Loading

Anjina resorpsiyonu için tabletler ve pastiller

Akut bademcik iltihabının ilk belirtileri, yutulduğunda daha da kötüleşen boğazdaki basınç ağrılardır. Bu belirtiler, şekerlerle mükemmel bir şekilde yerleştirilir. Onlar sadece rahatsızlık rahatlatmakla kalmaz, aynı zamanda antiseptik, zarflama ve analjezik etkiye sahiptirler. Anjinadan rezorpsiyon için tabletler, hastalığın gelişimini durdurabilir ve iltihabı ortadan kaldırabilir. Ve çok çeşitli ilaçlar, her bir hastalık türü için ayrı ayrı ilaçları seçmenizi sağlar.

Anjina resorpsiyon için tablet kullanırken

Emziren haplar, boğaz ağrısının ilk belirtilerinde reçete edilir. Onların başvurusu için ana göstergeler şunlardır:

 • kuru, rahatlama getirmeyen, öksürük;
 • boğazda enflamatuar süreçler, zulüm duygusuna neden olur;
 • ağız, yutak, larinks ve bademciklerin kızarması.
 • boğaz ağrısı, zaman yutma gıda, içecek veya tükürük ağırlaştırılmış.

Rezorpsiyon için anjinadan gelen tabletler, viral, enfeksiyöz olmayan ve alerjik tipte hastalıkların tedavisinde etkilidir. Ancak, sadece doktor iltihabın doğasını ortaya çıkardıktan sonra kullanılmalıdır. Bu nedenle, bakteriyel bademcik iltihabı ile, antibiyotik içeren haplar kullanılır, bu da diğer hastalık türleri için işe yaramaz.

Hastalığın türünden bağımsız olarak, tüm şekerlemeler yemekten sonra dağılırlar. Ayrıca, bir sonraki öğüne, yuttuktan sonra en az bir saat izin verilir. Bu ilaçları çiğnemek veya yutmak yasaklanmıştır - belirgin bir yerel etkiye sahiptirler.

Resorpsiyon için en iyi 15 tablet

Anjinli tüm tabletler üç tipe ayrılır: antibiyotik içeren, antibiyotik içermeyen ve şifalı bitkilere dayanan.

Antibiyotik içeren en iyi pastiller - "Koldakt Lorpils", "Stopangin 2A", "Gramicidin". Antibiyotik içermeyen en popüler ilaçlar Strepsils, Faringosept, Decatilen ve Septotelet'dir. Otlar temelinde - "Carmolis", "Verbena-okaliptüs" ve adaçayı içeren tek olanlar - şekerler "Doktor Theiss."

«Stopangin 2A»

Malzemeler: ana aktif maddeler - antibiyotik tirotrikin, anestezik benzokain.

Uygulama: Bir tablet için her iki saatte bir al. Limon, portakal, nane ve çilekli tatlar ile 4 versiyonda üretilir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: 18 yıla kadar atama yok, hamile ve emziren kadınlar, alerjiler mümkündür, burun akıntısı, ağız mukozasının ve tadın duyarlılığının geçici kaybı.

"Grammidin"

Malzemeler: bir antibiyotik temelinde yapılır, ana aktif bileşen gramicidin C.

Uygulama: iltihabı ortadan kaldırır ve bakterileri savaşır. Sınırlayıcı doz günde 8 tablettir. Tedavi süresi en fazla 6 gündür.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: Hamilelik, emzirme, 12 yaş altı çocuklar, alerjik reaksiyonlar, dermatit.

"Koldakt Lorpils"

Malzemeler: diklorobenzil alkol, amilmmetakrezol, limon ve portakal esterleri, boyalar, sukroz, levomenthol, glukoz içerir.

Uygulama: 12 yaşından büyük çocuklar - günde 6 tablet, yetişkin - 8. Her 2-3 saatte bir kullanın.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: 5 yaşın altındaki çocuklar, alerjiler, kusma, ishal.

"Valium"

Malzemeler: diklorbolsilovy alkol, amilmetalkrezol, nane, anason, sukroz, glikoz, levomenthol esansiyel yağları.

Uygulama: Hastalığın ilk günlerinde kullanılmasını tavsiye ederiz. Öksürük ve boğaz ağrısını ortadan kaldırır, enfeksiyonun yayılmasını önler. Tedavi süreci bireysel olarak seçilir. Tabletleri 3 saatte bir karıştırın. Maksimum günlük doz: 12 pastil.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerji, kısmi tat değişikliği, 6 yaşın altındaki çocuklarda, aşırı dozda - mide rahatsızlıkları olan hamilelik ve emzirme döneminde reçete edilenler.

"Septolete"

Malzemeler: ana aktif bileşen, setilpiridinyum klorürdür.

Uygulama: enzimatik reaksiyonların inhibisyonu ve bakteri zarının geçirgenliğinde bir azalma nedeniyle virüslere karşı etkili bir şekilde savaşır, ayrıca üremelerini de önler. 4 yaşından küçük çocuklar için uygundur - günde 4 tablete kadar, 10 yaşından 6 tabakına, yetişkinlere - 8 lolipop.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: setilpiridinyum klorür, bulantı, ishal, deri döküntüleri ve tahrişine karşı alerjidir.

"Faringosept"

Malzemeler: Amazon monohidrat, kakao, laktoz, magnezyum stearat, sakaroz, arap zamkı, vanilin.

Uygulama: Boğaz ağrısı etkili bir şekilde kaldırır. Tedavi süresi - 4 güne kadar, günde üç ila beş kez bir tablet alın.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerjik reaksiyonlar mümkündür, 3 yaşın altındaki çocuklara reçete etmek yasaktır.

"Dekatilen"

Malzemeler: ana aktif bileşen, dequalinium klorürdür.

Uygulama: hızla ağrı ve iltihabı hafifletir, bakterisidal bir etkiye sahiptir. Her iki saatte bir plaka. Akut semptomları ortadan kaldırdıktan sonra - her dört saatte bir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerjik reaksiyonlar mümkündür, 4 yaşın altındaki çocuklar.

"Falimint"

Malzemeler: asetilaminonitropropoksibenzen, jelatin, sükroz, yağ, talk, glikoz, silikon dioksit.

Uygulama: Resorpsiyon anında görünen serinlik hissi nedeniyle nefes almayı kolaylaştırır. Maksimum tedavi süresi günde dört ila 10 tablettir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerji, diyabet, gebelik.

"Sebidin"

Malzemeler: ana bileşen klorheksidindir.

Uygulama: akut viral angina için reçete. Kabul süreci iki ila üç haftadır. Günde 4-10 kez kullanın.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerjiler, dispeptik bozukluklar.

"Lizobakt"

Malzemeler: piridoksin ve lizozim hidroklorür, yardımcı maddeler.

Uygulama: ağız boşluğunu ve gırtlak bir koruyucu film ile zarflar, lokal bağışıklığı normalleştirir. Günde iki kez iki tablet yaz - günde dört kez, 12 yaşın altındaki çocuklar - günde üç kez 1 şeker.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: laktoz intoleransı, alerjiler, 3 yaşın altındaki çocuklar, doz aşıldığında - mukoza zarının uyuşması, karıncalanma hissi, el ve ayaklarda hassasiyet kaybı.

"Adzhisept"

Malzemeler: amylmetacresol, diklorobenzil alkol, racemetol, sakaroz, nane ve anason esansiyel yağları.

Uygulama: Candida türünün mantarlarının neden olduğu anjin için reçete edilir. Mikroplara ve mantarlara karşı mücadeleye yöneliktir. Ağrıyı ortadan kaldırır ve sekonder semptomları giderir: burun tıkanıklığı, boğulma boğması. Bir levhayı her iki saatte çözün, bir günde 8 tablete kadar yiyebilirsiniz.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: açığa çıkarılmamış, küçük alerjik reaksiyonlar mümkündür.

"Strepfen"

Malzemeler: aktif madde flurbiprofen'dir.

Uygulama: analjezik ve anti-enflamatuar ajan olarak davranır. Hızla emilir, yarım saat sonra akut semptomları giderir. Günde en fazla beş kez alın.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: 12 yaşın altındaki çocuklar, yaşlılık, gebelik, emzirme, mide ülseri, ödem, dolaşım bozuklukları, karaciğer ve böbrek fonksiyonu, hemofili, taşikardi, anemi, alerjiler.

"Karmolis"

Malzemeler: Nane, karanfil, Çin tarçın, lavanta, muscat, melissa, anason, kekik, limon püresi esansiyel yağlar.

Uygulama: Boğazdaki ağrıyı etkili bir şekilde ortadan kaldırır. Buna ek olarak, bunlar hareket tutması ve yorgunlukla nefes almanın iyileştirilmesi için kullanılır. Her iki saatte bir çözülür. Maksimum dozaj 10 tabaktır.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: bileşenlerin bireysel hoşgörüsüzlüğü.

"Verbena, Okaliptüs"

Malzemeler: nane, okaliptüs, çam, C vitamini eterleri

Uygulama: dezenfekte eder, ferahlatır, tonları açar, iltihabı azaltır, balgam söktürmeyi kolaylaştırır ve ağrıyı hafifletir. Ortalama doz günde 5 tablettir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: bireysel hoşgörüsüzlük.

Lollies "Doktor Theiss"

Malzemeler: okaliptüs, nane, anason, rezene, adaçayı, bal, kızılcık suyu, ıhlamur özü, mentol, askorbik asit sıkmak.

Uygulama: yatıştırır, iltihabı hafifletir, öksürüğü kolaylaştırır, mükemmel bir balgam söktürücüdür.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: Dikkatli diyabetli kişiler, 12 yaşından küçük çocuklar ve hamile kadınlar için. Küçük alerjik reaksiyonlar mümkündür.

Çocuklar için uygun olan şekerler nelerdir

Anjina belirtileri ile, çocuklara özel emilebilir tabletler reçete edilir. Yetişkinler için lolipoplardan daha nazik davranırlar, minimum yan etkilere sahiptirler ve daha hoş bir tada sahiptirler. Önemli nokta: 4 yaşın altındaki çocuklar neredeyse hiç tabak yazmaz.

Farmakoloji pazarında angina tedavisi için en popüler tabletler şunlardır:

"Çocuklar için Strepsils"

Farmakolojik pazarda çocuklarda angina için en popüler ilaç.

Çilek veya limon aroması ile satılır. Şeker yerine, çürük veya diatez gelişimini provoke etmemek için bir ikame kullanılır. 6 yıl atama.

«Coldrex LariPlus»

Boğazı anestezi eder ve tahrişi hafifletir.

12 yaşından büyük çocuklar atayın. Bir tabak günde 8 kez alın. Muhtemel uyuşma, ağız mukozasının tahrişi, tada dönüş değişiklikleri, mide bulantısı.

"Neo-Angın"

Dezenfektan ve anti-ağrı ajanı olarak davranır. 6 yaşından itibaren çocuklara uygulanır. Maksimum günlük doz 6 tablettir. Aşılırsa, kusma, mide bulantısı, karın ağrısı, ishal olabilir.

Kılavuzda belirtilen bakım ve yaş kısıtlamaları ile bir çocuğa bir dizi "yetişkin" verilebilir: "Strepsils", "Pharingosept", "Doktor Theiss", "Karmolis", "Septotelet".

Hamilelik sırasında rezorpsiyon için tabletler atayın

Hamilelik sırasında, bağışıklık keskin bir şekilde azalır ve bademcik iltihabı da dahil olmak üzere soğuk algınlığı şansı artar. Ancak, tüm araçlar tedaviye uygun değildir.

Herhangi bir ilaç bir doktor tarafından reçete edilmelidir. Bu durumda, emici tabletler birçok yan etki göz önüne alındığında nadiren kullanılır. Dikkatle "Lizobakt", "Strepsils" veya "Faryngosept" yazın. En ufak olumsuz belirtilerin ortaya çıkmasıyla, tıbbi ürünlerin alınması iptal edilir.

Ayrıca doğal enzim - lizozime dayanan nispeten güvenli araçlar. Gebelik sırasında kategorik olarak kontrendike "Falimint", "Stopangin" ve fenol içeren tüm ilaçlar vardır.

Boğaz ağrırsa, doğru tedaviyi bulmalısın. Aşağıdaki videonun yazarı bir ilacın nasıl seçileceğini anlatacak:

Anjina tedavisi için pastiller sadece ek bir araç olarak kullanılabilir. Ana görevi akut lokal semptomları ortadan kaldırmaktır. Tam iyileşme sadece karmaşık tedavi ile mümkündür. Bununla birlikte, emilim için kullanılan ilaçlar bademcik iltihabının birincil belirtilerini ortadan kaldırabilir ve tedaviyi hızlandırabilir.

Antibiyotik ile boğazdan emilim tabletleri Taze veri

Farenjitin ana belirtilerinden biri, boğaz ağrısı, konuşurken ve yutulduğunda daha kötüdür. Akut bir hastalığın diğer semptomları şunlardır: öksürük, kuruluk ve terleme hissi, ateş, zehirlenme belirtileri, burun akıntısı, mide bulantısı.

Birçok hasta için, en acı verici ve rahatsız edici durumlar: şiddetli kuruluk, kaşıntı, boğazda "kum" hissi. İstenmeyen semptomlardan en kısa zamanda kurtulmak ve olağan yaşam tarzına geri dönmek isteyen hastalar, bir antibiyotikle boğaz tedavisi için ilaç veya şeker eczaneine giderler.

Ancak böyle bir yaklaşım temel olarak yanlıştır ve beklenen rahatlama yerine sağlığa zararlı olabilir. Boğazdan, yetişkinlerden ve özellikle çocuklardan gelen antibiyotiklerin sadece bir doktor tarafından reçete edilmesi gerektiğini hatırlamak önemlidir.

Antibakteriyel ilaçların sadece bir bakteriyel enfeksiyona uygulanabileceği anlaşılmalıdır. Hastalık virüslerden kaynaklanıyorsa, o zaman antibiyotik kullanımı kontrendikedir. Ağrıyı azaltmak için, viral farenjit antiseptik ve analjezik etki ile emilim için lozenges kullanılabilir.

Bir yetişkinde boğaz ağrısı için antibiyotik

Akut farenjit nadiren bağımsız bir hastalık olarak ortaya çıkar. Daha sık olarak, başka bir enfeksiyonun (rinovirüs, adenovirüs, vb.) Belirtileri gibi davranırlar. Çocuklarda, farenjitin sık nedeni kronik adenoidittir, yani, mukusun mukusun sürekli drenajına bağlı olarak ortaya çıkması, yani faringeal mukozanın iltihaplanmasıdır.

Aşırı miktarda farenjit akut solunum yolu viral enfeksiyonunun arka planına karşı gelişir, yani doğada viraldir ve bu nedenle antibakteriyel ilaçların atanmasını gerektirmez. Sıcaklık olmadan boğaz ağrısı için antibiyotikler de reçete edilmez. Enfeksiyöz sürecin başka belirtileri olmadan yer alan mukoza iltihabı aşağıdakilerden ayırt edilmelidir:

 • farenjit alerjik doğa (eğer kuruluysa, yutulduğunda ağrı, öksürük tozlu odalarda uzun süre kaldıktan sonra, ragweed çiçeği, vb.);
 • sigara içenlerde kronik farenjit;
 • gastroözofageal reflü bir arka plana karşı geliştirilen farenjit.

viral ve bakteriyel farenjit ilk belirtileri - benzer bir boğaz ağrısı, öksürük, burun akıntısı, ateş, bulantı, yutma bir yumru hissi (tek tek semptom ve mukoza irritasyonu refleks tepki olabilen bir öksürük) bulunuyor.

Viral farenjitleri bakteriden ayırt etmek için bir doktora danışmanız ve bir kan tahliline başvurmanız gerekir. nötrofili bıçak ile yüksek eritrosit sedimentasyon oranı, lökositoz: bakteriyel ifade edecek patojenin lehine. Ayrıca, lehine bak.infektsii fazla üç gün boyunca ateş demek (kötü darbelere antipiretik Çar-sen), (boğazın arkasındaki mukus, burun pasajda gelen salgıları yanı sıra run-off yeşilimsi mukus) irinli akıntı, acı şişmiş lenf düğümlerinin varlığı ( servikal, submandibular). Ağrı ve lenfadenit için tipik lenf düğümü üzerinde önemli bir artış, hem de kızarıklık ve cilt gerginliği. Lenfadenit oluşursa, hemen bir doktora danışın. Kendi kendine ilaç tedavisi bu durumda hayatı tehdit eder. iltihaplı lenf nodu irin ve apse, selülit, sepsis vb ile komplike beri

Bademciklerin genişlemesi ve üzerlerinde pürülan akınların varlığı akut bademcik iltihabına tanıklık eder. Farenjitden farklı olarak bademcik iltihabı esas olarak bakterilerden (B-hemolitik grup A streptokok) kaynaklanmakta ve yeterli antibiyotik tedavisi olmaksızın birçok ciddi komplikasyona neden olabilmektedir.

Antibiyotik ile boğazdan tabletler, emilebilir

Resorpsiyon için topikal olarak uygulanan antibiyotikli boğaz haplarının, sistemik antibakteriyel tedavinin yerini tutamayacağını anlamak önemlidir.

Antibiyotik ile popüler boğaz hapları listesi:

 • Grammidin;
 • Gramicidin C Yenileme (20 tablet paket başına 230 ruble);
 • Doritricin (paket başına 10 ruble 360 ​​ruble);
 • Trachman.

Bir antibiyotiği içeren boğaz için en yaygın ve etkili boğazlar, Rus eczacılık kampanyası Valenta Farma'nın hazırlıklarıdır:

 • Grammidin Neo (18 tabletin ambalajlanması için 255 ruble);
 • Anestezi ile Grammedin Neo (230 rub.);
 • Çocuklar için Grammidin (255 ruble).

Antiseptik etkisi olan tabletler

 • Faryngosept (gram ve gram + patojenler üzerinde bir bakteriyostatik etkiye sahiptir. 20 sekmesi ambalaj maliyeti, yaklaşık 280 ruble);
 • Strepsiller (gram ve gram + patojenlere karşı etkili, antiseptik, antifungal, analjezik ve yumuşatıcı etki.) 24 sekmeli ambalajlama maliyeti - 200 ruble)
 • Septolete Toplam (Gram Gram + maliyet Tablo 16 ambalaj bitki, mantar ve bazı virüsler), ağrı kesici ve antiseptik etkisi antimikrobiyal (perde vardır, -... 240 ruble);
 • Heksoral tabletler (belirgin bir antimikrobiyal etki gösterir). 16 sekizin maliyeti - 200 ruble.);
 • Laripront (antimikrobiyal, antiviral, mukolitik ve anti-inflamatuar etkileri gösterir). Fiyat paketi. 20 sekme. - 210 ruble.)

Belirgin anti-inflamatuar, antiseptik ve anestetik etkiler tabletlerdir:

 • Tantum Verde (20 tab. -250 r.);
 • TerraFlyu LAR (16 masa -200 ruble).

Resorpsiyon için ucuz pastiller

Analjezik ve antiseptik etkileri olan ucuz ilaçlara şunlar dahildir:

 • Ajicept (paketin 24 tabl. -110 ruble maliyeti);
 • Gorpils (24 tablet - 140 ruble);
 • Mentol ile TerraFlyu LAR (20 tablolar -130 ruble);
 • Suprima-Lor (16 tab. -130 ruble).

Pastil içeren bitki bileşenleri

 • Isla, İzlanda yosununun bir ekstresi (30 adet-390 rub.);
 • Okaliptüs-M (24 parça - 190 ruble);
 • Yıldız-Propolis - propolis, meyan kökü, zencefil, papatya, mentol, kekik (18 adet - 120 ruble) özleri içerir;
 • Klorofilkil (20 parça-130 ov.);
 • Adaçayı, resorpsiyon için tabletler (10 tab. -130 ruble).

Bir antibiyotik ile boğaz için pastiller: sabit kıymetlerin kısa bir açıklaması

Grammidin

Grammidin Neo, boğaz ve ağız boşluğunun enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıklarının kompleks terapisinde etkili bir şekilde kullanılan birleşik cp-m'dir.

İlacın temel versiyonu (Grammidin Neo), antibiyotik gramicidin C ve antiseptik bileşen olan setilpiridinyum klorürü içerir. Gramicidin C'nin antimikrobiyal etkisinin mekanizması, bakteriyel membranların geçirgenlik derecesindeki artışa ve sonuç olarak, patojenin ölümüne yol açan hücre direncinin bozulmasına bağlı olarak gerçekleştirilir. Gramicidin'in etkisi, ağız boşluğundaki patojenik mikroorganizmaların büyümesini ve aktif yeniden üretimini baskılayabilen setilpiridinyum klorürün antiseptik etkisi ile etkili bir şekilde desteklenmektedir.

Ayrıca, Grammidin Neo'un emildiği zaman ortaya çıkan hipersalivasyonun (bol tükürük salgısı), ağız boşluğunun mekanik olarak temizlenmesini teşvik ettiği de belirtilmelidir.

İlaç belirgin bir anti-enflamatuar, antimikrobiyal, yumuşatıcı ve orta analjezik etkiye sahiptir. Boğazda belirgin rahatsızlık ile Gramidine Neo'un anestezi ile kullanılması önerilir.

Gramidin - kırmızı, yeşil, sarı eşarp

Gramidisin C ve setilpiridinyum klorür dışında ilacın bu versiyonu, lokal anestetik bir lidokain, mentol ve okaliptüs yağı içerir.

Lidokain güçlü bir analjezik etki sağlar. Etki, tablet çözüldüğünde ve yaklaşık bir saat sürdüğünde gerçekleşir. Mentol ve okaliptüs yağının hazırlanmasında, ilave anestezi ve soğutma mukozası sağlar. Okaliptüs yağı ayrıca anti-inflamatuar ve antimikrobiyal etkiler sergiler.

Tatlandırıcının (mannitol ve aspartam), sr-va bileşimine dahil edilmesi, şeker tatının iyileştirilmesine katkıda bulunur.

Grammidin Neo'nun sindirim sisteminden pratik olarak emilmediği için minimal sistemik absorpsiyona sahip olduğu unutulmamalıdır. Bu bağlamda, sr-va kullanımından istenmeyen etkilerin gelişmesi pratikte gözlenmez.

Yetişkinlerde ve çocuklarda boğazın tedavisi için antibiyotikler, resorpsiyon için tabletler formunda bir tedavi kompleksinde kullanılabilir:

Grammidinin kullanımının kontrendikasyonları, sr-va bileşenlerinin, gebeliğin ilk trimesterinin, laktasyonun ve çocukların yaşının dört yıla kadar bireysel intoleransıdır.

Dört yaşından itibaren, çocukların Grammidini kullanmak için izin verilir.

Tedavi sırasında istenmeyen reaksiyonlar, alerjiler, dilin duyarlılığında geçici azalma ve tat duyularının ihlali ile kendini gösterebilir. Çok nadiren mide bulantısı ve sindirim sistemi anormallikleri mümkündür.

Dört ila on iki yaş arası çocuklara bir masa reçete edilir. Günde dört defaya kadar. Yetişkinler ve 12 yaş üstü hastalar - iki masa. Günde dört defaya kadar (yarım saat arayla). Bir saat içinde Grammidin emilim alanının yiyecek veya içecek yemesi yasaktır.

Tedavi süresi yedi günü geçmemelidir.

Gramicidin C içeren başka bir Rus ilacı Gramicidin C Yenileme'dir. Tıpta Grammidine benzer belirtiler ve kontrendikasyonlar vardır. Aynı şekilde benzer şekilde kullanılır. Ana fark, Gramicidin C Yenileme'nin analjezik ve antiseptik bileşenleri içermemesidir.

Doritritsin

Alman ilaç kampanyası Medice'nin kombine ilaç. İlaç, farenjit, larenjit, bademcik iltihabı, diş eti iltihabı ve stomatit için etkili bir şekilde kullanılır.

Belirgin bir analjezik, antibakteriyel, anti-inflamatuar ve antiseptik etkileri vardır.

Doritricin etkinliği, kurucu benzokain (analjezik etki), benzalkonyum klorür ve tirotrikinden kaynaklanmaktadır. Benzalkonyum klorür, antiseptik etkiye ek olarak, gram + patojenlere (antibakteriyel etki) ve Candida (mantar öldürücü aktivite) cinsinin mantarlarına karşı aktivite gösterir.

Tirotrisin, lokal etkilerle (doğrusal ve polisiklik polipeptitler) antibiyotiklere değinmektedir. Gramicidin ve tirokiidin içerir. Bakterisidal aktivitenin mekanizması, hücresel solunum sistemini ihlal etme ve bakteriyel membranları yok etme yeteneğinden dolayı gerçekleştirilir. Eylemin özgüllüğünden dolayı, tirotricin çapraz direnç ortaya çıkmasına katkıda bulunmamaktadır.

İlacın tüm bileşenleri düşük sistemik absorpsiyona sahiptir ve bağırsak mikroflorasını etkilemez. Doritricin kullanımından istenmeyen reaksiyonlar nadirdir ve bir kural olarak, sr-va bileşenlerine karşı bireysel hoşgörüsüzlük ile ilişkilidir.

İlacın kontraendikasyonları şunlardır:

 • bileşenlere bireysel aşırı duyarlılık;
 • altı yaşından genç yaş;
 • disakkarrida yetmezliği.

Hamile ve emzirmek, sadece bakmakta olan doktora danıştıktan sonra pastilleri kullanabilir.

Tedavinin seyri beş ila yedi gündür.

Trachisan

Trachean, antibakteriyel, analjezik ve antiseptik etkileri olan birleştirilmiş sr-m'dir. Antibakteriyel etki tirotrikinin (Doritricin'deki gibi aynı antibiyotik) etkisine bağlıdır. Buna ek olarak, Trachisan ayrıca klorheksidin ve lidokain (lokal anestezi) içerir.

Antiseptik ve anti-inflamatuar etkilere ek olarak, klorheksidin gram-ve gram-pozitif patojenlere karşı antibakteriyel aktivite gösterebildiğine dikkat edilmelidir. Hareket mekanizması, hücrelerde ozmotik dengenin ihlali ve patojenin sitoplazmik zarının tahrip edilmesi nedeniyle gerçekleştirilir.

İlaç stomatit, gingivitis, glossit, bademcik iltihabı, farenjit için etkilidir. Ayrıca, Trachis, tonsillektomi öncesi ve sonrası, diş çekimi vb. Için önleyici bir amaç ile kullanılabilir.

İlacın kullanımına kontrendikasyonlar, bileşenlere bireysel aşırı duyarlılık, oral mukoza erozyonu ve ülserleri, fruktoz intoleransı ve dört yaşından küçük hastanın yaşıdır.

Besleyici bir çocuk ve emziren kadınlar Trachisan'ı uygulamadan önce doktorlarına başvurmalıdır.

İstenmeyen etkiler alerjiler, tat duyularında geçici değişiklikler, dilin uyuşması ile kendini gösterebilir. Nadir durumlarda, diş minesini sarımsı kahverengi bir renk tonunda boyamak mümkündür.

Dört ila on iki yıl arasında bir tabloyu çözmek gerekir. 2 saat arayla. En fazla 6 gün - en fazla altı tablet.

Yetişkinler ve oniki yaşın üzerindeki hastalar sekiz tablete kadar çözülebilir. bir gün ile.

Optimal tedavi süresi beş ila yedi gündür.

Antiseptik etkisi ile çözünme tabletleri

Lizobakt

30 sekmesi ambalaj maliyeti. Yaklaşık 300 ruble. Belirgin bir anti-enflamatuar ve antiseptik etkiye sahiptir ve ayrıca mukoza zarlarının rejenerasyonunu teşvik eder.

Lizozim varlığına bağlı antiseptik etki. Bu enzim, gram ve gram + patojenlerin hücresel zarlarını yok edebilir. Ayrıca, ajan fungisidal ve antiviral aktiviteye sahiptir.

Piridoksin (B6 vitamini) içeren mukoza zarlarında rejeneratif süreçleri uyarır.

Lizobakt gingivitis, stomatit (herpetik doğa dahil), ağız, farenjit, bademcik iltihabı zarlarının erozyonları ve ülserleri ile kullanılabilir.

Hamile ve emziren kadınları tedavi etmek için kullanılabilir. Kullanılacak kontrendikasyon, bileşenlerin bireysel hoşgörüsüzlüğüdür.

Yetişkinler ve çocuklar iki adet rezorbe için tavsiye edilir. günde üç ila dört kez. Tedavi süresi sekiz güne kadardır.

İlaç hastalar tarafından iyi tolere edilir. Yan etkiler çok nadirdir.

Makale hazırlandı:
Bulaşıcı hastalık doktoru Chernenko A. L.

Sağlığınızı profesyonellere emanet edin! Şu an şehrinizde bulunan en iyi doktor için randevu alın!

İyi bir doktor, belirtilerinize dayanarak, doğru bir tanı koyabilecek ve etkili tedavi önerecek olan bir generalisttir. Portalımızda, Moskova, St. Petersburg, Kazan ve Rusya'nın diğer şehirlerindeki en iyi kliniklerden bir doktor seçebilir ve girişte% 65'e varan indirim alabilirsiniz.

* Düğmeye tıklamak, sitenin özel bir sayfasına bir arama formu ve ilginizi çeken profilin uzmanına bir kayıtla götürecektir.

* Mevcut yerler: Moskova ve bölge, St. Petersburg, Ekaterinburg, Novosibirsk, Kazan, Samara, Perm, Nizhny Novgorod, Ufa, Krasnodar, Rostov-on-Don, Chelyabinsk, Voronezh, Izhevsk

Mylor

Soğuk ve Grip Tedavisi

 • ev
 • tüm
 • Bir antibiyotik ile resorpsiyon için Angina tabletleri

Bir antibiyotik ile resorpsiyon için Angina tabletleri

Akut tonsillit semptomlarının ortaya çıkması için ilk ilaç rezorpsiyon tabletleridir. Boğaz ağrısı ve yutma sırasında güçlenmesi, başlangıç ​​anjinalarının ilk ve ana belirtileridir. Bu hastalık bir kişiyi hareketsiz kılar ve onu geçici olarak engelli kılar.

Tonsillit, patojenik bakteriler tarafından prolifere olan enfeksiyöz ve alerjik kökenli en sık görülen hastalıktır: stafilokok, streptokok ve mantarlar.

Sıklıkla angina akut rinit, sinüzit, kronik bademcik iltihabı ve vücudun çok sayıda alerjik reaksiyonuna eşlik eder.

Anjina hastalarının çoğu hastaneye gitmez, ancak evde tedavi edilmeyi tercih ederler. Bunun nedeni, boğaz ağrısı için iyi olan çok sayıda halk tarifleri olmasıdır.

Bununla birlikte, geleneksel olmayan tedavi yöntemleri temel tedavinin yerini almamalıdır, sadece bir doktor tarafından reçetelenen ilaca ek olarak kabul edilirler. Hastalığın doğasını bilmemek, kendini ilaçlama durumu büyük ölçüde kötüleştirebilir. Ve enfeksiyöz anjina bir antibiyotik ile tedavi edilmelidir.

Boğaz ağrısı olan bir rezorpsiyon tableti satın almak en iyisidir.

Anjina - hastalık oldukça kaprislidir, bu yüzden ilacı kullanmadan önce, talimatları dikkatle incelemeniz gerekir.

HERKES bu konuda bilmek gerekiyor! İNANILMAZ, AMA FACT! Bilim adamları göz korkutucu bir ilişki kurdular. Yüksek sıcaklıkta, hem de ateş ve titreme belirtileri ile birlikte tüm hastalıkların SARS% 50 nedeni bakteri ve Giardia, Ascaris ve toksokara olarak parazitler olduğu anlaşılmaktadır. Bu parazitler neden tehlikeli? Sağlıkları ve AKŞAM YAŞAMLARINI mahrum edebilirler, çünkü bunlar bağışıklık sistemini doğrudan etkiler ve onarılamaz bir zarara neden olurlar. Vakaların% 95'inde, bağışıklık sistemi bakterilerden önce güçsüzdür ve hastalık gelmeyecek kadar uzun olmayacaktır.

Parazitleri bir kez olsun unutmak, sağlıklarını korumak, uzmanlar ve bilim adamları...

Bir ilacın kullanımı doğrudan bademcik iltihabı tipine ve bunun neden olduğu etkenlere bağlıdır. Boğaz ağrısı enfeksiyöz kökenli ise, antibiyotikler önlenemez ve bu yönde angina ile tedavi gereklidir.

Ancak hastalığa bir virüs neden olabilir, daha sonra hastaya antiviral ilaçlar reçete edilir. Viral anjina ile antibiyotikler yardımcı olmayacaktır.

Ancak evde, patojen türünü belirlemek imkansızdır. Bunun için ihtiyacınız var:

Anjina için en etkili ilaçlar nelerdir? amoksisilin - Ne zaman reçete güçlü antibakteriyel ilaç:

İlaç ayrıca streptokok ve stafilokok tarafından tetiklenen diğer bakteriyel enfeksiyonlarla da yardımcı olur. Antibiyotik penisilin serisine atıfta bulunur ve yarı sentetiktir. Günde 3 kez yemeklerden sonra ilacı alın. Tabletler Amoksisilin yarısı veya tamamı alınabilir ve bir bardak temiz su ile yıkanabilir.

Yetişkinler için tedavi rejimi, çocuklar için geliştirilen terapötik rejimden farklıdır.

 • Yetişkin hastalar ve çocuklar 10 yıl sonra (hastalık neostro ise) günde 0.5 g atarlar.
 • Hastalığın akut seyrinde ve anjin sonrası komplikasyonlar ile ilacın dozu bir dozda 0.75 gr'a çıkarılabilir.
 • 5-10 yaş arası çocuklar, ilaca günde üç kez 0.25 gram reçete edilir.
 • İlacın 2-5 yaş arası çocuklar günde üç kez 0.125 gram için gösterilir.
 • En küçük hastalar için (2 yaşına kadar), Amoksisilin 20 mg için günde üç kez reçete edilir.

İlaç nispeten güvenli kabul edilir, ancak ilacın bileşenlerine alerjiye ve aşırı duyarlılık eğilimli olan hastalara dikkatle alınmalıdır.

Hastanın ilk advers reaksiyon belirtileri varsa, hemen tedaviyi bırakmalı ve doktoru bilgilendirmelidir. Doktor ilacı başka biriyle değiştirecektir.

 1. heyecan;
 2. guatr;
 3. baş ağrısı;
 4. uykusuzluk;
 5. alerji;
 6. mide bulantısı, kusma;
 7. baş dönmesi;
 8. taşikardi.

Flemoxin soluteba, penisilin serisinin antibiyotiklerini güçlü bir bakterisit etkisi ile ifade eder. Patolojilerin tedavisi için bir ilaç atayın:

 • solunum organları;
 • gastrointestinal sistem;
 • ürogenital sistem;
 • Bakteriyel enfeksiyonun vücuda girmesinin neden olduğu diğer hastalıklar.

Flemina Flemoxin soluteab ile sık sık reçete edilir. İlaç dozu ve tedavi rejimi, 1 yaşından itibaren hastaların yaş kategorisi için hesaplanır.

İlaç bir limon mandalina aromasına sahiptir, bu yüzden bir yaşındaki çocuklar bile zevkle alırlar.

Flemoxin günde iki kez yemeklerden önce veya hemen sonra çözülür. Bu antibiyotik bütün olarak yutulur ve bir bardak su ile yıkanır. Ama tablet ikiye ayrılabilir ve çiğnenebilir.

 1. Yetişkin hastalar için günlük doz 0,5-2 g'dır, bir kerede alınabilir veya iki doza bölünebilir.
 2. 1-3 yaş arası çocuklar 0.125 gram bir doz reçete etti. günde üç kez veya günde iki kez, ancak günde 0.25 gram.
 3. 3-6 yaş arası hastalar için dozu 0.25 g'dır. günde üç kez veya 0.125 gram. günde üç kez.

Hamile ve emziren kadınlar için bile ilaç almak için kontrendikasyonlar yoktur. Bununla birlikte, alerjiye eğilimli veya ilacın bileşenlerine aşırı duyarlı olan kişilerde, bu hoşgörüsüzlüğe neden olabilir.

Flemoxin salutebam tedavisinin yan etkileri aşağıdaki gibi olabilir:

 • alerjik reaksiyonlar;
 • anüste kaşıntı;
 • ishal;
 • trombositopeni.

Antibiyotik Biseptol kombine bir etkiye sahiptir, bu nedenle sadece bademcik iltihabı için değil, aynı zamanda diğer hastalıklar için de (stafilokok enfeksiyonu, dizanteri) reçete edilir.

Dozaj ve yönetim programı:

 1. 3 ila 12 aylık bebekler Biseptolum'u süspansiyon olarak alırlar;
 2. bir yıl sonra çocuklar reçete şurup;
 3. 3-6 yaş arası çocuklar 240 g için günde iki kez Biseptol tabletleri alırlar;
 4. ilacın günlük dozunun 6-12 yaş arası (480 gram) iki kez bölünmesi;
 5. 12 yaşından sonra yetişkinler ve çocuklar için, Biseptol'un günlük dozu 960 gramdır, iki doza bölünür.

Belli kurallara uyursanız, vücudun Biseptol almasına zarar vermez. Bu kurallar basittir, bu yüzden bunları gözlemlemek oldukça basittir:

 • Tedavi sırasında hasta günde en az 2 litre sıvı içmelidir;
 • Biseptolum ile paralel olarak, bir vitamin kompleksi almak gerekir;
 • hapı sadece yedikten sonra al;
 • Terapötik kurs sırasında hasta bezelye, fasulye, süt ve diğer hayvansal ürünleri yemekten kaçınmalıdır;
 • hastanın diyetinde tatlı tatlılar, kuru meyveler, pancarlar bulunmalıdır.

Biseptol yan etkileri bir dizi vardır: karın, baş dönmesi, mide bulantısı, baş ağrısı, depresyon, apati kolik.

Hamilelik ve emzirme döneminde kadınların bu antibiyotiği almak kesinlikle yasaktır. Böbrek hastalığı, karaciğer, tiroid, kan, alerjik eğilimli ilaç öyküsü olan kişiler aşırı dikkatle alınmalıdır.

Bu durumda kendi kendine ilaç kabul edilemez, randevu sadece bir doktor tarafından yapılmalıdır.

Herkesin tabletleri alımı nahoş bir acılık ile ilişkilidir, bu yüzden ilaç üreticileri boğaz ağrısından hoş pastiller ve lolipoplar yaratmıştır.

Bu ilaçların gecikmiş bir etkisi vardır, yine de, hala yardımcı olurlar. Lolipopların geniş bir listesinden doktorlar hastalarına aşağıdaki ilaçları önermektedir:

Pharyngosept - Bu şekerler yetişkinler ve çocuklar için reçete edilir. Fark sadece dozajdadır. Terapötik kurs sadece 3-4 gündür.

İlaç kontrendikasyonları yoktur. Sadece bileşenlere karşı bireysel hoşgörüsüzlüğü olan kişilere yapılmamalıdır.

Septotelet - emilmede kullanılan bu tabletler, bunların içinde Timol, Levomentol, nane ve okaliptüs yağı içerir. Tedavinin seyri de 4 günü geçmez. Her 3 saatte bir her boğazdan bir tane almanız tavsiye edilir.

 • Tablet ağzında tamamen çözülmelidir.
 • 4 yaşından sonra çocuklar en fazla 4 lolipop alabilir.
 • 10 yıl sonra hastalar günde 6 tabletten fazlasını alamazlar.
 • 12 yaşından büyük çocuklar günde 8 kişiye kadar düzelebilirler.
 1. Yaş 4 yıla kadar.
 2. Alerji hastaları.
 3. İlacın bileşenlerine duyarlı insanlar.
 4. Fruktoza konjenital intoleransı olan kişiler.
 5. İzomaltaz ve laktaz eksikliği olan hastalar.

Strepfen pastilleri, boğazdaki ağrılı hisleri ortadan kaldırmak için reçete edilir. Bu ilacın terapötik kursu üç gündür. Bu pastillerle sadece 12 yaşından itibaren tedavi edilebilir.

Dozaj rejimi: 12 yaşından büyük yetişkinler ve çocuklar tek parça için günde 5 defadan fazla Strepfen almamalıdır.

 • hamile kadınlar;
 • emzirme döneminde;
 • peptik ülseri olan hastalar;
 • 12 yaşından küçük çocuklar;
 • ilacın bileşenlerine aşırı duyarlı olan hastalar;
 • rinit, bronşiyal astım olan kişiler;
 • glukoz-6-fosfat dehidrogenaz yetersizliği ile.

Đlaçın anjinadan seçilmesinin doğruluğuna şüphe yoktur, tanıdan, yani bademcik iltihabının etken tipinden emin olmak gerekir. Ayrıca, her bir vücudun kendi bireysel özellikleri vardır ve bu da bir ilaç seçerken dikkate alınması gereken bir özelliktir.

Bir hastanın iyi bir şekilde yardımcı olması için anti-bakteriyel boğaz hapları varsa, bir diğerine kontrendike olabilir. Bu nedenle, boğaz ağrısının ilk belirtilerinde, kendi kendine ilaç vermemelisiniz, hemen bir kulak burun boğazına gitmelisiniz.

Sadece bir doktor tanıyı yüksek doğrulukla kurabilir ve hastalığın ciddiyetine göre doğru tedaviyi reçete edebilir. Bu makaledeki videodan her şey hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Günümüzde eczanelerde, bademcik iltihabı sürecini gidermek ve yutma sırasında hastanın iyiliğini arttırmak için bademcik iltihabı sırasında boğazı nemlendirmek ve yumuşatmak için kullanılan çok çeşitli pastiller ve pastiller bulabilirsiniz. Bunlar arasında, resorpsiyon için aşağıdaki tabletler:

 1. Strepsils.
 2. Septolete.
 3. Farignosept.
 4. Grammidin.
 5. Dekatilen.
 6. Falimint.
 7. Sebidin.
 8. Lizobakt.
 9. Strepfen.

İlaç fungisidal ve antibakteriyel etki ile kombine bir preparattır. Bir tablet 1.2 mg diklorobenzil alkol, 0.6 mg amilmmetalkol, nane esansiyel yağı, anason, sukroz ve glukoz, levomenthol esansiyel yağ içerir.

Angina'nın ilk günlerinden Candies Strepsils alınması tavsiye edilir. Standart dozaj aşağıdaki gibidir: bir tablet her üç saatte bir ağız içine emilir. Maksimum günlük dozun on iki adet olduğunu unutmayın. Tedavi süresi bir uzman tarafından belirlenir. Altı yaşın altındaki çocukların şekerler Strepsils almak için tavsiye edilmez.

Mide bağırsak sistemi ile ilgili problemlerle kendini gösteren aşırı doz. Tedavi için durulama kullanılır. Tabletlerin alımı durdurulur.

Hamileler için, ilgili hekimin doz ayarlaması gereklidir. Alerjisi olan hastaları tabletlerin temel bileşenlerine kullanmayın. Tat ve alerjik reaksiyonlarda geçici değişikliklere neden olabilir.

Setilpiridinyum klorürün aktif bileşenine dayanan ilaç. Bu tabletlerin boğazdaki ağrıdan anjina ile kullanılması, membranlarının geçirgenliğini azaltan bakterilerin enzimatik reaksiyonlarını engelleyebilir. Ayrıca oral mukozaya penetre olan setilpiridinyum klorür, virüsleri ve üremelerini bozan mücadeleleri yok eder.

Dört ila on yıl arasında çocuklarda angina tedavisi için, Septetelet tabletler aşağıdaki dozajda alınır: bir pastil 24 saat boyunca dört kez eritilir. On yıldan itibaren, dozaj günde altı pastil arttırılır. Yetişkin hastalar için doz sekiz lolipopdur. Yemek yerken yemeyin.

Sepetil pastil klorürün alerjisi olan hastalara Septollet pastil almak tavsiye edilmez. Hap almak, bulantı, ishal (özellikle aşırı dozda), kızarıklık veya cildin tahriş olmasına neden olabilir.

Bir boğaz ağrısı sırasında boğazda ağrı için aktif olarak kullanılan antibakteriyel ilaç. İlaç aktif madde Ambazone monohidrat oluşur. Ayrıca şunları içerir: laktoz, sukroz, kakao, povidon K-30, arap zamkı, vanilin ve magnezyum stearat.

Olumlu bir sonuç elde etmek için uzmanlar, Pharyngocept tabletlerini üç ila dört gün çözdüklerini bildiriyorlar. Standart dozaj, gün boyunca eriyen üç ila beş pastildir. Yedikten sonra çare kullanmak önemlidir. Rezorpsiyondan sonra, iki saat boyunca yemek yemeyi veya içmemenizi tavsiye etmeyin.

Pharyngocept tabletleri, üç yaşına ulaşmamış çocuklara ve Ambasone monohidrat alerjisi olan hastalara götürmeyin. Bu ilacı almak alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Boğaz ağrısı tedavisinde aktif olarak kullanılan antibiyotik. Gramicidin C.'nin aktif bileşenine dayanan ilaç Grammidin tabletleri, yok olduklarından dolayı bakteriyel hücre zarının geçirgenliğini arttırır.

On iki yaşına ulaşmamış çocukların tedavisi için, aşağıdaki dozu kullanmanız tavsiye edilir: bir veya iki pastil 24 saat içinde dört kez çözülür. Yetişkin hastalar günde sekiz şeker alabilir. Tedavi altı güne kadar sürer.

Uzmanlar, anne sütü ile beslenmede anjinin tedavisi için Gramidin kullanımını önermezler. Antimikrobiyal ajanlarla eşzamanlı uygulama ile, bu tabletler etkilerini artırabilir. Alerjiye neden olabilir.

Dequalinium klorürün aktif bileşenine dayanan ilaç. Fungistatik ve bakterisidal etkide farklıdır, boğazdaki ağrıyı hızla azaltır, iltihabı azaltır.

Hastalığın başlangıcında, durumu hızlı bir şekilde çözmek için iki saatte bir şeker. Hasta, boğazdaki ağrının azaldığını hissettiğinde, dozaj her dört saatte bir pastil'e indirilir.

Decathilene tabletleri diyabetli hastalara korku olmadan alınabilir. Hamilelik sırasında kullanmadan önce bir doktora danışın. Aşırı doz olduğuna dair bir kanıt yoktu. Alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Asetilaminonitropropoksibenzenin aktif bileşenine dayanan bir ilaç. Bileşimde ayrıca: jelatin, sukroz, yağ, kolpovidon, talk, magnezyum stearat, silikon dioksit, glukoz. Palet Falimintinin ağız boşluğunda emilmesinin başlangıcından sonra, solunumun kolaylaştırıldığı hoş bir serinlik hissedilir. Tabletler, iltihabı rahatlatır, boğazda ağrıyı azaltır, mukusu sulandırır.

Bir seferde bir pastil eritilmesi tavsiye edilir, ancak öngörülen maksimum doz - 24 saat içinde on pastilleri aşmayın. İlaç tatsız semptomların tamamen ortadan kalkmasından üç ila dört gün önce alınır.

İlaç, asetilaminonitropropoksibenzene alerjilerde kullanılması tavsiye edilmez. Diyabetli hastalar şeker seviyesini dikkatlice izlemelidir. Hamilelik sırasında tedavi için öncelikle doktorunuza danışmalısınız.

Antibakteriyel ve antiseptik etkisi ile angina ile boğaz ağrısı tedavisi için bir çare. Klorheksidin hidroklorürün aktif bileşenine dayanan ilaç.

Bir pastili günde dört ila on defa çözmek için. Terapi süresi bir ila üç haftadır.

Sebidine tabletlerini klorheksidin hidroklorür alerjileri için kullanmayın. Kabul fonları alerjik reaksiyonlara ve dispeptik rahatsızlıklara neden olabilir.

Piridoksin hidroklorür ve lizozim hidroklorürün aktif bileşenlerine dayanan ilaç. Antibakteriyel özelliklere sahip bir kombine ajan. Ağız mukozasını korur, lokal spesifik olmayan bağışıklığı düzenler.

Lizobakt tabletlerin standart dozajı şu şekildedir: 24 saat içinde üç ila dört kez tamamen çözünene kadar iki pastil emdirilmelidir. On iki yaşına kadar çocukları tedavi etmek için, dozaj günde üç kez bir pastil'e indirilir.

Doktorlar laktoz intoleransı olan hastaların yanı sıra lizozim hidroklorür veya piridoksin hidroklorür alerjisi olan hastalar için ilaç kullanmanızı önermemektedir. Henüz üç yaşına ulaşmamış çocukları tedavi etmek için kullanmayın.

Doz aşımı durumunda, hasta dilin uyuşukluğunu hissedebilir, ağız boşluğunda hafif karıncalanma, alt veya üst ekstremitelerin hassasiyet kaybı olabilir. Tedavi için bol miktarda içecek kullanın. Hapları almak Lizobakt alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Flurbiprofen aktif bileşenine dayanan ilaç. Anti-inflamatuar, analjezik özelliklere sahiptir. Hasta, reseptörün başlangıcından yarım saat sonra Strepfen tabletlerinin etkisinin olumlu etkisini hissedebilir. Kural olarak, bu sonuç iki saate kadar sürer.

Pastil tamamen eriyene kadar ağız boşluğunda emilir, beklenen sonuca yol açmayacağı için tüm tableti çiğnemeye veya yutmaya değmez. On iki yaşından büyük hastalar için önerilen doz 24 saat içinde beş kez bir şekerdir. Terapi üç günden fazla sürmez.

Uzmanlar, emzirme döneminde oniki yaşın altındaki çocukların, yaşlıların, hamile kadınların ve kadınların tedavisinde Strepfen kullanımını yasaklamaktadır. Ayrıca, pastiller akut gastrik ülser, glukoz eksikliği, hiperbilirubinemi, ödem, dolaşım yetmezliği, hemofili, hipertansiyon, işitme kaybı, böbreklerin ve karaciğerin yanlış işleyişi ile almayın.

Strepfen lolipoplarının kullanımı mide bulantısı, ishal, mide ekşimesi, taşikardi, anemi, ataksi ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Çocuklarda angina tedavisi çok önemli bir süreçtir, çünkü bu hastalık oldukça ciddi komplikasyonların gelişmesine yol açabilir. Boğaz ağrısı başladığında, doktorlar küçük hastalar için uygun olan özel emilim tabletlerinin kullanılmasını önerir. Birincisi, onlar tat için daha hoş, bu nedenle çocuk böyle bir yol almak zorunda kalmayacak. İkinci olarak, çok hızlı ve etkili bir şekilde hareket ederler.

Çocuklar için angina sırasında boğazda daha fazla bulunan en popüler pastiller şunlardır:

 1. Strepsils.
 2. Coldrex Lari Plus.
 3. Faringosept.
 4. Septefril.
 5. Neo-Angın.

Strepsils, boğaz ağrısı ile başa çıkmaya yardımcı olan en popüler pastillerden biri olarak kabul edilir. Bu ilacın hemen hemen tüm formlarında iki ana aktif bileşen vardır: diklorbolil alkol (% 2.4) ve amilmmetakol.

Çocuklarda angina tedavisi için özel bir Strepsils formu kullanılır. Eczanelerde iki uyuşturucu bulabilirsiniz: çileklerin tadıyla ve limonun tadıyla. Bu ilaçların bileşiminde şeker yoktur, tatlı pastillerin uzun süreli emilimi çocuklarda çürüğe neden olabilir. Strepsils resorpsiyon tabletleri altı yaşından itibaren hastalar için uygun olduğunu unutmayın.

Çocuklarda boğaz ağrısı tedavisinde aktif olarak kullanılan analjezik etki anlamına gelir. Diclonin aktif bileşenine dayanan ilaç. Lolipopların farklı tatları olabilir: kiraz, limon, portakal.

On iki yaşından çocukları tedavi etmek için kullanılabilir. Koldrex Lari Plus tabletlerin dozajı şu şekildedir: her iki saatte bir lolipop alınır. 24 saat içinde sekizden fazla pastili almayın.

Caldex Lari Plus tabletlerinin tedavisinde aşağıdaki yan etkiler meydana gelebilir: ağızda uyuşma, ağız mukozasında tahriş, mide bulantısı, tat değişiklikleri.

Pharyngosept, küçük çocuklarda angina tedavisinde sıklıkla kullanılan etkili bir rezorpsiyon tabletidir. Kontrendikasyonları ve yan etkileri yoktur, disbakteriyoza neden olmazlar. Çocukların tedavisinde son madde çok önemli kabul edilir, zayıf bağışıklık nedeniyle çoğu zaman problemleri vardır.

Ne yazık ki, çocuklar her zaman boğaz ağrısı için yetişkinlerden daha sık hastalanırlar. Bunun nedeni, özellikle çocuk ekipte olduğunda, hastalıklara yol açan zayıf bağışıklıktır. Farignosept almak, bakterilerin yaşamsal aktivitesini bastırmaya yardımcı olur, bu nedenle anjinin ilk günlerinden tedaviye başlamaya değer.

Kullanımı pastil, çocuğun şekeri çözdüğü üç yaşından itibaren olabilir. En genç hastaların (3-7 yaş) tedavisi için, 24 saatte 3 kez bir pastildir. Yedi yıl sonra, günde yedi yediye kadar eritebilirsiniz. Tabletleri aldıktan sonra iki saat içemeyeceğiniz veya yiyemeyeceğinizi unutmayın.

Decamethoxin aktif bileşenine dayanan ilaç. Etkili antibakteriyel etki ile karakterize edilir, antimikrobiyallerin etkisini güçlendirmeye yardımcı olur, mantar öldürücü özelliklere sahiptir.

Çocuklarda angina tedavisi için beş yaşından itibaren kullanılır. Bu durumda dozaj: 24 saat içinde üç kez bir pastil. Terapi dört günden fazla sürmez. Şekerlemenin emilmesinden sonra, tükürük salgılanması bir süre daha artabilir.

İlaç aktif bileşenlere dayanmaktadır: levomenthol, amilmmetakol, 2,4-diklorobenzil alkol. Antiseptik özelliklere sahiptir, inflamasyonu hafifletir, angina ile boğazda ağrı.

Çocuklarda angina tedavisi için altı yıldan beri kullanılabilir. Standart dozaj: her iki ila üç saatte bir pastil. Ancak, maksimum dozun 24 saat içinde altı tableti geçemeyeceğini belirtmek gerekir. Terapi dört günden fazla sürmez.

Ön-aşırı doz, karın, kusma, ishalde ağrıya neden olabilir. Tedavi için ilacı almayı kesmelisiniz.

Akut bademcik iltihabının ilk belirtileri, yutulduğunda daha da kötüleşen boğazdaki basınç ağrılardır. Bu belirtiler, şekerlerle mükemmel bir şekilde yerleştirilir. Onlar sadece rahatsızlık rahatlatmakla kalmaz, aynı zamanda antiseptik, zarflama ve analjezik etkiye sahiptirler. Anjinadan rezorpsiyon için tabletler, hastalığın gelişimini durdurabilir ve iltihabı ortadan kaldırabilir. Ve çok çeşitli ilaçlar, her bir hastalık türü için ayrı ayrı ilaçları seçmenizi sağlar.

Emziren haplar, boğaz ağrısının ilk belirtilerinde reçete edilir. Onların başvurusu için ana göstergeler şunlardır:

 • kuru, rahatlama getirmeyen, öksürük;
 • boğazda enflamatuar süreçler, zulüm duygusuna neden olur;
 • ağız, yutak, larinks ve bademciklerin kızarması.
 • boğaz ağrısı, zaman yutma gıda, içecek veya tükürük ağırlaştırılmış.

Rezorpsiyon için anjinadan gelen tabletler, viral, enfeksiyöz olmayan ve alerjik tipte hastalıkların tedavisinde etkilidir. Ancak, sadece doktor iltihabın doğasını ortaya çıkardıktan sonra kullanılmalıdır. Bu nedenle, bakteriyel bademcik iltihabı ile, antibiyotik içeren haplar kullanılır, bu da diğer hastalık türleri için işe yaramaz.

Hastalığın türünden bağımsız olarak, tüm şekerlemeler yemekten sonra dağılırlar. Ayrıca, bir sonraki öğüne, yuttuktan sonra en az bir saat izin verilir. Bu ilaçları çiğnemek veya yutmak yasaklanmıştır - belirgin bir yerel etkiye sahiptirler.

Anjinli tüm tabletler üç tipe ayrılır: antibiyotik içeren, antibiyotik içermeyen ve şifalı bitkilere dayanan.

Antibiyotik içeren en iyi pastiller - "Koldakt Lorpils", "Stopangin 2A", "Gramicidin". Antibiyotik içermeyen en popüler ilaçlar Strepsils, Faringosept, Decatilen ve Septotelet'dir. Otlar temelinde - "Carmolis", "Verbena-okaliptüs" ve adaçayı içeren tek olanlar - şekerler "Doktor Theiss."

Malzemeler: ana aktif maddeler - antibiyotik tirotrikin, anestezik benzokain.

Uygulama: Bir tablet için her iki saatte bir al. Limon, portakal, nane ve çilekli tatlar ile 4 versiyonda üretilir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: 18 yıla kadar atama yok, hamile ve emziren kadınlar, alerjiler mümkündür, burun akıntısı, ağız mukozasının ve tadın duyarlılığının geçici kaybı.

Malzemeler: bir antibiyotik temelinde yapılır, ana aktif bileşen gramicidin C.

Uygulama: iltihabı ortadan kaldırır ve bakterileri savaşır. Sınırlayıcı doz günde 8 tablettir. Tedavi süresi en fazla 6 gündür.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: Hamilelik, emzirme, 12 yaş altı çocuklar, alerjik reaksiyonlar, dermatit.

Malzemeler: diklorobenzil alkol, amilmmetakrezol, limon ve portakal esterleri, boyalar, sukroz, levomenthol, glukoz içerir.

Uygulama: 12 yaşından büyük çocuklar - günde 6 tablet, yetişkin - 8. Her 2-3 saatte bir kullanın.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: 5 yaşın altındaki çocuklar, alerjiler, kusma, ishal.

Malzemeler: diklorbolsilovy alkol, amilmetalkrezol, nane, anason, sukroz, glikoz, levomenthol esansiyel yağları.

Uygulama: Hastalığın ilk günlerinde kullanılmasını tavsiye ederiz. Öksürük ve boğaz ağrısını ortadan kaldırır, enfeksiyonun yayılmasını önler. Tedavi süreci bireysel olarak seçilir. Tabletleri 3 saatte bir karıştırın. Maksimum günlük doz: 12 pastil.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerji, kısmi tat değişikliği, 6 yaşın altındaki çocuklarda, aşırı dozda - mide rahatsızlıkları olan hamilelik ve emzirme döneminde reçete edilenler.

Malzemeler: ana aktif bileşen, setilpiridinyum klorürdür.

Uygulama: enzimatik reaksiyonların inhibisyonu ve bakteri zarının geçirgenliğinde bir azalma nedeniyle virüslere karşı etkili bir şekilde savaşır, ayrıca üremelerini de önler. 4 yaşından küçük çocuklar için uygundur - günde 4 tablete kadar, 10 yaşından 6 tabakına, yetişkinlere - 8 lolipop.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: setilpiridinyum klorür, bulantı, ishal, deri döküntüleri ve tahrişine karşı alerjidir.

Malzemeler: Amazon monohidrat, kakao, laktoz, magnezyum stearat, sakaroz, arap zamkı, vanilin.

Uygulama: Boğaz ağrısı etkili bir şekilde kaldırır. Tedavi süresi - 4 güne kadar, günde üç ila beş kez bir tablet alın.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerjik reaksiyonlar mümkündür, 3 yaşın altındaki çocuklara reçete etmek yasaktır.

Malzemeler: ana aktif bileşen, dequalinium klorürdür.

Uygulama: hızla ağrı ve iltihabı hafifletir, bakterisidal bir etkiye sahiptir. Her iki saatte bir plaka. Akut semptomları ortadan kaldırdıktan sonra - her dört saatte bir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerjik reaksiyonlar mümkündür, 4 yaşın altındaki çocuklar.

Malzemeler: asetilaminonitropropoksibenzen, jelatin, sükroz, yağ, talk, glikoz, silikon dioksit.

Uygulama: Resorpsiyon anında görünen serinlik hissi nedeniyle nefes almayı kolaylaştırır. Maksimum tedavi süresi günde dört ila 10 tablettir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerji, diyabet, gebelik.

Malzemeler: ana bileşen klorheksidindir.

Uygulama: akut viral angina için reçete. Kabul süreci iki ila üç haftadır. Günde 4-10 kez kullanın.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerjiler, dispeptik bozukluklar.

Malzemeler: piridoksin ve lizozim hidroklorür, yardımcı maddeler.

Uygulama: ağız boşluğunu ve gırtlak bir koruyucu film ile zarflar, lokal bağışıklığı normalleştirir. Günde iki kez iki tablet yaz - günde dört kez, 12 yaşın altındaki çocuklar - günde üç kez 1 şeker.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: laktoz intoleransı, alerjiler, 3 yaşın altındaki çocuklar, doz aşıldığında - mukoza zarının uyuşması, karıncalanma hissi, el ve ayaklarda hassasiyet kaybı.

Malzemeler: amylmetacresol, diklorobenzil alkol, racemetol, sakaroz, nane ve anason esansiyel yağları.

Uygulama: Candida türünün mantarlarının neden olduğu anjin için reçete edilir. Mikroplara ve mantarlara karşı mücadeleye yöneliktir. Ağrıyı ortadan kaldırır ve sekonder semptomları giderir: burun tıkanıklığı, boğulma boğması. Bir levhayı her iki saatte çözün, bir günde 8 tablete kadar yiyebilirsiniz.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: açığa çıkarılmamış, küçük alerjik reaksiyonlar mümkündür.

Malzemeler: aktif madde flurbiprofen'dir.

Uygulama: analjezik ve anti-enflamatuar ajan olarak davranır. Hızla emilir, yarım saat sonra akut semptomları giderir. Günde en fazla beş kez alın.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: 12 yaşın altındaki çocuklar, yaşlılık, gebelik, emzirme, mide ülseri, ödem, dolaşım bozuklukları, karaciğer ve böbrek fonksiyonu, hemofili, taşikardi, anemi, alerjiler.

Malzemeler: Nane, karanfil, Çin tarçın, lavanta, muscat, melissa, anason, kekik, limon püresi esansiyel yağlar.

Uygulama: Boğazdaki ağrıyı etkili bir şekilde ortadan kaldırır. Buna ek olarak, bunlar hareket tutması ve yorgunlukla nefes almanın iyileştirilmesi için kullanılır. Her iki saatte bir çözülür. Maksimum dozaj 10 tabaktır.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: bileşenlerin bireysel hoşgörüsüzlüğü.

Malzemeler: nane, okaliptüs, çam, C vitamini eterleri

Uygulama: dezenfekte eder, ferahlatır, tonları açar, iltihabı azaltır, balgam söktürmeyi kolaylaştırır ve ağrıyı hafifletir. Ortalama doz günde 5 tablettir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: bireysel hoşgörüsüzlük.

Malzemeler: okaliptüs, nane, anason, rezene, adaçayı, bal, kızılcık suyu, ıhlamur özü, mentol, askorbik asit sıkmak.

Uygulama: yatıştırır, iltihabı hafifletir, öksürüğü kolaylaştırır, mükemmel bir balgam söktürücüdür.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: Dikkatli diyabetli kişiler, 12 yaşından küçük çocuklar ve hamile kadınlar için. Küçük alerjik reaksiyonlar mümkündür.

Anjina belirtileri ile, çocuklara özel emilebilir tabletler reçete edilir. Yetişkinler için lolipoplardan daha nazik davranırlar, minimum yan etkilere sahiptirler ve daha hoş bir tada sahiptirler. Önemli nokta: 4 yaşın altındaki çocuklar neredeyse hiç tabak yazmaz.

Farmakoloji pazarında angina tedavisi için en popüler tabletler şunlardır:

Farmakolojik pazarda çocuklarda angina için en popüler ilaç.

Çilek veya limon aroması ile satılır. Şeker yerine, çürük veya diatez gelişimini provoke etmemek için bir ikame kullanılır. 6 yıl atama.

Boğazı anestezi eder ve tahrişi hafifletir.

12 yaşından büyük çocuklar atayın. Bir tabak günde 8 kez alın. Muhtemel uyuşma, ağız mukozasının tahrişi, tada dönüş değişiklikleri, mide bulantısı.

Dezenfektan ve anti-ağrı ajanı olarak davranır. 6 yaşından itibaren çocuklara uygulanır. Maksimum günlük doz 6 tablettir. Aşılırsa, kusma, mide bulantısı, karın ağrısı, ishal olabilir.

Kılavuzda belirtilen bakım ve yaş kısıtlamaları ile bir çocuğa bir dizi "yetişkin" verilebilir: "Strepsils", "Pharingosept", "Doktor Theiss", "Karmolis", "Septotelet".

Hamilelik sırasında, bağışıklık keskin bir şekilde azalır ve bademcik iltihabı da dahil olmak üzere soğuk algınlığı şansı artar. Ancak, tüm araçlar tedaviye uygun değildir.

Herhangi bir ilaç bir doktor tarafından reçete edilmelidir. Bu durumda, emici tabletler birçok yan etki göz önüne alındığında nadiren kullanılır. Dikkatle "Lizobakt", "Strepsils" veya "Faryngosept" yazın. En ufak olumsuz belirtilerin ortaya çıkmasıyla, tıbbi ürünlerin alınması iptal edilir.

Ayrıca doğal enzim - lizozime dayanan nispeten güvenli araçlar. Gebelik sırasında kategorik olarak kontrendike "Falimint", "Stopangin" ve fenol içeren tüm ilaçlar vardır.

Boğaz ağrırsa, doğru tedaviyi bulmalısın. Aşağıdaki videonun yazarı bir ilacın nasıl seçileceğini anlatacak:

Anjina tedavisi için pastiller sadece ek bir araç olarak kullanılabilir. Ana görevi akut lokal semptomları ortadan kaldırmaktır. Tam iyileşme sadece karmaşık tedavi ile mümkündür. Bununla birlikte, emilim için kullanılan ilaçlar bademcik iltihabının birincil belirtilerini ortadan kaldırabilir ve tedaviyi hızlandırabilir.

Bademcik iltihabından elde edilen tabletler, bir bütün olarak hastanın durumunu hafifletmeye yardımcı olabilir, ilaçların çoğu semptomatik tedaviyi hedefler. Antimikotikler, antibiyotikler, daha az sıklıkla - antiviral isimler - enfeksiyonu yok ederler. İlaçların çeşitliliği geniştir, preparatların yönü önemli ölçüde değişmektedir, bu yüzden herhangi bir ilacın kullanımı doktor ile anlaşılmalıdır. Doktorlar şöyle diyor: Hapları içmeden önce, doğru bir şekilde teşhis etmeniz, hangi fonların en etkili olacağını tam olarak belirlemeniz gerekir. Bir tedavi süreci hazırlanırken, her bir hastanın organizmasının özellikleri dikkate alınır.

Anjinin nedensel ajanı bir dizi kokdan bakteridir, bazen bademcik iltihabı, adenovirüs enfeksiyonunun yayılması ve mutasyonu veya fungal mikrofloranın aktivasyonundan kaynaklanabilir. Fungus, koruyucu kaynaklar zayıflatıldığında ve yeterli koruma sağlayamadığında hipotermiden sonra gelişmeye başlar.

Teşhis edilen enfeksiyonların% 90'ında enfeksiyon hava yoluyla veya temas yoluyla bulaşır. Daha zayıf olan bağışıklık, daha şiddetli hastalığın başlangıcı olacaktır. Bu nedenle, rahatsızlık hissi, farinks alanında bir his, hemen tedaviye başlamalıdır. Kronik bademcik iltihabı tanısı konan hastalara özellikle dikkat edilmelidir.

Yetişkinlerde anjinaya sahip tabletler, bir doktor tarafından muayene edildikten ve klinik testlerin sonuçlarının alınmasından sonra seçilir. Bakteri enfeksiyonu durumunda, antibiyotikler zorunludur:

 • Penisilin grubu. Augmentin, amoksisilin, Flemoklav, Flemoksin - Staphylococcus hücreleri streptokok yapısını tahrip mükemmel araçlar - bakteriolitik etkiye sahiptirler. İlaçlar asit hızlı olduğundan, bağırsak duvarlarına hızla kan dolaşımına girerler. Terapötik düzeyde, 6 saat kalır. İlaçlar hızla vücudun dokularına düşer, en etkili dar yönden yönlendirilmiş antibiyotiklerden biri olarak kabul edilir. Augmentin'in bir parçası olan klavulanik asit, ilacın etki spektrumunu genişletir.
 • Bir yan etkisi varsa veya başka nedenleri varsa, doktor azitromisin grubunun preparatlarını reçete eder. Sumamed, Azitsin, aktif madde azitromisin ile diğer ajanlar popülerdir. Bu ilaçlar, KBB organlarının veya üst solunum yollarının hastalıklarına neden olan her tür bakteriyel enfeksiyon üzerinde yıkıcı bir etkiye sahiptir.
 • Özel durumlarda, beta-laktamaz göre kuvvetli mikrop öldürücü büyük bir direnç (penisilinler ve azitromisin ile karşılaştırılması) sahip sefalosporinler uygulanır.

Antibiyotiklerin doğru kullanımı komplikasyonlara izin vermemek için hızlı bir şekilde iyileşmeye yardımcı olacaktır. Hemen hemen tüm antibakteriyel haplar ve enjeksiyonlar, normal dozajda gebelikte kontrendikedir, bu nedenle gelecekteki anneler tedavi eden doktorun tavsiyelerini kesinlikle izlemelidir - reçeteli ilaçların yerini almak yasaktır.

Modern antibiyotikler toksisitede düşüktür. Riskleri azaltmak ve lenfoid dokuların şişmesini hızla kaldırmak için, kulak burun boğaz uzmanları veya terapistler paralel olarak antihistaminik bir yol reçete. Etkili Loratadin, Tsetrin, Aleron.

Sıcaklığın düşürülmesi, titremelerin çıkarılması en kolay test edilen parasetamol olacaktır - seçici blokerler anlamına gelir, inflamasyonun yayılmasını etkilemez. Nonsteroidal ilaçlar, farenksin hiperemik bölgelerini sakinleştirmeye, ağrıyı azaltmaya ve mukozanın şişmesini önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olur. Yetişkinler özel bir korku olmadan onları atarlar. Özellikle talep, Naise, Nimesulid, Nalgezin.

Üçlü bir etkiye sahiptirler: analjezik, antipiretik, anti-inflamatuar: inflamatuar mediatörlerin aktivitesini bloke eder. Önemli bir artı, uzun süreli bile olsa, aktif maddelere alışkanlık olmamasıdır. Bu grubun ilk temsilcisi, çeşitli yan etkilerden dolayı bugün kullanımı sınırlı olan aspirindi.

Patojen bir mantar ise, o zaman patojenik hücrelere baskın olan ilaçların kullanılması gerekir. Yetişkinler haplar angina Nystatin veya Levorin ile içebilirsiniz. Minimal kontrendikasyonları ile daha modern olan, Flukonazol, Miconazole.

Boğaz ağrısı olan tabletler, hastanın genel durumunu önemli ölçüde artırabilir. Rezorpsiyon için modern pastiller, pastiller veya tabletler, mukozaya bitişik lenfoid dokuların yüzeyini niteliksel olarak dezenfekte eder. Pürülan anjina ile, bu tür ilaçlar patojenlerin çoğalmasını bastırmaya yardımcı olur, ağrıyı nötralize eder.

angina ile hasta olanlar için, antibiyotik hap çözümü için çok etkilidir: benzokain nedeniyle analjezik etkiye sahiptir tahkim gramicidin C Grammidin Neo, tam anestezik Stopangin 2A, talebi.

Anti-inflamatuar, hafif analjezik ve dezenfekte edici etkiler eczane sentetik preparatlarında farklılık gösterir. Boğazdan alınan bu tür haplar şişmeyi azaltır, nefes almayı kolaylaştırır:

 • Hexoral - etkisi 10 saat için not edilir, aktif madde hekzidinidin, enfeksiyonun hücre zarını yok eder, yabancı hücrelerin ölümüne katkıda bulunur. Rezorpsiyondan yarım saat sonra, somut bir rahatlama var.
 • Koldakt Lorpils iyi bir antiseptik ve hoş bir tada sahip analjezik olarak kabul edilir. Patojenik hücrelerin protein zarfına zarar verir. Farinksin tüm inflamatuar hastalıklarında endikedir.
 • Sebedin, Anzibel, Farington hloksidina dayalı - bakteri ve virüslerin çoğalmasını engelleyebilir güçlü antiseptik ajanlar.
 • Tanıdık Septufrl, farinksin stafilokok ve mantarlardan arındırılmasını sağlayacaktır. Terapide aktif madde dekametoksin, bakteriyel enfeksiyonun antibiyotiklere olan duyarlılığını artırır.
 • Teraflu Lar de dezenfekte eder ve anestezi yapar. Şekerlemeler sistemik ödemi azalttığı için solunum daha kolay hale gelecektir.
 • Optimal seçenek - Lizobakt. Hamile kadınlar için bile güvenlidir, sadece antiseptik ve analjezik bir etkiye sahip değildir, aynı zamanda yerel bağışıklığı destekler.

Doğal bileşenlere dayanan ilaç isimleri iyi bilinmektedir. Eylemleri bitkilerin iyileştirici özelliklerine dayanmaktadır:

 • Karmolis. Bu kekik, karanfil, hindistan cevizi ve diğer 7 doğal esansiyel yağlar içerir. Bu benzersiz bir kombinasyon, ilacın belirgin bir antimikrobiyal, antispazmodik, antifungal etkiye neden olur.
 • Travisil geniş bir etki alanına sahiptir: antiseptiktir, hoş olmayan kokuyu giderir, epitel hücrelerinin rejenerasyonunu destekler. Ayrıca bir immünostimulan, mukolitik olarak görev yapar. Yardımcı maddelerle takviye edilen 14 bitkiden elde edilen ekstraktlar anjina, farenjit, tracheitin tedavisinde etkilidir.
 • İzlanda yosunu temelli Isla antiseptik, immün sistemi uyarıcı aktiviteye sahiptir. Isla-Mint varyantı belirgin bir analjezik etkiye sahiptir.
 • Chlorophyllipt. Bu ilaç çeşitli şekillerde mevcuttur. Sıkıştırılmış tabletler, gargaraların nasıl yapılacağını bilmeyenlere veya rahat bir ortamda değil de tedavi edilmeleri gerekenlere uyacaktır. Kokların varlığında etkili olan mikroplar, aktif maddeye karşı direnç geliştirmez. Antibiyotik veya antiviral ilaçlarla tedavi edildiğinde mükemmel bir ek bileşen olarak önerilmektedir.

Aksi belirtilmedikçe tüm yardımcılar günde 5 defadan fazla tüketilmemelidir. Bu maksimum etkiyi sağlayacak, alerjik reaksiyonları önleyecektir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğaz ağrısı için en iyi ilaç: uyuşturucu listesi

Angina veya bilimsel olarak akut bademcik iltihabı üst solunum yollarını etkileyen yaygın bir rahatsızlıktır. Bu patoloji kısmen tedaviye kolay ve oldukça yatkın hale gelir, bununla birlikte, ortaya çıkan komplikasyonların ortaya çıkması da göz ardı edilmemelidir.

Boğazın durulanması için klorofililpt

Bir klorofililpt çözeltisi, genellikle boğaz ağrısı, farenjit, larenjit hastalığına yakalananlar için gargaraların vazgeçilmez doğal bir ilaçtır. Hazırlık okaliptüs yapılır, aktif madde yaprakların bir özüdür.