okaliptüs yağı ve timol güçlü anti mantar, anti-iltihabik, ağrı kesici etkisi vardır. Aşırı doz olası kısa cızırtılı veya alerjik reaksiyonlar edin.

Strepsils

"Strepsils" in tarihi birkaç on yıllardır, bu nedenle tüm dünyada bilinir. İlaç, ağız boşluğunun sulanması için bir lolipop veya sprey şeklinde verilir ve aşağıdakileri içerir:

 • lidokain;
 • alilmetakrezol;
 • diklorobenzil alkol 2,4;
 • nane yağı;
 • levomentol;
 • anason.

nedeniyle lidokain varlığına bağlı olarak, etkili bir boğaz Sprey - güçlü anestetik, ve ağız boşluğu ya da diş eti, aftöz stomatit, periodontit, gingivit ve mukoza hastalıkları uygulanır. Nane esansiyel yağı hoş bir ayırt edici tat veren, anestetik bir etkiye sahiptir. Lidokain ile Sprey nedeniyle bu ilaç mümkün alerjik reaksiyondan dolayı, 12 yaşından altındaki çocuklarda kontrendikedir.

bioparoks

"Bioparox" spreyi aktif bir iltihap önleyici etkiye sahiptir, bu da iltihaplanmaya neden olan protein dokularındaki konsantrasyonda bir azalmaya katkıda bulunur. Bu ilaç ağızda enflamatuar süreçlerin oluşumunu baskılayan topikal bir antibiyotik içerir. Püskürtüldüğünde "Bioparox" solunum yolunun uzak yerlerine nüfuz eder: burun iltihabı, burun sinüsleri, akıntının azaltılması, iltihaplanmanın giderilmesi. Hamilelik sırasında veya emzirme sırasında ilacı kullanmayın.

Ingalipt

Ingalipt spreyi, analjezik, antibakteriyel ve anti-inflamatuar etkileri olduğu için üst solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisi için reçete edilir. Bu ilaç 40 yaşından büyüktür, ancak bundan "Ingalipt daha az popüler hale gelmez. Hastalar, iyi seçilmiş malzemeler sayesinde mümkün olan ilacın kombine etkisine saygı gösterirler. Ingalipt içerir:

 • Analjezik antispazmodik etkisi olan ve antitusif etkisi olan nane yağı.
 • Timol, kekik yapraklarında bulunan ve oldukça etkili bir antiseptiktir.
 • Okaliptüs yağı, ağız boşluğunda mukoza zarının hasarlı kısımları üzerinde belirgin bir iyileşme etkisi olan okaliptüs yapraklarından elde edilir.
 • Gliserol - larinks üzerinde yumuşatıcı bir etkiye sahiptir, pürülan akıntıları temizlemeye yardımcı olur, ozmotik bir etkiye sahiptir, hücreler arası sıvının dokularından çekilir.
 • Streptocide, aktif antibakteriyel etkiye ek olarak, bakterilerin çoğalmasını engelleyen ve iyileşme sürecini hızlandıran Ingalipt'in temel maddesidir.

Stopangin

Sprey "Stopangin diş hekimliği ve KBB pratiğinde yaygın olarak kullanılan hemostatik, antifungal ve antibakteriyel etkiye sahip bir ilaçtır. Antifungal etkiye sahip, mikroorganizmaların ölümüne katkıda bulunan, boğaz etkisinin sarılması ve koku giderici olan heksetidin içerir. Müstahzarın yardımcı maddeleri şunlardır:

 • metil salisilat;
 • uçucu yağlar: anason, okaliptüs, portakal çiçeği, sassafra, nane;
 • sakarinat monohidrat;
 • gliserol;
 • levomentol.

Hamilelik sırasında boğazın tedavisi için ne tür bir sprey?

Hamilelik, özellikle sağlığınızı izlemeniz gereken bir zamandır, ancak boğazınız hala acıyorsa, tüm ilaçların hamile kadınlara endike olmadığını bilmelisiniz. Tedaviye başlamadan önce bir doktora danışmanız gerekir. Genellikle doktorlar yan etkileri olmayan ve hamile kadınlar, emzirme dönemi ve çok küçük çocuklar için izin verilen ilaçları reçete ederler:

Komarovsky bunun hakkında ne düşünüyor, hadi videoya bakalım:

Çocuklarda boğazda bir acıyı tedavi etmek için mi?

Ayrıca sık hastalıktır, ancak küçük bir çocuk tüm ilaçlar değil göstermek - Boğaz ağrısı ağrısı ve öksürük sadece yetişkinler için genç çocuktur. nergis, papatya, elecampane, tatlı ve propolis: Örneğin, etkili ve ucuz bir sprey Tantum Verde 4 yaşındaki çocuklar için eski ve çok küçük çocuklar boğaz spreyi 5 doğal Fitohulasalar içeriyor "Ambulans gelen etkilidir gösterir. Doğru, spreyin fiyatı "İlk yardım, bazı çocukların benzer ilaçlardan daha yüksektir.

yorumlar

Karmaşık bir soğuk ve boğaz ağrısı kazandı, ancak ana "kurtarıcı" sprey Geksoral dikkate alır. Geksorala'nın uygulanmaya başlanmasından 4 gün sonra, bir el gibi acı çekildi.

2 yaşındaki bir bebeğin boğazındaki ağrı geçmediğinde Lugol Püskürtmesi tavsiye edildi. Üç gün boyunca ihmal edilen boğaz ağrısı ve soğuk algınlığı izledi.

Tatiana, 52 yaşında

Sprey Strepsils bir günde, sadece boğazdaki ağrıyı değil, aynı zamanda soğuk algınlığımda sık görülen baş ağrısını da giderir.

Sprey Ingalipt, analoglar arasında en iyisidir çünkü her zaman hatasız olarak yardımcı olur. Boğazdaki ilk belirtilerden biri olan Boris, Ingaliptom'u kullanır, bu yüzden anjin hasta değildir.

Boğaz için hangi sprey daha iyidir

cevaplar:

Samych kendisi

Aquamaris boğaz için değil.
Ve eğer sprey ise, o zaman Ingalipt bana iyi gelir. Antiseptik + anestezik.
Ve değeri yüz rubleye ulaşmıyor.

Masha böceği

Genellikle Ingalipt'i satın alıyorum, ucuz ve etkiliyim ve tadı güzelmiş
ve Tantum Verde bana hiç uymuyor

JeksesThief

Sodayı ovun. Ve bu arada iç. Soda davranır, ancak semptomları hafifletmez. Bu konuda onur ve çıkacaksın. Kansere kadar her şeyi iyileştirir.

Nata Natochka

Her ilacın kendi ilacı vardır. larenjit, farenjit-orasept yardımcı olabilir, bileşimin bir antiseptik vardır. Tracheitis, öksürük şurubundan daha etkilidir ve genel olarak, araştırmaya değer, viral enfeksiyonların tedavisi, bakteriyel enfeksiyonların tedavisinden farklıdır. Doktora!

Serseri Tanrılar

Ingalipt veya Hepi lor.

ZaraZza

Eğer ağrı boğazda kuvvetli ise, drajelerin yanlışlığı satın almak daha iyidir, ayrıca anestezi yapar. Spreyler etkili değildir çünkü hızla tükürük ile yıkanırlar.

VYACHESLAV TROPIN

Andrey Enyutin

eeeeee, böyle bir soruyu, ona cevap vermenin kolay olmadığını soruyorsunuz. biz patojenlerin çok tipik olmayan kaynaklanan farenjit çünkü yaygın oral seks bugün, bu yüzden tüm bu "biraz su" klamidya, miko plazma üre için en az şey t. e. PCR hakkında söylenecek ve sonra biz tedavi etmek daha söyleyebiliriz.
emmek için çok temiz) belki de en doğru ilaç lizobakt.

Vika Fedorova

Enflamasyondan benzidamin bulunan bileşimdeki spreyler, kullanımdan 10 saniye sonra anestezik etkiye sahiptir ve süre 1.5 saate ulaşır. Bu yüzden ben Oralsept için!

Anna Mikhaylenko

Ucuz ve ucuz değil seçin. "Reklamsız" kelimesi - şahsen bana çok şey anlatıyor.

Dina Marchenko

Boğaz ağrısı olan iyi bir ilacın en az üçlü etkisi vardır: iltihabı giderir, anestezi yapar, bakteriyel ve fungal enfeksiyonlarla savaşır. Bu düşüncelere dayanarak kendi seçiminizi yapın.

Victoria Colub

Eh, su tamamen aptal değil. Soğuğa iyi gelir. Ve boğaz için, Olefar'ı püskürtmenizi tavsiye edebilirim. İltihabı hafifletmeye ve boğazı yatıştırmaya yardımcı olur. Çok önemli olan bitki kompozisyonu var. İlk yardım çantasında her zaman var!

Çocuklar için boğaz ağrısı

Boğazda ağrının ortaya çıkması, soğuk-kış mevsiminde kendini gösteren soğuk algınlığının en yaygın belirtisidir. Farenjit, bademcik iltihabı veya larenjitin yakalanması çok kolaydır - bunun için ARVI ile enfekte olmanıza bile gerek yoktur. Sadece dondurma yiyebilir ya da soğuk bir içecek içebilirsiniz. Çocuklar için boğazdan sprey, en uygun ilaç olacaktır, çünkü bu ilaç formu orofarenks hastalıklarının tedavisinde en etkilidir.

O bazı özel özelliklere sahip olmalıdır -, tahriş etmez solunum yolu ilaçları enjekte etmek aplikatör basarak çok güçlü jet vermek değil, alerjik reaksiyona neden olmaz.

Kullanım endikasyonları

Çocuğun boğazından sprey alması durumunda çocuğun yutması, boğaz ağrısı, öksürük ve boğuk sesin ağrılı hale gelmesi durumunda kullanılmalıdır.

Genellikle, bir çocuğun boğazı bazı bölgelerinin iltihaplanması nedeniyle incinmeye başlar. iltihaplı boğaz bulunduğunuz bölgesine göre, hastalığa bağlıdır - larenjit amigdala ise, - - bademcik gırtlak eğer iltihaplı yutak, bunu farenjit eğer.

Çocukların hastalık farklı nedensel faktörlerin bir sonucu olarak ortaya çıkabilir ve boğaz ağrısı kesinlikle farklı patolojilerin bir tezahürü olabileceğinden doktor, reçete ilaçları kullanmalıdır için. Bu nedenle, bir çocuk için etkili bir ilaç sadece bireysel endikasyonlar temelinde seçilebilir. Bir bakteri analizi yapmak ve bademciklerden bir leke almak çok arzu edilir.

Genellikle vb Ingalipt Akvalor, Geksoral, akvamaris, Tantum Verde Kameton, gösterilen kullanımına boğazından bir ilaç olarak çocuklar.

farmakodinami

İlaç Akvalor ilacını kullanan çocuklar için boğazda ağrıdan spreylerin farmakodinamiklerini düşünün.

Nazal mukozanın aktif lavajını sağlayan deniz minerallerini içerir. Yardımları ile sıvı sekresyonlarının miktarı azalır, mukus alınır, mukozal ödem azalır, yumuşar ve kortizonlar sorunsuzca giderilir.

Bu sprey içerisine dahil edilen deniz suyunun etkisi, siliyer epitelyumun stabilizasyonuna ve burun ile nefes alma sürecine izin verir. Buna ek olarak, deniz suyu mukoza nemlendirmeye yardımcı olarak bir anti-inflamatuar etki sağlar. Bu kabuğun derinlemesine yıkanması, diğer ilaçların emilimini artırır, bunun sonucunda daha verimli hareket etmeye başlarlar. Bu hastalık süresini azaltır ve herhangi bir lokal komplikasyon riskini azaltır, önit, otit veya sinüzit görünümü riskini azaltır.

Farmakokinetik

Üç uyuşturucu örneğini kullanan çocuklar için boğaz ağrısı spreylerinin farmakokinetiğini düşünün.

Tantum Verde - vücuttan benzidamin maddesi böbrekler ve bağırsaklar yoluyla atılır.

Heksoral - madde heksatidin, mukozaya mükemmel şekilde yapışır, neredeyse içine girmez. Bir kerelik ilacın 65 saat boyunca kullanımı, diş etlerinin mukozasında iz bırakır. Aktif konsantrasyonlar dental plaklarda yaklaşık 10 ila 14 saat sürebilir.

Oracept bileşimde fenol içerir. Sindirim sistemine girerek, mukus tarafından atılır. Fenol, sadece ilacın aşırı dozda alınması durumunda vücuttan böbrek veya karaciğerden salınabilir.

Kullanım için kontrendikasyonlar

İlacın bileşenlerine karşı aşırı duyarlılık gözlenirse Tantum Verde kullanılamaz.

Sprey bileşenlerine bireysel hoşgörüsüzlük gözlenirse, heksoral uygulanmaz. Pediatride kullanımında büyük bir deneyim olmadığı için üç yaşın altındaki çocuklar için de kontrendikedir.

Kontrendikasyonlar akvamaris: İlacın bileşenlerine yüksek hassasiyet, hem de 1 yıldan az yaş.

Oracept ilacın bileşenlerine yüksek hassasiyetle kullanılması yasaktır. Şiddetli böbrek veya karaciğer fonksiyon bozukluğu olan hastalara uygulanamaz. Ayrıca, ilaç 2 yaşın altındaki çocuklara dikkatle uygulanmalıdır. Bu durumda ilacı kullanmanın tüm risklerini ve olası faydalarını dikkatlice tartmak gerekir.

Kamçı 5 yaşın altındaki çocuklara ve ayrıca tıbbi bileşenlere aşırı duyarlılık gösterilmemelidir.

Yan etkileri

Tantum Verde ilacın yan etkileri - ağızda yanma, uyuşma, kuruluk. Ciltte uykusuzluk ve kızarıklıklar olabilir.

Hexoral kullanımı alerjilere ve tat alma reseptörlerine neden olabilir. Ilacı uzun bir süre alırsan, dişlerin rengini değiştirebilirsiniz.

Çocuklar AquaMaris için boğaz ağrısı bir sprey alerjik reaksiyona neden olabilir.

Sprey Orasept genellikle iyi tolere edilir, ancak bazen hastalar oral mukoza ve hiperemi ödemini geliştirir. Bazı durumlarda, alerjik deri döküntüleri ortaya çıkar.

Kamerun yan etkileri, alerjik döküntü şeklinde tezahür eder.

Çocuklar için boğaz ağrısı için spreylerin isimleri

Neredeyse herhangi bir boğaz hastalığı, lokal anestezik, anti-enflamatuar ve antibakteriyel etkiye sahip olduklarından spreylerin yardımıyla tedavi edilebilir. Çocuklar için boğaz ağrısı için spreylerin isimleri arasında aşağıdaki ilaçlar bulunmaktadır:

Akvalor, KBB organlarının hastalıklarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Anjina, bademcik iltihabı, sinüzit, farenjit, aynı zamanda soğuk algınlığı, grip ve soğuk algınlığı için kullanılır. Önleyici bir madde olarak da kullanılabilir. İlaç, deniz suyu yanı sıra papatya özü ve aloe özü içerir. Mukoza zarından patojenik ortamı ve plakları niteliksel olarak temizler. Akvalor anestezik ve antiseptik olup yardımcı bir preparat olarak kullanılabilir.

Aqualor, boğazdaki ağrıdan gelen ve 1 yıldan başlayarak 5 farklı formda derhal salınan bir tedavi spreyidir. Bu çeşit, spreyler kullanıldığında ortaya çıkan herhangi bir komplikasyondan kaçınmaktadır. Çocuğunuza, yaşına göre en uygun olan formu seçebileceksiniz. İlaçlar, aplikatör formunda, jetin gücü, kutunun hacminde farklılık gösterir. Yenidoğanlar için bu ilacın bile formları vardır.

Çocuklar için boğaz ağrısı Orasept analjezik ve antiseptiktir. İlaç genellikle hastalar tarafından iyi tolere edilir, ancak 2 yaşından küçük çocuklar sadece doktorlar tarafından ve sadece bireysel olarak reçete edilebilir. ilaç, örneğin farenjit, bademcik iltihabı, ve bademcik iltihabı gibi hastalıklarda bakteri ve yumuşatıcılar mukoza öldürmek gliserin ve fenol, yer almaktadır.

Ek olarak, ağız boşluğundaki diş eti iltihabı, stomatit ve diğer bakteriyel ve viral hastalıklar için reçete edilebilir.

Geksoral sadece 3 yıldan itibaren atanabilir. İlaç 12 saate kadar sürer. Çeşitli mantarları ve bakterileri yok eder ve neredeyse mukozada kalan kanda emilmez. O, farenks veya boğazın şiddetli, özellikle pürülan ve kandidal hastalıkları için reçete edilir.

Ilaç Tantum Verde sadece 4 yıl ile alınabilir. Sprey anestetik, anti-inflamatuar bir etkiye sahiptir ve ödemleri giderir. İlaç, enfekte olmuş dokuları etkileyen epitelyum ve mukozaya nüfuz eder. Tantum Verde, kandidiyazis, staphylococcus aureus ve streptococci ve boğazın diğer bakteriyel enfeksiyonlarının neden olduğu KBB hastalıkları için reçete edilir.

Buna ek olarak, çocuklar için boğaz ağrısından yapılan spreyler bademcikler yakınında kullanılmasından sonra birçok etken madde yoğunlaştıkça ve bu da tedavinin sonucunu olumlu yönde etkilemektedir. Ayrıca, spreyler iyidir çünkü bileşenleri çok küçük konsantrasyonlarda kanın içine düşer, neredeyse vücutta meydana gelen süreçleri etkilemez. Bu ilaçların daha az kontrendikasyonları nedeni budur. Bu nedenle, aerosollerin kullanımı, enfeksiyöz solunum yolu hastalıklarının tedavisinin en etkili yollarından biridir.

Çocuklar için boğaz spreyleri nasıl kullanılır

Boğazdaki acıdan sprey, basınç altında olan bir aerosol biçimindeki bir ilaçtır. uygulama maddesi ağız boşluğu püskürtülür jet ve kısmında basıldığında bu boğaz düşme. Bu, tüm oral mukozayı tamamen tedavi etmenizi sağlar, böylece enfeksiyonun tüm etkilenen bölgelerinde hemen tedaviye başlanır.

Tantum Verde kullanmanın yolu her 1.5-3 saatte 4-8 doz, 6-12 yaş arası çocuklar - 4 vuruş. 6 yaşından küçük çocuklar - doz, bebeğin ağırlığının 1 itme / 4 kg'ı oranında hesaplanır. Genel olarak, sayı 4 kez geçmemelidir.

Geksoral ilaç günde iki kez ağız boşluğunun iltihaplı kısımlarına püskürtülür. Yedikten sonra spreyi kullanın.

Oracept aşağıdaki gibi kullanılır: 2-12 yaş arası çocuklar için her 2-4 saatte bir kez 3 tık. Bazen katılan doktor ilacın sıklığını ve dozajını değiştirebilir. Sprey uzun süre kullanılamaz - beş günlük tedavide herhangi bir iyileşme olmazsa, terapi rejimi değiştirilmelidir.

İlaç Kameton topikal olarak kullanılır - inspirasyon sırasında ağız üzerine püskürtülür. Bir inhalasyon prosedürü sırasında, 2-3'ten fazla sprey yapılamaz. Genellikle günde 3-4 kez yapılır.

aşırı doz

Çok miktarda Geoxoral spreyi yutarsanız, bulantı kusma ile mide bulantısı mümkündür, çünkü bu ilacın sadece kana hafifçe emileceği anlamına gelir. Bir çocuk tarafından yutulan bir ilacın büyük bir dozu, etanol ile zehirlenmeye yol açabilir. Doz aşımı aşağıdaki gibi tedavi edilmelidir: Zehirlenmeden 2 saat sonra mideyi yıkayın ve semptomları tedavi edin.

Çocuklarda boğazda ağrı oluşması Aşırı dozda Oracept hasta bir mide bulantısı ve kusmaya neden olabilir. Bu olursa, mide en kısa sürede durulanır. Böyle bir ihtiyaç varsa, hasta hastaneye yatırılabilir.

Diğer ilaçlarla etkileşimler

Çocuklar için boğazdaki ağrıdan sprey temelde diğer ilaçlarla etkileşmiyor.

Depolama koşulları

Tantum Verde'nin tıbbı, oda sıcaklığına sahip çocuklardan ve güneş ışınlarından kapalı bir yerde tutulmalıdır.

Geksoral, çocuklara yönelik boğaz ağrısı nedeniyle doğrudan güneş ışığı olmaksızın 25 dereceden fazla olmayan bir sıcaklıkta tutulmalıdır. Yer küçük çocuklardan da kapatılmalıdır.

AquaMaris en fazla 25 ° C sıcaklıkta saklanmalıdır. Küçük çocukların ilacı almasına izin vermeyin.

Oracept güneş ışınlarından kapanan kuru bir yerde muhafaza edilmelidir. Sıcaklık 30 dereceyi geçmemelidir. Kutunun içindekileri dondurmayın.

Kamer, ışığın erişime kapalı olduğu bir yerde 0-25 ° C sıcaklık koşullarında saklanır. Çocuklar buna kabul edilmemelidir. Ayrıca, ilacın donmasına izin verilmez.

Son kullanma tarihi

Çocuklar için boğaz ağrısı spreyi Tantum Verde, üretim tarihinden itibaren 4 yıl süreyle kullanılabilir.

Sprey Geksoral 2 yıldır kullanılabilir. İlaç AquaMaris 3 yıl boyunca saklanabilir. Ancak teneke kutu açıldıktan sonra 45 gün içinde tüketilmelidir.

Oracept, 2 yıllık bir raf ömrüne sahiptir.

İlaç Kamerun kullanım süresi 2 yıldır.

Ağrı için boğaz için sprey: antibiyotik ile etkili ucuz aerosoller

Bir antibiyotik ile boğaz için sprey sistemik ilaçlar için iyi bir alternatiftir.

Boğazdan gelen aerosolün yerel bir etkisi vardır, bu da etkinliğini arttırır ve vücut üzerinde olumsuz etki riskini azaltır.

Spreyler çeşitleri

Daha önce, doktorlar solunum yolu hastalıkları, geniş spektrumlu antibiyotik ilaçları olan hastaları reçete etti. Ancak, bu tür tedavi sonuçları nedeniyle, viral enfeksiyonlara bağlı gelişen solunum hastalıklarının çoğunluğu için antibiyotikler etkileyemez gerçeğinin, azdı.

Hastalığın farklı bir doğası varsa, o zaman onun tedavisi için doktor antibiyotik ile bir ilaç reçete edebilir. Bu durumda, bir antibiyotik ile boğazdan bir sprey seçmek en iyisidir.

Bununla birlikte, burun için antifungal ve antibakteriyel ilaçlar seçmek daima bir doktora danışmalıdır. Ancak hastalığın başlangıcının nedenleri streptokok, stafilokok ve diğer bakteriler ise, en iyi seçenek, antibiyotiklerle boğaz için spreylerdir.

Larenjit için yetkili tedavi durumunda bir haftadan kurtulabilir. Bununla birlikte, bu tür ilaçlarla tek başına tedaviye devam edilmeye ya da durdurmaya değmez, çünkü bu durum disbiyoz dahil istenmeyen yan etkilere neden olabilir.

Ama boğazıma sprey yerine antibiyotik kullanarak hangi ilacı kullanabilirim? Bu çare antiviral, analjezik ve antibakteriyel etkiye sahip Ingaliptum ile değiştirilebilir.

Bu ilaç ilaç şirketleri uzun zaman önce serbest bıraktılar, bu nedenle ilacın tüm sınırlamaları ve yan etkileri araştırıldı. Böylece, Camphomen ve Inhaliptus boğazda kuruluğu rahatlatır.

Enfeksiyon karıştırıldığında (mantar ve bakteri), o zaman Geksorale'deki seçimi durdurmak daha iyidir.

Bununla birlikte, bir boğaz püskürtmeler bunların bileşimi, etil alkol ve alerjiye neden olabilir başka bileşenler ihtiva göz önünde bulundurun.

Yüksek performanslı boğaz spreyleri

Bioparox antibiyotikler ile popüler bir ilaçtır. Bu ilacın çok çeşitli bir etkisi vardır:

 1. enfeksiyonu ortadan kaldırır;
 2. şişlikleri giderir;
 3. balgamı görüntüler;
 4. zararlı mikropları yok eder;
 5. iltihabı giderir.

Burun ve boğaz için aerosol, partiküller yıldırım ve mukoza zarının derinlerine nüfuz ettiğinden enflamatuar süreci hızlı bir şekilde ortadan kaldırır. Bioparox enfeksiyonu ortadan kaldırır, bu da daha hızlı iyileşmeye yol açar.

Bu ilaç Candida mantarları, stafilokoklar, streptokoklar ve diğer istenmeyen mikroplarla aktif olarak savaşır. Bu durumda, minimum miktarda antibiyotik kan akışına girer, böylece yan etkiler minimize edilebilir.

Boğaz ağrısı Sprey Angina da iltihabı giderir, bir balgam söktürücü ve zarflama etkisi uygular. Bu ilaçlar boğazda şiddetli ağrı ile kullanılmalıdır, çünkü analjezik etkiye sahiptirler. Bileşim Angina doğal içerikte bol miktarda bulunur:

Bu bitkiler antimikrobiyal etkiye sahiptir, inflamasyonu azaltır, balgam salgılar ve mukoza zarlarını yumuşatır. Ayrıca Anginil, esansiyel yağlar (okaliptüs) içerir, böylece ilaç genellikle mantar hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç, bu tür hastalıklar için kullanılır:

Benzer bir etki, bakteri, mantar ve diğer zararlı mikropları içeren hassas mikroorganizmaların hücresel zarlarını yok eden Octenisepte boğazı için bir aerosol içerir.

Octenisepte, iyileşme sürecini hızlandıran immün sistemi uyarıcı bir etkiye sahiptir. Boğaz için sprey 30 saniye sonra etkilidir ve etkisi yeterince uzun sürer. Ayrıca, aerosol mikoz ya da yanık kullanılır, ancak genellikle mukoza önce işlemleri işlemek için kullanılır.

Octenisepte mukoza boğaz ve burun iltihabı, boğaz ağrısı ve diğer bulaşıcı hastalıklar, özellikle boğaz ağrısı gibi tedavi etmek için kullanılır. Bu ilacın neden olabileceği yan etkiler ağızda acı bir tat ve boğazda yanma hissidir.

Ayrıca, boğaz ağrısından gelen bu sprey genellikle durulama için kullanılır. Bunu yapmak için su ile yetiştirilir. Kontrendikasyon Octenisept içerdiği herhangi bir bileşenin intoleransıdır.

Nazonex mukoza zarlarını güçlü bir şekilde etkiler, burun ve farenks, rinit ödeminde ve alerjik reaksiyonların mevsiminde önleyici amaçlar için kullanılır. Ancak, bu ilaçlar dikkatli kullanılmalıdır, çünkü çok fazla yan etkisi vardır:

 • burnunda yanma;
 • mukoza zarının tahrişi;
 • bir farenjit ve diğer.

Ayrıca, tedavi süresince kullanım talimatlarında belirtilen tüm tavsiyelere uyulması önemlidir. Ancak, böyle bir ilaç, ek tıbbi tavsiye olmaksızın uzun bir süre için alınamaz.

Bakterisidal eylemin boğazı için spreyler

Polidex ve Isofra ve Octenisept (yukarıda yazılmıştır) içeren antibiyotik içeren boğazda acı duyulardan gelen güçlü spreyler.

Isophra, üst solunum yollarının hastalıklarının gelişmesine neden olan çeşitli bakterileri hızla yok eder. Böyle bir ilaç genellikle çocuklarda akut bulaşıcı hastalıkların tedavisi için reçete edilir.

En yaygın yan etkiler deri döküntüleridir. Enflamatuar bulguları ortadan kaldırmak için cerrahi tedaviden sonra başka bir isofa kullanılır.

Polidex gibi boğaz için bu tür spreyler karmaşık terapinin bir parçası olarak kullanılır, ancak daha çok burun mukozasını etkiler. Antibiyotiklere ek olarak, bileşim, nefes alma sürecini hızlı bir şekilde kolaylaştıran vazokonstriktör bileşenleri, uçucu yağlar (okaliptüs) içerir.

Ancak bu tür ilaçların kullanımı kısa bir zaman olabilir, çünkü sıklıkla disbiyoz ve bağımlılığa neden olurlar.

Polydax ciddi bakteriyel iltihapların tedavisinde etkilidir. Bu çare genel ve yerel doğanın bir yan etkileri vardır. Sonuç olarak, nazofarenksin küçük hastalıkları ile bu ilacın kullanılmaması daha iyidir.

Teraflyu LAR, savaşmaya yardım eden uyuşturucuların listesinde yer alıyor:

Boğaz için bu sprey, virüsün yayılmasını önler ve patojenleri yok eder.

Boğaz hastalıklarının önlenmesi

En çok hangi yolla kullanıldığını, boğaz hastalıklarının gelişimini önleyebilecek, ilaçların sahip olduğu eylemi inceleyerek anlaşılabilir. Bu nedenle, boğazdaki Klorofililt ve Miramistin spreyleri boğazda enfeksiyonların ve bakterilerin yayılmasını önler.

Miramistin'in boğaz spreyi uzun süre kullanıldığını belirtmek gerekir. Staphylococcus ve streptococci ile etkili bir şekilde mücadele eden ve çocukların tedavisinde sıklıkla kullanılan nispeten ucuz bir anestetik ilaçtır.

Bu makaledeki video, etkili olduğu kanıtlanmış bazı boğaz spreyleri hakkında konuşuyor.

Boğaz için sprey, KBB hastalıklarının tedavisinde yardımcı olacaktır

Tüm insanlar periyodik olarak boğaz ağrısı eşlik eden soğuk algınlığı veya bulaşıcı hastalıklara yenik düşer. Hastalığın semptomatik tedavisi ile, tüm farklı farmakolojik gruplar ait olabilir farklı ilaçlar kullanın - lolipop, tablet, şurup, spreyler. Otolaringologların kendilerine göre, acı verici hislerden kurtulmanın en etkili yolu olan boğaz spreyi.

Spreyi ne zaman kullanmalıyım?

boğaz ağrısı dan sprey uygulayarak, daha hızlı rezorpsiyon tablet veya macunların zaman daha hoş olmayan semptomlar kurtulabilirsiniz. Bir aerosol formunda üretilen ilacın ana avantajı, mukozal inflamasyonun odak noktasında aktif maddenin mümkün olan en yüksek konsantrasyonudur.

Spreyler gibi hastalıkların tedavisi için reçete edilebilir:

çoğu durumda Boğaz viral veya bakteriyel enfeksiyon sonucu hasta başlar, nadiren vücudun bu duruma neden bir mantar ya da karışık enfeksiyon haline gelir. Bu durumda, larinksin tüm parçaları kesinlikle etkilenebilir.

Bu KBB organının hastalıkları, farenjit tanısı konulduğunda, sıklıkla faringeal mukozanın iltihabı şeklinde ortaya çıkar. Bu durumda hasta kişi kuruluk, yanma, zulüm hissi hakkında endişelenir.

Çoğu zaman hastalar, püy oluşumu ile bademcik iltihabı ile otolaringoloji ile tedavi edilir. Hasta yutulurken şiddetli ağrı şikayet ederken yukarı ve aşağı gidebilir. Bütün bu işaretler, pürülan boğaz ağrısının geliştiğini gösterir. Bu durumda, anjinada boğaz için etkili bir sprey kullanılması gereklidir.. Uzmanlar, Stopangin, Tantum Verde, Cameton, Lugs ve diğer birçok modern uyuşturucu gibi aerosolleri tercih ediyorlar.

Bir kişinin konuşması zorsa ve sesi ayarlanmaya başlarsa, iltihaplanma süreci larinks ve vokal kordların mukoza zarını etkiledi. Bu hastalığa larenjit denir, öncelikle çocuklarda görülür ve bebek için ciddi bir tehlikedir. Tüm bu hastalıklarla birlikte, acıyı ortadan kaldırma ve iltihaplanma sürecini kaldırma amaçlı ilaçlara kesinlikle ihtiyacınız olacaktır. Boğazdaki ağrıdan bir sprey kullanarak lokal tedavi uygulamak en iyisidir.

Bu KBB hastalıkları farklı tedaviler gerektirir. Larenjit ile, boğazınızı durulayıp anti-inflamatuar aerosoller uygulayarak hoş olmayan semptomları ortadan kaldırabilirsiniz. Farenjit tedavisi genellikle boğaz ağrısı olan bir antibiyotik sprey kullanılmadan yapılmaz.

En iyi araçların listesi

Boğazınız için en iyi spreyi seçmek için, tanıya dayanarak, hastaya ilaç reçete edecek bir uzmanla görüşmeniz gerekir. Farenjit ve larenjit tedavisinde, kulak burun boğaz uzmanları genellikle aşağıdaki gibi ilaçları reçete ederler:

Hasta şiddetli yanma ve boğaz ağrısı konusunda endişe duyuyorsa, Kamerun aerosol ile tedavi edilebilir. Bu ajan, antiseptik ve anti-inflamatuar özelliklerine ek olarak, mukoza üzerinde analjezik bir etkiye sahiptir. Kuruduğunda, Sprey Camphogen ve Ingalipt çalışacaktır. Sadece yetişkinler için değil, aynı zamanda çocuklar için boğaz için spreyler de yazıyorlar.
Bir yetişkin veya çocuk genellikle anjina ile ortaya çıkan şiddetli ağrıdan rahatsız olursa, Ingalipt ve Stopangin reçete edilir. Karışık ve bakteriyel bir enfeksiyonla, hastalık Hexoral tarafından iyileştirilecektir.

Colustan - biraz belirgin inflamatuar süreç ile kullanılması tavsiye edilen yumuşak bir ilaçtır. Hamilelik sırasında boğaz için bu spreyin uygun şekilde uygulanması, bir kadın acıyı göstermeye yeni başlıyor. Bu tür bir tedavi, gelişimin başlangıç ​​aşamasında hastalığın durdurulmasına ve komplikasyonların oluşmasından kaçınılmasına izin verecektir.

Boğaz için güvenli çocuk spreyleri arasında, çocuk doktorları ilaç Lugs kullanımını önerir. Akut bademcik iltihabı, glossit, larenjit, farenjit ve hatta boğaz ağrısını ortadan kaldıran iyot ve okaliptüs özü gibi aktif maddeleri bir araya getirdi. Çocuk hasta ise, boğaz mukoza zarını günde 1-2 kez bir aerosol ile sulamak yeterlidir.

Boğaz için Miramistin Sprey, geniş bir etki yelpazesi için başka etkili bir antiseptiktir. Miramistin neredeyse hiçbir zaman yan etkilere neden olmadığından, çocukların ve hamile kadınların tedavisinde güvenle kullanılabilir.

Chlorophyllipt

Birçok enfeksiyöz hastayı tedavi etmeye yardımcı olan iyi bir antiseptik olan Klorofililt - boğaz için bir sprey. Tıbbi ürünün ana aktif maddesi, üremeyi durduran ve solunum sistemine nüfuz eden patojenik mikroorganizmaların yok edilmesini destekleyen okaliptüs özütüdür.

İlaç bir antibiyotiktir, stafilokoklara ve diğer birçok bakteriye karşı etkilidir.

Kulak burun boğazında boğaz hastalığı olan antibakteriyel ve antiinflamatuar Yox aerosol yaygın olarak kullanılmaktadır. Sprey talimatlarına göre, Yoks, ağrı semptomlarını ve enflamatuar süreci ortadan kaldırmak için, günde 2-4 kez boğazının sulanması ve sağa ve sola bir kez basılması gerektiğine işaret etti..

Hastalık ihmal edilirse, ilacı her 4 saatte bir uygulayabilirsiniz, ancak bu kabul sıklığı sadece doktor reçetesi için kabul edilebilir.

Aerosol, boğaz tedavisi için en uygun ilaçtır. Oldukça basit bir şekilde uygulayın, ilacı ilk kez kullananlar için, sadece boğaz için sprey talimatlarını okumalısınız.

Boğaz ağrısı için en iyi ilaçlar: spreyler, lolipoplar, tabletler, pastiller

Pratik olarak herhangi bir catarrhal hastalığı için, boğaz ağrısı var. Bu semptom aynı zamanda viral bir hastalık belirtisidir. Ancak, boğaz ağrısı, vücutta daha ciddi bir hastalık olduğuna dair bir işaret olabilir. Bu nedenle, tedaviye başlamadan önce, böyle bir semptomun ortaya çıkış nedenini bulmanız gerekir. Boğaz ağrısı için bir çare Pick up yanı sıra doğru bir teşhis yapmak sadece bir doktor yapabilirsiniz.

Bir ilacı seçerken, her ilacın kendi yolunda çalıştığını hatırlamaya değer. Günümüzde boğaz ağrısı için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır: spreyler, haplar, pastiller, pastiller ve durulama solüsyonları. İlaçların her birinin belirli özellikleri vardır ve kontrendikasyonları vardır. Yani, boğaz ağrısı için bir çare seçin.

"Grammidin"

Boğaz ağrısı için bu çare hoş bir tadı olan tabletler şeklinde gelir. İlaç "Grammidin" hızlı bir şekilde rahatsızlığı ortadan kaldırmak için izin verir. Ek olarak, tabletler antibakteriyel, anti-enflamatuar ve antiseptik etkiye sahiptir.

Böyle bir ilaç yaşı 6 yaşından büyük olan çocuklara verilebilir. Böyle bir çare hamile kadınlar için bile izin verilir. Bununla birlikte, laktasyon döneminde, Grammidin tabletleri kontrendikedir. İlacın yan etkileri vermediğine dikkat etmelisiniz, eğer bunu kullanırsanız, kesinlikle uzmanların talimatlarını ve tavsiyelerini gözlemleyin. "Grammidin" ilacını kullanmak boğazda ağrı eşlik eden birçok hastalığın tedavisi ile mümkündür. İlacın ortalama maliyeti yaklaşık 120 ruble.

"Bioparox"

Boğaz ağrısı için bu ilaç bir aerosol şeklinde gelir. Hazırlık, topikal uygulama için özel olarak kullanılır. Ilacın bileşimi bir antibiyotik içerir. İlaç sadece rahatsızlığı gidermekle kalmaz, aynı zamanda boğazı da iyileştirebilir. Aerosol Bioparox, bir anti-enflamatuar ve analjezik etkiye sahiptir.

İlaç, yaşı iki buçuk yıldan az olan çocuklarda kontrendikedir. Ayrıca, laktasyon sırasında sprey kullanılamaz. Hamile kadınlar bu ilacı doktor izni olmadan kullanmamalıdır. Sonuçta, bileşiminde bir antibiyotik var. 400 ruble içinde bir aerosol "Bioparox" var.

"Septolet Neo"

Boğaz ağrısı için bazı ilaçlar belirgin bir antiseptik etkiye sahiptir. Bunlardan biri "Sepeto Neo". Hoş olmayan semptomları ortadan kaldırmak için uygulayın. Antimikrobiyal etkisi sayesinde, ilaç, yerel düzeyde enfeksiyon belirtileri ile başa çıkabilir.

"Septotelet Neo" nun sadece boğaz ağrısı ile değil aynı zamanda oral mukozanın iltihaplanmasıyla da kullanılabileceğini belirtmek gerekir. Bakım ile, hamile kadınların yanı sıra emziren kadınlar için ilacın kullanılması gereklidir. "Septotelet Neo" nun alımına kontrendikasyon, çocuğun yaşıdır (dört yıldan az). İlacın ortalama maliyeti 120 ruble.

"Valium"

Çözünürlük plakaları şeklinde bulunan ilaçlar arasında, birçoklarına göre, Strepsils, boğaz ağrısı için en iyi ilaçtır, İlaç antiseptik ve analjezik bir etkiye sahiptir. Soğuk algınlığı semptomlarını ortadan kaldırırken boğazdaki ağrının üstesinden gelip yumuşatmaya yardımcı olur. İlaçların bir parçası olarak Strepsils, bazı hastalıkların tedavisinde yardımcı olan doğal bileşenlere sahiptir. Böyle bir ilacı kullanmak, oniki yaş ve üzeri yetişkinler için mümkündür. Hamilelik ve emzirme döneminde, Strepsils plakaları bir doktor tarafından reçete edilmelidir. Yaklaşık 140 ruble değerinde.

"Geksoral"

Soğuk algınlığı için bir tedavi seçerken, her zaman en iyisini elde etmek istersiniz. Birçok gibi boğaz ağrısı "Geksoral" anlamına gelir. Sprey formunda "Geksoral" üretildi. İlaç güçlü bir antifungal ve antibakteriyel etkiye sahiptir. Sadece boğazdaki ağrıları tedavi etmek için değil, aynı zamanda bazı diş veya KBB hastalıkları ile enflamatuar süreçle mücadele etmek için de uygulayın. Sprey "Geksoral" sadece yetişkinlere değil, aynı zamanda dört yaşın üzerindeki çocuklara da atayın.

Dikkatli olun, bu ilacı hamile ve emzirmeye değer. Sonuçta, "Geksoral" güçlü bir ilaçtır. Sprey alma kuralları gözlenmezse, sprey ek tahrişe ve boğaz ağrısına neden olabilir. Bu yüzden bu tür aletler dikkatli ve sadece uzmanların önerileri doğrultusunda kullanılmalıdır. İlacın maliyeti yaklaşık 250 ruble.

"Lizobakt"

Şu anda, boğazda ağrı için tamamen farklı fonlar mevcuttur. Hastalıkların tedavi yöntemleri enfeksiyon türüne bağlıdır. Bazı durumlarda, bir antibiyotik içeren ilaçlar gereklidir. Ancak, doğal malzemelerden yapılmış ilaçlar vardır. Bunlar "Lizobakt" ın emilimi için tabletler. İlaç lizozim içerir. Bu madde antiviral, antifungal ve antibakteriyel etkiye sahiptir.

İlaç "Lizobakt" tüm antibiyotiklerin eylemini artırır ve yerel bağışıklık düzenler. Hamilelik ve emzirme döneminde ilacı alabilirsiniz. Kontra-endikasyon üç yaşından küçüktür. Yaklaşık 130 ruble "Lizobakt" değerinde.

Lugol'un çözümü

Boğazda ağrı için fonları değerlendirmeye devam edin. Etkili ilaçlardan biri Lugol'un çözümüdür. İltihap belirtileri olan mukoza zarında geleneksel bir pamuklu çubukla uygulayın. İlacın bileşimi iyottur. Bu bileşen antibakteriyel etkiye sahiptir. Bazı durumlarda, çözümü kullandıktan sonra ağrı sadece artabilir. Bu, mukoza zarının kurumasına bağlı geçici bir olgudur.

İlaveten, ilacın, çoğu zaman diğer ilaçlarla uyumluluk ile ilgili olan bazı kontrendikasyonları vardır. Lugol'ün laktasyon, iyot ve aşırı duyarlılık 5 yaşından küçük çocuklar için kullanılması da yasaktır. İlacın maliyeti 15 ruble.

"Tantum Verde"

Boğaz ağrısı için araçlar genellikle sadece anestezik değil, aynı zamanda anti-inflamatuar ve antimikrobiyal etkiye sahiptir. Biri "Tantum Verde" dir. İlaç yetişkinler ve çocuklar tarafından alınabilir. Bu durumda, yaş sınırlaması yoktur. Ek olarak, ilaç laktasyon ve hamilelik sırasında kullanımına izin verilir.

"Tantum Verde" boğazı yumuşatır ve uyuşturur, lokal düzeyde enfeksiyonla etkili bir şekilde savaşmanızı sağlar. Hazırlık bir sprey şeklinde üretilmektedir. Uygulamanıza günde birkaç kez izin verilir. Maliyet yaklaşık 300 ruble.

"Faringosept"

Boğazdaki ağrılar göz önüne alındığında, "Tharyngept" i görmezden gelemezsiniz. Rezorpsiyon için bu tabletler sadece anestetik bir etki vermekle kalmaz, aynı zamanda bakteriyostatik etkiye de sahiptir. "Pharingosept" in güçlü bir araç olduğunu belirtmek gerekir. Altı yaşın altındaki çocuklarda, hamile ve emziren kadınlarda görülen rahatsızlıkların tedavisinde kullanılamaz. Yedikten hemen sonra ilacı alınız. Yedikten sonra, yaklaşık üç saat boyunca içip yiyemezsiniz. 80 ruble içinde bir ilaç var.

Boğaz için spreyler

Boğazda acı verici bir ağrı, her birimizin yılda en az bir kez karşı karşıya kaldığı soğuk algınlığı belirtilerinden biridir. Modern ilaç endüstrisi tarafından sunulan boğaz için çok çeşitli ilaçların arasında, şüphesiz, önde gelen pozisyonlar spreylerdir. Boğaz için sprey - ev tıbbı sandığının vazgeçilmez bir parçası, sadece kullanımı çok uygun olduğu için değil, aynı zamanda ilk belirtilerle birlikte, boğaz ağrısını bağımsız olarak tedavi edebilmesi nedeniyle.

 • Diğer dozaj formlarına (tabletler, şekerler, vb.) Kıyasla, sprey çok daha hızlı hareket etmeye başlar.
 • İlaç bademcikler üzerine püskürtüldüğünde, doğrudan enflamatuar odakta maksimum aktif madde konsantrasyonuna ulaşmak mümkündür.
 • Kan dolaşımına minimum nüfuz etmesi nedeniyle, spreyler pratik olarak yan etkilere sahip değildir.
 • Birçok aerosol, hastalığın ana nedenini etkilemeye ek olarak, ayrıca, zarflama, yumuşatma ve anestetik özelliklere sahiptir.

Seçtiğiniz boğaz spreyi, bileşimi, hastalığın şiddeti, enfeksiyonun türü ve bir bütün olarak vücudun durumuna bağlıdır. Her özel durumda, ilacı bireysel olarak seçmek gerekir, çünkü boğaz için evrensel bir çözüm yoktur.

Spreyler çeşitleri

Antiseptik ile spreyler. Bu ilaçlar mikropların neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için tasarlanmıştır. Çoğu zaman, bazı bileşenlerin etkisinin başkalarının pahasına arttığı karmaşık bir kompozisyona sahiptirler.

Anti-inflamatuar spreyler. Sadece patojenlerin ve virüslerin aktivitesini azaltmakla kalmayıp aynı zamanda iltihaplı mediyatörlerin üretimini de yavaşlatan ilaçlar, böylece kızarıklık, şişme ve diğer enflamatuar reaksiyon belirtilerini ortadan kaldırır.

Nemlendirici ve temizleyici. Deniz suyu ve bitkisel özler içerirler, bu nedenle mukoza zarını kuruluktan korurlar, tahriş ederler ve kronik sümüklü enfeksiyonlarda boğazın bakımı için mükemmel bir araçtırlar.

Ağrı kesici. Gırtlaktaki enflamatuar süreçlere sıklıkla şiddetli ağrı eşlik eder ve analjezik spreyler, yanmayı ve rahatsızlığı ortadan kaldırmak için uzun süre yardımcı olan lokal bir anestetik içerir.

Antibiyotikli spreyler. Bakteriyel mikrofloranın (bademcik iltihabı, kronik bademcik iltihabı) neden olduğu hastalıklar için tercih edilen ilaçların, bir doktorun randevusu olmaksızın kullanılması son derece arzu edilmez.

Kullanım özellikleri

Boğaz için sprey kullanımının terapötik etkisinin maksimum olması için, belirli kurallara uyulması ve her bir spesifik ilacın talimatlarını tanımlayan dozajlara sıkı sıkıya uyulması gerekir.

Önemli öneriler:
Aerosolü püskürtmeden önce, boğazı bir papatya, tuzlu su çözeltisi veya sadece ılık su ile yıkamanız tavsiye edilir. Bu birikmiş mukusun ağız boşluğunun ve mikrobiyal aktivitenin ürünlerinin temizlenmesi için gereklidir.

Püskürtme şişesini ilk kez kullanıyorsanız, püskürtme memesi üzerinde, eşit bir jet görünene kadar birkaç kez basın.

İlk kullanımdan önce ve her uygulamadan sonra, aplikatörün akan su altında durulanması önerilir.

İşlem sırasında, dikey olarak şişe tutma ağzına ve hem de bademcikler dönüşümlü püskürtülür sprey nefes alırken nefesini tutma gibi derin mümkün aplikatör girmek deneyin.

Ağız boşluğunun sulanmasından sonra tükürüğü yutmamak için bir süre denemelisiniz, ayrıca yememeye ve içmemeye, en az 20-30 dakika kadar.

Antibiyotikli spreyler

bioparoks

Bileşiminde güçlü bir antibiyotik fusafungini içeren burun ve boğaz için yaygın olarak bilinen bir sprey. Aktivitesinin spektrumu streptokok, stafilokok ve maya benzeri mantarlara uzanır. Spreydeki aktif madde, püskürtüldüğünde, dokulara derinlemesine nüfuz ederek, bademciklerin yüzeyinin iltihaplanmasını ve şişmesini anında azaltan mikro parçacıklar biçimindedir. Sonuç olarak, hastalar iyileşmeyi çok çabuk hissederler.

Geksoral

Çok popüler ve boğaz spreyi ile çok sevilen Hexoral, çeşitli bakterilere ve mantarlara karşı etkili bir şekilde savaştığı bir antibiyotik heksetidin içerir. İlaç orofarenksin enflamatuar ve fungal hastalıkları için reçete edilir, bu anjin ve farenjit tedavisi için en iyi spreylerden biridir.

Geksoral'ın bir diğer avantajı uzun (12 saate kadar) bir aksiyon. İlacın mukoza zarını örttüğü ve yüzeyinde uzun süre kaldığı gerçeği nedeniyle, günde sadece iki kez püskürtmek yeterlidir.

Maxicold

Bir Rus şirketi tarafından üretilen Geksoral'ın tam analogu. Maxikold, tam olarak aynı bileşime sahiptir, ithal muadiline performansta daha düşük değildir, ancak avantajlı olarak daha düşük maliyetiyle ayırt edilir. Önceki ürün gibi, yerel uygulama ile Maxikold sprey çocuklar için güvenlidir. Bununla birlikte, solunum yolunun olası spazmı hariç tutmak için, 3 yaşın altındaki çocuklara önerilmemektedir.

Stopangin

Çek ilaç firması tarafından üretilen Geksoralu boğaz çare benzer. Ayrıca, esansiyel yağlar içerir: alerjisi olan insanlar için dikkate alınması gereken nane, portakal, anason ve okaliptüs. Levomentol ve gliserin ile kombinasyon halinde, koruyucu bir antiseptik film ile boğaz yüzeyinde yağlar oluşur. Stopangin talimatında, 8 yaşın altındaki çocuklar için kullanılamayacağı belirtilmektedir.

Bir dokümanı iki nedenden dolayı reçete etmeksizin bu tür ilaçların kullanılması arzu edilmez: öncelikle boğaz ağrısının neden olduğunu belirlemek çok zordur; İkincisi: aynı aerosolün çeşitli uygulamalarından sonra, bakteriler buna karşı değildir.

Boğaz ağrısı

Boğazın çok fazla acındığı durumlarda, anestetik (lidokain, benzokain vb.) Bir sprey seçilmesi önerilir.Bu maddeler ağrılı impulsların sinir uçlarından beyne iletilmesini engeller. Bu sayede, püskürttükten bir dakika sonra analjezik bir etki hissedebilirsiniz.

Teraflu Lar

Boğazdan yapılan İsviçre spreyi, anestezik bir lidokain ve antiseptik madde - benzoksonyum klorür içerir, bu da koklara, bazı virüslere ve mantarlara karşı aktivite gösterir. Nane yağı ve mentol ile hoş bir koku ve soğutma etkisi sağlanır. Antibiyotiklerle kombinasyon halinde Teraflu Lar, larinks ve kronik tonsillitte görülen bademcik iltihaplarının yanı sıra bademcik iltihabını tedavi etmek için kullanılır. Bu, 4 yaşından büyük çocuklar tarafından kullanılmak üzere onaylanan tek lokal anestezi.

Strepsils Plus

12 yaşından büyük hastalar için lidokain ile boğazda başka bir anestezik sprey. Diklorobenzil alkolün ve bir hazırlanmasında amylmetacresol örneğin anason ve nane yağı, iltihaplı mukoza üzerinde smyagchayusche hareket gibi doğal katkı maddeleri gibi, antimikrobiyal aktiviteye sahiptir. Tüm sprey anestezi ile olduğu gibi, Strepsils Artı dilin geçici uyuşma neden olabilir.

Sepptolet Plus

Belirgin bir anestezik etkisi ile, benzokain dayalı bir boğaz ağrısı kombine aerosol. Spreyin antimikrobiyal, antifungal ve antiviral aktivitesi, cytyl pyridinium klorür sağlar. Sepptelet Plus, 18 yaşındaki yetişkinlerde boğaz ve ağız boşluğunun çeşitli hastalıklarında rahatsızlık ve ağrıyı hafifletir. İlaç hamile kadınlar ve çocuklar için reçete değildir.

Tantum Verde

Benzindamine (non-steroid anti-inflamatuar madde) dayalı İtalyan spreyi - anginada en iyilerden biri,

 • anti-enflamatuar,
 • lokal anestezi,
 • antiseptik,
 • antifungal etki.

Tantoum Verde Forte

Bir öncekinden bu sprey, aktif maddenin konsantrasyonunun iki katı kadar farklıdır, böylece günde sadece 2-4 kez kullanılabilir, böylece bir seferde 2-4 sprey kullanılabilir. Tantum Verde Fort, boğazda belirgin bir inflamasyona sahip olan hastalar için ve ayrıca bazı nedenlerle boğazını sık sık sulamayabilenler için mükemmel bir seçenektir.

Antiseptik ile spreyler

Miramistin

Oldukça etkili bir çoğu patojenler, virüsler ve mantarlar yok eden bir eylem geniş spektrumlu antiseptik popüler. Kısıtlama olmaksızın, tüm yaş grupları için önerilir. Miramistin alerjik reaksiyonlara ve lokal olarak tahriş edici etkilere neden olmaz. tat ve koku, ve mekanik atomizer varlığı yokluğu pediatrik uygulamada akut ve kronik tonsillit, larenjit, farenjit tedavisinde tercih edilen bir ilaç yapmak Miramistin.

Orasept

Fenol bazlı kiraz aromalı sprey. Bazı insanlar preparatta fenolün varlığından endişe edebilirler, çünkü sadece bakteriler üzerinde değil, insan vücudunda da toksik etkisi bilinmektedir. Bununla birlikte, bu sprey boğaz bozukluklarının tedavisinde kendini kanıtlamıştır ve 2 yaşından büyük çocuklar tarafından kullanım için onaylanmıştır. Oracept Rusya Federasyonu topraklarında kayıtlı değildir, Ukrayna ve diğer ülkelerde satın alınabilir.

Anti anjina

Klorheksidin ile boğaz tedavisi için sprey. Tetrakain - anestezi bileşeni nedeniyle yutulduğunda ağız boşluğundaki mikropları yok eden ve ağrı ve yanmayı ortadan kaldıran 10 yaşından büyük yetişkinler ve çocuklar için evrensel bir araçtır. Çeşitli etiyolojilerdeki boğaz hastalıklarının semptomatik tedavisinde önerilmektedir.

Geksasprey

Boğazdan iyi bir Fransız spreyi. İlacın antimikrobiyal etkisi, patojenik mikroorganizmaların hücrelerinin içine sokulduğunda, ölümüne neden olan, beklotimolün varlığından kaynaklanır. Stafilokok, streptokok, pnömokok ve diğer enfeksiyonların tedavisi için uygundur. Bileşimin alkol içeriği ve aktif maddenin kan içerisine nüfuz etmesi nedeniyle, 6 yaşından küçük çocuklar için Hexaspres reçete edilmez. Bu aletin, boğaz için diğer spreylerle eşzamanlı olarak kullanılması arzu edilmediğine dikkat edilmelidir.

İyotlu spreyler

İyotun antiseptik özellikleri çok uzun zamandır bilinmektedir, etkisi altında, bakteriyel hücrelerin hızlı ölümü meydana gelir. İyotlu bu spreyler, boğazın çeşitli enflamatuar hastalıklarını tedavi etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır: ARVI'nın neden olduğu tüm anjina, farenjit, stomatit ve rahatsızlık türleri.

lugol

Birkaç yıldır başarıyla bademcik iltihabı ile tedavi edilen yaygın olarak bilinen ucuz bir ilaçtır. Lugol'deki iyot varlığı, yüksek antibakteriyel ve antifungal aktivitesini açıklar. Spreyde alkol yokluğu, 5 yaşına erişmiş çocuklara tedavi edilmesine izin verir.

Joksun ana bileşenleri povidon-iyot ve allantoindir. Sprey iltihaplı bademciklere çarptığında, ilacın antiseptik etkisini belirleyen moleküler iyot aktif olarak serbest bırakılır. Allantoinin ana işlevi iyotun etkisini arttırmaktır. Ancak buna ek olarak, yumuşatıcı özellikleri, iltihabı hafifletme ve hasar görmüş dokuyu iyileştirme yeteneği bilinir.

Ayrıca, bu ilaçlar diğer antiseptik ajanlarla birlikte, ayrıca tiroid bezi hastalıkları, özellikle hipertiroidizm ile birlikte kullanılamaz.

Deniz suyu bazlı spreyler

Bu ilaçlar çoğunlukla, diğer ilaçları uygulamadan önce de dahil olmak üzere, boğazın mukoza zarını temizlemek için hijyenik amaçlar için kullanılır.

Aqua Maris

Bu sprey,% 100 Adriyatik Denizi'nden gelen steril sudan oluşmaktadır. Hipertonik deniz suyu çözeltisi, mukoza boğazının çeşitli bakterilere ve virüslere karşı direncini artıran ve yerel bağışıklığı arttıran sadece doğal tuzlar ve mikro elementler içerir.

Aqua Maris, boğazı plak ve patojen mikrofloradan arındırmak, ayrıca mukozayı korumak ve tahrişi gidermek için iyileştirici ve önleyici bir amaç ile kullanılır. İlaç bademcik iltihabı, farenjit, larenjit için diğer maddeler ile birlikte, boğazda bir kuruluk hissi ile belirtilir. 1 yaşından küçük ve hamile olan çocuklardan korkmadan reçete edilebilir.

Akvalor

Deniz suyuna dayanan bir başka sprey, aloe ve papatya özleri ile zenginleştirilmiştir. Ozmotik basınç farkı nedeniyle, Akvalor boğazın akut ve kronik hastalıklarında doku şişmesini giderir. 6 aydan itibaren yetişkinlerde ve yeni yürümeye başlayan çocuklarda nemlendirmeyi, iltihabı hafifletmeyi ve mukozayı iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

Sprey, Aqualor ile yıkandıktan sonra kullanılan diğer ilaçların terapötik etkinliğini arttırır ve solunum yolu hastalıklarının süresini önemli ölçüde azaltır.

Çocuklar İçin En İyi Boğaz Spreyi

Solunumunu kontrol edemeyen küçük çocuklar için aerosol formundaki dozaj formları önerilmez. Çoğu zaman kısıtlama 3 yıla kadar uzar. Çocuğun solunum organları üzerinde ilacın güçlü bir jetinin girmesi, bronkospazm veya laringospazmaya yol açabilir ve boğulmaya yol açabilir, bu yüzden spreyleri mekanik bir spreyle seçmek daha iyidir.

oktenisept

Ek olarak antiviral Alman spreyi, ayrıca iyi bir antibakteriyel ve antifungal aktiviteye sahiptir. Hiçbir yaş kısıtlaması yoktur, şişe çocuklar için bir sprey kullanırken çok uygun bir mekanik sprey ile donatılmıştır. Boğazın karmaşık tedavisinde Octenisept, iyot içeren ilaçlar ile birlikte kullanılamaz.

Otlar üzerinde spreyler

panavir

Nightshade tüplü sürgünlerinden yapılan nispeten yeni bir ilaç. Diğer spreylerden Panavir inlay, özellikle herpes simplex virüsü ile virüslerle mücadelede yüksek verimliliğiyle avantajlıdır. Her şeyden önce, mukus boğazının herpetik lezyonları için reçete edilir. Soğuk algınlığında, virüslerin hücrelere girmesini önlediği için Panavir spreyi önleyici amaçlar için kullanılabilir.

İlaç ayrıca bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir ve bir immüno-uyarıcıdır, yani kendi interferon üretimini uyararak vücudun çeşitli enfeksiyonlara karşı direncini arttırabilir. Soğuk algınlığı tedavisi için bir koruyucu veya yardımcı olarak, Panavir, 1 yaşından büyük çocuklara cesurca reçete edilir.

Chlorophyllipt

Bitkisel kökenli bir antimikrobiyal sprey, ana bileşeni okaliptüs yaprakları özüdür. Bakterisit ve bakteriostatik etki hlorofilliptom özellikle bunlara antibiyotiğe dirençli suşlar dahil, stafilokoklar göre belirgin gösterdi.

Kombine Spreyler

Ingalipt

Bileşiminde bulunan çözünür sülfonamid nedeniyle, antimikrobiyal bir etkiye sahip olan ucuz birleşik ajan. Nane yağı, okaliptüs yağı ve timol hızla rahatsız edici hisleri ortadan kaldırır ve aynı zamanda antifungal ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.

Ingalipt az kontrendikasyonları var, ama sülfonamidler plasentadan geçebilmekte sağlama eğiliminde oldukları hamile kadınlara uygulanan ve malformasyonlar yol açabilir fetusun, kanında bulunamaz. Hemşirelik anneler de sprey, bu bebeklerde sarılığa neden olabilir anne sütüne penetrasyonu kontrendike. Üç yaşın altındaki çocuklar sadece bir doktor tavsiyesi üzerine Ingalipt reçete edilir.

kameton

Karmaşık bir bileşime sahip başka bir antiseptik ilaç. Kamerton ve levomentola mevcudiyetinden dolayı Kamerun kolay bir distraksiyon ve lokal anestezik (soğutma) etkisi vardır. Klorobütanol nedeniyle inflamasyonu giderir ve orta derecede antiseptik etkiye sahiptir.

Camleton, 5 yıldan başlayarak yetişkin ve çocuklarda KBB organlarının enfeksiyonları için kullanılır. Hamileler için ilacın güvenliği ile ilgili veriler mevcut değildir. Bununla birlikte, kan bileşeni zerrecikler halinde düşük absorbe etmek emziren kadınlar kullanılabilir. spreylerken, kontrol fazı, "soluma" ve "soluma" sprey için gerekli değildir, ancak rinit tedavisi için kullanılırsa, burun spreyi, "soluma" sahnede oynanır.

Proposol

Propolis, güçlü antiseptik ve antimikrobiyal özelliklere sahip bir arı ürünü olan Propolis'e dayanmaktadır. Kompozisyon ayrıca, mukoza zarını mükemmel bir şekilde nemlendiren, yumuşatan ve kaplayan gliserin içerir. ENT-uygulamada Propofolum farenjit, bademcik iltihabı ve diş etlerinin iltihabı için reçete edilir.

Preparatta etil alkolün varlığı, atrofik farenjitde kullanımını istenmeyen hale getirmektedir. Arıcılık ürünleri, hamile kadınlar ve 12 yaşın altındaki çocukların hoşgörüsüzlüğünden yakınan kişiler bu spreyi kullanmamalıdır.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Bir çocuğun anjina ile sıcaklığı ne kadardır?

Boğaz ağrısı sırasında yüksek sıcaklık genellikle ebeveynleri tam kafa karışıklığına neden olur. Çocuğun durumunu iyileştirmek sadece ilaç yardımı ile değil.

Geleneksel tıp kullanımı ile anjin tedavisi yöntemleri

Angina'yı halk yöntemleriyle tedavi etmenin çeşitli yolları vardır.En iyi sonuç için, tedaviye başlamadan önce bir doktora danışın.Eğer antibakteriyel bir yol restoratif araç ve durulamalarla birlikte reçete edilirse, önerilerine uyulmalıdır.