Loading

Anjin. Halk ilaçları ile hızlı tedavi.

Merhaba sevgili okuyucular. Bir soruda, anjinin ulusal yollarla tedavi edilip edilemeyeceği sorusu. Arkadaşım Nadya bunun mümkün olduğunu söyledi. Çünkü oğlunun sorgularını halk ilaçlarıyla tedavi etti. Çok acı veren bir çocuğu vardı ve birçok ilaç aldılar. Bir güne kadar pankreasla ilgili problemleri olmadıkça aldılar, bir kez daha tedavi edilmeye başladılar. Ve sonbaharda kederli hastalığa yakalandı, antibiyotik içemiyorlardı. Nadia oğlunu halk ilaçlarıyla tedavi etti. Her saat boğazlarını duruladıklarını söylüyor. Elbette korkunçtu, ama başa çıkmışlardı. Nadya zaten öksürük için kullandıkları halk tariflerinden bazılarını benimle paylaştı. Onları "Öksürük için halk ilaçları nelerdir" makalesinde okuyabilirsiniz.

Angina hastalığı oldukça tatsız. Halk ilaçları tarafından boğaz ağrılarının hızlı tedavisi, hoş olmayan belirtilerden kurtulmanıza ve komplikasyonları önlemenize yardımcı olacaktır.

Boğaz ağrısı nedenleri

Anjin nedenleri çoktur, anjinin nedenlerinden biri, vücutta ani bir hipotermidir, sıcaklık dalgalanmalarıdır. İlkbaharda veya sonbaharda genellikle ne olur.

Ve bazı insanlar ayaklarını ısırmaya, soğuk dondurma yemeye, soğuk bir içecek içmeye ya da soğuk suya dalmaya yetecek kadar boğaz ağrısına neden olurlar.

Hasta bir hastayla temas halindeyken boğaz ağrısı ile hasta olabilirsiniz, çünkü bu hastalık havadaki damlacıklar yoluyla bulaşır.

Çeşitli mikroplar anjinaya neden olur, çoğunlukla streptokoklardır.

Angina belirtileri

 • Latince Angina "sıkmak", "sıkmak" anlamına gelir. Angina ile boğazda sıkma veya sıkışma hissi vardır.
 • Anjin belirtileri yutulduğunda ağrı, boğaz ağrısı, boğazda kuruluk, başın aşırı olması, halsizlik, ateştir.
 • Bademcikler üzerinde boğazda plak olabilir.
 • Anjina ile eklemlerde ağrı olabilir.

Kural olarak, zamanında tedaviye başlarsanız, ani olarak hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. 7 gün boyunca iyileşebilirsiniz. Fakat boğaz ağrısı tedavi edilmezse, boğaz ağrısı daha ağır bir şekle dönüşür. Boynun lenf düğümlerinin iltihaplanmasına bağlı olarak şişer, ağzın açılması zordur ve yutulduğunda ağrı daha da kötüleşir. Bütün bu komplikasyonlar nedeniyle çok tehlikelidir.

Angina, diğer hastalıklar gibi, zamanında tedavi edilmelidir. Bugün, kendimi anjinda kullandığım insanların çarelerini anlatacağım. Ama kendinize tanı koymayın ve kendi kendine ilaç kullanmayın, boğaz ağrısına işaret eden ilk belirtilerden emin olun, bir doktora danışın. Halk ilaçları karmaşık tedavide kullanılabilir.

Anjin. Halk ilaçları ile hızlı tedavi

Boğaz ağrısı ile boğaz yıkayın.

Boğazda ilk acı belirtisinde durulama bana yardımcı olur. Bir bardak kaynamış ve ılık su üzerine bir çay kaşığı tuz, bir çay kaşığı soda ve üç damla iyot ekledim. Boğazımı sıcak bir solüsyonla yıkarım.

Geçen sene, tanıdık hemşirem bana çok minnettar olduğum anjina için etkili bir ilaç tavsiye etti. Bir tavuk yumurtasının proteinini almalısınız, hafifçe çatalla fırlatın. Bir bardak ılık su üzerine hafifçe dövülmüş bir yumurta akı, bir çay kaşığı tuz ekleyin ve aynı miktarda sodayı iyice karıştırın.

Su sıcak olmalı, ancak sıcak olmamalıdır, böylece protein pişmez. Böyle bir çözüm gargara gerekir. Günde 5-6 kez boğazımı yıkarım. Böyle bir durulama çok hoş değil, etkili ve etkili olsun. Çünkü bu durulamadan üç gün sonra boğaz ağrım vardı.

Annem bir anjinada hemen okaliptüs üretir. Yarım litre kaynar su için bir çorba kaşığı ot, yaklaşık 2 dakika kaynatın. Yirmi dakika ısrar ederse, filtreler ve ılık çözüm boğazını durulatır. Çim okaliptüs anne bir eczane satın alır.

Hala sıcak bir et suyu ile gargara yapabilirsiniz. Papatya, calendula, St. John's wort, tüm otlar karıştırılır. Kaşığı bu bitkilerin bir karışımını bir litre kaynar su ile yere dökün. Düşük ısıda yaklaşık 2 dakika kaynatın. Yirmi dakika ısrar et. Otlar sıcak kaynatma ile gargara.

Boğaz ağrısı ile pancar suyu durulanır. Bir bardak meyve suyuna bir çay kaşığı sirke% 9 ilave etmelisiniz. Bu ajanı kendimi anjinle kullanmadım. Ama boğaz ağrısı olan arkadaş her zaman pancar suyuyla boğazını durulayıp yardımcı olur.

Angina için mükemmel bir halk ilacı havuç suyu ile gargara.

Angina ile çaylar.

Bir sıcaklıkta, titreme ile, bal ile bir kireç çayı demlemek, mükemmel susuzluğu giderir. Lipa, anti-inflamatuar ve diyaforetik özelliklere sahiptir. Genellikle bir avuç limon alıp bir litre kaynar su, ısrarcı, filtre ile doldururum. Bu çayı tatmak için bal ekliyorum.

Kızılcık çayı. Soğuk algınlığı, titreme, boğaz ağrısı, anjina, grip, kendimi kızılcık çayı yaparım. Sonbaharda kızılcıkları şekerle ovuyorum ve gerekirse bu tür kızılcıklardan lezzetli, vitamin ve sağlıklı çay hazırlarım.

Bir bardak kaşığı bir bardak kaynayan su bardağı şeker ile çırpın, sıcak bir biçimde küçük yudumlarda bir içki içerim. Yabanmersinlerinin faydaları hakkında daha fazla bilgi için, kızılcık tedavisi hakkında, makalemde "Berry kızılcık yararlı özellikleri" okuyun.

Bal ve tereyağı ile süt. Bal ve tereyağlı ılık süt de yardımcı olur. Ama her zamanki yağ yerine, eczaneden tereyağ-kakao aldım. Bir arkadaşımdan piyasaya sürdüğüm süt, paketlerinde süt almıyorum. Bir bardak ılık süt için bir parça kakao yağı ve bir kaşık bal ekleyin. Böyle bir süt gece sarhoş olmalı.

Kekikli çay. Kekik çayı, boğaz ağrısı, soğuk algınlığı, ateş ve titreme ile iyi bir halk ilacıdır.

Ot kekik, antispazmodik, anti-inflamatuar, antiseptik özelliklere sahiptir. Bir çay kaşığı kekik döktüğümde bir bardak kaynar su dökün, yaklaşık 20 dakika boyunca kapalı bir kapta ısrar edin, tadı bal için tadın, sıcak bir biçimde çay içirin.

Anason tohumları. Annem soğuk algınlığı, ses kaybı ile anason tohumu demlemek, bu ilaç bir doktor tarafından tavsiye edildi. Bir çay kaşığı anason tohumu bir bardak kaynar su dökülmeli, birkaç dakika kaynatılmalı, mühürlü bir kapta 20 dakika ısıtılmalı, süzülmeli ve öğünlerden önce günde üç kez 1/4 fincan iki adet alınmalıdır.

Ahudududan çay, kartopu çayı, siyah frenk üzümü çayı içerim. Bu çaylar, anti-enflamatuar, diyaforetik özelliklere sahiptir, ayrıca birçok vitamin içerir.

Boğaz ağrısı için diğer halk ilaçları.

Boğaz ağrısı ile ballı limon ile karıştırılır. Bir bardak doğal bal için yarım bardak limon suyu eklemeniz gerekir. Her şeyi karıştırıyoruz. Her saatte bir çay kaşığı al. Limon suyu kızılcık suyu ile değiştirilebilir.

Angina ile propolis çok iyi çalışıyor. Bir tırnağın büyüklüğüne bir parça propolis almanız gerekiyor. Bu propolis parçası, tercihen yemeklerden sonra çiğnenmelidir.

Çam tomurcuklarının solunmasını sağlayabilirsiniz. Çam tomurcuklarını bir litre kaynar su üzerine kaşıkla, 5 dakika kaynatın, buharla yıkayın. Çam tomurcuklarında, son zamanlarda blogda yazdım, çam tomurcukları hakkında bilgi, makalemde okuyabilirsiniz "Çam böbrek şifa özellikleri."

Anjina ile yatak istirahatine ihtiyacın var. Süt ve sebze diyetini gözlemleyin. Diyetinizde daha fazla C vitamini olmalıdır. Ayrıca ahududu, kartopu, ıhlamur, kızılcık, kekik, kadife çiçeği, papatya, kuru elmanın kaynatılmasından çok fazla çay içmek gerekir.

İşte burada bir anjinin ulusal ajanlarla hızlı tedavisi. Ve anjina için hangi halk ilaçlarını kullanıyorsunuz? Yorumlarda lütfen aşağıdan paylaşın.

Boğaz ağrısı, yüksek ateş, hemen bir doktora danışın. Sadece bir doktor size doğru bir teşhis verebilir, boğaz ağrınız olsun ya da olmasın. Sağlıklı ol.

Ve hala sorularınız varsa, Angina'nın "Live Healthily" programının videosunu izlemenizi tavsiye ederim.

Yetişkinlerde ve çocuklarda halk ilaçları ile angina tedavi nasıl

Angina, mikropların bademciklere nüfuz etmesi sonucu ortaya çıkan bulaşıcı bir hastalık olarak kabul edilir. Hastalığın gelişimi virüsler ve bakterilerden kaynaklanır. Bağışıklık fonksiyonunun zayıflamasıyla aktif olarak çoğalmaya başlarlar. Hastalığın üstesinden gelmek için tıbbi sürece başlamak acildir. Birçok uzman ilaçlar reçete. Ancak hastalar halk ilaçları ile quinsy'yi tedavi etmeye çalışırlar.

Angina belirtileri

Bugüne kadar, özellikle iki ila on yaş arasındaki çocuklarda bademcik iltihabı oldukça sık görülür. Angina'nın ana belirtileri aşağıdakileri içerir.

 • Boğazın şiddetli kızarması.
 • Ağız boşluğunda en yakın dokuların ödemi.
 • Sıcaklığı yükseltmek.
 • Yutma sırasında artan boğaz ağrısı.
 • Bademcikler üzerindeki plak veya püstüllerin görünümü.
 • Kulaklarda acı hissi.

Öksürük ve burun akıntısı son derece nadirdir ve sadece anjinin grip veya soğuk algınlığı olduğu durumlarda geçerlidir.
Bu hastalığın tedavisi zamanında başlamışsa, o zaman hastalığı üç ila yedi gün içinde elimine eder. Semptomları görmezden gelirseniz, hasta komplikasyonlara yol açar. İlaca başvurmadan hastalıktan kurtulmak için, halk ilaçlarıyla angina'yı nasıl tedavi edeceğinizi bilmelisiniz.

Boğaz ağrısı tedavisinde propolis kullanımı

Angina'nın popüler tedavisi propolis kullanımını içerir. Bu ürün, angina karşı uygun ve etkilidir. Propolis'in birçok kullanışlı özelliği vardır.

Tedavi süreci içerir.

 1. Propolis tentürü kullanımı. Eczanede satılır ve aynı zamanda maliyeti düşüktür. Kullanmak için pamuklu ped veya asa almanız ve bir tentürde nemlendirmeniz gerekir. Sonra iltihaplı bademcikler yağlayın. Prosedür günde dört ila beş defa tekrarlanmalıdır.
 2. Yumru propolis uygulaması. Bu bademcik iltihabını tedavi etmek için, ürünün küçük bir parçasını gece çiğnemeye yeterli olduğuna inanılmaktadır.
 3. Geceleri propolis ile süt içiyor. Bademcik iltihabı tedavisi için mükemmel bir ilaçtır. Bir bardak taze süt almak ve altmış derece bir sıcaklığa kadar ısıtmak gereklidir. Sonra üç ila yedi damla propolis tentürüne ekleyin. Dozaj hastanın yaşına bağlıdır.

Bu aracın üç yaşın altındaki çocuklarda kullanılması tavsiye edilmez. Diğer arı ürünleri gibi, propolis de bebekte alerjik reaksiyona neden olabilir.

Anjina tedavisi için bal kullanımı

Boğaz ağrısı hızla kurtulmak için, halk ilaçları bal kullanımını içerir. Propolisin aksine, bal sadece mikropları yok etmekle kalmaz, aynı zamanda bağışıklık fonksiyonunu da güçlendiren birçok mikro element içerir.

Bademcik iltihabı tedavisi için iyi bilinen halk tarifleri aşağıdakileri içerir.

 1. Balın tereyağı, süt ve soda ile kombinasyonu. Bir içki yapmak için bir bardak süt almanız ve elli - altmış derece sıcaklığa kadar ısıtmanız gerekir. Sonra küçük bir parça tereyağı eritin, sütü ekleyin ve bir kaşık soda ve bal ile seyreltin. Köpük oluşana kadar iyice karıştırın. Günde iki kez küçük yudumlarda bir şeyler içer. Bu araç sadece boğazdaki ağrıyı hafifletmeye değil, aynı zamanda kayıp sesi geri kazandırmaya da yardımcı olur.
 2. Aloe, şarap ve balın birleşimi. Bir şeyler içmek için bir bardak kırmızı şarap alın, üzerine aloe ve balın ezilmiş yapraklarını ekleyin. İyice karıştırın ve bir kavanoza aktarın. Ardından bir kapakla kapatın ve koyu bir bezle sarın. Karanlık bir yere koyun ve beş gün bekletin. Hazır içecek, yemeklerden önce bir saat boyunca günde üç kez tüketilmelidir.
 3. Kırmızı biber ve balın bir kombinasyonu. Ilacı hazırlamak için kırmızı acı biberi alın ve öğütülmüş kavurma haline getirin. Daha sonra iki yemek kaşığı sıvı bal ekleyin. Elde edilen karışım iyice karıştırılmalı ve her 30 dakikada bir alınmalıdır.

Bal da alerjik reaksiyona neden olabilir. Bu nedenle, iki yaşın altındaki çocuklar bu bilgileri doktor bilgisi olmadan kullanmamalıdır.

Anjin tedavisi için kompresler

Anjina tedavisi için halk ilaçları, kompreslerin kullanımını içerir. Acıyı çabucak ortadan kaldırmaya ve iyileşmeye yardımcı olurlar. Ancak bu yöntemin birkaç kontrendikasyon vardır.

 • Pürülan boğaz ağrısının varlığı.
 • Deride dermatit varlığı.
 • Alerjik reaksiyonların varlığı.
 • Kalp ve kan damarları hastalıkları.
 • Yüksek sıcaklık
 • Tümörlerin oluşumu.
 • Hastalığın akut bir dönemi.

En iyi tarifler aşağıdaki kompresleri içerir.

 1. Votka Sıkıştır. Boğazı iyi ısıtır ve kan dolaşımını ve lenf akışını arttırır. İlk önce votka ve sudan oluşan bir çözüm hazırlamanız gerekiyor. Bire iki oranında karıştırılmaları gerekiyor. Daha sonra çözelti, otuz sekiz derece sıcaklığa kadar ısıtılmalıdır. Tülbent'i dört parçaya katlayın ve karışıma batırın. Bandajı alt çenenin altındaki bölgeye uygulayın. Tiroid bezinde solüsyondan kaçınılmalıdır. Üst bir paket ve bir havlu ile kaplı olmalıdır. Isınma için yün atkı giyerlerdi. Prosedür yetişkinler için günde sadece iki kez önerilir.
 2. Patates Sıkıştırması. Bu yöntem çocuklar için önerilir. Sıkıştırmayı hazırlamak için, yaklaşık beş patates kaynatmanız gerekir. Ondan sonra iyice ezin ve elde edilen karışımı gazlı beze yerleştirin. Biraz soğumaya bırakın, sonra boğaza uygulayın. Bir çanta ve bir havlu ile. Sıkıştırma 30 dakikadan fazla olmamalıdır. Prosedürün günde iki kez yapılması tavsiye edilir.
 3. Patates geceleri sıkıştırın. Patatesleri kaynatıp patates püresi yapmalısın. Sonra bir kaşık dolusu tereyağı ekleyin. Karışımı iyice karıştırın ve birkaç damla iyot ekleyin. Elde edilen karışım pansuman üzerine yayılmalı ve boğaza uygulanmalıdır. Gazlı bezin üstünde bir yün atkı yatıyordu. Kompresin bir gecede bırakılması tavsiye edilir.

Boğaz ağrısı tedavisi için boğaz durulayın

Birçok hasta, boğaz ağrısını hızlı bir şekilde nasıl tedavi edeceğiyle ilgili bir soru sormaktadır. Kişiyi ayaklarına anında kaldıran birçok ilaç var. Ve bu tür tedavinin toplam süresi beş ila yedi gün arasında olacaktır. Ancak boğaz ağrısına karşı hiçbir iyileşme süreci gargara yapmadan yapamaz.

Bu prosedür, tüm geleneksel tıp yöntemlerinin en etkili olduğu düşünülmektedir. Oral boşluğun durulanması sırasında, ajan doğrudan lezyona etki eder. Tüm zararlı maddeler, irin ve bakteriler boğazdan yıkanır. Yani, kurtarma çok daha hızlıdır.

Bu tedavi yönteminin kontrendikasyonları yoktur. Gebelik ve emzirme döneminde kronik bademcik iltihabı ile her türlü anjin için kullanılabilir.

En ünlü tarifleri içerir.

 1. Aynısafa. Durulama solüsyonu hazırlamak için yüz mililitre ılık su almanız ve iki tane marigold tentürü eklemeniz gerekir. İşlemin, boğaz ağrısının başlangıcından sonraki ilk iki günde 1-2 saatte bir yapılması önerilir. Üçüncü ve sonraki günlerde, prosedürlerin sayısı üç kez azaltılabilir.
 2. Tuz ve iyot. En basit, uygun fiyatlı ve etkili yol iyot tuzu çözeltisinin kullanılmasıdır. Bunu yapmak için bir bardak ılık su almanız, bir kaşık dolusu tuz ve soda eklemeniz gerekir. Elde edilen çözeltide birkaç damla iyot seyreltilir.
 3. Med. Çözeltiyi hazırlamak için bir bardak ılık su almanız ve bir kaşık dolusu sıvı, şekersiz balı eklemeniz gerekir. Prosedürün, hastalığın şiddetine bağlı olarak günde altı ila on defa yapılması önerilir.
 4. Muz. Bu bitki antiseptik özelliklerine sahiptir. Antik çağlardan beri herkes, bir yara meydana geldiğinde, etkilenen bölgeye bir yaprak eklemenin yeterli olduğunu bilir. Boğazınızı yıkamak için, bir infüzyon infüzyonu kullanın. Bunu yapmak için bitkinin dört yaprağı almanız ve ince kesmeniz gerekiyor. Sonra bir bardak koyun ve kaynamış su ile dökün. Otuz dakika bekletin ve sonra süzün ve gargara yapın. Prosedür her iki ila üç saat arasında olmalıdır.
 5. Bir muz, kadife çiçeği ve solucan karışımı. İnfüzyonun hazırlanması için bitkilerin eşit oranlarda alınması gereklidir. Sonra kaynamış su dökün ve on dakika boyunca yavaş ateşte koyun. On beş dakika beklemeye ve soğumaya bırakın. Gargara günde altı kez durulama.

Boğaz ağrısı tedavisinde diğer halk yöntemleri

Bir hasta kronik bademcik iltihabı gösterirse, halk ilaçları da yardımcı olabilir. Sıklıkla, hastalık tedavi edilmeyen hastalıklar ve zayıflamış bir bağışıklık işlevi sonucu gelişir. Bunu önlemek için halk tedavisine başvurmak gerekir. Bu içerir.

 • İyot uygulaması. Bademcikleri yağlamak için bir araç yapar. Bunu yapmak için, bir ila iki oranında iyot ve gliserin almanız ve karışımı iyice karıştırmanız gerekir. Daha sonra pamuklu ped veya asa almalı ve ürün ile nemlendirmelisiniz. Bademcikler günde dört kez kadar yağlanmalıdır.
 • Acı biberli süt içilir. Ürünü hazırlamak için bir bardak süt almanız ve altmış derece sıcaklığa kadar ısıtmanız gerekir. Daha sonra zerdeçal ve kırmızı biber şeklinde bir baharat karışımı ekleyin. İyice karıştırın ve tam iyileşene kadar devam edin.
 • Sebze suyu yiyor. Bu yöntem sadece erken bir iyileşmeyi değil, aynı zamanda bağışıklık kuvvetlerini güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Bir içecek hazırlamak için, haşlanmış havuç, pancar ve taze salatalık almak için tavsiye edilir. Hepsi tülbent suyu ile dikkatlice rendeleyin ve sıkın. Semptomlar tamamen yok olana kadar her gün içilmelidir.
 • Bitkisel koleksiyonun kullanımı. Şifalı otlar sadece hızlı bir iyileşmeye yol açmaz, aynı zamanda mikroplarla savaşır ve iç sistemlerin işleyişini iyileştirir. Bir içecek yapmak için yirmi gram ısırgan otu, St. John's wort, çam tomurcukları, ayranın kökleri, dize, tarla atkuyruğu ve kızılcık almak gerekir. Karışımı kaynamış su ile karıştırın ve iki ila üç saat demleyelim. Yarım bardak için günde üç kez ilacı tüketmeniz gerekiyor.
 • Şifalı bitkilerin infüzyonunun kullanımı. Suyu hazırlamak için adaçayı, ahududu meyvelerini, nane, çam tomurcuklarını ve althea kökü almalısınız. Tüm malzemeler karıştırılır ve kaynamış su ile dökülür. Birkaç saatliğine demlensin. Tamamen iyileşene kadar yarım bardak bir kaynatma günde üç kez alın.

Halk ilaçları her zaman iyileşmeye yardımcı oldu. Ancak tedavi süresi on güne kadar artacaktır. Ayrıca dikkat edilmesi gereken, halk yöntemlerinin ek bir terapi olarak kullanılması gerektiğidir. Bu durumda, ana tedavi ilaçları almayı içerir. İlk belirtiler varsa, doktora gitmekten çekinmeyin.

Halk ilaçları olan çocuklarda boğaz ağrısı tedavisi

kuvvetle boğaz ağrısı ve doktor boğaz ağrısı başlayan bir çocuk onaylarsa, ailesi her zaman ilaç, halk ilacı kıyasla bebek daha bağışlayıcı tedavi mümkün olup olmadığı sorusunu gündeme getirmektedir. Sonuçta, gargara için birçok tarif var, doğru olanı seçebilirsiniz. Bu soruyu cevaplamak için, aslında boğaz ağrısının ne olduğunu anlamalısınız. Bu yazıda, bu hastalığın tedavisi için ne tür ilaçlar olduğunu, bunları nasıl ve ne zaman kullanacağımızı anlamaya çalışacağız.

Belirtiler ve belirtiler

Her kırmızı boğaz ağrısı bir anjina olarak kabul edilemez. İnfluenza ve akut solunum yolu viral enfeksiyonları ile virüsler hava yoluna nüfuz eder ve bir kural olarak ilk önce nazofarenksine saldırırlar. Burun akıntısı, bademcik iltihabı var, çocuğun yutulması zorlaşır. Ama bu bademcik iltihabı değil, bademcik iltihabı. Ve antiviral ilaçlar ile tedavi edilmelidir.

Angina, şu andaki anlayışta, daha sıklıkla bakterilerden kaynaklanmaktadır - stafilokok ve streptokoklar. Hastalarla, gündelik nesnelerle, ortak gereçlerle, ellerle, fiziksel temasla temas ettiğinde çocuk bedenine düşerler. Bununla birlikte, iltihap hemen başlamaz. Mikroplar uzun bir süre için nazofarenks içinde yaşayabilir ve herhangi bir zarara neden olmaz. Ancak, aniden vücuttaki mikro iklim, üremeleri için elverişli hale gelirse, streptokok kesinlikle bu şansı kullanacaktır.

Enflamatuar süreç çocuğun bağışıklığı azalırsa başlayacak, eğer üşüyse ve üşüttüğünde, yorgunsa stresli durumdan kurtuldu. Gerçek bademcik iltihabı çok agresif ve kesin olarak başlar, belirtiler parlaktır:

 • Şiddetli boğaz ağrısı, yutma güçlüğü, boğazda "koma" hissi.
 • Sıcaklık 38.5-39.5'e yükseldi.
 • Enflamasyon odağının yakın çevresinde bulunan lenf düğümlerinin genişlemesi - submandibular ve servikal, nadiren - aksiller.
 • Bademcikler (ve bazen palatine kemerler), hastalığın başlangıcı için karakteristik olan parlak kırmızı bir renge sahiptir. Biraz sonra beyaz, yeşilimsi, sarı ve gri yaralar, plak, pürülan papüller görülür.
 • Kötü nefesin görünümü.
 • Vücudun şiddetli sarhoşluğu - çocuk halsiz, kaprisli, iştahı yok ve kas ve baş ağrısıyla ilgili şikayetler var.

Angina, catarrhal, foliküler, pürülan, herpetik, nekrotik, fungal olabilir. En kolay - catarrhal, hastalığın kalan formları, bademcik ve palatine ark lenfoid dokusunun ölümü ile, irin oluşumu ile, daha şiddetli ilerler.

Tehlike nedir?

Herhangi bir boğaz ağrısı, en azından, nedenleri belirlemek için oldukça zor olduğu için doktora göstermek daha iyidir. Genellikle, anjin ile olduğu gibi, aynı belirtiler difteri gösterir. Kalp, böbrek ve karaciğeri ciddi komplikasyonlardan koruyan özel bir serumun erken uygulanmasını gerektirir. bu değerli saatler ve günler anne ev halk yollarla anjina varolmayan tedavisi için harcanan, zaman kaybolur ve çok büyük olasılıkla difteri karmaşık olmak.

Yukarıda tarif ettiğimiz semptomlar, enfeksiyöz mononükleoz ile de görülebilir. Bu viral hastalıkta, tedaviye belirli ilaç gruplarıyla mümkün olan en kısa sürede başlamak ve soda ile gargaralamak da önemlidir. Aksi halde komplikasyonlar lenfatik sistemi, dalak ve karaciğeri etkileyecektir.

Normal catarrhal sinüslerin bile yanlış tedavi edilmesi, sakatlığa ciddi sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle, böyle bir teşhis ile kendi kendine tedavi kabul edilemez. Sadece doktor boğazdaki ağrı ve plakın nedenini belirleyebilir ve bu ya da bu durumda gerekli tedaviyi atayabilir.

Dr. Komarovsky'nin transferinin sonraki videoda görülebileceği gibi, anjina semptomları ve tedavi yöntemleri hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

İnsanların yöntemleri ile dağıtılamadığında

Çocukların anjinası ile ilgili olarak bu soruya kısaca ve yetenekli bir şekilde cevap verilebilir - her zaman! İstisnasız tüm, anjina vakaları antibiyotik kullanımını gerektirir - oldukça geleneksel, eczane antimikrobiyaller. Büyük bir çoğunluğu olan halk ilaçları, sadece reçete edilen antibakteriyel tedaviye küçük bir ilaveler olabilir.

Önemli! Doktor, alternatif tıp araçlarını kullanma niyetinizin farkında olmalıdır, onları onaylaması arzu edilir. Aksi halde, boğaz ağrısı sadece ilerleyecektir. Catarrhal formu üç ila beş gün içinde foliküler forma dönüşecek ve hızla nekrotik hale gelecektir. Lenfoid doku ve şişkinliğin proliferasyonu, gırtlak lümenini bebeğin boğulmaya başlayacağı ölçüde daraltabilir.

Halk ilaçları

Gördüğümüz gibi, bazı durumlarda standart bakım (antibiyotikler, ateş düşürücü + + antiseptikler Vitaminler) yardımcı olarak geleneksel tıbbın cephanelerinden araçlarını kullanmak mümkündür. Hastalığı yalnızca onlar tarafından tedavi etmek kabul edilemez. Hemen not edilmelidir ki halk tarifleri hiçbir şekilde iyileşmeyi hızlandırmayacak, ancak ağrı şiddetini azaltmaya yardımcı olacak, çocuğun yutması ve konuşması daha kolay olacaktır.

Soda-tuz durulama

Bir çay kaşığı kabartma tozu ve tuz alın, haşlanmış ılık su ile yarım litrelik bir kavanoza çözün. Boğazınızı günde birkaç kez böyle bir solüsyonla durulayın. İlaç analjezik bir etkiye sahip değildir, ancak bir dereceye kadar antiseptik bir etkiye sahiptir.

Evde halk ilaçları Angina tedavisi

anjin Boğaz bölgesinde çeşitli inflamatuar süreçlerle ilişkili hastalıklar denir. Angina, lokal iltihaplanmanın esas olarak palatine bademciklerini etkilediği yaygın bir akut enfeksiyöz hastalıktır. En yüksek insidans, vücudun koruyucu sistemlerinin azaldığı kış-bahar döneminde görülür. Çoğu zaman, çocuklar anjinadan muzdariptir. Bu hastalıktaki en tehlikeli şey sonuçtur. Angina romatizma, miyokardit, nefrit, poliartrit gibi komplikasyonlara neden olur.

belirtiler: boğaz ağrısı; yutma güçlüğü ve ciddi vakalarda - nefes almada zorluk. Angina ile boğaz ağrısı ve baş ağrısı var. Genel halsizlik ve vücut ısısında önemli bir artış ile karakterize edilir. Ağzınızı açar ve aynayı kaldırırsanız, farinksi görebilmeniz için bademciklerin şiştiğini ve kızardığını fark edeceksiniz. Semptomlar hakkında daha fazla bilgi için buraya bakın.

Hastalıktan önceki aralık küçüktür ve birkaç saatten bir güne kadar değişir. Hastalık genellikle 38-39 ° C ateşle başlar. Ancak, 37.1-37.9 ° C olabilir.

Hemen yutulduğunda boğazda kuvvetli bir ağrı vardır, sıklıkla kulak verir. Sıklıkla artan tükürük. Vücudun belirgin zehirlenmesi ile bağlantılı olarak, baş ağrısı, bazen sırt ağrısı, ateş, titreme, genel halsizlik vardır. Çocuklar genellikle daha şiddetli belirtiler geliştirirler - sıcaklıkta bir artışla birlikte, kusma meydana gelir, muhtemelen bilinç karışıklığı oluşur.

Genellikle iştah bozulur, erken yaşta olan çocuklarda ishal sık görülür. önemli bir lezyon veya yumuşak damak damak bademcikler ses aralığı değişiklik keskin bir artış ile - burun gölge nasonnement, monoton görüntülenir. Hastalığın zirvesinde, kalpte ağrı görünebilir.

Neler oluyor? hastalığı (özellikle çocuklarda) anjina, genelde kuvvetli sıcaklık yükselir ve genel uyuşukluk, iştah kaybı olduğunda, boğaz ağrısı sıklıkla başağrısı ve kusma eşlik eder. Bademcikler kızarır ve şişer, beyaz lekeler ortaya çıkar. Boğazdaki ağrı o kadar güçlü olabilir ki çocuğun yutması zorlaşır. Bu zamanda yemek sıvı olmalıdır. Soğuk ve hatta soğuk bir şey içemezsiniz. Hemen bir doktora başvurmalı ve çocuğun yatak istirahatine uyup uymadığından emin olmalısınız.

Bademciklerin iltihaplanması bir apseye, yani farinkste irin görüntüsüne yol açabilir. Bu durumda, hastanede tedavi gereklidir.

Anginaslar, kendileri tarafından komplikasyonlar verdikleri için çok da tehlikeli değildirler. Tedavi edilmeyen boğaz ağrısı romatizma veya böbrek hastalığı gibi hastalıkların gelişmesine neden olabilir.

ne yapmalı? Boğaz ağrısı varsa, daha sık gargara yapmaya çalışın. Durulama için deniz suyu,% 0.9'luk bir sodyum klorür çözeltisinin yerini başarılı bir şekilde alacaktır. Kadar kötü yıkama tozu (sıcak bir bardak su içinde kabartma tozu yarım çay kaşığı), çözelti furatsilina, nergis, papatya veya adaçayı tentür durulama (bu bir 1 karışım oranında bunları yapmak mümkündür: 1: 1). Bademcik iltihabı tedavisi sırasında baharatlı yiyeceklerden kaçının, bol miktarda meyve suyu (özellikle yararlı mango suyu). Sıvı gıda almak en iyisidir: sıvı tahıllar ve çorbalar.

Anjina tedavisi, belirli bir koruyucu rejimin, lokal ve genel tedavinin uygulanmasına dayanır. Zorunlu hastalığın ilk günlerinde yatak istirahatıdır ve daha sonra - fiziksel efor sarf etmeden, hem hastalığın etkili bir şekilde tedavi edilmesi hem de komplikasyonların önlenmesi için çok önemli olan evdir.

Hastaya ayrı mutfak eşyaları ve bakım ürünleri verilir; Çocuklara, anjinaya daha duyarlı olarak, hasta kabul edilmez.

Hastalık sadece bulaşıcı hastalıklarda bulaşıcı bölümde yapılır.

Hastaların beslenmesi tahriş edici olmayan, yumuşak, besleyici gıdalar, özellikle sebze-süt, vitaminlerden oluşmalıdır. Faydalı bol içecek. Hastalığın yerel ve genel fenomenlerinin ortadan kaldırılmasından sonra, işe başlamadan 2-3 gün önce beklemeniz gerekir. Önümüzdeki birkaç gün içinde yumuşak bir rejimin sürdürülmesi tavsiye edilir.

Anjina'nın tıbbi tedavisinin temeli antibakteriyel ilaçların, özellikle de antibiyotiklerin kullanılmasıdır. Tercih penisilin ve yarı sentetik türevleri tercih edilir. Fenoksimetilpeni-tsillinu, ampisilin, oksasilin, ampiok-sous vb preparatlar oral uygulama için tahsis edilir, doz hastanın yaşına, hastanın ağırlığına, hastalığın şiddetine ve romatizma, nefrit komplikasyonların tehdit nonspesifik poliartrit, vb. 4-5 gün içinde vücut ısısı normale döner ve genel durum gelişir. Akut enfeksiyöz bir odağın güvenilir bir şekilde ortadan kaldırılması için, antibiyotik tedavisi 3-5 gün daha devam eder.

Şiddetli hastalıkta, hasta bir hastanede tedavi edilir.

Genel topikal (biraz sıcak) yıkayın uygulanan tedavinin soda çözeltisi ya da mutfak tuzuna ilave olarak Furatsilina, başına manganat potasyum hidrojen peroksit, calendula tentür, papatya suyu (200 mL su başına 1 çay kaşığı kabartma tozu ya da bir tuzu.); submandibular bölgeye bir ısınma sıkıştırmak.

Bademcik iltihabından gelen enfeksiyonun, bir apsenin oluşabileceği selüloza nüfuz etmesi durumunda tehlikeli komplikasyonlar. Bu durumda, hastanın hastaneye yatırılması gerekir. Bir anjinadaki doktor, bir enfeksiyonun etken maddesini nötralize etmek için antibiyotikler veya sülfanilamid preparatlarını atar. Bunlar ampiyot, ampisilin, bactrim, sülfadimtoksin, biseptol, eritromisin ve diğerleridir.

Anjin hasta bu nedenle, açık havada olması gerekir önlemek için en azından yarım saat ve çok evde ve sokakta hem sarılmış değil her gün egzersiz, insanları temperli neredeyse hiçbir zaman.

hatırlamak

Bu hastalık, enfeksiyöz hastalıkların grubuna aittir ve romatizma gibi tehlikeli bir hastalığın da sebebi olan A grubu streptokoklardan kaynaklanır. Bademcik iltihabı sık görülürse gelişimi mümkündür. Hasta bir kişiden gelen boğaz ağrısı ile havadaki damlacıklar veya gıda yoluyla bulaşır. Vücut ısısı keskin bir şekilde 38-39 ° C'ye yükselir. Palatine bademcikler kırmızıya döner, gevşek bir kaplama ile kaplanır. Yutma, şiddetli ağrı nedeniyle neredeyse imkansız hale gelir. Submandibular, büyükbaş hayvan lenf düğümleri de büyüklüğünde artar, ağrılı hale gelir. Eğer anjina komplikasyon olmadan ortaya çıkarsa ve hasta doktorun tüm önerilerini takip eder (antibiyotikleri alır, yatak istirahatına uyur, sindirilebilir yiyecek yiyor), daha sonra genellikle 2 hafta sonra iyileşir. Eğer bu gereklilikler karşılanmazsa, o zaman aptalın bademcik içinde oluşması halinde, belki de paratonil apsesi gibi anjinin hoş olmayan bir komplikasyonu olabilir. Bu durumda, evde genel tedavi yöntemleri dağıtılamaz - apsenin açılması ve boşaltılmasından oluşan acil bir cerrahi işlem gereklidir. Tabii ki, hastalığı böyle zor bir aşamaya transfer etmemek, ancak hastalığın erken döneminde vücudun enfeksiyonla başa çıkmasına yardımcı olmak daha iyidir.

Gerçek anjin, streptokokların neden olduğu özel bir hastalıktır. Çocuğun birkaç gün boyunca ateşi var ve kendini kötü hissediyor. Baş ağrısı ve kusma sık görülür. Bademcikler güçlü bir şekilde kırmızıya döner ve şişer. Onlardan bir veya iki gün beyaz lekeler ortaya çıkar. Daha büyük çocuklar boğaz ağrısı ve yutulması zor bir şeyden şikayet edebilirler. Küçük çocuklar, boğazdaki ağrı şaşırtıcı derecede küçük bir sayıdan rahatsız olur.

Anjina ile doktora gitmelisin. Enfeksiyonun üstesinden gelen ve komplikasyonları önleyen modern araçlardan biri (en az on gün boyunca ilacı almanız gerekir) en kısa zamanda kullanmak önemlidir. Kurtarma genellikle geciktirilir. Eğer bademcikler şişmeye devam ederse, çocuk yorgun görünür veya düşük bir sıcaklığa sahip olur, hasta bir insan gibi tedavi edilir, yatakta kalır ve doktora ulaşır.

Diğer boğaz hastalıkları. Çeşitli bakteriler, değişen şiddet derecelerinde çeşitli boğaz hastalıklarına neden olur. Bütün bu hastalıkların tıbbi adı farenjittir. Soğuk algınlığın başlangıcında, birçok insan boğazda gıdıklanır. Çocuğu inceleyen doktor genellikle hastalığın tek belirtisini bulur - hafif kızarmış bir boğaz. Bir çocuk boğazda hoş olmayan bir his fark edebilir veya farkına bilebilir. Çoğu durumda, hızla geçer. Boğazın kızarıklığı ortadan kalkmadığı halde, çocuk evde kalmalıdır. Sıcaklık yükselirse veya çocuk hastalanırsa, bir doktor çağırmalısınız (sıcaklık yükselmese bile). Doktor streptokok enfeksiyonundan şüphelenirse, boğazdan bir çubukla alabilir veya komplikasyonları önlemek için etkili araçlardan birini reçete edebilir.

sınıflandırma
mavi dil, foliküler, laküner, fibrin, apse ve ülser (kangren): bir pharyngoscope belirlenir morfolojik model, anjin aşağıdaki türde sağlar. Karışık formlar gözlenir. aslında her ne kadar anjin (bu paratonzilit), - akut bademcik iltihabı, aşağıdaki komplikasyonu, klinik belirtilerin özellikleri, tedavi stratejileri, bağımsız bir biçimde izole edilebilir.

Aynı süreç, pürülan eksüdanın biriktiği lakunada gelişebilir. Bu foliküler lacunar (lacunar) angina görünümünü yol açar. Lacunar anjin gelişim süreci gelişebilir ve başka bir şekilde. Enflamatuar süreçler sarımsı farklı formlarda, boşluklar ağızlarında sarımsı beyaz veya pürülan boru saldırıları olarak algılanmaktadır bademcik (mukus, bakteriler, beyaz kan hücreleri), boşlukları birikmesine yol açar. Plak bir ya da her iki tarafta ortaya çıkarak (sürekli plak - fibrinöz anjina) birleştirilebilir, kanama yüzeyi kalmaz. Lakunar tonsilliti folikülerden çok daha sık görülür. Geçen başlangıç ​​folikül içinde irinli eksüda birikimi ve çıkış tıkanıklığı ile bağlantılı olarak giderek daha belirgin toksisite ve lokal ve sistemik komplikasyonların eğilimi görüldü zaman. Bu nedenle, bu iki anjin tipi arasında sadece formal (kantitatif) farklılıklar olduğu kanaatine katılabilir.

Geleneksel tıp önerileri: angina gargara, pancar suyu ve sirke (bir bardak meyve suyu için bir çorba kaşığı bir çorba kaşığı) karışımı ile tedavi etmek. Bir başka yararlı durulama: 1: 1 oranında kaynamış su ile seyreltilmiş Kalanchoe suyu.

Herhangi bir aşamada anjina için en etkili ilaç propolis. Geceleri bir propolis parçası yanağa koydu. Hızlı propolis sadece yüksek kaliteye yardımcı olur, ağızda yanma hissi ve dilin biraz uyuşmasına neden olur. Angina'yı tedavi etmek için, pembenin tırnağının büyüklüğünden bir parça propolis yedikten sonra yavaşça çiğnebilirsiniz. Bir gün için yaklaşık 5 g yemelisiniz.Eğer gerçek bir propolis ise, angina 2-3 gün içinde komplikasyon olmadan geçer.

Boğazın başlangıcında, çiğ çiğneme yavaş yavaş limon, özellikle kabuğu. Bundan sonra, bir saat için hiçbir şey yok.

Halkın Şifacı PM Kurennov Boğaz ağrısı tedavisi için garip ama hızlı bir yol önerir. Hastanın ağzına yakın büyük bir getir kurbağa ve hastanın doğrudan kurbağa üzerinde nefes almasına neden olur. Bundan kurbağa kalbi daha hızlı atmaya başlar ve hasta daha iyi olur. Sekiz ila on dakika sonra hastalık tamamen geçer ve tıp adamlarına göre, hastalık kurbağaya iki veya üç sıçrama yaptıktan sonra kurbağaya geçer "ölür".

Farsça halk doktorları bu şekilde ve boğaz ağrılarını tedavi eder.

PM Kurennov boğaz ağrısı için daha fazla tedavi sunar gazyağı.

Içinde Hastalığa kerosen ile başlayın, kalın bir emici pamuk yünü tabakasından süzün, saflaştırılmış kerosene batırın ve boğazın başında bademcik yağlayın. Çubuğun üzerindeki bir çubuk kadar yağlamak gerekir. Bu yüzden günde yarım saatte bir yağlayın. Angina hızla geçiyor.

Hastalık başlar ve bademcikler üzerinde bademcik oluşması halinde, kerosen ile tedavi etkisiz olacaktır.

Halk doktorları sıcak su karışımı ile gargara yapmak için boğaz ağrısı ile tavsiyelerde bulunurlar (3 kısım) gazyağı ile (1 kısım). Gazyağı su ile karıştırılmadığından, kullanımdan önce karıştırın.

Şifacılar ve şifacılar ayrıca gargara için bir karışım önermektedir: papatya, kadife çiçeği (marigolds), okaliptüs yaprağı. Eşit oranlarda karıştırın, doğrayın, 1 çorba kaşığı karışımı, 1.5 bardak su (kaynar su) dökün. Filtrelemek için 2 dakika kaynatmak, 30 dakika ısrar etmek. + 26 ° C'lik bir çözelti sıcaklığında durulamaya başlayın, solüsyonun sıcaklığını kademeli olarak T'de azaltın ve + 16 ° C'ye kadar 10 ° C'ye getirin. Daha sonra + 15 ° C sıcaklıkta bir ay durulayın. Bu serin durulama, boğaz ağrısını çıkarmanıza ve sertleştirmenize izin verir.

Doktor O. Morozova Angina eski Rus çare kullanmak için önerir. Boğaz üzerinde taze yaprakları lahana, yukarıdan bir paçavra koymak için. Her iki saatte bir taze olmak için yaprakları. Çok iyi iltihaplı süreçlerin gelişimini engeller.

Ayrıca gargara almayı da tavsiye ediyor tuz ile gazyağı, ama sık sık değil.

Halk tedavisi yöntemlerinin araştırmacı M. A. Libintov anjin kullanımını önerir soğan soğan. Taze hazırlanmış meyve suyu şeklinde (1 çay kaşığı günde 3 kez) içilir.

Veya soğanları bir kıyma makinesinden geçirin ve yulafı bir tabağa koyun; günde 3 kez 2-3 dakika ağızla inhalasyon. Taze bir hazırlık yapmak için 10-15 dakika gibi uçucu ilaçlar buharlaşır.

Durumu rahatlatmak ve ağrıyı azaltmak, iltihabı ortadan kaldırmak buhar banyoları. Onlar çok, bunun üzerine bir levha ile kaplı olan do - Kendini yakmamaya çalışarak bir battaniye, nefes, çift pişmiş ve patates ya da papatya çiçeği, nane yaprakları, adaçayı infüzyon vurdu.

Rus şifacı PM Kurennov boğaz ağrısı, difteri ve kırmızı ateş için bir halk ilaç sunuyor. Bu demektir ki - yüzde otuz bir çözüm sitrik asit.

Boğazını iyice durulayın. Başını sıkışmış ve hava solumasını sağlayın, böylece solüsyon ağzınızda kabarcıklar. Gün boyunca her saat durulayın. Bu çözüm, eğer ilk aşamada bu hastalıklar varsa, boğazın herhangi bir hastalığı ile mükemmel bir şekilde yardımcı olur. Böyle bir çözümün yokluğunda iki veya üç dilimi alabilirsin limon, temizlenmiş, ağızda ve bekleterek birer birer, limon dilimlemeye çalışarak boğazın yanındaydı. Dilimleri emmeli ve ardından yutmalısınız. Kabartma olana kadar bunu her saat başı yapın. Hastalığın başlangıcında etkilidir.

Sıklıkla, anjin sıcaklıkta bir artışla oluşur. Hızlı antipiretik etkisi vardır tatlım, ahududu reçeli çayı ekledi. Sıcaklığı azaltmak için şifacılara çiçek infüzyonları tavsiye edilir sarı papatya eczane ve ıhlamur, aşağıdaki gibi hazırlanır:

1 çay kaşığı papatya çiçeği veya 1 yemek kaşığı ıhlamur çiçeği demlemek 1 bardak kaynar su, 30 dakika ısrar, süzün; 1/2 bardak günde 2-3 kez içilir.

Ya da eklenmiş sıcak bir içecek kızılcık, limon, kızılcık.

üfürükçü Lyudmila Kim Bir başlangıç ​​angina ile önerir:

1. Hücreyi Çiğneyin bal birkaç saat içinde. Bu ilacı denemiş olanlar, hastalığın bir el olarak alınmasını temin eder.

2. Camı ovalamak pancar, sirke bir çorba kaşığı dökün, karışımın yerleşmesine izin verin. Sonra suyu sıkın, boğazlarını durulayın ve 1-2 yemek kaşığı içirin.

3. Ampulü rende üzerinde rendeleyin soğan, suyu sıkın ve sabah ve akşam bir çorba kaşığı alın. Geceleri, boyunda rendelenmiş soğan ısınan bir kompres yapın.

4. Bir saat kadar emmek için bir dilim limon, sonra yutun. Bu ilaç hastalığın başlangıcında etkilidir.

5. Boğaz boğazını her saat başı başlattığınızda boğazınızı% 30'luk bir çözelti ile durulayın. sitrik asit.

6. Yarım bardak sıcak su için bir çay kaşığı eczanenin tentürünü alın. Yarım bardak içmek ve diğer yarısı da boğazınızı yıkamak için.

7. yardımcı olur kartopu suyu. Yarım bardak içmek gerekiyor. (Bu ilaç düşük basınç altında kontrendikedir).

Propolis tedavisi

Herhangi bir aşamada anjina için en etkili ilaç propolistir (geceleri - yanakta). Derhal sadece yüksek kalitede propolise yardımcı olur, ağızda yanma hissi ve dilin biraz uyuşmasına neden olur. Propolis Wax için verilen Diğer tüm durumlarda (güçlü çiçek kokusu işe yaramaz vardır. Anjin tedavisi bir tırnak propolis boyutunun bitlerini yedikten sonra çiğnemek yavaş olmalıdır için. Eğer yaklaşık 5 iyi ile yemek gerekir gün, propolis anjina komplikasyon olmadan 2 gün geçer Bu hastalıkta kalıtsaldır.

İpuçları

Sadece farinks ve ağrılı yutma kızarma, ancak bu tür bir hastalık, ısı yeterli gargara tuzlu su (su camı çay kaşığı) veya kırmızı pancar suyu (bir rende ovmak sıkılmış meyve suyu durulama) böyle değildir. Sıcaklık yükselmesi ve şişmiş bademcik başladığında, farenks (eşit parçaya) gliserol ile bir iyot karışımı ile günde bir kez yağlanması, ve sonra, (bir bardak su ile çay kaşığı hazırlanan çözelti) ve hidrojen peroksit çözeltisi gargara. İçinde günde iki kez aspirin 0.5 almak iyidir.

Şişmiş bezler ile, boynunuza bir su veya alkol sıkışması uygulayın, her dört saatte bir değiştirin. Limon yemek faydalıdır, şekerle yapabilirsiniz.

Sıcaklık yükselmeye devam eder ve bademcikler üzerinde sarımsı noktayı göründüyse - - irin ve bir doktora göremiyorum, aşağıdaki önlemler alınması gerekir; içeride iyi bir temiz mide aspirin, boğaz tuz, boraks ve soda karışımı durulayın. boğazından kan yönlendirmek için, sirke ile soğuk suya batırılmış kalın bez ile ayaklarını kaydırmak ve doku ısınmak değil sürece o kadar tutmak gereklidir. Sonra çıkarın ve bacaklarınızı kapatın. Kükürt tozunu günde bir çay kaşığı çeyrek almak, su ile yıkamak iyi olur. Burun mutlaka suyla bir boraks veya tuz çizin (çözelti).

Althayanın kökü ile gargara yapmak da iyidir. Ne zaman plak ve boğazında bir apse sempatik çare olur özellikle: sarımsak ince crumble bir ceviz boş kabuk içine koyun ve bir boğaz apsesi tarafında işaret parmağı ve elin başparmağı arasına 20 dakika bağlanır. Küçük bir sarımsak parçasını sadece bir paçavra bağlayabilirsiniz, ancak bir kabukta olduğundan daha zayıf çalışır. Bu çare kullanarak, hasta, apse kırılırsa boğulmamak için yarı oturuşta uyutmalıdır.

Genellikle anjin ile hasta ve basit bir şey bilmek yararlıdır: 5-8 dakika ağzı tamamen açık olan parlak güneşe karşı oturup her gün, gözleri kapalı. Işınlar farenksin içine nüfuz eder, hastalıklar daha az sıklaşır ve daha sonra tamamen durur. Tedavi süresi 2-3 haftadır. Güçlü anjina, az deneyimli insanlar genellikle difteri ve panik ile karıştırılır. Bu hastalıklar arasındaki fark şudur: angina sarı reçeller sadece bademcikler üzerinde görünür ve bunların net ayrımı görünürdür; Hastalık düşük ve beyaz sarı olsa da difteri aynı filmde (pelikül) çoğunlukla kirli gri renge sahip, sadece değil, aynı zamanda boğazın arkasındaki de üçgenin dilinde, farenks görünmez ve hatta burun içine nüfuz.

Eski bir Rus ilacı: boynunuza taze lahana yaprakları koyun ve atkılarınızın etrafına sarın. Yapraklar her iki saatte bir değişir. Bu yöntem, inflamatuar sürecin gelişimini geciktirmenizi sağlar.

yemek tarifleri

1. Papatya - 1 kısım, okaliptüs - 1 kısım, kadife çiçeği çiçekler, - 1 kısım.

Tüm öğütme ve iyice karıştırın. 1.5 su bardağı kaynar su için 1 yemek kaşığı. 2 dakika kaynatmak, ısrar etmek, sarılmak, 30 dakika süzmek. Günde 2 kez, sabahları ve akşamları durulayın, solüsyonu ikiye bölün. 26 ° C'lik bir çözelti ile durulamaya başlayın, günde 1 derece yavaş yavaş, 16 ° C'ye düşürün. Daha sonra bu solüsyonla ayı 15-16 ° C'de durulayın. Bu durulama, boğazın iltihaplanmasını ve sertleşmesini sağlar.

2. pancar kırmızı. Pancarları küçük bir rende ile rendeleyin. Bir bardak meyve suyu sıkın. Bir bardak kırmızı pancar suyunda 1 çorba kaşığı sirke (ancak asetik asit değil) dökün. Bu çözüm günde 5-6 kez gargara. 1 gulp yutabilirsiniz. Tamamen iyileşene kadar durulayın.

3. Sütün 0.5 litrelik bir şişesinde, yüzyılın yapraklarının yarısına kadar kesilir ve şekerle doldurulur. Boğazını gazlı bezle bağla. 3 gün ısrar edin, sonra gazlı bezle üst üste votka dökün, tekrar 3 gün ısrar edin. Gerilme, sıkma. Tatlı bir acı likör ortaya çıkaracak. Yemeklerden önce günde 3 kez 1 çorba kaşığı alın. Yemeklerden önce günde 3 kez 1 tatlı kaşığı alın. Tamamen iyileşene kadar kabul edin. Bademcik iltihabı, bademcikler ve akciğer hastalıkları için kullanılır.

4. Hava (kök). Günlük küçük bir parça için günde 5-6 kez ayrılır. Ve her parçayı ağzınızda 15-20 dakika tut. Altı ay veya bu tür tekniklerin bir yıl sonra bir kişi herhangi bir anjinadan kurtulur.

5. Kalanchoe (ev bitkisi). Boğaz soğuk olduğu zaman, Kalanchoe bitkisinin suyu yarım su ile karıştırılır ve günde birkaç kez boğazları okşayar. Kalanchoe suyu burnuna soğuk bir şekilde gömülür. Kalanchoe'nin suyu su ile birlikte grip ile ikiye alınır.

Anason sıradan.

a) Bir bardak kaynar su demlemek için bir çay kaşığı meyve, 20 dakika ısrar eder. Yemekten önce 30 dakika boyunca günde 1/4 bardak 3-4 kez içilir.

Anason meyveleri çeşitli ücretlere dahildir:

b) meyve anason - 1 pay ana tabaka öksürükotu - 1 kısım mullein çiçek - 1 kısım, ebegümeci çiçek - 2 kısım, çiçek kekik - 2 kısım, hatmi kökü - 2 kısım, meyan kökü - 5 parça. Bir bardak soğuk su üzerinde ısrar etmek için bir çorba kaşığı, 2 saat sonra bir kaynamaya getirin ve soğumasından sonra, düşük ısıda 5-6 dakika kaynatın. Öksürük, trakeobronşit, bronşit için günde 4 kez 1/4 fincan sıcak et suyu içilir.

7. Sibirya yaşlı. Çiçeklerin kaynatılması angina ile boğaz, ağız kokusu ve iltihabı durulayın. 3-4 yemek kaşığı çiçek, bir bardak kaynar suyla kaynar, düşük ısıda, soğuduktan sonra beş dakika kaynatın. Ağız, boğaz ağrısı iltihabı ile durulama için uygulamak için kaynatma.

8. Karagan'ın yeleği (deve kuyruğu). Yerüstü kısmının kaynatılması gastrointestinal sistem, hemoroid, soğuk algınlığı hastalıkları ile sarhoş edilir. Ezilmiş tıbbi hammaddenin bir çorba kaşığı bir bardak kaynar su dökün, 30 dakika boyunca bir su banyosunda ısrar ederek boşaltın. Günde 3-4 kez 1 çorba kaşığı alın. Otozhno suyu, ağız ve diş etlerinin anjina, iltihaplı hastalıkları ile durulama için kullanılır.

9. Soğanlar. Taze meyve suyu 1 çay kaşığı günde 3-4 kez anjin için kullanılır.

10. Ortak bilberry. anjina ile yıkama için kullanılan kalın meyve suyu, yağlama bölümler, deri döküntüleri, ve nekrotik ülser (su miktarı 0.3 L indirgenir kadar kuru meyve 100 g kaynar su, 0.5 litre, akış) için önceden pişirilmiş.

11. Sage şifalı.

a) bademcik iltihabı, oral mukoza ve diş etleri infüzyon yaprakları durulama olarak kullanıldığı zaman (4 çay kaşığı yer 30 dakika, drenaj) kaynatılarak 2 bardak su yapmak için bırakır.

b) Adaçayı yaprakları çeşitli ücretlere dahil edilir:

bir adaçayı tıbbi bir yaprak - 3 parça, bir papatya kimyacının çiçek - 3 parça, bir büyü bir çim - 4 parça. Bir bardak kaynar su demlemek için koleksiyonun bir çay kaşığı, 30 dakika ısrar ediyorlar. Günde 5-6 kez larenjit ile gargara.

12. Menekşe kokulu. Bu, anjina, grip ve üst solunum yollarındaki mukoza zarının diğer iltihapları için mükemmel bir çare. Alkol tentürü şeklinde kullanılır. Alkolte tentür: 10 ml alkol başına 25 gram çiçek. Yemeklerden önce günde 3 kez 20-30 ml tentür uygulayın. Durulayın - bir bardak ılık su üzerine 10 ml tentür - yemeklerden sonra ve gece boyunca.

13. Limon. Boğazın başlangıcında, çiğ limonun yavaşça çiğneme, özellikle lezzet, çok yardımcı olur. Bundan sonra, bir saat boyunca, hiçbir şey yememek, bu da esansiyel yağların ve sitrik asitin boğazın iltihaplı mukozalarını etkilemesini mümkün kılar. Bu prosedür üç saat sonra tekrarlanmalıdır.

14. Alkol - 100 mi Mentol - 2.5 g, prokain - 1.5 g, anastezin - 1.5, boyun yağlı karışımın ön günde iki kez. Boynunu bir mendille veya fularla sarmak tavsiye edilir.

15. Boğazın durulanması için karışımlar.

1) Okaliptüs (yaprak) - 2 parça, keten (tohum) - 1 kısım, papatya (çiçek) - 2 parça, ıhlamur (çiçek) - iki kısım.

2) Kekik (çim) - 1 kısım, papatya (çiçek) - 2 parça, adaçayı (çimen) - 1 kısım, ebegümeci (kök, yaprak, çiçek) - 2 kısım.

3) Siyah mürver (çiçek) - 1 kısım, adaçayı (çimen) - 1 kısım, hatmi (kök, yaprak, çiçek) - 1 kısım, tatlı yonca (çiçeklerle çimen) - 0,5 kısım.

4) St. John's wort (çiçeklerle çimen) - 2 parça, keten (tohum) - 1 kısım, calendula - 2 parça, papatya - 2 parça.

Bu karışımların herhangi birinin bileşenleri öğütülmüş olup, bir karışımın bir çorba kaşığı bir porselen tabakta (200 ml) kaynar su dökmektedir. Daha sonra, 30 dakika boyunca porselen bir tabakanın altında ısrar ettikten sonra, 4-5 kez bir sıcak infüzyon ile süzün ve gargara. Son bölümler yavaşça yutulur.

Hardal tedavisi.

Sarımsak - 6 diş eti, ayçiçek yağı - 6 yemek kaşığı. kaşık, hardal tohumu tozu - 2 yemek kaşığı. kaşık.

Sarımsak dikkatlice doğrayın, hardal, yağ ve püre ekleyin.

Karışımı sandığa koyun ve eşit olarak dağıtın. Üstünü bir filmle örtün ve bir eşarp veya mendil sarın. Kompresörü 1 saat boyunca tutun, daha sonra karışımı alın ve vücudu nemli bir havluyla iyice yıkayın.

Prosedürü öksürük geçene kadar geçirin.

Toz tohumları hardal - 2 yemek kaşığı. kaşık, papatya çiçeği - 2 yemek kaşığı. kaşık, biberiye yaprağı - 1 yemek kaşığı. kaşık, su - 2.5 bardak.

Dökümü sıcak suyla toplayın ve 15 dakika ısrar edin, sonra süzün.

İnfüzyonu, su sıcaklığı 37-38 ° C olan bir banyoya ekleyin. 20 dakika boyunca bir banyo yapın. Tedavinin akışı 10-12 hamamdır.

Un - 2 yemek kaşığı. kaşık, hardal tohumu tozu - 2 yemek kaşığı. kaşık, zeytinyağı - 2 yemek kaşığı. kaşık, votka - 2 yemek kaşığı. kaşık.

Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve pürüzsüz olana dek ezin.

Kütlesi göğsünüze, polietilenin üst kapağına koyun ve kendinizi yünlü bir şal ile sarın. Gece için sıkıştır. Prosedür en az 3 kez yapılmalıdır.

Şarap ile tedavi

Anjina ile birlikte, kalendula, kırmızı takviye edilmiş şarapla birlikte çok iyi bir etkiye sahiptir.

gerektirir: 1/2 l kırmızı takviyeli şarap (tercihen Cahors), 20 g kuru calendula çiçeği.

Hazırlama yöntemi. Şarabı ılımlı bir ateşe koy. Kadife çiçeği çiçeklerini ekledikten sonra bir kapakla tencereyi örtün ve ara sıra karıştırarak kaynatın. Donmuş sıvı hemen ısıyı uzaklaştırır ve bir elek veya gazlı bez ile süzülür.

Uygulama yöntemi. 7-10 gün yemeklerden önce günde birkaç kez sıcak 1/2 bardak alın.

Kırmızı takviye edilmiş şarabın ve taze meyve suyunun anjin kombinasyonu ile planya yapraklarının yapraklarından elde edilmesi yararlıdır.

gerektirir: 300 g kırmızı takviye edilmiş şarap, 1/2 kg taze muz yaprağı.

Hazırlama yöntemi. Bir kıyma makinesi aracılığıyla büyük bir planya yaprağı geçirin. Ortaya çıkan kütle birkaç kat gazlı bez ile sıkıştırılır, bir süre çökeltinin yerleşmesine izin verin. Suyu ince bir elek boyunca süzün. Kırmızı şarap

düşük ısıda 50-60 ° C'ye ısıtın "S. Önceden ısıtılmış şarabın hazırlanmasıyla hazırlanan muz suyu yaprakları.

Uygulama yöntemi. Her 2-2.5 saat arasında günde 1/4 bardak içilir.Tedavi süresi - 10 gün.

Muz suyu, 20-24 saatten fazla saklanamaz, daha sonra değerli özelliklerini kaybetmeye başlar. Bu nedenle, sabahları tercihen günde bir tıbbi karışımı içmek için sıkın.

kompres

Anjina'nın ilk belirtilerinden biri boğaz ağrısıdır. Bir sıcaklığınız yoksa, aşağıdaki kompresleri yapın.

1. gerektirir: 2-3 çorba kaşığı. l. votka, küçük bir parça gazlı bez, parşömen, pamuk yünü, bandaj, eşarp veya bir parça sıcak bez.

Hazırlama yöntemi. Bir gazlı bez parçasını vodka içinde nemlendirin ve boğaz bölgesine takın, parşömen üzerine yerleştirin, ardından pamuk yünü daha önceki iki tabakayla örtüşecek şekilde yerleştirin. Sıkışmayı bir bandajla, bir fularla veya sıcak bir bezle düzeltin.

Uygulama yöntemi. 20-30 dakika kadar yatağa gitmeden önce sıkıştırın. Çıkardıktan sonra, boynunuzu eşarp etrafına sarın. Her akşam 5-6 gün boyunca prosedürü tekrarlayın.

2. gerektirir: 2 yemek kaşığı. l. votka ve sirke, küçük bir parça gazlı bez, parşömen, pamuk yünü, bandaj, eşarp veya bir parça sıcak bez.

Hazırlama yöntemi. Sirke ile votka karıştırın ve çözelti içine bir parça gazlı bez veya malzeme ıslatın, boğaz bölgesine yerleştirin, üstüne iki parşömen yerleştirin, daha sonra iki önceki katmanları örtüşen pamuk yünü. Sıkışmayı bir bandajla, bir fularla veya sıcak bir bezle düzeltin.

Uygulama yöntemi. En fazla 15 dakika sıkıştırın. Geceleri daha iyi yapın, hemen yatağa gidin ve kendinizi iyi koruyun. Yatmadan önce 5 gün boyunca prosedürü tekrarlayın.

İyileşme tarihi

vahşi "sahil "Bir kez, Karadeniz'de dinlenirken, kocam boğaz biz tamamen bir çadır kampında bir dost şirket yaşadığını zaman ağrıyordu." - En yakın eczane ortadan otobüsle seyahat etmek altı kilometre uzaklıkta ve hatta saatlik ayak basmak zorunda belirleyin. gün hiç kimse değildi tabletochki birisi "boğazından tabletochki" olsun. bir kampanya konuda tüm ortakları tükenmiş. Ama gelmiş, genç bir çocuk (sahil 1000 kampçılar kadar her yaz değerinde boyunca Gelendzhik yakınında) komşu kamp, ​​sürpriz bize bakıyor, bitti Ben: "!.!. - ilaçların deniz - Evet orada var boğazını Cure ve o Karadeniz'in mavi-mavi işaret etti - Gel durulama" kocasının boğazın akşam boğaz değil ".

Gerçekten de, deniz suyu - boğaz hastalıkları için mükemmel bir çare, dil ve diş etlerinde iltihaplanma süreçleri. Ve boğazınız varsa, kimyacıya "boğazdan tabletler" veya antibiyotikler için acele etmeyin, evde deniz tuzu solüsyonu yapın ve durulamaya başlayın.

Bir bardak sıcak kaynamış suya bir çay kaşığı deniz tuzu, kabartma tozu bir çay kaşığı ve 4 damla tentür iyot eklenmelidir. Bu konsantrasyon yaklaşık olarak vücuttaki dokuların asitlik seviyesine karşılık gelir. Çözeltiyi iyice karıştırın ve gün boyunca her saat ağzınızı ve boğazınızı yıkayın.

• Boğaz ağrılarını tedavi etmek için bir tedavi prosedürleri kompleksi kullanılabilir.

0,7-0,8 litre su (38-39 °) büyük bir bardağa dökün ve içinde bir çay kaşığı deniz tuzu çözün. Ardından tedaviye başlayın:

• boğazını bir pişirme kabı çözeltisi ile yıkayın (bir çay kaşığı ılık bir bardak suya);

• Bundan sonra, boğazını hemen bir furacilin solüsyonuyla (eczanelerde satılan) durulayın;

• ve son olarak, boğazınızı yıkayarak ve burnunuzu deniz suyuyla durulayarak prosedürü tamamlayın.

Bu tedavi kompleksi her iki saatte bir tekrarlayın ve tam olarak ertesi gün mükemmel bir şekilde sağlıklı olacaksınız!

Yosun tedavisi

1 çay kaşığı phytolone, 1 bardak su (daha iyi filtrelenmiş).

Phytolone'u suya dökün ve 3 saat ısrar edin. Kullanmadan önce solüsyonu su banyosunda önceden ısıtın.

Gargara günde 4 kez.

Bademcikler üzerinde pürülan akıntılar yoksa, bunları bir filoyon çözeltisine (laminaria özü) batırılmış bir pamuklu çubukla yağlayabilirsiniz.

Petrol ürünleri ile muamele

1 cm3, muşamba, eşarp büyüklüğünde 4 adet parafin.

Parafin bir su banyosunda eritin, kaynatın. Daha sonra parafinin yaklaşık 60 ° C'ye soğumasını bekleyin.

Parafini, boynun derisi üzerinde toplam 1,5 cm kalınlığında birkaç katmana sürün. Üstte bir çörek koyun ve boynunu bir eşarp ile sarın. Prosedürün süresi 1 saattir.

Uçucu yağlarla işlem

3 litre su ile ateşe bir tencereye koyun su kaynama noktasına gelene kadar bekleyin ve ardından sıcaktan pan kaldırın ve bir bıçak, okaliptüs birkaç yaprak uçlarındaki selvi yağı, kabartma tozu birkaç damla ilave edilmesi gereklidir. Ardından kapağını ilk, en sıcak buharın çıkması için potadan çıkarın. Bundan sonra, tencerenin üzerine eğin ve kendinizi bir havluyla örtün. Sıcak buharda 3-4 dakika derin nefes almanız gerekir. İşlemden sonra hemen yatağa gitmesi tavsiye edilir.

Katı ve bitkisel yağlarla işleme

Deniz topalak yağı mükemmel bir iyileşme ve anti-enflamatuar etkiye sahiptir. Deniz topalak yağıyla ıslatılmış bir pamuklu çubukla bademciklerin yağlanması tavsiye edilir. Bu yöntem bademciklerin pürülan akınları olmadığı zaman sadece catarrhal tonsillitte kullanılabilir.

Mumyaların tedavisi

0,3 g mumya dilin altına koyulur, tam çözünmesini bekleyin ve ılık süt içirin.

Taş ve minerallerle tedavi

Angina ile vücut akikleri, akuamarin ile mümkün olduğunca uzun süre giymek gerekir. Nar ayrıca etkili yardım sağlayabilir, ancak sadece gümüş bir çerçevede ise.

Kum tedavisi

2 bardak nehir kumu, muşamba, gazlı bez, eşarp.

Bir tavada kum ısıtın, bir torbaya dökün.

Boğazın üzerine gazlı bez koyun, kumun üzerine bir kum tabakası ve bir fulardan daha büyük olması gereken kum bezi üstüne koyun. Prosedür süresi 20-25 dk. Uykuya gitmeden önce kompres gece yapılmalıdır.

Çamur Tedavisi

1 bardak çamur, 30 ml nane infüzyonu, muşamba, pamuk yünü, bandaj.

Kirleri nane infüzyonuna bağlayın. Bir su banyosuna koyun ve karışımı yaklaşık 40-50 ° C'ye ısıtın.

Çamur döşenecek bir bandajla örtmek için boğaz. Bir yağlı bez ve pamuk yünü ile. Pamuk yünü tabakası, yağ bezinden biraz daha geniş olmalıdır. Tüm kompresi bir bandajla boynunuza takın. Prosedür süresi 20-25 dk. Kompresyondan sonra, boyun sıcak su ile yıkanmalı ve bir fularla sarılmalıdır, hastayı yatağa koyun.

Kil tedavi

1/2 bardak kil, 1/2 su bardağı su, 30 ml limon balsamı, gazlı bez, bandaj infüzyonu.

Gazlı bezle kil sarma ve bu düğüm ılık suya koyulur, böylece kil ıslatılır. Sonra limon balsamı infüzyonu ekleyin. Kil yumuşaklaştığı zaman, kil içeren gazlı bez sudan çıkarılmalı ve lavabonun üzerine fazla cam suya asılmalıdır.

2 cm kalınlığında kek çıtır yapmak için boğazına yapıştırın, bir bandajla bağlayın ve bir eşarp veya battaniye ile sarın. Prosedür süresi 2 saat olup, bu yöntem özellikle ciddi bir öksürükten rahatsız olduğunda bademcik iltihabı ile birlikte görülür.

hidroterapi

Hidroterapi genellikle angina olanlara uygundur. Ancak, hastalığın kendisi sırasında bunu uygulamanıza gerek yoktur, çünkü bu durum durumu daha da kötüleştirebilir.

Sertleştirme ve güçlendirici bir vücut prosedürü olarak, brotlar ve tıbbi bitkilerin infüzyonları ile sarar yapmak gereklidir. bunların hazırlanması için, böyle rezene, atkuyruğu, ahududu, kızılcık, adaçayı, papatya, nergiz ve diğerleri gibi bitkiler de kullanabilirsiniz. Ayrıca, bu sarma olacak koltuk altı kişiye ulaşır böyle boyutta bir sayfa gerekir. Bu tabakanın taze pişirilmiş ısıya iyice sulanması ve vücudun etrafına sarılması gerekir. Bir battaniyeyle örtün ve 1 saat yatakta yatın. Daha sonra kağıda yayılmalı ve bir kez daha otlar ile aynı şekilde nemlendirin. Tekrar içerideki kişiyi sarın, bir battaniyeyle örtün ve bir saat daha yatağa koyun, daha sonra hastanın kuru kıyafetlere dönüşmesi ve yatağa koyması gerekir.

Arıcılık ürünleri tedavisi

Sardunya ve kipreya'dan toplanan çiçek balı, sadece boğaz ağrısını yumuşatmaya yardımcı olur. Ayrıca antiseptik bir etkiye sahiptir. Ağızda 1 tatlı kaşığı bal almak ve yavaş yavaş, terapötik etkiyi eritmek, çözmek için gereklidir.

Bal tedavisi

1 çorba kaşığı. bal kaşığı, 1 çorba kaşığı. kaşık papatya, 250 ml kaynar su dökün. Kolit için durulama ve lavman olarak alın.

Süt ile tedavi

Bademcikler üzerindeki iyi yumuşatma etkisi ılık sütdür. Gün boyunca 1/2 bardak içilmelidir.

Meyve suları ile tedavi

Anjina ile, toksinleri vücuttan çıkarmak için mümkün olduğunca fazla sıvı içmek gerekir. Bu amaçla, havuç suları, pancarlar en uygunudur. Kızılcık ve limon suları da çok kullanışlıdır. Günde birkaç kez 1/2 bardak içilmelidir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Evde 1 gün boyunca boğaz ağrısını hızlı bir şekilde tedavi etmek gerçekten mümkün mü?

Angina, belirgin bir semptomatik görüntü - boğaz ağrısı, bademciklerde plak, şişliğin ve farinksin kızarması, sıcaklık vb.

Evde bademciklerindeki trafik sıkışıklığından nasıl kurtulur

Bademciklerin yüzeyindeki bazı kişilerde pürülan tıkaçlar oluşur - bademcik iltihabı. Ateş ve rahatsızlık eşlik etmiyorsa, hiçbir önlem almanıza gerek yoktur.