Loading

Bir anjinada boğaz ve çocuk için soğuktan mı?

Enfeksiyonun ana odağı ve anjinada ağrı kaynağı boğazdır. Tedavi yöntemi ve seçilen ilaç, sadece etkinliğini değil, aynı zamanda hasarlı mukoza zarlarının iyileşme ve rejenerasyon hızını da belirleyecektir. Çocuklarda bademcikler tedavisi çeşitli şekillerde yapılır. Katılan hekim, her bir yaş için hangisinin tercih edileceğini tavsiye edecektir.

yağlama

Lokal tedavinin ana pozitif faktörü, ilaçların kan dolaşımına girmemesi ve toksik reaksiyonları tetiklememesidir. Vücudun işlenmiş bölgesi enflamasyon odakları vardır ve bu da patojenik floranın ölüm süresini azaltır.

Boğazın yağlama ile muamele edilmesi durulamadan daha etkili olacaktır. Genellikle, bu prosedür için yağlı tıbbi çözümler seçilir.

Evde çocuklarda bademcik temizliği çok dikkatli yapılmalıdır. Mukusun akut iltihabında ortaya çıkan yara ülserleri, dokuların içine pus alma olasılığının yüksek olması nedeniyle sıkışamaz. Ağrıyı ve şişmeyi de azaltan tedavi antiseptik ilaçları seçmek en iyisidir. Tortuları yumuşatır ve temizlik daha güvenlidir.

Yağlama için, birbiriyle alternatif olan 2-3 araç seçilir:

 • Lugol.
 • Chlorophyllipt.
 • İyot-gliserol çözeltisi.
 • Şeftali yağı.
 • çözüm Kollargola (tercihen geceleri).
 • çözüm Lyapis (yatmadan önce).
 • Carotolin (akşam).

Bezlerin zamanında ve sürekli olarak aklanması, apselerden kurtulmaya neden olur. Orofarenks, tıbbi bir çözeltiye batırılmış steril bir gazlı bezle yağlanır ve özel olarak tasarlanmış bir spatula ile sarılır. Yün kullanılmamalıdır - kendisinden sonra villus bırakır, bu da yeni iltihaplara neden olabilir.

Halk ilaçları geçerlidir:

 1. Propolis merhem. Propolis ve gliserol 1: 1 oranında karıştırılır.
 2. Ballı limon. Turunçgil ve baldaki çocuklara alerjinin yokluğunda, bir limonun suyunu 3 çorba kaşığı ile karıştırmanız gerekir. l. herhangi bir bal. Karışım çocuğun içine girerse de korkunç değildir.
 3. Nar Ezmesi. Bir narın sıkılmış suyu ve bal ile boşaltılan merhem yoğunluğu.

Eğer bebek boğaz yağlandığında kusma refleksine sahipse, durulama yapmak veya özel bir sprey kullanmanız gerekir.

Tedaviden sonra, uygulanan mukus ajanlar yaklaşık yarım saat boyunca bunu etkilemeye devam eder. Buna ek olarak, yağlanmış yüzey üzerinde ince bir film oluşur ve bu da sağlıklı yakın dokuları patojen floranın yayılmasından korur.

durulama

Bu tip tedavi bademciklerin nemlendirilmesini amaçlamaktadır. Tedavi edilen yüzeylerden püy yıkanır ve aynı zamanda tıbbi ajanlara maruz kalırlar. Genellikle durulandıktan hemen sonra, boğazdaki ağrı hemen bir süre geçer. Rininin iltihaplı yüzeyi daha da yaralanacağı için durulama süresi fazla uzatılmamalıdır. Prosedür üç yaşından çocuklar için uygundur.

Durulama evleri kullanılır:

 • Bir tuz çözeltisi (200 ml su için 1/2 tsp tuz).
 • 1 damla iyodin içeren bir soda çözeltisi (1 çay kaşığı ilâ 200 ml su).
 • Manganez çözümü.
 • Adaçayı şifalı kaynatma.
 • % 1 İyodinol çözeltisi.
 • Deniz topalak yağı eklenmesi ile papatyaların kaynatılması.
 • Aziz John'un çorbası.
 • % 2 borik asit çözeltisi.
 • Kadife çiçeği okaliptüs yağı ile kaynatma.
 • % 3 hidrojen peroksit çözeltisi.
 • Meşe kabuğu infüzyonu.
 • Furacelin çözeltisi (200 ml su için 1 tablet).
 • Pancar suyu (100 ml meyve suyu başına - 100 ml su ve 1 çorba kaşığı sirke% 9).

Durulama yardımcısı sıcaklığı vücut sıcaklığından biraz daha sıcak olmalıdır.

Sık sık gargara yapmak mümkün mü? Prosedür birkaç saat boyunca her 2 saatte bir yapılır, genellikle önerilmez.

Purulent anjin hızlı bir şekilde sadece durulamalardan geçmez. Aksine, bu prosedür ağrı kesici ve hafif tedavi için önerilir. Daha çabuk iyileşmek için, anjin ve bademcik iltihabı tedavisinde diğer yöntemlerle birlikte yapılmalıdır.

Herhangi bir tedaviden sonra çocuk, ilacı uzatmak için en az yarım saat yememeli veya içmemelidir.

sulama

Ebeveynler çoğu zaman bir çocuğun boğazını iki ila üç yıl boyunca nasıl tedavi edeceği sorusuyla yüz yüze gelirler, eğer iyice durulamayı iyi bilmezlerse ve kayganlaştırıcı bir yağlama refleksine sahiplerse. Burada çeşitli spreyler kurtarmaya geliyor.

Göğüs kanseri 0 aydan beri çok uygundur Miramistin. Yanaklara içten serpmek için yeterli olacaktır. İlaç mukoza zarları ve deri yoluyla vücuda geçmez, bakteriler, virüsler ve mantarlar üzerinde kasıtlı olarak hareket eder. 6 yaşın altındaki çocuklarda bademcikler ve nazofarenksin diğer kısımları sabah, akşam yemeğinden ve yatmadan önce tedavi edilir. Dağıtıcıya bir kez basmak yeterlidir. 2 yıla kadar olan çocuğa giden boğaz, eğer işe yaramıyorsa geniş çapta açılmaz. İlacın ağzınıza girmesi yeterlidir.

Üç yaşındakiler ile, boğazını Ingaliptom ile sulamaya çalışabilirsiniz. Aynı zamanda günde üç kez kullanılır ve dağıtıcıya bir kez basılması yeterli olacaktır. Okaliptüs, nane, timol gibi bitkilere alerjisi olan çocuklar tarafından tedavi edilemez, çünkü bu bileşenler ürünün bir parçasıdır.

Larinksin spreyli küçük çocuklara püskürtülmesi, boğazın merhemlerle tedavi edilmesinden daha kolay ve hızlıdır. Üç yaşından itibaren Tantum Verde'yi de kullanabilirsiniz. Bu ilaç iyi iltihabı giderir ve anında anestezi yapar. 3 ila 6 yaş arası çocukların, her dört kilogramında bir kilo almaları önerilir. Prosedür günde 5 defaya kadar yapılabilir.

3 yaşındaki bir çocukta Angina da Geksoral tarafından tedavi edilir. Daha erken yaştaki çocuklarda, bu ilaç belirgin bir keskin tadıyla bağlantılı olarak kullanılmaz. Bakterilere, mantarlara karşı etkilidir ve ağrıyı hafifletir. Sadece yemeklerden sonra kullanılır.

Çocuğun boğazını tedavi etmek için spreyler sadece bir doktor tarafından tavsiye edilmelidir. Onunla birlikte, insanların sulama için araçlarına da başvurmanız gerekir. Kendi kendine ilaç, sonuçlarla doludur.

şekerleri

Okul öncesi çocuklarda boğazın anjina ile tedavisi oldukça zordur. Kırmızı boğaz çocukları korkutur, acı sinirlere neden olur, sıklıkla bademcik iltihabı ve bademcik iltihabı ile ilişkili olan sıcaklık, çocukları yaramaz ve kaprisli yapar.

Bebeğin şekerlemeyi çiğnemeden ve tükürmeden nasıl emzireceğini zaten biliyorsa, ona özel lolipoplar sunabilirsiniz.

Hastalığın ilk belirtileri (boğazda terleme, öksürme) bir çocuk Lizobakt veya Pentavit alabilirsiniz. Hoş olmayan semptomlar derhal gider, ancak günde beşten fazla tablet kullanamazsınız.

Diğer emilebilir tabletler önerilebilir:

 • Grammidin çocuk tabletleri.
 • Tabletlerde ve pastillerde antiangin.
 • Pastillerde septollet.
 • Tabletlerde Tantum Verde.
 • Tabletlerde Pharyngocept.
 • Okaliptüs veya adaçayı pastilleri.
 • Falimint hapları.

Özellikle çocuk için iyi olan tedavi başlangıçta başlamıştır.

Poliklinikte hasta bir çocuğa götürülmesi tavsiye edilmez, evde çocuk doktoru aramak daha iyidir. O, çocuğa bir boğazın işlenmesinin tam olarak ne mümkün olduğunu denetleyecek ve atayacaktır.

soluk alma

Boğazın tedavi edilmesi için bir başka iyi ve etkili araç inhalasyonlardır. Doğru bir şekilde uygulanan prosedür, enflamatuar süreci temizler ve şişme ile savaşır. Bunun için, otlar (kekik veya adaçayı) et suyu hazırlanır, soyulmuş ve yıkanmış patates kabuğu alabilir.

 1. Çocuklar sıcak buharı solumaya gerek duymazlar - kaynar su kabul edilebilir bir sıcaklığa kadar soğumaya bırakılmalıdır.
 2. Hazırlanan et suyu, özel bir buhar inhaleri veya herhangi bir tabak içine dökülür.
 3. Daha sonra bebeği bir havluyla örtmeliyiz (tercihen onun yanında kalırız) ve 5-10 dakika boyunca nefes almalıyız. Et suyunda bir damla yağ ekleyebilirsin.

Kırmızı boğaz kendi başına vücutta bir enfeksiyon belirtisidir, bu yüzden tedaviye ne kadar hızlı başlanırsa hastalığa başlamak ve komplikasyonları önlemek daha olası değildir.

Angina'dan en iyi spreyler

Herkes anjinanın antibiyotiklerle tedavi edilmesi gerektiğini bilir ve çoğu durumda akışının şiddetine bağlı olarak sadece 5-10 gün içerisinde içilmesine yardımcı olan sistemik ilaçlar yardımcı olur. Fakat anjinin lokal tedavisine de acilen ihtiyaç duyulur, çünkü ağrı ve diğer hoş olmayan semptomların azaltılmasına yardımcı olur ve ilacın inflamasyonun odak noktasına tam olarak verilmesini kolaylaştıracaktır. Örneğin, boğaz ağrısından bir sprey, boğazda rahatsızlıkların tedavi edilmesi için en iyi araçlardan biridir;

Aerosoller nasıl çalışır?

Anjinli bir sprey aldıktan sonra, bunun şu anda hasta için gerekli olan tek çaresi olmadığını unutmayın. Gerçek şu ki, akut bademcik iltihabı farenjitden çok daha ağır ilerler ve bazen bakterilerden kaynaklanan bir enfeksiyondan dolayı daha tehlikelidir. Tamamen yerel araçların patojenleri ortadan kaldırmak mümkün değildir, ancak üreme yavaşlatmak ve semptomları kaldırmak - oldukça gerçektir. Bu nedenle, anjin gelişirken bu tür ilaçlar satın almak için haklı çıkarlar, ancak vücuda zarar vermemek için ılımlı bir şekilde kullanılmalıdırlar.

Bitki bazlı boğaz ağrılarından boğaz için tıbbi maddelerle vücuda fazla yüklenmeyecek birçok sprey vardır, buna rağmen anti-enflamatuar, analjezik etkiye sahiptir. Genellikle bu tür spreyler, kataral iltihaplanma için boğaza sıçramasını tavsiye eder, ancak bir yardımcı olarak pürülan boğaz ağrısı için de iyidirler.

Akut bademcik iltihabı daha şiddetli bir şekilde ilerlediğinde ve boğazda keskin ağrılar görüldüğünde, örneğin, Stopangin, Teraflu Lar gibi antiseptikler ve anesteziklerle birlikte bir anjina spreyi yardım eder. Tantum Verde aerosol güçlü bir anti-inflamatuar etkiye sahiptir, bu nedenle viral anjiyomlar için önerilir. Boğaz ağrısı sonrası boğaz ağrısı rahatlatmak hakkında daha fazla bilgi

Fungal bademcik iltihabı ile bu hastalıkların (Hexoral, Miramistin) etken maddelerine karşı aktiviteye sahip olan fonlar yazılır. Genellikle anjinin semptomlarından sık sık muzdarip olanlar, daha önce hangi spreyi daha iyi ve daha hızlı ve etkili bir şekilde harekete geçirdiler ki, bu da bir uzmanın tavsiyesini dinlemeye gerek olmadığı anlamına gelmez. Boğazda başka hastalıklarla ne sıçraması gerektiği, burada düşünülür.

Olası kontrendikasyonlar

Enfeksiyöz hastalıkların boğazına püskürmek, özellikle de larinksin alerjik şişmesi eğilimi olan 2-3 yıla kadar olan çocuklar için mümkün değildir. Laringospazmaya veya solunum yollarının hızla şişmesine neden olabilirler, bu nedenle çocuk doktorları acil bir ihtiyaç varsa, kukla üzerine spreylemeyi veya yanaklara hafifçe vurmalarını tavsiye eder.

Ayrıca, aktif bileşenlere bağlı olarak, hamile, emziren, astımlı, obstrüktif bronşit, şiddetli böbrek hastalığı ve karaciğerden muzdarip kişilerde anjina vakalarında spreyler kontrendikedir. Bu ilaçları alerjiler, bileşenleri için hoşgörüsüzlük için kullanmak yasaktır.

Yetişkinler için spreyler

Aşağıda, aerosol formunda üretilen yetişkinler için en çok satın alınan ilaçlar bulunmaktadır. Ancak, sprey ve sistemik tedavinin dışında, diğer tedavileri de kullanmanız gerektiğini unutmayın - gargara, bademciklerinizi çalkalayın, daha fazla sıvı içmeyin, vb. Angina ile gargara yapmak için en iyi olanı öğrenin.

lugol

İlacın bileşimi - iyot, gliserol, potasyum iyodür. Topikal kullanım için sprey, belirgin bir antimikrobiyal etkiye sahiptir ve ayrıca koterize edici bir etkiye sahiptir. İlaç kısmen kan dolaşımına emilir ve tiroid bezi tarafından emilir, bu nedenle bu organın hiperfonksiyonu eşlik eden hastalıklarda kontrendikedir. Boğaz boğazından iyot eylemi hakkında daha fazla bilgi

yorumlar:

"Bir boğazda sık sık ıstırap çekerim, bu yüzden zaten bilinen tüm yöntemleri denedim. Daha önce, çocukluk döneminde, herkes Ligol'un boğazını bulaştı ve şimdi bir sprey şeklinde satıldı. Onu aldım ve denemeye karar verdim. Muck, bana göründüğü gibi, liginin “aroması” nı sevmeyenler için Lugol'den daha da kötü bir formdadır. Tadı boğazında korkutucu olmasının yanı sıra, tadı sadece korkunç. Yardımın ilk gününde hiç tecrübe etmedim, ama sabah uyandıktan sonra sonuçlar farkedildi. Acı çok daha kolaydı, tamir edildim. Başka bir 4 gün boyunca ilacı uyguladıktan sonra iyileşti (kronik bademcik iltihabı vardı).

"Bana göre, Lugol kullanmak işkenceye benziyor, ama bu araç gerçekten yardımcı oluyor. Başlangıçta hafta sonlarında hastalandı ve doktora gittiğinde kocasına taburcu edildi. Önce kendini kullandı, sonra sıçramak için çok elverişli olduğunu söyledi, ona yardım etmemi istedi. Sonra kocamdan sonra hastalandım, ayrıca sıçramalıydım. Prosedür sadece işkencedir, bebeği bu ilacı hiçbir şey için sulamamış olurdum! Gözyaşları, gözlerden ve boğazdan akacak gibi yanar. Ama tedavi edilmem gerekiyor, bu yüzden devam etmeliydim. Boğaz ikinci gün kırmızıydı, ama daha az acı verdi. Bir sonraki hafta sonu, ikimiz de iyileştik, ama tüm doktor reçetelerini tamamen takip ettik. "

"Zaten Lugol spreyini 2 kere kullandım, memnun oldum. Bu çok ucuz ve angina sprey olmadan çok daha hızlı geçer. Tabii ki, boğazı çok sert yakar ve inhalasyon ile değil, sulamak gerekir, ancak aynı zamanda solunum yoluna girecek ve orada her şeyi yakacaktır. Lugol'un boğazının yağlanmasına kıyasla sıçramasına - çocukların eğlencesine, daha yumuşak bir his var. Ama bence, bu şekilde tedavi edilmeli, her hastalıkta antibiyotikleri yutmaktan daha iyidir. Bu arada, arkadaşım Lugol'a karşı bir alerjisi vardı, vücudunun iyotu tolere etmediğini unuttu, bu yüzden sağlığınıza daha fazla dikkat etmelisin. "

Anti-Angın

İlaç belirgin bir lokal anestezik, antimikrobiyal etki verir, bu nedenle KBB pratiğinde ve diş hekimliğinde kullanım için endikedir. Bileşimde - klorheksidin biglukonat, tetrakain hidroklorür, gliserol. İlaç, boğazdaki tüm ağrı reseptörlerinin uyarılabilirliğini inhibe eder ve aynı zamanda en ünlü anjina patojenlerine karşı da aktiftir.

yorumlar:

"Genellikle, bu ilacı her zaman ciddi anjinaya sahip olduğum boğazda şiddetli ağrıyla alıyorum. Tetrakaine sahip olduğu için, sprey farenksini mükemmel bir şekilde uyuşturur, ancak etki çok uzun sürmez, 2-3 saat sürer. Bu yemek ya da uyku için zamana sahip olmak için yeterli, yanı sıra, neredeyse anında anestezi ile anestezi. Spreyin tadı çok hoş, nane, içinde şeker yok, ki bu bazı hastalar için önemli olabilir. Ayrıca çok uygun nebulizatör, kendisi ile almak mümkün, az yer kaplar. Genel olarak, ilacın kalitesi kanıtlanmıştır, ancak kesinlikle antibiyotiklerin yerini almayacaktır. "

"Anti-Angin, diğer maddeler gibi, tabletler, haplar ve sprey formunda salınır. En son formu almayı tercih ederim, bana göre daha verimli çalışıyor. Herhangi bir eksiklik görmedim, bir çocuk için başka bir ilaç almanın gerekli olduğu durumlar hariç, bu sadece ergenlerde kullanılabilir. Avantajları - çok kompakt bir balon, bir nebulizatör gibi kendini kese içinde basmaz, sert, dozlar zaten boşalır, fazlalık boğaza düşmez. Eh, sonuçlar iyi - ağrı hızla geçer, iltihap azalır, bu ilaç tavsiye ederim. "

"Benim için Anti-Angin'in boğazını kurutmaması önemlidir, çünkü kronik farenjitim var ve benim için bu ilaçların kalitesi pratik olarak belirleyicidir. Genellikle, angina farenjit alevlenmesi eşlik eder, bu yüzden korkunç acıya ek olarak, ayrıca boğazda terleme ve kaşıntı da vardır. Anti-Angin, antibiyotik alımını mükemmel bir şekilde tamamlar, gargara yapar, anestetik olarak çalışır, mikropları öldürür, vücuttan yayılmasını engeller. ”

NovoSept

Bileşimde - çinko sülfat monohidrat, tetrakain hidroklorür, setilpiridinyum klorür, okaliptüs yağı, gliserol. Novosept, antifungal, analjezik, bakterisidal özelliklere sahiptir. Boğazdaki ağrıyı hızlı bir şekilde azaltır ve ayrıca immünomodülatör bir etkiye sahiptir.

yorumlar:

"Bu benim için bir yeniliktir, daha önce hiç bir eczanede görmedim. Şimdi Novosept her zaman ecza dolabımdadır ve bunu sadece anginadan değil aynı zamanda stomatitden de ve diş etlerinin ağrısına da uygularım. Birkaç çeşninin varlığından dolayı tadın çok hoş olduğu ortaya çıktı, ama dil uzun bir süre için örtüldü. Anestezi verir, hemen daha iyi hissedebilirsiniz. Eksiklikler, ağız boşluğunun sulanması için daha uygun olan rahatsız edici bir dağıtıcıya işaret etti. Boğazını ve bademcikleri düzgün bir şekilde sulamak için ağzını çok geniş açmalısın, sonra çenelerin ağrıyor. "

"Novosept'in boğazında bir arkadaşım var, o ve kocası da onlara yardım ediyorlar, nasıl yardım ettikleri gibi. Ama kişisel olarak bu sprey bana uygun değildi. Sadece boğazda 2 kez, şiddetli bulantıda ve kusmada kusar. Nasıl denediğim önemli değil, hiçbir şey işe yaramadı, ancak diğer spreyler bana mükemmel uyuyordu. Ayrıca, boğazını biraz yaktığı noktaya kadar sarhoş oldu, böylece ikinci gün bademcikler çok kırmızı değildi, ama yumuşak gökyüzünde bir yanık vardı. "

“Novosept'in anjinli yetişkinler için iyi bir araç olduğunu düşünüyorum. Bu ucuzdur, ancak 2 gün kullanımdan sonra bademciklerin durumunu iyileştirdim, mukoza daha az kırmızı oldu. Tadı tolere edilebilir, doğru, çok nane veya bir şey, biraz yanar. Biraz rahatsız edici püskürtücü, daha uzun olması istenir. Bu ilacın şu anda tüm eczanelerde satıldığından ve aynı markanın tabletlerini üretmeye başlamasından memnunum. Bazen hap alırım ve işe almak için yanımda götürürüm. "

Çocuk Spreyleri

Çocukluk çağındaki anjina ile boğaz için spreyler, herhangi bir ilaç gibi, dikkatli uygulayın. Paralel olarak akut bademcik iltihabı sırasında, çocuğa ilaçlara karşı alerjiyi önlemek ve dokuların şişmesini azaltmak için antihistaminikler verilir. Çocuk boğazlarının spreyleri arasında, en yaygın olarak kullanılanlar aşağıda ele alınmıştır. Boğazın boğazından bir çocuğa sıçramaktan fazlasını oku

bioparoks

Aerosol Bioparox, lokal olarak etki eden ve ek olarak anti-enflamatuar özelliklere sahip olan bir antibiyotik fusafungini içerir. İlaç Candida mantarlara karşı, streptococci, pneumococci, staphylococcus, neisseria, bazı anaeroblar, mikoplazmalar, her türlü karşı etkindir.

yorumlar:

"Bioparox oğlu akut tonsillit nedeniyle taburcu edildi. Oldukça pahalıdır, uygun bir sprey formunda mevcuttur. Rinit, sinüzit (burun, boğaz için komple set nozulunda) dahil olmak üzere üst solunum yolu hastalıklarına karşı kullanılmasına izin verilir. Ne yazık ki, bu ilaç laringospazmı kışkırttı, acilen bir ambulans çağırmalı ve hastaneye gitmeliydik. Bioparoks'u 3 yıldan önce kullanmanın istenmeyen bir şey olduğu ortaya çıktı ve biz 1,5 yıldır ona atandık ve doktor böyle bir tehlike hakkında bir şey söylemedi. Oyundaki mumyalar neredeyse tüm bu ilacı övmüş, pek çok insanın bunu ayrım gözetmeksizin yazdığı ortaya çıktı, ama yardım ediyor gibi görünüyor. ”

"İğrenç kokusuna rağmen, Bioparox kokusu hala kendiniz ve bebeğiniz için test edilmiş anjina ve bakteriyel farenjit ile gerçekten yardımcı oluyor. Bütün aşıklar her fırsatta reklamı Bu spreyi kullanmak uyarmak istiyorum: SARS bir sezonda boğazının hemen hemen tüm hastalıkların virüslerinin neden olduğu, ve öyle - bir antibiyotik, bu yüzden o zaman yardımcı olmuyor öyle söyleme. Ayrıca, doktorun bana söylediği gibi, kendi bakterilerinin antibiyotiklere karşı daha dirençli hale gelmesi ve daha sonra sadece yerel yollarla alınamaması gibi acıyor. Ama bademcik iltihabı Bioparox ile - ideal bir araç, kullanımı, güvenilir, uygundur. "

"Ben kendim için keşfedilen avantajları ve dezavantajları Bioparox listelemek istediğiniz (biz bütün aile kullanmak, ilacı değerlendirmek zamanı gelmişti). Böylece, profesyoneller - hamile kadınları, çocukları, çok ince sprey damlalarını serpebilirsiniz, böylece larinkste bile iltihaplı bir sıcak yatağa girerler. Diğer bir avantaj - boğazın tüm bakteriyel hastalıkları ile mükemmel bir şekilde yardımcı olur, "tüm durumlar için" ekleri vardır. eksileri - ağrı tedavisi bahsediyoruz (evet o zaman bile gerek yoktur), sen değil, (sistemik antibiyotikler içmek ve uzun) 5 gün daha erken sprey ek etkisi tedaviyi kesme olamaz penisilinler ile birlikte aracını uygulamak mümkün değildir Boğazın nemlendirilmesi, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi vb. "

Chlorophyllipt

Sprey Chlorophyllipt ana bileşenlerden oluşur: ısırgan ekstresi, okaliptüs, triklosan, gliserin. KBB hastalıkları ve ağız boşluğunun lezyonları için yardımcı antiseptik olarak kullanılır, 3 yıldan beri çocuklukta kullanıma izin verilir.

yorumlar:

"Sadece makul para için harika bir araç! Doğumdan sonra ilk 2 yıl, neredeyse hiç incitmedi, sonra her nasılsa biraz boğaz bela, anjina (ama irin olmadan şükür) o boğaz ağrısı haline geldi. İlk yardım çantası kademeli olarak çeşitli ilaçlar ile doldurulmaya başlandı, orada Chlorophyllipt satın alındı ​​ve kız kardeşinin tavsiyesi üzerine. Son kez, boğaz ağrısı hariç, sürgünler akmaya başladı, boğaz çok kırmızıydı, hepsi şişmişti. Doktor çağırdılar, ona spreyimizi gösterdiler, onay aldılar. Doktor zarar vermeyeceğini söyledi, günde 3 kez serpiştirmeniz gerekiyor. Bunu söyleyeceğim: kızarıklık hızla gitti, boğaz tam anlamıyla 4 günde iyileşti! Hoş tadıyla çok memnun olan çocuk su içmeye çalışmadı, kendi başına büyük bir artı olan kusmuk yapmadı. ”

"Mükemmel özellikleri hakkında Chlorophyllipt spreyini bilmeyen herkese söylemek istiyorum. Bu, 2 yıldan beri yılda en az bir kez göründüğü oğlu olduğu için, anjinadan kurtuluşumuzdur. Garanti, her türlü anjin spreyi ile size yardımcı olacak yüz yüzde! Kendime tekrar tekrar test oldum, koca, evlat. Bu arada, ekimden sonraki yeğen, bu spreyi boğaz için kullandı, ardından testler normaldi, bu da kesin olarak bakterisid bir ilaç olarak yardımcı olur. Tabii ki, lezzet özeldir, ancak çocuklar gözyaşları ve çığlıkları olmadan sakin bir şekilde tolere ederler. "

"Sprey Chlorophyllipt'in hiç bir eksiği yok, artı artılar - bir sürü demet. Bu boğazın tüm hastalıkları için kullanılabilir, şişenin büyüklüğü, uzun bir süre için yeterince büyük, fiyat sadece gülünç. Çocuğum, anjina ve stomatit ile çok etkili ve yan etkilere neden oldu. "

Miramistin

En ye karşı aktif olarak orofarenks ve burun herhangi Miramistin enfeksiyon hastalıklarında kullanılan aynı aktif maddenin bir sprey biçiminde topikal uygulama için bir çözelti, bu patolojilerin patojenleri. Bakterilerin dirençli hastane suşları ile başa çıkmaya yardımcı olmak da dahil olmak üzere, bakterisidal bir etkiye sahiptir.

yorumlar:

"Yeni doktorun, Myramistin'in boğazından bir spreyi reçete ettiği gibi, bir çocuk doktoru tarafından değiştirildiğimiz iyi." Genel olarak, sadece boğazdan etkili olmakla kalmaz, dişi çıkardıktan sonra herhangi bir kesik, sürtünme ile başarılı bir şekilde başa çıkmak mümkündür, kocanın ağzını durulamak için atandı. Ailenin çocukları varsa ve anaokuluna giderlerse, o zaman mutlaka bir sürü enfeksiyon olacak ve düzenli olarak. Miramistin aslında sümüklü ve sümüklüdür ve anjin, farenjit ile burnunuza ve boğazınıza sıçrayabilirsiniz. Tabii ki ucuz değil, Chlorhexidine çok daha ucuz, ama her zaman Miramistin almayı tercih ederim. "

"Evrensel bir ilaç her zaman ilaç dolabındadır. Bir anaokulunda grup olarak bize hemen hemen tüm mumyalar - "fanatki" bu ilacı farklı durumlarda yardımcı olur. Boğaz ağrısı ile boğazlarını sulamak harikadır, ikinci günde iltihap belirgin şekilde giderilir, ağrı dindirir. Ağrıyı dondurmak ya da güçlü nane, bal, dut lezzet hissetmek istiyorsanız, o anestezi yapmadan ve farklı tatlar ve parfümler gerek yok, Miramistin hakkında kesinlikle değil. "

"Miramistin spreyinin tek dezavantajı fiyatıdır. Ve gerçekten, inanıyorum ki, 400 ruble için boğazda bir sprey almak, bu kadar etkili olsa da, biraz pahalı. Buna rağmen, reddetmeyeceğim, sık sık kızımın boğazını tedavi etmek için kullanırım. Ancak doktor, bu kadar etkili ve modern araçlar için bile, bakterilerin alışılagelmiş hale gelebileceğini, yani tepki vermeyi durduracağı konusunda uyardı. Bu nedenle, ben Miramistin kötüye tavsiye etmiyoruz: onlar 5-6 gün serpilir, sonra en az 3 ay bir mola ".

Spreyler ve inhalasyonlar boğazı tamamen iyileştiremez, ancak sadece ağrıyı hafifletir. Komarovsky, anjinada antibiyotik alıp almayacağını anlatıyor.

Bağışıklığı güçlendirmek isteyen milyonlardan biri misiniz?

Ve tüm girişimleriniz başarısız oldu?

Ve radikal önlemleri düşündünüz mü? Bu anlaşılabilir bir durumdur, çünkü güçlü bir organizma sağlık göstergesidir ve gurur için bir fırsattır. Ayrıca, en azından bir kişinin uzun ömürlülüğüdür. Ve sağlıklı bir insanın daha genç görünmesi, kanıt gerektirmeyen bir aksiyomdur.

Bu nedenle, Elena Malysheva'nın makalesini, sonbahar soğukluğundan önce vücudunuzu nasıl güçlendireceğinizi okuyarak okumanızı öneririz. Makaleyi okuyun >>

Akut tonsillit tedavisinde spreylerin kullanımı

Bademcik akut iltihabı - bademcik iltihabı, boğazda şiddetli ağrı eşlik etti. Hasta bir kişinin yutması ve konuşması bazen zordur. Bununla bağlantılı olarak, anjinin karmaşık tedavisinin önemli bir bileşeni, boğaz için çeşitli spreylerin kullanımı ile semptomatik tedavidir.

Şırınga spreyi kendisi doğrudan enfeksiyonla mücadele etmek için uygun değildir. Ana amacı - temizlik bağlı ağrıların azaltılması, bazı ilaçlar, terapötik diğerleri, örneğin, mentol bitki Maddelerin etkileri, aynı zamanda, üçüncü küçük dozlarda analjezikleri mevcudiyeti nemlendirici bademcik iltihaplı mukoza.

Spreyler, ek olarak, bileşimlerinde antiseptik maddelerin varlığından dolayı ek olarak bakteriyostatik etkiye sahiptir. Yani, bu ilaçlar onları yok etmeden patojenik bakterilerin büyümesini yavaşlatır. Bazı spreylerin mantarlarda ve bazı virüslerde ölümcül etkileri olabilir.

Birçok sprey ek olarak yara iyileşmesini, mukozayı, zarfı veya mukolitik etkisini geri kazanabilir. Bu etki özellikle hastanın kuruluk hissi, yanma hissi, boğazda keskin ağrı ve diğer semptomlar varsa yararlıdır.

Bakteriyel anjina ile, ana tedavi yöntemi antibiyotik kullanımı ve mantar-antifungal ilaçlar için kalır. Bu durumda sprey sadece tedaviyi tamamlar. Ancak, viral etyolojinin bademcik iltihabı ile, semptomatik rahatlama, hastalığın terapisinde ana yön olduğu zaman, sprey, tedavinin temelini oluşturabilir.

Spreylere alternatifler, kompozisyona ve hareket tarzına en yakın olan aerosollerdir, her türlü solüsyon ve infüzyonla durulanır, ayrıca ağız boşluğunda rezorpsiyon hazırlıkları da vardır. Hastalık durumunda, bir yardım yolunu veya en fazla iki tane seçmek yeterlidir, ancak bir tür serbest bırakma şekli değildir. Örneğin, bir spreyi kullanarak, gargara antiseptik çözeltilerin herhangi biriyle iyice durulanır.

Ilaç örnekleri

Anjina ile, en sık olarak bir sprey şeklinde kullanılır:

 • Stopangin.
 • Ingalipt.
 • Thysse adaçayı.
 • Teraflu lar.
 • Strepsils Plus.
 • Tantum Verde.
 • Joks.
 • Lugol.

Liste tam olmaktan uzaktır ve doktor boğaz ağrısını tedavi etmek için başka bir sprey de verebilir.

Önemli olan doğru ilacı seçmek, kullanım talimatlarına uymak, yukarıda belirtilen dozunu arttırmamak ve bu ilaçların küçük çocuklarda, hamile kadınlarda ve emziren annelerde kullanımında sınırlamaların olduğunu hatırlatmaktır.

Hastada ilacın herhangi bir bileşenine bireysel bir reaksiyon olup olmadığını kontrol etmek için herhangi bir ilaç küçük bir doz ile alınmalıdır. Örneğin, ilk önce spreyi yanağın üzerine püskürtün. Alerji (şişlik, kızarıklık, döküntü veya kaşıntı) belirtilerinin yokluğunda, ilaç boğaz ağrılarını tedavi etmek için kullanılabilir. Yoks ve Lugol iyot içeren bileşenlere sahiptir, bu nedenle bu maddelere aşırı duyarlılığı olan kişilerde kullanılmaya uygun değildir.

Bazı ilaçların özellikleri

Stopangin. Bu sprey, çok çeşitli mikroorganizmalara, bakterilere, mantarlara ve virüslere karşı karmaşık bir etkiye sahiptir. Ayrıca Stopangin yavaşça bademcikler mukoza saran ve bir maddenin heksetidin etkisine bağlı hafif anestezi etkisi ve aynı zamanda nane, karanfil, okaliptüs ve mentol esansiyel yağları vardır. Ayrıca, heksetidin hasarlı küçük damarlardan kanamayı durdurmaya yardımcı olur.

İlacın bir başka maddesi - metil salisilat, aynı zamanda bir anti-enflamatuar, analjezik olarak görev yapar. Metilsalisilat lokal olarak mukozayı tahriş eder, bu da ilave bir kan akışına neden olur ve böylece hasarlı bademcik dokularının rejenerasyonunu hızlandırır.

İlaç bağımlılık yapmaz, toksik değildir. Stopangin, 3 güne kadar bademciklerin mukoza zarının yüzeyinde uzun süre devam eder. İlaç kana emilmez, bu yüzden sistemik bir etkisi yoktur. Stopangin öğün arasında günde 2-3 kez anjin ile boğaz tedavi etti. Aplikatöre basarken nefesini tutarak, doğrudan amigdala üzerine püskürtün. Inhale ilacı tavsiye edilmez, bu nedenle bu sprey 8 yaşın altındaki çocukların boğazını tedavi etmez.

Bir sprey şeklinde Ingalipt, boğazda antiseptik, anti-inflamatuar, antimikrobiyal, dikkat dağıtıcı ve serinletici bir etkiye sahiptir. İlacın aktivitesi, streptocid bileşiminin yanı sıra okaliptüs ve nane yağlarının varlığından kaynaklanmaktadır. Ingalipt, yetişkinlerde ve 3 yaşından büyük çocuklarda kullanım için onaylanmıştır. Spreyi uygulamadan önce, bademciklerdeki yiyecek artıklarını, fazla plağı veya puyu çıkarmak için boğazı her zamanki ılık suyla yıkamanız önerilir. Sprey boğazdaki Ingalipt günde 3-4 kez, aynı zamanda 2 veya 3 sprey yapar. Tedavi süresi genellikle 7 veya daha fazla gündür.

Unutmayın, tedavi yanlıştır ve zamanında ciddi sonuçlara yol açmaz.

Tantum Verde. İlaç iltihaplı dokularda kullanıldığında ve ek bir analjezik etki sağlayarak lokal bir anti-enflamatuar ilaç, prinikaya gibi davranır. Küçük çocuklarda bile bademcik iltihabını bu çare ile tedavi edebilir, ancak sadece solunum fonksiyonunun kontrolü altında yapabilirsiniz. Tantum Verde, yetişkinlerde bir kerede nebülizatörde 4 ila 8 tıklamayla, her 1.5-3 saatte bir boğaz içine püskürtülmelidir. Çocuklar için dozaj ayrı ayrı hesaplanır, ancak her durumda bir seferde 4'ten fazla tıklama kullanmaz.

Lugol. Bu spreyin bir özelliği, terkibin aynı zamanda bakterisit, antiseptik ve lokal irritan etkisine sahip olması nedeniyle, bileşimindeki iyot içeriğidir. Boğazda fışkırtma Bu ilacın günde 4 ila 6 kez, prosedür başına sadece bir depresyon kullanılması önerilir.

Boğaz ağrısı ile daha sıçramak daha iyidir?

Herhangi bir hasta sorulara cevap verir, bir anjinaya boğaz atmak ve hızlı bir şekilde nasıl iyileşir. Ve bu şaşırtıcı değildir: angina, uygun ve zamanında tedavi olmadığında, bir takım komplikasyonlarla ağırlaştırılabilen ciddi bir hastalıktır ve bazıları yaşam için sizinle birlikte kalacaktır.

Bunun gerçekleşmesi için zamanında tüm hastalıkları tedavi edin ve hemen bir doktora danışın.

Hastalık kendini nasıl gösterir?

Angina esas olarak bademcikleri etkileyen akut bir enfeksiyöz hastalıktır. Nedenleri bakteri, virüs ve mantar olabilir. En yaygın neden, gündelik nesneler aracılığıyla boğaza giren mikroplardır, örneğin kirli bulaşıklar veya diş fırçası uzun bir süre değişmemiştir. Bazen, mikroplar zaten boğazda yaşarlar, hipotermi, sıcaklık dalgalanmaları ve insan hayatı için diğer elverişsiz koşullar ile harekete geçirilir.

Çokluk bağışıklığa bağlıdır. Zayıflamış insanlar, karda bir kez düşecek ya da hastalanmak için dondurma yiyecek kadar zayıf. Hastalık, toz, duman ve alkollü içeceklerin sık sık solunması ile teşvik edilir. Bir sonraki neden, nefes almayı zorlaştıran hastalıkları olan bir kişinin varlığı olarak kabul edilir. Nazofarinkste herhangi bir inflamatuar süreç, özellikle çürük dişler veya sinüzit olmak üzere anjinaya yol açabilir.

Bu hastalık her zamanki soğuktan çok farklıdır, bu yüzden çoğu zaman kafası karışır. Anjina ana özelliği şiddetli bir boğaz ağrısıdır. Angina uzun ve yaklaşık 5-7 gün sürer.

Aşağıdaki ana belirtiler ayırt edilebilir:

 • Yüksek vücut ısısı. Çoğu zaman 38-39 ° C'de tutulur.
 • Boğaz ağrısı. Yutulmasıyla olağandışı güçlüdür ve ağırlaştırılır.
 • Zayıflık. Anjina ile birlikte, hızlı yorgunluk, halsizlik, halsizlik ve kemiklerde ağrılar gözlenir.
 • Lenf düğümlerinin büyütülmesi. Özellikle zor durumlarda, mükemmel bir şekilde görünürler, böylece yakından bakmanıza bile gerek yoktur.
 • Palatine kemerler, bademcikler, dil, bazen gökyüzü parlak kırmızı bir renk kazanır.
 • Bezlerde irin ya da pürülan sivilce birikimi vardır.

  Angina'nın çok çeşitli türleri vardır ve bunların her biri kendi başına tehlikelidir ve hemen tedavi gerektirir.

  Boğaz için hangi spreyler anjinaya uygundur?

  Yaygın inancın aksine, sprey anjinayı tedavi etmez, ancak sadece acı verici etkisini azaltır. Bu nedenle, sadece bir aerosol ile tedavi edemezsiniz. Buna ek olarak, bu ilaçlar ile taşınmamalısınız, çünkü iyi değil, vücudunuza zarar verebilir.

  En hafif ve güvenli, pratik olarak ilaç içermeyen bitki bazında spreylerdir. Soğuk algınlığı durumunda etkilidirler ama pürülan boğaz ağrısına yardımcı olabilirler.

  Şiddetli bademcik iltihabı vakalarında, doktorlar anestezik ve antiseptik içeren spreylere başvurulmasını önermektedir. Mantar anjinası tedavisi, onunla ve patojeniyle mücadele etmek için özel araçların kullanılmasını içerir.

  Tüm aerosoller mevcut değildir. Genellikle hamile ve emziren kadınlar, astımı olan hastalar ve obstrüktif bronşit, şiddetli böbrek ve karaciğer hastalıkları için yasaklanırlar. Sprey bileşimini dikkatlice inceleyin ve bu bileşenlere alerjiniz olmadığından emin olun. Bunu yapmak için, yanağın içine gezdirin ve 2-3 saat bekleyin.

  Çoğu zaman, yetişkinler aşağıdaki yollarla tedavi edilir:

 • Lugol. Bu antimikrobiyaldir, ayrıca koterizasyon eylemine sahiptir. Böyle bir sprey tiroid hastalığı olan kişiler için tavsiye edilmez. Kompozisyonunda, çok yanıcı bir etkiye sahip olan iyot içerir. Bazen prosedüre katlanmak neredeyse imkansızdır.
 • Anti-anjina. Boğazı anestezi eder ve tüm mikropları yok eder. Bilinen birçok patojene karşı etkilidir. Etki anlıkdır, ancak çok uzun değil: yaklaşık 2-3 saat. Diğer avantajlara ek olarak, anti-angina boğazı kurutmaz. Tadı nane, şeker içermez.
 • NovoSept. Fungal bademcik iltihabı için uygun, iyi anestezi, boğazda bakterileri yok eder. Ayrıca zamanla, bağışıklığı artırır. Hızla anestezi yapar, ancak birçok alerji içerdiğinden güçlü bir alerjik reaksiyona ve hatta bulantıya neden olabilir.

  Hangi aerosoller çocuklar için uygundur?

  Herhangi bir ilaç, aşırı dikkatle ve mümkünse antialerjik ilaçlarla birleştirildiğinde bir çocuğa verilmelidir. 2-3 yaşın altındaki çocukların aerosolleri püskürtmelerine izin verilmez. Acil bir ihtiyaç varsa, doktorlar ilacı bir emziği ile yağlamayı veya yanaklara serpiştirmeyi tavsiye eder. Larinksin alerjik şişmesine eğilimli bir çocuk için tamamen benzer yöntemler yasaklanmıştır.

  Çocuk sprey formu için temel gereksinimler: bileşimdeki bakterisit ve iltihap önleyici bileşenler, bileşimde nemlendirici, iyileştirici, anestetikler, ancak sadece çocuklara kabul edilmek için en az yan etkilere izin verilir.

  Çocuk spreylerinin üst kısmı bu tür ilaçlardır:

 • Bіoparoks. Anti-inflamatuar bileşenlere sahiptir. Ayrıca mantar anjinada yardımcı olur. 3 yaşın altındaki çocuklar için, ilaç kontrendikedir: yüksek olasılıkla laringospazmaya neden olabilir. Onun tatsızlığının tadı ve kokusu. Ayrıca hamile kadınlara da uygundur. Fakat dikkatli kullanılmalıdır, çünkü bioparoks bir antibiyotiktir. Tedaviye ara vermeksizin en az 5 gün boyunca alınız.
 • Chlorophyllipt. Neredeyse tamamen bitki bileşenlerinden oluşur, bu nedenle 2 yaşından büyük çocuklara izin verilir. Neredeyse hiç tadı, kokusu ve çabucak yardımcı olur. Eksiklikler arasında - bu çare şiddetli iltihap ile yardımcı olmaz ve çoğu zaman yardımcı ilaç olarak alınır.
 • Miramistin. Temelde enfeksiyöz olan nazofarenksin tüm hastalıklarında kullanılır. Antimikrobiyal bir etkiye sahiptir, en kalıcı bakteri türleri bile kazanır. Acıyı rahatlatmaz, anestezi içermez, ikinci günde hareket eder. Tat ve tatlandırıcı içermez, tadı yoktur. 3 ay içinde en fazla 1 kez tedavi uygulayın, çünkü bakteriler hızla kullanılır.

  Yaşam boyunca sizi zulüm edebilen öksürüğün yanı sıra, angina kalbe, kan damarlarına ve eklemlere ciddi komplikasyonlar verir. Bu nedenle basit önerilerde bulunarak hastalık riskini azaltmak önemlidir.

  Nazal septum kıvrımları ve diğer benzer patolojileri olan kişilerde sicker alma riskinin daha yüksek olduğu kanıtlanmıştır, bu nedenle ameliyatı güvenli bir şekilde gerçekleştirme şansınız varsa, bunu bırakmayın. Zamanında çürükleri tedavi edin, çürük dişleri çıkarın ve mümkünse ağızda iltihap oluşmasını önleyin.

  Sabah ve akşam, anjin eğilimli iseniz, sıcak kaynamış su ile boğazınızı yıkayın. Bu, birçok mikroorganizmanın nazofarenks içine girmemesine yardımcı olacaktır. Soğuk su içmeyin, aşırı soğuk çorba ve dondurma yemeyin, boğazınızı aşırı yüklerden koruyun. Hipotermi, ıslak ayak ve taslaklardan kaçının.

  Sinirler. Sizin için erişilebilir ve uygun olan herhangi bir yöntemi seçebilirsiniz. Soğuk su dökmeye başlayabilir, en azından evde yalınayak yürüyebilirsiniz. Biraz spor yapın ya da en azından sabahları koşun ya da sabah ve akşam jimnastiği yapın.

  Bağışıklığınızı güçlendirin. Yukarıdakilerin tümüne ek olarak, doğru yemeye başlayın. Yağlı yiyecekleri kötüye kullanmayın, diyetinize sebze ve meyveler ekleyin. Vücudunuz tüm vitaminleri gereken miktarda almalıdır.

  Hastalığın herhangi bir belirtisi ile halk ilaçları ile tedaviye başlayın. Hastalanmaya başladığınızı düşünüyorsanız, boğazınızı bir tuz, soda ve iyot çözeltisi ile yıkayın. Bir sarımsak ya da bir dilim soğan yiyin.

  Angina çok sinsi bir hastalıktır. Çabucak ve beklenmedik bir şekilde gündelik hayattan uzaklaşıyor. Bu nedenle, tüm önerilerini takip etmeye başlamak için zamanında doktora başvurmak önemlidir.

  Özellikle boğaz ağrısına eğilimliyseniz profilaksiyi uygulamak da yararlıdır ve o zaman rahatsız olmazsınız.

  Boğazda hangi spreyler anginada en iyisidir

  Akut tonsillit veya angina, faringeal lenfatik halkanın iltihabı ile ortaya çıkan enfeksiyöz bir hastalıktır. Çoğu zaman palatine bademcikler etkilenir ve strepto- veya staphylococcus nedensel bir ajan olarak davranır.

  Viral veya fungal etiyoloji bademcik iltihabı vakaları daha az yaygındır. Bu hastalığın sınıflandırması birçok form içerir, ancak bunların en kolayı bile bir uzman gözetiminde yürütülen acil tedavi gerektirir.

  Aksi takdirde, işlem uzun zaman alır ve kronik bir enfeksiyon odağının varlığı tüm organ ve sistemlerin işlerini olumsuz etkiler.

  Bu yazıda, boğazdaki en iyi spreyleri anjina ile antibakteriyel bileşenlerle ele alacağız. Bu ilaçlar genellikle tamamen doğru bir terminoloji olmayan antibiyotikli spreyler olarak adlandırılır. Bununla birlikte, kesinlikle bilimsel olma iddiasında bulunmayan bu yazı çerçevesinde, "antibiyotikler" ve antibakteriyel maddeler "terimlerini birbirinin yerine kullanacağız.

  Angina ile spreylerin kullanımı için endikasyonlar

  Angina ile boğaz spreyi acil yardım olarak adlandırılabilir. Enfeksiyonun odağına doğrudan bulaşan aktif maddeler, hastalığın semptomlarının hızlı bir şekilde hafifletilmesine katkıda bulunur.

  Anjinada bir antibiyotik içeren bir boğaz spreyi, tercih edilen dozaj formlarından biri gibi görünmektedir, çünkü antibakteriyel ilacın sistemik etkisi pratik olarak gözlenmemektedir.

  Bu onların çocukluk, hamile ve emziren kadınlarda reçete edilmesine ve ayrıca sistemik antibiyotiklerin kullanılmasının mümkün olmamasına da izin verir. Ayrıca, angina ile boğaz spreyi diğer, daha az önemli olmayan avantajlara sahiptir:

  • ilacın doğrudan enfeksiyon kaynağına püskürtülmesi nedeniyle hızlı iyileşme etkisi;
  • Çocuklukta kolay uygulama;
  • küçük bir resorptif etki nedeniyle istenmeyen reaksiyonların minimum miktarı;
  • Çocuklarda angina ile bir boğaz spreyi kullanarak, sınırlayıcı dozu aşmak zor;
  • Çoğu hasta bu dozaj formunu iyi tolere eder.
  İçindekiler ↑

  Yetişkinlerde boğaz ağrısı ile boğazda sprey

  Son derece etkili olan ilaç seçimi, doktora emanet tavsiye edilir. Bunun nedeni, her bir patojenin antibiyotiklere karşı farklı duyarlılık göstermesi ve her spreyin uygun terapötik etkiye sahip olmaması gerçeğidir.

  Boğaz için hangi spreyin angina ile daha iyi olduğu sorusunun kesin bir cevap alması olası değildir, ancak anjinin en etkili olanı aşağıdaki spreylerdir.

  Geksoral

  Bu ilacın aktif maddesi - hekzidin - antiseptik, antifungal ve kolay analjezik etkiye sahiptir. Ek olarak, hemostatik ve zarflama etkisine dikkat çekmeye değer. 12 saate kadar tek bir uygulama ile, yedikten sonra 2 r / d kullanmanız yeterlidir. Ağır akut tonsillit formlarında, dozaj artabilir. Ilaç kontrendikedir:

  İlaçlama sırasında, ilacın solunması istenmeyen olduğundan, nefesinizi tutun.

  Etkinlik, preparat - allantoin + povidon-iyodin içerisindeki komplekse bağlıdır. Mukoza zarı ile maddenin teması, antiseptik ve anti-inflamatuar etkilere neden olan iyodun salınmasına neden olur. JOX, protozoa, virüsler, bakteriler ve mantarlara karşı aktiftir. Topikal olarak, 4 saatten az olmayan bir aralık ile uygulanır. İlacın solunması veya yutulması yasaktır. Yetişkinlerde veya çocuklarda angina için bu boğaz spreyi diğer topikal preparatlarla birleştirilmemelidir.

  Maxikold Lor

  İç piyasada daha az popüler olan, aktif madde olan hekzidin olan spreydir. Uygulama alanı, dozaj ve kontrendikasyonlar Hexoral preparasyonu ile aynıdır.

  Novosept Forte

  İlacın ana aktif maddesi, gram-pozitif bakterilere karşı belirgin bir aktiviteye sahip olan setilpiridinyum klorürdür. Farenks ve ağız boşluğunun günde 3-4 kez enflamatuar hastalıkları için reçete edilir. Tedavinin seyri 5 günü geçmemelidir. Bu sprey kontrendikedir:

  • gelecek ve emziren anneler;
  • çocuklukta;
  • Karaciğer ve böbreklerin ciddi ihlalleri ile.

  Sepptolet Plus

  Benzokain ve setilpiridinyum klorür içerir. Sprey, bakterilere, virüslere ve mantarlara karşı aktiviteye sahiptir. Benzokain anestezik etkisi olduğundan, yutulduğunda anında ağrıyı azalttığı için anjin kullanımı özellikle önemlidir. Temsilci atanmadı:

  • çocuk;
  • alkol bağımlılığı olan hastalar.

  Hamile kadınlar sadece bir doktor tarafından yönlendirildiği gibi kullanılmasına izin verilir. 8 r / gün, 2 sprey uygulayın. Soluma tavsiye edilmez. Tedavi sırasında süt kullanımını sınırlamak gerekir - bu ilacın antimikrobiyal aktivitesini azaltır.

  Stopangin

  Sadece üç etkin madde içerir - ilacın geniş kullanım alanı ve etkinliğine neden olan benzokain, heksetidin ve tirotrisin. İlaç tercihen yemekten sonra 4 r / gün'e kadar uygulanır. Çocukluk ve hamilelikte dikkatli olun.

  Strepsils Plus

  Spreyün bir parçası olan amilmmetacresol, diklorobenzil alkol ve lidokain, ona aşağıdaki gibi karmaşık bir etki sağlar:

  • ödemde azalma;
  • ağrı sendromunun ortadan kaldırılması;
  • bakterisidal etki;
  • antimikotik etki.

  İlaç çocukluk ve hamilelikte kullanılmamaktadır. Diğer durumlarda günde 6 defaya kadar uygulanır. Yan etkilerden, alerjik reaksiyonlar, muhtemelen dilin hassasiyetinin ihlali not edilmelidir.

  Terraflu LAR

  Ilaç bileşimi nedeniyle bir lokal anestezik ve antiseptik etkiye sahiptir - benzoksonyum klorür ve lidokain hidroklorür. İlacın neredeyse hiçbir sistemik etkiye sahip olmamasına rağmen, hamilelikte ve çocuklukta kullanılması önerilmez.

  Günde 3 ila 6 kez 3 sprey için reçete edilir. Lokal alerjik reaksiyonlar olabilir.

  Angina olan çocuklar için boğaz için sprey

  Çocuk pratiğinde, ilaçların reçetesi daha ihtiyatlıdır. Yetişkinler için kullanılan her şey bir çocuğa güvenli bir şekilde yardım edemez.

  Herhangi bir ilacın bebeğe kendi kendine uygulanması ciddi komplikasyonlarla doludur, bu nedenle bir çocuk doktorunun tavsiyesini ihmal etmemek daha iyidir.

  Anjinda çocuklukta kullanıma uygun güvenli ve etkili ilaçlar sadece birkaç ilaçtır.

  iodinol

  İki aktif madde - iyot ve polivinil alkol nedeniyle antiseptik etkiye sahiptir. Bakteriyel etiyoloji bademcik iltihabı için endikedir ve günde en az 2 gün arayla 3-4 kez reçete edilir. Tiroid patolojileri için kullanılamaz. Doktor önerileri takip edildiğinde hiçbir yan etki gözlenmez.

  lugol

  Etkin bir madde olarak iyot ile antiseptik etkisi ile ilaç. Nefesinizi tutmanız gereken bir sprey için günde 3-4 kez reçete edilir. Uçucu yağlara dayanan inhalasyonlarla eş zamanlı olarak iyotlu ilaçların kullanılması arzu edilmez.

  Miramistin

  Çok geniş bir etki spektrumuna sahip antiseptik. Hastane suşları dahil olmak üzere çoğu patojenik mikroorganizma üzerinde antibiyotiklere dirençli zararlı bir etkiye sahiptir. İnsan immün yetmezlik virüsü de dahil olmak üzere karmaşık virüslerde de aktiftir. Yan etki ve kontrendikasyon yoktur. Günde 5-6 kez kullanılabilir.

  oktenisept

  İlacın bir parçası olan Octenidin dihidroklorür ve fenoksietanol antiseptik etkisine neden olur. Herhangi bir yaş kısıtlaması olmaksızın kullanılabilir, ancak iyot bazlı ilaçlarla eş zamanlı kullanım önerilmemektedir. Günde 2-4 kez dağılır.

  Tantum Verde

  Anti-inflamatuar ve anestezik etkisi olan benzidamin hidroklorür içerir. İyi bir hızlı iyileşme etkisi sağlayan iltihaplı dokulara nüfuz eder. 12 yıldan önce ilaç dikkatle kullanılır. Anjinli çocukların boğazına bu sprey, günde 8 defaya kadar 1.5-3 saatlik aralıklarla reçete edilebilir. Kullanıldığında kuru ağız, yanma veya uyuşma meydana gelebilir.

  Angina için bir antibiyotik ile boğaz için sprey

  Yukarıda sıralananlar, piyasada nispeten yeni ortaya çıkan modern araçlardır. Bademcik iltihabı - akut veya kronik, daha fazla "eski" ilaçları atamak için uygundur.

  Inhalipt (streptocide)

  Anti-inflamatuar ve antimikrobiyal etkiler sağlayan norsulfazol sodyum ve streptocide içerir. 3-4 r / gün tayin edilen sulama mukozasından önce ağzınızı temiz su ile yıkamanız tavsiye edilir. İlacın hiçbir yan etkisi yoktur.

  Kamerun (klorobutanol);

  Antiseptik etkiye sahip olduğundan bademcik iltihabı ve KBB organlarının diğer iltihapları için reçete edilebilir. Günde 3-4 kez kullanılır.

  Hamilelik ve emzirme döneminde kullanılmasını mümkün kılan pratik olarak hiçbir yan etkisi yoktur. Sistemik hareketin olmaması, Cameton'u diğer ilaçlarla birleştirmenizi sağlar.

  oktenisept

  Oktenidin ve fenoksietanol içerir ve herpes ve hepatit virüsü de dahil olmak üzere mantar ve lipofilik virüslerin yanı sıra gram-pozitif ve gram-negatif bakterilere karşı etkilidir. KBB organlarının iltihabı, günde 3-4 kez ağız boşluğuna püskürtülür. Kontrendikasyonlar pratik olarak ortaya çıkmaz ve uygulamaya ağızda kısa bir yanma hissi eşlik edebilir.

  Boğaz için hangi sprey angina ile daha iyidir

  Eğer angina çocuklu boğaz için bir sprey seçerseniz, doktor tavsiyelerini dinlemek daha iyidir. Pek çok spreyi oluşturan antibakteriyel maddelerin patojene karşı etkisiz olabileceği ve en iyi zamanda değerli zamanın boşa harcanabileceği anlaşılmalıdır. Çocuklarda angina ile boğazda kendi kendine seçilen sprey uygun bir etkiye sahip değilse, akut enfeksiyon ince bir akıma sahip, kronik bir haline dönüşebilir.

  Herhangi bir yaşta bir kişi için sürekli bir enfeksiyon odağı tehlikelidir - "banal" angina sıklıkla kardiyovasküler ve romatoid hastalıklar, böbrek fonksiyon bozukluğu neden olur. Çocuğun organizmasının zehirlenmesi genellikle kalıcı hastalığa, okul performansında düşüşe, yeni bilgilerin hatırlanmasında zorluklara neden olur. Akut bademcik iltihabı yeterince çabuk iyileşebilir - ana şey, yerel ilaçların (spreyler) sistemik antibiyotiklerle takviye edildiği doğru tedavi taktiklerini seçmektir.

  Çocuklarda angina tedavisi için spreyler

  Angina (bademcik iltihabı) - faringeal, lingual, palatal veya tubal bademcikler iltihaplandıran akut bir enfeksiyöz süreç. Bu hastalık bulaşıcıdır ve havadaki damlacıklar tarafından bulaşır. Başlıca semptomu boğaz ağrısıdır. Angina, bebekler dahil olmak üzere her yaştan çocuğa saldırır, ancak çoğu zaman bu tanıya sahip hastalar - 3 yaşından büyük çocuklar. Çocukta bademcik iltihabı tedavisi sadece ağrı semptomlarını ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda hastalığın etken maddesi ile aktif bir mücadelede de etkilidir.

  Makalenin içeriği

  Spreylerin etki mekanizması

  Sprey formunda ilaç seçerken, bu ilacın tek başına hastalığı yenemeyeceğini anlamak önemlidir. Çocuklar için anginadan spreyler - yerel eylemin hazırlıkları. Etkileri enfeksiyonun çoğalmasını durdurmak, ağrıyı ve boğazda yanmayı azaltmaktır.

  Spreylerde ilaç baskı altındadır. Kolu bastırırken aktif madde, amigdala ve boğazın yan duvarlarındaki mukoza zarının dikey kıvrımlarına püskürtülür. Sıvıdan bazıları yutulur. Bu yöntem, tüm etkilenen mukoza alanını tedavi etmenizi sağlar. Preparattaki aktif bileşenlerin yüksek içeriği anında analjezik etki sağlar ve tedavi sonuçlarını olumlu olarak etkiler.

  İlaç mukoza üzerinde yoğunlaşır ve tüm vücudu etkilemeden minimal dozlarda kan dolaşımına emilir ve bu da şüphesiz ilaçların bu şekilde salınmasının önemli bir avantajıdır.

  Spreyler, bileşenlere bağlı olarak, aşağıdaki etkiye sahiptir:

  • Antiseptik. İlaçların çoğunun geniş bir antimikrobiyal etki spektrumu vardır. Bileşenlerin kombinasyonu terapötik etkiyi artırır.
  • Bir anti-inflamatuar. Patojenik bakterilerin ve virüslerin aktivitesini azaltarak, bazı ilaçlar aynı anda şişlik, kızarıklık ve diğer iltihap belirtilerini azaltır.
  • Semptomatik. Vücutta ağrı kesici bulunan spreyler, boğazdaki hoş olmayan hisleri çabucak ortadan kaldırır, bu etki uzun süre devam eder.
  • Nemlendirici ve temizleyici. Bitkisel ve doğal içerikli müstahzarlar (otlar, deniz suyu) yıkanır ve mukozanın kurumasını önler, tahrişleri azaltır, enfeksiyonun vücuttan atılmasını sağlar.

  Kontrendikasyonlar

  Spreyler henüz konuşmayı öğrenmemiş ve inhalasyon, ekshalasyon, tükürme isteğine cevap veremeyen küçük çocuklar tarafından kullanılamaz.

  Bazı pediatristler laringospazm riski nedeniyle bu dozaj formunu 5 yaşın altındaki bebeklere önermezler. İyot içeren ilaçlar, mukoza zarını kuvvetli bir şekilde tahriş ettikleri için 2 yaşın altındaki çocuklar için kontrendikedir.

  3 yaşından büyük hastalar için tedaviye başlamadan önce, bu konuyu uzman hekimle tartışmak ve ilacın bileşenlerini dikkatlice değerlendirmek önemlidir. Spreyler aşağıdaki durumlarda kullanılması yasaktır:

  • Çocuk, ilacın bileşenlerini tolere etmez;
  • anjina, bronşlarda tıkanıklık ile komplike hale gelir;
  • En az bir kurucu madde alerjiye neden olur;
  • preparat, mukoza zarını aşırı dozlayan alkol ve diğer bileşenleri içerir;
  • Spreyde bulunan antibiyotik, 90 günden daha kısa bir süre önce tedavi için kullanılmıştı çünkü bakteriler bu antibakteriyel maddeye karşı direnç geliştirebilir ve tedavi etkisiz olur;
  • zaten boğaz ağrısından başka bir spreyle tedavi ediliyorsunuz (istisna terapiyi tamamlayan bitkisel ilaçlardır).

  Bugün, eczane bademcik iltihabı tedavisi için geniş bir yelpazede sprey sunmaya hazırdır. Sprey seçerken, bir çocuk doktoruna danışmak ve açıklamayı dikkatlice incelemek önemlidir. Talimatlar aktif maddeleri, vücuttan çıkarılma yöntemini, önerilen dozajı ve kontrendikasyonları gösterir.

  Çocuklar için anginadan ideal bir sprey yoktur, ilaçlar hastalığın klinik resmine ve çocuğun yaşına bağlı olarak kesinlikle ayrı ayrı reçete edilir.

  Yüksek hızlı bir ilacın peşinde, maksimum dikkat. tüm ilaçlar çocuklara tedavi için kullanılmaz.

  Kullanım için öneriler

  İlaçtan en fazla faydayı sağlamak için boğaz spreyi doğru şekilde kullanılmalıdır:

  • Farinksin sulanmasından önce, mikrobik aktiviteyi pus ve mukus şeklinde yıkayarak ve iltihap bölgesini açmak için boğazı suyla durulayın.
  • Prosedürü almadan önce, ürünü şişe içine almak için ilaç şişesini birkaç kez tıklayın.
  • Püskürtmeden önce, çocuğa nefesini tutmasını isteyin. İlacın solunum yollarına girmemesine dikkat edin.
  • Ağzı ağız boşluğuna yerleştirin, iki kere basın. İlk sulamada, akışı soldan ikinci, sağa doğru yönlendirin.
  • Çocuğa tükürüğü birkaç dakika yutmaktan kaçınmasını isteyin. İçki ve yemek sadece 40 dakika sonra tüketilebilir, böylece ilacın iltihap odağı üzerinde hareket etme zamanı vardır.
  • Çıkarılabilir nozullar püskürtme işleminden önce ve sonra sıcak su ile temizlenmelidir.

  Aynı ürünün bir sprey ve aerosol olarak üretilebileceğini unutmayın. Bunlar, aktif maddenin temini prensibinde farklı olan farklı dozaj formlarıdır.

  Aerosol, en küçük parçacıklar ve itici gaz ile bir süspansiyondur. Solunduğunda spreylendiğinde, ajan orofarenks içine önemsiz bir miktarda yerleşir, bunun ana kısmı solunum yolunun alt kısımlarına girer. Sprey bileşimi daha büyük parçacıklar içerir, bu nedenle soluma tehlikesi asgari düzeye indirilir. Dozlama valfı ile hazırlıklar aşırı doza karşı korur.

  3 yaşından küçük çocuklar için ilaçlar

  Angina en küçük hastalar tarafından bile etkilenir. Bununla birlikte, bebeklerde spreylerin tedavisi fizyolojik nedenlerle sınırlıdır. Emziren bir emziğin üzerine püskürtülebilir veya yanak içinde bir ilaç ile sulanabilir. Bu gibi yöntemleri uygulayın:

  • "Akvalor Boğaz" - bir bakteri ve viral enfeksiyonun boğazını temizleyen bir ilaç, ağrıyı azaltır ve iltihabı durdurur. Akritamin, akut tonsillit tedavisinde endikedir. Yüksek miktarda tuz, aloe ve papatya ekstrelerinin antiseptik etkisi vardır ve şişlikleri azaltır. Bu ilaçla yapılan yıkamalar hızlı bir iyileşmeyi sağlar. 6 aylıktan itibaren çocukları tedavi etmek için kullanılabilir.
  • "Lugol" iyot bazlı kanıtlanmış bir araçtır, iyot türevlerine karşı alerjisi için kontrendikedir. Sprey hem hastalığın başlangıç ​​aşamasında hem de uzun bir terapi süreci ile etkilidir. Sprey, saf çözeltiden daha kullanışlıdır. İlacın yararları arasında demokratik bir fiyat, tıbbi uygulamada geniş bir uygulama ve çok sayıda olumlu inceleme yer almaktadır. Ancak keskin kokusu, kusurlu bir reflekse neden olabilir. Küçük çocukların bir emziği bir solüsyonla yağlaması daha iyidir.
  • "Oracept" - antiseptik ve analjezik etki ile sprey. İlacın bir parçası olan fenol ve gliserin, mikropları ortadan kaldırır ve mukoza zarını yumuşatır. Boğaz ağrısı, farenjit, bademcik iltihabı, stomatit ve ağız boşluğunun diğer bakteriyel hastalıkları ile tedavi edilirler. İlaç çocuklar tarafından iyi tolere edilir, bir kiraz aroması vardır. 2 yaşın altındaki çocukların tedavisi sadece çocuk doktoru ile görüştükten sonra mümkündür.
  • "Chlorophyllipt" - stafilokok enfeksiyonunun neden olduğu hastalıkların tedavisi ve etkilenen dokuların sanitasyonu için etkili bir araçtır. Antibiyotiklere dirençli mikroplarla çalışır. Üst solunum organlarının iltihaplanma süreçlerinde etkili olan okaliptüs ekstresi içerir. İlacın bileşenlerine alerjinin yokluğunda doğumdan hastaların tedavisi için tavsiye edilir. Sprey, boğazın derinliklerinde bulaşıcı süreçler için vazgeçilmez olan "Chlorophyllipt" in tıbbi formlarından biridir.

  3 yaşından büyük çocuklar için ilaçlar:

  1. "Hexoral" - 3 yaşından büyük çocuklar için antiseptik, mantar enfeksiyonlarını yok eder. Ilacın özellikleri uzun süreli eylem (12 saate kadar) ve kan dolaşımında düşük bir emilim seviyesi içerir. Uzun süreli kullanımda, tat duyumlarında değişiklikler mümkündür. Boğaz, farinks ve ağız boşluğunda akut pürülan inflamatuvar süreçler için önerilir. Endikasyonları: boğaz ağrısı, farenjit, orofarinksin ciddi enfeksiyonları.
  2. "Ingalipt" 3 yaşın üzerindeki çocuklar için yaygın olarak bilinen bir ilaçtır. Analjezik soğutma etkisi ile anti-inflamatuar, antimikrobiyal etkiye sahiptir. Orofarinkste inflamatuar süreçlerde kullanım için endikedir.
  3. Miramistin, 3 yaşından büyük çocuklar için antimikrobiyal bir maddedir. Ağzının akut iltihaplı hastalıkları ile mücadele, bir antifungal ve anti-inflamatuar etkiye sahiptir. En iyi sonuç için antibiyotiklerle karmaşık tedavinin bir parçası olarak kullanılması önerilir.
  4. "Tantum Verde" - 4 yaşındaki çocuklar için bir anti-inflamatuar analjezik. İlaç streptokok, stafilokok enfeksiyonu, kandidiyaz ve boğazın diğer bakteriyel hastalıklarında etkilidir. Uygulamadan sonra, alerjiler formunda istenmeyen reaksiyonlar ve mukoza kuruması mümkündür. İlaç nane aroması vardır.
  5. "Stopangin", uçucu yağlar içeren uzun süreli etkinin (12 saate kadar) antibakteriyel, antifungal bir ilaçtır. Mukoza zarına uygulandığında analjezik ve zarflama etkisi vardır. Etanol içerir. Bu ağız boşluğunda bademcik iltihabı ve Vincent, farenjit, ülser anjinası için reçete edilir. 8 yaşından büyük çocuklar için izin verilir.
  6. "Yoks", iyot içeren antiseptik bir ilaçtır. Anjina (katarr, foliküler, laküner), akut ve kronik tonsillit ve ağız boşluğunun diğer enflamatuar süreçleri için önerilir. Kompleks antibiyotik tedavisinde kullanılır. Kalp yetmezliği kontrendikedir, genitoüriner sistem ve 6 yaşından küçük çocukların ihlalleri.
  7. "Givalex", boğazdaki bakteriyel ve fungal enfeksiyon süreçlerinin tedavisi için geniş bir etki spektrumuna sahip bir antiseptiktir. Akut ve kronik tonsillit, farenjit, larenjit tedavisinde önerilmektedir. 12 yaşından büyük çocuklar için.

  Antibiyotik Spreyleri

  Antibakteriyel etkinin preparatları - çocuk vücudunda ciddi bir yük. Reçete yazın bu tür ilaçlar sadece bir doktor olmalı.

  • Angina erken bir aşamada yerel aksiyon spreyleri ile tedavi edilebilir. En iyi çocuk antibiyotik spreylerden biri Bioparox'dur. Nadiren alerjiye neden olur ve akut enflamatuar süreçleri tedavi etmeye yardımcı olur: boğaz ağrısı, larenjit, rinit. Çocukları 2,5 yaşından itibaren tedavi etmek mümkündür.
  • "Angina", bir zarflama, balgam söktürücü ve hafif analjezik etki sağlayan antiseptik, iltihap önleyici bir ilaçtır. Bitki özleri, mukoza boğazını karmaşık bir şekilde etkiler, iltihap ve ağrıyı hafifletir, ses kısıklığını ortadan kaldırır. Sprey bileşimi, gram-pozitif ve gram-negatif patojenleri ve mantarları aktif olarak etkileyen okaliptüsü içerir. Staphylococcus aureus, tüberküloz mikroorganizması, streptokok ve diğer mikropların tedavisinde endikedir. Sprey "Angina" 3 yaşından çocukları tedavi edebilir.

  Çocuklarda sık görülen anjina, çoğunlukla enfeksiyonun hemen yayıldığı çocuk grupları ile ilişkilidir. Bu nedenle, ebeveynler sadece doğru antibiyotik seçimini değil, aynı zamanda çocuğun bedenini güçlendirmek, bağışıklığı arttırmak hakkında da düşünmelidir.

  Kontrolsüz antibiyotik kullanımı, enfeksiyonun uyum göstermesine ve kimyasal maruziyet ve hastalıklarla baskılanan çocuğun organizmasının kendi başına hastalıkla baş edemeyeceğine yol açacaktır. Bu, yerel eylem spreylerinden çok daha ciddi ilaçlar şeklinde ek bir kimyasal yük gerektirecektir.

  Sonuç

  Anjina, antibiyotiklerin zorunlu kullanımını gerektiren sinsi bir hastalıktır. Her özel durumda, ilaç sadece bir çocuk doktoru veya KBB tarafından seçilmelidir. Tonsillitin farklı bir yapısı olabilir: bakteriyel, fungal veya viral. Boğaz ağrısı teşhisi ve doğru tedavi seçimi sadece bir hekim tarafından yapılabilir. Kendine ilaç tedavisi ciddi komplikasyonlarla kategorik olarak yasak ve tehlikelidir.

  Patojenin türünü ve antibiyotiklere olan duyarlılığını belirlemek için kalitatif tanı gereklidir. Laboratuar verilerine dayanarak, doktor sprey de dahil olmak üzere genel ve yerel eylem antibakteriyel ilaçlar reçete edecektir.

  Anjinada, çocuk boğazda şiddetli ağrı hisseder, bu nedenle hastanın yaşına izin verilen sprey bileşenlerinin analjezik bir etkiye sahip olması arzu edilir.

  Tedavinin süresi bireysel olarak doktor tarafından belirlenir. Tüm terapi dönemi boyunca çocuk doktoru ile yakın temas halinde olun. Ev terapileri etkisiz olursa, derhal doktora bilgi vermeniz gerekir. Bu gibi durumlarda hastaneye yatma belirtilir.

  Sprey (kalitesinden bağımsız olarak), boğaz ağrısının karmaşık tedavisi için sadece yardımcı bir preparat olduğunu unutmayın. Spreylere ek olarak, çocuğa, içeriden enfeksiyonla mücadele etmek için ihmal edilemeyen başka ilaçlar da reçete edilir.

  Hızlı bir iyileşme için, küçük hastalara ayrıca barış, dengeli bir diyet (doktorunuzdan alabileceğiniz anjin için yetkili ürünler listesi), bol miktarda sıcak içecek, sevgi ve aile desteği gerekir.

  • Arkadaşlarınla ​​Paylaş
 • Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

  Anjina için en etkili bebek antibiyotikler

  Angina, palatine bademciklere iltihap veren enfeksiyöz bir hastalıktır. Çocuklara angina ile antibakteriyel ilaçların dikkatli ve sadece doktor tarafından reçete edildiği şekilde kullanılması atayın.

  Angina, evde tedavi edilmek

  Anjina, belirtiler ve tedaviBu hastalık bademcik iltihabı nedeniyle insanlarda görülür.Bulaşıcı hastalık hipotermi, soğuk içecekler yüzünden başlar. Ancak, bu hastalık bulaşıcı olduğundan, bulaşır ve havalanır.