Loading

Anjina resorpsiyonu için tabletler ve pastiller

Günümüzde farmakolojik endüstri ağrılı rahatsızlığı ortadan kaldırmak için anjin ile resorpsiyon için çeşitli tabletler sunmaktadır.. Yüksek verimlilik ve satın alınabilirlik var. Angina esas olarak bademcikleri etkileyen ve bakteriler, virüsler veya mantarlardan kaynaklanan bir hastalıktır.

Semptomlar ve hastalık tipleri

Anjina ile, aşağıdaki belirtiler gözlenir:

 • boğazda basınç ağrısı;
 • bazen mide bulantısı ve baş dönmesi;
 • bademciklerde önemli artış;
 • üst gökyüzünün ödemi;
 • kalp, baş ve kas ağrısı;
 • vücuttaki zayıflık ve genel halsizlik;
 • yüksek sıcaklık

Bu belirtiler her tür anjina için tipiktir, ancak her formun önemli özellikleri vardır. Aşağıdakileri ayırt edin:

 1. Mavi dil. Bademcikler yüzeyseldir. Zehirlenme önemsizdir. Hiperemi, sert ve yumuşak damak, farinksin arkasını yakalar. Sıcaklık düşük.
 2. Laküner. Bir film şeklinde gevşek plak ile lacunae alanında bademciklerin yenilgisi ile karakterize, bunların şişkinlik, pus sarımsı beyaz lacunae oluşumu.
 3. Foliküler. Foliküler aparat şaşırır, amygdals güçlü edematic, pürülan beyaz-sarı foliküllerdir.
 4. Nekrotik. Bademcikler belirli bir gri veya yeşil-sarı renk kaplamasıyla kaplanır. Fibrin ile emprenye edilen boğazın etkilenen bölgeleri çok yoğunlaşır. Apseleri çıkarırken kanama yaraları kalır. Nekroz, farinksin tüm yüzeyine yayılır, dili etkiler, kemerler.

Anksiyete belirtileri ortaya çıkması ile bir doktora danışmanız tavsiye edilir. Nitelikli bir uzman, hastayı muayene edip doğru tanı koyacaktır ve uygun tedaviyi reçete edecektir.

Ana tip emici tabletler

Modern farmakolojinin ana alanları, akut durumun hafifletilmesini mümkün kılan, ağrı sendromunu mümkün olan en kısa zamanda ortadan kaldıran ilaçların geliştirilmesi ve üretilmesidir. Boğaz ağrısı için sıklıkla kullanılan pastiller, emilim etkisi olan preparatlar ve nebulizatörlerin kullanıldığı ilaçlar. Geleneksel yöntemler ve ilaç biçimleri geliştirilir, örneğin terapötik pastiller ve pastiller, bal, propolis ve akut ağrıyı yumuşatan ve hoş bir yumuşak tada sahip olan diğer bitkilerle desteklenir.

Günümüzde en popüler olanı uzun süren etkisi olan tabletlerdir. uyuşturucu oluşturan bileşenler, anjin gevşek, iltihaplı mukoza derinliklerine nüfuz, tükürük içinde erir, bütün dudaklarından bile şifa etkisi vardır.

Boğazı tedavi etmek için kullanılan ilaçlardan biri de haplardır. Genellikle viral, bakteriyel veya fungal bir enfeksiyonu yok etmeyi amaçlayan bir antibakteriyel, antiseptik, zarflama ve anestetik etki spektrumuna sahiptirler.

Terapötik amaçlar için, bunlar gibi ilaçları kullanabilirler:

 1. Anti-anjina. Tabletler hem iltihaplanmanın ilk aşamasında hem de tedavi süresince kullanılır. Kompozisyondaki ek maddeler, sadece hasara zarar vermeyen, boyasız, doğal ve gıda bileşenleridir.
 2. Neo-anjina. Diklorobenzil alkol, amylmetacresol ve ilaçları kapsayan levomentol farenks ve oral kavite hasarlı dokuların normal yapıda geri, antiseptik ve tedavi anestetik etkisi sağlar. 6 yaşından küçük çocuklar ve glukoz-galaktoz malabsorpsiyonundan muzdarip insanlar, onu almak istenmez.
 3. Septolete. Bu benzalkonyum klorür, timol, okaliptüs ve nane yağı, levomenthol içeren bir emilim ilaçtır. Anjina tedavisinde kullanılan yaş kısıtlamaları vardır (4 yaşın altındaki çocuklar tavsiye edilmez). Bileşenlere karşı alerjik reaksiyonlarda kontrendikedir, vücutta yetersizlik olan insanlar isomaltaz ve laktaz, fruktoza konjenital intoleransı ile birlikte.
 4. Faryngoseptili ambazon. En çok emilmede etkili olan tabletler, bakterilerin aktif gelişimini durdurur. Kontrendikasyon, ilaca karşı arttırılmış bir duyarlılıktır. Bu araç sadece tedavi için değil, aynı zamanda önleyici amaçlar için de kullanılır.
 5. Grammidin, G gramicidin, lidokain hidroklorür grubunun bir bileşimidir. Analjezik etkisi ile anlamına gelir. Malzemelere ve emzirme döneminde alerjik reaksiyonlar almak yasaktır.
 6. Strepsils. Bir diklorobenzil alkol ve amylmetacresol kompleksinin bileşiminde. Boğazda yerleşmiş mikroorganizmaları verimli ve güvenilir şekilde yok edin.
 7. Strepfen (Flurbiprofen'in analogu). Enflamasyonun enfeksiyöz bileşeni üzerinde büyük bir etkiyle farklıdır. Kesinlikle bronşiyal astım ve rinit ile hasta ilaca, akut mide ülseri, emzirme, aşırı duyarlılığı olan, gebelik sırasında, 12 yaşın altındaki hastalar için yasaktır.

Her tür tabletin alımı 3 ila 5 günlük bir süre ile sınırlıdır ve yaş özelliklerine göre dozaj.

Rezorpsiyon için tablet seçimi, ilaçların bireysel olarak tolere edilebilirliğine bağlıdır. Kendi kendine ilaçlama kategorik olarak ele alınamaz.

Anjin tedavisi sadece doktorların profesyonel gözetimi altında yapılmalıdır: terapist (çocuk doktoru) ve lora.

Resorpsiyon için tabletlerin yardımı ile boğaz ağrısı tedavisi nasıl

Boğaz ağrısı anjina dahil ciddi hastalıklara yol açan yaygın bir semptomdur. Önce boğazınıza ne olduğunu ve hastalığın temel nedenini bulmanız gerekir. Bu aşamada, anjina için resorpsiyon tabletleri en iyi ilaç olacaktır. Ancak, bu tür yerel ilaçları hızlıca ayağınızın üzerine koyabilecek tek bir ilaç olarak kullanmayın.

Angina, bir takım olumsuz sonuçları beraberinde getiren ciddi bir hastalıktır. Relapsın tam iyileşmesi ve önlenmesi için, farklı yönlere sahip ilaçların kullanımı ile tam bir tedaviye tabi tutulmalıdır. Tedavi edilmeyen bademcik iltihabının sonuçları karaciğer, idrar-üreme sistemi, dolaşım sistemi ve beyin aktivitesini etkileyebilir.

Makalenin içeriği

Angina: Nedenleri ve Belirtileri

Angina, boğazın mukoza zarının inflamatuar bir prosesidir. Bu hastalık, havadaki damlacıklar yoluyla, gıda yoluyla ve enfekte bir insanla konuşurken bulaşır. Akut ilkbaharda ve sonbaharda tepe ve hipotermi bağlı olabilir veya bazı hastalıkların komplikasyon hareket edebilir: difteri, grip, kızıl, kan hastalıkları, kronik bademcik iltihabı, rinit, sinüzit, diş hastalıkları ve insan vücudunda enfeksiyonun diğer stabil odaklar.

Azaltılmış bağışıklığın arka planı karşısında streptokok enfeksiyonu insana saldırır ve birkaç gün boyunca aşağıdaki semptomlara sahiptir:

 • Boğazda sürekli keskin ağrı, yutulamaması, hastanın pratik olarak konuşamaması;
 • lenf düğümleri büyümüş, duyguları acı verici;
 • bademcik kabarma ve boyutları arttığında, bunlar, bu nokta pürülan sarı (bademcik iltihabı), cerahatli plak (laküner anjin), şiddetli hastalık ile koyu gri renk alanları;
 • sağlık ve genel halsizlik keskin bir bozulma (migren, eklem ağrıları, iştah kaybı, zayıf uyku);
 • güçlü ateş (40 ° 'ye kadar);
 • ateş.

Kendi kendine ilaç kullanmayın, ilk belirtilerle hastanın acil olarak bir ilçe terapistini çağırması gerekir.

Hastalar genellikle ARVI tezahüründe boğaz ağrısını yazarak hastalığın ciddiyetini hafife alırlar. Boğazdaki ağrı bir haftadan fazla endişe duyuyorsa, bu durumda soğuk algınlığın bununla hiçbir ilgisi yoktur. Bu hata ciddi sonuçlara yol açabilir.

Hastalık türleri

Hastalığın tezahürünün şiddeti ve doğası anjinayı sınıflandırmayı mümkün kılar:

 1. Mavi dil. Aniden ortaya çıkar, hızla ilerler. Erken bir aşamada hastanın bir terleme boğazı vardır, mukoza zarı çekilir, vücut boyunca bir ağrı ve zayıflık vardır. Palatine bademcik iltihaplı ve şişmiş, lenf düğümleri hissi ağrılı hislere neden olur. Hastayı yutmaya acıyor, titriyor. Vücut ısısı 39 dereceye yükselir, şiddetli baş ağrıları sanrılı koşullara yol açar.
 2. Foliküler. Semptomlar kataral anjinaya benzer, ancak daha parlak görünür, hastalığın karakteri daha uzun ve ağırdır. Hasta tükürük artışını artırdı. Bu anjin tipi sadece bir hastanede tedavi edilir.
 3. Laküner. Beyaz ve sarımsı renk tonlarındaki trafik sıkışmalarında oluşan boşluktan fark edilir. Hasta belirgin şişmiş ve iltihaplı palatine kemerler.

Angina 14 güne kadar devam eden bulaşıcı bir hastalıktır. Hastanın tam izolasyon, yatak istirahati ve kapsamlı tedaviye ihtiyacı vardır.

Çözünme tableti nasıl çalışır?

Resorpsiyon için anjinadan elde edilen tabletler, yerel ilaçlara atıfta bulunur ve öncelikle iltihaplanmanın giderilmesinde amaçlanır. Boğazda ağrının giderilmesi, doğrudan enflamasyon odağı üzerinde doğrudan etkili olan maddelerin yüksek konsantrasyonuna bağlı olarak elde edilir.

Bazı resorbanlar, anjini ciddi antibiyotiklerle tedavi edilmeksizin hastalığın erken evresinde tedavi edebilirler. Neredeyse tüm ilaçların bir zarflama etkisi vardır ve hastanın tahriş olmuş larinkste keskin savaş hislerinden kurtulmasına yardımcı olur.

Tabletler kompozisyonda ve buna bağlı olarak etkinlik bakımından farklılık gösterir. Bu nedenle, antiseptiklerin hareketi, enfeksiyöz süreci provoke eden bakterilerin etkisine yöneliktir. Hastalığın semptomlarını bloke eder, enfeksiyonun yayılmasını engeller, dezenfekte edici bir etkiye sahiptirler. Anestezi boğazda ağrıyı hafifletir, anestezi yapar. Enzimler, patojenlerin hücrelerini yok eder. Vitaminler, yerel bağışıklığın korunmasına yardımcı olur. Bitkisel bileşenler ağrıyı azaltır, antibakteriyel etkiye sahiptir ve vücudun direncini artırmaya yardımcı olur. Bazı haplar, alerji hastaları için özellikle önemli olan antihistaminikler içerir.

Rezorpsiyon için bir tablet seçerken, bitki özleri içerenlere tercih vermek daha iyidir. Tatları içeren preparatların aksine, aynı zamanda hoş bir tat ve aroma verir, ancak aynı zamanda terapötik bir etkiye sahiptir.

Rezorpsiyon için tabletlerin avantajları düşük yan etki olasılığıdır. Aktif maddelerin ana dozu lokal olarak etki eder ve vücuttaki mevcut süreçleri etkilemeden çok küçük miktarlarda kan içine emilir.

Antibiyotikler tabletleri

 1. "Anti-angina" antimikrobiyal bir analjezik ilaçtır. Anjinayı provoke eden Gram-pozitif ve Gram-negatif bakterilere ve Candida mantarlarına karşı aktiftir. Askorbik asit, tabletlerin bir kısmı, bağışıklığı artırır ve vücudun savunmalarını uyarır ve C vitamini, etkilenen hücrelerin rejenerasyonunu destekler. Dikkatli diyabetli hastalar tarafından kullanılması tavsiye edilmez, alerjik alınmalıdır. Diğer ilaçlarla ilacın etkileşimi bir doktora danışılmalıdır.
 2. "Neo-angin" - bakterisit ve antiseptik aksiyonlu lolipoplar. Hapda bulunan analjezik ağrıyı çabuk bir şekilde gidermeye yardımcı olacaktır. Uçucu yağlar, nefes almayı kolaylaştıracak ve mukozada kan akışını hızlandıracak, iyileşmeyi hızlandıracaktır. Bu ilacın tedavisi sistematik antibiyotik ihtiyacını azaltır. Akut, bulaşıcı işlemlere, boğaz (bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, oral kandidiyazis, stomatit, larinjit, farenjit) tedavisi için endikedir.
 3. "Septotelet", antitüsif etkisi olan kombine bir ilaçtır. Pastil bileşimi enflamasyonu, serin ve anestezi giderilmesine yardımcı olan uçucu yağları içerir. Orofarenks enfeksiyöz iltihaplı hastalıkların tedavisi için endike edilir, ağızdan ses kısıklığı ve hoş olmayan koku ortadan kaldırır.
 4. "Pharyngosept" - streptokok, stafilokok, pnömokok enfeksiyonlarının neden olduğu hastalıkların tedavisi için haplar. İlaç hafif form hastalıkları için monoterapi için uygundur. Hiçbir yan etkisi yoktur, aktif maddeye (ambazona) karşı bireysel hoşgörüsüzlük için kontrendikedir. Diğer ilaçlarla uyumludur. Lezzet içerir.
 5. "Grammidin" (aktif bileşen gramicidin), orofarenksin bulaşıcı hastalıklarının hemen hemen tüm patojenlerini ortadan kaldıran antibakteriyel bir ilaçtır. Sık kullanımda aktif kalır. Tedavi süresi boyunca bol miktarda tükürük, ağız boşluğunun akla yatkınlığına katkıda bulunur. Endikasyonları: bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, farenjit, stomatit. Gramicidin alerjileri kontrendikedir.

Antiseptik preparatlar

 • "Koldakt Lorkpils", kombine bir antiseptik ve dezenfektandır. Anti-inflamatuar, analjezik ve lokal anestetik etki sağlar, mikrobik hücreler ve mantarlara karşı aktiftir. Tahrişi hafifletir, nefes almayı kolaylaştırır. Tedavi döneminde alerji mümkündür. Boğaz akut iltihaplanma vakalarında gösterilir: farenjit, bademcik iltihabı, larenjit, ses kısıklığı ve diş hastalıkları.
 • "Supremumların KBB" - güçlü antiseptik, analjezik, lokal anestetik, anti-enflamatuar etkisi ile kombine ilaç. Ağızda ve boğazda tedavi ve anjin, bademcik iltihabı, farenjit, nazofarenjit, larenjit, tracheitis ve diğer bulaşıcı süreçlerin önlenmesi için kullanılır. İlaç viral, bakteriyel ve fungal hastalıklar için uygundur.
 • Kombine antiseptik bir bakterisit olan "Sebidine", mukoza ve larenks hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Bakteri yapısını ve kılcal damarları güçlendiren ve vücudun savunmalarını harekete geçiren askorbik asit olan klorheksidin içerir. Tabletlerin rejenerasyon etkisi vardır. Aşırı duyarlılık kontrendikedir. Tedavinin zorunlu hale getirilmesinden önce birtakım yan etkiler vardır.
 • "Teraflu LAR", ağız boşluğunda bakteriyel, fungal ve viral enfeksiyonları yok eden bir antiseptiktir. Anestezik etki, ilacın bir parçası olan lidokain tarafından sağlanır. İçeriği tedavi için en uygun olanıdır ve aşırı doza neden olmaz. İlaç, catarrhalic tonsillitis, farenjit, stomatit, ülseratif gingivitis ve kronik tonsillit tedavisi için endikedir. İlacın etkinliği, diş macununun eş zamanlı etkisi ile azalır, tedavi sırasında alkolün alınması yasaktır.
 • "AstraSept" - anti-inflamatuar, analjezik, lokal anestezik etkisi ile lolipopans antiseptikler. Antimikrobiyal ve antifungal etkiye sahiptirler, boğazdaki ağrıları giderir ve tahriş eder. Bir tonsillit, bir farenjit, larenjit, ses kısıklığı, diş etlerinin inflamatuar süreçlerinde gösterilir. Farklı lezzetlere sahipler.

anestezikler

 • "Strepfen" - anestezik ve anti-inflamatuar bir ilaç, üretimi azaltır ve ağrı dürtülerini gerçekleştirir. İlaç yaklaşık 30 dakika sürer ve 3 saate kadar sürer. Boğaz hastalıklarını akut ağrı sendromu ile tedavi etmek için kullanılır. Uzun süreli tedavinin bir uzman tarafından önerilmesi dışında, tedavi süreci 3 günü geçmemelidir.
 • Çubuklu "Geksoral Lorsept" - zarflama ve koku giderici özelliklere sahip bir antiseptik antimikrobiyal analjezik. Mantarlara karşı geniş bir aksiyon yelpazesine sahiptir, mikroorganizmaların hücresel bütünlüğünü bozar. Bakteri ve mantar ağız boşluğu enfeksiyonları (bademcik iltihabı, farenjit, bademcik iltihabı) ile uygulanan ve SARS için ek bir koruyucu tedavi olarak. İlaç çeşitli damakta sunulmaktadır.
 • "Stopangin 2A Forte" - antiseptik etkinin anestezik bir preparasyonu. Boğazda ağrıyı azaltır, şişmeyi azaltır. Etkinlik ilacı aldıktan 2 dakika sonra başlar. Antibiyotik tirotricin ve gramicidin içerir. Akut ağrı eşlik eden boğaz hastalıkları için kullanılır. Tedavi beş gün boyunca semptomatiktir. Yan etkiler: alerjik reaksiyonlar.
 • "Trachean" - kombinasyon ilaç: antibiyotik tirotricin, antiseptik klorheksidin ve analjezik lidokain. Antibiyotik kanın içine girmeden lokal olarak etki gösterir, çoğu bakteri ve mantarlara karşı aktiftir. Antiseptik geniş etki spektrumu antibiyotiğin etkisini arttırır ve iltihabı ortadan kaldırır. Analjezik madde lidokaindir. Resorpsiyon için tabletler hoş bir nane aromasına sahiptir.
 • Lollipop "Vicks" - biyolojik olarak aktif katkı maddesi, ek bir C vitamini kaynağıdır. Ek tükürük oluşumundan dolayı tahrişi hemen gidermeye, boğazı yenilemeye ve yumuşatmaya yardımcı olur. Doğal maddeler (bal, ahududu suyu) vücudu kimyasal etkilere maruz bırakmaz.

Genel kullanım önerileri

Resorpsiyon için tabletler yemek aralarında bir mola sırasında alınmalıdır: yemeklerden bir saat sonra ve yarım saat önce. Boğazları antiseptik bir çözelti, deniz suyu veya bitkilerin bir kaynatmasıyla önceden durulayınca ilaçlar daha etkili olur.

Tabletin uzun süre çözünmesi tavsiye edilir, böylece aktif maddeler boğazın mukoza zarına emilebilir. İlaçlar çiğnenemez ve bütün olarak yutulabilir.

Dozajda kal. Birçok tabletin hoş bir tada sahip olmasına rağmen, hala ilaçlardır. Bunların bir çoğu aşırı doz durumunda vücut üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir.

Çocuklar, hamileler, alerjiler ve diyabet hastası insanlar sadece genel sağlığa zarar vermeyen bazı ilaçları almalıdır.

Anjinli hapların semptomatik bir tedavi olduğunu unutmayın. Tedaviniz sırasında hemen doktorunuza danışın:

 • alerjiler ve nefes darlığı şeklinde yan etkiler;
 • vücut ısısını 38 derecenin üzerine çıkarır;
 • mukus boğazında beyaz bir kaplama ortaya çıktı;
 • ciltte ve mukusda döküntü ortaya çıktı;
 • Ağrı, bir tarafta göz, burun, kulak ve lenf nodunun paralel enflamasyonu ile lokalize olur;
 • çene altında şişmiş yamalar ile ağrı vardı;
 • Boğazdaki ağrı, ilaçlarla bir haftalık tedaviden geçmez.

Zamanında doktorlara hitap etmek, daha karmaşık hastalıkların gelişimini durdurmaya ve aile bütçenizi korumaya yardımcı olacaktır. Sadece bir doktor doğru tanı koyabilir ve bireysel bir tedavi yöntemi önerebilir. Boğaz hastalıklarının tedavisine entegre bir yaklaşım, etkili tedavi ve hızlı iyileşmenin anahtarıdır.

Anjina resorpsiyonu için tabletler ve pastiller

Akut bademcik iltihabının ilk belirtileri, yutulduğunda daha da kötüleşen boğazdaki basınç ağrılardır. Bu belirtiler, şekerlerle mükemmel bir şekilde yerleştirilir. Onlar sadece rahatsızlık rahatlatmakla kalmaz, aynı zamanda antiseptik, zarflama ve analjezik etkiye sahiptirler. Anjinadan rezorpsiyon için tabletler, hastalığın gelişimini durdurabilir ve iltihabı ortadan kaldırabilir. Ve çok çeşitli ilaçlar, her bir hastalık türü için ayrı ayrı ilaçları seçmenizi sağlar.

Anjina resorpsiyon için tablet kullanırken

Emziren haplar, boğaz ağrısının ilk belirtilerinde reçete edilir. Onların başvurusu için ana göstergeler şunlardır:

 • kuru, rahatlama getirmeyen, öksürük;
 • boğazda enflamatuar süreçler, zulüm duygusuna neden olur;
 • ağız, yutak, larinks ve bademciklerin kızarması.
 • boğaz ağrısı, zaman yutma gıda, içecek veya tükürük ağırlaştırılmış.

Rezorpsiyon için anjinadan gelen tabletler, viral, enfeksiyöz olmayan ve alerjik tipte hastalıkların tedavisinde etkilidir. Ancak, sadece doktor iltihabın doğasını ortaya çıkardıktan sonra kullanılmalıdır. Bu nedenle, bakteriyel bademcik iltihabı ile, antibiyotik içeren haplar kullanılır, bu da diğer hastalık türleri için işe yaramaz.

Hastalığın türünden bağımsız olarak, tüm şekerlemeler yemekten sonra dağılırlar. Ayrıca, bir sonraki öğüne, yuttuktan sonra en az bir saat izin verilir. Bu ilaçları çiğnemek veya yutmak yasaklanmıştır - belirgin bir yerel etkiye sahiptirler.

Resorpsiyon için en iyi 15 tablet

Anjinli tüm tabletler üç tipe ayrılır: antibiyotik içeren, antibiyotik içermeyen ve şifalı bitkilere dayanan.

Antibiyotik içeren en iyi pastiller - "Koldakt Lorpils", "Stopangin 2A", "Gramicidin". Antibiyotik içermeyen en popüler ilaçlar Strepsils, Faringosept, Decatilen ve Septotelet'dir. Otlar temelinde - "Carmolis", "Verbena-okaliptüs" ve adaçayı içeren tek olanlar - şekerler "Doktor Theiss."

«Stopangin 2A»

Malzemeler: ana aktif maddeler - antibiyotik tirotrikin, anestezik benzokain.

Uygulama: Bir tablet için her iki saatte bir al. Limon, portakal, nane ve çilekli tatlar ile 4 versiyonda üretilir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: 18 yıla kadar atama yok, hamile ve emziren kadınlar, alerjiler mümkündür, burun akıntısı, ağız mukozasının ve tadın duyarlılığının geçici kaybı.

"Grammidin"

Malzemeler: bir antibiyotik temelinde yapılır, ana aktif bileşen gramicidin C.

Uygulama: iltihabı ortadan kaldırır ve bakterileri savaşır. Sınırlayıcı doz günde 8 tablettir. Tedavi süresi en fazla 6 gündür.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: Hamilelik, emzirme, 12 yaş altı çocuklar, alerjik reaksiyonlar, dermatit.

"Koldakt Lorpils"

Malzemeler: diklorobenzil alkol, amilmmetakrezol, limon ve portakal esterleri, boyalar, sukroz, levomenthol, glukoz içerir.

Uygulama: 12 yaşından büyük çocuklar - günde 6 tablet, yetişkin - 8. Her 2-3 saatte bir kullanın.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: 5 yaşın altındaki çocuklar, alerjiler, kusma, ishal.

"Valium"

Malzemeler: diklorbolsilovy alkol, amilmetalkrezol, nane, anason, sukroz, glikoz, levomenthol esansiyel yağları.

Uygulama: Hastalığın ilk günlerinde kullanılmasını tavsiye ederiz. Öksürük ve boğaz ağrısını ortadan kaldırır, enfeksiyonun yayılmasını önler. Tedavi süreci bireysel olarak seçilir. Tabletleri 3 saatte bir karıştırın. Maksimum günlük doz: 12 pastil.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerji, kısmi tat değişikliği, 6 yaşın altındaki çocuklarda, aşırı dozda - mide rahatsızlıkları olan hamilelik ve emzirme döneminde reçete edilenler.

"Septolete"

Malzemeler: ana aktif bileşen, setilpiridinyum klorürdür.

Uygulama: enzimatik reaksiyonların inhibisyonu ve bakteri zarının geçirgenliğinde bir azalma nedeniyle virüslere karşı etkili bir şekilde savaşır, ayrıca üremelerini de önler. 4 yaşından küçük çocuklar için uygundur - günde 4 tablete kadar, 10 yaşından 6 tabakına, yetişkinlere - 8 lolipop.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: setilpiridinyum klorür, bulantı, ishal, deri döküntüleri ve tahrişine karşı alerjidir.

"Faringosept"

Malzemeler: Amazon monohidrat, kakao, laktoz, magnezyum stearat, sakaroz, arap zamkı, vanilin.

Uygulama: Boğaz ağrısı etkili bir şekilde kaldırır. Tedavi süresi - 4 güne kadar, günde üç ila beş kez bir tablet alın.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerjik reaksiyonlar mümkündür, 3 yaşın altındaki çocuklara reçete etmek yasaktır.

"Dekatilen"

Malzemeler: ana aktif bileşen, dequalinium klorürdür.

Uygulama: hızla ağrı ve iltihabı hafifletir, bakterisidal bir etkiye sahiptir. Her iki saatte bir plaka. Akut semptomları ortadan kaldırdıktan sonra - her dört saatte bir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerjik reaksiyonlar mümkündür, 4 yaşın altındaki çocuklar.

"Falimint"

Malzemeler: asetilaminonitropropoksibenzen, jelatin, sükroz, yağ, talk, glikoz, silikon dioksit.

Uygulama: Resorpsiyon anında görünen serinlik hissi nedeniyle nefes almayı kolaylaştırır. Maksimum tedavi süresi günde dört ila 10 tablettir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerji, diyabet, gebelik.

"Sebidin"

Malzemeler: ana bileşen klorheksidindir.

Uygulama: akut viral angina için reçete. Kabul süreci iki ila üç haftadır. Günde 4-10 kez kullanın.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: alerjiler, dispeptik bozukluklar.

"Lizobakt"

Malzemeler: piridoksin ve lizozim hidroklorür, yardımcı maddeler.

Uygulama: ağız boşluğunu ve gırtlak bir koruyucu film ile zarflar, lokal bağışıklığı normalleştirir. Günde iki kez iki tablet yaz - günde dört kez, 12 yaşın altındaki çocuklar - günde üç kez 1 şeker.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: laktoz intoleransı, alerjiler, 3 yaşın altındaki çocuklar, doz aşıldığında - mukoza zarının uyuşması, karıncalanma hissi, el ve ayaklarda hassasiyet kaybı.

"Adzhisept"

Malzemeler: amylmetacresol, diklorobenzil alkol, racemetol, sakaroz, nane ve anason esansiyel yağları.

Uygulama: Candida türünün mantarlarının neden olduğu anjin için reçete edilir. Mikroplara ve mantarlara karşı mücadeleye yöneliktir. Ağrıyı ortadan kaldırır ve sekonder semptomları giderir: burun tıkanıklığı, boğulma boğması. Bir levhayı her iki saatte çözün, bir günde 8 tablete kadar yiyebilirsiniz.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: açığa çıkarılmamış, küçük alerjik reaksiyonlar mümkündür.

"Strepfen"

Malzemeler: aktif madde flurbiprofen'dir.

Uygulama: analjezik ve anti-enflamatuar ajan olarak davranır. Hızla emilir, yarım saat sonra akut semptomları giderir. Günde en fazla beş kez alın.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: 12 yaşın altındaki çocuklar, yaşlılık, gebelik, emzirme, mide ülseri, ödem, dolaşım bozuklukları, karaciğer ve böbrek fonksiyonu, hemofili, taşikardi, anemi, alerjiler.

"Karmolis"

Malzemeler: Nane, karanfil, Çin tarçın, lavanta, muscat, melissa, anason, kekik, limon püresi esansiyel yağlar.

Uygulama: Boğazdaki ağrıyı etkili bir şekilde ortadan kaldırır. Buna ek olarak, bunlar hareket tutması ve yorgunlukla nefes almanın iyileştirilmesi için kullanılır. Her iki saatte bir çözülür. Maksimum dozaj 10 tabaktır.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: bileşenlerin bireysel hoşgörüsüzlüğü.

"Verbena, Okaliptüs"

Malzemeler: nane, okaliptüs, çam, C vitamini eterleri

Uygulama: dezenfekte eder, ferahlatır, tonları açar, iltihabı azaltır, balgam söktürmeyi kolaylaştırır ve ağrıyı hafifletir. Ortalama doz günde 5 tablettir.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: bireysel hoşgörüsüzlük.

Lollies "Doktor Theiss"

Malzemeler: okaliptüs, nane, anason, rezene, adaçayı, bal, kızılcık suyu, ıhlamur özü, mentol, askorbik asit sıkmak.

Uygulama: yatıştırır, iltihabı hafifletir, öksürüğü kolaylaştırır, mükemmel bir balgam söktürücüdür.

Yan etkileri ve kontrendikasyonları: Dikkatli diyabetli kişiler, 12 yaşından küçük çocuklar ve hamile kadınlar için. Küçük alerjik reaksiyonlar mümkündür.

Çocuklar için uygun olan şekerler nelerdir

Anjina belirtileri ile, çocuklara özel emilebilir tabletler reçete edilir. Yetişkinler için lolipoplardan daha nazik davranırlar, minimum yan etkilere sahiptirler ve daha hoş bir tada sahiptirler. Önemli nokta: 4 yaşın altındaki çocuklar neredeyse hiç tabak yazmaz.

Farmakoloji pazarında angina tedavisi için en popüler tabletler şunlardır:

"Çocuklar için Strepsils"

Farmakolojik pazarda çocuklarda angina için en popüler ilaç.

Çilek veya limon aroması ile satılır. Şeker yerine, çürük veya diatez gelişimini provoke etmemek için bir ikame kullanılır. 6 yıl atama.

«Coldrex LariPlus»

Boğazı anestezi eder ve tahrişi hafifletir.

12 yaşından büyük çocuklar atayın. Bir tabak günde 8 kez alın. Muhtemel uyuşma, ağız mukozasının tahrişi, tada dönüş değişiklikleri, mide bulantısı.

"Neo-Angın"

Dezenfektan ve anti-ağrı ajanı olarak davranır. 6 yaşından itibaren çocuklara uygulanır. Maksimum günlük doz 6 tablettir. Aşılırsa, kusma, mide bulantısı, karın ağrısı, ishal olabilir.

Kılavuzda belirtilen bakım ve yaş kısıtlamaları ile bir çocuğa bir dizi "yetişkin" verilebilir: "Strepsils", "Pharingosept", "Doktor Theiss", "Karmolis", "Septotelet".

Hamilelik sırasında rezorpsiyon için tabletler atayın

Hamilelik sırasında, bağışıklık keskin bir şekilde azalır ve bademcik iltihabı da dahil olmak üzere soğuk algınlığı şansı artar. Ancak, tüm araçlar tedaviye uygun değildir.

Herhangi bir ilaç bir doktor tarafından reçete edilmelidir. Bu durumda, emici tabletler birçok yan etki göz önüne alındığında nadiren kullanılır. Dikkatle "Lizobakt", "Strepsils" veya "Faryngosept" yazın. En ufak olumsuz belirtilerin ortaya çıkmasıyla, tıbbi ürünlerin alınması iptal edilir.

Ayrıca doğal enzim - lizozime dayanan nispeten güvenli araçlar. Gebelik sırasında kategorik olarak kontrendike "Falimint", "Stopangin" ve fenol içeren tüm ilaçlar vardır.

Boğaz ağrırsa, doğru tedaviyi bulmalısın. Aşağıdaki videonun yazarı bir ilacın nasıl seçileceğini anlatacak:

Anjina tedavisi için pastiller sadece ek bir araç olarak kullanılabilir. Ana görevi akut lokal semptomları ortadan kaldırmaktır. Tam iyileşme sadece karmaşık tedavi ile mümkündür. Bununla birlikte, emilim için kullanılan ilaçlar bademcik iltihabının birincil belirtilerini ortadan kaldırabilir ve tedaviyi hızlandırabilir.

Boğaz ağrısı için ilaçlar

Boğaz ağrısı, antiseptik, antibiyotik, anti-inflamatuar ilaçlar, antipiretik, analjezik, immünostimülanlar, vitaminler - birkaç grup ilaçlar kullanılır. Aerosoller, inhalanlar gibi topikal kullanım için yaygın ilaçlar.

Boğaz ağrısı tedavi etmek için

Bir virüsün neden olduğu Catarrhal tonsillit, antiviral, antiinflamatuar ilaçlar, immünomodülatörler ile tedavi edilir.

Enfeksiyon dengeli beslenme, vitaminler B, C alımı ve A'ya karşı yetişkinler için irinli anjina için ilaçların listesini gövdesini güçlendirmek için yardımcı olacak hastalığın ilk gününde almak antibiyotikleri içerir.

Antibiyotik ilaçlar, streptokokların böbreklere girdiği sistemik kan akımında enfeksiyonun yayılmasını bastırmak için gereklidir, kalp ciddi lezyonlara neden olur.

Antibiyotiklere ek olarak, pürülan tonsillitin tedavisi için antiseptikler, anti-enflamatuar ilaçlar, durulama ve inhalasyonlar için lokal olarak kullanılır. Güçlü bir ödem palatine ile bademcikler, ağrı ve ateşten - antipiretik ve analjeziklerden, haplarda antihistaminik ilaçlar alırlar.

antiseptikler

Anjin boğaz ağrısı Septolete, Faringosept, Septolete Plus Strepfen, Stopangin 2A Theraflu LAR gelen rezorbe tabletler şeklinde antiseptikler ile tedavi. Yetişkinlerde ve çocuklarda boğaz ağrısı için etkili ilaçlar antiseptik, analjezik eylemi olan ilaçları içerir.

Anormal bir anjina formu ile antiseptikler, antibiyotiklerin etkisini tamamlayan yardımcı bir tedavi olarak hizmet ederler. Antiseptikler, pusun biriktiği lakunaya derinlemesine nüfuz etmeyen palatine bademciklerin yüzey tabakasında çalışın.

Bir boğaz ağrısı şekerinden, emilmeye yönelik tabletlerden tedavi edilmek üzere uygun olmakla birlikte, bunlar genellikle tatlandırıcılar, boyalar, tat arttırıcılar içerir. Diyabetle, alerjik yatkınlık spreyler veya durulama solüsyonları kullanmak daha iyidir.

Anti-Angin Formülü

Anjin Anti-Angin için aktif ilaç Formül pastiller, tabletler, spreyler şeklinde salınır. İlacın bileşimi anestezik, dezenfekte edici bir etkiye sahip olan klorheksidin ve tetrakain içerir.

İlaç, ağız mukozasının lokal immünitesini arttıran ve spesifik olmayan bağışıklığı arttıran askorbik asit içerir.

Tabletler ve pastiller 5 yaşından küçük çocuklara kabul edilir.

 • 5 ila 10 yaş arası çocuklar - günde 3 tabletten fazla değil;
 • 10 ila 15 yaş arası çocuklar - günde en fazla 4 pastil veya tablet;
 • 15 yaşın üzerindeki çocuklar ve yetişkinler ilacı günde 6'dan fazla almazlar.

Gebelik ilk trimesterde, diyabetik hastalarda Anti-Angin Formül kullanımı, laktasyon ile kontrendikedir.

Geksoral Küvetler

Lokal olarak anestezi, antimikrobiyal özellikler, Hexoral Tabloların emilmesi için tabletlere sahiptir. İlaç hastalığın belirtilerinin ortaya çıktığı ilk günden itibaren kullanılmak üzere onaylanmıştır. Semptomlar düzeldikten sonra, Hexoral Tubbs birkaç gün daha alınmalıdır.

İlaç, Geksoral Tabs'i uygulayan 4 yaşından büyük çocuklar için boğaz ağrısına izin verilir:

 • 4-12 yaş - günde en fazla 4 tablet;
 • Çocuk ve yetişkinler için 12 yaşından sonra - günde en fazla 8 tablet.

Tablet almak arasında 2-4 saat sürmelidir. İlaç almak eşit olarak dağıtılmalıdır, belirli bir zamanda emilim için tabletleri kullanın.

Kontra-belirtilen Geksoral Musluklar ülserler, ağızda yara, alerjiler, hamilelik ve emzirme döneminde kullanılır.

Bir sonraki makalemizde, anjinin lokal tedavi yöntemini tanımak için bir yetişkinde anjina ile gargara yapmaktan daha çok tavsiye ediyoruz.

Mukoza üzerinde antienflamatuar, antiseptik etki, bir aerosol ve durulama çözeltisi formunda salınan Yoks araçlarıyla karakterize edilir. İlaç povidon-iyot ve allantoin içerir.

İlacın aktif bileşenleri virüslerin, mantarların, bakterilerin aktivitesini bastırır. Yutmayarak, günde 2-4 kez ihtiyacınız olan etkiyi elde etmek için ürünü kullanın.

İlaç 8 yaşından itibaren çocuklar için izin verilir, gebelik, emzirme, kalp yetmezliği, iyot alerjisi kontrendikedir. Jox, hidrojen peroksit içeren preparatlarla birlikte kullanıldığında aktivitesini kaybeder.

antibiyotikler

Bakterilerin neden olduğu pürülan bir form antibiyotiklerle tedavi edilir. Ev Böyle Flemoksin Sollyutab, Azitroks, Sumamed, seftriakson, sefuroksim, meropenem olarak antibiyotik hap kullanmak daha uygun olur.

Flemoxin Solutab

Yetişkinlerde anginadan seçim ilacı - Flemoxin Solutab. Bu, yetişkinler ve çocuklar için, boğaz ağrılar için çözülebilir tabletler şeklinde satılan, en iyisi olmasa da iyi bir çözümdür, çözünmüş bir şekilde mideye girer.

Eritilmiş bir şekilde antibiyotik kullanımı ile mide mukozası daha az hasarlıdır. Ve böylece sindirim sisteminin yararlı mikroflorası acı çekmez, Flemoxin Solutab vitaminleri B ile alın.

Flemoxin Solutab, streptococci'ye karşı aktif olan ve ağırlıklı olarak yüksek ateşli pürülan anjinaya neden olan amoksisilinlere karşılık gelir.

Pürülan tonsillit Flemoxin Solutab vakalarının yaklaşık% 10'u yardım etmemektedir. Bu, ilk resepsiyondan sonraki ertesi gün netleşir. Hasta daha iyi hissetmezse, antibiyotik değiştirilmelidir.

Ancak kokci bakteriyel enfeksiyonun neden olduğu pürülan boğaz ağrısı vakalarında, 3 yaşındaki yetişkinler ve çocuklar için en etkili tedavi olan Flemoxin Solutaba'dır.

İlaç günde 2 kez alınır, paketin içerdiği talimatlara göre kurs 10-15 gün.

Azitroks

Çalışan yetişkinler için çok uygun olan antibiyotik Azitrox kapsülleri günde bir kez alınabilir. İlaç, azalidlere aittir, gram-pozitif koklara, gram-negatif bakterilere, mikoplazmalara, klamidyaya, treponmaya karşı anjin için geniş bir etki spektrumuna sahiptir.

Antibiyotiklerin vücutta birikme kabiliyeti, uzun bir yarı ömür süresi, 3, 5, 7 gün boyunca kısa kurslarda kullanılmasına izin verir. Anjina ile, yetişkinler 3 gün boyunca günde 1 tablet al.

Anjin tedavisinin tüm seyri için, 3 tablet yeterlidir, bu da Azitrox tabletleri oldukça ucuz bir ilaç haline getirir, ve daha az yan etkilere neden olur, kolayca tolere edilir.

Vücut ağırlığı 45 kg'dan az olan çocuklar için kontrendike Azitroks, ilaca karşı hassasiyet, böbrek yetmezliği. Bir doktor gözetiminde Azitrox hamilelik sırasında kullanılabilir.

Belki de boğaz ağrısını evde nasıl tedavi edeceğiniz hakkında bilgi arıyordunuz - makalemizi okuyunuz. Boğaz ağrısı evde nasıl tedavi edilir - evde tedavi.

Antiviral ilaçlar

Virüslerden kaynaklanan anjin, 1-2 günlük hastalık süresini azaltabilen antiviral ilaçların kullanımı ile tedavi edilir. Viral anjinada en etkili olanı Tamiflu, Relenza'dır.

Virüsün neden olduğu bademcik iltihabı, çoğu durumda yetişkinlerde antiviral ilaçlarla özel tedavi gerektirmez.

Çocuklarda antiviral preparatlar, bir boğaz iltihabı ile birlikte, ARVI sık relapslarında kullanılır.

Antiviral ilaçların bademcik iltihaplanmasında düşük etkinliği, virüslerin uyum sağlama yeteneğinin yüksek olması, ilaçlara dirençli yeni suşların geliştirilmesi ile açıklanmaktadır.

immünomodülatörler

Artmış spesifik olmayan bağışıklık, immünmodülatör ajanların Bağışık, Ribomunil, Sikloferon, Neovir kullanımı ile kolaylaştırılmıştır.

Bağışıklığı güçlendirici ilaçların etkisi hemen ortaya çıkmaz, ancak bademcik iltihabı tedavisi sırasında ana tedaviye ek olarak, immünomodülatörler iyileşmeyi destekler.

Immunal

Ürünün bileşimi, aktif bileşen olarak Echinacea ve C vitamini içerir. İmmün aktivite, immün sistemi uyarıcı etki ile sınırlı değildir. Bu ilaç influenza virüslerine, herpes'e karşı aktiftir.

Suyu Echinacea, fagositoz uyarıcı lökosit sayısını arttırarak lokal bağışıklık geliştirir, ağız boşluğu içinde patojenik mikroorganizmaların büyümesini engeller.

Hamilelik sırasında, emzirme sırasında 12 yaşına kadar immün değildir. 3 gün boyunca günde 3 kez içme, 10 ardışık gün boyunca İmmünal alırlar.

antihistaminikler

Angina bulaşıcı ve alerjik hastalıkları ifade eder. Sadece çocuklarda değil, aynı zamanda yetişkinlerde de boğaz ağrısı komplikasyonları, laringeal ödem olabilir. Bu özellikle pürülan boğaz ağrısının karakteristiğidir.

Alerjik şişlik nedeniyle, boğazın lümeni belirgin şekilde daralır, bu da yutulduğunda acıyı arttırır ve boğulma tehdidi oluşturur.

Pürülan ve nekrotik tonsillit alerjik bileşenine karşı antihistaminik ilaçlar Fenistil, Loratadin, Suprastin, Zirtek kullanın.

loratadin

Antihistaminik ilaç Loratadin, histamin reseptörlerinin bir engelleyicisidir, ödemleri ortadan kaldırır, kılcal damarların geçirgenliğini azaltır.

İlaç hızlı, yetişkinler için 1 tablet için günde bir kez, 0,5 tablet - 3 yaşından çocuklar için kullanılabilir.

fenkarol

Anjinalı erişkinlerde boğazın alerjik ödemini önlemek için, yutulduktan sonra uyuşukluğa neden olmayan bir antihistamin ilacı olan Fenkarol ilacının kullanılması uygundur.

Fenkarol tabletler 3 yaşından büyük çocuklar için izin verilir, ancak hamilelik ve emzirme için tavsiye edilmez. Şiddetli koşullarda, Quincke'nin ödeminin tehdidi, boğazın lümeninin daralmasının neden olduğu boğulma, Fenkarol kas içine enjekte edilir.

vitaminler

İyileşmeyi hızlandırmak, komplikasyonları önlemek ve bağışıklığı arttırmak için vitamin almak gereklidir. Anjina ile, C vitamini ve B grubu vitaminler için artan bir ihtiyaç vardır.

Hastanın beslenmesi ile doğru besinleri almak zor, boğaz ağrısına pek çok türde yemek yemesine izin vermez. Centrum, Vitrum, Alfabe, Complivit, Duovit, Supradin preparatlarına yardımcı olacak vitamin ve minerallerin tedarikini yenileyin.

bir vitamin ve mineral kompleksini seçimi, vitamin B12 ve B6, folik asit varlığı gereklidir vitamin B grubu A vitamini, E, askorbik asit, vitamin K gibi güçlü antioksidan oluşuyordu dikkat etmek gereklidir.

Terli yüksek sıcaklıkta, vücut minerallerini kaybeder. Potasyum, magnezyum, kalsiyum, demir vücut rezervleri doldurmak için gereklidir. Pürülan anjina tedavisinde antibiyotiklerle birlikte bir vitamin terapisi yürütülmesi özellikle önemlidir.

Bu makaleye ek olarak, makalemizde pürülan boğaz ağrısının tedavisi ile tanışmanızı öneririz.

Boğaz ağrısı gelen tabletler: dozaj, uygulama, etkinlik

Angina'dan gelen tabletler, akut tonsillitin özelliklerinin ortaya çıkmasında ilk kurtarmadır. Boğaz ağrısı, yutulduğunda ağrı ve artmış ağrı - bunlar boğaz ağrısının ilk büyük belirtileridir, bu normal bir tam hayatı engeller.

Herkes bilir ki bademcik iltihabı en sık görülen bulaşıcı alerjik hastalıktır, çoğunlukla stafilokok, streptokok ve diğer mikroorganizmalardan kaynaklanır.

Ayrıca, anjin, rinit, kronik bademcik iltihabı, vücudun bazı alerjik reaksiyonları ile birlikte, sinüzit ve enfeksiyonlarla yaşayan diğer organizmalarda da eşlik eden bir hastalıktır.

Boğaz ağrılarını tedavi etmenin en popüler yolu evde kendi kendine tedavidir. Birçok insandan uzak bir uzman görmek için acele et. Evde kendi kendine ilaçlama, çoğu insanın seçtiği seçenek. Bu nedenle, kalifiye bir doktorun yardımı olmadan kendinizi tedavi etmeye karar verirseniz, hastalığın seyrini kötüleştirmemek ve vücudunuza daha fazla zarar vermemek için kendinize karşı doğru ilacı seçmeye çalışın.

Herhangi bir eczaneden anginadan tablet satın alabilirsiniz, ancak satın almadan önce, ilacın talimatlarını ve farmakolojik etkisini okumak için unutmayın.

Ne zaman antibiyotik ve antiviral ilaçlar kullanmalıyım?

Bu ilacın veya bu ilacın kullanımı, anjin tipine ve görünümüne neden olan etkene bağlı olmalıdır. Eğer bademcik iltihabı bir bakteriyel enfeksiyondan kaynaklanıyorsa, o zaman antibiyotik almanız gerekir. Anjinin nedeni viral bir enfeksiyon ise, o zaman, mümkün olduğu kadar, antiviral tabletler kullanım için uygun olacaktır. Bu durumda, bir yetişkinde tabletlerde veya başka bir formda anjin için antibiyotikler iktidarsız olacaktır. Ancak, anjinin tipini belirlemek için, paranazal sinüslerin smear ve radyografisini çekmenin yanı sıra, doktoru (rinoskopi) incelemek gerekir.

Hangi etkili ilaçlar bademcik iltihabı için kullanılabilir?

1. Amoksisilin - Güçlü bakterisit etkisi olan güçlü bir antibiyotik. İlaç bademcik iltihabı, bronşit, sinüzit, farenjit ve staphylococci ve streptococci de dahil olmak üzere çeşitli bakteriyel enfeksiyonların neden olduğu diğer hastalıkların tedavisi için reçete edilir.

Semisyentetik penisilin antibiyotik günde 3 kez yemeklerden sonra alınır. Anjina Amoksisilin tabletleri bütün olarak veya parçalar halinde alınabilir, bir bardak su ile yıkanabilir.

Yetişkinler ve çocuklar için ilacın dozu farklıdır.

Yetişkinler ve çocuklar (40 kg'dan fazla ağırlığında.) Her gün neostromöz hastalığı olan 10 yaşından büyükler günde 0,5 gr yiyebilirler. Hastalığın akut ve komplike seyrinde, dozaj yemek başına 0,75 grama çıkarılabilir. 5-10 yaş arası çocukların günde üç kez 0.25 gram almasına izin verilir; 2 ila 5 yaşındaki çocuklar günde 3 kez 0.125 g almak için izin verilir; 2 yaşından küçük bebekler sadece 20 mg alabilir. günde üç kez bir yemek için.

Kontrendikasyonlar: Amoksisilin nispeten güvenli bir ilaç olarak kabul edilir, ancak, alerjiye eğilimli olanların yanı sıra ilacın bileşenlerine aşırı duyarlılığı olan kişiler, antibiyotiği dikkatli bir şekilde almalıdır. İlk yan etkiler ortaya çıktığında, doktorunuza danışmalı veya ilacı kullanmayı tamamen bırakmalısınız.

Yan etkileri: dysbacteriosis, ajitasyon, alerjiler, uykusuzluk, baş ağrısı, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma, taşikardi, vb.

2. Flemoxin çözün - Güçlü bakterisit etkisi olan penisilin antibiyotik. İlaç, solunum yolu hastalıkları, mide bağırsak sistemi ve bakteriyel enfeksiyonların yutulmasıyla oluşan genitoüriner sistem organlarının tedavisinde kullanılır.

Genellikle angina ile Flemoxin soluteba kullanılır. İlacın dozu 1 yıldan bir yaş kategorisinde hesaplanır. Antibiyotik bir limon-mandalina aromasına sahiptir, bu yüzden bir yaşındaki çocuklar tarafından bile yenebilir.

Flemoxin soluteba, yemekten iki gün önce (veya sonra) alınır. Boğazdan gelen antibiyotikler yutulur ve su ile yıkanır, ancak tableti parçalara ayırabilir ve çiğneyebilirsiniz.

Yetişkinler için günlük dozaj 0,5-2 gramdır (doz 2 doza bölünebilir). 1 ila 3 yaş arası çocuklara bir doz reçete edilir - 0,125 g, Günde üç kez veya 0,25 g, günde iki kez; 3 ila 6 yıl arasında, dozaj günde üç kez 0.25 g veya günde üç kez 0.125 g'dır.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler: İlaç hamile ve emziren kadınlarda kontrendikedir. İlacın intoleransı, alerjiye yatkın kişilerde veya ilacın bileşenlerine duyarlı kişilerde olabilir.

Flemoxin soluteba en yaygın yan etkileri arasında şunlar olabilir: alerjik reaksiyonlar, ishal, trombositopeni, anüste kaşıntı.

3. Biseptol - antibakteriyel etki araçları. Ayrıca, ilaç kombine ve sadece bademcik iltihabı için değil, aynı zamanda diğer hastalıklar için de kullanılabilir: dizanteri, stafilokok, vb.

Ilacın dozajı:

 • 3 aydan 1 yıla kadar bebekler ilacın bir süspansiyonunu alırlar ve bir yıl sonra - şurup;
 • 3 ila 6 yaş arası çocuklar günde iki kez bir defa 240 gram boğaz ağrısından hap alırlar;
 • 6 ila 12 yaş arası çocukların günlük dozları, 480 gram olan 2 resme ayrılmıştır;
 • Yetişkinler ve 12 yaşın üzerindeki çocuklar 960 yılı alırlar (2 resepsiyon için).

Vücuda belirli bir zarar vermeyi önlemek için, birkaç basit kural izlenmelidir:

 • Biseptolom ile paralel olarak vitaminler almak;
 • en az 2 litre içilir. su;
 • sadece yedikten sonra ilacı al;
 • ilacın alımı sırasında, ilaç, bezelye, süt, hayvansal ürünler tüketmeyin, çünkü bunlar ilacın ilaç bileşenlerinin etkisini engeller. İlaç alma döneminde kurutulmuş meyveler, tatlı tatlılar, pancarlar vb. Kullanmak daha iyidir.

Biseptol gibi bazı yan etkileri vardır: apati, depresyon, baş ağrısı, mide bulantısı, baş dönmesi, karın içinde kolik, vb.

Emzirme döneminde kadınlara ve hamile kadınlara anginada Biseptolum almak kesinlikle yasaktır. Dikkatle, ilacı tiroid, karaciğer, böbrek, alerjik problemler yanı sıra kan hastalıkları olan kişiler için tavsiye edilir.

Her durumda, yukarıdaki ilaçların tümü sadece bir uzmanla görüştükten ve bir KBB doktorunun sıkı denetimi altında kullanılmalıdır.

Anjina resorpsiyon için tablet-pastil: nasıl kullanılır

Tabletlerin acı ve nahoş tadı herkes tarafından sevilmemektedir, bu nedenle çok fazla kişi, pastiller ve pastiller için yüksek hızlı tabletlerin yerini almaktadır.

Boğazdan kaynaklanan rezorpsiyon için tabletler çok daha yavaştır, çünkü maddeyi çözdüğünüzde, pastiller ağız boşluğu boyunca eşit olarak dağılır. Ancak, bir tedavi olarak hala emilim için lolipoplar seçerseniz, o zaman aşağıdaki ilaçları kullanabilirsiniz: "Tharyngept", "Strepfen", "Septotelet" ve diğerleri.

1. Tharyngept hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından kullanılır. Fark sadece dozajdadır. Günde 3 ila 7 yaş arası çocuklar 3 tablete güveniyor. Ancak yetişkinler günde 4-5 pastil tüketebilirler. Şekerlerle yapılan tedavinin toplam süresi 3-4 gündür. Faryngosept ilacın bileşenlerine bireysel hoşgörüsüzlük dışında herhangi bir kontraendikasyona sahip değildir.

2. Septolete - Kompozisyonu, levomenthol, timol, yanı sıra okaliptüs ve nane yağı içeren bir ilaç. Pastil ile tedavi süreci 3-4 günü geçemez. Yetişkinler 1 pastil için her 2-3 saatte bir rezorpsiyon için boğazdan hapları alır.

Ağızdaki tablet tamamen çözülmelidir. Günde 4 yaşından büyük çocuklar en fazla 4 lolipop tüketmelidir; 10 yaşından büyük çocuklar günde en fazla 6 pastil almalıdır; 12 yaşından büyük çocuklar günde 8 kişiye kadar çözülebilir.

Kontrendikasyonlar:

 • 4 yıla kadar çocuklar;
 • ilacın bileşenlerine duyarlılığı olan kişiler;
 • allergetiki;
 • izomaltaz ve laktaz eksikliği olan kişiler;
 • fruktoza konjenital intoleransı olan insanlar.

3. Pastilles Strepfen Boğazda ağrıyı gidermek için kullanılır. İlaç ile tedavinin genel seyri 3 gündür. İlacın sadece 12 yaşından önce ve daha önce alınmaya başlanması gerekir.

Ilacın dozajı:

Çocuklar (12 yaş üstü) ve yetişkinler, sadece yemeklerden sonra günde 5 defadan fazla Strepfen 1 tableti alırlar. Resorpsiyon sırasında, pastilin ağız boşluğu boyunca yayılması tavsiye edilir, böylelikle tabletin boğazda muntazam bir etkisi olur.

Ilaç kontrendikedir:

 • hamile kadınlar;
 • peptik ülseri olan kişiler;
 • emzirme döneminde kadınlar;
 • 12 yaşından küçük çocuklar;
 • ilacın bileşenlerine aşırı duyarlılığı olan kişiler;
 • bronşiyal astım, rinit ve glukoz-6-fosfat dehidrojenaz eksikliği olan kişiler.

Kendiniz için, anjin ile tabletleri ne içeceğinizi belirlemek için, bademcik iltihabının tam tipini belirlemeniz ve vücudunuzun bireysel özelliklerini hesaba katmanız gerekir. Sonuçta, her bir kişi için aynı ilacın kendi bireysel etkisi olacaktır: Bazı hastalar için, bir doktor bir antibiyotik ile boğaz için bir hap reçete edebilirken, başka bir ilaç kontrendikedir. Bu nedenle, boğaz ağrısının ilk belirtilerini hissediyorsanız, hemen bir tavsiye için bir ENT uzmanına danışın. Kapsamlı bir muayene ve testlerden sonra, doktor sizin için doğru ve gerekli tedaviyi reçete edecektir.

Anjin ya da geleneksel tıp ile tabletler: hangisi daha iyi?

Elbette, tabletler hızlı bir sonuç verir, ancak çoğu ilacın birçok kontrendikasyon ve yan etkisi vardır.

Ancak, anjin rahatsızlıklarından ve boğazımdaki acıdan muzdarip olmak istemiyorum.

Angina ile neler alınır? İlaç tedavisine bir alternatif var mı? Kesinlikle, evet. Ve bu alternatif geleneksel tıptır.

Halk ilaçları ile akut tonsillit tedavisi için birçok reçete vardır. Hepsi listelenemez, ancak anjina tedavisinde en etkili halk ilaçlarından birkaçı adlandırabilirsiniz.

 • Birincisi, belki de en etkili, ama biraz tatsız demektir gazyağı. Kural olarak, anjin içinde kerosen bademcikler için bir yağlayıcı olarak kullanılır. İltihaplı bademcikler saflaştırılmış gaz yağı ile (yemeklerden 60 dakika önce günde 2-3 kez) yağlanmalıdır. Bir hafta içinde tam bir iyileşme başlamalıdır.
 • Bir başka popüler araç propolis tentürü. Propolis başarıyla ve en önemlisi, hızla boğazda ağrıyı hafifletir. Tentür boğazın iltihaplı kısımları için bir yağlayıcı olarak kullanılır. Bu tentürü çok kolay bir şekilde hazırlayın. Sadece 100 gr'a seyreltin. alkol 10-30 gr. ezilmiş propolis (hepsi konsantrasyona bağlıdır). En fazla 1-2 hafta boyunca karanlık bir yerde propolis ısrar etmek gereklidir.
 • Bir başka, en basit ve uygun fiyatlı, anjin için bir çare iyot. O, en hızlı ve pratik olarak acısız pürülan ve kronik bademcik iltihabını iyileştirir. Kaşığın ucunu pamukla sarmak, iyot çözeltisi içinde ıslatmak ve ıslatılmış pamuk şişlik bezlerini yağlamak yeterlidir. Böyle bir prosedürden birkaç gün sonra, sonsuza dek anjin hakkında unutabilirsiniz.

Anginanın tedavisinde ana konu, tanıyı zamanında ve doğru bir şekilde kurmaktır. Ardından, zamanında tedavi ile, çoğu komplikasyon ve sonuçtan kaçınabilirsiniz.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Anjinada klorheksidin kullanımı

Angina lokal tedavisi sürecinde, çeşitli antiseptikler boğazın durulanması ve tedavisi için kullanılır. Bu maddenin etkili özelliklere sahip olması önemlidir, ancak nazikçe hareket eder ve farinksin mukoza zarını tahriş etmemiştir.

Pürülan boğaz ağrısının lokal ilaçlar ve antibiyotiklerle tedavisi

Eğer pürülan anjina teşhisi konulursa, antibiyotiklerle tedavi en etkili tedavi yöntemidir. Angina en yaygın bulaşıcı hastalıklardan biridir.