Loading

Boğaz ağrısı sonrası ne yapmalı?

Angina sinsi ve tehlikeli bir hastalıktır. Bu tehlikeli nedir? Hastalık sonrası komplikasyonlar oldukça ciddi olabilir. Hem hastalığın kendisi hem de komplikasyonları için özel bir risk grubu çocuklardır. 12-14 yaşlarında, büyüyen organizma son derece savunmasızdır. Komplikasyonların nedenleri - patojenin yayılması, otoimmün reaksiyon ve bireysel organ ve sistemlerin aktivitelerinin ihlali.

Komplikasyonları nasıl önleyebiliriz?

Birkaç basit kural var. Onların sıkı uyumu, çocuğun değil, ebeveynlerin omuzlarına düşer. Çocukları yerine getirmeye zorlamak zor.

Yatak istirahati

Ebeveynlerin ana görevi hastalık sırasında izlemede ciddi bir yaklaşımdır. Çocuğun sağlığı için denetim çok önemlidir. Başarılı bir iyileşme için yatak istirahati gözlemi gereklidir. Ayrıca, yatak istirahati süresi sadece semptomlar olana kadar değil, en az bir haftadır. Ciddi gözetimsiz kalan çocuklar için yatak istirahati ciddi bir problemdir. Sonuçta, hala genç yaşta oturmak çok zordur.

Yönetmeliklere uyum

İlaç ve durulama dahil olmak üzere tedavi prosedürleri, eksiksiz ve belirli bir süre içinde yapılmalıdır. Eğer doktor 7 gün antibiyotik almayı öngörmüşse, o zaman tam olarak o kadar çok ve ilacı almalıdır. Aksi takdirde, hiçbir etkisi olmayacaktır. Hastalık tedavi edilmeyecek. Bu, bir çocukta sık anjinanın nedenlerinden biri ve komplikasyonların gelişmesidir.

Minimum bağımsız aktivite

Uyuşturucu seçimi doktoru ile kalır. Sadece onunla ikameleri belirtebilirsin. Bu veya diğer ilaçların kendi kendine yönetimi, sağlığı ciddi şekilde etkileyebilir. Anjina ve patojenlerin nedenleri farklıdır. Ne mücadele etmeli? Sadece testler temelinde doktor söyleyebilir. Aynı şey geleneksel tıp için de geçerlidir. Bazıları ilaçların etkisini zayıflatabilir.

Bir doktor ile takip

Anjina geçtikten ve ilaç almayı tamamladıktan sonra daha fazla gözlem için doktora gelmeniz gerekir. Bir ay boyunca haftada bir veya iki kez. Bu dönemde zayıf komplikasyon belirtilerini zaten görebiliyorsunuz. Gözlemin yanı sıra, analiz için kan, idrar ve kardiyogram almak gereklidir. Bu eylem, gelişimin erken bir aşamasında herhangi bir komplikasyon tespit edecektir.

Tıbbi sistemin kusurlu olduğu burada açıkça ortaya konmaktadır. Şehir polikliniği doktorları bir gözlem yazmazlar ve bu çok önemlidir. Çocuklar için fiziksel aktivitenin sınırlandırılması en az bir ay için verilmeli ve 2 hafta için verilmemelidir. Bu nedenle, tedavinin tamamlanmasından sonra, özel bir klinikle iletişime geçmeniz veya şehir kliniğinde ek muayenelerde ısrar etmeniz gerekir. Çocuğun sağlığı tamamen ebeveynlerinin elindedir.

Çocuğun öksürüğü, burun akıntısı, başka herhangi bir halsizlik veya zayıflama varsa, doktor bunları bilmelidir.

Komplikasyon tipleri

Erişkinlerde ve çocuklarda anjina sonrası komplikasyonlar lokal ve genel olarak ayrılabilir. Lokal komplikasyonlar anjina odağının yakınında lokalizedir. Genel olarak, aksine, her yerde görülebilir. Daha ciddiler. Bu durumlarda, hastalığın nedensel ajanı yayıldı, ki bu daha da kötüdür. Bunun sonuçları en öngörülemez.

romatizma

En yaygın ve en tehlikeli olanı romatizmadır. Nedeni patojenin kalbe ya da eklemlere girmesidir. Bazen vücudun bir otoimmün reaksiyonu vardır. uzun süreli tedavi ya da sık sık anjin sonra bu durumda, bağışıklık sistemi Bacillus gibi belirli bir protein bileşikleri algılamaya başlar.

Kalp romatizması

Her yaştan çocuklar için çok tehlikeli. Bunu önlemek için fiziksel aktiviteyi olabildiğince en aza indirmeniz gerekir. Semptomlar ortadan kalktığında bile tedavi sırasında stres yok. Bu komplikasyon uzun bir gelişim süreci ile karakterizedir. Net bir resim sadece 3 ay sonra ortaya çıkar. Doktorun görevi çocuğun kalp atışını doğru teşhis etmektir. Kısa bir sürede yapılması gerekiyor.

Neden acele ediyorsun? Kalp romatizması kalp hastalığının sebebidir. Aktif yaşam biçimine göre, çocuklarda çok sık gelişir.

Eklemlerin romatizması

Çocuğun kemikleri ve eklemleri büyüme ve formasyon aşamasındadır. Yüke hazır değiller. Eklem romatizmasının ortaya çıkması en talihsiz sonuçlara neden olabilir. Bunlar arasında:

artrit; artroz; eklemin deformasyonu.

Romatizma ile çocuğun omurganın patolojileri arasında bir bağlantı vardır.

böbrekler

İkinci organ, kalpten sonra anjina sonrası komplikasyonların sıklıkla görüldüğü böbreklerdir. Büyüme sırasında, böbrekler önemli bir işlev yaparlar - doğru metabolizmayı etkilerler. Enflamasyon başlangıcından sonra, takviye başlayabilir. Evde yüksek sıcaklıklarla baş etmek işe yaramıyor. Alt sırtında keskin bir ağrı var.

Çocuklar için böbrek problemleri büyük önem taşımaktadır. Çocuğun gelişmekte olan organizması böbrek fonksiyon bozukluğundan ciddi şekilde etkilenir. Gözlemlenebilir:

yorgunluk ve uyuşukluk; sinirlilik; hızlı yorgunluk; idrar zorluğu; sağlıksız cilt.

Aşırı durumlarda, böbrek yetmezliği ile sonuçlanabilir.

menenjit

Çocuklarda daha sık görülen anjinadan sonra bir tür spesifik komplikasyon. Neler oluyor? Etken madde, kaynağından beyine geçerek zarların iltihaplanmasına neden olur. Bu hastalığın tedavisi zordur ve sonuçları felaket olabilir. Aynı zamanda, tedaviyi reddederseniz, ölümcül bir sonucun olasılığı büyük ölçüde artar.

Kızılhaç ateşi

Başka bir özel komplikasyon. Ayrıca, ani serinin ortaya çıkmasına neden olan kırmızı ateş de olabilir. Gerçek şu ki, çocukların bu hastalığa karşı bağışıklığı yoktur. Özellikle 8 yaşından küçük bir çocuk söz konusu olduğunda. Bir çocuk organizması için bu tür güçlü hastalıkların aktarılması çok zordur. Ve ilaçlardan yan etkiler eklerseniz? Angina ve scarlatina tarafından tüketilen zayıf bağışıklığa sahip büyüyen bir organizma, tüm çevredeki mikroorganizmaları püsküremez.

apse

Tahmin edilmesinin görünüşünün tahmin edilmesi imkansızdır. Sadece doktorun kalitatif muayenesi pus kümelerini tespit edebilir. Omurganın yakın boğazın arka kısmında bulunan lenf düğümlerinin iltihabı ve pürülansı tüm vakaların en tehlikeli. Akciğere hava akışını engelleyebilir - çocuk basitçe boğulur. Nefes almanın zorluğu arttıkça, hemen bir doktora başvurmalısınız.

Apse ortadan kaldırılmalıdır. Duvarları her an patlayabilir, kan enfeksiyonu meydana gelir. Çocuğun öksürüğü, sürekli boğaz ağrısı ve nefes darlığı varsa, doktorun ziyareti hayati önem taşır.

angiostaxis

Çocukların ve yetişkinlerin bademcikleri arasındaki ana fark, duvarların inceliğidir. Bu kanamanın ana sebebidir. Hemen hemen her tür anjin ciddi şekilde onlara zarar verebilir. Daha fazla takviye görüldüğünde, bademcikler daha fazla kanabilir. Ayrıca, boğazda sürekli ağrılar, öksürük vardır. Tedavi için ilaçlara ek olarak, şifa ve yumuşatıcılar kullanılır. Kazanmaya ve öksürmeye yardım edecekler.

Kronik boğaz ağrısı

Sık catarrhal ve viral hastalıklar (anjina dahil) bir çocukta kronik patolojinin başlangıcını tetikleyebilir. Bunlar arasında - kronik bademcik iltihabı. Tedavi kurallarına uyulmamasından kaynaklanabilir. Sonuç nedir?

Bademcikler boyut olarak büyütüldü. Kalıcı öksürük, boğazda gıdıklama gitmez. Geçici veya kalıcı bir destek var. Dil sütlü veya sarımsı bir kaplama gösterir. Hafif aşırı soğutma hastalığı şiddetlendirmek için tehdit ediyor. Vücudun koruyucu işlevini azaltır. Patojenler larinks, trakea, bronş ve akciğerlere nüfuz edebilir. Sık soğuk algınlığı.

Vücut sabit bir stres durumundadır - patojen ile savaşmak zorundadır. Zayıflatma hemen alevlenmelere yol açar. Çocuklarda tedavi edilmeyen bir anjin çok tehlikelidir.

Işitme üzerinde etkisi

Orta kulak, hastalığın odak noktasına yakındır. Eğer bademcik iltihabı yayılmaya başlarsa, sıklıkla çeşitli biçimlerin otitleri ortaya çıkar. Geçici veya kalıcı işitme kaybı mümkündür. Hapşırma, öksürme, esneme acı verici hislere neden olabilir.

Ses üzerinde etkisi

Boğaz ağrısı sırasında vokal kordlar da iltihaplı hale gelir. Hastalık şiddetli ise, hasar görebilirler. Tedavi sonrası yara iyileşmesi yaralar. Bu sonuçlar seste bir değişikliğe neden olabilir. Nadir durumlarda, bir süre için sürebilir. Bunu önlemek için, angina durumunda boğazınızı mümkün olduğunca az germeniz gerekir. En az konuşmalar, daha az çığlık.

Öksürüğe dikkat etmeye değer. Çocuğunuz genellikle hastalıkla öksürürse, düzeltmeniz gerekir. Öksürük bağları bağları bağırmadan daha kötü değildir ve ciddi komplikasyonlara neden olabilir.

Burun akıntısı

Enflamasyon yakın sinüslere yayılabilir. Bu soğuk görünmesine yol açar. Sıklıkla, çocuklarda angina çeşitli formlarda sinüzitin sebebi olur.

Komplikasyon riskini ne azaltabilir?

Doktorun talimatlarına uygun ve özel rejime ek olarak, hastalığın seyrini ve komplikasyon olasılığını etkileyebilir birkaç basit ipucu.

Boğaz ağrısı, öksürük ve ateşiniz varsa, o zaman içmeniz ve mümkün olduğunca yiyebilmeniz gerekir. Sıcak infüzyonlar ve çay, ses tellerini ve boğazını komplikasyonlardan koruyacaktır. Tedavi sırasında boğaz için maksimum ısı. Hafif bir yün atkı, vücudun yerel reaksiyonunu ısıtır ve güçlendirir. Kronik bademcik iltihabı ile, sıcak mevsimde bile ayaklarınızı ıslatmaktan kaçınmalısınız. Sıcak havalarda soğuk su ve dondurma kabul edilemez. Boğazın durulanması ile birlikte, ağız boşluğunun düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Çocuk bunu günde 3-5 kez yapmalıdır. Burun için bir sprey, soğuk algınlığının önlenmesine yardımcı olacaktır. En basit deniz suyu olsa bile. Bal en iyi ilaçlardan biridir. Patojenlerin boğazını mükemmel bir şekilde yağlar ve temizler. Öksürüğü azaltmak için, çocuk küçük bir parça sıcak tereyağı yemesi gerekir.

Anjina komplikasyonları tehlikelidir ve hastanın sağlığı için ciddi sonuçlara yol açar. Şiddetli durumlar, ilgilenen hekim tarafından gözlem yapılmasını gerektirir ve bazen de bir kişinin iyilik halinin bozulmasına yol açarak acil bir şekilde hastaneye yatırılması gerekir. Klinik semptomlar, yaygın enfeksiyonların belirtileri ile kolaylıkla karışabilir. Enfeksiyondan sonra başlatılan koşullar, antibiyotiklerle tedavi edilen zamandan daha fazla zarar verecektir.

Larinksin kızarmasıyla mücadelede tipik zorluklar

Erişkinlerde boğaz ağrısı sonrası komplikasyonlar sıklıkla yanlış veya gecikmiş tedaviye bağlı olarak ortaya çıkar. Akut durumların nedenleri iç organlarda, kronik hastalıklarda, enfeksiyonlarda, travmada iltihap olabilir. Tonsillit, bademciklerin kıvrımlarında yiyecek artıkları birikmelerinin oluşumunda gelişir ve sonuçta klinik semptomların ortaya çıkmasına neden olur: larenksin kızarması, boğaz şişmesi, dil ve gökyüzünde bir plak oluşumu.

Sağlıklı bir yaşam tarzının temel kurallarını izlerseniz, boğaz ağrısı ve semptomlarından sonra komplikasyon basit tedavi yöntemleri ile önlenebilir. İnsanlar çoğu zaman boğazdaki iltihaplara karşı tedavinin yasak temelini ihlal ederler:

Sigara ve alkol tamamen hariç tutulur. Tütün dumanı ve etanol molekülleri, laringeal mukoza için sonradan iyi olmaz. Biberle yapılan muamele, şaraptan en iyi şekilde kaçınılabilir - bunun yararı yoktur ve pratik örnekler ile zarar kanıtlanır. Vücudun su-vitamini dengesi gözlenmez. Gün içinde, hastalardan 3 litreden fazla temiz sıvı içmesi gerekir. Ayrıca, taze meyvelerden gelen meyveleri ve meyveleri sıcak bir biçimde kullanmanız tavsiye edilir. Hastalık "ayaklarının üzerine" aktarılırsa, anjinin kendisi ve sonuçları sıklıkla vücudun ağır koşullarına yol açar. Kişi fiziksel olarak çalışmaya devam ediyor, trene biniyor, caddede yürüyor. Tüm inflamatuar dönem, yakın kişilerin gözetiminde yatakta geçirilmelidir. Eğer larinksin takviyesini temizlemezseniz, hasta, akciğerlerin ve mide içine yemek borusu boyunca akan bir enfeksiyondan sağlık durumunun kötüleşmesini bekler. Mantar, plak, antiviral ve antibakteriyel maddeye batırılmış çalkalama veya pamuklu çubukla çözelti ile derhal çıkarılmalıdır. Antibiyotikler bir iç enfeksiyonu öldürmenin tek yolu haline gelir. Fakat anjina ve semptomları, ilaçlarla yapılan bir tedaviden sonra yok olmaz. Bir sünger alır, vücudu sıcağından siler, sıkıştırır. Çoğu zaman insanlar listelenen yöntemlerden birini seçerler.

Anjina tedavisinin karmaşıklığı ve tezahürleri, enflamatuar sürecin şiddetli seyrinde yatmaktadır. Diğer hastalıklarla karıştırılmaması için laboratuvar testlerinin sonuçlarına göre halsizlik nedeninin belirlenmesi önerilmektedir. Kırmızı boğaz, kimyasallarla zehirlendikten, enfeksiyonlarla enfekte olduktan sonra, rotavirüs yayılmasının sonucu olur. Her durumda, bağışıklık restorasyonuna yaklaşımları, tespit edilen tedavi rejimleri yardımıyla belirtiler kaldırılır.

Solunum sistemi iltihabı türleri

Tehlikeli anjinin ne olduğunu anlamak için, hangi türlerin tezahürleri olduğunu anlamanız gerekir. Enfeksiyonun veya virüsün kaynağına bağlı olarak doktorlar tedavinin ana aşamalarını seçerler. Bakterilerin, hastalığın lokal semptomları olarak adlandırılan insan larenksi üzerindeki doğrudan etkisini ve bir iç inflamatuar sürecin sonucunu ayırt etmek gerekir. İkinci durumda, genellikle semptomları karıştırın ve kendi sebepleri için inşa edilmiş terapi yapmaya başlayın. Bu sadece durumu kötüleştiriyor.

Streptokok veya foliküler anjin yaygındır. Doktorlar genellikle hastalığın sınıflandırmasına devam etmekten çekinmez ve dış belirtilere göre ilaç reçete etmezler. Her türlü boğaz ağrısı konvansiyonel şemalarla iyi tedavi edilir, ancak gereksiz yere rahatsızlık nedeni hakkında bilgi alınmaz. Bu tür önlemler hoş olmayan bir durumun tekrarlanmasını önlemeye yardımcı olacak ve önleyici tedavi uygulayacaktır.

Herpes formu gibi viral bir enfeksiyon ile, tamamen kurtulmak zor olacaktır. Ancak, kan testlerinden elde edilen bilgiler, gelecekteki yaşamınızı kronik bir hastalığa göre ayarlamaya yardımcı olacaktır. Çocukta iltihap bulunursa, kırmızı boğaz kızıl ya da kızamık gibi rahatsızlıklarla gözlenir. Bu nedenle, kendi tedavinizi yürütmek tehlikelidir, anjinada komplikasyonlara neden olur.

İleri hastalık sonuçları

Angina'nın etkileri vücut üzerindeki etki alanına göre bölünmüştür:

Doğrudan bademcikler veya gırtlakta. Vücutta bakteriyel yayılmanın bir sonucu olarak iç organlarda görülen rahatsızlık belirtileri.

İlk grup şunları içerir:

Paratonzillit. Üst solunum organlarının apse: Parafarengial veya retrofaringealny.

İkinci grup şunları içerir:

Glomerülonefrit. Romatizma. Sepsis. Artrit.

Her bir komplikasyonun belirtileri farklıdır. Hasta bir kişinin basit bir gözlemi, şiddetli koşulların başlangıcı hakkında anlaşılabilir ve zamanında ona yardım edebilir. Boğaz ağrısını tedavi etmek, ilk belirtilerinde başlar ve sonuçları tedaviye göre ayarlamayı unutmaz.

Komplikasyonları tedavi etmezseniz, hatta bir sakatlık alabilirsiniz. Bu nedenle, çocuklara ve yaşlılara gelince, hastalığın olası tüm olumsuz sonuçlarını sağlamak için kliniğe doktora başvururlar.

Uyuşmazlıkları göz önüne alındığında ilaçlar tek tek seçilmektedir.

Anjin akışının yumuşak formunda bile, öngörülemeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bunlar renal piyelonefrit içerir. Uzun bir hastanede kalmaya yol açan oldukça tehlikeli bir komplikasyon. Vücudun yetmezliği, bakterilerin etkisi altında, vücudun her tarafından lenfatik sistem tarafından boğazdan taşınan virüsler tarafından büyür.

Amigdala'nın pürülan lokal iltihabının tanımı

İşte hastalığın tipik sonuçları, anjin sonrası komplikasyonlar nelerdir. Bademciklerin takviyesi, çoğunlukla, dokuların derin katmanlarına nüfuz ederek gerçekleşir. Bu durum, bademcik iltihabının karmaşık bir formu olarak, paratonzillit olarak adlandırılmaktadır.

Her iki taraftan da nadiren etkilenir, bu nedenle bademciklerden birinde şişlik oluşur. İnflamasyon belirtileri aşağıdaki gibi gözlenir:

gırtlak lümeninin düzensiz bir şekilde daralması, bu da yemesi zorlaştırır; ağrı ve şişlik, tükürüğü bile yutmayı önler; boyun palpe edildiğinde, hasta istemsiz bir ağrı çığlığı yapar; yüksek sıcaklık yanmaz; şişmiş boyun başını çevirmeyi önler, rahatsızlık bir gövdenin hareketsiz pozisyonunda görülür; yanlış lokalizasyon ile ağrı veren gözlenen, kulak whine diş kırmak; semptomlar 3 gün sonra yoğunlaşır, apse olarak adlandırılan ciddi bir komplikasyon vardır.

Gelişen anjinin paratonzillit ile etkilerinin son aşaması, mukoza zarının altında pürülan odaklanma gelişmesiyle ortaya çıkar.

Zamanında güçlü antibiyotiklerle tedaviye başlamak önemlidir. Antibakteriyel ilaçlar toksik bileşeni, böbrekleri ve karaciğeri temizleme işlevlerini azaltmaya yardımcı olur. Bu nedenle, vücut günde yeterli su ile beslenir.

Kulak burun boğaz uzmanları, boğaz ağrısı sonrası komplikasyonları nasıl önleyeceklerini daha iyi bilirler. Tedavi, bir kişinin hastalığının evresine göre reçete edilir. Şişlik bir damlalık ile temizlemek için gereklidir, ağrı ve boğazda bir yumru hafifletir. Ayrıca, koşul, kanın sıvı ile doymasıyla kolaylaştırılır. Aynı zamanda vitaminler, antipiretik ajanlar eklenir. Toksik maddelerin konsantrasyonunu azaltır.

Bıldırcınların iç bölgelerini bir neşter ile açarak geniş çaplı bir takviye operasyonel bir şekilde önlenmelidir. Apse sabit relapslarını gözlemlerken, etkilenen dokunun bakteriyel içerikler ile birlikte uzaklaştırılması, bir sonraki zararlı mikroorganizma büyümesini dışlamak için takip edecektir.

Apse paratonzillita (boğaz ağrısı) bir sonucu olan seçkin parafarengialny olduğunu. Sadece amigdala iltihap değil, bakteriyel ortam kas dokusu, lenf düğümleri yakalar. İkincisi boyunca tüm organizmanın tüm vücudu bağlayan kanallar boyunca enfeksiyonu başlar.

Abscess retrofaringealny larengeal bölgede farklılaşır - phauseal dokuda pus oluşur. Bir çocuğun organizması böyle bir komplikasyona yatkındır. Bu, boğazın yumuşak dokusu ile hala şekillendirici gövdeye bağlıdır.

İnflamasyonda uzak lezyon tipleri

Komplikasyonlar boğaz ağrısından uzak olabilir. Akut anjinanın sonucu romatizmadır, yetişkinlerde ve yaşlılarda daha yaygındır. Kalp kası çeker - hastalığa romatizmal kardit denir. Acı bir durumun belirtileri şunlardır:

Vücudun genel halsizlik; Fiziksel egzersizler yaparken hızlı yorgunluk, yürürken dispne ortaya çıkar; Boğaz ve boğaz ağrısının kızarıklığının ortadan kalkmasından sonra kararlı yüksek sıcaklık; kalbin bölgesinde sertlik ve ağrı görülür; dışsal manifestasyonlar olur: kırık yüz taklit, hassas hareketleri gerçekleştirmek zordur - yazmak, sinir gerginliği büyür.

Boğaz ağrısı varsa, bir komplikasyon gelmek zorundadır. Derecesi birçok faktöre bağlı olacaktır: bağışıklık durumu, bir kişinin yaşı, beslenme. Bu nedenle, boğaz ağrısının sık görülen sonuçları, eklemlerde ağrı, kemiklerin kırılması, böbreklerin bozulması nedeniyle lumbar bölgedeki kırıklıktır. Angina, zamanla kanın seyreltilmesiyle önlenebilen, kadınlarda tromboz gelişimini tetikler.

Akut anjin, bacakların, yüzün, vücudun diğer bölümlerinin ödem gelişmesine yol açar. Hastalık glomerülonefrit, ek yardım olmaksızın birkaç gün sonra ortaya çıkan sık görülen bir komplikasyondur. Bununla birlikte, bu günlük yaşamda rahatsız edici koşullar getirir. Vücuttaki artan protein nedeniyle kan basıncını arttırır, bu kişiden zayıf hisseder, bir baş ağrısıdır.

Glomerülonefrit tanısı, idrar ve kan analizi ile gerçekleştirilir. Birincisinde, artan protein konsantrasyonları bulunurken, ikincisi eritrositlerin seviyesi değişir. Anjinadan sonra böbreğin komplikasyonu hala antibiyotiklerin yan etkilerinden kaynaklanmaktadır. Belirtiler, ilacın ana maddesi vücuttan salınana kadar devam eder.

Anjina sonucu artrit - eklem hastalığı gelişir. Dizler alanında, dirsekler güçlü bir şişlik vardır. Sıklıkla, hastalar kollarını esneme veya esneme sırasında akut ağrıdan şikayet ederler. Enflamasyon bölgesi ısınır ve bu da palpasyonla belirlenebilir. Yerel anti-enflamatuar ilaçlar ile elde edilen komplikasyonu çıkarın: merhemler, jeller, enjeksiyonlar. Nadiren iç boşluğun temizlenmesi için etkin bir yöntemdir.

Sepsisin nedeni anjinadır, erişkinlerde ortaya çıkan sonuçlar, pürülan bir yapının ciddi bir komplikasyonuyla ifade edilir. Böyle bir hastalık, takviyenin kanala girmesi nedeniyle oluşur. En çok tahmin edilemeyen yerlerde kalan enfeksiyon, tüm vücutta dolaşmaya başlar.

Hastanın olabilmesi için, vücudun genel bir arıtılması gerekir. İnflamasyonu antibiyotiklerle tedavi etmek için hastanede bir damlalık. Çalışan vakalar genellikle ölümle sonuçlanır.

Diğer hastalıkların gelişimi nasıl önlenir?

Angina'nın tamamen iyileşmesi gerekiyor. Sonuçlar kaçınılmaz olarak vücutlarına dikkatsiz olan kişilerde ortaya çıkar. Yüksek vücut ısısı periyodunda bacaklarda tutarak, kalp her şeyden önce acı çeker. Zayıf hale gelir, telafisi mümkün olmayan verim kaybı olabilir.

Sağlığı korumak için, aşağıdaki provoke edici faktörleri ve eylemleri önlemek için boğaz ağrısı sırasında tavsiye edilir:

Hasta bir kişi ile yakın temas halinde harcamayın. Vücudu soğuk havalardan koruyun, kızar. Yaz aylarında bile bir organizmanın indirgenmiş koruyucu işlevi olan insanlarda bir anjin vardır. Bağışıklık düzeyini takip edin: vitaminleri alın, serpiştirmeyle birlikte tatlı bir topuz yerine meyve seçin. Füme ürünler, karbonhidratlar bakımından zengin yağlı yiyecekler hariç tutmaya çalışır. Fiziksel stresin, ilgilenen hekimle kararlaştırılması önerilir. Herkes halterde işe yaramaz. Alerjenle kararlaştırıldığı şekilde alerjenleri hariç tutun. Angina genellikle burundaki kalıcı soğuk yüzünden provoke edilir. Ayrıca gıda, kimyasallar veya kirli havaya olumsuz bir tepki olarak ortaya çıkar.

Anjina ile reçete edilen tedaviye sıkı sıkıya bağlı. Tedavi süresince sadece sıcak içecekler ve yiyecekler tüketilir. Dondurma ve alkol yasaklı maddeler listesinde yer almaktadır. Durulama, larinkste bakterilerle savaşmanın ana yöntemidir. İç enfeksiyon antibiyotiklerle öldürülür, daha düşük dozlarda önleme sırasında da kullanılır.

Vücut zayıflayana kadar, anjina ile mücadelede kendi tedbirleri tetiklenir. Çoğu zaman insanlar evde iltihapla baş edemediklerini bulurlar. Boğazda ağrının uyumasına izin vermeyin, yemek yiyin, yatakta terapi yapın. Bu tür durumlar acil tıbbi yardım gerektirir. Tedavi hastanede devam edecek.

Düzenli olarak tarifleri ile vücudu desteklemek için tavsiye edilir. İçinde maddeler vardır: bal, sarımsak, soğan, otlar. Bunlar sonbahar-kış döneminde her masada boğaz ağrısına karşı ana maddelerdir. Aç karnına, bal ve zeytinyağı bir kaşık karışımı içerken, önemli bir mikro besin oluşturun. Bu ürün hem lezzetli hem de kullanışlı.

Eğer anjinin önlenmesini dövüşün diğer pozitif varyantlarıyla birleştirmek için ortaya çıkarsa, etki sadece artacaktır. Böylece banyodaki periyodik yürüyüş, solunum sistemi fizyoterapi prosedürleri ve atletizm nedeniyle bağışıklık korunur. Sağlık-hijyenik normları ve sağlıklı bir yaşam tarzının kurallarını gözlemlemek için, o zaman beden kendi güçleri tarafından herhangi bir enfeksiyonla başa çıkacaktır.

Anjina neden antibiyotiklerden geçmez ve hasta ne yapmalıdır?

Antibiyotikler sonrası angina birkaç durumda tekrar tekrar (veya hiç geçmez) oluşur:

 1. Hastalığın etken maddesi antibiyotiğe dirençlidir. Bu, sefalosporinler ve makrolidler için daha nadir olan penisilin grubu ilaçları alırken normal bir durumdur. Bu durumda, anjina, antibiyotiklerden sonra geçmez ve hasta rahatlama hissetmez;
 2. Yanlış tanı konuldu ve anjina için kronik tonsillitin alevlenmesi kabul edildi. Bazen bademcik tıkanıklığı olan bademcik iltihabına anjina denir;
 3. Yine, hastalığın teşhisinde bir hata ve antibiyotikler fungal veya viral bademcik iltihabı veya farenjit ile tedavi etme girişimi. Ne mantar ne de virüsler antibiyotiktir ve bu tür "boğaz ağrısı" uygulamalarında geçmeyecektir;
 4. Antibiyotik kullanımı için kuralların ihlali. Örneğin, bir hasta tedavinin üçüncü gününde bir ilaç attıysa, onun için daha kolay hale geldiğinde, hastalığın ikinci bir alevlenmesi veya kronik bademcik iltihabının oluşması muhtemeldir. Bu durumda, antibiyotikler sonrası tekrarlayan anjina birkaç hafta veya birkaç ay içinde, çok nadir durumlarda gelişebilir - birkaç gün içinde;
 5. Tedaviden kısa bir süre sonra tekrar enfeksiyon. Çok nadir, neredeyse istisnai durum.

Anormal antibiyotikler sonrası sıcaklık anjinaya düşmezse, hastanın genel durumu normalize edilirse, bunun bir endişe nedeni olmadığını anlamak önemlidir. Bir çok durumda sıcaklık, hastalığın etken maddesinin aktivitesi nedeniyle değil, çok sayıda bakteri ve toksin hücre döküntüsünün dokularında ve kanındaki varlığından dolayı yüksek değildir. Etkili antibiyotik kullanımı ile sıcaklığın bir hafta içinde artması normaldir, ancak subfebril değerlerine (37-38 ° C) düşmeli ve hastanın genel durumu normale dönmelidir. Antibiyotikler anjina ile yardımcı olmazsa, hasta iyileşmeyecektir.

Antibiyotiklerin alınmasından 1-2 gün sonra boğaz ağrısı olan bir hastada normal vücut ısısı.

Hastanın durumunda belirgin bir iyileşme 2-3 gün sonra hissedilir. Ilaç aldıktan sonra 3-4 saat içinde bunu beklemeyin.

Genel olarak, anjina ile antibiyotik tedavisinin tüm kuralları gözlenirse, antibiyotiklerin yardım etmediği durumlar olmamalıdır. Bu vakalar, doktorun, ya tanı koymada ya da fon alma kurallarının ihlali durumunda, nedensel ajanı ve farklı ilaçlara direncini bulmadan bir çare tayin etmesinden kaynaklanmaktadır.

Staphylococcus, penisilinler de dahil olmak üzere birçok antibiyotiğe sıklıkla dirençli bir bakteridir.

Antibiyotiklerin neden geçmediği veya tekrar ortaya çıktığı ve belirli bir vakada ne yapılacağından dolayı anjinin neden belli belirsizliği nasıl belirlenir?

Patojenin antibiyotiklere stabilitesi

Bu durumda, her iki durum da mümkündür:

 1. Hastalık antibiyotik tedavisinden sonra gitmez;
 2. Hastalık geçiyor, ama yakında bademcik iltihabı tekrarlanıyor. Birincil veya daha önce alevlenme tamamlanır, çünkü bu anjina için normaldir (kronik olamaz) ve bir sonraki zayıflama bağışıklığı, kazara yeniden enfeksiyon ve diğer nedenlerin arka planına karşı gelişir.

Fakat genel olarak, anjinaya neden olan etken maddenin antibiyotiğe karşı duyarsızlığı, ilacı almanın herhangi bir etkisinin olmaması ile kesin olarak ortaya çıkar.

Metabolik ürünlerle çevrili Staphylococcus. Bunlar arasında - penisilileri parçalayan ve deaktive eden enzimler dahil.

(Enjeksiyonlar saf amoksisilin, ampisilin, penisilin, penisilin ve bitsillin) antibiyotikler penisilin grubu yardımcı olmazsa en yaygın anjin Not - Farklı ülkelerdeki vakaların% 25'e kadar, en azından - sefalosporin (sefadroksil, sefaleksin) - vakaların yaklaşık% 8 - veya çok nadiren de aynı zamanda (yaklaşık% 5) grupları ve - makrolidler (eritromisin, azitromisin, josamisin). Bu araçlar (Augmentin, amoxiclav, sultamisiln) ingibitorzaschischennym direnç vakası bilinmemektedir, bu nedenle bir boğaz ağrısı onlar tarafından tedavi ve tedavi etkisi yoktur edilirse, ilacın kurallarının teşhisi veya aşarak bir hata var.

Patojenin antibiyotiğe direncinin nedenleri:

 1. Hastanın enfekte olduğu bakteriyel suşun birincil direnci;
 2. Antibiyotik tedavisinin kurallarının ihlali: sistemik ilaçların yerel kullanımı (ör., Burun akıntısı ile burun içine antibiyotik damlatılması, boğazlarıyla boğulması);
 3. Bu hastada anjinin daha önce tedavi edildiği ve tedavinin sonuç vermediği ilaçların kullanımı.

Buradaki ikinci dava, doktorların bazen izin verdiği antibiyotik tedavisinin kurallarının açık bir ihlalidir. Eski doktor bu hastanın hastalık süreleri belirli bir durumda yardımcı olmuyor böyle enjeksiyonları, birkaç tedavi edilmiş olmasına dikkat ederek değil, penisilin anjina enjeksiyonları olan hastalar için reçete edildiği takdirde durum bilinir.

Her şeyden önce, hastanın durumundaki değişikliklerin olmamasından dolayı, bazen bunun bozulmasından dolayı. Tıbbi uygulamada, kullanımın başlamasından 48 saat sonra fark edilebilir bir değişiklik meydana gelmezse, antibiyotiğin değiştirilmesinin veya bir tanının tekrar kontrol edilmesi gerektiğine inanılır.

Benzilpenisilin sodyum tuzu, her dördüncü durumda etkisiz olan eski bir antibiyotiktir.

Hasta ne yapmalı?

Doktora git. Eğer antibiyotiği değiştirmezse, bakterilerin ilaçlara olan duyarlılığını belirlemek için boğazdan bir çubuk sürmez, sadece beklemeniz gerektiğini söyler - başka bir doktora gidin. Çare değiştirildikten ve tedaviyi ayarladıktan sonra, hasta ilacın nasıl alınacağı konusunda doktorun talimatlarına sıkı sıkıya uymalıdır.

Kronik tonsillitin tanı ve tedavisinde bir hata

Bu durum, antibiyotik tedavisinden sonra hastalığın tekrarlanan alevlenmeleri ile karakterizedir. Semptomatik olarak ve klinik olarak anginaya benziyorlar, ancak uzmanlar bunları bireysel özelliklere göre ayırt edebilir. Kronik bademcik iltihabı alevlenmeleri genellikle daha kolay ve hızlı bir şekilde anginaya devam eder ve bu nedenle, antibiyotik tedavisinden bağımsız olarak hasta hızlı bir şekilde rahatlamış hisseder.

Ayrıca bazen kronik bademcik iltihabı boğaz ağrısı olarak kabul edilir. Bu durumda, antibiyotiklerin hastalığın seyrini ve bademciklerin görünümünü etkilememesi de mümkündür.

Kronik tonsillitte bademciklerin tipik bir görünümü. Taşlar açıkça görülebilir.

Kronik tonsillitin de antibiyotiklerle tedavi edildiğini anlamak önemlidir. Fakat buna ek olarak, bademciklerin lakunalarını yıkamak, bağışıklığı güçlendirmek, hastalığın alevlenmesine katkıda bulunan faktörleri ortadan kaldırmak önemlidir.

Kademeli bademciklerin lakünlerinin yıkanması

Tanıdaki hataların nedenleri:

 1. Bademcik iltihabı ve boğaz ağrısı alevlenmesinin benzerliği;
 2. Hastanın hastanın tarihini bilgilendirmesini reddetmesi veya doktorun bu konuyla ilgilenmedeki isteksizliği.

Kural olarak, eğer antibiyotik tedavisinden sonra tekrarlanan anjina sürekli ve kısa aralıklarla - bir hafta, iki hafta, bir ay - ortaya çıkarsa, sadece kronik bademcik iltihabıdır. Normalde bu hastalık yılda bir kereden daha sık meydana gelmez. Hastanın bademcik her zaman mevcut sarı (genellikle foliküler tonsillitte foliküllere iltihaplanmış ile ilgili sorularınız varsa) fişleri ve kendilerini her zaman artan bademcik ise ek olarak, aynı zamanda bir kronik hastalıktır söylüyor.

Bademcikler içinde mantar, katı oluşumlara dönüşüyor.

Hasta ne yapmalı?

Bir antibiyotik ile kronik tonsillit tedavisi anjina ile hastalığı karıştıran bir doktor tarafından reçete edildi ise - başka bir doktor bulmak için değerlidir. Aksi halde, hastalığı birkaç yıl tedavi etme riski vardır ve sonuçta, hala ameliyatta uzanır ve bademcik kaybeder. Bu gibi durumlar gerçekleşir.

Eğer hasta "anjin" tanısı konduysa ve onunla antibiyotik içmeye karar verdiyse - doktoru oynamayı bırak ve iyi bir uzmana git. Aksi takdirde, sadece bademcik kaybetmek değil, aynı zamanda ciddi kalp kusurları ve kronik böbrek hastalığı olsun.

Viral ve fungal hastalıkların antibiyotik tedavisi

Bu, antibiyotiklerin "angina" ile yardım etmemesinin en yaygın nedenlerinden biridir. Evde birçok hasta hastalıklarını teşhis eder ve eğer boğaz ağrır ve sıcaklık yükselirse, anjin olur ve antibiyotiklerle tedavi edilmesi gerektiğine inanır. Birçok durumda, bu tür belirtiler antibiyotiklerin çalışmadığı viral bademcik iltihabı ve farenjit ile kendini gösterir.

Coxsackie virüsü ile boğaz

Ayrıca, birçok hasta boğazda bakar, boğazdaki beyaz lekeleri görür ve bunun tam olarak pürülan anjina olduğuna karar verir, ancak burada fungal farenjit hakkında gidebilir. Bununla birlikte antibiyotikler de yardım etmiyor, aynı zamanda durumu daha da kötüleştirebilir.

Çoğu durumda, sadece bir doktor boğazdaki viral ve mantar hastalıkları ile boğaz ağrısından ayırt edebilir. Ayrıca, sabit hünerli hatta bazen dış özellikler, örneğin, viral farenjit veya laküner ait bademcik tonzillomikoz gelen mavi dil anjin ayırt etmek. Genel olarak, ayırt edici özellikler şunlardır:

 1. Coryza - anjina ile gelişmez, viral hastalığı olan bir normdur. Ancak istisnalar var;
 2. Beyaz lekelerin bademcikler dışında yayılması - gökyüzüne, palatine kemerler, dilin tabanına. Bu durumda, angina pus'ta sadece bademcikler üzerinde lokalize olduğundan, farenksin mantar enfeksiyonu hakkında konuşuyoruz.

Ayrıca, anjina antibiyotik Augmentin tipi, Amoksiklava, Flemoklav Solutab, eritromisin veya azitromisin (son nesil pahalı hazırlıklarını saymıyorum - vilprafen, timentin) sonra devam etmesi durumunda, viral ya da fungal hastalıkları bahsediyoruz. Anjina ile bu antibakteriyel ilaçlar hemen hemen her zaman çalışır.

Sadece antibiyotik alırken büyür Candida, cinsi mantar.

Hasta ne yapmalı?

Kendi kendine teşhis ve kendi kendine tedaviyi yapmayı bırak ve bir doktora görün. Eğer hastalık viral ise, mantar-antifungal ajanlar alındığında semptomatik tedavi önerilmektedir. Bir doktor tarafından bir antibiyotik reçete edilirse, iki gün boyunca başarısız antibiyotik kullanımı sonrası, tanıyı netleştirmeli ve doğru tedaviyi reçete etmelidir. Bu olmazsa, başka bir doktor görmelisiniz.

Yanlış antibiyotik kullanımı

Birçok vakada, antibiyotik tedavisinin kural ihlalleri de tekrarlanan alevlenmelerin sebebidir ya da anjinaların antibiyotikler sonrasında hiç geçmemesidir. Örneğin:

 • Doktorun belirttiği süre öncesinde antibiyotik alımının kesilmesi. Minimum tedavi süresi 7 gündür, normal - 10-15. Sadece azitromisin 5 gün ve bazen de 3 gün alınabilir, ancak ikinci durumda hastalığın tekrarlanan alevlenmelerinin yüksek bir insidansı vardır;
 • Sistemik antibiyotiklerin lokal olarak değiştirilmesi. Bazı hastalar anjinanın antibiyotikli şeker veya tabletleri emmesi durumunda, sonuçların bu fonların sistemik olarak alınmasına benzer olacağına inanmaktadır. Aslında, tabletlerin veya boğazın antibiyotiklerle durulanmasıyla, enfeksiyon üzerinde hiçbir etkisi yoktur ve bu tür bir tedaviye sahip hastalık tam olarak geçmeyecektir;
 • Düzensiz antibiyotik alımı veya talimatlara aykırı davranarak. Örneğin, azitromisin zaman yiyecek hem de kan dolaşımına önemli ölçüde daha kötü emilen alınması ve ancak kas içinden tatbik edilebilir Bitsillin hastalık üzerinde hareket edemez. Bu özelliklerin cehalet nedeniyle, uyuşturucu gerektiği gibi çalışmayabilir.

Bu durum, tedavi edilmeyen yetişkin hastalar için en tipik olanıdır, ancak doktorun talimatı üzerine bir antibiyotik alır ve yanlışlıkla hatırladıklarında içirirler.

Sadece anıdan. Hasta, ilacı ne zaman aldığını hatırlamıyorsa, ne kadar miktarda ve doktorun kabulü ile ilgili söylendiyse, büyük olasılıkla kabul etme kurallarının ihlali gerçekleşmiştir.

Hapı alma zamanının sahibini hatırlatan bir kap.

Hasta ne yapmalı?

Talimatlara göre ilacı alınız. Durum iyileşmezse veya hastalık tekrar ortaya çıkarsa, yeniden teşhis için doktora gitmeniz gerekir (belki de zaten bir kronik bademcik iltihabıdır) ve tedavi için ayarlamalar.

Boğaz ağrısı ile tekrarlayan enfeksiyon

Bu durum neredeyse varsayımsaldır. vücuttaki angina başarılı tedavisi, nispeten güçlü bir bağışıklık kalır sonra kandaki bademcikler ve antikorlar bağışıklık sistemi hücrelerinin sayısı uzun süre yüksek kalır ve hastalığa neden olmaz bademcikler üzerinde patojenin yeniden girebilir. Ek olarak, patojenin kendisi başka bir yerden alınmalıdır. Hasta hastalar (örneğin doktorlar, staj öğrencileri) ile bir bağışıklık yetersizliği veya daimi iş bulunmadığında İstisnalar durumlardır.

Makrofajlar - bağışıklık sisteminin hücreleri, kasıtlı olarak bakterilerle beslenirler.

Bu durum oldukça tipiktir: antibiyotik aldıktan sonra, anjina hızla sona erdi, hasta iyileşti, kronik bademcik iltihabı belirtisi yoktu. Bir süre sonra, tipik bir angina gelişti. Yine, biz viral boğaz lezyonları değil, bunun hakkında konuşuyoruz - başarıyla tedavi edilen tonsillit gelişebilir.

Hasta ne yapmalı?

Boğaz ağrısını tekrar tedavi etmek için. Bu zorunludur - bir doktorla danışarak, tekrarlanan antibiyotik kullanımı bir mantar hastalığının gelişimini tetikleyebilir. Ve genel olarak bu durum standart dışıdır ve doktor tekrarlanan hastalığın kesin olarak boğaz ağzı olduğundan emin olmalıdır.

Boğaz ağrısı tedavisinde herhangi bir sorun ile bir uzmana danışmalısınız.

 • Antibiyotiklerden sonra tekrarlayan anjina ya da sadece bu ilaçların kullanımından yoksunluk - antibiyotik tedavilerinin ihlali sonucu;
 • Neden antibiyotikler hastalıktan tamamen kurtulmak için yardımcı olmadığını belirleyin, sadece bir doktor;
 • Antibiyotiklerden sonra angina geçmezse, hastalığı tedavi etmek için mümkün olan herşeyi yapmanız gereken bir işarettir. Bu durumda hasta mutlaka doktora görünmelidir. Aksi halde, hastalığın kronizasyonu veya komplikasyonların gelişimi mümkündür.

Okumaya devam edin:

Flemoxin, iki vakada anjinaya yardımcı olmuyor: angina, amoksisilin - etkin madde Flemoxin'e dirençli bir ajandan kaynaklanıyor..

Pürülan boğazda 9. gün pire bademcik bulunmamalıdır. Normal olarak, apse, hastalığın 4-5. Gününde kaybolur ve anjinin kendisi geçer.

Anjina ile antibiyotik aldıktan sonra döküntüler sık ​​görülen bir olay değildir, ancak nadiren ender değildir. Çocuğunuz boğaz ağrısı sonrası serpilirse ve a.

Merhaba, boğaz ağrım vardı, 5 jab ampisilin deldi (bir milyon için). Gitti, ama 5 gün içinde tekrarlandı - zaten diğer bademcik iltihaplandı ve kızdırdı. Ampisilin 4 gün ve amosin içtim. İrin geri çekildi, ama şimdi geri döndü. Tedavinin tamamlanmadığı söylendi ve çok fazla hap içmedim. Ve hala iltihaplı ve tekrar görünüyor. Söylesene, her şeyi kesin olarak düzeltmek için 10 gün boyunca delirebilir miyim?

Merhaba Sadece ampiriksin yardımcı olur, sanki sadece bakteriyolojik araştırmaların sonuçlarından bahsedebilirsin. Önceki tedaviyi tamamlamadıysanız, o zaman bu antibiyotik gerçekten yardımcı olmaz. Uygun analiz için hastaneye gitmeniz gerekiyor.

Iyi günler Pürülan boğaz ağrım vardı. Doktor bir antibiyotik reçete etti. 7 gün boyunca Ampisilin içti. 4 gün sonra yine bademcikler üzerinde irin var. Doktora gittim. Azitromisin'i tavsiye etti. 3 tablet içtim. 3 gün sürdü, ve yine boğazımdaki pershitim var. Ve yine bir boğazda bir şeylerin yanlış olduğu görülüyor. Ne yapmalıyım? Doktorların yürümek için fazla zamanı yok. Sadece bir iş buldum.

Merhaba İki güçlü antibiyotikten sonra, boğazda mantar lezyonu gelişebilir. Teorik olarak bu mümkün olsa da, anjinin nedensel ajanının tamamen farklı iki sınıfın antibiyotiğine dirençli olması olası değildir. Mikrofloranın analizinde farinksden bir yayma geçirilmesi gerekmektedir. Sonuçlarına göre, doktor ilk önce anjinayı tedavi edip etmediğinizi söyleyebilecek, ikincisi, şimdiki sorun nedir, üçüncü olarak, neyin daha fazla tedavi edilmesi gerektiğini.

Merhaba, kızım muayene sırasında anjina ile hastalandığını söyledi, reçete tedavisi: Desfin, ibufen, lyugol, streptocide. Sıcaklık daha sonra azalır, sonra artar (iki haftadan daha fazla). Doktorlara gitmek istemiyorum çünkü gerçekten hiçbir şey bilmiyorlar.

Merhaba İyi bir doktor bulmalısın. Aksi halde, sorunun çözülmesi çok zor olacaktır. Doktor çocuğa gerekli testleri yapması, doğru bir teşhis koyması ve bu ya da atadığı ilacın nasıl çalıştığını anlatması için yönlendirmelidir.

Hoşgeldin! 18 yaşına kadar olan çocukta anjina, bademcikler üzerinde beyaz plak tanısı konur, servikal lenfokoduslar iltihaplıdır. Flemoksin solyutab atandı (2 gün içti). LOR - Fleumoclave çözünmesini inceledikten sonra. İlk 2 günün sıcaklığı 39, takip eden 38-38.3 idi. Görünür iyileştirmeler mevcut değildir. Sürekli mide bulantısı. Ne yapmalıyım? Penisilin grubunun kesin tanısını veya direncini belirlemek için hangi testler geçmelidir? Antibiyotik değiştirebilir miyim? Gelişme hangi gün gelmeli?

Merhaba Natalia. Patojenin stabilitesini tanımlamak için, farinksden bir bakteri analizine doğru bir smear geçirmeniz gerekir. Tedavi protokolüne göre, ilaç antibiyotik uygulamasının başlamasından sonra 3 gün içinde geliştirilmez ise, ilaç değişir. Ancak bir doktor güvenli bir ilaç seçmek için antibiyotiği değiştirebilir. Ayrıca, durumunuzda, bu sadece bakposveva sonuçlarını aldıktan sonra yapılabilir.

Iyi günler 2,9 yaşındaki çocuğa, bir buçuk ay için ikinci kez tanı bir tonsillit ve tedavi amoksiklavom. Bana bir soru: şema altında amoksiklav ya da 250 mg planın altında günde bir kez, bir tonsille üçüncü gününde bile, bir rinit ve balgam yaprakları eşlik etti. Yani Amoxiclav yardım etmiyor mu? Sıcaklık yoktur. Doktor, son kez bademcik iltihabı tedavi etmediğimizi ileri sürerek, bir kez daha amoksiklav reçete ettim. Halen staphilococcus üzerindeki lekelerden bulaşma yönünde bir yön vermiştir. Antibiyotik almanın 3. gününde teslim olmak, şimdi bir leke almak mantıklı mı?

Merhaba Coryza ve tekrarlayan tonsillit, viral bir enfeksiyonun belirtileridir. Onunla Amoxiclav'ı kullanamazsın. Bir başka doktora danışmak için yaymayı ve sonuçlarını (ve hatta bunları almadan önce) teslim etmenin anlamı vardır.

Merhaba, ben lacunar angina pürülan vardı, damar Ceftriaxone içinde hastanede yatan ve Azitromisin 5 gün aldı. Trombositopenik purpura ve 9 hafta hamilelik var. Bu nedenle, penisilin kasın içinde reddettim. Şimdi bir hafta geçiyor ya da 2 kez apsenin ortaya çıktığı yer oluyor, bir boğazda ikna oluyor, kuruluk. Ben furacilin ile duruyorum ne yapacağımı bilmiyorum...

Merhaba Biliyorsun, her şey olabilir. Belki de sürecin zamanlaması başladı, belki de mantar enfeksiyonu katıldı. Testler almak ve hastalığı bir doktorla teşhis etmek gerekir. Penisilin enjeksiyonu yapabiliyorsanız doktor söyleyecektir.

durumu kötüleşti bademcikler üzerinde ülserler çıktı doktora gitti sonra ikinci günde de bir doktor tarafından reçete anjina flemoklab.solyutab ile hasta Welcome, o flemoklab Soljutab mantar anjin neden olabilir eğer daha gönderilen doktor değil daha boğaz kültürlerinde bir aydan hala tedavi altına bir antibiyotik içmek dedi bütün klinik sırasında ve şimdi bu kadar çok ilaç aldıktan sonra tekrarlayın ve antibiyotikler hiçbir şey görünmüyor yayma, ama ne ben sıcaklık 37,37,2 tutulur bilmiyorum yapmalıyım

Merhaba Flemoclav mantar anjinini kışkırtabilir. Antibiyotik almak için bir aydan fazla bir süre yoktur, standart angina çok uzun süre tutmaz. Başka bir sağlık merkezinden bir doktora danışın, belki de gerçekten bir smear geçirmeniz ve mikroflorayı incelemeniz gerekir.

Merhaba jinekolog, altıncı günde, bir boğaz boğaz ve bademcikler üzerinde beyaz bir kaplama ortaya, junidoks atfedilen bu bir anjin olabilir mi?

Merhaba Sizin durumunuzda, boğaz ağrısı veya fungal farenjit olabilir. Tam olarak ne var, sadece boğazınızı doğrudan inceleyecek olan doktora söyleyebilirsin.

Zdravstvuyte.Zabolelo boğaz ve normalize gibi terleme sabah 38 dereceye ateş ama zayıf kalmıştır o Laura krapki megdalinah beyaz çıktı çünkü ertesi gün gitti, KBB, tablet lopraks ben, antibiyotik amsef reçete, infiktsyonistu papatya bilgeler infüzyonuna durulama gönderilen... oranıdır.Otel 5 derhal hasta perestolo yatışının ikinci gününde günler ve üçüncü megdaliny çelik chistymy üzerinde iki gün bütün sadece durulanır kür düşündüm 5 gün geçti, yine sıcaklık, bkz geceleri beni tekrar na beyaz krapki poyavlyayutsya Tekrar gdalinah yiyecek ve dört gün doktor atfedilebilecek tsiftriakson bıçak ve durulayın, ingalipt.... dört gün boyunca evime deldi, boğaz zarar ama yine krapochki megdalinah gıda üzerine biraz beyaz yok tekrar atfeder burada sefaleksin aldı Üçüncü gün alıp Klorofilin ve tabletochki smokchu durulayın ve hala tsyatochki megdalini ciltte 3-4 ve boğazında sahip tsedoksin tabletler takye puhirtsy kırmızı olan beyaz tsyatochka vardır megdalini artık şiş ve kırmızı onları küçük kırmızı yaralar (biraz) ve krapochok bir çift sadece orada değil ama hala bir şekilde almadı yolu gorle.Da yaymasında bir yumru olarak kovtasya, tanı hronicheskog alevlenmenin gerekir ben üç yıl önce anjin ile hasta olsaydı kronik hale gelebilir rağmen bademcik, o zaman vilechilsya buçuk hafta ilk günden beri doktor iyileşmekte bir antibiyotik ve sonra sadece durulayın ve tüm poshol reçete! Bugün, iki hafta boyunca tedavi ediliyor, olunacağını, çok kalp, karaciğer ve böbreğe atlama! Teşekkür peşin mozhut komplikasyonların korkar ne yapacağını doktor podskazhyte lütfen!

Artık bir antibiyotikle başarılı bir şekilde tedavi edildi ve komplikasyon olasılığı yüksek değil. Artık kronik bademcik iltihabınızın olup olmadığını söylemek zor. Bu hastalık bir yıldan fazla bir süre hissedilmeyebilir ve daha sonra bir boğaz ağrısı gibi - sizinki gibi bir şiddetlenme olarak tezahür edebilir. Kronik bademcik iltihabı olup olmadığına kesin karar vermek veya kurmak, bir alevlenme belirtilerinin sonuna geldiğinde bir iki haftada mümkün olacaktır. Eğer bademcikler tıkanırsa ve bulaşma enfeksiyonun varlığını gösterirse, ileride alevlenmelerin gelişmesini önlemek için kronik bademcik iltihabından ek olarak tedavi edilmelidir.

Şimdilik, iyi geçin ve korkmayın: Yapmanız gereken her şey, siz ve doktorlar zaten yaptınız.

Ve belki Herpangina var? Bu arada, iki gün yüz viskochil ve okul Godi herpes labialis soğuk yaralar ilk belirtilerin önce kurşun çıkış değildi! Ve antibiyotiklerle boğaz ağrısı vilechit değil!?

Merhaba, ben genel genel olarak büyük bir sorun var, bu yüzden bir boğaz zarar vermez var, 3-4 yıl boğaz ağrısı gibi bir şey oldu, ama dedikleri fark etmedi kendiliğinden gider paralel nachilis tuz soda, propali.No semptomlarla içinde hoş olmayan bir his gargara Ureta, tüm chisto.Proshlo 3 yıl göstermiştir ki analizleri, ve ben, öpüşme aynı yemekler, çatal ve kaşık) yeme ile olan herkes boğaz ağrısı zarar vermeye başladı, bu tür tüm nazad.u beni belirtileri vardı ben 3 yıl boğazın arkasındaki kullanılabilir olması irinli prishiki ve gortane.Propil Antibiyotikler, ks kalıncaya kadar devam eder Tate çok daha iyi hissettim, ama yine düşünce ve geri kendi mutfak aletleri, irinli prischi yeme izin verdi? Söyle bana lütfen bu sorunu bir kez çözmek için ne yapmalıyım?
Teşekkür ederim

Merhaba Larinkste ne angina ne de kronik tonsillit "pürülan sivilce" ne benzemez. Bir hastalığınızın olduğunu söylemek için açıklamanıza göre yapamam. Yani tedavi öneremiyorum. Sana önerebileceğim tek şey bir doktor görmek. Sadece hastalığı teşhis edebilir ve neyin tedavi edilebileceğini belirleyebilir. Hastalığın doğasını anlamadıysanız ve patojenini ne yok edeceğini belirlememişken, bir kez ve her şey için sorunu çözmüyorsunuz.

Merhaba Oğluna 2 yıl. Son zamanlarda, ateş ve boğaz ağrısı ile boğaz ağrısı. Bir hafta sonra, yiyecek yutulduğunda oğul kaşlarını çattı. Boğaza bakıldığında kırmızı ve her şey bir demirleme ile kaplıdır, ancak sıcaklık yoktur ve çocuk aktiftir. Doktor klaritromisini reçete etti. Ama bunun anjin değil mantarlar olduğuna dair bir şüphem var. Çünkü 2 ay boyunca 2 kez antibiyotik verdik.

Merhaba Genel olarak, fungal patolojilerde ağrı sendromu her zaman belli değildir. Fakat eğer gerçekten bir mantar ise, antibiyotikler bile çocuğun durumunu kötüleştirebilir. Doktorun talimatlarının doğruluğundan şüphe ediyorsanız, kendinizi başka bir uzmana gösterin. Sadece çocuğu mutlaka gösterir, ancak kelimelere başvurmaz. Sizin durumunuzda, hastalığı doğru bir şekilde teşhis etmek için sadece muayene ve özel testler yardımcı olacaktır.

Ateşli bir anjina yarım günde ateş 38-39'du, ikinci günde ise baskın geçti. Erken bir antibiyotik attı ve zaten 12 gün bir boğaz ve glandes 3 gün hizalama pus acıyor ne kadar tehlikeli?

Muhtemelen, sizde bir anjina, bir adenoid hastalıkta gelişir. Normal olarak, 6-7 gün boyunca, apse çözülür ve bademciklerden gelen irin artık tükenmez. Eğer bu 12. günde gerçekleşirse, orada enfeksiyon odağı oluşur. Gelecekte, ağızdan kötü kokuya neden olacak pürülan tıkaçlar oluşacaktır. Bu tür tıkanıklıkların varlığında yüksek bir olasılıkla, her birkaç ayda bir anjinal benzeri relapslar ortaya çıkacaktır, bunlar kalp, böbrek ve eklemlerden komplikasyonlara neden olabilir. Apse geliştirmek ve bademcikler çıkarmak da mümkündür. Tehlikeli olduğu sürece, size kalmış.

İstemi... Kocam 6 gün sıcaklığın 39 ile. Hastalığın ilk gününden itibaren boğazdan bir yayma geçirdi. Hemen tedavi edilmeye başlandı: augmentin ve medaxone (vm). Üçüncü günde, submaksiller lenf düğümleri hastalandı. Azitromisin eklendi. Ve sıcaklık hiç uyumadı. Analizler hiçbir şey göstermedi. Ne yapacağımı bilmiyorum...

Merhaba Yana! Β-hemolitik streptococcus'un neden olduğu primer anjin genellikle Augmentin tarafından iyi tedavi edilir. İyileştirme üç gün içinde gerçekleşmelidir. Ancak floranın bu ilaca karşı duyarlı olmadığı, ardından başka bir gruptan ilaç yazdığı durumlar vardır. Etkinliğini kanıtlama olasılığı, üçüncü ilacı belirtmekten ziyade göz ardı edilebilir. Muhtemelen, kocanızdaki boğaz ağrısı bakteriyel orijinli değil, viraldir, antibiyotikler sadece arzu edilen sonucu vermeyecek, aynı zamanda zarar verebilir.

Enfeksiyöz mononükleoz dışlanmaz. Bunun için, karaciğer, dalak, lenf düğümlerini kontrol etmek ve atipik mononükleer hücrelerin varlığı için kanı değerlendirmek için bir bulaşıcı hastalık uzmanı gereklidir.

Fakat aynı anda üç güçlü antibiyotiği atamak, bakteriyel enfeksiyon durumunda bile büyük bir hatadır. Bu, özellikle farkinozis, dysbacteriosis, alerjik reaksiyonlar ve diğer birçok sıkıntının ortaya çıkmasına neden olabilir.

, Detoksifikasyon terapisi, kan muayenesi, idrar yapma bir KBB doktoru, hem de bulaşıcı hastalıkların danışmak yatarak tedavi gerektiren bir hastaya tarif zor durumda - Doktor görmek için acele öneririz.

Merhaba, geçtiğimiz ay hamilelik sırasında boğazımla ilgili sorunlar yaşamaya başladım. Teslimat odasında bademcik iltihabı vardı. İlk 2 ay trafik sıkışıklığıydı, onlara baskı uygulayarak ve Farisil ve Serratu olarak görevlendirildim. 3 ay sonra, çok iltihaplı bademciyim... Yutmam, kulağımdan süpürüp başka bir lise gittim. Uzun metal iğneli bir şırınga ile lagünleri yıkmaya başladı. Ertesi sabah üçüncü yıkamada, lacunar angina başladı, belki de yanlış teşhis edildi, çünkü üçüncü kez doktor beni bir yere yıkadı ve o kadar çok acı verdi ki prosedürü durdurmak zorunda kaldım...

Ertesi gün şişmesi yoktu, neredeyse hiç acı vermedi, ama tüm lagünlerde "asılı" idi. Görünüşe göre bu bir lacunar anjinası değildi, ama Lor beni pusla vurdu ve dışarı çıktı. Ama beni lacunar anjinasıyla enfekte ettiler. Kololi antibiyotik emsef, dekasanom boğaz emilebilir Trachisan yıkandı ve hatta ilk gününde reosorbilak prokapali. Bu tedaviden sonra boğaz serbest bırakıldı, ancak hala kırmızı, kemer çok kırmızıydı. 5 gün sonra ağzımda irin tadını hissetmeye başladım. Boğaz çok kurudu ve 3 hafta sonra aynaya bakıyorum - ve sadece başka amigdala için yay gerisinde (hatta amigdaladaki nasılsa değildir) kulak çubukları sonuna boyutunu irin... ve ağızda irin tadı hissediyorum. Streptococci için kanı ve deposu ele aldık - hepsi iyi, VEB enfeksiyonları artar ve klamidya M biraz yükselir.

Ne yapacağımı bilmiyorum. Lor bademcik kaldırmak için tavsiye eder ((istemiyorum).

Merhaba Alena! Şikayet, tanımlama ve hastalık süresinden sonra, proksimal-fibröz dokuda bir apse oluşumu ile paratonzillit ile komplike hale gelen kronik bademcik iltihabına sahip olmanız olasıdır. Böylesi bir sonuç, organizmanın reaktivitesinin olumsuz yerel ve genel faktörlerinin varlığı, azaltılmış bağışıklığın yanı sıra antibiyotiklerle zamansız veya yanlış tedavinin olduğu hastalarda daha sık görülür. Muayenelerinizi incelediğinizde, nedenin Epstein-Barr virüsü, klamidyal enfeksiyon varlığı ve gebelikle bağlantılı olarak antimikrobiyallerin kullanılmaması olabileceği düşünülebilir.

Açıkça ifade edilmediğinden, floraların antibiyotiklere duyarlılığı üzerinde yapılan muayenenin yapılıp yapılmadığı, muhtemelen mahsulün tekrarlanması gerekmektedir. Ayrıca, klamidya ile mücadelede sefalosporinler (Emsef) etkisizdir, burada tercih edilen makrolitler veya florokinolonlar vardır.

Kan testi Revmoproby, antistreptolisin Ah, idrar analizi ve bir romatoloğunuza danışmanlık - Bademciklerin çıkarılması sorunu özellikle belli anketler sonra KBB, sadece birlikte çözülmelidir. Kısacası, objektif bir muayenesi olmaksızın, sadece tanımla kesin bir tanı koymak imkansızdır, bu nedenle tam teşhisi ve profesyonel tedavi için bir profil KBB hastanesi ile iletişime geçmeniz yararlıdır.

Merhaba, ben zaten 6 gün değil pürülan anjina var: penisilin (2 milyon 4 kez), metrogil (iv 3 kez) ve furatsilinom ile sık durulama. Bu, bulaşıcı bir hastanede bir hastanede tedavidir. Bu durumda nasıl olunur? Ekshalasyonda raller vardı, euphyllin'i dikmeye başladılar.

Merhaba Nata! Tedaviyi düzeltmem benim için zordur, çünkü bakteri sonuçlarını antibiyotiklere duyarlılık açısından incelemedim ve görmedim. Muhtemelen, bir kez hastanenin bulaşıcı hastalık bölümünde tedavi edilirler. Ve eğer böyle bir araştırma yapılmadıysa veya profesyonelce yapılmadıysa, reçete yazmanın bir anlamı yoktur - bu tür bir dozdan ve antimikrobiyal tedaviden sonra flora çok fazla ekilmeyecektir.

Penisilinin kullanılması konusunda büyük şüpheler var. Bu ilaç nadiren primer anjinayı tedavi etmek için kullanılır çünkü akut bademcik iltihabı, klavulanik asit içermeyen korunmamış penisiline karşı duyarlı değildir. Ilacın yüksek bir doz da birçok soru ortaya çıkarır.

Kompleksine Metrogil eklenmesi ancak anaerobik floranın boğazda ekildiği ve bu ilaçla antibiyotiklerin bu şekilde birleşmesinin iyi bir sonuç vermesi ile açıklanabilir. Ancak en büyük soruna neden olan şey, başarısız bir 6 günlük ilaç alımından sonra tedavi düzeltmesinin olmamasıdır. Tedavinin başlamasından 2-3 gün sonra pozitif bir dinamik yoksa, antibiyotik bir diğeriyle değiştirilmelidir. Bu ilkeye uyulmaması genellikle bir dizi tehlikeli komplikasyona veya hastalığın kronik bir sürece geçişine yol açar.

Görünüşe göre, klavulanik asitle bile antibiyotikler penisilin serilerini reçete etmek artık anlamsızdır. 6 günlük bir uygulamadan sonra flora bu ilaç grubuna duyarsızlaşır, sefalosporinler veya fluorokinolonlar şimdi gösterilmiştir.

öksürük görünümü penisilin floraya bir yenilgi ve pnömokok direnç gösterebilir ve önceden probiyotikler olmadan antimikrobiyallerin yüksek dozlarda alımından sonra solunum yolunun mantar enfeksiyonlarının bir bulgusu olabilir. Tedavi genellikle lokal tedavi (ağız çalkalama püskürtülen boğaz pastili) non-steroid anti-enflamatuar maddeler, probiyotik ve ilaçların ile takviye edilmiştir.

Benim önerim, deneyimli bir KBB doktorunun tavsiyesini derhal araştırmaktır, çünkü mevcut tedavide ciddi düzeltme gerekli.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Bir ses oturdu - ne yapmalı

Ses oturduğunda ne yapmalı? Ses kaybına yol açan şey - geçici disfoni, bu durumda nasıl tedavi edilir, çünkü ses bir kişiye hediye olarak verilir. Sesin durumu, vücutta hangi problemlerin geliştiğini gösteren bir işarettir.

Angina ile iyi çocuk antibiyotik detayları

Akut tonsilit tedavinin amacı kronik forma akut damak bademcik iltihabı, patojen ortadan kaldırılması, koruma genel ve lokal komplikasyonlar ve hastalıkların önlenmesi geçiş tezahürlerini ortadan kaldırmaktır.