Loading

Rotocana Vilar kullanımı için talimatlar

Rotokan, genel ve topikal uygulamanın bir Rus phytopreparation olduğunu. Alkollü bir bitki özüdür. 25, 50 ve 100 ml'lik bir hacme sahip koyu renkli cam şişelerde satılır. İlaç özelliklerinden dolayı çeşitli organların iltihaplı hastalıklarını tedavi eder.

Tek başına veya antibiyotik ve diğer ilaçlar ile karmaşık tedavide kullanılır. Ekstraktlar doktorlar ve hastalar arasında uzun zamandır bilinmektedir, uygulama hakkında birçok olumlu yanıtı vardır. Rotokan Vilar'ın nasıl kullanılacağını öğrenmek isterseniz, bu makalede kullanım talimatları verilmiştir.

İlaç özellikleri ve Rotakan Vilar bileşimi

 • anti-enflamatuar;
 • antiseptik;
 • antispazmodik;
 • hemostatik;
 • rejeneratif;
 • ağrı kesici.

3 bileşenin fito bileşimi nedeniyle ekstrenin tüm bu özellikleri.

Bir litre ekstresi içerir:

 1. Papatya -500 gram.
 2. Calendula -250 gram.
 3. Civanperçemi 250 gramdır.

Her bir bileşen, ilacın çeşitli özelliklerin elde edildiği Rotokan Vilar'ın kombine bileşimindeki terapötik etkisini gösterir:

 • Papatya bir anti-enflamatuar etkiye sahiptir;
 • civanperçemi hemostatik etkiye sahiptir;
 • Kalendula-yara-iyileşme, yatıştırıcı.
İçindekiler ↑

Rotokan Vilar'ın her zamanki Rotokan'dan farklı olup olmadığı

Rotokan çeşitli ilaç şirketleri tarafından üretilmektedir.

Aynı zamanda, aynı bileşime sahipler, ancak ticari isimler farklı.

Rotakan Vilar aynı ilaç Rotokan, ancak Moskova şirketi ZAO "Pharmcenter VILAR" tarafından üretildi.

İlacın eşanlamlıları eczane ağında farklı fiyatlarda satılabilir.

Rotokan Vilar: kullanım kılavuzu

Rotokan Vilar'ın talimatı, kullanımının çok basit olduğunu söylüyor. Hazırlık çözümünün nasıl hazırlandığını ve hangi şekilde uygulandığını düşünün.

 • durulama ve uygulama için: ılık suya sahip bir bardakta 5 ml ekstrakt seyreltilir. (maksimum doz 15 ml'dir). Ağzınızı 2 dakika boyunca durulayın. Uygulama, solüsyondaki pamuk pedini nemlendirerek 10-20 dakika boyunca yapılmalıdır. Tedavi, günde 3 kez, 2 ila 5 gün arasında gerçekleştirilir.
 • Rotokan Vilar oral kullanım için talimatlar: 200 gram su içinde 1 çay kaşığı ekleyin. ayıklamak. Yemekten önce yarım saat ya da bir saat sonra, 14-20 gün boyunca 100 gram ilaç kullanın.
 • Rotokan Vilar microclysters kullanım talimatları: 1-2 ila 6 gün arasında günde 1-2 kez rektal olarak 50-100 ml ekstrakte enjekte edilir.
 • Rotokan Vilar inhalasyon için kullanım talimatları: 200 ml su içinde 5 ml ekstraktı seyreltin. İnhalasyonlar bir nebulizer ile gerçekleştirilir.
İçindekiler ↑

Neden Rotokan Vilar kullanıyorsunuz?

 • Ekstrakt, periodontal hastalık, stomatit, diş eti iltihabı, diş etlerinin iltihaplanması için diş hekimliğinde, durulama şeklindeki tartar ve lokal uygulamalarda işlemden sonra kullanılır. Ağzı dezenfekte eder, iltihap ve şişliği azaltır, yaraları iyileştirir.
 • Gastroenterolojide, Rotakan gastroduodenit, enterit ve kolitin kompleks tedavisinde kullanılır. İlaç ağızdan alınır, microclysters yapar.
 • Üst solunum yolu hastalıklarının tedavisi için: bronşit, farenjit, boğaz özü inhalasyon, durulama şeklinde Rotocan yanı sıra soğuk veya sinüs ile burun yıkamak için kullanılır. Boğazda terleme ve kuruluk hissini ortadan kaldırır ve antiseptik olarak hareket eder.

Rotokan Vilar kullanımı hakkında geribildirim

İncelemeler Rotokan'ın diş hekimleriyle popüler olduğunu gösteriyor. Dişetini kanaması ve iltihabı ile tartar ve dişleri çıkarmak için bir işlemden sonra, stomatit, periodontitis hastalarına tavsiye ederler. Hastalar, ağız boşluğu ve diş ağrısı iltihabı için kullanırlar.

Inhalasyon Rotokan Vilar yorumlarında da uygulanmıştır. Sadece yetişkinler için değil, çocuklar için de daha az konsantre bir çözüm kullanırken tedavi için uygulayın. Değerlendirmeler daha az bir - bir nebulizatör gerekir. İnhalasyonlar kuru öksürükte etkilidir.

Ağız çalkalamak için Rotokan, terapistleri ve kulak burun boğaz uzmanlarına anjina ve farenjit tedavisi önerir. Ter ve boğaz ağrısını azaltır. Kendi kendine ilaçlamada, bu koşullar göreceli kontrendikasyonlar olmasına rağmen, hamile kadınlarda ve emzirmede bile kullanılır.

İçinde mikrosit ve çözelti şeklinde ilaç ve gastrointestinal hastalıklar ile başarıyla kullanılmıştır. Talimat, bu kullanım yöntemi hakkında konuşmasa da, ancak kadınlar, jinekolojik iltihaplar ile şırınga için ilacı kullanırlar. İyi bir kurutma ve antiseptik etkiye sahip olduğu için, alkol solüsyonu akneden kurtulmak için kullanılır.

İlacın olumlu özelliklerinden genellikle ekonomikliği, kullanım kolaylığı ve doğal bitki kompozisyonu denir. Eksiler, özel tadı ve alkolün kalan kokusunu not edin, bu yüzden sürücüler ilacı kullanmazlar.

Sonuç

Değerlendirmelerden de anlaşılacağı gibi, Rotokan Vilar hiçbir şey için kullanılmaz, çünkü çeşitli iltihaplardan etkili bir şekilde tasarruf sağlar. Boğazın önlenmesi için durulama yardımcısı yerine dişleri fırçaladıktan sonra ağzını durulamak için kullanılan önleyici bir ajan olarak uygulama ve uygulama bulmuştur. Birçoğu için, bu ilaç zaten ev ecza dolabında kalıcı bir yer almıştır.

Rotokan

Rotokan, bitki bazında, dış ve oral kullanıma yönelik bir tıbbi preparattır.

Kulak burun boğaz, gastroenteroloji ve diş hekimliğinde kullanılır. Bir anti-inflamatuar ve antiseptik etkiye sahiptir. Herhangi bir sebze hazırlığı gibi, Rotokan da çocukların tedavisinde kullanılmasına izin veren düşük toksiktir.

Tıbbi bileşenlerin doğru bir şekilde hesaplanmış oranı (iki parça papatyada civanperçemi ve calenduladan bir kısmı), çeşitli uygulamalardan sonra fark edilebilir olan maddenin kullanılmasını etkilemektedir.

Klinik ve farmakolojik grup

İlaç bitki hammaddelerinden, antiseptik, anti-enflamatuar ve hemostatik etkilere sahiptir. Hasarlı mukozayı rejenere eder.

Eczaneden satış şartları

Bir doktor reçetesi olmadan satın alabilirsiniz.

Rotokan eczanelere ne kadar mal olur? Ortalama fiyat 25 ruble seviyesindedir.

Kompozisyon ve salınım formu

İlaç Rotokan koyu kahverengi bir renge ve belirli bir kokuya sahip bir sıvı formunda mevcuttur.

 • Bileşim, bitki hammaddelerinden bir su-alkol ekstresi içerir.: Calendula çiçeği, papatya, yanı sıra 2: 1: 1 oranlarında civanperçemi otlar. Sıvı koyu bir şişeye konur.

İlaç 25 ml, 50 ml ve 100 ml'de mevcuttur.

Farmakolojik eylem

"Rotokan" bileşenlerinin her biri doğal bir çözümdür:

 • papatya onun çiçek esansiyel yağı ve organik asitlerin içeriği nedeniyle inflamatuar süreci durdurur ve ağrıyı azaltır
 • nergis lezyonları mükemmel bir şekilde iyileştirir, iltihabı hafifletir, yatıştırır ve tonlar
 • civanperçemi Dokularda kan dolaşımını artırır, yaraların iyileşmesini destekler ve iltihaplanmaya karşı koyar. Zehir içeriğinden dolayı dikkatle kullanılır, bu yüzden hazırlığın içindeki civanın konsantrasyonu küçüktür.

İlaç aşağıdaki eylem türlerine sahiptir:

 • anti-enflamatuar
 • ağrı kesici
 • hemostatik
 • rejeneratif (mukoza zarlarını geri kazandırır)
 • antispazmodik

Kullanım endikasyonları

Rotokan şifalı çözelti, ağız boşluğunda lokalizasyon ile ortaya çıkan çeşitli iltihapları tedavi etmek için kullanılabilir. Çare genellikle sindirim sisteminin içi boş organlarını sterilize etmek için kullanılır.

Tıbbi bir formülasyonun kullanımı için endikasyonların listesi aşağıdaki gibidir:

 • enteritis - ince bağırsak iltihabı;
 • kolit - kalın bağırsak iltihabı;
 • ağız boşluğunun (stomatit) mukoza zarlarında meydana gelen enflamatuar süreçler;
 • aftöz stomatit - ağız boşluğunun mukoza zarında ağrılı ülserler oluşur;
 • gingivostomatitis - patoloji sadece ağız mukoz membranlarını etkiler, dişeti dokusu lezyonunu provoke edebilir;
 • periodontitis - dişin kökünü ve serviksini örten dokuların bütünlüğünün ihlali ile kendini gösterir;
 • gastroduodenitis - duodenum ve mide mukozasında yer alan inflamatuar bir süreçtir.

İlaç, monoterapinin bir bileşeni olarak veya karmaşık bir terapide yardımcı olarak kullanılabilir.

Kontrendikasyonlar

Fito-ilaçların dış ve yerel kullanımına yönelik tek kontrendikasyon, bileşenlerinden herhangi birine karşı bir alerjidir. Oral olarak uygulandığında, Rotokan'ın aşağıdaki koşullar altında kullanılması yasaktır:

 • bileşenlerin bireysel hoşgörüsüzlüğü;
 • Karaciğer ve böbreklerin ciddi ihlalleri;
 • 18 yaşına kadar;
 • kronik alkolizm;
 • Beynin lezyonları veya travmatik beyin hasarı sonuçları.

Hamilelik ve emzirme için amaçlanmış kullanım

Rotokan'ın hamileliğin herhangi bir zamanda kullanımı kesinlikle kontrendikedir.

Laktasyon sırasında Rotokanum kullanımı, ancak tedavi boyunca emzirmeyi reddetme durumunda mümkündür.

Dozaj ve uygulama yolu

Kullanım talimatlarında belirtildiği gibi, Rotokan bir sulu çözelti formunda kullanılır. Kullanımdan hemen önce 1 bardak kaynatılmış ılık suya 1 çay kaşığı ekstrakt oranında hazırlanır. Rotokan iyi tolere edilirse, doz 1 bardak su başına 3 çay kaşığı kadar arttırılabilir.

 1. Oral mukozanın iltihaplı hastalıkları olan diş hekimliğinde, ilacın sulu bir çözeltisi 1-2 dakika veya 15-20 dakika süren uygulamalarla durulanarak günde 2-3 kez kullanılır. Tedavi süresi 2 ila 5 gündür.
 2. Tartarın çıkarılması ve patolojik dişeti ceplerinin temizlenmesi prosedüründen sonra periodontitis olduğunda, önceden Rotokan solüsyonu ile nemlendirilmiş ince turunçlar enjekte edilir. Bu prosedür 20 dakika boyunca günlük veya her gün yapılır (sadece 4-6 uygulama gereklidir).
 3. Gastroenterolojik uygulamada ilaç içinde ve aynı zamanda mikrokürelerde kullanılır. İçeride Rotokan yemeklerden yarım saat önce veya yemekten sonra 40-60 dakika sürer. Tek bir doz 60-100 ml seyreltilmiş solüsyon (1 / 3-1 / 2 fincan). Çok sayıda uygulama - günde 3-4 kez. Terapi süresi 2-3 haftadır.

Mikroklisitler için 50-100 ml Rotokan çözeltisi gereklidir. İşlem temizleyici bir lavman yaptıktan sonra günde 1-2 kez yapılır. Tedavi süresi 3-6 gündür.

Gargara ile gargara sulandırmak için nasıl

Hasta yaşı, hastalık ve inflamasyonun lokalizasyonu dikkate alınarak konsantrasyon değiştirilmelidir. Boğaz hastalıkları (SARS, bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, farenjit, larenjit ve diğerleri) ile bir çözüm yapmak:

 1. Çocuklar için hafif konsantre bir çözüm 1 çay kaşığıdır. bir bardak suya.
 2. Yetişkinler için, doz ilaç bileşenlerinin normal tolere edilebilirliği ile üç çay kaşığı artar.

Bu bir alkolik infüzyon olduğu için, çocuklara zayıf durulama solüsyonu verilir ve hazırlanan ilacın yarısını kullanın. Ürün zayıf bir konsantrasyonda bile çocuk için tatsız bir tada sahiptir. Çocukları tedavi ederken, ekstrakte reaksiyonun ne olacağını gözlemlemelidir. Yan etkiler tespit edilirse, bu, bebeğin bileşenlere karşı artan bir duyarlılığa sahip olduğu ve ilacı kullanmayı bırakması gerektiği anlamına gelir.

Yan etkisi

İlaç Rotokan kullanımı ilacın bileşenlerine bireysel hoşgörüsüzlük nedeniyle alerjik reaksiyonlar şeklinde yan etkilere neden olabilir.

aşırı doz

Konsantre bir alkol tentürü Rotokan solüsyonu kullanıldığında, uygulama alanında bir mukoza zarı yanabilir.

Bu durumda, ilacın kesilmesi ve etkilenen dokuların bol miktarda akan su ile yıkanması gerekmektedir. Gelecekte, anti-inflamatuar tedaviye ihtiyaç doktor tarafından belirlenir. İlacın sistemik yan etkileri tarif edilmemiştir.

Özel talimatlar

İlacın kendisi etil alkol içerir, bu nedenle Rotokan kullanımı taşımayı yönetme yeteneğini sınırlar ve artan ilgiye duyulan ihtiyaçla ilişkili olarak çalışır.

yorumlar

Rotokan kullananların fikirlerini tanımak için size şunları sunuyoruz:

 1. Anna. Kronik bademcik iltihabım var ve evimde Rotokan her zaman. Sekiz durulama için yeterli - 20'den fazla ruble, daha uygun fiyatlı. Kompozisyon tamamen doğaldır. Buzdolabında saklayın, bu yüzden ılık suda durulamadan önce seyreltim, yarım saat durulandıktan sonra, bir şey yemeyin ya da içmeyin.
 2. Irina. Bir kimyasal ve doğal bir ilaç arasında seçim yaparsanız, bir ilacı doğadan tercih etmek daha iyidir. Bunlar Rotokan'ı içerir. Bu, alkoldeki bitkilerin tentürüdür. Annemin ağrılı tüm stomatitleri, ülserleri vardı. Rotokan eczanede tavsiye edilene kadar hiçbir ilaç gerçekten işe yaramadı. 3 durulamadan sonra, belirgin bir rahatlama oldu, bir hafta sonra hiçbir yara izi yoktu. O zamandan beri, her zaman aile hekimliği dolabında, her durumda, iyi ve ucuz bir ilaçtır.
 3. Marina. Bebekken Rotokan hakkında daha çok şey öğrendim. Ben bademcik iltihabı başladı ve doktor bu ilacı reçete etti. Ondan böyle bir etki beklemiyordum, ama iltihap çok çabuk gitti. Şimdi çocuğum zaten emziriyor ve Rotokan her zaman ilaç dolabında duruyor. Soğuk algınlığı ve stomatit ile, ailemiz çok sık kullanır ve maliyeti düşüktür.

analogları

Rotokan, aynı bitki özlerini içeren çeşitli yapısal analoglara sahiptir. Bunlar Diarotokan, Rotokan Vilar ve Jekaton gibi ilaçlar.

Tıbbın analogları, yani, kullanım endikasyonlarına ve etkilenenlere göre Ricotan fitozlarına benzer tıbbi preparatlar:

 • furatsilin;
 • iodinol;
 • Dekasal;
 • Hepilor;
 • betadin;
 • Hexicon;
 • Malawi
 • Chlorophyllipt;
 • Lizak;
 • klorheksidin;
 • Protargolum;
 • Dekatilen;
 • Gevaleks;
 • Vitaon;
 • Bimmunal ve diğerleri.

Bir analog satın almadan önce doktorunuza danışın.

Raf ömrü ve saklama koşulları

İlaç çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutulmalıdır.

İlaç 15 ° C'yi aşmayan bir sıcaklıkta depolanmalıdır. Doğrudan güneş ışığı ile ve ayrıca su ile temastan kaçının.

Tüm şartlar sağlandığında, ilaç 2 yıl süreyle saklanabilir. İlacın alınmasından sonra kesinlikle kontrendikedir. İlaç atılmalıdır.

Anjina tedavisi sırasında Rotokan çözeltisi

Rotokan-Vilar veya basitçe Rotokan, gargara veya nebülizör inhalasyonunun bir bileşeni olarak çözümlerin temeli olarak kullanılır. Bir şişe koyu renkli cam içine kapatılmış 100 ml'lik bir sıvı ile üretilir.

Rotokan çözeltisi bileşimi

Kullanım talimatında belirtildiği gibi, sıvı ekstraktlar sebze preparatında% 40 etanol ile karıştırılır:

Kullanım talimatlarındaki açıklamaya göre, çözüm, yukarıdaki bileşen listesine göre 1: 2: 1 oranında oluşturulur.

Rotokan'ın iltihaplı bademciklerin tedavisinde kullanılmasına ek olarak, aşağıdakiler için kullanılır:

 • farinks ve larinkste inflamatuar sürecin tedavisi;
 • gastrointestinal sistem hastalıklarının tedavisi;
 • diş prosedürlerinden sonra diş durulama için.

Kontrendikasyonlar

Aşağıdaki durumlarda gargara için Rotokan çözümünü kullanmanız tavsiye edilmez:

 1. ilacın bitki bileşenlerine alerjik intoleransı;
 2. Hamilelik sırasında Rotokan kontrendike ve uterus tonları civan içeriği nedeniyle emzirme;
 3. Rotokan'ın 12 yaşına gelene kadar çocuklar için kullanılması yasaktır. Bunun nedeni çözüm yutma olasılığıdır; kompozisyonda alkol var, çocuk almamalı.

Çözelti tedavisinin özellikleri

kuruyana görünümünü tetikleyebilir seyreltilmemiş ürün kullanımı durumları yanı sıra ağız ve boğaz yanık kullanımı için talimatlar, bununla birlikte, kullanımdan önce, bir cam çay kaşığı ılık su içinde bir miktarda çözünmesi gerekmektedir. kesinlikle orijinal ambalajında ​​ve şişe kapağı, ancak en fazla 2 hafta içinde, buzdolabında gerekli ilacın açık şişe olduğunu tutun.

Yetişkin bir kişi tarafından tıbbi bir çözümün yutulması durumunda, korkunç bir şey olmayacaktır, çünkü Bu ilaç sindirim sisteminin mukoza zarları üzerindeki yararlı etkisi ve mide duvarlarında belirgin spazmolitik etkisi nedeniyle gastrointestinal sistemi tedavi etmek için kullanılır.

Böyle görünürde zararsız bir ilacın tedavisi ile bile, aşırı doz oluşabilir. Çözümü yerel olarak uygulayarak elde edilemez, ancak çözümü yeterince büyük miktarlarda yutmasıyla onu kışkırtmak mümkündür. Semptomları alkol zehirlenmesine benzer, bu:

Alerjik reaksiyona ek olarak, ilaç intoleransının arka planı, ayrı olarak görülebilir:

 1. mukoza zarlarının ve cildin kızarması;
 2. kaşıntı döküntüsü;
 3. kropivnitsa;
 4. anjioödem.

Sağdaki en korkunç yan etki, anafilaktik şoktur.

uygulama

Bir boğaz ağrısı sırasında Rotokan-tıbbi sıvı kullanmak için iki seçenek vardır: bir nebulizer yardımıyla klasik durulama ve daha modern prosedürler.

Rotocanus ile nasıl gargaralanır?

 1. Çözeltiyi bir bardaktan (200 ml) kaynatılmış sudan oda sıcaklığında ve bir çay kaşığı bitkisel preparatta hazırlayın.
 2. Başlangıçta, ağız ve boğazı suyla durulayın ve daha önce hazırlanmış olan tedavi sıvısını ağzına koyun.
 3. Başınızı geriye doğru eğin, en az yarım dakika boyunca alternatif olarak "A" ve "Y" seslerini söylemeye çalışın, ardından kullanılmış sıvıyı tükürün.
 4. Prosedürü üç farklı yaklaşımda tekrarlayın.
 5. Toplamda, günde 2-3 durulama gerekir, toplam tedavi süresi 5 günü geçmemelidir.

Nebulizer ile inhalasyon için Rotokan

Başka bir kullanım şekli solumadır. Rotokain ile yapılan inhalasyonlar ağrıyı ve şişmeyi rahatlatır, ancak alkolün buhar içerdiği için çocuklar tekrar yasaklanır.

 1. Bir seanstan bir saat sonra buhar işlemine başlanmasına izin verilir.
 2. Prosedür ağız ve boğazını durulamadan önce ve inhalasyondan hemen sonra veya bir buçuk saat sonra bunu yapmak daha iyidir.
 3. Boğaz ağrılarını tedavi etmek için, ağızdan buhar solumak, nefes almak, nefesini birkaç saniye boyunca tutmak ve burun boyunca nefes almak gerekir.
 4. Bir sonraki yemek veya sıvı 15-20 dakikadan daha erken alınmamalıdır.

Bir buhar prosedürü yürütmek için, 1 ml Rotokan ve 40 ml salin hazırlamak gerekir. Bu bileşenleri karıştırdıktan sonra, 4 ml'lik bir şırınga ile ölçün ve bunları bir nebulizer ile doldurun. Kalan çözelti depolanamaz, bu tür dozlar ölçümlerin rahatlığı için gereklidir, böylece tedavi bir moleküler mutfak haline gelmez. Her seans için yeni bir tıbbi sıvı hazırlayın.

İnhalasyonlar günde üç kez, ilk günde - Rotokan'a karşı alerjisi olup olmadığını gözlemlemek için iki kez yapılır. Toplamda, ders toplam 3-5 gündür.

Rotokan - yetişkinlerde, çocuklarda ve hamilelikte stomatit ve angina için ağız ve boğazda kızarıklık, ağız ve boğaz döküntüleri için kullanım, analoglar, derlemeler ve serbest bırakma formları (özü veya çözelti Vilar) talimatları. yapı

Bu makalede, ilacı kullanma talimatlarını okuyabilirsiniz. Rotokan. Sunulan bu site ziyaretçileri gözden geçirir - bu ilacın tüketiciler, yanı sıra kendi uygulamalarında Rotokan kullanımı konusunda uzman doktorların görüşleri. Büyük bir istek, ilaca ilişkin geri bildirimlerini aktif olarak eklemektir: İlaç, hastalığın ortadan kaldırılmasına yardım etmemiştir veya yardımcı olmamıştır; bu durum, muhtemelen, ek açıklamadaki üretici tarafından bildirilmeyen, komplikasyonlar ve yan etkiler gözlemlenmiştir. Mevcut yapısal analogların varlığında Rotokana analogları. Hamilelik ve emzirme döneminde olduğu kadar yetişkinlerde, çocuklarda stomatit, periodontitis ve angina için inhalasyon ve ağız ve boğaz durulama için kullanın. Kullanmadan önce preparatın seyreltilmesinin kompozisyonu ve şeması.

Rotokan - Bitki kaynaklı bir kombine preparat, bir lokal anti-enflamatuar, antiseptik, hemostatik etkiye sahiptir. Hasarlı mukoza zarının rejenerasyonunu destekler.

yapı

Calendula çiçekleri officinal + Papatya çiçekleri eczane + Civanperçemi ot + yardımcı maddeler.

tanıklık

Ağız boşluğunun iltihaplı hastalıkları:

 • aftöz stomatit;
 • periodontal hastalık;
 • ülseratif nekrotik gingivostomatit;
 • bademcik iltihabı (bademcik iltihabı) (kombinasyon terapisinin bir parçası olarak).

Gastroenterolojide (kombinasyon terapisinin bir parçası olarak):

 • iltihabı;
 • kronik enterit;
 • kronik kolit.

Serbest bırakma formları

Oral ve topikal uygulama sıvısı Rotokan Vilar için özü (bazen yanlışlıkla çözelti veya tentür olarak adlandırılır).

Kullanım talimatları ve nasıl kullanılacağı

Lokal olarak, ağızdan, rektal.

Rotokan, bir bardak ılık kaynamış suya ilacın 1 çay kaşığı ilave edilerek kullanılmadan önce hazırlanan sulu bir çözelti formunda kullanılır. İyi tolere edilebilirlik ile, doz, bir bardak su başına 3 çay kaşığı kadar arttırılabilir. Diş hekimliğinde, diş yataklarının çıkarılmasından ve patolojik dişeti ceplerinin kazınmasından sonra periodontal tedavi uygulanır. 20 dakika boyunca enjekte edilen gingival ceplerde, ince turunlar, ilacın bir çözeltisiyle zengin bir şekilde nemlendirildi. Prosedür günde veya günde 1 kez, sadece 4-6 kez gerçekleştirilir. Oral mukoza hastalıkları ile ilacın solüsyonu 2-5 gün boyunca günde 2-3 kez (15-20 dakika) veya ağız durulama (1-2 dakika) ile uygulanır.

Gastroenterolojide Rotokan içte ve mikrokürelerde kullanılır. İçeride, yemeklerden 30 dakika önce veya öğünden 3-4 kez öğünden sonra 40-60 dakika sonra 1 / 3-1 / 2 fincan solüsyon uygulayın. Tedavi süresi 2-3 haftadır.

50-100 ml ilaç çözeltisine sahip mikroklisterler, temizleyici lavmandan günde 1-2 kez sonra kullanılır. Tedavinin seyri 3-6 gündür.

Yan etkisi

Kontrendikasyonlar

 • ilacın bileşenlerine aşırı duyarlılık;
 • şiddetli böbrek fonksiyon bozukluğu;
 • bozulmuş karaciğer fonksiyonu;
 • alkolizm,
 • kraniocerebral travma;
 • beynin hastalıkları;
 • gebelik;
 • laktasyon dönemi;
 • 18 yaşına kadar.

Hamilelik ve emzirme döneminde uygulama

Emzirme döneminde, gebelik sırasında kontrendikedir.

Çocuklarda kullanım

18 yaşın altındaki çocuklarda kontrendikedir.

Özel talimatlar

İlacın bileşimi en az% 33 etil alkol (alkol) içerir.

Preparatın 1 çay kaşığı bir bardak ılık kaynamış suya ilave edilerek elde edilen sulu bir çözeltinin maksimum günlük dozunda, mutlak etil alkol içeriği yaklaşık 3.2 gramdır.

Preparatın 3 çay kaşığı bir bardak ılık kaynamış suya ilave edilerek elde edilen sulu bir çözeltinin maksimum günlük dozunda, mutlak etil alkol içeriği yaklaşık 9,5 gramdır.

İlacın kullanımı, artan konsantrasyon ve psikomotor reaksiyonların hızını gerektiren (sürüş, hareketli mekanizmalarla çalışmak dahil) potansiyel olarak tehlikeli faaliyetlere girmekten kaçınmalıdır.

İlaç Etkileşimleri

Ilaç Rotokan'ın analogları

Aktif madde için yapısal analoglar:

Rotokan: gargara için kullanım talimatları. Yorumlar. Nasıl doğar?

Boğazın durulanması için Rotokan, kısa sürede etkilenen organın ağrısını ve iltihaplanmasını ortadan kaldıran etkili bir ilaçtır.

İlaç, vücut tarafından iyi tolere edilen bitkisel kökenlidir. İlaç anti-enflamatuar, antiseptik, rejenere ve yutma ile de spazmolitik etkiye sahiptir.

Boğaz ağrısı genellikle çeşitli bulaşıcı ve viral hastalıklara eşlik eder. Vücut tarafından her zaman iyi tolere edilemeyen antibiyotiklere ek olarak, durulama yardımcısı yaygın olarak kullanılır.

Preparatın özellikleri: bileşim ve bırakma şekli

İlaç, alkolle hazırlanan prefabrik doğal bitki özütüdür. Doğal kökeninden dolayı, çok nadiren hastanın vücudunda olumsuz reaksiyonlara neden olur.

Çocukları ve hamile kadınları tedavi etmek için kullanılabilir. İlacın avantajlarından biri, kombinasyon halinde, tedavi sırasında nazofaringeal alan üzerinde etkili bir etki sağlayan, bileşenlerin optimal olarak seçilmiş oranıdır.

Boğaz için Rotokan şunları içerir:

 1. Papatya - iltihabı hafifletir, ağrı ve tahriş ortadan kaldırır;
 2. Kalendula - kalıcı iyileşme, yatıştırıcı ve tonlama etkisi vardır, dokuların yenilenmesini hızlandırır;
 3. civanperçemi - kan dolaşımını uyarır, yara yüzeylerini iyileştirir, enflamatuar sürecin alevlenmesini önler;
 4. % 40 etil alkol.

Müstahzarın formu, farklı bir bitki kokusu olan koyu renkli bir sıvıdır. Uzun süreli depolama, terapötik etkinliğindeki azalmayı göstermeyen çökelmeyi içermez. Şişenin hacmi 25 ml ila 110 ml arasındadır.

Kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları

Ağızdaki mukoza zarının hastalık belirtilerini hafifletmeye yardımcı olur, diş hastalıkları, bazı gastrointestinal sistem patolojileri.

Ama her şeyden önce, gargara için Rotokan iltihabı ortadan kaldırmak için kullanılan bir antiseptik olarak tıpta bilinir.

Bunlar arasında

 • viral kökenli solunum hastalıkları (ARVI, influenza);
 • bademcik iltihabı akut ve kronik formları;
 • larinkste inflamasyon ve ağrı;
 • infuzyon ve faringeal mukozanın şişmesi.

Doktorlar bu ilacı boğazda rahatsızlık, yutma güçlüğü, kuruluk, terleme ve etkilenen organda yabancı cisim hissi için reçete yazarlar.

Uygulanan çözelti iltihaplı yüzeylerde mikropları etkili bir şekilde ortadan kaldırır, üremelerini önler ve hastanın vücudu boyunca yayılır.

Yan etkiler nispeten seyrek görülür. Bunlar, vücut için kaşıntı, deride kızarıklık, kilo alma hissi ve larinkste artan ağrı gibi komplikasyonların ortaya çıkmasına neden olurlar.

Ağır vakalarda anafilaktik şok mümkündür. Uyuşturucu, kafa travması geçirdikten sonra, alkol bağımlılığı ile karaciğer ve böbreklerin ciddi patolojileri için önerilmez.
Kaynak: nasmorkam.net İlaçları eczaneden satın almak için reçete gerekmez, ancak almadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.

Gargara için Rotokan nasıl uygulanır: Kullanım talimatları

Çözeltinin ana bileşenlerinden biri etil alkoldür, seyreltilmemiş preparattır hatta tehlikeli olabilir. Vücuda zarar vermemek ve ilacın toksisitesini azaltmak için sıcak kaynamış su ile yetiştirilir.

Ağrılı bölgelere uygulanan ağız boşluğu hastalıklarında, durulama ve uygulamalar uygulanır. Gastrointestinal sistemin patolojileri, rektal lavmanların içinde veya içinde bir çözeltinin kullanılmasını gerektirir.

Kullanım talimatlarında, nebulizatör için ilacın kullanımının doğrudan bir tarifi yoktur, ancak çoğu doktor inhalasyon için bunu kullanmanızı tavsiye etmektedir. Enflamasyon bir öksürük ile komplike ise, bu ilaca dayalı en etkili prosedürler.

En yaygın uygulama şekli, boğazın çeşitli hastalıkları ile etkilenen iltihaplı odakların tedavisidir.

Gargara için Rotokan sulandırmak nasıl

İlacın seyreltilmesinden önce, içinde tortu bulunmadığından emin olmalısınız. Hala görülebilirse, içerikler iyice çalkalanmalıdır. Sonra suyu kaynatın ve 40 ° C'ye soğutun.

Bir çay kaşığı ılık su, ilacın bir çay kaşığı gerektirir. Şiddetli ağrı ve iltihaplanma ile, yetişkinler için bir çözüm hazırlamak için, 2-3 çay kaşığı dozunu artırabilirsiniz.

Rotakan'ın çözümü kullanıma hazır. Durulama sırasında tüm hazırlanan sıvının uygulanması, çözeltinin bir kısmının gelecekteki prosedüre bırakılması mantıklı değildir, aksi takdirde ilacın tıbbi özellikleri azalacaktır.

Rototan boğaz nasıl durulanır?

Hazırlanan bir çözelti ile boğaz tedavisi günde 3-4 kez olmalıdır. Bunu yemekten sonra yapmak daha iyidir. Camın muhtevası geleneksel olarak 5-6 parçaya bölünmüştür, bunlar sırasıyla ağızda aranır ve kafayı bir dakika kadar geriye attıktan sonra gargara yapmaya başlar. Yutulma yitirilmesi son derece cesaretsizdir, dikkatlice tükürmelidir.

Çocuklar için gargara yapmak için Rotokan

Birçok ebeveyn, çocuğun boğazını Rotokan ile tedavi etme düşüncesine karşı ihtiyatlıdır. Güvensizliklerini, ilacın bileşiminin alkol içerdiği gerçeğiyle motive ederler. Ayrıca, talimatlar 18 yaşın bir yaş sınırını göstermektedir.

3-5 yaşlarındaki çocuklar, keskin hoş olmayan kokusu nedeniyle genellikle bu çözeltiyle boğazını tedavi etmeyi reddederler. Büyük çocuklarda, ilaç genellikle olumsuz reaksiyonlara neden olmaz.

Doktorlar, bu ilacın üç yaşından büyük çocuklarda boğaz iltihabı ile durulamak için kullanılabileceğine dikkat çekiyorlar. Yaş kısıtlamaları sadece sözlü kullanım için geçerlidir. Ancak bir çocuğu tedavi ederken, aşağıdaki kurallara uymak gerekir:

 • Ürünün dozajı, bir bardak su başına bir kaşıktan fazla olmamalıdır;
 • durulama sıklığı günde 3-4 kez;
 • Çocuğa kendi prosedürünü nasıl uygulayacağını göstermek tavsiye edilir;
 • Çocuğun dikkatlice çalkalanmaması veya su yutarsa ​​ilacın kesilmesi gerekir;
 • Durulama prosedürü bir yetişkinin gözetimi altında yapılmalıdır;
 • Tüm tedavi sırasında çocuğun vücudunun reaksiyonunu izlemek için gereklidir

Boğazdan Rotokan hastalığın ilk aşamasında etkilidir. İnflamatuar sürecin tedavisini sınırlamak sadece bu ilaç ile önerilmez.

Hamilelik sırasında Rotocan ile ağız çalkalayın

Gelecek anneler için Rotokan'ın ağız durulama ağzını kullanmak mümkün mü? İlacın ek açıklamalarına göre, başka hastalıkların tedavisi için uygulanması tavsiye edilmez, ancak durulama prosedürü için, formülasyonda etanolün varlığı bir kontrendikasyon olmayacaktır.

Prosedür için küçük bir çözelti konsantrasyonu kullanın, bu nedenle doğmamış çocuk üzerindeki olumsuz etkilerinden korkmak için bir neden yoktur.

Gebe kadınlara başvurmadan önce, doktor onayını almanız ve ardından vücudunuzun tepkisini takip etmeniz önerilir, çünkü bir kadın için sorumlu bir dönemde alerji riski artar.

Boğaz ağrısı ile Rotokan

Boğazda rahatsızlık, mukus larenks veya farinkste enflamatuar bir sürecin varlığının ana belirtisidir. Virüs, mantar, çeşitli enfeksiyonların vücuda girmesinin bir sonucu olarak ortaya çıkar.

Sadece Rotokan yardımıyla boğazda ağrı sorunu çözülemez, ancak karmaşık tedavide kullanımı olumlu sonuçlar verir.

Angina ile Rotokan

Angina akut bademcik iltihabıdır. Hastalığa, boğazda şiddetli ağrı, yüksek vücut ısısı, yeme ve yutma güçlüğü eşlik eder.

Ayrıca, suyun sıcaklığı dikkate alınmalıdır, 35-40 C'nin altında olmamalıdır, aksi takdirde ilaç yeterince etkili olmaz.

Tonsillit için Rotokan

Bademciklerin kronik iltihabında, orta ve çok şiddetli değişebilen sürekli bir boğaz ağrısı. Hasta nazofarenksin şişmesi, soğuk yiyecek aldıktan sonra anlık iltihap, genel halsizlik endişesi taşır.

Boğazın doğal bitkilerle durulanması, tedavide en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Bu amaçlar için Rotokan, aynı anda birçok bitkiyi birleştirdiği için en kabul edilebilir yol olacaktır.

Farenjit ile Rotokan

Farenjit ile ağrılı duygulara ek olarak, hasta vücudun genel zehirlenmesi belirtileri ile işaretlenir: güçlü öksürük, baş ağrısı, güçsüzlük, ense, ağrı nefes darlığı.

Rotocana tentürü mukozaları zararlı mikroorganizmalardan temizler, yara iyileşmesini destekler, terlemeyi ve boğazın şişmesini önler.

Diğer hastalıkların tedavisinde olduğu gibi, Rotocan kullanımı da diğer ilaçların kullanımı ile desteklenmelidir. Akut farenjitin, kızamık, kırmızı ateş, kızamıkçık gibi hastalıkların başlangıç ​​aşamasında kendini gösterebileceği de unutulmamalıdır.

Rotokan ile tedavi, yan etkilere neden olabilecek bazı ilaçlara iyi bir alternatiftir. Ürünün bileşimindeki doğal bileşenler onu oldukça etkili ve aynı zamanda güvenli hale getirir.

Rotokan

Açıklama şu andaki 2014/05/22

 • Latin adı: Rotocan
 • ATX Kodu: A03AX
 • Aktif madde: Calendula (Calendula officinalis), papatya çiçeği (Chamomilla recutita), civanperçemi (Achillea millefolium) çiçek özü
 • Yapımcı: Eczacı Vilar, Rusya

yapı

1 litre. özü:

 • çiçekler nergis 250 g miktarında tıbbi.
 • çiçekler sarı papatya Eczane 500 gr.
 • çimen civanperçemi 250 g miktarında sıradan.
 • 1000 ml'ye kadar etil alkol.

Sorunun şekli

İçinde veya lokal olarak kullanılan, koyu cam şişelerde, her biri 50 ml su-alkol ekstresi.

Farmakolojik eylem

İlaç bitki hammaddelerinden, antiseptik, anti-enflamatuar ve hemostatik etkilere sahiptir. Hasarlı mukozayı rejenere eder.

Kullanım talimatları Rotocana Vilar hakkında bilgi antispazmodik eylem.

Farmakodinamik ve farmakokinetik

Kullanım endikasyonları

 • ağrının iltihaplı hastalıkları (stomatit, periodontit, atrofik ülseratif diş eti iltihabı);
 • Kronik kombine tedavinin bir parçası olarak enterit ve enterokolit, gastroduodenite.

Kontrendikasyonlar

İlaç bileşenlerinin bireysel karasızlığı, karaciğer ve böbrek hasarı, kraniocerebral travma, alkolizm.

Yan etkileri

Alerjik reaksiyona neden olabilir.

Rotokan kullanımı için talimatlar (Yöntem ve dozaj)

Topikal uygulama için 5 ml. ekstrakt 1 bardak ılık suda çözülür.

Ağız mukozasının hastalıklarını tedavi etmek için nasıl kullanılır?

2 dakika süren ağız banyolarını ve 20 dakikaya kadar süren uygulamaları uygulayın. Rotokan için talimat, prosedürün günde 3 kez, 2-5 gün sürecek bir şekilde yapılmasını önerir.

Rotokan gargara için nasıl yetiştirilir?

Çözeltiyi su ile 1:40 oranında seyreltin, yani. Bir bardak su için 1 çay kaşığı (kaynatılmış ve sıcak).

Nasıl gargaralanır?

Prosedürler, iyileşmenin başlamasından üç gün önce yapılır.

Gastrointestinal hastalıklara nasıl başvurulur?

Oral uygulama için, 1 çay kaşığı oranında hazırlanan bir solüsyon kullanın. yemeklerden yarım saat önce yarım fincan alınan veya 60 dakika sonra bir bardak su. Kursun süresi 2-3 haftadır.

için rektal mikroklisitler: Lavman temizlendikten sonra, günde 2 kez 50-100 ml miktarında kullanılır. Kurs süresi 3-6 gündür.

Kullanım yöntemi nebulizatör talimatlarda reçete değil, ama doktorlar ve hastalar, Rotokan deneyimlerine dayanarak inhalasyon yaygın olarak kullanılır. Çözelti, bir bardak su için 5 ml ekstrakt hesaplanarak hazırlanır.
Bir nebülizörde inhalasyonlar solunum yolu hastalıkları için kullanılır.

aşırı doz

Doz aşımı vakaları bildirilmemiştir.

etkileşim

Satış şartları

Depolama koşulları

Serin ve karanlık bir yerde.

Son kullanma tarihi

Özel talimatlar

Kendi içinde ilaç içerir etil alkol, Bu nedenle Rotokan kullanımı, taşımacılığı yönetme yeteneğini sınırlar ve artan ilgiye duyulan ihtiyaç ile ilgili çalışır.

çocuklar

Kontrendike 18 yıla kadar.

Hamilelik ve emzirme döneminde

Rotokan yorumu

Için ilacın kullanımının iyi değerlendirmeleri vardır nebulizatör. Öksürük sırasında inhalasyonlar balgamda yardımcı olur, öksürüğü nemlendirmeye yardımcı olur. Prosedür, hem yetişkinlerde hem de çocuk pratiğinde yaygın olarak kullanıldı. Çocuklar için talimatlarda belirtilen kontrendikasyonlara rağmen, öksürük için etkili bir anti-enflamatuar ilaç olarak, teneffüslerin topikal olarak kullanımı, birçok ebeveyn ile popülerdir.

Boğaz ile gargara Rotokan hastaları aktif olarak kullanılmaktadır boğaz ağrısı. Hızlı rahatlama ve semptomların azaldığını belirtirler.

Ilacın jinekolojide yayıldığı bilinmektedir. douching. Antiseptik ve anti-inflamatuar etkilerin bir kombinasyonu sayesinde, sonuç çeşitli iltihaplarla elde edilir.

Hamilelik döneminde yaygın olarak durulama boğaz ağrısı, farenjit, mükemmel sonuçlar verir.

İlaç akne, olumlu yorumlar kozmetolojide kullanılır. Birçok kız, lokal acupressure için böyle bir çare iyi kızarır ve dezenfekte eder, kızarıklık ve inflamatuar elementlerin sayısını azaltır.

Rotokan'ın fiyatı, nereden alınır

Rusya'da ortalama maliyet 33 ruble. 50 ml için. Rotokan Vilar 25 ml miktarında 20 ruble ve 50 ml-48 ruble için satın alınabilir.

Ukrayna'da, Rotokan'ın fiyatı ortalama 31 UAH. 55 ml'lik bir şişe için.

Rotokan. Bir ilaç nasıl kullanılır, kontrendikasyonlar

Rotokan Vilar, ağız mukozasının birçok hastalığı için kullanılır. Ayrıca, bu ilaç gastroenteroloji kendini kanıtlamıştır. Ancak yazımızda sadece oral mukozanın, stomatitin, diş eti iltihabının ve dişlerin çıkarılmasında kullanılan ilacı tanımlayacağız. Ayrıca, inhalasyonları ve daha fazlasını yapmak için Lor hastalıklarını nasıl tedavi edeceğimizi de düşüneceğiz.

İçindekiler:

İlk olarak, Rotokan Vilar'ın hangi hastalıklarda kullanılabileceğini düşünün. Bu rahatsızlıklara boğaz hastalıkları da dahil olmak üzere birçok hastalık vardır:

Angina ile Rotokan

Boğaz ağrısı ile, sadece yetişkinler için gargara yapabilirsiniz, küçük çocuklarda rotokan Vilar kontrendikedir. Uyuşturucu çocuklarını yutamazsın. Çocuklar sadece 12 yaşına geldiğinde bir ilaca boğulmaya başlayabilirler. Bu prosedür temel olarak basittir:

 1. Bir bardak su içinde Rothkan çözeltisini seyreltin
 2. Bunu yapmak için bir çay kaşığı çözelti alın
 3. Su sıcak olmamalı, sadece sıcak 30 derece

Rotokan Vilar'ın ağzını al ve bir dakikalığına boğazını yıka. Doğal olarak, solüsyon boş olana kadar tüm prosedür devam eder. Prosedürler arasında 4 saat ara vermeniz gerekiyor. Yani, örneğin:

 • Saat 9'da 1 prosedür
 • 13.00'de 2 prosedür
 • 17.00'de 3 prosedür

Günde üç prosedür vardır. Dahası, eğer ilk işlemden sonra, bazı bariz rahatsızlık hissetmiyorsanız, ikinci prosedürde, bardak başına birden fazla çay kaşığı ve iki tane ekleyebilirsiniz. Sırada, zaten üç tane olabilir, ama artık yok. Böylece tedavinin etkisi daha iyi olacaktır.

Farenjit ile Rotokan

Rotokan Vilar, farenjit ile de prensipte, durulama şeklinde kullanılır, ancak inhalasyon olarak da bir solüsyon kullanabilirsiniz. Bu formda, çocuklar bile ilacı uygulayabilirler. Bu şekilde hareket etmelisin:

 • Gerekli tuz 100 ml.
 • Rotocana bir çay kaşığı bir kat
 • Ilacı biz yükseltiyoruz
 • Bir inhalasyon için sadece 4 ml kullanılmalıdır. Rotokan

Prosedür sadece 5 dakika sürer, günde üç ve 15 dakika boyunca günde toplam prosedür sayısı inhalasyon için sürer. Genel olarak, bu tedavi yöntemiyle Rotokan Vilar, mukozadaki tüm etkilenen bölgeleri yeniden kurtaracak ve prosedürlere bağlı olarak bağışıklık artacaktır. En iyi inhalasyon yönteminin bir nibülizer olacağını unutmayınız, sadece çözeltiyi vücudun en gizli kısımlarına nüfuz eden küçük parçacıklar haline getirebilir. Genel olarak, inhalasyon için rotochain benzer terapötik etkinin diğer ilaçlarından daha uygundur. Ne de olsa ilaç sadece iyileşmez, aynı zamanda vücudun koruyucu işlevlerini de geri getirir.

Gingivit ile Rotokan

Dişeti iltihabı ve diş eti kanamasıdır, bazen herhangi bir ilaç almazsanız hastalık çok acı verir, daha sonra periodontal hastalık başlayabilir. Gingivitli Rotokan Vilar aşağıdaki gibi kullanılır:

 1. Bir çay kaşığı bir bardak suya durulayın
 2. Ağızda bir solüsyon toplayın, yaklaşık bir dakika tutun, hafifçe ağız boşluğunu okşayarak, formülasyonu tükürün.
 3. Losyonlar uygulayabilirsiniz
 4. Pamuklu bir bez alın, çözelti içinde nemlendirin ve etkilenen diş etleri üzerinde uygulamalar yapın, yani tahriş olmuş bölgelere uygulayın, işlemin süresi de bir dakika içinde. Yani, etkilenen her alan için bir dakikanızı ayırın

Stomatitli Rotokan

Stomatitis Rotokan Vilar da durulama olarak kullanılmalıdır. En az 15 dakika durulayın. Durulama günde 3 kez, tedavi ölçüsü arasında 4 veya 5 saatlik bir aralıkta gerçekleştirilir. Stomatitis ile uygulama yapmak anlamsızdır, çünkü sarılıklar ağız boşluğu boyunca yer almaktadır. Fakat stomatit yeni başlamışsa ve ülserler birlikte tek bir yerde gruplanmışsa, losyon bu durumda çok daha etkilidir.

Periodontal hastalık ile Rotokan

Parodontoz, diş etlerini tahrip eden, dişlerden uzaklaşan, unu hasta kişiye teslim eden bir hastalıktır. İhmal edilmiş hastalığı olan rotokan Vilar solüsyonu ile durulama işe yaramaz, daha dikkatli tedavi yöntemlerine ihtiyaç vardır. Terapötik eylemleri yürütmek için flagellum fleece sarılmış yardım ile gereklidir, bunu yapmak zor değildir.

 1. Polar alın ince bir flagellum içine rulo
 2. Çözelti içinde nemlendirin
 3. En periodontal ceplere yakın diş etlerine uygulayın.
 4. Daha sonra, küçük bir kürdan alınız ve pamuklu yünü sakız ceplerinin altına itiniz, diş etlerine zarar vermemek için güçlü itme hareketleri yapmayınız.
 5. Böylece çözüm diş etlerine nüfuz eder ve rahatlama sağlar.

Tabii başka bir yolu var:

 • Çözeltiyi ağzınıza koyun ve 15 dakika boyunca yavaşça tutun ve ağız boşluğuna getirin.

Yan etkileri

Roketlerin kullanımı ile ilgili talimatlar, çözümün, bademcik iltihabı, farenjit ve ağız boşluğunun diğer birçok hastalığını mükemmel bir şekilde tedavi ettiğini anlatır. Ne yazık ki, ilacın yan etkileri kontrendikasyonları var. Rotocan Vilar alerjiye neden olabilir, bu yüzden ilk kez kullandığınız zaman sadece bir çay kaşığı ilacı sulandırmanız gerekir. Ve ilacın kontrendikasyonları şunlardır:

 1. Bozulmuş böbrek fonksiyonu
 2. Karaciğer
 3. Hamilelik yaşı 18
 4. Emzirme kontrendikedir
 5. Beyin hastalıkları

Gargara için Rotokan nasıl yetiştirilir - kullanım talimatları

Kullanım talimatı Rotokan, bu ilacı, belirgin anti-inflamatuar özelliklere sahip bitki ekstrelerine dayanan bir çözelti olarak tanımlar. Birleşik fitokimyasal madde, ENT hastalıklarında ve diş problemlerinde inhalasyon ve durulama için kullanılır.

Tanım, çalışma prensibi

Rotokan, belirgin bir anti-inflamatuar, hemostatik ve antiseptik etkiye sahip olan bitki bileşenlerine dayanan bir tıbbi çözümdür. Alkol bazlı, aynı zamanda, enflamasyon semptomları ortadan kaldıran, ancak sadece bir içinde çözüldü nergis, papatya ve civanperçemi özleri iyi seçilmiş bir kombinasyon, hasarlı mukozaların yenilenme ve onarım katkıda bulunur.

Üç şifalı ot varlığı sayesinde, bu çözelti, iltihaplı lokalizasyon bölgesinden bağımsız olarak, mümkün olduğunca çabuk mukoza zarına herhangi bir zarar vermeyi sağlayabilir. İlacın kullanımı hakkında çok sayıda yorum, aşağıdaki etki ile çok hızlı ve nazik davranmasını önerir:

 • hemostatik (hemostatik);
 • lokal anestezi;
 • antiseptik, antimikrobiyal;
 • şifa ve anti-inflamatuar;
 • antispazmodik;
 • hasar alanındaki ve bağışıklık fonksiyonlarını aktive eden hücrelerin rejenerasyonunu uyarmak;
 • Antioksidan.

Bu tedavi edici etki, tıbbi bitkilerin tıbbi özelliklerine bağlı olarak elde edilir:

Calendula bakterisidal özellikleri gösterir ve patojen mikrofloranın üremesini bastırır.

Papatya antiseptik ve anti-inflamatuar etkisi ile ünlüdür, hafif bir yatıştırıcı ve analjezik etkiye sahiptir.

Civanperçemi, ağız boşluğu, boğaz, gastrointestinal sistemdeki hasarlı mukoza zarlarının iyileşmesine katkıda bulunur.

Sorunun şekli

Rotokan (baskınlığı koku ve calendula ile papatya) karakteristik otlar lezzet ile yeşilimsi-kahverengi bir sıvı gibi görünüyor hidroalkolik ekstraktı formunda, deşarj. 100 ml özüt elde etmek için şunu kullanın:

 • calendula çiçekleri -25 g;
 • Papatya çiçeği -50g;
 • ot civanperçemi - 25 g;
 • etil alkol - 100 mi.

25 veya 50ml hacimli koyu cam şişelerde üretilen Rotokan. İlaveten, bir astar-açıklama ile karton kutularda paketlenmiştir.

Rotokan ne için kullanılır?

Bitkisel preparasyon, KBB hastalıklarının tedavisinde, dermatolojide ve gastroenterolojide aktif olarak kullanılmaktadır. Rotokan, durulama, losyonlar ve uygulamalar için lokal olarak kullanılır, buhar inhalasyonu, şırınga veya ağız banyolarına dayanır. Bundan başka, bir çözelti, mide-bağırsak hastalıkları ya da rektum lezyonları olan hastalarda (mikro-enema için), rektal kullanım tedavisinde oral alınır.

Diş ve diş etleri için Rotokan, aşağıdaki hastalıklardan doktorlar tarafından reçete edilir:
 • aftöz ve erozif doğanın stomatiti;
 • mukozanın kurumasıyla ağız boşluğunda iç yüzey üzerinde ülserli oluşumlar;
 • Periodontal hastalık;
 • herhangi bir aşamada periodontitis;
 • gingivostomatitis ülseratif-nekrotik karakter;
 • her tip diş eti iltihabı;
 • diş alveollerinin bulaşıcı hasarı.
KBB uygulamasında, anjinada Rotokan kullanılır. İlaveten, ilacın reçete edilmesi için endikasyonlar şunlardır:
 • glosit;
 • farenjit;
 • bademcik iltihabı;
 • tüm formlarda tracheitis ve bronşit;
 • herhangi bir rinit kökü;
 • SARS ve ARI'ye eşlik eden boğazda iltihaplanma.
Gastroenterolojide Rotokan sıklıkla aşağıdaki patolojilerin karmaşık tedavisine dahil edilir:
 • asitlikte belirgin azalma ile gastrit;
 • kronik kolit;
 • enteritin kronik formları;
 • her çeşit gastroduodenit;
 • irritabl bağırsak sendromu;
 • kolesistit;
 • fonksiyonel dispeptik bozukluklar.

Için endikasyonlar Proktolojide çözümün uygulanması rektum veya hemoroidal hastalıkta inflamatuar süreçlerdir.

Soğuk algınlığı, soğuk algınlığı, bronşit veya tracheit tedavisinde Rotokan ve saline bazında inhalasyon yapmak. Bu gibi prosedürler ağrılı öksürük ataklarının giderilmesine yardımcı olur, bağışıklık sisteminin durumu üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir ve vücudun savunmasını aktive eder.

Dermatologlarda küçük ev tedavisinde Böcek ısırmasından dolayı tavsiye edilen deri lezyonları için çözüm ve tırmalama, küçük yaraları dezenfekte ve onların iyileşmesini hızlandırmak için sivilce, sivilce, yakar.

Kozmetikte Bu phytopreparation, yaşla ilgili değişikliklerle mücadele etmek için tasarlanmış ev kozmetiklerinin bazı tariflerinde kullanılır. Rotokan bağışıklık sistemi ve bunun soğuk algınlığı ile ilgili damlalar halinde burun mukoza zarlarının tedavisi için kullanılabilir veya ilave edilebilir seyreltilmiş formda soğuk algınlığı önlenmesini güçlendirmek için kullanılır.

Kullanım talimatları

Tedavi çözeltisi birçok şekilde kullanılabilir. Ancak herhangi bir tıbbi işlemden önce, konsantre sulu-alkollü ekstrakt, tahriş ve mukoza zarının yanmasını önlemek için su ile seyreltilmelidir.

Gargara ve diğer tıbbi prosedürler için Rotokan nasıl yetiştirilir? Kullanmadan önce alkol ekstresi 1: 40'lık bir oranda ılık kaynatılmış su ile seyreltilmelidir, yani 1 çay kaşığı. 250 ml su almanız gerekiyor.

Rotocanus ile nasıl gargaralanır?

Önceden seyreltilmiş solüsyon günde birkaç kez (3-4 kez) boğaz veya ağız boşluğunu durulayın. İlaç iyi tolere edilirse, Rotokan dozu 3 tsp'ye arttırılabilir. bir bardak suya. Anjina, farenjit veya bademcik iltihabı 6-8 gün süreyle yapılır.

Dişler için Rotokan

Diş hekimliğinde Rotokan, periodontitis için banyo, uygulama ve gingival ceplerin tedavisi için kullanılır. Aplikler, Rotocana solüsyonu ile nemlendirilmiş, etkilenen bölgelere 15 dakika süreyle uygulanan mukoza zamkları hastalıkları için üretilir. Calculus çıkarıldıktan ve patolojik dişeti ceplerini temizledikten sonra, tıbbi bir solüsyonla zengin bir şekilde nemlendirilmiş 20 dakikalık pamuklu turunlar için boşluğa girin.

İlaç ağız banyoları için kullanılıyorsa, önceden hazırlanmış olan çözelti, ağızda 2 dakika bekletilir, bundan sonra tükürülür. Tedavinin seyri 5-6 gündür.

Rotokan ile inhalasyonlar

Bu prosedürler, bronkopulmoner sistemin (bronşit, tracheitis) enflamatuar hastalıklarında etkilidir. İlk olarak, 100 ml salin başına 2.5 ml Rotokan'dan bir terapötik baz hazırlayın. Daha sonra bu karışımın 4 ml'si inhalasyon cihazına dökülür ve iyileşme buharının solunması sağlanır. İşlem, öksürük ataklarının ortadan kalkmasına kadar vurma işleminde 2-3 kez yapılabilir.

Rotokan sindirim sistemi hastalıklarında

Bu durumda, çözüm ağızdan alınır. Bu amaçla 1 saat. Alkol ekstresi 250 ml sıcak kaynamış suda seyreltilir ve yemeklerden yarım saat önce veya yemekten 40 dakika sonra 60-100 ml alınır. Tedavi 2-3 hafta boyunca gerçekleştirilir, çözeltinin uygulama sıklığı günde 3-4 kezdir.

microclysters

Proktolojide, mikroküreleri uygulamadan önce, önce bir temizleyici lavman yapılması tavsiye edilir. İlaç standart bir şekilde seyreltilmelidir (1 çay kaşığı ila 250 ml su), daha sonra rektal kaviteye 50 ila 100 ml seyreltilmiş solüsyon enjekte edilmelidir. Prosedür 6 gün boyunca günde 1-2 kez yapılabilir.

Dermatolojide Rotokan

Cildin yerel tedavisi için Rotokan seyreltilmemiş formda kullanılabilir. Alkol ekstresi, pamuklu çubuk yardımıyla, yaraları, erozyonu veya akneyi tedavi ederek noktaya uygulanmalıdır.

Yağlı tipte bir derisinin bakımını yapmak için, bir tonik olarak kullanılan ve bir çözelti ile emprenye edilmiş bir pamuklu disk ile sorunlu alanları tedavi eden seyreltilmiş bir çözelti kullanılır. Böyle bir terapötik losyon, sabah ve akşam saatlerinde dilate gözeneklerle deriyi silmeli.

Rotokan çocuklar yetişkinlerle aynı şekilde yetiştirilir, yaş ile ilgili ilaçların kullanılmasında hiçbir özel özellik, hayır.

Kontrendikasyonlar

Fito-ilaçların dış ve yerel kullanımına yönelik tek kontrendikasyon, bileşenlerinden herhangi birine karşı bir alerjidir. Oral olarak uygulandığında, Rotokan'ın aşağıdaki koşullar altında kullanılması yasaktır:

 • bileşenlerin bireysel hoşgörüsüzlüğü;
 • Karaciğer ve böbreklerin ciddi ihlalleri;
 • 18 yaşına kadar;
 • kronik alkolizm;
 • Beynin lezyonları veya travmatik beyin hasarı sonuçları.

Hamilelik sırasında Rotokan'ı idare edebilir miyim?

Hamilelik ve emzirme döneminde Rotokan yasaklanmıştır. Preparat etil alkol içerir ve hatta seyreltilmiş formda bu bileşenin içeriğinin günlük dozu içindeki miktarı 3.2 g'a ulaşır.

Hamilelik sırasında harici kullanım için, ilaç sadece sorumlu doktorla görüştükten sonra kullanılabilir.

Yan etkileri

Bu durumda, eğer böyle, ciltte kırmızı lekeler ve kaşıntı vardı şişme ve boğaz, ağız mukozasında kızarıklık gibi belirtiler vardı - derhal durdurun ve bir yedek seçmek ve tedavi rejimi ayarlayacaktır bir alerji doktoru, bildirmelidir bu phytopreparation kullanın.

Rotokan maliyeti oldukça uygun. Bu oldukça ucuz bir bütçe ilaçtır. Ortalama olarak, eczanelerden çözelti, 17 rublelik bir fiyata şişe başına 32 ruble kadar serbest bırakılır.

İlacın serin ve karanlık bir yerde, en iyi şekilde buzdolabının yan duvarında tutun. Kullanmadan önce, uzun süreli depolama sırasında bitki özleri çökeltilebildiği sürece, şişe çalkalanmalıdır.

analogları

Rotokan, aynı bitki özlerini içeren çeşitli yapısal analoglara sahiptir. Bunlar Diarotokan, Rotokan Vilar ve Jekaton gibi ilaçlar.

Tıbbın analogları, yani, kullanım endikasyonlarına ve etkilenenlere göre Ricotan fitozlarına benzer tıbbi preparatlar:

Rotokan hastaya yaklaşmadıysa, örneğin, alerjik reaksiyona neden olduysa, doktor her zaman aynı etkiyi gösteren çok sayıda ilaç listesinden bir replasman seçebilir.

Uygulama hakkında geri bildirim

Rotokan hastalardan çok olumlu geri bildirim aldı. Özellikle iyi bir iyileşme çözeltisi ile inhalasyon, balgam hızlandırır ve kuru öksürük yumuşatır. Bu tür prosedürler özellikle çocukların tedavisinde talep edilmektedir. Angina ve boğaz ağrısı ile iyi bir gavaj, bir bitkisel preparat kullanımı ile durulama ile sağlanır.

Kadınlar, Rotocan solüsyonu ile birlikte, çiftlere iyi tepki verirler, çünkü benzer prosedürler, genitoüriner sistemin enflamatuvar hastalıklarında iyileşmeyi hızlandırır.

1 No.lu İnceleme

İlacın belirli bir oranda seyreltilmesi yeterlidir ve prosedür için bileşim hazırdır. Bu şekilde tedavi görüyorum kendim ve çocuklarda kataral hastalıklar sırasında inhalasyon yapıyorum. Bu tür prosedürler soğuk algınlığı, boğazda ağrıyı hafifletme ve kuru öksürüğü yumuşatma konusunda çok faydalıdır.

Referans numarası 2

Rotokan antiseptik olarak çalışır, inflamasyonla savaşır ve aynı zamanda mukusun iyileşmesine de yardımcı olur. Çözümü bir hafta boyunca kullandım ve çok geçmeden hoş olmayan semptomların izleri yoktu. Talimatlara uygun olarak düzgün bir şekilde üretmeyi unutmamak önemlidir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Evde farenjit hızlı bir şekilde nasıl tedavi edilir?

Farenjit tamamen halk ilaçları ile tedavi edilir. Yetişkinlerde ve çocuklarda farenjitin evde tedavi edilmesi, farklı yaklaşımların yetkin bir kombinasyonu ile gerçekleştirilir.

Emzirme döneminde angina tedavisi

Angina (tonsillit) KBB organlarının hastalıklarını ifade eder. Hızlı ilerleyen ve ciddi komplikasyonlara neden olan bademcik bölgesinde inflamatuar sürecin hızlı gelişiminden oluşur.