Loading

Kategori Cızırtılı

Anne sütü annesinde

Emzirme döneminde anne ve çocuk için herhangi bir hastalık tehlikelidir. Emziren anjin çok sıkıntı verir ve çoğu zaman yeterlidir. Tedavisi için, annenin çocuğun vücudunun oluşumuna hızlı bir şekilde zarar vermesine ve zarar vermesine yardımcı olacak güvenli ilaçları kullanmasına izin verilir.

Cızırtılı

Devamını Oku

Bezlerin çıkarılmasıyla ilgili mitleri yaydık

Tonsillektomi, palatine bademciklerin tamamen veya kısmen çıkarılmasından oluşan kronik bademcik iltihabını tedavi etmenin cerrahi bir yoludur. Eski Yunan Herkül ya da Odysseus'tan daha kötü olan efsaneleri elde etmek için defalarca değiştirilmiş ve yönetilen bir geçmişe sahiptir.

Cızırtılı

Devamını Oku

Öksürük kakao

Kakao ve çikolata ile öksürük tarifleriÇeşitli ilaçlar kadar iyi, öksürük, çikolata ve kakao gibi lezzetli ve sağlıklı yiyecekler tarafından yardımcı olur. Sadece hafif spastik ekshalasyonlarla değil, aynı zamanda uzun süreli bir fenomenle de savaşmanıza izin verir.

Cızırtılı

Devamını Oku

Boğazın durulanması için klorofililpt

Bir klorofililpt çözeltisi, genellikle boğaz ağrısı, farenjit, larenjit hastalığına yakalananlar için gargaraların vazgeçilmez doğal bir ilaçtır. Hazırlık okaliptüs yapılır, aktif madde yaprakların bir özüdür.

Cızırtılı

Devamını Oku

Çocuklarda ve yetişkinlerde ne kadar angina tedavi edilir?

En yaygın hastalıklardan biri boğaz ağrısıdır. Farklı yaş ve yetişkinlerde görülür. Angina, akut olan bulaşıcı alerjik bir hastalık olarak kabul edilir.

Cızırtılı

Devamını Oku

Staphylococcus bulaşıcıdır: stafilokok ile enfeksiyon hakkında

Birçoğu bu konuyla ilgileniyor. Staphylococcus bulaşıcı mıdır? Staphylococcus enfeksiyonu hakkında bu makaledeki her şeyi okuyun. Staphylococcus bakterileri havadaki damlacıklar veya hijyen kurallarına uyulmaması nedeniyle bulaşır.

Cızırtılı

Devamını Oku

Boğazın antibiyotiklerle tedavisi

Boğazda, üzüntü ve yanma hissi var, yutkunurken veya konuştuğunuzda acıyor, genel sağlık durumunuz kötüleşiyor - bütün bunlar mukus boğazında çalışan bir iltihaplanma sürecinin işaretleri.

Cızırtılı

Devamını Oku

Larenjit nasıl tedavi edilir: geleneksel ve geleneksel tıp yöntemlerine yardımcı olmak


larenjit Larinksin iltihaplanması. Bir alerjik reaksiyon meydana geldiğinde ve bağımsız bir hastalık olduğunda, bir viral enfeksiyonun bir sonucu olarak ortaya çıkabilir.

Cızırtılı

Devamını Oku

Lacunar angina - yetişkinlerde semptomlar ve tedavi

Lacunar anjinası, bademciklerin kıvrımları, yani bademciklerin kıvrımları ile karakterize edilen akut bademcik iltihabıdır. Hastalığın bu formu foliküler anjinadan daha şiddetlidir.

Cızırtılı

Devamını Oku

Yedikten sonra boğazda koma hissi

Yutma eylemi sırasında ortaya çıkan rahatsızlık hissi, bireysel organ ve sistemlerin işleyişindeki başarısızlıkların varlığına işaret etmektedir. Yedikten sonra boğazda yumru, yanma, basınç, ağrı ve boğulma ile birlikte olabilir.

Cızırtılı

Devamını Oku

Viral boğaz hastalıklarının tedavisi

Viral enfeksiyon, boğazda ağrının ortaya çıkmasının başlıca nedenlerinden biridir. Boğazın viral hastalıkları, ilk sırada - streptokokal anjinadan bakteriyelden ayrılmalıdır.

Cızırtılı

Devamını Oku

Evde çocuklarda angina nasıl tedavi edilir

Çocuk boğaz ağrısı şikayet ediyor mu? Yutması ve boğazının kırmızı olması zor mu? Bunun nedeni anjina veya akut tonsillit olabilir.Bu belirtilere ek olarak, bebeğin genel durumu kötüleşir, zayıflık ortaya çıkar, sıcaklık artar.

Cızırtılı

Devamını Oku

Papatya ile boğazını çalkalayın

Gargara için papatya infüzyonları uzun bir süredir kullanılmaktadır. Soğuk algınlığı ve bulaşıcı hastalıkların tedavisi, mütevazi bir bitkinin aşağıdaki özelliklerine dayanmaktadır:

Cızırtılı

Devamını Oku

Emzirme döneminde angina tedavisi

Angina (tonsillit) KBB organlarının hastalıklarını ifade eder. Hızlı ilerleyen ve ciddi komplikasyonlara neden olan bademcik bölgesinde inflamatuar sürecin hızlı gelişiminden oluşur.

Cızırtılı

Devamını Oku

Çocuklarda Angina

Çocuklarda Angina - farenks lenfoid doku (genellikle palatine) şu enfeksiyon hastalıkları alerjik karakter giyen çocuk bademciklerinden akut enflamasyon. Anjin bademcikler üzerinde yüksek ateş, zehirlenme şiddetli belirtileri, yutkunma ağrı, submandibuler ve servikal lenf nodları artış, irinli plak olan çocuklarda görülür.

Cızırtılı

Devamını Oku

Farenjit tabletleri listesi

Farenjit, faringeal mukoza akut veya kronik inflamatuar bir süreçtir. Farenjit, boğazda terleme, rahatsızlık ve ağrı ile kendini gösterir.Farenjit lenfoid doku ve faringeal mukozanın iltihaplanmasıdır.

Cızırtılı

Devamını Oku