Loading

Anne beslemek için bir boğaz tedavi etmek

Boğazdaki ağrı en az yılda iki kez kendini hissettirir ve pek çok hoş olmayan duyum sunar. Ve şimdi bir emziren annenin statüsüne sahipseniz, her tedavi uygun ve güvenli olmayacaktır. Emzirme sırasında boğaz nasıl tedavi edilir?

Hamilelik sırasında bu problemle karşılaşırsanız, "iyileşmenin" temel prensiplerinin size aşina olduğundan emin olun. Ama tanı, boğaz tedavisinde bağlı, emzirme değişecektir çünkü en, boğaz ağrısı, ve her durumda ne yapacağını nasıl, bakalım.

Inflamatuar süreçler

"Boğaz ağrısı" ifadesi altında genellikle nazofarenks, orofarenks veya larinkste ağrı anlamına gelir. İltihap lokalizasyonuna bağlı olarak, üst solunum yolu hastalıkları aşağıdaki gibi sınıflandırılır:

 1. Tonsillit. Palatine ve faringeal bademcik iltihabı. akut anjin adı tonsilit formu - bademcik pürülan plak üzerinde görünür pürülan fişler servikal lenf düğümleri ve çene artan sıcaklık yutulması zor genel hasta ağrı kesme ek olarak, 39-40 ° C'ye yükseltilir. Anjinadan farklı olarak, kronik bademcik iltihabı aynı işaretlerle devam eder, ancak yavaş bir formda neredeyse her zaman tıkalı bir burun vardır. Hastalığın şeklini ayırt etmek çok önemlidir, çünkü tedavi yöntemleri farklıdır ve anjina ile tedavi edilmeyen zaman içinde ciddi sonuçlar doğurmaktadır.
 2. Farenjit. Posterior farryngeal duvar ve lenfoid dokunun mukoza zarının iltihaplanması. Bademcik iltihabı içinde bulunan belirtilere ek olarak, boğazda, kuru öksürük bir terleme var.
 3. Laryngitis. Sadece larenksin iltihaplanmadığı bir durum değil, aynı zamanda epiglotis ile birlikte ses telleri. Hipotermi, aşırı ısınma, soğuk algınlığı sonucu olur. Bazı durumlarda, larenjit enfeksiyöz bir hastalık, örneğin, kızıl ateş, boğmaca, kızamık gibi belirtiler gösterebilir. Ancak çoğu durumda, bu hastalıklar çocukluk kadar erken hastalıklardır.
 4. Laringotrakeitis. Larinksin iltihabı düştüğünde ve trakeanın üst kısımlarını etkilediği zamanki durumdur.

Boğazda ağrı nedenleri

Kural olarak, rahatsızlık, tahriş edici faktörler veya enfeksiyöz ajanlar tarafından meydana gelebilir:

 1. Viral enfeksiyon (SARS, ARI). Farenjit genellikle en sık görülen bir viral doğası vardır. Bu gibi durumlarda, sıklıkla nazofarenks (burun akıntısı, burun tıkanıklığı) çeker, vücudun bir zehirlenmesi vardır - ateş, baş ağrısı, genel halsizlik.
 2. Bakteriler. Örneğin, çoğu durumda, anjina gelişimi, beta-hemolitik A grubu streptokokların etkisiyle ilişkilidir, daha az sıklıkla, stafilokokların çoğalması nedeniyle anjina oluşur. Bakteriyel enfeksiyon belirtileri: bademcikler üzerinde beyaz kaplama, 39 ° C'nin üzerinde sıcaklık
 3. Mantar florası. Zayıf bağışıklığa sahip olan Candida cinsinin mantarları aktif olarak büyümeye başlar, bu da oral kavite veya kandidal farenjitin kandidiyazına neden olabilir.
 4. Kuru hava. Odadaki nem ile yetersiz doygunluk, mukoza zarlarının kurumasına neden olur, böylece kişi sürekli öksürür, rahatsız olur. Tehlike kuru mukoza zarının koruyucu bir işlevi yerine getirmemesi ve virüslerin vücuda serbestçe girmesidir. Emziren bir annenin bulunduğu odada da bir bebek olduğu açıktır, bu nedenle ısıtma mevsiminde odadaki havayı nemlendirmeniz gerekir.
 5. Alerji. Böyle bir acı yoktur, ama bir alerjenin ortaya çıkmasıyla birlikte, iğneleme, karıncalanma, boğazınızı temizlemek için sürekli bir istek duyma hissi vardır. Alerji genellikle rinit, hapşırma ve bol miktarda lakrimasyon ile eşlik eder.

Ağrının nedenini belirlemek önemlidir, çünkü o zaman tedavi doğru olacaktır. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız ve kendinizi iyi hissetmiyorsanız doktora başvurmaktan çekinmeyin. Soğuk bir teneke kutu ile ve evde savaşın, ancak streptokok anjinası sadece bir doktorla tedavi edilmelidir.

ARD'yi tedavi ediyoruz

Viral bir enfeksiyondan kurtulmanın taktiği, semptomatik tedavide, yani durumu daha kolay hale getiren şekilde ifade edilir. Genellikle her şey ağrıyı, şişmeyi ve iltihabı azaltan antiseptik ilaçların yerel kullanımına gelir.

durulama

Durulama, sadece boğaz ağrısını yatıştırmaya değil, aynı zamanda virüsün yeni bölümlerini de yıkamaya yardımcı olur. Bir başka avantaj, tüm ağız boşluğunun dezenfekte olmasıdır. En yaygın durulama, tuz, soda, iyotun birleşimidir. Çözelti basitçe yapılır: bir çay kaşığı tuz (tercihen deniz tuzu), bir çay kaşığı soda ve 1 damla iyot bir bardak kaynamış soğutulmuş suya konur. Hemşirelik annesi, diğer bileşenler olmadan sadece tuzlu bir çözüm yapmak için yeterli. Emzirme için onaylanmış diğer ilaçlar:

 • Klorofilylpt alkol (okaliptüs bazlı);
 • Furatsilin (eczane satılan tabletler, hangi bir çözüm furatsilina hazırlamak gerekir);
 • Rotokan (papatya, calendula, civanperçemi);
 • Sangviritrin (makley çimenlerinin bileşiminde);
 • Tantum Verde çözeltisi (benzidamin hidroklorür);
 • Miramistin;
 • klorheksidin;
 • Bitkisel infüzyonlar, papatya suyu, calendula, adaçayı.

Tüm ilaçlar konsantre edilir ve talimatlara göre durulamak için seyreltilir. Günde 4 ila 8 defa uygulanır.

Enfeksiyon genellikle sadece ağız boşluğunu değil, aynı zamanda nazofarenks'i de etkilediğinden, Aqua Maris, Humer, vb. Gibi hazır tuzlu solüsyonların burun pasajlarına karışmak mantıklıdır.

spreyler

Bu tedavi şeklinin avantajı, ilacın dozunun doğrudan enflamasyonun odağına iletilmesidir. Laktasyon sırasında yetkili spreyler arasında bitki bazında (Ingalipt, Cameton) ve farklı bir kökenden (Bioparox, Geksoral, Tantum Verde) antiseptikler bulunmaktadır.

İlginçtir ki, Tantum Verde, steroidal olmayan anti-enflamatuar ilaçları ifade eder. Ayrıca antifungal etkiye sahiptir.

Rezorpsiyon için araçlar

Tabletler, pastiller, pastiller - tüm bunlar oral kavitede yavaşça çözünen araçlara işaret eder. Laktasyon döneminde kabul edilebilir ilaçlar arasında, aşağıdakileri ayırt edebiliriz:

Boğaz ısrarla doktora başvurduğunda, Dr. Thais'in lolipoplarını adaçayı veya Isla Moos pastiller'i İzlanda yosunuyla birlikte kullanabilirsiniz.

Lizobakt, bir antiseptik ve artan lokal spesifik olmayan bağışıklık olarak çalışan bir protein doğası enzimi içerdiği için ilginçtir. Ve piridoksinin bir kısmı (B vitamini6) ağız mukozasını korur. Pediatristler yeni doğmuş bir kırmızı boğaz varsa, Lizobakt'ı aktif olarak kullanırlar. Bunu yapmak için 1/3 veya ¼ tabletler toz haline getirilir, içine bir emzik konur ve çocuğa verilir. Ancak bir doktorun bebekler için ilaç reçete ettiğini hatırlıyoruz.

homeopati

Homeopatik ilaçların üreticileri, ürünlerinin viral ve soğuktan bir araya getirilmesini sağlar. Örneğin, Alman üreticilerden Heel veya Tonzilotren ve Influcid (DHU) tarafından Anginchel ve Engistol alabilirsiniz. İlk önce belirtilen ilaçlar bademcik iltihabı ile savaşmaya yardımcı olur. ARI'yi önlemek ve tedavi etmek için kullanılan fonlar listesindeki ikincisi.

Homeopatik preparatlar şemaya göre alınır. Emzirirken güvenli sayılırlar. Genellikle ilk gün dozaj güçlendirilir.

Diğer yöntemler

Ayrıca çoğu zaman test edilmiş olan başka tedavi yöntemleri de vardır:

 • bademcikler üzerinde lokal olarak lugol çözeltisi;
 • zencefil çayı (zencefil sadece çiğnemek);
 • bebeğin balın iyi tolere etmesi şartıyla, bal ve bir parça tereyağı ekleyerek sıcak (daha kesin olarak ılık) süt;
 • rezene ile çay (bir bardak kaynar su için bir çay kaşığı).

Anjina tedavisinin özellikleri

Angina komplikasyonları için tehlikelidir. Hemolitik streptococcus, hızlı bir şekilde dezenfekte değilse, kalbin, böbreklerin ve eklemlerin hücrelerini olumsuz etkiler. Anjin tedavisine daima bir antibiyotik atanması eşlik etmelidir.

Laktasyon sırasında tercih penisilin serisine (Amoxiclav, Augmentin) verilir. Penisiline alerjisi durumunda Azitromisin veya Sefazolin reçete edilebilir. Tedavinin seyri yaklaşık 7-10 gündür. Paralel olarak, lokal anestezi ve boğaz sanitasyonu için preparatlar kullanılır.

Emziren anneme başka nasıl yardım edebilirim?

Boğaz hastalığına uyulması gereken genel tavsiyeler vardır:

 • Bol sıcak bir içecek. Zehirlenme semptomlarını azaltmak ve toksinleri vücuttan uzaklaştırmak gerekir. Sıradan ılık su, çay, meyve içecekleri veya kompostoları olabilir.
 • Yatak istirahatı. Mümkün olduğunca, çocuğu terk edecek biri varsa daha fazla dinlenin. İdeal olarak, bebeğin hastalık dönemi için sadece beslenmek amacıyla alınmalıdır.
 • Emzirmeye devam et. Süt ile birlikte, şimdi özellikle ihtiyaç duyulan antikor ve interferon kırıntısını verirsiniz. Enfekte olsa bile, anne sütü ile hastalık onsuz çok daha kolay geçer.
 • Hijyen ve karantina kuralları. Gazlı bez bandajlarının uygunluğu konusunda uyuşmazlıklar olmasına rağmen, bebeklere yaklaşırken uyuşması daha iyidir. Ellerinizi sabunla yıkamayı ihmal etmeyin, hastalık dönemi için bunu normalden daha sık yapmanız gerekir. Burun temizlemek için tek kullanımlık peçeteler kullanmak ve hemen atmak daha iyidir.
 • Antipiretikler güvenli olmalı. Parasetamol ve ibuprofen emzirme için uygundur, ancak 38 ° C'nin altına vurmazlar.

Bu yüzden, bir annenin boğazının nasıl tedavi edileceğini öğrendik. Ve eğer hastalanırsa, hızlı bir şekilde harekete geçmeli ve tedaviye başlamalısınız ki enfeksiyon bu şekilde düşmeyecek. O zaman hiçbir şey annelik sevincini gölgeleyemez.

Bir anne sütü için boğaz ağrısı nasıl ve ne tedavi etmek: durulama ve emzirme için ilaçların listesi

Hemşirelik annesi, başka herhangi bir kişi gibi, kronik ve soğuk hastalıklardan sigortalanmaz. Ciddi ses yüklemesi, yağmurda ya da donta, ıslak ayaklarda ya da ısıdaki iklimlendirme altında oturmak, üst ve alt solunum yolları ile ilgili sorunlara, her şeyden önce boğazla karşılaşmanıza katkıda bulunabilir.

Bir bebeği emziriyorsanız boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir? Herhangi bir ilaç sütü içine alacak, daha sonra bebeği beslemek gerekli. Hastalıktan kaçmak işe yaramaz çünkü boğazda ağrı ve terleme tam olarak yaşanmayı önler ve iltihaplanma alt solunum yollarına yükselebilir ve inebilir. Anneyi beslemek için bir boğaz tedavi etmek için? Bebeğe zarar vermemek ve kendinize yardım etmemek için soğukla ​​ne yapabilirsiniz?

Dikkatsizce boğaz ağrısından ayrılmak imkansızdır çünkü hafif bir mevsim bozukluğu bile ciddi bir kronik hastalığa dönüşebilir. Hemşirelik annesinin tedavisinin temel koşulu, korunan test yöntemlerini ve ilaçları seçmektir.

Boğaz ağrısı nedenleri

Ortak adı "soğuk", vücudun her zamanki hipotermi anlamına gelir. Her kişinin sürekli yoldaşı olan virüsleri harekete geçirmeye yardımcı olur. Süper soğutma, bağışıklığı zayıflatır, vücuttaki kronik süreçleri şiddetlendirir. Başlıca semptomları boğaz ağrısı olan birkaç ana hastalığı vurgulayalım:

 1. Angina (bademcik iltihabı). Hastalık birçok şekil alabilir. Hafif, boğaz ve bademciklerin kızarmasıyla, plak oluşumuyla ve vücut ısısında belirgin bir artışla birlikte. Angina tehlikelidir çünkü kolayca pnömoniye akar ve kalpte bir komplikasyon verir (okumayı öneririz: emzirme sırasında anjinaya ne kadar etkili tedavi edilir?). Tedavi etmek genellikle antibiyotiklere ihtiyaç duyar.
 2. larenjit. Bebeklik döneminde bu hastalık ölümcül bir durumdur, çünkü larinks ve boğulmanın önemli ölçüde daralmasına neden olur. Yetişkin bir erkek kuru acı veren öksürük, ses kısıklığı veya geçici bir ses kaybı ile larenjit geçirir. Yerel ve halk ilaçları ile tedavi edilir.
 3. farenjit. Lenf düğümlerinde artış, migren, uyuşukluk, sıcaklıkta hafif bir artış eşlik eden en yaygın varyant. Ciddi tıbbi topçu bağlantısı olmadan larenjit gibi tedavi edilebilir.
 4. Pamukçuk (mukoza kandidiyazı). Ağızda pamukçuk, bebeklerde yetişkinlere göre daha yaygındır. Hastalık, boğazda ağrı, kuruluk ve sertliğin beyaz akması ile eşlik eder. Laboratuarda kandidozu belirleyin - tıpkı vajinal ve bağırsak formları gibi. Tedavi, mantarı öldüren antimikotik ilaçları içermelidir.

Hemşirelik annesinin boğazının tedavisi özellikleri

Emziren bir anne için bir tedavi seçmek çok zordur, çünkü herhangi bir ilaç sütü içine düşer. Yeni doğmuş bir çocukta, çeşitli kimyasal maddeler, dispepsi, alerji, uyuşukluk veya aşırı uyarılabilirlik, herhangi bir organın arızalanmasına neden olabilir. Boğazınız aniden çok hasta olsa bile, tedavi süreci deneyimli bir doktor tarafından seçilmelidir. Kendi kendine ilaç verme ve hastalığa başlama. Tedaviniz sadece yerel ilaçları içerene kadar emzirmekten vazgeçmeyin.

Emziren anne için boğaz tedavisi için seçenekler

Emzirme döneminde sadece belirli ilaçlara izin verilmektedir. En iyi seçenek - pastil ve pastillerin emilimi, otlar ile durulama. Boğaz, adaçayı, papatya ve nergiz ile mükemmel bir şekilde tedavi eder. Tentür alabilir ve alkol alabilirsiniz. Emziren anneler için bir başka asistan nebulizatördür. Her zamanki salin solüsyon ile inhalasyon yapabilirsiniz - mukoza nemlendirir ve iltihap ya da antiseptik "Dekasan" ile savaşır. Nebulizer yoluyla yapılan inhalasyonlar yenidoğan için en zararsızdır, çünkü bu durumda ilaçlar annenin kanına, lenfine ve sütüne girmez.

Emzirme döneminde farengeal hastalıklara karşı eczacıların resmi olarak onayladığı uyuşturucu listesi:

 1. Sprey Ingalipt. Teşekkürler streptotsidu, okaliptüs ve nane yağı, ilaç çeşitli mikroorganizmaların neden olduğu boğaz iltihabı ile mükemmel bir şekilde baş ediyor. Farinksin fungal hastalıklarında etkilidir.
 2. "Miramistin". Geniş aksiyonun popüler bir antiseptiği. Boğaz ağrısı ve burun akıntısı ile yardımcı olur (makalede daha fazla: anne ile emzirirken burun akıntısı nasıl tedavi edilir?).
 3. "Hexoral" (ayrıca bakınız: Laktasyonda Hexalol kullanmak mümkün mü?). Çok çeşitli patojenlerle savaşan Aerosol. Yerel antiseptik.
 4. Furacilin tabletleri. Ağrı için kanıtlanmış bir ilaç. Bir bardak su içinde 2 tablet çözün ve boğazlarını durulayın.
 5. Şekerler "Lizobakt". Emzirme için etkili tabletler, emzirme döneminde izin verilir.
Sprey Ingalipt - etkili ve kullanımı kolay bir araç. Başlıca avantajı, ilacın hastalıklı dokular üzerinde lokal olarak etki göstermesi, gastrointestinal yolu atlatması, kan dolaşımına ve anne sütüne minimum düzeyde girmesidir.

Halk yöntemleri

Boğaz ağrınız var mı ve yakın zamanda mı başladı? Bitkisel infüzyon ile durulayın. Otlar, emzirmede kontrendike olabildiği için dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. En zararsız seçenek - bir papatya kaynağı. Boğazı yumuşatır ve iltihabı hafifletir. Doktorun sadece otlar ile tedavi edilmesine izin vermesi durumunda, birkaç reçete not edin:

 • Papatya, nane, St John's wort ve marshmallow eşit oranlarda karıştırılır (makalede daha fazla ayrıntı: Emzirirken bir anne süt çocuğu içilebilir mi?). Karışımın iki çorba kaşığı ölçülmüş, bir termos içine dökülmüş ve kaynar su ile dökülmüştür. İnfüzyonu güçlü hale getirmek için bütün gece boyunca bırakın. İyileştirmenin başlangıcından önce günde 4 defaya kadar karıştırın.
 • Bir çay kaşığı rezene kaynar su ile dökülür ve yarım saat kadar kaynatılır. Yemekten önce yarım bardak iç. Rezene sadece emzirmeyi güçlendirmeye değil aynı zamanda iltihapla mücadeleye de yardımcı olur.
 • Boğazları kesmek ve boğulmak için kanıtlanmış bir yöntem, bir bardak kaynamış su üzerinde bir çay kaşığı soda, tuz ve bir damla iyottur. Bulamaç tadı tatsız hale getirir, ancak boğazdaki iltihap hızla giderilir.

GW döneminde, bir eczanede satılan çeşitli bitkisel preparatlarla nazikçe durulamak mümkündür. Meyan kökü, adaçayı, papatya, calendula, string gibi ücretlerin, hipoterminin etkileriyle başa çıkmanıza yardımcı olacak, istenmeyen bir soğuk algının başlangıcını yenecektir.

Emzirme sırasında boğaz nasıl tedavi edilir

Laktasyon, bebek ve annenin hayatında önemli bir özel dönemdir. Emziren kadın çok doğru bir diyet yapmalıdır, çünkü süt ile birlikte yiyecek veya ilaçların her bir bileşeni bebeğin vücuduna girer. Bebeğin gelişimi üzerinde hem olumlu hem de olumsuz bir etkiye sahip olabilir.

Ama ya boğaz ağrısı ya da öksürüğün varsa? Anneyi beslemek için bir boğaz tedavi etmek, böylece çocuğa fazla zarar vermemek?

Boğaz hastalıkları

En sık rastlanan dört çeşit hastalık vardır:

 • Tonsillit veya bademcik iltihabı - bademcik iltihabı ve kızarıklık, her zaman 38 derece üzerinde bir sıcaklık eşlik eder;
 • Larenjit - boğaz ağrısı, ses kısıklığı, kuru öksürük. Bazen ses kaybolur. Hipotermi, bazen viral nedeniyle oluşur;
 • Farenjit - boğaz ağrısı, kuru öksürük, ses kısıklığı. Bir burun akıntısı ve 38 dereceye kadar sıcaklıkta hafif bir artış eşlik eder. Çoğu zaman, neden bir virüs veya enfeksiyondur;
 • Mukoza kandidiyazı - şiddetli kaşıntı, yüzeyde kabarcıklar, erozyon. Mantar kökenli hastalık.

Larenjit ve farenjit, lokal bir hastalık tarafından iyileştirilebilir. Ve mantar hastalıkları ve boğaz ağrılarını tedavi etmek için bir doktora danışın. Ayrıca, hemşirelik anne ilaçları kullanmadan önce bir doktora danışmalıdır.

Halk ilaçları: durulama ve inhalasyon

İlaçlar ile emzirme sırasında boğaz tedavi etmeden önce, halk hekimliğine bakınız. Bunlar emzirme döneminde etkili ve güvenli tedavi yöntemleridir.

En popüler ve etkili yöntemler durulama ve inhalasyon yöntemleridir. Bebeğe zarar vermeyecek ve boğaz ağrısını iyileştirmeye yardımcı olmayacaktır.

Durulama, günde 10-12 defa yapılabilen uygun fiyatlı bir yöntemdir. Bu yoğunluk 4-5 gün içinde ağrıyı kolayca ortadan kaldıracaktır. Papatya, calendula ve adaçayı soğanı iyi olacaktır. Kaynamış su ile 1-2 yemek kaşığı kuru ot dökün ve 15 dakika ısrar edin. Bir durulama için bir bardak et suyu alın.

İki veya üç damla iyot ilavesiyle soda ve tuzu durulayın. Kaynamış suda, bir çay kaşığı soda ve tuzu çözünüz, iyot ekleyin. Ayrıca iyi bir şekilde deniz tuzu ile kaynar su bir çözüm olacaktır.

Solunum yolları solunum yollarını serbest bırakır, iltihap ve boğaz ağrısını hafifletir, soğuğu rahatlatır. En eski ve en kanıtlanmış yol, haşlanmış patates almaktır. Ayrıca okaliptüs ile inhalasyon yapabilirsiniz. Sadece bu esansiyel yağı birkaç damla kaynar suya ekleyin.

Boğaz ağrısını iyileştirmek ayrıca kuru kompreslere yardımcı olur. Boğaz lenf bezleri bölgesinde 200 gram süzme peynir alın ve yerleştirin. Loreyi özel kâğıtla kaplayın, üzerine kalın bir pamuk tabakası koyun ve yumuşak bir bezle kaplayın. Boğazınızı yün atkı ile sarın. Sıkıştırma üç saat bekletilir ve daha sonra süzme peynir ılık su ile yıkanır.

Bebeğin bu gıdalara karşı alerjisi yoksa, süt, limon ve bal ile muamele laktasyonda kullanılabilir. Boğazın ağrırsa, onu sıcak tutmak iyidir. Bir eşarp kullanın ve daha ılık su içirin.

Eczaneden ilaçlar

Boğazın tedavisi için çeşitli spreyler, pastiller ve pastiller kullanılır. Kullanmadan önce talimatları, kontra endikasyonları ve dozajı okuduğunuzdan emin olun. Ne yazık ki, emzirme sırasında birçok ilaç yasaktır.

Lollipoplar ve pastiller hemen kararlaştırılmalıdır, çünkü bunlar sıklıkla bebekte alerjiye neden olurlar. Bununla birlikte, bir dizi başka nispeten güvenli araçlar vardır:

 • Antimikrobiyal ve bakterisidal etki ile Ingalipt aerosol;
 • Resorpsiyon Lizobakt için tabletler doz ile sıkı bir şekilde uyum gerektirir;
 • Sprey ve antiseptik ve antimikrobiyal etki ile çözelti Hexoral;
 • Tabletleri yıkayın Furacillin, emzirme sırasında boğaz için tedavi sağlayacak güvenli ve güvenli bir ilaçtır. İki tablet ılık suda çözülür ve durulanır.

tıp

Sprey ve inhalipt sprey

Lysobakt Tabletleri Çözme

Sprey ve Hexoral Çözüm

Tabletler Furacillin durulayın

Bu, bebeğin gelişimine zarar vermeyecek ve emzirme seyrini etkilemeyecek kanıtlanmış bir araçtır. Bununla birlikte, dozu aşmak bazen bebekte veya annede alerjiye ve sindirim bozukluklarına yol açar. Bu nedenle, talimatlar hakkında yakın bir çalışma yapmadan önce, ancak bir doktora danışın. Doktora da 5-6 gün içinde tedavi yardımcı veya yardımcı olmazsa, ele alınması gereklidir.

2 Yorumlar Emzirme sırasında boğaz nasıl tedavi edilir

İnhaliptus gv vakalarında kontrendikedir, çünkü aynı sebep olabilir

Alerjileri kastediyorsanız, emziren bir anne için başka bir tedavi seçeneği vardır. Bitkisel şifalı otlar (adaçayı, papatya, okaliptüs) ile gargara yapabilirsiniz.

Emzirirken boğazın tedavisine ne izin verilir

Bir bebeğin doğumu kadın bedeni için büyük bir strestir. Bağışıklık sistemi zayıflayarak, hastalanma riskinde önemli bir artışa neden olur. Boğaz ağrısı, bakım veren annelerin karşılaştığı oldukça yaygın bir sorundur. Onları kışkırtmaktan boğazlarına kadar birçok hastalığa yakalayabilirsin. Ama emzirme sırasında boğaz tedavisi ve beslemeyi durdurmak için gerekli mi?

Çok nadiren, bir soğuk beslenme iptali için bir sebep olabilir. Bununla birlikte, hemşirelik annesinin boğazını tedavi etmek için nelere dikkat edilmelidir. Preparatların aktif maddeleri anne sütüne ve dolayısıyla bebeğin vücuduna düşer. Bunun sonuçları tamamen tahmin edilemez olabilir. Dolayısıyla, GV'de bir boğaz tedavi etmekten daha fazlasını düşüneceğiz.

Makalenin içeriği

Hemşirelik için öneriler

Hastalığı tam olarak tetikleyen şeyden bağımsız olarak, laktasyon döneminde boğazın tedavisi kapsamlı olmalıdır. Yani, kabul edilebilir ilaçların yanı sıra, birkaç önemli tavsiyenin de takip edilmesi gerekmektedir. Onları listeleriz.

 1. Beslemeyi durdurma. Yükseltilmiş sıcaklık ve bir faringalji - çocuğu bir memeden emmek için bir fırsat. Süt kalitesinde, bu belirtilerin herhangi bir etkisi yoktur. Bir süreliğine beslenmeyi bırakmak çok daha tehlikelidir. Bu nedenle, laktostaz riski artar (göğüste süt durgunluğu). Vücuttaki hastalığın üçüncü gününde yaklaşık olarak, doğal bir antiviral ajan olan interferon gelişmeye başlar. Ve beşinci günden itibaren vücuda saldıran virüslere karşı antikorlar var. Böylece, emzirmeye devam ederken, kadın ona bağışıklık verir.
 2. Hijyeni gözlemleyin. Bebekle yakın temas halinde, her zaman bir gazlı bez giymelisiniz. Bu bir şekilde onu enfeksiyondan korur (neredeyse her kataral hastalığın aktarılması süreci - havadan). Ayrıca, ellerinizi olabildiğince sık yıkamalısınız. Sonuçta, bakteri veya virüslerle beslenen mukus sekresyonlarının izleri kalabilirler. Mendilleri tek kullanımlık peçetelerle değiştirin ve kullanımdan sonra atın. Onları çocuğun yanına koymayın.
 3. İçtiğiniz sıvı miktarını artırın. Bu öneri en önemlilerinden biridir. Soğuk algınlığı veya bakteriyel bir enfeksiyonun ilk semptomları olur olmaz daha fazla içmeye başlayın. Gün boyunca tüketilen sıvı miktarındaki artış, vücudun yüksek sıcaklıklarda susuz kalmasını önler. Buna ek olarak, bu şekilde zararlı bakteriler ve virüsler tarafından bırakılan, toksik aktiviteye sahip olan hayati aktivitelerin uzaklaştırılması mümkündür.
 4. Yatak istirahatı. Bu öneriye uymak için hemşirelik annesinin yakınlarından veya arkadaşlarından yardım istemesi gerekecektir. Sonuçta, yatarken, biri şu anki ev içi işleri yapmalıdır. Yatak istirahati, iyileşmeyi hızlandırmak için gerekli bir ölçüdür.
 5. Antipiretikler alın (gerekirse). Laktasyon için kabul edilen güvenli ilaçlar sadece Ibuprofen ve Parasetamol'dur. İlk tablet, sıcaklığı düşürmeye ve aynı zamanda ağrı sendromunun şiddetini azaltmaya yardımcı olacaktır. "İbuprofen" için de karakteristik anti-inflamatuar etkisi olduğunu unutmayın.

Hangi ilaçlar güvende

Çoğu zaman, emziren anneler boğazları tedavi etmek için aerosoller, emme şekerleri (pastiller) kullanırlar. Ancak, çoğu emzirme ile almak yasaktır. Hemşirelik tarafından çözülen boğazdaki ağrıyı ortadan kaldıran yerel eylem hazırlıklarını listeleyelim.

 • Ingalipt. Bu aerosol, mukus boğazının sulanması için tasarlanmıştır. İlaç, bakterileri, mantarları ve diğer patojenik mikroorganizmaları etkin bir şekilde savaşır. En iyi etkiyi elde etmek için, sulama işlemine başlamadan önce, boğazınızı temiz ılık suyla yıkamalısınız.
 • "Geksoral". Bu aerosol, antimikrobiyal ve antiseptik etkiler ile karakterizedir. Talimatlara göre, laktasyon dönemi bir kontrendikasyon değildir.
 • "Lizobakt". Emzirme hapları şeklinde antiseptik emzirirken izin verilir. Uygulama sürecinde, talimatta belirtilen dozlamaya kesinlikle uyulması gerekir.
 • "Furatsillina". Boğaz için zamanla kanıtlanmış bir ilaç. Ondan garip bir çözüm üretin. Birkaç "Furacillin" tableti bir bardak ılık su içinde çözülmelidir. Çözelti, günde 4-5 kez durulama için kullanılmalıdır.
 • "Miramistin". Antiseptik geniş etki spektrumu. Ayrıca emzirme döneminde boğazda da güvenle tedavi edebilirler. Ek olarak, bu ilaç ayrıca burun yollarını sulandırabilir, böylece enfeksiyon boğazdan yayılmaz.

Emziren anneler için güvenli ilaç listesi çok azdır. Ancak, doktorlar başka ilaçlar (örneğin, yerel antibiyotik Bioparox veya Tantum Verde) reçete edebilir. Her şey belirli duruma ve belirli kadına bağlıdır. Antibiyotiklerin izinsiz alınmasına karar vermek imkansızdır.

Farklı teşhislerle ne yapılmalı?

Hastalıkla birlikte, ilk semptomlarının, özellikle boğaz ağrısının ortaya çıkmasından hemen sonra savaşmaya başlamanız gerekir. Bununla birlikte, farklı hastalıklara yönelik terapötik rejimlerin kardinal farklılıklara sahip olabileceği dikkate alınmalıdır. Bu nedenle, doğru ilacı seçmek için doğru bir teşhis koymanız gerekir. Aynı zamanda yanlış ilaç almayı ve durumun kötüleşmesini önlemeye yardımcı olur. Yani, farklı tanılarda bir boğaz tedavi etmek mümkün değil:

 • ORVI veya sıradan soğuk - inhalasyon, durulama, ısınma sıkıştırır.
 • Grip, antiviral interferon ilaçlarının ilavesi ile tamamen aynıdır.
 • Larenjit, boğaz ve durulamalarla tedavi edilmesi gereken topikal bir ilaçtır.
 • Farenjit viral - inhalasyon, durulama, emziren pastilleri. Farenjit bakteriyel ise, doktor bu durumda uygun bir antibiyotik reçete eder.
 • Angina - çözeltiler için antiseptikler ve şifalı bitkilerin decoctions. Çoğu durumda, antibakteriyel ilaçlar reçete edilir, çünkü onlar olmadan bademcik iltihabından kurtulmak çok zordur.
 • Bronşit - balgam söktürücü ilaçlar ve inhalasyonlar. Boğaz ve tahriş olmuş mukustan endişe ediyorsanız, durulama ve emzirme pastilleri ekleyebilirsiniz.

"Büyükannemin" tarifleri

Laktasyon sırasında boğazın tedavisi için ilaç seçimi sürecinde, çoğu kadın hala halk yöntemlerini tercih etmektedir. En güvenli ve uygun fiyatlı olduklarını düşünüyorlar. Ve etkinlik açısından eczane ilaçlarından daha kötü değildirler.

En önemli şey onları zamanında uygulamaya başlamaktır. Tedavi edilmeye başlamak için, boğazda ilk hoş olmayan hisler olduğu anda gereklidir. Bu anı özlerseniz, tedavinin etkinliği azalacak ve eczaneden ilaç kullanmanız gerekecektir.

Faydalı bitkisel süslemeler, inhalasyonlar, durulamalar ve kompresler, boğazı kalitatif olarak iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

 1. Sıcak içecek. İyileşmeyi hızlandırmak için çok fazla ılık sıvı içilmelidir. En iyisi de yararlıdır. Ahududu, limon ve bal yemeye çok hevesli olmaları tavsiye edilmez çünkü çocukta alerjik reaksiyona neden olabilirler. Tahriş olmuş mukus, hoş olmayan zulüm ve akut ağrı,
 • şifalı otlar otlar;
 • çeşitli kuru meyvelerin kompostosu;
 • Meyvelerden Mors;
 • çilek veya meyve jöle.
 1. Soluma. Onları okaliptüs ile yapmak en iyisidir. Bu tür bir inhalasyonu hazırlamak için, tavada su kaynatın ve buharla yanmayacak şekilde biraz soğuyana kadar bekleyin. Daha sonra 4-5 damla okaliptüs esansiyel yağını damlatmanız gerekir. Şimdi başınızı bir havluyla kapatabilir ve şifalı buharın üzerinde 10-15 dakika boyunca nefes alabilirsiniz.
 2. Durulayın. Durulama için en basit tarif, iyot, tuz ve soda çözeltisidir. Bunu yapmak için, bir bardak kaynamış su soda ve tuzu (bir çay kaşığı üzerinde) çözülmeli ve 5-7 damla iyodin ekleyiniz. Bir alternatif şifalı bitkilerin infüzyonu. Eşit miktarlarda bir ıhlamur rengi, bir adaçayı, bir calendula ve bir papatya kimyacısının karıştırın. Bu karışımın bir çorba kaşığı kaynar su ile kaşığı ve 30 dakika bekletin. Daha sonra infüzyon filtrelenmeli, bundan sonra kullanılabilir.
 3. Sıkıştırır. Bir ısınan kompres üretmek için etil alkolü su ile 1: 1 oranında seyreltin. O zaman onları tülbentle emdirin, boğazınıza koyun ve sıcaklığı hissedilene kadar tutun. Yüksek sıcaklıkta ve pürülan anjinada, bunu yapmak yasaktır.

olaydan sonra

Bebeğin emzirme döneminde, sadece boğaz tedavisi değil, hatta gerekli. Ve zorunludur. Aksi halde enfeksiyon çocuğa süt yoluyla bulaşır.

Yerel ilaçların çoğu (durulama, aerosol, pastil çözeltileri) mikroskobik dozlarda kana karışır. Ve sütün içine girse bile, bebeğe zarar vermeyin.

Prensipte ağrıyı ortadan kaldırın, prensipte, evdeki ilaçları kullanarak ve tıbbi yardım almadan yapabilirsiniz. Ancak bu semptomun yüksek ateş, nefes alma bozuklukları, yutkunma veya ağzı açarken ortaya çıkan ağrı eşlik ediyorsa, 2-3 gün içerisinde herhangi bir iyileşme yoksa, doktora derhal başvurulmalıdır.

Torakal beslenmede bir boğaz tedavisi - preparatlar ve ulusal ajanlar. Evde emzirme sırasında boğazın hızlı tedavisi

Emzirme döneminde soğuk algınlığı, boğaz ağrısı veya grip ile karşı karşıya kalan pek çok anne habersiz yakalanır ve boğazın düzgün bir şekilde nasıl iyileştiğini bilmez. Bu süre zarfında olağan araçları kullanamazsınız: İlaçların büyük çoğunluğu bebeğe zarar verebilir. Emzirme sırasında boğazın nasıl tedavi edileceğini ve tedavi sırasında beslenmenin kesilip kesilmeyeceğini öğrenin.

Laktemi sırasında tedavi özellikleri

Emzirmeye devam eden süt verenler nadiren beslenmeyi durdurmak için bir bahane olarak hizmet ederler. Ancak, uyuşturucu seçimi büyük bir özenle ele alınmalıdır. İçlerinde bulunan aktif maddeler anne sütünün içine girer ve çocuğun vücuduna girer. Sonuçlar en beklenmedik olabilir: normal diyatezden ciddi kalbe, karaciğere ve böbrek bozukluklarına. Yönetmelikler:

 1. Emzirme sırasındaki sıcaklık, değeri 38,5 ° C'yi aşmayan, antipiretik ajanların kullanımını gerektirmez.
 2. İndeksi daha yüksekse, bakım anne için tek güvenli ilaç parasetamoldür. "Panadol", "Efferalgan", "Tylenol", "Coldrex" - kendi başına herhangi bir müstahzarın kullanılmasına izin verilir.
 3. Bir seferde günde 3 kez maksimum dozda 500 mg'dan fazla parasetamol içemezsiniz.

Bir boğaz nasıl çabuk iyileşir

İlk hastalık belirtileri ortaya çıktığında hastalık ile mücadeleye başlamak gereklidir. Farklı hastalık türleri için terapi şemaları radikal olarak farklı olabilir. İlacı doğru şekilde seçmek ve gereksiz ilaçları almaktan kaçınmak için kesin tanının bilinmesi önemlidir. Boğazda ağrı tedavisi için genel öneriler:

 1. ARVI veya soğuk algınlığı, boğaz, durulama, inhalasyon, sıcak kompresler ile tedavi edilir.
 2. Grip ile aynı tedavi yöntemleri kullanılır ve bunlara ek olarak interferon bazlı antiviral ilaçlar da reçete edilebilir.
 3. Bronşit ile, inhalasyonlara, ekspertizlere özel önem verilir. Boğazda tahriş ve rezi ile, pastil ve durulamalar kullanılır.
 4. Larenjit ile, durulamalara ek olarak, boğazın tedavisi için lokal araçların kullanılması son derece arzu edilir.
 5. Angina gargara ile dezenfekte edici çözeltiler ve bitkisel şifreleme önerilir. Antibakteriyel ajanlar kullanılmadan bu hastalıktan kurtulmak zordur. Emzirirken antibiyotikleri bağımsız olarak almak kabul edilemez - sadece bir doktor tarafından reçete edilir.
 6. Viral farenjit, durulama, inhalasyonlar ve troklar da kullanılır. Hastalık bakteriyel bir doğaya sahipse, doktor antibiyotikleri reçete eder.

Boğaz ağrısı bakteriyel veya viral kökenli olmaksızın, bir bakımevi anne sık sık durulamalara ihtiyaç duyacaktır. Anti-inflamatuar ve antiseptik solüsyonların kullanımı ile yapılmalıdır, ancak sadece laktasyon ile uyumlu ilaçlar kullanılabilir. HB ile boğazın ne tedavi edileceğini seçmek için, durulama için aşağıdaki güvenli preparatların kullanılması tavsiye edilir:

 • hidroperit - 1 tablet / su bardağı;
 • furatsilin - 1 tablet / 150 ml su;
 • "İyodinol" çözeltisi - 1 çay kaşığı. bir bardak su;
 • çözüm "Tantum Verde" - bir durulama için ilacın bir çorba kaşığı.

Anne beslemek için bir boğaz tedavi etmek

Aşağıda emzirmeye uygun farklı terapötik etkileri olan ilaçların bir listesi bulunmaktadır. Boğazdan kurtularak iyileşmeyi hızlandıracaklardır. İlaçlar emzirmeyi bırakmayı gerektirmez - ancak sadece doktorun belirttiği talimatlara veya bireysel dozaj programına sıkı sıkıya uyulduğunda kullanılır. Gösterilen:

 • "Geksoral" Sprey - boğazın sulanması için antiseptik.
 • "Ingalipt" sprey - boğazın sulanması için aerosol. Antibakteriyel, anti-inflamatuar ve kolay analjezik etki ile karakterizedir.
 • Tabletler "Pharyngosept" - ağızda emilmede antiseptik.
 • Tabletler "Lizobakt" - ağızda emilim için antibakteriyel madde.
 • Tabletler "ACTS" - ağızdan alınan bir çözeltinin hazırlanması için bir mukolitik ilaç.

Halk ilaçları ile boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir

Emzirme döneminde boğazın tedavi edilmesinin mümkün olduğunu belirleyen birçok kadın, halk yöntemlerinde en güvenli, uygun fiyatlı ve etkili bir yöntem olarak durmaktadır. Başvurular başlama zamanı - hastalığın ilk belirtileri ile birlikte. Çoğu zaman, istenmeyen ilaçların kullanımına başvurmadan, boğazdaki ağrıyı hızla ortadan kaldırmak mümkündür.

Sıcak içme

Mümkün olduğu kadar çok ılık su içirin - doktorların ilk tavsiyesi. Bal, limon ve ahududu kötüye kullanmamalısınız: güçlü alerjen özellikleri vardır ve çocuğun alerjik olmasına neden olabilir. Akut ağrıdan, zulüm ve tahriş en iyi şekilde yardımcı olur:

 • kurutulmuş meyvelerin kompostosu;
 • meyveli meyveli içecekler;
 • dut ve meyve jölesi;
 • bitkisel soğurmalar.

durulama

Sulama için ana tarifler şunlardır:

 • Bir tuz, soda ve iyot çözeltisi. 1 tatlı kaşığı tuz ve soda, 5-7 damla iyot için bir bardak su içinde çözün.
 • Bitkisel infüzyon. Otlar (papatya, kadife çiçeği, adaçayı, ıhlamur çiçekleri) 1 çorba kaşığı karışımı kaynar su dökün, yarım saat ısrar ve gerginlik.

soluk alma

Bu tür bileşiklerle "buhar banyoları" yaparlar:

 • Okaliptüs ile. Hafifçe soğutulmuş kaynar suya sahip bir tencerede, haşlamadan buhar gelmiyorsa, birkaç damla okaliptüs esansiyel yağı ekleyin. Kendinizi bir havluyla kaplayın ve 10-15 dakika boyunca buharın üzerinde nefes alın.
 • Otlar ile. Kaynar su 2 yemek kaşığı papatya, nane, adaçayı, ardıç dökün. Aynı şekilde, 10-15 dakika nefes al.

kompres

Bir alkol sıkıştırması uygulayın. Bunun için ihtiyacınız var:

 1. etil alkolü 1: 1 oranında suyla seyreltmek veya saf halde votka almak;
 2. bir parça tül veya bandaj emdirin;
 3. boğaz üzerinde üst üste;
 4. Boğaz bölgesinde sıcaklık hissedilene kadar devam edin;
 5. kuralı hatırlayın: kompres yüksek ateş ve pürülan boğaz ağrısı için geçerli değildir.

Video: Boğazın gargarası ne işe yarar?

yorumlar

Valentina, 29: Daha genç beslenirken, boğazında şiddetli acı bulunan çok şiddetli bir soğuk algınlığı vardı, normalde yutkunmadı bile. Boğazımı "Jox" ile (iyotlu ve güçlü bir tada sahip çok kötü bir sprey) sıçradı. Testere sıcaklığından sadece parasetamol - günde en fazla 2 kez. Eczane ilaçlarından hala "Lizobakt" un çözülmesine izin verildi.

Marina, 25 yaşında: Boğazımı sıcak içecekler ve sodalı sıradan durulamalarla tedavi etmeye çalıştım. Birkaç gün sonra daha da kötüye gitti, doktora gittim. Bunun bir enfeksiyon olduğu ortaya çıktı: antibiyotikler reçete edildi. Tedavi edilirken çocuğa "Linex" (sütte dikilen toz) verildi. Uyuşturucudan onun için hiçbir sonuç yoktu, ortaya çıktı.

Tatiana, 32 yaşında: GV angina ile Sore. O, boğazını iyot "Lugol" ile bulaşan papatya ile yıkadı. Sıcaklık hiçbir şey tarafından yere düşürülmedi, ancak antibiyotiğe "Flemoxin" içmeliydim. Doktor, bir bebeğin bu ilacın küçük bir dozunu almak için karışımlara geçmekten daha güvenli olduğunu ve bu tür bebeklerin bile antibiyotik reçete ettiğini söyledi.

Bu yazıda sunulan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Makalenin malzemeleri bağımsız tedavi gerektirmemektedir. Sadece yetkili bir doktor, bireysel hastanın bireysel özelliklerine dayanarak tedavi konusunda tavsiyede bulunabilir ve tavsiyede bulunabilir.

Torakal beslenmede bir boğaz tedavi etmek için: spreyler, aerosoller, tabletler ve pastiller

Emzirme döneminde, tüm ilaçlar güvenli değildir. Bu, anne sütüne ve daha sonra bebeğe nüfuz edebilmelerinden kaynaklanmaktadır. Torakal beslenmede boğaz tedavisi mi? Güvenli ilaçlar nasıl seçilir? Halk ilaçları kullanabilir miyim?

Emziren boğaz ağrısı: annem ne tür hastalıklar yapabilir?

Her şeyden önce, farenjit - rahatsızlık ve terleme eşlik eden boğaz arka duvarının iltihabı belirtilmelidir.

Daha sonra bademcik iltihabı - bademcik iltihabı, artan beyaz bir kaplama ile kaplıdır, yutulması zordur, sıcaklık artar.

Ayrıca ses kısıklığını kışkırtan ses tellerine zor bir hava geçişiyle birlikte larenjit de olabilir.

Emzirme sırasında provoke rahatsızlığı ARI - viral bir enfeksiyon olabilir. Temel olarak, bu farenjit neden olur - mukoza virüs tarafından etkilenir.

Ateş, burun tıkanıklığı, sümük, baş ağrısı var. Bakteriyel enfeksiyon daha sık sık bademcikler, anjin, yüksek ateş, genel halsizlik ile sonuçlanan etkiler. Alerjilerle, terleme, boğazınızı temizlemek, burun akıntısı, hapşırmak, gözlerin kızarıklığı için bir arzu vardır.

Bir bakımevinin boğazındaki ağrı, aşırı hava kuruluğu ile ortaya çıkabilir. Bu fenomen bir nedenin tanımlanmasını gerektirir, çünkü bundan dolayı tedavi taktiklerine bağlıdır. Çoğu zaman emziren annelerin ARI ve viral enfeksiyonlardan muzdarip olduğunu belirtmek gerekir.

Göğüs beslemesinde annede boğaz tedavisi

Hastalığın nedeni ne olursa olsun, laktasyon tedavisi aşağıdaki kurallara göre gerçekleştirilir:

 • Emzirmeye devam edilmesi. Hastalığın belirtileri emzirmeye karşı bir kontrendikasyon değildir: süt ile hiçbir şey olmaz. Aksine, onu durdurmak tehlikelidir - Laktostasis gelişebilir. Hastalığın üçüncü gününde, vücut, virüsün beşinci antikorları üzerinde doğal bir antiviral olan interferon üretmeye başlar. Süt sayesinde anne bebeğe bağışıklığı transfer eder;
 • Hijyen kurallarına sıkı sıkıya bağlılık. Bebekle sadece bandajla temas kurun. Sık sık ellerinizi su ve sabunla yıkayınız. Mendil yerine tek kullanımlık peçeteler kullanın;
 • Daha fazla sıvı iç. Bol içecek, dehidrasyondan kaçınmaya yardımcı olur, toksinlerin yok edilmesini destekler;
 • Mümkünse yatak istirahati. Böylece vücut daha hızlı iyileşecek;
 • Gerekirse antipiretikler. Laktasyona izin verildiğinde İbuprofen, Parasetamol.

Evde kendi kendinize tedavi edilebilir. Ancak yüksek ateş varsa doktorun evine çağrılması gerekir, bu durum iki gün boyunca düzelmez, ağzınızı açmak acı verir, yutulur, nefes kırılır. Ayrıca, boğazdaki ağrı yedi gün boyunca geçmezse doktora başvurulur.

Emzirme ARD ise, emzirme sırasında boğaz ağrısı ne kullanılabilir?

İlaç seçimi, hoş olmayan hisleri uyandıran enfeksiyon türüne bağlıdır. Soğuk algınlığı ile hastalığınızdan birkaç gün içinde kurtulabilirsiniz. Nedeni streptokok enfeksiyonu ise mutlaka bir uzmanı ziyaret etmelisiniz.

Akut solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisi, antibiyotik kullanımını içermez. Tedavi semptomatiktir, hastalığın belirtilerini tutmayı amaçlamaktadır. Hemşirelik kadınlarına, ağrı şiddetini azaltan ve iyileşmeyi hızlandıran antiseptik ilaçlar önerilir.

Durulama için, sıcak tuzlu su veya özel çözümler kullanın. Örneğin, Klorheksidin gibi ilaçlar, yüksek etkili anti-enflamatuar ilaçlardır. Patojenleri yok eder, acıyı durdururlar. Durulamalar günde en az 4 kez yapılır. Furacilin ve Miramistin izin verilir. İlk - boğaz hastalıklarının tedavisi için uzun süredir kanıtlanmış bir araç; iki tablet bir sıcak kaynamış su içinde eritilir. İkincisi, geniş bir uygulama antiseptiktir; burun pasajlarını sulamak için kullanılabilir.

Yerel bir etkiye sahip olduklarından, spreylerin çocuk üzerinde bir etkisi yoktur. Hemşirelik kadınlar Bioparox, Cameton'u güvenle kullanabilirler. Her durulamadan sonra kullanılırlar, bu günde en az 4 defadır. Topikal uygulama için kanıtlanmış aerosol Ingalipt. Antifungal, antimikrobiyal ve bakterisidal etkiye sahiptir. Boğazın sulanmasından önce, durulayın. Alternatif Geksoral olabilir - antimikrobiyal ve antiseptik etkiye sahip bir sprey.

Ayrıca laktasyon ile, Tharyngept, Strepsils, Septefril, Septotelet, Stop-Angin, Sebidin gibi pastilleri ve tabletleri birleştirebilirsiniz. Bu fonlar acıları geçici olarak durdurur, böylece durumu kolaylaştırır. Bunları her 3 saatte bir uygulayabilirsiniz. Lizobakt'ın emilmesi için tabletlerin kullanılması, ancak kesinlikle terapötik dozlarda kullanılmasına izin verilir.

Ayrıca bir dizi halk tarifini de kullanabilirsiniz. Terapi, şifalı otların decoctions ve infüzyonlarının kullanımını içerir. Örneğin, belirgin bir antiseptik etki, bir papatya ve adaçayı bir kaynatma / infüzyon ile durulama ile ele geçirilir. Bu ajanlar, güvenli antimikrobiyal ajanlar oldukları için ENT organlarını tedavi etmek için başarıyla kullanılabilir. Dekomprasyon veya infüzyon ile durulama 2 saatte bir yapılması önerilir.

Angina laktasyon ile nasıl tedavi edilir?

Böyle bir durumda, antiseptik ve ağrı kesici ilaçlar ve diğer ilaçlar da kullanılır. Bununla birlikte, terapi antibiyotik kullanımını içerir. Bu inflamasyonun bakteriyel doğasından kaynaklanır. Zararlı bakterilerin vücutta uzun süre kalması imkansızdır.

Kötü tedavi edilen hastalık kronik bademcik iltihabına neden olur - bademciklerde bir artış ve bunların içinde sürekli bir inflamatuar süreçtir. ARI veya hipotermiden sonra, bağışıklık savunması zayıflar ve bakteriyel enfeksiyon gelişme potansiyeline sahiptir. Bu, yılda birkaç kez meydana gelen sık bademcik iltihabına neden olur.

Anjina ile ilgili temel tehlike, enfeksiyöz mastit gelişmesi riskidir. Emziren annede immünitede azalma ile bademciklerdeki patojenik mikroflora torasik lobları etkileyebilir.

Topikal uygulama için antiseptik ajanlara ek olarak, troka ve antibakteriyel spreyler, antibiyotikler alınmalıdır. Laktasyon sırasında boğazın tedavisi, aşağıdakilerin kullanılmasına izin verir: penisilinlerden - Oksasilin, Ampioks, Amoksisilin; sefalosporinlerden - Cefalexin, Cefazolinum; Makrolidlerden - Azitromisin, Sumamed, Roxitromisin. Dünya Sağlık Örgütü verileri bu antibakteriyel ajanların kullanımının emzirmeyi bırakmayı gerektirmediğini belirtmektedir.

Bir terapistin randevusunda diğer ilaçları reçete ederse, kadının emzirdiğini belirtmelisiniz.

Laktasyon sırasında meydana gelen anjin için antibiyotikler 7-10 gün boyunca alındı. Sağlık durumundaki önemli iyileşmelerle bile, doktor tarafından belirlenen süreden önce kabullerini sonlandırması kesinlikle tavsiye edilmez. Bu, enfeksiyonun tamamen yok edilmesinden ziyade zararlı bakterilerin aktivitesindeki geçici düşüşten kaynaklanmaktadır. Topikal kullanım için ilaçlar, antibiyotik tedavisi boyunca kullanılır.

Ulusal yollardan daha çok, torakal beslenmede boğaz tedavisi mümkündür

Ek tedavi doğal yollarla olabilir. Ancak, her şeyin ılımlılıkta iyi olduğunu düşünmeniz gerekir. İlk bakışta güvenli olan bitkiler ve ürünler bile çocuğun vücudundan olumsuz tepkilere neden olabilir. Riskleri azaltmak için, iç kullanım için değil, durulama için infüzyon ve infüzyonların kullanılması tavsiye edilir.

Emzirirken aşağıdaki prosedürlere izin verilir:

 • Calendula, papatya, adaçayı gibi otlar otlar ile durulama;
 • Soda, tuz ve iyot ile durulayın;
 • Okaliptüs esansiyel yağı ile inhalasyonlar;
 • Haşlanmış patates üzerinde buhar inhalasyonu;
 • sıkıştırır;
 • Tereyağı ilavesiyle ılık süt şeklinde içilir.

En kolay yol, boğazı bir durulama ile tedavi etmektir. Günde 12 defaya kadar yapılabilir. Sonuç olarak, birkaç gün sonra hoş olmayan bir semptom atılır. Bal ve limon gibi ürünler, potansiyel alerjen oldukları için dikkatli kullanılmalıdır.

Eğer emzirme sırasında boğaz ağrırsa, tedavi pratikte standarttan farklı değildir. Topikal uygulama araçları sayesinde, çocuk için risk neredeyse sıfıra iner.

Daha çok anne beslemek için bir boğaz tedavi etmek mümkündür

Sıklıkla, genç ebeveynler emzirme sırasında boğazın ne tedavi edeceğini merak eder.

Doğumdan sonraki bir kadının bağışıklığı azaldığından, emziren anneler genellikle çeşitli virüsler ve nazofarenksin çoklu hastalıklarına neden olan enfeksiyonlar tarafından saldırıya uğrarlar.

Emziren bir annenin boğazına zarar verirse, o zaman eğlence aktiviteleri sırasında, yan etkileri olmayan tıbbi ürünleri seçmeyi düşünür.

Emzirme sırasında boğaz tedavisi dikkatli olmalıdır. Kontrolsüz ilaç kullanamazsınız, aksi halde çocuğa en güçlü alerjik reaksiyona neden olma riski en yüksek olacaktır.

Viral ve enfeksiyöz boğaz hastalıklarını tamamen ihmal etmek de imkânsızdır, çünkü bir çocuğu enfekte etmek mümkündür ve ikincisi, hastalık kronik bir form alabilir ve ciddi komplikasyonlar ortaya çıkabilir.

Genel olarak, emzirme dönemi boyunca, kadınların hemen hemen her zaman anne sütü içine girdiği gibi, sağlıklarını ve diyetlerini dikkatle izlemeleri gerekir.

İlaçlar ile çocuğunuzun vücuduna girmeleri çok farklı sonuçlara yol açabileceğinden, son derece ihtiyatlı olmanız gerekir.

Hafif bir alerjik reaksiyon durumunda, ürtiker şeklinde kaşıntılı bir deri döküntü olabilir. Anne sütünün zehirlenmesinde yüksek kimyasal konsantrasyonlarda, şiddetli farklılıklar mümkündür.

Zayıftan bebeği yönlendirenlere, kalbe, karaciğere veya böbreklere ciddi komplikasyonlar. Bu nedenle, emzirme sırasında boğazın tedavisi sadece doktor tarafından reçete edilen ilaçlarla yapılmalıdır.

Halk tıbbının boğazını tedavi etmek için sunulan tariflerle, ayrıca dikkatli olmalısınız. Her çeşit bitki özleri ve durulama için infüzyonlar bir bebeği alerjiye neden olabilir.

Sıklıkla kadınlarda, akut solunum yolu enfeksiyonları veya grip tedavisi sırasında bebeği emzirmenin mümkün olup olmadığı sorulmaktadır.

Emzirme döneminde, bir kadının boğazı ağrırsa, sümük ve diğer soğuk algınlığı belirtileri oluşursa, bu, annenin tedavisi için emzirmeyi kesmek için bir sebep değildir.

Bir hastaya boğaz ağrısı ile tedavi edilebilecekleri, hangi ilaçların kullanılmasına izin verildiği ve bir bebeğe zarar vermediği konusunda bir terapiste danışmak daha yararlı olacaktır.

Laktasyon için kabul edilebilir ilaçlar

Çoğu zaman, doktorlara, çocuğun sağlığını zayıflatmamak için, bir annenin boğazını tedavi etmekten daha çok soru sorulur.

Bugüne kadar, boğazı iyileştirmek için bir ilaç kitlesi var. Çoğu emzirme sırasında kullanılmak üzere yasaklanmıştır. Ancak emzirme için izin verilenler de var.

Bunlar Inhalipt, Geksoral, Furacilin, Miramistin, Kamer, Bioparox, Strepsils, Pharyngosept, Sepptelet, Septifril, Lizobakt içerir.

Inhalipt - antimikrobiyal, bakterisidal ve antifungal etkisinden dolayı boğazı ferahlatmak için aerosol, boğazdan en iyi ilaç olarak kabul edilir.

Lizobakt, antiseptik bir etkiye sahip olan resorpsiyon için bir draje. Onları boğazda ağrıya karşı kullanmanın ana koşulu, uygulama takvimi ile net bir uyumluluktur.

Hexoral, sulama, antiseptik ve antimikrobiyal bir spreydir. Miramistin - bir sprey, antiseptik bir etkiye sahiptir. Ortak soğukta burun pasajlarının sulanması için kullanılabilir.

Laktasyon aerosolünde bir başka izin - Kamerun. Bu karmaşık ilaç iltihabı azaltır ve antiseptik bir etkiye sahiptir. Hastalığın en başında etkilidir.

Laktasyon sırasında boğazın tedavisi için önemli bir koşul, ilacın dozlarına sıkı sıkıya bağlıdır.
Sepptelet, Septefril, Strepsils ağız boşluğunda emilim için tabletlerdir.

Enflamasyonu etkili bir şekilde azaltır ve ağrıyı azaltırlar. Ancak, onları seçerken, anne adayı olarak, bu tabletlerdeki lezzet ve boyaların varlığına dikkat etmelisiniz, çünkü bunlar bebeklerde en güçlü alerjinin kaynağı olabilirler.

Emziren anne hastalanırsa, boğazı ağrır, Furacilin ile durulayın. Bunun için, bu gibi 2 tabletin bir bardak ılık su içinde çözülmesi gereklidir.

Birçok uzman, GW döneminde Bioparox spreyinin kullanılmasına izin verir. Bu antibakteriyel sprey doktorlar tarafından sadece boğazda ağrıyı rahatlatmak için değil aynı zamanda bademcik iltihabı, farenjit, sinüzit, burun iltihabı, larenjit gibi çeşitli hastalıklar için de reçete edilir.

Bu, hızlı davranan ve bebeğe zarar vermeyen oldukça etkili bir ilaçtır.

Boğaz ağrısı tedavisi için emzirmeye ara verilmeli mi?

Anjina ile basit ARI ile aynı antiseptik ve analjezik ilaçların alımı gösterir.

Bu tedavi mutlaka antibakteriyel ilaçlarla birlikte kullanılmalıdır, bunlar olmadan patojenik floradan kurtulmak imkansız olacaktır.

Emzirme döneminde kullanım için izin verilen bir dizi antibiyotik vardır.

Bu nedenle, eğer emziren annenin boğaz ağrısı varsa, şimdi kullanılabilir olan ilaçları almak mümkün. Ve bu nedenle tedavi süresi boyunca torakal beslenmeyi kesmek kesinlikle gerekli değildir.

Emzirme Ağrısı için Halk ilaçları

Emzirmeye karşı güvenmeyenler, boğazdaki ağrıyı hızla öldürmek amacıyla geleneksel tıp reçetelerini kullanabilirler. En zararsız ve uygun fiyatlı yöntem durulamadır.

Soğuk algınlığı semptomlarını çabucak ortadan kaldırmak için gargara günde 15 kez olabilir, bu nedenle hastalığı birkaç gün içinde tedavi edebilirsiniz. Durulama için en popüler çözüm, bir bardak ılık suda tuz, soda ve 2 damla iyodürdür.

İltihap, antiseptik ve antimikrobiyal etkiyi hafifletir. Durulama için, otlar, özellikle papatya, adaçayı, marigold da kullanılabilir.

Ana şey - durulama bu bitkiyi yutmazsa, çünkü bu durumda, dışkı bozukluğu olan bir bebeğin riski yüksektir.

Emzirme döneminde bir kadının boğaz ağrısı varsa, inhalasyonları deneyebilirsiniz (örneğin, okaliptüs veya soda ile).

Gebeliğin laktasyonla tedavisi sırasında bile sarımsak, bal, ahududu, soğan gibi soğuk algınlığıyla savaşmak için bu tür popüler halk ilaçlarıyla daha dikkatli olmanız gerekir. Çocukta güçlü bir alerjik reaksiyona neden olabilirler.

Halk ilaçları yardım etmezse ve bir soğuk algınlığı belirtileri geçmezse, bir doktordan yardım almak daha iyidir.

Uzman, emzirme sırasında boğazın nasıl tedavi edileceğini, bunun için hangi ilaçlara izin verildiğini ve bebeğin sağlığına zarar vermeyeceğini bilir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Tuz, soda, iyot, gargara için bir çözüm. oranlar

Bugün size boğazınızı yıkamak için bir tuz, soda ve iyot çözeltisinin nasıl hazırlanacağını söylemek istiyorum. Annem böyle bir çözüm önerdiğinde, doktor bu çözümün herhangi bir ilaç kullanmadan boğaz ağrısı için iyi çalıştığını söyledi.

İyot ile gargara nasıl yapılır: kurallar ve oranlar

Durulama boğazı anjin ve çeşitli soğuk algınlığı ağrı ve rahatsızlık azaltmak için en etkili yöntemlerden biridir.Çözeltinin hazırlanması için en yaygın bileşenler tuz, kabartma tozu ve iyodindir: iyot ile gargara yapmanın nasıl bittiğini bilerek, herhangi bir ilaç kullanmadan mükemmel bir etki elde edebilirsiniz ve çözeltinin hazırlanması için gerekli her şey herhangi bir evde bulunur.