Loading

Mylor

Soğuk ve Grip Tedavisi

 • ev
 • tüm
 • Bademcik gelen solucan

Bademcik gelen solucan

Göğüs iltihabı, iltihabın odaklandığı bir vücut hastalığıdır ve bu odak bademcikler üzerindedir. Böyle bir odaklamanın oluşmasının birçok nedeni vardır, ancak birkaç etkili yöntem vardır. İlaç endüstrisi daha fazla ilaç üretiyor. Ancak, bu rahatsızlıktan kurtulmaya çalışanlar, herşeyin yardımcı olamayacağı konusunda çok iyi bilirler - uzun sürmez, tedavinin seyri yılda birkaç kez tekrarlanmalıdır, en azından. Size evde bademcik iltihabından kurtulmaya yardımcı olacak 3 yol hazırladık. Çoğu hasta sadece geleneksel tıpla uğraşmayı bildiğinden beri.

Tavsiyemizi uygulayın, daha sık gülün ve Sağlıklı Olun!

Bademcik iltihabı yardımcı ile

Bademcik iltihabı ile elma sirkesi. 5 tsp oda sıcaklığında 0.5 litre suya kadar seyreltin. elma sirkesi ve her 2 saatte bir boğazını durulayın ve durulamadan sonra mutlaka bir kaç yudum yapın.Bu tür prosedürler bir gün boyunca boğaz ağrısını hafifletir, şiddetli bademcik iltihabına bile yardımcı olur.

Bademcik iltihabı ile tıbbi halk ilaçları alımı

Bademcik iltihabının geleneksel tedavi yöntemleri arasında, tıbbi bitkilerden alınan alkol ve alkolsüz infüzyonların yanı sıra iç kısımdaki soğumalar bulunur.

Anne ve üvey anne suçlu. Kırmızı şarap ve suyu, anne ve üvey annenin çimlerinden eşit miktarlarda karıştırın. İlaca biraz soğan suyu ekleyin ve tüm gece boyunca serin bir yerde demlenmesini bekleyin. Çekmeden önce dikkatlice sallayarak, günde 1-2 kez orta 1-2 büyük kaşık iç.
Pancar, köpek gülü ve limon. Pancar suyu, meyve şurubu ve limon suyunu 5: 3: 1 oranında karıştırın. Soğuk bir yerde tam 24 saat ısrar edin. Hazırlanan bir infüzyonla evde bademcik iltihabı tedavisi, tam bir tedaviye kadar, 1-2 çorba kaşığı günde üç kez alınır.
Antibakteriyel fitoto. Hazırlanması için, aynı miktarda alın: Pelin, St John's wort, anne ve üvey anne, dereotu, adaçayı, kekik, marigold çiçek ve papatya, ezilmiş şakayık ve ayr kökleri. Bitkisel koleksiyonun çay kaşığı ile orantılı olarak kaynayan suyu karıştırın ve bir bardak su. En az 4 saat ısrar edin, kaynamaya kadar kaynatın, sonra da çay yerine günde birkaç kez sıcak bademcik iltihabında otları süzün.

Arı Ürünleri

Bademcik iltihabı halk ilaçları ile tedavi, bal ve propolis gibi arıcılık ürünleri ile yapılabilir. Hastalık etkili olduğunda, propolis özü almak ve boğaz ağrısı ile durulayın. Ürünü hazırlamak için gerekli olan:
-100 ml alkol için 20 g yer propolisi alır;
-karanlık cam bir kapta, oda sıcaklığında en az üç gün ısrar ediyorlar;
-Günde 2-3 kez ılık süt ile bir bardakta 20 damla alın ve süzün.

İyileşme etkisi aynı zamanda boğazın ılık su ve bal çözeltisi ile durulanmasıdır. Akut hastalık ilk günlerinde, durulama papatya infüzyon bal erimesi için yararlıdır. Bunu yapmak için ihtiyacınız olan:
-bir bardak kaynayan su, kuru papatya bir çorba kaşığı dökün;
-bir saat ısrar etmek;
-Arı bal bir yemek kaşığı ekleyin, karıştırın.
Bademcillitin bal ve papatya ile ev tedavisi mümkün olduğunca sık yapılmalıdır. İçinde durulama ve fon alma ek olarak balmumu sıcak bir formda boğazda uygulanması tavsiye edilir.

Ve işte bademcik iltihabı

Kronik bademcik iltihabı, palatine bademcikler içeren uzun süreli bir seyir ile karakterize bir enflamatuar süreçtir. Daha önce, uzmanlar bademcik sorunun kaldırılması konusunda ısrar, ama bugün daha yumuşak muamele eğilimindedir ve onların maddeler kapsamlı hareket edebiliyoruz nedeniyle halk ilaçları tamamlayacak önerilir.

Phytotea, hr tedavisinde etkilidir. bademcik iltihabı

İç kullanım için tasarlanmış tıbbi preparatlar, halk ilaçları ile kronik bademcik iltihabı tedavisinde mükemmel bir seçenektir. Bileşenleri sadece birbirleriyle etkileşmekle kalmaz, aynı zamanda yan etkileri de yumuşatır veya etkisiz hale getirir.

 1. Aziz sarı kantaron, bir anne-ve-üvey anne, pelin, adaçayı, kekik, dereotu ot toplamak gerekir reçeteye göre bitki çayı hazırlamak için. "Buketi" tamamlamak için papatya ve calendula çiçekleri, okaliptüs yaprakları ve siyah frenk üzümü, ayrılık ve şakayık kökleri gerekir. Tüm bileşenler eşit olarak bölünmelidir. Daha sonra phytosbora'dan 1 çay kaşığı alın. otlar ve sıcak kaynamış su dökün. 4 saatlik infüzyondan sonra, preparasyon 2 dakika kaynatılarak devam ettirilir. Ardından, ilaç süzülür ve bir boğazla durulanır. Dahili alım 100 g için günde iki kez gerçekleştirilir, çare tedavi edilebilir ve çocuklar.
 2. Antienflamatuar ve antiseptik özellikler aşağıdaki şarj sahip doğal durulama ve oral uygulama için kullanılmaktadır. Bu kadife çiçekler ve çim adaçayı (15 g), papatya çiçeği okaliptüs yaprak (20 gr), kireç çiçekler, otlar biberiye, meyan kökü ve Inula (10 g) oluşur. 1 çorba kaşığı. l. Daha sonra toplanan bu düşük ısı 5 dakika provarivaniya gibi hazırlandı, 200 mL su ile bir araya getirilmektedir. Hazırlık 6 saatlik bir infüzyon ile tamamlanmaktadır. Bu reçeteye göre, çocuklar tedavi edilebilir.
 3. immünstimulan ve anti-bakteriyel - "iki de bir" toplama iyi bir performans bademcik halk ilaçları tedavide. Eczacılık ölçeklerinde bileşenler aşağıdaki ölçümlü: kökleri elecampane yüksek ve at kuyruğu otu (10 g) çim thoroughwax ve rizom Şakayık (20 g), bitki Hypericum perforatum rizom Leuzea ve çim Ledum palustre (15 g), köpek meyveleri gül öğütülmüş (25 g), efedra ot ve meyan kökü (5 g) eklendi. Fito-bileşenlerden 1 yemek kaşığı ölçün. l. Hammadde ve 10 dakika kesme, karışımı 200 ml suda ılımlı ateşte kaynatın. Maserasyon bir saat boyunca gerçekleştirilir ve filtreden geçirme sonrası 50 gr bal tat dozajları ile günde 6 kez içecek araçla gerçekleştirilir. çocuklar gibi tatlı yararlı bitkisel çay.
 4. Isırgan otu, civanperçemi ve papatyadan bir şifalı içecek hazırlanır. Her bileşen eşit parçalara alınır (1 çorba kaşığı için mümkündür.) Ve kompozisyona 2 çay kaşığı ekleyin. sıradan kuru çay. Tüm malzemeler çaydanlık içine yerleştirilir ve çay yaprakları yapılır. Sonra, her zamanki gibi çay yap.
 5. huş tomurcuklarından hazırlanan Fito Tibet tarifi, papatya, immortelle hipericum (tüm ham maddeler 100 g olmalıdır). Kompozisyon bir termos içine yerleştirilir ve yarım litre kaynar su verilir. 3 saat sonra ürün kullanıma hazırdır. Tatlandırıcı bal ile akşam yemeğinden yarım saat önce alın.

Kronik bademcik iltihabını halk ilaçlarıyla boğazınızı yıkayarak tedavi edebilirsiniz. Ancak prosedür için özel bir çözüme ihtiyacınız var. Şifacılar çeşitli seçenekler sunar:

 • dulavratotu kökü kaynatma;
 • ılık su ile seyreltilmiş limon suyu;
 • Altın bıyık infüzyonu (kaynar su içinde bitki yaprağının 2 saatlik bir infüzyon ile hazırlanabilir madde, daha sonra boğazları günde üç kez yıkayın);
 • 3 sarımsak lobules ve yeşil çay bir çay kaşığı infüzyonu (yarım litre kaynar su içinde maddeler tutarak 20 dakika sonra, boğazını durulayın);
 • taze yaban turpu suyu seyreltilmiş;
 • 7 damla iyot eklenerek zayıf bir manganez çözeltisinin yarım litresi.

Gargara yapmak için sirke kullanın, az miktarda alın ve ılık suyla seyreltin. Temel fesleğen yağı varlığında, damlacıklarının bir kısmı ılık suya eklenir ve işlem gerçekleştirilir.

Propolis ile kronik tonsillit tedavisi

Bademcik gelen iltihap gidermek alkol ile karıştırılmış ezilmiş propolis (50 ila 50) olabilir. Kompozisyon karanlıkta ve soğukta 5 gün için çıkarılır. Belirtilen zamanın sonunda, iç alımda, ılık suyla 20 damla ilaç yıkayarak kullanılır. Propolis ile tonsillit tedavisi 2 hafta, daha sonra 7 günlük bir süre bekletilir ve tekrar infüzyon yapılır. Kararlı bir sonucun başlangıcı için tedavi kursu üç kat olmalıdır.

Propolisin hazırlanması çocuklar için farklı şekilde hazırlanır. Alkol yerine tereyağı konulur (oranlar aynıdır) ve kompozisyona biraz bal ekleyin. Daha sonra bir su banyosunda kısa ömürlüdür, bileşenlerin çözülmesini sağlar, karışımı cam eşyaya döküp dondurmak ve saklamak için buzdolabında temizler. Kronik bademcik iltihabının bebeklere tedavisi için lezzetli bir halk ilacı, günde 3 kez 1/2 çay kaşığı dozla verilir.

Tortilleri etkileyen enflamatuar sürecin kesilmesi, mersin yaprağı ile teşvik edilir:

 1. et suyu 10 yapraktan hazırlanır, 250 ml su ile doldurulur ve 5 dakika pişirilir. 20 dakikalık bir infüzyondan sonra, ilaç filtrelenir. 1 çorba kaşığı alın. l. Bir ay boyunca sabah ve akşam. Çare gargara izin verilir. Tarif, çocukların tedavisi için uygundur.
 2. Mersin tentürü, yarım bardak ezilmiş yaprak ve 200 g alkolün (tıbbi) birleştirilmesiyle hazırlanır. Karışımla bulaşan yemekler bir hafta boyunca kapatılır ve infüzyonu için temizlenir. Daha sonra, tentür, 1 çay kaşığı çözülen, boğazını durulamak için kullanılır. bir bardak ılık suda elde edilir.

Rafine yağ bir bardağa dökülür ve 3 çorba kaşığı eklenir. l. John's wort'un kopmuş yaprakları ve çiçek salkımları. Karanlık bir yerde 25 günlük bir infüzyondan sonra, bileşim yağ kekinden kurtulur ve bademciklerin yağlanması için kullanılır. günlük Ürün karanlık bir yerde saklanır.

Makale aşağıdakilerin desteğiyle hazırlanmıştır:

Bu tüm tonsillit tedavisi içindir

Halk ilaçları ile kronik bademcik iltihabı tedavi, doktor anlatacağım. Tıp, halk yöntemlerini kendi iktidarsızlığından değil, uzun süreli tedavi gerektiren kronik hastalıklara dayandırır.

Tıbbi ilaçlar hasta organlar üzerinde hedeflenmiş etki araçlarıdır. Kronik bulaşıcı hastalıklar için uzun süreli kullanım yan etkilere yol açabilir.

Remisyonda Tonsillit

Bademcik iltihabı neden bademcik iltihabıdır? Angina bademcik iltihabının ilk adıdır ve karıştırılmamalıdır, hastalığın akut formu anjin, kronik - bademcik iltihabı olarak adlandırılır. Geleneksel ilaç yapmak mümkün değilse, halk ilaçları ile kronik bademcik iltihabı tedavi nasıl?

Vücut bademcik iltihabının, genellikle faringeal ve palatinlerin akuttan kronik hale geldiğini varsayar. Görünüşe göre, metabolik süreçlerin düzenlenmesi sistemlerinin özellikleri ve öncelikle bağışıklık. Video bağışıklık nedir ve nasıl çalıştığını gösterir.

Bademcikler bir faringeal halka oluştururlar, işlevleri burun ve ağız yoluyla bakterilerin ve virüslerin penetrasyonuna tepki vermektir. Enfeksiyonun ilerlemesine, iç organlara gitmemesi için, şişirmek, şişirmek, sıcaklıklarını arttırmak zorundadırlar. Vücutta, tıpkı böyle bir beden oluşmaz, her zaman hayati bir işlev görür.

Bağışıklık sistemi ile ilgili önemli noktaları vurgulamaktayız:

 1. İnsan bağışıklığı karmaşıktır ve bademcikler bunun bir parçasıdır. Katil hücreler gibi yabancı proteini aramak ve yok etmek için ayarlanan lenfositler üretirler. Bu tür proteinler mikroorganizmalar içerir: bakteri, klamidya, mantarlar.
 2. En çok bademcik iltihabına neden olan ve bademcik iltihabına yol açan virüsler, tespit edilene kadar lenfositler tarafından yok edilemez;
 3. Lenfositler, virüsün yerleştiği hücrelere nüfuz etmez, virüs ve lenfosit teması sadece hücre bozulduğunda ve virüsler hücre içi boşluğa veya kanın içine büyük ölçüde girdiğinde mümkün olur. Virüse karşı bağışıklığın yavaş yanıtı, hızlı bir viral enfeksiyon akışına neden olur.
 4. Tonsillit, bademciklerdeki bakterilerin, sürekli olarak streptokoklar olan fagositlere (lenfositlere) dirençli bakteri barındıran bakteriler geliştiğinde gelişir. Virüsler bağışıklık sistemini zayıflatan bir faktördür ve bu nedenle bakteriler çoğalabilir.

Tonsillit çoktan işkence gördü

Çocuklukta Tonsillit genellikle çocukta bağışıklık eksikliğinden kaynaklanır. Her yaşta bademcik iltihabı tedavisi için kendi talimatı vardır. Bu özellikler çocuğun organizmasının dengesiz geliştiği, bazı sistemlerin büyümekte olan diğer sistemler ile ilişkili olduğu ile ilgilidir.

Çocuklarda kronik bademcik iltihabı insidansı:

 • 3 yılda - çocukların% 6'sında;
 • 6 yılda - çocukların% 12'sinde;
 • 10-12 yaşlarında - çocukların% 14'ünde;
 • 18-20 yaşlarında - erkek ve kızların% 30'u.

Hastalığın kızlarda daha sık görüldüğü, muhtemelen ergenlik ve hormonal profille ilişkili olduğu unutulmamalıdır. Yetişkinlerde, herhangi bir yaş döneminde hastalığın sıklığı görülme sıklığı yoktur.

Kronik bademcik iltihabı, bir kural olarak, vücudun genel bir zayıflaması ve eşlik eden enfeksiyonlar, sinüzit ve farenjit varlığı ile ilişkilidir.

Ceviz ve tentür

Kronik bademcik iltihabı halk ilaçları ile nasıl tedavi edilir, çünkü doğru tedaviyi seçmek başarının anahtarıdır?

Angina ve kronik tonsillit tedavisi için halk ilaçları, özel uygulamaya göre sınıflandırılabilir:

 • gargara;
 • inhalasyon;
 • vitamin çayları ve içecekleri;
 • sıkıştırır;
 • ısınıyor.

Kronik bademcik iltihabı halk ilaçları ile tedavi edilirken en yaygın yol, bitkisel süslemelerle ve uçucu yağlarla infüzyonla durulanır. Tarif, kendi elleriyle et suyu hazırlanması, basit, genellikle kuru bitki hammaddelerinin bir çorba kaşığı almak, onları yapmak, bir içki vermek ve sıcak bir çözüm ile boğazlarını durulayın.

Bunu genellikle günde üç ila dört kez, kahvaltıdan, öğleden sonra ve akşam yemeğinden yarım saat sonra yapın. Bir durulama bir bardak kaynatma veya infüzyon gerektirir.

Boğaz durulama için tarifler:

 1. Yaban mersini kalın bir et suyu hazırlanması. Bir litre su 100 gr kuru yıkanmış yaban mersini çalıyor, kaynamaya kadar ısıtılıyor, et suyu kalınlaşana kadar düşük ısıda kaynatılıyor. İlk önce süzün, sıcak, taze bir kaynatma ile gargara.
 2. Fesleğen uçucu yağ anti-inflamatuar ve immün sistemi uyarıcı özelliklere sahiptir. Eczanede fiyatı var. Yağlar, sadece durulama için hazırlanan, kaynamış ılık suya eklenen birkaç damlaya ihtiyaç duyacaktır.
 3. Her zamanki çay İngilizcede demlenmiştir, bu güçlüdür. Durulama için bir kaşık dolusu tuz veya deniz tuzu çözün.
 4. Bademcikler ve farenksleri dezenfekte etmek için zayıf, pembe bir potasyum permanganat çözeltisi hazırlayın. Dezenfeksiyon etkisini güçlendirmek için, çözeltiye birkaç damla iyot tentürü eklenir.
 5. Dulavratotu kurutulmuş kökleri öğütülür ve demlendirilir. Ortaya çıkan et suyunda, uçucu yağlar, tanenler ve vitaminler bulunur. Et suyu güçlü bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir. Bir termos içinde pişirilmiş dulavratotu kökü infüzyonu, bir vitamin içeceği olarak tüketilir.
 6. Durulama için gül yaprakları veya gül kalçalarını kullanabilirsiniz. Yapraklar demlenir ve demlenmesine izin verilir. Bir kaynatma haline dönüşen uçucu yağlar, reçineler ve tanenler antibiyotik olarak işlev görür.
 7. Söğüt kabuğundan hazırlanan gargara suyu, büzücü, anti-inflamatuar ve antipiretik etkiye sahiptir.
 8. Boğaz için doymuş bir infüzyon almak için, muz yaprakları ezilmeli, bir termos ile demlemek daha iyidir. Bal ilavesi ile infüzyon ile durulayın, anestezi ve yatıştırın.
 9. Pancar suyu, soğan suyu veya meyve suyu ilavesiyle zenginleştirilen bakterisit nitelikleri nedeniyle boğazı durulamak için kullanılır.
 10. Antimikrobiyal ve antiviral bir ajan olarak marigolds veya kalendula sadece kronik bademcik iltihabı tedavi etmek için değil, aynı zamanda boğazın diğer hastalıklarına karşı kullanılır. Marigolds kaynatın ısrar ve serin, sık sık gargara. Bademcik iltihabı kronik olduğunda ve halk ilaçları tarafından tedavi bir doktor tarafından önerildiğinde, o zaman nergiz gereklidir.
 11. Bitkisel ot ve çiçek solucan, papatya, muz, aynı kalendula demlemek ve bademcik iltihabı yanı sıra akut angina ile boğaz bir kaynatma ile durulayın.
 12. Soğuk algınlığı için halk tıbbında her zaman kullanılan doldurulamaz bitkisel ilaç, adaçayı yapraklarıdır. Adaçayı suyu, hem ayrı ayrı hem de tıbbi karışımların bir parçası olarak kronik bademcik iltihabı ile boğaz yıkamak için kullanılır.
 13. Calendula, papatya, adaçayı, kekik (kekik), okaliptüs bitkisinin toplanması demlemek ve ısrar ediyor. Bu infüzyonun kompleks iyileşme etkisi vardır. Bu bitkilerin ısıtılmış infüzyonu sadece durulama için değil, aynı zamanda inhalasyonlar için de kullanılır.
 14. Lavanta çiçekleri, ebegümeci ve mürver kaynatma ile birlikte, nastotsya verir ve artan bademcikler ile boğazını durulayın.

Bademcik iltihabı ile boğazın durulanması bademcikleri uyarır, kayıp kısmen bağışıklık fonksiyonlarını geri kazanırlar.

Fotoğraf. İyileşmek için bademcik iltihabı için nefes alınız.

Kronik bademcik iltihabının halk ilaçlarıyla tedavisi de, durulamalara ilaveten, şifalı bitkilerin solunması ile inhalasyon yapılmasını gerektirir. Bu etkili olduğu kanıtlanmış bir tedavi yöntemidir. Bu, tıbbi fizyoterapide inhalasyonların kullanımı, inhalasyon, nebülizerler için özel aletlerin ortaya çıkması ve kitle kullanımı ile kanıtlanmıştır (bkz. Boğaz ağrısı için bir nebulizer ile inhalasyon).

Halk tıbbında inhalasyonlar için, uçucu yağların ilavesiyle, bitkilerin süslenmesini uygulama. Kronik bademcik iltihabının halk ilaçlarıyla tedavisi, her zaman buhar inhalasyonlarının yapılmasını içerir. Kurallar prosedür masada oturur pozisyonda yapılır, basit, size, sadece buhar ağzını teneffüs, normal bir ritimle, sakince nefes burundan nefes gerekir.

Her şeyden önce, inhalasyon için bitkisel tıbbi hammaddeler kaynatılır, mukusun yanmasını önlemek için, buharın üzerinde 40 ° C'den yüksek olmayan bir sıcaklıkta nefes almak gerekir:

 • adaçayı yaprakları;
 • okaliptüs yaprakları;
 • Papatya çiçeği;
 • meşe kabuğu;
 • çam tomurcukları;
 • nane;
 • calendula çiçekleri;
 • anne ve üvey;
 • çim kekik;
 • çam kozalakları

Tıbbi bir prosedür olarak inhalasyon etkisi, ilacın en küçük parçacıklarının penetrasyonuna dayanır, bizim durumumuzda, esansiyel yağlar ve uçucu reçineler, bademcik mukozasının hücrelerine. Terapötik maddenin, mukozanın yüzey tabakasının zarları içinden hücrelere emilmesi, böylece kan dolaşımının doğrudan atlanması vardır.

Halk tedavisi yöntemleri, kullanımlarının büyük bir pratik deneyimine dayanır, kronik bademcik iltihabında etkili oldukları kanıtlanmıştır.

Tonsillit bademcik iltihabı denir. Akut formu yeterli tedavi ile 7-10 gün içinde geçer. Hastalık 3 hafta veya daha fazla süremezse, akut formuyla ilgilidir. Ayrıca, sık veya hafif semptomların varlığı ile tekrarlayan nüksler de mümkündür. Bu durumda hastalar kronik bademcik iltihabının nasıl tedavi edileceğini merak ediyorlar? Resmi tıp iki yöntem sunar: tıbbi ve cerrahi, ancak hastanın durumunda önemli bir iyileşme elde edebilirsiniz, halk ilaçları da vardır.

Kronik tonsillit teşhisi konulursa, halk ilaçları ile tedavi her zaman etkili olmayabilir. En zor ve ihmal edilen durumlarda, doktorlar koruyucu işlevlerini kaybeden ve enfeksiyonun odağı haline gelen palatine bademciklerin kaldırılmasını önermektedir. Bu yöntem, hastalığın dekompanse edilmiş bir formunda kullanılması, atakların sıklıkla meydana geldiği ve şiddetli semptomların eşlik ettiği durumlarda faydalıdır, lokal ve genel komplikasyonlar eklenir.

Bununla birlikte, vücudun bağımsız olarak enfeksiyonla baş edebileceği bir telafi formunda bademcik iltihabı vardır.

Bu durumda remisyon uzun süre devam eder ve alevlenme olduğunda, vücut ısısında, ağrı veya diğer ciddi semptomlarda güçlü bir artış göstermez. Bu durumda, hastalığın tedavisi için halk ilaçları kullanmak mümkün ve gereklidir.

Kronik bademcik iltihabı bulaşıcı bir hastalık olduğundan, geleneksel tıp bademciklerden patojenleri yok etmeyi ve vücudun koruyucu işlevlerini güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Geleneksel olmayan tedavi yöntemleri doğru kullanılırsa, alevlenme belirtilerini ortadan kaldırabilir ve remisyon süresini önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Kronik bademcik iltihabı halk ilaçları ile tedavi aşağıdaki sonuçlara ulaşacaktır:

 • mukoza zarlarını dezenfekte edin;
 • hasarlı dokuyu nemlendirin, hızlı bir şekilde geri yükleyin;
 • şişlik ve iltihap giderici;
 • yerel bağışıklığı arttırmak;
 • Vücudun genel direncini arttırır.

Genellikle anginadan muzdarip insanlar, tıbbi içecekler içmeniz gerekir. Her şeyden önce, bademcikleri hafifçe etkileyecek ve durumlarını iyileştireceklerdir. Ayrıca sıvı kullanımı, sıklıkla bademcik iltihabı alevlenmesi aşamasında meydana gelen dehidrasyondan kaçınmaya yardımcı olacaktır.

İhlallerin ihlalden kurtulmaya nasıl yardımcı olacağını düşünün.

 1. Antibakteriyel bitkisel koleksiyon. Bitkilerin antibakteriyel özellikleri temel alınarak hazırlanan fito çay, bir alevlenme sırasında boğaz ağrısından gerçek bir kurtuluştur. İltihap ve şişlik, ağrı sendromunu hızla ortadan kaldırarak iyileşmeyi hızlandırır. Hazırlık için böyle kuru bitkilere ihtiyacımız var:
 • anne ve üvey;
 • John's wort;
 • kimyacının papatya çiçekleri;
 • calendula çiçekleri;
 • pelin;
 • kekik;
 • adaçayı;
 • pionun kökü;
 • kalamus kökü;
 • Siyah frenk üzümü yaprakları;
 • nane yaprakları.

Otlar ezilmeli ve iyice karıştırılmalıdır. Ardından, bir çorba kaşığı ham madde alın ve bir bardak kaynar su dökün. Küçük bir ateşe koyduk ve çorbayı 2 dakika kaynattık, plakadan çıkardık ve 3 saat demleyelim. Sonra çare süzün ve kullanımdan önce, günde 2 kez camın yarısını iç, ısıtın. Ayrıca, tıbbi et suyu gargara için uygundur.

 1. Antiseptik bitkisel koleksiyon. Antiseptik özelliklere sahip bademcik iltihabı için bir ilaç mukoza zarını dezenfekte etmeye yardımcı olacaktır. Patojenik mikroorganizmaların çoğalmasını bastırır, dolayısıyla hastalığın ilk belirtileri göründüğünde kullanılmalıdır. Bu tür kurutulmuş bitkilerin bir koleksiyonu hazırlanmaktadır:
 • meyan kökü;
 • kök elecampane;
 • Tıbbi bir papatya çiçekleri;
 • calendula çiçekleri;
 • biberiye;
 • adaçayı;
 • ıhlamur çiçekleri;
 • okaliptüs yaprakları.

Malzemeler ezilmiş ve iyice karıştırılmıştır. Et suyu hazırlamak için bir çorba kaşığı ham madde alın ve 250 ml sıcak su dökün, küçük bir ateşe atın ve 5 dakika kaynatın. Bundan sonra ilacı plakadan çıkardık ve 5 saat ısrar ediyoruz. Ardından, karışımı filtre edin, günde 3 kez bir çorba kaşığı alın ve durulama için de kullanılabilir.

 1. Narenciye-ballı içecek. Turunçgil, lokal ve genel bağışıklık üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, ayrıca C vitamini de patojen mikroorganizmaların verdiği toksinlerle savaşmak için yararlıdır. Balın birçok yararlı özelliği vardır, doğal bir antibiyotik olarak kabul edilir. Bu ürünlerin bir karışımı, hastalığın semptomlarını ortadan kaldırmaya ve iyileşmeyi hızlandırmaya yardımcı olacaktır. İlaç için ihtiyacımız var:
 • limon - 2 adet;
 • kireç - 2 adet;
 • doğal sıvı bal - 10 yemek kaşığı. kaşık;
 • ılık kaynatılmış su - 0.5 litre.

Narenciye suyunu sıkın, suya ekleyin. Ardından balı katıyoruz, homojen bir kütle oluşana kadar iyice karıştırın. İçeceğin tüm hacmi eşit parçalara bölünür ve gün boyunca sıcak bir biçimde alınır.

 1. Baharat ile süt. İlaç hazırlamak için bir tutam beyaz biber ve zerdeçal lazım. Bu baharatlar mükemmel antiseptik özelliklere sahiptir, mikropları çabucak ortadan kaldırır ve iltihabı önler. Bir bardak ılık sütte eritin, bir zarf ve koruyucu etkisi olacaktır. Şiddetli semptomları hafifletmek için yatmadan önce bir içki alın, kurs 4 gün sürer.
 2. Zencefil çayı. Zencefil dezenfektan, anti-inflamatuar ve antioksidan özelliklere sahiptir, etkilenen dokuları hızla dezenfekte eder ve iltihaplanmayı giderir. Yararlı bir çay hazırlamak için aşağıdaki malzemeleri almanız gerekir:
 • taze zencefil kökü - boyut bir başparmak gibi olmalı;
 • orta boyda limon - 2 adet.
 • sarımsak - 1 karanfil;
 • tatlım - tatmak için.

Zencefil, deri ve sarımsak ile küçük bir rende üzerine sürülmelidir. Limonları kıyma makinesinden geçiririz, tüm malzemeleri karıştırın ve 0,5 litre su ile doldurun. Karışımı küçük bir ateşe koyduk, yarım saat kaynadıktan sonra pişirin, bu sırada çayın kabarcıklanmadığını izliyoruz. İçecek hazır olduğunda, onu ısıdan çıkarın ve rahat bir sıcaklığa soğutun, süzün ve doğal bal ekleyin. Sıcak formda günde 2 kez çay içmek.

 1. Karanfil infüzyonu. Karanfilin kuru çiçeklerinin antibakteriyel ve antiseptik özellikleri vardır, ayrıca kronik bademcik iltihabından kurtulurlar. Ilaç hazırlamak için 5 çiçek lazım, bir termos içine konulmalı ve 300 ml dik kaynar su dökülmelidir. Karışımı 2 saat ısıtın. Günde üç kez yarım fincan alın. Bir ders 3 hafta sürer, bunu altı ay ara verdikten sonra sadece tedaviye devam edebilir.

Kronik bademcik iltihabı durulamalarla tedavi edilebilir. İşlem sırasında iyileştirici bileşenler doğrudan etkilenen bademcikler üzerinde etkili olacaktır ve bu da hızlı bir rahatlama sağlayacaktır. Antiseptik ve yatıştırıcı özellikleri olan karışımları kullanmak en iyisidir. En popüler tarifleri düşünün.

 • Papatya ve calendula'nın ruhani infüzyonu. Papatya ve calendula iyi mukoza yumuşatır ve mikropları ortadan kaldırır, ayrıca bitkiler aktif olarak iltihaplı süreçle mücadele ederler. Bu infüzyondaki votka miktarı küçüktür, boğazın etkili dezenfeksiyonu için kullanılır. Ilaç hazırlamak için, 1: 1 oranında 20 gram ezilmiş kuru çiçek alın ve 1 litre sıcak kaynamış su dökün. Yarım saat ısrar ettikten sonra dikkatli bir şekilde süzüldü, sonunda sadece bir yemek kaşığı vodka eklemeniz gerekiyor. Yemeklerden sonra günde 3 kez infüzyonu ile boğaz yıkayın, 7 gün sürer.
 • Soda ve iyot karışımı. Kabartma tozu, patojenlerin çoğalmasını önleyen hasarlı mukoza zarının yüzeyinde alkali bir ortam oluşturur. İyot, dezenfekte ve yenilenen bir etkiye sahiptir. Ilaç hazırlamak için, bir çay kaşığı soda alın, yarım bardak sıcak kaynamış suya ekleyin, karışıma 2 damla iyot ekleyin. İki gün boyunca günde 3 kez boğaz ağrısı, o zaman bir günlük mola verip tedaviye devam ediyoruz.
 • Fesleğen kaynağı. Fesleğen de bademcik iltihabı tedavisinde mükemmel bir yardımcı olacaktır, çoğu zaman hastalığın alevlenmesi için kullanılır. Çözeltiyi hazırlamak için 10 gramlık bir bahçe fesleğine ihtiyacımız var, bir bardak soğuk suyla doldurulması ve ateşe gönderilmesi gerekiyor. Karışımı azar azar ateşte 15 dakika kaynattıktan sonra pişirin, sonra plakadan çıkarın ve bir tutam tuz ekleyin. Durulamalar günde üç kez yapılır, kurs 3 gün sürer.

Durulama ve içeceklere ek olarak, halk ilaçları ile başka tedavi yöntemleri vardır. Bunların hepsi, bademcik iltihabı ve patojenlerinin tezahürleriyle başa çıkmaya yardımcı olacak tıbbi ürünlerin veya bitkilerin kullanılmasını önermektedir.

Hastalığı ortadan kaldırmak için en popüler ve etkili önlemleri düşünün.

 • Tereyağı ve propolis. Mükemmel antiseptik, anti-inflamatuar ve iyileştirici özelliklere sahip olan Propolis, bu durumun tedavisinde kullanılabilir. Tereyağ, mukoza zarlarını yavaşça sarar ve onları tekrarlayan tamming ve tahrişten korur. Ürünü hazırlamak için, eşit parça propolis ve tereyağı almanız gerekiyorsa, isterseniz doğal bal ilave edebilirsiniz. Karışım homojen hale gelene kadar su banyosuna dökülür ve sürekli karıştırılmalıdır. Bitmiş ürün buzdolabında cam mühürlü bir kapta saklanır. Çözülmesi için bir ilacın bir çay kaşığının yarısında günde üç kez gereklidir.
 • Sarımsak damlaları. Sarımsak, yüksek dezenfekte edici özelliklere sahiptir, bu anjina belirtileri ile hızlı bir şekilde başa çıkmak için yardımcı olacaktır. Bir ilaç yapmak için, bir karıştırıcıda 5 diş sarımsak rendelemeniz veya öğütmeniz gerekir. Elde edilen bulamaca 2 yemek kaşığı bitkisel yağ ekleyin, karışımı bir cam kaba koyun ve sıkıca kapatın. 5 gün demlenmeye bırakın, sonra 3 damla limon suyu ekleyin. Sabahları ve akşamları ilacı alınız, tek doz - 10 damla.
 • Pancar suyu Pancar suyu yararlı maddeler açısından zengindir, kırmızı kan hücrelerinin üretimine, lenfatik sistemin normalleşmesine katkıda bulunur, damarları temizler ve bağışıklığı artırır. Suyu kökünden almak için bir rende, bir karıştırıcı veya bir meyve sıkacağı kullanabilirsiniz. Bitmiş ürünün açık bir kasede 2 saat bekletilmesi gerektiğini unutmayınız, böylece zehirli nitrojen bileşikleri buharlaşacaktır, aksi takdirde bir fayda elde edemezsiniz, fakat zehirlenmeyecektir. Meyve suyu günde üç kez 1 çay kaşığı tarafından tüketilir, kurs 2 hafta sürer.

Halk ilaçları yardımıyla kronik bademcik iltihabı tedavi edilmeden önce, bir doktora danışmak gereklidir. Sadece onayını aldıktan sonra terapi başladı.

Ayrıca, tüm doğal bileşenlerin vücut tarafından çok hızlı ve neredeyse tamamen emildiğini hatırlamakta yarar vardır, bu nedenle bunlar üzerinde büyük bir etki yaparlar. Hastanın herhangi bir bileşene karşı kişisel bir hoşgörüsüzlüğü varsa, bu ciddi sonuçlara neden olabilir.

Alerji genellikle bu tür ürünler üzerinde gelişir:

 • bal ve arı ürünleri;
 • turunçgiller;
 • taze süt;
 • baharatlar.

Hoş olmayan komplikasyonları önlemek için, yeni bir ilaç kullanmadan önce, tolere edilebilirliğini kontrol etmeye değer. Bunu yapmak için, bu dozun yarısını kullanın ve 2-3 saat bekleyin. Negatif bir reaksiyon yoksa, terapiye devam edebilirsiniz.

Özellikle doğal ilaçların seçimine dikkatle hamile ve emziren kadınlar, eşzamanlı kronik hastalıkları olan kişiler için uygun olmalıdır.

Bademcik iltihabı kurtulmak için en iyi 3 yolu! Boğaz artık acıtmıyor!

Göğüs iltihabı, iltihabın odaklandığı bir vücut hastalığıdır ve bu odak bademcikler üzerindedir. Böyle bir odaklamanın oluşmasının birçok nedeni vardır, ancak birkaç etkili yöntem vardır. İlaç endüstrisi daha fazla ilaç üretiyor. Ancak, bu rahatsızlıktan kurtulmaya çalışanlar, herşeyin yardımcı olamayacağı konusunda çok iyi bilirler - uzun sürmez, tedavinin seyri yılda birkaç kez tekrarlanmalıdır, en azından. Size evde bademcik iltihabından kurtulmaya yardımcı olacak 3 yol hazırladık. Çoğu hasta sadece geleneksel tıpla uğraşmayı bildiğinden beri.

Tavsiyemizi uygulayın, daha sık gülün ve Sağlıklı Olun!

Bademcik iltihabı yardımcı ile

Bademcik iltihabı ile elma sirkesi. 5 tsp oda sıcaklığında 0.5 litre suya kadar seyreltin. elma sirkesi ve her 2 saatte bir boğazını durulayın ve durulamadan sonra mutlaka bir kaç yudum yapın.Bu tür prosedürler bir gün boyunca boğaz ağrısını hafifletir, şiddetli bademcik iltihabına bile yardımcı olur.

Bademcik iltihabı ile tıbbi halk ilaçları alımı

Bademcik iltihabının geleneksel tedavi yöntemleri arasında, tıbbi bitkilerden alınan alkol ve alkolsüz infüzyonların yanı sıra iç kısımdaki soğumalar bulunur.

Anne ve üvey anne suçlu. Kırmızı şarap ve suyu, anne ve üvey annenin çimlerinden eşit miktarlarda karıştırın. İlaca biraz soğan suyu ekleyin ve tüm gece boyunca serin bir yerde demlenmesini bekleyin. Çekmeden önce dikkatlice sallayarak, günde 1-2 kez orta 1-2 büyük kaşık iç.
Pancar, köpek gülü ve limon. Pancar suyu, meyve şurubu ve limon suyunu 5: 3: 1 oranında karıştırın. Soğuk bir yerde tam 24 saat ısrar edin. Hazırlanan bir infüzyonla evde bademcik iltihabı tedavisi, tam bir tedaviye kadar, 1-2 çorba kaşığı günde üç kez alınır.
Antibakteriyel fitoto. Hazırlanması için, aynı miktarda alın: Pelin, St John's wort, anne ve üvey anne, dereotu, adaçayı, kekik, marigold çiçek ve papatya, ezilmiş şakayık ve ayr kökleri. Bitkisel koleksiyonun çay kaşığı ile orantılı olarak kaynayan suyu karıştırın ve bir bardak su. En az 4 saat ısrar edin, kaynamaya kadar kaynatın, sonra da çay yerine günde birkaç kez sıcak bademcik iltihabında otları süzün.

Arı Ürünleri

Bademcik iltihabı halk ilaçları ile tedavi, bal ve propolis gibi arıcılık ürünleri ile yapılabilir. Hastalık etkili olduğunda, propolis özü almak ve boğaz ağrısı ile durulayın. Ürünü hazırlamak için gerekli olan:
-100 ml alkol için 20 g yer propolisi alır;
-karanlık cam bir kapta, oda sıcaklığında en az üç gün ısrar ediyorlar;
-Günde 2-3 kez ılık süt ile bir bardakta 20 damla alın ve süzün.

İyileşme etkisi aynı zamanda boğazın ılık su ve bal çözeltisi ile durulanmasıdır. Akut hastalık ilk günlerinde, durulama papatya infüzyon bal erimesi için yararlıdır. Bunu yapmak için ihtiyacınız olan:
-bir bardak kaynayan su, kuru papatya bir çorba kaşığı dökün;
-bir saat ısrar etmek;
-Arı bal bir yemek kaşığı ekleyin, karıştırın.
Bademcillitin bal ve papatya ile ev tedavisi mümkün olduğunca sık yapılmalıdır. İçinde durulama ve fon alma ek olarak balmumu sıcak bir formda boğazda uygulanması tavsiye edilir.

Ve işte bademcik iltihabı

Angina ile gargara yapmanın en iyi yolu nedir? 30 etkili yemek tarifleri!

Bir gargara antimikrobiyal çözümler, haşlama ve decoctions - Eğer ağrı boğaz, tonsillit veya bilimsel akut bademcik iltihabı, sen ilaçlarla kombinasyon halinde bu hastalığın üstesinden yardımcı olabilecek en iyi araçlardan biridir aşmak durumunda.

Öyleyse, anjina ile boğuşmaktan ve nasıl doğru yapılacağından daha fazlasını anlamaya çalışalım.

Özellikle bu amaçlar için, boğaz ağrısı ile başa çıkmaya ve vücudun iç durumunu hafifletmeye yardımcı olacak en etkili araçlardan birini seçtim.

Bu makaleden öğreneceksiniz:

Boğaz ağrısı ile gargara yapmaktan - yemek tarifleri ve tavsiye

Durulayın anjin tedavisinde iyi bir yoldur, ama daha fazla verimlilik için durulama suyu ılık olması gerektiği unutulmamalıdır, o daha iyi, daha sık 5 dakika boyunca gargara tavsiye edilir ve.

Reçete 1: Boğazın adaçayı ile durulanması

Adaçayı bakterisidal ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir, boğaz duvarlarını iyi dezenfekte eder ve yumuşatır.

Durulama hazırlamak için aşağıdaki bileşenlere ihtiyacımız var:

 • tuzlu adaçayı - 3 yemek kaşığı;
 • su (kaynar su) - 1 cam.

Hazırlama yöntemi:

Kurutulmuş adaçayı bir bardağa koyun ve 20-30 dakika demlendirmek için, kaynar su, kapak dökün. Ardından suyu boşaltın.
Günde 3 kez durulama olarak kullanın.

Reçete 2: Okaliptüs ile Gargara

Okaliptüs dezenfekte edici, balgam söktürücü ve analjezik özelliklerle karakterize edilir, zerdeçalın kullanımı güçlü bir antiseptik etkiden kaynaklanır. Bu durulama hastalığı güçlü bir şekilde etkiler.

Durulama için aşağıdaki bileşenlere ihtiyacımız var:

 • okaliptüs yaprakları (kurutulmuş) - 3 yemek kaşığı;
 • zerdeçal tozu (toz) - slaytsız 1 tatlı kaşığı;
 • su (kaynar su) - 1 cam.

Hazırlama yöntemi:
Kurutulmuş okaliptüs yaprakları ve zerdeçal tozu bir bardak konur ve kaynar su bir kapakla kapatıldı ve 2 saat boyunca demlenmeye bırakın dökmek, sıcak bir şeyler gizlemek mümkündür.

Et suyu suşu sonra.
Günde 2-3 kez durulayın.

Reçete 3: Havuç suyu ile durulayın

Havuç suyu iltihabı giderir ve boğazın şişmesini giderir.

Bu durulamayı hazırlamak için aşağıdaki bileşenler gerekli olacaktır:

 • havuç suyu (taze sıkılmış) - 0.5 bardak;
 • su (kaynar su) - 0.5 bardak;
 • yemek tozu - ¼ çay kaşığı;
 • İyot birkaç damladır.

Hazırlama yöntemi:

1 × 1 oranında su ile seyreltilmiş havuç suyu, soda ve birkaç damla iyot ekleyin.
Uygulama: günde 5-6 kez durulayın.

Reçete 4: Zerdeçal ile boğazını durulayın

Curcuma antiseptik özellikleri ile bilinir.

Boğazın yıkanması sırasında tuzun da mükemmel bir antiseptik etkisi vardır, zararlı bakteriler elimine edilir, şişkinlik giderilir.

Mevcut hazırlamak için aşağıdaki bileşenleri kullanıyoruz:

 • zerdeçal tozu (toz) - slaytsız 1 tatlı kaşığı;
 • tuz, pişmiş veya deniz - 2/3 çay kaşığı;
 • su (kaynar su) - 0,5 bardak.

Hazırlama yöntemi:

Bir bardak kaynar suya, zerdeçal tozu ve tuzu ekleyerek, 20 dakika demleyelim.
Uygulama: günde 5-6 kez durulayın.

Reçete 5: Havuç suyu ve bal ile durulayın.

Bal, enflamasyonu ortadan kaldırmanızı sağlayan iyi bir antiseptiktir, ayrıca analjezik ve yatıştırıcı, anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.

Havuç suyu aynı zamanda iltihapları giderebilir ve ödemi giderebilir.

Ihtiyacınız olacak hazırlamak için:

 • havuç suyu (taze sıkılmış) - 0.5 bardak;
 • su (kaynar su) - 0.5 bardak;
 • bal - 1 çorba kaşığı;
 • İyot birkaç damladır.

Hazırlama yöntemi:

Havuç suyu sıkın, suda bir kaşık dolusu bal sulandırın ve havuç suyu ile 1 x 1 oranında karıştırın, birkaç damla iyot ekleyin.

Uygulama: günde 5-6 kez durulayın.

Reçete 6: Kişniş ile durulayın

kan damarlarının duvarları güçlendirir ve iyileşmeyi hızlandırır ve viral enfeksiyonlardan koruyan, A, C, B ve D, uçucu yağlar ve diğer yararlı mikro elementler: kişniş, kişniş, ya da diğer yararlı vitaminler içerir.

Durulama için aşağıdaki bileşenler gereklidir:

 • taze kişniş - birkaç dal;
 • su (kaynar su) - 1 cam.

Hazırlama yöntemi:

Kişniş dilimleyin ve kısık ateşte birkaç dakika boyunca dökmek için kaynar suya atın. Sonra 20-30 dakika boyunca kapağın altında durun ve bir elek veya gazlı bez ile süzün.

Uygulama: günde 5-6 kez durulayın.

Reçete 7: Soda ve tuzu ile boğazı durulayın

Boğazın soda ve tuz ile anjin ile durulanması, hastalığın lokalizasyonunda faydalıdır, ayrıca dezenfekte edici özellikleriyle bilinir, iyice iyileşir ve şişlikleri giderir. İyot, iyi bir dezenfektandır.

 • gıda sodası - 1/3 çay kaşığı;
 • tuz, pişmiş (deniz) - 2/3 çay kaşığı;
 • iyot - birkaç damla;
 • su (kaynar su) - 1 cam.

Hazırlama yöntemi:

Bir bardak ılık suda, kabartma tozu, tuzu karıştırın ve birkaç damla iyot ekleyin.
Durulama günde 5-6 kez uygulanmalıdır.
Bu durulama, ilk semptomların ortaya çıkmasıyla hastalığın ilk aşamasında en iyi etkiyi verir.

Reçete 8: Pancar suyu ile boğazını çalkalayın

Pancar suyu boğazda iltihap ve şişlik, ağrıyı gidermek için izin verir.

 • taze pancar - 2-3 adet (büyüklüğüne bağlı olarak);
 • elma sirkesi - 1 çorba kaşığı.

Hazırlama yöntemi:

Pancar, sığ bir rende yıkamalı ve ovulmalıdır, yaklaşık bir bardak hamuru elde edilmelidir. Elde edilen kitle elma sirkesi ekleyerek yaklaşık 4-5 saat demlenmesini sağlayın.

Pancar kütlesi tülbentten sonra sıkılır.

Uygulama: sonuçta pancar suyu gargara günde 5-7 kez gargara.

Reçete 9: Psyllium ile durulayın

Muz çocukken iyi bir neden için, etkisi şifa ile doğal bir antiseptik mükemmel özellikleri ile ünlüdür, sık sık bir yırtık diz veya dirsek uygulayın.

 • muz yaprağı (taze veya kuru) - 1 yemek kaşığı;
 • su (kaynar su) - 1 cam.

Hazırlama yöntemi:

Doğranmış yaprakları bir bardak kaynar su dökün ve bir kapak ile kaplı 20-30 dakika demlendirmek için bırakın. Sonra suyu bir tülbent veya elekle süzün.

Uygulama: günde 6-7 kez muzun bir kaynatma ile gargara.

Reçete 10: Haşlanmış pancar ile durulayın

Durulama hazırlamak için ihtiyacımız olacak:

Hazırlama yöntemi:

Yıkanmış, arıtılmamış pancar, düşük ateşte bir tencerede pişirin. Kullanmadan önce suyu karıştırın.
Uygulama: günde bir pancar suyu ile 5-6 kez gargara.

Reçete 11: Pembenin tentürü ile durulayın.

Organizmanın, güçlendirici bir etken olan etkisizleştirici etkenlerin etkisine karşı direncini artırmasına izin verir.

Hazırlık için aşağıdaki içerikler gereklidir:

 • Radyogramın kökü pembe (kuru) - 50 gramdır;
 • votka - 0,5 litre;
 • su (kaynar su) - 0,5 bardak.

Hazırlama yöntemi:

Radix kök pembe ışıktan korunan bir yerde bir hafta boyunca votka ısrar ediyor, sonra tentürü gergin. 1 çay kaşığı süzülmüş tentür yarım bardak sıcak kaynamış su ile karıştırın.

Uygulama: günde 6-7 kez gargara.

Reçete 12: Zencefil ve zerdeçal infüzyonu ile durulayın.

Zencefil ve zerdeçal güçlü antiseptik özelliklere sahiptir.

Hazırlık için aşağıdaki içerikler gereklidir:

 • kuru zencefil kökü (rendelenmiş) - 1 tatlı kaşığı;
 • zerdeçal tozu (toz) - slaytsız 1 tatlı kaşığı;
 • su (kaynar su) - 1 cam.

Hazırlama yöntemi:

Zencefil ve zerdeçal bir kök veya kaynayan su ile bir tencereye koyun, başka bir dakika için yavaş ateşte içeriğini tutun.

Sonra kapağın altında, 20-30 dakika demledikten sonra süzün.

Uygulama: Günde 5-6 kez infüzyon ile gargara.

Reçete 13: Calendula tentürü ile durulayın

Calendula mükemmel antiseptik özelliklere sahiptir.

Hazırlık için aşağıdaki içerikler gereklidir:

 • Calendula alkollü tentür - 1 yemek kaşığı;
 • su (kaynar su) - 0,5 bardak.

Hazırlama yöntemi:

Ilık su, calendula alkol tentür dökün.

Uygulama: Günde 5-6 kez infüzyon ile gargara.

Reçete 14: Calendula infüzyonu ile durulayın

Hazırlık için aşağıdaki içerikler gereklidir:

 • kadife çiçeği kurutulmuş ezilmiş çiçekler - 1 yemek kaşığı;
 • su (kaynar su) - 1 cam.

Hazırlama yöntemi:

Rendelenmiş calendula çiçekleri, 40-50 dakika boyunca demlenmeye izin veren sarp kaynar suya bir bardak dökün, sonra gazlı bezle infüzyonu süzün.
Uygulama: günde 6-7 kez bir infüzyon ile gargara.

Reçete 15: Calendula ve papatya ile boğazını çalkalayın

Papatya eczacılık mükemmel bir antiseptik, ek olarak antimikrobiyal, analjezik özellikleri, inflamasyonu hafifletir.

Hazırlık için aşağıdaki içerikler gereklidir:

 • kurutulmuş papatya çiçekleri - 1 yemek kaşığı;
 • kadife çiçeği kurutulmuş ezilmiş çiçekler - 1 yemek kaşığı;
 • su (kaynar su) - 1 cam.

Hazırlama yöntemi:

Kadife çiçeği papatya çiçeği rendelenmiş çiçekler, 40-50 dakika demlemek, daha sonra gazlı bez yoluyla infüzyonu süzülmesine izin, sarp kaynar su bir bardak doldurun.

Uygulama: tam iyileşme kadar günde 6-8 kez bir infüzyon ile gargara.

Boğazdaki ağrıyı hafif ve ağrılı bir şekilde rahatlatır.

Reçete 16: boğaz toplama durulayın

Pelin pelin, iyi bir anti-enflamatuar özelliklere sahiptir.

Hazırlık için aşağıdaki içerikler gereklidir:

 • kadife çiçeği kurutulmuş ezilmiş çiçekler - 1 yemek kaşığı;
 • muz kurutulmuş yaprakları - 1 yemek kaşığı;
 • kurutulmuş ot pelin - 1 yemek kaşığı;
 • su (kaynar su) - 1 cam.

Hazırlama yöntemi:

Tüm malzemeler bir bardak kaynar su dökülür ve 10 dakika kısık ateşte kaynatılır. Et suyu termos içine dökün, 30-40 dakika demledikten sonra gazlı veya elek ile infüzyonu süzün.

Uygulama: günde 6-8 kez bir infüzyon ile gargara.

Et suyuna biraz bal ekleyebilirsiniz.

Tarifi 17: incir ile boğazını durulayın

incir Meyve bu balgam söktürücü ve anti-inflamatuar özelliklere sahip, şeker, pektin, proteinler, yağlar, malik, sitrik asit gibi birçok diğer yararlı maddeleri içerir.

Durulama hazırlamak için aşağıdaki bileşenlere ihtiyacımız var:

 • incir (rendelenmiş) - 2 yemek kaşığı;
 • su - 1 bardak.

Hazırlama yöntemi:

Kuru incirleri ezin ve kaynar su ile dökün, 30 dakika demlenmesini bekleyin, sıcak bir şeyle sarın.

Sonra infüzyonu bir tülbent veya elek ile süzün.
Uygulama: günde 6-8 kez bir infüzyon ile gargara.

Reçete 18: Uçucu yağlarla boğazı yıkayın

Durulama malzemeleri gerektirir:

 • esansiyel kekik yağı - 2 damla
 • limon uçucu yağ - 1 damla;
 • bal - 1 çorba kaşığı;
 • su - ¼ fincan.

Hazırlama yöntemi:

Bir çorba kaşığı bal içinde, kekik ve limonun uçucu yağlarını ekleyin, iyice karıştırın, ardından her şeyi suda çözün.
Uygulama: günde 3-4 kez gargara.

Reçete 19: Horseradish ile durulayın.

Horseradish güçlü antiseptik özellikleri gösterir.

Aşağıdaki bileşenler durulama için gereklidir:

 • horseradish kökü - 3 yemek kaşığı;
 • su - 3 yemek kaşığı.

Hazırlama yöntemi:

3 yemek kaşığı meyve suyu almak için yaban turpunun kökünü rendeleyin, ardından tülbentten sıkın ve süzün. Su ile eşit oranlarda horseradish suyu karıştırın.

Uygulama: günde 3-4 kez gargara.

Reçete 20: Temel bergamot yağı ile boğazını durulayın

Bergamot uçucu yağ anti-enflamatuar, antibakteriyel ve antiviral etkileri vardır.

Aşağıdaki bileşenler durulama için gereklidir:

 • bergamot esansiyel yağı - 3 damla;
 • bal - 1 tatlı kaşığı;
 • su - 1 bardak.

Hazırlama yöntemi:

Bergamot uçucu yağını bal haline getirin, sonra elde edilen karışımı su içinde çözün.
Uygulama: günde 3-4 kez gargara.
Boğazın tedavisine ek olarak kompozisyon güçlendirir ve bağışıklık kazanır.

Reçete 21: Papatya ile boğazını çalkalayın

Ananaslı papatya ile karıştırılması öncelikle antiseptik, antimikrobiyal, analjezik özelliklere sahip olması ve inflamasyonu hafifletmesi nedeniyle önerilmektedir.

Aşağıdaki bileşenler durulama için gereklidir:

 • kurutulmuş papatya çiçekleri - 2 yemek kaşığı;
 • su (kaynar su) - 1 cam.

Hazırlama yöntemi:

Papatya çiçekleri ile kaynar su dökün, bir kapağın altında 30 dakika vererek, sonra süzün.
Uygulama: günde 3-4 kez bir kaynatma ile gargara.

Reçete 22: Elma sirkesi ile boğazını çalkalayın

Boğaz ağrısı elma sirkesi ile boğaz iyice durulayın bakteri ile savaşır, bağışıklık sistemini dezenfekte ve güçlendirir.

Aşağıdaki bileşenler durulama için gereklidir:

 • elma sirkesi - 0,5 bardak;
 • su (kaynar su) - 0,5 bardak.

Hazırlama yöntemi:

Su ile seyreltmek için eşit parçalarda sirke elma.
Uygulama: sonuç bileşimi ile gargara günde 3-4 kez.
Elma sirkesi, anjina bebeğiyle gargara yapmanın tüm faydaları için, hala tedaviyi tedavi etmek için daha fazla yol seçmekteydim.

Reçete 23: Bir potasyum permanganat çözeltisi ile boğazı durulayın

Manganez veya bir potasyum permanganat çözeltisi, kayda değer antiseptik özelliklere sahiptir.

Aşağıdaki bileşenler durulama için gereklidir:

 • potasyum permanganat çözeltisi;
 • iyot - 5-6 damla;
 • su (kaynar su) - 1 cam.

Hazırlama yöntemi:

Potasyum permanganatı dikkatlice biraz pembe renk elde edilene kadar bir bardak su içinde seyreltin, böylece çözünmemiş manganez taneleri kalmaz. Sonra tülbentten suyu süzün.

Uygulama: sonuç bileşimi ile gargara günde 3-4 kez olmalıdır. 20-30 dakika sonra boğazda deniz topalak yağı veya başka bir şey yağlamanız gerekir.

Reçete 24: Sarımsaklı sarımsakı çalkalayın

Durulama malzemeleri gerektirir:

- sarımsak - 2-3 diş;
- su (kaynar su) - 1 bardak.

Hazırlama yöntemi:

Soyulmuş sarımsak doğranmış ve dik kaynar su ile bir saat boyunca dökülmüş, kapağın altında demlenmiş, sonra süzülür.
Uygulama: bir çözüm ile gargara, günde 5-6 kez olmalıdır.

Reçete 25: Boğazı güçlü çayla durulayın

Durulama malzemeleri gerektirir:

- siyah yaprak çay;
- tuz - 1 çay kaşığı;
- su (kaynar su) - 1 bardak.

Hazırlama yöntemi:

Güçlü çay demleyin, içindeki tuzu çözün.
Uygulama: Ortaya çıkan çözüm günde 6-8 kez gargara.

Reçete 26: Limonu limon suyu ile durulayın

Durulama malzemeleri gerektirir:

- Taze sıkılmış limon suyu - ¼ fincan;
- su (kaynar su) - ¾ fincan.

Hazırlama yöntemi:

Su ile seyreltilmiş taze sıkılmış limon suyu.
Uygulama: Günde 3-4 kez alınan bir kompozisyon ile gargara.
Durulandıktan sonra, 1-1.5 saat boyunca yemekten kaçının.

Reçete 27: Ot kekik ile boğazını çalkalayın

Durulama için aşağıdaki bileşenlere ihtiyacımız olacak:

- Kekik kurutulmuş - 1 yemek kaşığı;
- su (kaynar su) - 1 bardak.

Hazırlama yöntemi:

Kuru kekik dik kaynar su dökün, 30 dakika boyunca kapağın altında demleyelim. Sonra elde edilen suyu boşaltın.
Uygulama: Kekik et suyu ile gargara 5-7 kez bir gün.

Reçete 28: Boğazını gümüş su ile durulayın

Gümüş su, dezenfekte edici, antiseptik özellikleriyle bilinir.

Durulama için aşağıdaki bileşenlere ihtiyacımız olacak:

- gümüş bir kaşık (gümüşün başka bir nesnesi);
- su - 1 bardak.

Hazırlama yöntemi:
Gümüş su yapmak için, bir günlüğüne bir bardak suya gümüş kaşık koymalısınız.
Kullanımı: elde edilen kompozisyon günde 5-7 kez gargara.

Reçete 29: Boğazınızı anne ve üvey anne ile yıkayın.

Anne ve üvey anne, iyi bir balgam söktürücüdür.

Durulama için aşağıdaki bileşenlere ihtiyacımız olacak:

- kurutulmuş yaprakları veya anne-üvey annenin çiçekleri - 1 yemek kaşığı;
- su (kaynar su) - 1 bardak.

Hazırlama yöntemi:
Bir bardak sarp kaynar su yapraklarını dökün ve anne-ve-üvey annenin çiçeklerini, 25-30 dakika demlendikten sonra, et suyunu süzün.
Kullanımı: elde edilen kompozisyon günde 5-6 kez gargara.

Boğaz ağrısı ile sıcak içecek

Boğaz ağrısı için yardımcı bir terapi olarak, otlar, bal ve diğer faydalı içeriklerle sıcak içecekleri kullanabilirsiniz.

Biraz yararlı tariflere bakalım.

SÜTÜ İLE KURKUM

Zerdeçal bir baharat olarak kullanılır, Hindistan ve İran'dan köken alır, mükemmel antiseptik belirtilere sahiptir, ısınma etkisi vardır ve doğal bir antibiyotik olarak kabul edilir.

Sıcak içeceklerin hazırlanmasında aşağıdaki bileşenlere ihtiyacımız var:
- Curcuma (toz) - 1 tatlı kaşığı;
- süt - 1 bardak.

Hazırlama yöntemi:
Zerdeçalını bir bardak sütle seyreltin, sütü kaynatın.
Uygulama: Kompozisyon yatmadan önce sarhoş olmalıdır.
Süt ve zerdeçal özellikleri sayesinde, kompozisyon yumuşatır, ılık ve dezenfekte eder.

MÜHENDİSLİK İLE SÜT
İncir balgam söktürücü ve antiinflamatuar özelliklere sahiptir.

Sıcak içeceklerin hazırlanması için ihtiyacımız olacak:
- incir (kurutulmuş) - 4 fetüs;
- süt - 1 bardak.

Hazırlama yöntemi:
Sıcak sütle kuru incir meyvelerini dökün, sıcak bir şeyle sarılmış 30-40 dakika ısrar edin. Meyve ve suşu püre haline getirdikten sonra, tülbentten geçirin.
Uygulama: Alınan infüzyon günde 4-5 kez içilir.
Sadece kurutulmuş meyveleri değil, aynı zamanda taze meyveleri de kullanabilirsiniz.

Boğaz ağrısı ile arpa suyu

Aşağıdaki bileşenlere ihtiyacımız var:

- Ezilmiş arpa - 1 yemek kaşığı;
- su (kaynar su) - 1 bardak.

Hazırlama ve kullanım şekli:

Arpaya bir bardak ılık su dökerek 5 saat kaynatın ve 5-7 dakika kaynatın. Elde edilen et suyu suşu ve günde 4-5 kez 50-100 gram içilir.

Boğaz ağrısı ile prefabrik çay

Aşağıdaki bileşenlere ihtiyacımız var:

- Kekik kurutulmuş - 3 yemek kaşığı;
- kurutulmuş kekik - 1 yemek kaşığı;
- Nane kurutulmuş - 1 yemek kaşığı;
- su (kaynar su) - 2 bardak.

Hazırlama ve kullanım şekli:

Kurutulmuş kekik, kekik ve nane kaynar su dökün, kapağını kapatın ve 15-20 dakika demlenmesine izin verin.
Çay içeceği günde 3-5 kez.

Boğaz ağrısı ile bitkisel infüzyon

Aşağıdaki bileşenlere ihtiyacımız var:

- kurutulmuş rezene meyveleri - 1 tatlı kaşığı;
- Kurutulmuş nane yaprakları - 3 çay kaşığı;
- kurutulmuş papatya çiçekleri - 3 çay kaşığı;
- kurutulmuş adaçayı yaprakları - 3 çay kaşığı;
- su (kaynar su) - 1,5 bardak.

Hazırlama ve kullanım şekli:

Rezene meyveleri, nane yaprakları, papatya çiçeği ve adaçayı yaprakları karıştırılır. Oluşan bileşimin 2 yemek kaşığı, 15-20 dakika demlemek için kapağın altında ona dik kaynar su dökün.

İçecek infüzyonu günde 3-4 kez 50-100 gram olmalıdır.
Boğazda ağrıyı hafifletir.

Angina için halk ilaçları

 • Deniz topalak yağı

Deniz topalakının organizma için yararlı olan çok miktarda vitamin ve mikro besin maddesi içerdiği haberi neredeyse hiç kimse farkında olmayacaktır, aynı zamanda en güçlü antioksidanlardan biridir.

 • deniz topalak yağı;
 • vatka çubukları.

Uygulama yöntemi:

Günde 3 kez boğaz yağ ile yağlayın.

Yağlama zorlaşırsa, az miktarda deniz topalakı yağı yutmanız yeterlidir.

 • Soğan şurubu

Soğanların dezenfekte edici bir etkisi vardır.

Aşağıdaki bileşenlere ihtiyacımız var:

 • soğan - 1 büyük parça;
 • bal.

Hazırlama ve kullanım şekli:

Soğanı öğütün, sonra sıkın ve gazlı bezle süzün.

Bal ile karıştırılmış soğan suyunu, 1 kısım bal başına 2 kısım meyve suyu oranında karıştırın.

Karışım öğünlerden sonra günde 3 kez alınmalıdır, yetişkinler için 1 yemek kaşığı, 1 tatlı kaşığı anjin tedavisi için yavaşça yutulur.

Prosedür 5-7 gündür.

Aşağıdaki bileşenlere ihtiyacımız var:

 • aloe yaprakları - birkaç parça;
 • bal.

Hazırlama ve kullanım şekli:

Aloe yapraklarını öğütün, sonra üzerine eşit parçalarla bal dökün.

Bankayı karanlık bir yere koyun ve 3 gün boyunca ısrar edin, sonra her şey çözülür ve gazlı bezle süzülür.

Karışım yetişkinler için 1 yemek kaşığı yedikten sonra günde 3 kez alınmalıdır, çocuklarda anjin tedavisi 1 çay kaşığı.

Prosedür 5-7 gündür.

 • Bal şurubu

Aşağıdaki bileşenlere ihtiyacımız var:

 • nane yaprakları kurutulur - 2 yemek kaşığı;
 • bal - 1 bardak;
 • limon - 0,5 adet.

Hazırlama yöntemi:

Daha önce öğütülmüş nane yaprakları ile bal karıştırın ve ince doğranmış limonun yarısını lezzetle birlikte ekleyin.

Bütün bileşimi 15 dakika su banyosuna koyun.

Şurubu serpin ve gazlı bezle süzün.
Her saatte 1-2 yemek kaşığı alın.

 • Petrol ile propolis

Propolis, bakterisidal ve iyileştirici özellikleri ile bilinir.

Aşağıdaki bileşenlere ihtiyacımız var:

 • propolis - 10 gram;
 • alkol - 100 gram;
 • eritilmiş tereyağı - 3 çay kaşığı.

Hazırlama ve kullanım şekli:

Ruhların propolis infüzyonunu hazırlayın, bunun için 5-7 gün boyunca alkol üzerinde propolis infüze ediyoruz.

Eritilmiş tereyağını bir su banyosunda eritin ve tentürü orana ekleyin: yağın 2 kısmı için, tentenin bir kısmı.

Bileşenleri 5-7 dakika karıştırdıktan sonra, alkolü buharlaştırmak için karışımı tutun.
Ortaya çıkan karışım, ağızda çözünecek şekilde günde bir çay kaşığı 5-6 kez.

 • Boğaz ağrısı ile limon

Uçucu yağlar ve sitrik asit içeriği sayesinde, limonlar enfeksiyonla iyi savaşmaya izin verir. Bunu yapmak için, lezzetleri 30 dakika boyunca çiğnemelisiniz.

Başka bir benzer yöntem, yarım limonun lezzetle birlikte yemesini ve bundan sonra 2-3 saat boyunca yemek yememesini veya içmemesini sağlamaktır.

 • Anız ile bal tarakları

Peteklerin yara iyileşmesi ve bakterisit özellikleri nedeniyle, boğaz ağrısında iyileşme etkisi vardır. Bunu yapmak için, 15 dakika boyunca bir parça bal peteği çiğnemelisiniz.

Boğaz ağrısı ile kompres nasıl yapılır, burada okuyun
Burada soğuk algınlığı tedavisinde özellikle otlar nasıl bulunur.

Bu kadar çok sayıda yararlı tariflerden bence kesinlikle kendinize uygun bir şey bulabilirsiniz.

ANGINA HAKKINDA FAYDALI VİDEO VE HER İLE MÜCADELE

Unutulmaması gereken ana şey, anjina'nın çok ciddi bir hastalık olduğudur ve tedavinin etkili halk metotları mevcut olmasa da, özellikle çocuklar hasta ise, nitelikli tıbbi bakım gerektirir.

Herhangi bir tavsiyeye karşı dikkatli olun ve doktorunuzun tavsiyelerini ihmal etmeyin.

Ve boğazını atladığın için, bağışıklığını güçlendir ve soğuk algınlığı önle. Bunu nasıl yaptığım hakkında, bu makaleyi öğrenebilirsiniz.

Peki, genel olarak öksürük ve soğuk algınlığı için tedaviye gerek yoktu, bu video kursuna% 100 bağışıklığın sırları hakkında bakmanızı tavsiye ederim! ÜCRETSİZ.

C Alena Yasneva'ydın, sağlıklı ol ve kendine iyi bak.

SOSYAL AĞLARDA GRUPLARIMI KATILIN

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğazda tıkanıklık tıkanıklığı, nedenleri kurtulmak için nasıl

Katarsak hastalığı, farenksin şişmesi, sinir uçlarının tahrişi, acı verici duygu, terleme ve rahatsızlığın olduğu en yaygın fenomen olarak kabul edilir.

Hamilelik sırasında angina tedavisi yöntemleri: otlar antibiyotiklere

Soğuk algınlığı döneminde solunum yolu enfeksiyonlarının sayısı artar. Hamilelik sırasında angina tedavisi, birçok ilaç, özellikle de antibiyotiklerin kontrendikedir.