Loading

Çocuklar için larenjit ilaçları: laringospazm, iltihap, öksürük, larenks darlığına karşı etkili ilaçların bir listesi

Larenksin iltihaplanması, çocukluk çağında görülen ve stenoz veya laringospazm ile komplike olabilen oldukça yaygın bir hastalıktır. Çocuklar için larenjit için ilaç seçilmesi, doktor, öncelikle, iltihaplanma sürecinin nedenini göz önünde bulundurur ve bunun temelinde tedavi planı uygulanır.

Larinksin çocukta iltihaplanması farklı nedenlerden kaynaklanabilir:

 • boğaza travma (şişlikler, balık kemiğinin mukoza zarına zarar, küçük yabancı nesneler ve diğerleri);
 • virüs enfeksiyonu (akut solunum yolu viral enfeksiyonu, grip);
 • bakteriyel enfeksiyon (stafilokok, streptokok);
 • alerjik reaksiyon (toz, hayvan kılı, keskin kokulu maddeler, boya ve vernik malzemeleri, küfün solunması).

Enflamatuar süreci kışkırtan nedene bağlı olarak, bir uzman çocuklar için larenjit için etkili bir ilaç reçete edecektir.

Larenjit tedavisi için ilaç grupları

Larenjitli çocuklar için reçete nedir?

Tablo, gırtlak iltihabını tedavi etmek için en sık kullanılan ilaç gruplarını göstermektedir:

Önemli! Bir doktora danışmaksızın çocuklar için larenjit ilacı alamazsınız, çünkü bu doğru tanıyı belirlemede zorluklar doğurur ve özellikle 1-3 yaş arası çocuklarda ciddi komplikasyonların gelişmesine katkıda bulunur.

Çocuklarda larenjitin konservatif tedavisi

Çocuklarda larenjit ile ne almalıyım? Tedavi, çocuk doktoru ziyaretiyle başlar, genellikle doktor, enflamatuar süreci ortadan kaldırmak, öksürmeyi kolaylaştırmak ve solunum fonksiyonunu normalleştirmeyi amaçlayan karmaşık tedaviyi önerir.

Öksürük için hazırlıklar

Çoğu durumda, hastayı neden soluk borusu iltihabı (soluk borusunun iltihabı) ile birlikte çocuklarda larinks, iltihabı paroksismal kuru, musallat öksürük olduğunu. esansiyel yağlar ve otlar ekstrelerini içerir Lolipoplar larenjit çocuklar, yutma sırasında ağrı hafifletmek ve boğazdaki gıdıkladı azaltmak ve böylece öksürüğü yumuşatır.

Ağrılı öksürüğün hafifletilmesi için ilk günlerde, çocuk antitussif ilaçlar reçete edilir. Çocuklarda larenjit ile preparasyon Sinekod obsesif laringeal öksürüğü ortadan kaldırır, üst solunum yollarının mukoza zarında tahrişleri azaltır.

Sinekod tedavisinin başlamasından birkaç gün sonra (3 gün), bu ilaç mukolitikler ve ekspektoranlarla değiştirilir.

ambrobene

Çocuklarda Ambrobene larenjit larinks iltihabı trakea veya bronşların iltihabı ile birlikte durumunda reçete edilir. Şurup bileşimi yoğun mukusun sıvılaşmasını artırmak ve kolay bir öksürük ile gırtlak çıkarsanan biriken balçık sonuçlanan hava yolu astar siliyer epitel teşvik sebze özleri ihtiva eder.

Önemli! Sinecode ve Ambrobe'u eşzamanlı olarak almak imkansızdır, zira bu, biriken balgamın ve larenksin stenozunun gelişmesiyle solunum yollarının tıkanmasına yol açacaktır. Çocuklarda larenjit için öksürük ilacı, öksürüğün tipine ve kursun özelliklerine bağlı olarak doktor tarafından seçilmelidir.

Karmaşık eylem öksürük için hazırlıklar

Bir çocuk alerjik reaksiyonlara eğilimli ve larinks iltihabı arka planında öksürük tedavisi için, laringospazmı saldırır, doktorlar birçok etkileri kapsamlı eylemler ilaçları reçete:

 • hava yollarını genişletmek;
 • larinks ve bronş spazmını ortadan kaldıran solunum organlarının kaslarını gevşetir;
 • viskoz balgamı seyreltin;
 • balgam balgam söktürmeyi uyarır.

Mukolitik ve balgam söktürücü etkime sahip bir grup bronkodilatör, Erespal, Ascoril ve Euphyllin içerir.

Erespal

Çocuklarda larenjitli Erespal, enflamatuar süreci hafifletmek, dokuların şişmesini azaltmak ve larenksin stenoz gelişmesini önlemek için reçete edilir. İlaç şurup ve tablet şeklinde mevcuttur, Erespal'a bağlı olan talimat, kompozisyon, yaş dozajları ve kontrendikasyonları detaylandırır.

Dikkat lütfen! Şurup Erespal şeklinde bileşim konjenital laktoz intoleransı veya kötü emilim sendromu, çocuklar için ilaç verilmesini dikkate alınması gereken sakaroz yer alır.

Ascoril

Çocuklarda larenjit ile askoril solunum yolu spazmı, dokuların ödemi ve üretimin uyarılması ve balgam seyreltme azaltmak için reçete edilir.

İlacın terapötik etkisi, bileşimini oluşturan aktif aktif maddelerden kaynaklanır:

 • salbutamol - Solunum yolunun kaslarını rahatlatır, laringospazm gelişimini engeller;
 • guaifenesin - balgam oluşumu ve sıvılaşma sürecini uyarır;
 • Bromhexinum - Balgam akıntısı ve solunum yollarının patolojik mukustan temizlenmesi sürecini geliştirir.

Ascoril tabletler ve şurup formunda mevcuttur ve 6 yaşından itibaren çocukları tedavi etmek için tasarlanmıştır.

eufillin

Larenjitli çocuklarda Euthillin, şiddetli laringospazm ve solunum fonksiyon bozukluğu ile enflamatuar süreç komplike olduğunda, sadece aşırı durumlarda reçete edilir. İlaç bağımlılık yapar, bu yüzden uzun bir süre kullanmayın.

Önemli! Eufillina'nın dozu, vücut ağırlığı ve yaşa bağlı olarak doktor tarafından belirlenir. Bir preparat dozunun bağımsız fazlalığı, arteryel basıncın keskin bir şekilde düşmesine ve vasküler bir çöküşün gelişmesine (bir akut vasküler yetmezliğe) yol açabilir.

Çocuklarda larenjit ile birlikte uyku, genç okul öncesi yaştaki hastalara veya Euphyllin'e karşı bireysel hoşgörüsüzlüğü olan çocuklara reçete edilir. İlaç kasın derinlerine enjekte edilir.

Genellikle No-shpy bir prick Suprastinum veya Dimedrolum ile kombine edilir. Çocuklarda bir larenjit Suprastinum çocuklarda bile bir yıl boyunca uygulamak mümkündür, doktor bireysel bir düzende bir doz bekler.

İnhalasyonlar ve larenjit için diğer prosedürler

Gırtlak iltihabı için yardımcı bir terapi olarak, çocuk bir nebülizör yoluyla solunur. Bu cihaz, ilacın solunum yolunun uzak bölgelerine doğrudan gitmesini ve anında hareket etmesini sağlar. Bir nebulizör yoluyla inhalasyon özellikle enflamatuar süreç laringeal ödem veya stenoz bulguları ile ilerlediğinde etkilidir.

Kompresler - soğuk veya ısınma - iltihaplı bir larenksin tedavisinde etkili bir yöntemdir. Çocuklarda larenjit ile ısınan kompresler, iyileşme periyodu sırasında zaten kullanılabilir, çünkü boğazda ısıya maruz kalmak, dokuların şişmesine ve laringospazmın gelişmesine neden olabilir. Soğuk kompresler, doku ödemlerinin gelişmesini önlemek için boğaz travmasında etkilidir.

Dikkat çeken bir tedavi yöntemi, çocuklar için larenjitli hardal haplarıdır, ancak 4-5 yaşına kadar çocuklar için tavsiye edilmez.

Önemli! Küçük çocukların cildi son derece hassastır, bu nedenle hardal dikkatle kullanılmalı ve ciddi tahrişe neden olabileceğinden, 15 dakikadan uzun süre cilt üzerinde tutulmalıdır.

Çocuklarda komplike larenjit tedavisi: ilaçların listesi

Bir çocukta larinks iltihabı trakea, bronş, akciğer hastalığı patolojik süreçte katılımı paralel akan ya da bakteriyel enfeksiyon katıldığında, o zaman doktorlar antibiyotik önerilir. Çocuklarda larenjit ile toplanan makrolid grubundan antibakteriyel bir ajandır ve gram-pozitif ve gram negatif floraya karşı yüksek bir etkiye sahiptir.

Bir yaşın altındaki çocuklar ve 3 yaşına kadar olan çocuklar için Sumamed bir süspansiyon şeklinde uygulanır, uygun bir dozlama için ilacın şişesine özel bir şırınga takılır.

Önemli! Sumamed sadece ciddi vakalarda reçete edildiği için doktor tavsiyesi olmayan bir antibiyotik vermeye asla başlamayın, diğer tedavi yöntemleri etkili değilse veya komplikasyonlar başladığında.

Larenjit ile birlikte mucistin çözümü

Hem terapinin başlangıcında hem de larinksin ilerlemiş enflamatuar süreçlerinin tedavisinde mucistin solüsyonu kullanılabilir. Larenjitli çocuklarda mucistin, bir nebülizör yoluyla inhalasyon için bir çözüm olarak kullanılır. Bu ilaç, viral, bakteriyel, mantar enfeksiyonuna karşı oldukça etkilidir ve yaşamın ilk aylarından itibaren çocuklarda kullanılabilir.

Çocuklarda larenjit hormonal tedavisi

Gırtlak iltihabı nefes zorluğu, dokularda şişlik ve hızlı rahatlama için stenoz eşlik ettiği zaman, hastalara hormonal ilaçlar reçete edilir:

Larenjitli çocuklarda deksametazon, bir nebülizör veya enjeksiyon yoluyla inhalasyon için kullanılır. İlaç hemen boğaz dokularının şişmesini giderir ve tam solunumu geri getirir. İnhalasyon için ilacın solüsyonunu kullanmadan önce, ampulün içeriği 1: 2 oranında 1 ml (1 ml Deksametazon ve 2 ml fizyolojik bir çözelti) fizyolojik bir sodyum klorür çözeltisi ile seyreltilir.

Çocuklarda larenjitli hidrokortizon da inhalasyon için kullanılabilir, ancak daha çok laringospazmı durdurmak ve laringeal ödemleri ortadan kaldırmak için bir diken olarak kullanılır.

Larenjitli çocuklarda prednizolon, şiddetli alerjik reaksiyonlarla boğaz şişmesi veya yaralanmanın sonucu olarak larinksin iltihaplanması için kullanılır. Prednizolon kas içine derin bir diken ve ağır durumlarda - intravenöz yavaş yavaş enjekte edilir.

Önemli! Deksametazon, Hidrokortizon ve Prednizolon 3 günden uzun olmayan çocuklar için kullanılabilir, çünkü ilaçlar ilacın bağımlılık yaratmasına neden olur ve adrenal bezlerin fonksiyonunu baskılayabilir.

Larenks enflamasyonu atrofik doku süreçleri, belirgin bronkospazm ve alerjik ödem ile komplike olduğunda, çocuklarda larenjit ile adrenalin kullanılır. Adrenalin çözeltisi, nebülizör yoluyla inhalasyonlar şeklinde reçete edilir - ilacın 0.5 ml'si önceden 3 ml izotonik sodyum klorür çözeltisi ile seyreltilir.

Larenjit gelen çocuklar için bu ilaç sadece 1 yıl, stenozu durdurmak ve dokuların şişmesi ortadan kaldırmak için kullanılır 1 inhalasyon yeterlidir, çözüm bir doktor ile danışılmalıdır.

Larenjitli çocuklarda beslenme

Larenksin iltihaplanması, çocuğun boğulmasını reddedebileceği boğaz ağrısı ile birlikte olur. Onu yemeye zorlamak zorunda değilsin.

Hastalığın başlangıcından sonraki ilk birkaç gün içinde çocuk daha fazla sıvı almalı, vücuttan hangi toksinlerin elimine edilmesi gerektiği. Akut enflamatuar süreci durdurduktan ve iyileşme döneminde, besin vitaminli ve protein bakımından zengin olmalıdır.

Çocuklarda larenjit ile diyet demek şu anlama gelir:

 • boğazın iltihaplı mukoza zarlarını tahriş etmeyecek ve incitmeyecek şekilde, ılık, ezilmiş bir formda yemek servisi;
 • Baharat ve baharatların kısıtlanması;
 • çikolata, kahve ve narenciye durum - gırtlak organizmanın alerjik reaksiyon nedeniyle, özellikle larinks ödemi güçlendirilmesini sebep olabilir, potansiyel allerjenler.

Larenks iltihabı ilk kez ortaya çıkan çocuklar, özellikle bir yıl boyunca bebekler söz konusu olduğunda, bir hastanede en iyi tedavi edilir. Bu, küçük çocukların laringospazm ve larinksin şişmesine daha eğilimli olmasından kaynaklanmaktadır.

alerjisi eğilimli çocuklar, komplikasyon beklemeden uygulanan bronkodilatörlere - Çocuklarda larenjit için Giderilmesi dikkate hastanın stenoz belirtileri ve özellikleri varlığını alarak seçildi.

videoda ambulans gelişi ve nasıl gelecekte larenjit önlemek için söyleyecektir doktor önce bir çocukta laringospazma saldırısı gelişimine devam etmek görebilirsiniz. Kendi kendine ilaç tedavisinin tehlikeli olabileceğini ve çocukta komplikasyonlara yol açabileceğini unutmayın. İhmal edilen larenjitin fiyatı ve sonuçları larinksin dokularında atrofik değişikliklerin gelişmesi ve hastalığın kronik bir forma geçişidir.

Novartis antitussif ilaç "Sinekod" - yorum

Beklenmedik şekilde - larenjit ile mükemmel bir sonuç

Sinecode çocuklara ve daha önce soğuk algınlığı için öksürük verdi, ama kendini özellikle etkili bir ajan olarak önermedi. Çok daha iyi kendini Erespal ve onun analogu (Sirep) kanıtladı.

Ancak kızının son hastalığında hoş bir sürpriz oldu. Bir yaşında kız çocuğu larengit gelişti. Hastaneye darlık (laringeal ödem) ile götürüldük. Sonsuz havlayan öksürük vardı. Hastanede doktor Synecod atandı. Deneyimine göre bu ilacın larenjitle en başarılı olduğunu söyledi. Şüpheyle tedavi edildi. Ancak sonuç bir gün sonra hissedildi - öksürük atakları daha az yaygın hale geldi. Doğal olarak, onlar bir Sinecod tarafından tedavi edildi. İlk gün prednizolon ve flikotid ile maskeler ve salin solüsyonu ile inhalasyon vardı.

Sinecod 4 gün daha içti. 15-20 damla için günde 3 kez. Öksürük üçüncü günün sonunda tamamen ortadan kayboldu.

Dikkatle çok içti. Damlalar vanilyaya benzer hafif bir tada sahiptir. Suya diktim.

Sonuçtan çok memnun kaldım.

Aralık 2014'te Minsk'te Sinekod fiyatı 62 bin civarındaydı.

Larenjit ile etkili ilaçlar

İstatistiklere göre, popülasyonun yaklaşık% 10'u hastalıklardı ya da çeşitli larenjit formlarından muzdarip olmaya devam ediyordu. Hastalık, kızıl ateş, kızamık gibi bir enfeksiyöz kökeninin soğuk veya çeşitli hastalıklarından kaynaklanan larenksin iltihaplanmasıdır. Hastalık, belirgin bir görünümleri vardır ve selülit, boyun bir inflamasyon, akciğer apsesi, içinde irin yani, oluşması, tıkanma ve kan zehirlenmesi (sepsis) gibi ciddi komplikasyonlara gelişimi ile doludur.

Larenjit ile uygulanan geleneksel tedavi, semptomları ortadan kaldırmak ve hastalığın olası sonuçlarını dışlamak için tasarlanmıştır.

Nedenleri ve belirtileri

Larenjitin farklı formlarının ortaya çıkması koşulu, trakea üst bölgesi olan larenksin mukoza zarının lezyondur. Sonuç olarak, inflamatuar süreçler gelişir. Bunun acil nedenleri: şiddetli hipotermi, aşırı duyarlılık, ses tellerine zarar verme, akut enfeksiyonların varlığında mikroorganizmaların olumsuz etkileri (örneğin kızamık veya grip) olabilir. Hastalık, kronik bir form elde etmek ve aynı zamanda akut bir aşamada akmak için bir komplikasyon olarak kullanılabilir. Enflamatuar sürecin yayılma derecesi açısından, aşağıdaki türler ayırt edilir:

 • catarrhal larenjit. Kural olarak, iltihaplanma larinksin mukoza yüzeyini etkiler.
 • sahte bir grup. 10 yaşın altındaki çocuklarda görülür, iltihaplı larenks, subglottik bölge, doğrudan ses telleri.
 • flegmonöz larenjit. İnflamasyon süreci, mukoz membran, kıkırdak ve laringeal ligamentlerin yanı sıra kas dokusuna da uzanır.

Ayrıca hipertrofik, atrofik, difteri, tüberküloz, sifilitik larenjit vardır.

Larenjit aşağıdaki belirtilerle karakterizedir:

 • sıcaklıkta (bazı durumlarda) 37-38 ° C'ye, bazen 39 ° C'ye veya daha yüksek bir değere yükselir.
 • ses kısıklığı ya da ses eksikliği, kuruluk, nazofarenkste yanma.
 • Laringeal ödem, komplike bir solunumdur.
 • Yutulduğunda veya yemek yerken ağrı.
 • genel halsizlik.

Hastalar balgam çıkarma ile birlikte güçlü kuru öksürük var.

Larenjit tedavisinde ana yöntemler şunlardır:

 • İlaçlar, yani, ilaçların kullanımı.
 • geleneksel tıp kullanımı.

Etkili ilaçlar

Laringitlerden etki mekanizmaları ile tedavi edilen ilaçlar, immünomodülatör, mukolitik, antibakteriyel veya antialerjik gruplara ayrılır. Ayrıca ayrılırlar:

 • Semptomatik. Hastanın durumunu kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.
 • etiyotropik. Hastalığın nedenini etkiler.

Genel olarak, larenjit ile, geniş bir ilaç çeşidi kullanılır:

 • antibiyotikler (Sumamed, Azitromisin, Amoksisilin).
 • Antiseptikler (Tonzilgon - bitki kaynaklı mükemmel bir alet).
 • antihistaminikler.
 • kortikosteroidler (Hidrokortizon).
 • antiviral ilaçlar.
 • öksürüğün farklı şiddeti için ilaçlar (Ambrobe, Ventalin inhalasyon kursu için çözüm, Ascoril'in larenjit ile randevusu daha az viskoz balgam yapar).
 • antipiretik ilaçlar.
 • homeopatik ilaçlar (Tonzillon).

Bir çok durumda, bir ajan çeşitli özellikleri birleştirir ve ilaçlar çeşitli dozaj formlarında üretilir:

 • Tabletler.
 • Şuruplar - laringit ile Ascoril viskoz balgam çıkarır.
 • çözümleri.
 • Aerosoller, spreyler.
 • Popüler Tonzillon dahil olmak üzere damlalar.

Sinüs kodu drajelerde, damlalarda, şuruplarda kullanılabilir.

Özel lolipoplar da yardımcı tedavi olarak kullanılır.

Larenjitli Tantum Verde sprey, inhalasyon solüsyonu veya durulama olarak kullanılabilir.

Çoğu uygulayıcı, hastalığın tedavisi için etkili bir ilaç olarak larenjit için antibiyotik reçete eder. Doğru alım şemasını, antibiyotik dozajını gözlemlemek gerekir, aksi takdirde bakteriler etkilerine karşı bağışıklık kazanabilir.

Çeşitli grupların antibiyotikleri kullanılır. Penisilin Amoksisilin, Ecoclave süspansiyonu, Amoksiklav, Augmentin ve Flemoclav çözüneni içerir. Sefalosporinler, Cefix ve Cephadox gibi şuruplar şeklinde veya Seftriakson enjeksiyonu şeklinde sunulmaktadır.

Hastalığın şiddetli formunda Macrapen ve Azitox, Sumamed gibi makrolid antibiyotikler kullanılır.

Antibiyotiklerin seyri, yetişkinler için 6-7 gün sürer, genellikle çocuklar için aynı (bazen biraz daha uzun).

Kortikosteroidlerin kullanımı hızla inflamasyonun giderilmesine yardımcı olacaktır, burada hidrokortizona dayalı ilaçlar etkilidir.

Antiseptik maddeler arasında, kullanım için en etkili, pratik olarak kontrendike olmayanlar, Povidon iyodin, Heksetidin ve Benzilimin spreyler ve çözeltiler biçimindedir. Larenjit için heksoral hızla iltihabı giderir.

Antihistaminik kullanımının ana göstergesi boğazın şişmesidir. Tablet formunda reçete edilirler, bu ilaçların tipik temsilcileri Cetizin ve Loratadin'dir.

Antiviral ajanlar, üç alt türe ayrılırlar.

 • Bitkisel.
 • homeopatik. Çoğunlukla çocuklarda larenjit ile uygulanır, Otsilkokotsinum, Tonzilgon ve Anaferon ilaçları ile temsil edilir.
 • örneğin Arbidol sentezlenmiştir.

Bu ilaçlar hastalığın kronikleşmesini önlemek için kullanılır. Komplikasyon durumunda antibakteriyel ilaçların kullanımı belirtilir - örneğin Sumamed, hormonal seri - hidrokortizon ve benzerleri.

Antitussif ilaçlar kuru öksürükten balgam söktürücü balgamdan (mukolitikler) sıvılaştırmak için ilaçlara ayrılır. Lazolvana'nın larenjit ile randevusu öksürüğü yumuşatır, hava yolunu iyileştirir. İlaçlar çeşitli otlar temelinde yapılabilir. Bu durumda, hemen hemen hiç kontrendikasyon yoktur, yetişkinler ve çocuklar için tavsiye edilir, kullanımı daha az mukus boğazını tahriş eder. Bunlar arasında Gerobion muz şurubu, Alteika şurubu, Muciltin tableti ve tıbbi sarmaşık bazlı Gedelix bulunmaktadır.

Eufillina'nın larenjit ile kullanımını haklı çıkarır, bu da spazmın çıkarılmasını sağlar. Hidrokortizon hücresel düzeyde etki eder: infiltratların membranları üzerinde stabilize edici bir etkiye sahiptir.

Mukalitiki, Bromgexin ve Ambroxol gibi ilaçlarla ve kuru öksürük ile Buramirate içeren ilaçları, örneğin Sinekod ile temsil eder.

Etkili öksürük ilacı, yıkama ve inhalasyon için etki arttırıcı ilaçlar Berodual veya Lazolvan ilavesiyle% 2'lik tuz çözeltileridir.

Paranın kullanılması - Klorofil, her zamanki Lugol - boğazın yağlanması için esas olarak antibakteriyel özelliklerine bağlıdır. Lugol'un çözümü gibi bir ilaç talep görmektedir. Serbest iyot içerir, boğazın tedavisinde kullanılır, geleneksel olarak larenjit tedavisinde etkili bir araç olarak kabul edilir.

Soluma faydalıdır. Larenjitli ventolin, bir nebulizatör dolgu maddesi olarak özellikle etkilidir.

Larenjit ile damla

Hastalığın nazofarenksin boşluğu boyunca yayıldığı durumda, başka tedavilerle birlikte lokal iltihaplanmayı durduran çeşitli ilaçlara ihtiyaç vardır. Bu amaçla burun damlaları kullanılır.

Bir tedavi olarak damlalar, Isofra gibi antibiyotiklere ve ayrıca vazokonstrüktif Nazol ve Naphthysine damlalarına dayanır.

Isofra lokal antibiyotik temelinde yapılır, framicetin, uzun süreli şiddetli soğuk algınlığı durumunda larenjit için kullanılır. Tedavinin seyri 9-10 gün sürer (ancak daha fazla değil) ve kesintiye uğramamalıdır. İlaç oldukça nadir bir alerji durumu dışında kontrendikasyonlar, yan etkileri yoktur.

Nasol damlaları yaygın olarak kullanılır ve oldukça etkilidir. Vazokonstrüktif bir etkiye sahiptirler, tıkanıklığı, burun mukozasının iltihaplanmasını ve epitelyumu yumuşatırlar. Ancak, ilaç ateroskleroz, kardiyak aritmi, glokom ve gebelik, laktasyon sırasında kontrendikedir. İlaveten, ilacın karakteristik özelliklerine bağlı olarak ortaya çıkabilen ilacın bir dizi yan etkisi vardır. Bunlar arasında, baş dönmesi, mide bulantısı, uyku bozukluğu.

Standart Nazol çocuklar için kontrendikedir, özellikle tedavisi için, Nazol bebeği başarıyla uygulanmıştır.

Ayrıca, vazokonstriktör Naphthysine'dir. Larenjit tedavisinde, hastalığın kronik veya akut seyrinde kullanılır. Damlalar burun mukozasının şişmesini ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve ayrıca salgılanan mukus miktarını azaltır. Bir yaşın altındaki çocuklar: Naphthyzine kontrendikedir.

İçeride, Tonzillon damlaları doktor tarafından belirlenen tarife göre uygulanır.

Larenjitli pastiller

Çoğunlukla larenjit tedavisinde kullanılan lolipoplar, mikropların kontrolü için gerekli maddeleri içerir. Onlar oluşur:

 • Birkaç (genellikle ikiden fazla) antiseptik.
 • ek bileşenlerin etkisini arttırmak.

Bunlar arasında çeşitli otlar, limon, bal, uçucu yağlar olabilir. Bu maddeler analjezik, anti-inflamatuar etkiye sahiptir.

3-4 gün boyunca kullanılırlar, ayrıca boğazda ağrıyı hafifletmeye yararlar.

Bazı durumlarda, ilacın bileşimi bazen antimikrobiyal etkiyi arttıran antibiyotikleri içerir. Bunlar arasında, Traksian içeren antibiyotik tirotrikin dikkat edilmelidir.

Bu tür şekerlerin diğer çeşitleri, sadece mikropları değil, aynı zamanda mantarları ve virüsleri de etkileyen güçlü antiseptikler içerir. Bunlar Fervex'i içerir. Ayrıca yerel anestezik ilaçlar da içerebilirler - örneğin Antiangin.

Bazı durumlarda, doğal bir antiseptik varlığında iyi bir anti-enflamatuar etki elde edilir. Bu ilaçlar Hexalisis ve Lisobakt'tır. Yukandaki gibi birçok ajanın kullanımı, gelişmiş bir antimikrobiyal ve anti-enflamatuar etkiye sahiptir.

Halk yöntemleri

Larenjit tedavisinde, daha önce sözü edilen metotların literatürde açıklanan kanıtlanmış yöntemlerle ve geleneksel tıbbın kullanımıyla birleştirilmesi yararlı olacaktır. Onların uygulaması, semptomlarla, hastalığın nedenleriyle mücadele etmeyi ve anti-enflamatuar, antimikrobiyal, yumuşatıcı etkiye sahip olmayı amaçlamaktadır.

yorgunluk, ses kısıklığı ve ses kaybı ilk belirtileri doğranmış havuç 100 gram kaynatın gereken hastalık, ilk aşamada, süt 0,5 litre ilave edilir. Küçük porsiyonlar halinde içecek süzdükten sonra. Ayrıca olumlu etki resepsiyon zambaklar banyolarını verir. Bu amaçla, papatya eczacılık kuru çiçekler 400 gram (korumak için, kabın sıcaklığı, bir battaniyeye sarih olabilir) filtre kaynar su 10-12 litre saat ısrar gereken bir su banyosu içinde ilave edin. işlem on beş dakika sürer.

aşağıdaki gibi anason kullanılarak yönelik diğer etkili yöntemler hazırlanabilir. 25-30 gram - - doğal bal 15 dakika Bu meyveler ve tohumlar ayva, kurutulmuş yaprak ciğerotu (20-25 g), ekleme çorba kaşığı ile kaynamış su 0.5 litre ekleyin. Gün boyunca içki süzdükten sonra.

Tedavi, hastalığın başlangıcına yol açan nedenlerin ortadan kaldırılması şartıyla gerçekleştirilir. Ses telleri üzerindeki yükü azaltmak için sessizliği gözlemlemek gerekir, gırtlak. Ayrıca, bu tür gıdaların alınması, mukusun tahriş, alkolün reddedilmesi, sigara içilmemesi gibi, akut veya tuzlu diyetin dışında bırakılması tavsiye edilir. Fizyoterapötik prosedürler yararlıdır: çeşitli inhalasyonlar, ısınma, bitkisel çözeltilerin yardımı ile sıkıştırır.

Ayrıca zencefil bir kaynatma yararlıdır. Bir bardak zencefil kökü yaklaşık dörtte biri, 200 gram bal ile dökülmeli ve pişirilmelidir. Sıcak çay ve içecek eklemek için bir çay kaşığı broth, üst üste birkaç bardak yapabilirsiniz. Bundan sonra, kendinizi sıcak bir battaniyeye sarın. Yatmadan önce prosedürü tutmak ve üst üste birkaç akşam tekrarlamak daha iyidir.

Halk folklorik yöntemleri ilaçları ortadan kaldırmaz, Sumamed, Hydrocortisone ve diğer eczacılık ürünleri komplikasyonların rahatlatılması için gösterilmiştir.

Çocuk larenjitini tedavi etmek için hangi ilaçlar

Çocuğun henüz güçlü bir bağışıklık sistemi yok, biçimlendirici aşamada. Genç bir organizma, özellikle de larenjit olmak üzere birçok infeksiyonu "test eder". Solunum sistemi, hastalığa neden olan virüsler veya bakteriler tarafından karşılanan bir "geçit" dir. Larenjit tedavisi ve patolojiyi nasıl önler? Doktorun çocuklara atandığı ilaçlar hakkında detaylar.

Genel öneriler

Gırtlak iltihabı olan çocukların dinlenmeye ihtiyacı vardır, oyun ve aktiviteyi hareket ettirmekten kaçınır. Bebek yatağının dinlenmesini sağlayın.

Çocuğun bir fısıltı içinde bile daha az konuşmasını isteyin. Larenjit sırasında vajinal bağlar, gelecekte sesin tınısını etkileyebilecek bir kusur geliştirme riski taşır.

İyileştirme için gerekli ek önlemler:

 • odada nemlendirilmiş hava;
 • sık içme;
 • dengeli beslenme

Larenjit sadece bir doktor muayenesinden sonra tedavi edilir. Çocuğun yaşı ve durumu dikkate alınarak hazırlıklar reçete edilir.

Larenjit tedavisi için kullanılan ilaçlar

Çocuklarda larinjitin birkaç ilaç grubu ile tedavi edilmesi: anti-alerji ilaçları, öksürük, gargara ve antipiretik için.

Alerjiye karşı ilaçlar

Larenjit ile mukoza zarları ve larinks dokuları şişer, büyüklüğü artar ve çocuklar için nefes almayı zorlaştırır.

 1. Şişliği çıkarın, çocuğu antihistaminikler ile sakinleştirin.
 2. Daha büyük çocuklara bir Suprastin, Claritina, Zodak ve diğerleri tablet verilir.
 3. Bebekler için sıvı ilaçları Finistil, Zirtek kullanın.

Suprastin'i nemlendirdikten sonra, içerideki havayı nemlendirin, çünkü ilacın yan etkisi vardır - mukoza zarını kurutur.

Öksürüğe karşı ilaçlar

Larenjit ile, bir "havlayan" öksürüğü yatıştırır ve nöbet sıklığını azaltır bir ilaç gereklidir.

 1. Kodein, paxeladin, tusuprex öksürüğü durduran maddelerdir.
 2. Budesonid ile inhalasyon, tuz ile (bir bardak su için 0.5 tsp) yardımcı olur.
 3. Boğazda uyuşukluktan kaçınmak için, larenjitli 100 mg libexin çiğnemeden günde 3 kez alınır.

Sinekod

İlaç kuru öksürük ile uygulanır.

 1. Sinecode şurubu veya hapları yemeklerden önce alır.
 2. İlaç bronşları genişletir, kalın bir sır gösterir, solunum fonksiyonunu iyileştirir, öksürüğü bastırır.
 3. 2 ay çocuklara atayın. Sinecode'u Pulmicort ve Berodual ilaçlarıyla paylaşırken dikkatli olun. Aksi halde, bir çocuğun balgam çıkarma ile başa çıkması zordur, çünkü Shinkod öksürük refleksini bastırır, iyi tolere edilir ve güvenlidir.

Öksürük ilacı bir doktor tarafından reçete edilir! İlacın alınmasıyla ilgili bağımsız bir karar komplikasyonları tehdit etmektedir. Odadaki kabarık içecek ve nemli hava, balgamın kaçmasını kolaylaştırır.

Erespal

Larenjit tedavisi için, Erespal 2 yaşında reçete edilir. Ağır bir kronik süreci ortadan kaldıran bir anti-inflamatuar, bronkodilatör, dekonjestandır.

 1. Erespal'i kuru ve nemli bir öksürük ile uygulayın.
 2. 2 dozaj formunda üretilmiştir: şurup, tabletler.
 3. Erespal antispazmodik olarak çalışır, öksürüğün rahatlığını giderir.
 4. Talimatlara göre, 14 yaşına kadar şurup, kaşık ölçme ve günde birkaç kez içmeyi öneriyoruz.
 5. Yetişkinler için, Erespal tabletleri reçete, 1 parça için günde üç kez.
 6. Erespal'da, anestezi yapan bir madde var.
 7. Bileşenlere alerjisi olan kontrendikasyonlar vardır, Sinecode ile değiştirin.

Larenjit tedavisi için, Gerbion, Libexin, Ambrogexal, Bromhexine şuruplarına izin verilir.

söktürücüler

Çocukta öksürük kuru kalmaz, balgam üretimini kolaylaştıracak araçlar etkilidir. Doktorlar şurup yazıyor:

Farklı davranırlar, bazıları mukolitik gruptadır (Lazolvan), diğerleri balgam çıkarma (Bromhexin) için gereklidir.

Ascoril

Larinjit, Ascoril kullanırken geri çekilmesi daha kolay olan viskoz balgam oluştuğunda, guaifenesin aktif maddesi sayesinde.

 1. Şurup 3 kez günde bir kez, doktorun kararına göre doz ve sıklığı artar.
 2. Çocuğun yaşı göz önüne alındığında, Ascoril atayın.
 3. Bir alerji mümkündür, daha sonra değiştirin.
 4. Askaril'i yemek yemeden içebilirsiniz.
 5. Askaril'in 3 günlük kendi kendine yönetiminden sonra gözle görülür bir iyileşme yoksa, bir doktora görünün.
 6. Kuru öksürüğü olan çocuklar için Askaril reçete edilmez!

Sıcaklık araçları

Ebeveynler çocuğun vücudunun sıcaklığını kontrol eder. Eğer 37,5º'den fazla değilse, bu çocuklar için normaldir. Bu değeri aşmak, mukoza zarlarının şişmesini arttırmakla tehdit eder.

Tedavi için antipiretik ilaçlar kullanılır:

Çocuklarda larenjit semptomlarını hafifletmek için bir sprey.

İlacı boğaza püskürtmek ağrıyı azaltır, iltihabı azaltır ve iyileşmeyi hızlandırır. Mentol içermeyen spreylerin seçilmesi önemlidir.

Miramistin

Harici kullanım için antiseptik çözüm. Patojen mikroorganizmalara ve maya mantarlarına karşı aktiftir.

 1. Miramistin çözeltisi, akut ve kronik larenjitli bir boğazla tedavi edilir. Antiseptik özellik hızla kendini gösterir: kızarıklık azalır, doku şişmesi.
 2. Bebek kendi boğazını yıkayabilirse, Miramistin çözümü günde en az 5 kez yapar.
 3. Küçük çocuklarda, boğaz boğazını sulamak için Miramistin kullanılır.
 4. İlaç tehlikeli değil, alerji yok, tahriş yok.
 5. Antiseptik solüsyon mukoza bakterisini durulamakta, ölü hücrelerin alanlarını larinksin dokuları üzerinde dezenfekte etmektedir.

Ingalipt

 1. Çözelti boğazın dokularındaki iltihabı giderir, şişliği ve ağrıyı azaltır.
 2. Kullanışlıdır, bir nebulizatör ile bir şişe üretin.
 3. Günde birkaç kez, boğazı suyla yıkadıktan sonra, ağza püskürtün. Belki de kompozisyonun bir parçası olan etanol yüzünden yanıyor.

antibiyotikler

Çocuklarda larenjit tedavisi için antibiyotikler nadiren reçete edilir. Sadece larenjitin bakteriyel yapısı belirlenirse veya iyileşme uzarsa. Doktor Amoksiklav, Klaritromisin, Augurmentin vb. Reçete eder. Burun akıntısı ile burun için Protargol, Nazivin, atar. Rezorpsiyon için tabletler Faryngosept, Biseptol.

Lasolvan

 • Lazolvan şurubu, inhalasyonlar için ağızdan alınır - bir çözüm, daha sonra balgam daha iyi temizlenir;
 • ama larenjitli "solumak" Lazolvanom sadece şişliklerin larinksden çıkarılmasından sonra olabilir. Aksi halde, sır çekilmediği ve aşağı inmediği için, bronşit veya zatürre yol açan bir komplikasyon riski vardır;
 • Lazolvan şurubu, başvuran hekim tarafından reçete ve sıklığı belirten reçete edilir. İyileşme bir hafta içinde gerçekleşir;
 • ilacın çeşitli formlarını serbest bırakın: ampullerde tabletler, süspansiyon ve çözelti;
 • Akut aşamasında larenjit çocuk Lazolvan için kullanmayın. Ajan öksürüğü destekler, ödemi şiddetlendirir ve larinkste travmatize olur;
 • inhalasyon için, eşit dozlarda Lazolvan çözeltisi, tuzlu çözelti ile karıştırılır;
 • ilacı antibiyotiklerle birlikte kullanmak için izin verilir;
 • Girişte bağırsak hayal kırıklığı ve alerji olasılığı vardır.

Flomax

Doktor inhalasyon için larenjit ile Berodual atar:

 • ilaç çocuklarda larinks üzerinde inflamatuar süreci ortadan kaldırır ve boğulma saldırısının gelişmesini engeller;
 • Uygulamanın etkisi en az 6 saat sürer;
 • aktif madde balgam söktürmeyi arttırır ve nefes almayı kolaylaştırır;
 • Kronik larenjit için berodual endikedir. Doktor, bir nebülizatörde kullanılmak üzere salin ile karıştırılan ilacın bir dozunu reçete eder.

Yan etkiler varsa, onlara doktorunuz hakkında bilgi verin.

Pulmicort

Çocuklarda ödem kaldırmak için Pulmicort ilacı ile inhalasyonlar kullanılır. Hızlı bir şekilde hareket eder, ilk seanstan sonra larenjit ile durumu rahatlatır, iltihap belirtilerini yumuşatır.

Pulmicort, bir nebulizatörde inhalasyon için kendini kanıtlamıştır. 1 ml ve 2 ml salinin Pulmicort süspansiyonu karıştırılır. Böyle bir bileşim 2 yaşından çocukların tedavisi için uygundur. Yaş daha az ise, 0.5 ml Pulmicort seyreltin.

Solunumla bile, ilacın özü mukus boğazından emilir. Pulmicort hormonunun süspansiyonunu unutmayınız, kullanmadan önce bir doktora danışınız.

Pulmicort kullanımı dikkatli olmalı, iltihapla iyi bir şekilde baş eder ve vücudun larinksin stenozu ile reaksiyonunu bloke eder.

Pulmicort'un sadece 6 aylıktan itibaren tedavi için kullanılabildiğini lütfen unutmayın.

bioparoks

Mukoza zarlarına püskürtülen aerosol. Antibiyotik, çocuklarda iltihap belirtilerini ortadan kaldırır. Bioparox Streptococcus, Staphylococcus ve Candida funguslarına karşı aktiftir.

 1. Prosedür inflamasyon tedavisi için larenjit kullanımını içerir.
 2. Bioparox enjeksiyonu her 6 saat için 1 kez yapılır.
 3. Tedavi Çocuklarda Bioparox en fazla 10 gün geçirir.
 4. Mukoza derin bir nefes verin.
 5. Doktor, yaşı 3 yaşından küçük olan çocuklara Bioparox reçete etmez.
 6. Ilacın kullanımı bağımlılık olabilir, bu yüzden Bioparox kullanımı sırasında sıkı talimatları takip etmek gereklidir.
 7. İyileşme başlangıcında bile, onu kullanmayı bırakamazsınız, ancak kursu sonuna kadar getirebilirsiniz.

deksametazon

Bir nebülizatörde inhalasyon için Deksametazon çözeltisi kullanılır:

 1. Hormonal ilaçlar mukoza ödemini larenjitle hızlıca gidermeye yardımcı olur.
 2. İşlem için, bir Deksametason (% 0.4) 0.5 ml çözeltisi kullanılır ve 3 ml tuzlu su çözeltisi ile karıştırılır.
 3. Deksametazon ile 1 haftaya kadar tedavi süresi, günde 4 seansa kadar.

Deksametazon, acil yardım ve ödemin sahte krup ile kaplanması için kullanılır. Doktorun dozajını hesaplar. Ilaç randevu için gereklilik - protein ve potasyum açısından zengin gıda, tuz alımında bir azalma.

Prednizyaklaşıkyalnız

Kortizon ve hidrokortizonun sentetik analoğu Prednizolon, iltihabı, alerjiyi ve dokuların şişmesini hafifletmek için kullanılır. İlaç Prednisolon hızlı bir şekilde bebeğin daha iyi hissetmesine yardımcı olur, normal nefes alma ritmini sürdürür.

Enjeksiyonlar, toksinlerin şok ve zehirlenmesini önlemek için kas içi veya intravenöz olarak uygulanır. Dozaj hastanın durumuna bağlıdır.

Nebulizatörde Prednizolon kullanımı için oranlar: 2 ml salin başına 0.5 ml.

eufillin

Çocuklarda Euphyllin kullanımı, ses tellerinden spazmı hafifletmeye yardımcı olur. Ciddi astım ataklarında, inhalasyonlar Euphyllin ve salin ile gerçekleştirilir. Alkali maden suyunun buharlaşmasını etkili bir şekilde soluyun. Euphyllin 3 yaşın altındaki çocuklarda kontrendikedir.

İlaç anti-ödemli etkisi vardır, epilepsi ve düşük tansiyon için kullanılamaz.

Kandaki ilacın seviyesini düzenli olarak izlemek, artması astım atağını tetikler ve aşırı dozda konvülsiyon ve taşikardi oluşur.

Bir bebekte larenjitle ilk karşılaşan ebeveynler kafaları karışabilir, ki bu yapılamaz. Özellikle boğucu bir öksürük varsa acil yardım gereklidir. Öz denetimini koru. Çocuk sakinleşir, temiz havaya erişimi artırır ve odayı nemlendirir. Doktora başvurmayı geciktirmeyin!

Larenjit için sinüs veya Stoptusin topikal (vermemeyi planlıyorum)

1. Sinekod veya Stoptusin kuru öksürük ve boğuk ses ile larenjit ile gerekli?

2. -3'te yürümeniz mi gerekiyor? (Dün ses kısıktı)

Öksürmeye ihtiyacım olup olmadığından emin değilim.

Alt solunum yolu hastalıkları yoktur.

Sadece geceleri sersemletici kuru öksürük ile larenjit vardır.

Tayin veya tayin + sinecode veya detoksin var, beklentileri söyledim veya gerekli olmadığını söyledi.

Hastalığın devamı Mami nepravelnye eylem), panik fter konseyleri kez daha görev çocuk doktoruna dinledik, boğaz ağrısı için bir meslektaşım reçete edilmediğini çok şaşırdım antibiyotikler, ben sadece antibiyotik reçete test sonrasında kullandıkları onu rahatlattı.

Larenjit ile öksürük tedavisi nasıl yapılır?

Larenjit, larinkste akut bir enflamasyondur. Bağışıklık sisteminin durumuna ve hastanın yaşamının ritmine bakılmaksızın hem çocuklarda hem de yetişkinlerde hoş olmayan bir hastalık meydana gelebilir. Larinkste inflamatuar bir süreç olarak karakterize edilen patoloji, sıklıkla kataral veya enfeksiyöz hastalıklardan sonra ortaya çıkar. Soğuk algınlığı veya grip komplikasyonunun bir sonucu olarak, larenjit güçlü bir kuru öksürük eşlik eder.

Larenjitli öksürük nöbeti birkaç güne kadar sürebilir ve sternumda acı verici hislere neden olabilir. Buna ek olarak, öksürük, acı verici duyular, boğazda kuruluk, solunum fonksiyonlarının ihlali ile eşlik eder. Kuru öksürüğün larenjit ile tedavisi sadece semptomlar üzerinde değil, aynı zamanda inflamasyonun odak noktasında da karmaşık bir etki anlamına gelir. Böylece hastaya anti-enflamatuar, analjezik ve balgam söktürücü ilaçlar reçete edilir. Ek bir yöntem şifalı otlar, inhalasyon ve masaj kullanımı decoctions kullanımıdır.

Enflamasyona karşı öksürük tedavisi

Larenjit ile öksürüğün nasıl ve ne şekilde tedavi edileceğini belirlemek tanılama. Hastalık, hastalığın tedavisi sırasında dikkate alınması gereken çeşitli eğitim faktörlerine sahip olabilir. Çoğu zaman larenjit, üst solunum yolunun viral veya bakteriyel enfeksiyonunun bir arka planına karşı ortaya çıkar.

Bu durumda, hastalıktan kurtulabilirsiniz konservatif ilaç yardımı ile antibiyotik veya antiviral ilaçların kullanımı ile. Bununla birlikte, çocuklarda larenjit tedavisi erişkinlerden önemli ölçüde farklıdır.

Unutmayın! Bebekler, geniş bir etki yelpazesinin güçlü preparatlarına atanmazlar. Yerel antibiyotiklerle değiştirilmeleri gerekir.

Eğer enfeksiyöz veya inflamatuar inflamasyonda larenjit nedeni bulunursa, çocuğun antiinflamatuar ilaçlara, yatak istirahatine, bol içme ve tedavi kurallarına uyma ihtiyacı vardır. Bebeğin sağlık durumuna zarar vermemek ve iltihap belirtilerini daha çabuk ortadan kaldırmak için, öksürüğü larenjitle nasıl rahatlatacağımızı belirleyeceğiz:

 1. Her şeyden önce, bebeğe Histamin üretimini engeller. Bu ilaçlar alerjik reaksiyonların gelişimini durdurur ve boğazda şişmeyi ortadan kaldırır. Bu ilaçlar arasında Diazolin, Suprastin, Loratadin, Cetrin, Telfast bulunur.
 2. Daha sonra çocuk ilaç reçete edilir öksürük merkezini bastır - "Etilformin", "Dimemorfan". Bu tür ilaçlar sadece kuru öksürük ile reçete edilir. Bu ilaçların narkotik bir yapıya sahip olduğu dikkate alınmalıdır, bu yüzden doktor reçete yazmadan kullanılması tehlikeli olabilir.
 3. Öksürük merkezini engellemek Narkotik ilaç kullanmadan, aşağıdaki araçları kullanın - Prenoxindizion, Glaucin, Oxeladin, Butamirat.
 4. Larenjit öksürük şiddetli ağrı eşlik ediyor. Acı nöbetleri ortadan kaldır "Septefril", "Efizol", "Falimint", "Sepotella" nın yardımıyla mümkündür.
 5. Çocuğa daha fazla araç, yetenekli İnce üzerinden kalın boşaltma Bromgexin, Lazolvan, Ambroksol, Asetilsistein, Karbokristin ve Kamerun. Ana etkiye ek olarak, bu kategoriden elde edilen fonlar kuru öksürüğü ıslak hale getirmektedir.
 6. Tedavi sürecinde iyileşme sürecini hızlandırmak için yerel hazırlıklar - "Ingalipt", "Bronhicum", "Eucabal".
 7. Enflamasyon bakteriyel bir karaktere sahipse, bebeğe ihtiyaç vardır antibiyotikler. Kural olarak, böyle bir durumda, çocuğa, yerel bir aktif madde olan Bioparox içeren bir sprey reçete edilir.

Önemli! Larenjit tedavisi konuşma fonksiyonlarının restorasyonuna yönlendirilmelidir. Bunu yapmak için, gırtlaktaki şişlikleri giderin ve hastanın nefesini normalleştirin.

Popüler şuruplar

Konservatif öksürük tedavisine ek olarak, küçük bir hastanın başvurması yararlıdır. şuruplar. Çoğu durumda, bu tür müstahzarlar doğal maddelerden oluşur, bu nedenle çocuklar için tehlikeli değildir.

Bununla birlikte, bu, bir doktor reçete olmadan çocuklarda larenjit ile öksürük şurupları kullanabilirsiniz anlamına gelmez. İlaçların bazı içerikleri alerjik reaksiyonlara neden olabilir, Hangi bebeğin genel sağlığını olumsuz etkiler.

Aşağıda en küçük çocukların tedavisi için uygun olan en etkili şurupları vurgulamaktayız.

Tussin artı

En etkili araçlardan biri "Tussin plus". Akut larenjit için reçete edilir ve aynı zamanda, solunum yolu iltihabının arka planına karşı öksürdüğü zaman, tracheitis, bronşit, tüberküloz veya pnömoni de dahil olmak üzere reçete edilir.

Çare antitussif ilaçlar grubunda yer almaktadır, ancak bileşim içerdiğinden kombine bir ilaç olarak kabul edilir. dekstrometorfan ve guaifenesin.

şurup Bu aktif bileşen gruplarına bebeğin özel hassasiyetinde uygulamak mümkün değildir., merkezi sinir sisteminin ciddi hastalıklarının yanı sıra.

Önemli! Altı yıldan küçük çocukların tedavisinde "Tussin plus" yasaklandı.

Dikkatle Çocuğun büyük miktarda mukus salgısı olduğunda, çare üretken bir öksürük ile uygulanmaya değer. Ayrıca, "Tussin plus", böbrek veya karaciğer disfonksiyonu yanı sıra bronşiyal astım gelişimi için yasaklanmıştır.

Ajan kullanılmalıdır her üç saatte bir çay kaşığı. En fazla ilacın günlük altı ölçüm kaşığını geçmemesi nedeniyle, alım normunu kırmamaya dikkat edin.

"Sinekod"

bilinen antitusif larenjit tedavisi sırasında - bu "Sinekod." Şurup yardımcı olur şiddetli kuru öksürük belirtilerini ortadan kaldırmak, Solunum sisteminin işlevlerini yeniden sağlar.

Bu ilacı alırken, bebeğin "Sinekod" şiddetli cilt reaksiyonlarının nedeni haline gelmesi nedeniyle, laktoza ve takviyeye karşı alerjik bir reaksiyona sahip olmadığından emin olmalısınız. Ayrıca, CNS, böbrek veya karaciğer bozulursa şurup yasaklanabilir.

"Sinekoda" nın doğru şekilde uygulanması:

 1. Çocukları üç yıldan beri tedavi etmek için günde üç kez beş mililitre şurubu almalısınız.
 2. Altı yaşından büyük çocuklar için günde üç kez on mililitre şurup reçete edilir.
 3. On iki yaşın üzerindeki çocuklar için günde onbeş mililitre üç kez izin verilir.

Uygulama kuralları dikkate alınmazsa, İlaç, karın, kusma, mide ekşimesi, ağrıya neden olabilir. Ters belirtilerin bu tür belirtileri aşırı doz gösterir. Bu durumda, kusmanın oluşumunu kışkırtır ve mide yıkaması gerekir.

Doktor anne

Bitki bazında ilaç - "Doktor Anne." Kendini kurdu larenjitin arka planına karşı öksürüğü tedavi etmenin en etkili yollarından biri. “Doktor Anne” sadece kuru ve verimsiz öksürük belirtilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur, aynı zamanda hastayı hava yollarındaki iltihaplardan korur. Ek olarak, ürün, biriken mukus ve balgamdan solunum organlarının temizlenmesine yardımcı olur.

Ana eyleme ek olarak, bir öksürük şurubu bronşları temizleyin ve üst solunum yolunun işlevini geri yükleyin. İlaç belirgin bir mukolitik ve balgam söktürücü etkiye sahiptir ve ayrıca bir bronkodilatör etkiye sahiptir.

Üç yaşında şurubu içebilirsiniz. Bu yaştaki çocukları tedavi etmek için günde üç kez bir ölçü kaşığının yarısı reçete edilir. Üç yaşından büyük bebekleri tedavi ederken, dozajlar reçete edilir Günde otuz mililitre kadar.

Şekerler "Doktor Anne" nasıl uygulanır bu makalede anlatılmaktadır.

Mukaltin larenjit ile yardımcı olur mu?

Tarif edilen şuruplar ve tabletlere ek olarak, boğazda kuvvetli bir kuru iltihaplanma ile bebeğe, Mucaltin tabletleri reçete edilebilir. Mütevazı kompozisyonuna rağmen, bu araç dikkate alınır. Havlayan öksürüğü tedavi etmek için en popüler ilaçlardan biri.

Ilacın doğal bileşimi çok küçük çocuklara tedavi ederken bile hapı kullanmanızı sağlar. Ancak, hepsini almadan önce yan etkiler ve kontrendikasyonlar.

Çocuklarda larinjit ile "Mukaltin" reçete edilir zor balgam tedavisi için, havayollarını tıkar. Bununla birlikte, ilaç sadece iltihap belirtilerini azaltır, ancak etkisi enflamatuar sürecin kendisinin ortadan kaldırılmasına yönelik değildir. Verimsiz öksürüğü neme dönüştürmeye yardımcı olur, böylece nöbetleri kolaylaştırır.

İlginç! "Mukaltin" sadece üst solunum yolu iltihabı için değil, aynı zamanda alt solunum organlarında bir rahatsızlık oluşması durumunda da reçete edilebilir.

Sadece bu ilacın larenjit ile kullanımının olacağını unutmayın. verimsiz, çare sadece iltihap odağını yok edemediği için.

Ek olarak, Mukaltin Antitussif preparatlarla aynı anda uygulanması imkansızdır., ilaç, bekarlar grubuna ait olduğu için.

Yetişkinler için kullanım talimatları

Larenjitli yetişkinlerde "Mukultin", kalın mukusun sıvılaşmasını etkileme yollarından biri olarak etki eder. O atanır günde üç kez bir tablet. İlaçları eritmek yemek yemeden en az bir saat önce.

İlaç çözüldükten hemen sonra, Hiçbir içecek kullanamazsınız. Bu davranış ile terapötik etki meydana gelmez.

Çocuklar için

Eğer yetişkin sorunların tedavisinde, bir kural olarak, ortaya çıkmazsa, o zaman çocuklarda larinjit ile "Mukaltin" almak nasıl? İlaç emilmelidir, üç yaşına kadar bebeklerin tedavisi sorunlu olabilir.

Büyük çocuklarda rezorpsiyon kontrol edilebilirse, o zaman bebeklerin tedavisi ile hap en iyisidir az miktarda ılık suda çözülür. Bir gün için, çocuklara ikiden fazla tablet verilemez.

Tedavi süresi iltihaplanmanın şekline bağlıdır, ancak genellikle ilaç alınır. on dört güne kadar.

Sonuç

Larenjit, tehlikeli komplikasyonlara neden olabilen tehlikeli bir hastalıktır. Bu nedenle, gırtlak iltihabının ilk belirtisinde tıbbi yardım alın ve doğru tedaviye bağlı kalın.

Larenjit tedavisi

Larinksin mukoza zarındaki inflamatuar süreçler genellikle influenza, ARVI sonucu ortaya çıkar. Hastalığa diğer faktörler neden olabilir - hipotermi, vokal aparatın aşırı, kızamık, kızamık vb. Larenjitin başarılı tedavisi, ortaya çıkmasının temel nedeninin belirlenmesine bağlıdır.

Hastalıktan kurtulmak için hastanın yaklaşık bir hafta boyunca sessizliğini gözlemlemesi önemlidir. Acil durumlarda sessiz bir fısıltı diyelim. Konuşma rejiminin kurallarına uyulması, ses tellerinin aşırı yüklenmesini önler ve kronik larenjit gelişiminin önlenmesidir.

Larenjit için tedavi rejimi

Larenjit akut ve kroniktir. Hastalığın kısa süreli (akut) seyri bir ila iki hafta geçmez. Kronik sürecin semptomatolojisi iki hafta veya daha fazla kendini gösterir. Larenjit belirtileri uzun bir süre yok olmazsa, bir doktora danışmak en iyisidir, çünkü larenksin enflamasyonu vücudun gizli patolojilerinden kaynaklanabilir.

Tıbbi uzman, her şeyden önce, hastalığın nedenini belirlemek için bir tanı belirleyecektir. Larenjit tedavi rejimi aşağıdaki ilkeleri birleştirir:

 • ses moduna uygunluk (bir fısıltı içinde tam sessizlik veya konuşma);
 • spazmları önlemek için psiko-duygusal kararlılık;
 • küçük porsiyonlar halinde, sık sık bal veya Borjomi ile ılık süt alımı;
 • hasta ile odada hava taze, ılık ve nemli olmalıdır (özel nemlendiriciler kullanın veya su havzası koyun);
 • yiyeceklerden kaçının - soğuk, sıcak, sıcak, tuzlu yiyecekler;
 • iyot, okaliptüs, anason veya mentol yağları ilavesi ile buhar inhalasyonları gösterilmiştir;
 • boyun / göğüs veya hardal sıva üzerinde kompres uygulamak;
 • iyi sonuçlar adaçayı / papatya infüzyonu ile gargaralanarak verilir;
 • sıcak ayak banyoları;
 • antihistaminikler kullanılır;
 • yasak - sigara içmek ve alkol içmek.

Bazı durumlarda larenjit tedavisi, kararlı durum koşulları ve ilaç tedavisi gerektirir. Antibiyotikler tedavi eden doktorun katı reçetesine göre kullanılır.

Kronik larenjit tedavisi

Tıbbi ve fizyoterapi yöntemlerini içeren entegre bir yaklaşım, lokal ve genel etkiler, kronik laringeal hastalıkla mücadele etmenin en etkili yoludur.

Kronik larenjitin lokal tedavisi, irrigasyon, mukoza zarının tıbbi maddelerle yağlanması ve bitkisel yağların yumuşatılmasını içerir. Katardayı etkilemek için, hastalığın hiperplastik formu, anti-inflamatuar, büzücü, zarflama ajanları kullanılır. Larinks ile manipülasyon bir otorinolaryngolog tarafından gerçekleştirilir. Hastalık seyrinin atrofik formunda, mukusun sıvılaşması, kortikal formasyonlar, mukozanın nemlendirilmesi ve salgı sisteminin çalışmalarının aktive edilmesi özelliklerine sahip ilaçlar reçete edilir. Kural olarak, iyot, vitaminler ve biyostimulanlar tedaviye dahil edilir. Önemli bir yer solumadır.

İnhalasyon terapisi, kabukların çıkarılmasından sonra mukus zarlarının yüzeyinden mukus, tıbbi bileşiklerin penetrasyonunu önleyerek kullanılır. Bu amaçla, önce mukusun sıvılaşması için maddeler kullanın, plakları çıkarın, ve ekspektoranlar. Solunabilir bileşenler gibi reçete yağlar (deniz topalak, köpek gül), retinol (A vitamini) ve diğerleri vardır.

Kronik hipertrofik tipte larenjit tedavisi, antibiyotiklerle kombinasyon halinde steroid bileşenli aerosoller gerektirebilir. Hastalara ultrasound tedavisi ve kortikosteroid ilaçları ile ultraponofhoresis denir. Hastalığın hipertrofik formu üzerindeki etkilerin çeşitli aşamaları vardır: inflamatuar olayları ortadan kaldırır, ancak larinksin işlevlerini geri yükler. Son terapi bir fonopedist (konuşma ve vokal hazırlık) ile sınıflar olacaktır.

Atrofik larenjitden kurtulmak için, salin-alkalin (% 2'den fazla olmayan çözelti), alkali-kalsiyum, mineral sular, alkali karışımlar ile inhalasyonlar yaygın olarak kullanılır. Aynı zamanda, kan dolaşımını, trofik ve laringeal doku değişim fonksiyonlarını iyileştirmek için fizyoterapi yapılır. Bu durumda UHF-indüktotermi ve darsonvalizasyon (impuls akımları ile tedavi) yeri doldurulamaz. Larinkste etkili çamur uygulaması. En az 10 seans ve 40 C çamur sıcaklığı, 10 dakikaya maruz kalma süresi.

Diffüz kronik hastalık formu prekanseröz bir durum olarak sınıflandırılır. Bu tip larenjitli hastalar, malign dokuyu erken evrede saptamak için yılda iki kez gözlenmektedir. Larenjit tedavisi çoğunlukla cerrahi olarak dispersiyonun koşullarında gerçekleştirilir, bir mikroskop kullanılarak hiperplazi alanlarını giderir.

Akut larenjit tedavisi

Akut larenjitde (genellikle akut solunum yolu viral enfeksiyonunun bir sonucu) yatak istirahati gereklidir. Kalan durumlar, işitme engelli kişiler (şarkıcılar, aktörler, öğretmenler vb.) Dışında, işyerinden ayrılmadan tedaviye uygundur.

Akut larenjit tedavisi, konuşma aktivitesinin kısıtlanmasını içerir, sessiz kalmak ya da ekshalasyonda sessizce konuşmak daha iyidir. Hastalara aşırı sıcak, soğuk, baharatlı yiyeceklerin yanı sıra içme ve sigara içmekten kaçınmaları tavsiye edilir.

Beklentiler kalın, viskoz bir akıntı ile belirtilir: mucaltin, tussin, stopptussin. Balgam kullanımını seyreltmek için: ACTS-uzun ve fluimuccil (günlük norm - 1 tablo), solvine, bromhexine.

Sıvı mukoza ve kuru mukozayı ortadan kaldırır, oda sıcaklığında alkali maden suyuna (Borjomi) yardımcı olur veya yarısı ılık sütle seyreltilir.

Boyun bölgesinde yarım alkollü kompresler, sıcak ayak banyoları, baldır ve bacaklarda hardal sıvaları, inhalasyonlar evde akut larenjit tedavisidir.

Bir doktor, on gün boyunca kullanılan bir aerosol formunda bir antibiyotik bioparoks reçete edilebilir. İlaç 4 saat arayla 4 kez ağızdan solunur. İlaç laringospazm olasılığı nedeniyle üç yaşın altındaki çocuklarda kontrendikedir.

Fizyoterapi odasında, özel bir şırınga kullanarak larinkse ilaç dökülür. Hekimler antibiyotiklerle, bir süspansiyon şeklinde hidrokortizon ile çözümler kullanırlar.

Hastalık beş ila on gün içinde tedavi edilebilir. Semptomlar bu dönemde geçmezse antibiyotik kullanılmalıdır.

Larenjit evde nasıl tedavi edilir? Soda, deniz tuzu ve bitki özleri (ısırgan otu, adaçayı, papatya, auranın kökü) içeren bir solüsyon değiştirerek günde en az beş kez durulayın.

Larenjit ile öksürük tedavisi

Larenjit belirtileri, ses kısıklığı, boğazda terleme, balgam ayrımı olmaksızın öksürük tipi "havlama" şeklinde ortaya çıkar. Larenks mukozasının hastalıkta şişmesi, öksürük reseptörlerini aktive eder.

Öksürük ataklarının giderilmesi için kodein, paxeladine, oxeladine, dekstrometorfan, tusuprexom içeren maddeler kullanılır. Mukozanın uyarana karşı reaksiyonunu azaltmak için libeksin yardımcı olur. Tedavi süresince balgam sıvılaşmasını sağlayan mukolitik ilaçların kullanılması yasaktır. Larenjit ile öksürük tedavisi, budesonid ile inhalasyon yoluyla gerçekleştirilir. Güçlü öksürük, tahrişe neden olur ve nöbet sıklığında bir artış olur. Bu tür rahatsızlık, boğazın tuzlu su çözeltisi ile yıkanmasıyla (cam başına 1/2 çay kaşığı) kurtarılır.

Kuru öksürük opioid ilaçlarla tedavi edilebilir:

 • dekstrometorfan - en şiddetli öksürüğü bile baskılayarak öksürük merkezini doğrudan etkiler. Buna dayalı ilaçlar reçete olmadan satılmaktadır. Uyku hapları, narkotik ve analjezik etkileri yoktur. Bu oluşur: glikodin (günde üç kez 1 çay kaşığı), alex artı (günde 4 kez 3 tabak);
 • kodein - terpinkod ve kodelak antitusif ilaçların komplekslerine dahil edilir (günde üç kez 1 tablet alınır). Çoğu zaman ilacı almanın yan etkilerini not edin.

İlaç grubunun farmakolojik maddeleri öksürük ile daha iyi başa çıkmakta, ancak genellikle bağımlılık yapmaktadır.

Etken madde ile libexin prenoksdiazinom, çiğnemenin içine girmemiş, böylece uyuşma yoktu, günde üç kez 100-200 mg. Butamirate bazındaki panatus ve sinecode, şurup veya tabletlerde salınır, yemeklerden önce 1 tablete kadar tüketirler. 8-12 saatlik bir aralık ile. Dimedrol, diazolin, tavegil uyuşukluğa neden olur, bu nedenle bir gece öksürüğünden kurtulmaları önerilir.

Öksürük refleksini ortadan kaldıran ilaçlar kesinlikle tıbbi reçeteye göre kullanılır. Yanlış kullanım, aşırı doz sağlığa ciddi zarar verebilir. Balgamı sıvılaştırmanın en iyi yolunun bol miktarda içecek olduğu unutulmamalıdır. Larenjitin kuru öksürük ile tedavisi de odadaki nemin muhafaza edilmesiyle sağlanır.

Larenjit için çareler

Sessizliğin gözlenmesi, göğüsteki hardal sıvalarının kullanımı, hardallı sıcak ayak banyoları, boyunda sıkışan kompresler, sıcak içecek, gargara ve inhalasyon larenjitin bütün araçlarıdır.

Geleneksel tıp hastalıklardan kurtulmak için kendi tariflerini sunar:

 • durulama için patates suyu;
 • inhalasyon için sarı haşhaş tentürü / kaynatma - 1 yemek kaşığı. kaynayan su bir fincan çiçek. Kompozisyonu 2 yemek kaşığı içinde içebilirsiniz. günde üç kez;
 • anason tohumları mükemmel bir şekilde sesi geri kazanır - 1/2 fincan tohumlar 200 ml su içinde bir saat çeyrek kaynatın. Filtrelenmiş çözeltide 1 çorba kaşığı. konyak ve 2 yemek kaşığı. Tatlım, yaklaşık beş dakika kaynatın. Yarım saatlik aralıklarla bir tatlı kaşığı kullanın;
 • muz ve bal suyu eşit oranlarda karıştırılır, bir saat bir çeyrek kaynatın, 1 çorba kaşığı içilir. günde üç kez kaynatma;
 • 1 çorba kaşığı ile karıştırılmış 200 ml pancar suyu. sirke elma, durulama için kullanılır.

Hastalığın görünümü bir enfeksiyondan kaynaklanıyorsa, o zaman larenjit tedavisi antibiyotiklerle gerçekleştirilebilir. Kendi kendine ilaç genellikle ciddi sonuçlara yol açar, bu nedenle larinks üzerindeki herhangi bir etki tıbbi uzman ile anlaşılmalıdır.

Larenjit için Pulcicort

İnhalasyon prosedürlerinin avantajı, etkilenen mukoza, anti-enflamatuar ve yumuşatıcı etki üzerinde hızlı bir etki sağlanmasıdır.

Uzun süreli terapötik etki laringit ile pulmicort sağlar. Bu ilaç sadece bir nebülizatörde kullanılır, ultrasonik inhalatörler kullanılmaz. En iyi sonuçlar, eşit ve sessiz bir soluma ile bir maske veya ağızlık aracılığıyla elde edilir. Seyreltilmiş süspansiyon, yarım saat süreyle kullanılır.

Tıbbi madde, laringeal mukozadan aktif olarak emilir. Doz pulmicorta bir doktoru ayrı ayrı atar. İlaç altı aydan daha büyük çocuklarda larenjit tedavisinde mümkün kılar.

Tedaviden sonra, cildin tahrişini önlemek için suyla yıkayın ve ağzınızı yıkayın. Pulmicort, öksürme, mukozanın tahrişi, ağız boşluğunda kuruluk, kandidiyazis ile nazofaringeal tutulum şeklinde yan etkilerle dolup taşan hormon içeren bir maddedir. İlaç artmış sinir uyarılabilirliği, depresyona yol açabilir. Aşırı duyarlılık alerjik reaksiyonlarla (döküntü, dermatit, vb.) Kendini gösterir. Çocuklar için, ilacı kullanmadan önce bir çocuk doktoru ile konsültasyon önerilir, çünkü çocuğun büyümesini yavaşlatmaya yardımcı olabilir.

Larenjitin pulmicort ile tedavisi bir ila iki hafta sürmektedir ve kullanımdan sonra ilacın terapötik etkisi 12 saat boyunca sürdürülmektedir.

Larenjitle Başa Çıkma

Aktif inhalasyon için renksiz bir çözeltinin aktif maddeleri: 1 ml fenoterol hidrobromür, 250 μg ipratropium bromür. İlaç bronş / kasların kasları üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir, bronkospazmı önler ve balgam söktürücüdür ve solunum fonksiyonunu geliştirir.

Hastalığın kronik evresinde larenjit ile birlikte ortaya çıkar. Bir nebülizatörde formülasyonu hazırlamak için ilacın reçete edilen dozu fizyolojik salin ile 3-4 milimetreye seyreltilir. Madde miktarı, nebulizer modeline ve inhalasyon tekniğine bağlı olarak değişebilir. Damıtılmış su kullanmak ve bitmiş çözeltiyi saklamak yasaktır.

Larenjit berodualom tedavisi bir dizi yan etkileri vardır: ağız kuruluğu, sinirlilik nöbetleri, tat değişiklikleri, baş ağrısı, baş dönmesi, kalp atışı hızlanması. Nefes darlığı durumunda, bir doktora danışın.

Larenjitli Bioparoks

Akut formda larenjitin tedavisinde, bir aerosol formunda lokal etki gösteren bir antibiyotik kullanılır - bioparoks. İlaç, kandida türlerinin streptococci, stafilokok, mantarları etkileyen, antibakteriyel ve anti-inflamatuar aktiviteye sahiptir.

Yetişkinler için terapötik seanslar, ağızdan ve / veya her bir burun deliğinden 4 saat sonra tekrarlanan dört inhalasyon içerir. Çocuklar için prosedür 6 saat sonra yeterlidir. Terapi süresi on güne kadar sürer. Larenjitli bioparoks, balonun ucu ağız içine yerleştirildiğinde ve dudaklarla sıkıştırıldığında, derin inspirasyon yoluyla larinksin sulanmasına izin verir.

İlaç bireysel hoşgörüsüzlüğe, bronkospazm, nazofarenksin iltihabına neden olabilir. İlaç üç yaşın altındaki çocuklarda kontrendikedir, bir doktorun talimatlarında hamile kadınların kullanımı mümkündür.

Maddenin uzun süreli kullanımı durumunda, hastalar bioparoks bağımlısıdır. Larenjitin bioparoks ile tedavisi, bir tedavi uzmanının tedavi tavsiyeleri ve tavsiyelere göre uçların kullanımı konusundaki tavsiyelerine sıkı sıkıya bağlı kalmayı gerektirir. Uzun zamandır beklenen iyileşme gerçekleşmişse, oturumları kesemezsiniz. Bir nüksü tehdit edebilir.

Larenjitli Erespal

Larenjit kronik aşamasında, belirgin bronkodilatatör, anti-ödem ve anti-inflamatuar etkisi olan bir erespal reçete edilir.

İlaç tablet ve şurup olarak üretilmektedir. 14 yaşın altındaki çocukların tedavisi için bir şurup kullanılır. Bebeğin ağırlığı 10 kg'a kadar ise günlük dozaj 4 mg / kg'dır (günlük 2-4 çay kaşığı). Çocuğu iki ila on altı yıl tedavi etme normu 2-4 yemek kaşığıdır. Şurup şeklindeki ilaç, yetişkin ve ergenlerde kullanılır - her biri 3-6 yemek kaşığıdır. günlük Yetişkinler günde üç kez bir tablet Erespal içebilir.

İlaç, bileşiminin bir parçası olan herhangi bir bileşene (fenspirid, hidroklorür vb.) Duyarlılık için önerilmez. Larenjitli Erespal, fruktoz, diabetes mellitus intoleransı olan hastalarda, isomaltoz eksikliği ve glukoz-galaktoz malabsorpsiyonu olan olgularda dikkatle kullanılır.

İlaç alerjik reaksiyonlar veya bronkospazm olasılığı nedeniyle steroid olmayan grubun diğer anti-enflamatuar ilaçların yanı sıra asetilsalisilik asit ile aynı anda kullanılamaz. Yatıştırıcı maddeler ve alkol ile alım эреспала, yükseltilmiş halsizlik ve uyuşukluk ile karakterizedir.

Larenjitli Prednizolon

Prednizolon, adrenal kortekste üretilen kortizon, hidrokortizon hormonlarının sentetik bir analogudur. İlaç anti-inflamatuar, anti-alerjik, anti-şok, antiexudatif, antitoksik etkileri vardır. Aracın uygulama aralığı oldukça geniştir. Larenjitli Prednizolonum, enflamatuar süreci inhibe etmek, mukoza zarının şişmesini önlemek veya hafifletmek, mukusun viskozitesini azaltmak için kullanılır.

İlaç bir tablet formunda ve enjeksiyon için çözelti içinde salınır. Kas içi / intravenöz uygulama için dozaj, hastalığın ciddiyetine ve bireysel endikasyonlara bağlı olarak doktor tarafından reçete edilir. Akut koşullarda, yetişkinler gösterilir - günde 4 ila 6 tablet (20-30 mg). Daha sonra dozaj 1-2 tablete (5-10 mg) indirilir. Enjeksiyon için ilacın miktarı 30-65 mg'dır. Çocukluktaki günlük doz 1 ila 3 mg / kg arasında değişir.

Larenjitin kısa süreli maruz kalma sırasında prednizolon ile tedavisi, benzersiz bir kontraendikasyona sahiptir - bileşenlerden birine aşırı duyarlılık. Gebelik ve emzirme döneminde laktoz, kalp ve GI, böbrek yetmezliği, endokrin hastalıklara reaksiyon gösteren hastalarda prednizolon kullanımına dikkat edilmelidir.

Larenjitli Deksametazon

Larenjitli hormonal ilaç deksametazon nebülizatör için bir çözüm olarak kullanılır. Bu amaçla enjeksiyon için% 0,4'lük çözelti kullanılır. Solunum preparasyonu için, 0,5 ml (2 mg) madde ve 3 ml salin alın. Prosedürler günde dört defaya kadar gerçekleştirilir. Tedavinin süresi yedi güne kadar. İçeriğini 1: 6 oranında tuzlu su ile inceltikten sonra, deksametazon ile ampul kullanabilirsiniz. Bu karışım inhalasyon başına 3-4 ml yeterlidir.

Ilacın anlık eylemi acil durumlarda yardımcı olur - ödem gelişimi, çocuklarda yanlış krupanın durumu. Deksametazon, suçiçeği durumunda ve bağışıklıkta keskin bir azalma durumunda kontrendikedir. Ilacı almak için norm bir doktor tarafından reçete edilir. Tipik olarak, ana doz sabahları verilir ve beş saat sonra daha az miktarda madde tekrar kullanılır.

Laringitin deksametazon ile uzun süreli tedavisi, ilacı yok ettiği ve potasyum olduğu için, gıdada yüksek protein içeriği gerektirir. İlaç vücuttaki sıvı ve sodyumu geciktirir, böylece bulaşıklar tuzlu olmamalıdır.

Larenjitli hidrokortizon

Hidrokortizonlu Nebulizatör, larenjit için etkili bir ilaçtır. Larenjitli hidrokortizon, özel bir şırınga ile doktor tarafından yapılan infüzyon şeklinde kullanılır.

Hastalığın catarrhal ve hipertrofik formları, inhalasyon tedavisine% 1'lik bir hidrokortizon çözeltisiyle uyumludur. bir arada hastaların aerosol hidrokortizon süspansiyonu (1 mL) Kalanchoe suyu (1 mi),% 2 solüsyon etoniya (1 mL) hinozola% 1 çözeltisi (1 mi) kullanıldığında mükemmel sonuçlar elde edilir.

Steroid maddeleri (hidrokortizon 25 mg) içeren aerosol, geniş spektrumlu antibiyotiklerle birlikte kronik hipertrofik larenjit tedavisinde kullanılır. Laringeal ödem ve inflamasyonu azaltmak gerekirse, damar genişletici etkisi olan heparin içerir. Örneğin, böyle bir bileşim: 0.5 ml miktarında heparin 1 ml, hidrokortizon süspansiyon 1-2 ml, efedrin hidroklorür% 3

Hidrokortizonun yan etkisi, vücuttaki sodyum ve sıvı retansiyonuna, potasyumun çıkışına yönlendirilir. Şiddetli hipertansiyon, psikoz, gastrointestinal hastalıklar, diyabet ve gebeliğin olduğu durumlarda, ilaç bileşenlere bireysel duyarlılık için tavsiye edilmez.

Larenjit ile Lazolvan

Ekspresan ekspektansif etkisi güçlü mukolitik, antitussif sentetik ilaç olarak kabul edilen larenjit ile bir lazolvan vardır. Ampullerde bulamaç, tablet ve çözeltiler üretilmektedir. İlaç balgam viskozitesini ve erken çekilmesini azaltmak için vazgeçilmezdir.

İnhalasyonlar için bir lazolvan çözeltisi, salin ile eşit miktarlarda karıştırılarak elde edilir. Seans sırasında, derin bir nefesle öksürük refleksinden kaçınmak için özgürce nefes almanız gerekir.

Ilacın içeri alınması, yaş, hastalığın karmaşıklığına bağlı olarak doktor tarafından reçete edilir. Terapötik etki, bir ila iki hafta içinde elde edilebilir.

nedeniyle kompleks terapötik etkilere gırtlak lasolvan tedavisi: solunum fonksiyonu baskılama krampları önlenmesi salgılanmasının oluşumunu azaltmak, inceltme ve balgam çıkarma olmaksızın öksürük kabartma. Lazolvan hastalar tarafından iyi tolere edilir ve antibiyotikler de dahil olmak üzere diğer ilaçlar ile birleştirilir. Yan etkiler bağırsak bozuklukları ve alerjik reaksiyonları içerir. Maddenin hamileliğin başlangıcında kullanılması önerilmez.

Larenjit ile Sumamed

Larenjit ile toplanan geniş uygulamaların makrolid antibiyotiği, inflamasyon odağı üzerinde bakterisidal bir etkiye sahiptir. Aerobik ve anaerobik bakteriler ve hücre içi "gizli" patojenler (Chlamydia, Mycoplasma ve) gibi en gram-pozitif / gram-negatif mikroorganizmalara karşı etkilidir.

toz (6 adet) 250 mg - - enfüzyon için süspansiyon ve çözeltisinin elde edilmesi için tabletler, ilaç kapsüller halinde 125 mg (6 adet) ya da 500 mg (3 adet) üretti.

Etken madde azitromisin, terapi bitiminden bir hafta sonra vücutta depolanır. İlacın çekilmesi esas olarak karaciğer tarafından yapılır, bu nedenle ilaç karaciğer ve böbrek disfonksiyonları olan hastalar için reçete değildir. Sumamed, makrolid antibiyotiklere karşı toleranssızlık için tavsiye edilmez. İlaç ergotamin / dihidroergotamin ile uyumlu değildir.

gırtlak sumamed tedavisi gibi mide bulantısı, deri reaksiyonları, mide bağırsak bozuklukları, kalp, kafa / karın ağrısı, ağrı, baş dönmesi, alarm sebepsiz durum da dahil olmak üzere yan etkileri geniş bir yelpazesine sahiptir Tıbbın dozajı hastalığın seyrinin özelliklerine, hastanın yaşına bağlıdır. Kabul süresi tek bir uygulamadan birkaç güne kadar değişmektedir.

Tablet ilacı 125 mg miktarında 3 yıl ve 500 mg - 12 ye kadar reçete edilmez. Üç günlük bir kursla 10 kg'dan fazla olan çocukların tedavisinde Sumamed süspansiyon kullanılır.

Larenjit ile Suprastinum

Larenjitli suprastinin çocukları, akut sürecin (yalancı krup) kaplanmasını önleme ve ayrıca laringeal ödemleri azaltmak amacıyla reçete edilir. İlaveten, ilacın bebeğin hayatının ilk ayı kadar erken uygulanabilme yeteneği vardır.

Bir çocukta stenoz atağı, 1 ml suprastin kas içine enjekte edilerek çıkarılabilir. Elinizde ampul yoksa, su ile seyreltilmiş hapları kullanın. On dört yaşın altındaki çocukların günde üç kez 1/2 tablet almaları önerilir. 1 masa ile yetişkinler ve gençler. günde üç kez (100 mg'dan fazla değil).

Ilacın yan etkileri arasında zayıflık, uyuşukluk, baş dönmesi. Sedatif etki nedeniyle, işyerinde (sürücüler, vb.) Artan dikkat ve konsantrasyon gerektiren hastaları kullanmak tavsiye edilmez. Çocuklar uykusuzluk, sinirlilik, anksiyete yaşayabilir. Larenjitin suprastin ile tedavisi, ağız kuruluğu ve balgam viskozitesini artırma olasılığı ile doludur.

İlaç böbrekler vasıtasıyla vücuttan atılır, böylelikle böbrek yetmezliği olan hastalar tarafından kullanılmaz. malzemeyi almak için kontrendikasyon gastrik ülser, prostat büyümesi, glokom varlığı, ilaç bileşimi astım durumu yanı sıra, tek tek hassaslığını kötüleştirebilir. Hamilelik ve emzirme döneminde, suprastin yasaklanmıştır.

Larenjitli Eufillin

Kuru öksürükten kurtulmak için, bronkodilatör ilaç euphyllin sıklıkla kullanılır. İlaç üç aya kadar çocuklar için kontrendikedir. Üç yıldan küçük bebeklerde larenjitin bir ilaçla tedavisi, tıbbi izin gerektirir. Tabletler ve euphyllinus kapsülleri on iki yaşından itibaren çocuklara gösterilmiştir.

Çocuklar için ilacın başlangıç ​​dozu 5-6 mg / kg'dır. Diğer resepsiyon şemaya göre hesaplanır:

 • Çocuk altı aylıktan daha azdır: yaşamın haftalık sayısı 0,07 + 1,7'dir; Elde edilen şekil, bebeğe sekiz saatte bir kez uygulanan ilaç maddesinin gereken değerine karşılık gelecektir;
 • Altı ay-yıl: 0,05 + 1,25 yaş (resepsiyonda altı saat arayla dozaj);
 • yıl dokuz yıl: 5 mg / kg (1 p / 6 saat);
 • dokuz ila on iki yıl: 4 mg / kg (1 p / 6 h);
 • oniki yaşın üzerinde: 3 mg / kg (1 p / 6 saat).

Yetişkinler için önerilen dozaj dozu günde 10 mg / kg'dır, üç doza bölünür. Euphyllin tedavisinde bir doktor randevusuna bağlı kalmak gerekir.

Larenjit ile Eufillin - güçlü bir anti-ödem, düşük tansiyon ve epilepsi eğilimi olan durumlarda kullanılmak üzere tavsiye edilmez. İlacın alınması sürecinde kandaki ilacın içeriğini izlemek önemlidir. Maddenin az bir miktarı astım atağına yol açabilir ve aşırı doz konvülsiyonlara ve kalp hızının artmasına neden olabilir.

Larenjit ile ACS

ATSTS, mukusun viskozitesini azaltan bir grup mukolitik ilaç anlamına gelir. İlaç pürülan balgam varlığında bile aktiftir. Preparasyon, çözünme, efervesan tabletler ve infüzyon çözeltisi için granüller halinde salınır.

Larenjitli ATS'lerin kullanımı, balgamı sulandırmak ve salgılamak ve böylece kuru öksürük ataklarını azaltmaktır. Yetişkinler ve ergenlik çağındaki çocuklarda (14 yıldan fazla) maddenin günlük normu gösterilmektedir: günde üç kez 200 mg, tek seferde 600 mg ACS uzunluğunda.

Yaşına ulaşmamış bebekler, ilacı, ilgili hekimin zorunlu gözetimi altında hayati durumlarda reçete edilir. Efervesan tabletler, beş yaşın üzerindeki çocuklarda 100 mg / 2-3 r gün boyunca kullanılmaktadır. Altı ila on dört yıl arasında, dozaj günde 200 mg / 2'ye çıkarıldı. İlaç yedi güne kadar bir yemekten sonra tüketilir. Ve granüller su, meyve suyu ve serin çay içinde çözülebilir. Sıcak bir içecek yapmak için bir bardak su kullanın. Efervesan tabletler yarım bardak su içinde çözülür.

Enjeksiyonlar ACTS: yetişkinler 1-2 amper / 1-2 r, çocuk 6-14 yıl, çocuk 1-2 amper bir ampul reçete edilir. gün. Altı yaşın altındaki çocuklar özel durumlarda reçete edilir. Terapi süresi tek tek seçilir.

ATSTS hamile ve emziren kadınların tedavisinde kullanılmaz. Kontraendikasyonlar, mide ülseri olan veya alevlenme döneminde 12 pt olan hastalara uygulanır.

Larenjitli Lugol

Çoğu zaman, larenjit, hedefin arka tarafındaki nazofarenksi kaplayan bir enfeksiyon ile enfeksiyon sonucu ortaya çıkar. Larengitli Lugol şişmeyi azaltmaya ve iltihabı hafifletmeye yardımcı olur.

Lugol, potasyum iyodür içinde çözünmüş iyodindir. Madde, gırtlak ve farinksin yağlanması veya sulanması (özel spreyler yardımıyla) için kullanılır. Mukoza zarının kurutulmasında etkili bir yöntem olduğu için, kullanımdan yarım saat sonra 1 çay içmek tavsiye edilir. deniz topalak yağı.

Boynuzu pamuklu çubukla yağlayın ya da tıbbi personelden yardım isteyebilirsiniz. Bu manipülasyon boğazda rahatsızlık ve nahoşluk olası rahatsızlıklardan hoşnut değildir. Larenjitin lyugol spreyi ile tedavisi daha uygundur ve ilacın doğru şekilde dozlanmasını da sağlar.

Larenjit ile sinüs kodu

Laringit ile öksürüğün obsesif, "havlayan" doğasından kaçmak, narkotik olmayan sinüs kodlarıdır. Kuru öksürüğün atağı medulla oblongata'da bulunan öksürük merkezini etkileyerek giderilebilir.

Aktif madde butamat sitrat ile larenjit ile Sinekod öksürük nedenini ortadan kaldırır. İlaç, çocuklar için şurup ve damla şeklinde yapılır. Fonların bariz avantajları tahsis edilmiştir: En güçlü öksürük, hızlı ve uzun süreli etki, güvenlik ve iyi tolere edilebilirlik ile etkinlik.

Yetişkinler için dozaj: 1 çorba kaşığı. l. şurup 3-4 p / d; Çocuklara damlalar gösterilir - 5-10 mg ila 5 / gün. İlacın bileşimi kodein (morfin türevi) içermez, bu yüzden ilaç:

 • bağımlılık yapmamak;
 • solunum fonksiyonuna basmaz;
 • sakinleştirici bir etkisi yoktur;
 • bağırsağın motor aktivitesini etkilemez;
 • şeker ve glikoz içermez.

Larinjitin bir sinekod ile tedavisi, 2 aylıktan başlayarak çocuklarda gerçekleştirilir. İlaç hamileliğin başlangıcında alınmasına izin verilmez, emzirme için önerilmez ve bileşenlerden birine balgam ve duyarlılık varsa.

Larenjit ile birlikte mucistin

Uzay koşullarında kullanılmak üzere geniş spektrumlu bir antiseptik geliştirilmiştir. Tıbbi madde, merhem ve harici çözelti ile üretilir. Miramistin, çoğu patojenik bakteriden (gonococcus, strepto, staphylococcus, diphtheria bacillus, vb.) Artmış bir bakterisidal etkiye sahiptir. İlaç özellikle gram pozitif mikroorganizmalara, parazitleyici mantarlara karşı aktiftir.

Larenjitli mucistin, hastalığın akut ve kronik seyrinin kompleks tedavisinde kullanılır. Bu amaçla, tıbbi bir çözelti ile durulama, günde beş-altı kez gösterilmektedir. Bu madde deri ve mukoza zarları tarafından emilmez, bu nedenle ilaç emzirme döneminde olduğu gibi hamile kadınlara da endikedir.

Miramistin aerosol, çocukların mukoza zarının sulanması için tedavi edilmesinde vazgeçilmez bir araçtır. İlaç, kuru bir kabuk oluşturan ölü hücreleri seçici bir şekilde kurutur. Madde alerjilere ve cilt tahrişlerine neden olmaz.

Larenjit ile inhalipt

Inhalipt - yerel maruziyetin kombine bir aracı. Sülfanilamidlerin antimikrobiyal etkisi vardır (gram-pozitif ve gram-negatif virüslere karşı). Okaliptüs ve nane yağı yanı sıra timol, mantar ve mikroplarla mücadelede etkilidir. Inhalipt larenjit bir anti-enflamatuar, analjezik etkiye sahiptir.

İlaç bir dağıtıcı ile bir aerosolde üretilir. Ağız boşluğuna püskürterek günde birkaç kez ila dört kez uygulanır. Tedaviden önce, boğazı ılık kaynamış su ile durulamak tercih edilir.

Yan etkiler arasında alerji semptomları, yanma hissi bulunur. Ingalipt etanol içerir, bu yüzden ilacı kullandıktan sonra aracı sürmeniz tavsiye edilmez.

Larenjitli Noshpa

6-8 yaş arası çocuklarda görülen larinksin şişkinliği, tehlikeli bir larenjit formuyla ortaya çıkar. Bu gibi vakalar acil tıbbi yardım gerektirir. Çocuğun bir doktorun gelişinden önce durumunu kolaylaştırmak için, ısınmış bir alkalin içecek vermek ve ayak banyoları yapmak gerekir. Ambulans gecikirse, bebeği kas içi antispazmodik bir madde ile enjekte etmek gerekir. Bu amaçla larenjit, difenhidramin, analgin içeren bir nospa uygundur. Her maddenin ilaç dozu yaşam yılı başına 0.1 mg'dır.

Böbrek, karaciğer, kalp yetmezliği, laktaz eksikliği için nochp kullanımı önerilmez.

Larenjit için heksoral

Antiseptik ilaç heksoral, başlangıçtaki öksürük ile gösterilir. İlacın kullanımının negatif sonuçlarına lokal bağışıklık fonksiyonunun inhibisyonu, yani, örn. Mukoza zarı sterilite kazanır ve virüslerden önce kesinlikle savunmasız olur.

Kronik bulgular durumunda larenjit için heksoral hızlı bir tedavi etkisi sağlar. İlacın bileşenleri - benzokain, klorheksidin alerjik reaksiyonları, anafilaktik şoku tetikleyebilir. Ilacın benzokain ile aşırı dozda titreyen bacaklarda, kas kasılmaları, kusma ile ifade edilecektir beyin zehirlenmesi, yol açabilir. Bir tıbbi maddenin kontrolsüz bir şekilde alınması koma, kalp durması ile tehdit ediyor. Bu bağlamda heksoral ve uygulama süresi doktor tarafından reçete edilir. Kazara aşırı dozda, kusmayı indüklemek, mideyi yıkamak ve hemen hastaneye gitmek gerekir.

Larenjitin heksoral ile tedavisi, ilacın mikropların aktivitesini baskılama, anestezi yapma, mukus koruyucu filmi örtme yeteneği ile ilişkilidir.

Heksoral çözelti bitkisel yağlar (anason, okaliptüs, nane, karanfil) içerir. Boğaz veya durulama mukozasının (10-15 ml) yağlanması için uygulanır. Yutmayın.

Geksoral-sprey, mukozaya eşit olarak dağıtılır, pratik olarak kan almaz. Erişkin yaştaki hastalar ve üç yaşından itibaren çocuklar etkilenen bölgeyi günde iki kez birkaç kez sular (kahvaltıdan sonra / yatmadan önce).

İlacın tablet formu da etkilidir ve hızlı bir etkiye sahiptir. Analjezik bir etki periferik sinir uçlarının duyarlılığındaki azalmadan kaynaklanır. Ağızda ülseratif süreçlerin varlığı ve dört yıla kadar olan yaş - ilacın kullanımına kontrendikedir.

Hamile ve emziren kadınlar tarafından heksoral kullanımı, ilgili hekim ile ayrı ayrı tartışılmalıdır.

Larenjit ile askoril

Kombine ajan askoril, ilaçların, balgam söktürücü ve bronkodilatörün mukolitik grubu anlamına gelir. Viskoz oluşumu, balgam zorluğu ve kuru öksürük için bir çare olarak laringit ile askoril reçete edilir.

Guaifenesin ilacın bileşiminde sıvılaşma ve balgam atılımına katkıda bulunur. Mentol, larinksin mukoza zarında olumlu bir etkiye sahiptir, tahrişini önler ve antiseptiktir.

İlaç belirtilen dozlarda tıbbi amaçlar için kullanılmalıdır. Larenjitin askoril ile tedavisi kardiyovasküler problemler, diyabet, ülser, glokom, böbrek / karaciğer hastalıkları için kontrendikedir.

Ascoril'in tavsiye edilen oranları: 6 yıla kadar - 5 ml / 3 r gün, 6-12 yıl - 5-10 ml / 3 r gün, 12 yaşından büyükler ve yetişkinler - ilacın 10 ml'si. Şurup alkali içecekle uyumlu değildir.

Larenjitli Ambrobe

Genellikle öksürük için reçeteli ilaç - ambrien - balgam söktürücü ve mukolitik özellikleri vardır. Ağrılı kuru öksürüğün gerçek kurtuluşu, balgamı sıvılaştıran ve solunum yollarından çıkararak larenjitli ambrojendir.

Etkili ajan, Ambroghexal bileşiminde, etkisi aldıktan birkaç dakika sonra başlar. İlaç dozaj formu, tıbbi önerilere göre ayrı ayrı seçilir. Bunlar, bir damar veya tabletlerde (efervesan dahil), kapsüllerde ve şuruplarda uygulama için inhalasyon için çözeltiler olabilir.

Tabletler, günde beş ila 1 ila 3 kez çocuklar için reçete edilir. Yetişkinler için dozaj - ilk üç gün içinde 1 tablet günde üç kez daha sık değildir. Daha sonra tablet günde 2 p / gün veya 1/2 üç kez. Yiyeceği yemekten sonra veya yemek yerken.

Erişkinlerde öksürüğün yanı sıra, çocuklarda ahududu tadı ile larenjit şurubu ile başarılı bir şekilde tedavi edilir. İlaç bir yemek sırasında veya sonrasında tüketilir. Bebekler için ilacın miktarı yaşa bağlı:

 • iki yaşına kadar, yenidoğanlar ve prematüre dahil değil - 2.5 ml / 2 r. gün;
 • iki ila beş - 2.5 ml / 3 r. gün;
 • beşten onikiye - 5 ml / 3 r. gün;
 • on iki yıldan fazla - ilk üç gün 10 ml / 3 r. gün sonra dozaj aynı kalır ve resepsiyon sayısı ikiye düşürülür.

Yetişkin hastalar şurubu on iki yaşın üzerindeki çocuklarla aynı sırayla alırlar.

Ambroben içeren jelatin kapsülleri bolca su ile yıkanır ve sadece yemekten sonra, koklama olmaksızın tüketilir. Kapsül içindeki ilaç, on iki yaşına kadar olan çocuklar tarafından alınmaya yönelik değildir. Dozaj, ilgili doktor tarafından seçilir, beş günden uzun süre tıbbi madde içilmesi tavsiye edilmez.

İnhalasyon için bir çözelti olarak ambroben, larinksin mukoza zarına hızlı penetrasyonu teşvik eder. Bu yolla larenjitin tedavisi, ilacın, buhara maruz kalmaya elverişli olmaması nedeniyle, bir inhalerin varlığını gerektirir.

Bileşim, aşağıdaki gibi hazırlanır: ambrobenin bir kısmı, sodyum klorür (% 0.9) ile karıştırılır ve vücut sıcaklığına ısıtılır. Nefes alma sürecinde nefes al, öksürüğe karşı kışkırtmak için sakince ihtiyacın var. İki yıldan daha genç çocuklar için inhalasyonlar yürütülmesi bir doktor tarafından kontrol edilmelidir, gösterilen doz günde iki kereden fazla değil 1 ml'dir. İki ila altı yaşında - 2 ml / 2 p. gün ve altı ve yetişkin üzerinde çocuklar - 2-3 ml / 2 p. gün.

İlaç çözeltisi, bir yemekten sonra oral uygulama için reçete edilir:

 • 2 yaşın altındaki çocuklar - 1 ml / 2 p. gün;
 • iki ila altı yıl - 1 ml / 3 r. gün;
 • altı ila on iki yıl - 2 ml / 3 p. gün;
 • Oniki ve yetişkin yaşın üzerindeki çocuklar - üç ila dört gün boyunca 4 ml / 3 r miktarında ilaç içerler. Gün, sonraki resepsiyon - 4 ml / 2 r.

Genellikle intravenöz, subkutan ve intramüsküler yolla ilacın verilmesiyle larenjit tedavisine reçete edilir. Öngörülen dozajlara uyulması önemlidir. Çocuklara 1.2-1.6 mg / kg ağırlık verilir, yetişkinler - günde 2 günden fazla olmayan 2 ml (özellikle ağır vakalar normda 4 ml'ye kadar bir artış gerektirir).

Bir doktor tarafından hamile ve emziren anneler için bir ambulans reçete edilir. İlacın alınması için kontrendikasyonlar şunlardır: mide ülseri ve 12p bağırsaklar, ilacın, epilepsi, böbrek ve karaciğer disfonksiyonunun bileşenlerinden birine toleranssızlık.

Larenjit ile Tantum Verde

Lokal uygulama için çözüm, resorpsiyon için tabletler, lokal etki spreyi - ilaç tantum verde salım formları. İlaç nonsteroidal anti-inflamatuar maddeler olan bir indazol grubu olarak sınıflandırılır. Inflamasyonu gidermek için ek olarak, larenjit ile tartum verde anti-ödem, analjezik etkiye sahiptir.

İlacın tablet formu yetişkin hastalar ve on, 1 tablet / 3-4p yaşına ulaşan çocuklar için reçete edilir. gün. Çözelti boğazın durulanması için gösterilmiştir. Ağrılı sendromun rahatlatılması amacıyla, üç saate kadar olan dozlar arasında 15 ml'lik bir ilaç kullanılması önerilir. 6 yaşından küçük 4 standartları - - 1doza / 4 kg 6-12 yaş arası çocuklar için, 4-8 doz - gırtlak sprey tedavisi birinin bir aralığı ve üç saat, yetişkinler için ilaç sayısı bir yarısı ile gerçekleştirilir.

İlaç hamile ve emziren anneler için reçete değildir. İlacın yan etkilerinden, ağız boşluğunda yanma ve kuruluk hissi, alerjik belirtiler, uyuşukluk not edilir.

Larenjitli Tonzylgon

Homeopatik hazırlama tonzigon tıbbi bitkilerden oluşur, bu nedenle pratik olarak yan etkilere neden olmaz ve kontrendikasyon yoktur. Talimat eki ilacı altı yıla kadar bebeklere almak için yaş sınırı içerir. Bununla birlikte, bebeklerin ve okul öncesi çocukların tedavisinde bir çocuk doktorunun talimatlarında tonsillon kullanımı mümkündür. İlaç, bileşiminde yer alan bitkilerden birine ve karaciğer rahatsızlıklarına karşı duyarlılık için önerilmez.

Damlalar veya drajelerde larenjitli Tonzylgon, hastalığın alevlenme aşamasında yardımcı olur ve çocukların tamamen iyileşmesine katkıda bulunur. çocuk / öğrencilerin okul öncesi altı kez bir gün reçete Bir hap, damla bebeklerde larenjit tedavisinde vazgeçilmezdir (5 damla / 5-6, s. Gün).

Yetişkinler ve ergenler gösterilir: 2 draje veya 25 günde 5-6 kez, gıda alımına bağlı olmadan düşer. Larenjitin bir nebulizer kullanarak toncelone solüsyonu ile tedavi edilmesi mümkündür. Bu durumda, ilaç salin (% 0.9 sodyum klorür) ile seyreltilir.

Larenjit ile Dimexide

Dimeksid konsantre bir sarımsak özütüdür, bu yüzden ilacın belirgin bir anti-enflamatuar ve bakterisit etkisi vardır. İlaç bağışıklığı arttırır, anestezik özelliğe sahiptir.

Larenjit ile deimekside, özellikle pürülan işlemlerle, inhalasyonlar, kompresler şeklinde kullanılır. Tipik olarak, lokal maruziyet için ilacın% 10-30'luk sulu çözeltisini uygulayın, ancak dozaj bir doktoru atamalıdır.

Ilacın bireysel intoleransı, alerjik reaksiyonlar ile ilişkili yan etkiler. Dimeksid, kalp yetmezliği, böbrek ve karaciğer problemleri, gebeliğin ve emzirme döneminde, yaşlılıkta glokom ve katarakt, 12 yaşın altındaki çocukların tedavisinde kullanılır.

Larenjit ile baş döndürücü

Resorpsiyon pharyngocept için tabletler - larenjit, farenjit, anjina ile mücadelede etkili bir yerel ajan. İlacın temeli ağız boşluğunda staphylococci, streptococci, pneumococci yok ambazona monohidrat olduğunu.

Larenjit ile Tharyngept, üç yaşından itibaren hamile ve emziren kadınlara reçete edilir. Bir yemekten yarım saat sonra ilacı al. Erişkinlikteki ilaç tedavisi ve yedi yaşından büyük çocuklar günde bir defaya kadar bir tableti bir tablette yeniden emdirmektir. Küçük hastalar günde üç kez tablete reçete edilir. Pharyngocept'in avantajı, ilacın tükürük bezlerini harekete geçirmesidir, bu da kuruluk, terleme ve mukozadan gelen ağrı şeklinde rahatsızlığı azaltmaya yardımcı olur.

İlacın bileşimi şeker, kakao ve laktoz içerir. İlacın bu bileşenlerine duyarlılığı olan hastalar, diyabetiklerin yanı sıra kontrendikedir.

Larenjit için Biseptol

Larinksin geniş bir enfeksiyon yelpazesinden kurtulun, antibiyotik biseptolün co-trimoksazolün aktif bileşeni ile yardımcı olacaktır. İlaç tabletler, sprey, süspansiyon, enjeksiyon çözeltisinde salınır.

Biseptol, karaciğer, böbrek, anemi, bireysel hoşgörüsüzlük, bronşiyal astım, tiroid fonksiyon bozukluğu, hamilelik / emzirme ve üç aya kadar bebeklerin patolojik koşulları için reçete değildir. Altı aya kadar bebekler için biseptol enjeksiyonları yasaktır. İlaç baş ağrısı ve sarılık yan etkileri geniş bir listesi vardır, bu yüzden biseptol ile larenjit tedavisi kesinlikle tıbbi talimatlar üzerinde yapılmalıdır.

Çocuklara farmakolojik firmalar, 120 mg aktif madde içeren bir süspansiyon ve tabletler sunmaktadır. Süspansiyonda larenjitli biseptol, üç aydan altı aya kadar 120 mg, yedi aydan fazla, günde iki kez 120-240 mg çocuklar için reçete edilir. Ve dört ila altı yıl arasında, ilacın dozu sabah ve akşam 240-480 mg'dır. Yedi ila on iki yıllık sürede ilacın miktarı 480 mg'a ve on ikiden fazla - 960 mg / iki katına çıkarılır. Bir çocuğun şurup tedavisi bir yaşındayken mümkündür.

Yetişkinler sabah ve akşam için 960 mg ilaç reçete eder. Terapötik etkinin süresi beş ila on dört gün arasında değişir. Bir öğünden sonra ilacın önerilen kullanımı ve günlük diyetin değiştirilmesi. Biseptol alımı sırasında, lahana, baklagiller, yağlı peynirler, et, yapraklı sebzelerin tüketimini azaltmayı gerektiren gastrointestinal sistem ve böbreklerin çalışmasında bir komplikasyon vardır. Bu ürünler, ayrıca tatlılar, kurutulmuş meyveler, süt ve pancarlar ilacın etkinliğini azaltır. Ayrıca güneşte sınırlı kalma ve uzun süreli ilaç alımı ile kan kompozisyonunu izlemelidir.

Larenjit ile Naphthyzine

Vazokonstriktör ilaç nafthyzin, KBB hastalıklarının tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Damla ya da sprey, nazal mukozanın şişmesinden kurtulur ve sıklıkla larinksin iltihaplanmasıyla eşlik eden mukusun salgılanmasını azaltır.

Larenjitli Naphthyzine, hastalığın akut veya kronik seyrinde kullanılır. Kaba sesle, nefes alma zorluğu, 1 ml naftirin bileşimi ile inhalasyonlar ve 1 ml serum fizyolojik solüsyonu yapacaktır. Günde işlem sayısı doktorla görüşülmelidir.

Larenjitin karmaşık tedavisinde ek bir araç olarak burun damlacıkları aşağıdaki gibi kullanılır:

 • daha büyük çocuklar ve yetişkinler - her burun deliğine 2-3 damla / 3-4 r.day ilaç% 0.05 veya% 0.1 çözeltisi;
 • Bir yıldan itibaren çocuklar - her iki nazal geçişte 1-2 damla / 2r.day% 0.05 çözelti.

Bir yıla kadar olan bebekler için naftizin almak kontrendikedir. Diabetes mellitus, hipertansiyon, kronik rinit, hipertiroidizm, ilacın bileşenlerinden birine karşı toleranssızlık durumları naftizine reçete edilmemesinin sebebidir.

Bir haftadan fazla alım süresi ilaca bağımlılığa neden olabilir ve bu nedenle kullanımının etkisini azaltır. İlacın keskin bir şekilde reddedilmesi, sırayla, burunların sık sık kendi kendilerini geçme yeteneklerini yitirdikleri için burun akıntısına neden olabilir.

Gebelik sırasında larenjitin naftirin ile tedavisi, nadir durumlarda bir doktorun gözetiminde emzirme önerilmemektedir.

Olumsuz durumlar arasında, kuruluk, mukozada yanma, bulantı, baş dönmesi, alerjik belirtiler (kovanlar, Quincke ödemi), basınç artışı, vb.

Larenjitli Ventolin

Larenjitli Ventolin, inhalasyon için bir dağıtıcı, toz veya çözelti ile bir aerosol içinde üretilen bir bronkodilatördür. Ilacı tıbbi gözetim altında bir nebulizer ile ağız yoluyla soluyun. İlacın kullanımı, öksürük ataklarına karşı, aynı zamanda bronşiyal astımın alevlenmesi sırasında (5 dakika içinde) eylemin hızlı olmasına bağlıdır. Madde dahili olarak alınamaz.

Yetişkinlere gösterilen dozaj günde dört defaya kadar bir veya iki kez inhalasyon için 0.1-0.2 mg'dır. Çocukların solunumu aynı miktarda, günlük normu 0.1-0.2 mg'dan fazla olmayan bir şekilde gerçekleştirilir. Ventolin daha sıklıkla seyreltilmemiş olarak kullanılır ve dozaj doktor tarafından reçete edildiği gibi 5 mg'a çıkarılabilir.

İlacın kullanımına kontrendikasyon 4 yaşın altındaki çocukların yaşı, gebelik, emzirme, bileşenlere aşırı duyarlılık olacaktır. İlaç, mukus boğaz kuruluğu, alerjik belirtiler, konvülsiyonlar, zehirlenme sendromu, sinirsel heyecan gibi kuru bir yan etki listesine sahiptir.

Vitamin ile larenjit tedavisi tıbbi olarak gerekçelendirilmelidir, çünkü ilaç genellikle bronşiyal astımın kronik bronşit ile baskılanmasını önlemek için reçete edilir.

Larenjitli Lysobact

En popüler antiseptik ve antibakteriyel madde lizozdur. Kompozisyon lizozim, piridoksin dahil, doğuştan bağışıklık gelişmesine katkıda bulunan, insan vücudunda vardır.

Laringeal mukoza üzerindeki bakteriyel etkisini azaltmak için gebelik sırasında bile kullanılan larenjit ile lysobact yardımcı olur.

Bir ilacı seçmenin başlıca avantajları şunlardır:

 • bağışıklığı uyararak ve ağız boşluğunda sağlıklı bir mikroflorayı koruyarak koruyucu kuvvetlerin güçlendirilmesi;
 • Lizozim, ilacın temeli olarak, bakteriler üzerinde yıkıcı bir etkiye sahiptir;
 • piridoksin (B6 vitamini) virüsleri baskılayarak antioksidan korumayı arttırır.

İlaç, emilim için tabletlerde salınır. Larenjitin kompleks tedavisi, günde 8 tablete kadar (iki tablette 3-4 kez) lysobacterum kullanımını içerir. Tedavinin süresi sekiz güne ulaşır, bazen ikinci bir kurs reçete edilir.

Ilacın kullanımına karşı tek kontrendikasyon bireysel hoşgörüsüzlük olduğunu.

Larenjitli Klorofillit

Boğaz durulamalarında larenjitli klorofillit endikedir. Mükemmel bir şekilde stafilokok enfeksiyonu ile baş eder, ağrıyı giderir ve mukozanın iltihaplanmasını giderir.

Durulama için günde birkaç kez kullanılan bir alkol (% 1) çözeltisi uygundur. İlacın yağlı bir çözeltisi, bir pamuklu çubukla bir mukus levha ile muamele edilebilir. Larenjit için en uygun tedavi bir yeniliktir -% 0.2 klorofililtin solüsyonu içeren bir sprey. Kabı günde dört kez basmak, larenjitin ana semptomlarından hızlı bir şekilde kurtulmayı sağlar ve dört gün sonra iyileşme olur.

Chlorophyllipt alerjik reaksiyona yol açabilir, bu nedenle ilacı kullanmadan önce, ilacın az bir miktarını ağzınıza akıtarak veya zayıf bir çözelti ile boğazınızı yıkayarak duyarlılığınızın derecesini değerlendirmelisiniz.

İlaç tedavisi dozu ve süresi bir doktor tarafından reçete edilir.

Larenjit için antibiyotikler

Larenjitin antibiyotiklerle tedavisi, lokal etki etkili olmadığı zaman, uzun süreli hastalık durumunda, kronik bir hastalık formunun gelişmesi durumunda tıbbi amaçlar için gerçekleştirilir. Çoğu zaman, hastalara on güne kadar bir lokal aksiyon antibiyotik olan bir bioparoks verilir.

Hastane ortamında, damlatmalar, larinkse hidrokortizon çözeltisinin enjeksiyonu ile sıklıkla kullanılır. Diğer antibiyotiklerle paralel olarak gösterilen tabletlerdeki Imudon iyileşmeyi hızlandırır. Lokal anestezi için, heksorol durulama olarak reçete edilir.

Larenjit için yaygın antibiyotikler:

 • bir grup florokinolonun - moksifloksasin veya levofloksasinin antimikrobiyal etkisi;
 • penisilinlerin antibakteriyel grupları - amoksiklav, amoksisilin;
 • makrolit (en güvenli ve iyi tolere edilen) - sumamed, azitromisin;
 • grup sefalosporinler - sefotaksim, zinakef.

Larenjit için Amoksiklav

Amoksiklavın güçlü terapötik etkisi, antibiyotik amoksisilin ve klavulanik asidin kombinasyonundan kaynaklanır. Bu bileşim nedeniyle, ilaç bakterileri yok eder, vücuttaki bağışıklık süreçlerini harekete geçirir.

Larenjitte amoksiklav, tablet, toz veya süspansiyon şeklinde minimum miktarda (125 mg) reçete edilir. İkincisi, kural olarak, 100 ml'lik 20 dozaj içerir. Süspansiyon formundaki ilaç 14 yaşından büyük yetişkinler ve adolesanlar için reçete edilir (6-8 saat sonra doz - 1 ölçü kaşığı). Bir yıla kadar olan bebekler damla ile tedavi edilir ve üç aya kadar olan sürede ilaç kullanılmaz.

İlacın avantajı, güçlü bir antimikrobiyal etki sağlayan, insan vücudunun iç sıvı ortamında birikme yeteneğidir.

Laringitin amoxiclav ile tedavisi bir dizi yan etki yaratır - alerjiler, dysbacteriosis, sindirim sistemindeki kolik, konvülsiyonlar ve kan formülündeki bir değişiklik. Madde, gebelik ve emzirme döneminde reçete edilmez.

Enfeksiyöz hasar, kronik rahatsızlık durumlarında amoksiklavın infüzyon uygulaması mümkündür. İntravenöz kullanım en belirgin yan etkilerle karakterizedir.

Preparasyonun tabletleri, toz gibi, kullanımdan önce suda çözülür. Doktorun talimatlarına göre, ilk olarak iki adet 375 amoksiklav tableti alınabilir.Tedavi, iki haftaya ulaşır ve bu süre boyunca hasta bir tableti 6-8 saatlik aralıklarla içirir.

Larenjitli Amoksisilin

Amoksisilin, penisilin grubu için geniş spektrumlu bir antibiyotiktir. İlaç, süspansiyon üretimi için kapsüllerde (250 mg / 500 mg), granüllerde salınır.

Herhangi bir serbest bırakma biçimi, gıda alımına bağlanmadan dahili olarak alınır. Larenjitin yetişkinlerin amoksisilin ve on iki yaşından itibaren (ağırlıkları 40 kg'dan az olmayan) çocuklara günde üç kez 500 mg'lık bir dozajda uygulanması önerilir. Hastalığın özellikle şiddetli tezahürleri, ilaca giren doktorla kararlaştırılan ilacın miktarında 1000 mg'a kadar bir artış gerektirebilir. Bir antibiyotiğin terapötik etkisi on iki günü geçmez.

Çocuklarda larenjitli amoksisilin, bir süspansiyon şeklinde beş yıldan beri kullanılır. Yenidoğan ve prematüre bebeklerin olası antibiyotik tedavisi. Tıbbi solüsyonu hazırlamak için bir ölçüm şişesi ve bir kaşık kullanılır. Granül ile şişedeki suyun oda sıcaklığının eklenmesi, ahududu veya çileğin aroması ile sarı bir sıvı elde edilmesini sağlar. Çözelti buzdolabında iki haftaya kadar saklanır.

Özellikle çocuklar için ilacın dozu, doktor tarafından belirlenir. Terapötik etki, ilacın üç kez uygulanması ile elde edilir:

 • iki yaşın altındaki çocuklar - 20 mg / kg vücut ağırlığı;
 • iki ila beş yıl - 125 mg;
 • beş ila on yıl - 250 mg.

Gebelikte, antibiyotik acil durumlarda kullanılır, laktasyon ile, ilaç yasaktır. Alerjik belirtiler, dysbiosis, karaciğer yetmezliği, lenfositik lösemi kontrendike amoksisilin.

Larenjitli Azitromisin

Solunum yolu enfeksiyonları, antibiyotik azitromisin kullanımı ile inhibe edilir. Halihazırda, farmakolojik firmalar bu azalmayı (zimaks, zitrolid, sumamed, vb.) Içeren farklı ilaçlar yayınlamaktadır. Aynı adı taşıyan ilacın katı formları vardır.

Larenjitli azitromisin, en çok bilinen mikroorganizmaları öldürerek yüksek bir antibakteriyel etki sağlar. İlacın günde bir kez alın (yemekten bir saat önce veya iki saat sonra). Yetişkinlerin ilk günü 0,5 g / gün, sonraki iki ila beş gün - 0.25 g / gün atar. On iki aya kadar olan bebekler, uygulamanın ilk gününde 10 mg / kg'lık norm, daha sonra dört ila üç gün boyunca 5-10 mg / kg'lık norm olarak gösterilir.

Böbrek ya da karaciğer fonksiyon bozukluğu, aritmi, ilaç bileşenlerine duyarlılıktan muzdarip hastalar azitromisin tedavisinde son derece ihtiyatlı olmalıdır. Hamilelik ve emzirme, ilacı almanın bir kontrendikasyondur.

Larenjit nasıl tedavi edilir?

Larenjit tedavisi için birçok yol var. Hastalığın semptomlarından olabildiğince çabuk kurtulmak için doktorlar aşağıdaki kuralları tavsiye eder:

 • ses moduna uyun - tam sessizlik gözlemlemek veya bir fısıltı konuşmak için birkaç gün;
 • küçük sips bol, sıcak içecek;
 • nemlendiricilerin kullanımı ile bir sıcak hava odasına erişim (su veya özel aletler içeren bir konteyner);
 • Diyette bir değişiklik - keskin, sıcak, tuzlu, çok soğuk yemeklerin dışlanması;
 • ayak banyoları;
 • iyot, mentol, anason yağı, okaliptüs ile buhar üzerinde soluma;
 • gargara (papatya, adaçayı) ve ısınma sıkıştırır;
 • antihistaminik kullanımı;
 • sigara ve alkolden vazgeç.

Bakteriyel enfeksiyon vakalarında larenjitin antibiyotiklerle tedavisi önerilmektedir. Bazı şartlar hastaneye yatış gerektirebilir.

Larenjit tedavisi, nedenlerinin nedenlerinin ortadan kaldırılmasına dayanır. Evde tedavi birkaç gün içinde sonuç vermezse, bir uzmandan yardım almanız gerekir.

Tıp uzmanı editörü

Portnov Alexey Alexandrovich

Eğitim: Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi. AA Bogomolets, uzmanlık - "Tıbbi iş"

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Kronik rinofarenjit nasıl tedavi edilir

Rinofarenjit 5-7 gün içinde yapılmalıdır. Bu gerçekleşmezse ve hoş olmayan semptomlar değişen yoğunlukta geri dönerse, bu rahatsızlığın kronikleştiği anlamına gelebilir.

Angina sonrası böbreğin komplikasyonu olarak post-streptokokkal glomerülonefrit

Post-streptokok glomerülonefrit - böbrek anjin sonra bir komplikasyonu neden olduğu bir hastalıktır. solunum yolları, sindirim sistemi, nazal ve oral boşluklarında bulunan ve boğaz ağrısı gelen menenjite, ciddi hastalıkların bir dizi neden olabilir streptokoklar, - Virüs patojenler.