Loading

Larenjitli öksürük şurubu ne seçmeliyim?

Larenjit tedavisi için, şuruplar dahil olmak üzere çeşitli ilaçlar kullanılabilir. Çocuklarda ve erişkinlerde larenjitli bir şırınga kullanılır ve öksürüğü hafifletmeye ve atak sayısını azaltmaya ihtiyaç duyduğunuzda hastalığın zirvesinde kullanılır; ve hastalığın çözülmesi sürecinde, öksürük ve hız iyileşmesini iyileştirmek için.

Şurup çeşitleri

Larenjitli tüm öksürük şurupları 2 büyük gruba ayrılabilir:

 • Baskılayıcı öksürük itişi.
 • Daha kolay balgam akıntısı.

Öksürüğü baskılayan şuruplar

Öksürük tipik bir "larinjik" doğaya sahip olduğunda bu ilaçlar hastalığın yüksekliğinde gereklidir. Kuru, verimsiz öksürük atakları bir saat içinde birkaç kez tekrarlanabilir. Bütün bunlar büyük ölçüde çocuğu tüketir, iyi uyumuyor, yemek yemiyor, oynamıyor. Öksürük refleksini bastıran ajanlar doğrudan beynin öksürük merkezine etki ederler, öksürük refleksinin inhibisyonuna neden olurlar, fakat nefes almayı engellemezler. Şu anda, yetişkinlerde en popüler öksürük çare Libexin (ve onun benzerleri), ancak çocuklarda dikkatle kullanılır ve bir şurup şeklinde bir bırakma formuna sahip değildir. Çocuklar için ilaç pazarında bulunan öksürük şurupları arasında Tussin plus ve Sinekod yaygın olarak kullanılmaktadır.

Tussin artı

dekstrometarfana hidrobromür ve guaifenesin: Tussin artı iki aktif bileşeni içerir. Guaifenesin nedeniyle balgam atılımı sıvılaştırılması için balgam söktürücü etkiye sahiptir ve hava yollarında onu geliştirmek. Dekstrometarfana gibrodromid, öksürük merkezi duyarsızlaştırır gırtlak öksürük, atakların sayı ve yoğunluğunu azaltır. faaliyet Dekstrometarfan kodein ve efedrin benzer, ama (dekstrometorfan) ilaç değildir olarak aksine, bağımlılık ve madde bağımlılığı neden olmaz. daha eski 4-6 yıl (ulusal kılavuzlar bağlı olarak) Çocuklarda Tussin artı olası larenjit uygulayın.

Sinekod

Sinecod damla (2 aylıktan itibaren çocuklar için) ve şurup şeklinde (3 yaşından büyük çocuklar için) mevcuttur. Sinüs, öksürüğü doğrudan öksürük merkezine maruz bırakarak baskılayan aktif madde butarat içerir. Butamirate, dekstrometorfan gibi, narkotik bir ilaç değildir, bağımlılığa ve bağımlılığa neden olmaz. Sinirin güçlü bir öksürük bastırıcı özelliği vardır, bu nedenle, balgam ayrılmadan önce sadece hastalığın yüksekliğinde kullanılabilir.

Balgam tahliyesini kolaylaştıran şuruplar

Öksürüğü iyileştiren öksürük şurupları larenjit rezolüsyonu aşamasında gereklidir. Larenjitli tüm ekspütasyon şurupları 2 gruba ayrılabilir:

 • Kimyasal olarak (Erespal, Fluiditek, Ambroxol, ACC);
 • Bitki bazında (Gelisal, Gelomirtol, Gedelix, Haliksol, Pectussin, Pertussin ve diğerleri).

Kimyasal bazlı şuruplar

ambroksol

bitki bazlı olmayan öksürük şurupları arasında en yaygın Ambroksol (Mucosolvan®, Flavamed, Ambrobene ve diğerleri) 'dir. Tablet formunda ve bir şurup şeklinde üretilmektedir bromheksin, - Ambroksol bir ilacın etkin bir metabolitidir. Ambroksol bronş mukusun iç kovanın üretimini uyarır ve mukosilier taşıma teşvik eder. Böylece balgam daha sıvı hale gelir, akciğerlerden daha hızlı çıkarılır. değil en etkili yolu - larinks kalır veya "aşağı" bronşların üst kısımlarında, ambroksol böylece çocuklarda öksürük larenjit tedavisinde Laryngitis, viskoz mukus az miktarda.

Flyuditek

Tüm favori ilaç ATSTS ve analogları (Accecex ve diğerleri), şurup içinde üretilmez, ancak sadece çözünebilir tabletlerde salım formuna sahiptir. ATSC yapısına benzer şurup Sıvıdır. Bu ilaç, yetişkinler için% 5 ve çocuklar için% 2 lik bir şurup olarak mevcuttur. Aktif madde - karbosistein, bronşların iç kabuğunun hücreleri tarafından üretilen sialovogo transferaz enziminin aktivitesini arttırır. Sialik transferaz, bronşiyal akıntının yapısını restore eder, ayrılmasını artırır. Ayrıca karbosistin, spesifik ve spesifik olmayan bağışıklık savunmasının geliştirilmesini teşvik eder. Ambroksol gibi, Fluidite esas olarak bronşlarda çalışır, ancak dolaylı koruyucu işlevi nedeniyle larenjit ile kullanılabilir. 2 yıldan beri kullanılabilir.

Erespal

Şurup ve tablet şeklinde Erespal (Sirep, Fenspiride) kullanılabilir, şurup 2 yaşından büyük çocuklarda kullanılabilir. Şurup Erespal'ın aktif maddesi fenspiriddir. Fenspirid, anti-inflamatuar, mukolitik ve anti-bronkokonstriktif etkilere sahiptir. İnflamasyonu baskılar, salgı miktarını azaltır, bronkospazm gelişimini engeller. Erespal hem kuru hem de nemli öksürük için kullanılır, kuru öksürüğün üretkenliğe geçişini teşvik eder, balgamın çıkışını kolaylaştırır. Erespal şurubu, üst solunum yollarının mukozasının inflamasyonu baskılayarak, çocuklarda larenjit ile öksürük için tavsiye edilir.

Bitkisel olarak öksürük şurubu

sarmaşık özü (Gedeliks, Gelisal, Prospan), muz (Gerbion, Gerbapekt, Mukoplant) göre ilaçların en sık çeşitli kekik (Pertussin) çok-bileşenli şuruplar (Dr Anne, Linkus).

Bitkisel özler hafif bir bronkodilatöre, mukolitik etkiye sahiptir, öksürüğü kolaylaştırır ve bronşiyal akıntının ayrılmasını iyileştirir. Her bir bitki, öksürük şurupları, uygulama yaş sınırlamaları vardır yanında bitkisel bileşenler göre preparatlar alerjik çocuklarda kullanılamaz, ana ya da yardımcı bileşenler için hiper-duyarlıdır. Ulusal kısıtlamalara bağlı olarak yaş kısıtlamaları ülkeden ülkeye değişebilir.

Bir çocuğu tedavi etmek için ne tür öksürük şurubu daha iyidir? Bu sorun yaşa bağlı olarak, kesinlikle bireysel çözülmesi gerektiğini, çocuğun durumu, hastalığın gelişme aşaması. Doğal olarak, bu larenjitin ortasında, bir sağlam, kuru ve ağrılı öksürük öksürük kesici bir ilaç (Tussin artı Sinekod), ve yaş olarak vermek üzere daha iyidir, ama underproductive öksürük çözünürlüğü aşaması gırtlak, yani seyreltme ve balgam çıkış, tedavi mukolitik ve mucokinetic şuruplar önerilen - Erespal, Fljuditek, Gelisal, Herbion ve diğerleri.

Bitki hammaddelerinde veya saf kimyasal bileşenlerden oluşan bir ilacı seçin - katılan doktor ve ebeveynlerin görevi. Herhangi bir ilacın yan etkileri ve kontrendikasyonları vardır ve ilk bakışta zararsız bir şurup, bir plankana veya sarmaşık özüyle güçlü bir alerjik reaksiyona neden olabilir.

Larenjit ile öksürük tedavisi nasıl yapılır?

Larenjit, larinkste akut bir enflamasyondur. Bağışıklık sisteminin durumuna ve hastanın yaşamının ritmine bakılmaksızın hem çocuklarda hem de yetişkinlerde hoş olmayan bir hastalık meydana gelebilir. Larinkste inflamatuar bir süreç olarak karakterize edilen patoloji, sıklıkla kataral veya enfeksiyöz hastalıklardan sonra ortaya çıkar. Soğuk algınlığı veya grip komplikasyonunun bir sonucu olarak, larenjit güçlü bir kuru öksürük eşlik eder.

Larenjitli öksürük nöbeti birkaç güne kadar sürebilir ve sternumda acı verici hislere neden olabilir. Buna ek olarak, öksürük, acı verici duyular, boğazda kuruluk, solunum fonksiyonlarının ihlali ile eşlik eder. Kuru öksürüğün larenjit ile tedavisi sadece semptomlar üzerinde değil, aynı zamanda inflamasyonun odak noktasında da karmaşık bir etki anlamına gelir. Böylece hastaya anti-enflamatuar, analjezik ve balgam söktürücü ilaçlar reçete edilir. Ek bir yöntem şifalı otlar, inhalasyon ve masaj kullanımı decoctions kullanımıdır.

Enflamasyona karşı öksürük tedavisi

Larenjit ile öksürüğün nasıl ve ne şekilde tedavi edileceğini belirlemek tanılama. Hastalık, hastalığın tedavisi sırasında dikkate alınması gereken çeşitli eğitim faktörlerine sahip olabilir. Çoğu zaman larenjit, üst solunum yolunun viral veya bakteriyel enfeksiyonunun bir arka planına karşı ortaya çıkar.

Bu durumda, hastalıktan kurtulabilirsiniz konservatif ilaç yardımı ile antibiyotik veya antiviral ilaçların kullanımı ile. Bununla birlikte, çocuklarda larenjit tedavisi erişkinlerden önemli ölçüde farklıdır.

Unutmayın! Bebekler, geniş bir etki yelpazesinin güçlü preparatlarına atanmazlar. Yerel antibiyotiklerle değiştirilmeleri gerekir.

Eğer enfeksiyöz veya inflamatuar inflamasyonda larenjit nedeni bulunursa, çocuğun antiinflamatuar ilaçlara, yatak istirahatine, bol içme ve tedavi kurallarına uyma ihtiyacı vardır. Bebeğin sağlık durumuna zarar vermemek ve iltihap belirtilerini daha çabuk ortadan kaldırmak için, öksürüğü larenjitle nasıl rahatlatacağımızı belirleyeceğiz:

 1. Her şeyden önce, bebeğe Histamin üretimini engeller. Bu ilaçlar alerjik reaksiyonların gelişimini durdurur ve boğazda şişmeyi ortadan kaldırır. Bu ilaçlar arasında Diazolin, Suprastin, Loratadin, Cetrin, Telfast bulunur.
 2. Daha sonra çocuk ilaç reçete edilir öksürük merkezini bastır - "Etilformin", "Dimemorfan". Bu tür ilaçlar sadece kuru öksürük ile reçete edilir. Bu ilaçların narkotik bir yapıya sahip olduğu dikkate alınmalıdır, bu yüzden doktor reçete yazmadan kullanılması tehlikeli olabilir.
 3. Öksürük merkezini engellemek Narkotik ilaç kullanmadan, aşağıdaki araçları kullanın - Prenoxindizion, Glaucin, Oxeladin, Butamirat.
 4. Larenjit öksürük şiddetli ağrı eşlik ediyor. Acı nöbetleri ortadan kaldır "Septefril", "Efizol", "Falimint", "Sepotella" nın yardımıyla mümkündür.
 5. Çocuğa daha fazla araç, yetenekli İnce üzerinden kalın boşaltma Bromgexin, Lazolvan, Ambroksol, Asetilsistein, Karbokristin ve Kamerun. Ana etkiye ek olarak, bu kategoriden elde edilen fonlar kuru öksürüğü ıslak hale getirmektedir.
 6. Tedavi sürecinde iyileşme sürecini hızlandırmak için yerel hazırlıklar - "Ingalipt", "Bronhicum", "Eucabal".
 7. Enflamasyon bakteriyel bir karaktere sahipse, bebeğe ihtiyaç vardır antibiyotikler. Kural olarak, böyle bir durumda, çocuğa, yerel bir aktif madde olan Bioparox içeren bir sprey reçete edilir.

Önemli! Larenjit tedavisi konuşma fonksiyonlarının restorasyonuna yönlendirilmelidir. Bunu yapmak için, gırtlaktaki şişlikleri giderin ve hastanın nefesini normalleştirin.

Popüler şuruplar

Konservatif öksürük tedavisine ek olarak, küçük bir hastanın başvurması yararlıdır. şuruplar. Çoğu durumda, bu tür müstahzarlar doğal maddelerden oluşur, bu nedenle çocuklar için tehlikeli değildir.

Bununla birlikte, bu, bir doktor reçete olmadan çocuklarda larenjit ile öksürük şurupları kullanabilirsiniz anlamına gelmez. İlaçların bazı içerikleri alerjik reaksiyonlara neden olabilir, Hangi bebeğin genel sağlığını olumsuz etkiler.

Aşağıda en küçük çocukların tedavisi için uygun olan en etkili şurupları vurgulamaktayız.

Tussin artı

En etkili araçlardan biri "Tussin plus". Akut larenjit için reçete edilir ve aynı zamanda, solunum yolu iltihabının arka planına karşı öksürdüğü zaman, tracheitis, bronşit, tüberküloz veya pnömoni de dahil olmak üzere reçete edilir.

Çare antitussif ilaçlar grubunda yer almaktadır, ancak bileşim içerdiğinden kombine bir ilaç olarak kabul edilir. dekstrometorfan ve guaifenesin.

şurup Bu aktif bileşen gruplarına bebeğin özel hassasiyetinde uygulamak mümkün değildir., merkezi sinir sisteminin ciddi hastalıklarının yanı sıra.

Önemli! Altı yıldan küçük çocukların tedavisinde "Tussin plus" yasaklandı.

Dikkatle Çocuğun büyük miktarda mukus salgısı olduğunda, çare üretken bir öksürük ile uygulanmaya değer. Ayrıca, "Tussin plus", böbrek veya karaciğer disfonksiyonu yanı sıra bronşiyal astım gelişimi için yasaklanmıştır.

Ajan kullanılmalıdır her üç saatte bir çay kaşığı. En fazla ilacın günlük altı ölçüm kaşığını geçmemesi nedeniyle, alım normunu kırmamaya dikkat edin.

"Sinekod"

bilinen antitusif larenjit tedavisi sırasında - bu "Sinekod." Şurup yardımcı olur şiddetli kuru öksürük belirtilerini ortadan kaldırmak, Solunum sisteminin işlevlerini yeniden sağlar.

Bu ilacı alırken, bebeğin "Sinekod" şiddetli cilt reaksiyonlarının nedeni haline gelmesi nedeniyle, laktoza ve takviyeye karşı alerjik bir reaksiyona sahip olmadığından emin olmalısınız. Ayrıca, CNS, böbrek veya karaciğer bozulursa şurup yasaklanabilir.

"Sinekoda" nın doğru şekilde uygulanması:

 1. Çocukları üç yıldan beri tedavi etmek için günde üç kez beş mililitre şurubu almalısınız.
 2. Altı yaşından büyük çocuklar için günde üç kez on mililitre şurup reçete edilir.
 3. On iki yaşın üzerindeki çocuklar için günde onbeş mililitre üç kez izin verilir.

Uygulama kuralları dikkate alınmazsa, İlaç, karın, kusma, mide ekşimesi, ağrıya neden olabilir. Ters belirtilerin bu tür belirtileri aşırı doz gösterir. Bu durumda, kusmanın oluşumunu kışkırtır ve mide yıkaması gerekir.

Doktor anne

Bitki bazında ilaç - "Doktor Anne." Kendini kurdu larenjitin arka planına karşı öksürüğü tedavi etmenin en etkili yollarından biri. “Doktor Anne” sadece kuru ve verimsiz öksürük belirtilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur, aynı zamanda hastayı hava yollarındaki iltihaplardan korur. Ek olarak, ürün, biriken mukus ve balgamdan solunum organlarının temizlenmesine yardımcı olur.

Ana eyleme ek olarak, bir öksürük şurubu bronşları temizleyin ve üst solunum yolunun işlevini geri yükleyin. İlaç belirgin bir mukolitik ve balgam söktürücü etkiye sahiptir ve ayrıca bir bronkodilatör etkiye sahiptir.

Üç yaşında şurubu içebilirsiniz. Bu yaştaki çocukları tedavi etmek için günde üç kez bir ölçü kaşığının yarısı reçete edilir. Üç yaşından büyük bebekleri tedavi ederken, dozajlar reçete edilir Günde otuz mililitre kadar.

Şekerler "Doktor Anne" nasıl uygulanır bu makalede anlatılmaktadır.

Mukaltin larenjit ile yardımcı olur mu?

Tarif edilen şuruplar ve tabletlere ek olarak, boğazda kuvvetli bir kuru iltihaplanma ile bebeğe, Mucaltin tabletleri reçete edilebilir. Mütevazı kompozisyonuna rağmen, bu araç dikkate alınır. Havlayan öksürüğü tedavi etmek için en popüler ilaçlardan biri.

Ilacın doğal bileşimi çok küçük çocuklara tedavi ederken bile hapı kullanmanızı sağlar. Ancak, hepsini almadan önce yan etkiler ve kontrendikasyonlar.

Çocuklarda larinjit ile "Mukaltin" reçete edilir zor balgam tedavisi için, havayollarını tıkar. Bununla birlikte, ilaç sadece iltihap belirtilerini azaltır, ancak etkisi enflamatuar sürecin kendisinin ortadan kaldırılmasına yönelik değildir. Verimsiz öksürüğü neme dönüştürmeye yardımcı olur, böylece nöbetleri kolaylaştırır.

İlginç! "Mukaltin" sadece üst solunum yolu iltihabı için değil, aynı zamanda alt solunum organlarında bir rahatsızlık oluşması durumunda da reçete edilebilir.

Sadece bu ilacın larenjit ile kullanımının olacağını unutmayın. verimsiz, çare sadece iltihap odağını yok edemediği için.

Ek olarak, Mukaltin Antitussif preparatlarla aynı anda uygulanması imkansızdır., ilaç, bekarlar grubuna ait olduğu için.

Yetişkinler için kullanım talimatları

Larenjitli yetişkinlerde "Mukultin", kalın mukusun sıvılaşmasını etkileme yollarından biri olarak etki eder. O atanır günde üç kez bir tablet. İlaçları eritmek yemek yemeden en az bir saat önce.

İlaç çözüldükten hemen sonra, Hiçbir içecek kullanamazsınız. Bu davranış ile terapötik etki meydana gelmez.

Çocuklar için

Eğer yetişkin sorunların tedavisinde, bir kural olarak, ortaya çıkmazsa, o zaman çocuklarda larinjit ile "Mukaltin" almak nasıl? İlaç emilmelidir, üç yaşına kadar bebeklerin tedavisi sorunlu olabilir.

Büyük çocuklarda rezorpsiyon kontrol edilebilirse, o zaman bebeklerin tedavisi ile hap en iyisidir az miktarda ılık suda çözülür. Bir gün için, çocuklara ikiden fazla tablet verilemez.

Tedavi süresi iltihaplanmanın şekline bağlıdır, ancak genellikle ilaç alınır. on dört güne kadar.

Sonuç

Larenjit, tehlikeli komplikasyonlara neden olabilen tehlikeli bir hastalıktır. Bu nedenle, gırtlak iltihabının ilk belirtisinde tıbbi yardım alın ve doğru tedaviye bağlı kalın.

Larenjit ile öksürük tedavisinde kanıtlanmış yollar

Laryngitis - (doğru ve yanlış) ses telleri, ses kasları ve bu organların mukoza zarının sık hastalık ve öksürük larenjit - hastalığı, en canlı ve ağrılı belirti ayrılmaz bir parçası.

Yetişkinlerde ve çocuklarda larenjit nedenlerini, hastalığın belirtilerini, geleneksel ve halk yöntemleriyle tedavi edilen larenjitle öksürmeyi düşünün.

Larenjit nedenleri

Larenjit, bağımsız bir hastalık olarak gelişebilir, ancak bu nadiren olur. Sıklıkla, inflamatuar genesisin solunum sisteminin diğer lezyonları ile paralel olarak ortaya çıkan eşzamanlı bir hastalıktır.

Laryngitis akut bir şekilde solunum yolu organın hastalanması bir nedeni haline gelmiştir, enfeksiyon, viral ya da fungal bitki gövdesi, içinde ilerlemesine bağlı olabilir olup.

Bu nedenle, ana nedenler:

 • adenovirüs enfeksiyonu;
 • influenza ve parainfluenza;
 • boğmaca öksürük;
 • difteri;
 • tüberküloz;
 • Frengi.
Bu faktörlere ek olarak, akut larenjit gelişimi daha fazla ve bu tür göstergeleri provoke edebilir:
 • bağışıklıkta bir azalma, böylece vücuda giren enfeksiyöz ajanlar, düşük bir bağışıklık tepkisi nedeniyle yok edilemez;
 • toz, kir ve diğer tahriş edici maddelerle birlikte solunum sistemine giren kirli havaya maruz kalma;
 • alerjenler, larinksin tahriş edici iltihabı;
 • yoğun sigara;
 • ses telleri üzerindeki büyük yüklerle ilişkili çalışma modu;
 • Yiyecek ve içeceklerin kritik sıcaklıklarda (çok sıcak veya çok soğuk) tüketilmesi.

Çok nadiren, larenjitin nedeni gastrointestinal sistem, özellikle gastroözofageal reflü hastalıkları olabilir. Gıdaların mideden geri dönüşünün bir sonucu olarak, laringeal mukoza, tahrişini provoke eden hidroklorik asit ile irrite olur.

Larenjit sadece akut değil, aynı zamanda kronik olabilir.

Patolojinin kronik bir evreye geçişi durumunda bile, öksürüğün kendisinin geçeceği umudu değmez. Hastanın refahını iyileştirmek için ciddi ve yeterli bir akut durumu veya kronik bir nüksü tedavi etmek gereklidir.

Test: Yaşam tarzınız akciğer hastalığını provoke ediyor mu?

Gezinme (yalnızca iş numaraları)

20 işten 0 tanesi tamamlandı

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10
 11. 11
 12. 12
 13. 13
 14. 14
 15. 15
 16. 16
 17. 17
 18. 18
 19. 19
 20. 20

bilgi

Neredeyse hepimiz çok elverişsiz koşullara sahip şehirlerde yaşadığımızdan ve buna ek olarak yanlış bir yaşam biçimimiz olduğu için, bu konu şu anda çok ilgili. Birçok eylemi gerçekleştiririz, ya da tam tersi - biz aktif değiliz, kesinlikle organizmamızın sonuçlarını düşünmüyoruz. Hayatımız nefeste, onsuz birkaç dakika yaşayamayacağız. Bu test, yaşam tarzınızın akciğer hastalığını provoke edip edemeyeceğini, ayrıca solunum sisteminizin sağlığını düşünmenize ve hatalarınızı düzeltmenize yardımcı olacağına karar verecektir.

Testi daha önce geçtin. Tekrar başlatamazsın.

Testi başlatmak için giriş yapmalı veya kayıt olmalısınız.

Bunu başlatmak için aşağıdaki testleri tamamlamanız gerekir:

sonuçlar

Kategoriler

 1. % 0’a yönelme yok

Hayatın doğru yolunu açarsın

Eğer sağlıklı bir yaşam tarzı spor ve kurşun devam eder ve vücudun yaşamı boyunca sizi memnun edecek, umurunda ve genel olarak solunum sisteminin ve sağlık düşünür yeterli etkinliğe adam mısın. Ama, bu supercool değil, çok önemli, zaman içinde muayene geçmek bağışıklık sistemini desteklemek için unutmak ağır fiziksel ve güçlü duygusal aşırı kaçının. Gerekli kontak (maske elleri ve yüzü, hava yolu açıklığı yıkama) koruyucu ekipman hakkında unutmayın eğer hasta insanlarla temas en aza indirmek için deneyin.

Ne yaptığınızı düşünmek, yanlış bir şeyler yapmak zamanı.

Risk altındasınız, yaşam tarzınızı düşünmeye ve kendinizi uygulamaya geçirmeye değer. Zorunlu egzersiz ve hatta daha iyi spor yapma başlamak gibi en çok spor türünü seçmek ve bir hobi çevirmek (dans, bisiklet turları, spor salonu ya da daha basitçe yürümeyi deneyin). Zamanla soğuk algınlığı ve grip tedavisini unutmayınız, akciğerlerde komplikasyonlara yol açabilirler. Bağışıklıklarınızla, mizacınızla ve doğada ve temiz havada olabildiğince sık çalıştığınızdan emin olun. Rutin yıllık muayenelerden geçmeyi unutmayın, akciğer hastalıklarını ilk aşamada tedavi etmek ihmal etmekten çok daha kolaydır. Duygusal ve fiziksel aşırı yüklenmelerden, sigara içmekten veya mümkünse sigara içenler ile temastan kaçının, hariç tutun veya en aza indirin.

Alarmı çalmanın zamanı geldi!

Sağlığınıza karşı tamamen sorumsuzsunuz, böylece akciğerlerinizin ve bronşlarınızın işlerini yok ediyorsunuz, onlara üzülün! Uzun yaşamak istiyorsanız, vücudunuza karşı tüm tavrınızı kökten değiştirmelisiniz. Dahiliyeciye ve göğüs hastalıkları gibi uzmanlar tarafından ilk geçiş muayene, bunu senin için kötü bitebilir aksi sert önlemler almak gerekir. Hayatını kökten değiştirmek, doktorların tüm önerileri uygulayın, tamamen, iş veya ikamet yerini değiştirmek hayatından sigarayı ve alkolü ortadan kaldırmak ve en aza indirmek için bu tür bağımlılıkları olan insanlar, sertleşmesine ile temas getirmek mümkün olduğunca bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyebilirsiniz Daha çok temiz havaya çıkar. Duygusal ve fiziksel aşırı yüklemelerden kaçının. Tamamen agresif araçların iç dolaşımından hariç, doğal, doğal ilaçlar ile değiştirin. Evde ıslak temizlik ve odayı havalandırmayı unutmayın.

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10
 11. 11
 12. 12
 13. 13
 14. 14
 15. 15
 16. 16
 17. 17
 18. 18
 19. 19
 20. 20
 1. Cevap ile
 2. Görüntüleme ile ilgili bir işaretle

Yaşam tarzınız ağır fiziksel aktivite ile bağlantılı mı?

 • Evet, her gün
 • bazen
 • Mevsimsel (örneğin bahçe)
 • hayır

Ne sıklıkla akciğer testinden geçersiniz (örneğin, bir fluogram)?

 • En son ne zaman olduğumu bile hatırlamıyorum
 • Her yıl, başarısız olmaksızın
 • Birkaç yıl sonra

Spor mu yapıyorsun?

 • hayır
 • Evet, profesyonel ve düzenli
 • Geçmişte vardı
 • Evet amatör
 • evet
 • hayır
 • Hastayken
 • bazen

ARI, ARVI, influenza ve diğer enflamatuar veya bulaşıcı hastalıkları tedavi ediyor musunuz?

 • Evet, doktor
 • Hayır, bir süre sonra kendi kendine gider
 • Evet, kendi kendine ilaç
 • Sadece çok kötü bir şekilde

Kişisel hijyeni dikkatli bir şekilde gözlemliyor musunuz (duş, yemek öncesi ve yürüyüşlerden sonra eller, vb.)?

 • Evet, sürekli ellerimi yıkıyorum
 • Hayır, hiç takip etmiyorum.
 • Deniyorum ama bazen unuttum

Bağışıklığınızı önemsiyor musunuz?

 • evet
 • hayır
 • Sadece hastalık ile
 • Cevaplamak zor

Aileniz veya aile fertleriniz ciddi akciğer hastalıkları (tüberküloz, astım, pnömoni) geçirdiler mi?

 • Evet anne
 • Evet yakın akrabalar
 • hayır
 • Kesin olarak söyleyemem

Olumsuz bir ortamda (gaz, duman, kimyasal madde emisyonları) yaşıyor mu, çalışıyor musunuz?

 • Evet sürekli yaşıyorum
 • hayır
 • Evet, bu şartlarda çalışıyorum
 • Daha önce yaşamış veya çalışmış

Siz ya da haneleriniz güçlü koku kaynağı mı (koku, tütsü vb.)?

 • Sık sık
 • nadiren
 • Neredeyse her gün
 • hayır

Kalp hastalığınız var mı?

 • Evet, kronik
 • Nadiren ama aynı zamanda acıyor
 • hayır
 • Şüphe var, bir ankete ihtiyacınız var.

Nemli veya tozlu ortamlarda bir odada ne sıklıkla kalıyorsunuz?

 • sürekli
 • Ben değilim
 • Daha önce, orada
 • Nadiren, ama olur

Sıklıkla akut solunum yolu hastalığınız var mı, ODS?

 • Sürekli hasta
 • Nadiren yılda en fazla 1 kez
 • Genellikle yılda 2 kereden fazla
 • Asla ya da her beş yılda bir

Sizde veya akrabalarınızdan herhangi biri diyabetiniz var mı?

 • Evet var
 • Cevaplamak zor
 • Evet yakın akrabalar
 • hayır

Alerjik hastalıklarınız var mı?

 • Evet, bir
 • hayır
 • Emin değilim, bir ankete ihtiyacınız var.
 • Evet, hatta birkaç

Ne tür bir yaşam tarzı kuruyorsunuz?

 • yerleşik
 • Aktif, sürekli hareket halinde
 • yerleşik

Ailenizde sigara içiyor mu?

 • evet
 • hayır
 • Bazen olur
 • Daha önce füme
 • Evet, düzenli olarak sigara içiyorum
 • Hayır ve hiç içmediniz (a)
 • Nadiren, ama olur
 • Daha önce füme (a), ama vazgeçti (a)

Evinizde herhangi bir hava temizleyici var mı?

 • hayır
 • Evet, sürekli olarak filtreleri değiştiriyorum
 • Evet, bazen kullanıyoruz
 • Evet, ancak cihazları takip etmiyoruz

Sık sık ev kimyasalları (temizlik ürünleri, aerosoller vb.) Kullanıyor musunuz?

 • Sık sık
 • Nadiren gereklilik
 • Sürekli, iş
 • Hiç kullanmıyorum

Klinik resim

Semptomlar bir hafta veya bir buçuk saat devam ederse akut larenjit teşhis edilir. Öksürük bu süreden daha fazla devam ederse, doktorlar hastalığın kronik bir aşamaya olası bir geçişini söylerler.

Akut formda larenjitin karakteristik semptomları şunlardır:

 • ses kısıklaşır, kısır, bazen tamamen kaybolur;
 • Boğazda bir öksürüğü tahrik eden yabancı bir cisim hissi vardır;
 • "Barking" öksürük kuru, sonorous, nazal, hastalığın ilk aşamalarında oluşumu ve balgam atılımı olmadan (2-5 gün), ardından mukus salgıları ve öksürük üzerine yetersiz ekskresyon üretimi;
 • larenjit ile kuru öksürük, larinks, epiglottis ve trakea şişmesi eşlik eder;
 • Boğaz, kanın biriktiği karakteristik mühürlerin oluşumu ile parlak kırmızı olur;
 • Yutma sırasında boğazdaki ağrı daha kötüdür;
 • sıcaklık 38 ° C'ye çıkabilir, ancak daha fazla değil;
 • Mukoza zarlarının kuruluktan kaynaklanan boğazda Pershenie;
 • Baş ağrısı oldukça güçlü, genel halsizlik ve artan yorgunluktur.

Çocuklarda larenjit öksürüğü, ebeveynler arasında özel bir endişe yaratması, yanlış bir hububat gelişebileceğinden, gırtlağın güçlü bir şekilde şişmesiyle karakterize edilen ve bebeğin nefes almasını büyük ölçüde engelleyen bir hastalıktır. Ve sonuç olarak - beynin oksijen açlığı, boğulma ve özellikle ağır vakalarda ortaya çıkan ölüm - ölümcül bir sonuç.

Ilaçlarla tedavi

Öksürüğün larenjitle tedavisi özellikle karmaşık bir tedavide yapılmalı ve özellikle bir semptom olarak yapılmamalıdır. Özgün sebebi ortadan kaldırmak değil, bu tezahürü iyileştirmek imkansız olacak. Larenjit sıklıkla diğer patolojilere paralel olarak gittiğinden, tedavi uygun olmalıdır.

Larenjit ile öksürük öksürmek için, "aşama" gerekir - kuru ve nemli, patolojinin ilerlemesi sırasında bu belirtinin doğası değişecektir.

Kuru öksürüğün tedavisi için, balçık olmadığı için eksperticiler gerekli değildir. Mukoza salgılarının üretimini nemlendirmek ve uyarmak için ilaç kullanmanız gerekir.

Ağrılı semptomu hafifletmek için tedaviden daha çok hangi ilaç kullanılır?

 1. İlk kez (2 ila 5 gün), mukoza zarlarını nemlendirmeye çalışmalısınız. En iyi nebülizör ile inhalasyon ile bunu yapmaktır. Bir çocukta kuru öksürüğü çok iyi tedavi eden salin veya alkali maden suyu kullanın. Ayrıca deniz tuzu, şifalı otlar ve uçucu yağlar ile çocukların buhar inhalasyonlarında larenjit ile öksürük yardımcı olacaktır. Enflamasyonu giderecek, mikropları öldürecek ve öksürük sürecini uyaracaklardır.
 2. Larenjit havlayan öksürük, burun ve ağrılı, antitüsif ilaçlarla tedavi edilmesini sağlar. Narkotik ve narkotik değiller. Birinci grup, yetişkinler için ve hatta çocuklar için daha çok, çok nadiren reçete edilen kodein içerir. Her özel vakada kullanımlarının gerekçelendirilmesi sadece ilgili hekim tarafından değerlendirilebilir. Genellikle Stopoutsin, Sinekod, Libeksin ve diğerlerini atar.
 3. Boğazdaki zulüm bu refleksin ana sebebi olur. Eğer larenjit ile öksürük, nasıl tedavi edilir? Durulama, tahrişi ortadan kaldırmak ve mukoza boğazını nemlendirmenin en etkili yoludur. Antiseptik araçlar veya şifalı otlar veya esansiyel yağlar (papatya, anason, calamus, calendula ve diğer birçok kök) ve infüzyonları uygulayın.
 4. Kuruluk, spreyleri ortadan kaldırmak için iyi bir yoldur. Yetişkinler için, Stopangin, Chlorophylitis, Angilex, Heppylor ve benzeri diğerlerinin kullanılması önerilmektedir. Çocuklar için Angilex, Miramistin, Ingalipt tercih edilir.
 5. Emziren hapları veya pastilleri de yumuşatıcı, yatıştırıcı, nemlendirici ve bakterisit etkisi olacaktır. Bu tabletler, Tharyngept, Stopptissin, Septepryl, Efizol, Lizobakt ve benzer etki spektrumu olan diğerleridir.

Mukus göründüğünde ve balgam sıçramaya başladığında, hastalıkla mücadele taktiklerini değiştirmek gerekir. Fakat bu oldukça normal ve hatta “çok hoş” bir tezahürdür - hastalık yavaşça uzaklaşmaya başlar ve hasta iyileşme yolunda ilerler.

Islak öksürüğün geçmesi için, bekçi almak gerekir:

 • Mukaltin;
 • Prospan;
 • ACC;
 • bromheksin;
 • Ambroksol ve diğerleri onlar gibi.

Bazı durumlarda larenjit sonrası öksürük bir süre kalabilir. Hasta rahatsız etmeyen seyrek öksürüğün bir karakteri olabilir. Bu sonunda geçmek zorunda kalan bir semptomdur.

Ancak larenjit 10 günden fazla öksürük geçmezse, ek bir muayene için doktora gitmeniz gerekir. Enfeksiyona katılmak, komplikasyon geliştirmek veya hastalığa dönüşmek, tedavi edilmezse yetersiz veya uygun olmayan ilaçlarla tedavi edilir.

Öksürüğün her zaman bir sebebi olduğunu unutmayın. Ve sadece bir uzmandan öğrenebilirsiniz.

Çocuklar için larenjit ile şırınga

Larenjit tedavisi için, şuruplar dahil olmak üzere çeşitli ilaçlar kullanılabilir. Çocuklarda ve erişkinlerde larenjitli bir şırınga kullanılır ve öksürüğü hafifletmeye ve atak sayısını azaltmaya ihtiyaç duyduğunuzda hastalığın zirvesinde kullanılır; ve hastalığın çözülmesi sürecinde, öksürük ve hız iyileşmesini iyileştirmek için.

Larenjitli tüm öksürük şurupları 2 büyük gruba ayrılabilir:

 • Baskılayıcı öksürük itişi.
 • Daha kolay balgam akıntısı.

Öksürüğü baskılayan şuruplar

Öksürük tipik bir "larinjik" doğaya sahip olduğunda bu ilaçlar hastalığın yüksekliğinde gereklidir. Kuru, verimsiz öksürük atakları bir saat içinde birkaç kez tekrarlanabilir. Bütün bunlar büyük ölçüde çocuğu tüketir, iyi uyumuyor, yemek yemiyor, oynamıyor. Öksürük refleksini bastıran ajanlar doğrudan beynin öksürük merkezine etki ederler, öksürük refleksinin inhibisyonuna neden olurlar, fakat nefes almayı engellemezler. Şu anda, yetişkinlerde en popüler öksürük çare Libexin (ve onun benzerleri), ancak çocuklarda dikkatle kullanılır ve bir şurup şeklinde bir bırakma formuna sahip değildir. Çocuklar için ilaç pazarında bulunan öksürük şurupları arasında Tussin plus ve Sinekod yaygın olarak kullanılmaktadır.

Tussin artı

dekstrometarfana hidrobromür ve guaifenesin: Tussin artı iki aktif bileşeni içerir. Guaifenesin nedeniyle balgam atılımı sıvılaştırılması için balgam söktürücü etkiye sahiptir ve hava yollarında onu geliştirmek. Dekstrometarfana gibrodromid, öksürük merkezi duyarsızlaştırır gırtlak öksürük, atakların sayı ve yoğunluğunu azaltır. faaliyet Dekstrometarfan kodein ve efedrin benzer, ama (dekstrometorfan) ilaç değildir olarak aksine, bağımlılık ve madde bağımlılığı neden olmaz. daha eski 4-6 yıl (ulusal kılavuzlar bağlı olarak) Çocuklarda Tussin artı olası larenjit uygulayın.

Sinecod damla (2 aylıktan itibaren çocuklar için) ve şurup şeklinde (3 yaşından büyük çocuklar için) mevcuttur. Sinüs, öksürüğü doğrudan öksürük merkezine maruz bırakarak baskılayan aktif madde butarat içerir. Butamirate, dekstrometorfan gibi, narkotik bir ilaç değildir, bağımlılığa ve bağımlılığa neden olmaz. Sinirin güçlü bir öksürük bastırıcı özelliği vardır, bu nedenle, balgam ayrılmadan önce sadece hastalığın yüksekliğinde kullanılabilir.

Balgam tahliyesini kolaylaştıran şuruplar

Öksürüğü iyileştiren öksürük şurupları larenjit rezolüsyonu aşamasında gereklidir. Larenjitli tüm ekspütasyon şurupları 2 gruba ayrılabilir:

 • Kimyasal olarak (Erespal, Fluiditek, Ambroxol, ACC);
 • Bitki bazında (Gelisal, Gelomirtol, Gedelix, Haliksol, Pectussin, Pertussin ve diğerleri).

Kimyasal bazlı şuruplar

bitki bazlı olmayan öksürük şurupları arasında en yaygın Ambroksol (Mucosolvan®, Flavamed, Ambrobene ve diğerleri) 'dir. Tablet formunda ve bir şurup şeklinde üretilmektedir bromheksin, - Ambroksol bir ilacın etkin bir metabolitidir. Ambroksol bronş mukusun iç kovanın üretimini uyarır ve mukosilier taşıma teşvik eder. Böylece balgam daha sıvı hale gelir, akciğerlerden daha hızlı çıkarılır. değil en etkili yolu - larinks kalır veya "aşağı" bronşların üst kısımlarında, ambroksol böylece çocuklarda öksürük larenjit tedavisinde Laryngitis, viskoz mukus az miktarda.

Tüm favori ilaç ATSTS ve analogları (Accecex ve diğerleri), şurup içinde üretilmez, ancak sadece çözünebilir tabletlerde salım formuna sahiptir. ATSC yapısına benzer şurup Sıvıdır. Bu ilaç, yetişkinler için% 5 ve çocuklar için% 2 lik bir şurup olarak mevcuttur. Aktif madde - karbosistein, bronşların iç kabuğunun hücreleri tarafından üretilen sialovogo transferaz enziminin aktivitesini arttırır. Sialik transferaz, bronşiyal akıntının yapısını restore eder, ayrılmasını artırır. Ayrıca karbosistin, spesifik ve spesifik olmayan bağışıklık savunmasının geliştirilmesini teşvik eder. Ambroksol gibi, Fluidite esas olarak bronşlarda çalışır, ancak dolaylı koruyucu işlevi nedeniyle larenjit ile kullanılabilir. 2 yıldan beri kullanılabilir.

Şurup ve tablet şeklinde Erespal (Sirep, Fenspiride) kullanılabilir, şurup 2 yaşından büyük çocuklarda kullanılabilir. Şurup Erespal'ın aktif maddesi fenspiriddir. Fenspirid, anti-inflamatuar, mukolitik ve anti-bronkokonstriktif etkilere sahiptir. İnflamasyonu baskılar, salgı miktarını azaltır, bronkospazm gelişimini engeller. Erespal hem kuru hem de nemli öksürük için kullanılır, kuru öksürüğün üretkenliğe geçişini teşvik eder, balgamın çıkışını kolaylaştırır. Erespal şurubu, üst solunum yollarının mukozasının inflamasyonu baskılayarak, çocuklarda larenjit ile öksürük için tavsiye edilir.

Bitkisel olarak öksürük şurubu

sarmaşık özü (Gedeliks, Gelisal, Prospan), muz (Gerbion, Gerbapekt, Mukoplant) göre ilaçların en sık çeşitli kekik (Pertussin) çok-bileşenli şuruplar (Dr Anne, Linkus).

Bitkisel özler hafif bir bronkodilatöre, mukolitik etkiye sahiptir, öksürüğü kolaylaştırır ve bronşiyal akıntının ayrılmasını iyileştirir. Her bir bitki, öksürük şurupları, uygulama yaş sınırlamaları vardır yanında bitkisel bileşenler göre preparatlar alerjik çocuklarda kullanılamaz, ana ya da yardımcı bileşenler için hiper-duyarlıdır. Ulusal kısıtlamalara bağlı olarak yaş kısıtlamaları ülkeden ülkeye değişebilir.

Bir çocuğu tedavi etmek için ne tür öksürük şurubu daha iyidir? Bu sorun yaşa bağlı olarak, kesinlikle bireysel çözülmesi gerektiğini, çocuğun durumu, hastalığın gelişme aşaması. Doğal olarak, bu larenjitin ortasında, bir sağlam, kuru ve ağrılı öksürük öksürük kesici bir ilaç (Tussin artı Sinekod), ve yaş olarak vermek üzere daha iyidir, ama underproductive öksürük çözünürlüğü aşaması gırtlak, yani seyreltme ve balgam çıkış, tedavi mukolitik ve mucokinetic şuruplar önerilen - Erespal, Fljuditek, Gelisal, Herbion ve diğerleri.

Bitki hammaddelerinde veya saf kimyasal bileşenlerden oluşan bir ilacı seçin - katılan doktor ve ebeveynlerin görevi. Herhangi bir ilacın yan etkileri ve kontrendikasyonları vardır ve ilk bakışta zararsız bir şurup, bir plankana veya sarmaşık özüyle güçlü bir alerjik reaksiyona neden olabilir.

Bir çocuk hastalandığında, ebeveynler sadece yerlerini bulamazlar. Bebeği olabildiğince çabuk kurtarabilmek için her türlü çabayı sarfetmek istiyorlar. Ve genellikle bu yapılabilir, ancak sadece tedaviye zamanında başlandıysa ve bunun yanı sıra mümkün olduğunca doğru seçilmiştir. Çocukluk döneminde boğaz sıklıkla acı çeker ve bununla birlikte ses de "oturur". Bu, larenjitin başladığı anlamına gelir.

Larenjit: Hastalığın tanımı

Boğaz hastalığının gelişim özellikleri

Larenjit çocuklarda - hastalık oldukça yaygındır ve çoğu zaman viral veya bakteriyel bir enfeksiyonun arka planına karşı gelişir.

Birçok ebeveyn, ilk başta çocuğun hapşırmaya başladığını, burun akıntısının olduğunu ve birkaç gün sonra sesin daha da kötüleştiğini fark eder. Bu, hastalığın en yaygın senaryolarından biridir. Ama bazen ses hemen oturur, ama çocuk kuru öksürükten muzdarip olur.

Larenjit, ses tellerini etkileyen larinkste bir enflamasyondur.

Anatomik özellikler nedeniyle larenjit, çocuklarda erişkinlerden daha ağırdır. Ve tüm bunların nedeni, virüslerin veya bakterilerin en küçük nüfuzunun iltihaplanmaya başladığı zaman, mukoza zarları şişer. Sıkı larenjit en sık görülen tanıdır. Boğaz sesine ek olarak, çocuğun bir ıslık ile ağır bir şekilde nefes almaya başlamasıyla karakterizedir. Bu, larinksin çok tehlikeli olduğunu düşündürmektedir.

Bu yüzden larenjit tedavisi özel bir dikkat gösterilmeli ve bir yetişkin olarak kategorik olarak imkansız hale getirilmelidir. Eğer hastalığın ilk belirtileriniz varsa, doğru tanı koyabilecek ve doğru tedaviyi önerecek bir uzmanla görüşmeniz gerekir.

Hastalığın nedenleri

Çocuklarda larenjit olası nedenleri

Bir çocukta larenjitin en iyi nasıl tedavi edileceğine geçmeden önce, provoke edici faktörlere dikkat etmek gerekir. Birkaçını ayırt etmek kabul edilir:

 1. Bir soğuk algınlığı sırasında boğaz ağrısı, bu arada gelecekte larenjit gelişimini kışkırtır hangi sırasında catarrhal hastalıkları
 2. laringeal mukozaya zarar verebilecek kimyasallar içeren solunan hava ve sonuç olarak iltihaplanma süreci başlar.
 3. hipotermi. Çocuklar her zaman sıcak giysiler giymezler, çünkü eğer ebeveynler sıcaksa o zaman çocuk da düşünürler. Fakat her organizma bireyseldir ve çocuk özellikle. Ve basit bir taslak ya da donma on beş dakikadan fazla kalmak böyle ciddi bir hastalığın gelişimine neden olabilir
 4. Larenks yapısının özellikleri, bu durumda kendi içinde oldukça dardır, ancak mikropların ve virüslerin herhangi bir penetrasyonu ile, daha da daralır, ve sesle birlikte kaybolur ve boğulur.
 5. sıcak hava. Genellikle bu, çocuğu arabada ya da güçlü ısıtıcılar varsa evde bulmak için geçerlidir.
 6. Doğrudan ses ile ilgili aşırı gerilim. Uzun şarkılar, ezberleri ezberlemek, çığlık atabilir, vb.
 7. midenin içeriğinin periyodik olarak özofagusa atıldığı ve farinkse girdiği gastroözofageal reflü hastalığı. Bundan dolayı insanlar zulmü hissedebiliyorlar, o zaman ertesi gün ya da gece aynı, bir sesleri olacak.
 8. burnun veya boğazın kronik hastalıkları, asla böyle gitmez. Bunu yapmak için sağlığınızı geliştirmek için çok çaba sarfetmeniz gerekir.

Bunlar, bir çocuğun larenjit geçirmesinin ana nedenleridir. Bazen bazı ebeveynler bir hafta içinde iyileşir, diğerleri iki hafta veya daha fazla tedavi görür.

Çocuklarda larenjit belirtileri

Hastalığın gelişim belirtileri

Ebeveynler, bir başlangıç ​​larengitinin ana semptomunun, sesin ses kısıklığı olduğunu düşünür. Tabii ki, bu ilklerden sadece bir tanesi değil.

Genel olarak, hastalık aniden başlar, hemen tüm semptomları geliştirir, her biri her saatte daha fazla ortaya çıkar.

Yani, bir çocukta larenjit ana belirtileri şunlardır:

 • ses tonunu değiştir. Bu sadece ses kısıklığı olarak adlandırılır. Ancak bu belirti her zaman çocukta belirgin değildir çünkü çocuk farklı yaşlarda farklı konuşur. Ve eğer 2 yaşından küçükse, o zaman ses oturmayabilir. Bebekler için de aynı şey söylenebilir
 • sesin ne oturduğundan dolayı mukus gırtlak şişmesi
 • larinksin kızarıklığı. Bu muayene sırasında kulak burun boğaz uzmanı tarafından fark edilebilir
 • kötü bir iştah, ve bir kaç saat önce çocuk iyi yediler, ama sonra bir noktada en sevdiği yemekleri bile reddetmeye başladı.
 • Viral veya bakteriyel bir enfeksiyonun vücuda girdiği neredeyse her zaman görülen burun akıntısı
 • iltihap odağı büyük olduğunda meydana gelen sesin tamamen kaybolması
 • iltihap alanından kanama
 • Bir ıslık ile ağır nefes. Çocuğunuzun ağzını açık olarak nefes almasını rica ederseniz, bu düdüğü duymak kolaydır. Doktorlar bu olayı stenoz olarak adlandırırlar ve hava yolları tamamen kapanabildiği için çok tehlikelidir ve boğulma gelecektir.
 • Hastalığın en başında güçlü olan boğazda zulüm. Onun yüzünden ve kuru bir öksürük var
 • En şiddetli boğaz ağrısından dolayı ortaya çıkan kuru öksürük. Bir süre sonra, öksürük farklılaşır, balgam
 • boğazda kuruluk
 • vücut ısısında hafif bir artış. Larenjitle birlikte, sıcaklık nadiren artar ve sadece esas olarak virüsler ve enfeksiyonlar boğazda lokalize olmak yerine vücuttan daha fazla yayılır.

Bebekler için çok tehlikeli larenjit, yukarıda belirtilen belirtilerin bir parçası olarak fark etmek zor. Esas olarak solunumdaki değişim ve ağlamanın doğasındaki değişimle belirlenir.

Her durumda, larenjitin en erken belirtileriyle birlikte, bir doktora görünmeniz gerekir.

Sadece uygun tedaviyi seçebileceğinden, gerçekten işe yarıyor, ancak daha da kötüleştirmiyor.

tedavi

Çocuklarda larenjit tedavisi için genel öneriler

Larenjit nasıl ve ne tedavi edilir - sadece doktor söyleyecektir. Ancak dikkat edilmesi gereken genel öneriler vardır. Doğru, bazıları çocuklarla mümkün değil, ama yine de denemen gerekiyor.

Bu tavsiyeler şunları içerir:

 • katı yatak istirahatı. Bu noktada ana zorluklar ortaya çıkmaktadır, çünkü bir çocuğun hasta olduğu zaman bile yatağa uzanması nadirdir. Genellikle oyunlar durmaz, aktivite seviyesi basitçe azalır
 • vokal kordonlar üzerindeki yükün azaltılması, yani çocuğun daha az konuşması, çığlık atması, şarkı söylemesi ve bunun da zor olması anlamına gelir. Tek şey, bir boğazın hastalığının ilk günlerinde ya da ona güçlü bir şekilde ikna olacak ve sıkılacaktır. Bu ihmaller nedeniyle, görüşmelerin sayısı azalabilir
 • hava durumu izleme. Evde hasta olan bir çocuk varsa, özellikle larenjit varsa, vücudu daha kolay hale getirmek için hava nemli olmalıdır. Bunu yapmak için, odayı sürekli olarak havalandırmanız ve hava nemlendiricileri kullanmanız gerekir.
 • bol içki. Çocuğa kesinlikle her şeyi sunmak gerekir, ama en önemli şey içeceğin ılık olması gerektiğidir. Ana hedef, öksürüğün ortaya çıkmasını önlemek, çünkü bol miktarda içilen balgam nedeniyle sıvılaşır. Ayrıca, toksinler vücuttan atılır
 • mukoza zarını tahriş eden tüm yiyecekleri dışarıda bırakmak ve aynı zamanda mümkün olduğu kadar çok meyve katmak için gerekli olan doğru beslenme, sıcak çorbalar

Bu genel önerileri takip ederseniz, kurtarma süreci çok daha hızlı olacaktır.

ilaç

Çocuklarda larenjit tedavisi

Kulak burun boğaz uzmanı çocuğun larenjit olduğu konusunda kesin bir tanı koyduğundan sonra, hastalığın şiddetine bağlı olarak biraz farklı olabilen özel bir tedavi önerecektir.

Aradaki fark, bir durumda antibiyotikleri reçete edebileceği, ancak başka bir durumda da yapamayacağıdır.

Larenjit tedavi ettikleri başlıca ilaçlar şunları içerir:

 • Şişliği çıkarabileceğiniz antihistaminikler
 • balgam temizlemek için yardımcı olacak antitussif veya balgam söktürücü ilaçlar
 • boğaz için aerosoller
 • emilim için tabletler ve pastiller
 • ateş düşürücü
 • antibiyotikler

Her bir doktorun, bir grup uyuşturucu kullanmanın yandaşları olduğu ve bir başkasını kullanmanın yandaşları olduğu için, larenjit tedavisi için kendi yaklaşımı vardır.

Larenjit hakkında daha fazla bilgi videoda bulunabilir.

antihistaminik ilaçlar

Bir larenjit tedavisi sırasında doktorlar, her zaman bir larinksin hipostasının çıkarılmasına veya çıkarılmasına yardımcı olan veya yardımcı olan antihistamin preparatlarını atar veya tayin eder. Doğru, ilk alımdan sonra% 100 etkisi yoktur, ancak birkaç gün sonra sonucu görebilirsiniz. Ayrıca, soğuk algınlığı durumunda, önemli bir rol oynarlar.

Larenjit ile yardımcı olabilecek en yaygın ilaçlar Zirtek (veya Zodak, onun muadili), Tsetrin, Claritin, Clarisens'dir. Örneğin, Zirtek veya Zodak bir çocuğa vermek için uygun olan damlalar biçimindedir.

Tüm antihistaminikler uyuşukluğa neden olduğundan ilacı geceleri vermek en iyisidir.

Bazen antihistaminik kullanımı ile paralel olarak ciddi ödem doktorları ile, örneğin, Pulmicort, steroid hormonları reçete. Bununla birlikte, inhalasyonları günde bir veya iki kez yapmalısınız, çünkü sadece şişlikleri hızlı bir şekilde azaltabilir ve nefes almayı iyileştirebilir.

Antitussif ve balgam söktürücü ilaçlar

İlk iki günde, çocuğun öksürüğü kuru olacak ve çok konuşursa, o zaman güçlü ve yorucu. Saldırı sayısını azaltmak için, bu refleksi baskılayacak antitusif ilaçlar kullanmalısınız:

 • Çoğunlukla günde üç kez alınması gereken Stoptussin, Sinekod, Herbion.
 • Öksürük ıslanırsa, yani küçük bir balgam bile tahsis edilirse, o zaman seyreltici ilaçları almak ve boşaltım sürecini geliştirmek gerekir. Lazolvan, Bronhosan vb.

Çocuk boğazını temizledikten sonra ve öksürük boğazından geldikten sonra, sesi iyileşmeye başlar. Balgam, mukozaya ve ses tellerine yerleşir ve bu yüzden onu çıkarmak için çaba sarf etmek çok önemlidir.

En başta balgamın sarımsı renkte olacağı fark edilebilir, bu da iltihaplı bir süreçtir. Tedavi ilerledikçe balgam rengi değişir ve şeffaf hale gelir. Bu aşamada, ana şey hastalığın tekrar gelişmemesi için tedaviyi durdurmak değildir.

Boğaz durulama

Durulama için reçeteler

Larenjit ile boğazın yıkanması, özellikle iltihabı hafifletmekle kalmayıp aynı zamanda mukusun daha iyi hareket etmesine yardımcı olan otlar ve alkali çözeltiler ile iyidir.

Boğazınızı yıkamanın en iyi yolu:

 1. Soda, tuz ve iyot. Bir çay kaşığı tuz, bir çay kaşığı soda almanız, ılık su dökmeniz ve iyice karıştırmanız gerekir. Bundan sonra, birkaç damla iyot ekleyin. Günde üç kez durulayın
 2. Pancar. Bir pancar almalıyız, rendeleyin üzerinde rendeleyin, suyu sıkın. Ve zaten bu suyu biraz suyla sulandırıp durulayın ve en iyi zaman günde 5 veya 6'dır.
 3. Her evde pratik olarak elma ısırığı. Bunu yapmak için bir çay kaşığı sirke ve bir bardak su alın.
 4. Sadece inflamasyonu kaldırmak için değil, aynı zamanda antimikrobiyal tedavi gerçekleştirmek için yardımcı olacak bir papatya veya adaçayı bir kaynatma
 5. Iodinol zayıf bir çözüm

Bu tedavi yönteminin tek dezavantajı, 5 veya 6 yaşından küçük bir çocuğun basitçe gargara yapamamasıdır. Larenjit tedavisi için bu tür yöntemler büyük çocuklar için uygundur nedeni budur.

Spreyler ve lolipoplar

Larenjit tedavisinde birçok doktor boğaz için spreyler atar.

Bugüne kadar, birçoğu var, ama çoğu zaman Tantum Verde kullanıyorlar. Pek çok çocuk normal olarak algılar, çünkü tatlı bir tadı vardır. Ayrıca, oldukça sık Lugol veya Geksoral atandı.

Son zamanlarda, daha az sayıda insan daha az alerjik reaksiyona neden olduğu için Geoxoral kullanıyor ve çocukların tadı için hoş değil.

Pastil ve pastillerin kullanımıyla ilgili olarak, bunları sadece 5 yaşından büyük olan çocuklara verebileceğinizi hemen söylemelisiniz.

Rezorpsiyon için tabletler ve haplar arasında, aşağıdaki ilaçlar ayırt edilir:

 • Grammidin. Bu ilaç sadece ağrıyı azaltan bir anesteziyi değil, aynı zamanda tüm mikropları ve virüsleri tamamen öldürmesi gereken yerel bir antibiyotiği de içerir.
 • Faringosept. Bu ilaç, inflamasyonu ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olan bir antiseptik gruba aittir. Ana şey resepsiyonları kaçırmamak
 • Stopangin. Çoğu insan bu ilacın bir sprey şeklinde eczanelerde satıldığını bilir

Bazen lolipoplar spreylerden çok daha etkilidir. Ve her şeyden dolayı ağızda yavaş bir rezorpsiyon ile daima aktif madde olacaktır. Bu, tüm çocukların tatlıları çözemeyeceği anlamına gelmez.

antibiyotikler

Larenjitden Antibiyotikler: Endikasyonlar ve çeşitleri

Ayrı ayrı, larenjit sırasında antibiyotik kullanımı hakkında söylenmelidir.

Çoğu doktor, sadece vücut ısısı 3 gün sürdüğü zaman antibiyotik reçete eder ve kısırlaştırıldığı zaman antipiretik ilaçların azalması ve azalması zordur. Antibiyotiklerin kullanılmasının gerekip gerekmediğini anlamak çok önemlidir.

Bunun kaçınılmaz hale geldiği bazı tanıklıklar vardır:

 • larenjitin bakterilerden kaynaklandığı, yani iltihap bölgesinde bakteriyel enfeksiyonun bir sıcaklığının bulunduğuna
 • Çocuğun içindeki sıcaklık birkaç gün ve dolayısıyla bir organizmanın sarhoşluğunun tüm belirtilerini tutar - zayıflık, iştah kaybı, baş ağrısı
 • nefes almak zor oldu

Genel olarak, aşağıdaki ilaçlar reçete edilir:

 1. Şurup formunda bulunan sefalosporinler. Örneğin Suprax, Seftriakson
 2. Penisilin serileri. Bunlar arasında Augmentin, Flemoclav vb.
 3. Makrolidler ve Azitromisin, ancak sadece hastanın durumu oldukça şiddetli ise.

Küçük bir çocukta bir larenjit bulunması durumunda, kendisi ve annesi mümkün olan en kısa zamanda tüm belirtilerden kurtulmak için bulaşıcı bir hastaneye götürülebilir.

Çocuklar için larenjit ilaçları sadece bir doktor tarafından reçete edilebilir.

Hiçbir durumda bu ilacı ya da bu ilacı ön inceleme olmaksızın bağımsız olarak satın alamazsınız, özellikle de çocuklar hakkında konuşuyoruz. Düzgün seçilmiş ilaçlar, bebeğindeki sesin hızlı iyileşmesini ve iyileşmesini garanti eder.

Bir hata mı buldunuz? Onu seçin ve bize söylemek için Ctrl + Enter tuşlarına basın.

Arkadaşlarınla ​​paylaş! Sağlıklı ol!

larenjit - larinksin mukoza zarının inflamatuar hastalığı, patojenik mikrofloranın aktivitesinden ortaya çıkar.

Bu rahatsızlık ile ilaç gerekli, ve çocuğun hasta olması durumunda - güçlü ilaçlar kullanmamaya, ancak orta kuvvetli etki şurupları uygulamaktan daha iyidir.

Larenjit nedir?

Herhangi bir formun larenjit ile mukus larenks etkilenir, İltihaplanma duvarlarının dokularında yayılır.

Sonuç olarak, glottisin ve solunum yolunun daralması (stenoz) meydana gelir ve bu da vokal fonksiyonların kaybolmasına ve aynı zamanda solunum zorluğuna yol açar.

Unutmayın! Bazen ilk aşamada larenjit daha az tehlikeli soğuk algınlığı ve SARS'dan ayırt etmek zordur.

Ancak, hastalığın yokluğunda hastalığın ciddi sonuçları ve komplikasyonları olabileceğinden Larenjitin zaman içinde teşhis edilmesi önemlidir.

Bir uzmanın bunu yapması zor değil ama ebeveynler kendilerine dikkat etmelidir Bunlar arasında soğuk algınlığı için bazı karakteristik olmayan işaretler vardır:

 • Ses azaltma ve ses kısıklığı;
 • kuru "havlayan" öksürüğün hızlı gelişimi, Birkaç gün içinde üretken bir forma geçer;
 • nefes alma zorluğu;
 • yüzeysel muayenede gırtlak gördük şişkinlikleri.

Yardım! Tedavi sırasında 12-14 yaş arası çocuklar, semptomları durduran ve mukoza zarının yüzeyinden larenjitin neden olan ajanlarını ortadan kaldıran şurupları almalıdır.

Larenjit tedavisinde şuruplar

Larenjitden şuruplar şartlı olarak iki kategoriye ayrılır:

 1. Amacı balgam akıntısını kolaylaştırmayı amaçlayan ilaçlar.
 2. Öksürüğü baskılayan şuruplar.

Öksürüğü geliştiren ve balgam üretiminin hem kimyasal hem de bitki bazında üretilebildiği anlamına gelir.

Bir çocuk için optimal ilaç seçmek için sadece bir doktor olabilir, Hastalığın seyrinin semptomatolojisine ve şiddetine odaklanır.

Temel olarak, bu tür ilaçlar larenjit rezolüsyonu aşamasında zaten kullanılmaktadır.

İlk aşamalarda öksürüğü baskılayan ilaçları kullanmak daha iyidir: Bu araçlar, doğrudan beyin merkezlerinde hareket ederek, öksürük refleksleri oluşturarak nefes almayı engellemez.

Çocuklarda larenjitli şırıngalar

Dikkat lütfen! Larenjitli çocuklar için şuruplar, daha "yumuşak" bir bileşime sahip olan yetişkinler için ilaçlardan farklıdır ve doğru dozajla, vücut üzerinde olumsuz bir sistemik etkiye sahip değildir.

Bu ilaçlar şunları içerir:

 1. Ambrobene. İlaç ambroksol temelinde balgam hızlı atılımı için bir araç. İlaç hoş bir kızıl tadı vardır, bu nedenle bu yöntemle ilgili herhangi bir problem yoktur.
  Balgamın eklenmesine ek olarak, ilaç ayrıca lokal immüniteyi geliştirir ve enflamatuar süreçleri ortadan kaldırır, hastalığın gelişimine neden olan virüsleri inhibe eder.
  İki yaşından küçük çocukların günde 15 miligram vermesine izin verilir. Dozu ikiye bölerek 2 ila 6 yıl arasında, doz 22 miligrama çıkarılabilir, ve alım sıklığı - günde üç defaya kadar. Altı ila on iki yaşında Üçlü giriş ile günde ilaç miktarı kadar olabilir 45 miligram. Daha yaşlı bir yaşta, "yetişkin" dozları (90 miligrama kadar) izin verilebilir.
 2. Erespal. Fenspirid hidroklorürün aktif maddesine dayanan bir anti-inflamatuar ve dekonjestan madde.
  Şurup ayrıca, kronik bir şekilde larenjitin etkili tedavisine katkıda bulunan bir bronkodilatör etkiye sahiptir. Bu, en az sayıda endikasyona sahip olan çocuklar için en popüler tedavi yöntemidir.
  İki yaşından küçük çocuklara günde 20 gram ilaç verilebilir, iki yıl sonra doz 60 gram'a çıkarılır.
 3. ambroksol. Çocuklar için bir şurup şeklinde bulunan bromhexine preparatının bir türevi.
  Gırtlaktaki mukus üretiminden sorumlu organlar üzerinde uyarıcı bir etkisi vardır, bu nedenle iyi bir balgam söktürücü etkisi vardır.
  2-5 yaşlarında, çocuklara günde ilacın 2,5 mililitreden fazla verilmez., bu hacmi üç adımda bölüyoruz. Bir dahaki sefere 12 yaş altıdozaj ikiye çıkarılabilir, ve çocuklar 12 yaş ve üstü ambroksol Hastalığın ilk üç gününde 10 mililitre olarak verilir. (alım günde üç kez yapılır), daha sonra doz yarı yarıya azalır.
 4. Panadol. Enflamasyonu hafifletmeye ve nefes darlığını azaltmaya yardımcı olan bir ilaç.
  Larenjit tedavisinde kullanılabilir üç aylık bir çocuklaama hesaplamadan her kilogram vücut ağırlığı için uygulayabilirsiniz 15 miligram şurup. İlaç düzenli aralıklarla günde 4 kez uygulanmalıdır.

Çocuklar için öksürük şurubu

Arasında çocuk şurupları, etkili bir şekilde öksürük larenjit ile birlikte, maksimum terapötik etkiye sahip ve çocuğun organizması için güvenli olan aşağıdaki ilaçlar ayırt edilir:

 1. Omnitus. İlaç sitrat butamirate dayanmaktadır.
  Bronkodilatör bir etkiye sahiptir ve öksürük reflekslerini bastırır, Solunum fonksiyonlarının inhibisyonu olmamakla birlikte, beynin ilgili kısımlarına etki eder.
  Ek olarak, ilaç bir anti-enflamatuar ajan.
  üç ila altı yaş arasında Kabul şurup iki ölçüm kaşık ile sınırlı olmalıdır, 6 yaş çocukları en fazla üç kaşık alabilir (her durumda, şurup toplam miktarı günde üç kez almak için düzgün bir şekilde bölünmüş olmalıdır).
 2. Stoptussin.Kuru öksürük için kombine ilaç, balgam eşlik etmemektedir.
  Dozaj, çocuğun vücudunun ağırlığına ve yaşına göre değil.
  Yani, 12 kilograma kadar ağırlığındaki çocuklar günde 8 kez yaklaşarak, 8 damla şurup verebilirler. resepsiyon gövdesi 12-30 kg sayıda kütle artmadığı ve damlacık sayısıdır 30-40 kg 16 40 kilogram ağırlığındaki günde dört kez ve çocuk düşer ve bir şurup 25 elde edilebilir elde ağırlığı ile 14'e kadar artırılabilir günde üç kere düştüğünde.
 3. Tussin artı. İlaç, hidrobromil dekstromeharfan ve guaifenesin aktif bileşenlerini içerir.
  Birlikte, bu maddeler öksürük yoğunluğunu azaltmak ve balgamın solunum yolundan aktif atılımını teşvik etmek. araç larenjitin uzun süreli tedavisi için uygun, bağımlılık olmadığı için.
  Sadece yemeklerden sonra alınır.
  Altı yaşından beri olabilir bu ilaç kullanarak ve tedavi şemasının 12 yaş belirtilerin tamamen ortadan kalkana kadar her 4 saatte günde bir çay kaşığı şurup kullanımını gerektirir. 12 yaşın üzerindeki çocuklar için, dozaj iki katına çıkar ve uygulama benzer aralıklarla gerçekleştirilir.
 4. Sinekod Şurup şeklinde, üç yaşından itibaren çocuklarda larenjit tedavisi için başvurmak için izin verilir.
  Bu çözümün temeli, dolaşım sisteminin başlamasından sonra dolaşım sistemi başlatan butamyraldir. Beynin öksürük merkezi üzerinde doğrudan bir etkisi vardır.
  3-6 yaşlarında ilaç günde üç kez 5 mililitre uygulanır, 6 ila 12 yıl arasında, ilacın dozu ikiye katlanır. 12 yaş ve üstü hastalara günde üç kez 15 mililitre reçete yazılır.

Yetişkinler için öksürük şurubu

Bunu bilmek gerekiyor!

Bazı şurup türleri

larenjit sadece yetişkinlere reçete edilir

Hastalar, maksimum etkililikte olduğu gibi, kırılgan çocuğun vücudunda ciddi yan etkilerin gelişmesine neden olabilir.

Yetişkinler için bu tip bir ilaç, dekstrometorfan bazlı glikoindir.

Bileşen, kuru veya üretken öksürüğün hızlı bir şekilde ortadan kaldırılmasına yol açan öksürük merkezindeki hassas kanalları bloke eder. Bir çay kaşığı için ilacı günde 4 kez alın.

Yetişkinler için başka bir güçlü şurubu hederin (sarmaşık bir özü içerir).

İlaç, gırtlaktan etkilenen dokudaki şişlikleri temizler ve tahrişi ortadan kaldırır. Tedavi sırasında şurup balgam üretimini seyreltir ve vücudun serbest kalmasını uyarır.

İlacın alımı yaklaşım başına 7.5 mililitre aşmayan bir miktarda günde 3 kez gerçekleştirilir.

Evde şurup tarifleri

Larenjit tedavisi uygulanabilir bağımsız olarak yapılan şurup kullanımı ile evde.

Bu tür doğal ilaçlar eczanelerden daha az etkili değildir:

 1. Taze sıkılmış bir bardak havuç suyu bal bir çorba kaşığı eklenir Daha sonra ajan, tekdüze bir bileşim oluşana kadar karıştırılır.
  İlaç her iki saatte bir çay kaşığı kullanılır.
 2. Bir havuç yerine bir tane alabilir limon suyu ve ayrıca karıştırın Bir çorba kaşığı bal ile. Bu şurup her öğünden önce bir çay kaşığı ile alınır.
 3. Ortalama boyut kara turp iyice yıkamak ve daha sonra ortalarını kesmek için ortaya çıkan çöküntüye bal.
  Daha sonra, meyve 3-4 saat boyunca serin ve kuru bir yerde bırakılmalıdır: bu süre zarfında turp, bal ile karıştırıldığında, bir şurup oluşturan suyunu verecektir. Bir çorba kaşığı için üç saatte bir tüketilebilir.

Bu tür halk ilaçlarının doğal bileşenlere dayanmasına rağmen, Çocuğun bal alerjisi olmaması için gereklidir., aksi halde tedavi sadece zarar verebilir.

Yararlı video

Bu videoda, öksürük ilaçları hakkında her şeyi öğreneceksiniz:

Ayrıca, sadece geleneksel tıbbın reçetelerine güvenmemeliyiz: sadece yardımcı araçlar olmalı, Tedavinin ana seyri, çocuğun muayenesinden sonra doktor tarafından atanan ilacı içermelidir.

Şurubu bir ilaçtır

Doktorlar iki sebepten ötürü çocuklarda larenjit ile şurubu reçete eder - çocuklardan hoşlanır ve bu iyi bir ilaçtır. Bildiğimiz gibi, hastalığı tedavi etmek için herhangi bir ilaç kullanılır ve çocuklarda larenjit sıklıkla görülür. Tabi ki, çocuklar için larenjitden gelen en iyi şurup geniş bir kavramdır ve seçim verimlilik ve fiyat ile belirlenir.

Larenjitli çocuklar için öksürük şurubu birincil bir ilaç değil, yardımcı bir ilaçtır. Bu dozaj formu, kesinlikle tadı nitelikleri nedeniyle gerçekten çocuksu. Çocuklarda larenjit ile şuruplar, anti-enflamatuar özellikleri, tatlandırıcı ve şeker ile aktif bir madde içerir. Her şurubun bileşimi orjinaldir.

Larenjit nedir

Laryngitis - ses telleri iltihaplı olduğu bir hastalık, ses, ağrılı öksürük söylemek, kısık ağrılı hale gelir, bu larinks iltihabı anlamına gelen larenjit olduğunu. Boğaz ağrısının bir sonucu olabilir veya bağımsız olarak ortaya çıkabilir. Hastalık anjinadan daha az tehlikeli değildir (bkz. Anjini hızlı bir şekilde tedavi etmek için: kanıtlanmış yöntemler) ve ses kaybına yol açabileceğinden bademcik iltihabı.

Larenjit'e ne sebep olur?

 • nazofarenksine penetre olan virüsler ve bakteriler, glottisin mukozasının ödemi biçiminde bir tepkiye neden olur;
 • havada bulunan ve alerjik reaksiyona neden olan yabancı maddeler, bunlar toz, hayvan kılı, kimyasal kirleticilerdir;
 • bağışıklık sistemindeki rahatsızlıklar, çocuğun zayıflamış organizmaları, özellikle de transfer edilen enfeksiyonlardan sonra, ses tellerinde iltihaplanma sürecinin gelişmesiyle reaksiyona girebilir;
 • aşırı ve aşırı stres, hipotermi ile kombinasyon halinde, çocuğun vücudunun zayıflamasına yol açar, ki bu da larinksin tepkisinde kendini gösterir;
 • nazofaringeal savunma sisteminin doğal zayıflığı ile ilişkili kalıtsal yatkınlık;
 • çocuğun deneyimsiz sinir sistemi ve yaşam deneyimi eksikliği ile ilgili deneyimleri ve ses telleri, spazmlar ve iltihaplanma ile duygusal strese tepki verebilir.
 • Atrofik. Akut larenjit kurtarıldı olmadığında, o zaman ses telleri zayıflamış, daha ince hale anlamına gelen kronik hale gelir, çocuk genellikle öksürükler, o ses atlayabilir
 • Hipertrofik. İnflamatuar süreç, gırtlak kıvrımlarında, pershit boğazında ve çocuk öksürüklerinde kalınlaşma görünümüne yol açar. Sıcaklık yoksa, fenomen hızla geçer.
 • Kataraldan. Boğaz şişmesi, ligamentlerin yumuşak kızarıklığı ve nazofarinkste inflamasyonun yan etkisi olarak ifade edilen kolay bir formdur.

Çocuklarda larenjit belirtileri

Larenjit akut

Aniden başlar, çocuk eğlenceliydi ve aniden bir sesle konuşmaya başladı. Bu, larenjitin başlangıcındaki ilk işarettir - seste bir değişiklik. Sıcaklık biraz artar ve hiç olmayabilir.

İkinci işaret, kuru bir öksürük havlayan bir gece. Nefes almayı zorlaştıran bir laringeal ödem görünümünden kaynaklanır. Ses boşluğu daralır, çocuk tüm göğüsle birlikte çabayla nefes almaya başlar. Bebeğe konuşmak zor, dudaklar maviye dönüşebilir. Acil önlemler alınırsa, akut larenjit atağı birkaç gün sonra çıkarılabilir. Böyle bir saldırı genellikle soğuk virüs hastalığı ile ilişkilidir.

Kronik formun larenjit

Kronik larinjit, bulaşan kızamık veya grip sonucu olarak ortaya çıkabilir. Larenjitin kronik hale gelmesi, bebeğin sesin tonunda ve hatta kaybında, aponiada kalıcı bir değişime sahip olmasıyla belirlenebilir. Muayenede, doktor larinks dokularındaki değişiklikleri, damarların şişmesini, genişlemiş servikal lenf düğümlerini keşfeder.

Öznel olarak çocuk, öksürük arzusu olan nazofarenks ve larinkste hoş olmayan karıncalanma ve terleme hisseder. Bir çocukta larenjit nasıl, bu makalede bir video gösterir. Bronşlarda balgam varsa, kolayca boğaz temizler. Kronik larenjit tedavi edilmelidir, aksi halde çocuk sesini kaybedebilir.

Larenjit iltihabı

Kronik larenjit, stenoza neden olabilir (çocuklarda Stenosing laryngitis: semptomlar). Yani, larenksin iltihabı trakea ve larinkse doğru iner. Daha sonra larinksin mukoza zarının iltihaplanması ve ödemi, daralmasına, darlığına yol açar. Bu daralma larinksin refleks spazmı neden olur.

Larinksin stenozu belirtileri:

 1. Tazminat aşaması. Çocuk huzursuz, zorlukla nefes alıyor, fiziksel efor sarf etmiyor. Sakin bir durumda, durumu ile iyi başa çıkabilir. Bu aşama kısa, sadece birkaç gün.
 2. Alt telafi aşaması. Bir bebeğin nefes alması zordur, bu amaçla daralmış çatlaktan havaya itmek için bir göğüs ve mide kaslarını zorlamak gerekir. Çarpıntı ve ateş beş güne kadar sürer. Çocuk nefes darlığı ve kuru öksürükten muzdariptir.
 3. Stenoz aşaması. Çocuk zorlukla nefes alır, kalp genellikle yener, uyuşukluk ortaya çıkar, yüz ve dudaklar siyanotik bir gölge alır. Neredeyse hiç öksürük yok, ama kalıcı bir nefes darlığı var. Kan basıncı azalır, kalp düzensiz atlar.
 4. Nefes almayı bırak, boğulma. Solunum hareketleri durur, nabız yavaşlar, kasılmalar ortaya çıkar, bebek komaya girer. Acil yardım gerektiren çok tehlikeli bir durum. Bu durumdaki eylemler hakkında sıkı bir talimat var.

Alerjik larenjit

Yaygın bir alerjik reaksiyon olarak, havada bir alerjen olduğunda kuru öksürük görülür. Sonra bir laringeal ödem var, bir ses yok oluyor, stenoz mümkün.

Çocuğun sesindeki herhangi bir değişiklik ebeveynleri uyarmalıdır - doktorun larenjitin teşhisten veya onayından hariç tutulması gerektiğini göstermesi gerekir. Çocuklarda viral larenjit, bilinen enfeksiyonların larenjit komplikasyonları ile tam olarak aynı semptomlara sahiptir. Sadece tedavi antibiyotik olmadan gerçekleştirilir.

Larenjitin şuruplarla tedavisi

Fotoğraf. Şurup yardımcı olacak

küçük çocuklarda Laryngitis akut ve kronik formlarda ortaya çıkar ve bunu, pek çok hekimin deneyimi tedavi etmek, bu tavsiye şuruplar, eczane ve kendi elleriyle hazırlanmış.

Şuruplar direkt olarak gırtlakta hareket edemez, çünkü solunum organlarına atıfta bulunur ve şuruplar yalnızca boğaz, öksürük merkezi veya bronşlar üzerinde etkili olurlar. Öksürmeyi kolaylaştırırlar ve larinks üzerinde dolaylı olarak hareket ederler. Tıp endüstrisi, fiyatı etkinliğe bağlı olarak çok çeşitli şuruplar üretir:

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğazdaki balgam temizleniyor. Balgam tıkanıklığı ve tedavi nedenleri

Terapistler sıklıkla boğazdaki hoş olmayan hislerden şikayetçi hastalar tarafından tedavi edilir: kalın balgamın tıkanıklığı, topakların varlığı, yutma güçlüğü.

Çocuklar, yetişkinler ve hamile kadınlar için boğaz ağrısı için iyi bir ilaç.

Boğazdaki acı verici duygular çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir, ancak çoğu zaman virüsler ve patojenler tarafından provoke edilir.