Loading

Ilk doktor

Angina, hem çocukların hem de yetişkinlerin maruz kaldığı, dünyadaki en yaygın hastalıklardan biridir.

Bu hastalık bademciklerde ortaya çıkan enflamatuar süreçler olarak kendini gösterir: lingual, farengeal, larinks.

Hastalığın tedavisi için zamanında alınmayan önlemler, iç organ ve sistem komplikasyonlarının gelişmesine yol açmaktadır.

Komplikasyonlarla karşılaşmamak için, anjinin evde nasıl hızlı ve etkili bir şekilde tedavi edileceğini bilmelidir. Angina başka bir adı var - akut tonsillit.

Anjina'nın nedensel ajanları virüslerin yanı sıra sekonder ateş, difteri, kızamık, sifiliz gibi hastalıkların sekonder bulgularıdır.

Boğaz ağrısı nedenleri:

 • Havadaki damlacıklar yoluyla bulaşıcı enfeksiyon.
 • Çevrenin keskin sıcaklık düşüşü.
 • Vücudun yerel ve genel hipotermisi.
 • Nemli ortamda uzun süre kal.
 • Şiddetli yorgunluk, uygunsuz beslenme, kötü yaşam koşulları arka planı gelişebilir.

Ateşli, bademciklerde genişleyen, beyazımsı kaplamalı ve yutma güçlüğü olan bir hastalık vardır.

Evde anjina tedavisi, hastaya yatak istirahati, fiziksel olarak herhangi bir efor sarf etmeden tamamen dinlenmesi ile başlar. Hastayı izole etmek ve böylece çevreyi bu hastalık ile enfekte etmemek istenir.

Evde bir boğaz ağrısı nasıl davranacağını karar ikinci önemli yönü - Bir içme rejimi vücutta nem dengesini bozar değildir: yüksek ateş ve vücudun hastalıklar için güçlü nem kaybeder ve susuz hale gelebilir. Bu nedenle, tüm vücut kaynaklarını desteklemek için sıcak ve bol içecek çok önemlidir.

Boğaz ağrısı tedavisi ile ilaçların etkili ve birkaç gün içinde hastalıktan kurtulabilirsiniz:

 • Sıcaklığı düşürmek için ateş düşürücüleri kullanın.
 • Enfeksiyondan bademcik temizlemek ve virüsleri öldürmek için, antiseptik ajanlar emilebilir tabletler, gargara, sprey çözeltileri şeklinde kullanılır.
 • Bakteriyel enfeksiyonların neden olduğu akut anjinada antibiyotikler kullanılır.
 • Viral anjina - antiviral ilaçlar.

Bilinen tüm yöntemleri, anjini ve çeşitli şekillerini evde nasıl tedavi edeceğinizi öğrenmek, hastalık türünden başlamalıdır:

 • Farinksin lenfadenoid halkasının etkilendiği primer.
 • Akut enfeksiyöz hastalıklarda ikincil bulgu - kızıl ateş, kızamık, vb.
 • Spesifik enfeksiyonlar (fungal angina) neden olur.

Ayrıca, hastalık bademciklerin yenilgisinin doğasında farklılık gösterebilir: farklı derecelerde şiddetli nekrotik, kataral, foliküler, lacunar.

Angina en yaygın tedavi yöntemleri arasında en yaygın - şifalı bitkiler, sağlıklı gıdaların kullanılmasıdır. Herkes çocukluk döneminde bal, limon, papatya suyu, ahududu yaprağı ve kuş üzümü ile sıcak çay ile nasıl tedavi edildiğini mükemmel bir şekilde hatırlar. Etkili ve limon, sarımsak, aloe, turp, zencefil - hastalıktan kurtulmaya yardımcı olan birçok biyolojik olarak aktif madde içerir.

Sıklıkla kullanılır ve haşlanmış patateslerden buharın solunması gibi boğazın tedavisi için bir yöntem kullanılır, böylece enfeksiyon bastırılır, bademcikler enfeksiyondan arındırılır.

Bal ile ılık süt, boğazın durumunu hızlı bir şekilde iyileştirmeye ve yutma zorluğundan kurtulacaktır. Bal, zararlı mikropları önlemeye yardımcı olur, toksinlerin vücudunu temizler, kan dolaşımını artırır, tahrişleri hafifletir ve mukoza zarlarını yumuşatır.

Herhangi bir turunçgil meyve, çok sayıda besin, amino asit, vitamin ve esansiyel yağlar algılar, bu da hastalığın semptomlarından hızlı bir şekilde kurtulur.

Etkili ve soğanlar, sarımsak.

Bu ürünlerden birini küçük bir rende sıkar ve balla karıştırırsanız, çok hızlı, yutmanız gereken çok lezzetli ve kullanışlı bir madde alırsınız.

Bu kombinasyon sayesinde bağışıklık seviyesini arttırabilir, kan dolaşımını hızlandırabilir, bademciklerin plaktan ve toksik ürünlerin bakteriyel aktivitesinden arındırılmasını sağlayabilirsiniz.

Pişirilmiş patateslerden gelen buharın solunması ayrıca bademciklerin durumunu iyileştirir ve zararlı mikroorganizmaların gelişmesini engeller, iltihaplanmayı azaltır.

Gargara çeşitli ürünler ve çözümler ile durulanabilir. En basit ve en etkili yollardan biri eşit oranlarda tuz ve soda (1 çay kaşığı) karıştırın, 4 damla iyot bırakın. İyot alerjiniz yoksa, bu boğaz terapisini kullanabilirsiniz.

Herhangi bir enfeksiyonu öldüren besin maddesi kütlesinin de boğaz ağrısı semptomlarından hızlı bir şekilde kurtulmasına yardımcı olacak kuvvetli çay.

Elma sirkesi doğal bir antiseptiktir ve 1 çorba kaşığı çözülür. bir bardak su içinde, bu boğaz her 3 ila 4 saatte bir durulayın.

Boğazların önlenmesi için önleyici bir önlem olarak, bağışıklık seviyesini izlemek, düzenli olarak bu gıdaları (sebze, meyve, çilek, bitkisel şifalı otlar) yiyerek vücudun koruyucu işlevlerini güçlendirmeye katkıda bulunmak gerekir.

Anjinada doksisiklin ve ilacın hastalığın terapötik etkisi

Anginadaki doksisiklin, enfeksiyöz bir hastalığın gelişimine neden olan enfeksiyonu etkin bir şekilde mücadeleye yardımcı olur.

Bu geniş spektrumlu antibiyotik, bakterilerin gelişmesini engelleyen çok aktif bir özelliğe sahiptir.

İlaç ağızdan alınır ve yedikten sonra bol su ile yıkanır. Dozaj, hastalığa bağlı olarak doktor tarafından hesaplanır.

Anjina tedavisi için bir kez alabileceğiniz ilk 200 mg'lık günlük doz verilir veya ikiye bölünmüş dozlarda dağıtabilirsiniz.

Takip eden günlerde, günde bir kez 100 mg ilaç alınır. Anjina tedavisinin seyri 7 ila 10 gündür.

İlacın kontrendikasyonları tetrasiklinler ve doksisiklin, gebelik ve emzirme dönemi, çocukların yaşı (9 yaşın altında) bireysel intoleransıdır.

Doksisiklin sadece angina tedavisinde değil, aynı zamanda sinüzit, pnömoni ve diğer bulaşıcı hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır - otitis, plörezi.

Anjinada sefazolin - hastalığın tedavisi için etkili bir antibiyotik

Antibiyotik Cefazolin ayrıca anjina tedavisinde, özellikle - pürülan formda kullanılır.

Anjin içinde sefazolin, tabletler şeklinde, kas içi ve damar içi uygulama için enjeksiyonlar şeklinde kullanılabilir.

Tabletler, enjeksiyonlara yönelik çözümlerden çok daha yavaş davranırlar, bu nedenle doktor, çoğunlukla hem çocuklar hem de yetişkinler için enjeksiyonları atar.

İlacın dozu doktorunuz tarafından belirlenir, böylece yan etkiler meydana gelmez ve ilacın etkinliği mümkün olduğunca yüksektir.

Sefazolin, anjinadaki herhangi bir toz antibiyotik gibi, özel solüsyonlarla seyreltilir. Çoğu zaman - bu bir novocaindir.

İlaç intravenöz veya intramüsküler olarak uygulanır. İntravenöz uygulama ile ilaç, novokain (10 ml) ile seyreltilir. Prosedür 3 veya 5 dakika boyunca yavaş olmalıdır. İlacın reçete ile damlatılması halinde, 100 veya 250 ml sodyum klorür (ilacın 0.5 veya 1 gramı) halinde üretilir. Prosedür 30 dakika kadar sürmelidir.

Kas içi kılavuzla, toz 5 ml sodyum klorür içinde seyreltilir ve kas içine enjekte edilir.

Yetişkin hastalar için doz günde 1 ila 4 g arasındadır.

1 aylık çocuklar için, doz günde 20 ila 50 mg / kg, 3 ila 4 defadır.

Antibakteriyel ilaç, hamilelik ve emzirme döneminde 1 aya kadar çocukluk döneminde akut böbrek hastalığında kontrendikedir.

Sefazolin ile durulama

Anjin çeşitleri ve nasıl tedavi edilir?

deneyimlere, steroidal olmayan anti-anjin kullanımı, hassasiyet giderici ve anti-alerjik ajanlar (salisilatlar, pirazolon türevleri, protivogistaminnye preparatları) olarak komplikasyonlar ve istenmeyen sonuçlar hastalık gelişimini engellemez birincil hastalık sürecinde önemli bir olumlu etkiye sahip değildir. Bunun nedeni, belli bir anti-enflamatuar ve anjin tedavisi genellikle ortalama terapötik dozları gerçekleştirilir ve nispeten kısa bir süre devam ederken etkisi salisil-ing ve pirazolon'u desensitize, sonra yeteri kadar yüksek dozlarda uzun süreli kullanımı ortaya çıkar. Hastalık biyojenik aminlerin hiper eşlik değildir, çünkü bir temel etkisi antihistaminik maddeler (difenhidramin, suprastin ve diğ.) Anjin gösterilmemiştir. Bununla birlikte, dimedrol ve suprastinin sedatif, lokal anestetik ve ayrıca anti-enflamatuar etkiye sahip olduğuna dikkat edilmelidir. Bu nedenle, birkaç vakada atanmaları, boğazdaki ağrıyı azaltır ve bademciklerde enflamatuar sürecin daha hızlı bir şekilde çözülmesini sağlar.

Güvenilmez bir tıbbi makale. Boğaz ağrısı asla kendi kendine geçmez. Kendi başına geçerse, ARVI idi. Angina her zaman sadece doktor reçetesine göre sadece antibiyotiklerle tedavi edilir.
Burada yazılan bir sürü saçmalık var, ama sorun değil, lahana uygulayan kimsenin acı çekmemesi, başvurması. Önemli olan: ÇOCUKLAR ASPIRIN VE ANALGIN VEREMEMEZ. YAPMAYIN! Kendini ye. ÇOCUKLAR ALKOL, VODKA, VINSUS, vb. HERHANGİ BİR KOMPRESE VE HATA YAPMAYABİLİR. Kendine yap, çocuklar yapmaz.

Pshikalki her zaman kötü değildir. Bioparox boğazdaki problemleri önlemeye gerçekten yardımcı olur. O ve sadece boğazdan değil, aynı zamanda burunları da sulanabiliyorlar, orada iki tane meme var - boğaz ve burun için. Ama ilk belirtileri kullanması gereken ana şey, o zaman tam bir anjina veya boğaz iltihabı ile ilgili başka problemler olmayacaktır. Ben her halükarda yardımcı olurum. Ama bana dürüstçe yapmak için çok tembel, durulama yapmak daha kolay).

Cefazolin - yetişkinlerde, çocuklarda ve hamilelikte anjina, sepsis ve diğer enfeksiyonların tedavisi için kullanım, değerlendirme, analoglar ve salım formları (enjeksiyonlardaki enjeksiyonlar) talimatları. Çözüm dilüsyonu

Bu makalede, ilacı kullanma talimatlarını okuyabilirsiniz. sefazolin. Bu ilacın tüketicileri - Cefazolin 'in kullanımı konusunda uzman doktorların görüşlerinin yanı sıra siteye gelen ziyaretçilerin değerlendirmeleri de vardır. Büyük bir istek, ilaca ilişkin geri bildirimlerini aktif olarak eklemektir: İlaç, hastalığın ortadan kaldırılmasına yardım etmemiştir veya yardımcı olmamıştır; bu durum, muhtemelen, ek açıklamadaki üretici tarafından bildirilmeyen, komplikasyonlar ve yan etkiler gözlemlenmiştir. Mevcut yapısal analogların varlığında Sefazolin analogları. Gebelik ve emzirme döneminde olduğu gibi yetişkinlerde, çocuklarda anjina, sepsis ve diğer enfeksiyonların tedavisi için kullanın.

sefazolin - 1 kuşak sefalosporin antibiyotik. Bakterisidaldır.

Geniş bir antimikrobiyal etki spektrumuna sahiptir. Hem gram-pozitif hem de gram-negatif mikroorganizmalara karşı aktiftir. Spirochaetaceae ve Leptospiraceae'ye karşı da aktiftir.

İlaç, P. aeruginosa'ya, Proteus spp., M. tuberculosis, anaerobik mikroorganizmaların indolpositif suşlarına karşı etkili değildir.

Farmakokinetik

Yutulması imha edildiğinde. (Eklem, CAS, karın, böbrek ve idrar yolu, orta kulak, plasenta, solunum yolu, deri ve yumuşak doku da dahil olmak üzere), organ ve dokuların içine. safra kesesi ve safra dokularına safra yolları konsantrasyonunun normal fonksiyonu olan hastalarda plazmada önemli ölçüde daha yüksektir. safra safra engel konsantrasyonu plazmada önemli ölçüde daha azdır. Karaciğerde metabolize olur. % 70-95 - 24 saat sonra% 60-90, - ilk 6 içinde değişmemiş olarak böbrekler tarafından atılır.

tanıklık

İlaç duyarlı patojenlerin neden olduğu enfeksiyöz inflamatuar hastalıklar:

 • sepsis;
 • peritonit;
 • endokardit;
 • solunum yolu enfeksiyonları;
 • sifiliz ve gonore dahil olmak üzere idrar yolu enfeksiyonları;
 • kemiklerin ve eklemlerin enfeksiyöz lezyonları.

Postoperatif komplikasyonların önlenmesi.

Serbest bırakma formları

İntravenöz ve intramüsküler enjeksiyon için solüsyonun hazırlanması için toz (enjeksiyon için ampullerde enjeksiyonlar).

Kullanım ve dozaj talimatları

Intramüsküler, intravenöz (struino ve damlama (bir damlalık olarak)). Yetişkinler için ortalama günlük alım miktarı 0.25-1 g'dır; uygulama sıklığı günde 2-4 kezdir. Maksimum günlük doz 6 g'dır (nadir durumlarda - 12 g). Ortalama tedavi süresi 7-10 gündür.

Ameliyat sonrası enfeksiyonun önlenmesi için - ameliyattan önce 1 g intravenöz olarak 0.5-1 saat, operasyon sırasında 0.5-1 g - ve operasyondan sonraki ilk 24 saatte her 8 saatte bir 0.5-1 g.

1 aylık ve daha büyük çocuklar - günde 25-50 mg / kg; Şiddetli enfeksiyonda, doz günde 100 mg / kg'a arttırılabilir. Yönetim çoğulluğu - günde 2-4 kez.

enjeksiyonlar ve infuzyonlar için olan çözeltiler hazırlanması: - su içeren enjeksiyon için 4 ml 0.5 g ürün, enjeksiyon için su, 2 ml içinde çözülmüş, 1 g (uygulama durumunda kullanılabilen enjeksiyon bölgesindeki ağrıyı azaltmak için novokain vnutrimyshechnoogo). Enjeksiyon sonra 3-5 dakika boyunca yavaş yavaş ilave edilir için in / bolus için sonuçta elde edilen çözelti, 5 ml su ile seyreltildi. In / damla hazırlanması 50-100 ml% 5 ya da% 10 dekstroz solüsyonu,% 0,9 sodyum klorid çözeltisi, Ringer çözeltisi,% 5 sodyum bikarbonat çözeltisi seyreltilmiş için.

Seyreltme sırasında, şişeler tamamen eriyene kadar kuvvetle çalkalanmalıdır.

Yan etkisi

 • kovanlar;
 • titreme;
 • ateş;
 • döküntü;
 • kaşıntı;
 • bronkospazm;
 • anjiyoödem;
 • anafilaktik şok;
 • mide bulantısı, kusma;
 • ishal veya kabızlık;
 • mide gazı;
 • karın ağrısı;
 • guatr;
 • stomatit;
 • glosit;
 • psödomembranöz enterokolit;
 • lökopeni, nötropeni, granülositopeni, trombositopeni, hemolitik anemi;
 • bozulmuş böbrek fonksiyonu (azotemi, kanda artmış üre düzeyleri, hiperreatinemiemi);
 • anal kaşıntı;
 • cinsel organların kaşınması;
 • flebit;
 • damarlar boyunca ağrı;
 • intramüsküler enjeksiyon alanında morbidite ve infiltrasyon;
 • süperenfeksiyon;
 • kandidiyazis.

Kontrendikasyonlar

 • gebelik;
 • laktasyon;
 • sefalosporin grubu preparatlarına ve diğer beta-laktam antibiyotiklere karşı aşırı duyarlılık.

Yeni doğmuş bebek atama.

Hamilelik ve emzirme döneminde uygulama

Hamilelik sırasında ilacı kontrendikedir. Gerekirse emzirme durdurulur.

Özel talimatlar

Penisiline karşı alerjik reaksiyon öyküsü olan hastalar sefalosporin antibiyotiğe karşı duyarlılığa artmış olabilir.

Dikkatle, ilaç mide-bağırsak hastalıkları olan hastalara (özellikle kolit ile) reçete edilir.

Sefazolin kullanıldığında, pozitif doğrudan ve dolaylı Coombs probları görünebilir.

Sefazolin ile idrarda glikoza karşı yanlış pozitif reaksiyon mümkündür.

Preterm bebeklerde ve hayatın ilk ayındaki çocuklarda ilacın güvenliği belirlenmemiştir.

İlaç Etkileşimleri

Antikoagülanlar ve diüretikler ile eşzamanlı alım önerilmemektedir.

Loop diüretikler ve tübüler sekresyonunu bloke eden ilaçlar plazmada sefazolin konsantrasyonunu arttırır.

Aminoglikozidler böbrek hasarı riskini artırır.

Aminoglikozidlerle farmasötik olarak uyumsuz (karşılıklı inaktivasyon). İntravenöz uygulama için bir çözelti hazırlamak için (jet veya damlama), lidokain kullanılamaz.

Ilacın Cefazolin analogları

Aktif madde için yapısal analoglar:

 • Antsef;
 • Zolin;
 • Intrazolin;
 • Ifizol;
 • Kefzol;
 • Lizolin;
 • Natsef;
 • Orizolin;
 • orpin;
 • Totatsef;
 • Tsezolin;
 • Sefazolin sodyum;
 • Sefazolin Sandoz;
 • Cefazolin Elfa;
 • Cefazolin "Biohemi";
 • Cefazolin-ICCO'nun;
 • Cefazolin-Verein;
 • Sefazolin sodyum tuzu;
 • Tsefamezin;
 • Tsefaprim;
 • Tsefezol;
 • Tsefoprid.

Dikenli bir yetişkin anjin için antibiyotik listesi

Doktor, hasta hapı alamadığı zaman anjina ile enjeksiyonları reçete eder: gastrointestinal sistem problemi, ilaca karşı alerjisi, hastalığın şiddetli formu, komplikasyonlar ortaya çıktı.

Hastalığın doğası, tedavi yöntemleri

Anjin (başka bir isim, - Akut bademcik iltihabı) yüksek vücut ısısı yükselir ve boğazda güçlü ağrılar (bu bademcik etkiler için) vardır, çünkü bunun, organizma patojenik bakterilerin genel zehirlenme kendini gösterir.

Hastalık, temel olarak streptokok ve stafilokoklardan, bazen virüslerden kaynaklanır. Patojeni farinksin dış yüzeyinden gelen bir smear ile tanımlayabilirsiniz, ancak tüm hastanelerde bu araştırma yöntemi uygulanmamaktadır. Daha sıklıkla doktorlar sadece geniş spektrumlu antibiyotikler reçete eder.

Farklı yaştaki insanlar anjina ile hastalanırlar, daha çok enfeksiyon soğuk mevsimde ortaya çıkar, hipotermi riski yüksek olduğunda ve taze meyve ve sebze eksikliğinden dolayı bağışıklık azalır.

"Ben resim çekmek zorunda kalırsam, enjeksiyonlardan korkmuyorum" ünlü ayet Dr. Komarovsky tarafından aktarılmaktadır. Neden enjeksiyon yapmanız gerekiyor, aşağıdaki videodan öğrenebilirsiniz.

Bu hastalığı tedavi etmek için, hem tabletler halinde hem de enjeksiyonlar halinde üretilen aynı ilaçlar reçete edilebilir. Daha sonra, anjina enjeksiyonlarının uygulanmasının artıları ve eksileri, tabletli ilaç formlarından farklı olduklarından farklı olarak düşünün. Ve ayrıca hangi durumlarda onları atamak uygun olur.

Dikmek ya da durmamak

Onların derecelendirilmesi, fiyat, aktif bileşen türü, kökeni, çocuklukta veya hamilelik sırasında uygulama olasılığı ile belirlenir.

Ayrıca, ilaçların uygulanması için enjeksiyon yöntemi oldukça fazladır. Bunlar şunları içerir:

 1. Aktif maddenin hızlı emilimi (emilimi). Enjeksiyonların kullanılmasıyla, ilaç vücudun dokularına daha hızlı dağıtılır, kan dolaşımına girer ve kan ve lenf ile birlikte iltihaplanma odağına ulaşır. Tabletler ayrıca enjeksiyonlara kıyasla daha düşük bir emilim derecesine sahiptir.
 2. Bazen boğazdaki ağrı, bir kişinin yutma hareketlerini gerçekleştirmesinin zor olduğu (pürülan oluşumlarla) çok güçlüdür. Bu nedenle, bu durumda enjeksiyonlar da kullanım için belirtilmiştir. Bu ayrıca, hastanın diğer semptomlarla birlikte kusma geçirdiği vakaları da içerir. Bir hapı yutarsa ​​bile, harekete geçecek zamanı olmayacak ve kusmukla çıkacak.
 3. Hastalık şiddetli bir şekilde ortaya çıkarsa, yüksek ateş veya pürülan bir sürecin yaygın yayılması nedeniyle karışıklık şeklinde komplikasyonlar ortaya çıkar, o zaman en kısa sürede enfeksiyonun kesilmesi gereklidir. Bu amaçla antibiyotiklerin intramüsküler enjeksiyon şeklinde kullanılması da daha iyidir.
 4. Hastanın antibiyotikleri oral yoldan alması yasak olan gastrointestinal kanal (akut formda gastrit, gastrik ülser vb.) Varsa, bunları enjeksiyon şeklinde atar.

Anjina için enjeksiyonları kullanmanın dezavantajları da mevcuttur:

 1. Enjeksiyon bazı özel beceri ve uygulama gerektirir. Ama bu eksi çok akrabadır, çünkü herkes enjeksiyon yapmayı öğrenebilir, bu daha fazla tartışılacaktır.
 2. Çocuklar genellikle iğnelerden korkarlar, bu nedenle bir çocuğa bir şans vermek bazen sorunludur.
 3. Kas içi enjeksiyon için bazı antibiyotik türleri ağrılıdır.
 4. Hijyen gereklilikleri gözlenmezse, bir iltihap ile ek bir enfeksiyon getirilebilir.

Enjeksiyon yönteminin avantajları hala dezavantajlardan daha ağır basmaktadır, çünkü hızlı bir iyileşme her zaman iğneleme korkusundan önce bir öncelik olacaktır.

Boğazında hangi ilaçları bıçaklayabilirim?

Anjinadan gelen çoğu antibakteriyel ilaç, tablet formunda ve enjeksiyon şeklinde hazırlanır - enjeksiyon için hazır sıvı veya toz, dilüsyon gerektirir.

Anjinadan en basit, en ucuz ve en etkili çekimler Cefazolin ve Bicillin'dir. Bu preparatların tablet formları yoktur, çünkü bunların özgüllükleri hızlı bir şekilde parçalanır ve sadece gastrointestinal kanalda absorbe edilecek zamana sahip değildir. Sefaleksin enjeksiyon veya oral uygulama için süspansiyonların hazırlanması için toz formunda bulunur.

sefazolin

Bu ilaç, sefalosporinlerin farmakolojik grubuna aittir ve bademcik iltihabına neden olan Gram-pozitif ve Gram-negatif bakterilerin çoğuna karşı etkilidir.

Anjina ile sefazolin intramüsküler veya intravenöz olarak verilir. Seyreltilmiş toz, salin, lidokain, novokain olabilir. Çözelti ileride kullanılmak üzere önceden hazırlanamaz, seyreltildikten hemen sonra tanıtılmalıdır. Doz, hastalığın seyrini ve hastanın yaşını dikkate alarak doktor tarafından belirlenir. Genellikle her 8-12 saatte 500 ila 1000 mg'lık bir doz reçete edilir. Komplike olmayan anjin tedavisinde standart tedavi 7 gündür.

Bu ilacın tedavisi için kontrendikasyonlar böbrek ve karaciğer yetmezliği, sefalosporinlere alerjik reaksiyonlar, hamilelik ve emzirme vardır. Pseudomembranöz enterokolit geçmişi olan kişilerde dikkatli kullanılmalıdır.

İlacın avantajları arasında düşük maliyet, yüksek verimlilik ve 1 aylık yaşamdan başlayarak çocuklukta uygulama olasılığı bulunmaktadır. Bir eksi bir salım şekli olarak düşünülebilir - ilaç seyreltilmelidir.

bitsillin

Penisilinler antibiyotik grubu, kullanımı için akut tonsillit doğrudan bir endikasyon. Angina biliilin intramüsküler yolla enjekte edilir, bir toz formunda Cefazolin gibi salınır. Seyreltmek için bir sodyum klorür çözeltisi, bir prokain çözeltisi veya steril su takip eder.

Doz, 0.6 milyon üniteden 1.2 milyona kadar değişecek ve hem yetişkinler hem de çocuklar için aynı olacaktır. Bir ay boyunca ilacı haftada bir kez enjekte etmeniz gerekiyor. Ana tedavi daha önce yapıldığı zaman, bikinilin anjin sonrası koruyucu bir ilaç olarak kullanılabilir. Bu amaçla, iki enjeksiyon için minimum dozu seçmeniz gerekir: her 2 haftada bir.

İlaç için kontrendikasyonlar biraz: bronşiyal astım ve bireysel hoşgörüsüzlük.

Hamilelik sırasında, sadece anne için yarar fetus için riskini aşarsa kabul sadece endikedir. Emzirirken ilacı almak yasaktır çünkü anne sütünün içine girebilir.

Bicillin ile non-steroid anti-inflamatuar ilaçların, özellikle Indometazin ile eşzamanlı kullanımı ile preparatların rekabeti mümkündür ve her ikisinin de çok hızlı bir şekilde çıkarılması mümkündür.

Bicillin, örneğin Nystatin veya Flukonazol (kadınlarda pamukçuk) ile antimikotik ilaçlarla kullanılması tavsiye edilir.

Bicillin, oral kontraseptiflerin etkisini azaltır, bu nedenle eş zamanlı kabul ile ek kontrasepsiyon yöntemleri kullanılmalıdır.

sefaleksin

Seyreltildiğinde intravenöz veya intramüsküler olarak uygulanabilen sefalosporin grubunun bir antibiyotiktir. Doz aşağıdaki gibi hesaplanır: her 6 saatte 250 ila 500 mg. 7 gün iki hafta tedavi süresi. Cephalexin yemeklerden bir saat önce bıçaklanmalıdır.

Sefaleksin birçok yan etkiye sahiptir. Bunlar arasında, alerjik reaksiyonlar, nörolojik semptomlar (baş ağrısı, baş dönmesi, konfüzyon, uykusuzluk, anksiyete, görsel ve işitsel halüsinasyonlar), ishal, kusma şeklinde gastrointestinal sistem bozuklukları çeşitli.

Hamilelik döneminde ve emzirme döneminde cefalexin'e izin verilmez. 6 aya kadar olan çocuklar için reçete edilmez.

Enjeksiyon nasıl doğru yapılır?

Evde bir yetişkinde anjina için antibiyotikler kas içine uygulanmalıdır.

Bu videoda hemşirelik temellerinin öğretmeni olan Olesya Martynyuk, doğru şekilde nasıl enjekte edileceğini anlatıyor.

İntravenöz olarak, denemelisiniz, çünkü özel beceri ve deneyim gerektirir.

Enjeksiyonlar, aşağıdaki algoritma ile gluteus kasında yapılır:

 1. Hijyen gereksinimleri. Ellerinizi bakterisidal sabunla yıkamanız ve istenen uygulama yerinin borik alkol veya iyotla (alerjisiz olarak) silinmesi gerekir. İğneyi bir şırınga ile temas ettirmeyin.
 2. Pozisyonu. Hasta, kasların maksimum gevşemesi için yüzüstü pozisyonda olmalıdır. Ayakta durma pozisyonuna sadece enjeksiyon yapılırsa izin verilir.
 3. Şırınganın hazırlanması. İğneyi paketin içinden çıkarmak gerekir. Ardından ampulü açın ve ilacı şırınganın içine çevirin. Havayı ondan serbest bırakın.
 4. Enjeksiyon yeri. Kalçanın 4 parçaya bölünmesi ve en üst çeyrekte enjeksiyon yapılması görsel olarak gereklidir. İlacın yavaş yavaş uygulanması gereklidir.
 5. Şırıngayı çıkarın ve enjeksiyon bölgesini antiseptik ile silin.

Ama her zaman birisi size bir enjeksiyon verebilir. Bir sonraki videonun yazarı olan Victoria, kendinize nasıl bir enjeksiyon yapacağınızı söyleyecektir ve hiç acı vermez.

Sefazolin ile durulama

Hoşgeldin! İki hafta önce 7 yaşından büyük bir çocuğun viral bir enfeksiyonu vardı (ısı yıkmak zordu). Sonra bir zinnat atadık. Şimdi tekrar 4 gün temperatua'ya 39. Boğazda şiddetli ağrı. Doktor, boğazın sefazolin ile durulanmasını (200 ml su başına 1 g) incelemiş ve reçete etmiştir. Tehlikeli mi? Ya bir çocuk yutarsa? Ayrıca kas içinden uygulanır. Hastanın yaşını yıkamaktan korkuyorum: 7 yıl

"Cefazolin ile durulama" konusunda bir doktora danışılması

 • 1 yazmak
  soruyu doktora
 • 2 Tıkla
  soru sor
 • 3 bekliyor
  postaya cevap ver

Tavsiyeni al. Sorunuzu aşağıdaki kutuya sorun ve size yardımcı olmaya çalışacağız.

Düşüncenizi bilmek bizim için önemlidir. Servisimiz hakkında geri bildirim bırakın

Sefalolin boğaz ağrısını önlemeye yardımcı olur mu?

Antibiyotikler, pürülan boğaz ağrısı için yeterli tedavinin temelidir. Doğru, bakteri doğası varsa. Diğer bakterilere göre daha sık görülen beta-hemolitik streptokoklarla baş etme patolojinin etken maddesidir, penisilin ve sefalosporin serilerinin antibakteriyel preparatları yeterlidir. Sefalosporinlerin avantajı, daha uzun bir atılım periyodudur. Bu özellik, penisilin antibiyotiklerle olduğu gibi ilacın 4-6 katı kas içi enjeksiyonunu reçete etmemeye izin verir. Sefalosporinlerin ana ve en yaygın temsilcisi olan sefazolin günde iki kez uygulanır.

Tabletler veya enjeksiyonlar - doktor seçimi

Sefazolin parenteral, intramüsküler veya intravenöz uygulama için kullanılır. Ilacın tabletli analogları da (sefaleksin, sefuroksim, vb), pürülan boğaz ağrısı tedavisi için reçete edilebilir, ancak uygulamalarının etkisi daha yavaştır.

Evet, pürülan bir ilacı bir yetişkin bile olsa, bir hapı yutmak zordur; Bu nedenle, akut tonsillit durumunda antibiyotik enjeksiyonu daha haklı.

Önemli! Ilacın dozları, sadece doktor tarafından atanan enjeksiyonların çokluğu!

Sadece bir uzman istenmeyen yan etki olasılığını sağlayabilir, dozu doğru bir şekilde hesaplayabilir ve cefazolin'in diğer ilaçlarla nasıl etkileştiğini hesaba katar.

Eczanede ne alınır?

Reçete olmadan sefazolin satın alamazsınız. Doktorun sizi kesinlikle atayacağını kesin olarak varsa bile. Bu nedenle eczaneye gitmeden önce doktora başvurunuz.

Reçete altında, eczacı size sadece ilacın kendisini değil aynı zamanda şırıngaları ve kuru maddeyi seyreltmek için bir araç verecektir. Genellikle bu amaçla% 0,5 -% 2 novokain solüsyonu kullanılır. Çocuklarda pürülan anjina olan bazı ebeveynler lidokain alırlar. Bu yanlış, çünkü Islah için lidokain kullanımı kalbin komplikasyonlarına neden olabilir.

Herhangi bir ilaç alırken, ilaçların son kullanma tarihlerine dikkat etmeyi unutmayın.

İlaç doğru bir şekilde nasıl uygulanır

Birçok anne kendi başına enjeksiyon yapmayı bilir. Fakat bu her zaman izin verilmez. Sefazolin sadece bir şişede düzgün seyrelmek için değil, aynı zamanda bir şırıngayı çevirmek için de önemlidir. Yetişkinler ve çocuklar için dozajlar büyük ölçüde değişir. Bu nedenle, hemşire enjeksiyon yaparsa daha iyidir.

Kas içi enjeksiyonlar, uzun bir iğne ile bir şırınga ile gerçekleştirilir. Yetişkinler için 5 veya 10 ml kapasiteli şırıngalar kullanılır, bebekler için 3 ml'lik bir şırınga yeterlidir. derialtı iğneler kullanılması kabul edilemez t. belirleyin. deri altı yağ tıp girerse, sadece tedavi edici bir etkisi yoktur, gidermezse, aynı zamanda infiltratif komplikasyonlara neden olabilir.

Seyreltilmiş ürünü saklamayın. Buzdolabına koyduğunuz şişe bile 12 saat sonra iyileşme özelliklerini kaybedecek.

Önemli! Sefazolin uygulamadan hemen önce seyreltilir. Flakondaki çözelti tamamen şeffaf olmalıdır.

Özellikle şiddetli pürülan tonsillit vakalarında, sefazolin intravenöz olarak verilebilir. Bu tür tedavi yöntemleri sabittir, intravenöz infüzyonlar evde yapılmamalıdır.

Okuma talimatı

Sefazolin kullanımı için talimatlar her pakette. Bu doktor için bir bütün olarak tasarlanmıştır, ancak tıbbi eğitiminiz olmasa bile, okumaya değer.

Sefalosporinlerin yan etkilerinin listesi küçük değildir ve bunlardan biri bilinmelidir. Alerjik reaksiyonlar ve mide rahatsızlıkları durumunda, hemen bir doktora danışmanız ve kullanımın daha fazla yararına karar vermeniz gerekir.

Sefazolin ile tedavi kesilmesi tavsiye edilmez, çünkü patojenik bakteriler ilacın düşük dozlarına adapte olabilir ve tekrarlanan kullanımı ile cefazolin sadece yardımcı olmaz. Bu olguya duyarlılaşma denir.

Sefazolinin nefrotoksisitesi de dikkat gerektirir. Böbrek hastalıklarında, doktorun başka bir ilacı alması muhtemeldir.

Yetişkin hastalarda pürülan boğaz ağrısının tedavisinde, sefalosporinlerin furosemid ile kötü şekilde uyumlu olduğu akılda tutulmalıdır. Bu nedenle sefazolin ile tedavi sırasında diüretik kullanımı düzeltmeyi gerektirir.

Acı verici ama gerekli

İntramusküler sefazolin enjekte edilen hastalar, enjeksiyonların gözden geçirilmesi tarafsızdır. İlaç, kaslara çarptığı zaman acıya neden olur. Bir damar içine enjekte edildiğinde, sefazolin flebit gelişimini provoke edebilir.

Fakat eğer ağrı tolere edilebilirse, o zaman flebit vakasında, damarın tedavisi uzun zaman alacaktır. Bu koşullar, sadece eğitimli uzmanların enjeksiyonları yapması gerektiği gerçeğini bir kez daha doğrular. Sağlığınızı riske atmayın.

Yorumlar

Nikolay Beradanov 03.06.16

Çok yararlı bir yazı. Gerçekten de, kas içi enjeksiyon ile, enjeksiyonlar çok acı verici. kolaylığı ağrı ve antibiyotiğin etkili bir çözünme için örneğin konsantrasyon içinde% 1 lidokain çözeltisi iyi bir yetenek lidokain antibiyotik, analjezik etki ve kullanım güvenliği arasında optimum bir denge elde edilir kullanmak mantıklı değildir. İlaç ikinci nesil analjeziklere aittir, bu yüzden etkinliği ve güvenliği, Novocaine olarak adlandırılabilecek ilk nesil analjeziklerin birkaç adım ötesindedir. Lidokain klinik uygulamada uzun zamandır kullanılmaktadır, bu yüzden onun güvenliği konusunda hiç şüphe yoktur. İlaç, kardiyovasküler hastalıkları olan hamile kadınlar için tavsiye edilmez. Kullanmadan önce doktorunuza danışın. Size en iyisi!

Lev Kostrikov 03.06.16

Çok bilgilendirici yazı. Ama birlikte novocain cins seftriakson altındaki sediment ve prokain çok daha Novocaine göre 3 kat daha sık, alerjik olma olasılığı, prokain olabileceğinden, gerekli değildir, çünkü lidokain aksine yaşlı ve daha az etkili ilaç. % 1 konsantrasyonda lidokain kullanılması önemlidir, çünkü bu konsantrasyon sefalosporin antibiyotiklerini etkili bir şekilde çözer. Standartları ve tedavi protokollerindeki birçok doktor, sefalosporin antibiyotikleri için bir çözücü olarak bu lidokain konsantrasyonunu kullanır. Böylece, lidokainin ana özelliklerine ek olarak, aynı novokaininkinden daha uzun süren mükemmel analjezik etkisini ekleyebilirsin. Ayrıca, lidokain ile antibiyotik formüle edilmeden önce, alerjik bir test yapılması gerekmektedir. Ama lidocaine, emziren anneler ve hamile kadınlar tarafından herhangi bir zamanda kullanılamaz, bu yüzden her zaman kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Natalia Bryntseva 26.06.16

İntramüsküler enjeksiyonlar enjeksiyon bölgesinde rahatsızlığa neden olduğundan, rahatsız edici ağrı, sefalosporinik antibiyotiklerin çözünmesi için optimal bir seçenek,% 1'lik bir 3.5 ml konsantrasyonda lidokaindir. Bu konsantrasyon, intramüsküler yoldan verildiğinde güçlü bir analjezik etki olan antibiyotiğin etkili bir şekilde çözünmesini sağlar. Karşılaştırma için, Novokain daha az belirgin analjezik etkiye sahiptir (Lidokain'den 4 kat daha zayıf) ve kullanıldığında olumsuz alerjik reaksiyonların görülme sıklığı üç kat daha fazla görülür. Lidokain ikinci nesil ilaçlara aittir, bu yüzden daha etkili ve iyi tolere edilir. Kullanmadan önce doktorunuza danışın. Sağlığınıza karşı güçlü!

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğaz ağrısından türler ve spreylerin özellikleri

Hem yetişkinlerde hem de çocuklarda topikal tedavi için anjinli boğaz spreyi kullanılabilir. Belirli bir ilacın seçimi, hastanın bireysel tercihlerine ve hastalığın seyrinin özelliklerine dayanmaktadır.

Neden adenoidler ve bezler aynı değildir?

Birçok ebeveyn, adenoidler ve bezler arasında hiçbir fark olmadığını düşünmektedir. Çocuğun adenoidlerinin genişlediğini ve çıkarılmaları gerektiğini doktordan duymak, yetişkinlerin korktuğu, birinin bacağını bacalarından nasıl çıkardığı hakkında korkunç hikayeler hatırlamaktır.