Loading

Larenjitli öksürük şurubu ne seçmeliyim?

Larenjit tedavisi için, şuruplar dahil olmak üzere çeşitli ilaçlar kullanılabilir. Çocuklarda ve erişkinlerde larenjitli bir şırınga kullanılır ve öksürüğü hafifletmeye ve atak sayısını azaltmaya ihtiyaç duyduğunuzda hastalığın zirvesinde kullanılır; ve hastalığın çözülmesi sürecinde, öksürük ve hız iyileşmesini iyileştirmek için.

Şurup çeşitleri

Larenjitli tüm öksürük şurupları 2 büyük gruba ayrılabilir:

 • Baskılayıcı öksürük itişi.
 • Daha kolay balgam akıntısı.

Öksürüğü baskılayan şuruplar

Öksürük tipik bir "larinjik" doğaya sahip olduğunda bu ilaçlar hastalığın yüksekliğinde gereklidir. Kuru, verimsiz öksürük atakları bir saat içinde birkaç kez tekrarlanabilir. Bütün bunlar büyük ölçüde çocuğu tüketir, iyi uyumuyor, yemek yemiyor, oynamıyor. Öksürük refleksini bastıran ajanlar doğrudan beynin öksürük merkezine etki ederler, öksürük refleksinin inhibisyonuna neden olurlar, fakat nefes almayı engellemezler. Şu anda, yetişkinlerde en popüler öksürük çare Libexin (ve onun benzerleri), ancak çocuklarda dikkatle kullanılır ve bir şurup şeklinde bir bırakma formuna sahip değildir. Çocuklar için ilaç pazarında bulunan öksürük şurupları arasında Tussin plus ve Sinekod yaygın olarak kullanılmaktadır.

Tussin artı

dekstrometarfana hidrobromür ve guaifenesin: Tussin artı iki aktif bileşeni içerir. Guaifenesin nedeniyle balgam atılımı sıvılaştırılması için balgam söktürücü etkiye sahiptir ve hava yollarında onu geliştirmek. Dekstrometarfana gibrodromid, öksürük merkezi duyarsızlaştırır gırtlak öksürük, atakların sayı ve yoğunluğunu azaltır. faaliyet Dekstrometarfan kodein ve efedrin benzer, ama (dekstrometorfan) ilaç değildir olarak aksine, bağımlılık ve madde bağımlılığı neden olmaz. daha eski 4-6 yıl (ulusal kılavuzlar bağlı olarak) Çocuklarda Tussin artı olası larenjit uygulayın.

Sinekod

Sinecod damla (2 aylıktan itibaren çocuklar için) ve şurup şeklinde (3 yaşından büyük çocuklar için) mevcuttur. Sinüs, öksürüğü doğrudan öksürük merkezine maruz bırakarak baskılayan aktif madde butarat içerir. Butamirate, dekstrometorfan gibi, narkotik bir ilaç değildir, bağımlılığa ve bağımlılığa neden olmaz. Sinirin güçlü bir öksürük bastırıcı özelliği vardır, bu nedenle, balgam ayrılmadan önce sadece hastalığın yüksekliğinde kullanılabilir.

Balgam tahliyesini kolaylaştıran şuruplar

Öksürüğü iyileştiren öksürük şurupları larenjit rezolüsyonu aşamasında gereklidir. Larenjitli tüm ekspütasyon şurupları 2 gruba ayrılabilir:

 • Kimyasal olarak (Erespal, Fluiditek, Ambroxol, ACC);
 • Bitki bazında (Gelisal, Gelomirtol, Gedelix, Haliksol, Pectussin, Pertussin ve diğerleri).

Kimyasal bazlı şuruplar

ambroksol

bitki bazlı olmayan öksürük şurupları arasında en yaygın Ambroksol (Mucosolvan®, Flavamed, Ambrobene ve diğerleri) 'dir. Tablet formunda ve bir şurup şeklinde üretilmektedir bromheksin, - Ambroksol bir ilacın etkin bir metabolitidir. Ambroksol bronş mukusun iç kovanın üretimini uyarır ve mukosilier taşıma teşvik eder. Böylece balgam daha sıvı hale gelir, akciğerlerden daha hızlı çıkarılır. değil en etkili yolu - larinks kalır veya "aşağı" bronşların üst kısımlarında, ambroksol böylece çocuklarda öksürük larenjit tedavisinde Laryngitis, viskoz mukus az miktarda.

Flyuditek

Tüm favori ilaç ATSTS ve analogları (Accecex ve diğerleri), şurup içinde üretilmez, ancak sadece çözünebilir tabletlerde salım formuna sahiptir. ATSC yapısına benzer şurup Sıvıdır. Bu ilaç, yetişkinler için% 5 ve çocuklar için% 2 lik bir şurup olarak mevcuttur. Aktif madde - karbosistein, bronşların iç kabuğunun hücreleri tarafından üretilen sialovogo transferaz enziminin aktivitesini arttırır. Sialik transferaz, bronşiyal akıntının yapısını restore eder, ayrılmasını artırır. Ayrıca karbosistin, spesifik ve spesifik olmayan bağışıklık savunmasının geliştirilmesini teşvik eder. Ambroksol gibi, Fluidite esas olarak bronşlarda çalışır, ancak dolaylı koruyucu işlevi nedeniyle larenjit ile kullanılabilir. 2 yıldan beri kullanılabilir.

Erespal

Şurup ve tablet şeklinde Erespal (Sirep, Fenspiride) kullanılabilir, şurup 2 yaşından büyük çocuklarda kullanılabilir. Şurup Erespal'ın aktif maddesi fenspiriddir. Fenspirid, anti-inflamatuar, mukolitik ve anti-bronkokonstriktif etkilere sahiptir. İnflamasyonu baskılar, salgı miktarını azaltır, bronkospazm gelişimini engeller. Erespal hem kuru hem de nemli öksürük için kullanılır, kuru öksürüğün üretkenliğe geçişini teşvik eder, balgamın çıkışını kolaylaştırır. Erespal şurubu, üst solunum yollarının mukozasının inflamasyonu baskılayarak, çocuklarda larenjit ile öksürük için tavsiye edilir.

Bitkisel olarak öksürük şurubu

sarmaşık özü (Gedeliks, Gelisal, Prospan), muz (Gerbion, Gerbapekt, Mukoplant) göre ilaçların en sık çeşitli kekik (Pertussin) çok-bileşenli şuruplar (Dr Anne, Linkus).

Bitkisel özler hafif bir bronkodilatöre, mukolitik etkiye sahiptir, öksürüğü kolaylaştırır ve bronşiyal akıntının ayrılmasını iyileştirir. Her bir bitki, öksürük şurupları, uygulama yaş sınırlamaları vardır yanında bitkisel bileşenler göre preparatlar alerjik çocuklarda kullanılamaz, ana ya da yardımcı bileşenler için hiper-duyarlıdır. Ulusal kısıtlamalara bağlı olarak yaş kısıtlamaları ülkeden ülkeye değişebilir.

Bir çocuğu tedavi etmek için ne tür öksürük şurubu daha iyidir? Bu sorun yaşa bağlı olarak, kesinlikle bireysel çözülmesi gerektiğini, çocuğun durumu, hastalığın gelişme aşaması. Doğal olarak, bu larenjitin ortasında, bir sağlam, kuru ve ağrılı öksürük öksürük kesici bir ilaç (Tussin artı Sinekod), ve yaş olarak vermek üzere daha iyidir, ama underproductive öksürük çözünürlüğü aşaması gırtlak, yani seyreltme ve balgam çıkış, tedavi mukolitik ve mucokinetic şuruplar önerilen - Erespal, Fljuditek, Gelisal, Herbion ve diğerleri.

Bitki hammaddelerinde veya saf kimyasal bileşenlerden oluşan bir ilacı seçin - katılan doktor ve ebeveynlerin görevi. Herhangi bir ilacın yan etkileri ve kontrendikasyonları vardır ve ilk bakışta zararsız bir şurup, bir plankana veya sarmaşık özüyle güçlü bir alerjik reaksiyona neden olabilir.

Çocuklar için larenjit ilaçları: spreyler, haplar, şuruplar ve antibiyotikler

Bir çocuk hastalandığında, ebeveynler sadece yerlerini bulamazlar. Bebeği olabildiğince çabuk kurtarabilmek için her türlü çabayı sarfetmek istiyorlar. Ve genellikle bu yapılabilir, ancak sadece tedaviye zamanında başlandıysa ve bunun yanı sıra mümkün olduğunca doğru seçilmiştir. Çocukluk döneminde boğaz sıklıkla acı çeker ve bununla birlikte ses de "oturur". Bu, larenjitin başladığı anlamına gelir.

Larenjit: Hastalığın tanımı

Boğaz hastalığının gelişim özellikleri

Larenjit çocuklarda - hastalık oldukça yaygındır ve çoğu zaman viral veya bakteriyel bir enfeksiyonun arka planına karşı gelişir.

Birçok ebeveyn, ilk başta çocuğun hapşırmaya başladığını, burun akıntısının olduğunu ve birkaç gün sonra sesin daha da kötüleştiğini fark eder. Bu, hastalığın en yaygın senaryolarından biridir. Ama bazen ses hemen oturur, ama çocuk kuru öksürükten muzdarip olur.

Larenjit, ses tellerini etkileyen larinkste bir enflamasyondur.

Anatomik özellikler nedeniyle larenjit, çocuklarda erişkinlerden daha ağırdır. Ve tüm bunların nedeni, virüslerin veya bakterilerin en küçük nüfuzunun iltihaplanmaya başladığı zaman, mukoza zarları şişer. Sıkı larenjit en sık görülen tanıdır. Boğaz sesine ek olarak, çocuğun bir ıslık ile ağır bir şekilde nefes almaya başlamasıyla karakterizedir. Bu, larinksin çok tehlikeli olduğunu düşündürmektedir.

Bu yüzden larenjit tedavisi özel bir dikkat gösterilmeli ve bir yetişkin olarak kategorik olarak imkansız hale getirilmelidir. Eğer hastalığın ilk belirtileriniz varsa, doğru tanı koyabilecek ve doğru tedaviyi önerecek bir uzmanla görüşmeniz gerekir.

Hastalığın nedenleri

Çocuklarda larenjit olası nedenleri

Bir çocukta larenjitin en iyi nasıl tedavi edileceğine geçmeden önce, provoke edici faktörlere dikkat etmek gerekir. Birkaçını ayırt etmek kabul edilir:

 1. Bir soğuk algınlığı sırasında boğaz ağrısı, bu arada gelecekte larenjit gelişimini kışkırtır hangi sırasında catarrhal hastalıkları
 2. laringeal mukozaya zarar verebilecek kimyasallar içeren solunan hava ve sonuç olarak iltihaplanma süreci başlar.
 3. hipotermi. Çocuklar her zaman sıcak giysiler giymezler, çünkü eğer ebeveynler sıcaksa o zaman çocuk da düşünürler. Fakat her organizma bireyseldir ve çocuk özellikle. Ve basit bir taslak ya da donma on beş dakikadan fazla kalmak böyle ciddi bir hastalığın gelişimine neden olabilir
 4. Larenks yapısının özellikleri, bu durumda kendi içinde oldukça dardır, ancak mikropların ve virüslerin herhangi bir penetrasyonu ile, daha da daralır, ve sesle birlikte kaybolur ve boğulur.
 5. sıcak hava. Genellikle bu, çocuğu arabada ya da güçlü ısıtıcılar varsa evde bulmak için geçerlidir.
 6. Doğrudan ses ile ilgili aşırı gerilim. Uzun şarkılar, ezberleri ezberlemek, çığlık atabilir, vb.
 7. midenin içeriğinin periyodik olarak özofagusa atıldığı ve farinkse girdiği gastroözofageal reflü hastalığı. Bundan dolayı insanlar zulmü hissedebiliyorlar, o zaman ertesi gün ya da gece aynı, bir sesleri olacak.
 8. burnun veya boğazın kronik hastalıkları, asla böyle gitmez. Bunu yapmak için sağlığınızı geliştirmek için çok çaba sarfetmeniz gerekir.

Bunlar, bir çocuğun larenjit geçirmesinin ana nedenleridir. Bazen bazı ebeveynler bir hafta içinde iyileşir, diğerleri iki hafta veya daha fazla tedavi görür.

Çocuklarda larenjit belirtileri

Hastalığın gelişim belirtileri

Ebeveynler, bir başlangıç ​​larengitinin ana semptomunun, sesin ses kısıklığı olduğunu düşünür. Tabii ki, bu ilklerden sadece bir tanesi değil.

Genel olarak, hastalık aniden başlar, hemen tüm semptomları geliştirir, her biri her saatte daha fazla ortaya çıkar.

Yani, bir çocukta larenjit ana belirtileri şunlardır:

 • ses tonunu değiştir. Bu sadece ses kısıklığı olarak adlandırılır. Ancak bu belirti her zaman çocukta belirgin değildir çünkü çocuk farklı yaşlarda farklı konuşur. Ve eğer 2 yaşından küçükse, o zaman ses oturmayabilir. Bebekler için de aynı şey söylenebilir
 • sesin ne oturduğundan dolayı mukus gırtlak şişmesi
 • larinksin kızarıklığı. Bu muayene sırasında kulak burun boğaz uzmanı tarafından fark edilebilir
 • kötü bir iştah, ve bir kaç saat önce çocuk iyi yediler, ama sonra bir noktada en sevdiği yemekleri bile reddetmeye başladı.
 • Viral veya bakteriyel bir enfeksiyonun vücuda girdiği neredeyse her zaman görülen burun akıntısı
 • iltihap odağı büyük olduğunda meydana gelen sesin tamamen kaybolması
 • iltihap alanından kanama
 • Bir ıslık ile ağır nefes. Çocuğunuzun ağzını açık olarak nefes almasını rica ederseniz, bu düdüğü duymak kolaydır. Doktorlar bu olayı stenoz olarak adlandırırlar ve hava yolları tamamen kapanabildiği için çok tehlikelidir ve boğulma gelecektir.
 • Hastalığın en başında güçlü olan boğazda zulüm. Onun yüzünden ve kuru bir öksürük var
 • En şiddetli boğaz ağrısından dolayı ortaya çıkan kuru öksürük. Bir süre sonra, öksürük farklılaşır, balgam
 • boğazda kuruluk
 • vücut ısısında hafif bir artış. Larenjitle birlikte, sıcaklık nadiren artar ve sadece esas olarak virüsler ve enfeksiyonlar boğazda lokalize olmak yerine vücuttan daha fazla yayılır.

Bebekler için çok tehlikeli larenjit, yukarıda belirtilen belirtilerin bir parçası olarak fark etmek zor. Esas olarak solunumdaki değişim ve ağlamanın doğasındaki değişimle belirlenir.

Her durumda, larenjitin en erken belirtileriyle birlikte, bir doktora görünmeniz gerekir.

Sadece uygun tedaviyi seçebileceğinden, gerçekten işe yarıyor, ancak daha da kötüleştirmiyor.

tedavi

Çocuklarda larenjit tedavisi için genel öneriler

Larenjit nasıl ve ne tedavi edilir - sadece doktor söyleyecektir. Ancak dikkat edilmesi gereken genel öneriler vardır. Doğru, bazıları çocuklarla mümkün değil, ama yine de denemen gerekiyor.

Bu tavsiyeler şunları içerir:

 • katı yatak istirahatı. Bu noktada ana zorluklar ortaya çıkmaktadır, çünkü bir çocuğun hasta olduğu zaman bile yatağa uzanması nadirdir. Genellikle oyunlar durmaz, aktivite seviyesi basitçe azalır
 • vokal kordonlar üzerindeki yükün azaltılması, yani çocuğun daha az konuşması, çığlık atması, şarkı söylemesi ve bunun da zor olması anlamına gelir. Tek şey, bir boğazın hastalığının ilk günlerinde ya da ona güçlü bir şekilde ikna olacak ve sıkılacaktır. Bu ihmaller nedeniyle, görüşmelerin sayısı azalabilir
 • hava durumu izleme. Evde hasta olan bir çocuk varsa, özellikle larenjit varsa, vücudu daha kolay hale getirmek için hava nemli olmalıdır. Bunu yapmak için, odayı sürekli olarak havalandırmanız ve hava nemlendiricileri kullanmanız gerekir.
 • bol içki. Çocuğa kesinlikle her şeyi sunmak gerekir, ama en önemli şey içeceğin ılık olması gerektiğidir. Ana hedef, öksürüğün ortaya çıkmasını önlemek, çünkü bol miktarda içilen balgam nedeniyle sıvılaşır. Ayrıca, toksinler vücuttan atılır
 • mukoza zarını tahriş eden tüm yiyecekleri dışarıda bırakmak ve aynı zamanda mümkün olduğu kadar çok meyve katmak için gerekli olan doğru beslenme, sıcak çorbalar

Bu genel önerileri takip ederseniz, kurtarma süreci çok daha hızlı olacaktır.

ilaç

Çocuklarda larenjit tedavisi

Kulak burun boğaz uzmanı çocuğun larenjit olduğu konusunda kesin bir tanı koyduğundan sonra, hastalığın şiddetine bağlı olarak biraz farklı olabilen özel bir tedavi önerecektir.

Aradaki fark, bir durumda antibiyotikleri reçete edebileceği, ancak başka bir durumda da yapamayacağıdır.

Larenjit tedavi ettikleri başlıca ilaçlar şunları içerir:

 • Şişliği çıkarabileceğiniz antihistaminikler
 • balgam temizlemek için yardımcı olacak antitussif veya balgam söktürücü ilaçlar
 • boğaz için aerosoller
 • emilim için tabletler ve pastiller
 • ateş düşürücü
 • antibiyotikler

Her bir doktorun, bir grup uyuşturucu kullanmanın yandaşları olduğu ve bir başkasını kullanmanın yandaşları olduğu için, larenjit tedavisi için kendi yaklaşımı vardır.

Larenjit hakkında daha fazla bilgi videoda bulunabilir.

antihistaminik ilaçlar

Bir larenjit tedavisi sırasında doktorlar, her zaman bir larinksin hipostasının çıkarılmasına veya çıkarılmasına yardımcı olan veya yardımcı olan antihistamin preparatlarını atar veya tayin eder. Doğru, ilk alımdan sonra% 100 etkisi yoktur, ancak birkaç gün sonra sonucu görebilirsiniz. Ayrıca, soğuk algınlığı durumunda, önemli bir rol oynarlar.

Larenjit ile yardımcı olabilecek en yaygın ilaçlar Zirtek (veya Zodak, onun muadili), Tsetrin, Claritin, Clarisens'dir. Örneğin, Zirtek veya Zodak bir çocuğa vermek için uygun olan damlalar biçimindedir.

Tüm antihistaminikler uyuşukluğa neden olduğundan ilacı geceleri vermek en iyisidir.

Bazen antihistaminik kullanımı ile paralel olarak ciddi ödem doktorları ile, örneğin, Pulmicort, steroid hormonları reçete. Bununla birlikte, inhalasyonları günde bir veya iki kez yapmalısınız, çünkü sadece şişlikleri hızlı bir şekilde azaltabilir ve nefes almayı iyileştirebilir.

Antitussif ve balgam söktürücü ilaçlar

İlk iki günde, çocuğun öksürüğü kuru olacak ve çok konuşursa, o zaman güçlü ve yorucu. Saldırı sayısını azaltmak için, bu refleksi baskılayacak antitusif ilaçlar kullanmalısınız:

 • Çoğunlukla günde üç kez alınması gereken Stoptussin, Sinekod, Herbion.
 • Öksürük ıslanırsa, yani küçük bir balgam bile tahsis edilirse, o zaman seyreltici ilaçları almak ve boşaltım sürecini geliştirmek gerekir. Lazolvan, Bronhosan vb.

Çocuk boğazını temizledikten sonra ve öksürük boğazından geldikten sonra, sesi iyileşmeye başlar. Balgam, mukozaya ve ses tellerine yerleşir ve bu yüzden onu çıkarmak için çaba sarf etmek çok önemlidir.

En başta balgamın sarımsı renkte olacağı fark edilebilir, bu da iltihaplı bir süreçtir. Tedavi ilerledikçe balgam rengi değişir ve şeffaf hale gelir. Bu aşamada, ana şey hastalığın tekrar gelişmemesi için tedaviyi durdurmak değildir.

Boğaz durulama

Durulama için reçeteler

Larenjit ile boğazın yıkanması, özellikle iltihabı hafifletmekle kalmayıp aynı zamanda mukusun daha iyi hareket etmesine yardımcı olan otlar ve alkali çözeltiler ile iyidir.

Boğazınızı yıkamanın en iyi yolu:

 1. Soda, tuz ve iyot. Bir çay kaşığı tuz, bir çay kaşığı soda almanız, ılık su dökmeniz ve iyice karıştırmanız gerekir. Bundan sonra, birkaç damla iyot ekleyin. Günde üç kez durulayın
 2. Pancar. Bir pancar almalıyız, rendeleyin üzerinde rendeleyin, suyu sıkın. Ve zaten bu suyu biraz suyla sulandırıp durulayın ve en iyi zaman günde 5 veya 6'dır.
 3. Her evde pratik olarak elma ısırığı. Bunu yapmak için bir çay kaşığı sirke ve bir bardak su alın.
 4. Sadece inflamasyonu kaldırmak için değil, aynı zamanda antimikrobiyal tedavi gerçekleştirmek için yardımcı olacak bir papatya veya adaçayı bir kaynatma
 5. Iodinol zayıf bir çözüm

Bu tedavi yönteminin tek dezavantajı, 5 veya 6 yaşından küçük bir çocuğun basitçe gargara yapamamasıdır. Larenjit tedavisi için bu tür yöntemler büyük çocuklar için uygundur nedeni budur.

Spreyler ve lolipoplar

Larenjit tedavisinde birçok doktor boğaz için spreyler atar.

Bugüne kadar, birçoğu var, ama çoğu zaman Tantum Verde kullanıyorlar. Pek çok çocuk normal olarak algılar, çünkü tatlı bir tadı vardır. Ayrıca, oldukça sık Lugol veya Geksoral atandı.

Son zamanlarda, daha az sayıda insan daha az alerjik reaksiyona neden olduğu için Geoxoral kullanıyor ve çocukların tadı için hoş değil.

Pastil ve pastillerin kullanımıyla ilgili olarak, bunları sadece 5 yaşından büyük olan çocuklara verebileceğinizi hemen söylemelisiniz.

Rezorpsiyon için tabletler ve haplar arasında, aşağıdaki ilaçlar ayırt edilir:

 • Grammidin. Bu ilaç sadece ağrıyı azaltan bir anesteziyi değil, aynı zamanda tüm mikropları ve virüsleri tamamen öldürmesi gereken yerel bir antibiyotiği de içerir.
 • Faringosept. Bu ilaç, inflamasyonu ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olan bir antiseptik gruba aittir. Ana şey resepsiyonları kaçırmamak
 • Stopangin. Çoğu insan bu ilacın bir sprey şeklinde eczanelerde satıldığını bilir

Bazen lolipoplar spreylerden çok daha etkilidir. Ve her şeyden dolayı ağızda yavaş bir rezorpsiyon ile daima aktif madde olacaktır. Bu, tüm çocukların tatlıları çözemeyeceği anlamına gelmez.

antibiyotikler

Larenjitden Antibiyotikler: Endikasyonlar ve çeşitleri

Ayrı ayrı, larenjit sırasında antibiyotik kullanımı hakkında söylenmelidir.

Çoğu doktor, sadece vücut ısısı 3 gün sürdüğü zaman antibiyotik reçete eder ve kısırlaştırıldığı zaman antipiretik ilaçların azalması ve azalması zordur. Antibiyotiklerin kullanılmasının gerekip gerekmediğini anlamak çok önemlidir.

Bunun kaçınılmaz hale geldiği bazı tanıklıklar vardır:

 • larenjitin bakterilerden kaynaklandığı, yani iltihap bölgesinde bakteriyel enfeksiyonun bir sıcaklığının bulunduğuna
 • Çocuğun içindeki sıcaklık birkaç gün ve dolayısıyla bir organizmanın sarhoşluğunun tüm belirtilerini tutar - zayıflık, iştah kaybı, baş ağrısı
 • nefes almak zor oldu

Genel olarak, aşağıdaki ilaçlar reçete edilir:

 1. Şurup formunda bulunan sefalosporinler. Örneğin Suprax, Seftriakson
 2. Penisilin serileri. Bunlar arasında Augmentin, Flemoclav vb.
 3. Makrolidler ve Azitromisin, ancak sadece hastanın durumu oldukça şiddetli ise.

Küçük bir çocukta bir larenjit bulunması durumunda, kendisi ve annesi mümkün olan en kısa zamanda tüm belirtilerden kurtulmak için bulaşıcı bir hastaneye götürülebilir.

Çocuklar için larenjit ilaçları sadece bir doktor tarafından reçete edilebilir.

Hiçbir durumda bu ilacı ya da bu ilacı ön inceleme olmaksızın bağımsız olarak satın alamazsınız, özellikle de çocuklar hakkında konuşuyoruz. Düzgün seçilmiş ilaçlar, bebeğindeki sesin hızlı iyileşmesini ve iyileşmesini garanti eder.

Bir hata mı buldunuz? Seçin ve Ctrl + Enter, bizi bilgilendirmek için.

Bir çocuk için Larinjit iltihabı

Makalenin içeriği

Çoğunlukla hastalığın nedeni, enflamasyona ve laringeal mukozanın şişmesine neden olan virüsler veya bakterilerdir.

Çoğu durumda, doktor ses kısıklığı ve hırıltılı sesler duyarsanız, "stenoza larenjit" tanısı koyar.

“Stenosing” kavramında, larinkse ne olduğu belirtilir. Patojenik mikroorganizmaların çoğalması ve toksinlerin salınımının arka planına karşı mukozal lezyonlar belirgin ödem gelişmesi ile ortaya çıkar. Sonuç olarak, laringeal lümen daralır ve nefes almak zorlaşır.

Çocuklarda hastalığın bağımsız bir şekilde tedavi edilmesini umut etmek gerekli değildir, çünkü yüksek bir krup riski vardır. Son derece hızlı bir şekilde gelişir ve artan solunum yetmezliği ve boğulmasına yol açar.

Larenjitin en yaygın nedenleri şunlardır:

 • ağrıyan kaslar, burun akıntısı, subfebril ateş ve boğaz şişmesi ile kendini gösteren viral enfeksiyonlar. Viral hastalıkların özelliği, 37 derecenin üzerinde bir sıcaklıkta, en fazla 2-3 gün süren bir sıcaklıktır, daha sonra 37.3 derecede tutulabilir;
 • Bakteriyel patojenler - orofarenks ve kuru öksürükte şiddetli ağrının görünümünü provoke eder. Genellikle burun akıntısı rahatsız etmez. Ateş 39 dereceye ulaşır ve uzun süre tutulur;
 • kimyasallar veya toz parçacıkları ile kirlenmiş hava. Larenksin tahrişine bağlı olarak iltihap ve şişme meydana gelir. Sıcak kuru hava da larenjitlere neden olabilir. Bu, çocukların odasında veya araba ısıtıcısındaki havanın güçlü ısınmasından kaynaklanır;
 • yerel süper soğutma (soğuk içecekler, dondurma kullanımı) veya genel (donma, yağmur altında kurutma);
 • ses tellerinin aşılması. Bu, bağırmak, yüksek sesle ağlamak veya okul öncesi okulda şarkı söylemek isteyen çocuklar için geçerlidir;
 • alerjik reaksiyonlar.

Larenjitli Symptomocomplex

Zamanla larenksin iltihaplanmasından şüphelenmek için, sadece çocuğun sesinin son durumuna değil, davranışlarına ve iştahına dikkat etmeniz gerekir.

Çoğu durumda, hastalık hızlı başlar ve bu tür klinik semptomlarla karakterizedir:

 • ses tonunu değiştir. Ses kısıklığının görünümü, ses tellerinin şişmesine işaret eder, ancak bu belirti bebeklerde çok sık görülmez;
 • kötü iştah. Ebeveynler, bir çocuğun sevdiği yemeği reddettiğini fark edebilir ve yeni doğmuş bir bebek bir memeyi reddeder;
 • bir burun akıntısı ve boğazda bir gıdıklanma - bunun nedeni enfeksiyonun hemen hemen tüm larenjitlerinde görülür;
 • aphonia ve sessiz öksürük, yaygın inflamasyonu ve belirgin bir rahatlama gerektiren belirgin şişlik gösterir;
 • Hava yollarının daralmasını gösteren hırıltı. Özellikle ağızdan nefes alırken ıslık sesi duyulur.
 • "Barking" öksürüğü, larinksin stenozunun bir belirtisidir. Başlangıçta, öksürük balgamı öksüremediğinde, ancak tedaviye karşı zaman içinde, öksürük nemli olur;
 • subfebril hipertermi, ancak sıcaklıkta artış olmaması mümkündür.

Bu belirtilerin bebeklerde fark edilmesi zordur, bu da zamanında teşhis edilememesi nedeniyle yaşamları için daha büyük bir tehlike oluşturmaktadır.

Tüm ebeveynlerin larenjit belirtilerini ve başlangıç ​​grubunun belirtilerini bilmesi gerekir. Bu, hızlı bir şekilde bir ambulans çağırıp tedaviye başlamayı mümkün kılar. Krup, aşağıdakiler ile karakterize olan 3 aşamadan geçer:

 • sesin ses kısıklığı, yavaş yavaş afonyaya dönüşür ve ses sonucunu kaybeder;
 • "Havlayan" öksürük sessizleşir;
 • Larinksin lümeni daraldıkça, hızla artan nefes darlığı ortaya çıkar. Bir çocuğun nefes alması zordur, bu yüzden sık sık nefes alır ve sığdır;
 • Beynin hipokside artmasıyla birlikte çocuk ruh halini alır, korkutur, büyük bir ağlamaya başlar, bu da nefes almayı daha da zorlaştırır. Belki de inhibisyonun görünümü;
 • kardiyovasküler sistem, laringospazm ile çarpıntı halinde reaksiyona girerek, yavaş yavaş bradikardiye dönüşür;
 • mavi deri. Parmak, burun, kulak ve dudak uçları ile başlar, daha sonra boyun, göğüs, yüz ve uzuvları kapsar.

Krup için ilk yardım

Bazı ebeveynler, tekrar tekrar çocukta krup ile karşılaştıklarında, bozulmayı önlemek için nasıl davranacaklarını bilirler. Komplikasyon ilk kez gelişirse, bir ambulans çağırmanız ve aşağıdaki önerileri izlemeniz gerekir:

 • Birincisi - ebeveynlerinizi sakinleştirmeniz ve çocuğu sakinleştirip, histeriklere izin vermemeniz gerekir;
 • ikincisi - çocuklara çok miktarda alkalin sıvı içmek için verilmelidir. Borjomi veya herhangi bir karbonatsız alkali su ılık sütle (1: 1) karıştırılabilir. Ayrıca bir bardak sütte 1 gram soda ekleyebilirsiniz;
 • üçüncüsü oksijen erişimini sağlamak için odayı havalandırmaktır;
 • ateş yoksa - sıcak ayak banyoları. Bu, kanın alt ekstremiteye verilmesini sağlayarak, laringeal ödemi azaltır;
 • zorunlu bir öğe, çocuklarda larenjit için bir tedavi yöntemidir.

Nebülizer yoksa, banyoda soluma yapılabilir. Bunu yapmak için havzaya sıcak su toplayıp soda ekleyin. Çocuk, oyuncaklarla oynayabilir veya kitaplarda resimleri görüntüleyebilir, alkalin çiftleri teneffüs edebilir.

Larenjit ile tedavi taktikleri

Çocuklarda larenjit tedavisinin bir doktor olması gerekir, bu nedenle hastalığın ilk belirtisinde hastaneye başvurmalıdır. Doktor evde tedaviye izin verirse, ebeveynler önerileri kesinlikle yerine getirmeli ve performanslarını çocuklar tarafından izlemelidir. Elbette, tedavi süresince çocuğun davranış kurallarını açıklamak her zaman mümkün olmamakla birlikte, yine de denenmesi gerekmektedir. Bu nedenle uyuşturucu tedavisi, uyum geçmişine karşı yürütülmektedir:

 • özellikle çocuklar için zor olan yatak istirahati;
 • Ses kontrolü, çocuklarda da kontrol edilmesi zordur. İletişimini sınırlamak ve bağırmayı yasaklamak tavsiye edilir;
 • Çocuk odasında nem kontrolü. Özel bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Düzenli ıslak temizlikler de gereklidir;
 • bol miktarda içki. Orofarenksin mukoza zarını tahriş etmeyecek şekilde sıvı hala sıcak olmalıdır. Tavsiye edilen süt, bal, soda, maden suyu, jöle, komposto veya ahududu ile çay. Yeterli sıvı alımı, toksinlerin eliminasyonunu hızlandırmaya ve durumu iyileştirmeye olanak tanır. Ayrıca, balgamın viskozitesi azalır ve ortadan kaldırılması kolaylaştırılır;
 • doğru beslenme. Hastalık döneminde, yiyecekler nazik, kolay ve mukoza zarını tahriş etmemelidir. Besleyici beslenmenin zenginleştirilmesi et suyu, taze sebze, meyve ve süt ürünleri olmalıdır. Sıcak, soğuk ve gazlı içecekler yasaktır.

(- durulama ve öksürük ilaçları için antihistaminler, antipiretikler, antiseptikler) İlaç tedavisi ilaçların çeşitli gruplar kullanılarak gerçekleştirilir. Şimdi her grup ilaçları daha detaylı inceleyeceğiz.

Antialerjik ilaç, ses tellerinin ödemini ve çocukların küçük sedasyonunu azaltmak için reçete edilir:

 • Zodak, Suprastin veya Claritin tabletli formda verilir;
 • Şurup küçük çocuklara sarhoş olabilir - Loratadin veya Zirtek.

Öksürüğü azaltmak için çeşitli ilaçlar reçete edilebilir:

 • Kodein, Tusuprex, Sinekod, Herbion (muz), Libeksin - kuru öksürük için kullanılır. Çocuklarda larenjitli şurup Sinecod yemeklerden önce alınır. Eylemi bronşları genişletmek, öksürüğü azaltmak ve kalın bir sırrın çıkarılmasını kolaylaştırmaktır. Bebeklere bile reçete edilir;
 • Berodual ile inhalasyon - bronkospazm ile;
 • Erespal herhangi bir öksürük için kullanılır. Aksiyon bronşları genişletmek, mukoza ve iltihaplanma sürecinin şişmesini azaltmaktır. 14 yaşına kadar şurup reçete edilir, daha sonra haplara izin verilir;
 • Islak öksürük önerildiğinde Gerbion (primrose), Gedelix, ACTS, Bromgeksin ve Lazolvan. Şırınga Ascoril zor ayrılmış balgam için reçete edilir. Doz küçük hastanın yaşını dikkate alarak hesaplanır;

Bir çocukta larenjit için ateş düşürücü ilaç, ateş 37.7 derecenin üzerinde olduğunda kullanılır. Parasetamol bazlı preparatlar örneğin Efferalgan, Panadol veya Cefecon olarak önerilmektedir.

Topikal muamele çözeltileri (6 yıl) gargara kullanılır için - Miramistin, klorheksidin veya Givalex Ingalipt. aerosoller halinde antiseptikler Of Orasept, Tantum Verde ve Miramistin önerilir. Çocuk pastilleri çözülür yapamıyorsanız, bir toz, tablet Lisobakt içine öğütülmüş ve yavaş yavaş mukoza çocuğun yanağını dökün edilebilir. Yaşlılıkta Strepsils, Lizak, Pharingosept veya Decathilen atanır.

Özellikle önemli olan larenjit tedavisinde inhalasyonlardır. Hızlı bir etkiye sahipler ve iyileşmeyi daha yakın hale getiriyorlar. prosedürleri Mucosolvan® (mukolitik ajan), berodual (bronkodilatör ilaç), Pulmicort (hormon ilaç) ya da Dekasan (antiseptik) kullanılabilir için.

Tedavide yasaktır:

 • 37.5 derecenin üzerinde bir ateşle inhalasyon ve ısınma prosedürleri (hardal, ayak banyoları) yürütmek;
 • gargara ve inhalasyon sıcak çözümler;
 • doktorla anlaşma yapmadan bebeklere balgam söktürücü çözümler verin;
 • doktorunuz tarafından reçetelenen ilaçları bağımsız olarak almayı bırakın.
Larenjit yılda 4-5 kez daha sık tekrarlanırsa, hastalığın kronik seyrinden şüphelenmeye değer. Bunu önlemek için, larinksin akut inflamasyonunun tedavisine karşı sorumlu bir tutum almak gerekir.

Çocuklarda larenjit tedavisi için ilaçların listesi

Çocuklarda larenjit enfeksiyöz hastalıklar, grip, ARVI veya yaşadıkları diğer soğuk algınlığı sonrasında ortaya çıkar. Bir çocuğu olduğunda, ses telleri ve gırtlak olgunlaşır, bu da olgunlaşmamış organizma için zararlı sonuçlara yol açabilir. Böyle bir hastalık derhal tedavi edilmeli, komplikasyonları provoke etmemek için doktorun ve tavsiyelerinin reçetesine açıkça uyulmalıdır. Bu hastalığın tedavisi, sadece semptomları değil, ortaya çıkmasının nedenlerini de ortadan kaldırabilen birkaç ilacı reçeteleyen bir komplekse uygundur.

Farenjit ve larenjit için hangi antibiyotikler en iyi şekilde kullanılırsa, bu makaleden öğrenebilirsiniz.

Bronkodilatör preparatlar

Flomax

Berodual - inhalasyon için bir çözüm. İki güçlü madde içerir: bronşodilatör aktivitesi olan fenoterol hidrobromür ve ipratropium bromür. Bu nedenle, ilaç vagus siniri tarafından neden olunan refleksleri ortadan kaldırır. Karmaşık bronşiyal astımı, obstrüktif bronşiti ve bronşiyal tüplerle ilişkili diğer hastalıkları önlemek ve tedavi etmek için kullanılır. Hava yollarını aerosollerin antibiyotik ve mukolitik ajanlar şeklinde hazırlaması için hazırlar.

uygulama

Üç yaşın üzerindeki çocuklara reçete edilebilir. Tedavide, günde 3 kez ağız boşluğuna bir veya iki enjeksiyon yapılır. Soluma için bir çözelti olarak kullanılıyorsa, 2 ila 8 damla alın ve günde en az iki saat aralıklarla 3 ila 6 kez kullanın. Elektrospreyere eklerken, 3 ml çözelti ile birleştirmek için 4 damla almak gerekir. Ve sonra tamamen buharlaşana kadar 5 dakika boyunca böyle bir bileşimi soluyun.

Erespal

Erespal bir anti-inflamatuar ve anti-bronkodilatördür. Bronşlarda antispazmodik bir etkiye sahiptir, viskoz mukusun sekresyonunu uyarır. Hem tabletlerde hem de şurup halinde üretilir.

Larenjit için hangi antibiyotiklerin seçilmesi en iyisidir, bu makaleden öğrenebilirsiniz.

uygulama

İki yaşın altındaki çocuklar için kullanılmasını önermeyin. Bir tablet formu sadece 14 yaşını dolduran çocuklara reçete edilir, herkesin şurubu içmesi gerekir.

Kullanımdan önce, günlük doz 3 bölünmüş doza bölünür ve yemeklerden önce tüketilir. Doz, vücut ağırlığına göre kabul edilir. Çocuğun ağırlığı 10 kg'dan az ise, iki ila dört saat arası şurup içilmelidir. Ve bu, sırasıyla, ilacın 10 ila 20 ml. 10 kg'dan fazla vücut ağırlığı ile, ilacın birçok tablo kaşığı gibi. Ve 30 ila 60 ml ilacı olacak.

Tedavi en az 20 gün olmalı, ancak 30'dan fazla olmamalıdır. Gerekirse, doktor ikinci bir ders atayabilir. Her seferinde şurup kullanmadan önce çalkalanır.

Çocukları larenjitden tedavi etmek için hangi ilaçlara ihtiyaç var, buradan öğrenebilirsiniz.

eufillin

Euphyllin, bronşların kaslarını gevşetir, diyaframı azaltır, solunum kaslarının aktivitesini artırır ve kanı oksijenle doyurur. Vücutta spazmolitik, bronkodilasyon ve diüretik etkileri vardır.

uygulama

intravenöz: 14 yaşından büyük çocuklar için, bir vücut ağırlığı kg başına 2 ila 3 mg arasında bir damlalık yapılır. Gençler, üst ölçekte dozu alırlar.

tabletler: 6 ila 17 yaş arası çocukların günde üç kez bir hap içmesi için reçete edilir. Günlük doz 600 mg'dan fazla olmamalıdır.

Larenjit ile tantum verde sprey nasıl kullanılır, makaleden öğrenebilirsiniz.

Anti-inflamatuar ilaçlar

prednisolon

Prednizolon, bir anti-enflamatuar etkiye sahip olan bir sentetik hidrokortizon analoğudur. Resepsiyonda bağışıklık organlarının tıkanıklığı bir yerde durur, hücresel enzimlerin saldırganlığının inhibisyonu gerçekleşir, iltihaplanma yoğunluğu azalır.

uygulama

Yemekten bağımsız olarak tüketilir. İlaç dört yaşından çocuklar için reçete edilir. Beş yaşın altındaki çocuklar için günlük dozaj, 1 kg ağırlığında 0.001 gr olmalıdır, 6. yaş çocuklar için - 0.02 g, 9 yıla kadar 0.03 g, 14 yıla kadar - 0.04 g. İlk iyileşme belirtileri durdurulamaz. ilacı al. Bir hafta içinde içilmeli, dozu kademeli olarak azaltmalısınız.

Bir larenjit inhalasyonları için hazırlık Lazolvan ne kadar doğru ve hangi dozlarda kullanmak, belirtilen madde veya makalede belirtilir.

deksametazon

Deksametazon, vücut üzerinde anti-alerjik, anti-inflamatuar ve immünsüpresif etkilere sahiptir. Hücrelerin sitoplazmasındaki reseptör sistemleri aracılığıyla hücresel düzeyde hastalığın geçişinin tüm aşamalarında yer alır. İntravenöz ve kas içi kullanım için bir çözümdür.

uygulama

İlaç kas içinden verildiğinde, dozu vücut ağırlığının kilogramı başına 23.3 μg'dir. Hesaplanan endeks üç kez dağıtılır ve gün içerisinde üretilir. Durumu düzelttikten sonra, doz azaltılır ve yavaş yavaş en aza indirilir. Enjeksiyonlar genellikle üç gün içinde yapılır, daha sonra tabletlere değiştirilir.

Ayrıca çözelti damla şeklinde de uygulanabilir. 12 yaşın üzerindeki çocuklar için 2 damla 2 gün boyunca günde 4 ila 5 kez reçete edilir ve sonra başka bir altı gün boyunca günde 3 ila 4 kez aşılanır. Kronik bir hastalığınız varsa, iki haftadan fazla olmamak üzere günde 2 kez iki damla damlatmalısınız.

Burun soğuktan ne sebeple şişer, bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

Soğuk algınlığı için ne kadar ucuz ve etkili bir çare en iyi kullanılırsa, makaleden öğrenebilirsiniz.

Pulmicort

Pulmicort, akciğer hastalıkları için kullanılan bir glukokortikoid ve antialerjik ilaçtır. Bu, uzun süreli tedavi için kullanılabilecek en güvenli araçlardan biridir. Bir süspansiyon ve bir toz formunda üretilir.

uygulama

İlaç 6 ay, 250 ila 500 μg günlük dozda çocuklar için inhalasyon için bir araç olarak kullanılır. Ve yarım yıl boyunca çocuklar 250 - 2000 mcg önerilir.

antibiyotikler

bioparoks

Bioparox, çok çeşitli uygulamaların bir aerosolüdür. Enflamatuar ve bulaşıcı hastalıkları ortadan kaldırabilir bakteriyostatik etkisi olan bir ilaç. Gram-pozitif ve gram-negatif mikroorganizmaları, streptokokları ve stafilokokları yok eder.

uygulama

Ağız boşluğu için bir inhaler olarak kullanılır:

 • 2.5 ila 11 yaş arası çocuklar için, özel bir ağızlık kullanılarak iki enjeksiyon yapılmalıdır. Dudakların etrafına sarılmalı ve şişenin dibine bastırılmalıdır.
 • 12 yaşından büyük çocuklar dozu dört katına kadar arttırmalıdır.

Mukolitik ajanlar

Lasolvan

Ana aktif maddesi olan ambroksol hidroklorür, mukusun salgılanmasını ve pulmoner sürfaktanın sentezini arttırır, böylece öksürüğü azaltır ve fazla sıvının geri çekilmesini arttırır. İlaç hızla vücut tarafından emilir, akciğerleri kasıtlı olarak etkiler ve dokularda birikmez.

uygulama

Tabletler yemek sırasında içilir, az miktarda su ile yıkanır. Onlar 6 yaşından büyük çocuklar için reçete, günde 15 mg 3 kez, ve 12 yaşın üzerindeki çocuklar için - 3 gün boyunca günde üç kez 30 mg, ve daha sonra haplar günde iki kez sarhoş.

Şurup 2 yaşına kadar çocuklar için 2 yıla kadar 7,5 mg reçete, 5 yıla kadar - aynı doz, ama üç kez, beş yaşından büyük çocuklar, 15 mg günde 3 kez. Lazolvan beş yaşından büyük çocuklar için inhalasyon şeklinde kullanılabilir.

Sinekod

Sinekod - kuru öksürük için bir ilaç, bronkodilasyon etkisi vardır, nefes almayı kolaylaştırır, hastalığın belirtilerini ortadan kaldırır. Bir saat sonra hızla emilir ve etkilidir. Şurup, damla ve drajelerde üretilir.

uygulama

Damlalar günde dört kez uygulanır:

 • iki aydan bir yıla kadar, yemeklerden önce 10 damla bir doz reçete edilir;
 • 1 yıl ve 3 yaşından küçük çocuklara - 15 damla;
 • 3 yaşından küçük çocuklar - her biri 25 damla.

Şurup çocuklara günde üç kez verilir:

 • 3 ila 6 yıl - her biri 5 ml;
 • her biri 6 ila 12 - 10 ml arasındadır;
 • 12 yaşın üzerinde - 15 ml.

Draje çiğnenemez, yutulmalı, reçete edilir:

 • 6 yaşından büyük çocuklar - günde iki kez 1 parça;
 • 12 yaşından büyük çocuklar - aynı sayı, ama üç kez.

Ascoril

Askoril, bir mukolitik ve bronkodilatatör görevi görür. Bronşlarda spazmları kolaylaştırır, balgamı temizler, akciğer hacmini artırır.

uygulama

İlacın alımı yeme zamanına bağlı değildir.

Şurup günde üç kez sarhoş olur:

 • 6 yaşından küçük çocuklar - 5 ml;
 • 12 yaşın altındaki çocuklar - 5-10 ml;
 • ergenler her biri 10 ml'dir.

Tabletler altı yaşın altındaki çocuklara reçete edilmez. Haplar günde üç kez içilir.

6 ila 12 yaş arası - bir tablet. 12 yıldan - 1 parça.

ambrobene

Ambrobene - bir balgam söktürücü özelliği vardır. Solüsyon ve şurup için enjeksiyon çözeltisi, tabletler, kapsüller, bileşim: beş serbest bırakma formunda sunulmuştur. Bu ilacın kullanımı bol bir içecek eşliğinde yapılmalıdır.

uygulama

Tabletler günde 2 ila 3 kez alınır:

 • 6 ila 12 yaş arası çocuklar hapın yarısı kadar reçete edilir;
 • 12 yaşın üzerinde - her biri tek parça.

Bebekler için bile bir şurup reçete edilir. Genellikle günde iki veya üç kez sarhoş olur.

 • 6 yaşına kadar kırıntı - her biri 2,5 ml.
 • 12 yaşın altındaki çocuklar - her biri 5 ml.
 • İlk üç gün için 12 - 10 ml'den daha eski ve daha sonra gerekirse, dozu ikiye katlayabilirsiniz.

Gerbion

Herbion - Bir ismin altında iki şurup var. Bir kuru öksürüğü ıslak hale getirir, diğeri balgam çıkarır. Fakat her ikisi de öksürük nedenlerini ortadan kaldırmak için yönlendirilmiştir. Doğal kompozisyonları, hasta solunum organları üzerinde hafif ve balgam söktürücü etkiye sahiptir.

uygulama

2 ila 7 yaş arası bebekler, şurup kitinde bulunan bir ölçü kaşığı için günde üç kez içilmelidir. 7 ila 14 yaş arası çocukların iki kat daha fazla içki içmeleri tavsiye edilir. Ve yaşlı adamlar aynı kalıyor, sadece şurubu daha sık al. Hastalığın seyrine bağlı olarak tedavi süreci 10 ila 20 gün arasında olabilir.

Antiseptikler ve antihistaminikler

suprastin

Suprastin - alerjik reaksiyonların gelişmesini önler ve eğer oluşmuşsa durumu kolaylaştırır. Kaşıntıyı giderir, yatıştırır ve uyku hapı vardır. Karmaşık tedavide kullanılır.

uygulama

Yeni doğanlar için kullanılabilir. Çocuklar tarafından günde 2 - 3 kez kabul edilir.

 • 1 ila 12 ay arasında - tabletin dörtte biri.
 • Hapın üçüncü bölümüne göre 1 yıldan 6 yıla kadar.
 • 6 ila 14 yıl arasında, tabletin yarısı.

Hastalığın akut belirtilerinde ilaç kas içine uygulanır. Tek doz 0.02-0.04 g'dır.

Miramistin

Miramistin, aynı isim ve su altında bulunan ana maddeden oluşur. Bir çözüm şeklinde kullanılır. Bakterisidal bir etkiye sahiptir. Aerobik ve anaerobik bakterileri, ayrıca gram-pozitif ve gram-negatif muadillerini nötralize eder. Antiviral ve antifungal etkileri vardır.

uygulama

6 yaşından büyük çocuklar için, aerosol tedavisi, ağız boşluğunun tek bir flakon basıncıyla sulanmasıyla gerçekleştirilir. Bu günde dört kez tekrarlanmalıdır. 7 ila 14 yaş arası çocuklar dozu iki katına çıkarmalı ve kaç kez aynı kalmalıdır. Tedavi süresi en az 4 gündür, ancak 10 günden fazla değildir.

Video, çocuklarda larenjit tedavisinde kullanılan ilaçları anlatıyor:

Makale, larenjitin eliminasyonu için en çok kullanılan ilaçları içermektedir. Özellikleri ve dozajları hakkında bilgi sahibi olmak, komplikasyonların ortaya çıkmasını önlemek için mümkündür, ancak başarılı bir tedavi için bir doktora başvurmak gerekir.

Çocuklarda ve yetişkinlerde larenjit ile şurubu seçin. En etkili şurupların listesi

larenjit - larinksin mukoza zarının inflamatuar hastalığı, patojenik mikrofloranın aktivitesinden ortaya çıkar.

Bu rahatsızlık ile ilaç gerekli, ve çocuğun hasta olması durumunda - güçlü ilaçlar kullanmamaya, ancak orta kuvvetli etki şurupları uygulamaktan daha iyidir.

Larenjit nedir?

Herhangi bir formun larenjit ile mukus larenks etkilenir, İltihaplanma duvarlarının dokularında yayılır.

Sonuç olarak, glottisin ve solunum yolunun daralması (stenoz) meydana gelir ve bu da vokal fonksiyonların kaybolmasına ve aynı zamanda solunum zorluğuna yol açar.

Ancak, hastalığın yokluğunda hastalığın ciddi sonuçları ve komplikasyonları olabileceğinden Larenjitin zaman içinde teşhis edilmesi önemlidir.

Bir uzmanın bunu yapması zor değil ama ebeveynler kendilerine dikkat etmelidir Bunlar arasında soğuk algınlığı için bazı karakteristik olmayan işaretler vardır:

 • Ses azaltma ve ses kısıklığı;
 • kuru "havlayan" öksürüğün hızlı gelişimi, Birkaç gün içinde üretken bir forma geçer;
 • nefes alma zorluğu;
 • yüzeysel muayenede gırtlak gördük şişkinlikleri.

Larenjit tedavisinde şuruplar

Larenjitden şuruplar şartlı olarak iki kategoriye ayrılır:

 1. Amacı balgam akıntısını kolaylaştırmayı amaçlayan ilaçlar.
 2. Öksürüğü baskılayan şuruplar.

Öksürüğü geliştiren ve balgam üretiminin hem kimyasal hem de bitki bazında üretilebildiği anlamına gelir.

Bir çocuk için optimal ilaç seçmek için sadece bir doktor olabilir, Hastalığın seyrinin semptomatolojisine ve şiddetine odaklanır.

Temel olarak, bu tür ilaçlar larenjit rezolüsyonu aşamasında zaten kullanılmaktadır.

İlk aşamalarda öksürüğü baskılayan ilaçları kullanmak daha iyidir: Bu araçlar, doğrudan beyin merkezlerinde hareket ederek, öksürük refleksleri oluşturarak nefes almayı engellemez.

Çocuklarda larenjitli şırıngalar

Bu ilaçlar şunları içerir:

 1. Ambrobene. İlaç ambroksol temelinde balgam hızlı atılımı için bir araç. İlaç hoş bir kızıl tadı vardır, bu nedenle bu yöntemle ilgili herhangi bir problem yoktur.
  Balgamın eklenmesine ek olarak, ilaç ayrıca lokal immüniteyi geliştirir ve enflamatuar süreçleri ortadan kaldırır, hastalığın gelişimine neden olan virüsleri inhibe eder.
  İki yaşından küçük çocukların günde 15 miligram vermesine izin verilir. Dozu ikiye bölerek. Yaşında 2 ila 6 yıl arasında, doz 22 miligrama çıkarılabilir, ve alım sıklığı - günde üç defaya kadar. Altı ila on iki yaşında Üçlü giriş ile günde ilaç miktarı kadar olabilir 45 miligram. Daha yaşlı bir yaşta, "yetişkin" dozları (90 miligrama kadar) izin verilebilir.
 2. Erespal. Fenspirid hidroklorürün aktif maddesine dayanan bir anti-inflamatuar ve dekonjestan madde.
  Şurup ayrıca, kronik bir şekilde larenjitin etkili tedavisine katkıda bulunan bir bronkodilatör etkiye sahiptir. Bu, en az sayıda endikasyona sahip olan çocuklar için en popüler tedavi yöntemidir.
  İki yaşından küçük çocuklara günde 20 gram ilaç verilebilir, iki yıl sonra doz 60 gram'a çıkarılır.
 3. ambroksol. Çocuklar için bir şurup şeklinde bulunan bromhexine preparatının bir türevi.
  Gırtlaktaki mukus üretiminden sorumlu organlar üzerinde uyarıcı bir etkisi vardır, bu nedenle iyi bir balgam söktürücü etkisi vardır.
  2-5 yaşlarında, çocuklara günde ilacın 2,5 mililitreden fazla verilmez., bu hacmi üç adımda bölüyoruz. Bir dahaki sefere 12 yaş altıdozaj ikiye çıkarılabilir, ve çocuklar 12 yaş ve üstü ambroksol Hastalığın ilk üç gününde 10 mililitre olarak verilir. (alım günde üç kez yapılır), daha sonra doz yarı yarıya azalır.
 4. Panadol. Enflamasyonu hafifletmeye ve nefes darlığını azaltmaya yardımcı olan bir ilaç.
  Larenjit tedavisinde kullanılabilir üç aylık bir çocuklaama hesaplamadan her kilogram vücut ağırlığı için uygulayabilirsiniz 15 miligram şurup. İlaç düzenli aralıklarla günde 4 kez uygulanmalıdır.

Çocuklar için öksürük şurubu

Arasında çocuk şurupları, etkili bir şekilde öksürük larenjit ile birlikte, maksimum terapötik etkiye sahip ve çocuğun organizması için güvenli olan aşağıdaki ilaçlar ayırt edilir:

 1. Omnitus. İlaç sitrat butamirate dayanmaktadır.
  Bronkodilatör bir etkiye sahiptir ve öksürük reflekslerini bastırır, Solunum fonksiyonlarının inhibisyonu olmamakla birlikte, beynin ilgili kısımlarına etki eder.
  Ek olarak, ilaç bir anti-enflamatuar ajan.
  üç ila altı yaş arasında Kabul şurup iki ölçüm kaşık ile sınırlı olmalıdır, 6 yaş çocukları en fazla üç kaşık alabilir (her durumda, şurup toplam miktarı günde üç kez almak için düzgün bir şekilde bölünmüş olmalıdır).
 2. Stoptussin.Kuru öksürük için kombine ilaç, balgam eşlik etmemektedir.
  Dozaj, çocuğun vücudunun ağırlığına ve yaşına göre değil.
  Yani, 12 kilograma kadar ağırlığındaki çocuklar günde 8 kez yaklaşarak, 8 damla şurup verebilirler. resepsiyon gövdesi 12-30 kg sayıda kütle artmadığı ve damlacık sayısıdır 30-40 kg 16 40 kilogram ağırlığındaki günde dört kez ve çocuk düşer ve bir şurup 25 elde edilebilir elde ağırlığı ile 14'e kadar artırılabilir günde üç kere düştüğünde.
 3. Tussin artı. İlaç, hidrobromil dekstromeharfan ve guaifenesin aktif bileşenlerini içerir.
  Birlikte, bu maddeler öksürük yoğunluğunu azaltmak ve balgamın solunum yolundan aktif atılımını teşvik etmek. araç larenjitin uzun süreli tedavisi için uygun, bağımlılık olmadığı için.
  Sadece yemeklerden sonra alınır.
  Altı yaşından beri olabilir bu ilaç kullanarak ve tedavi şemasının 12 yaş belirtilerin tamamen ortadan kalkana kadar her 4 saatte günde bir çay kaşığı şurup kullanımını gerektirir. 12 yaşın üzerindeki çocuklar için, dozaj iki katına çıkar ve uygulama benzer aralıklarla gerçekleştirilir.
 4. Sinekod Şurup şeklinde, üç yaşından itibaren çocuklarda larenjit tedavisi için başvurmak için izin verilir.
  Bu çözümün temeli, dolaşım sisteminin başlamasından sonra dolaşım sistemi başlatan butamyraldir. Beynin öksürük merkezi üzerinde doğrudan bir etkisi vardır.
  3-6 yaşlarında ilaç günde üç kez 5 mililitre uygulanır, 6 ila 12 yıl arasında, ilacın dozu ikiye katlanır. 12 yaş ve üstü hastalara günde üç kez 15 mililitre reçete yazılır.

Yetişkinler için öksürük şurubu

Yetişkinler için bu tip bir ilaç, dekstrometorfan bazlı glikoindir.

Bileşen, kuru veya üretken öksürüğün hızlı bir şekilde ortadan kaldırılmasına yol açan öksürük merkezindeki hassas kanalları bloke eder. Bir çay kaşığı için ilacı günde 4 kez alın.

Yetişkinler için başka bir güçlü şurubu hederin (sarmaşık bir özü içerir).

İlaç, gırtlaktan etkilenen dokudaki şişlikleri temizler ve tahrişi ortadan kaldırır. Tedavi sırasında şurup balgam üretimini seyreltir ve vücudun serbest kalmasını uyarır.

İlacın alımı yaklaşım başına 7.5 mililitre aşmayan bir miktarda günde 3 kez gerçekleştirilir.

Evde şurup tarifleri

Larenjit tedavisi uygulanabilir bağımsız olarak yapılan şurup kullanımı ile evde.

Bu tür doğal ilaçlar eczanelerden daha az etkili değildir:

 1. Taze sıkılmış bir bardak havuç suyu bal bir çorba kaşığı eklenir Daha sonra ajan, tekdüze bir bileşim oluşana kadar karıştırılır.
  İlaç her iki saatte bir çay kaşığı kullanılır.
 2. Bir havuç yerine bir tane alabilir limon suyu ve ayrıca karıştırın Bir çorba kaşığı bal ile. Bu şurup her öğünden önce bir çay kaşığı ile alınır.
 3. Ortalama boyut kara turp iyice yıkamak ve daha sonra ortalarını kesmek için ortaya çıkan çöküntüye bal.
  Daha sonra, meyve 3-4 saat boyunca serin ve kuru bir yerde bırakılmalıdır: bu süre zarfında turp, bal ile karıştırıldığında, bir şurup oluşturan suyunu verecektir. Bir çorba kaşığı için üç saatte bir tüketilebilir.

Bu tür halk ilaçlarının doğal bileşenlere dayanmasına rağmen, Çocuğun bal alerjisi olmaması için gereklidir., aksi halde tedavi sadece zarar verebilir.

Yararlı video

Bu videoda, öksürük ilaçları hakkında her şeyi öğreneceksiniz:

Ayrıca, sadece geleneksel tıbbın reçetelerine güvenmemeliyiz: sadece yardımcı araçlar olmalı, Tedavinin ana seyri, çocuğun muayenesinden sonra doktor tarafından atanan ilacı içermelidir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğazda nahoş hisseler

Hastaların doktorlara başvurdukları nadir bir problem değil, bir kişinin boğazındaki bir şey tarafından engellendiğine dair bir şikayetlerdir. Değişen yoğunluk derecelerindeki rahatsızlık hissi, nefes almanıza, uyumaya, yemek yememenize ve su içmenize izin vermez.

Boğazda kuruluk - neden

Boğazda kuruluk, farenjit, kronik bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, burun mukozasında atrofik değişiklikler, orofarenks ile oluşur. Bu semptom hastalık sonucu oluşur ve ayrıca yaşla birlikte gelişir.