Loading

Furacilin angina tedavisinde bir tedavi olarak

Angina (bademcik iltihabı) bakterilerin neden olduğu bademciklerin akut bulaşıcı bir hastalığıdır. Anjin için mukozanın inflamatuar bir süreci ile karakterizedir. Link bir yetişkinde anjina belirtilerini açıklar. Antibiyotik tedavisi ile birlikte, doktor duru şeklinde lokal tedaviyi reçete edecektir. Bu basit ve ilk bakışta, modası geçmiş tedavi yöntemi, bir kerede birkaç işlevi yerine getirir: iltihap ve şişliği giderir, ağrıyı azaltır, ısıyı düşürmeye yardımcı olur. Bağlantı altında soda ve tuz ile gargara yapmak için bir tarif bulacaksınız. Boğaz gargara için de uygun furatsilin - on yıllardır ucuz, güvenli ve etkili bir araç kanıtlanmıştır.

Ilacın etkisi

Furacilin (lat. Furacilinum) belirgin antimikrobiyal, antiseptik ve yara iyileşme etkisine sahip bir ilaçtır. Alkol solüsyonu, toz ve tabletler parlak sarı renk şeklinde mevcuttur.

İlaç, pürülan ve postoperatif yaraların, pürülan anjinin (pürülan boğaz ağrısının tedavisinin semptomlarını tarif eder), bası yaraları ve yanıklarının tedavisi, stomatitli ağız gargaralarının temizlenmesi için farmasötiklerde kullanılır. Bademcik iltihabı durumunda, catarrhal, foliküler, ülseratif ve lacunar dahil olmak üzere tüm formlarda kullanılması tavsiye edilir.

Video, anjinda furatsilina kullanımını anlatıyor:

İlacın özelliği, sadece patojenik mikropları etkili bir şekilde öldürmekle kalmayıp, aynı zamanda yerel aksiyonun çeşitli antibiyotiklerinden ayıran lokal bağışıklığı güçlendirmesidir. Bunun aksine, furicilin ile yapılan tedavi, boğaz hastalıklarının (anjina, farenjit ve larenjit) sık görülmesine katkıda bulunmayacak ve tedavi süresini sınırlamaksızın gerektiği kadar kullanılabilir. Uzun süreli kullanımın yararlı olma olasılığı düşük olmasına rağmen, düzenli durulamalarla ilaç 5-6 gün içinde bakterileri tamamen tahrip etmektedir.

İlacın yüksek etkinliği mikropları etkileme şekline dayanmaktadır: çözelti hücrelerine nüfuz eder, dinlenmeye dönüşür ve daha fazla bölünmeyi engeller. Salmonella, E. coli, streptococcus, staphylococcus, clostridia, shigella gibi tehlikeli bakteriler de dahil olmak üzere eylemi uzar.

Özetlemek gerekirse, furacilinin aşağıdaki koşulsuz avantajlarını dikkate alabiliriz:

 • hipoalerjenik;
 • güvenlik (hamile kadınlar ve kendilerini gargara olabildiği çağından itibaren çocuklar için kullanılabilir);
 • uygulamada sadelik;
 • Kullanılabilirlik (ilaç ve analogları reçetesiz herhangi bir eczanede satılmaktadır);
 • Yıllarca kanıtlanmış yüksek verimlilik;
 • Doz aşımı imkansızlığı;
 • Düşük maliyet, para birimi dalgalanmalarına bağlı değildir (ilaç, yerli ilaç şirketleri tarafından üretilmiştir);
 • durulama sırasında rahatsızlık olmaması;
 • nötr sonda.

Evde kronik tonsilliti tedavi etmenin mümkün olup olmadığını öğrenin.

Çözümü doğru şekilde hazırlıyoruz

Furatsilin nasıl yetiştirilir? Çözeltiyi hazırlamak için, furacilinin tabletleri 0.2 mg'lık bir dozajda kullanım için en iyisidir - bu durumda, 100 ml su için sadece bir tablete ihtiyaç olacaktır. Tesadüfen, eczanede sadece 0.1 mg'lık bir dozajda tabletler mevcut olsaydı - bu bir problem değil: sadece benzer miktarda su için iki tane tablet almanız gerekiyor.

Su önceden hazırlanmalıdır - kaynatılmalı ve çok sıcak (yaklaşık 50 ºC) olmalıdır. Çözelti hazırlanırken, sadece istenen sıcaklığa kadar soğumaya bırakılır. Furacilin tabletleri çok yoğun bir şekilde sıkıştırılmış ve zayıf bir şekilde çözünürler, bu nedenle onları ezmek gerekir. Bunu birçok yönden yapabilirsiniz - çorba kaşığının ampulünü blisterden almayın, katlanmış boş bir kağıda koyun ve bir mutfak çekiçiyle ezin. Toz ne kadar küçük olursa, o kadar hızlı çözülür. Hazırlanan su içine dökülmeli ve kristaller tamamen eriyene kadar bir çay kaşığı ile dikkatlice karıştırılmalıdır (bu yaklaşık beş dakika sürer). Sıvıyı çözdükten sonra bir bandaj veya gazlı bezle zorlamak çok arzu edilir - bademciklerin mukoza yüzeyinde bir kristal oluşması tahrişe neden olabilir, bu da istenmeyen bir durumdur. Tüm bu manipülasyonlar sırasında su çok fazla soğuyorsa, soba üzerine çıkmadan soba üzerine hafifçe ısıtılabilir.

Bir durulama için ne kadar çözüm gerekli? Sıvı miktarını, prosedürün en az 3-5 dakika sürecek şekilde hesaplayın. Bir çocuk genellikle 100-200 ml, bir yetişkin var - 200-300.

Doğru şekilde gargara nasıl yapılır?

Durulama yaparken, aşağıdaki kurallara uyulmalıdır.

 1. Çözeltinin sıcaklığı boğaz için hoş olmalı - yakmayın ve soğutmayın (yaklaşık 35-40 ºC). Bir termometrenin kullanılmasının gerekmediğini belirlemek için: solüsyondaki dudağı biraz azaltabilir ve hoş olmayan bir his varsa, kullanılabilir.
 2. İşlemden önce, boğazın bir soda çözeltisi ile durulanması tavsiye edilir. (Bu, ılık su bardağı başına 0.5 çay kaşığı) - bu, yüzey kaplamasını çıkaracak, fazla sümüğü kaldıracak ve furakilin ile sonraki durulama etkisini artıracaktır.
 3. Sıvı yutulmamalıdır (Bu çocuğa açıklanmalıdır) - midenin çalışmasını olumsuz etkileyebilir.
 4. Günde tek bir manipülasyon yeterli değildir - Yemeklerden sonra günde 3-4 kez yapılmalıdır.
 5. Furatsilin 1-2 damla alkol tentürü calendula ekleyebilir - Bu, ilacın dezenfektan ve antiseptik etkisini artıracaktır. Bu sadece kadife çiçeği çiçeklerine alerji yoksa yapılabilir.

Video angina boğaz furatsilinom ile gargara nasıl söyler:

Çözüm ne kadar süre saklanır? Kullanmadan önce her zaman pişirmek en iyisidir, ancak böyle bir olasılık yoksa (örneğin, kötü sağlık veya diğer nedenler), gün öncesi hazırlıklarına izin verilir. Isıda, sıvıyı buzdolabında saklayın ve hemen rahat bir sıcaklığa getirin.

Önceden hazırlanmış çözümün renginde bir değişiklik varsa, hiçbir durumda kullanılamaz!

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Furacilin son derece güvenli bir ilaçtır, ancak nadir durumlarda, içinde kullanımı bir dizi yan etkiye neden olabilir: baş dönmesi, mide bulantısı, iştahın kötüleşmesi ve hatta kusma. Sadece ciddi bir doz aşımı ile mümkün olmasına rağmen, çocuklarını boğazlarını durulama sırasında yakından izlemeli ve hiçbir zaman ilacı yutmamalıdır. Çok nadir durumlarda, kaşıntı, kızarıklık, kurdeşen, dermatoz, ağızda hoş olmayan bir tada neden olan bireysel hoşgörüsüzlük vardır. Çözelti kanama için kullanılmamalıdır.

Ayrıca boğaz boğaz halk ilaçlarının tedavisi ve anjiyotiğin hangi antibiyotiklerin anjinada koljat olduğu hakkında da bilgiye ihtiyacınız vardır.

Boğaz ağrısı durumunda Thuracilin ile gargara: çözüm ve durulama prosedürü hazırlanması

Furacilin, belirgin bir antimikrobiyal etki ile oldukça popüler bir ilaçtır. Yaygın olarak ve sık sık dış kullanım için ilacın yanı sıra çeşitli bulaşıcı hastalıklar için mukoza zarlarının tedavisi için kullanılır.

Furatsilina'nın popülerliği ve ilacın güvenliği popülerdir. Angina ile Furacilin, özellikle diğer ilaçların kullanımının sınırlı olduğu durumlarda ağrıyı ve enflamasyonu hızlı bir şekilde gidermenizi sağlar.

Furacilin: Tedavinin bileşimi, özellikleri ve yararları

Furacilin çözeltisi anjin tedavisi için etkili bir antimikrobiyal ajandır

Furacilin, tablet veya alkol solüsyonu şeklinde bulunan antimikrobiyal bir ilaçtır. İlacın ana aktif maddesi nitrofuraldır. Furacilin, yaraların ve postoperatif sütürlerin harici tedavisinde ve aynı zamanda boğazın durulanması için kullanılır.

genellikle, anjin için reçete böylece bakteriyel enfeksiyonlar için en etkili ilaç, özellikle irin, kaynar, septik yaralar, yanıklar, stomatit, konjonktivit, yatak yaraları, blefarit (göz kapağı iltihabı).

furatsilina anjin gargara ve bakterilerin çoğalmasını engeller iltihabı azaltır, iyi sonuçlar verir, ancak ciddi bir hastalık kapsamlı bir furatsilina yeterli olmayabilir tedavi edilir olduğunu. ilaç, mikrobiyal hücreleri etkileyen nüfuz eder ve antibiyotik (anjin) etkili bir bakteriyel enfeksiyonu ortadan kaldırır sağlayan, kendi bölümü durur. En sık irinli tonsillit kullandırıcılardır koklar bakterilere karşı çok etkili Furatsilin.

Angurada furacilin kullanımı birçok avantajı vardır:

 • Güvenlik. İlaç kullanım kurallarına uyurken, çocuklar ve hamile kadınlar için bile kesinlikle güvenlidir. Furacilinin her zaman ağızdan alınması tavsiye edilmez, durulama için tamamen güvenlidir ve diğer ilaçların kullanımı sınırlı olduğunda kullanılabilir.
 • Düşük fiyat İlacın maliyeti boğaz için birçok sprey ve antiseptik çok daha düşüktür. Bu durumda, ilaç ekonomik olarak tüketilir, seyreltilmiş çözelti saklanabilir.
 • Karmaşık tedavi imkanı. Furacilinin kullanımı, zaman aralığını gözlemlerken diğer ilaçlarla tedaviyi dışlamaz.
 • Verimlilik. Furacilin nispeten düşük bir maliyetle anjin ve pürülan inflamasyon tedavisinde en etkili ilaçlardan biridir. Etki yelpazesi oldukça geniştir, çok sayıda bakteri, mantar ve hatta virüsleri hızla yok eder.
 • Lokal bağışıklığın uyarılması. Mukozaya maruz kaldığında Furacilin lokal bağışıklığı arttırır.
 • Kullanım kolaylığı. Furacilin çözümü çok basittir, özel cihazlar ve ölçüm fincanlarına gerek yoktur.

Angina - nedenleri ve semptomları

Boğaz ağrısı, sıcaklık ve bademcikler kızarıklık - boğaz ağrısı belirtileri

Angina, mukus boğaz ve bademcik iltihabı ile birlikte bulaşıcı bir hastalıktır. Hastalık, bir kural olarak, bakteriyel bir doğaya sahiptir. Anjina'nın nedensel ajanları streptokok, stafilokok ve pnömokoklardır.

Anjina ile birlikte, antibakteriyel terapi, Furacilin gibi çeşitli topikal ajanların yanı sıra, doğrudan mukoza boğazında bakterileri öldürmek için reçete edilir. Çeşitli yerel ilaçlar enfeksiyonun yayılmasını durdurmaya ve apse, sepsis, bademciklerden kanama gibi hastalıkların komplikasyonlarını önlemeye yardımcı olur.

Angina'nın birçok çeşidi vardır: lacunar, catarrhal, follicular.

Furacilin, tüm anjina türlerinde etkilidir.

Angina genellikle aşağıdaki belirtilerle eşlik eder:

 • Boğaz ağrısı. Angina ile boğazda keskin bir ağrı görülür, bu da yutularak büyük ölçüde artar. Bazen hasta sesinde bir değişiklik, hırıltılı solunum, yiyememe ve hatta sıvı yutar.
 • Sıcaklıkta artış. Angina, bir kural olarak, vücut sıcaklığındaki keskin bir artışla 39-40 dereceye kadar eşlik eder. Bu durumda, halsizlik, uyuşukluk, yorgunluk vardır.
 • Baş ağrısı. Baş ağrısı genellikle bademcik iltihabına eşlik eder. Baş, yüksek sıcaklıktan dolayı ve ayrıca vücut toksisitesinden dolayı ödem nedeniyle ağrır.
 • Boğazın kızarıklığı. Angina ile boğaz ve bademcikler parlak kırmızı olurlar, bademciklerin kendileri de pürülan çökeller veya küçük apseler oluşturabilirler. Çene altındaki lenf düğümleri palpasyon sırasında büyür ve ağrılı olabilir.

Anjina belirtileri, çeşitliliğine bağlı olarak değişebilir. Anjina ile nekrotik bademcik iltihabı (bademcik iltihaplı dokulardan ölmeye başlar) gibi komplikasyonları önlemek için dezenfektan çözeltileri ile saatlik gargara önerilmektedir.

Anjina tedavisi her zaman karmaşıktır. Boğazın durmasına ek olarak, genellikle emilim tabletleri, spreyler ve aerosoller, geniş spektrumlu antibiyotikler için reçete edilir. Ateş yükseldiğinde antipiretik ilaçlar reçete edilir. Sık sık anjina oluşumu ile birlikte, kronik bir formda devam edebilir, daha sonra bağışıklıktaki her düşüşle birlikte bademcik iltihabı meydana gelir. Kronik bademcik iltihabı cerrahi olarak tedavi edilen bademciklerin yok olmasına neden olur.

Furacilin ile durulama: çözeltinin hazırlanması ve durulama prosedürü

Bir furakilin solüsyonu ile boğazın durulanması için prosedür

Furacilin kullanırken en iyi etki için belirli kurallara uymanız ve dozu geçmemelisiniz. Ilacı kullanmadan önce bir doktora danışmanız tavsiye edilir.

Çözüm ve furacilinin uygulanması için belirli standartlar vardır:

 • Furacilinin solüsyonunu hazırlamak için, alkol çözeltisinin değil, tabletlerin kullanılması arzu edilir, ancak alkol, püyün çıkarılmasında daha etkili olacağından bademcikler üzerindeki püstüllerin varlığında yararlı olabilir.
 • Bir furacilin tableti iyice ezilmeli. Bunu blisterden çıkarmadan yapabilirsiniz. Toz haline getirilmiş tablet 100 ml saf su içinde seyreltilir. Bu, ilacın etkinliğinin maksimum olacağı optimal dozdur.
 • Hazırlanan çözelti, ağız içine küçük bölümler halinde toplanır, baş geriye atılır ve köpüren sesler üretilir. En iyi etki için furacilini yutmaya çalışmanıza gerek yoktur. Bademcik iltihabı ile, bademcikler ve boğaz tedavisi değil, önemlidir.
 • Gargara böylece 2-3 dakika, günde en az 5 gün için günde 2 kez gerekir. Etki birkaç gün sonra ortaya çıkabilir, ancak tedaviyi kesmek istenmez.
 • Her gün seyreltilmiş 100 ml çözeltinin kullanılması tavsiye edilir. Bu anjinin tedavisi için optimal dozdur. Evde gargara yapmak için bir fırsat yoksa, çözümü küçük bir şişede yanınıza alabilirsiniz.

Tabletlerden uygun bir furacilin çözeltisinin nasıl hazırlanacağı hakkında video:

Hazırlanan furacilin çözeltisi bir gün boyunca saklanabilir. Bunu yapmak için, serin ve karanlık bir yere konulmalı ve tercihen bir kapakla kapatılmalıdır. Çözeltiyi buzdolabında saklayabilirsiniz. Soğuk bir çözelti ile gargara yapmayın, kullanmadan önce oda sıcaklığına kadar ısıtılmalıdır.

Çözelti uygun olmayan depolamadan (örneğin, ısıdan) kötüleştiyse, değiştirilen renkle fark edilecektir.

Çözeltinin rengi kahverengine dönecektir. Böyle bir çözelti dökülmeli ve taze olarak seyreltilmelidir. Eğer Thuracilin, kabartma tozu çözeltisi ile boğazını durulasa, durulama daha etkili olacaktır. Soda bademciklerin yüzeyini temizler ve furacilinin etkisini güçlendirir.

Furacilinin anjina ile çözülmesinde, birkaç damla alkollü kalsedula damlası eklenebilir. Bu antimikrobiyal etkiyi artıracak ve iyileşmeyi hızlandıracaktır.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Furacilin minimum kontrendikasyonlara sahiptir ve neredeyse yan etkilere neden olmaz

Furacilin güvenli bir ilaç olarak kabul edilir, yan etkileri pratik olarak sıfıra indirilir.

Kontrendikasyonlar şunlardır:

 • Aşırı duyarlılık. Yanıklarda, deri döküntülerinde alerjik reaksiyon oluşabilir.
 • Boğaz veya bademcik bölgesinde kanama odakları varsa, furacilin kullanmayın.
 • İçeride, hamilelik ve emzirme döneminde, böbrek yetmezliği olan furatsilin insanlarını alamazsınız.

Yan etkiler çok nadirdir. Doktorlara göre, ilacı içeri almak bile belirli bir tehlike oluşturmaz. Bir çocuk tarafından yanlışlıkla içilen birkaç Furacilin tabletinin tehlikeli olmadığına inanılmaktadır. Mide yıkamasına gerek yoktur.

Emzirmediği ve kan girmediği için, hamilelik sırasında ve emzirme döneminde bile boğazınızı yıkamak için ilacı kullanabilirsiniz.

İlaç benzerleri

Boğazınızı durdurarak bir anjini tedavi etmenin imkansız olduğunu hatırlamaya değer. Enflamasyonun odak noktasında etkisi antibiyotik gerektirir.

Furaciline karşı bireysel hoşgörüsüzlük durumunda, diğer antiseptik ilaçlarla değiştirilebilir, örneğin:

 • Miramistin ayrıca hiçbir yan etkisi ve kontrendikasyonları yoktur. Çocuklarda ve hamile kadınlarda anjin tedavisinde kullanılabilir. Durulama solüsyonu hazırlayabilir veya boğazınızı özel bir nozulla sulayabilirsiniz. Bir şişe Mirimistin, her yere sulama yapmak için yanınıza almak için uygundur. Bu ilaç neredeyse tüm patojen mikroorganizmaları - bakterileri, virüsleri, mantarları yok eder. Antibiyotiklere dirençli olan bakterileri bile etkiler.
 • Hidrojen peroksit ile durulama da anjinada etkilidir, ancak peroksit tamamen güvenli olarak adlandırılamaz. Aşırı doz durumunda, mukus yanmasına neden olabilir. Aynı nedenden ötürü, bir peroksit çözeltisi ile durulandıktan hemen sonra, tekrar bir çare çözeltisi ile boğazın durulanması gerekir, bu da durulama işlemini daha uzatır.
 • Angina ile Furatsilinom ile birlikte bir klorheksidin çözeltisi ile gargara tavsiye edilir. Aynı zamanda bakterileri ve virüsleri yok eden, iltihabı gideren güçlü bir antiseptiktir. İlaç tabletler, çözelti, aerosol formunda mevcuttur. Yetişkinlerin boğazını durulamak için ilaç, seyreltilemez, çocuklar için 1: 2 oranında seyreltilmiş Klorheksidin.

Anginada Furacilin çözeltisi ile boğazın hazırlanması ve durulanması

Anginada Thuracilin ile karıştırmak, lokal inflamasyonu hafifletmeye yardımcı olur ve bademciklerin yüzeyini patojen mikroorganizmalardan temizler. Yetişkinler ve çocuklar tarafından kullanılabilir.

Eylem ve Yayım Formları

Furacilin (nitrofural ile eşanlamlı) geniş spektrumlu bir antiseptiktir. Parlak sarıdır ve hafif tahriş edici olmayan bir etkiye sahiptir. Özellikleri nedeniyle patojenlerin büyümesini ve çoğalmasını yavaşlatır veya tamamen durdurur.

Önemli! Seyreltilmiş furacilin ultraviyole radyasyon ile yok edilir, bu nedenle direkt güneş ışığından korunmalıdır.

İlaç çeşitli biçimlerde üretilir:

 • alkol ve sulu çözelti;
 • çözelti hazırlama için tabletler;
 • merhem;
 • sprey;
 • Oral uygulama için tabletler (bağırsak bozuklukları için kullanılır).

Tabletler veya hazır bir sulu çözelti halinde kullanılan anjina ile furakilin, daha az sıklıkla alkol solüsyonu kullanır.

Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

 • Furacilin, boğazın çeşitli enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıkları için lokal bir antiseptik olarak kullanılması tavsiye edilir. Çoğu patojenik mikrop üzerinde hareket eder, ancak buna karşı duyarlı bakteriler vardır.
 • Çocuğun nasıl gargara yapılacağını zaten bildiği çocukluk döneminde kullanılabilir. Hamile ve emziren kadınlarda uygulanır.
 • Diğer ilaçlarla etkileşmez, bu nedenle anjinin karmaşık tedavisinin şemasında serbest olarak kullanılır.
 • Angina için kontrendikasyonlar hipersensitivite veya nitrofuran bileşiklerine karşı bir alerjidir.

Hastaların yorumları ilacın iyi tolere edilebilirliğini gösterir, ancak nadir durumlarda, orofarinkste alerjik reaksiyon, bulantı, kaşıntı ve yanma gelişebilir. Böyle bir durumda Furacilin kesilmelidir.

Uygulama yöntemleri ve dozaj

Boğaz durulama Furacilin anjin ile hazır bir sulu çözelti kullanılarak yapılabilir veya tabletlerden kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Bir çözüm nasıl hazırlanır?

Hazırlama tableti, mutfak aletleri (örn. Kaşıklar) veya parçalanabilen bir kütleye diğer cihazlar kullanılarak öğütülür. Elde edilen karışım bir bardak sıcak su içinde çözülür. Rahat bir sıcaklığa kadar soğutun ve boğazınızı yıkayın.

İpucu! Furacilin zayıf çözünür. Su sıcaklığı arttıkça çözünürlüğü artar. Bu nedenle, sıcak su kullanmanız ve tabletin tamamen eriyene kadar çözeltiyi karıştırmanız gerekir.

Hazırlanan çözümde, antibakteriyel etkisini artırmak için bir alkol tentürü calendula ekleyebilirsiniz.

Furaciline tabletleri tatilde ve gerekirse işte kullanım için uygundur. Kompakt ve karmaşık hazırlama yöntemlerine ihtiyaç duymazlar. Hazırlanan sıvı birkaç gün boyunca bir sonraki durulamaya kadar serin ve karanlık bir yerde saklanabilir.

Nasıl gargaralanır?

Sulu çözelti, rahat bir sıcaklığa yeteri kadar ısıtılmış veya az miktarda sıcak su ilave edilen, hazır sarı bir durulama sıvısıdır.

Anjina ile günde en az 5-6 kez durulama önerilmektedir. Bu durumda, her bir prosedür en az 3-4 dakika sürmelidir, böylece antiseptik iltihaplı mukoza üzerinde hareket etme zamanı vardır.

Alkol ile furakilinin alkolik formu neredeyse kullanılmamaktadır, çünkü yüksek alkol içeriğinden dolayı iltihaplı mukoza üzerinde belirgin bir tahriş edici etkiye sahiptir.

Maliyet ve benzerlik

İlacın analogları mevcut değildir, ancak furaciline karşı alerjileri olan, tabloda listelenen boğaz için başka antiseptikler kullanabilirsiniz.

İpucu 1: Durulama için furacilin nasıl seyreltilir

İpucu 2: lavaj için furacilin seyreltmek için nasıl

İpucu 3: İnceltme çözümleri

Boğazınızı yıkamak için hem halk tariflerini hem de ilaçları kullanabilirsiniz. Balgamdan uzaklaşmaya, boğazdan şişmeyi çıkarmaya ve mikropları öldürmeye yardımcı olurlar. Çözüm yapmak için tarifler çok basit. Ve bu kesin bir artı. Ayrıca, malzemeler herhangi bir dairede bulunabilir.

Boğaz ile çalkalayın

Soda, boğazda ağrıyı hafifletmek ve öksürüğü azaltmak istediğinizde akla ilk gelen şeydir. Ancak soda ile gargara yapmanın günde 4 defadan fazla olmayacağını unutmayın. Aksi halde mukus boğazına zarar verebilirsiniz.

Çözüm çok basit bir şekilde yapılır. Sıcak suda 1 tatlı kaşığı kabartma tozu eklenir. Her şey karışık ve durulama başlar. Suyu kabul edilebilir bir sıcak duruma ısıtmak arzu edilir. O zaman aynı anda ve boğazını ısın. Ve eğer birkaç damla iyot eklerseniz, o zaman durulama boğaz boşluğuna yardımcı olur ve dezenfekte eder.

Tuz ile gargara

Hazırlanması kolay ve etkili bir başka tarif. Sıcak suda yarım çay kaşığı tuz ekleyip karıştırmanız gerekir. Bu çözüm ile boğaz ağrınızı yıkamanız gerekir. Tuz tuzlu su olmalıdır.

Tuz ve soda ile gargara

Ağrıyı azaltmak, şişliği gidermek, bakterileri öldürmek ve ses kısıklığını azaltmak için, rastovr tuz ve soda yapabilirsiniz. İçme suyuna sıcak bir bardakta 1 yemek kaşığı eklenir. tuz, 1 çay kaşığı. soda ve birkaç damla iyot. Hepsi iyi karıştırın ve gargara.

Boğaz klorheksidin ile durulayın

Boğazdaki enfeksiyonu öldürmek klorheksidin ile iyi bir şekilde yardımcı olur. Sonuçta, ana özelliği mikropları ve virüsleri öldürmektir. 10 ml klorheksidin, bir bardak su içerisinde çözündürüldü ve durulandı. Bu yöntem sadece yetişkinler tarafından kullanılabilir, çünkü çözelti asla yutulmamalıdır. Eğer böyle bir şey varsa, sıvıyı durulayınca mideye çarparsanız, o zaman hemen aktif kömür almanız gerekir.

Calendula ile Gargara

Elinizde kuru bir calendula olan bademcik iltihabı ile kendinizi etkili bir şekilde tedavi edebilirsiniz. Sonuçta, bu tıbbi bitkinin esansiyel yağları bir antibiyotiktir. Kadife tentürünü çok kolay bir şekilde hazırlayın. 2 çay kaşığı. kuru bitkilerin bir bardak kaynar su dökmesi ve en az 15 dakika demlenmesini sağlaması gerekir. Bundan sonra sıvı, kalendula ve gargaradan ayrılır. Sıvı iyi ısıtılmışsa bir kalendula ile karıştırmak etkili olacaktır.

Angina ile furcilin ile boğaz durulayın

Furatsilinom veya nitrofurazon, nitrofurazon (ad preparat kullanımı için talimat verir), - bir antiseptik ve antibakteriyel ilaç iltihaplanmış yaraları, yanık tedavisinde kullanılan ve başarılı furacilin angina gargara uygulanır. Reçetesiz ve çok uygun bir fiyata eczanelerden serbest bırakılır. O hekimin takdirine göre, solucan istilası, bakteriyel dizanteri ve diğer ciddi durumlar haklı olduğunda, içeride furatsilina vakaları olmuyor.

Ancak, tedavi olmayan kronik tonsillitin bu ilaç anjin ve akut aşaması ile streptokok, bir karşı Furatsilinom sahip antibakteriyel etki rağmen, sistemik ve topikal antibiyotikler, lokal antiseptik ve bağışıklık sistemi ilaçları destek içerecektir entegre tedavi gerektirir.

Kontrendikasyonlar

Çocuklarda istenmeyen bir ilaç olan yutma olasılığı nedeniyle çocuklarda angina Furacilin tedavisi kontrendikedir, ancak uygulamada bu tedavi birden fazla on yıldan beri kullanılmaktadır. Her şeyden önce, çocuk ilacın çözümünü yutmuşsa, mide yıkamamanız tamamdır, son çare olarak, sıvı miktarını artırabilir ve sağlık durumunu gözlemleyebilirsiniz.

Furacilin yutulmasında kesinlikle kontrendike biri için, bu böbrek fonksiyon bozukluğu olan bir hasta, ek olarak, uzun bir Furacilin alımı sinirler iltihabı - sinir iltihabı tehdit edebilir.

Hamileler ve emzirme için, ilacın lokal kullanımı, yüzeysel etki nedeniyle izinlidir, örn. Kana emilmez ve bebeğe bulaşmaz, ancak sadece doktora danıştıktan sonra.

Yan etkileri

Topikal uygulama ile yan etkiler oldukça nadirdir, fakat yine de, Furacilini tedavide kullanırken hatırlanmalıdır. Resepsiyonun başlangıcından sonra, anormaldir:

 1. bulantı var, iştah kayboluyor.
 2. zayıflık hissi, "baş döndürücü" kafa.
 3. temas yerinin kızarıklık, döküntü belirtileri, üzerinde ödem şeklinde ortaya çıkan bir alerjik reaksiyon.

rahatsız semptomların kabartma ilacı kullanmayı durdurmak gerekir için, üretim ya da enjeksiyon bir sıvı formda ise, tabii ki, su furatsilina bol temas alanını yıkayın ve bu iyidir, antihistaminik almak doktordan yardım isteyin. Bu da, difenhidramin, nikotinamid ve tiamin bromür atayabilir.

uygulama

Angina ile furatsilin için istisnai faydalar getirdi, boğaz gargaralarının belirli önerileri karşılaması gerekir. Onların uygulanması özel çaba gerektirmez, ancak bu tedavi yönteminde dikkat ve sorumluluk engellenmeyecektir.

 1. Anginada Thuracilinum ile gargara etmeden önce, ağız boşluğunu ve boğazını soda solüsyonu ile durulamak gerekir. Bu, fazla mukusu temizler ve enfekte olmuş kabuk üzerinde antiseptik etkisini güçlendirir.
 2. Pürülan anjina ile iyi sonuçlar, komplike olmayan pürülan sekresyonlar ile furakilinin bir alkolik solüsyonunu gösterir, solüsyona birkaç damla kalendula tentünü eklemek yeterli olacaktır.
 3. Anjinin venöz olmayan formları ile birlikte, yine de, tabletlerden bağımsız olarak hazırlanan bir çözeltinin kullanılması tercih edilir.
 4. Tek bir işlem için en uygun doz, yarım fincan kaynatılmış saf su için 1 tablettir.
 5. Yetişkin bir kişi için hesaplanan en yüksek doz - günde 0.5 gr.
 6. Çözeltinin suyu sıcak, aksi takdirde tablet, çok uzun süre çözülecek.
 7. Çözeltiyi hazırlamak için, tableti toz haline getirmek veya hazır bir toz almak için gerekli olacaktır. İlaç tamamen su içinde çözüldükten ve rahat, oda sıcaklığında bir çözelti elde ettikten sonra Furatsilinom durulayın. Tableti çok sıcak, kaynar suda çözdüyseniz, çözelti son derece acı bir tat haline gelir, bu nedenle tolere edilen bir tada ihtiyaç duyduğunuzda, 60 ° C kaynatılmış suya ihtiyacınız olur.
 8. Bir prosedürün önerilen süresi 3 dakikadan az sürmemelidir, ancak kendi hislerinizi dikkate almanız ve pozlama süresinin kendiniz ayarlanması önemlidir.
 9. 5 gün boyunca günde üç kez durulama tekrarlayın, bu semptomları hafifletmek için yeterlidir.
 10. Nasıl gargara olduğunu bilmeyen bir çocuk, aşağıdaki yöntemi kullanarak bademciklerin yüzeyini yıkamak için bir prosedür gerçekleştirebilir.

Standart bir çözelti hazırlanır: Bir bardak su üzerinde preparasyon tableti ve küçük bir şırınga bununla doldurulur. Şırınganın bileşimi, boğazı irrigasyona tabi tutarak, çözeltinin ağızdan serbest akışını sağlamak için önemlidir.

Hazırlanan çözeltinin yaklaşık 3 gün buzdolabında saklanmasına izin verilir. Buzdolabından sonra, kullanmadan önce mutlaka ısıtılmalıdır. Eğer kahverengi bir renk aldıysa - bunun anlamı bozulduğu ve daha fazla kullanımının yasak olduğu anlamına gelir. Alkol solüsyonu uzun süre saklanır, ancak ambalajda belirtilen tarihten sonra kullanılması yasaktır.

Furatsilin altında bir eczane bulabileceğiniz, ancak farklı bir maliyetle eş anlamlılar:

Angina Thuracilin ile Gargara: nasıl bir çözüm, boğaz doğru gargara hazırlanması

Furacilin güçlü bir antimikrobiyal ajandır. Uygulamanın alanı geniştir ve bunun antibiyotiklere yeterince yakın olduğu, ancak güvenliğinden ötürü böyle güçlü bir etkiye sahip olmadığı belirtilmelidir.

Genel bilgi

Furacilin, hamile ve emziren anneler çocukları tedavi etmek için kullanılabilir. Form sürümü:

 • tabletler
 • toz
 • alkol bazlı çözüm
 • sprey
 • merhem

Bu ilaç bir reçete olmadan dağıtılır ve ortalama maliyeti 34 ila 100 ruble arasında değişir.

Özellikleri: sarı veya sarı-yeşil toz, acı, suda çözünür suda çözünür (artan sıvı sıcaklığı ile çözünürlük artırır). Suya dayalı bir çözüm, uzun süreli depolama için özelliklerini koruyamaz.

Kelimeler: Otofural, NEFCO, Furasol, nitrofurazon, Vatrotsin, Aldomitsin, Furatsin, Flavazon, Nitrofuran, Nifuran, Furalon, Hemofuran, nitrofurazon, vb

Furacilin'i ne zaman kullanmalıyım?

Salmonella, dizanteri ve Escherichia coli, streptokoklar, gaz kangren etkeni: Bileşenleri karşı iyi bir etki furacilin.

Furacilin uygulama vakaları tamamen farklıdır:

 • tonsillit ve bademcik iltihabı
 • göz kapaklarının iltihabı (blefarit)
 • kaynar
 • yenidoğanlarda terleme ve bebek bezi döküntüsü
 • kulak iltihabı
 • cilt lezyonları: sıyrıklar, pürülan yaralar, bası yaraları, kesikler, donma, yanıklar vb.
 • konjonktivit
 • kemik iliği iltihabı
 • pürülan plörezi
 • ampiyem

En yaygın ev kullanımı furacilin çözeltisinin kullanılmasıdır. Dezenfeksiyon için kesikler ve yaralar yıkanırlar ve boğazı angina ile okşayabilirler, fakat bu çözümün kullanımı için hepsi bu değildir. Sinüzit ile sinüsleri yıkarlar. Operasyonlardan sonra Furacilin çözeltisi enjekte edilebilir veya tedavi edilebilir. Konjonktivit ile konjuktif bir torbaya gömülürler.

Hastanın kulak iltihabı varsa ilacın alkol çözeltisi kulaklara gömülür.

Merhem yanmış veya donmuş cilt bölgelerine uygulanır.

Dizanteride, Furacilin tabletleri bir çözelti olarak kullanılmaz, ancak ilacın 0.1 g'lık iç uygulaması için reçete edilir.

Güvenli kullanım

ilacın güvenli ve çocuklar ve hamile kadınlara verilebilir, ancak kontrendikasyonlar sayısı tüm hala orada rağmen. Hiçbir kızarıklık varsa, furacilin önkol derisine çözümünü uygulamak ve 5-10 dakika boyunca reaksiyonu gözlemlemek uygulamadan veya şişme önce, ilaç kullanılabilir.

Küçük çocukları tedavi ederken (6 yıla kadar), çözeltinin konsantrasyonunu azaltın. Bunu yapmak için, 200 ml hacim başına 0.2 g'lık bir çözelti hazırlamak ve daha sonra iki parçaya bölmek için 0,1 g'lık bir tablet veya başka bir seçenek kullanabilirsiniz.

Hamileler için, çözelti, tuzlu su veya damıtılmış su bazında, bebeklerde olduğu gibi, 200 ml'de 0.2 gr dozda hazırlanmalıdır.

Çözüm eylem

Çözelti enfekte olmuş alanı ulaştığında, Furatsilinom ve böylece 2-3 dakika bakterilerin ölümüne neden olur, protein tabakası erir, bakterilerin hücre membranı ile tepkimeye başlar.

Gelecekte, çözüm hala antibakteriyel etkisini koruyarak, yaklaşık 40 dakika boyunca hareket eder. Bu süre zarfında yiyecek ya da herhangi bir içecek yemek istemez.

Furacilin yıkama solüsyonu: yaşayan bakteriler için uygun olmayan bir ortam sağlar farenks pürülan birikimi yüzeyinden kaldırır mukozaya iyileşme, bakteri kültür ortamı mahrum bezlerinden boru irin temizler.

Yaraların ve kesiklerin durulanması için bir çözelti kullanıldığında, kalıntıları hasarlı alandan alınamaz. İlaç en az 5 dakika bırakılmalıdır. Yarada irin varsa, furakilin sıvısı yaraya 10 dakika bırakılmalıdır.

Angurada furacilinin uygulama kuralları

Anjina ile durulayın

Angina çok karmaşık bir hastalıktır. Uygunsuz tedavi ya da tamamen tedavi görmemesi nedeniyle kulaklarda, solunum sisteminde ve hatta kalpte ciddi komplikasyonlara neden olabilir.

Anjinada Thuracilin ile karıştırmak çok etkili bir tedavi yöntemidir. Bademcikler üzerindeki virüslerden kurtulmaya yardımcı olur ve aktif çoğalmasını engeller.

Buna ek olarak, boğaz gargarası sıhhi hijyenik bir işlev gerçekleştirir. Çözelti, onlardan oluşan bezleri bezlerden temizler.

Prosedürün istenen sonucu verebilmesi için furatsilin'i doğru şekilde kullanmanıza yardımcı olacak bazı kurallara uymak gerekir:

 • Bir çözüm hazırlamak için eczanede bir toz almak daha iyidir, suda iyi çözünür. Tabletler de çözülebilir, ancak daha fazla zaman alacaktır.
 • Durulama çözeltisi sıcak olmalı, ancak sıcak olmamalıdır, böylece bezlerin iltihaplanmasını yakıp güçlendirmemelidir.
 • Gargara günde 5-6 kez olmalıdır. Daha küçük bir miktar istenen etkiyi vermeyebilir ve çok sık gargara çıkarsa mukoza kurumaya başlayabilir.
 • Furatsilin kullanın tedavi boyunca en az 5-6 gün takip eder.
 • Gün içinde durulama maddesini değiştirmek daha iyidir, bağımlılık yapmaz ve tedaviden daha hızlı etki gösterir.

İşlemden 30 dakika sonra yemememeniz tavsiye edilir, böylece ilaç bademcikler üzerinde bir süre kalır.

Durulama kuralları

Katılan hekim, boğazda durulama yapılacak boğaz ağrısı için doğru tedaviyi reçete edebilir, ancak bunu nasıl yaptığınızı izleyemez. Düzgün gargara yapmak için çeşitli kurallara uymalısınız:

 • Prosedür sırasında, burnunuzdaki ilacı almaktan kaçınmak için başınızı arkaya yatırmalısınız.
 • "Yyy" seslerini söyleyerek, dilin kökünü indirin, bu daha iyi bademcikler yıkamak için yardımcı olacaktır
 • İyice durulamalısınız. Boğaz ağrısı ile, boğazda sıvıyı harekete geçirmeyin, aksi halde, pus bademciklerden temizlenmeyecektir, ancak daha sıkı bir şekilde sıkın ve rammedin.
 • Çözeltiyi ağızda toplarken, büyük parçalar yapmayın ve uzun süre tutmayın. Hafifçe yazmak daha iyidir, bu nedenle durulama işlemi 30 saniyeden az olmamalıdır.

Nasıl pişirilir ve saklanır?

İlaç çözümü evde kolayca hazırlanır ve herhangi bir özel beceri gerektirmez. Ancak, Furacilin iyileştirici özelliklerini kaybetmemek için pişirme için bazı kurallara uyulmalıdır.

 • Furacilin tabletleri 0.1 g veya 0.2 g ağırlığında üretilir, hemen daha fazla çözelti hazırlamak daha iyidir, böylece doğru zamanda elde edilmiştir. 100 gram su, ilacın 0.2 gramını gerektirir.
 • Eğer eczanede tozu bulamadıysanız, tabletler ezilmemelidir, böylece küçük taneler bulunmamalıydı, çünkü Furatsilin uzun bir süre çözündü.
 • Çözelti, saf su temelinde yapılmalıdır (damıtılmış veya süzülmüş ve kaynatılmış).
 • Su sıcaklığı çok yüksek olmamalıdır, aksi takdirde ilacın yararlı özellikleri ortadan kalkacaktır, ancak soğuk suda tablet çok uzun süre çözünecektir. En uygun sıcaklık yaklaşık 40-50 derecedir.
 • İlaç tamamen eriyene kadar çözelti önlenmelidir. Ve daha sonra, boğazın mukozası üzerindeki küçük parçacık furakilinin parçacıklarının nüfuz etmesini önlemek için zorlamak istenir.

Hazırlanan çözümü bir buzdolabında veya başka serin ve karanlık bir yerde saklayın. Buzdolabında 3 günden fazla olmamak istenir.

Özel tavsiyeler: Etkisi nasıl güçlendirilir?

Furatsilina'nın etkisini güçlendirmeye yardımcı olacak çeşitli yollar vardır ve bu nedenle daha hızlı bir tedavi sağlar.

Furacilini uygulamadan önce, bir soda solüsyonu hazırlayabilirsiniz (bir bardak sıcak kaynamış su için 1 çay kaşığı) ve boğazınızı durulayın. Bu, bademcik ve boğazdan temizlenecektir, bu da furacilinin daha iyi bir etkiye katkıda bulunur.

Diğer bir seçenek - ilacın çözelti de ekstansiyonda 3-4 damla eczane tentür ekleyin, aynı zamanda 1 çorba kaşığı uygundur. l. hidrojen peroksit (% 3). Bu bileşenler furacilinin etkisini artıracaktır.

Furacilinin, iyi etkiye rağmen, patojenleri öldürmediği unutulmamalıdır. Bu nedenle, onları yok etmek için, Furacilin'e ek olarak, gerçek bir antiseptik kullanılmalıdır.

Olası yan etkileri

 • dış uygulama ile cildin iltihabı
 • ağız ve boğaz mukozasının tahrişi
 • alerji
 • sinir iltihabı (çok nadir)
 • baş dönmesi
 • mide bulantısı ve kusma
 • iştahsızlık

Furacilin ile tedavi sırasında, belirtilerden biri görülmüşse, ilacı kullanmayı bırakın ve başka bir tedavinin atanması için bir doktora görün.

Furacilin anjina tedavisinde oldukça etkili ve güvenli bir yöntemdir, eğer doğru şekilde hazırlarsanız ve uygularsanız, ilacı bir boğazla yıkadıktan sonra doktorunuza danışın.

Bir hata mı buldunuz? Seçin ve Ctrl + Enter, bizi bilgilendirmek için.

Angina boğaz furatsilinom ile Gargara - karmaşık tedavi için etkili bir yöntem

Furacilin anjinin tedavisinde kullanılan geniş spektrumlu bir antimikrobiyal ajandır..

İlacın yeterince etkili olmaması nedeniyle, kapsamlı bir tedavinin bir parçası olarak reçete edilir.

Angina nedir?

Enflamatuvar süreçler bademciklere ve hastalığın kendisine yayıldı Havadaki damlacıklar tarafından iletilebilir.

Stafilokok enfeksiyonları çoğu zaman bu hastalığın nedensel ajanları olarak hareket eder.

Ancak çoğu insan vücudunda şartlı patojen mikroflora olarak bulunurlar.

Bu durumda, aşağıdaki faktörlerin bir sonucu olarak uygun koşullar ortaya çıktığında etkinleştirilirler:

 • vücudun hipotermisi;
 • ortak bağışıklığın zayıflaması;
 • gelişmesi gibi hastalıklar boğmaca, kırmızı ateş ve grip;
 • organizmanın duyarlılık alerjik reaksiyonlar.

Ayrıca, angina sinüzit, rinit ve diş hastalıklarının arka planına karşı gelişebilir.

İlaç furatsilin

Furacilin nitrofuranlar grubunun bir preparasyondur.

Madde, gram-negatif ve gram-pozitif bakteriler, trikomonatlar ve virüsler üzerinde etki eder.

 • uyarım iş dokunulmazlık;
 • antiseptik etki;
 • larinksin hidrasyonuve;
 • boğazın yumuşaması ve zulmün ortadan kaldırılması;
 • ağrı sendromunun çekilmesi;
 • şişmenin ortadan kaldırılması ve iltihaplar.

Bununla birlikte, sadece bir furacilin ile tedavi etkisizdir.

Olumlu bir sonuç elde etmek için gereken entegre yaklaşım tedaviye, Ana yer antibiyotik ilaçları tarafından işgal edilecektir.

Angina ile furcilin ile boğaz durulayın

Angina furacilin ile durulayın kızarmayı teşvik eder bademcikler ile patojenik mikroflora ve irin.

Durulama için Furacilin tablet şeklinde kullanılır, ilk önce toz haline getirilmeli ve suda çözünmelidir.

Çözüm emin ol biraz ısınmış olmalı, ama boğazınızı yakmamak için çok sıcak değil.

Prosedürler günde yaklaşık 5 defa yapılmalıdır. Daha sık gerçekleştirilirse - solmuş mukozaya yol açabilir gırtlak.

Tedavi kursu böyle bir ilacın kullanımı ile devam etmelidir en az beş gün, furatsilin diğer ilaçlarla değiştirilmelidir.

Durulandıktan sonra, sonraki otuz dakika boyunca yiyemezsiniz.

Ilacın etkinliği

furatsilin bakteriyel orijin anjina için etkili bir ilaçtır, bir aracı olarak bakterilerin çoğalma yeteneğini azaltır.

Kendi başına furacilin, lokal bir ilaç olduğu için hastalığı tamamen ortadan kaldıramaz.

O, ana patojen mikroflorayı yok eder, bademciklerin yüzeyinde lokalize olan (ilaç dokulara nüfuz etmez).

Çözeltinin etkinliğini güçlendirmek bir ön durulama boğaz soda çözeltisi ile olabilir: Bu, larinkksin yüzeyini mukusdan temizlemeye ve ilaçlı dokulara erişimi kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır.

Çözümün kendisi ek olarak birkaç damla alkol tentürü calendula ekleyebilir.

Durulama çözeltisi nasıl hazırlanır?

Furacilin, farklı formlarda eczanelerde satılmaktadır:

 • makarna;
 • merhem;
 • sulu% 0.02 çözelti;
 • alkol% 0.67 çözelti;
 • tabletler;
 • toz.

Durulama için sulu bir çözelti kullanılması tavsiye edilir Halihazırda hazırlanmış bir formda satılan (konsantrasyon 1 ila 5 000), ancak böyle bir aracı kendiniz de yapabilirsiniz.

Bunu yapmak için ilacın beş tabletini bir litre suda çözmeniz gerekir.

eşit bir kıvam elde edecek çözeltisi sonra, sıvı mukoza ile temas halinde ağız yanık neden furatsilina, çözünmemiş kristallerin kalabilir çünkü bundan başka, bir tülbent içinden süzün önerilir.

Durulamadan sonra bir miktar çözüm var ise - sonraki iki gün için buzdolabında saklanabilir, Bununla birlikte, ürün kahverengi bir renk alırsa atılmalıdır.

Boğaz gargarası furacilin ile etkili midir?

Furatsilina ile tedavinin etkinliği doğrudan durulama prosedürünün doğruluğuna bağlıdır. Bu işlem belirli kurallara uygun olarak yapılmalıdır:

 1. Mümkünse Her gün taze bir çözüm hazırlamanız gerekiyor.
 2. Durulama yaparken baş mümkün olduğunca geriye yatırılmalıdır.
 3. Prosedür sırasında hava solumak gerekiyor, eşzamanlı olarak telaffuz guttural "Y" veya "A" sesleri.
 4. Durulama çevrimsel olarak gerçekleştirilir: ağzınıza küçük bir yudum alın, 30 saniye boyunca boğazınızı yıkayın, sonra solüsyonu tükürün ve ağzınıza yeni bir parça koyun (ve camdaki solüsyon bitene kadar devam edin).

Çocuklarda angina tedavisi için bir çözüm hazırlanması

Boğaz ile boğaz durulama için bir çözüm hazırlanması için çocuklarda 0.2 gramlık tabletlerin kullanılması arzu edilir, Böyle bir tabletin yüz mililitre sıcak kaynamış suda çözülmesi (ilacın toz halinden önce öğütülmesi gerekir).

Durulamadan önce çözüm soğumaya bırakılmalıdır: Boğazını yakmamalı.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Furacilin, biyolojik olarak nötr bir çözümdür az miktarda kontrendikasyon vardır.

Özellikle, ilaca karşı bir aşırı duyarlılık içerir muhtemelen boğazın iç yüzeyinde kanama, yaralar ve ülserasyon gibi alerjik reaksiyonların gelişmesia.

Ayrıca furatsilin Hamilelik, emzirme ve böbrek yetmezliği sırasında kullanmayın.

Tıbbi istatistiklerde aşırı doz ile ilgili veri yoktur, ancak solüsyon hazırlanırken oranlar gözlemlense bile furakilin ile durulama ile bazı yan etkiler gözlemlenebilir.

Bu fenomenler arasında oral mukozanın irritasyonu, bulantı, kusma, iştahsızlık, baş dönmesi ve alerjik reaksiyonlar sayılabilir.

Furacilin with anjina: yorumlar

"Sonbahar ve kış aylarında, angina sürekli gelişir. İçimdeki bu hastalık kroniktir ve henüz gençliğimde elde edilemeyen bademcik iltihabının bir sonucudur.

Antibiyotikler, bu ilaçların vücut üzerindeki olumsuz etkilerini duyduğumdan ve bu nedenle tedavi edilmek istemiyorlar. İlk rahatsızlık belirtilerini hissettiğim anda - furatsilinom ile garipleşmeye başladım.

Elbette ondan fazla bir şey yok ama böyle İlaç iyi iltihap belirtileri ortadan kaldırır ve ağrıyı azaltır".

Nikolai Arsenyev, 43 yaşında.

"Tonsillit, kızımı en uygunsuz anda yakaladı - biz sadece trende duracaktık ve büyük olasılıkla hastalığın gelişimi iklim değişikliğiyle tetiklendi.

Gezinin ikinci gününde, ateş, öksürük başladı ve ben kaynaklar ihtiyaç vardır ne zaman küçük bilgisine iken ben, acilen bazı ilaç alabilmek için en yakın istasyon eczane aramak zorunda kız zaten.

Eczacı eczacı durulama için antipiretik ve furacilin almamı tavsiye etti. Tabii ki, kalan biraz şımarık ama Böyle bir fon yardımı ile soğuk algınlığı bir haftadan biraz daha fazlasını başardı".

Natalia Vladimirova, Suzdal.

Yararlı video

Bu videodan doğru olarak nasıl gargara yapılacağını öğreneceksiniz:

Furacilin - koruyucu, ama etkisiz ajan, anjina ile sadece tedavinin ana seyrine ek olarak kullanılır.

Boğazın böyle bir çözelti ile durulanması, hastalığın semptomlarını hafifçe ortadan kaldırabilir ancak Tam teşekküllü tedavi için daha ciddi ilaçların kullanılması gerekmektedir, antibiyotik dahil.

Bir anjinada bir furcilinum ile kaç kez gargara

Günde yaklaşık kaç kez boğaz furatsilinom ile gargara - sorunun cevabı hastalığın şiddetine bağlıdır. Eğer pürülan fişlerle komplike bir anjinaya sahipseniz, o zaman bademcikler durulayın ve plak ve tapaları yıkayın, sık sık durulayın. Furacilin, kanıtlanmış bir dezenfektan ve immünmodülatör ajan olarak ucuz, ekonomik ve etkili olarak kullanılır.

Furakilin boğazını kaç kez durulamayacağınızı sormadan önce, ne tür bir ilacın olduğunu öğrenmelisiniz. İlaç 1955'te Sovyetler Birliği'nde ya da daha çok gelişmiş bir ilaç endüstrisinin bulunduğu Letonya'da icat edildi. Başlangıçta, Furacilin tıbbi amaçlar için oral uygulama için tasarlanmıştır, ancak bu hızlı bir şekilde terk edilmiş ve en yaygın hastane antiseptik olmuştur.

Furacilin uygulama alanı oldukça geniştir:

 • boğaz ağrısı;
 • göz kapağı iltihabı (blefarit);
 • diş eti iltihabı;
 • ülserler ve pürülan bir doğanın yaraları;
 • konjunktivit;
 • donma;
 • birinci ve ikinci derece yanıklar;
 • osteomiyelit;
 • ağız boşluğunda ülserler (aft);
 • apse açıldıktan sonra pürülan içeriklerin yıkanması;
 • cilde zarar veren dezenfeksiyon;
 • kulak iltihabı ile tampon ıslatma;
 • akut otitis media;
 • bası yaraları;
 • pürülan yaralar;
 • mukoza iltihabı için göz yıkama;
 • stomatit;
 • bademcik iltihabı;
 • pleura ve diğer boşluklarda ampiyem (pus birikmesi) ile durulama.

İlaç kullanmak güvenlidir, zehirlenme ve aşırı doz vakaları olmamıştır. Gördüğünüz gibi, Furatsilinom yıkama ülser ve yara yüzeylerini iltihaplanmış için evrensel bir araçtır, ancak biz doktor irinli farenjit belirlemiştir eğer birçok kez, furatsilinom gargara nasıl ilgileniyor. Bu hastalık ile, doktor tarafından reçete edilen boğaz, eczane tabletlerinden hazırlanan sulu bir çözelti ile durulanır.

Nasıl yapıldı?

 1. Bir blisterden Furacilin bir tablet almak, bir kaşık içine koyun ve ikinci bir kaşık kullanarak, ince bir toz haline getirmek için gerekli. Furacilinin toz halinde satıldığı, ancak genellikle diğer ilaçların arka planına göre fiyatı çok düşük olan tabletlerde olduğu görülür.
 2. Blisterden bir hap çıkarmadan, katı bir şey üzerinde çekiç darbeleriyle ezin, Daha sonra blisteri kırın ve oluşan tozu çözelti deposuna dökün.
 3. Elde edilen sarı Furacilin tozu sıcak su ile doldurulmalıdır., Bir tabletin yarısı bir bardak kaynamış su gerektirir. Bu miktar çözelti bir durulama için yeterlidir.
 4. Alkol için Furatsilina çözeltisi% 0,64 konsantrasyonda hazır formda satılmaktadır.. Alkol çözeltisini sadece su gibi hazırlayın, sadece Furacilin tozunu suda değil, 70 ° alkolde çözün.
 5. Harici kullanım için, alkolde bir furacilin çözeltisi sıklıkla kullanılır., daha güçlü bir antimikrobiyal etkiye sahip olduğu için.

Evde doğru alkol çözeltisini nasıl hazırlayacağınız, talimatı geliştirmiş olsa da, bu konuda karmaşık bir şey olmamasına rağmen. Furacilin sadece arındırıcı ve antimikrobiyal bir etkiye sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda bir dereceye kadar lokal bağışıklığı uyarıcı etkisi vardır.

Furacilinin geniş çapta uygulanmasının popülaritesi, yan etki olmadığı gerçeğine dayanmaktadır, dolayısıyla seks ve yaş ile ilgili uygulamada herhangi bir kısıtlama yoktur. Furacilinin pozitif kalitesi aynı zamanda belirli bir hastane kokusuna sahip olmamasıdır.

Furacilinin alkol çözeltisi

Fotoğraf. Furacilin alkol

Furacilin alkolünün çözümü, antiseptik olarak ve cildin üzerinde püstüller, sıyrıklar ve çizikler durulamak için harici kullanım amaçlıdır. KBB pratiğinde daha sık ve daha sık olarak dış kulak yolunda meydana gelen furküloz ile ilişkili dış ve orta kulak iltihabı kullanılır. Eğer hastada şiddetli pürülan anjina varsa, amigdalayı bir alkol solüsyonu ile yıkamak daha etkilidir.

Standart furacilin alkolik çözelti% 0.64 furacilin içerik boşaltılır, fakat çözelti, etkili bir yıkama ve gargara pürülan fişler için, daha sonra 70 ° alkol olduğu, böyle bir çözüm seyreltilmelidir. Bu durumda, durulama suyu olan bir bardakta, alkole 15-20 damla Furacilin solüsyonu ekleyin.

pürülan tapalarla boğaz ve ağız boşluğu dezenfekte edici ile bir daha yıkanması, alkol solüsyonu furacilin kulak içine, ve akut ve kronik rinit tedavisi için damla gömülme, otit kullanılan. Deri ve küçük püstüler çizikler ve yaralardaki açık fraktürlerin tedavisi için Furacilin'den daha iyi bir ajan bulmak zordur.

Furacilinin sulu çözeltisi

Furacilinin sulu çözeltisi

İlacın sulu bir solüsyonunu hazırladığımızda, genellikle tanıyı belirlemede doktor tarafından reçete edilen furatsilinomlu kaç gargara. Bu makaledeki video, bir tedavi yöntemi olarak durulamanın etkinliğini göstermektedir.

Farinkste inflamasyon için sulu Furacilin çözeltisi ile boğazın durulanması prosedürü aşağıdaki gibidir:

 1. Ağız içine az miktarda furakilin solüsyonu alınır.
 2. Dilini çıkar ve kafanı geri at
 3. Soluk verme üzerine durulama zamanını "Y" harfi ile telaffuz etmeye çalışın, daha sonra çözelti yutaklara daha derine nüfuz eder.
 4. Yaklaşık 100 ml çözelti yıkamak için kullanın, daha sonra prosedür yaklaşık 5 dakika sürecektir.
 5. Hastalığın akut fazındaki durulamalar, eğer pürülan çökeltiler veya tıkaçlar varsa, her saat başı yapılır.
 6. Daha iyi hissettiğiniz an, daha az durulamalara geçebilirsiniz.
 7. Gargara sıcak, 40 ° C'ye kadar, çözelti olmalıdır.

Thuracilin ile gargaralamanın terapötik etkisi, bağışıklık sistemini çalışmaya teşvik etmek zaman aldığı için, hemen değildir. Bu nedenle, furatsilin anjina tedavisinde ana ilaç değildir, ancak bu hastalığın temel bir unsuru olarak karmaşık tedavisinin bir parçasıdır.

Tabi ki, boğazın durulama ile tedavisi için daha modern ve etkili çözümler vardır, ancak Furacilin uzun süredir talepte kalacaktır, çünkü her zaman el altındadır. Kullanılabilirliği, ucuzluğu ve verimliliği, ev tıbbı göğsünde temel bir maddenin furatsilinu konumunu sağlar.

İlk yardım çantasına her zaman Furacilin'den bahsetmemek gerekir. Ve şehir dışındaki gezilerde, doğada, balıkçılıkta, cebinizde Furacilin tabletleri ile bir blisterin olması zor değildir ve suyun nerede olduğu hemen hemen her yerde bir çözüm hazırlanmak için bulunur. Furacilinin özellikleri, uzun süreli bir ilaç olan Aspirin ile benzerdir, yani asetil-salisilik asit, soğuk algınlığı için en iyi antipiretik ve anti-inflamatuar ilaç olarak değişmeden kalır.

Evinizde Furacilin tabletleriniz olduğunda, her zaman evinizin dezenfekte edilmesi ve dezenfekte edilmesi için bir araç olmanın yanı sıra ağız boşluğunu sindirmek ve yıkamak için mükemmel bir ilaç hazırlayabileceğinizi bilin. Furacilin eskimiş değildir ve şimdi modern formu, hastalık durumunda ve önleme için mukoza zarlarını sulamak için kullanılabilen bir sprey şeklinde ortaya çıkmıştır.

En popüler ilaç hala Furacilin. Bu ilaç, kullanımdan önce suda çözülmesi gereken tabletler biçimindedir. Furacilin, büyükannelerimiz ve büyük anneannelerimiz tarafından hala kullanılıyordu. Boğazın durulanması ve burnu yıkamak için kullanılır.

furatsilin, birçok mikroplara karşı yüksek bir aktiviteye sahip olan bir antimikrobiyal etki maddesidir. Ama boğaz için furacilin ne kadar etkilidir, nasıl doğru seyreltilir ve günde kaç kez durulanır?

İlaç Furacilin hakkında bilgi

Boğazınızı bu ilaçla yıkamanıza başlamadan önce, bileşimini anlamalısınız. Furacilin tabletleri, tuz ve nitrofural gibi aktif maddeler içerir. Bu ilacın antimikrobiyal etkisi vardır. İçeride tüketilebilir ve yerel bir ilaç olarak kullanılabilir. Her durumda, furatsilin antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahiptir.

İlacın çeşitli formları vardır.

 1. Tabletlerde.
 2. Bir alkol çözeltisi şeklinde.
 3. Sulu bir çözelti formunda.
 4. Petrol jeli üzerinde merhem şeklinde.

Çoğu zaman, Furacilin tabletlerde kullanılır. Ancak ürünü kullanmadan önce, daha önce suda çözülür.
İlacın bileşimi, eylemleri patojenlerin büyümesini yavaşlatmayı ve yavaşlatmayı amaçlayan nitrofural içerir. İlaç kullandıktan sonra bakteriler üç ila beş dakika içinde ölmeye başlar. Pozitif bir etki elde etmek için, boğaz için furacilinin üç ila dört gün içinde kullanılması önerilir. Durulamadan sonra ajan bir saat sürer. Bu nedenle, mikropların hızlı bir şekilde tahrip edilmesi için, durulamalara mümkün olduğunca sık tavsiye edilir.

Bu ilaç güvenli kabul edilir, bu nedenle çocukluk döneminde, yetişkinlerde, gebelik ve beslenme döneminde kadınlarda reçete edilir.

Furacilin tarafından angina tedavisi

Uygulamada, Furacilin sadece boğaz hastalıklarının tedavisi için değil, aynı zamanda cilde zarar vermek için de kullanılır. Çoğu zaman, doktorlar boğaz ağrılarını tedavi etmek için bu ilacı reçete ederler. Farklı hastalık tipleri ile alınır: foliküler, catarrhal, ülseratif ve lacunar. Ancak, boğazın durulanması zorunludur.

Angina furatsilinom ile boğaz çalkalayın bademcikler üzerinde bulunan tüm zararlı virüsleri ve bakterileri yok ve daha fazla üreme izin vermez. Böyle bir prosedürü yürütmek kurtarma sürecini hızlandıracaktır.

Furacilin sadece angina ile değil, aynı zamanda kronik bademcik iltihabı ile sürekli olarak kullanılabilir.

Angina'da Furacilin Solüsyonunun Hazırlanması

Şimdi Furacilin'i gargaralamak için nasıl yetiştireceğimizi anlamalıyız. Hazırlık, bir su ve alkol çözeltisi şeklinde verilir. Thuracilinum'u gargaralamak için tabletlere alın. Çözümü kendiniz hazırlamak için çeşitli kurallara uymanız gerekir.

 1. Suyu kaynatın. Sonra yarım bardak su dökün.
 2. Bir tablet koy.
 3. Tamamen çözünene kadar karıştırın.

Furacilin tabletleri suda zayıf bir şekilde çözünür. Bu nedenle, çözelti hazırlanırken ilacın küçük parçacıkları kalacaktır. Bu fenomen kesinlikle normal kabul edilir. Thuracilinin çözünmesini beklememek için, boğaz swabları önceden bir kupa içinde düzgün bir şekilde öğütülebilir.
Ayrıca eczanelerde alkolle Furatsilin sattı. Ama evde bağımsız olarak yapılabilir.

Alkol için bir çözüm nasıl hazırlanır? Yemek pişirmek için, yüzde 70 alkol almak ve altmış mililitre ölçmek gerekir. Ardından otuz mililitre kaynatılmış veya damıtılmış su ekleyin.

Bir kişinin elinde herhangi bir ölçüm kabı yoksa, daha kolay yapılabilir: 2/3 alkol al ve 1/3 su ile karıştır. Ortaya çıkan alkol çözeltisinde, iki tabletin miktarında Furacilin'i seyreltmeniz ve tamamen çözünene kadar iyice çalkalamanız gerekir. Genel olarak, bir alkol çözeltisi kulaklara damlatılmak ve ağız boşluğunun durulanması için kullanılır.

Boğaz ağrısı ile boğaz durulayın

Tonsillit ve bademcik iltihabı tedavisi, Thuracilinum durulama içerir. İstisnasız herkese atandı: çocuklar ve yetişkinler, hamile ve emziren kadınlar. Gargara için bir Thuracilin çözeltisi günde yedi kez kullanılmalıdır. İşlemden sonraki etki iki gündür. Ancak doktorlar, tam iyileşme sağlanana kadar beş ila yedi gün boyunca angina için Thuracilin ile gargara yapmanızı tavsiye ediyorlar.

Furatsilin ile anjin kullanımı için, uzmanlar ön durulama suyunu soda solüsyonuyla öneriyorlar. Böyle bir süreç bademcik baskınlarının giderilmesine ve ilacın etkinliğinin artırılmasına yardımcı olacaktır.

Angina furatsilinom ile durulama mikroplarla mücadele için mükemmel bir araçtır. Ancak çözümü daha da güçlendirmeyin. Tabletlerin suda çözünmesinin katı bir oranını gözlemlemek gereklidir.

Anjina içinde Furacilin ilacının kullanımı

Sadece Thuracilin gargara değil, kullanım için başka göstergeler var.

 • Burun pasajlarının sinüs veya sinüzit ile durulanması.
 • Basınç yaralarının varlığı.
 • Derideki trofik lezyonlar ve ülserasyon.
 • Farklı derece yanıklar.
 • Pürülan pürülanöz karakter.
 • Ortakulak.
 • Diş eti iltihabı.
 • Stomatit.
 • Egzama.
 • Cildin travmatik yaralanması ve yaraların oluşumu.
 • Bebeklerde terleme.
 • Obez olan kişilerde yorgunluk.

Furacilin birçok endikasyona sahiptir, ancak herhangi bir rahatsızlıktan yardım alacağını düşünmemektedir. Ilacın ek bir tedavi yöntemi olarak kullanılması önerilir.

Çocuklarda furacilin kullanımı

Furacilin farklı yaşlardaki çocuklarda kullanılmak üzere onaylanmıştır. Yenidoğan veya bebek terleme şeklinde küçük bir döküntü varsa, o zaman hasarlı yüzey hazırlanan çözelti ile yağlanmalıdır. Prosedür günde üç ila dört defaya kadar yapılabilir.

Çocukta anjina ortaya çıkarsa, Furacilin boğazı durulamak için kullanılır. Prosedürün ebeveynlerin sıkı kontrolü altında gerçekleştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Thuracilin'in bebeğinin boğazını nasıl keser? Bir furacilin solüsyonu hazırlamak için, yarım bardak kaynatılmış su almanız ve ilacın bir tabletini eklemeniz gerekir. İlacın tamamen çözülmesini bekleyin. Günde altı kez boğazınızı yıkamanız gerekiyor. Bu ilacı doktor izni olmadan kullanmayın.

Furacilinin gebelik ve laktasyon döneminde kullanımı

Furacilin, dahili olarak alınmazsa güvenli bir ilaçtır. Hava yollarında meydana gelen herhangi bir enfeksiyonla mükemmel bir şekilde baş eder.
Birçok kadın hamilelik ve emzirme döneminde çoğu ilacın alınamayacağını bilir. Bu bebeğin daha da geliştirilmesi için bir tehlike taşır. Ama kadın boğazında ağrı hissettiğinde, boğazınızı Furacilin ile mümkün olduğunca çabuk yıkamanız gerekir. Prosedür günde beş defaya kadar yapılmalıdır. Tedavi kursu süresi üç ila yedi gündür.

Furacilin boğaz ile uygun durulama

Birçok hasta doğru şekilde gargara yapmasını ister. Ama burada prosedürde karmaşık bir şey yok. Asıl önemli olan birkaç basit tavsiyeyi takip etmektir:

 1. Prosedür sırasında başınızı hafifçe geriye doğru eğmeniz gerekir. Bu, sıvının burun geçitlerine girmemesini sağlamak içindir.
 2. Boğazları sularken doktorlar "yy" sesini çoğaltmanızı tavsiye ediyorlar. Böylelikle, bademcikler bir çözelti ile daha iyi yıkanırlar, çünkü bu noktada dilin kökü düşürülür.
 3. Hasta anjina yaşıyorsa, gargaralık aşırı dikkatle yapılmalıdır. Sıvı ile kabarcık yapmayın, çünkü pus bademciklerden temizlenmeyecektir.
 4. Ayrıca, ağzınıza çok fazla çözelti koymanıza ve uzun süre orada kalmanıza gerek yoktur. Prosedürü küçük yudumlarda tutmak daha iyidir. Böyle bir yaklaşımın süresi otuz saniyeden az olmamalıdır.

Günde birkaç kez boğazınızı yıkayın. Hastalığın ilk günlerinde, doktorlar her 1-2 saatte bir prosedür gerçekleştirmeyi tavsiye eder. Sabah ve akşam gargara yapmalısın.

İlacın etkisini artırmak için, önce bir soda çözeltisi ile gargara tavsiye edilir. İyileşme sürecini hızlandırmak ve enflamatuar sürecin hızlı bir şekilde ortadan kaldırılması için Furacilinin, şifalı otlar veya esans yağları ile seyreltilmesi tavsiye edilir. Bunu yapmak için, bir veya iki damla yağ veya tentür ekleyin ve karıştırın.
Furacilin eylemi güçlendirmek calendula veya propolis, okaliptüs veya köknar esansiyel yağlar tentür yardımcı olacaktır.

Tedavi süreci bir çocuk veya hamile bir kadın tarafından gerçekleştirilirse, alerjik reaksiyonların ortaya çıkmasını önlemek için ilaçları karıştırmamak daha iyidir.

Kontrendikasyonlar ve Furacilin yan etkileri

Furacilin güvenli bir ilaç olarak kabul edilmesine rağmen, yan etkilere neden olabilir.

 • Bulantı.
 • Kusma.
 • Alerjik reaksiyonun başlangıcı.
 • Azalmış iştah.
 • Baş dönmesi.

Gargara sonrasında hastanın bu semptomları varsa, ilacı hemen iptal etmeye ve bir doktora görünmeye değecektir. Çoğu zaman, bir aşırı doz meydana geldiğinde yan etkiler ortaya çıkar. Bu nedenle, doktorlar kullanım için net bir talimatı izlemenizi tavsiye eder. Ayrıca, bu tür belirtiler, ilacın bağırsak içine nüfuz etmesi nedeniyle çocuklarda ortaya çıkabilir. Gerçek şu ki, çocuklar nasıl gargara yapılacağını bilmiyorlar. Bu nedenle, prosedür yetişkinlerin sıkı denetimi altında yapılmalıdır.
Ancak bu ilaç için kontrendikasyon yoktur. Çocuklar, yetişkinler, kadınlar tarafından gebelik ve beslenme döneminde kullanılabilir. Kullanmadan önce, önceden bir doktora danışın.

Ucuz ilaç "Furacilin" tabletler, çözelti ve merhemler içinde satılmaktadır. Farklı bakterilere (dizanteri çubuğu, streptococcus, staphylococcus) karşı savaşta antimikrobiyal ajan olarak aktif olarak kullanılır. Pürülan inflamasyon, yaralar, yanıklar, stomatit, bası yaraları, deri lezyonları, konjunktivit, sinüzit ve boğaz hastalıkları ile "Furacilin" ilacının bir solüsyonu kullanılır. Aşağıdaki önerileri dikkate almazsanız, durulama boğazı olumlu bir sonuç vermeyebilir.

Doğru durulama nasıl yapılır?

Yetişkinler, okul çocukları ve okul öncesi öğrenciler, boğazlarını aşağıdaki gibi durulamaktalar:

 • ağız çözümünü çevirmek;
 • başlarını geri atıyorlar;
 • "oh-oh-oh" sesini mümkün olduğu kadar uzun süre söyleyin;
 • sıvıyı tükürmek;
 • Çözüm tükenene kadar devam edin.

Durulama kusmaya neden oluyorsa

Bu durumda başınızı biraz geriye doğru eğmeyi deneyin. Gerçek şu ki, anjinadaki "Furacilin" ilacı, basit tabletlerden ve aerosollerden daha etkili bir şekilde plak, balgam, bakteriyi yok etmeye yardımcı olur. Daha hızlı iyileşmek için, inflamasyonu rahatlatan birkaç damla calendula, papatya, adaçayı ya da muz yaprağı ekleyin.

Kaç kez durulayım?

Durulama, 3-7 gün boyunca 3-5 dakika boyunca günde en az üç kez sıcak bir çözelti olmalıdır. Kategorik olarak durulamayı tolere etmeyen küçük çocuklara ve kişilere, "Furacilin" ilacının bir çözeltisi ile bademciklerin temizlenmesi gerekir. Bunu yapmak için parmağınıza bir bandaj sarın, solüsyonda nemlendirin ve hafifçe bir boğazla silin. Bir çocuk biraz yutarsa, sağlığını etkilemez.

Durulama için "Furacilin" nasıl üretilir?

 • Bir durulama bir tablet almalıdır.
 • Toz haline getirin.
 • Sıcak su (100 ml) dökün ve karıştırın.
 • Çözelti ısındığında süzün.
 • Şimdi durulayabilirsiniz.

Çözümü nasıl sulandırabilirsin?

Bazı insanlar, "Furacilin" ilacının beş tableti ile bir litre kaynar suyu seyreltmeyi ve ardından istenen sıcaklığa kadar ısıtmayı önerir. Çözeltideki bu ilaç 24 saat veya daha uzun bir süre sonra etkili değildir ve ayrıca büyük miktarda su ile seyreltilir.

Tabletlerin eylemi nasıl güçlendirilir?

Boğazda şiddetli ağrı olması durumunda, uzmanlar ilaç "Furacilin" in iki tabletini seyreltmeyi önerir. Konsantre solüsyon ile boğaz yıkayın 4-6 kez artırılmalıdır. Bazı insanların kuruma ve terleme hissine sahip olduklarını, o zaman ilacın dozunu kısaltmanız veya boğazınızı adaçayı veya papatya ile yıkadıktan sonra kullanmanız gerektiğini unutmayın. Her durumda, doktorunuza danışın. Konsantre edilmiş bir çözüm, küçük okul öncesi ve hamile kadınlara doktora başvurmadan istenmez.

Neden "Furacilin" ilacını kullanıyorsun?

Gargara, bu ilacı kullanmanın tek yolu değildir. Konsantre bir çözelti (cam başına üçten fazla tablet) yanıklarla nemlendirilir ve pürülan yaralarla yıkanır. Enjeksiyonlardan çarpmaları çıkarmak için heparin merhemi yerine kullanılır. Bunu yapmak için furatsilinovym çözeltisiyle sıkıştırın:

 • Gazlı bez pansumanları çok yoğun bir çözeltiyle çok iyi emprenye edilir.
 • Onları konilerin yerine koydular.
 • Selofan bant ile üst.
 • Takviye bandı yardımını sıkıştırın.
 • Hafif bir yanma hissi taşıyabildiğiniz kadar koruyun ve sonra cildinizi bebek kremi ile yağlayın.

Çocuk hastalıkları

Boğaz tıkanıklığı için hazırlanan bir çözüm, yeşil mukus ortaya çıktığında konjonktivit ve burun ile gözlerle yıkanır. Stomatit ve diş etlerinde iltihaplanma ile ağız boşluğu dişlerinizi fırçalarken olduğu gibi durulanır (başınızı geriye atmanız gerekmez). Daha fazla verim için, bandajı oldukça konsantre bir solüsyonda nemlendirin ve dilinizi, damaklarınızı, yanaklarınızı silin ve ardından doktor tarafından reçete edilen merhemleri uygulayın. Herhangi bir çizik ve sıyrıklar da antimikrobiyal bir madde ile tedavi edilir.

"Furacilin" ilacının herhangi bir yan etkisi var mı?

Bu ilaç (uluslararası adı "Nitrofural"), kanama sırasında alerjik dermatoz ve aşırı duyarlılık ile kullanılamaz. Aksi halde kusma, alerjik reaksiyonlar, baş dönmesi, mide bulantısı, dermatit olacaktır. Advers reaksiyonlar "Furacilin" ilacının harici uygulaması ile nadirdir. Boğazın zayıf bir çözelti ile durulanması, madde vücuda girdiğinde bile zarar vermez, bu nedenle soğuk algınlığı için profilaksi olarak kullanılabilir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Çocuklarda stafilokokların belirtileri ve tedavisi

Makalenin içeriğiBir çocuğun boğazında stafilokokları nasıl öldürebilirsin? Tedavi yöntemleri, mukoza laringofarenksinin iltihaplanmasına neden olan bakterilere bağlıdır.

Rotokan

Rotokan, bitki bazında, dış ve oral kullanıma yönelik bir tıbbi preparattır.Kulak burun boğaz, gastroenteroloji ve diş hekimliğinde kullanılır. Bir anti-inflamatuar ve antiseptik etkiye sahiptir.