Loading

Ucuz fakat etkili antiviral ilaçların listesi

Virüsler, hekimlere insan hücrelerine nüfuz edebilen ve ölümüne neden olabilen mikroskobik organizmalar diyor. Bu patojenlerin neden olduğu çeşitli hastalıklara karşı korumak için, özel antiviral ilaçlar yardımcı olur. Günümüzde, ilaç pazarı tüketicilere farklı fiyat kategorilerinde çok fazla ilaç sunmaktadır, bu yüzden etkili ilaç seçimini yapmak kolay değildir.

Yaygın inancın aksine, antiviral ilaçlar ucuz, etkili ve hoş olmayan semptomlarla hızlıca başa çıkmaya yardımcı olabilir (aşağıdaki ilaç listesine bakınız).

Antiviral ilaçların çeşitleri

Doktorlar, eylem ilkesine göre ilaçları birkaç gruba ayırır. Bu nedenle, aşılar önleme için kullanılır, kanda antikorlar üretir ve virüs enfeksiyonu olan bir kişinin olası enfeksiyonunu önler. Virüsü etkileyen ilaçlar, patojenin gelişimini bastırır ve iyileşme sürecini hızlandırır.

Ancak bir süre için immüno-uyarıcılar, bağışıklık sistemini arttırır, böylece vücut tarafından interferon üretimini teşvik eder.

Eczaneye gelince, en iyi antiviral ilaçların amaçlanan amaçları için kendi aralarında farklılık gösterdiğini görebilirsiniz. İlaçlar genellikle aşağıdaki rahatsızlıklara karşı kullanılır:

Ayrıca, HIV tedavisi için antiretroviral ilaçlar başta olmak üzere birçok virüs ve özel ilaç türü üzerinde çalışan en yeni nesil ilaçlar üretilmektedir. Hastalığın belirtileri ve ismini bilerek en iyi ilacı seçebilirsiniz, bu bilgiler etkili ve ucuz bir ilaç satın almanıza yardımcı olacaktır.

Viral bir enfeksiyonla savaşmak için sadece çok beğenilen ve pahalı ilaçların uygun olduğunu düşünmek bir hatadır. Ucuz ilaçlar da yararlı olabilir, çoğu insan için kullanılabilir ve solunum hastalıklarının tedavisine yardımcı olurlar. İnsan vücudu patojenlere karşı koyabilir, ancak bunu yapmak uzun zaman alacaktır.

Hoş olmayan semptomları ortadan kaldırın ve favori aktivitelerinize dönün, doğru ilaçları seçmenize yardımcı olacaktır.

Yetişkinler için influenza ve ARVI için ucuz ama etkili ilaçlar

Geniş bir aralıktaki antiviral tabletler birçok eczanede temsil edilmektedir, ancak hasta bir kişinin ilaçların isimlerini anlaması ve en etkili olanları satın alması kolay değildir. Bu kategori, grip tedavisinde iyi bilinen aşağıdaki ilaçları içerir:

ribavirin

İnfluenza ve üst solunum yollarının diğer hastalıkları için antiviral ilaç Ribavirin, yetişkinlere 200 mg'lık 3 ila 4 kez tabletler şeklinde reçete edilir. Bir doktor, semptomları ortadan kaldırmak için kurs başlangıcında büyük dozda ilaç reçete ederek tedavi rejimini ayarlayabilir.

Bu ilacın fiyatı düşük olarak kabul edilir ve ülkede eczane başına 131 ruble başlar.

Ribavirin uykusuzluk, baş ağrısı, iştah kaybı ve diğer fenomenler gibi yan etkilere neden olabilir. Kullanamazsın:

 • hamile ve emziren kadınlar;
 • miyokardiyal enfarktüs geçirmiş insanlar, ağır anemi;
 • ilaca aşırı duyarlı olan hastalar.

Ribavirin'in diğer ilaçlarla birlikte kullanılması durumunda, daima doktorunuza danışın.

Amiksin

Antiviral ilaç Amiksin başarıyla uygulandı sadece influenza ve ARVI tedavisi için değil, aynı zamanda bu hastalıklara karşı koruyucu bir önlem olarak. Doktorlar bu ilacı 6 tablet miktarında almanızı önerir, ancak kullanmadan önce bir uzmana danışın.

Amixin'in etkinliği yüksektir ve eczanelerde maliyeti, aktif maddenin dozajına bağlıdır. İlacın ortalama fiyatı 500 ruble.

İlaç Amiksin, antibiyotikler de dahil olmak üzere bakteriyel ve viral enfeksiyonları tedavi etmek için diğer ilaçlarla iyi bir şekilde kombine edilir. Sindirim sisteminin bir parçası olarak, yan etkiler yayılma şeklinde mümkündür ve uzmanlar bu olayları üşüme ve alerjik reaksiyon olarak kabul ederler.

İlaç, akut seyir ile karakterize edilen viral bir enfeksiyonun tedavisinde iyi bir etki sağlar.

oseltamivir

Oseltamivir bilinen ilaç Tamiflu'nun ucuz bir analoğu. Her iki madde aynı aktif maddeyi (oseltamivir fosfat) içerdiğinden, ikincisi belirtilen ilaçtan hiçbir şekilde farklı değildir. İlaç, influenza ve diğer viral enfeksiyonların semptomlarının başlangıcından sonra en geç 2 gün içinde alınmalıdır.

Tabletlerde ilaç günde 2 kez 75 mg - 1 kapsül dozu temelinde alınmalıdır, tedavi süresi 5 gündür. Ülkenin eczanelerindeki ilacın maliyeti 700 rubleden başlar.

Ergoferon

Ergoferon, bağışıklığı arttırmaya, kuru öksürükten kurtulmaya ve nazal mukozanın ödemini azaltmaya yardımcı olur. Sadece hastalığın tedavisinde değil, aynı zamanda koruyucu bir madde olarak da kullanılabilir. Bu ilaç, ilk influenza ve SARS bulguları tespit edildiğinde alınmalıdır.

Ergoferon'u ilk 2 günde bir tablet için 1 tablette kabul edin, o zaman günde 3 kez aynı miktarda ilaç alın.

Ingavirin

Ingavirin geniş bir etki spektrumuna sahiptir. İnfluenza ve diğer akut solunum yolu hastalıklarının tedavisinde etkilidir, ilaç insanlarda interferon üretimini uyarır. Bir hastalık belirtileri hemen bulunursa, Ingavirin alın, dozaj günde 1 tablettir.

Tedavinin seyri hastanın bireysel özelliklerine bağlıdır ve 5 ila 7 gün arasında değişmektedir. İlaç toksik değildir ve vücut tarafından iyi tolere edilir, ancak, çocuklara reçete değildir.

rimantadin

Remantadin ucuz ve aynı zamanda etkili bir ilaçtır. İnfluenza epidemisi döneminde kullanılması önerilir, bu ilaç erken iyileşmeye katkıda bulunur ve bir kişinin refahını iyileştirir. Hastalığın belirtilerini keşfettikten sonra ilk 48 saat içinde hap almanız önerilir.

Hastalığın akut aşaması, bir kez ilacın 300 mg'ını almayı gerektirir, daha sonra günde iki kez 50 mg ilacın hesaplanmasından içilmelidir. Tedavi süresi 5 günü geçmez, bu nedenle iyileşme yoksa hemen doktora başvurmalısınız.

Antiviral ilaçlar enfeksiyonun nedensel etkisiyle savaşır, bu nedenle burun akıntısı, boğaz ağrısı ve kaslar gibi hastalığın hoş olmayan semptomları kaybolur. Bir doktor tarafından reçetelenmelidir, ancak, birçok kişi kendi kendine ilaç verme ve önceden danışmadan ilaç satın alırlar.

Bu yaklaşım başarılı olabilir, ancak bir uzmandan doğru dozu bilmek en iyisidir.

Soğuk algınlığı için immünomodülatörler

10 tablet satın alırken maliyeti 250 rubleleri aşmayan ucuz antiviral ilaçlar, kendilerini immünomodülatörler olarak kanıtlamıştır. Bu ilaç kategorisi aşağıdaki ilaçları içerir:

Arbidol

Grip ve ARVI ile savaşmak için kışın en uygun ilaç Arbidol. İyi bir antiviral ajan, hücresel bağışıklığı uyarır, hastalığın seyrini azaltır ve komplikasyonların gelişmesini engeller. İlacın dozajı kişinin bireysel özelliklerine ve rahatsızlığın şiddetine bağlıdır, çoğu zaman yetişkin bir hasta günde 4 tablet alarak reçete edilir.

Tedavi süresi ortalama olarak 2 haftadır, bir uzman tarafından yönlendirildiği gibi azaltılabilir veya arttırılabilir.

İlaç Arbidol anjina, kronik bronşit ve diğer solunum-viral enfeksiyonlar gibi hastalıkların karmaşık tedavisinde kendini kanıtlamıştır. Dikkatle bu ilacı hamilelik sırasında kullanın, ancak kalp, böbrek ve karaciğer hastalıkları ile bir doktorun talimatları olmadan tabletleri içmemelisiniz.

Kagocel

Soğuk algınlığı için ucuz tabletler Kagocel üreticisi tarafından sunulmaktadır. Doğrudan grip ve ARVI patojenleri üzerinde etki gösterir, hatta ilacın kullanımı semptomların başlangıcından sonraki 4. günde olumlu bir etki verir.

Yetişkinler için ilaç, interferon üretimini kışkırtabilir, böylece hastalık sırasında zehirlenme riskini azaltabilir ve seyrinin süresini kısaltabilir.

ARVI ve diğer rahatsızlıklar ile Kagocel 2 tablet için günde 3 kez almak, bu tedavi rejimi yaklaşık 2 gün boyunca kullanılır. Ayrıca, tabletlerin sayısı 1 parçaya indirgenmiştir. İlacın son dozu hastalığın ciddiyetine ve insan vücudunun durumuna bağlıdır, bu yüzden bir doktora danışmanız gerekir.

Kagocel'in uygun şekilde uygulanması nadiren alerjik reaksiyona neden olur, çoğu zaman ilaç hastalar tarafından iyi tolere edilir.

tsikloferon

Cycloferon ayrıca, influenza, anjina ve üst solunum yollarının diğer hastalıklarının tedavisi için etkili bir ilaç olarak kabul edilir. İlacın immünomodülatör ve anti-inflamatuar etkisi vardır, bu nedenle hastalığın seyri önemli ölçüde azalır ve semptomlar kaybolur.

Doz 2 ila 4 tablet arasındadır, ilacı günde 1 kez alın. Tedavi Sikloferon antipiretik ve balgam söktürücü ile kombine edilebilir.

Doğru seçilmiş antiviral ilaçlar, olağan şeyleri yapmak için hastalığı yenmek ve yakın gelecekte yardımcı olur. Avantajları sadece düşük fiyat değil, aynı zamanda bir ilacın reçetesiz bir eczanede böyle bir ilacı satın alma olasılığı da.

Bununla birlikte, ilaçların kontrolsüz alınması çok zarar verebilir.

Bebeklerde influenza ve ARVI için ucuz ilaçlar

İnfluenza veya ARVI hastalığına yakalanmış küçük bir çocuğun tedavisi zor bir iştir. Ebeveynler çoğu zaman hangi antiviral ilaçların en etkili olduğunu ve doğru seçimi nasıl yapacağını merak ederler, çünkü çoğu ilaç çocuklara verilemez.

Ancak pahalı tabletleri tamir etmeyin, fonların amacını anlamak ve uygun fiyatlarla etkili ilaçlar almak çok daha iyi olacaktır.

Bebeğe aşağıdaki eczanelerde bulunan aşağıdaki ilaçlarla hızlıca yardım edin:

 • Viferon (150 bin IU);
 • Oscillococcinum.

Mumlar Viferon 10 parça için 225 ruble maliyeti soğuk, bronşit ve larenjitli çocuklarda başarılı bir şekilde kullanılsa da, ilaç kullanmadan önce bir çocuk doktoruna başvurmanız gerekir. İlaç vücudun interferon üretmesine yardımcı olur, böylelikle patojenlerin üreme sürecini yavaşlatır, hastalığın semptomları yavaş yavaş kaybolur.

Fitiller her zaman karmaşık terapinin bir parçası olarak bir uzman tarafından atanır ve tedavi süresi doktorun tavsiyesine bağlıdır.

Bebeklerde influenza tedavisi için, homeopatik ilaç Ocillococcinum sıklıkla kullanılır. Beyaz renkli granüller kokusuzdur, bu nedenle çocuklar bu ilacı gereksiz güçlük çekmeden alırlar. İlaç küçük bir miktar su içinde çözülmeli ve çocuğu bir kaşıktan vermeli, 1 ilaç alımı grip belirtilerini hafifletmeye yeterlidir.

İyileşme olmazsa, doktora gitmeli ve tedaviye devam etmelisiniz. Ülkenin eczanelerindeki 6 Ozillokcinum granülünün maliyeti 310 ruble.

1 yaşındaki çocuklar için etkili ve uygun fiyatlı ilaçlar

Hastalığın semptomları zayıflamadıysa, burun akıntısı ve diğer grip belirtileri ortaya çıktıysa, daha etkili ilaçlara başvurmak gerekir. Antiviral ajanlar damla şeklinde, 1 yaşından büyük çocuklar için olan rahatsızlıklarla başa çıkmaya yardımcı olur, aşağıdaki isimler kendilerini kanıtlamıştır:

İnfluenza ve ARVI'ye karşı ucuz ve etkili bir ilaç Anaferon olarak kabul edilir.. Bu antiviral ilaç, vücuttaki patojen konsantrasyonunu azaltır, bağışıklığı artırır ve boğaz ağrısı, burun akıntısı, yüksek ateş gibi semptomları gidererek rahatlama sağlar. Yani, tedavinin ilk gününde, çocuklara her yarım saatte 10 damla ilaç verilir, daha sonra günde 3 kez aynı doz uygulanır.

Çare, yemek alımından alınmasına izin verildiği için uygundur, iyi vücut tarafından emilir ve çabuk davranır. Anaferon'un maliyeti küçüktür ve ülkenin eczanelerindeki 220 rubleden başlar.

Çocuklar için şurup şeklinde ucuz ve etkili antiviral ajan Citovir, influenza patojenlerini yok ederek, immünomodülatör bir etkiye sahiptir. Bir ölçüm kaşığı ile kolayca dozlanır, yemekten kısa bir süre önce konsantre formda alınır.

1 yaşından büyük bir çocuk bir doktor tarafından reçete edilir, hastanın ağırlığına ve yaşına bağlı olarak, dozaj günde 2 ila 8 ml şurup olabilir. Böyle bir ilacın ortalama fiyatı 310 ruble.

Ve aynı zamanda damla şeklinde homoeopatik ilaç Aflubin iyi kurulmuş olduğunu kanıtlamıştır, 1 yaşında çocuklara reçete. Bu ucuz ve etkili ajan, anti-enflamatuar, antipiretik ve immüno-modüle edici etkiye sahiptir, zehirlenme belirtilerini azaltır ve yaygın soğuk algınlığını azaltır.

Bu nedenle, grip ve akut solunum yolu viral enfeksiyonları için, hastalığın akut semptomları varsa, 1 yıla kadar olan çocuklara günde 3 kez ilacın 1 damla kadar reçete edilir. Büyük çocuklar için, doktorlar günde 5 damla almayı önerir, tedavi süresi 5 ila 10 gün arasında değişir. Genel olarak, Aflubin etkili ve uygun fiyatlı bir ilaç olarak kabul edilir, şişenin hacmine bağlı olarak fiyatı 200 ila 450 ruble arasında değişir.

Ucuz antiviral ilaçlar, herhangi bir ek ücret ödemeden hastalık ile baş etmede yardımcı olur ve bunları en yakın eczaneden satın alabilirsiniz. Bununla birlikte, ebeveynlerin, özellikle de hastalığın ilerlemesi durumunda, doktor tavsiyesini dinlemeleri ve bağımsız tedaviden kaçınmaları tavsiye edilir.

Gebe kadınlarda influenza ve ARVI tedavisi için ilaçlar

Kritik dönemde, kadınlar özellikle sonbahar ve kış aylarında viral enfeksiyonlara yakalanırlar. Angina, grip ve diğer rahatsızlıklar geleceğin annesini şaşırtarak yakalar, bilinen ve etkili ilaçları kullanırken yasaktır. Bununla birlikte, hastalık onaylanmış ilaçların yardımı ile tedavi edilebilir.

Antiviral ilaçlar - güvenli ve ucuz aşağıdaki isimleri içerir:

 • Genferon (fitiller);
 • Oscillococcinum;
 • Anaferon bir çocuktur.

Etkili antiviral ilaçlar toksik değildir, bu yüzden gelecekteki çocuğun sağlığı hakkında endişelenemezsiniz. Bununla birlikte, özellikle hamileliğin son aylarında bir doktor konsültasyonu zorunludur. Grip, bir kadının vücudunu zayıflatır, gelişmekte olan fetüsü olumsuz etkiler ve hatta komplikasyonlara neden olabilir.

İnfluenza ve ARVI'ye karşı yardımcı antiviral ilaçlar

Solunum hastalıkları her zaman yaşamın alışkanlık yolunu bozar, bu nedenle, yardım almadan, bir kişi yapamaz. Topikal kullanım için antiviral ajanlar tedaviye yardımcı olur ve burun akıntısı, boğaz ağrısı, ses kısıklığı gibi bir hastalık belirtileriyle mücadeleye yardımcı olur.

Eczanede aşağıdaki ilaçları satın alabilirsiniz:

 • Grippferon (damla ve sprey);
 • Genferon (burun spreyi).

İnfluenza ve ARVI Grippferon'a karşı antiviral ilaç, bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir. Pnömoni ve diğer hastalıkların tedavisinde kullanılması tavsiye edilir. İlaç güvenli ve çocuk ve hamile kadınlar için reçete edilebilir, fiyatı ise 229 ila 300 ruble arasında değişiyor.

Ürün oldukça verimli ve ekonomiktir.

Sprey Genferon grip ve diğer solunum yolu hastalıklarında kullanılır. Ilacın tek bir enjeksiyon iltihabı ortadan kaldırır ve belirtileri hafifletir, bu çare hamile kadınların ve çocukların tedavisi için bile kullanılabilir. Genferon kullanımına kontrendikasyon, ilacın bireysel hoşgörüsüzlüğüdür.

Bu ilaçlar influenza virüslerini etkiler ve sağlıklı hücrelerle füzyonlarını önler, böylece enfeksiyonun daha da oluşması durur. Bu nedenle, hastalığın belirtileri, bir kişinin normal yaşama geri dönmesine yardımcı olan yerel ilaçların uygulanmasından birkaç saat sonra en aza indirilir.

Antiviral bir ilacı seçmek için kurallar

Akut viral enfeksiyon hemen hemen her zaman bir kişiyi şaşırtmakta, böylece antipiretiklerin yardımıyla hastalığın semptomlarını maskelemeye zorlamaktadır. Ancak, büyük miktarlarda sarhoş olamazlar, bir hastalık belirtileri bulunursa, derhal yetkili tedaviye başlanmalıdır.

Mevcut ve etkili ilaçların satıldığı doktorun ofisine ve eczaneye gidin.

İlaçları seçerken, aşağıdaki özellikleri göz önünde bulundurun:

 • sorunun şekli;
 • kontrendikasyonların varlığı;
 • hastanın yaşı;
 • ilacın fiyatı.

Örneğin, çocukların damla veya mum kullanması daha uygundur ve ilacın nötr veya hoş tadı tercih edilir. Hastanın yaşını unutmayınız - bu, ürünün dozajına bağlı olabilir. Antiviral ilaçlar pahalı olmamalı, cüzdanınıza zarar vermeden iyi haplar veya şuruplar satın alabilirsiniz.

Hastalık hakkında hızlı bir zafer için, bir doktora danışın, sadece bir uzman vücudunuzun özelliklerini dikkate alan yetkili bir tedavi rejimi reçete edecektir.

Soğuk algınlığı için güçlü bir antiviral ajan

Soğuk algınlığı için antiviral ilaçlar

Böyle bir hastalığı soğuk olarak tedavi etmek, sıcaklığı azaltmak ve iltihabı azaltmak için bir dizi önlemin uygulanmasını içerir. Bununla birlikte, hastalık viral bir yapıya sahipse, o zaman komplikasyon gelişme olasılığı gelişir, çünkü hasta soğuk algınlığı için antiviral ilaçlar reçete eder, vücuda enfekte olan partikül üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir.

Soğuk algınlığı için antiviral ilaçlar - liste

Bu ilaçların alımı, bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve komplikasyonların oluşumunu önlemeye izin verir. Birçok hastalığın önlenmesi için alınması önerilir. Soğuk algınlığı için doktorlar, hastalığa neden olan virüsten kurtulmak için antibakteriyel ilaçlardan ziyade antiviral ilaçlara başvurmayı tavsiye ediyorlar. Antibiyotiklerle tedavi, bakteriyel komplikasyonların varlığında gerçekleştirilir.

Soğuk algınlığı için en popüler antiviral ilaçlar, aşağıdaki isimlere sahip fonlardır:

Ve ayrıca soğuk algınlığı için homeopatik antiviral ilaçlar:

Sunulan ilaçların bir kısmını ele alalım:

 1. ribavirin A0 ve A2 gruplarının virüslerinin aktivitesi ile ilişkili hastalıklarda tayin edilen, etkili bir şekilde rhinovirüsler ile başa çıkmaktadır.
 2. Arbidol A ve B virüslerinin neden olduğu hastalıklardan kurtulmak için kullanılır. Ayrıca, ilaç adenovirüsleri bastırır ve laragrippus'ta etkilidir.
 3. Groprinozin virüsün vücut üzerindeki yükünü azaltır, interferon sentezini uyarır, böylece hastalığa karşı direnci arttırır.
 4. İnosin Pranobeks Rinovirüsler, B virüsleri ve adenovirüslerin etkisi ile ilişkili rahatsızlıkların tedavisinde özellikle etkilidir. Ayrıca, ilacı kullanarak parainfluenza ve grip virüsü ile başa çıkmak için yardımcı olur.

Soğuk algınlığı için ucuz antiviral ilaçlar

Enfeksiyöz parçacıkları yok etmek için ucuz araçlar arasında:

 1. Amizon. Net interferonogenic etkisi vardır. Düşük maliyete ek olarak, avantajları alerjik reaksiyonlar dahil olmak üzere yan etkilerin olmamasıdır;
 2. Anaferon. influenza, parainfluenza, rotavirüs, adenovirüs virüslerinin baskıcı aktivitesi, bağışıklığı destekler. İlaç, herpes virüsünün neden olduğu hastalıkların tedavisi için komplekste diğer ilaçlarla aktif olarak kullanılmaktadır.
 3. Amiksin bağışıklığı uyarır, uzun süreli bir etkiye sahiptir. Birçok durumda, her hafta bir tablet yeterlidir.

Soğuk algınlığı için güçlü antiviral ilaçlar

Tüm ajanların en güçlü olanı, virüsün gelişmesinden sorumlu olan enzim tarafından zayıflatılan nöraminidaz inhibitörleridir. Zanamivir ve Tamiflu içerir.

İlaçlar, A ve B gruplarına giren virüslerin büyümesini bastırır. Kullanımları, febril safhasının süresini% 50 azaltır, komplikasyonların ikiye katlanma olasılığını azaltır. Bu tür ilaçların ana avantajı, hastalık süresi boyunca etkilerini kaybetmeleridir. Bununla birlikte, sayısız yan etki nedeniyle, on iki yaşın altındaki çocuklara reçete edilmez.

Soğuk algınlığı için etkili antiviral ilaçlar

En uygun ve etkili form interferondur. Bu bileşenler tüm virüslerde aktiftir, çünkü faaliyetleri hiçbir şeyle sınırlı değildir. İnterferon vücutta sentezlenir, bu nedenle ana yan etki yabancı proteinin hoşgörüsüzlüğüdür. Bu kategoride soğuk algınlığı için en iyi antiviral ilaçlar şunlardır: Cycloferon, Laferon, fitiller - Kipferon, burun damlaları - Grippferon.

Soğuk algınlığı için antiviral ilaçlar - en iyi listesi

Üç gün önce sürekli okuyucumuz Natalia, soğuk algınlığı için en etkili antiviral ajanların tam listesini içeren bir makale yazmayı istedi.

İlk olarak internette iyi bir makale bulup, zamanınızı boşa harcamamak için ona bir bağlantı vermek istedik, fakat internette bilgi aramak için bu soruyu tam olarak cevaplayacak bir makale bulamadık. etkili ve ucuz antiviral ilaçlar.

İnsan vücudu her gün yüzlerce patojenik mikroorganizma tarafından çevrelenir, bu da her zaman bağışıklığı zayıflatabilir ve soğuk ya da viral hastalıklara neden olabilir. Virüs ajanlarının yol açtığı enfeksiyonlar yılda 5 milyona varan ölümlere neden olur - bu ne yazık ki Dünya Sağlık Örgütü'nün üzücü istatistikleridir.

Virüs tehlikesine rağmen. insanlar sık ​​sık soğuk algınlığı görmezden gelirler ve hastalığın belirtileriyle ve diğer kamusal alanlarla çalışmaya giderler, böylece başkalarını tehlikeye atmaktadırlar.

Sağlık gibi ihmal, bazen sakatlığa ve ölüme kadar ciddi komplikasyonlara yol açmaktadır. Bu nedenle, özellikle salgın döneminde her insan uyanık olmalı ve virüsü tüm silahlarla karşılamalı.

Virüsler, solunum sisteminin üst kısımları aracılığıyla insan vücuduna sokulur. Güçlü bir bağışıklık savunmasıyla, bariyer bölgelerinde (burun mukozası ve orofarenks) ölürler ve solunum sisteminin alt kısımlarına ulaşmazlar. Hastalık başlasa bile, kolay bir şekilde devam edecek ve en fazla bir hafta sürecek.

Zayıf bağışıklık durumu ile hoş olmayan semptomlar gelişir. Virüsleri provoke eden: burun akıntısı, öksürük, ağrı ve boğaz ağrısı, ateş, genel halsizlik. Onlar yedi günden fazla sürerler ve bazı durumlarda tam iyileşme süreci sadece birkaç hafta sonra gelir.

Çok uzun zaman önce, ARVI için semptomları hafifletmek amacıyla terapötik tedavi uygulandı. Tedavinin modern yaklaşımı, soğuk algınlığının hızlı akışını durdurabilen ve hastalığın tüm semptomlarını hızla ortadan kaldırabilen gerekli antiviral ilaçları reçete ederek komplikasyonların önlenmesidir.

Önleyici dozlarda antiviral ilaçlar alırken Sağlıklı bir kişi, epidemiyolojik olarak zor bir zamanda solunum yolu enfeksiyonunu "yakalama" şansını artırır.

Soğuk algınlığından korkmalı mıyım?

Birçok insanın anlaşılmasında, soğuk algınlığı, hipotermi, taslak, ıslak ayaklar vb. Neden olunan tehlikeli olmayan bir durumdur. Gerçekten de, "ıslak" burunların yaklaşık% 20'sinin tam olarak bu nedenleri vardır, ancak hastalığın neye sebep olduğunu doğru bir şekilde belirlemek için. Bu nedenle, ortak insanların genel adı kök salmıştır - akut solunum yolu enfeksiyonları, akut solunum yolu enfeksiyonları ve hipotermiyle ilgili durumları içeren yaygın soğuk algınlığı.

Viral enfeksiyonların kalan% 80'i antiviral ilaçlar gerektirir. Bu durumda antibakteriyel ilaçlar yardımcı değildir. Soğuk algınlığı etkili bir şekilde etkilemek için, geniş çapta viral ajanları kapsayabilen antiviral ilaçlar kullanılır.

Soğuk korkmamalı, onunla yetkin bir şekilde rekabet etmelisin. Soğuk algınlığı için iyi bir antiviral ajan, sadece hangi virüsün şu anda şehirde dolaştığını bilen bir doktor tarafından alınabilir.

Bu makalede ARVI ve ARI'nin tehlikeleri ve tedavisi hakkında daha fazla bilgi bulunabilir.

Hangi virüsler sıklıkla soğuk algınlığına neden olur?

Solunum yolu enfeksiyonlarının failleri aşağıdaki virüs türleridir:

 • adenovirüsler (çoğunlukla serotipler 3, 4, 7, 8, 14 ve 21);
 • Orthomixovirüsler (influenza A, B, C patojenleri);
 • reovirüsler (küresel virüsler);
 • gergedan ve enterovirüsler (picornavirüsler);
 • koronavirüsler (37 virüsün bir ailesi);
 • paremiksovirusy.

Tüm bu mikroorganizmaları bastırmak için, farmakolojik piyasa antiviral ilaçlar sağlar ve doktor size en iyi şekilde tavsiyede bulunur.

Soğuk algınlığı tedavisinde kullanılan etkili antiviral ajanlar nelerdir?

Yetişkinler ve çocuklar için antiviral ilaçlar, grup ilişkilerinde (interferonlar, etiyotropik ilaçlar, diğerleri) ve vücut üzerindeki etkilerinde farklılık gösterir. Kompleks tıbbi terminoloji üzerinde durmayacağız, ancak hemen antiviral ilaçlar ve kısa özellikleri ile tanışmaya başlayacağız.

Soğuk algınlığı için sıklıkla satın alınan (en iyi) antiviral ilaçlar listesi:

Bazılarını düşünelim.

rimantadin

Remantadin eski bir kanıtlanmış antiviral ajan, ucuz, hatta domuz gribi ezici suşlarıdır. İlaç, 1 yaşından büyük çocuklar tarafından kullanılmak üzere onaylanmıştır. İlacın çoğu gözden geçirmesi pozitiftir, ancak yan etkilerin bir kısmını bildiren hastalar vardır: ağız, mide bulantısı, baş dönmesi, gastralgia, taşikardi, apati, sinirlilik, diğerleri.

İlaç hastalığın ilk günlerinde reçete edilir. sadece hastalığın belirtileri olduğunda.

kanıtladı. Bazı mutasyona neden olan virüslere karşı Remantadin direnç (stabilite) gösterir, daha sonra ilaç daha modern antiviral ilaçlarla değiştirilmelidir. Epilepsi, şiddetli karaciğer ve böbrek hastalıkları için kullanılmaz.

Kapsüller 100 mg No. 10'un fiyatı 174 ila 300 ruble arasındadır. 50 mg №20'lik bir dozajda bulunan tabletler, ortalama 50 - 150 ruble arasındadır.

Tamiflu, influenza A ve B suşlarına karşı yüksek aktiviteye sahip bir ilaçtır. Hastalığın ilk günlerinde kullanılır. Tamiflu aşağıdaki yan etkilere neden olabilir: ishal, baş ağrısı, bulantı, uykusuzluk, halüsinasyonlar, depresyon, anksiyete ve diğerleri.

İlacın yüksek toksisitesi nedeniyle, bazı uluslararası uzmanlar, Tamiflu'nun üretici tarafından reklamını yaptığı tehlikeli bir araç olarak görüyor.

Tamiflu için resmi talimatı incelerseniz, muhtemelen, herhangi bir hasta bunu sonuna kadar okuyamayacaktır. Araştırmanın, ilacın karmaşıklığı fikrini zorlayan özel talimatlar hakkında birçok veri var. Tamiflu'nun 12 aylık yaşam süresi olan hastalar için tavsiye edilmesine rağmen yeterince çalışılmadığı görülmektedir.

İlacın fiyatı yüksektir, eczanelerde minimum maliyet paket başına yaklaşık 1150 ruble (10 mg oseltamivir 75 mg) 'dir. Bu nedenle, Tamiflu'nun ucuz analoglarını incelediğimiz ve ilacın kullanım talimatlarını incelediğimiz bir materyal yazdık.

Arbidol, influenza, akut respiratuar sendrom, akut respiratuar sendrom, immün yetmezliklerin yanı sıra, bronkopulmoner hastalıkların, rotovirüs ve herpik enfeksiyonların kompleks tedavisi için kullanılan düşük toksik bir antiviral ilaçtır. İlaç, tedavi ve önleme için üç yaşından itibaren kullanılır.

Yan etkileri sadece tedaviyi popüler ve güvenli kılan, ilacın bireysel hoşgörüsüzlüğü ile ilişkilidir. Rusya'da Arbidol yaygın olarak kullanılmaktadır, viral enfeksiyonlar için standart tedavi rejimlerinde yer almaktadır.

Arbidol'un fiyatı 100 mg No 10 kapsül başına 220 ruble değerindedir, ki bu oldukça pahalıdır. Arbidol'ün ucuz analoglarını inceledik.

Ingavirin, ARVI, influenza, parainfluenza, respiratuar sinsityal enfeksiyon, adenovirüslerde kullanılan bir antiviral ajandır. İlaç sadece yetişkin hastaların tedavisi için reçete edilir. Ingavirin belirgin bir anti-inflamatuar, antiviral, antitoksik etkiye sahiptir ve çeşitli kökenlerin soğuk algınlığı için oldukça etkili bir bağışıklık düzenleyici ilaç olduğu kanıtlanmıştır.

İlaç toksik değildir ve nadiren alerjik reaksiyonlara neden olur.. Bir çok çalışma, Rus Ingavirin'in Tamiflu'dan (İsviçre) daha yüksek bir antiviral aktiviteye sahip olduğunu göstermiştir.

Kapsüllerin fiyatı 60 mg №7 ortalama 350 ruble üzerindedir.

Ribavirin, sadece 18 yıl sonra kullanılan yüksek hızlı antiviral bir ilaçtır. Bu ajan, solunum sinsityal virüsü, adenovirüs, influenza, herpes, onkojenik virüsler ve nadir görülen virüs türleri, örneğin çiçek virüsleri tarafından neden olunan diğer hastalıklarla gösterilir.

Ribavirin, sağlık için "egzotik" bir şey alma olasılığının yüksek olduğu Afrika ve Güney Amerika'da seyahat için uygun olacaktır.

Ilaç toksisitesi vardır, kalp yetmezliği, miyokard enfarktüsü, şiddetli anemi, şiddetli böbrek ve karaciğer patolojisi, otoimmün süreçler, hastanın intihar eğilimi kontrendikedir.

Ortalama 200 mg yerli üreticinin Ribavirin için eczane fiyatı No 30 ortalama 160 ruble.

Amiksin antiviral ve immüno-modüle edici etkilere sahiptir. Toksik değildir ve terapötik dozlarda, bir kural olarak, hiçbir yan etkisi yoktur. Daha yüksek dozlarda, alerjik reaksiyonlar, titreme gözlendi. gastrointestinal sistemden şikayetler.

İlaç yedi yaşından beri kullanılmaktadır. temel endikasyonlar: akut solunum yolu viral enfeksiyonu, influenza, herpes, viral kökenli hepatit, sitomegalovirüs enfeksiyonu. Amiksin, tüberküloz, ürogenital enfeksiyonlar ve diğer patolojilerin karmaşık tedavisinde kullanılır.

Amiksin 125 mg No. 10'un fiyatı 600 ruble ve daha fazladır. Amiksin'in ucuz analogları hakkında bir makale yazdık.

tsikloferon

Sikloferon, 4 yaşından büyük hastalarda kullanılan immünmodülatör bir ajandır. İlaç, interferonu indükler, böylece bağışıklık sistemini, grip, SARS, papillomavirüs, herpes ve diğer virüsler durumunda antiviral, anti-enflamatuar ve bağışıklık koruması göstermeye zorlar.

Sikloferon, ciddi karaciğer hastalığı olan bireysel hoşgörüsüzlük için kontrendikedir. Göreceli kontrendikasyonlar da vardır: Geçmişte sindirim ve alerjik hastalıklar.

Cycloferon'un 150 mg No. 10 tabletlerindeki fiyatı yaklaşık 165 rubledir.

Sikloferon tabletlerin kullanımı için talimatlar.

Viferon (rektal fitiller) antiviral ve immüno-modüle edici etkilere sahiptir. İlaç, interferon grubuna aittir ve doğumdan kullanılması önerilir.

Kullanım endikasyonları Enfeksiyon süreçlerinde ARVI, herpes ve diğer komplikasyonlardır. Genel tedavi tedavisi 5 gündür. Viferon hamile kadınlar tarafından kullanılabilir. İlaç sadece bireysel hoşgörüsüzlükle kontrendikedir.

Uygulamadaki çoğu pediatrist, ilacın etkinliğini doğrular, bu yüzden sıklıkla çocuklar için reçete edilir.

Mumların ambalaj fiyatı 150000 IU (10 adet) 250 ruble civarındadır.

Sunulan ilaçlara ek olarak, doktorlar genellikle soğuk algınlığı için başka ilaçları da tavsiye ediyorlar:

 • Grippferon (burun damlaları) - 250 ruble;
 • Amizon - 350 ruble (tabletler 250 mg-20);
 • Lökosit interferon (10 ampul) - 95 ruble;
 • Relenza (inhalasyon için toz) - yaklaşık 1000 ruble.

Soğuk algınlığı tedavisi için ipuçları

Ucuz antiviral ajanlar

Makalede, soğuk algınlığı için antiviral etki ile en popüler ilaçların bir anketini gerçekleştirdik. Sağlanan bilgilere dayanarak, ucuz ilaçların bir listesini yapabilirsiniz:

 • Lökosit interferon - 95 ruble;
 • Grippferon - 250 ruble. (Derinat'ın analoğu);
 • Cycloferon - 165 ruble;
 • Remantadin - 100 ruble;
 • Viferon - 250 ruble;
 • Anaferon - 220 ruble;
 • Arbidol - 220 ruble;
 • Ribavirin - 160 ruble.

Doğal olarak, hasta bir ikilem ile karşı karşıyadır: "Hangi antiviral tabletleri seçmek daha iyidir?" Bu ilaçlar kendi başına seçmek için gerekli değildir ve her zaman ucuz ilaçlar pahalı bir ilacın yerini almaya yardımcı olmayacaktır.

bu nedenle sadece doktor karar verir antiviral bir ilacın randevusu, dozu ve kabulün seyri. İstisnai durumlarda (kendi kendine yönetim), kullanım için açıkça eklenmiş talimatları izleyerek ilacın kullanılması tavsiye edilir.

Konudaki yazı - burun için antiviral damlalar - ucuz ama etkilidir.

Antiviral ilaçlarla hangi immünomodülatör ilaçlar kullanılabilir?

Bu tür ilaçların taşınması:

 • IRS-19 (burun spreyi 20 ml) - 420 ruble;
 • Polioksidonyum (tabletler 12 mg No. 10) - 700 ruble;
 • Likopid (tabletler 10 mg №10) - 1400 ruble;
 • Ribomunil (tabletler 0,75 mg -4) - 300 ruble;
 • Broncho-munal (kapsül 7 mg No. 10) - 470 ruble.

Bu ilaçlar, vücudun adaptif özelliklerini artırmasına ve hücrelerin virüslere ve bakterilere karşı direncini artırmasına yardımcı olur.

Soğuk algınlığı için çocuk antiviral ilaçlar

Ebeveynler, ilk hastalık belirtilerinin hemen bir çocuk doktoru çağırması gerektiğini unutmamalıdır. En önemli şey, hastalığın sadece gelişimin ilk aşamasında olduğu zaman, çocuğun vücudundaki virüsü öldürmektir.

Çocuklarda grip ve soğuk algınlığı tedavisi için, aşağıdaki ilaçlar uygundur:

 • İnterferon ve grip (damla) - yaşamın ilk yılındaki çocuklar için kullanılır (6 aya kadar bebekler günde iki kez her bir burun pasajına 1 damla damlatır, 6 ila 12 ay 2 günde üç kez düşer) - Bu fonların bedeli 250 rubledir;
 • Çocuk Anaferonu (tablet №20) - 6 aylık çocuklarda kullanım için izin verilir, tedavi şeması bireysel (doktorun reçetesine göre) - fiyat 175 ruble;
 • Grip-Topuk (50 adet tablet) - doğumdan itibaren kullanılan homeopatik bir preparat. İlacın dozu yaşa bağlı olarak bireyseldir. 400 ruble fiyat ;
 • Tamiflu - influenza virüslerini baskılayan toksik bir antiviral ajan. 12 aylık kullanım. Fiyatı 1150 ruble;
 • Oksalin Merhem (% 0.25 10 g) - grip ve virüse karşı mükemmel bir ucuz merhem, iki yaşından itibaren kullanılır (profilaksi olarak kullanılması iyidir) - fiyat 37 ruble;
 • Kagocel (tabletler 12 mg No. 10) - grip ve ARVI önlenmesi ve tedavisi için 6 yıldan itibaren reçete - 190 ruble fiyatı. Kagocel'in ucuz analogları ile tanışabilirsiniz.
 • Amiksin ( 60 mg No. 10), immünomodelling etkisine sahip bir antiviral ilaçtır. fiyat500 ruble;
 • rimantadin (50 mg # 20), yedi yaşından itibaren uygulanan influenzaya karşı ucuz bir araçtır. Fiyat 50 ila 100 ruble.

Bitki bazında antiviral ve immünmodülatör ajanlar

İnfluenza ve virüsler için bitki antiviral ilaçlar arasında aşağıdaki ilaçlar önerilir:

 1. Gossypol - pamuktan elde edilen doğal bir polifenol;
 2. Altabor - kızılağaç gri ve yapışkan (kuru ekstrakt özü);
 3. Oscilococcinum - Barbary'nin ördeklerinin karaciğerinden elde edilen bir preparat;
 4. Proteflazid - öğütülmüş çim kamış çimen ve pike sod (sıvı özler);
 5. Flacoside - rut ailesinden bir hazırlık (velvet Laval ve Amur).
 6. Helepin - lypide kuruş (sıvı özü);
 7. Megosin (merhem) - pamuk tohumu yağı bazlı bir ürün;
 8. Echinatsiya (özüt) - immün yetmezlik durumlarında kullanılır;
 9. Alpizarin - kompozisyon egzotik maddeler içerir: mango yaprakları, alp ve sararma kuruş;
 10. Imupret - onun kompozisyon ceviz (genç broşürler), alan atkuyruğu, meşe kabuğu (özü) içerir.

Bu ilaçlar virüslerin yayılmasını engeller ve vücutta doğal interferon üretimini arttırır.

Soğuk algınlığı için halk (doğal) antiviral ajanlar

Geleneksel tedavi yöntemlerini ihmal etmeyin, yine de daha güvenlidir ve bazen reklamı yapılan pahalı ilaçlardan daha kötü davranmazlar. Yıllar boyunca topladıkları çok sayıda tariflere dayanarak, hastalar arasında en etkili ve popüler araçları belirledik.

Soğuk tedavi için halk ilaçları listesi - 10 en iyi yemek tarifleri

 • Soğan ve sarımsak - İnsanlarda bu fonlar yüksek saygınlıktadır, tüm bulaşıcı hastalıklar için neredeyse her derde deva sayılırlar. Yemek tarifi soğuk soğan suyu;
 • Biberli votka - 50 gram votka bir tutam karabiber alır ya da hazır bir biber alır (günde üç kez içilir). Vücut iyi ısınıyor, kan dolaşımı iyileşiyor ve iyileşme geliyor;
 • Ev tavuk gelen tavuk suyu - enflamasyonu mükemmel bir şekilde giderir ve bağışıklığı artırır;
 • C vitamini içeren ürünler - Turunçgil, köpek gülü, deniz topalak, çeşitli türlerde lahana (özellikle lahana turşusu). Bu ürünler ısıyı azaltır ve vücudun savunmasını arttırır;
 • çaylaritibaren kartopu, ahududu, frenk üzümü, dal, zencefil, yabanmersini, ıhlamur ve mürver;
 • Propolis tentürü (yemek tarifi) - 20 damla içilir, 30 ml su ile seyreltilir. Tedavi süreci en az 7 gün devam etmelidir;
 • bal - Günde 4 kez 1 tatlı kaşığı (peteklerde bal satın almak daha iyidir ve propolis, polen ve diğer yararlı maddelerden zengin olan daha uzun balmumu çiğnemek daha iyidir) Bal esaslı ilaçlar hazırlamak için 20'den fazla reçete;
 • Çay ve Ahududu reçeli ile kırmızı şarap - Tüm malzemeler eşit parçalara alınır ve 300 ml'lik bir kaba konur. Iyice karıştırın ve yatmadan önce içmek;
 • Ballı sıcak süt - sütte (200 ml) bal (1 çay kaşığı), bir tutam soda ve tereyağı (bıçağın ucunda) ekleyin. Karışım, yatağa gitmeden önce iyice karıştırılır ve sarhoş olur;
 • Ballı Horseradish suyu - ürünler 1: 1 oranında alınır. Karışımı hazırlamaya başlamadan önce, yaban turpu bir karıştırıcı üzerine öğütülür ve az miktarda su ile dökülür. Kashitsu 30 dakika ısrar ediyor ve ardından suyu sıkıyor. Meydana gelen meyve suyu balla karıştırılır. Günde iki defa bir çorba kaşığı iç.

Sonuç

Makalede çeşitli antiviral tedaviler listelenmiştir. Tıbbi yardımın zamanında alınamaması halinde, verilen bilgilerin okuyucuyu soğuk algınlığı tedavisinde yönlendirmeye yardımcı olacağını umuyoruz.

Soğuk önemsiz ise, her zaman bitkisel preparatlarla başlayın, hastalığın hafif formları ile "ağır topçu" atmayın. Ancak, hastalığın ilk saatlerinde keskin bir rahatsızlık ve yüksek ateş olduğunda, grip veya başka bir güçlü viral enfeksiyondan şüphelenmelisiniz.

Doğru, egzersiz ve yüzme ye, açık havada daha fazla, ve sonra soğuk korkunç olmayacaktır. Sağlıklı ol!

Soğuk algınlığı nasıl tedavi edilir - profesyonel bir doktorun cevabı

Soğuk algınlığı için antiviral ilaçlar

Antiviral ilaçlar, ARI'yi önlemek ve tedavi etmek için kullanılan geniş bir ilaç grubudur. Bunlar burun, trakea, bronşlar ve larinks mukoza zarlarında patojen floranın inhibisyonuna katkıda bulunurlar. Soğuk algınlığı için antiviral ilaçlar hastalığın hoş olmayan semptomlarını durdurur ve pnömoni, otitis media, larenjit, bronşit, frontalit gibi komplikasyonları önlemektedir.

Soğuk algınlığı için çeşitli tiplerde antiviral ilaçlar vardır ve bunlar, etkilenme prensibine ve kökenlerine göre farklılık gösterir:

 • interferonlar - proteinler (interferonlar), mukoza KBB organlarının hücrelerinde virüslerin gelişmesini baskılayan ilaçlar;
 • interferon indükleyicileri - vücutta kendi interferon sentezini uyaran ilaçlar. Bu, bağışıklık sisteminin reaktivitesinde önemli bir artışa katkıda bulunur;
 • nöraminidaz inhibitörleri - virüslerde nöraminidaz enziminin sentezini engelleyen ilaçlar, yeni patojenlerin siliyer epitelyumun enfekte hücrelerinden salınmasını önler;
 • Phytopreparations - şifalı otlar özleri içeren bir bitki bazında preparatlar. Anti-inflamatuar, dezenfektan ve antiviral etkiye sahiptirler;
 • Siklik aminler, ölümlerine yol açan patojenlerin koruyucu zarının tahrip edilmesine katkıda bulunan ilaçlardır.

Grip ve soğuk algınlığı için antiviral ilaçların kullanılması, hücrelerin patojenlere karşı hassasiyetini önemli ölçüde azaltmak mümkündür.

Birçoğu, epitelizasyon sürecini hızlandıran iltihaplı dokulardan metabolitlerin atılmasına katkıda bulunur.

ARVI'de etkili tabletler

Soğuk algınlığı için hangi antiviral tabletler hastalığın semptomlarını hızlı bir şekilde durdurabilir? Öksürme, hapşırma, rinit ve lakrimasyon gibi akut solunum yolu enfeksiyonlarının hoş olmayan belirtilerini ortadan kaldırmak için, aşağıdaki viral patojenlere karşı aktif olan ilaçlar kullanılır:

 • picornavirüsler ve reovirüsler;
 • adenovirüsler ve koronavirüsler;
 • paramiksovirüsler ve rinovirüsler.

Soğuk algınlığı için en etkili antiviral tabletler:

 • "Groprinosin", organizmanın patojenlere karşı direncinden sorumlu olan sitokinlerin ve interferonun üretimini destekleyen bir bağışıklık düzenleyicidir. Bağışıklık savunmasının virüslerin çoğuna karşı direncini artırır;
 • "Arpefly", belirgin anti-influenza etkisine sahip soğuk algınlığı için antiviral bir maddedir. Hücresel ve humoral bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı interferon indükleyici özellikleri vardır;
 • "İzoprinosin", vücuttaki T-lenfositlerin sentezini uyaran bir immün sistemi uyarıcı maddedir. Patojenlerin çoğalmasını engellemeye yardımcı olan yardımcı hücrelerin supresörlere oranını normalleştirir.

Hastalığın ilk semptomları göründüğünde soğuk algınlığı için antiviral ilaçların alınması tavsiye edilir.

Bu, solunum organlarındaki iltihaplanmayı ve mukoza zarlarının içindeki patojenik floranın aktif yeniden üretimini önleyecektir.

ARVI için Homeopatik ilaçlar

Soğuk algınlığının önlenmesi ve tedavisi için, genellikle homeopatik ilaçlar kullanılmaktadır. Enfeksiyonun mümkün olan en kısa zamanda ortadan kaldırılmasına yardımcı olan vücudun bağışıklık güçlerini harekete geçirir. Aşağıda, soğuk algınlığı için antiviral ilaçların bir listesi verilmiştir, bu da hastalığın semptomlarını durdurmanızı ve böylelikle de seyrini kolaylaştırmanızı sağlar:

 • Aflubin, analjezik ve detoksifiye edici etkilere sahip bir antiviral ilaçtır. Mukus epitelindeki iltihabı ortadan kaldırırken nonspesifik bağışıklığı uyarır;
 • "Ocillococcinum" - vücudun reaktivitesini artıran geniş bir etki spektrumu olan homeopatik tabletler. Akut solunum yolu viral enfeksiyonunun patojenlerini yok etmeye ve mukoza zarlarındaki ödemleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur;
 • "Engistol" - kolloidal sülfür içeren soğuk algınlığı için etkili bir antiviral ajan. Kendi interferon sentezine katkıda bulunan vücuttaki enzimatik fonksiyonları normalleştirir.

Homeopatik ilaçlar neredeyse her tür etiyolojinin soğuk algınlığını tedavi etmek için kullanılabilir. Patojenleri yok etmeyi değil, bağışıklığın reaktivitesini arttırmayı amaçlar. Bu nedenle, akut solunum yolu enfeksiyonlarının patojenlerinin ortadan kaldırılması süreci hızlanmakta ve bu da iyileşmeye katkıda bulunmaktadır.

Yerli anti-soğuk ilaçlar

Uzmanlara göre, soğuk algınlığı için ucuz antiviral ilaçlar hastalığın semptomlarını pahalı ilaçlardan daha kötü bir şekilde durduramaz. Aradaki fark sadece "kökeni" dir.

Yerli üretim ilaçları daha ucuzdur, ancak bu onların tedavi edici özelliklerini etkilemez.

Patojenik virüsleri ortadan kaldırmak için kullanılabilir:

 • "Arbidol" - çoğu patojenlere karşı aktif olan antiviral tabletler ARVI. Anti-inflamatuar ve immünmodülatör etkisi var. Vücudun zehirlenmesini azaltın; bu, hastalığın semptomlarını hızlı bir şekilde durdurmanızı sağlar;
 • "Ingavirin" - anti-flogistik özelliklere sahip olan soğuk algınlığı için etkili bir antiviral ilaç. Solunum sisteminde ateş ve inflamatuar süreçleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur;
 • "Amiksin", immünitede bir artışı destekleyen interferon sentezi için bir uyarıcıdır. Komplikasyonların gelişmesini engeller ve antibiyotik tedavisi ile birlikte kullanılabilir.
 • Pratikte görüldüğü gibi, soğuk algınlığı için yerli antiviral ilaçlar, patojenik floranın aktivitesini hızla ortadan kaldırmaktadır. Ancak ithal ilaçların aksine çok daha ucuzdur.

Antiviral etkiye sahip otlar

Çocukların tedavisi için, fitoterapistler sentetik olmayan ilaçların kullanılmasını, antiviral etkiye sahip doğal bitkilerin kullanılmasını önermektedir. Patojenleri yok eden makrofajlar, lenfositler, immün proteinler ve yardımcıların üretimini uyarırlar. Soğuk algınlığı için en iyi antiviral otlar arasında şunlar bulunur:

 • Ekinezya - bağışıklık sisteminin tepkimesini yükseltir ve SARS belirtileri hafifletir bir şifalı: boğaz ağrısı, rinit, öksürük;
 • Melissa - iltihaplı dokuların rejenerasyon sürecini hızlandırır ve detoksifikasyonunu destekler;
 • Kanada sarı-kökü - kan damarlarının geçirgenliğinde bir azalmaya bağlı olarak mümkün olan patojenik mikroorganizmaların aktivitesini inhibe eder.
 • astragalus - kabarıklığı giderir ve hücresel bağışıklığı uyaran vücuttan serbest radikalleri temizler.

Çaylar, infüzyonlar ve et suları şeklinde kullanılan şifalı otlar dayalı soğuk algınlığı için antiviral ilaçlar. Nadiren alerjik reaksiyona neden olurlar, bu nedenle pediatrik terapide kullanılabilirler, ancak bir uzmanın tavsiyesi üzerine.

En iyi anti-soğuk ilaçların gözden geçirilmesi

İmmünologlara göre, soğuk algınlığı için en iyi antiviral ajanlar kompleks veya etiyotropik etkiye sahip olmalıdır. Sadece bu durumda hastalığın semptomlarını ortadan kaldırmakla kalmayıp, aynı zamanda daha da gelişmesi ciddi komplikasyonlara yol açan viral patojenleri yok etmek de mümkün olacaktır. Soğuk algınlığı için hangi antiviral ilaçları kullanmalıyım?

 • Remantadin, hastalığın erken evrelerinde patojenlerin replikasyonunu inhibe eden güçlü bir antiviral kemoterapidir. Arbovirüslere ve influenza B patojenlerine karşı aktiftir;
 • "Immustat", immüno-düzeltme özelliklerine sahip geniş spektrumlu bir ilaçtır. Ilacın aktif bileşenleri hızla rotavirüs ve herpesvirüs enfeksiyonlarını ortadan kaldırır;
 • "Lavomax" - vücutta interferonun indüksiyonunu uyaran bir immüno-uyarıcı. Akut solunum yolu enfeksiyonlarının patojenlerine karşı aktif olan T-lenfosit ve nötrofil sayısındaki artışı uyarır.

Soğuk algınlığı için iyi antiviral ilaçlar, hastalığın etiyotropik ve semptomatik tedavisine katkıda bulunur.

Sadece patojenleri değil, aynı zamanda iyiliği kötüleştiren “likit olmayan” maddeleri de ortadan kaldırırlar: toksinler, virüslerin metabolitleri, cüruflar, vb. Etkili ilaçlar arasında "Amiksin", "Groprinosin", "Aflubin" ve "Ingavirin" bulunur.

Antiviral ilaçlar ucuzdur, ancak yetişkinler ve çocuklar için etkilidir

Yılın herhangi bir zamanında soğuk algınlığı yakalamak kolaydır. Kışın ve erken ilkbaharda, vitamin eksikliği nedeniyle vücut zayıflar, sonbaharda kötü bir şaka huzursuz hava ve nemli ortamlarda çalınabilir, yaz aylarında iklimlendiriciler altında ya da suda mavi dudaklara oturarak soğuyoruz. Bu nedenle, ilaç kabininde her zaman soğuk algınlığı için fon olmalıdır, çünkü bunların etkinliği daha yüksek, daha erken tedavi başlamıştır. Tabii ki, ucuz, ancak etkili antiviral ilaçlar bulmak için harika olurdu. Birisi alaycı ve tamamen boşuna sarılır. Doktorlar, son birkaç yıldır, soğuk algınlığına karşı devrimci ilaçların icat edilmediğini doğruladılar. Yani, yeni ve pahalı, mutlaka en iyisi değildir.

Antiviral ilaç türleri

Antiviral ilaçlar üzerinde çalışmaya başlamadan önce, ne zaman alınmaları gerektiğine dair birkaç söz söylemek zorunda kalacaksınız.

Herkes soğuk algınlığının başlamasına eşlik eden hüsran ve halsizlik hissini bilir. Boğazında sadece bir parça gıcıklık, burnu hafifçe susturulur ve bazı zayıflıklar onun tam olarak çalışmasına ve yaşamasına izin vermez. Çoğu zaman, sıcaklık yatağa gitmezken, hastalığı "geçmesi", çay ve limon ile içmeyi tercih ederiz. Bu yanlıştır ve tedavi mümkün olduğunca çabuk başlatılmalıdır.

Antiviral ilaçları almak hastalığın ilk saatlerinden itibaren haklıdır, çünkü zaten 2-3. Günde etkisiz olabilirler.

Ayrı ayrı, antibiyotik alımını belirtmek gereklidir. Bu fonlar virüsler için işe yaramıyor, bu yüzden soğuk algınlığı için tamamen işe yaramazlar. En azından bakteri enfeksiyonunun griple birleşmeyeceği ana kadar.

Virüsler sadece grip veya herpes'e değil, diğer birçok hastalığa da neden olur. Ancak birçok antiviral ajan, çeşitli virüs türlerine karşı aktiftir. Bu nedenle, örneğin soğuk algınlığı için soğuk algılanırsa, örneğin, hepatit durumunda, korkmayın.

Yani, geleneksel olarak, virüslere karşı tüm ilaçlar iki gruba ayrılır:

 • interferonlar ve bunların inhibitörleri (antikor üretmek için bağışıklık sistemini indükleyen anlamına gelir);
 • Aslında virüse saldıran ilaçlar.

İkincisi, sırayla, grip, herpes, sitomegalovirüs, retrovirüslere karşı fon içerir. Ayrı bir kategori bitki bazlı preparasyonlar ve homeopati oluşur.

Bu araçların çoğunun kanıtlanmamış etkinliği olduğuna dikkat etmek önemlidir. Araştırma pahalıdır ve doğrudan üretici veya paydaşlar tarafından yürütülür. Bu nedenle, eczane tezgahlarında, aslanın "soğuk ilaç" payı sadece kukla ve ucuz değil.

İmmünomodülatörlere gelince, bu ilaçların etrafında çok fazla dedikodu vardır. Bazı doktorlar yüksek verimlilikleri konusunda ısrar ediyorlar. Diğerleri, bağışıklık sisteminin mekanizmasının uzun vadede bu tür çarelerin kullanılmasının güvenliği hakkında konuşmak için yeterince araştırılmamış olmaları konusunda uyarmaktadır. Her durumda, tüm bu ilaçlar soğuk mevsimde önleyici amaçlar için daha iyi alınırlar çünkü etkileri anlık değildir.

Geniş spektrumlu antiviral ilaçlar

Bu gruba, interferonlar ve inhibitörleri önce sınıflandırılmalıdır. Birincisi, insan interferonunun veya bunun yapay olarak elde edilen analoglarının preparasyonlarıdır. İkincisi, kendi interferonunun gelişimine karşı bağışıklığı uyarma anlamına gelir.

Bir interferon nedir? Bu, viral bir saldırıda hücreler tarafından sentezlenen birkaç proteinin ortak adıdır.

Üç formda gelirler: alfa, beta ve gama. Maddenin kendisi virüse saldırmaz, ancak hücrenin yapısını değiştirerek çoğalmasını engeller. Ayrıca bağışıklık sistemini harekete geçirir.

İnterferon inhibitörlerinin sadece Sovyet sonrası ülkelerde yaygın olarak kullanıldığına ve interferon preparatlarının kendi ülkelerinde reçeteli ilaçlar olduğuna dikkat edilmelidir.

Bitkisel bazda çok çeşitli etkiler ve ilaçlar, bunların çoğu da interferon sentezini aktive eder.

İnterferon lökosit

Grip ve diğer viral hastalıklara karşı reçete edilen bir ilaçtır. Hem önleme hem de ilaç olarak (hem temel hem de eşzamanlı olarak) kullanılır. Toz halinde üretilmiştir. 2 ml'lik ampullerde faset. Kullanmadan önce, suda seyreltilir ve daha sonra 5 damla için günde iki kez burun içine damlatılır. Önleyici bir önlem olarak, enfeksiyon olasılığı devam ederken alınmaya devam ediyor.

Grip semptomları zaten ortaya çıkmışsa, interferon mümkün olduğunca erken aşılanmalıdır. Dozaj aynıdır, ancak günde 5 defaya kadar. Çözelti inhalasyonlarda da kullanılır. Bunu yapmak için, 3 ampul 10 ml su içinde seyreltilir.

Hamileler ve çocuklar tarafından kullanımı ile ilgili güvenilir veri yoktur. Bazı doktorlar interferon'u neredeyse bebeklikten reçete ediyor. 10 ampullü ile paketleme maliyeti 80 ila 130 ruble arasında değişmektedir.

Grippferon

Bu ilaç aynı insan interferonunu içerir, ancak damla veya sprey şeklinde. Bir şişe bu maddenin 100 ampulüne eşdeğerdir. Fiyat 225 ila 340 ruble.

Çocukları ve hamile kadınları kabul etme izni var. İnfluenza ve ARVI damlası tedavisinde 3 yetişkin bir ve diğer burun deliğine düşer. Günde 6 prosedüre izin verilir. Çocuklar yaşa bağlı olarak alırlar. Bir koruyucu olarak, ilaç günde iki kez damlatılır. Kontrendikasyonlar, alerjik reaksiyonlar hariç, ilaç yoktur.

viferon

Bu yine bir interferon, ama zaten fitiller şeklinde. Küçük çocuklarda kullanım için uygundur. Hala jel ve merhem şeklinde üretilir.

İlaç hamileliğin ikinci üç aylık döneminden ve bebeklik dönemindeki çocuklardan izin verilir. Kontrendikasyon yoktur. 10 fitillerin maliyeti 210 ila 260 ruble arasında değişiyor.

Doz, hastanın yaşı ve hastalığın tipi dikkate alınarak hesaplanır.

Lavomax, Amiksin, Tilaxin

Bunlar, interferonun bir inhibitörü olan tylorone'ye dayanan ajanlardır. 6 tablet ile paketleme maliyeti 450-560 ruble. Oldukça demokratik olmayan bir fiyata rağmen, bu miktarda hap, tam bir tedavi kursu için yeterli olacaktır.

Grip, soğuk algınlığı, uçuk enfeksiyonları ve diğer viral hastalıkların tedavisi için endikedir. Yedi yaşın altındaki çocuklara kabul edilmek ve hamile kalmak.

İlk iki günde bir soğukta 125 mg'lık bir doz, daha sonra her gün bir tablet (toplam 8 gün boyunca 4 kez) belirtilir. Ilacın daha kolay içilmesini önlemek için - haftada bir tablet, 6 teknik.

Kagocel

Aynı ismin aktif maddesine dayanan bir ilaç, başka bir interferon indükleyicidir. İnfluenza, ARVI ve herpetik döküntüler için endikedir. Paket başına 10 birim tablette üretilmiştir. Paket başına fiyat yaklaşık 230 ruble, ancak bir yetişkin için bir kurs için iki gerekir.

Kontrendikasyonlar arasında, üretici hamileliği ve 3 yıla kadar olan yaşı kaydetti. Ilaca bireysel reaksiyonlar dahil değildir.

İlk iki gün içinde soğuk algınlığı ile, ilaç şok dozları ile alınır: her 6 saatte bir çift tablet için. Daha sonra, iki gün boyunca, doz azaltılır, yarıya indirilir.

ribavirin

Doğrudan virüslere karşı yıkıcı bir etkiye sahip olan en geniş spektrumlu ilaç. Aktif madde, virüsün RNA'sına dahil edilir ve mikroorganizmaların patojenitesini azaltan ölüm veya mutasyonlara neden olur. Farklı üreticiler tarafından kapsül veya tabletlerde üretilir. 30 parça için 90 ila 250 ruble ödemek zorundasınız.

Yüksek verime rağmen, ilaç herkes için kabul edilemez.

Kontrendikasyonları üreticileri atfedilen:

 • hamilelik ve emzirme;
 • kalp hastalığı;
 • 18 yaşına kadar;
 • karaciğer ve böbrek hastalığı yanı sıra tiroid bezi;
 • otoimmün hastalıklar.

İlaç teratojenik bir etkiye sahiptir, bu nedenle, kabul edilmesinden sonra altı ay içinde, hamilelik istenmeyen bir durumdur.

İlaç günde 15 mg / kg oranına göre alınır.

Derinat

Hazırlık Rus gelişiminin bir immünomodülatördür. Karmaşık bir etkiye sahip olan sodyum deoksiribonükleat'a dayanır: fagositleri aktive eder, metabolizmayı hızlandırır, DNA sentezini arttırır. ARVI'nin tedavide (tek çaresi kadar) ve viral ve bakteriyel etiyolojinin inflamatuvar süreçlerinde gösterilmiştir. Hastalığın ilk birkaç gününde en etkili.

Derinat kontrendikasyonları yoktur ve bebeklik dönemine kabul edilmesine izin verilir Hastalığın ilk gününde ilaç, bir buçuk saatlik aralıklarla bir damla damla damlar. İkinci günde - aynı dozajda 3-4 kez.

Ürün damla ve sprey şeklinde mevcuttur. Perakende satış fiyatı 10 ml'de 225 ila 290 ruble arasında değişiyor.

İmmünomodülatörler ve antihistaminiklerle komplekslerde antiviral

Günümüzde, karmaşık bir etkiye sahip olan soğuk algınlığı ve grip için etkili ilaçlar çok popülerdir: iltihabı, spazmları hafifletir, bağışıklığı arttırır, alerjik reaksiyonları durdururlar.

Anaferon

Bu ilaç homeopatik grubundan. Yetişkinlerde ve pediatrik dozajlarda tabletlerde üretilir ve en genç hastalar için damla şeklinde. Anaferon, virüsleri yok eden, bağışıklık sistemini harekete geçiren karmaşık bir etkiye sahiptir. Akut solunum yolu viral enfeksiyonları, grip ve herpetik enfeksiyonların tedavisinde endikedir. Maliyet 180 ila 220 ruble arasında değişmektedir.

Risk / fayda oranı dikkate alınarak hamilelikte kullanım mümkündür.

Soğuk algınlığı ve grip tedavisi için, tedavi süreci mümkün olan en kısa sürede başlatılmalıdır. İlk iki saatte 4 tablet sarhoş (yarım saatte bir parça). Kalan 22 saatte 3 tane daha al. Takip eden günlerde, semptomlar ortadan kalkana kadar hapı günde üç kez içirin.

Aflubin

Avusturya tarafından üretilen bir başka homeopatik ilaç, gentian, beconite ve bryonia. Karmaşık bir etkiye sahiptir: bağışıklığı uyarır, virüsü yok eder, ısıyı giderir. Sıvı ve tablet formunda mevcuttur. Fiyat politikası 360-500 ruble aralığında.

İlaç, bireysel yüksek hassasiyet dışında herhangi bir başka kontrendikasyon göstermedi. Çocuk Aflubin'e doğumdan, gebe ve emzirmeden - doktorla anlaşıldığı şekilde izin verilir.

Yetişkinlerin tedavisi için günde 10 kez 10 damla ve bir tablet alımı gösterir. Bir doktor tarafından reçete çocuk dozu.

Arbidol

İnterferon üretimini aktive eden başka bir ilaç. Aktif madde umifenovirdir. İnfluenza ve diğer viral hastalıklara, bağırsak enfeksiyonlarına karşı gösterilir. Bir süspansiyon halinde bir kapsül halinde tablet formunda üretilir. 20 tabletin maliyeti (kurs başına yeterli) yaklaşık 450 ruble.

Bir araştırma üssünün olmaması nedeniyle, 2 yaşın altındaki çocuklara hamile kalma izni verilmez. İlaç üreticisine kontrendikasyonların sadece bireysel hoşgörüsüzlük notları.

Yetişkinleri tedavi ederken günde 4 kez bir hap al, çocuklar - aynı çokluğa sahip yarım veya çeyrek. Terapi süreci 5 gün sürer.

Ergoferon

Homeopatik ilaçların grubuna ait ilaç, antiviral bir etkiye sahiptir ve antihistaminik özelliklere sahiptir. Bir pakette 20 parçadan oluşan tabletler halinde 280 ila 320 ruble arasında üretilir.

İlaç, altı aylıktan küçük çocuklar ve bireysel hoşgörüsüzlük vakaları dışında, girişte herhangi bir kısıtlamaya sahip değildir. Hamile kadınlar Ergoferon'u dikkatle almalıdır.

Tedavi için, önce bir saat arayla bir tablet alın ve günün sonuna kadar 3 tablet daha. Ertesi gün, yöntemlerin sıklığı üçe indirilir.

Enfeksiyonu önlemek için Ergoferon'u altı aya kadar sürebilirsiniz.

Ingavirin

Karmaşık bir etkiye sahip olan Rus üretiminin ilacı: virüslerin çoğalmasını bastırır ve iltihaplanmayı durdurur. Aktif madde vitaglutam. Kapsül içinde aktif maddenin konsantrasyonunda farklı iki formda üretilir. Yedi kapsül paketinde paketlenmiş. Fiyat: "yetişkin" dozu için 450 ila 480 arası.

Bir çocuğun dozajındaki ilacın 7 yıldan sonra girişine izin verilir. Gerisi, cihazın hiçbir sınırlaması yoktur. Gebe kadınlara yönelik çalışmalar yapılmamıştır.

Tedavi rejimi son derece basittir - kapsül üzerinde semptomların başlangıcından itibaren günde bir kez. Gıda alımına bağlanmadan kullanın.

İnosin pranobeks (Groprinosin, Isoprinosin)

Antiviral ve immünomodülatör etkileri vardır. Sonuç olarak, vücudun virüslere karşı direnci artar, hastalığın belirtileri azalır ve iyileşme hızlanır. 20 tablet için yaklaşık 700 ruble ödemek zorunda kalacak.

Gut ve ürolitiyazis, aritmi ve böbrek hastalığı için ilaçlarla tedavi yasaktır. Hamilelik ve 3 yıla kadar olan hastalar da kabul için kontrendikasyonlardır.

Yetişkinler günde 4 kez bir hap üzerinde içilir. Çocuklar - 50 mg / kg oranına göre.

Engystol

Tablet formunda homeopatik ilaç. Antiviral etkisi yanı sıra immünomodülasyon ve sempatolitik vardır. Diğer ilaçlarla kombinasyon halinde influenza ve ARVI için gösterilmiştir. Elli tabletler yaklaşık 450 rubleye mal olacak.

Engistol ile tedavi, üç yaşın altındaki çocukların yanı sıra laktoz intoleransı olan kişiler için reçete edilmez.

Tabletler yutmaz, ancak günde üç kez bir parça üzerinde çözülür. Bir saat sonra, yemek istemiyorsunuz. Kurs - iki hafta.

Etkili bitkisel antiviral ajanlar

Yukarıda bahsedildiği gibi, tarif edilen tüm preparatların hemen hemen hiç kanıtlanmamış bir verimi vardır, bazılarının etkisi yeterince çalışılmamıştır. Bu nedenle, uzun süreli yönetim veya bu tür ilaçların önleyici amaçlarla kullanılması, bazı insanların haklı korkulara sahip olmasına neden olmaktadır. Onlara alternatifler bitki bazında ilaç olabilir.

hiporamin

Nöraminidaz virüsü üzerinde inhibe edici bir etkiye sahip olan fitopreparasyon, hem influenza, hem de ARVI ve herpes için reçete edilebilir. Ana aktif madde buckthorn deniz topalak ekstresidir. Paket başına 20 adet emilebilir tablette salınır. Maliyet 130 ila 145 ruble arasındadır.

Doğru kullanımın imkânsızlığından dolayı üç yaşın altındaki çocuklara başvurma hakkı tanınmamaktadır. Hamile ve emziren annelerin kullanımı ile ilgili veri bulunmamaktadır.

Griporaminum tablette grip ve soğuk algınlığı tedavisinde gün boyunca 6 kata kadar emilir. Çocuk dozu orantılı olarak azalır. Kursun süresi 3 ila 5 gündür.

Oscillococcinum

Homeopatik preparatlarla ilgili bir tıbbi ürün, belirli bir cins ördeklerin karaciğer ve kalp hücreleri temelinde Fransa'da üretilmektedir. Soğuk algınlığı, SARS, influenza tedavisinde kullanılabilir. Tüplerde paketlenmiş peletlerde üretilmektedir. 6 dozun maliyeti 330 ila 370 ruble arasında değişmektedir.

İlacın, bileşenlere karşı özellikle hoşgörüsüzlük durumları dışında, kontrendikasyonları yoktur. Hamilelikte, doktorunuza danışmalısınız.

Yaştan dozaj bağımlı değildir ve sadece hastalığın ciddiyetine göre belirlenir. Soğuk algınlığı belirtileri geleneksel olarak günde iki kez 1 tüp içeriğini uygulayın. Tedavi 3 gün devam eder.

Immunal

C vitamini ilavesiyle ekinezyaya dayalı ilaçlar Tablet formunda ve şurup şeklinde (İmmünal artı) üretilir. Bağışıklığı uyarır ve "soğuk algınlığı" nın önlenmesi ve tedavisi için endikedir. İlacın maliyeti yaklaşık 320-360 ruble. Alternatif olarak, 90 ruble değerinde bir Echinacea tentürü satın alabilirsiniz.

Çare 1 yıldan itibaren bebeklere kabul edilmek ve bir doktorla anlaşarak hamile kadınlar için kabul edilebilir. Otoimmün hastalıkları olan insanlara Bağışıklık içemezsiniz.

İlaç günde üç kez 3 ml sarhoş. Çocuklar 2-3 kez dozunu düşürür.

Alpizarin

İki tür çim penisinin özlerinden elde edilen yerli üretimin hazırlanması. İlaç, hastalıkların erken evrelerinde virüslerin çoğalmasını bastırır, gama interferon üretimini aktive eder ve bazı antibakteriyel etkiye sahiptir. Öncelikle herpes ve sitomegalovirüs tedavisi için reçete edilir. Tabletlerde üretilir. 20 parçalık ambalaj, yaklaşık 175-190 rubleye mal oluyor.

Dozaj doktor tarafından belirlenir. Yetişkinlerin günde 2 kez 2 tablet almasına izin verilir.

İlaç hamile ve emziren göğüsler yanı sıra bir yıl kadar küçük hastalar için tavsiye edilmez.

Yetişkinler için antiviral ilaçlar, ucuz ama etkilidir

Antiviral ilaçların tüm çeşitliliği arasında seçim yapmak her zaman zordur. Etkinlik için bir gruptaki hazırlıklar eşdeğerdir ve aralarında anlamlı bir fark yoktur. Seçim, çoğu durumda fiyatı tarafından yönlendirilen tüketici içindir.

Satın almadan önce, talimatlar için eczacınıza danışınız.

Hoş bir fiyat genellikle aldatıcıdır, çünkü ilacın sık sık alınması gerekir. Ortalama olarak, antiviral tedavinin seyri 4-7 gündür ve yetişkin hasta başına yaklaşık 400-600 rubile mal olacaktır.

Daha pahalı ilaçlar da vardır, örneğin, Relenza. Sadece grip virüsü üzerinde çalışır, ancak yaklaşık 880-1120 ruble maliyeti. Etkinliği de yeterince incelenmemiştir. Peki neden daha fazla ödeyin?

Daha önce açıklanan araçlara ek olarak, belirli virüsler için kasıtlı olarak çalışan bir ilaç kategorisi vardır. Örneğin, influenza virüsüne karşı, aşağıdaki ilaçlar etkilidir.

Rimantadine (Remantadin, Orvirem)

Rimantadine dayalı eş anlamlı ilaçlar. Virüsün hücrelere nüfuz etme yeteneğini bloke eder, ancak sadece gripten etkilidir. Bu, grip için en ucuz ilaçtır: Tabletlerdeki Remantadin, yaklaşık 40-50 rubleye mal olacaktır.

Remantadin 7 yıla kadar gösterilmemiştir, Orvire şurubu çocuklara yıl boyunca tedavi etmek için kullanılabilir. Her iki ilaç da karaciğer ve böbrek hastalıklarında kontrendikedir. Epilepsi için ilaç almak istenmeyen bir durumdur. Tıp, pozisyondaki ve emziren annelerdeki kadınlar için de yasaktır.

Tedavi ilk gününde 300 mg (bir veya birkaç kez), sonraki iki gün 200 mg ve iki gün daha - 100 mg almakla ilgilidir.

Oseltamivir (Tamiflu, Nomides, Oseltamivir)

İnfluenza virüslerine karşı etkili olan analizörler. Aktif madde onları bastırır ve üremeyi engeller. 75 mg'lık 10 tablette ambalajlamak için 640 ruble (Oseltamivir) ila 1200 (Tamiflu) arasında vermeniz gerekecektir. Bu miktar, tam bir terapi için yeterlidir.

İlaçların neredeyse hiç kontrendikasyonları olmamasına rağmen (bir yıla kadar olan ve bileşenlerin hoşgörüsüzlüğü), çok çeşitli yan etkilere sahiptir. Bulantı ve kusmadan konvülsiyonlara ve psikososyal hastalıklara kadar. Piyasa, diğer, daha az tehlikeli araçlarla dolu olduğunda, bu tür ilaçları almanın uygunluğunu sorgulamaktadır.

Yukarıdakileri birleştirerek, pahalı ilaçların ucuz analoglarından oluşan bir tablo sunuyoruz.

Ve soğuğun yalnız gelmediği, ama yorucu semptomlarla birlikte tedaviye yardımcı olmak için, pahalı ilaçlar yerine, öksürük, sıcaklık ve hastalığın diğer belirtileri için ucuz ve etkili kürler sunmaktayız.

Bu ilaçların eşit etkinliğine rağmen, doktor size masanın sol sütunundan bir çare reçete ettiyse, hala onun yerine bir koordine koordine edin.

Çocuklar için etkili antiviral ilaçlar

Emziren çocukların daha güçlü bir bağışıklığa sahip oldukları kanıtlanmıştır. Her hemşirelik anne, eğer hastalanırsa, bebeği silmememiz gerektiğini bilmelidir. Virüsün vücuda (ve bebeğe de sütle) girmesi ile ortaya çıkan semptomlar arasında bir süre olduğu için. Aksine, eğer anne yasaklanmış ilaçları kabul etmezse, onun sütleri bebeğin bağışıklığına yardımcı olmak için antikorları taşır. Ve bu en iyi ilaçtır.

Bununla birlikte, hastalık durumunda hem yapay hem de emziren çocuklar mutlaka tıbbi tedaviye ihtiyaç duyarlar. Homeopati, interferon ilaçları veya sentetik türevleri tercih ederseniz, gönüllü bir konudur. Yaş derecesinde antiviral ilaçların bir listesini sunuyoruz.

Bir yaşın altındaki çocuklar

En hassas yaş, bir ilacın seçimi özellikle dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır.

 1. Bu yaşta, bebekler Interferon veya Derinat ağzına damlayabilir.
 2. Doğumdan hemen sonra ve hatta prematüre bebeklerin rektal fitil Viferon kullanmasına izin verilir.
 3. Yarım yıl ile çocuklara homeopatik Ergoferon verilebilir. Tabletlerde mevcuttur, ancak suda çözünmesi ve bir kaşık, pipet veya bir şırınga ile kırıntı vermesi kolaydır.
 4. Çocuk Anaferon - başka bir homeopatik ilaç, 1 ay sonra ulaşabilir. Tablet, damlalar halinde çözünebilir veya satın alınabilir.
 5. Aflubin, bebeklikten izin verilenlerin kategorisine girer. Damlalar suda veya insan sütünde seyreltilebilir.

Bir yıldan üç yıla kadar çocuklar

Küçük yetişkin çocuklar hastalık durumunda yukarıdaki araçlardan herhangi birini vermeye devam edebilir.

 1. Ayrıca genç bir annenin ilk yardım çantası Oseltamivir veya Tamiflu ile doldurulabilir. İlaç kapsüllerde yapılır, ancak açılabilir ve bir süspansiyon hazırlanabilir. Kapsülün içeriği acıdır, çünkü tatlı patates püresi, yoğunlaştırılmış süt veya diğer lezzetli ürünler içinde çözülmesi gerekir.
 2. Soğuk algınlığı tedavisi için çocuğa bir şurup olan Orvire (Remantadin analogu, güvenli konsantrasyona seyreltilmiş) vermek mümkün olmaktadır.
 3. İki yaşından beri, çocuklara bir süspansiyon şeklinde Arbidol izin verilir

Üç yaşından çocuklar

Şimdi çocuklar uyuşturucu Kagocel'i (hapları) ve zaten bilinen tanı yöntemlerini kullanıyorlar. Ama bir çocuğa tedavi etmeden önce, bir çocuk doktoruna danışın. Buna ek olarak, salgın döneminde, diğer çocuklarla olan deneyimleri halihazırda elinizde oynayabilir ve hangi mevsimdeki virüsün hangi mevsimde özellikle hassas olduğunu öne sürebilir.

Hamilelik sırasında onaylanan antiviral ilaçlar

Hamilelik, özellikle ilk trimesterde hastalık için bir zaman değildir. Bununla birlikte, zayıflamış bağışıklık genellikle gelecekteki annelere yol açar ve onları geleneksel, hızlı tedavi olanağı olmadan "soğuk algınlığı" nın tüm lezzetlerini yaşatır.

Geleneksel ilaca ek olarak, bazı antiviral ilaçlar hamile kadınlar tarafından kullanılabilir. Örneğin, doktorlar sıklıkla kadınlara, interferon bazlı soğuk algınlığı için ucuz ilaçları reçete ederler. Ve Derinat'a da izin verilir. Ayrıca, anaferon ve Oscilococcinum şartlı olarak güvenlidir (hamile kadınlar için fonlar test edilmemiştir, ancak bunların fetüse zararsız oldukları varsayılmaktadır). Bu süre zarfında tüm bitkisel preparatlara dikkatli davranılmalıdır.

Grip ve soğuk algınlığı için kullandığımız hastalıklar hiç de zararsız değildir. Sonuçları, özellikle zayıf bağışıklığı olan çocuklarda veya yetişkinlerde çok ciddi olabilir. Bu nedenle, antiviral ajanların% 100 etkililiği göz önüne alındığında, kişinin iyi zamanlarında sağlığı hakkında endişelenmesi gerekir. Bağışıklık, egzersiz, öfke güçlendirmek, tam olarak yemek. Ancak, influenzaya karşı aşılama söz konusu olduğunda - bu an çok fazla dedikoduya neden oluyor. Kurnaz mikroorganizmanın sürekli mutasyona uğradığı düşünülürse, enjeksiyondan sonra hastalanma olasılığı çok yüksektir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Çocuklar ve yetişkinler için larenjit antibiyotikler

Tipik olarak larenjit, bir viral enfeksiyonun penetrasyonuna ve bazı faktörlerin hipotermi, kimyasalların solunması ve bağışıklık fonksiyonunun zayıflaması biçimindeki etkilerine bağlı olarak ortaya çıkar.

Boğazdan antiinflamatuar ilaçlar

Soğuk algınlığı, ARVI ve Angin için doktorlar ve polikliniklerde uzun yürüyüşler olmadan kanıtlanmış bir ev ilaç...Boğaz ağrısı, birçok enfeksiyöz ve sadece hastalığın ortak belirtisidir.