Loading

Kategori Prosedürler

Boğaz için calendula Tentürü: çözüm ve gargara nasıl hazırlanır

Çeşitli hastalıkları tedavi etmek için, phytopreparations sıklıkla kullanılır. Boğazın enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıkları için bu etkili ilaçlardan biri, kalendula tentürüdür.

Prosedürler

Devamını Oku

Paratonsiller apse - nedenleri, belirtileri ve tedavisi

Parathonsillar apse, bademciklerden birinin yanında boğaz dokularında irin birikmesidir. Bu hastalığın gelişimi, enfeksiyöz patojenlerin (streptokoklar, stafilokoklar ve diğerleri), yakın-meandinal selüloza infiltrasyonu nedeniyle oluşur.

Prosedürler

Devamını Oku

Neden adenoidler ve bezler aynı değildir?

Birçok ebeveyn, adenoidler ve bezler arasında hiçbir fark olmadığını düşünmektedir. Çocuğun adenoidlerinin genişlediğini ve çıkarılmaları gerektiğini doktordan duymak, yetişkinlerin korktuğu, birinin bacağını bacalarından nasıl çıkardığı hakkında korkunç hikayeler hatırlamaktır.

Prosedürler

Devamını Oku

Anjina gazyağı tedavisi: endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

Angina, palatine bademciklerde enflamatuar bir süreç şeklinde kendini gösteren akut bir enfeksiyöz hastalıktır. Anjina'da kerosen, birçok uzmanın önerdiği bir çare.

Prosedürler

Devamını Oku

Anestezi altında Tonsillektomi - Gözden Geçirme

Başka bir ameliyatım vardı. Bir yıl sonra yeniden kalkmayı deneyimledikten sonra - şüpheli bir zevk)))) Eğer kronik dekompresyon bademcik iltihabına (benim durumum) sahipseniz bademciklerin çıkarılmasını kesinlikle tavsiye ederim.

Prosedürler

Devamını Oku

Farenjit başkalarına ve çocuklara bulaşıcı olup olmadığını öğrenin

Farenjit, çeşitli faktörlerin neden olabileceği nazofarenksin inflamatuar bir hastalığıdır. Pek çok insan, farenjitin bulaşıcı olması ile ilgilenmektedir, çünkü hastalığın oldukça yaygın olması, özellikle diğer hastalarla temas şansının daha yüksek olduğu çocuklarda, herhangi bir enfeksiyonun erişkinlerden daha hızlı yayılması ile ilgilidir.

Prosedürler

Devamını Oku

Larenjit ile nasıl ve nasıl gargaralanır?

Larenjit tedavisi yöntemleri, boğazı durulamak gibi kanıtlanmış ve etkili bir yöntemi içerir. İltihaptan kurtularak larinksin şişmesini sağlar ve bulaşıcı odakları ortadan kaldırır.

Prosedürler

Devamını Oku

Tonsillor aparatı ile bademciklerin vakumla yıkanması

Aksi takdirde fizyoterapi olarak bilinen tedavi yöntemleri, tedavi edilen ilaçların sayısını ve dozlarını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda tedavi süresini de azaltır.

Prosedürler

Devamını Oku

Tonsilite tıkaçları - nasıl tedavi edilir: ilaç, folk ve cerrahi tedavi

Bademcik iltihabı altında bademcikler genellikle iltihabı anlaşılmaktadır. Enflamatuar süreçte, tıkaçlar sıklıkla oluşur. Pürülan tıkanıklıklar sadece rahatsızlığa neden olmaz, aynı zamanda ciddi komplikasyonlara yol açabilir.

Prosedürler

Devamını Oku

Boğazda com

Boğazdaki bir yumru, kişinin boyunda baskı hissettiği ve hava yollarından zor bir hava geçirdiği rahatsız edici bir duyudur. Bu bağımsız bir hastalık değildir, ancak vücutta bazı bozukluklar olduğunu işaret eder.

Prosedürler

Devamını Oku

Amoxiclav ile pürülan anjina nasıl tedavi edilir? Dozaj seçimi

Isı, boğaz ağrısı ve bir şey yutma gibi sorunlu hale gelir. Muayeneden sonra doktor "akut tonsillit" veya "pürülan anjina" tespit ve karmaşık tedavide antibiyotik Amoksiklav reçete.

Prosedürler

Devamını Oku

Boğaz ağrısı dozu durumunda amoksiklav

anjin tedavisi için kullanılan antibiyotikler arasında, özel bir yer amoksiklav kaplar - bunun etkinliğini, belki de bir çok antibiyotik yerine, sadece iki ajan bakteriler üzerinde hareket için: amoksisilin ve klavulanik asit.

Prosedürler

Devamını Oku

Nasıl ve ne kadar çabuk bademcik iltihabı hızla tedavi edebilirsin?

Tonsillit, palatine bademcikler alanında ortaya çıkan kronik bir doğanın inflamatuar bir prosesidir. İnsan vücudunda bademcikler, bağışıklık savunmasının oluşumunda aktif rol alan en önemli organlardan biri olarak kabul edilir.

Prosedürler

Devamını Oku

Farenjit için antibiyotikler: Çocuklar ve yetişkinler için en iyilerin listesi

Farenjit, posterior faringeal duvarın mukozasında meydana gelen akut veya kronik inflamatuar bir süreçtir. Bu patolojinin ana belirtisi, yutulduğunda daha da kötü olan, boğazda terleme ve ağrıdır.

Prosedürler

Devamını Oku

Bakteriyel boğaz ağrısı nedenleri ve tedavisi (bademcik iltihabı)

Bakteriyel bademcik iltihabı (bakteri anjina) bademcik iltihabıdır ve bu da bakteriyel bir enfeksiyona neden olur. Angina, bakterilerin yanı sıra, virüslerin, mantarların veya virüslerin bakterilerle olan ilişkilerinin neden olabildiği, birbirinden tamamen farklı bir hastalık anlamına gelir. "Bakteriyel boğaz ağrısı" ifadesini kullanarak, doktor hastalığın tedavisinde ortaya çıkmasının nedenlerini ve özelliklerini gösterir.

Prosedürler

Devamını Oku

0P3.RU

soğuk algınlığı tedavisi Solunum hastalıkları soğuk ARVI ve ARI grip öksürük zatürree bronşit KBB hastalıkları Burun akıntısı antritis bademcik iltihabı Boğaz ağrısı kulak iltihabıTonsillit ile FuracilinFuracilin angina tedavisinde bir tedavi olarakAngina (bademcik iltihabı) bakterilerin neden olduğu bademciklerin akut bulaşıcı bir hastalığıdır.

Prosedürler

Devamını Oku