Loading

Papatya ile boğazını çalkalayın

Gargara için papatya infüzyonları uzun bir süredir kullanılmaktadır. Soğuk algınlığı ve bulaşıcı hastalıkların tedavisi, mütevazi bir bitkinin aşağıdaki özelliklerine dayanmaktadır:

 • anti-enflamatuar;
 • Anti-bakteriyel;
 • dekonjestanlar;
 • rejenere edilmesi;
 • immünomodülatör.

Çiçeklerin nötr tadı ve hassas aroması, hem yetişkinlerin hem de küçük çocukların tedavi edilmesine izin verir. Boğazın papatya ile durulanması için pratik olarak kontrendikasyon yoktur.

Gargara yapmak için papatya nasıl demlenir?

Angina, stomatit, bademcik iltihabı, ARVI ve nazofarenks ve üst solunum yollarının diğer hastalıklarında boğaz papatyalarının durulanması, tedavinin hazırlığının nasıl hazırlandığına bağlıdır.

Gargara için bir papatya çözeltisi hazırlarken, tarifi takip etmek önemlidir. Fitostatik yapmak için 3 yemek kaşığı ezilmiş çiçek salkımına ihtiyacınız var. Çiçekler sarp kaynar su bir bardak dökün ve 15-20 dakika ısrar ediyorlar.

Papatyayı bir termosta da buharlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, 4 yemek kaşığı kuru ham madde bir şişeye dökülür ve içine 250 ml kaynar su dökülür. 3 saat sonra infüzyon süzüldü, soğumaya bırakıldı ve durulama için kullanıldı.

Terapötik etkisini arttırmak için, diğer tıbbi bitkilerle birlikte papatya kullanabilirsiniz:

Papatya bademciklerinde akut tonsilliti tedavi ederken 4-5 damla iyot eklenmesi önerilir.

Papatya infüzyonu ile nasıl gargara edilir?

Tedavi ile gargara oldukça sık gereklidir: günde 4 ila 8 kez. Prosedürün süresi 3-5 dakikadır. Tedavinin seyri, birkaç güne kadar, üst solunum yollarının kronik hastalıkları ile birkaç haftaya kadar hastalığın akut formlarıdır.

Dikkat lütfen! Papatya durulama olmadan durulama hamilelik sırasında kullanılabilir, ancak içerideki çözeltiyi alırken denetleyici bir doktora danışmalıdır.

Mylor

Soğuk ve Grip Tedavisi

 • ev
 • tüm
 • Papatya ile gargara

Papatya ile gargara

Papatya, yüzyıllar boyunca kullanılan benzersiz özelliklere sahiptir. Bitki, resmi, halk tıbbında çeşitli rahatsızlıklardan kullanıldığı için mucizevi bir kimyasal bileşime sahiptir. Bu güçlü bir antiseptiktir, bağışıklığı artırır, iltihapla baş etmeye yardımcı olur, yaraları iyileştirir. Ayrıca, boğazda ağrının vazgeçilmez bir yardımcısı olan çiçek, boğazın papatya ile durulanması, hastalığın nedenini çabucak ortadan kaldırmaya yardımcı olacağına, hatta ilaçsız hafif vakalara sahip olduğuna inanılmaktadır. Hangi hastalıkların durulandığı en iyi yöntemlerden biri olduğunu, çiçeklenme, öneriler, kontrendikasyonlar ve tıbbi hammaddeler hazırlamak için ne kadar doğru olduğunu düşünelim.

Tedavi için genellikle bir ilaç (eczane) papatya kullanılır. Herhangi bir eczaneden satın alınabilir veya yaz mevsimi kendi başlarına temin edilebilir. Papatya, ilaç dolabında asla gereksiz olmayacaktır. Sonuçta, bir papatya suyu ile gargara anjin, larenjit, stomatit, farenjit, kızıl ateş etkilidir. Sadece dezenfekte etmekle kalmaz, aynı zamanda çeşitli virüslerle mücadele eder. Ayrıca, bu bitki akut ağrıyı hafifletir, bu nedenle bademcik ve akut diş ağrısının çıkarılmasından sonra reçete edilir.

Evde bir papatya çözeltisi hazırlayın. Bunu yapmak için, 3 yemek kaşığı çiçek sosu alın, bir bardak kaynar su dökün. Çiçekler ezilirse, çözelti 15 dakika demlenir, aksi halde 30 dakika demlendirilir. Filtreledikten sonra soğuduk. Zaparivat çözeltisi zaparivat üç saat, filtre, sıkıştırma, serin için bırakarak kaynar su bardağı dört kaşık inflorescences için, bir termos içinde olabilir. Böyle bir çözüm, sıcaklık ile gargara olabilir. Akut tonsillitte, birkaç damla iyot, et suyuna eklenir.

Papatya, boğazda ağrıdan durulamak için bir tıbbi kompozisyon hazırlamak için kullanılabilir. Diğer otlar ile kombine edilebilir: okaliptüs, nergis, St. John's Wort. Oranlar standart kalır, bileşimin filtre edilmesi ve soğutulması önemlidir. Bu tarifler hem yetişkinler hem de çocukların tedavisi için uygundur. Bir papatya çözeltisinin etkisini arttırmak için, boğaz burun içinden yıkanır. Bu prosedür için pipet veya küçük bir armut kullanın.

Durulama etkinliği sadece prosedür doğru bir şekilde gerçekleştirildiğinde söylenebilir. Sonuçta, yanlış eylemler sadece acıtabilir, iyileşmeyi yavaşlatabilir. Sıcak, soğuk, sıcak bir çözümle gargaralamak önemlidir. Sıcak su yanabilir zaten iltihaplı, tahriş olmuş boğaz, soğuk - iltihaplanma sürecini şiddetlendirir.

Durulama yaparken, başınızı "Y" harfini telaffuz ediyormuş gibi geri atın.. Böylece çözüm daha iyi düşecek, bademcikler üzerine düşecek. İlacın burun boşluğuna girmemesine dikkat edin. irin durulayın yerine derin bademcikler içine ve mideye getirmek - Bir boğaz ağrısı iseniz, bu ilaç, durulama ana amacını yutma, aktif olarak izin gargara verilmez.

Kafanı geri at ve "Y" harfini söyle.

Gargara günde 4 kez gerekir, sık sık yapabilirsiniz. Prosedürün süresi 5 dakikadır. Tedaviden sonra, içmemek, en az bir saat yememek en iyisidir. Hastalık tamamen düzelene kadar durulayın. Ancak durulama suistimal edilmemeli, en az saatte bir mola verilmelidir.

Çocuklar için gargara gerekli olduğunda bir sorun var. Sonuçta, sadece prosedürü öğretmek değil, aynı zamanda çocuğu doğru bir şekilde yerine getirmesi önemlidir. Bunun için oyunun şeklini seçmek daha iyidir. Önce çocuğa ağzını yıkamasını öğret ve sonra boğazına git. Çocuğa prosedürün ağrısız olduğunu açıklayın, yapıldıktan sonra hastalık ortadan kalkacaktır. Boğazın papatya ile durulanması için formül yetişkinler için yetişkinlerle aynıdır. Periyodiklik günde 4 kez aynıdır.

Bu konudaki görüşler belirsizdir, bir doktorun gözetiminde hamilelik sırasında papatya almak daha iyidir, çocuğa zarar vermemek için. Ama hamile bir kadın hastalanırsa, bir papatya çözeltisi vazgeçilmez bir araç olabilir. Durulama, ilaçların yerini alır ve iyileşmeyi hızlandırır. Boğazın en ufak semptomları ile her 3 saatte bir papatya kaynatmasıyla durulamaya başlayın. Ağız, diş ağrısı ve diş etleri ile ilgili problemler varsa hamile kadınlar için bir kaynatma ile gargara önerilir. Bu, dezenfekte etmenin, solunum sistemini hızlı bir şekilde restore etmenin iyi bir yoludur. Bir kadın çiçeklenme alerjisi varsa, o zaman hamilelik sırasında bir papatya çözeltisi ile tedavi edilir.

Papatyaya alerjiye veya çorbalara karşı toleranssızlık uygulanması yasaktır. Aşırı dikkatle bir yaşın altındaki çocuklara çiçek salkımları verin. Bebeklerde bu çiçek, örneğin, alerjiye neden olarak farklı hareket edebilir. Hamile kadınlara kaynatma tedavisinde özellikle dikkat. Bu nedenle, her durumda kullanımdan önce bir doktora danışmak daha iyidir. Eğer astım veya polene alerjimiz varsa, tedaviden önce, bir alerjistine danışın.

Para kazanmak için, çözüm için hammadde kalitesinden emin olun, evde papatya çiçekleri hasat edebilirsiniz. Bu uygundur, kurutulmuş bitki her zaman ev ecza dolabınızda olacaktır. Bir çözüm için çiçekleri toplamak daha iyidir. Yazın hasat edilirler, çünkü o zamanlar çok miktarda uçucu yağ bitkide yoğunlaşır, papatyaya ve takdire değerdir. Tıbbi bir görünüm seçmek için, çiçek, içi boş ise, kesilmelidir, o zaman doğru seçim yaptınız. Bitkinin eczane görüşünü tanımanın bir başka yolu, çiçeğin kokusuna dikkat etmek, elma-bal olmalıdır.

Kurutulmuş papatya en az 30 derecelik bir sıcaklıkta olmalıdır. Bundan sonra, kağıt paketlerini koyun, kuru bir yerde saklayın. Çiçek salkımlarını çocukların güvenliği için uzak tutmak daha iyidir. Bu tür hammaddelerin raf ömrü bir yıldır. Bir kg çiçek 200 gramdır. durulama için hammadde. Hammaddeyi bir kez hazırladıktan sonra, uzun süre yeterli olacak.

Eczane papatya bademcikler ve faringeal mukozada inflamatuar süreci hafifletmek için bilinen bir doğal çözümdür.

Bitki güvenli bir şekilde en popüler biri olarak adlandırılabilir. Papatyadan soğuma yapmak, sıkıştırmak, banyo yapmak için kullanılır.

İnsan vücudu için yararlı olan bu madde kuyusu, bademcik iltihabı, larenjit, farenjit, akut solunum yolu viral enfeksiyonunda gargara yapmak için mükemmeldir.

Ek olarak tedavi, tıbbi papatya inhalasyonu, bitkinin içindeki soğumaların kullanımı olabilir. Bu tedavinin iyileştirici gücü, hastaların yorumlarını, doktorların tıbbi yayınlardaki görüşlerini veya İnternet'teki web sitelerini okuyabilir.

HERKES bu konuda bilmek gerekiyor! İNANILMAZ, AMA FACT! Bilim adamları göz korkutucu bir ilişki kurdular. Yüksek sıcaklıkta, hem de ateş ve titreme belirtileri ile birlikte tüm hastalıkların SARS% 50 nedeni bakteri ve Giardia, Ascaris ve toksokara olarak parazitler olduğu anlaşılmaktadır. Bu parazitler neden tehlikeli? Sağlıkları ve AKŞAM YAŞAMLARINI mahrum edebilirler, çünkü bunlar bağışıklık sistemini doğrudan etkiler ve onarılamaz bir zarara neden olurlar. Vakaların% 95'inde, bağışıklık sistemi bakterilerden önce güçsüzdür ve hastalık gelmeyecek kadar uzun olmayacaktır.

Parazitleri bir kez olsun unutmak, sağlıklarını korumak, uzmanlar ve bilim adamları...

Tıbbi amaçlar için, bitkinin çiçeklenmesini kullanmak gelenekseldir. Çiçeklenmenin en başında elle toplanırlar. Hasat edilen ham maddeyi 40 dereceden fazla olmayan ve her zaman bir gölgelik altında olan bir hava sıcaklığında kurutun.

Sonunda bir kilogram taze çekilmiş çiçeklerden 200 gram tıbbi hammadde olacak. Elde edilen ürünü selofan torbası içinde kuru bir yerde saklayın.

Eczane papatya hamazulen çok değerli bir madde içerir. Güçlü bir eylemle karakterizedir:

Hamazulen değerli maddeleri sıvı ile doyurur, ancak 90 dereceden fazla olmayan bir sıcaklıkta. Haşlandığında, bu yararlı bileşik tamamen yok edilir. Bu nedenle durulama solüsyonları hazırlanırken papatyayı su ile kaynatmak yasaktır.

Papatya ile durulama anti alerjik etkiden farklıdır ve bağışıklık sistemini daha aktif hale getirebilir. Bitkilerin çiçek salkımına da C vitamini, C vitamini büyük miktarda içerir.

Bu göze çarpan özellikleri sayesinde, papatya bir kaynatma boğaz ağrısı için mükemmel bir çare olacak.

Papatya kuru çiçekler eczaneden satın alınabilir. Filtre torbalarında veya kağıt kutularda gevşek satılırlar. Bu tür hammaddeler ekolojik olarak temiz yerlerde toplanır, ancak ideal olarak papatyaları kendi başlarına toplamaya ve kurutmaya değer.

Boğaz ağrısı olan bir hastanın arı ürünlerine karşı alerjik reaksiyonları yoksa, papatya infüzyonuna bir çay kaşığı bal ekleyebilirsiniz. Hastaların ifadeleri böyle bir reçetenin yüksek etkililiğini doğrulamaktadır.

Papatya bazlı durulamalar birçok şekilde hazırlanabilir. Bunların her biri etkilidir ve tesis içinde faydalı olan her şeyin mümkün olduğunca tasarruf edilmesine yardımcı olacaktır. Bitmiş ürün, emaye veya cam eşyalar içinde saklanmalıdır, ancak çözümü 1 kez hazırlamak daha iyidir. Zamanla, benzersiz iyileştirici özelliklerini kaybeder.

Ağzın ve boğazın yıkanması için bir çözelti hazırlamak için, bir bardak kaynatılmamış kaynar suyla bir çorba kaşığı çiçek (veya 1 paket) dökmek gerekir. Bundan sonra, boş bir havlu ile sarılır ve 30 dakika beklemeye bırakılır. Çözelti daha sonra kullanılabilir.

İnfüzyon aşağıdaki gibi hazırlanır:

 • Çiçekler 2-3 yemek kaşığı dik kaynayan suyun 250 ml'sini dökün, çiçek ezilirse 10 ila 15 dakika ısrar edin, yarım saat - eğer bütünse. İnfüzyon filtrelenir ve amaçlanan amaç için kullanılır;
 • Bir termos, aynı hacimde kaynar su, filtre, sıkıştırın 2 yemek kaşığı papatya salkımına;
 • 6 yemek kaşığı çiçek kaynar su 500 ml dökün, bir kapak ile kaplayın ve infüzyon 15 dakika bekleyin. Kapak çıkarılır ve çözelti tamamen soğumaya bırakılır ve sonra süzülür. Bu ilacı 24 saatten fazla ve durulama filtresinden önce saklayın.

Bazen ağız ve boğaz solüsyonuna bir damla iyot eklenir.

Boğaz ağrısına karşı durulamak, patojenik bakterilerden bademcikler, mukus boğazını mekanik olarak temizlemeye yardımcı olur. Prosedür aynı zamanda ağız boşluğunu yaşamsal aktivitelerinin ürünlerinden yıkamak için mükemmel bir yol olacaktır. Ana durum - doğru şekilde gargara yapmayı öğrenin! Herkes bunu nasıl yapacağını bilmiyor.

Başlamak için, bir papatya kaynatma hazırlayın, 37-39 derece bir sıcaklığa soğutun. Çok soğuk veya sıcak çözelti kullanılmamalıdır. Bu sıvı sıcaklıktır:

 1. patojen mikroflorayı yok edebilir;
 2. Larinksin mukoza zarında tahriş edici bir etki yaratmaz.

Sıcak bir durulama, ağızda ve boğazda kan dolaşımında yararlı bir etkiye sahip olacak ve hastanın mümkün olduğunca çabuk iyileşmesine yardımcı olacaktır. Et suyu bir gün için hazırlanırsa, durulamak veya basitçe bir termos içinde saklamak için ısıtılmalıdır.

Hastaların değerlendirmeleri, yemekten hemen sonra durulama gereğini söylüyor. Sonra bir şey içmek ve 30-40 dakika boyunca yememek daha iyidir. Şifalı infüzyonun tüm yararlı özelliklerini vermesi gerekliydi.

Bu şema altında boğaz, günde 10 kez işlenerek, birkaç saniye boyunca ağızdaki kısımları tutmaya çalışır.

Kontrendikasyon yokluğunda boğaz için büyük bir kimyager papatyası. Kullanımla ilgili bazı kısıtlamalar vardır, sadece tesisin içindeki kaynatma kullanırsanız. Durulamalar, alerjik reaksiyonlara eğilimi olmayan herkes için uygundur. Ana kural aşırı konsantre bir çorba pişirmek değildir.

Hamileliğin herhangi bir döneminde ve emzirme sırasında boğazın ve ağzın durmasına izin verilir. Papatya, çocukları doğuştan tedavi etmek için kullanılabilir.

Eğer böyle bir hasta kendini nasıl kapatacağını bilmiyorsa, ebeveynleri ona yardım edebilir. Bu gibi durumlarda, örneğin başka ilaçlardan sonra, bir atomizere sahip boş plastik baloncuklar kullanılır. Standart olmayan yöntemden elde edilen sonuç, geleneksel durulamadan daha kötü olmayacaktır.

Modern insanlar hastalıkları ve acıyı tedavi etmek için ilaç kullanıyor. Bu oldukça doğal ve makul. Ancak, şifalı bitkilerin şifa gücü unutulmamalıdır. Tuzlu çözeltiler ve soda ile durulama bile, doğru şekilde demlenmişse, kimyacının papatyalarını tamamen değiştiremez.

Bu makaledeki video, bir papatyayı düzgün bir şekilde nasıl demlediğini ve böylece özelliklerini kaybetmemesini söyleyecektir.

Bulaşıcı hastalıklar karmaşık tedavi gerektirir ve özellikle şifalı otlar, özellikle de boğazda papatya ile durulanır. Nasıl pişirilir ve şifalı et suyundan maksimum etkiyi elde etmek için durulanır?

İşlemin nasıl yapıldığını ve yaygın boğaz hastalıklarının yardımı ile nasıl iyileştirileceğini size söyleyeceğiz.

Eczacılık papatyası, uçucu yağlara, bir dizi organik asitlere ve spazmolitik ajanların etkisiyle eser elementlere sahip olduğu için birtakım pozitif özelliklere sahiptir.

Böylesine etkileyici bir liste, çiçeği sadece boğaz ağrısı için değil, aynı zamanda ağız boşluğuna ait bir dizi başka hastalık için de vazgeçilmez kılmaktadır. Papatyaya dayalı kaynatma yararlı özellikleri:

 • Aynı anda güçlü bir antiseptik olarak hareket eden hasarlı hücrelerin rejenerasyonuna katkıda bulunur.
 • iltihap ve şişliği giderir;
 • vücudun kendi savunmasını geri kazanmasına yardımcı olan bir bağışıklık sistemi aracı görevi görür;
 • ağrıyı giderir;
 • kaşıntıyı giderir, ağrı.

Hazır bir çözüm sadece bir klima olarak değil, aynı zamanda inhalasyonda da kullanılabilir.

Papatya ile boğaz yıkayın çeşitli KBB hastalıkları için gereklidir. Parlak anti-inflamatuar etkisi nedeniyle, bunun için kullanılması önerilir:

 • bademcik iltihabı;
 • larenjitin;
 • kızıl ateş;
 • boğaz ağrısı;
 • boğaz ağrısı;
 • stomatit;
 • diş etlerinde iltihaplanma.

Bağırmalar, dışkı ve diş ağrısını azaltır ve ek olarak ağız boşluğunu dezenfekte eder ve şişlik ve iltihaplanmanın şiddetini azaltır.

Papatya, tüm şifalı bitkiler arasında en güvenli eczane olarak kabul edilir, ancak temel olarak et suyu kullanımı için bazı kontrendikasyonlar mevcuttur. Şunları içerir:

 1. Bir alevlenme sırasında gastrit.
 2. Sinir bozuklukları.
 3. Aşırı duyarlılık veya çiçek alerjik reaksiyonların anamnezde varlığı.
 4. İshal.

Et suyu dozunu dikkatli bir şekilde tedavi etmeliyiz. Bir gün kullanmak, en fazla 2 kadeh papatya tentürü değildir, aksi takdirde aşırı dozda sinirlilik ve sinirlilik.

Dikkatle, aşağıdaki durumlarda bir kaynatma kullanın:

 1. Kardiyolojik hastalıklar.
 2. Taşikardi.
 3. Yatıştırıcı, diüretik ve kanı seyrelten ilaçlar.

Boğazınızı durularken bile önlemler alınmalıdır:

 • Çözelti soğumaya bırakılmalıdır, çünkü sadece ılık bir ilaçla prosedürü başlatabilirsiniz. Sıcak sıvı sadece mukoza zarını yakar ve iltihabı alevlendirir;
 • et suyu sadece mikroplarla yüzeyin sulanması için değil, daha sonra yutulmaması için biraz daha iyidir. Ancak infüzyon özofagus içine girmişse, o zaman bir kusurlu refleks oluşturmaya çalışmamalıdır;
 • Boğaz ağrısı durulama tekniği, kısma gerektirir. Bu işlemin etkinliğini artırır.

Durulama periyodu doktor tarafından belirlenebilir, ancak daha sık geçtikçe, daha hızlı iyileşme olasılığı artar. Genellikle, günde 8-10 prosedür yapılır, bu da, nergis gibi.

Broths için, papatya bir eczane satın almak daha iyidir, ancak ekolojik olarak temiz alanlarda bağımsız olarak hasat edilebilir. Bir çiçeğin sadece eczacılık sınıfı uygundur, diğerleri ise terapötik bir etki bırakmaz!

Gargara için papatya infüzyonu için geleneksel reçete:

 1. 1 çorba kaşığı. l. Hammaddeler havada kurutulur.
 2. Aynı sayıda çiçek bir bardağa konur ve ardından kaynar su ile dökülür.
 3. Ortam bir peçete ile kaplanır ve bir saat sonra durulanır.

Bir kremi hazırlamak çok zor değil, ama bir doktorun tavsiyesini hesaba katmanız gerekiyor. Bazen papatya dozu daha düşük olmalıdır (örneğin, çocuklar için çözelti hazırlanırken).

Papatya infüzyonu, bu bitkinin birçok tarifi olduğu gibi, sadece geleneksel şekilde değil, aynı zamanda hazırlanır. Daha fazla verim için, diğer otlar karıştırılır. İşte farklı boğaz problemleri için etkili tarifler:

 • Papatya yağı kronik farenjit için en iyisidir - bitkisel yağla üstüne dökülmüş dolu bir litre saksıya ihtiyacınız olacaktır. Ürün 10 gün boyunca karanlık bir yerde yaşlandıktan sonra filtrelenir, filtrelenir. Doğrudan kullanımdan önce 1: 1 oranında sıradan bitkisel yağ ile yetiştirilir. Bu formda, hazırlanan çözelti burun içinde gömülü veya boğazlarını temizler;
 • angina ile boğazda yaraların hızlı iyileşmesi için - eşit oranlarda papatya ve aloe karıştırmanız gerekir. 1 bardak kaynar su için 1 çorba kaşığı gerekir. l. her bileşenin. İnfüzyondan sonra (30 dakika), ürün boğazı durulamakta;
 • boğazda kuruluk ve şiddetli ağrı - bir bardakta 1 çorba kaşığı koydu. l. kurutulmuş çiçekler ve bir saat içinde kaynar suda ısrar ediyorlar. Bundan sonra bal (1 çay kaşığı) karıştırın ve gargara başlayın. Aynı tarif için çay hazırlamak da yararlıdır;
 • Papatyaya eşit kısımlarda meşe kabuğu, okaliptüs ve adaçayı ekleyin - şiddetli iltihaplanma durumunda, otların toplanmasından infüzyonla günde üç kez durulanması, birkaç gün içinde tezahürlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır;
 • Bir su banyosu içinde 2 çorba kaşığı kaynatın. su ve 2 yemek kaşığı. l. Bitmiş ürün üzerindeki renkler 10 dakika boyunca solunur. Farenjit ve larenjit için uygun;
 • Boğaz ağrısı ile dikkat ve burun ödemek gerekir. Akan suyun hızlı bir şekilde çıkarılması, Aqualor kullanılarak papatya suyuyla durulamadan oluşan bir kombinasyon ile sağlanır.

Eczane papatyası, sepetin kıvrımlı ve içi boş tabanı ve küçük rezene benzeri yaprakları nedeniyle bu bitkinin diğer çeşitlerinden ayrılır.

Papatya, çayırlarda ve tarlalarda meydana gelen bitki-bir yıllık bitkilere aittir. Eski çağlardan beri, şimdi birçok çiftçinin yetiştirdiği, papatyaların iyileştirici özellikleri hakkında bilgi sahibi oldu.

Papatya boğazı ile durulama, ağrıyı azaltmak için inflamasyonun giderilmesinden çok sayıda terapötik etkiye sahiptir. Papatya'nın benzersiz özellikleri, bileşimlerinden bisabolol oksit, kadinen, polisakkaritler, uvmarin, yağlı asitlerin gliseridleri, farnesen ve esansiyel yağları içeren maddelerin bir sonucudur. Bitkide, izovalerik ve noylik asit ve flavonoidler - luteolin ve kuersetin bulmak da mümkündür.

Bu yazıda papatyaların iyileştirici özellikleri, hangi hastalıklarda kullanıldığı, boğaz hastalıklarında papatya nasıl tedavi edileceği ve ayrıca boğazınızın papatya ile nasıl düzgünce durulacağı ele alınacaktır.

Papatyaların yararlı özellikleri sadece hastalıkların tedavisi için değil, aynı zamanda önlenmeleri için de kullanılabilir ve bu bitki yaygın olarak kozmetik bakımda ve kişisel bakım ürünlerinin üretiminde kullanılır.

Bu iyileştirici özelliklere sahiptir:

 • bakterisit;
 • tonik;
 • temizliği;
 • anti-enflamatuar;
 • yatıştırıcı;
 • dezenfeksiyonu
 • güçlendirilmesi;
 • immünomodülatör;
 • dekonjestanlar;
 • koleretik;
 • antialerjik;
 • terletici;
 • bir diüretik;
 • kaşıntıyı önleyen.

Tıbbi özellikleri sayısız sayesinde, papatya hemen hemen tüm ilaç alanlarında kullanılmaktadır. Bu mucize bitkisinin fiyatı önemsizdir, ancak doktorların birçok hastalığın tedavisi için reçete ettiği sıklık, yüksek verimliliğini kanıtlamaktadır. Papatya tedavisi için, decoctions, infüzyonlar, durulama, inhalasyonlar, bitkisel çaylar kullanılır.

Bu tür hastalıklar için papatya ile tedavi atayın:

 • soğuk algınlığı ve grip için;
 • çeşitli etiyolojilerin spazmlarını ve nöbetlerini ortadan kaldırmak için;
 • alerjileri tedavi ederken;
 • ülser ve gastrit ile;
 • sindirim bezlerinin salgılanmasını ihlal ederek;
 • mide mukozasının ödemini gidermek için;
 • karaciğer ve kolesistit iltihabı tedavisinde;
 • prostatit, sistit ve nefrit ile;
 • yassılık ve hemoroidlerden;
 • stresi azaltmak ve sinir sistemini sinir sistemini yatıştırmak;
 • uykusuzluk ile;
 • dışkılama bozukluklarının tedavisi için;
 • konjonktivit ve diğer göz hastalıkları ile;
 • migren ve baş ağrıları ile;
 • diş hekimliğinde yaygın olarak kullanılır;
 • yaralar, yanıklar, ısı vuruşları ve donma tedavisi için;
 • rahim kanaması ile;
 • Döngü ve diğer jinekolojik hastalıkların ihlalleri için;
 • angina, farenjit, tracheitis ve larenjit tedavisi için.

Boğazın durulanması için papatya iltihap ve ağrıyı hafifletir ve ayrıca hastalıklarla daha hızlı başa çıkmaya karşı bağışıklığa yardımcı olur.

Gördüğünüz gibi, kimyacının papatyalarının uygulama kapsamı inanılmaz derecede büyüktür ve hatta bu harika bitkinin kullanıldığı hastalıkların tam listesi değildir. Ve eğer düşündüyseniz: boğazını papatya ile yıkamak mümkün ise, o zaman cevap çok açık - tabii ki yapabilirsiniz, çünkü papatya tedavisi sırasında sağlığınız önemli ölçüde artacaktır.

Papatya ile karıştırmak, boğaz ve bademciklerin mukoza zarının iltihaplanması için vazgeçilmez bir araçtır. Prosedür için, eczane papatyası içinde satın alınan her ikisini ve kendi elleriyle toplanan hammaddeleri kullanabilirsiniz.

Boğazınızı yıkamak için kullanabileceğiniz bazı tarifleri düşünün:

 • Angina ile papatya ile Gargara, böyle bir basit tarifi - 1-2 yemek kaşığı uygulayarak günde 4 kez olabilir. Çiçekler kaynar su 200 ml demlenmiş olmalıdır, bu tahliye sonra 30-40 dakika ısrar ediyorlar. Daha büyük bir etki için, prosedürün diğer tedavi yöntemleriyle dönüşümlü olarak, her iki saatte bir tekrarlanması istenir.
 • 1 çorba kaşığı - Bu yöntemle pişirirseniz boğaz ağrısı ile Papatya yardımcı olacaktır. Papatya bir bardak kaynar su demlemek ve 60 dakika boyunca demlenmeye bırakın ve sonra süzün ve 1 çay kaşığı çözelti ekleyin. bal. Prosedürü günde üç kez iyice karıştırın ve uygulayın.
 • Diğer otlar ile birlikte kullanırsam papatya ile gargara yapabilir miyim? Doğal olarak! Sonuçta, bu durumda, çözümün terapötik etkisi birçok kez daha büyük olacaktır. Papatya ile kombinasyon halinde, adaçayı, okaliptüsü (durulama için tandır tentürü - tazelik bakımı) veya meşe kabuğu kullanabilirsiniz. Çözelti 1 çorba kaşığı esas alınarak hazırlanır. 200 ml su için bitkisel karışım. Boğazın durulanması, her zamanki gibi, suyunun demlenmesini ve kaynatılmasını sağlamaya başlamadan önce gerçekleştirilir.
 • Ayrıca, hazırlanan çözeltinin birkaç kez yeterli olmasını sağlamak için, papatyayı boğazınızı yıkamak için nasıl demleyeceğinizi de öğrenebilirsiniz. Bunu yapmak için, herhangi bir emaye yazılımında, 4 yemek kaşığı demleyin. çiçeklenme, 300 ml kaynar su ile doldurun ve 3 saat ısrarla, kapağını sıkıca kapattıktan sonra, ham maddeyi elle süzün, süzün ve sonuçtaki çözeltiyle gargara yapın.

Önemli! Boğazını 39oC'den yüksek olmayan bir çözelti ile durulayın, aksi takdirde mukus yanıklarına neden olabilirsiniz.

 • Boğazınızı yukarıdaki tariflerden herhangi birine göre demlenmiş, papatya ile durulayın, ancak iyileştirici özellikleri geliştirmek için birkaç damla iyot ekleyin.

Durulama yemekten sonra yapılmalı, ağzı temiz su veya antiseptik solüsyon ile önceden durulayın. Daha etkili bir şekilde durulamak için, prosedür sırasında ünlüleri telaffuz edebilirsiniz. Durulamadan sonra 30 dakika boyunca içmeyin ya da yemeyin.

Daha popüler tarifler:

Hamilelik sırasında papatya ile nasıl gargara yapılacağı sorusu çok önemlidir. Bu dönemde ilaçların çoğu kullanılamaz, çünkü doğmamış çocuğun başarılı gelişmesine zarar verebilecek maddeler içerirler.

Ancak bu gibi durumlarda bile istisnalar söz konusudur - örneğin, papatya ile boğazdaki koryonun sadece çocuğu beklerken değil, aynı zamanda kadınların ve hatta bebeklerin ilk haftalarından itibaren emzirmesine de izin verilir. Ilaca talimat sadece doğal maddeler içerdiğini söylüyor - papatya özü, arıtılmış su ve steril deniz suyu.

Hamilelik sırasında boğazını yıkamak için papatya infüzyonu kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Sıklıkla, gebelik rahim tonunda bir artışa neden olabileceğinden, papatya tedavisi için gebelik kontrendikasyon olarak belirtilmektedir. Ancak bu ifade, sadece papatya içersinde kullanıldığında ve yerel kullanımda değilken düşünülebilir.

Böylece, sıradan bir kimyacı papatya çözeltisiyle durulamak, gelecekteki annenin ve çocuğunun sağlığına zarar veremez.

Boğaz yıkama için papatya

Üst solunum yollarının herhangi bir patolojisi ile kişinin benzer belirtileri vardır - kızarıklık ve boğaz ağrısı, terleme ve öksürük, mukozal ödem. İlk enfeksiyon belirtilerinin ortaya çıkmasından hemen sonra soğuk algınlığı tedavisine başlayın. Hastalığı hızlı ve etkin bir şekilde ortadan kaldıracak birçok halk ilaçları var. Tanınmış yöntemlerden biri, boğazın papatya ile durulanmasıdır. Takviye tedavisi, inhalasyon ve içerideki bitkilerin infüzyonları ve decoctions alınabilir.

Papatyaların iyileştirici özellikleri

İlaveten, tıbbi bitki vücudun bağışıklığını arttırır, nazofaringeal mukozada küçük hasarı iyileştirir, kuruluğu ve boğazda boğulmayı ortadan kaldırır. Papatya tedavisi, hastalığın erken evresinde, güçlü ilaçlardan kaçınmak için yardımcı olacaktır.

İnfüzyon yapmak için bir iyileştirici bitki kullanarak, kaynayan bitkinin tüm yararlı bileşenlerini tamamen yok ettiği unutulmamalıdır.

Papatya - en iyi şifacı

Uzun zaman önce, papatya popüler bir şifa bitkisidir. Böyle organik asitler, mineraller, A ve C vitaminleri, esansiyel yağlar, sadece bakterilerle başa çıkmak mümkün bitki, aynı zamanda virüsler gibi bir kompozisyon bileşenleriyle.

Infusion inflorescence ile gargara aşağıdaki rahatsızlıklar için tavsiye edilir:

 • faringeal mukozaya (farenjit) hasar;
 • larinks iltihabı (larenjit);
 • akut anjina;
 • influenza ve ARVI.

İyileşme infüzyonu sıklıkla bademciklerin çıkarılmasından sonra nazofarenksin sulanması için kullanılır. İltihap ve ağrılar hemen giderir, iyileşmeyi hızlandırır ve komplikasyon riskini azaltır.

Tıbbi amaçlar için kuru çiçek salkımları kullanılır. Onları herhangi bir eczaneden satın alabilir veya kendiniz temin edebilirsiniz. Hammaddeleri tercihen kağıt kutularda bir yıldan fazla olmamak üzere kuru bir yerde saklayın.

Terapötik bir etki elde etmek için, durulama solüsyonunun nasıl düzgün hazırlanacağını bilmeniz gerekir. Çok güçlü infüzyon kullanmak ve yeterince konsantre olmak kabul edilemez. İlk durumda, durulama mukozada aşırı miktarda kurumaya ve hastalığın semptomlarının ağırlaşmasına ve ikincisinde de terapötik etkinin yok olmasına yol açacaktır.

Ek olarak, yetişkinlerde ve çocuklarda prosedürün özellikleri dikkate alınmalıdır.

Infüzyon hazırlanması

Gargara için yeteri kadar hazırlanmış olan papatya, tedavi sonucuna bağlı olacaktır. Dozu gözlemlemek önemlidir ve her hastalık için kendine aittir. Gerekli miktarda kurutulmuş çiçek salkımına kaynar su dökülür, kapak ve filtre altında yarım saat ısrar edilir. Gargara mümkün olduğunca sık tavsiye edilir. Her kullanımdan önce terapötik infüzyon taze hazırlanır.

Terapötik etkisini arttırmak için, papatya çiçekleri diğer şifalı otlar ile karıştırılabilir: okaliptüs, calendula, coltsfoot ve kekik. Toplama sıcak su dökülür ve 2-3 saat süreyle bir termos içinde buğulama yapılır. Kaynama kaynama kesinlikle yasaktır. Soğutulan sıvı dikkatlice filtre edilir ve durulama için kullanılır.

Papatya Terapi: En İyi Tarifler

Sıcak bir çözelti ile sulamak, bademcik ve nazofarenksin mukus ve iltihaptan temizlenmesine yardımcı olur. Prosedür kan dolaşımını aktive eder ve patojenik mikroflorayı yok eder ve hastanın durumunu önemli ölçüde iyileştirir.

KBB organlarının her hastalığı, infüzyonun hazırlanması için bireysel bir yaklaşım ve kendi formülasyonunu gerektirir.

boğaz ağrısı

Eğer boğazda ağrı hissedilirse, boğazda kuruluk ve yutulursa, bademcik iltihabı - durulama işlemi bal ile pişirilir. Bunu yapmak için, 1 çorba kaşığı çiçek salkımına bir bardak kaynar su ile demlenir ve 60 dakika ısrar edilir. Süzdükten sonra, çare için bir tatlı kaşığı bal ekleyin.

İlaç toplama, kaynar su 200 ml dökün, en az 1 saat ısrar ve boğazını durulayın. Bir bardak infüzyonda, bıçağın ucuna borik asit ilave edilmesi önerilir.

Farenjit, larenjit

larinks ve yutak İlaç akut enflamasyonda başka bir tarifi hazırlanır: kaynar su dolu bir beher içinde, bir su banyosunda ısıtıldı 2 çorba kaşığı ot, soğutulmuş ve filtre edilmiştir. Ürün durulama için kullanılır. İnhalasyonlar için uygundur.

Grip ve ARVI

Akut viral enfeksiyonlarda sadece farinks değil, aynı zamanda burun da etkilenir, bu nedenle tedavi kapsamlı olmalıdır.

Papatya infüzyonu 1 çay kaşığı kuru ot ve 300 ml sudan hazırlanır. Ortaya çıkan çözüm sadece boğazı sulamakla kalmaz, aynı zamanda burun sinüslerini de yıkayabilir. Prosedürü günde en az dört kez tekrarlayın.

Soğuk algınlığı ile içteki papatyadan çay almak çok faydalıdır. O sadece vücudun hastalığa karşı direncini arttırmaz, aynı zamanda hastanın durumunu hafifletir, halsizlik belirtilerini ortadan kaldırır.

Çocuklar için boğaz yıkayın

Nazofarenksin papatya ile sulanması, bebekler için bile uygundur. En tuhaf çocuk gibi hoş tadı ve göze batmayan lezzet. Zararsız ve oldukça etkili bir bitki nadiren alerjik reaksiyonlara ve diğer yan etkilere neden olur.

Kırıntıları tedavi etmeye başladığınızda, ebeveynler birkaç basit kuralları hatırlamalıdır:

 • Prosedür sırasında bebekler boğulabileceklerinden, 2-3 yıl öncesine kadar bebekler için durulama önerilmemektedir.
 • 3 ila 7 yaş arası çocuklar için, boğaz sulaması yetişkinlerin sıkı gözetimi altında yapılmalıdır.

Çocuğun yaşı ve hastalık tipine bakılmaksızın, durulama, prosedür başına 100-150 ml papatya infüzyonu kullanılarak günde en az 4 kez gerçekleştirilir.

Soğuk algınlığı tedavisi için modern ilaç ağırlıklı olarak ilaç sunmaktadır. Bu tamamen haklı ve mantıklı. Ancak, şifalı bitkilerin gücünü unutmayınız. Nasıl ve nasıl gargara yapılacağını bilmek, hastalığın semptomlarından hızlıca kurtularak iyileşmeyi büyük ölçüde hızlandırabilirsiniz.

Nasıl gargara gargara demlemek için

Eczane papatya bademcikler ve faringeal mukozada inflamatuar süreci hafifletmek için bilinen bir doğal çözümdür.

Bitki güvenli bir şekilde en popüler biri olarak adlandırılabilir. Papatyadan soğuma yapmak, sıkıştırmak, banyo yapmak için kullanılır.

İnsan vücudu için yararlı olan bu madde kuyusu, bademcik iltihabı, larenjit, farenjit, akut solunum yolu viral enfeksiyonunda gargara yapmak için mükemmeldir.

Ek olarak tedavi, tıbbi papatya inhalasyonu, bitkinin içindeki soğumaların kullanımı olabilir. Bu tedavinin iyileştirici gücü, hastaların yorumlarını, doktorların tıbbi yayınlardaki görüşlerini veya İnternet'teki web sitelerini okuyabilir.

Papatya gücü nedir?

HERKES bu konuda bilmek gerekiyor! İNANILMAZ, AMA FACT! Bilim adamları göz korkutucu bir ilişki kurdular. Yüksek sıcaklıkta, hem de ateş ve titreme belirtileri ile birlikte tüm hastalıkların SARS% 50 nedeni bakteri ve Giardia, Ascaris ve toksokara olarak parazitler olduğu anlaşılmaktadır. Bu parazitler neden tehlikeli? Sağlıkları ve AKŞAM YAŞAMLARINI mahrum edebilirler, çünkü bunlar bağışıklık sistemini doğrudan etkiler ve onarılamaz bir zarara neden olurlar. Vakaların% 95'inde, bağışıklık sistemi bakterilerden önce güçsüzdür ve hastalık gelmeyecek kadar uzun olmayacaktır.

Parazitleri bir kez olsun unutmak, sağlıklarını korumak, uzmanlar ve bilim adamları...

Tıbbi amaçlar için, bitkinin çiçeklenmesini kullanmak gelenekseldir. Çiçeklenmenin en başında elle toplanırlar. Hasat edilen ham maddeyi 40 dereceden fazla olmayan ve her zaman bir gölgelik altında olan bir hava sıcaklığında kurutun.

Sonunda bir kilogram taze çekilmiş çiçeklerden 200 gram tıbbi hammadde olacak. Elde edilen ürünü selofan torbası içinde kuru bir yerde saklayın.

Eczane papatya hamazulen çok değerli bir madde içerir. Güçlü bir eylemle karakterizedir:

Hamazulen değerli maddeleri sıvı ile doyurur, ancak 90 dereceden fazla olmayan bir sıcaklıkta. Haşlandığında, bu yararlı bileşik tamamen yok edilir. Bu nedenle durulama solüsyonları hazırlanırken papatyayı su ile kaynatmak yasaktır.

Papatya ile durulama anti alerjik etkiden farklıdır ve bağışıklık sistemini daha aktif hale getirebilir. Bitkilerin çiçek salkımına da C vitamini, C vitamini büyük miktarda içerir.

Bu göze çarpan özellikleri sayesinde, papatya bir kaynatma boğaz ağrısı için mükemmel bir çare olacak.

Bir kaynaştırma nasıl yapılır

Papatya kuru çiçekler eczaneden satın alınabilir. Filtre torbalarında veya kağıt kutularda gevşek satılırlar. Bu tür hammaddeler ekolojik olarak temiz yerlerde toplanır, ancak ideal olarak papatyaları kendi başlarına toplamaya ve kurutmaya değer.

Boğaz ağrısı olan bir hastanın arı ürünlerine karşı alerjik reaksiyonları yoksa, papatya infüzyonuna bir çay kaşığı bal ekleyebilirsiniz. Hastaların ifadeleri böyle bir reçetenin yüksek etkililiğini doğrulamaktadır.

Papatya bazlı durulamalar birçok şekilde hazırlanabilir. Bunların her biri etkilidir ve tesis içinde faydalı olan her şeyin mümkün olduğunca tasarruf edilmesine yardımcı olacaktır. Bitmiş ürün, emaye veya cam eşyalar içinde saklanmalıdır, ancak çözümü 1 kez hazırlamak daha iyidir. Zamanla, benzersiz iyileştirici özelliklerini kaybeder.

Ağzın ve boğazın yıkanması için bir çözelti hazırlamak için, bir bardak kaynatılmamış kaynar suyla bir çorba kaşığı çiçek (veya 1 paket) dökmek gerekir. Bundan sonra, boş bir havlu ile sarılır ve 30 dakika beklemeye bırakılır. Çözelti daha sonra kullanılabilir.

İnfüzyon aşağıdaki gibi hazırlanır:

Çiçekler 2-3 yemek kaşığı dik kaynayan suyun 250 ml'sini dökün, çiçek ezilirse 10 ila 15 dakika ısrar edin, yarım saat - eğer bütünse. İnfüzyon filtrelenir ve amaçlanan amaç için kullanılır; Bir termos, aynı hacimde kaynar su, filtre, sıkıştırın 2 yemek kaşığı papatya salkımına; 6 yemek kaşığı çiçek kaynar su 500 ml dökün, bir kapak ile kaplayın ve infüzyon 15 dakika bekleyin. Kapak çıkarılır ve çözelti tamamen soğumaya bırakılır ve sonra süzülür. Bu ilacı 24 saatten fazla ve durulama filtresinden önce saklayın.

Bazen ağız ve boğaz solüsyonuna bir damla iyot eklenir.

Doğru şekilde gargara nasıl yapılır?

Boğaz ağrısına karşı durulamak, patojenik bakterilerden bademcikler, mukus boğazını mekanik olarak temizlemeye yardımcı olur. Prosedür aynı zamanda ağız boşluğunu yaşamsal aktivitelerinin ürünlerinden yıkamak için mükemmel bir yol olacaktır. Ana durum - doğru şekilde gargara yapmayı öğrenin! Herkes bunu nasıl yapacağını bilmiyor.

Başlamak için, bir papatya kaynatma hazırlayın, 37-39 derece bir sıcaklığa soğutun. Çok soğuk veya sıcak çözelti kullanılmamalıdır. Bu sıvı sıcaklıktır:

patojen mikroflorayı yok edebilir; Larinksin mukoza zarında tahriş edici bir etki yaratmaz.

Sıcak bir durulama, ağızda ve boğazda kan dolaşımında yararlı bir etkiye sahip olacak ve hastanın mümkün olduğunca çabuk iyileşmesine yardımcı olacaktır. Et suyu bir gün için hazırlanırsa, durulamak veya basitçe bir termos içinde saklamak için ısıtılmalıdır.

Hastaların değerlendirmeleri, yemekten hemen sonra durulama gereğini söylüyor. Sonra bir şey içmek ve 30-40 dakika boyunca yememek daha iyidir. Şifalı infüzyonun tüm yararlı özelliklerini vermesi gerekliydi.

Bu şema altında boğaz, günde 10 kez işlenerek, birkaç saniye boyunca ağızdaki kısımları tutmaya çalışır.

Papatya kontrendikasyonları

Kontrendikasyon yokluğunda boğaz için büyük bir kimyager papatyası. Kullanımla ilgili bazı kısıtlamalar vardır, sadece tesisin içindeki kaynatma kullanırsanız. Durulamalar, alerjik reaksiyonlara eğilimi olmayan herkes için uygundur. Ana kural aşırı konsantre bir çorba pişirmek değildir.

Hamileliğin herhangi bir döneminde ve emzirme sırasında boğazın ve ağzın durmasına izin verilir. Papatya, çocukları doğuştan tedavi etmek için kullanılabilir.

Eğer böyle bir hasta kendini nasıl kapatacağını bilmiyorsa, ebeveynleri ona yardım edebilir. Bu gibi durumlarda, örneğin başka ilaçlardan sonra, bir atomizere sahip boş plastik baloncuklar kullanılır. Standart olmayan yöntemden elde edilen sonuç, geleneksel durulamadan daha kötü olmayacaktır.

Modern insanlar hastalıkları ve acıyı tedavi etmek için ilaç kullanıyor. Bu oldukça doğal ve makul. Ancak, şifalı bitkilerin şifa gücü unutulmamalıdır. Tuzlu çözeltiler ve soda ile durulama bile, doğru şekilde demlenmişse, kimyacının papatyalarını tamamen değiştiremez.

Bu makaledeki video, bir papatyayı düzgün bir şekilde nasıl demlediğini ve böylece özelliklerini kaybetmemesini söyleyecektir.

Bulaşıcı hastalıklar karmaşık tedavi gerektirir ve özellikle şifalı otlar, özellikle de boğazda papatya ile durulanır. Nasıl pişirilir ve şifalı et suyundan maksimum etkiyi elde etmek için durulanır?

İşlemin nasıl yapıldığını ve yaygın boğaz hastalıklarının yardımı ile nasıl iyileştirileceğini size söyleyeceğiz.

Papatya yararları

Eczacılık papatyası, uçucu yağlara, bir dizi organik asitlere ve spazmolitik ajanların etkisiyle eser elementlere sahip olduğu için birtakım pozitif özelliklere sahiptir.

Böylesine etkileyici bir liste, çiçeği sadece boğaz ağrısı için değil, aynı zamanda ağız boşluğuna ait bir dizi başka hastalık için de vazgeçilmez kılmaktadır. Papatyaya dayalı kaynatma yararlı özellikleri:

Aynı anda güçlü bir antiseptik olarak hareket eden hasarlı hücrelerin rejenerasyonuna katkıda bulunur. iltihap ve şişliği giderir; vücudun kendi savunmasını geri kazanmasına yardımcı olan bir bağışıklık sistemi aracı görevi görür; ağrıyı giderir; kaşıntıyı giderir, ağrı.

Hazır bir çözüm sadece bir klima olarak değil, aynı zamanda inhalasyonda da kullanılabilir.

Papatya ile boğaz durulama endikasyonları

Papatya ile boğaz yıkayın çeşitli KBB hastalıkları için gereklidir. Parlak anti-inflamatuar etkisi nedeniyle, bunun için kullanılması önerilir:

bademcik iltihabı; larenjitin; kızıl ateş; boğaz ağrısı; boğaz ağrısı; stomatit; diş etlerinde iltihaplanma.

Bağırmalar, dışkı ve diş ağrısını azaltır ve ek olarak ağız boşluğunu dezenfekte eder ve şişlik ve iltihaplanmanın şiddetini azaltır.

Kontrendikasyonlar

Papatya, tüm şifalı bitkiler arasında en güvenli eczane olarak kabul edilir, ancak temel olarak et suyu kullanımı için bazı kontrendikasyonlar mevcuttur. Şunları içerir:

Bir alevlenme sırasında gastrit. Sinir bozuklukları. Aşırı duyarlılık veya çiçek alerjik reaksiyonların anamnezde varlığı. İshal.

Et suyu dozunu dikkatli bir şekilde tedavi etmeliyiz. Bir gün kullanmak, en fazla 2 kadeh papatya tentürü değildir, aksi takdirde aşırı dozda sinirlilik ve sinirlilik.

Dikkatle, aşağıdaki durumlarda bir kaynatma kullanın:

Kardiyolojik hastalıklar. Taşikardi. Yatıştırıcı, diüretik ve kanı seyrelten ilaçlar.

Papatya ile gargara nasıl?

Boğazınızı durularken bile önlemler alınmalıdır:

Çözelti soğumaya bırakılmalıdır, çünkü sadece ılık bir ilaçla prosedürü başlatabilirsiniz. Sıcak sıvı sadece mukoza zarını yakar ve iltihabı alevlendirir; et suyu sadece mikroplarla yüzeyin sulanması için değil, daha sonra yutulmaması için biraz daha iyidir. Ancak infüzyon özofagus içine girmişse, o zaman bir kusurlu refleks oluşturmaya çalışmamalıdır; Boğaz ağrısı durulama tekniği, kısma gerektirir. Bu işlemin etkinliğini artırır.

Durulama periyodu doktor tarafından belirlenebilir, ancak daha sık geçtikçe, daha hızlı iyileşme olasılığı artar. Genellikle, günde 8-10 prosedür yapılır, bu da, nergis gibi.

Bir boğaz gargarası için bir papatya nasıl demlenir?

Broths için, papatya bir eczane satın almak daha iyidir, ancak ekolojik olarak temiz alanlarda bağımsız olarak hasat edilebilir. Bir çiçeğin sadece eczacılık sınıfı uygundur, diğerleri ise terapötik bir etki bırakmaz!

Gargara için papatya infüzyonu için geleneksel reçete:

1 çorba kaşığı. l. Hammaddeler havada kurutulur. Aynı sayıda çiçek bir bardağa konur ve ardından kaynar su ile dökülür. Ortam bir peçete ile kaplanır ve bir saat sonra durulanır.

Bir kremi hazırlamak çok zor değil, ama bir doktorun tavsiyesini hesaba katmanız gerekiyor. Bazen papatya dozu daha düşük olmalıdır (örneğin, çocuklar için çözelti hazırlanırken).

Halk tarifleri

Papatya infüzyonu, bu bitkinin birçok tarifi olduğu gibi, sadece geleneksel şekilde değil, aynı zamanda hazırlanır. Daha fazla verim için, diğer otlar karıştırılır. İşte farklı boğaz problemleri için etkili tarifler:

Papatya yağı kronik farenjit için en iyisidir - bitkisel yağla üstüne dökülmüş dolu bir litre saksıya ihtiyacınız olacaktır. Ürün 10 gün boyunca karanlık bir yerde yaşlandıktan sonra filtrelenir, filtrelenir. Doğrudan kullanımdan önce 1: 1 oranında sıradan bitkisel yağ ile yetiştirilir. Bu formda, hazırlanan çözelti burun içinde gömülü veya boğazlarını temizler; angina ile boğazda yaraların hızlı iyileşmesi için - eşit oranlarda papatya ve aloe karıştırmanız gerekir. 1 bardak kaynar su için 1 çorba kaşığı gerekir. l. her bileşenin. İnfüzyondan sonra (30 dakika), ürün boğazı durulamakta; boğazda kuruluk ve şiddetli ağrı - bir bardakta 1 çorba kaşığı koydu. l. kurutulmuş çiçekler ve bir saat içinde kaynar suda ısrar ediyorlar. Bundan sonra bal (1 çay kaşığı) karıştırın ve gargara başlayın. Aynı tarif için çay hazırlamak da yararlıdır; Papatyaya eşit kısımlarda meşe kabuğu, okaliptüs ve adaçayı ekleyin - şiddetli iltihaplanma durumunda, otların toplanmasından infüzyonla günde üç kez durulanması, birkaç gün içinde tezahürlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır; Bir su banyosu içinde 2 çorba kaşığı kaynatın. su ve 2 yemek kaşığı. l. Bitmiş ürün üzerindeki renkler 10 dakika boyunca solunur. Farenjit ve larenjit için uygun; Boğaz ağrısı ile dikkat ve burun ödemek gerekir. Akan suyun hızlı bir şekilde çıkarılması, Aqualor kullanılarak papatya suyuyla durulamadan oluşan bir kombinasyon ile sağlanır.

Gargara için papatya infüzyonları uzun bir süredir kullanılmaktadır. Soğuk algınlığı ve bulaşıcı hastalıkların tedavisi, mütevazi bir bitkinin aşağıdaki özelliklerine dayanmaktadır:

anti-enflamatuar; Anti-bakteriyel; dekonjestanlar; rejenere edilmesi; immünomodülatör.

Çiçeklerin nötr tadı ve hassas aroması, hem yetişkinlerin hem de küçük çocukların tedavi edilmesine izin verir. Boğazın papatya ile durulanması için pratik olarak kontrendikasyon yoktur.

Gargara yapmak için papatya nasıl demlenir?

Angina, stomatit, bademcik iltihabı, ARVI ve nazofarenks ve üst solunum yollarının diğer hastalıklarında boğaz papatyalarının durulanması, tedavinin hazırlığının nasıl hazırlandığına bağlıdır.

Gargara için bir papatya çözeltisi hazırlarken, tarifi takip etmek önemlidir. Fitostatik yapmak için 3 yemek kaşığı ezilmiş çiçek salkımına ihtiyacınız var. Çiçekler sarp kaynar su bir bardak dökün ve 15-20 dakika ısrar ediyorlar.

Papatyayı bir termosta da buharlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, 4 yemek kaşığı kuru ham madde bir şişeye dökülür ve içine 250 ml kaynar su dökülür. 3 saat sonra infüzyon süzüldü, soğumaya bırakıldı ve durulama için kullanıldı.

Terapötik etkisini arttırmak için, diğer tıbbi bitkilerle birlikte papatya kullanabilirsiniz:

okaliptüs; John's wort; kekik; Aynısafa.

Papatya bademciklerinde akut tonsilliti tedavi ederken 4-5 damla iyot eklenmesi önerilir.

Papatya infüzyonu ile nasıl gargara edilir?

Tedavi ile gargara oldukça sık gereklidir: günde 4 ila 8 kez. Prosedürün süresi 3-5 dakikadır. Tedavinin seyri, birkaç güne kadar, üst solunum yollarının kronik hastalıkları ile birkaç haftaya kadar hastalığın akut formlarıdır.

Dikkat lütfen! Papatya durulama olmadan durulama hamilelik sırasında kullanılabilir, ancak içerideki çözeltiyi alırken denetleyici bir doktora danışmalıdır.

Nasıl gargara gargara demlemek için

Bugün, ilaç şirketleri boğaz ağrısını tedavi etmek için bize çok çeşitli ilaçlar sunmaktadır. Bunlar sayısız spreyler, emilim tabletleri, lolipoplar, durulama çözeltileridir. Ancak, birçoğumuz, eczane ilaçlarının etkinliği ve çeşitliliğine rağmen, hala zamanla test edilen ev tariflerini seçiyoruz. Papatya çeşitli hastalıklar ve kozmetik problemlerle baş edebilen evrensel bir tıbbi bitkidir. Tıbbi papatya her evde olmalı, birçok rahatsızlık için etkilidir. Günümüzde boğaz ağrısı için papatya suyunun faydaları hakkında konuşacağız, hazırlanan formülle papatya ve gargara demlemeyi öğreniyoruz.

Boğaz ağrısı için papatya Faydalı özellikleri

Herkes şifalı papatya salkımına ait bakterisit ve antiseptik özellikleri bilir. Kompozisyon sadece etkili değil, aynı zamanda güvenli, hamilelikte ve hatta çocuklarda da kullanılabilir. Çocuğun hala gargara yapamaması halinde, doktorlar genellikle bir papatya suyu içmesini tavsiye ederler - tıbbi bileşik mukus boğazından akar ve onu dezenfekte eder. Ve papatya bir kaynatma kullanımı herhangi bir sorun getirmez, aksine, broth bağışıklık güçlendirir ve sindirim sistemi organları üzerinde bir anti-inflamatuar etkiye sahiptir. Ancak çoğu zaman papatya besinin boğazın tedavisinde neden kullanıldığını anlamaya çalışalım.

Broth papatya enflamasyonu, şişliği ve kaşıntıyı mükemmel bir şekilde giderir. Garipleşmeye başladığınızda, mukusun kızarıklığı azalacak, boğazdaki içe dönük ağrıdan kurtulabilirsiniz.

Papatya, hem basit bademcik iltihabı hem de farenjitde ve pürülan veya foliküler anjin gibi ciddi hastalıklarda etkilidir. Papatya suyu, pürülan iltihaplardan mukus temizlemeye yardımcı olur.

Bazen, ciddi anjina ile, doktor hastanın boğazını temizler, yani, pürülan fişleri fiziksel olarak çıkarır. o püstüller yeniden oluşumunu, et suyu iyileşir mukoza üzerinde açık yaralar engeller sadece olarak o sonra, hasta, papatya suyu ile gargara tavsiye edilir, Yanma ve acıma hissi rahatlatır.

Ek olarak, bu papatya mukoza zarını dezenfekte eder ve iyileştirir, bu da lokal bağışıklık oluşumunu destekler. Boğazın düzenli olarak profilaktik durulanması ile, transfer edilen soğuk algınlığı önemli ölçüde azaltmak mümkündür.

Papatya suyu alerjenlere maruz kaldığında etkilidir. Toz yuttuysanız veya bitkilerin polenlerini soluduğunuz ve alerjik öksürüğü durduramayacağınız takdirde, boğazı sadece bir papatya kaynatmasıyla durulayın. Kaşıntıyı kızarır, kızarıklık yapar ve mukusları alerjen parçacıklarından arındırır.

Papatyaların kaynatılması, çocukların bile sorunsuz bir şekilde içebileceği acı veya tahriş edici tada sahip değildir. Bazı durumlarda, broth papatya balına, köpek gülüne, zencefil ya da limon suyuna ekleyebilirsiniz, böylece ilaç daha da faydalıdır.

Bir papatya suyu, boğazınızı ilk zulüm belirtileriyle yıkarsanız, hastalığın gelişmesini engelleyebilir. Yani, soğuk bir dondurma yedin, yağmurda ıslanmış ve hastalanmaktan korkuyor mu? Sadece boğazını papatya ile durulayın ve hastalık sizi baypas edecektir.

Bir nebülizatör için bir çözüm olarak genellikle papatya bir kaynatma kullanılır. Papatya buharı teneffüs ederek, akciğerlerden balgam atılımını kolaylaştırmak için, trachitis, bronşitlerden kurtulabilirsiniz.

Ek olarak, papatya besiyeri ağız boşluğu, ağızda pamukçuk, çeşitli ülserler ile birlikte kullanılır. Papatyaların bir diğer şüphesiz avantajı onun ucuzluğu ve bulunabilirliği. Ancak ilacın gerçekten yararlı olması için, uygun şekilde hazırlanmalıdır.

Nasıl gargara gargara demlemek için

Yakınlarda büyüyen bir papatyaya sahipseniz, taze çiçek salkımlarının bir kaynağını hazırlamak daha iyidir. Yakınlarda canlı çiçek yoksa, eczanenin ilacı papatya kullanın - kural olarak, şehir ve otoyollardan uzakta büyütülen, teknolojiye göre monte edilmiş ve kurutulmuş. Çoğu zaman, boğazı papatyadan tedavi etmek için bir kaynatma hazırlanır.

 1. Öncelikle ilacı kimin için hazırladığınızı belirlemelisiniz. Eğer et suyu gargara yapamayan bir çocuğa yönelikse, büyük ihtimalle bebeğin papatya içmesi gerekecek. Bu nedenle, et suyu yeterince zayıf olmalıdır - kaynayan suyun litresi başına bir çorba kaşığı (bir slayt olmadan) bir çorba kaşığı hakkında. Yetişkin bir kişi için bir kaynatma hazırlıyorsanız, boğazını durduracak şekilde, daha konsantre bir kompozisyon hazırlayabilirsiniz - kaynar su litresi başına üç yemek kaşığı.
 2. Papatya sıcak, ancak kaynar su dökün. Gerçek şu ki, 100 derecede papatya yararlı özelliklerinden bazılarını kaybeder, bu yüzden onu kaynayan suyla doldurmanız tavsiye edilmez.
 3. Bundan sonra kap bir kapakla kapatılmalı, bir havlu ile sarılmalı ve yaklaşık 3-4 saat boyunca infüzyona bırakılmalı, böylece çiçek salkımları tüm yararlı bileşenleri tıbbi sıvıya vermelidir.
 4. Daha konsantre bir kompozisyon almak istiyorsanız, suyu yarım saat kadar su banyosunda tutabilirsiniz. Papatyayı açık ateşte tutmayın - işe yaramaz.
 5. Bundan sonra, et suyu filtre edilmelidir. En iyi etki için, ertesi sabah boğaz ağrısı ve terlemeyi unutmak için her 2-3 saatte bir sıcak bileşim ile gargara. Eti mümkün olduğu kadar uzağa geri attığından et suyu mümkün olduğunca uzun bir süre boğaz boşluğunda tutun. Toplamda, bir bardak et suyu ile bir boğazın durulanması en az 10 dakika bırakılmalıdır.
 6. Mağaza papatya suyu buzdolabında, üç günden fazla olmamalıdır. Durulamadan önce, suyu daima bir kapta sıcak su veya buharla ısıtın. Her durumda soğuk boğazla durulama imkansızdır!

Papatya suyu çok etkilidir, fakat dezavantajı, ilacın hazırlanmasını beklemenin bazen bir saatten fazla sürmesidir. Bu nedenle, bazıları papatyadan bir kaynatma ve alkol tentürü pişirmeyi tercih eder.

Bir bardak çiçeklenme, 0.5 litre hacimde bir şişe koyu cam içine dökülmelidir. Alkol veya votka ile üstüne dökün, sıkıca kapatın ve karanlık ve serin bir yerde bırakın. Bir günden sonra, tenteyi mümkün olduğunca konsantre ve güçlü hale getirmek için şişeyi iyice çalkalayın. 20-25 gün sonra tentür hazır olacaktır. Filtrelenmeli, temiz bir kaba dökülmeli ve buzdolabında saklanmalıdır. Bu tentür her zaman hazırdır - boğazınız kilitlenir kapanmaz, bir bardak ılık suda bir çay kaşığı çözülür ve durulama yardımı kullanılır. Tentür birkaç ay buzdolabında saklanır.

Papatya ile boğaz yıkamak için önlemler

Papatya etkisini güçlendirmek için ondan diğer otlar ile birlikte bir kaynatma hazırlayabilirsiniz. Örneğin, ilaca calendula ekleyin - belirgin bir bakterisid etkiye sahiptir. Ezilmiş meşe kabuğu bileşime koyun, hassasiyeti azaltacak ve yutulduğunda şiddetli ağrıyı azaltacaktır. Anti-inflamatuar ve restoratif etki adaçayı vardır. Okaliptüs, boğazda kaşıntı ve terden kurtulmaya yardımcı olur, hafif bir balgam söktürücü etkiye sahiptir. Ama herhangi bir koleksiyonun kalbinde mutlaka bir papatya olmalı - boğazınızdaki rahatsız edici acıdan hızlı ve kalıcı olarak kurtulmanıza yardımcı olacak yumuşak ve güvenli bir bitki.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Anginada böbrek hastalığı

İlk bakışta nasıl görünebilir, anjin tehlikeli ve zararsız bir hastalıktır. Birçok insan, bu enfeksiyöz hastalığı tedavi etme girişimlerini aptalca terk eder, her şeyin kendi başına geçeceği ümidiyle.

Larenjit nasıl tedavi edilir: geleneksel ve geleneksel tıp yöntemlerine yardımcı olmak


larenjit Larinksin iltihaplanması. Bir alerjik reaksiyon meydana geldiğinde ve bağımsız bir hastalık olduğunda, bir viral enfeksiyonun bir sonucu olarak ortaya çıkabilir.