Loading

Hamilelik sırasında boğaz için ne tür bir sprey seçilir?

Elbette, birçok kadın hamilelik sırasında boğaz için ne tür bir sprey kullanılabileceğini merak ediyorlardı?

Doğal olarak, dünyada en az bir kez boğaz ağrısı geçirmeyen hiç kimse yoktur. Bu yüzden modern eczanelerde bu sorunu ortadan kaldırmak için birçok farklı ilaçla karşılaşabilirsiniz - tabletler, spreyler, durulama için çeşitli çözümler ve çok daha fazlası.

Ancak doğru ilaç seçiminde sorun gebelik sırasında akuttur. Sonuçta, önerilen ilaçların çoğunun kontrendikasyonları vardır veya hem hamileliğin gidişatına hem de bebeğin geleceğinin sağlığına önemli ölçüde zarar verebilir.

Bir kadın bu önemli dönemde kendini önemsemediği sürece, hiç kimse çeşitli viral ve bulaşıcı hastalıklardan bağışık değildir. İlaç kullanımı ne kadar tehlikeli olursa olsun, hastalığın seyrini sürdürmesine izin vermeyin ve ilerlemesine izin verin. Bu, sinüzit, bronşit, zatürre gibi hava yollarının aşırı derecede tehlikeli komplikasyonlarına neden olabilir ve kadının kendini hastalığın semptomlarını tolere etmesi zordur.

Boğazım ağrırsa ne yapmalıyım?

Her şeyden önce, bir muayene için doktorunuza başvurmanız ve ayrıntılı tavsiyeler almanız gerekir. Sadece doktor, gelecekteki anneye veya fetüse zarar vermeyecek olan, hastalığın ve vücudun bireysel özelliklerine dayanarak en net tavsiyeleri verebilecektir.

Ayrıca, boğaz ağrısı tamamen farklı hastalıklar hakkında bilgi verebilir.

Hamilelik sırasında hangi antibakteriyel spreyler reçete edilebilir?

Hamilelikte boğaz için ne tür bir sprey önerilebilir? Her şeyden önce, güvenli, ama aynı zamanda etkili olmalıdır. Bazen ilgilenen doktor, hamile hastaya, aşağıdaki çözümlere dayanarak evde her zamanki durulamayı reçete eder:

Böyle bir lokal tedavi ile bir kadın korkmamalıdır: durulama yan etkilere neden olmaz ve etkililik yıllarca kontrol edilir, çünkü bu tedavi küçük çocuklar için bile tavsiye edilir.

Bazen basit durulama yeterli olmaz. Ve daha etkili ve hızlı tedavi gerekirse, eczanelerde satın alınan ilaçlar zaten kullanılmaktadır.

Farklı hamilelik ve semptomlarda, bir doktorun farklı bir ilaç reçete edebileceğini hatırlamakta fayda var. Ancak genel kural tüm ilaçlarla ilgili olarak mevcuttur - sprey alkol içermemelidir.

Hamilelik sırasında boğaz için spreyler

Geksoral

Mükemmel, ilk üç aylık dönemde ve diğer dönemlerde hamilelik sırasında boğaz için bir sprey olarak kendini kanıtladı. Bu ilaç antiseptiktir. Yerel olarak kullanılır:

 • ağrıyı ve rahatsızlığı giderir;
 • mukoza zarını sulamak, patojenik mikropları yok eder;
 • koku giderici etkisi vardır.

Bir başlangıç ​​öksürüğü veya ağrılı bir yutma hissi olduğu anda, gün içinde 1-2 kez korunma aracı olarak Hexoral'ı güvenle kullanabilirsiniz. Sabah / akşam yemeğinden sonra bunu yapmanız önerilir.

Maxikold Lor

Hamilelik sırasında boğazda çok etkili bir spreydir. Birçok hasta ağrıda oldukça hızlı bir düşüşe dikkat çeker. Hoş olmayan bir koku ortadan kaldırarak, koku giderici bir etkiye sahiptir. Mukoza zarının sulanması için bir yemekten sonra topikal olarak uygulanır.

Gebelik sırasında herhangi bir zamanda Maxiokold kullanırken kontrendikasyonlar. Ancak, buna rağmen, ilacın hamilelik sürecine etkisinin araştırılması konusunda yeterli veri bulunmadığından, bu seçeneğe ciddi bir şekilde yaklaşmaya değer. Buna ek olarak, hamile kadınlar için son derece istenmeyen etanolün küçük dozlarını içerir.

Miramistin

Bu ilaç antiseptiktir. Çeşitli mantar, bakteri ve viral hastalıklarla aktif olarak mücadele eden topikal uygulama için bu sprey. Bu bakış açısıyla, çok popüler ve boğaz iltihabı ortadan kaldırmak da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda kullanılır.

Bir sprey formunda, mucmitin, farenjit, bademcik iltihabı ve benzerleri gibi bir hastalık sırasında mukus zarı, bademciklerin sulanması için başarıyla kullanılabilir.

Miramistin'in devam eden bir gebelik üzerindeki etkisi konusunda herhangi bir çalışma yayınlanmamıştır, çocuk yayınlanmamıştır. Bu nedenle, sorumlu doktor ile tedavi ve danışmanlık seçimine çok dikkatli bir şekilde bakmaya değer.

oktenisept

Mukoza zarlarının tedavisinde kullanılan oldukça etkili bir antiseptiktir. Bileşenlerinin pratik olarak kanın içine çekilmemesi nedeniyle hamilelik sırasında herhangi bir dönemde boğaz için sprey olarak kullanılır.

Gebeliğin herhangi bir döneminde kullanımda herhangi bir olumsuz fenomen ve kontrendikasyon ortaya konmamıştır.

Hastanın şiddetli ağrıları varsa, boğazda irritasyon varsa, sıklıkla güçlü bir öksürük ile görülürse, Octenisept mukozada mikro çatlakların ve yaraların erken iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Stopangin

Bu ilacın antiseptik ve antifungal etkisi vardır. Topikal uygulama için tasarlanmıştır. Kompozisyonunda, boğaz hastalıklarında erken iyileşmeye katkıda bulunan uçucu yağlar bulunur.

Kesinlikle kanın içine çekilmemiş olması nedeniyle, 3. trimesterde gebelik sırasında sıklıkla boğaz spreyi olarak önerilmektedir. Stopangin çok güçlü bir antiseptiktir.

Klorofilkil (Vialin)

Okaliptüs özü içeren, alkol içermeyen bir sprey şeklinde bir tıbbi preparat. Acı tadı, bitkisel bir kokusu vardır.

Yüksek antimikrobiyal ve anti-inflamatuar tıbbi özelliklere sahiptir ve yaygın bir koruyucu ajan olarak ve boğaz hastalıklarına karşı mücadelede kullanılır.

İlaç Chlorophyllipt Vialin atandığında, katılan hekim, bu önemli faktörün yanı sıra, içerdiği maddelerin bireysel hoşgörüsüzlüğü ve hamilelik seyrinin özelliklerini dikkate almalıdır.

Hamilelik sırasında boğaz ağrısı Spreyler

kameton

Antiseptik etkisi olan hamilelik sırasında boğaz ağrısı. Mevcut inflamatuar süreçler sırasında reçete edilir.

Gebeliğin tüm trimesterlerinde kullanım için hiçbir kontrendikasyon tanımlanmamıştır. Ancak, bu ilaç reçete edildiğinde, gebeliğin seyrinin herhangi bir bileşeninin ve özelliklerinin bireysel hoşgörüsüzlüğünü hatırlamanız gerekir.

Tantum Verde

Çözeltiler, tabletler ve sprey formunda çok yaygın bir ilaç. 2. trimesterde ve diğer dönemlerde hamilelik sırasında boğaz spreyi olarak, Tantum Verde çok popüler bir ilaç haline gelmiştir. Tamamen güvenlidir, kontrendikasyonları ve ciddi yan etkileri yoktur.

Bununla birlikte, hamileliğin herhangi bir trimesterinde etil alkol bileşeninin yüksek düzeyde istenmeyen olduğunu belirtmek gerekir. İlaç kısa vadeli ve öngörülen koşullar karşılanırsa, o zaman hamile kadın ve fetus için tamamen güvenlidir. Ancak tedavi, ilgilenen doktorun sıkı denetimi altında yapılmalıdır.

Yararlı video

Hamilelik sırasında soğuk algınlığı etkili ve güvenli bir şekilde nasıl tedavi edilir, aşağıdaki videoya bakın:

Hamilelik sırasında boğaz için bir sprey seçimi

Hamilelik sırasında boğaz için bir sprey seçin zor. Bunların çoğu, kadınların ve fetüsün sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek maddeler içerir, çünkü terapi özellikle dikkatle seçilir. Çeşitli güvenli ilaçlar vardır. Hangi annelerin riskli bir boğaz ağrısından kurtulmalarına yardımcı olacağını bilmek için, hastalığın tüm özelliklerini öğrenmelisiniz.

Makalenin içeriği

Ağrıya ne sebep olur

Hamile bir kadın, boğaz ağrısına yol açan çeşitli rahatsızlıklar yaşayabilir. Uyuşturucu seçmeden önce, gelecekteki annenin durumunun kötüleşmesini tam olarak neyin tetiklediğine karar vermelisiniz. Hoş olmayan duygulara neden olmak için:

 • viral enfeksiyon;
 • bakteriyel enfeksiyon;
 • mantar enfeksiyonu;
 • toksemi;
 • mukozaya mekanik hasar;
 • termal hasar;
 • alerji.

Ağrının nedenini ortaya koyan hamile kadınlar için bir boğaz spreyi tayin ya da atamak mümkündür. Viral enfeksiyonlar en kolay şekilde tedaviye uygundurlar, doğal ilaçlar ve geleneksel ilaçlarla bertaraf edilebilirler. Bakteriyel mikrofloranın neden olduğu iltihaplar, sistemik olarak tedavi edilmeli, ayrıca mantar lezyonları.

Mukozaya mekanik veya termal hasar meydana gelirse, rahatlama başlangıcından önce lokal anestezikler reçete edilebilir. Alerjiler ile gelecekteki anne ve fetus zarar vermez antihistaminikler seçin.

Tanı özellikleri ve tedavi seçimi

Hamile bir kadın için boğaz için hangi spreylerin en etkili ve güvenli olacağını belirleyin, sadece bir doktor yapabilir. Tanıyı toplanan anamnez ve hastanın muayenesi temelinde yapar.

Boğazın görsel muayenesi, ihlalin nedenini belirlemek imkansızsa, ek laboratuvar testleri öngörülür. Hamile kadın bir kan ve idrar analizi yapmak için, bir farenks bir ekim alabilir. Tüm bu teknikler, iyileştirilmesi gereken hastalığı tanımlamaya yardımcı olur.

Boğazdaki ağrının nedeni netleştikten sonra, doktor terapi seçimi ile belirlenir. Sadece bir kadının ve gelecekteki bebeğinin sağlığına zarar vermeyen ilaç ve prosedürleri içerebilir. Olası teknik ve araçlar yelpazesi oldukça dardır. Bunları başka faktörlere dayanarak seçmelisiniz, örneğin:

 • gebelik süresi;
 • hastanın genel durumu;
 • kronik ve akut hastalıkların varlığı;
 • alerjik reaksiyonlara yatkınlık.

Popüler araçlar

Modern tıbbın bize sunduğu ilaçlar arasında, hamile kadınlar için etkili ve güvenli spreyler bulabilirsiniz. Doğal olarak yapılırlar. Ayrıca sentetik aerosoller de vardır.

Tüm araçlar kendi aralarında sadece kompozisyonda değil, aynı zamanda vücuttaki eylem mekanizmasında da farklılık gösterir. Durumu hafifletmek için neler yapılabileceğini daha ayrıntılı olarak ele alalım.

 1. "Miramistin". Farklı kökenlerden kaynaklanan enfeksiyonların tedavisi için sprey. Enflamasyonu giderir ve patojenik mikroorganizmalarla savaşır, kullanımdan hemen sonra rahatlama sağlar. Mantarlar, virüsler ve bakterilerle ilişkilidir. Hem anne hem de fetus için tamamen güvenlidir, bu nedenle sadece salgın tedavisinde değil, özellikle salgın döneminde özellikle önleme amacıyla kullanılabilir.
 2. "Stopangin". Bakteriyel ve fungal enfeksiyonların tedavisi için ilaç. Aktif olarak patojen mikroflorayı bastırır, mukozanın yüzeyini dezenfekte eder, ağrı sendromunu hafifletir, yaralanmaları önleyen koruyucu bir film oluşturur. Spreyin aktif maddesi, heksa-ethidindir. Yüksek verimliliği ve güvenliği bilimsel olarak kanıtlanmıştır ve ayrıca bu bileşende virüs ve bakterilere karşı direncin gelişmediği de ortaya çıkmıştır (bağımlılık). İlaç hamileliğin ilk üç ayında ve doğumdan 2 hafta önce tamamen yasaklanmıştır. Preparatın bir parçası olan steroidal olmayan anti-enflamatuar bileşen metilsalisilat, fetusun gelişiminde erken gelişimsel bir bozukluğa ve geç zamanlama - bir perenashivaniye neden olabilir.
 3. "Geksoral". Anti-inflamatuar antiseptik sprey. İlacın aktif maddesi hexiethidindir. Tıbbi uygulamada, çare hamile bir kadın veya fetüsün sağlığı üzerinde olumsuz bir etki yaratmadığı halde, aynı zamanda bu konuda hiçbir temel çalışma yapılmamıştır. Bundan sonra, ilacı reçete etme kararı, sadece olası riskleri dikkate alarak doktor tarafından alınmalıdır.
 4. "Tantum Verde." Mukoza zarında anti-inflamatuar ve yatıştırıcı etkileri olan etkili ajan. Aynı zamanda, yerel bağışıklığı artıran hücrelerin damarlarını ve duvarlarını güçlendirmeye yardımcı olur. Bademcik iltihabı, farenjit veya bademcik iltihabı gibi lezyonlarla, sprey gelecek anne için gerçek bir kurtuluş olacaktır.
 5. Ingalipt. Sprey, doktorların belirsiz olduğu. Mikrop ve mantarlarla savaşır, iltihapları giderir ve kolay bir analjezik etki sağlar. Üreticilerin kendileri, ilaçların doğrudan anne karnında hareket ettiğinden ve vücut üzerinde sistemik etkilere sahip olmadığından, anne adayının anne adayları için güvenli olduğunu temin eder. Bununla birlikte, bazı doktorlar, atama yaparken iki kategorik olarak yasaklanmış madde içerdiğinden, bunu atamaktan korkarlar: sülfonamidler ve timol (kekik özü). Diğer uzmanlar, ilaçta bulunan zararlı bileşenlerin yetersiz dozunun, hastaların sağlığına hiçbir şekilde zarar vermeyeceğinden emindir. Bu aerosolün seçimi ile ilgili karar doktorunuz tarafından alınmalıdır.

Spreylerin Faydaları

Hamileler için, sprey en uygun ilaçlardan biridir. Avantajları açıktır:

 • mukoza yüzeyinde hareket eder ve kan dolaşımına emilmez;
 • aktif maddeleri doğrudan enfeksiyon bölgesine verir;
 • anında rahatlama sağlar;
 • kullanımı kolay;
 • Özel bir dağıtıcı, ilacın aşırı dozlanmasını önler;
 • Her yere taşınabilir ve kullanılabilecek kompakt bir balon.

Bu durumun iyileştirilmesi, gebe kadınlarda spreylerin uygulanmasından hemen sonra ortaya çıkar, çünkü çoğunun bir ışık analjezi bileşimi vardır.

Bu preparatı kullanmanın etkinliğinin, mukozanın yıkanması boğazda durulandıktan sonra gerçekleştirilirse, önemli ölçüde arttığının dikkate alınması gerekir. Sorunun çözümü için entegre bir yaklaşım hızlı bir şekilde iyileşmeye yardımcı olacaktır.

Korkular ve uyarılar

Aerosollerin sağlık için de güvenli olmadığı da unutulmamalıdır. Talimatlara göre kesinlikle kullanılmalıdır - boğazın doktorun söylediklerinden daha sık sulanması kesinlikle yasaktır. Ayrıca, bazı aktif ilaç maddelerinin negatif reaksiyonlara neden olabileceğini ve bu nedenle tedaviye başlamadan önce kişisel tolerabilite için bir test yapılmasının gerekli olduğunu unutmayın.

Hamilelik sırasında alınabilecek spreylerin bazı kontrendikasyonları olabilir. Bunlar bazı kronik ve akut hastalıkları içerir.

Bir doktor ile görüşme sırasında, sağlığınıza zarar vermemek için tüm rahatsızlıklarınızı mutlaka söylemelisiniz. Ayrıca, bazı fonlar karmaşık gebelik vakalarında kullanılamaz, risk faktörleri bir jinekolog tarafından açıklığa kavuşturulmalıdır.

Sonuç olarak

Hamile bir kadın seçin boğazda ağrıdan etkili ve güvenli bir sprey oldukça gerçektir. Şimdi ilaç piyasası, fetüs ve anne adayı üzerinde olumsuz bir etki yaratmadığı anlamına gelmektedir.

Ancak, bu ilaçların seçimi sadece bir doktor tarafından yapılmalıdır, çünkü hepsinin farklı etki mekanizmaları ve farklı bileşimleri vardır. Özellikle bebek beklerken, kendi kendine ilaç vermek kesinlikle yasaktır. Sağlığınıza karşı sorumlu olun, zamanında ve risk almadan tedavi edilmelidir.

Hamilelik sırasında boğaz için ne tür ilaçlar yapılabilir?

Hamilelik, sadece kendi sağlığı için değil, aynı zamanda gelecekteki çocuğunun sağlığı için de sorumlu olduğu zaman kadının vücudunun bir durumudur. Bu gerçek göz önüne alındığında, hamile bir kadında hastalıkların tedavisinin organizasyonunun ciddiyetini anlamak önemlidir. Boğazda olağan ağrı, terleme ve diğer rahatsızlıkların bile, konuya karşı sorumlu bir yaklaşımla ortadan kaldırılması gerekir. Bugünün materyalinde tartışılacak olan budur.

Gebe kadınlarda boğaz ile ilgili sorunların nedenleri ve semptomları

Boğaz ağrısı bir semptomdur, tedavi teşhise bağlıdır!

Herhangi bir patolojinin tedavisi düşünüldüğünde, etyolojisini dikkatle incelemek önemlidir. Gebe kadınlarda boğaz ile ilgili sorunların nedenleri ve semptomları, sıradan bir insanda meydana gelen benzer rahatsızlıklardan farklı değildir.

Boğazda en sık görülen ağrı, terleme, kızarıklık ve diğer rahatsızlık şunlardan dolayı gözlenir:

 • KBB hastalığının gelişimi (boğaz ağrısı, soğuk algınlığı, grip vb.)
 • Nazofarenksin lokal lezyonları (apse, apse veya tümör oluşumu, vb.)
 • Toz, bazı maddeler, duman ve diğer alerjenlere karşı alerjik reaksiyon
 • yabancı cismin nazofaringeal bölgesine girme
 • nadiren - insanın iç organlarının (gastrointestinal hastalık, akciğer patolojisi vb.) yenilgisi ile ilgili problemler

Terapi organizasyonundan önce, hamile bir kadının boğazındaki gerçek rahatsızlık nedenini doğru bir şekilde belirlemek gerekir. Bir hastalığın etyolojisini belirlemede bir hata yaparsanız, sadece patolojiyi sonuçsuz tedavi edemezsiniz, aynı zamanda aşırı tatsız komplikasyonlara da neden olabilirsiniz.

Boğazda ağrı tanısı doğrulamak için oldukça basittir - sadece bazı semptomların varlığını belirlemelisiniz. Daha kesin olarak, nazofarengeal lezyonların belirtileri şunlardır:

 • Ağrı ve boğaz şişmesi
 • nazofarenksin belirgin kızarması
 • Solunum ve yutkunma sürecinde problem veya rahatsızlıkların ortaya çıkması

Sorunu sağlıkla doğru bir şekilde teşhis etse bile, bir uzman tarafından hamile bir kadın tarafından denetlenmeden tedavi edilmesi tavsiye edilmez. Hamilelikte tedavi organizasyonu son derece önemli bir önlemdir ve her zaman hoş olmayan semptomlara ve temel antiviral / antibakteriyel ilaçlara karşı ilaç almak için kendini sınırlamak her zaman mümkün değildir.

Bu nedenle, hamilelik sırasında boğazda ve hastalıkta ağrıya neden olan tek tedavi yöntemi, sadece hamilelik sırasında sadece kalifiye bir doktora gidecektir. Bunu hatırlayın, böyle ilginç bir durumda kendi kendine ilaç kullanmaya karar verin.

Güvenli ilaçlar - spreyler, haplar ve lolipoplar

İlk önce muayene, sonra tedavi!

Hamilelik sırasında boğazın tedavisi, sıradan bir insandaki benzer işlemden farklı değildir ve şartlı olarak birkaç aşamaya ayrılır:

 1. Boğazda rahatsızlığa neden olan bir hastalıktan kurtulmak.
 2. Boğaz ağrısı da dahil olmak üzere hoş olmayan belirtilerle başa çıkmak.
 3. Hamilelik boyunca hastanın sağlıklı durumunu destekler.

Daha önce belirtildiği gibi, doktor hamile bir kadında herhangi bir patolojinin tedavisinin seyrini belirlemede aktif olmalıdır. Buna rağmen, hastalığın ilk aşamalarında ve boğazın yenilgisinin ilk belirtileri, kendinizi kurtarmaya çalışabilirsiniz. Bu durumda en uygun seçenek boğazda rahatsızlıklarla mücadele amaçlı ilaçların kullanılmasıdır: spreyler, haplar ve şekerler.

Bu ilacı kullanmak ya da bu ilacı, talimatlara uygun olarak ve aynı talimatların yardımı ile hamile kadınlar için güvenliği sağlandıktan sonra önemlidir. Aşağıdakiler, hamilelik sırasında boğazın tedavisi için en yaygın ilaçlar olarak kabul edilir:

Yukarıdaki preparasyonların çoğunun bir sprey formunda, tablet biçiminde ve lolipop formunda mevcut olduğuna dikkat çekilmelidir. Pharyngocept hamile kadınların boğazında rahatsızlıktan kurtulmak için en iyi ve en etkili ilaçlardan biridir. Sadece mükemmel bir terapötik etki üretmez, aynı zamanda fetus için tamamen güvenlidir.

Her durumda, özellikle hamilelikte herhangi bir ilaç almadan önce, bir doktora danışmanız tavsiye edilir.

Sadece bu insanlar tam olarak söyleyebileceklerdir: belirli bir ilacın hamile bir kadının boğazındaki rahatsızlığı tedavi etmek için güvenli olup olmadığı.

Antibiyotikler - bu mümkün mü değil mi?

Birçok hamile kadın, antibakteriyel ilaçların pozisyonlarına alınabilmeleri ile ilgilenmektedir. Tabii ki, bu uygulama dışarıda bırakılmamıştır, ancak başlayacak terapötik bir ders için, antibiyotiklerin makul olarak iyi bir nedeni olmalıdır. Boğazdaki normal ağrı ile, bu tür radikal tedavi yöntemlerine başvurmanıza gerek yoktur.

Antibiyotik kullanımı için en önemli endikasyonlar göz önünde bulundurulabilir:

 • bakteriyel etyoloji hastalıklarının güçlü ilerlemesi
 • Tedavinin hastalığın bakteriyel etiyolojisinde daha "zararsız" ilaçlar ile zayıf etkisi
 • antibakteriyel dışında başka bir terapi kurmanın imkansızlığı

Kadın tarafından hamilelik sırasında antibiyotik alma kararı kabul edilemez. En azından antibakteriyel ilaçlar, hem anne adayının sağlığını hem de çocuğunun sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek bazı yan etkilere neden olur. "Pobochek" antibiyotikler arasında şunlar olmalıdır:

 1. Karaciğer çalışmasında bazı bozukluklar
 2. Sindirim sistemi ile ilgili problemlerin ortaya çıkması
 3. metabolik bozukluk
 4. antibakteriyel bileşenlerin fetüs üzerine olumsuz etkileri

Gebelikte antibiyotik tedavisinin ciddiyeti göz önüne alındığında, kadınların bu tür önlemleri almaktan kaçınmaları daha iyidir. En azından tedavi eden doktor antibiyotik ihtiyacını belirlemeyene kadar ve tedavi için spesifik ilaçlar reçetelemedi.

Hamilelik sırasında gargara yapabilir misin?

Tuz ve soda - güvenli bir boğaz durulama

Boğazda rahatsızlıktan kurtulmak, durulamadan beri boğazınızı durulamak önemlidir:

 • ağrı, şişlik ve kızarıklık yumuşatmak
 • nazofarenksin yumuşak dokularının şişmesini azaltmak
 • hastalığın gelişmesine izin vermemek için boğazdaki enfeksiyonu öldürmek

Hamileler için, durulama konusunda herhangi bir yasak yoktur, fakat doktorunuza verilmeden önce doktorunuza danışmanız da tavsiye edilir. En etkili ve sık kullanılan durulama çözümleri aşağıda sunulmuştur:

 1. Furacilin çözeltisi - 1 litre kaynamış su başına 5 tablet hazırlama
 2. adaçayı, okaliptüs veya papatya suyundan elde edilen çözeltiler - bir kez (200 ml çözelti) bir ot ve bir bardak kaynamış sudan oluşan 1 çorba kaşığı bir kaynatma kullanır.
 3. soda ve tuz çözeltisi - bir kez (200 ml çözelti) 1 tatlı kaşığı tuz, yarım çay kaşığı soda ve bir bardak kaynamış su

Hamileler için gargara gulleti, her yemekten sonra ve 3 saatten fazla olmayan bir periyodisite ile arzu edilir. Hastalığın başlangıç ​​aşamasında, durulama çözeltileri tam anlamıyla "tek elle" enfeksiyonun üstesinden gelebilir ve hastayı tedavi edebilir, karmaşık tedaviler olmaksızın hastalığın daha ciddi aşamalarında dağıtılamaz.

Nebulizer tarafından soluma

Solunum nebulizörü - etkili bir yöntem, ancak bir dizi kontrendikasyon vardır!

Bugünün materyalinin bir sonucu olarak, bir nebülizörün inhalasyonlarını gerçekleştirirken boğazda rahatsızlıktan kurtulmak için böyle bir seçenek düşüneceğiz. Bu terapi yöntemi, durulama sırasında mevcut olana benzer bir etkiye sahiptir. Bununla birlikte, öksürük inhalasyonu olduğunda nebülizer en etkilidir.

Hamilelik sırasında, bu gibi inhalasyonlar için kontrendikasyonlar şunlardır:

 • yüksek vücut ısısı
 • apse hava yolları veya açık inflamasyon varlığı
 • hamile bir kadın kan damarları veya kalp ile ilgili sorunlar
 • inhalasyon çözelti bileşenlerinin bireysel hoşgörüsüzlüğü

Çoğunlukla, bir doktorun izni ile hamile hastalar nebülizör ile inhalasyon çözümleri aşağıdaki:

 1. saf salin çözeltisi
 2. Narzan, Borjomi ve diğer tıbbi maden suları
 3. Güçlü bir ihtiyaç ile - Interferon, uçucu yağlar ve şifalı bitkiler

Hamilelik sırasında ne zaman ve nasıl ilaç alacağına dair daha fazla bilgi videodan öğrenilebilir:

Her halükarda, bir nebulizer ile inhalasyon yapmadan önce, ilgilenen hekime danışmanız ve bu tedavi yönteminin uygunluğunu özellikle sizin durumunuzda öğrenmeniz önemlidir.

Genel olarak, hamilelik sırasında boğazda rahatsızlıktan kurtulmak o kadar da zor değildir. Terapi organizasyonundaki en önemli şey, sıklıkla önlenemeyen tedavi uzmanının tavsiyelerine uymak ve daha önce sunulan hastalıkları tedavi etmenin nüanslarını bilmek. Makalenin size yararlı olduğunu umuyoruz. Hastalıkların ve sağlığın tedavisinde size iyi şanslar!

Gelecek anneye bir boğaz tedavi etmek: hamilelikte güvenli ilaçlar

Boğazdaki ağrı herkese tanıdık bir duygudur. Ancak genel durumlarda bu rahatsızlığın tedavisi ciddi bir sorun teşkil etmezse, o zaman acıdan kurtulma süreci hamile kadın için gecikebilir.

Hamilelik sırasında birçok ilaç fetus üzerinde olumsuz etki riski nedeniyle yasaklanmıştır. Bu nedenle, gelecekteki annenin cephaneliği birkaç izin verilen ilaç ve halk ilaçları içerir.

Boğaz ağrısı ne zaman oluşur?

Eğer boğaz ağrınız varsa, bu hisleri göz ardı edemezsiniz, çünkü acı, vücuttaki rahatsızlıkların gelişmesi için bir işarettir. Boğazda ağrı, terleme, "yumru" hissi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir:

 • toksemi;
 • larenksin viral lezyonları (farenjit, SARS ve diğerleri);
 • bakteriyel enfeksiyonlar (boğaz ağrısı);
 • mantar enfeksiyonları;
 • mukoza zarında mekanik hasar (balık veya meyvelerden gelen kemik, sert gıda);
 • alerjik reaksiyon.

Boğazdaki ağrının her zaman ciddi bir hastalık belirtisi olmamasına rağmen, nedenlerini belirlemek doktora kalmıştır. Bu nedenle, hamilelik sırasında, bu tür belirtileri hafifçe tedavi etmek, kendi başına hoş olmayan duygulardan kurtulmaya çalışmak gerekli değildir.

Hamilelik sırasında boğaz tedavisi için mevcut yollar

Tedavinin amacı, boğazda ağrı ve rahatsızlık nedeninin tanımından önce gelir.

Tanı, hastanın muayene ve şikayetleri temelinde yapılır.

Bu yeterli değilse, kadın kanı ve sürüntüyü boğazdan alır. Bu, hastalığın doğasını (viral, bakteriyel veya fungal) belirleyecek ve uygun tedaviyi reçete edecektir.

Gırtlaktaki ağrı nedeni toksikse, şiddetini azaltmak için önlemler alınır. Bunun için beslenme ve gebelik rejimi ayarlanmakta, ciddi vakalarda ilaç desteği ya da yatarak tedavi önerilmektedir.

Virüs enfeksiyonu, halk ilaçları ve onaylanmış ilaçlar yardımıyla başarıyla tedavi edilir ve bakteriyel enfeksiyon antibiyotik tedavisini gerektirir.

Larinksin mantar lezyonu patojenik florayı ortadan kaldırmak için tedavi ile tedavi edilir.

Mukoza larenksinin mekanik hasarından kaynaklanan hoş olmayan duyumlar genellikle bağımsız olarak geçer. Doku onarım süresi için refahı kolaylaştırmak için doğal antiseptikler yardımı ile olabilir.

Alerjik reaksiyonun bir tezahürü olarak boğaz ağrısı, alerjenin saptanması ve çukurluğu ile tedavi edilir. böylece şişme boğaz mukoza membran kaldırmak ve gerektiğinde atanan antihistaminler, rahatsızlık ortadan kalkması katkı edin.

Rezorpsiyon için spreyler ve tabletler

Hamilelik sırasında resorpsiyon için güvenli tabletler Tharyngept ve Lizobakt vardır.

Yerel antiseptik etkiye sahiptirler, bakterilere, virüslere ve mantarlara karşı etkilidirler.

Lizobakt günde 2 tablet 3-4 kez, Tharyngept - 1 tablet günde 3-5 kez reçete edilir. Tabletler çiğnemeden ağızda yavaşça çözünmelidir.

Strepsils, Septolete ve diğerleri gibi boğaz ağrısı için bu popüler şekerler yüzünden içerik ksilometazolin için yasaklandı.

Sulama için Tantum Verde, Stopangin, Inhalipt, Geksoral veya Miramistin spreyleri reçete edilir. Spreyler öğünden 2-3 gün sonra kullanılır. Boğazın durulandıktan hemen sonra uygulanırsa, aerosol ve tabletlerin etkinliği artar.

Hamilelik sırasında kaçınılması gereken vazokonstriktör maddeler içerir.

SARS tedavisi için doktorlar temizlik ve odadaki hava nemlendirici, yatak istirahatı tavsiye, sıcak içecekler ve boğaz tedavisi için lokal ajan bol: Sulama durulama otlar kaynatma (papatya, adaçayı, okaliptüs), tuzlu çözelti furatsilina.

Çözeltilerde İlaçlar

Iltihaplı bademcik günlük özel çözeltiler (yağlı solüsyon chlorophyllipt, Lugol, Hexicon, Miramistin) ile muamele birkaç kez olabilir.

Bu yöntem, ajanın terapötik etki sağlayarak daha uzun süre mukozada kalmasına izin verir. Boğazın tedavisi için parmağı bir parça pamuk veya gazlı bezle sarmak, bir solüsyonda nemlendirmek ve bademcik yağlamak gerekir.

Bu prosedür kusmaya kadar hoş olmayan duyumlara neden olabilir, bu nedenle tedavi mümkün olduğunca çabuk yapılmalıdır.

Durulama solüsyonları erken aşamalarda gösterilir.

Düzenli durulamalar, hamile bir kadının sağlığını hızlı bir şekilde iyileştirebilir. Bu prosedür sırasında, boğaz bakteri ve virüslerden temizlenir, iltihaplı mukoza nemlendirir ve yumuşar.

Hamilelik sırasında boğaz ağrısı aşağıdaki formülasyonları ile durulayın:

Bir bardak ılık suda (yaklaşık 40 ° C), 1 tatlı kaşığı bal ve kabartma tozu ekleyin.

Eczane papatya şimdi bir filtre paketi olarak satılmaktadır. Bu tür bir serbest bırakma, ölçüm yapmak için zaman kaybetmeden çimleri kolayca ve uygun bir şekilde hazırlamanızı sağlar.

2 filtre paketi yarım bardak kaynar suya dökülür ve 20 dakika süreyle infüze edilir. Daha sonra, ham maddelerin kalanları sıkılır, elde edilen infüzyon hacmi 1 su hacmine ılık su ile getirilir.

Sıcak su bardağı başına çeyrek çay kaşığı.

200 ml su için yarım çay kaşığı tuz (tercihen deniz, ama aynı zamanda uygun).

Tabletler bir bardak ılık suda çözülür. Furacilin ile yıkarken, solüsyonu yutmayın.

Durulamaların etkinliği doğrudan frekanslarına bağlıdır: iyi bir sonuç her 2-3 saatte bir durulamadır. İşlemden yarım saat sonra, yemek yemekten ve içmekten kaçınmalısınız. Durulama çözeltisi ılık olmalıdır.

Hamileliğin erken dönemlerinde boğaz ağrısının tedavisi için çözümler kullanmak özellikle iyidir.

Sıkıştırır ve inhalasyonlar: prosedürlerin özellikleri

İnhalasyonlar boğazda rahatsızlığı azaltabilir, kavrulmuş mukoza zarını nemlendirebilir.

Onlar için özel bir inhalatör kullanabilir ve yokluğunda normal bir tava ve yoğun bir havlu kullanabilirsiniz.

Inhalasyonlar için bitkisel şifalı otlar (papatya, dize, anne ve üvey anne) kullanılır. Bir başka eski, ama etkili alet - feribota her zamanki haşlanmış patates ile tavada nefes vermek.

Soluma süresi 10 dakikayı geçmemelidir.

Boğazdaki bir kompres için, bir papatya kaynağı da kullanabilirsiniz (2 bardak su için 2-3 yemek kaşığı). Elde edilen infüzyon, bir peçete veya havlu ile emprenye edilir, boynuna uygulanır ve bir fular ile bağlanır. Havlu soğuyana kadar kompresin gerekli olmasına dikkat edin, prosedürü günde birkaç kez tekrarlayın.

En kolay temin edilebilen malzemeler kullanılarak bir ısınma sıkıştırması yapılabilir - örneğin, yaygın sofra tuzu. Bunu yapmak için, kuru bir tavada büyük bir tuz ısıtılır ve bir doku torbasıyla kaplanır.

Çanta her tarafa bir havlu ile bağlanmış ve sarılmıştır. Daha sonra havlu boynuna uygulanır ve bir eşarp ile bağlanır. Sıkıştırmalı, ama çok fazla sıcak olmamalıdır, aksi takdirde yanık alabilirsiniz.

İnhalasyonlar yemeklerden 1-1.5 saat sonra yapılır.

Bu zamanda rahatlamak için tavsiye edilir, yatakta yatmak en iyisidir.

Boğazın güvenli ve hızlı bir şekilde tedavi edilmesi nasıl mümkün olabilir?

Ağrının geçici olarak ortadan kaldırılması basit ve uzun bir yöntem olabilir - sıcak süt.

Bir bardak süt kaynatılır, 1 tatlı kaşığı bal ve tereyağı eklenir. Elde edilen sonuç biraz soğumaya ve küçük yudumlarda içmeye cesaret ediyor. Süt sıcak olmalı, ancak yanmamalıdır, aksi halde hoş olmayan duyumlar sadece yoğunlaşacaktır.

Bu kanıtlanmış yöntem, yutulduğunda ağrıyı azaltmanıza ve boğazda terlemeyi ortadan kaldırmanıza izin verir. Tereyağı ve ballı süt günde 3 defa içilebilir.

Her çocuk metodu bir çocuğun yatağında kullanılamaz. Hamile kadınların ayaklarını süzmek, hardal sıvaları kullanmak ya da hardallı geceler giymek yasaktır. Bütün bu yöntemler çocukta oksijen eksikliği ile doludur.

Hamilelik sırasında kendinize bir boğaz ağrısı tedavisi tavsiye edilmez.

Durumunuzu durulama ve diğer güvenli yöntemlerle geçici olarak rahatlatabilirsiniz, ancak teşhis doktora verilmelidir..

Hamilelik sırasında, alerji olasılığı artar, bu yüzden halk yöntemleri bile dikkatli kullanılmalıdır (özellikle otlar kullanımı ile ilgili olarak). Tedavi 4-5 gün içinde rahatlama getirmezse, tekrar tekrar doktora başvurmak gerekir. Başka, daha etkili bir tedavi rejimi seçecek.

Boğaz ağrısı ve gebelik: Sorunu nasıl çözebilirim?

Boğaz ağrısı çok yaygındır. Bunun nedenleri arasında soğuk algınlığı, grip, bademcik iltihabı, farenjit ve diğerleri gibi çeşitli viral hastalıklar olabilir.

Sıradan yaşamda, herhangi bir şekeri eritmek için sadece antiviral bir hap veya antibiyotik yutuyoruz. Kural olarak, iki veya üç gün sonra ağrı geçer.

Fakat hamile kadınların boğazını tedavi etmek için mi? Bu dönemde genellikle bir eczaneden alınan birçok ilaç kontrendikedir. Fetüsün oluşumunu ve gelişimini olumsuz yönde etkileyebilirler, bazıları ise bir düşükle sonuçlanabilir. Makalede, gelecek anneler için tedavi edilebilecek yöntemleri ve ilaçları listeliyoruz.

Hamilelik sırasında boğaz tedavisi ana yöntemleri

Genel ve yerel olabilir. Genel tedavi, günün belli bir rejimini ve çeşitli ilaçların alınmasını içerir: tabletler, antibiyotikler, şuruplar. Boğaz ağrısı olan tabletler, hamile kadınların tedavisi için çok uygun değildir, bu nedenle yerel tedaviye tercih vermelidir.

Aşağıdaki yöntemleri içerir:

 • Çözümlerle durulayın
 • Spreyler ve aerosoller
 • Çözünme tabletleri

Bazı tedavi yöntemlerini daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Boğaz durulayın: en etkili ve güvenli çözüm hazırlığı

Hamile kadınlar aşağıdaki bileşenlere dayanan çözümler ile gargara yapabilirler:

 • Gıda ürünleri: limon, bal, kefir, tuz, soda.
 • Şifalı bitkiler: calendula, papatya, adaçayı ve diğerleri.

Neden boğaz tedavisi için etkili bir yöntem durulanır?

 • Patojenik mikroorganizmaların ve hayati fonksiyonlarının ürünlerinin ağız boşluğundan ve farinks birikmesinden kurtulmaya yardımcı olur.
 • Çözeltiden gelen tıbbi maddeler hızla hastalığın kaynağına nüfuz eder.
 • Boğazın tahriş olmuş duvarlarını nemlendirir ve yumuşatır, böylece ağrı hızla geçer.
 • Belirli kuralları takip etmek güvenlidir.

Durulamanın etkili olması ve gelecekteki çocuğa zarar vermemesi için uyulması gereken kurallar nelerdir?

 • Sıcak olmayan her durumda sıcak su (37-40 derece) kullanılması gereklidir.
 • Prosedürü sıklıkla uygulamak tavsiye edilir. Bazı durumlarda, her 60 dakikada bir boğazınızı yıkamanız gerekir.
 • Çözelti kullanımdan hemen önce hazırlanmalıdır.
 • Bitki bazlı bir ilaç hazırlıyorsanız, kullanmadan önce filtrelenmesi gerekecektir.

Hamilelik sırasında gargara

Limon bazlı çözelti

Yarım limondan bir bardak su suyu içinde çözülmelisiniz. Ortaya çıkan ilaç çabuk davranır, ancak önemli bir dezavantajı vardır - boğazda hoş olmayan bir hissizlik durulandıktan sonra ilk dakikalarda neden olur.

Bu problem, bardağa bir kaşık bal eklenerek çözülebilir. Çözümü yutmayın! Bu hareket şiddetli mide ekşimesine ve bebeğe zarar verebilir.

Siyah çay

Bir kaşık bal eklemek için güçlü demlenmiş bir çaya ihtiyacınız olacaktır. Acıyı çabucak ortadan kaldırmaya yardımcı olur, ancak her 1-2 saatte bir sık ​​sık gargara yapmalısınız.

Boğazın tuzu ile tedavisi

Bir bardak su veya bir çay kaşığı tuz (yemek veya deniz) veya yarım çay kaşığı soda ve tuz karıştırmak yeterlidir.

kefir

Hamile kadınlar bu ekşi sütlü içecekle gargara yapabilir, ancak az yağlı kefir (% 1,5'e kadar) almak daha iyidir. Sıcaklığının yaklaşık 37-40 derece olması gerektiğini hatırlamak önemlidir. Kefir ile boğazın hemen buzdolabından durulanması sadece size zarar verecektir.

Papatyaların kaynatılması

Papatya çiçekleri kendiniz toplayabilir veya herhangi bir eczaneden satın alabilirsiniz. Bir yemek kaşığı tıbbi hammadde, bir bardak kaynar su dökülür ve en az 10-15 dakika ısrar edilir.

Ancak en yüksek terapötik etki, yüksek bir papatya konsantrasyonu elde edilmesine yardımcı olur. Bunu yapmak için 5 saat ısrar edilmelidir.

Hamilelik sırasında bal tedavisinin avantajı, bir baz olarak kullanılabileceği veya gargara yapmak için başka herhangi bir çözeltiye eklenebileceğidir. Balı baz olarak kullanırsanız, bir bardak su için yeterli yemek kaşığına sahip olacaksınız.

İyot bazlı çözelti

Bu reçete en sonunda verilir, çünkü sadece son çare olarak ve doktorun izni ile. Boğazda güçlü, uzun süreli bir ağrıya yardımcı olur. Bir bardak suya, daha fazla değil, 10 damla iyot ekleyin. Ve iyotu sıcakta değil, sıcak suda çözdüyseniz, tüm tıbbi özelliklerden yoksun kalırsınız.

Boğazın eczaneden ilaçlarla durulanması mümkün mü?

Bazı kadınların bir sorusu olabilir: "Hamile kadınların furatsilinom veya diğer ilaçlarla gargara yapması mümkün mü?" Cevap olumludur. Ancak bunu sadece bir uzman gözetiminde yapabilirsiniz. Kural olarak, bu süre boyunca doktor aşağıdaki güvenli preparatları reçete eder:

 • furatsilin. Antimikrobiyal etkisi hiçbir şekilde antibiyotiklerin etkisinden daha az değildir, bu nedenle hamilelik sırasında boğazın tedavisinde çok popülerdir. Durulama yardımcısı hazırlamak için bir tablet öğütülür ve 200 ml ılık su dökülür. Durulama mümkün olduğunca sık olmalıdır. Anjina ile bir bardak sıvıya bir yemek kaşığı hidrojen peroksit (% 3) eklenebilir. Daha fazla oku.
 • Rotokan. papatya, yarrow, nergis: bir bileşenleridir otlar özü şeklinde üretilen bu kombine anti-inflamatuar madde,. Bu bileşim, iltihap ve boğaz ağrısını gidermek, mukoza zarını iyileştirmek, ağız boşluğunu dezenfekte etmeye yardımcı olur. Talimatlar, hamilelik sırasında Rotokanın tedavi edilmesinin mümkün olmadığını, çünkü etil alkol içerdiğini söylüyor. Bununla birlikte, uyarı sadece kullanımı ile ilgilidir ve tek sınırlama özütün tek tek bileşenlerine ait tek idiyosenkrazi olup. Daha fazla oku.
 • Chlorophyllipt. İlacın ana aktif maddesi okaliptüs yapraklarının özüdür. Yağlı veya havanın yanı sıra sprey şeklinde de mevcuttur. Daha fazla oku.

Boğazdan spreyler

Bu dönemde kullanım için aşağıdaki hazırlıklar yapılabilir. Bununla birlikte, vücudun bireysel özellikleri vardır, böylece bir boğazla hamile olabilirsiniz, doktorun karar vermesine izin verin.

Miramistin

Birçok kişi için, jinekolojide kullanılan ve iltihap ve enfeksiyonlardan kurtulmanızı sağlayan bir ilaç olarak bilinir. Solüsyonlara ek olarak, Miramistin, hem gelecekteki anne hem de çocuğu için kesinlikle güvenli olan bir sprey formunda mevcuttur, çünkü terapötik etki, vücuda nüfuz etmeden mukoza zarının yüzeyindedir. İlaç farenjit, grip, larenjit, bademcik iltihabı tedavisinde yeterince etkilidir. Daha fazla oku.

Stopangin

Analjezik ve zarflama özellikli antibakteriyel ve antifungal antiseptik topikal ajana aittir. Ana aktif madde, iki olumlu etkisi ile bilinen Hexetidine'dir: bakteriden bağımlılık olmaması ve mukoza yüzeyine etki eden kan kaybı.

Bununla birlikte, hamileliğin ikinci trimesterinden kullanılabileceği ve doğumdan birkaç hafta önce kullanmayı bıraktığı belirtilmelidir. Fetusun başlangıç ​​evrelerinde sapmasına ve dönem sonunda hamileliğin gecikmesine neden olabilen, non-steroid anti-inflamatuar ilaç olan Stopangin - metil salisilat bileşenlerinden birinin etkisinden kaynaklanır.

Geksoral

Ana bileşenle bir başka antiseptik ilaç - Heksetidin. Tıbbi uygulamada bir çocuğu taşırken başvurunun istenmemesi ile ilgili veriler bu nedenle, doktorun tedaviyi reçetelendirip yazmayacağına karar vermesi gerekir.

Tantum Verde

Eğer gebe hamile kadına zarar verirse, doktor ilaç da dahil olmak üzere ve sprey formunda bu ilacı reçete edebilir. Tantum Verde, hücrelerin damarlarını ve kabuklarını güçlendirirken, iltihabı giderir. Kullanımı bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, farenjit için endikedir.

Ingalipt

Bu ilaç hakkında, boğaz ağrısı olan hamile kadınlara yardım, görüşler farklıdır. Bir yandan, üretici Ingalipt'in anne adayları ve oluşmakta olan fetus için güvenli olduğunu iddia ediyor, çünkü aktif maddeler, mukoza zarının yüzeyinde mikroplara karşı savaşmıyor, kanın içine çekilmiyor.

Fakat bileşimde, bebeği olumsuz etkileyebilecek bileşenler vardır. Bu sülfonamid, bu dönemde kabul edilmek için tavsiye edilmez, ve kullanımı sadece kontrendikedir timol (kekik özü). Konsantrasyonlarının önemsiz olduğunu belirtmek önemlidir, bu nedenle bu ilacı kullanmanın uygunluğu ile ilgili karar bir doktor tarafından alınmalıdır.

Hardal sıvaları ve termal prosedürler yardımı ile boğaz tedavisi

Bu iki yöntem, hastalığın ısınmasını amaçlamakta olup, bu da vücudun koruyucu reaksiyonlarının geliştirilmesine katkıda bulunmaktadır. Bu, boğaz ağrısına yol açan hastalığı hızlı bir şekilde yenmeye yardımcı olur.

Bununla birlikte, ayaklarınızı sıcak suda (50-70 ° C üzeri) ısıtın veya hamilelik sırasında aynı amaçla başka araçlar kullanın, çünkü düşük yapma riski veya erken doğum riski vardır. Bunun nedeni, sıcak suyun küçük pelviste bulunan organlara kan akışını arttırması, bu da kan basıncının artmasına ve kanamanın provoke olmasına neden olmasıdır.

Gün ve dinlenme modu

Gebe kadınlarda boğaz tedavisi sadece prosedürlerin uygulanmasını değil, aynı zamanda günün belirli bir rejimini ve dinlenme düzenini de içerir:

 • Aşırı ısınamazsınız, sıcak suyla banyo yapın.
 • Yatak istirahatı.
 • Çok fazla insanın bulunduğu yerlerden kaçınmalısınız (örneğin toplu taşıma). Eğer yetenekli bir bakıma ihtiyaç duyulursa, yeni bir virüs saldırısı için kliniğe gitmek yerine evde bir doktor çağırmak daha iyidir.
 • Tonik içecekler ile taşınamazsınız: çay, kahve, kakao. Ahududu ile herkesin en sevdiği çay bile hamilelik sırasında bir kadına zarar verebilir.
 • Hava dışarıda sıcaksa, temiz havada çok yürümeniz gerekir.
 • Önemsememek için endişelenmeyin.

Bu basit kurallara uyulması hamile bir kadının boğaz ağrısını hızlı bir şekilde tedavi etmesine ve daha ciddi sorunların ortaya çıkmasını önlemesine yardımcı olacaktır.

Hamilelik sırasında boğaz için spreyler

Kızlar hepiniz merhaba! Hamilelik sırasında tedavi edilenleri istemek, bütün gün bir boğaz ağrıyor, ağrılı bir şekilde yutuyor ve evde bulunan tüm spreyleri imkansız hale getiriyor!

Kızlar, internette mantıklı bir şey bulamadılar. Söylesene, Miramistin Spreyi boğazımda kullanabilir miyim? Hamilelik 22 haftadır. Polskpatte ve naslin sprey sprey ve yutmak ya da değil olduğunu okudum? Çok teşekkürler. Boğaz, boulette ve biraz podkashlivayu başlar.

J.)) Tabii ki, böyle bir hava ile (yokluğu), hasta olmak zor değildir. Boğaz, burun akıntısı incinmeye başlar. Doktora gittim, beni LOR'a yolladı. ENT burnun yıkanmasını ve boğazdan "Boğaz İçin Güçlü Aqua Maris" spreyini reçete etti. Standart bir şişeye sahip, pshikat için uygun. Kompozisyonda - deniz suyu dışında hiçbir şey. Çok tuzlu deniz suyu. Dürüst olmak gerekirse şaşırdım çünkü bu aracı duymadım. Genel olarak, başka birkaç tedavi için kuruldu. Ama denemeye karar verdi, zaman hala küçüktü, her şey olabilir.

Kızlar merhaba! Bir baypas levhasıyla bir poliklinik gibi gittim - ve burada merhabalar. Boğazımın şişmesini ve yaralanmamı hissediyorum. 9 haftalık hamilelik var. Tatlım - Dayanamıyorum. Daha fazla durulayabilir misin? Hiç kimse miramistin kullandı mı? Bir sprey şeklinde var.

Kızlar! Hamilelik sırasında farenjitleri kim tedavi edebilir? Benim papatya, furacilin ile boğaz bir şerit var, ama hala acıyor, acıyor ve kırmızı arka duvar, doktor lugol sprey önerir, ama o da bademcik iltihabı davranır? Hexoral spreyi çok seviyorum ama talimatlar, çalışmaların yapılmadığını ve fetus üzerinde nasıl çalıştığını bilmediğini söyler, 11 hafta var, ne önerirsiniz? Hangi pastilleri çözebilirsin? Tantum Verde sprey de yardımcı olmuyor, lysobact.

Kızlar, şu soru: Son zamanlarda ARI vardı ve uzun bir süre, toplamda yaklaşık bir ay oldu. Sonra geldim, iyileştim, ama biraz süper soğumaya değer, boğaz atmaya ve boğmaya başlar. Günün sonunda da: konuşma ve boğaz hemen kendini hissettiriyor. Bugün uyandım, boğazım yine ağrıyor. Laura'ya gittim, diyor ki: boğaz iltihaplıdır. Bir papatya, lizobakt, geksoral bir sprey kaydetti. Ona bir sürüntüden boğazdan sordu: diyor ki, bir şey yok, bir şey bulunsa bile, ona davranmayacağız, çünkü antibiyotikler. Duruyarak kendinizi kurtarın. Ve ben

Ah kızlar. (((((Yesterday prosnulas- boğaz ağrısı, ben. Biliyorum asla tedavi panik gözyaşları, hepsi birlikte kendime çalışıyorum, ama yine de çalışmıyor ((Poloskala- yardımcı olmadı (gebelik mümkün değildir.. Akşama durdu burun nefes. o gece sadece ağız boğaz ağrısı yıldaki bilanço, nefes alamaz gerçeği ile uyandı. o kreşe gitti, o serbest bırakıldı, ama terapist tarafından yeni bir hastaneye Mon ile. tavsiye söyleniyordu (ki Şekil bulmak) geksaral ve Genferon spreyi. Ulaşma orada çalışmak.

Kronik tonsillitten muzdarip kızlar, hamilelik sırasında bu huzursuz boğazla nasıl başa çıkılacağını anlatıyor? Şimdi bana 16 hafta. Onu periyodik olarak tedavi etmeliyim: Soğuk havada nefes alıyorum ve yine boğazım beni rahatsız ediyor. Lizobakterden sizi hasta ediyor. Biyoproplar da, iğrenç hala evler, papatya, sonra calendula ile boğazımı durulayın. Ama işte bunu yapmak zahmetli. Sanırım boğazda bir çeşit mide bulantısı var mı? Aşırı bir durumda, resorpsiyon için bir tablet? Şimdiden teşekkürler. Ekleme (hepsi aynı şeyi cevaplamıyor) :) Tabii ki.

Kızlar, hastayım, öksürük, boğaz ağrısı, sen, spreyler kullanmayın, bu yüzden bir çocuk burada satın teneffüs yaparak, bizim furatsilina Tipo gargara, ama hiçbir şey durulama için ne söyle aldık. Florida'da nasıl hastalanmayı başardım ((

Hamilelik sırasında ARVI. KBB için tedavi şeması. Ve tedavi edildiğinden daha mı?

SARS'ı terk ettim. Sıcaklık 38'den yüksek değil, basınç hafifçe fırladı, boğaz, burun akıntısı, kuru vahşi öksürük. Terapistin yanındaydı. Tedavinin: lysobakt, furatsilin, pinosol (Ben gerçekten tüm çocuklarda% 0,05 vasoconstricting hamilelik) Onları kullanamazsınız.

dün hamile kadınlar için kurslar vardı, onlar mağazada tutuldu. Doğrudan bir klima vardı, kesinlikle onu kapatmasını istedik.. Ama görünüşe bakılırsa, diğer klimalar çalışıyordu.. Artı bugün resepsiyon ile gitti, şiddetli yağmur altında. Ayaklarım ıslanmış. Genel olarak, akşam. Sıcaklık 37.2, zayıflık, burun akıntısı, boğazda şişme. Eczaneler (biz. Bilmiyorum Neler (((Süre 34 hafta bir arkadaşının düğününde Cumartesi günü. Limonlu evde? Akvalor burun spreyi tantumverde + çay var ne kapalıdır.

Kızlar, uzun zamandır üşüttüm. Burun, boğaz. Boğazımı durulayım, tabletleri eritiyorum, spreyle püskürtün, burnumu yıkadım. Yeni bir gün için daha kolay ve tekrar görünüyor. Bir haftada doktora Antibiyotikleri düşünüyorum. Düşündüğü gibi amoksisilin (ihtiyacım olan şey) fetusun zararsızdır. Hamilelik 18 haftadır. Hamilelikte kim antibiyotik aldı? Doktorlar bunun hakkında ne diyor?

Aqua Maris hattında ne kadar para olduğunu bile düşünmedim! Ben sadece burun spreyi bebekler için profilaktik ve damlacıklar olduğunu düşündüm. Geçen ay, boğaz ağrısı için iyi olan boğaz için Aqua Maris Strong olduğunu öğrendim.

Ben hastayım! Ben hastayım! Bu cehennem. Cehennem hamilelik zamanından beri benim için. Küçük emziriyorum, vücudunda fazla kimya istemiyorum. Boğazda terlemeye başlar, burun bırakır, uyumak imkansızdır. Eh, en azından hamileliğin zamanından, ben doktorlar Aqua Maris tarafından tedavi edilecek izin verildiğini unutmayın: Kuvvetli burun spreyi veya melankoli veya kronik burun akıntısı kesinlikle sümük rengi bir cihaz Aqua Maris Koleji, iyi yıkanmış eğer. Ve boğaz için ayrı bir sprey. Bütün doğal deniz suyu gibi. En azından.

Kızlar, iki çocuğum var. Şimdi soğuk algınlığı mevsimi ve diğer gün pricock-sıcaklık yükselmeye başladı, ama 37'nin üzerinde yükselmedi. Sabah izinde - boğazım hastaydı.

Kızlar, cevaplar için hepinize çok teşekkür ederim. Bugün terapistte ve bir KBB'de, bir anjina değil, sadece böyle bir vospolenie ne demiş ya da söylediler. Kloroheksidin ve tantum Verde ile bir sprey püskürtün. Ve hepsi bu. Burun temiz). Oh, iyileşmeyi umuyorum ve hamileyken tekrar hastalanmayacağım! Herkese iyi geceler. Oh, ve bu gece yakalandım. Kocam yakın zamanda boğaz ağrısı geçirdi, ama her şey ona ayrı ayrı verilmeli, hatta ilk gün için maske takıp antibiyotik içti. Boğazım hasta, yoğun olarak çalkalamaya başladım, papatya, furacilin, heksoral. Ve bugün.

Benim savunmasız yerim boğazım, çünkü dövüşmekten bıktım. Bu özellikle hamilelik ve gv sırasında zordur. Bankada bir boğaz var, ama yine de virüsü bir yerlerde buluyorum. Ana şey şu ki, sıcaklık normal insanlarla aynı değil, yükseliyor, tersine aşağı iniyorum, bu sabah 35 yaşındaydı ve yutulduğunda boğaz ağrıyordu. Öyle mi? BB'de okuduğum bir boğazdan kurtarılan bir sprey tantum verde yardımcı olur ve gv'de mümkün olduğu gibi, bir eczane veya onun üzerinde bir fiyatı görmüştür.

Duygu: boğaz ağrıyor.. zaten kronik olarak. Burun tıkanıklığı gibi, çoğunlukla geceleri kendilerini hissettirir. Tantum Verde artık yardımcı olmuyor. Bazen zhkt vuruşu (tabii ki.. ve şaşırtıcı değil, bazıları sadece biraz daha az yemek yemeli), uykusuz uyuyor.. Geceleri uyuyamadığımı söyleyebilirim, ama gündüz iyi uyuyorum. Şimdiye kadar hastalandı... ve mide ekşimesi, ve son zamanlarda da baş dönmesi bir araya geldi.. ama hava şartlarından dolayı... anormal gibi atlar.. 0'dan -30'a kadar

Kızlar, durum banal-kocası hastalandı, hayır işten geldi, sümük, boğaz. Evde bir kötülük olarak maskeler serpiştirilmiyordu, nefesle ve kendim Nefes Nefesi ile, onun nasıl iyileşeceği anlaşılabilir bir şey ve ne yapmalıyım. Birlikte yatarız, yalnız kalırız, hastalanırken, Breathe bana yardım etti ve şimdi kendimi başka ne koruyabilirim bilmiyorum? Daha da fazlası, hastanenin hamile kadınlara verilip verilmemesi basitse, örneğin soğuk ve sıcaklık mevcut değil mi? Yoksa doktora mı bağlı? Tamamlar. Kızlar hepinize teşekkür ederim. Nefes spreyi gerçekten bir şeydir. Bir kez daha, kendimi haklıyorum)))) yatmadan önce, odanın etrafında, kocasının ev kıyafetlerinde, yastıkların üzerine püskürtüldü.

tsitramon, Nospanum diş ağrısı - - ilk bir baş ağrısı dan trimester (12 hafta) planlama KIT + tsitramon, çocuk Nurofen, parasetamol. Epinefrinsiz anestezi ile tedavi, pamuk Tantum Verde veya balsamı Bahar + sıcaklığı ile diş koymak yağ fukartsinom diş, - karın ağrısı (eden, yerel) parasetamol - no-spa, mide ekşimesi eşek papaverin mum ile ginepral - rheni, linex, aktif kömür, çiğ havuç yer ya da haşlanmış süt, fındık iç. soğuk algınlığı - aquamaris, pinosol, tizin.

Kızlar merhaba! Hamilelik 7 haftadır. 3 gün önce boğazımda ağrı, durulama ve limonlu çaydan başlayarak, sıcaklığın 38'e yükselmeye başladığı gün, sirke ile silindim. Akşam, o kadar da kötü ki yürüyemedi. Sıcaklık 38.3 idi. Arbidol ve Tantoum Verde spreyinin reçete edildiği hastaneye gittim. Arbidol'ün bir tabletini ve sabahın sıcaklığını içtim, nasıl olduysa olmayın) Ve aniden Tantum'un pahasına yapamayacağımı düşünüyorum. Şimdi Lizobakt içerim. Sıcaklık yok, ama boğazım ağrıyor ve öksürük göründü. Kızlara yardım et.

Kuvvet boğaz ağrısı rinit beremennyh..do (bir durulama papatya kullanılarak ortadan kaldırıncaya) olsun akıntılı rinit ve burnu zaten 4 gün ((((Kapala değil attı olsun, artık sürekli bunun ne olduğunu nos..ne tıkanmış olduğu gün rinonorm sprey çocukların başına 2 p pomogalo.No tüm bu damla eczaneye erken srokah..Idu zararlı vardır ve insanlar kaydedilir ne deneyimlerini paylaşmak nashla..mozhet kadar az güvende satın almak için mi?

Yani üşüttüm. Burun dövüldü, boğazım yanıyor, kulaklarım kazık, hapşırıyorum. Önceden, B'den önce, eğer hapları veya sprey spreyleri emmek istemediyseniz, bir rotokain ile durulayın. Orada, bir su-alkol, papatya, calendula ve civanperçemi çözümü. Talimatlarda, hamilelik hakkında bir kelime değil ve orada etanol olmasına rağmen, onu içinde kullanmıyorum. ve doz, bir bardak su için minimum bir çay kaşığıdır. Belki biriniz durulandı mı? Mümkün mü?

Kızlar, şimdi korkunç gribin tekrar geldiğini söylüyorlar. Kendimi korumak istiyorum. Ancak planlama durumlarında yanlış ilaç aldığım için anlayışla uçmak istemiyorum. Kim kendini kurtarır? Burun 1'de, antiviral - influferon (damla / sprey) - izin verilir. Ne zaman B. Buzdolabında saklayın. 1.1. nasoferon (sprey) - antiviral, imunomodülatör. B.'de (Moskova'da mevcut değildir) yetkilidir. 2. Derinat (damla) - immünomodülatör. B ile - bir doktor tarafından reçete. Risk / fayda değerlendirmesi. 3. Oxolin merhem - antiviral. B. ile veri yok. Tavsiye edilmez. 4. Viferon.

Kızlar böyle bir sorunla karşılaştırabilir, söyle bana. 11 haftalık hamilelik var. Genel olarak, her şey iyidir, hiçbir şey acıtmaz, çekmez, yaymaz. Fakat sürekli sorun, burnun tıkanıklığıdır. Gecikmeden önce bile (hala hamilelik hakkında bilmiyordum) çok fazla soğuk algınlığı var, o zaman pnömoni vardı. Uzun süre tedavi edildi. Tedaviyi bitirdi ve hamilelik hakkında bilgi verdi. Tüm antibiyotikleri iptal ettiler, sadece halk yöntemlerini bıraktılar. İyileştim. Jinekolog daha sonra 5-6 hafta teslim edildi. Tam anlamıyla 3 hafta içinde bir soğuk algınlığına yakalandım (!), Muhtemelen hiç bir bağışıklık yoktur.

Homeopati için yeni indirimler altında, grip ve soğuk algınlığı semptomlarıyla mücadele etmek için mükemmel bir yöntemle ev tıbbı sandığının stratejik stoklarını yenilemenin zamanı geldi. Beklenmedik bir şekilde bizi aştığında hazırlanmak. Fotoğrafta, burun spreyi vuruldu. Boğaz spreyi zaten sona ermişti - indirimler için daha fazla satın almak için bir fırsat olacak :))) Seagate, zeytin yaprağı ile Nazal sprey, 1 sıvı ons (30 ml). Aktif maddeler: Baptisia tinctoria 4X İnaktif maddeler: arıtılmış su, ksilitol, sodyum klorür, zeytin yaprağı ekstresi (Olea Europea) 4x, tohum özü.

Merhaba O da geçmişte kaldı. Ve bir boğazla başladı. Farenjit, psykala, bulaşmıştı ama pürüzsüz bir şekilde bademcik iltihabına aktı. Ben bir dermatolog tarafından lacuna yıkadım ve tesadüfen burun ile ne yapacağını sordu, 30 haftada her zaman zabit.bylo! Deniz spreyleri yardım etmiyor! Ne bir aqualor ne de Quix! Yağ damlalarını tavsiye etti, akıllı bir teyzeyi dinledim ve damladı ve bir kabus başladı! Alerji gibi görünüyor, durmadan hapşırdım ve burnum nefes almadı! Hastaneye gitmeyi düşündüm.

Hamilelik sırasında öksürük Hamilelik sırasında bir soğuk algınlığı ve rahatsızlık veren belirtilerden biri öksürüktür. Komplikasyon vermeyecek şekilde uygun şekilde tedavi edilmelidir. Bu yazıda hamilelik sırasında öksürük tedavisi nasıl ele alınacaktır. Öksürük hamilelikte tehlikelidir Öksürük, vücudun üst ve alt solunum yollarındaki (toz, balgam, virüsler ve mikroplar, yabancı cisimler) mukozada tahrişe karşı koruyucu bir reaksiyonudur. Öksürdüğünde, glottisin kapanmasıyla diyaframın kasılmasıyla kısa bir kısa nefes gerçekleşir. Ses boşluğunu açmak için zorunlu olanı yapmalısınız.

Neyin yandığını ya da ne olduğunu bilmiyorum ama boğazım çok ağrıyor. Hiçbir sümük ama efyekt sprey antiangin, oxoline ve viferon yayma birkaç dakika ((((ben BEM rahatlatmak ağrısı. ballı çay da yardımcı değildir bilmiyorum Benim hamile beyin çalışmaz. Hiçbir bezleri mmm raspuhli.temperatury olduğunu hissediyorum. ve verir yutkunmak bile ağrılı bir şekilde.

Pazartesi günü kızım sopelljuts vardı ve Salı günü ben de kapandı. Eh, hiçbir şey değil serseri. İlaçların arsenalinde sadece Aqualor spreyi, inhaler "Vietnamca starlet" ve adaçayı ile inhalasyon yapıyorum. Sadece 2. günde teneffüs etmeye başladım, ama hemen rahatlamış hissettim. Son hamilelikte yaz sonunda gittim, 12 haftada soğuktu, bir sıcaklık, boğaz ve kuvvetli bir soğukluk vardı. Umarım mevcut durumum malyavochka'yı etkilemez. Biri.

Kızlar hala hastayım. Boğaz ağrısı ve burun tıkanıklığı. Doktora gittim, tantum hapı ve sprey dedim, ama günde dört defadan fazla, rotokan, burun gribiyle gargara ve tabii ki ıhlamur, ahududu, süt, bal gibi halk yöntemleri. Sıcaklığın yükselmediğinden endişeliyim, 37.5 olabileceğini söylediler, zaten daha yüksek değil. Aynı yükselişse, neyin indirilebileceğini kim bilir. Ve daha fazla, otsilokoktsinum içmek ya da daha iyisi gerekli olup olmadığını, bir kişi zaman içinde içebilirsiniz.

Herkese merhaba. Durumda yardım edin. Bugün 1 DZ, dördüncü gün için çizgili testler. Cumartesi günü, boğazım keskin bir şekilde daraldı, TT 39'a yükseldi ve bu üçüncü gündü.

Dün akşam, Dima beklenmedik bir şekilde aniden sıcaklığı 39.9 yükseldi! Sümük yok, öksürük yok. kusma yok, ishal yok. efferlegan mumunu koy, onu 38.8'e çaldı ve uyuyakaldı! Bir rüyada, 38,2'ye düştüm, huzur içinde uyudum! Ve sabah aniden aniden 39'a yükseldim. Başka bir mum taktım ve doktora evde baktım. Bize viral bir boğaz ağrısı koyun! Kalpteki küçük bir ses, sıcaklığın meydana gelmesinden, kalp çarpıntısından kaynaklanıyor. Hala bir viferon ile tedavi edilmeye başlandı, bir kaşık üzerine ingalipt pshikat söylediler ya da söylediler ve yalamak, iyi ve bol içecek vermek! Çünkü öyleyim.

Güzel kızlar, ne sıklıkla soğuk algınlığı olan bir gebeliğe maruz kaldın? boğazda ağrıdan kaçmak, öksürmek ve ses kısıklığı mı? Okaliptüs ilavesi ile fiz.r-re üzerinde inhalasyon yapıyorum, boğazımı rotocaine / veya klorofililpt ile yıkarım, Tantum-Verde spreyini kullanırım, r-rum Dolphin ile burnumu yıkarım. Enflamatuar süreç ses tellerine geçer, boğaz ağrımasına devam eder, bir öksürük katılır, bal ile süt içerim. Hastalığın 4. günü. Forumda doktorlar varsa, meslektaşları, lütfen cevap verin. KBB tedaviye hiçbir şey eklemedi. Sunulan lugolom yağlama

Dün akşam, Dima beklenmedik bir şekilde aniden sıcaklığı 39.9 yükseldi! Sümük yok, öksürük yok. kusma yok, ishal yok. efferlegan mumunu koy, onu 38.8'e çaldı ve uyuyakaldı! Bir rüyada, 38,2'ye düştüm, huzur içinde uyudum! Sabah, yüreğinde Biraz gürültü der, bu sıcaklık ve hızlı serdtsebienie.Nachali ait olduğunu! 39 başka mum koydu ve biz boğaz ağrısı, viral doktor nadom.Postavili denilen keskin bir şekilde yükseldi kaşık pshikat söyledi ve vermek ingalipt daha viferonom mum tedavi Yarın, doktor antibiyotiklere ihtiyaç olup olmadığını söyleyecektir.

5. güne kadar 5. İstenen! Kocam her gün sorar, peki, zaten ne zaman? :-) :-) Haftada Pershilo boğazı. Durulanan, sıçrayan spreyler, pastil pastilleri. Ve dün bezler üzerinde beyaz bir kaplama buldum! Neden her zaman benimle. Bence bademcik iltihabı, sıcaklık yok, boğazım neredeyse hiç acı vermiyor. tedavinin ikinci günü, plak gitmez. Akşam annesine antibiyotik Flemoxin soluteab içmeye başladı, ki bu kıza anjin şüphesiyle reçete edildi, ama o almadı, Tanrıya şükür. Yarı ömrü 1-1.5 saattir. Hamilelik sırasında izin verilir. K.

Tantoum Verde'nin hamileliğin ilk aşamalarında püskürtüldüğünü ve hatta hamile kaldığını bilen sevimli bayanlar? Ve böylece, boğazımı Malavit ile durdurabilir miyim? Zaman zaman 22 yıl boyunca onlarla boğuşuyorum: bademcik iltihabı, larenjit, farenjit, bademcik iltihabı ve diğer arkadaşlarımı kirletiyorum. Sonra öksürüğün olduğu dönemde hamileliği öğrendim ve buna göre boğaz atıldı. Okaliptüs + durulama, infüzyon bal ile turp ile inhalasyon ile öksürük kurtulmak için - günde 2 kez ch.l.

tsitramon, Nospanum diş ağrısı - - ilk bir baş ağrısı dan trimester (12 hafta) planlama KIT + tsitramon, çocuk Nurofen, parasetamol. Epinefrinsiz anestezi ile tedavi, pamuk Tantum Verde veya balsamı Bahar + sıcaklığı ile diş koymak yağ fukartsinom diş, - (eden, içi) parasetamol karın ağrısı - no-spa, ginepral, mide yanması eşek papaverin ile mumlar - rheni, linex, aktif kömür, çiğ havuç yer ya da haşlanmış süt, fındık iç. soğuk algınlığı, akuamaris, pinosol, tizin, protargol.

Son zamanlarda ciddi soğuk algınlığı, ama KBB sorunlarından asla - kronik bademcik iltihabı. Bu, boğazın her türlü rahatsızlıktan ve periyodik olarak acı çektiği zaman, ses bir şey söylemeden önce boğulur ve geçer, boğazınızı temizler. Hamilelikten önce LOR'da ya da bademcikler bir lavajı gerçekleşti, ama tamamen bu sorun çözülmedi. Şaşkındım - hamilelikten güvenli olmaktan çok boğazınızı destekleyebileceğiniz anlamına mı geliyor?

böylece sürekli Zaten birçok kez (((burun ve tüm meme diz boğaz gıdıkladı şişer ve nefes almadığını ve şimdi, kemikler ağrısı -.! Kızlar, sonra, tamam yumurtlama olduğu SARS ile başlayan zadolbalas 5. haftasında grip vardı ve! daha sonra hamilelik riniti 17 haftadan sonra o kadar aptal SARS ki sprey sürekli neysem yaklaşık her 1,5 ayda burada tekrar ((((dayanıklılık artık - gebeliğin geri kalanında olduğu için bu nedenle, mmm, iyiydi Asla yazık. özellikle acı verici, ama burada.

Gece, şiddetle boğaz bile bu (bezlerinden iltihaplı boğaz, pürülan akıntı) uyandım ki. Sabah hastaneye daha hızlı gittik, foliküler bademcik iltihabı teşhisi kondu. Önceden belirlenen Bioparox Sprey ve Amosin (amoksisilin) ​​- kontrendikedir gebelik sırasında yazılı onlara talimatlarda herhangi bir antibiyotik (satın aldıktan sonra okunan) 'dir. Gebelikte kontrendike olup olmadıkları sorusu üzerine doktor, hamile kadınlarına taburcu olduklarını söyledi. Ve kime inanmalı. Onu almaktan korkarken, sadece boğazımı yıkarım. Belki birisi bununla karşılaştı?

Eh, bundan çok korktum! Üst düzey 30 hafta soğuk yakalama, sürekli kendi kendime dedim bir kabus oldu hatırlayarak ile "sadece bu hamilelikte hasta olmaz!". Ve bu, Ağustos ayında, korkunç bir sıcaklıkta oldu! Her zaman olduğu gibi, çok burun (ganimet sıcaklığını Breathe ben zarar vermez gebelik boğaz sırasında bu genel standardı var, etrafında 36.8-37.4 tutulur bırakır, ama burada bir burun akıntısı olan -!.. Bu sadece bir kabus, benim ikinci gece ben pek uyuduğu !. Nefes almayın, sinüslere bastırın.

Tantoum Verde'nin hamileliğin ilk aşamalarında püskürtüldüğünü ve hatta hamile kaldığını bilen sevimli bayanlar? Ve Malavit ile gargara yapmak mümkün mü? Boğazımda hron yapıyorum. Zaman zaman 22 yıl boyunca onlarla boğuşuyorum: bademcik iltihabı, larenjit, farenjit, bademcik iltihabı ve diğer arkadaşlarımı kirletiyorum. Sonra öksürüğün olduğu dönemde hamileliği öğrendim ve buna göre boğaz atıldı. Okaliptüs + durulama, yüzümde ballı turp ile günde 2 kez öksürükten kurtulurum.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

1 gün boyunca evde hızlı bir şekilde anjina tedavisi, tarifler HLS

Ev koşullarında bir boğaz tedavi etmek - bir anjin gelen en etkili ve hızlı ulusal anlamına gelir - gazete "HELL Herald" tarifleri.Evde boğaz ağrısı tedavisi bir tuz sosu ile.

Angina ile boğaz ağrısı rahatlatmak için nasıl: ilaçların kullanımı

Angina veya akut tonsillit bademcikleri etkileyen bir hastalıktır. Hastalık, bir kural olarak, virüsler, mantarlar ve bakteriler tarafından meydana gelir.