Loading

Kategori Cızırtılı

Boğazda Staphylococcus aureus'un semptomları ve tedavisi nasıldır?

Boğazdaki Staphylococcus aureus (aureus) çoğu insanda kesinlikle normaldir.Bu bakteri hakkında konuştuğumuzda, standart bir Staphylococcus aureus normu olduğunu anlamalıyız.

Cızırtılı

Devamını Oku

Antibiyotik olmaksızın quinsy tedavisi mümkün mü?

Angina veya akut tonsillit yaygın bulaşıcı bir hastalıktır. Ana belirtiler mukoza boğazının iltihaplanması, bademcikler üzerindeki pürülan çökeltiler, ateş, genel halsizlik ve iyi oluşun bozulmasıdır.

Cızırtılı

Devamını Oku

Çocuklara klorheksidin verilebilir mi?

Klorheksidin oldukça yaygın bir antiseptik ve antibakteriyel maddeler, genel olarak diş hekimliği, cerrahi ve KBB uygulamada kullanılmaktadır. Ama çocuğun tedavisi için reçete edildiğinde, ebeveynler her zaman çocuklarına bu araç bebekler için tehlikeli olduğu nasıl ve ne zaman çocuklukta klorheksidin uygulamak ve ister bir ilaç vermek edip ilgileniyor.

Cızırtılı

Devamını Oku

Adenoidler - halk ilaçları ile tedavi, yemek tarifleri

Adenoidler, bir tür tümördür, nazal pasajın arkasındaki nazofarenks kemerinde bulunan lenfoid dokuda bir artıştır.Tümörün boyutu, boğaz ve orta kulağı birbirine bağlayan Östaki borusunun ağzını tamamen kapatacak kadar arttırılabilir.

Cızırtılı

Devamını Oku

Evde pürülan anjinin tedavisi ne kadar doğru ve daha iyidir?

Purulent boğaz ağrısı, pürülan bakterilerin etkisi altında ortaya çıkan ve tehlikeli komplikasyonların gelişmesine neden olabilecek en yaygın bulaşıcı hastalıklardan biri olarak kabul edilir.

Cızırtılı

Devamını Oku

Larenjit, farenjit, tracheitis ve sinüzit ile nebulizer ile inhalasyon için hazırlıklar

Tracheitis ile inhalasyonun modern görünümlerine göre - bu, larinksin en az yan etkileri olan akciğer iltihabi formlarının lokal tedavisinin en iyi yoludur.

Cızırtılı

Devamını Oku

Angina: yetişkinler ve çocuklar için önleme

Angina (bademcik iltihabı) - çok hızlı gelişen bulaşıcı ENT hastalığı. Streptokok, pnömokok, maya benzeri mantarlara neden olur ve bunun sonucunda bademcik iltihabı ve mukus orofarenks başlar.

Cızırtılı

Devamını Oku

Çocuklarda ve yetişkinlerde alerjik larenjit

Güçlü bir laringeal ödem ile karakterize olan boğaz hastalığı, birçok kişiye aşinadır. Çoğu zaman boğazda bir enflamatuar süreç ile ilişkilidir. Klinik çalışmalarda gösterildiği gibi, patojenik mikroorganizmalar hastalığın gelişimi için her zaman sorumlu değildir.

Cızırtılı

Devamını Oku

Evde bademciklerden pus sıkmak nasıl?

Bademcikler üzerinde apse görünümü - özellikle çocuklukta oldukça yaygın bir fenomen. Pürülan oluşumlar, kendiliğinden veya başka bir hastalığa karşı ortaya çıkabilecek azalmış bağışıklık ve bakteriyel enfeksiyon ile ilişkilidir.

Cızırtılı

Devamını Oku

Ilaç rinit tedavisi

Doctor Madde doktor tarafından kontrol edilirİlaç riniti, damlalara bağımlılık ile kışkırtan karmaşık bir hastalıktır. Kalıcı burun tıkanıklığı ihlali ile karakterize edilirken, hasta balgam sıklığı, yanma ve kaşıntı hakkında şikayette bulunabilir.

Cızırtılı

Devamını Oku

Ilk doktor

38 ° C sıcaklıktaAngina enfeksiyöz bir hastalıktır (çoğu durumda) ve hemen hemen her zaman vücut sıcaklığındaki artışa yüksek seviyelerde (38-39 ° C) eşlik eder. Genellikle anjina sıcaklığı, meydana boşluklar bademcikler pürülan içeriğinin varlığı yükseldiğinde da laküner ve foliküler bademcik iltihabı, ve benzeri gibi hastalıkların bu tür formların en ciddi biçimi - abse anjin.

Cızırtılı

Devamını Oku

Boğazdan mukus nasıl kaldırılır

Boğazdaki balgam, nazofarenks ve trakeobronşiyal ağacın mukoza zarları tarafından üretilen viskoz bir maddedir.Makalenin içeriğisiliyer epitelde bulunan enflamasyon KBB goblet hücrelerinin durumunda, patojenik ajanların geliştirilmesi için ideal bir alt-tabaka olup salgılaması, fazla miktarda, vücuttan başlar.

Cızırtılı

Devamını Oku

Klorheksidin: Gargara için kullanım talimatları.

Bakteriler ve mantarların neden olduğu iltihaplı süreçlerle boğaz ve ağrının durulanması için klorheksidin en etkili ve ucuz araçlardan biridir.Bu iki özellik, ilacı tüm popülasyon grupları arasında popüler hale getirmektedir.

Cızırtılı

Devamını Oku

Anjin içinde Amoksisilin nasıl alınır?

Amoksisilin, hem yetişkin hem de çocuklarda, hem kataral hem de pürülan anjinin doğrudan tedavisinde ana antibiyotik olarak kabul edilir. Bu, tablet formunda mevcut olan bir penisilin preparatıdır:

Cızırtılı

Devamını Oku

Çocuklarda pürülan boğaz ağrısı nedenleri, belirtileri ve tedavisi

Farklı yaştaki çocuklarda pürülan bademcik iltihabı (tonsillit) KBB doktoru ve çocuk hekiminin pratiğinde en sık görülen hastalıklardan biridir.

Cızırtılı

Devamını Oku

Rotocanus ile gargara nasıl yapılır: talimatlar ve yorumlar

Rotokan, tıbbi doğal hammaddelerden yapılmış, zamanla test edilmiş bir ilaçtır. Kullanım talimatlarına göre, bir hidroalkolik özüdür: 1 litre etil alkol - 250 gram calendula çiçeği, 500 gram papatya çiçeği, 250 gram civanperçemi otu.

Cızırtılı

Devamını Oku