Loading

Burun nefes alır ama boğazda sümük

Sıradan soğuk algınlığı nadiren ciddi endişe ve hastaların korkularına neden olur, ancak sümük sürekli boğaz içine aktığında, bu durum zaten irritasyona başlar ve ciddi rahatsızlığa neden olur.

Çoğu hasta, süreç kronik bir aşamaya gittiğinde birkaç hafta, ay ve hatta yıllar sonra bu problemle doktora başvurur.

Farinkste bu deşarjın ne olduğunu ve hangi yöntemlerin tedavi için kullanıldığını düşünün.

Mukus oluşumu mekanizması

Üst solunum yollarının mukozası, küçük miktarlarda mukus üreten özel bir epitel ile kaplıdır. Solunum sürecinde burun içine giren toz, bakteri ve diğer maddelerin parçacıkları, bu mukusun korunmasını ve alınmasını engellemeye başlar.

Burnun tüm uzunluğu boyunca yavaşça hareket eden bu sümüklü farlar, farinksin arka yüzeyinden aşağı akar. Normal olarak, bu "düzenli" oluşum ve ayrılan (sümük) drenaj süreci hissedilmez. Patolojik süreçlerin gelişmesiyle, mukus büyük miktarlarda üretilmeye başlar. Renk ve kıvamını değiştiren çok sayıda bakteri, mikrop, mantar tarafından tabaklanır. Bu tür salgılar hastayı tahriş etmeye başlar ve farinksin duvarından aşağı akıyor ve onları boşaltmaya çalışıyor gibi hissediyor.

Slime neden boğazda sümük gibi biriktirir?

Bir sümük gibi mukus birikiminin nedeni, farklı durumlardır. Bu tür sekresyonların rengi ve kıvamı, hastalığın etken maddesine, patolojik sürecin neden ve aşamasına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Bu belirtiye neden olan:

Bakteriyel enfeksiyon. Farklı bakteri türleri (staphylococcus, pneumococcus, vb.) Vücuda havadaki damlacıklar ile girer ve inflamatuar sürecin gelişmesine neden olur. Bu durumda, boşaltma boğazda sümük damlasından burun boyunca veya duvar boyunca bırakır. Bu süreçlerdeki tahsisler çoğunlukla renklerini soluk sarıdan yeşile dönüştürür. Bakteriyel inflamasyonun başlangıç ​​aşaması, putrefaktif hoş olmayan kokular ile kalın yeşil sekresyonlarla kendini gösterir.

virüsler. Solunum yollarının mukozasına girmek, bu mikroorganizmalar iltihaplanma sürecinin gelişmesine neden olur. Hasta yüksek ateş, boğazda boğaz ağrısı, boğaz ağrısı, öksürük ve diğer soğuk algınlığı semptomlarından endişe duymaktadır. Mukus sürekli olarak nazofarenks içinde birikmekte olup, bu sayede başlangıçta saydam olabilmektedir ve birkaç gün sonra bakteriyel mikrofloranın eklenmesiyle yeşilimsi bir gölge kazanmaktadır.

mantar. Normalde, ağız az sayıda mantar tarafından iskan edilir. Bağışıklık normalde işlevlerini yerine getirirken, mantarlar kendilerini göstermez. Dokunulmazlık ve diğer olumsuz faktörlerde bir azalma ile, bu mantarlar aktif olarak büyümeye başlar, çıkarılabilir ve diğer hoş olmayan duyguların ortaya çıkmasına neden olur. Mantar enfeksiyonlarında tahsisler, mantarın türüne bağlı olarak farklı renklerde olabilir. Yani, bir kandidiyazda beyaz kıvrılmış emprenye ile ve bir aspergillosis ile siyah bir gölge ile olabilir.

alerji

. Bir hasta boğazda sümük ilkbahar-yaz döneminde durmazsa ne yapması gerektiğini sorarsa, o zaman ilk önce düşünmeniz gerekir.

. Aynı zamanda çıkarılabilir ilk başta saydamdır ve genellikle hastalar tarafından "burun suyu" olarak tanımlanır. Sadece nedensel allerjen ile temasta oluşur. Bakteriyel enfeksiyon bir alerjiye bağlıysa, akıntının rengi değişebilir.

tümörler. Kistler, polipler, nazofarenkste malign süreçler - tüm bunlar, özellikle erken dönemlerde ağızdan sürekli bir mukus akıntısı hissi ile kendini gösterebilir. Bu burun soluyor, ancak boğazda hala bir sümük var. Daha sonra, diğer hoş olmayan belirtiler birleşir ve bu kişi sadece hastalığın bu belirtisine dikkat etmez.

Travma, morluklar ve kırıklar. İnsan burnu birkaç ince kemik ve kıkırdaktan oluşur ve çok kolay travmatize edilir. Hastanın bu bölgedeki yaralanmalara ve çürüklere önem vermediği durumlar vardır ve daha sonra nazal septumda eğriliğe ve kronik olarak sümük oluşumuna neden olur.

İşte klinik bir örnek: Hastanın M. 27 yaşında, sürekli mukus tahliyesi ve burun nefeslerinin yokluğu ile ilgili şikayetleri ile Laura'ya döndü. Hastaya göre başka hiçbir semptom onu ​​rahatsız etmedi. Bu problem yaklaşık bir yıl önce ortaya çıktı. Semptomların başlamasından altı ay önce, hasta başarısız düşme ve yere üflemeyi hatırladı.

O zaman, hasta M., hastaya pratikte hasta olmadığından ve orijinal şeklini koruduğu için doktora başvurmamıştır. Muayenede: septumun solunda belirgin eğrilik ve sağda kompansatör hipertrofik rinit. Hastaya cerrahi müdahale önerildi. Ameliyattan bir ay sonra, nazal solunum tamamen restore edildi ve mukus sekresyonu durdu.

Hangi hastalıklar boğazda sümük görünümüne neden olur?

Hangi hastalıklarda boğazdaki sümük sürekli akar:

Paranazal sinüslerin (sinüzit, frontal, etmoidit ve diğerleri) hastalıkları. Bu problem burun deliklerinde mukus oluşumunun artmasına ve burun deliklerinden çıkan sinüslere neden olur ve farinksin arka duvarını boşaltır.

İlginç! Sinüzit gelişimi için suçlular çeşitli nedenler olabilir. Tanısal kompleks sinüzitlerden biri odontojenik sinüzittir. Bu, maksiller sinüste iltihap gelişiminin üst çenenin dişlerinde bir çürük veya başka bir işleme neden olduğu durumdur. Zorluk, diş tedavisi olmaksızın iltihap ve kronik sümükten kurtulmanın imkansız olduğu gerçeğinde yatmaktadır. Antibiyotikler sadece süreci yumuşatırlar, ama en ufak bir fırsatta, tekrar ağırlaştırılır. Bu nedenle, öncelikle dişçiye gitmelisiniz.

Kronik ve Akut Burun Hastalıkları. Farklı rinit türleri (hipertrofik, alerjik, ozona vb.) - hepsine periyodik veya düzenli sümük deşarjı eşlik eder.

Ağız boşluğu ve bademcik hastalıkları (farenjit, bademcik iltihabı, stomatit ve diğerleri). Homeostaz sisteminin herhangi bir dış etkisi ve rahatsızlığı, vücudun koruyucu reaksiyonunun bir tezahürü olarak, mukusun hiper üretimine neden olur.

Larinks ve alt solunum yollarının patolojisi (larenjit, tracheitis, bronşit). Bu patoloji ile, sümük boğaz aşağı akmaz, ancak sürekli ağızda birikir, bu da farenksin tahriş olmasına ve ağrılı öksürüğe neden olur.

Neden sümükte kan olabilir?

Çentikteki küçük bir kan karışımı hastaları korkutur. Çoğu zaman ciddi bir şeyi temsil etmez ve bu nedenlerle bağlantılı olarak görünebilir:

Soğuk algınlığında vazokonstrüktif damlaların sık kullanımı kan damarlarının kırılganlığının artmasına neden olur; Soğuk algınlığı olan bazı virüs türleri zayıf bir damar duvarı oluşturur ve küçük damarlar kolayca yırtılabilir; Bir kişi burnunu çok fazla darbeler ve bu mukusdan öksürür, aşırı çabalardan küçük gemiler parçalanır; bazı ilaçlar (antikoagülanlar) alarak kanı seyreltir ve burun kanaması riskini artırır; Hasta, burnu çıkarmak için parmağını ve diğer nesnelerini burundan almayı seviyor ve paralel olarak damarları yaralıyor.

Deşarjda kan damarı varsa, o zaman bir anda panik yapmayın. Tehlike, bir kişinin kendini durduramayacağı nazofarenksin büyük kanamasıdır. Mukusdaki kanı fark ederseniz, doktorunuzun bu dikkatine odaklanmanız gerekir, böylece ciddi bir hastalığı kaçırmamak için.

Bu durumun ayırıcı tanısı nasıl yapılır?

Tanı için, doktor öncelikle hastanın anamnezini dikkatle toplar, bu mukusun salıverilmesinin ne zaman başladığını ve hastanın kendisi tarafından nasıl ortaya çıktığını belirtir. İnsan yaşamının koşullarına, odanın içindeki mikro iklime ve kötü alışkanlıkların varlığına dikkat edin. Sonuçta, bu faktörlerden herhangi biri bu semptomu verebilir.

Sonra sınava devam edin. Doktor nazal kaviteyi dikkatle inceler, septumun yerini, nazal konka durumunu ve bu bölgedeki tümörlerin varlığına dikkat eder. Sonra ağız boşluğunu ve nazofarenksi inceleyin.

Ulaşılması zor alanın teşhisi için altın standart endoskopidir. Nazofarenksde adenoidler, neoplazmlar ve diğer süreçlerin farkına varmaya yardımcı olur, bu da aynalarda inceleme için mevcut olmayabilir.

Sonunda, gırtlak incelemek ve gerekirse, ek çalışmalara hasta göndermek:

burun ve farinksin bakteriyolojik kültürü; Paranazal sinüslerin röntgeni; genel klinik çalışmalar (genel kan, idrar, vb.); CT, MRI; içeriğe bir diş hekimi, bir alerji vb.

Boğazda Sümük: nasıl kurtululur

Hastaya farenkstan ağrılı atılımları nasıl kaldıracağız, bunun için nedenlerini bulmak ve üzerinde çalışmak gerekir.

Boğazda sümük varsa, tedavi preparat ve prosedürlerle yapılır:

Bakteriyel inflamasyonda, patojenin duyarlılığı dikkate alınarak antibiyotikler kullanılır. Viral inflamasyonda interferonlar ilk aşamalarda ve semptomatik ajanlarda kullanılır. Alerjilerle antihistaminiklere tercih edilir. Mantar enfeksiyonu durumunda antimikotikler kullanılır. Tıbbi bitkilerin ve tuzlu çözeltilerin soğurulmasıyla burnu durulayın. Fizyoterapi (lazer tedavisi, UHF, UFO, vb.). Homeopatik ilaçlar (Sinupret, Tonzipret, vb.). Beklentiler, eğer boğazda sümük yoksa, boşanmaktan yoksunlar ve viskoz balgamı seyrelten fonlar. Gerekirse cerrahi tedavi (septoplasti, adenotomi, vb.). içeriğe

Bir çocuğun boğazında sinsi: nasıl tedavi edilir

Çocuğun taburcuğundan kurtul, onların sebebini bilebilirsin. Bir çocuğun boğazında sümük nasıl tedavi edilir? Yetişkinlerde olduğu gibi.

Doktor kışkırtıcı faktörü bulur ve üzerinde çalışır. Çocuklarda hangi özel durumlar daha yaygındır:

lenf bezleri. Soğuk algınlığının en yaygın nedenlerinden biri ve çocuklarda boğazda ayrılması; besin alerjisi. Uygun olmayan bir diyetin seçilmesi, dışkılamanın ve çocuğun vücudunun saptırılmasına neden olabilir; rinolity (yabancı cisimler). Çocuklar kendilerine ve akranlarına burun deliğine sıkışabilecek ve bir tarafta soğuğa ve ağızdan sümük sekresyonuna neden olabilen yabancı küçük cisimlere baskı yapmaya meyillidirler.

Çocukluk çağında kronik inflamatuar süreçler ve neoplazmlar daha az yaygındır, ancak bunun da gerçekleştiğini unutmayınız. Uzun ve anlaşılmaz sekresyonlar olduğunda, bebek muayene için doktora başvurmalıdır.

Soply bebeğin boğazında

Bebeklerde sümüğün bir özelliği, diğer semptomların yokluğunda, nazofarenksin fizyolojik yapısından kaynaklanabilir.

Bebekte böyle bir akıntı normalde nefes almasını engelliyorsa ve bu durumda özel çocuk aspiratörlerinin yardımıyla çıkarılabilirler. Çocuğun hassas mukoza zarının travma tehlikesi nedeniyle, bu yaştaki çocuklara burun yıkamak tavsiye edilmez.

Gerekirse, bir nebülizatör yardımı ile inhalasyon kursunu gerçekleştirebilirsiniz, bu da bu prosedürü çocuğun hayatının ilk gününden itibaren gerçekleştirmenizi sağlar.

Doktora sorular

Sorunuz: Boğazda bir sümük veya yumru gibi yutulurken boğazda bir şey garip ama doktor hiçbir şey bulamaz. Ne olabilir?

Cevap: Bu his servikal osteokondrozlu veya gastrointestinal sistemde problem olan hastalarda görünebilir. Uzmanınıza danışın ve uygun tedaviyi yapın.

Sorunuz: Sümük, çiçek açtığı zaman sümük gibi boğazda birikir. Bu durumu tedavi etmek için daha mı?

Cevap: Büyük olasılıkla nedeni alerjik rinittir. Tedavi için antihistaminikler ve spreyler kullanın ve ayrıca alerjen ile teması sınırlamaya çalışın.

Sorunuz: Rinit yok, ama her zaman boğazda sümük. Bundan bir ay önce sigarayı bıraktım ama durmuyorlar. Neden?

Cevap: Mukozanın tamamen iyileşmesi için, ne kadar sigara içtiğinize bağlı olarak birkaç ay hatta yıllarca sürebilir. Sabrınız ve gerekirse nazofarenksin tuzlu su çözeltileri ve bitki özü ile durulayın.

Arkadaşlarla paylaş

Genellikle farenjit, adenoidler, rinosinüzit, boğazda soğuk bir yakalamadan sonra sümük birikmektedir.

Hastalığın derecesi ve şiddeti, nedene bağlı değildir, daha ziyade sürecin ihmali ile belirlenir. Boğazda birikmiş sümük çok rahatsızlık verir:

boğazda bir yumru hissi; provoke öksürük; kalıcı his ve mukus yutma; soğuk görünmesi; konuşma ve yemek sırasında rahatsızlık; Bir bakteri enfeksiyonu katılmışsa kötü nefes.

Neden görünür

Nedeni ne olursa olsun, mukus toplama mekanizması birdir. Eğer farengeal mukoza, burun veya paranazal sinüsler üzerinde inflamatuar bir süreç varsa, sünme boğazda düşer. Nazal pasajlardan drene olan balçık, arka faringeal duvarın mukoza zarının iltihaplanması halinde gecikmektedir.

Iltihaplı mukus cilia mukus teşvik edemez ve salgılanan sır balgamı seyreltmek için yeterli değildir. Burun akıntısı olan bir kişi sürekli olarak burunda vazokonstriktif damlalar kullanıyorsa durum daha da şiddetlenir.

Nazofarenkste önemsiz bir mukus birikmesi, sigara içenlerde alkol, asidik gıda, pastil ve şeker şekerlerinin emilimi sonrasında bulunabilir.

Nasıl kurtulmak

Kalın bir rinitin tedavisinde iki noktayı gözlemlemek önemlidir - gerekirse antiseptiklerle boğazını nemlendirmek ve tedavi etmek için, gerekirse bir antibakteriyel madde ekleyin. Genellikle boğazda sote sabahları uyuduktan sonra birikir. Boğazdaki yumruyu çıkarmak için, iyi bir expectorating itme ve bir fincan sıcak içecek yeterli olabilir.

Bazen boğaz ve burnu tuzlu solüsyonla iyice yıkamak gerekir. Herhangi bir ilacı kullanmadan önce, kullanım talimatlarında belirtilen endikasyonları, kontraendikasyonları, özel talimatları ve uygulama yollarını okumalısınız.

soluk alma

İnhalasyonlar hızlı bir şekilde mukusdan kurtulmaya yardımcı olacaktır, çünkü solunan dumanlar derhal hedeflerine düşer. Soluma için, soda ile sıcak tuzlu su çözeltisi kullanılması önerilir, anne ve üvey annenin yaprakları, adaçayı bitkileri, meşe kabuğu, okaliptüs yaprakları.

Salin, mukus sulandırır, mukoza zarının duvarlarından ayırmak için yardımcı olur. Artmış vücut ısısıyla nefes almayınız.

Teneffüs ettikten sonra burnunuzu iyice uçurmanız ve balgamı boğazdan dikkatli bir şekilde boşaltmanız gerekir. Bal ile sıcak bitkisel çayı içerseniz, pozitif etki daha hızlı olacaktır.

balgam söktürücü ilaçlar

Önemli bir nokta, bektaşların kullanımıdır - balgamı sulandırır, mukoza duvarlarından ayrılmasına yardımcı olurlar. Sonuç olarak, tüm mukus doğal olarak öksürük ile birlikte bırakır. Yetişkinlerin tedavisi için, Cough Tabletler, Ambroksol, Bromhexine, Libexin, Mukaltin, Lazolvan kullanabilirsiniz.

En hızlı ve en etkili ilaç ATSTS, Aceceks. Öksürük, bir çocuğun boğazındaki sümük, Gedelix, Gelisal, Linkas gibi öksürük şurupları olan bitki beklentileriyle daha iyi tedavi edilir. Balgam çıkana kadar 1-2 gün boyunca bir balgam söktürücünün içilmesi gerekli değildir.

Boğaz yıkarız

Yıkama sadece sümükleri mekanik olarak uzaklaştırmaz, mukoza zarını nemlendirir, iltihabı giderir, çözeltilerin ve et suyunun aktif bileşenleri mukus üretimini normalleştirir, bakterileri öldürür. Kalın bir rinitten, tuz çözeltisi ile durulayın, bir bardak suya bir çay kaşığı tuz, soda ve 10 damla iyot ekleyin ve durulama için bir bitkisel ilaç kullanabilirsiniz. Bir furacilin çözeltisi olan soluk pembe bir potasyum permanganat solüsyonu kullanabilirsiniz.

Boğazın sürekli olarak yıkanması gerekir, daha sık, daha iyi. Çocuğun ağızdan nasıl gargara yapılacağını bilmemesi halinde, solüsyon burun akıntısının arka duvarından damlayan bir şekilde burun içine damlatılmalıdır.

Antiseptikler ve antienflamatuar

Bunlar sadece birikmiş mukusun çıkarılmasına değil, aynı zamanda boğazda terleme, iltihap ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur, şişlik ve iltihapları giderir. Herhangi bir eczane spreyi kullanabilirsiniz, ancak tercih edilenler Lugol, Ingalipt, Larinal'dir. Hastalığın nedeni farenjit ise, o zaman boğazını Oracept ile tedavi edebilirsiniz. Boğaz günde 2-3 kez tedavi edilir - ağzınızı geniş açmanız ve spreyi 2-3 kez püskürtmeniz gerekir.

Burun damlaları

Birikmiş mukustan kurtulun Burun Boğaz, Protargol, Sialoor burundaki büzücü damlalara yardımcı olacaktır. Mukus örer, bakterileri öldürür, mukuslara yardımcı olurlar.

Enflamasyonu gidermek için klorofililpt yağı kullanabilirsiniz - yarım bitkisel yağ ile seyreltilmeli ve günde iki kez burun içine gömülmelidir.

Eğer boğazda sümük bir hafta içinde geçmezse, bakteriyel bir enfeksiyonun birleşmesi halinde, antibakteriyel Isophra damlaları ile tedavi edilmesi mantıklı olur. Daha somut bir etki için, burun tıkanıklığını ortadan kaldırarak, antibakteriyel Polidex damla kombinasyonunu seçebilirsiniz.

Antibiyotikler, neden bakteriyel bir enfeksiyonda yatarsa ​​kullanılmalı ve diğer tedavi yöntemleri problemden kurtulmaya yardımcı olmamıştır.

Sinupret

Nazofarenks snot tedavi etmek bitki ilaç Sinupret yardımcı olacaktır. Çare, sinüslerden ve üst solunum yollarından gelen kalın bir sırrın doğal olarak uzaklaştırılması için özel olarak tasarlanmıştır. Sinupret, immünomodülatör ve antiviral bir etkiye sahiptir, vücudun bakteriyel enfeksiyonlara karşı direncini artırır, mukusun artmasını ve balgam oluşumunu hızlandırır.

İlaç doğaldır, bağımlılığa, yan etkilere, hipoalerjeniğe neden olmaz, kontrendikasyonları yoktur, hatta küçük çocukları ve bağışıklık yetmezliği olan insanları tedavi edebilirler.

Sinupret damla, tablet, kapsül, draje ve bebek şurubu şeklinde kullanılabilir.

Halk yöntemleri

Burun akıntısını tedavi edin ve öksürük aloe'ye yardımcı olacaktır. Bir aloe yaprağı taze sıkılmış meyve suyu bal ile eşit miktarlarda karıştırılmalıdır. Alınan ilaç iki gün boyunca bir gün içinde yenir.

Propolis. Propolis, yanı sıra, durulama, boğaz yağlayabilir. 7 gün boyunca ısrar etmek için 1: 3 oranında alkollü bir tentür hazırlamak gerekir. Daha basit bir seçenek, bir eczane içinde hazır bir tentür satın almaktır. Bir parça propolisi ağzınıza sokup birkaç saat boyunca çiğneyebilirsiniz.

Anne ve üvey anne. Kalın balgamı çıkarın, boğazdaki yumrudan kurtulun, balla ½-1 kupa için günde üç kez sarhoş olan bitkinin yapraklarından kaynamaya yardımcı olacaktır. Her gün taze bir kaynatma yapmalısınız.

diyet

Üretilen mukus miktarı ve bileşiminin belirli gıdalardan etkilendiğini bilmek önemlidir. lahana, havuç, kuşburnu, siyah frenk üzümü, Bulgar biber - Bu nedenle, hastalığın süresi, un ve nişastalı yiyecekler, baharatlı yiyecek ve süt ortadan kaldırmak daha fazla sıvı içmeye ve E vitamini bakımından zengin ve C gıdalar yenilmesi tavsiye edilir.

Boğazınızı nemlendirmek için, nane şekeri çözmeniz gerekir, terleme ve boğaz ağrısı ile antiseptik pastalar satın almak daha iyidir. Tükürük boğazı nemlendirir ve doğal bir bakterisid etkiye sahiptir, pastilin aktif maddeleri bakterilerin çoğalmasına izin vermez.

Eğer sümük birikirse ve bir hafta içinde geçmezse, bir doktora görünmek faydalı olacaktır - hastalığın nedenini yanlış tespit etmiş olabilirsiniz, bu da uygun olmayan tedaviyi gerektirir.

Ya boğazdaki sümükse?

İçindekiler:

Kronik rinit, hoş bir hastalık değildir. Hastanın ana rahatsızlığı, kişinin hayatını büyük ölçüde karmaşıklaştıran sabit sümüktür. Bu hastalığın gelişimini ve ana semptomunu nasıl ortadan kaldıracak?

Kronik soğuk algınlığı nedenleri

Kronik soğuk algınlığının başlangıcının başlıca nedenleri şunlardır:

 • Bölgenizde elverişsiz bir ekolojik durum (yüksek oranda kirlenmiş havanın solunması)
 • dışkı ile ilgili sorunlar, kronik kabızlık
 • şiddetli böbrek ve kalp patolojileri
 • üst solunum yolu hastalıkları
 • akut soğuk algınlığı eşliğinde sık soğuk algınlığı
 • genyantrit ve etmoidit komplikasyonları olarak

ilk olarak mukus görünümü, olumsuz çevresel faktörlere ve patojenlere maruz kalma ile tetiklenen burun boşluğunun mukoza, inflamatuar sürecin gelişimini gösterir. Aynı zamanda, soğukun kronik şekli uzamış akıştan bahseder.

Boğazda görünüm sümüğü: o nedir?

Hasta boğazında mukus bir kümenin şikâyet ederse, ancak burun boşluğunda, onların görünüm sebebi mukus ve akışkanın çıkış ihlal gelişmiş salgılanmasını provoke nazofarenks hastalıkları arasında aranması gerekir değil. Bakteri ve mukozal aktive eden virüs ilave olarak, aynı zamanda yetersiz ilaç tedavisi ve uyuşturucu kötüye olabilir.

Kronik soğuğun sınıflandırılması

Tıbbi uygulamada, bu rinit tipleri ayırt edilir:

 • atrofik rinit
 • hipertrofik
 • catarrhal formu
 • alerjik rinit

Alerjik rinit - zaten var olan burun mukozasının inflamasyonunun arka planına karşı lokal immünitenin azaltılması. Bu zamanlarda, enfekte olmuş mukoza özellikle zayıftır, bu yüzden bazı alerjenlere bu kadar parlak tepki vermesi şaşırtıcı değildir.

Çoğu zaman alerjik rinit atakları ile, normal kronik rinitten uzun süre acı çeken insanlar. Nazal boşluğa girerken, alerjen partikülleri mukoza zarından geçerek ani bir tepkiye neden olur.

Alerjik rinitin ana semptomları şunlardır:

 • nazal kaviteden bol miktarda mukus akıntısı
 • Nazal geçişlerin normal ventilasyon ihlali (nefes zorluğu)
 • sık hapşırma

Ve, ilginç olarak, alerjik rinit ile üretilen mukus miktarında önemli bir artış olduğunu.

Boğazdaki tıkanıklık nedenleri

Burundan mukus akıntısı, kronik soğuk algınlığının ana belirtisidir. Ancak, boğazda onların görünümünü provok nedir? Gerekçeler belirlenebilir ve teşhisi belirtmek için uzmana görünmek ve muhtemelen bazı analizleri yapmak gerekir. Yaygın ve iyi bilinen hastalıklara ek olarak, hasta daha da nadir vakalarla (Sjogren sendromu veya Zenker divertikülü) karşı karşıya kalabilir.

1 KBB organlarının hastalıkları ve yanlış tedavisi

Yani, semptom "boğazda snot" görünümünü kışkırtmak için nasofharynx gibi hastalıklar olabilir:

 • Kötü tedavi edilmiş rinosinüzit. Bu hastalık, ortak bir soğuk algınlığına karşı oluşur. Uygun tedavi olmadığında, burun sinüziti burun burunlarının aerodinamiğine ve boğazda mukus birikmesine ve burun pasajlarında bozulmaya yol açar.
 • Vazoconstriktif etkisi ile uzun süreli nazal ilaçların kullanımı. Bu ilaçların kontrolsüz kullanımı, burun mukozasının desikasyonuna ve sonuç olarak işlevlerinin ihlaline yol açar. Zamanla, burun sinüsleri şişer ve biriken mukus, boğaz yoluyla - daha fazla "uygun" hale gelmeye başlar.
 • Nazofaringeal mukozayı etkileyen fungal hastalıklar. Üreme, mantar mukus zarını enfekte eder, normal mukus salgısını önler ve böylece boğaz bölgesinde tıkanıklığa neden olur.

2 Laringofaringeal reflü

Çoğu zaman, boğazda mukusun tıkanıklığının, larenofaringeal reflü nedeniyle meydana geldiği durumlar vardır; bu durumda, hala mideden alınan sindirilmeyen yiyecek kalıntıları tekrar boğaza atılır. İçeriğin yüksek veya düşük asitliğe sahip olup olmadığına bakılmaksızın, bu tür agresif bir etki, boğaz bölgesinde mukus oluşumunu tetikler, öksürük ve kas spazmına neden olur.

Bu patoloji, hastalığın klinik tablosuna dayanarak teşhis edilir. Tanıyı doğrulamak için yemek borusu, mide, farinks ve larinks ile ilgili ek çalışmalar da yapılmaktadır.

Bu hastalığın tedavisi, seyrinin doğasına ve karmaşıklık derecesine bağlıdır. Özellikle şiddetli olgularda cerrahi müdahale endikedir. Ancak laringofaringeal reflü yumuşak şekli hastanın yaşam tarzını düzelterek tedavi edilir. Bu durumda, boğazda sümükten kurtulun ve hastalığın diğer tezahürleri yardımcı olacaktır:

 • yatmadan önce yemeyi reddetme
 • kahve, güçlü çay ve alkollü içeceklerin reddi
 • Yatağın açısını kafanın yanından değiştirmek
 • Kızartılmış, baharatlı ve yağlı yiyeceklerin diyetinden hariç tutulması

Bazı gıdalara karşı toleranssızlık

Bu, çok miktarda mukus içeriğinin boğazındaki hoş olmayan hislerle karakterize edilen oldukça nadir görülen bir durumdur. Bu durumda, alerjik bir reaksiyonla değil, bir veya daha fazla ürünün, örneğin sütün hoşgörüsüzlüğüyle ilgilidir.

4 Postnazal sendrom

Nazal kaviteden mukoza içeriğinin arka duvardaki farenksa akışının gözlemlendiği patolojiye postnazal sendrom adı verildi. Bu durumda, farenks içine düşen orta derecede bir mukus oldukça normaldir. Ama aşırı miktarda - bu bir sapma.

Her kişi kendi boğazını dikkatli bir şekilde inceleyerek postnatal sendromu bağımsız olarak teşhis edebilir. Ancak tedavi sadece bir uzman tarafından ele alınmalıdır. Sonuçta, ilaç ve fizyoterapi reçete etmeden önce, bu sendromun ortaya çıkışını tetikleyen hastalığı belirlemeniz gerekir.

Boğazda mukustan kurtulma yöntemleri

Boğaz mukus içine akan sadece rahatsızlık değil, aynı zamanda ciddi hastalıklara neden olabilir. İlk olarak, akan mukus çok sayıda ölü mikrop içerir. Ve eğer mideye girerseniz, ölü bakteriler bile hayal kırıklığına neden olabilir. İkinci olarak, solunum yollarındaki boğazdan alındığında, mukus diğer bakteriler için mükemmel bir üreme alanı haline gelir.

Yani boğazdaki sümük tedavisine ihtiyaç duyar. Ve eğer bazı durumlarda sadece durulama yeterli ise, o zaman diğerlerinde ciddi ilaçlar gerekebilir.

Bu rahatsızlığı hafifletmek için her şeyden önce boğazdan kurtulmak yardımcı olacaktır. Bu işlemin sabah tuvaleti sırasında yapılması önerilir, çünkü uyku sırasında gece boyunca en fazla miktarda mukus birikmektedir.

Durulama için hem kimyasal hem de doğal kaynaklı antiseptiklerin herhangi bir solüsyonunu kullanabilir. Antiseptik eylem furacilin veya manganez, decoctions ve papatya, adaçayı, meşe kabuğu infüzyonları bir çözüme sahiptir. Boğazın mukoza zarındaki yatıştırıcı etkisi şeftali yağından kaynaklanır. Mümkünse, durulamadan sonra farengeal duvarı yağlayın. Durulamaya ek olarak, nazal kaviteyi zayıf bir tuzlu çözelti ile yıkayarak mukozal temizleme kolaylaştırılacaktır.

Mukus birikmesine ek olarak, enflamatuar sürecin diğer semptomları gözlenirse, antiseptik tedavi antibakteriyel tedavi ile birleştirilir. Farklı yaştaki çocuklarda nazofaringeal hastalıkların tedavisinde antibiyotiklere alternatif olarak, vücut için daha güvenli olan gümüş ile protargol kullanılabilir.

Boğazda mukustan kurtulmada, uygun tedaviyi reçete edebilen bir doktorla randevu vermeyi geciktirmemek önemlidir. Burada kendiliğinden tedaviye izin verilmez, çünkü bir komplikasyon kitlesinin gelişmesine yol açabilir.

Boğazdaki sümük: görünüşün nedenleri ve onlardan nasıl kurtulacaksınız?

Bir yetişkinin boğazında sümük

Bir yetişkin kişinin boğazında sümük nasıl tedavi edilir? Ana nedenlerin ortadan kaldırılmasına ek olarak, semptomatik ve patogenetik tedavi gerekli olacaktır. Burnun durulanması ve boğazın yıkanması her zaman ARVI tedavisinin bir parçası olmuştur. Bu prosedür nazofarenks ve boğazı bir süre için mukus ve hastalığa neden olan bakterilerin birikmesinden temizlemenizi sağlar.

Burun yıkamak ve boğaz yıkamak için furacilin, kabartma tozu, potasyum permanganat, adaçayı, papatya zayıf çözümler kullanın. Gargara ve sabah durulama burun durulayın. Bunun nedeni, uyku sırasında nazofarinkste çok fazla mukus birikmesidir. Kanıtlanmış bir yöntem, burnu bir izotonik tuz çözeltisi ile yıkamaktır. Bununla birlikte, böyle bir teknik, mukusun sadece mekanik bir yok edilmesidir, bu nedenle yıkama başka bir tedavi ile birleştirilmelidir.

Ödem ve eksüdasyonu azaltmak için, ortak soğuktan vazokonstrüktif damla veya spreyler ve daha iyi balgam çıkarma için kullanılır - mukolitik ilaçlar. Hastalığın nedenine bağlı olarak, antibiyotik, kortikosteroid veya antihistaminik bir yol reçete edilir.

KBB hastalıklarının tedavisinde fizyoterapötik prosedürlere büyük önem verilmektedir. İnhalasyonlar, ultrason ve vibrasyonlara maruz kalmak, ödem ve kan dolaşımındaki lokal iyileşmeye katkıda bulunur.

Tedavi sırasında doğru beslenmeyi gözlemlemek gerekir. Kızartılmış, baharatlı, tuzlu ve yağlı yiyeceklerden uzak durulması tavsiye edilir. Ürünler faydalı olmalı ve E ve C vitaminlerini içermelidir.

Bir çocuğun boğazında yaralar

Bu fenomenin nedenleri ve çocuklarda tedavisi, erişkinlerde olduğundan daha sorunludur. Çocuğun mukoza zarının daha hassas ve hassas olduğu hatırlanmalıdır, bu nedenle tedavi özellikle nazik bir şekilde yapılmalıdır. Yetişkinlerde olduğu gibi, bu fenomenin nedenini belirlemek için tedavinin ana taktiği kalır.

Protarhol, çocukların boğazında sümüğün tedavisi için mükemmel kanıtlanmış bir ajan olarak kabul edilir. Bu ilaç gümüş iyonları ve proteinleri içeren sulu bir çözeltidir. Protargol, güçlü bir antiseptik olarak patojenik bakteriler üzerinde etki ederken, mukoza zarlarının ödemini azaltır ve metabolik süreçlerin normalleşmesine katkıda bulunur.

Boğazdaki sümük bebek tarafından rahatsız edilirse, durulama, tablet ve spreylerle tedavi imkansız hale gelir. Bu gibi durumlarda, ilacın damla olarak kullanılması önerilir.

Balçık boğazda birikirse, doktora sevk ile sıkmayın. Zamanında tanı, tedavi süresini kısaltır ve kendi kendine ilaçlama, ciddi komplikasyonların gelişmesine yol açabilir. Uzman, boğazda sümük görünümünün ana nedenlerini bulacaktır ve gerekli tedaviyi reçete edecektir. Sadece karmaşık terapi tatsız hislerden kurtulacaktır.

Boğazda snot için tedavi edilmek daha

 • boğazda bir yumru hissi;
 • provoke öksürük;
 • kalıcı his ve mukus yutma;
 • soğuk görünmesi;
 • konuşma ve yemek sırasında rahatsızlık;
 • Bir bakteri enfeksiyonu katılmışsa kötü nefes.

Neden görünür

Nedeni ne olursa olsun, mukus toplama mekanizması birdir. Eğer farengeal mukoza, burun veya paranazal sinüsler üzerinde inflamatuar bir süreç varsa, sünme boğazda düşer. Nazal pasajlardan drene olan balçık, arka faringeal duvarın mukoza zarının iltihaplanması halinde gecikmektedir.

Iltihaplı mukus cilia mukus teşvik edemez ve salgılanan sır balgamı seyreltmek için yeterli değildir. Burun akıntısı olan bir kişi sürekli olarak burunda vazokonstriktif damlalar kullanıyorsa durum daha da şiddetlenir.

Nazofarenkste önemsiz bir mukus birikmesi, sigara içenlerde alkol, asidik gıda, pastil ve şeker şekerlerinin emilimi sonrasında bulunabilir.

Nasıl kurtulmak

Kalın bir rinitin tedavisinde iki noktayı gözlemlemek önemlidir - gerekirse antiseptiklerle boğazını nemlendirmek ve tedavi etmek için, gerekirse bir antibakteriyel madde ekleyin. Genellikle boğazda sote sabahları uyuduktan sonra birikir. Boğazdaki yumruyu çıkarmak için, iyi bir expectorating itme ve bir fincan sıcak içecek yeterli olabilir.

Bazen boğaz ve burnu tuzlu solüsyonla iyice yıkamak gerekir. Herhangi bir ilacı kullanmadan önce, kullanım talimatlarında belirtilen endikasyonları, kontraendikasyonları, özel talimatları ve uygulama yollarını okumalısınız.

soluk alma

İnhalasyonlar hızlı bir şekilde mukusdan kurtulmaya yardımcı olacaktır, çünkü solunan dumanlar derhal hedeflerine düşer. Soluma için, soda ile sıcak tuzlu su çözeltisi kullanılması önerilir, anne ve üvey annenin yaprakları, adaçayı bitkileri, meşe kabuğu, okaliptüs yaprakları.

Salin, mukus sulandırır, mukoza zarının duvarlarından ayırmak için yardımcı olur. Artmış vücut ısısıyla nefes almayınız.

Teneffüs ettikten sonra burnunuzu iyice uçurmanız ve balgamı boğazdan dikkatli bir şekilde boşaltmanız gerekir. Bal ile sıcak bitkisel çayı içerseniz, pozitif etki daha hızlı olacaktır.

balgam söktürücü ilaçlar

Önemli bir nokta, bektaşların kullanımıdır - balgamı sulandırır, mukoza duvarlarından ayrılmasına yardımcı olurlar. Sonuç olarak, tüm mukus doğal olarak öksürük ile birlikte bırakır. Yetişkinlerin tedavisi için, Cough Tabletler, Ambroksol, Bromhexine, Libexin, Mukaltin, Lazolvan kullanabilirsiniz.

En hızlı ve en etkili ilaç ATSTS, Aceceks. Öksürük, bir çocuğun boğazındaki sümük, Gedelix, Gelisal, Linkas gibi öksürük şurupları olan bitki beklentileriyle daha iyi tedavi edilir. Balgam çıkana kadar 1-2 gün boyunca bir balgam söktürücünün içilmesi gerekli değildir.

Boğaz yıkarız

Yıkama sadece sümükleri mekanik olarak uzaklaştırmaz, mukoza zarını nemlendirir, iltihabı giderir, çözeltilerin ve et suyunun aktif bileşenleri mukus üretimini normalleştirir, bakterileri öldürür. Kalın bir rinitten, tuz çözeltisi ile durulayın, bir bardak suya bir çay kaşığı tuz, soda ve 10 damla iyot ekleyin ve durulama için bir bitkisel ilaç kullanabilirsiniz. Bir furacilin çözeltisi olan soluk pembe bir potasyum permanganat solüsyonu kullanabilirsiniz.

Boğazın sürekli olarak yıkanması gerekir, daha sık, daha iyi. Çocuğun ağızdan nasıl gargara yapılacağını bilmemesi halinde, solüsyon burun akıntısının arka duvarından damlayan bir şekilde burun içine damlatılmalıdır.

Antiseptikler ve antienflamatuar

Bunlar sadece birikmiş mukusun çıkarılmasına değil, aynı zamanda boğazda terleme, iltihap ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur, şişlik ve iltihapları giderir. Herhangi bir eczane spreyi kullanabilirsiniz, ancak tercih edilenler Lugol, Ingalipt, Larinal'dir. Hastalığın nedeni farenjit ise, o zaman boğazını Oracept ile tedavi edebilirsiniz. Boğaz günde 2-3 kez tedavi edilir - ağzınızı geniş açmanız ve spreyi 2-3 kez püskürtmeniz gerekir.

Burun damlaları

Birikmiş mukustan kurtulun Burun Boğaz, Protargol, Sialoor burundaki büzücü damlalara yardımcı olacaktır. Mukus örer, bakterileri öldürür, mukuslara yardımcı olurlar.

Enflamasyonu gidermek için klorofililpt yağı kullanabilirsiniz - yarım bitkisel yağ ile seyreltilmeli ve günde iki kez burun içine gömülmelidir.

Eğer boğazda sümük bir hafta içinde geçmezse, bakteriyel bir enfeksiyonun birleşmesi halinde, antibakteriyel Isophra damlaları ile tedavi edilmesi mantıklı olur. Daha somut bir etki için, burun tıkanıklığını ortadan kaldırarak, antibakteriyel Polidex damla kombinasyonunu seçebilirsiniz.

Antibiyotikler, neden bakteriyel bir enfeksiyonda yatarsa ​​kullanılmalı ve diğer tedavi yöntemleri problemden kurtulmaya yardımcı olmamıştır.

Sinupret

Nazofarenks snot tedavi etmek bitki ilaç Sinupret yardımcı olacaktır. Çare, sinüslerden ve üst solunum yollarından gelen kalın bir sırrın doğal olarak uzaklaştırılması için özel olarak tasarlanmıştır. Sinupret, immünomodülatör ve antiviral bir etkiye sahiptir, vücudun bakteriyel enfeksiyonlara karşı direncini artırır, mukusun artmasını ve balgam oluşumunu hızlandırır.

İlaç doğaldır, bağımlılığa, yan etkilere, hipoalerjeniğe neden olmaz, kontrendikasyonları yoktur, hatta küçük çocukları ve bağışıklık yetmezliği olan insanları tedavi edebilirler.

Sinupret damla, tablet, kapsül, draje ve bebek şurubu şeklinde kullanılabilir.

Halk yöntemleri

Burun akıntısını tedavi edin ve öksürük aloe'ye yardımcı olacaktır. Bir aloe yaprağı taze sıkılmış meyve suyu bal ile eşit miktarlarda karıştırılmalıdır. Alınan ilaç iki gün boyunca bir gün içinde yenir.

Propolis. Propolis, yanı sıra, durulama, boğaz yağlayabilir. 7 gün boyunca ısrar etmek için 1: 3 oranında alkollü bir tentür hazırlamak gerekir. Daha basit bir seçenek, bir eczane içinde hazır bir tentür satın almaktır. Bir parça propolisi ağzınıza sokup birkaç saat boyunca çiğneyebilirsiniz.

Anne ve üvey anne. Kalın balgamı çıkarın, boğazdaki yumrudan kurtulun, balla ½-1 kupa için günde üç kez sarhoş olan bitkinin yapraklarından kaynamaya yardımcı olacaktır. Her gün taze bir kaynatma yapmalısınız.

diyet

Üretilen mukus miktarı ve bileşiminin belirli gıdalardan etkilendiğini bilmek önemlidir. lahana, havuç, kuşburnu, siyah frenk üzümü, Bulgar biber - Bu nedenle, hastalığın süresi, un ve nişastalı yiyecekler, baharatlı yiyecek ve süt ortadan kaldırmak daha fazla sıvı içmeye ve E vitamini bakımından zengin ve C gıdalar yenilmesi tavsiye edilir.

Boğazınızı nemlendirmek için, nane şekeri çözmeniz gerekir, terleme ve boğaz ağrısı ile antiseptik pastalar satın almak daha iyidir. Tükürük boğazı nemlendirir ve doğal bir bakterisid etkiye sahiptir, pastilin aktif maddeleri bakterilerin çoğalmasına izin vermez.

Eğer sümük birikirse ve bir hafta içinde geçmezse, bir doktora görünmek faydalı olacaktır - hastalığın nedenini yanlış tespit etmiş olabilirsiniz, bu da uygun olmayan tedaviyi gerektirir.

Boğazda sinsi - nedenleri ve bertarafı

Bir yetişkin ya da çocuğun boğazında arisen sümüğünden nasıl kurtulur? Bu soru, nazofarenks içinde biriken balgam gibi bir sorunla karşılaşan ve boğazın arka duvarından aşağı akan birçok hasta tarafından sorulur. Çoğu durumda, bu tür bir tezahür, yeterli ve yeterli tedavinin gerekli olduğu nazofarenkste lokalize olan belirli hastalıkların varlığını gösterir.

Görünüm nedenleri

Boğazdaki salgı bezi, glandüler sekresyonlar orofarinkste biriktiğinde ortaya çıkar. Tıp alanında uzmanlara göre, yetişkinlerde larinkste sümük gibi bir fenomen aşağıdaki faktörleri tetikleyebilir:

 • Herhangi bir karakterin riniti ve etiyolojisi;
 • larenjitin;
 • Alerjik kökenli reaksiyonlar;
 • adenoid;
 • bronşit;
 • Bronşiyal astım.

Doktorlara göre, kulak burun boğaz uzmanları, bu hastalıkların tedavisi, mukus salgılarının birikimini ortadan kaldıracak ve orofarenksde sümüklerin imha edilmesini sağlayacaktır.

Ancak, balçık boğazda biriktiğinde, bu her zaman patolojik süreçlerin varlığını göstermez. Mukus taburcuğu da sigarayı kötüye kullanan insanlarda akabilir. Gerçek şu ki, boğaza giren sigara dumanı, mukusun ortaya çıkmasına neden olan mukoza zarlarını tahriş eder.

Mukoza deşarjları, toz, gazlar, zararlı emisyonlar ve diğer olumsuz çevresel faktörlere tepki olarak mega şehirlerde ve büyük sanayi kentlerinde de görülebilir. Bu problemden özellikle etkilenenler fabrikalarda ve üretim tesislerinde çalışan hastalardır.

Bazı durumlarda, gırtlaktaki mukozal boşaltım, gastrointestinal sistemin işleyişindeki bozukluklarda birikebilir. Özofagus içine hidroklorik asitin salınmasıyla birlikte, farinks enflamatuar süreçlerin gelişmesini önlemek için balgam üretmeye başlar. Bu durumda, hastanın mide ağrısı olabilir, bulantı ve kusma gibi belirtiler not edilir.

Tanı Yöntemleri

Eğer boğazda sümük belirirse, onlardan nasıl kurtulur? Tedavi, öncelikle, boğazın arka duvarı boyunca akan mukus akıntısı gibi klinik bir tabloyu kışkırtan altta yatan hastalığı ortadan kaldırmayı amaçlamalıdır. Eğer bir kişi boğazda boğaz varsa, bir kulak burun boğaz uzmanı, bir alerji uzmanı, bir gastroenterolog gibi uzmanları ziyaret etmeli ve aşağıdaki teşhis testlerinden geçmelidir:

 • Laboratuvar kan testi;
 • Virüslere karşı antikorların tespiti için kan testi;
 • Alerjik testler;
 • rinoskopi;
 • Nazofarenksin endoskopik muayenesi;
 • Nazofarenksden smearın mikroskobik incelemesi;
 • Bakteriyolojik ekim;
 • Paranazal sinüslerin radyografik muayenesi;
 • Bilgisayarlı tomografi;
 • Manyetik rezonans görüntüleme.

Sadece kapsamlı bir tanıdan sonra, bir uzman, hastalığın nedenlerini tespit edebilecek ve boğazda sümükten kurtulacak etkili bir tedavi önerecektir.

ilaç

Uyuşturucu ile boğazda sümük nasıl kurtulmak için? Collargol veya Protargolum - bakteriyel hastalıklar nitelikte olması, hastalar Amoksilav, Flemoksim Soljutab ve antibakteriyel etkisi ile burun spreyleri gibi antibiyotik atanır.

Patolojik sürecin sebebinin alerjik reaksiyonun ortaya çıkmasında bulunması durumunda, her şeyden önce, provoke edici faktörlerle (allerjenler) teması önlemek için dikkatli olunmalıdır. Ayrıca, özel alerjenler gerçekleştirdikten sonra uzman hastaya antihistaminik ilaçlar reçete edecektir.

Genellikle bu durumda, hastalara Suprastin, Loratadine veya Fenistil gibi ilaçlar önerilir. Antihistaminik tedavinin etkinliğinin yokluğunda, hastalara, damlalar ve burun spreyleri şeklinde üretilen genel veya lokal etkinin hormonal ilaçları gösterilebilir.

Bir hastanın boğaz içine meme, viral komplikasyonların, soğuk algınlığı, grip ve solunum yolu hastalıkları sonucu ise, ilaç tedavisi gibi Rezistol, Immunal ve Anaferon gibi ilaçların kullanımını kapsar.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve vücudun genel direncini artırmak için vitamin-mineral kompleksleri ve immünmodülatör ilaçlar kullanılır. Hastanın boğaz ağrısı varsa, iyi bir terapötik etki, larinksin Furacilin veya Iodinol çözeltileri ile durulanmasını sağlar.

Oldukça sık boğazda mukus tıkanıklık muzdarip hastalar, doktorlar eylem mukusu inceltme amaçlı ve (Mukopront, Fluifort, Androgeksal) deşarj kolaylaştırmak olduğu mukolitiklerin, kullanılmasını tavsiye ederiz.

Tüm ilaçların ön tanıdan sonra bireysel olarak ilgili hekim tarafından atanması gerektiği vurgulanmalıdır. Uzman ayrıca hasta için optimal dozajı ve terapötik kursun süresini belirler!

yıkama

Eğer sümük larinksin arka duvarından aşağı akarsa, semptomatik tedavi, patolojik sürecin nedenlerinden bağımsız olarak hastanın durumunu hafifletmeye yardımcı olacaktır. Bu durumda özellikle etkili olan, evde yapılabilen nazofarenksin yıkanması prosedürüdür.

Bu tür deniz tuzu permanganik asit, ölü çiçeği, Furatsilinom, soda, hem de infüzyonları ve dekoksiyonlar papatya tentürü olarak kullanılan katkı maddelerini yıkama bir solüsyon hazırlamak için. Prosedürün kendisi için, burun aspiratörleri, lastik bir ampul veya ucu çıkarılmış bir şırınga kullanabilirsiniz. Hazırlanan çözelti hastanın bir burun deliğine enjekte edilir ve daha sonra diğer taraftan larenks ve nazofarenksin yıkanarak çıkarılır.

Bu prosedür dezenfekte edici bir etkiye sahiptir, burun soluma sürecini normalleştirir, mukus birikimini ortadan kaldırır, iltihaplı süreçlerin gelişmesini engeller ve mukoza zarını hafifçe kurutur. Erişkin hastalar için nazofaringeal durulama, durumun şiddetine bağlı olarak, gün boyunca iki ila beş kez tavsiye edilir.

Boğazda sümüklere karşı inhalasyonların iyileştirilmesi

Hızlı ve güvenilir bir şekilde biriken yapışkan topakları, solunduğunda bu gibi zamana karşı dayanıklı bir çare yardımcı olacaktır. Bu terapötik prosedür, larinksin mukoza zarları üzerinde faydalı etkiler ile karakterize edilir ve ayrıca, balgam akıntısı sürecini kolaylaştıran kan damarlarının genişlemesini teşvik eder.

inhalasyon haşlanmış patates, terapötik maden suyu, çay ve papatya, adaçayı, calendula veya okaliptüs gibi şifalı otlar infüzyon kullanılabilir için. Bu tedavi prosedürünü uygulamak için, özel bir inhalasyon cihazı kullanabilir veya sadece şifa çiftlerini soluyabilir, kabın üzerine eğilebilir ve başınızı bir battaniye ile kaplayabilirsiniz.

Enhalasyonun optimal süresi yaklaşık 10 dakikadır. Terapötik kurs bir hafta sürer. İnhalasyonlar akşam saatlerinde tavsiye edilir, çünkü bu işlemden sonra, birkaç saatin sıcaktan ve sokakta ayrılmadan dinlenmeleri tavsiye edilir.

Halk tarifleri

Nazofarenks bölgesinde lokalize mukus salgıları varlığında, halk hekimliği hazinesinden aşağıdaki fonlar çok etkili olacaktır:

 1. Aloe vera - Bu ürünü hazırlamak için aloe yaprak tabakasını iyice ezmeniz ve ardından bir tatlı kaşığı sıvı bal eklemeniz gerekir. Hafta boyunca sabahları haftada bir çay kaşığı ilacı almanız önerilir;
 2. Aloe bazlı durulayın. Aloe yapraklarından boğazınızı yıkamak için iyileştirici bir çözüm hazırlayabilirsiniz. Bu amaçlar için, bir litre ılık su bir çorba kaşığı aloe suyu eklenmeli ve iyice karıştırılmalıdır. Bu durulama günde iki kez olmalı - sabah ve yatmadan önce;
 3. Patates sıkıştırması, gırtlak, acı, öksürük ve hoş olmayan zulümde birikmiş olan mukustan kurtulmaya yardımcı olan etkili bir çözümdür. Bunu yapmak için iki patates kaynatmalı, patates püresi ile pişirmeli ve bir parça yoğun dokuya sarmalısınız. Ortaya çıkan kompresör boğaz bölgesinde uygulanmalı ve yarım saat bekletilmelidir;
 4. Marigoldun kaynatılması, mukus salgıları, enflamatuar süreç belirtileri ve diğer hoş olmayan semptomların ortaya çıkması ile boğuşmak için mükemmel bir araçtır. Bitkinin bir çorba kaşığı, iki bardak kaynar su ile dökülmeli, yaklaşık 5 dakika kaynatılmalıdır. Daha sonra et suyunu süzün, dava açın ve günde 2-3 defa gargara yapmak için kullanın;
 5. Broth papatya eczane - yumuşatıcı ve anti-inflamatuar özelliklerin varlığı ile karakterizedir. İlacı hazırlamak için 2 çorba kaşığı kuru papatya, kaynar su (yaklaşık yarım litre) ile dökülür ve 10-15 dakika bekletilir. Daha sonra infüzyon süzülür ve kaynatılmış su ile seyreltilir. Ürün durulama, nazofaringeal yıkama veya inhalasyon için kullanılabilir.

Bir yetişkinin boğazındaki sünnet, hastanın vücudundaki patolojik süreçlerin varlığını gösteren endişe verici bir semptomdur. Katılımcı hekimin önerdiği karmaşık tedavi, ön tanılardan sonra bu hastalığa yakalanmaya yardımcı olacaktır!

Açıklanamazlarsa boğazdan sümük nasıl kaldırılır

Boğazdaki yaralar, solunum, sindirim sistemi, alerjinin çeşitli hastalıklarının bir belirtisi olarak ortaya çıkabilir veya vücudun fizyolojik durumu olarak ortaya çıkabilir. Uzman bir dizi muayeneden sonra boğazda mukus birikiminin nedenlerini belirleyebilir. Durumun nedenini düşünmek için, diğer semptomlara dikkat etmek önemlidir.

Balçık neden boğazda birikir

Boğazda bir yumru hissi, lokal tahriş edici faktörlerin veya genel doğanın patolojik koşullarının etkisiyle ortaya çıkabilir. Çocukta boğazın arkasında sümük birikmesi norm seçeneği olabilir. Bebeklerde, mukus, nazal geçitlerin (dar lümen) yapısının fizyolojik özelliklerine ve onu üflememesine veya öksürememesine bağlı olarak boğaza akar.

Yetişkinlerde ve arka yaştaki çocuklarda boğazda mukus birikiminin başlıca nedenleri şunlardır:

 • Nazofaringeal mukoza ve orofarenksin kontamine hava, sigara, baharatlı sıcak yiyecekler, alkollü içecekler, lokal ilaçlar (spreyler, pastiller) ile tahrişi. Bu faktörlerin etkisi altında, mukus zarı artan mukus üretimi ve tahriş mahallinde birikmesiyle "korunur". Burun ve boğaz arasındaki yumru hissi, tahriş edici faktör ortadan kalkana kadar devam eder.
 • Solunum yolu hastalıkları - kronik bronşit, bademcik iltihabı, pnömoni, burun iltihabı. Bu durumda, eğer süreç bakteriyel bir etiyolojiye sahipse, sır yeşil sümük veya pıhtı biçiminde tahsis edilebilir. Rinitin kronik bir formu ile sümük sürekli boğazda birikir.
 • Sinüslerin enflamasyonu (sinüzit, frontal, etmoidit, sinüzit). Enflamatuar süreç, mukus üretimi ve burun ve boğaz arasında kalın sümük tıkanıklığı provokasyonunu salgılamasının ihlali ile karakterizedir.
 • Sindirim sistemi hastalıkları. Mukusda mukus durgunluğu özofagus ile ilgili problemler için daha tipiktir.
 • Alerji. Çoğu zaman, hava ile solunan lokal alerjene (toz, yün, polen) maruz kaldığında, boğazlar boğazda birikir.
 • İlaçlı rinit. Nazal mukozanın hipertrofisine yol açan uzun süreli vazokonstrüktif burun damlaları neden olur. Bu durumda, sümük pratik olarak öksürük degildir, burun solunumu zordur.
 • Hormonal değişiklikler. Endokrin hastalıkların arka planında, ergenlik döneminde ve hamilelik sırasında hormonal uyum sırasında hiperprodüksiyon ve mukus tıkanıklığı ortaya çıkabilir.
 • Nazofarenksin neoplazmaları (polipler, tümörler), nazal septumun eğriliği. Hasta, burun nefesini tıkayan veya tamamen tıkayan sabit sümük ile işkence altındadır.

Nazofarinkste mukus belirtileri

Mukusun taşınmasının ihlali söz konusu belirtileri şöyle söyledi:

 • boğazda bir yumru hissi;
 • Boğazda sürekli ya da yanma;
 • boğazda rahatsızlık;
 • Boğazınızı temizlemek için sürekli bir arzu;
 • yutma güçlüğü.

Sümük pıhtıları, özellikle bir rahatsızlığa neden olur:

 • normal nefes almayı ihlal eder;
 • gıda alımını engeller;
 • Ağızdan hoş olmayan bir kokuya veya belirli bir tada neden olur.

Mukus tıkanıklığı, enfeksiyöz olmayan faktörler ve lokal mekanik veya kimyasal tahriş edici maddelerden kaynaklanıyorsa, biriken mukus şeffaftır, ekspektoranlar, ince bir kıvama sahiptir. Hastanın genel durumu değişmez.

Boğazdaki sümüklü infeksiyöz kökenlerden şüphelenmek, bu gibi işaretlerle mümkündür:

 • genel durumun ihlali (ateş, halsizlik, titreme, halsizlik);
 • tutarlılık, koku salgılanmış salgı değişimi.

Balçık boğazda birikirse ne olur?

Yukarıdaki belirtilerle, bir doktor otolaryngologist görmeniz gerekir. Muayeneden sonra doktor ek muayeneler, konsültasyonlar yazabilir veya hemen tedaviyi reçete edebilir.

 • bir alerji-immünolog,
 • gastroenterolog,
 • bulaşıcı hastalıklar.
 • genel bir kan testi;
 • virüslere karşı antikorlar için bir kan testi;
 • nazofarenksin bulaşma ve ekim mikroskobu;
 • alerjik testler;
 • rinoskopi;
 • nazofarenksin endoskopi.

Boğazda mukus tıkanıklığı nasıl tedavi edilir

Tedavi stratejisi, nazofarenkste mukusun durgunluğunun nedenine bağlıdır. Bu hoş olmayan olaydan kurtulmak için, entegre bir yaklaşıma bağlı kalmak gerekir. Her şeyden önce, hastalığın nedenini ortadan kaldırmayı amaçlayan etiyolojik tedavi gösterilmiştir.

Etiyopatik tedavi için kullanılan ilaçlar:

 1. Antibakteriyel ajanlar. Sümük bakteriyel orijini tedavi etmek için kullanılır. Sistemik hareketin preparatları - Co-trimoksazol, Flemoxin Solutab, Amoksiklav; yerel eylem - burun damlaları Protargol, Collargol.
 2. Antiviral ilaçlar. SARS'ın arka planında veya sonrasında görülen sümbülü tedavi etmek için kullanılır: Anaferon, Immunal, Resistol.
 3. Anti-inflamatuar ilaçlar ve antiseptikler: sprey Oracept, sprey Lugol, aerosol Ingalipt.
 4. Antihistaminikler. Hastalığın alerjik kökenli uygulandı: Suprastin, Fenistil, Eden, Loratadin.

Eş zamanlı olarak, hastalık belirtilerini ortadan kaldırmayı amaçlayan semptomatik tedavi gerçekleştirin. Boğazdaki yumruları yıkama yardımı ile kaldırabilirsiniz. Prosedür sadece boğazda sıkışmış olan sümüğü sulandırmak ve uzaklaştırmakla kalmaz, aynı zamanda mukoza zarını da kurutur.

Çözümü hazırlamak için şunları kullanabilirsiniz:

 • soda,
 • potasyum permanganat,
 • deniz tuzu
 • furatsilin,
 • Papatya veya adaçayı bir kaynatma.

Yıkama nasıl yapılır: adım adım talimatlar

 1. İğne veya şırınga kullanmadan bir şırınga alın, durulama için bir çözelti ile doldurun.
 2. Ucu tek bir burun deliğine yerleştirin.
 3. Lavabonun üzerine gelin.
 4. Basınç altında, şırınga içeriğini burun deliğine sokun.
 5. Doğru şekilde yapılırsa, solüsyon nazofarenksini yıkar ve diğer burun deliğinden dışarı çıkar.
 6. Manipulate 2-3 kez tekrarlayın.

Burun yıkamak için, sprey olarak mevcut olan hazır tuz çözeltilerini (Humer, Aquamaris) kullanabilirsiniz.

Halk tarifleri

 1. Bol içecek. Günde 8 bardak su - vücuttan toksinleri çıkarmak ve balgamı seyreltmek için yeterli miktarda sıvı.
 2. Okaliptüs yağı ile yapılan inhalasyonlar boğazda toplanan sümüklerden kurtulacaktır.
 3. Bal ile ezilmiş yapraklar kırmızıdan sabah ve akşam yulaf ezmesi kullanın.
 4. İçinde bal ile kurutulmuş marigold çiçek karışımı.

Çoğu vakada nazofarinkste sekresyon birikmesi çeşitli hastalıklara veya alerjilere işaret etmektedir. Boğazınızda rahatsızlık veya koma hissederseniz, doktorunuza danışmalısınız. Semptomun politiyolojisi ile bağlantılı olarak, kendi kendine ilaçlama etkili olmayabilir.

Yorumlar

Lyubov Grigoryevna

Mükemmel cevap, tedavi göreceğiz, bu yardımcı olacak, teşekkür ederim.

Fatkulena Gyuzel 07.03.16

Bir aylık bebeğim var, sümüğü boğazda dışarı çıkmıyor, nefes alamıyormuş gibi, boğuluyormuş gibi, iyi uyumuyor. Sıcaklık yoktur, öksürük yoktur. Sağlık durumu normaldir, sadece engellenir. Ne yapmalı, bebeğe nasıl yardım edeceğimi bilmiyorum.

Bir aspiratör kullanmayı deneyin, nazofarenksin dışına iyi bir mukus çizer.

Çocuk doktoruna başvur

İyi günler, aynı şey var, nasıl aldın?

Tam cevap için teşekkür ederim. Beklenmedik şekilde, GI hastalıklarının bir yumruya neden olabileceği ortaya çıktı. Doktor, iyi niyetle talimatlar vermesine rağmen kocanın tedaviye yanıt vermediğini söyledi. Geçici bir gelişme oldu.

Boğazımda sümük var, beni endişelendiriyor, onları yutmam, onları tükürme, sevgilim, ne yapmalıyım?

Boğazımda bir sümük var, expatörlük yapamam.

Ben uzun Boğazımda sümük ve neredeyse bir yıllık bir yumru uğramış ve hiçbir şey su 10min.poloskala boğazını kalktı kaynar 150ml değil pomogala.kupila papatya.1st.l yapmak olduğunu ve tüm gitti gördü

Günde 3-6 kez şeritleyin, 3 kez gördüm. Daha çok işkence yapıldı.

Ve tam olarak ne durdu?

Yazınız. Boğazını duruladın ve burnunu papatyayla yıkamadın mı? Ne kadar içmeliyim? Ne kadar zamandır papatya ile tedavi oldun? Ve nazofarenkste mukustan daha fazla değil mi?

10 yıldır acı çektim, yutmadım. Bazen su içemezdi. Burun ya da burun vysmarkivajus ile ya da bir boğazda aşağı inerken 3 yıl.

22.01.2018 22.01.18

Ben de 10 yıldır acı çekiyorum, mukusun solundan nazofarenksin boğazına akıyor. Ne damlıyorsun? Başlangıçta, ben de doktorlara gittim, profesöre gittim, önerdiğim her şeyi yaptım, çok para harcadım, ama boşuna, ne yapacağımı bilmiyorum, özellikle aşırı alevlenme sürecinde çok fazla hırpalanmışım.

Angela the Cat 31.01.18

Ahududu ve salatalık ile çay içer

İnme ya da gastroenterolog ve loru'ya gitmek.

Benzer bir sorun vardı. Boğazdaki balçık, gag refleksine getirilen expansör değil. Bir çıkış yolu var - günde 1t / 3 kez alarak bir serrate tablet. Slab sıvıları ve kolayca öksürürler. İkincisi, burnun bir deniz tuzu çözeltisiyle yıkanmasıdır.

Nazofarenks 2 yıl tedavi edildi. Boğazda tıkanıklık hissi vardı. Dünyadaki her şeyden tedavi edilen alerjilerden. KBB'nin bir zeki kadını tiroid bezini kontrol etmek istemedikçe tedavi edildik. Sonuç bir düğüm, bir işlemdir. Geç kalmadığın için teşekkürler.

Yardım edin, boğazımda bir sümük var, bazı yumrular nefes almamı engelliyor, yapabilirim, ama bir şey beni durduruyor. Birçok ilacı denedik ama yardımcı olmadı. İnternette burnunu yıkayabildiğini okudum. Boğazda hoş olmayan hislerimi rahatlatmak için ne kullanman gerektiğini söyle.

Ağızdan rahatsızlıklar. Duygu: com ve snot. Bazen öksürük.

Servikal osteokondroz, MRI yapar.

Merhaba, servikal osteokondroz boğazda sümük ile nasıl ilişkili olabilir?

Çok düz. Osteochondrosis tespit edilirse, sadece Shishonin'in sorumluluğu. Günde 3 kez ve% 110'luk bir ayda bir yerde tutulur, ancak iyileşme her zaman biraz olacaktır.

Angela Kitty 31.01.18

Ekspresere ihtiyacım var ama rahatsız oluyorum. Yardım lütfen, expatörlerden nefret ediyorum! Peki, arkadaş mıyız?

Lütfen yardım edin! Öksürük, boğazda mukus ve nazofarenks, tükendi! Gündüz ve gece barış yok! Sadece ne yapmadı - antibiyotikler, durulama, spreyler, antihistaminikler - hiçbir şey yardımcı olur!

Nazofarenksin sağ tarafında bir com. Tamamen bir burnu temizlemek için ortaya çıkmaz ve expansör olmaz. Öksürük güçlü bir öksürüğe yol açar, bu da filmin boğazına müdahale eden bir durumdur. Güçlü bir öksürük ile tükürük enfiye ile ortaya çıkar, ancak yumru nazofarenks içinde idi.

Boğazdaki topak sürekli. Boğazını temizlemek zorundasın. Burnum normal nefes alıyor. Mukus hafiftir. Nasıl kurtuluruz?

Aynı şey vardı, boğazımda bir yumru vardı, bir endokrinolog, bir lor, bir terapist tarafından tedavi edildi. Gastroenterolojiste doktora kabul edildi, bir endoskopi bir reflü-özofajit, propil omeprozolum, almazhel, kreon tanısı koydur. Gastroenterolog doktor ile kontrol ettiğinizden emin olun, belki de mide ekşimesi veya mide rahatsızlığınız var.

Sen kimden geçtin? Yarım yıldır uçuyorum ama hala yapmadım. Pantoprazol içerim ve küçük porsiyonlarda yerim. Bu tüm tedavi. Faringeal mukozada, bu tür dışbükey bantlar görülebilir. Koma hissi veriyorlar. Onlardan nasıl kurtulur, kim bilir?

Uzamış ORVI'den sonra, bir boğazda mukus gitmeye başladı. Burun sürekli baş ağrısı ve baş ağrısı hakkında endişeliydi. LORU'ya resepsiyonda gitti, ortaya çıktı, bana genyantrit gelişmeye başladı. Doktor burnu bir antibiyotik solüsyonu yıkamak için atandı ya da görevlendirdi. Balgam çıkışı için reçete edilen kapsül Sinor. Burnumu yıkıyorum, ama vücudu antibiyotiklerle dolduruyorum - hayır. Kapsülleri almadan önce kompozisyonu okurum. İlaç doğal bitkilere dayanır, bu yüzden tedavi etmeye karar verdim. Ayrıca boğazımı furacilin çözeltisiyle yıkadım. 2-3 gün sonra daha iyi hissettim. Mukus topaklar boğazdan öksürdü ve burun nefes almaya başladı. Beş gün içinde bir ikinci röntgen çektim. Genyantrit iyileşti. Bana göre böyle bir tedavi bir delinmeden yardım etti, destekledi ve yönetti. Böylece deneyebilirsiniz!

Victoria, merhaba! Tavsiyen için çok teşekkür ederim, nazofarenksimde soğuk algınlığı yaşıyorum! Sinor'unu almaya çalışacağım. Bence yardımcı olacak.

Kapsüller, bir senor değil, bir syrnorm olarak adlandırılır.

Günün ve gece sot balgamı var, kurtulmak için nasıl söylenir?

Bana bir nazofarenks arasında uzun yıllar sabahları sümük toplar, genellikle bademcik iltihabı oldu, şimdi shchitovidka yoğunlaştırılır.

Balgam sabahım tükendi. Öksürene kadar nefes almak zor. Lora, akciğer uzmanı, endokrinologa hitap etti. Benim için sadece kayıt olmadı, ben vicdanlı bir şekilde yaptım, ama herhangi bir şey hissetmek için.

Boğaz ağrısı, durulanmış soda, sümük gibi başlamamıştım, ve burnum sürekli bir düşüş yaşamadan ben hiç yaşamıyorum. Şimdi benim boğazımda bir mukus var, onu bekleyemeyeceğim, göründüğü ve belirdiği, antibiyotik içmeye başladı..

Temmuz 2017'den bu yana, soğuk algınlığı veya boğaz ağrısının belirgin belirtilerinin yokluğunda nazofarenksin rahatsızlığı fark edilmiştir. Mukus balgam söktürüyordu (genellikle sokakta sigara içiyor, sigara içiyor ya da içiyor gibi) ya da burnunuzdan dışarı çekiyordu. Ancak, bundan önce, Şubat-Mart ayları arasında 1.5 ay, bu yaz bir boğaz ağrısı olan bir tracheobronchitis (her 10-20 dakikada bir öksürük) vardı. Temmuz 2017'de genyantritin ne olduğunu unutmuş bir kadınla tanıştım. Teşekkürler riciniolu! Doğal ürün. Ve başka bir kadın bana sinüziti nasıl tedavi ettiğini ve tiroid bezindeki düğümlerin ortadan kaybolduğunu anlattı (burada biri buna sebeplerden biri olarak adlandırdı). Bu doğru - vücuttaki her şey birbirine bağlı. Bu yüzden kendime bugün bir riciniol aldım, ondan kurtulacağına inandım ve boşuna değildi - mukus daha hafif ve daha kolay hareket ediyor gibi görünüyordu, şimdi "khe-khe" yi çevreleyen sürekli sinir bozucu bir şey yok. Bu arada, soğuk algınlığı önlenmesi için çocuklar, özellikle bahçeyi ziyaret edenler - çok değer. Kızım 3 yıldır damlıyor ve ilk soğuk algınlığıyla boğazımı yağlıyor. [email protected]яндекс.бай

Burun için ne tür bir riciniol? Çok çeşit var mı?

Bronşit var ve nefes almam zor.

ÇOK İYİ İHALE! Kalina, bal ve votka.

Burnum çalıyor, bazen yeşil, bazen hafif, bazen sümük gibi, ama şimdi boğazda akıyorlar, çok, tedavi bitti, hiçbir şey yardımcı olmadı, Dağıstan'da normal KBB doktorumuz yok, lütfen yardım edin.

Soğutulmuş bronşlar, biraz öksürük, ancak sen yatak gıcırtıları ve ıslık, daha kısa banda gitmek, ama ben, o zaman mukus işkence içmem, ben bildiğim kadarıyla, orada bolshenky eğer mide çalışma onu engeller mümkün balast olarak kaldırmak için, yani bütün vücudu tedavi karar verdi, demek Ona sahip olmalıyım, ve sonra bir antibiyotik yerine keçi sütü ve huş katranı içmeye başladım ve ralli ve mukus boğuldu, anlaşma bu.

Boğazdaki mukus, gece veya gündüz dinlenmez. Mrm, gastroenterolog ziyaret etti, endokrinolog Laura, herkes konuştu, bu sorun değil, ama bana göre kötü. Ne yapmalıyım?

Alerjiye benzer. Alerjiniz ne olduğunu öğrenin.

İnsanların yazdığını okudum ve bir kez daha ilacımız olmadığına, iyi uzmanlarımıza sahip olmadığına ikna olduk. Ben de, boğazımdaki mukus birikiminden muzdarip ve her biri tedavi edilen üç doktorla birlikte oldum, ama iyi olan hiçbir şey beni iyi vurmadı ve sorun 5 yıldan fazla acı çekmeye devam etti.

Tanrım, merhamet et. Beni benzer bir sorunla buraya getirdi! Hasta, terapist akut trakeit tanısı olan bir resepsiyonda, bir kaç gün sonra ben kötüleşti ve tedavi etkisiz oldu, burun sinüs röntgen yaptılar Laura gitti - Akut irinli sinüzit orada tanısı konuldu solak. Laur derhal bir delinme kararı aldı, sonuç olarak, Laur'in bile beklemediği bir sürü irin vardı (resimde bile bu garipliklerin bile görünmediği görülüyordu). Hemen sonra, antibiyotik Ceftriaxone intravenöz yolla, sinüs 2 t 3 r. Gün hastanesindeydim. Her gün enjeksiyonlara gittim. Daha sonra enjeksiyonun 3. gününde, antibiyotiğin kendisinden hasta oldum ve doz sabah / akşam intramüsküler olarak ayrıldı. Bir lavaj (guguk) yaptılar, daha sonra tedavinin 6. gününde antibiyotikler günde 1 t Sumamed ile değiştirildi ve bir kez daha durulama yapıldı. Toplamadan önce, üst kısım da patlamasına rağmen başın ön kısmındaki baş dönmesi ve devamsızlık, genel halsizlik ve ağrı şikayeti vardı. Sumamed ve çamaşırdan daha iyi hissettim. Sıcaklık sonunda gitti, ama bir şey kafa kafaya. Yıkamadan sonra burun akıntısı tekrar döner. Korku çekiyordum! Daha sonra 3 gün daha, ENT Azithromycin'i (Sumamed'in analoğu) atandı. Son yıkama (sert gerçekleştirildi sol sinüs çok atılmıştır, KBB yine bir delinme teklif etti ama ben kesin bir dille reddetti acil ihtiyaç duyulan çalışma ve vücut bu antibiyotikleri. Korkunç yanlış. Tedavi anlaşılmaz, hiçbir muayene tahammül edemiyorum. Hatta kan yok antibiyotiklerin bu dozların resepsiyona teslim etti. bedava işe gidip gelecek. Ancak Tanrı'nın rahmetini umarlar ne olacağını bilmiyoruz. herhangi bir anlam ifade. ve ipuçları yıkamak deneyin hiçbir ekstra para yok olduğunda, hasta olmak için korkunç.
Tüm iyi sağlık.

Bir sorun da vardı, siz (delinme) burun ilk delinme, ilacın tedavi etmesi yoluyla kateteri, ayrıldıktan sonra, bir, biraz yıkamak ve benzeri sürece irin hiç olmadığı kadar, o zaman gider ve her şey, her vardır delinme hata edersiniz Nazofarinkste bir kez kıkırdak delme gerekli değildir. Başka bir adaya dön ve her şey iyi olacak.

Ben de öyle bir sorunum var, doktorlar da her şeyin yolunda olduğunu söylüyorlar ve sümüğüm boğazımda engelleniyor. Burada da internette gözden geçirmeler yapmayı umuyorum.

Seni anladığım kadarıyla. Gastroenterolog, terapist, nörolog ve psikiyatristte dört lobtaydı. Beni "psyche" ye yazabildikleri tek şey, onu telafi ettim. Ve ben de, boğazda karışırlar.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Ne zaman ve nasıl angina ile boğazda sıkıştırır?

Angina ile sıkıştırmak, ağrıyı hafifletmek ve boğaz ağrısına yardımcı olmak için en güvenli ve en etkili yöntemlerden biridir. Bu geleneksel tedavi yönteminin doğru bir şekilde uygulanması, ağrıyı ortadan kaldırır ve hem yetişkinlerin hem de çocukların hızlı bir şekilde iyileşmesini destekler.

İyot ile gargara nasıl yapılır: kurallar ve oranlar

Durulama boğazı anjin ve çeşitli soğuk algınlığı ağrı ve rahatsızlık azaltmak için en etkili yöntemlerden biridir.Çözeltinin hazırlanması için en yaygın bileşenler tuz, kabartma tozu ve iyodindir: iyot ile gargara yapmanın nasıl bittiğini bilerek, herhangi bir ilaç kullanmadan mükemmel bir etki elde edebilirsiniz ve çözeltinin hazırlanması için gerekli her şey herhangi bir evde bulunur.