Loading

Yağ çözeltisi Chlorophyllipt - çocuklar veya yetişkinler, analoglar ve fiyat için kullanım ve endikasyonlar için talimatlar

Doğal antimikrobiyaller arasında, doktorların sinüzit, stomatit, üst solunum yolu enfeksiyonları ve bazı jinekoloji hastalıkları için reçete yazdığı klorofililpt yağına özel bir yer verilmelidir. İlaç antibakteriyel aktiviteye sahiptir, antiseptik ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Çözelti, ayçiçeği veya zeytinyağına dayanır ve temel olarak okaliptüs özütüdür. Şişelerde satılır ve şeffaf bir zümrüt sıvısıdır.

Klorofililpt yağı - kullanım talimatları

Bu preparat, okaliptüs yapraklarının ekstraksiyonundan elde edilen bitki bazlı bir sıvıdır. B. kompozisyonu ortaya klorofil A ve ilaç kendi antiseptik dayanmaktadır, antibiyotiğe dirençli stafilokoklar karşı yüksek etkinliğe sahiptir. İlaç kesinlikle doğaldır, bu nedenle çocuklara ve hamile kadınlara bile izin verilir.

yapı

Preparat, yağlı bir sıvı çözeltisi ile temsil edilir. İçindeki ana etken madde, 20 mg / ml'lik bir konsantrasyona sahip okaliptüs özütüdür. Ek içerikler mısır, zeytin, zeytin veya ayçiçek yağıdır. Her üretici, bunlardan birini kullanır. Okaliptüsün esansiyel yağı, organik asitler, tanenler, selenyum, çinko, manganez ve ilacın antibakteriyel özellikleri de dahil olmak üzere yararlı olan diğer mikro elementleri içerir.

Sorunun şekli

Yağlı bir klorofilkil çözeltisi, okaliptüs yapraklarına dayalı bir preparatın salım biçimlerinden biridir. Eczanede, ilaç koyu renkli cam şişelerde bulunabilir. Her birinin hacmi 20 ml'dir. Yağlı solüsyon, alkole alternatif olarak kullanılır. Bazı nedenlerden dolayı, alkollü ilaçların kontrendike olması durumunda böyle bir değiştirme gereklidir. Buna ek olarak, alkol çözeltisi, yağın aksine, içinde kullanılamaz, ancak harici olarak kullanıldığında, etkilenen alan üzerinde daha uzun sürer. Eczanede bir sprey Chlorophyllipt bulabilirsiniz.

Farmakodinamik ve farmakokinetik

Farmakokinetik çalışmalar yapılmamıştır. İlaç, mavi veya küresel bir okaliptüsün yaprakları karışımından elde edilen bir özdür. Antibiyotik dirençli suşlar da dahil olmak üzere, stafilokoklar üzerinde etiyotropik ve antibakteriyel etkiye sahiptirler. Okaliptüs özü dokularda oksijen konsantrasyonunu artırabilir, detoksifikasyon etkisi vardır. Bu, ilacın azaltılmış doğal bağışıklık ve hipoksi ile kullanılmasına izin verir. Ek olarak antibiyotik tedavisinin etkinliğini arttırır.

Kullanım endikasyonları

Chlorophyllipt, tıpın çeşitli alanlarında kullanılmaktadır. İlaç ağız boşluğu ve nazofarenks hastalıkları, yanık hastalığı ve diğer birçok patolojilerin bademcik (bademcik iltihabı) iltihabı tedavisi için reçete edilir. Kullanım endikasyonları listesi şunları içerir:

 • sphincteritis;
 • inflamatuar cilt hastalıkları;
 • pürülan yaralar ve sıyrıklar;
 • akne;
 • iyileşmeyen ülserler;
 • erizipel iltihapları;
 • hemoroidler;
 • rektum erozyonu;
 • ülseratif kolit;
 • mide ülseri;
 • serviks erozyonu;
 • ethmoiditis;
 • boğaz ağrısı;
 • larenjitin;
 • postabortiyon sepsisi;
 • pürülan akan burun.

Kontrendikasyonlar

Bu ilaç tamamen doğal bir ilaçtır, bu nedenle çok az kontrendikasyon vardır. Hamile kadınlar ve çocuklar için bile yağ formunda serbest bırakma formuna izin verilir. Genel olarak, klorofililtil kontrendikedir:

 • ilacın bileşenlerine aşırı duyarlılık;
 • Okaliptüs yaprakları ekstresi veya müstahzarın diğer bileşenlerine karşı bireysel hoşgörüsüzlük.

Doz ve Yönetim

Yağ çözelti, alkol serbest bırakma formunun aksine içte ve dışta reçete edilir. Her hastalığın tedavisinde, belirli bir kabul şeması kullanılır. Akne tedavisi, arıtılmış yüzün seyreltilmemiş bir solüsyonla tedavisine yardımcı olur. Prosedür 12 saatte bir tekrarlanır. Stomatitin tedavisi için 5-10 dakika boyunca oral mukozanın etkilenen bölgesine yağ ile ıslatılmış bir tampon uygulamak gerekir.

İlaç burun içine gömülebilir, dahili olarak alınır, mukoza ile yağlanır veya iltihaplanma odağı üzerinde kompresler olarak kullanılabilir. Bazı kullanım şemaları:

 1. Yanıklar, ülserler, uzun süreli iyileşme yaraları. Etkilenen bölgeye yağ çözeltisi ile emprenye edilmiş gazlı bezler uygulanmalıdır. Prosedür, 1:10 oranında seyreltilmiş bir alkolik çözelti formuna dayanarak sıkıştırılır.
 2. Antibiyotik dirençli stafilokoklardan etkilendiğinde. Buradaki dozaj günde 5 ml 4'dür. Klorofililptumu 15-20 gün içinde içeri alın.
 3. Cildin erizipelleriyle. Etkilenen alanda, bir yağ çözeltisi ile emprenye edilen bandaj veya gazlı bezden bandajlar uygulanır.

Burundaki klorofililpt

İlaç, KBB hastalıklarına karşı tedavide etkili olduğu gösterilmiştir. Bir genyantrit ve etmoiditin tedavisinde 7 gün boyunca 5 gün ila 5 ml arasında bir çözeltinin günde 4 defaya kadar bir çözelti içine alınması gerekmektedir. Yağ çözeltisini burun içine sokarak tedaviyi tamamlayın. Bir yetişkin için dozaj, her burun geçişinde 10 damladır. Bu yaklaşık 0.5 pipet. Chlorophyllipt çocukların 2-5 damla içinde kazmaya ihtiyacı vardır. Bu şekilde yap:

 • uzanmak, kafanı geri atmak zorundasın;
 • her bir nazal kanalda ilacın belirtilen miktarını damlatmak için;
 • İlaç aldıktan sonra 15 dakika daha uzanın.

Bir yağ çözeltisi yerine klorofililpt spreyini kullanabilirsiniz. Bu formu kullanmak daha uygundur. Sinüzit ile, bir çocuk sadece 3 yaşından itibaren bir yağ çözeltisi ile gömülebilir. Bu noktaya kadar, her bir burun deliğine bebek yağ çözeltisine batırılmış pamuklu turunçlar enjekte edilir. Nazal mukozayı etkiler. Prosedür, hastalığın semptomları azalana kadar günde 2-3 kez yapılabilir. Daha büyük çocuklar için burun saat 6'da kesintilerle gömülür. İlacın alerjik rinit veya nazal mukozanın şiddetli şişmesi için kullanmayın.

Yetişkinlerde laringobronşit, içerisine yağlı bir solüsyon hazırlayarak tedavi edilir. Doz, 7-10 gün boyunca günde 4 kez 5 ml'dir. Komplike olmayan burun kırığı aşağıdaki gibi tedavi edilir:

 • önce% 1 alkol solüsyonu ile nemlendirilmiş, 1:10 oranında seyreltilmiş bandajları uygulayın;
 • Daha sonra aynısını yaparlar, sadece yağ çözeltisini kullanırlar, sargı bezlerini günde 2-3 kez değiştirirler.

Boğaz için klorofililpt yağı

Boğaz ağrısı tedavisi için, doktor iltihaplı mukus bademcikler de dahil olmak üzere, boğaz tedavisi için reçete. Bunu yapmak için, bir çözelti ile emprenye edilmiş bir pamuk flagellum kullanın. Bademciklerin yağlanmasına ek olarak, tabletlerdeki okaliptüs ekstresinin emilmesi reçete edilir, alkol solüsyonu ile durulanır ve bir nebulizatör yardımıyla inhalasyon yapılır. Bronş veya boğazın enflamatuar hastalıklarında, yağ formunun dozu 20 ml'dir.

İlaç, oral yoldan, belirtilen miktarı 4 kez bölerek alınır. Bu, öğün başına yaklaşık 1 tatlı kaşığıdır. Tedavi süresi 7-10 gündür. Ağrıyı azaltmak için boğazın tedavisi şu şekilde yapılır:

 • ilk önce bir klorofilkil tableti alın;
 • Daha sonra alkol solüsyonu ile durulayın (durulama ile furacilini kullanabilirsiniz);
 • Bundan sonra mukoza boğazı, preparatın yağ formu ile muamele edilir.

Gastroenterolojide

Mide ülserlerinin tedavisinde, yetişkinlere kapsamlı bir tedavinin bir parçası olarak klorofililpt verilir. İlaç günde üç kez bir çay kaşığı alınır. Tedavinin seyri yaklaşık 3 hafta sürer, sonra üç aylık bir mola gelir. Daha sonra döngü tekrarlanabilir. Resepsiyonların şeması şöyledir:

 • ilk olarak - aç karnına, kahvaltıdan bir saat önce, 1 tatlı kaşığı 30 ml su içinde çözmeniz gerekir;
 • ikinci - 4 saat sonra, yine bir yemekten bir saat önce, doz aynı kalır;
 • Üçüncü - yatmadan önce, yemekten 2 saat sonra, aynı dozda.

Gastrik ülser ile, preparat ek olarak doğrudan etkilenen bölgeye bir endoskop ile enjekte edilir. Prosedür 10 gün boyunca günlük olarak tekrarlanır. Tıbbi lavmanları uygulamadan önce veya sfinkterit veya hemoroidlerin tedavisi için gerekli lokal komplikasyonlar durumunda, balonun ucunu yağlamak için yağlı bir solüsyon kullanılır.

Jinekolojide klorofilkil

Emzirme sırasında kadınlar için, ilaç çatlakları önlemek için beslendikten sonra meme için uygulama için tavsiye edilir. Bir dahaki sefere, çözelti, kaynamış su ile yıkanır. Serviksin erozyonunu tedavi etmek için klorofililpt ile emprenye edilmiş bir tampon kullanılmalıdır. İlaç doğrudan vajina içine enjekte edilir ve 15-20 dakika boyunca bırakılır. Prosedür 10 gün boyunca gerçekleştirilir, daha sonra douching kullanılır. İşte tedavi şeması değişiyor:

 1. Bir yağlı çözeltinin bir çorba kaşığı bir litre su ile karıştırılarak bir şırınga çözeltisi hazırlamak gerekir.
 2. İşlemden sonra, vajina içine seyreltilmemiş preparasyon ile nemlendirilmiş bir tampon sokulur. 12 saat orada kaldı.
 3. Kurs 2 hafta sürer. Serviks sonunda tamamen epitelize değilse, prosedür döngüsü tekrarlanır.

Özel talimatlar

Hangi hastalığın tedavi edilmesi gerektiğine bakılmaksızın, başlamadan önce bir doktora danışmaya değer. Daha sonra ilaca duyarlılık testi yapmanız gerekir. Bunun için, bir yemek kaşığı su ile seyreltilmiş 25 damla klorofililpti içmek tavsiye edilir. Ardından 6-8 saat bekleyin. Bir alerjinin belirtileri, örneğin, dudakların şişmesi veya mukus boğazının şişmesi gibi belirtilmemişse, ilaç kullanılabilir. Yanıklar ve yaraların tedavisinde, alternatif olarak yağ ve alkol solüsyonlarının uygulanması tavsiye edilir.

Hamilelikte

Hamilelikte yağlı klorofililpt kullanımı sadece bir doktor gözetiminde mümkündür. Uzman, ilacın terapötik etkisinin anne ve çocuk için potansiyel riski aşıp aşmadığını değerlendirir. Klorofililpten yarar daha büyük ise, o zaman doktor temel tedavide ek bir ilaç olarak içerebilir. Jinekolojide, ilaç, ebeveyn olmayan veya kürtaj ile ilişkili akut enflamatuar hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Çocuklukta

Yağ klorofiltipinin kullanımı ile ilgili talimatlar, çocuklarda ilacın kullanımı konusunda açık öneriler içermemektedir. İmalatçı sadece ilacı pediatri alanında kullanma tecrübesi olmadığını bildirmektedir. Kontrendikasyonların az olması ve yağ çözeltisinin iyi tolere edilebilirliği göz önüne alındığında, çocukların tedavisinde halen kullanılmadığı için, bunların alkol formu yasaklanmıştır. Yenidoğan bebeklerde umbilikal yara tedavisinin parlak yeşile alternatif olarak endikedir.

Pediatristler, sivilce püstüllerinde geliştiğinde ve patojenik bakterilerin kan dolaşımına girmesinden kaynaklanan iltihaplı reaksiyonları önlediğinde bu doğal çare önermektedir. Daha büyük çocuklar ve gençler klorofilkiptin yaraları ve sıyrıkları ile tedavi edilirler, soğuk algınlığına yol açarlar. Diğer kullanım endikasyonları:

 • Boğaz veya soğuk algınlığı tedavisinde boğazın yağlanması;
 • onlara alternatif olarak antibiyotik tedavisi ihtiyacı;
 • Azaltılmış bağışıklık ile antibiyotiklere bağışıklık.

İlaç Etkileşimleri

Diğer antiseptikler ile alındığında klorofilkiptumun aktif bileşenleri ikincisinin etkisini arttırır. Bu nedenle, ilaç daha karmaşık tedavide reçete edilir. Diğer ilaçları almak için klorofiltol etkilenmez. Tedavi sırasında alkol içmek önerilmez. Değerlendirme ile değerlendirildiğinde, bu, klorofililpt'in kullanımının etkinliğinde önemli bir azalmaya yol açar.

Yan etkileri ve aşırı doz

İlacın tek yan etkisi, hipersensitivite reaksiyonudur. Doz aşıldığında artar ve aşağıdaki belirtilerle kendini gösterir:

 • mukoza zarlarının ödemi;
 • kızarıklık;
 • nefes darlığı;
 • döküntü;

Satış Koşulları ve Depolama

Eczane içindeki klorofililpt yağı, doktor reçetesi olmadan satın alınabilir. 20 dereceyi geçmeyen bir sıcaklıkta saklanmalıdır. Ürünün raf ömrü 2 yıldır.

analogları

Klorofilkil, bileşime veya eylem prensibine yakın olan bir dizi analog preparasyona sahiptir. Bir ilacı başka bir doktorla sadece doktorun reçetesiyle değiştirebilirsiniz. Klorofililtrenin analogları şunlardır:

 • hidrojen peroksit;
 • Chlorophyllin Oz;
 • Manisoft;
 • İhtiyol;
 • Biosept;
 • Antiseptol;
 • Eksteritsid;
 • fukortsin;
 • Septly Plus;
 • Vitasept;
 • Galenofillipt;
 • Evkalimin.

Klorofililpt yağının fiyatı

İlacın fiyatı, üreticiye ve satın alınan yere bağlıdır. Eczanede, yağ çözümü de dahil olmak üzere herhangi bir formunu bulabilirsiniz. Yaklaşık fiyatları tabloda belirtilmiştir:

Boğazın durulanması için klorofililpt

Boğazın durulanması için klorofililpt

Çeşitli ARI tedavisi için amaçlanan en popüler ilaç klorofililpt olarak kabul edilir.

Bu ilacın bir parçası olan ana bileşen okaliptüs broşürlerinde bulunan klorofildir. Böyle bir madde antiseptik özelliklerden dolayı geniş popülarite kazanmıştır.

Boğazın durulanması için mükemmel klorofililptik, fakat özel özellikleriyle başa çıkmaya yardımcı olur:

 • boğaz ağrısı;
 • deri yüzeyinde çeşitli ülserler;
 • septik durum;
 • bronşit;
 • bağırsak hastalıkları;
 • sinir bozuklukları vb.

Bu ilacın bir parçası olan ana bileşen klorofildir.

İlacın kendisi hastane ortamlarında aktif olarak kullanılır ve doktorlar tarafından kendi kendine tedavi için reçete edilir. İnsanların doktorları tarafından önerildiği durumlar vardı.

Ana özellikleri

İlacın büyük popülaritesi ana bileşenin doğal kökeni ve stafilokokla ilişkili belirgin bir antimikrobiyal etki ile ilişkilidir. Bilim adamları bir dizi stafilokok bakterinin bazı antibiyotiklere karşı iyi bir dirence sahip olduğunu kanıtlamayı başardılar ve bu antibakteriyel etki maddesi çeşitli hastalıkların etken maddeleri üzerinde ciddi bir etkiye sahip oldu.

İlacın popülasyonu, ana bileşenin doğal kaynağı ve belirgin antimikrobiyal etki ile ilgilidir.

Diğer birçok yararlı özelliklerin tezahür etmesi ile karakterizedir. Boğaz için düzenli olarak klorofililpt kullanıyorsanız, bu durum hafif olsa da, mantarların ve diğer mikroorganizmaların hızlı çoğalmasını engelleyebilir. Herkes antiseptiklerin enflamatuar süreci önemli ölçüde azalttığını bilir, bu nedenle yavaş yavaş mukoza zarındaki ağrı azalır.

Çoğu zaman iç kullanım ve inhalasyon karışımlarının oluşturulmasına izin veren diğer bileşenlerle bağlantı için reçete edilir. Bu sayede, sadece farinksin değil, aynı zamanda larenksin iltihaplanması sırasında ortaya çıkan öksürüğün özellikleri, daha iyiye doğru değişmeye başlar. İltihaplı mukoza ve preparat arasında bir temas olduğunda, rejenerasyon veya indirgeme işlemlerinin uyarılması not edilir.

Chlorophyllipt angina, bademcik iltihabı, pharynx iltihabı için reçete edilir

Doktorlar sıklıkla klorofililpti gargaraya reçete ederler, ancak sadece çok az antiseptikte kullanıldığı için hastalığın tüm karmaşık tedavisinin bir bileşeni olarak reçete ederler.

Bu özelliklerle aşağıdaki konularda yardımcı olabilirsiniz:

 • bademcik iltihabı;
 • bademcik iltihabı, akut formda akan;
 • pürülan tipte anjina;
 • farinksin enflamasyonu (hafif bir atrofi ile birlikte farenjene ek olarak);
 • larenjit.

Bu tür bir bileşenin stafilokok türlerinin bulaşıcı hastalıklarında yüksek bir etkiye sahip olduğunu hatırlamak önemlidir, ancak bakteri olan hastalıklar için aktivite seviyesi ortalamadır. Diğer mikroorganizmalarda olduğu gibi, etkisinin ihmal edilmesi tavsiye edilir. Bu nedenle ilaç, akut solunum yolu viral enfeksiyonlarının veya farinksin mikozunun tedavisi sırasında kullanılmaz. Bir kişi anjina ve bakterilerin neden olduğu diğer hastalıklara sahipse, önce rahatsızlığın stafilokoklardan kaynaklandığından emin olmanız gerekir, çünkü bu gibi durumlarda sadece etkili bir şekilde tedavi edilebilecektir. Diğer tüm vakalarda, antibiyotik grubuna ait ilaçların kullanılması tavsiye edilir.

İlaç hastalığın tüm karmaşık tedavisinin bir bileşeni olarak kullanılır

Konu ve uygulama

Mukoza zarlarının hastalıklarında kullanılmak üzere çeşitli formlarda satılan eczanelerde kullanılır.

En popüler sürüm biçimleri:

1.% 1 alkol içeren bir çözelti, mukoza zarını durulamak ve gırtlak iltihabının iyileştirilmesine yardımcı olan bir ilaç olarak almak üzere tasarlanmıştır.

2. Yağ bazlı çözeltiler bademciklerin yağlanması için çok uygundur, yani bademcik iltihabı durumunda.

3. Steril çözelti, kan ve pürülan bir doğaya ait diğer hastalıkların enfeksiyonu ile başa çıkmaya yardımcı olur. Ancak uzmanlar genellikle bu formu bir inhalasyon terapisi olarak kullanırlar.

4. Sprey, farinks ve bademciklerin iltihaplı kısmını tedavi etmenizi sağlar.

5. Tabletler, kronik formda orofarenks veya farenjit hastalıklarında reçete edilir.

Konu ve uygulama

Boğazda kullanım için klorofilitli talimatlar en iyi şeyin biraz alkol içeren bir çözüm olduğunu gösterir. Fakat kullanmadan önce, önce ilacın tolerabilitesi hakkında hastadan bilgi almanız önerilir ve ancak o zaman farenksin durulamaya başlayabilirsiniz. Duyarlılık testi evde yapılabilir.

Boğazın durulanması için bir klorofililpt solüsyonu hazırlamak için, ana bileşenin büyük miktarda su ile seyreltilmesi gereklidir. Birinci bileşenin miktarı bir çay kaşığını geçmezse, sadece bir bardak su eklenir. Akut ihtiyaç durumunda, konsantrasyonda bir artışa izin verilir, ancak bu bir uzman için yapılır.

Benzer bir çözüm, farinks ve bademciklerin günde en az dört kez durulamalarına izin verilir. Prosedürler birkaç gün boyunca gerçekleştirilir ve bu süre benzer bir tedavi yolu ile ortalama tedavi süresini dikkate alabilir. Ayrıca, durulama yerine, mukus zarının bir sprey olarak salınan bir çözelti ile muamele edilmesi mümkündür. Her 6 saatte bir püskürtülür. En önemli şey, uygulama arasında 5 saate kadar sürenin devam etmesidir, bu talimatın kendisinde belirtilir.

Çoğu hastada, boğazın durulanması için klorofililptin nasıl sulandırılacağı sorusu ortaya çıkar. Doktorlar içeriden alınan malzemelerin kilometre taşlarının genel dozunu izlemeyi tavsiye eder. Tipik olarak, ilacın bir çay kaşığı su içinde çözülür ve yemekten önce 30 dakika boyunca günde üç kez alınır.

bir çözelti günde en az dört kez farinks ve bademcikler durulama izin verilir

Bademcikleri tedavi etmek için pamuklu veya gazlı bezle uygulanan yağ bazlı bir çözelti satın almalısınız. Cımbızla tutulur, ya da pamuk yünü bir spatula üzerine sarılır.

Genellikle bu durumda ilacı tekrar sulandırmaya gerek yoktur. Hastalıklı mukoza tedavisine günde ikiden fazla ihtiyaç duyulmaktadır, ancak bu tür prosedürlerin toplam sayısı dördü geçmemelidir. Eğer bademcikler klorofililpt ile bulaşırsa, işlemden 60 dakika sonra içme ya da yemek yemeye izin verilir.

Klorofililpt yağı boğaz için reçete edildiğinde, ilaç talimatlara tam olarak uygun olarak alınır. Sistemik alım için, sadece yerel tedaviyi uygulamak neredeyse imkansız olduğu bir durumda başvurmak gerekir. Bazı durumlarda, larinkste bir inflamatuar süreç ile ilişkilidir. Buradaki durulama, herhangi bir şeye yardımcı olamaz, ancak oral yoldan alındığında ilacın iltihaplı organa kan akışı yardımı ile ulaşması gerekir.

Larinks, bronş ve trakeada meydana gelen enflamatuar süreçler kombine edildiğinde inhalasyonların kullanılması önerilir. Bu prosedür% 1 alkol ve salin karışımı ile gerçekleştirilebilir. Doktorlar, 1: 3 oranında özel bir madde ile karıştırılmış ampullerde ilaç kullanılmasını önermektedir.

İnhalasyonların inflamatuar süreçlerle birlikte kullanılması tavsiye edilir.

Tabletlerdeki bu araç, yetişkinler ve 12 yaşın üzerindeki çocuklar tarafından kullanılabilir.

Hasta kişi, her hapı yemekten sonra en iyi 5 saat arayla çözmelidir. Tabletlerin sayısının beşi geçmemesi ve tedavi süresinin maksimum bir haftaya eşit olması önemlidir.

Yan etkileri

Bazen bir ilaç mukozada kızarıklık ve şişlik şeklinde kendini gösteren güçlü bir alerjiye neden olur. Nadiren bu boğulma ile sona erer.

Talimatlara göre, çare, boğaz için klorofililpt talimatlarını takip etmediğinde ortaya çıkan bir dizi başka olumsuz etkiye sahiptir.

Hasta gözlemleyebilir:

 • döküntüler şeklinde alerji;
 • kusma;
 • kas sisteminin spazmları.

Bu olumsuz etkilerden herhangi biri ortaya çıkarsa, ilaç derhal kesilmelidir. Tedavinin en başında, belirli bir bileşenin tolerabilitesini belirlemenize izin veren testleri yapmak önemlidir.

Bazen bir ilaç güçlü bir alerjiye neden olur

Karmaşık bir şey yoktur, çünkü tezahürünün erken evresinde alerjileri tanımlamak bir kerede iki seçenek olabilir:

1. Boğazın durulanması için klorofilkil, talimatı seyreltilmiş alkol ve suyun karıştırılmasının gerekli olduğunu gösterir. Dudaklar ve boğazda 8 saat şişlik görülmezse, bu ilaç iyi tolere edilir.

2. Yanağın iç yüzeyi az miktarda ürün ile yağlanmalıdır. Alerjilerin varlığını değerlendirmek için kriterler aynıdır.

3. Tabletler reçete edildiğinde, önce tabletin yarısını çözmeniz önerilir.

Alerjik reaksiyon 6 saat sonra ortaya çıkar, eğer bu olmazsa ilaç reçete edilen dozda uygulanır.

Şimdiye kadar hiç kimse hamilelik sırasında bu ilacı alma sorusuna kesin bir cevap verememiştir. Çoğu uzman çocuğun ve annenin sağlığı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olmadığından emindır. Ancak, sadece çocuk boğazına yönelik klorofililptinin onlara yarar sağladığını veya zarar verdiğini doğru bir şekilde inceleyen bir çalışma yoktur.

Bu araç, gebelik ve emzirme döneminde kullanımı için talimatları vardır. Tedaviden beklenen olumlu sonuç, çocuklar ve anneler için potansiyel riskleri aşarsa ilacın kullanılabileceğini belirtir. Bu çok net olmayan formülasyondan, sadece hamilelik sırasında bir preparatın güvenliği hakkında bilinmediği sonucuna varmak mümkündür. Bu nedenle ilacı almak sadece bir doktora danıştıktan sonra kabul edilir.

Birçok uzman, hamile kadınları ilacı tablet, alkol ve yağ çözeltileri şeklinde almasını önermemektedir. Eğer bir kadın bir çocuğu bekler ve bu sırada farenjit ve bademcik iltihabı ile hastalanırsa, o zaman boğaz ağrısını özel bir karışımla durulamalıdır. Ancak bu, ilacın toleranssızlığını kontrol ettikten sonra yapılır.

Klorofilkil etkili bir antiviral ve antibakteriyel ilaçtır

Bazen, bilinen pahalı ilaçlar kadar etkili olan basit bitkisel ürünler hakkında bilgi sahibi olmak yararlıdır. Bu ilaçlar, antibiyotiklerin güçsüz olduğu durumlarda bile stafilokoklara karşı mücadelede yardımcı olabilecek Chlorophyllipt içerir.

Bu makale, kullanım talimatları ve alkol, yağlı solüsyon, tabletler, çocuklar ve yetişkinler için sprey Chlorophyllipt, ilacın analogları ve yorumları ile ilgili tüm gerekli bilgileri içermektedir.

Ilacın özellikleri

İlaç bağımsız bir ilaç olarak veya kapsamlı bir tedavinin bir parçası olarak kullanılabilir. Hastanın tedaviden önce ilacın etkisine toleransı doğrulanırken dikkatli olunmalıdır.

Klorofililtil alkol çözeltisi

Chlorophyllipt bileşimi

İlacın ana aktif maddesi, kalın kıvamdaki (klorofililpt) okaliptüs yapraklarının özüdür. Ek içerikler (tabletler):

 • sitrik asit monohidrat,
 • şeker,
 • kalsiyum stearat
 • mikrokristal selüloz.

Dozaj formları ve fiyatları

Hazırlık şu şekilde düzenlenir:

 • alkol çözeltisi (% 1) 100 ml'lik bir şişe içinde, ortalama 320 ruble maliyeti;
 • tabletler 20 adetlik bir pakette 25 mg, eczanelerde ortalama maliyet 98 ruble;
 • yağ çözeltisi % 2'lik bir kıvamda, 20 ml kapasiteli bir şişe, ortalama 130 ruble bir maliyet.

Farmakolojik eylem

İlaç tüm stafilokok aureus suşlarına karşı antibakteriyel aktivite gösterme özelliğine sahiptir. Bu bakteri türleri, antibiyotiklerin yaşamsal aktivitelerine karşı bir denge olarak seçilmesinin zor olduğu, çünkü bunlara karşı dirençli oldukları için vardır. Bu nedenle, ilaç Chlorophyllipt stafilokok enfeksiyonu olan hastalara randevu yapan uzmanlar için iyi bir yardımcıdır.

İlacın aktif maddesinin ana özelliği:

 • antiseptik aksiyon
 • dezenfekte edici eylem
 • Ürün bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir.

farmakodinami

İlaç böyle bir etkiye sahiptir:

 • Dıştan uygulandığında, ajan bir yara iyileştirme preparatı olarak hareket eder, cildi ve mukoza yüzeylerini dezenfekte eder ve dezenfekte eder. Büyük dozlarda, uygulama yerinde tahriş edici bir etki sergiler.
 • İlaç ağızdan alınırsa, sindirim sisteminde bulunan bezlerin salgılanmasını arttırır ve sonuç olarak sindirim gelişir.
 • İnhalasyon formundaki ilacın bir bronkodilatör ve balgam söktürücü etkisi vardır.
 • İlacın bir tentür olarak alınması da yatıştırıcı bir etki sağlar.
 • İlaç dışarıdan veya içeriye uygulandığında stafilokok enfeksiyonuna dayanabilir.

Farmakokinetik

Ilacı asimile etme ve bileşenlerini vücuttan çekme mekaniği çalışılmamıştır.

tanıklık

İlaç, bu gibi durumlarda kullanılmak üzere reçete edilir:

 • Yüzey dezenfeksiyonunun stafilokoktan yapılması gerekli ise,
 • serviksin mukozası hasar görürse,
 • zatürree durumunda
 • cilde yakar,
 • pürülan doğanın selüloz iltihabı, sınırları yaygındır (flegmon);
 • pharyngolaringotracheitis - mukoza nazofarenks ve trakea iltihabı,
 • İyi iyileşmeyen deri kusurları (trofik ülserler),
 • Ülserin perforasyonu veya başka nedenlerle peritonun iltihaplanması;
 • pulmoner membranlardaki inflamatuar süreç,
 • stafilokok enfeksiyonundan kaynaklanan sepsis,
 • Kişi staphylococcus taşıyıcısı ile teşhis edilir.

Yetişkinler, çocuklar, hamilelik sırasında ve durulama için nasıl yetiştirileceği için klorofillit nasıl alınır - aşağıda okuyun.

Kullanım talimatları

Tabletler ağızda emilim için tasarlanmıştır. Bir tablet için haftada beş gün boyunca alınmalıdır.

Serviks erozyonu ile:

 • Şırınga için% 1'lik bir kıvamda bir alkol solüsyonu uygulanır, bunun için bir litre su 15 ml tentür seyreltilir;
 • Serviks, bir yağ çözeltisi (% 2 tutarlılık) ile yağlanır.

Klorofilkil, ülser veya yanıkların tedavisi için harici olarak kullanılıyorsa, aşağıdaki bileşenlerin oranıyla bir çözelti hazırlanır:

 • Prokain (% 0,25) - 5 parça,
 • alkol çözeltisi Klorofililtil (% 1) - 1 kısım.

Stafilokoklar bağırsakta savaşırken, ilaç lavman şeklinde kullanılır. Bunu yapmak için, bir litre suda 20 ml'lik bir miktarda% 1 alkol çözeltisini seyreltin. Bu teşhisi ile, bu şekilde hazırlanan bir çare yemeden önce 40 dakika içinde yapabilirsiniz: 5 ml su içinde,% 1'lik bir kıvamda 5 ml alkol çözeltisi koyun (günde z kez).

Klorofilitisin pamukçuk ile nasıl kullanılacağı üzerine, bu videoyu anlat:

Kontrendikasyonlar

İlaç aşağıdaki durumlarda kullanılması tavsiye edilmez:

 • hastanın ajanın aktif maddesine negatif reaksiyon gösterdiği bulunmuştur.
 • hastanın yaşı 12 yılya ulaşmadığında; Bunun nedeni, çocuk vücudunda klorofilillerin etkisi ile ilgili çalışmaların yapılmamasından kaynaklanmaktadır ve bu konuda henüz netlik yoktur;
 • Eğer çocuğun yatağı sırasında ilacı uygulama ihtiyacı varsa, o zaman bu eylemin artıları ve olası dezavantajları ile uygunluk uzman tarafından belirlenir;
 • Laktasyon ilacı reçete edilmediğinde.

Yan etkileri

İnsan vücudu, bir alerji şeklinde Chlorophyllipt kullanımına bir tepki verdiğinde, yani:

Özel talimatlar

İlacın uygulanması bazı özelliklerini dikkate almalıdır:

 • Aktif maddenin bir alerjiye yol açabilmesi nedeniyle, kullanımdan önce bir test örneği yapılması tavsiye edilir. Bunu yapmak için, hastaya bir ilaç kaşığı su verilir, içine ilacın on damlası bir alkol tentürü şeklinde yerleştirilir.Tedaviden sekiz saat sonra alerjik reaksiyonun ipuçlarının bulunmaması halinde ilaç reçete edilir. Başlangıçta, hasta çare kokusunu sevmiyorsa, bu durum vücudun zayıf toleransı hakkında bir sinyal olabilir.
 • Ürünün mukuslu gözlere ulaşmadığından emin olun.
 • Hastanın sindirim bezlerinin artmış bir aktivitesi varsa, o zaman Chlorophyllipt büyük bir dikkatle kullanılmalıdır.

Diğer ilaçlarla etkileşim

 • İlacın kullanımının diğer ilaçların etkisini etkilediği fark edilmemiştir.
 • Hastanın Klorofililpt ile tedavi edildiği dönemde alkollü içecekler almanız önerilmez.

yorumlar

İlacın kullanıcıları yüksek verimliliğini not eder. Klorofilkil, kendisini sadece bir ilaç olarak değil, aynı zamanda koruyucu bir ilaç olarak da kanıtlamıştır. Postoperatif dönemde ilacı kullanırken komplikasyonları önlemek için iyileşme fazı ek problem olmaksızın geçti.

Staphylococcal taşıyıcılarda ilacın kullanımından iyi bir sonuca ek olarak, ilaç, aşağıdakilerin tedavisinde kendini kanıtlamıştır:

 • farenjit,
 • , yılancık
 • larenjit,
 • tüberküloz.

analogları

 • Chlorophyllipt'e benzer olan ilaç, aynı etken maddeye sahip olduğu için - Klorofilin-OZ.
 • Bazen ichthyolka veya psilo-balsam ile değiştirilir.

Bu videoda bir anjin ve diğer hastalıklarda bir boğaz için Chlorophylliptum ve diğer ilaçların uygulanması ile ilgili talimat verilir:

Boğaz için klorofililpt. Hangi klorofililpt formu daha etkilidir?

Değişmeyen bademcik iltihabı, larenjit, bademcik iltihabı, ARI ve diğer birçok hastalık boğaz ağrısıdır. Onunla başa çıkmak için, virüs veya bakteri nedenini ortadan kaldıracak antiseptik ajanlar gereklidir. Tüm fonlar eşit derecede etkili değildir ve herkes için uygun değildir. Boğaz için klorofililpt, okaliptüs yapraklarından elde edilen klorofil içeren popüler bir ilaçtır. Bu bitki antiseptik ve anti-inflamatuar etkisi ile iyi bilinir.

İlaç - yağ ve alkol çözeltisinin farklı formları sayesinde, boğazın tedavisi için sprey - Klorofilkil, doktorlar ve hastalar tarafından kabul edilmiştir. Bakterileri ve virüsleri etkili bir şekilde ortadan kaldırır, iltihabı giderir ve iyileştirici bir etkiye sahiptir. İlaç neredeyse hiçbir kontrendikasyon yoktur, çocukların boğazını tedavi etmek için kullanılabilir. Artıları da düşük maliyet taşır.

Kompozisyon ve kullanışlı özellikler

Kabul edilen uluslararası sınıflandırmaya göre, Chlorophyllipitis antimikrobiyal ve antiparazitik etkileri olan ilaçlara sevk edilir. Bu, bakterileri ve mikropları etkili bir şekilde yok ettiği ve çeşitli parazitleri ve solucanları da olumsuz etkilediği anlamına gelir. Bu nedenle klorofililptin kapsamı geniştir ve sadece boğazın tedavisi ile sınırlı değildir. İlacın ana avantajları:

 • belirgin bir antiseptik etkiye sahiptir,
 • ağrıyı azaltmaya yardımcı olur,
 • irin oluşumunu engeller,
 • suni bileşenler içermez,
 • farklı formlarda verilir,
 • uygun fiyatlı.

Preparatın ana etken maddesi okaliptüs yapraklarından elde edilen ekstrattır - A ve B grubu klorofillerin bir karışımıdır. Staphylococcus kolonisini ve başka bir tehlikeli enfeksiyonu yok edebilirler. Klorofilin pus oluşumunu önleme konusundaki eşsiz yeteneği, bademcik ve bademcik iltihabı ile boğazın durulanması için klorofililtin çözeltisinin kullanılmasına izin verir. Bademciklerin lakazlarına nüfuz eden klorofiller, pus oluşumunu engeller, pürülan tıkanıklıkların giderilmesine katkıda bulunurlar. Sonuç olarak, hasta büyük bir rahatlama hisseder, ağızdan gelen irin karakteristik hoş olmayan kokusu kaybolur.

Hazırlık formları

Chlorophyllipt satmak için bir eczacıya dönersek, birçok kişi farklı ilaç formlarının varlığını öğrenmek için şaşırır. Klorofilidin bir sprey, ampul veya solüsyonda nasıl farklılıklar gösterir, nasıl uygulanır ve neden kullanılır? Üretici, kompozisyon ve dozajda farklılık gösteren birkaç farklı form sunar:

 • Alkol çözeltisi. Aktif madde konsantrasyonu -% 1, 100 ml'lik şişelerde satılır. En çok durulama için kullanılır.
 • Yağlı% 2'lik çözelti. İlacın temeli ayçiçeği veya zeytinyağıdır. 20 veya 30 ml'lik kaplarda bulunur. Mukoza zarlarını yağlamak veya aşılamak için kullanılır.
 • Rezorpsiyon için tabletler. Eczaneler, 12,5 ve 25 mg'lık bir dozaj ile 20 adetlik paket sunmaktadır.
 • Püskürtün. Ağız boşluğunun sulanması için bir meme ile 45 ml kapasiteli teneke kutularda sunulmaktadır.

Ek olarak, Klorofilkil, enjeksiyon için 2 ml'lik ampuller şeklinde satılmaktadır. İlacın farklı biçimlerindeki aktif muhteviyatın yüksek içeriği, klorofilidin, enfeksiyonu etkin bir şekilde ortadan kaldırabilen ana ilaçlardan biri olarak boğazda durulamada kullanılmasını mümkün kılmaktadır. Hastalığın şiddetli formları ile, antibiyotiğin yerini almaz, antiviral veya antibakteriyel ilaçlarla tam tedaviyi dışlamadığı unutulmamalıdır.

Chlorophyllipt boğazındaki problemler nelerdir?

Kulak burun boğaz uzmanları boğazın patolojisini ayırt eder. Klorofililpt başarılı birçoğu ile başa çıkmak ve yetişkinler ve çocuklar bunu kullanabilir. Genellikle tedavi için bir adjuvan olarak reçete edilir:

 • Viral veya bakteriyel bir enfeksiyonun neden olduğu boğazdaki herhangi bir enflamatuar süreç,
 • tonsillit, farenjit, larenjit,
 • Boğazın çeşitli şekilleri.

Çoğunlukla, Klorofilkil, solunum yolu boyunca enfeksiyonun yayılmasını önlemek için tasarlanmış bir önleyici ajan olarak kullanılır. Chlorophyllipt'in gargaraya uygulanması, sadece patojen mikroflorayı ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda mukozayı da iyileştirir. Ürün, enflamasyonu etkili bir şekilde giderir, ağrı ve terlemeyi ortadan kaldırır. Karmaşık hareketi, soğuk algınlığının hoş olmayan semptomlarını ortadan kaldırmanıza, hızlı bir iyileşmeye katkıda bulunmanıza izin verir. Bu etki, dokuların aktif rejenerasyonundan kaynaklanır.

Talimatlarda yaş sınırı yoksa, doktor ilacın kullanılıp kullanılmayacağına karar verir. Hastalığın şiddeti, kendine özgü özellikleri ve çocuğun genel durumu göz önüne alındığında, o, ne spreyler ile sprey veya daha iyi emdirilmiş tabletler ile yerine konabilir, durulama ne kadar gerektiğini belirtmektedir. Bir yaşın altındaki çocuklar, bileşimdeki alkolün mevcudiyetine bağlı olarak, alkol Klorofilitin reçete edilmemesini dener. Örneğin, burun mukozasını veya bezlerini temizlemek için bir yağ formu ile değiştirilebilir.

Chlorophyllipt'e karşı bir alerji nasıl test edilir?

Dikkatlice farklı üreticilerin ilaca talimatlarını okumak, ilginç bir özellik bulabilirsiniz. Bazı üreticiler yaş sınırlarını hiç belirtmezken, diğerleri 18 yaşında bir sınır çizgisi koymaktadır. Yani, boğazını çocuklarda Chlorophyllipt ile durdurabilir misin? Cevap evet, ama dikkatle.

Kısıtlamalar, bir çocuğun ve bazen de yetişkin bir organizmanın olası alerjik reaksiyonu ile ilişkilidir. Mukozada yanma, şişme ve kızarma ile kendini gösterir. Bu belirtiler göründüğünde, ilaç iptal edilir. Antihistaminik tedavinin sonuçlarını ortadan kaldırmak için, Erius, Claritin, Loratadin veya başka bir antialerjik ilaç kullanmak. Bazen okaliptüs kokusu bile hastalarda negatif reaksiyona neden olur, ayrıca uygulama olasılığını da düşünür.

Bir alerjiye neden olmadan boğazı durulamak için klorofiltol kullanılması durumunda nasıl anlayabiliriz? İlk önce basit bir test yapılması önerilir. Bir test durulama için 5-7 damla alkol solüsyonu ile 10-15 ml ılık suya ihtiyacınız vardır. Bitirilen karışım hafifçe diş etleri ve ağız için bir dakika, sonra tükürün. Sonraki yarım saatte yemekten ve içmekten kaçınmalısın. 30-40 dakika sonra, mukozal durum değişmemişse, hiperemi, şişme, yanma, kaşıntı olmazsa, ağzınızı güvenle Klorofililpt solüsyonu ile durdurabilirsiniz.

Durulama çözeltisi nasıl kullanılır?

Boğazın tedavisi Klorofilliptom, alkol solüsyonu ile gerçekleştirilir. 100 ml'lik bir kapta,% 1 oranında kalın bir klorofililsin özü ve geri kalan kısımda bir tıbbi alkol bulunur. Zümrüt yeşili renk sıvıları alkol kokusuyla. Bitki tortusunun dibine ve flakonun duvarına bırakılması, normdan sapma olarak kabul edilmez. Kapasiteler koyu cam veya opak polimeriktir. Şişeler için dozaj cihazları yoktur.

İlacın gerekli yardımı sağlaması için, Chlorophyllipt ile nasıl gargara yapılacağını bilmelisiniz. Flakon kullanımdan önce iyice çalkalanır, böylece tortu kabın hacmi üzerinde yeniden dağıtılır. Kapağı çıkarın, çözeltinin bir çay kaşığı içine (yaklaşık 5 ml) dökün. Daha sonra 40 dereceden fazla olmayan bir sıcaklığa 100 ml sıcak su dökün. Sıvı iyice karıştırın, boğazını durulayın. Bebek aynı şekilde durulanır. Genç olduğu, ihtiyaç duyacağı daha az çözelti. Chlorophyllipt yüzdesi değişmeden kalmalıdır. Boğazın Chlorophylliptum ile yıkanmasından önce taze bir çözelti hazırlanmalıdır.

Boğazın durulanması, standart prosedüre göre yapılır:

 • ağızlarında bir yudum sıvısı alıyorlar
 • kafasını hafifçe geri at,
 • burnu derinden solumak,
 • ağızlarını aç, 10 saniye boyunca sesli bir ses çıkarmaya başla (AND, A, N),
 • sonra tekrar nefes alıp ağızdan nefes verin (3-4 kez tekrarlayın),
 • sıvıyı tükürmek.

Her durulama döngüsü, çözelti tamamlanana kadar 7-8 tekrar içerir. Acele etmemek önemlidir. Nefes kaybolursa, kendini düzeltmek için biraz zaman verebilirsin. Çocuklar klorofililptik boğazı yalnızca ebeveynlerinin gözetiminde yıkamalıdır. Genellikle bir prosedürün süresi 5 dakikaya kadardır. Bir günde 3-4 kez gerçekleştirilebilir. Toplam durulama süresi 10 günü geçmemelidir.

Yağ çözümünün özelliği nedir?

Klorofilitin içindeki aktif madde, alkolikte iki kat daha fazla içerir. Uygulamanın kapsamı benzerdir: yanıkların, pürülan yaraların, boğazın, burun akıntısının tedavisinde. Ürünü sulandırmanıza gerek yoktur, burun veya boğazın içine damlatılır. Bu nedenle, yağlı form genellikle gargara yapmayı bilmeyen çocuklar için önerilir. Daha az tahriş edici, ancak alerjiye neden olabilir. Bu nedenle, ilk kez uygulandığında, bir test yapmak gereklidir.

Yağlı klorofililpt nasıl kullanılır? Mukusun ağızda veya burunda pamuklu çubukla yağlanır. en fazla 10 gün içinde - burun 2-3 günde 4 defa, tedavinin süresi, damla damlatılır edilebilir.

Çözünme tabletleri

Boğazdan tabletler bademcikler ve boğaz ile ilgili çeşitli problemler için popüler bir tedavi şeklidir. Yutmazlar, çiğnemezler, ancak yavaşça çözülürler. Kompozisyon ve eylem diğer formlara benzer. Bu durumda, tabletlerin bazı avantajları vardır:

 • her yere götürülebilirler
 • taşımak için uygun.

Diğer üreticilerin benzer ürünlerinden farklı olarak (örneğin Septotelet veya Sebidin), Chlorophyllipt tabletleri yeterince uzun süre çözünür. Bu nedenle, bunları periyodik olarak ağızda hareket ettirmeniz önerilir. Günde 3-4 tablet arasında 4-5 saat ara ile bir ara vermek mümkündür. Genel kabul süresi 7 günden fazla değildir.

Alerji yokluğunu kontrol etmek için ilk uygulamadan sonra 6-7 saat ara vermeniz önerilir. Bu süre zarfında nahoş hisler olmazsa, uygulama devam edebilir.

Sprey uygulama

Spreyin popülerliği basit bir şekilde açıklanmaktadır: rahat, hızlı, verimli. Size küçük bir flacon takılabilir, acıyı sakinleştirmek için 1-2 kez "pshnikut" yeterlidir. Aerosol, anjin, akut solunum yolu enfeksiyonları, yanıklar, erozyonda kullanılmak üzere endikedir. Uygun bir ağızlık kolayca takılır ve çıkarılır. Kullandıktan sonra durulanması ve kurutulması gerekir. Sprey kullanımına kontrendikasyon, okaliptüsün bireysel intoleransıdır. Bu nedenle, ilk kez kullanırken, vücut süresini (6-8 saat) vermeniz ve sonra yan etkilerin olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Üretici hamilelik ve emzirme döneminde boğaz spreyi kullanımını önermez.

 • koruyucu kapağı çıkarın,
 • memeyi takın,
 • Nebulizörü boğaza yönlendirmek
 • Vana 2 kez basın.

Bir günde, 4 spreyi, tedavi süresini, 10 günden fazla olamaz. Pürülan yaraları tedavi etmek için, daha sonra yaraya uygulanan bir sünger püskürtün.

Gebelikte klorofililpt

İlaçtaki kimyasal bileşenlerin eksikliği, onu gelecekteki bir annenin tedavisi için vazgeçilmez bir araç haline getirir. Tek kontrendikasyon, okaliptüs yaprağı ekstresi alerjisidir. Bir test durulama ile deneyin. Birçok kadın, içindeki alkol varlığı nedeniyle ilacın fetüs için güvenliğinden şüphe duymaktadır. Uygun durulama ile, etanolün mukozadan emilimi minimaldir, bu nedenle çocuğu olumsuz yönde etkilemez. Herhangi bir şüpheyi gidermek için ilacı doktorla kullanmanın uygunluğunu tartışmak gerekir.

Hamile bir kadın bebeği incitmeyecek bir tedavi seçmeyi zor buluyor. Bununla birlikte, enfeksiyonun vücuda yayılmasına izin vermemek için bademcik iltihabı veya bademcik iltihabı mümkün olan en kısa sürede tedavi edilmelidir. Komplike olmayan enfeksiyonda klorofililpt kullanımı antibiyotiklere mükemmel bir alternatif olacaktır. Mukoza iltihabı ile mükemmel bir şekilde baş eder ve ağrıyı etkili bir şekilde ortadan kaldırır.

Hamilelikte, sulama ilkeleri normal durumdakilerle aynıdır. Bundan önce, doğru bir tanı ve ilaç formu seçimi için bir doktora danışmanız gerekir. Durulamadan sonra sıvı tükenmelidir.

Klorofililptum içeri nasıl alınır?

Chlorophyllipt doğal bir ilaçtır, etken madde olan okaliptüs (klorofillerin ekstraktları a ve b) ve mersin rengi verir.

İlaç etkilenen yüzey üzerinde farklı bir etkiye sahiptir:

- bakterisidal (bakteri hücreleri yok eder);

- bakteriyostatik (patojenlerin çoğalmasını önler);

- antimikrobiyal (mikroplara karşı savaşır);

- anti-inflamatuar (iltihabı azaltır);

- Rejenere (etkilenen doku ve mukoza restorasyonu);

- immün sistemi uyarıcı (yerel bağışıklığı güçlendirir ve vücudun enfeksiyonlara karşı direncini güçlendirir);

- etiyotropik (hücrelere oksijen akışında bir artışa katkıda bulunur).

Bu ilacın salım şekli hastalığa, uygulama yöntemine ve dozajla ilgili doktor tavsiyelerine bağlıdır.

Chlorophyllipt aşağıdaki tiplerde kullanılabilir:

Genellikle harici kullanım için kullanılır. Klorofililpt yağ solüsyonu pürülan yaralara uygulanır, bademcikler, boğaz, lokal uygulamalar ve tamponlar (vajinada) burun buruna gömülür. Ayrıca, ilaç mide ve duodenal ülser tedavisi için karmaşık tedavi, örneğin, bağırsak enfeksiyonları, pnömoni, oral olarak alınır. Yağlı Chlorophyllipt, 20-25 ml'lik şişelerde satılır. Buzdolabında saklanır.

Alkol biçiminde, Chlorophyllipt'in dışarıdan veya içeriden kullanılması için reçete edilir. Genellikle boğaz ağrısı, bademcik iltihabı ve farenjit, anjin için kullanılır, bunun için kaynar suda yetiştirilir ve durulanır. Seyreltilmiş bir Chlorophyllipt solüsyonu vajinanın çiftleştirilmesini yapabilir, boşluğu peritonit ile durulayıp, burnun sinüslerini temizleyebilir.

Anjinadaki klorofililptik, en iyi ve en etkili araçlardan biridir. Klofililptik ile boğazı yıkayın, pürülan fişleri çıkarır ve iyileşme sürecini hızlandırarak tonsillit mukozasını dezenfekte eder. Sulandırılmamış alkol çözeltisi Klorofilkil, yeni doğanların, herpetik ve diğer deri döküntülerinin umbilikal yaralarını tedavi etmek için sıklıkla kullanılır. İç Chlorophyllipt esas olarak altın stafilokok ile bağırsak lezyonu ile alınır.

Alkol çözeltisi, 100 veya 200 ml'lik karanlık şişelerde mevcuttur.

Sprey Klorofiltip, enfeksiyon süreci çok derine inerse larinks ve burnun sulanması için reçete edilir. Bu dozaj formu sadece yetişkinler içindir.

 • Çözünme tabletleri

Tabletlerdeki klorofilkil, boğazı tedavi etmek ve lokal bağışıklığı güçlendirmek için kullanılır. Doktorlar genellikle kronik farenjit, bademcik iltihabı veya uzamış öksürük ile bir tablet formu reçete. 12.5 mg ve 25 mg'lık bir dozajda üretilmiştir.

Klorofililptin fiyatı, dozaj formuna bağlı olarak değişir - 100 ila 300-400 ruble.

Chlorophyllipt aşağıdaki durumlarda kullanılmak üzere endikedir:

- Stafilokok enfeksiyonu;
Plörezi, plörezi;
- farenjit, bademcik iltihabı, rinit, gırtlak iltihabı, stomatit;
- ARI, ARVI;
- Colpitis, vajinit;
- gastrit, enterokolit, dysbiosis;
- pnömoni;
- zayıf iyileşen yaralar, dermatit;
- Deride ve mukozada erozyon ve diğer lezyonlar

Farklı belirtilerdeki nazofarenks hastalıkları, bir doktora gittiklerinde hastaların sık karşılaştıkları şikayetlerdir ve yetişkinler ve çocuklar bundan etkilenir. Eczanelerde, semptomları hafifletmek ve boğaz ve burun ile ilgili problemleri tedavi etmek için çok çeşitli ilaçlar bulabilirsiniz, ancak her zaman farklı dozaj formunda Chlorophyllipt olan, olabildiğince doğal bir şekilde kullanmaya çalışacağız.

Baskın olarak geniş bir etki spektrumuna sahip olan antibiyotiklerden farklı olarak, klorofilit, özellikle stafilokok aureus başta olmak üzere, koka florasını yok eder. Chlorophyllipt'in büyük artığı, hiçbir staphylococcus türünün, Chlorophyllipt'in aktivitesine dayanamayacağı ve antibiyotik alırken sıklıkla olduğu gibi, ona dirençli bir suşa dönüşmeyeceğidir.

Bu nedenle, Chlorophillipt alkol, yağ, sprey ve tabletler başarılı bir şekilde, kronik ve akut hastalıklar nazofarenks, rinit, sinüzit, vajinit, dysbacteriosis özellikle stafilokoklar, patojenik bakterilerin neden olduğu diğer hastalıkların tedavisi.

Klorofililptum kullanımı için ana kontrendikasyonlar, ilacın (esansiyel yağ, okaliptüs klorofilleri) bileşenleri ve üst solunum yollarının mukoza zarlarının atrofisine karşı aşırı duyarlılıktır.

Genellikle, Klorofiltol iyi tolere edilir, ancak deri reaksiyonunda ifade edilen preparasyona giren bileşenlere karşı alerjik reaksiyonun yanı sıra yüzün veya mukusun boğazında ve burnunda şişme oluşabilir.
Chlorophyllipt'e karşı alerjik reaksiyonunuz olup olmadığını kontrol etmek için 25 damla alkol solüsyonu içmeniz, bir çorba kaşığı su ile seyreltmeniz ve 6 saat sonra durumu değerlendirmeniz gerekmektedir. Alerji yokluğunda, kurs tedavisine başlayabilirsiniz.

Yutulması halinde ilacın aşırı dozda kusma, ishal, mide bulantısı, kas spazmları oluşabilir. Chlorophyllipt ile sık sık inhalasyon yapıldığında hasta genellikle solunum sisteminin mukoza zarının kuruluğunu hissetmeye başlar.
Dikkatle, sindirim bezlerinin salgılanması artan insanlarda Chlorophyllipt almak için tavsiye edilir. Ürünün gözlere girmesine izin vermeyin.

Chlorophyllipt dıştan, ağızdan, inhalasyon için kullanılan topikal olarak uygulanabilir. Doz, sıklık ve uygulama süresi, hastalığa ve kullanılan ilaca bağlı olarak doktor tarafından belirlenir. 5 ml Chlorophylliptum almak için 30 ml su içinde çözülmeli ve 2-3 hafta boyunca her gün öğünlerden yarım saat önce 3 kez solüsyon içilmelidir. Bu şema özellikle, Staphylococcus aureus'un bağırsaklarını sterilize etmek ve ameliyat sonrası komplikasyonları önlemek için kullanılır.

Staphylococcus dan bağırsak kurtulmak için de her 2 günde bir 10 lavman yapılması önerilir. Bir lavman için, bir litre ılık suda 20 ml alkol solüsyonu seyreltin. etkilenen alanda solüsyonu ile emprenye bandaj gazlı bez, uygulanan 5 ve topikal uygulamalar 1 bir oranda% 0.25 novokain çözeltisi ile seyreltilir alkol Chlorophillipt (ülser, yanıklar ve diğer cilt lezyonlarının tedavisi) için. Tedavinin seyri 2 haftadan az değildir.

Servikal erozyonu tedavi etmek için, klorofililtin solüsyonu 1: 10 oranında seyreltilir ve etkilenen bölge ile bulaşır. Manipülasyon 10 gün boyunca her gün, daha sonra 2 hafta boyunca, ilacın bir çözeltisi ile douches gerçekleştirilir (bunun için 1 litre suda bir yemek kaşığı alkol çorbası kaşığı sulandırmak gerekir). Staphylococcus'un neden olduğu colpitis ve vajinitte, bir Klorofililtil yağ çözeltisi ile emprenye edilen tamponlar reçete edilir.

Çocukluk döneminde Chlorophyllipt kullanımı ile ilgili görüşler çelişkilidir. Kontrendikasyonlar içinde ilacın kullanımı için talimatlarda çocuklardan 12 yıl önce Chlorophyllipt almanın yasak olduğunu belirtmiştir. Ancak çocukluk çağında birçok sentetik antibakteriyel madde de kontrendikedir ve kullanım için onaylananlar sıklıkla çocuğun disbakteriosise, mantar enfeksiyonunun çoğalmasına ve bağışıklığı azaltmasına neden olur.

Bu nedenle, pediatristler pratikte klorofiltili genellikle bebeklere bile reçeteler, çünkü doğal bir antiseptiktir. Sadece yararlı floraya dokunmadan patojenik stafilokokları yok eder. Bir çocuğun bir ilacı almasını tehdit edebilecek ana tehlike, ödem, kurdeşen, kaşıntı vb. Şeklinde ifade edilen alerjik bir reaksiyondur.

Bu nedenle, bir çocuğu Chlorophyllipt ile tedavi etmeden önce, klorofil okaliptüsüne karşı alerjisi olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Bunu yapmak için çocuğu çok küçük ve su ile Klorofililpt dozu ile seyreltilir ve çocuk doktoru ile görüştükten sonra birkaç saat içinde reaksiyonu değerlendirebilirsiniz.

Bebeğin iyi bir ilacı varsa, her durumda dikkatli olmak ve önerilen dozu aşmamak için tedaviye başlayabilirsiniz. Yeni doğmuş bir bebeğin umbilikal yarasını tedavi etmek için genellikle% 1'lik Klorofililtil çözeltisi kullanılır. Ayrıca, lokal olarak alkol Klorofiltip, bebeğin cildinde, genellikle çocuğun hastanede aldığı bir stafilokokal enfeksiyondan kaynaklanan iltihaplı döküntülerle gösterilir.

aureus çocuğun vücudunu girdiyseniz: iç organlar, kan, akciğerlerde - bu yağ çözeltisi ile birlikte ağızdan veya damardan randevu hlorofilliptom olabilir. Üst solunum yolunun yenilmesi ile Staphylococcus Chlorophyllipt Meme uygulanan ve çocuğunuzun bir çocuk için anne sütü ilacın alkollü çözelti veya haşlanmış vodichku birkaç damla ekleyip hafifçe larinks petrol çözümünü yağlamak izin edilebilir.

farenjit, bademcik iltihabı ve diğer enflamasyonlar ile büyük çocuklar günde 3 kez, veya boğaz sprey sulama Chlorophillipt su, bir bardak içerisinde seyreltilmiş alkolik çözelti chlorophyllipt 1 çorba kaşığı gargara reçete. Yağ çözeltisi, pamuklu bir bez kullanılarak tonsillerinden boğaz ağrısı bölümlerini veya kaldırma irin yağlanabilir. Klorofilit, sadece etkilenen organ üzerindeki mikropları öldürmez, aynı zamanda obezbalivaet'i de öldürür.

Ayrıca, Chlorophyllipta yağı mükemmel bir şekilde yeşiller ile soğuk algınlığı sağlar. Bunun için, 5-7 gün boyunca günde 3 kez ilacın her bir burun geçişi 1-2 damla aşılamak için gereklidir. Alerjik rinit veya nazal mukozanın güçlü ödemi olan çocukların tedavi edilmesi yasaktır. İnhalasyonlar için,% 1'lik alkol klorofililpt çözeltisi kullanılır.

Talimatlara göre, hamilelik sırasında Chlorophyllipt'in fetus üzerindeki etkisi incelenmemiştir. Ancak ilacın tamamen doğal maddeler içerdiği gerçeğini göz önünde bulundurarak, alerjik bir reaksiyon dışında herhangi bir zararı yapması zor olabilir. Ancak, ilacı kullanmadan önce, önde gelen gebelik jinekolog ve terapist danışmak için gereklidir.
Genel olarak, gebe kadınlar, nazofarenks ile kronik sorunları şiddetlendirdiklerinde boğazlarını durulamak için Chlorophyllipt kullanırlar.

Anjina'nın başarılı tedavisi için, Chlorophyllipt ilacın çeşitli formlarının bir kombinasyonunu gerektirir. Bademciklerin yerel tedavisi, sulama, durulama ve işleme ile gerçekleştirilir. Bademcikler bir sprey Chlorophyllipt yardımıyla sulayın. Püskürtülen formda, ilaç bademciklerin lakunalarına daha iyi nüfuz eder ve bakterilerin ölümüne yol açar.

Klorifilptik bir alkol solüsyonu ile boğazı anjin ile durulayın. Bunu yapmak için, ilacın bir çay kaşığı kaynamış suya bir bardak suyla seyreltin ve sonra en az 5 dakika boyunca günde birkaç kez gargara yapın. Yutulması gerekli değildir, sadece bademciklerden bakterileri yıkamalı.

Boğazların tedavisinde Tabletler Klorofilylptum günde 4-5 parça çözülmesi gerekir. Bu nedenle, staphylococcus aureus için yıkıcı hale gelen ağız boşluğunda ilaç konsantrasyonu oluşur. Angina için klorofililpt yağı, bademciklerin harici tedavisi için tasarlanmıştır. Temiz bir bandaj almak ve onu tahta bir çubuğun etrafına sarmak, sonra da tıbbi solüsyona batırmak ve bademciklerin hafif dairesel hareketleriyle tedavi etmek, onlardan pürülan birikintileri çıkarmak gerekir. Prosedür yemeklerden sonra günde birkaç kez yapılmalıdır, aksi takdirde ilacın etkisini göstermesi için zaman olmayacaktır.

Ayrıca, alkol gibi yağ çözeltisi de tüketilebilir. Önerilen doz günde birkaç kez 1 çay kaşığıdır. Anjinada, enfeksiyon sadece bademcikler değil, aynı zamanda nazofarenksi de etkiler, bu yüzden sadece boğazda değil, aynı zamanda burun pasajlarında stafilokokları tedavi etmek için bademcik iltihabına ihtiyaç duyulur. Bunun için günde 2-3 kez 2 damla klorofililpt yağı dökün.

Chlorophyllipt, ana etken maddesi okaliptüs yapraklarının özütü olan bir tıbbi antiseptik ilaçtır. Stafilokoklara ve antibiyotiklere karşı duyarlı olmayan diğer mikroorganizmalara karşı etkilidir. Chlorophyllipt çeşitli şekillerde mevcuttur, ancak alkol solüsyonu kullanımdan önce seyreltilmelidir.

 • -% 1 alkol klorofililpti çözeltisi;
 • -% 0.25 prokain çözeltisi;
 • - Su.

Chlorophyllipt Yanık hastalığı, uzun süreli iyileşme için kullanılır

rannahrozii serviks rahim

genellikle postoperatif dönemde atanır

ve stafilokok enfeksiyonunun tedavisi. Klorofilin mümkün ve intravenöz uygulanması mümkündür, ancak bu durumda çözüm sadece steril olarak tıbbi personel tarafından seyreltilir.

Serviks seyreltilmiş alkol çözeltisi klorofililpt ile şırınga yapar. % 1'lik bir çözelti olan bir çorba kaşığı sıcak kaynamış suyun sıcaklığına eklenir. Sıvıyı iyice karıştırın ve vajinayı tedavi edin. İki hafta boyunca prosedürü uygulayın.

Trofik ülserleri, yanıkları ve iyileşmeyen yaraları tedavi etmek için, 1: 10 oranında kaynatılmış suda klorofililptin% 1 alkol solüsyonunu seyreltin. Tedavi çok acı veriyorsa, anestezik prokaine (% 0,25) dayanan bir çözelti hazırlayın. 1 parça klorofililpt'e 5 parça prokain ekleyin, dikkatli bir şekilde karıştırın. Oluşan yarayı bir sıvı ile tedavi edin ve steril bir bandaj uygulayın.

Bağırsakta stafilokok enfeksiyonu varsa, içinde seyreltilmiş bir alkol klorofililptin solüsyonu alın. İlacın bir çay kaşığı 30 ml kaynatılmış su ile karıştırılır ve yemeden 40 dakika önce içilir. Prosedürü günde üç kez yapın, efekti arttırmak için bir lavman yapın. Bir litre kaynamış su ile iki yemek kaşığı klorofililtil alkol çözeltisi karıştırın. Taze hazırlanmış sıvı ile bir prosedür gerçekleştirin.

ve ARVI, durulama için bir klorofililpt çözeltisi hazırlar. İlacın bir çorba kaşığı bir bardak suya karıştırın ve oluşan sıvı ile boğazı durulayın. Aynı araç iyi yardımcı olur

 • boğaz ağrısı klorofililtin ile tedavi nasıl

Chlorophyllipt nasıl seyreltilir

Chlorophyllipt, ana etken maddesi okaliptüs yapraklarının özütü olan bir tıbbi antiseptik ilaçtır. Stafilokoklara ve antibiyotiklere karşı duyarlı olmayan diğer mikroorganizmalara karşı etkilidir. Chlorophyllipt çeşitli şekillerde mevcuttur, ancak alkol solüsyonu kullanımdan önce seyreltilmelidir.

 • -% 1 alkol klorofililpti çözeltisi;
 • -% 0.25 prokain çözeltisi;
 • - Su.

Chlorophyllipt Yanık hastalığı, uzun süreli iyileşme için kullanılır

rannahrozii serviks rahim

genellikle postoperatif dönemde atanır

ve stafilokok enfeksiyonunun tedavisi. Klorofilin mümkün ve intravenöz uygulanması mümkündür, ancak bu durumda çözüm sadece steril olarak tıbbi personel tarafından seyreltilir.

Serviks seyreltilmiş alkol çözeltisi klorofililpt ile şırınga yapar. % 1'lik bir çözelti olan bir çorba kaşığı sıcak kaynamış suyun sıcaklığına eklenir. Sıvıyı iyice karıştırın ve vajinayı tedavi edin. İki hafta boyunca prosedürü uygulayın.

Trofik ülserleri, yanıkları ve iyileşmeyen yaraları tedavi etmek için, 1: 10 oranında kaynatılmış suda klorofililptin% 1 alkol solüsyonunu seyreltin. Tedavi çok acı veriyorsa, anestezik prokaine (% 0,25) dayanan bir çözelti hazırlayın. 1 parça klorofililpt'e 5 parça prokain ekleyin, dikkatli bir şekilde karıştırın. Oluşan yarayı bir sıvı ile tedavi edin ve steril bir bandaj uygulayın.

Bağırsakta stafilokok enfeksiyonu varsa, içinde seyreltilmiş bir alkol klorofililptin solüsyonu alın. İlacın bir çay kaşığı 30 ml kaynatılmış su ile karıştırılır ve yemeden 40 dakika önce içilir. Prosedürü günde üç kez yapın, efekti arttırmak için bir lavman yapın. Bir litre kaynamış su ile iki yemek kaşığı klorofililtil alkol çözeltisi karıştırın. Taze hazırlanmış sıvı ile bir prosedür gerçekleştirin.

ve ARVI, durulama için bir klorofililpt çözeltisi hazırlar. İlacın bir çorba kaşığı bir bardak suya karıştırın ve oluşan sıvı ile boğazı durulayın. Aynı araç iyi yardımcı olur

 • boğaz ağrısı klorofililtin ile tedavi nasıl

Chlorophyllipt nasıl seyreltilir

Chlorophyllipt - antimikrobiyal etkinliğinde benzersiz ve insan tıbbı için güvenlidir. İlaç Sovyet uzmanlarının bir gelişmedir.

Sadece Rusya ve Ukrayna'da, alkol, yağ ve emilim için tabletler şeklinde bir çözelti şeklinde üretilmektedir. Klorofililpt yağının boğaz için nasıl uygulanacağını ve faydalarının neler olduğunu düşünün.

Chlorophyllipt, okaliptüs yapraklarından elde edilen klorofillere dayanan kesinlikle doğal bir preparattır.

Yağ çözeltisi 2 bileşenlerinde:

 • % 2 okaliptüs yaprağı ekstraktı (% 12 aktif klorofil konsantrasyonu ile);
 • yağ.

Rus üretici "VIFITEH" bir dolgu maddesi olarak ayçiçek yağı kullanıyor. Ukrayna "SSC Deneysel Bitki" - zeytin.

Dışarıdan, çözüm zümrüt rengi yağlı şeffaf bir sıvı olarak karakterize edilir.

İlaç 20 ml ve 30 ml'lik cam portakal şişelerinde üretilir.

Yağlı Chlorophyllipt, ağızda solunum yolu enfeksiyonlarını ve bakteriyel enflamasyonu tedavi etmek için iki yolla soğuk olarak kullanılır:

 • etkilenen alanların yağlanması;
 • instilasyon;
 • yutma.

Talimatlara göre boğaz için yağlı Chlorophyllipt nasıl uygulanır:

 1. Kullanmadan önce, Chlorophyllipt şişesinin iyice çalkalanması gerekir.
 2. Ağzı ve boğazı suyla durulayın.
 3. Mukoza zarında veya diğer kirleticilerde irin izi varsa, işlemden önce çıkarılmalıdır.
 4. Pamuklu bir yün çubuk alın veya cımbız ucuna küçük bir pamuklu çubuk sürün.
 5. 10 damla solüsyonu pipetle bir çay kaşığına dökün.
 6. Bir çay kaşığına pamuklu çubuk veya tampon ekleyin ve mukozanın gerekli kısımlarını yağlayın.
 7. Gerekirse, etkilenen tüm alanları tedavi etmek için 10 damla daha ekleyin.

Yağ Chlorophyllipt aşılamak için talimatlar:

 1. Flakonu çözelti ile çalkalayın.
 2. Pipete bir çözüm çizin.
 3. Uzan ya da otur, kafanı geri at.
 4. Başınızı sola doğru eğin ve sol burun geçişine 5 damla damlatın.
 5. Sol burun deliğini parmağınızla sıkıştırın ve birkaç dairesel hareket yapın.
 6. Doğru burun geçişi için tekrarlayın.

Oral uygulama için, çözelti yemeklerden 2 saat önce veya 1 saat önce bir çay kaşığı doludur (dolu) ve sarhoş olarak ölçülür.

Yağ üretimi için talimatlar Rus üretimi Chlorophyllipt yaş sınırlamaları içermez. Aksine, Ukraynalı üretiminin hazırlanmasına yönelik kılavuz, 18 yaşın altındaki çocuklar için kontrendikedir. Neden bu tutarsızlık ve hangi talimatlar daha çok güvenecek?

Yağlı Chlorophyllipt, aslında, insanlar için en zararsız ilaçlardan biridir. Tek bir bileşen içerir ve bitki kökenlidir. İyi antibakteriyel aktivite, sentetik ilaçlara değerli bir alternatif yapar. Çoğu zaman çocuk hekimlerine atfedilir.

Öte yandan, Klorofililpt ile ilgili olarak dikkatli olunmalıdır. Konsantre bitkisel preparat bir alerjendir.

Bir çocuk daha önce alerjik reaksiyonlar sergiliyorsa, bu ilacın kullanımı atılmalıdır.

İlk kullanımdan önce, bir alerjik reaksiyon testi yapılmalıdır (aşağıya bakınız).

Boğaz için Chlorophyllipt yağ çözeltisi almak için 3 yoldan, çocuklar 2 uygundur:

Daha sık uygulama damlatma. Boğaz hastalıklarında, yağ çözeltisi çocuğun yaşına bağlı olarak dil üzerinde veya yanak üzerinde 3 ila 10 damla damlar. Burunda sinüzit veya stafilokok ile - her burun geçişinde 2-5 damla.

Boğaz için Chlorophyllipt yağı durumunda, bir yıla kadar olan çocuklara nipel üzerindeki ilacı damlatması tavsiye edilir. Ağızda bir kez, yağlı çözelti ağız ve boğaz mukozası boyunca tükürük ile yayılacak ve terapötik bir antibakteriyel etkiye sahip olacaktır. Boğazın tedavisinde dozaj - 3-4 damla.

İlk kez tam bir doz atmadan önce okaliptüs özleri için bir alerji testi yapmalısınız.

Chlorophyllipt'in yağ çözeltisine yönelik talimat, her türlü uygulamada ve yaşta okaliptüs ekstresine karşı bir aşırı duyarlılık testi gerektirir.

Test çok basit:

 1. Pipet (yaklaşık 1-2 damla) pipet içine yaklaşık 2-3 damla pipet ve ağız mukoza zarına uygulayın.
 2. Olumsuz reaksiyonlar, uygulamadan hemen sonra ve saatler içinde ortaya çıkabilir.

Klorofililptin seyri 8 saat içinde yan etki göstermediyse başlanabilir.

Klorofiltilat, boğaz, rinit ve sinüzit enfeksiyonlarını tedavi etmek için topikal olarak kullanılabilir. Fetüs için ilacın toksisitesi hakkında bilgi sunulmamaktadır, tk. Bu konuyla ilgili çalışmalar yapılmamıştır. Tüm antiseptik ajanların hepsinde, söz konusu ilaç en güvenli olanıdır.

Genel bir kural olarak, ilacın kullanılmasına yönelik talimat, hasta kadınların kullanımının makul olup olmadığı konusunda doktorlarına danışmasını gerektirmektedir.

Klorofililpt yağ çözeltisi, seyreltilmemiş formda nazal geçişlere damlatma için mukoza zarlarını yağlamak için kullanılır. İlacın alkol solüsyonunu durulayın (seyreltin).

Chlorophyllipt, boğaz ağrısı tedavisinde yerel bir antiseptik olarak tercih edilen ilacı yapmanın avantajlarına sahiptir:

 • polibakteriyel aktivite ile karakterize edilen, bileşimi içinde yer alan okaliptüs ekstresi, solunum hastalıklarına neden olan birçok bakteri türü üzerinde baskılayıcı bir etkiye sahiptir;
 • staphylococci'ye karşı bakterisidal aktivitesi, tür aureus dahil olmak üzere iyi bilinmektedir;
 • Çözeltinin ayırt edici bir özelliği, bakterilerin etkilerine karşı direnç oluşturamamasıdır;
 • mukoza şişmesini azaltarak hafif bir anti-inflamatuar etkiye sahiptir.

İlaç günde 3-4 kez kullanılır (yağlanır, aşılanır). Tedavi gerektiği kadar devam edebilir.

Daha fazla verim için, Klorofililptik yağın uygulanması, bir seyreltik alkol çözeltisi ile boğazın durulanması ile birleştirilir.

Klorofilkil, geniş bir uygulama ilacıdır. Çeşitli yerlerin bakteriyel enfeksiyonlarında etkilidir. Oral mukoza lezyonları dahil. Yağ çözeltisi, her 4 saatte bir etkilenen bölgelerle tedavi edilir.

Rinit içinde nazofarenksin sanitasyonu için klorofililpt, çocuklarda da burunda stafilokok taşıyıcılığının saptanması durumunda kullanılır. Bu amaçla, ilaç günde 4 kez hem burun pasajlarına gömülür.

İlaç, karmaşık terapinin bir parçası olarak bakteriyel sinüzit, larenjit, larinotrakit için etkilidir. Bu hastalıklar durumunda ilacın doğrudan uygulanması olmadığı için, günde dört kez 1 çay kaşığı içinde yağlı Klorofilili almak tavsiye edilir. Tedavi süresi 7-10 gündür.

Okaliptüs ekstresine karşı bireysel intolerans durumunda klorofililpt kontrendikedir.

 • boğaz ağrısı, kaşıntı;
 • Diğer tahriş belirtileri (kızarıklık, döküntü);
 • mukoza zarlarının şişmesi;
 • nefes almada zorluk.

Okaliptüsün alkole ekstrakt edilmesi, Chlorophyllipt'in alternatif bir varyantıdır. Yağ çözeltisi ile aynı hastalıklarda endikedir. Seyreltilmiş formda kullanılır:

 • hasarlı cildin dezenfeksiyonu için harici;
 • ağız ve boğaz duruları şeklinde lokal olarak;
 • İçinde stafilokokların bağırsak taşımaları.

Alkol çözeltisi nazal olarak kullanılmaz. Sinüzitin alevlenmesiyle burnu yıkamak için seyreltilmiş bir solüsyon kullanmak mümkündür.

Tabletli Chlorophyllipt genellikle ilacın daha çok tercih edilen formudur. Aktif maddesine ve ürettiği etkilere göre çözümlere benzemektedir. Tabletlerin önemli bir avantajı vardır. Bunları her zaman yanınızda taşıyabilir ve alabilir (çözebilir), işte, ülkede, ulaşımda vb.

Tabletlerin dezavantajları, oral mukozanın tahriş olmasına neden olma yeteneklerini içerir. Bu yan etkiyi en aza indirmek için, tableti tek bir yerde tutmadan, aktif olarak emilmenin yapılması önerilir.

Tabletlerin çözeltilerden daha sık kullanıldığı belirtilmelidir (günde 5 kez). Tedavi onlara daha pahalıya mal olacaktır.

Püskürtme işleminin klasik harç veya tablet formları ile ilgisi yoktur.

İlacın tam adı Chlorophyllipt Vialline'dir. Diş macunu antibakteriyel bileşeni olan triklosan için gelenekseldir. Ek olarak, bitki ekstreleri, gliserin ve su. Kullanım talimatlarında üretici, spreyin ağız hijyeni için bir araç olduğunu belirtmiştir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Anjina ve farenjit arasındaki fark nedir?

Angina ve farenjit genellikle soğuk algınlığı ile ilişkili farenksin enfeksiyöz inflamatuar hastalıklarıdır. Benzer başlangıç ​​semptomları vardır - boğazda ağrı, ani başlangıç, mukus farenksinin kızarması, zehirlenme belirtileri.

Boğaz yıkama için papatya

Üst solunum yollarının herhangi bir patolojisi ile kişinin benzer belirtileri vardır - kızarıklık ve boğaz ağrısı, terleme ve öksürük, mukozal ödem. İlk enfeksiyon belirtilerinin ortaya çıkmasından hemen sonra soğuk algınlığı tedavisine başlayın.