Loading

Boğaz ağrısı tedavisinde Streptocide kullanımı

Modern antibiyotiklerin ortaya çıkmasından önce, hemen hemen tüm boğaz hastalıkları sülfanilamid preparatları ile tedavi edildi. Bu ilaç sınıfı belirgin bir antimikrobiyal aktiviteye sahiptir ve bakterilerin gelişimini bastırır. Bu sınıfın temsilcilerinden biri Streptocide'dir (ikinci isim Sulfanilamide'dir). Anjina ile hem sistemik tedavi şeklinde hem de bademciklerin lokal tedavisinde kullanılır. Temel özelliklerini ve uygulama yöntemlerini ele alalım.

Etkiler ve Tahliye Formları

Streptocide, anjina (stafilokok, streptokok, pnömokok, vb.) Patojenlerin çoğuna karşı aktiftir. Ölümüne yol açan bir mikrobiyal hücrede esansiyel asitlerin sentezini bozar. Streptocide hastalığın ilk aşamalarında iyi çalışır. Tedavi için 2,5 veya 10 gr'lık bir toz kullanın. veya 0.3 ve 0.5 gramlık tabletler.

Anjina için başvuru

Streptocide'in anjinada kullanılması için birkaç seçenek vardır: ağızdan alınabilir, gargara veya doğrudan etkilenen bademciklere uygulanabilir. Tüm seçenekleri daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Toz uygulama

Yöntem 1 - bademcikler için uygulama. Toz Streptocide bademcikler üzerinde 10-15 dakika boyunca dağıtılabilir. Bu zaman aralığı boyunca, boğaz herhangi bir antiseptik çözelti (papatya, furacilin, miramistin) ile durulanır. Bu prosedür haftada 2 kez günde tekrarlanır.

Streptocide'nin biraz acı bir tada sahip olduğu akılda tutulmalıdır, bu yönteme göre çocuklara uygun olmayabilir.

Konseyi: Alerjisi olmayan çocuklar için tozu balla (bal kaşığı başına 0,1 g) karıştırın ve 3-5 dakika ağızda saklayın. Bunu günde 2-3 defadan fazla yapın.

Yöntem 2 - durulama. Toz Streptocide, bir bardak sıcak suda (100 ml su başına 2 gram toz esas alınarak) çözünebilir ve 5-7 gün boyunca günde 3-4 kez gargaralamak için kullanılabilir.

Yöntem 3 - yutma. Dahili olarak uygulandığında, dozaj hastanın yaşına göre seçilir. Günde 5-6 kez, yetişkinlere ve çocuklara ilaç alın.

Tablo №1 - günlük alım normu

Streptocid ile boğaz ve faringeal inflamasyon tedavisi

Antibiyotiklerin keşfinden önce bile, insan belirli bakterilere karşı etkili bir antimikrobiyal ajan oluşturabildi.

Bunlar sülfonamidler olarak bilinen sentetik ilaçlardır.

Yüzlerce yıldır bu ilaç grubundaki en popüler ilaç, Streptocide (uluslararası adıyla Sulfanilamide) ilacıdır. Streptocide, büyümesini ve çoğalmasını destekleyen maddelerin bakteri hücresindeki formasyonu bozar.

İlaç, aktivitesini, boğaz hastalıklarının ana bakteriye neden olan etkenlerine karşı gösterir - stafilokok, streptokok, pnömokok. Bu ilacın antibakteriyel etkisi ayrıca meningokok, Escherichia coli, Proteus ve diğerlerine de uzanır.

Streptocide kullanımı esas olarak bu tür hastalıkların tedavisi için endikedir:

 • Patojenik bakterilerin neden olduğu boğaz ağrısı.
 • Çeşitli bakteriyel bademcik iltihabı.
 • Ağız ülserleri, çocuklarda stomatit.
 • Bağırsak enfeksiyonları.
 • Pürülan yaralar.
 • Yanıklar vs.

KBB uygulamasında, sulfanilamid daha çok anjinada kullanılır. İlacın kullanımı bademcik iltihabının erken aşamalarında özellikle etkilidir. Angina streptocide, ağızda bademcik veya rezorpsiyonu yırtmak için ve tablet veya toz şeklinde içeride topikal olarak kullanılabilir. Bu ilacın avantajları, düşük maliyeti, yüksek verimliliği ve hastalar tarafından nispeten iyi tolere edilebilirliğidir.

Bir boğaz streptocid ile nasıl tedavi edilir?

Streptocide 3 temel dozaj formunda üretilir, bu:

 • Sülfonamid 0.3 g veya 0.5 g içeren tabletler.
 • İçeride veya dışarıda kullanılabilecek bir toz.
 • Merhem veya liniment% 10.

Angina da dahil olmak üzere boğaz ve farinksin enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıklarını tedavi etmek için Streptocide tozu veya tabletleri kullanın.

Bu ilacı kullanmanın çeşitli seçenekleri de vardır. Bunu kullandığınızda, alım sıklığı genellikle günde 3 ila 6 kez olur.

Tedavi yaklaşık 5-7 gün sürer. Bir toz veya tablet alınması durumunda, hastaya, sülfonamidin böbrekler tarafından atılması nedeniyle içme hacmini arttırması önerilir.

10 dakika bırakın hazırlanması ve ardından angina streptotsida bademcikler, serpin olduğu bir toz ya da tablet toz haline parçalanır ve daha sonra dezenfekte edici çözeltilerin herhangi bir boğaz durulanmıştır.

Bademcikler her 2 saatte bir olmalıdır bu tedavi tekrarlayın. Ezilmiş tabletler ve toz, bir bardak ılık suda (yaklaşık 40 derece) karıştırılabilir ve ortaya çıkan durulama süspansiyonunu boğaz ağrısı için kullanabilir.

Anjinli tabletler Sulfanilamida da her 4-5 saatte bir rezorpsiyon için kullanılabilir. İlacın ağızda emilmesinden sonra hoş olmayan acı bir tat kalabilir. Buna rağmen, ilacı en az 15 dakika boyunca içmek tavsiye edilmez.

Toz Streptocide bal ile karıştırılabilir ve sabah ve akşam bir çay kaşığı alın, sonuçta oluşan karışım mümkün olduğunca uzun süre ağızda tutmaya çalışılır. Bal karışımının kullanılması, özellikle acı bir ilaç almak için zor olan çocuklar tarafından özellikle sevilir.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Streptocide, özellikle ilaç maddesinin böbrekler tarafından atılımının ihlali durumunda karaciğer üzerinde toksik etki yapabilir. Bu nedenle, böbrek yetmezliği ve böbrekler ile diğer sorunlar ile, bu ilaç dikkatli ve idrar ve kan laboratuvar göstergeleri (analizleri) kontrol altında uygulanır. Streptocid kullanımı ayrıca şu durumlarda kontrendikedir:

 • Sülfonamidlere karşı alerjiler.
 • Kardiyovasküler sistem hastalıkları.
 • Tiroid bezi hastalıkları.
 • Hamilelik (birinci ve ikinci trimesterde).
 • Emzirme.
 • Ülseratif nekrotizan anjina.
 • Karaciğer veya böbreğin akut iltihabı.

İlacın yan etkileri nadirdir. Bazı durumlarda, Streptosid alerjik reaksiyonlar, baş ağrısı veya baş dönmesi, bulantı, kusma, siyanoz neden olabilir ellerde ve ayaklarda, çarpıntı içinde deri, hissizlik (mavi dönüm).

yani aşırı doz, söz konusu olduğunda, çok daha büyük bir doz alımı idrarda günlük olası kusma, baş ağrısı, parestezi (uyuşma, karıncalanma) ve cildin siyanoz, kan önerilenden daha, böbrek ve karaciğer yetmezliği belirtileri tezahürü.

Aşırı dozda mide yıkanması gerektiğinde, hasta enterosorbentleri (polisorb, enterodez, smektu) verin. Streptocide'nin eczanelerde reçetesiz satılan satışına rağmen, kullanmadan önce doktorunuza danışmanız şiddetle tavsiye edilir.

İçerideki ilacı kullanırken dozaj ve tedavi zamanlamasına uyulmalıdır, çünkü kısa bir süre için küçük dozaj ile tedavi, patojenik bakterilerin sülfonamidlere karşı direncinin oluşmasına yol açabilir.

Streptocide analogları, Sulfanilamide, Deceptil, Prontoin, Streptamine, Sulfamidil preparatlarıdır. Bu ilaç maddesi, orofarenksin iltihabında lokal kullanım için karmaşık eylemlerin (spreyler, aerosoller) yerel ilaçlarının bir parçası olabilir. Sülfonamidlerin tedavisinde, hastalığın semptomatik tedavisi, ilişkisini kaybetmez.

Anormal hastalıklar, anjina ve diğer hastalıkların tedavisi sırasında, antiseptikler ile gargara alma, hasta tarafından yapılmalıdır.

Boğaz ağrısı ile Streptocide: kullanım ve dozaj endikasyonları

Streptocide, bir kişinin boğaz ağrısı ile çekildiği neredeyse ilk ilaçtır.

Ve, büyük babalarımıza ve ebeveynlerimize karşı davrandılar ve şimdi torunlara davranıyorlar.

Boğaz ağrısı olan Streptocide ne kadar etkilidir?

Onun ifadeleri neler? Nasıl uygulanır? Özellikler.

Antibakteriyel ajanların dünyasındaki tarihsel görünümden önce bile, insanlar mikroplarla başarılı bir şekilde mücadele eden bazı ilaçlar ortaya çıkardılar.

Bu sentetik ilaçlara sülfonamidler denir.

Bugüne kadar elde ettiği en popüler, aynı zamanda Sulfanilamide olarak da bilinir.

Bakteriyel hücre üzerinde sahip olduğu ana etki, hücre büyümesini ve bölünmesini destekleyen maddelerin geliştirilmesi için bakterinin "planlarının" hayal kırıklığıdır.

Kullanım endikasyonları

Tedavinin kullanımı özellikle boğazdaki ağrı semptomlarının tedavisinde haklıdır. İlaç agresif patojen mikropları öldürür.

Bu iyi seçkin antibakteriyel, anti-inflamatuar ve antimikrobiyal eylemlerdir.

Dahası, bunun özelliği, sadece semptomları ortadan kaldırması değil, aynı zamanda, faringeal kısımdaki enflamatuar süreçlerin temel nedenini de ortadan kaldırmasıdır.

Onlar acı çeken insanlar tarafından tedavi edilir:

 • Erysipelas enflamasyonu;
 • Angina (veya akut tonsillit);
 • sistit;
 • pielitah;
 • kolit;
 • Yara enfeksiyonu.

dozaj

Yetişkinler günde altı kez ve yarım gramdan bir grama kadar tabletleri kullanır. Bir kerede en büyük doz günde yedi gram, iki gramdır.

Çocuklar, çocuğun yaşını ve hastalığın seyrinin karmaşıklığını göz önünde bulundurarak bir doktor tarafından atanmalıdır.

Angina ile boğaz tedavisi yöntemleri

Hastalık sadece oynanırsa, bir tablet formunun streptocid'i kurtarmaya gelir.

Tablet ezilmeli, tatlı kaşığı bal ile karıştırılmalı ve yatmadan önce alınmalıdır. Genellikle, hastalığın ilk aşamasında sabahları daha iyi olacaktır.

Örneğin, tedaviye ne başladığı nedeniyle hastalık ilerlemesi durumunda, toz halinde gerekli olacaktır.

Toz amigdala uygulanır, tükürük yutulmadan, 10 dakikaya kadar sürer. Sonra ilaç tükürür ve ağız ile boğaz, dezenfeksiyon için bir çözelti ile durulanır.

Bu yordamı 2 saate kadar bir aralıkta tekrarlarsanız, iyi bir sonuç elde etmeniz olasıdır.

Kontrendikasyonlar

Özellikle karaciğer hastalıklarından muzdarip olan insanlarla, bu ilacın bu vücudu toksik etkiler şeklinde etkileyebileceğinden dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır.

Ayrıca, bu uyarılar gelecekteki anneler için geçerlidir. Ayrıca, acı çekenler için kontrendikedir:

 • Sülfanilamid ilaç dizilerine alerjik yatkınlıklar;
 • hepatit;
 • Nefrit;
 • Böbrek yetmezliği;
 • Tiroid bezini etkileyen rahatsızlıklar;
 • Emzirme döneminde.

aşırı doz

Streptocide, boğaz ağrısında birçok etkinliğe sahiptir, ancak bir miktar yan etkiye neden olabilir.

Bu nedenle, bu ilaçla tedaviye başlamadan önce uyanık olmalı ve eğer kişi endişe nedeni haline gelmiş herhangi bir semptom hissederse.

Kullanımı durdurun ve bir doktora danışın. Aşırı dozdan, bir kişi baş dönmesi, mide bulantısı, kusma, kalp ritmi bozuklukları, ishal muzdarip başlayabilir.

Aşırı doz olayı tespit edildiğinde, gastrik lavajı derhal başvurmalıdır. Enerji emiciler burada paha biçilmez yardım sağlayabilir.

Diğer ilaçlarla ve önlemlerle etkileşimler

Novocain ile alınırsa, etkinliğini kaybeder.

Uzun süreli kullanım için bir ihtiyaç varsa, böbreklerin, karaciğerin nasıl davrandığını ve kanın durumunun nasıl kontrol edildiğini kontrol altında tutmanız gerekir.

Bu konudaki videoyu da izleyebilirsiniz:

Özellikle, böbrek fonksiyon bozukluğu olan insanlar dikkatli olmanız gerekir. Onunla bir tedavi kursu olduğunda, bol miktarda sıvı içmeniz ve iyi dinlenmeniz gerekir.

Doktorun önerilerini doza göre deforme etmeyin, çünkü enfeksiyöz ajanların sülfanilamid grubu ilaçlara karşı istenmeyen direncine neden olmak mümkündür.

Bu önemlidir. Ülseratif tonsillit ile tedavi edilmesi önerilmez.

Bu madde, çeşitli spreyler ve aerosollerde sıkça "konuk" dır, bu nedenle bu maddeye alerjisi olanlar, bu tür ilaçların bileşimine dikkat etmelidir.

analogları

Eğer bir sebepten ötürü Streptocide'ın yardımıyla bir kursa girme olasılığı yoksa, aşağıdaki analoglar tarafından tedavi edilmek (doktorun takdirine bağlı olarak) mümkündür.

Ambezidom, Deseptilom, Prontalbinom, Prontalinom, Prontozilom beyaz Prontoinom, Streptaminom, Dipronom, Streptozolom, streptotsida beyaz Sulfamidilom, Sulfamilamidom.

Özetleme

Çok çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde, yaraların tedavisine kadar kullanılır.

Bununla birlikte, kuşaktan nesile Streptocid, bademcik iltihabı sırasında boğaz ağrısı için yaygın olarak bilinir.

Ve eğer bu hastalığın ilk belirtilerinde hemen uygulanırsa, iltihaplı bademciklerin kurtarılması ve büyük ölçüde iyileşmeyi hızlandırmak mümkündür.

Çeşitli şekillerde uygulayın: badem organları serpilir, ağız içine emilir, tablet veya toz şeklinde su ile yıkanır.

Videoyu izlemek için önerilir:

Olağanüstü avantajlar arasında tahsis edilmiştir: hastalar nispeten normal olarak ilacı tolere eder, etkili ve ucuzdur.

Bu makaleyi sosyal olarak arkadaşlara anlat. ağlar!

Boğaz ağrısı olan streptocide

Solunum yollarının mukoza zarının çeşitli hastalıklarının nedensel ajanları genellikle streptokok bakterilerdir. Bu nedenle, bazı insanlar uzun süredir bilinen ve etkili antibiyotik sülfanilamid serilerinde olduğu gibi boğaz ağrısı olan Streptocide kullanıyor. Ancak doktorlar-kulak burun boğaz uzmanları bunu kesinlikle önermiyorlar.

Boğazın streptocid ile tedavi edilmesi mümkün mü?

Birçok reçete ve önerilere rağmen, söz konusu ilaç boğaz için etkili bir tedavi olarak kabul edilmez.

Gerçek şu ki Streptocide uzun süredir antimikrobiyal bir ilaçtır. Streptokoklar uzun yıllar boyunca mutasyonların birkaç aşamasına uğramış ve bu sülfonamidin etkilerine neredeyse tamamen dirençli (dirençli) hale gelmiştir. Bu durumda, ilaç stafilokok bakterileri üzerinde herhangi bir etki yaratmaz.

Ayrıca bazı durumlarda Streptocidum tarafından boğazın tedavisinin bile çok fazla zarar verebileceği belirtilmelidir. Genellikle solunum sistemi hastalıkları, ilaveten, bağışıklık çalışmalarının yoğunluğunu azaltan viral enfeksiyonlardan kaynaklanır. Bu tür patojenlerle mücadele etmek için herhangi bir antibiyotik kullanılması, organizmanın koruyucu bariyerinin daha da azalmasına ve sonuç olarak, viral hücrelerin çoğalmasına ve bunların kan dolaşımına yayılmasına yol açacaktır.

Bu nedenle, boğaz hastalıklarının tedavisinde Streptocide kullanmak buna değer değildir. Bu nedenlere ek olarak, bir dizi ciddi yan etki ve komplikasyon vardır:

 • megaloblastik anemi;
 • süperenfeksiyon;
 • kristalüri;
 • agranülositoz;
 • hematüri;
 • anjina pektoris;
 • baş ağrısı;
 • artan kan basıncı;
 • halsizlik;
 • dolaşım bozukluğu.

Bu ilacın kardiyak aktiviteyi olumsuz etkilediği ve kardiyak patolojilere neden olabildiği bilinmektedir.

Streptocide'ın boğazda toz halinde uygulanması

Bununla birlikte, bazı durumlarda tarif edilen ilaç kullanılabilir. Bacaklardaki kızarıklık, kızarıklık ve püy oluşumu bakteriyel streptokok anjina veya farenjit ile ilişkiliyse, boğazın Streptocid ile durulanması belirtilir. Bu yöntemin, hastalığın ilk semptomları keşfedildikten sonra, enfeksiyondan sadece ilk 12-36 saatte etkili olacağını hatırlamak önemlidir. Ayrıca, reçete edilen doza tam olarak uymalı ve ağız boşluğunu günde 3 defadan fazla durulamamalısınız.

Streptocide'ın boğaz ağrısına uygulanması:

 1. Yarım çay kaşığı tozu (bitmiş ürün yoksa 1 tableti öğütebilirsiniz) 1 bardak suya oda sıcaklığında eritin.
 2. İyice karıştırın ve iyice durulayın. Steril bir şırınga varsa, bademciklerin lakunalarını sonuçtaki solüsyonla yıkayabilirsiniz.
 3. İşlemden sonra, en az 35 dakika boyunca yiyecek ve içmekten kaçının.

Tozu kullanmanın başka bir yolu:

 1. Özellikle ülserasyon olan yerlerde ilaç hasarlı mukoza zarlarını bolca serpin.
 2. 10-15 dakika bekleyin, tükürüğü yutmaya çalışmayın.
 3. Boğazın hafif bir antiseptik solüsyonla, örneğin kadife çiçeği, kabartma tozu veya deniz tuzu tentürü ile durulayın.
 4. Tedavi edilen alanları Lugol veya iyot çözeltisi ile yağlayın.
 5. 45 dakika boyunca yemeyin ya da içmeyin.
 6. Her 2-2.5 saatte bir prosedürü tekrarlayın.

Tarif edilen yöntem ayrıca, hastalığın başlamasından sonraki ilk günde sadece yardımcı olur. Streptocide'nin sonraki uygulaması sadece hastalık seyrini şiddetlendirebildiği, kronik bir forma geçişini provoke edeceği ve viral enfeksiyonun patolojik yayılımını solunum sistemine sürükleyebildiği için önerilmemektedir.

Boğaz için Streptocid tozu nasıl uygulanır?

Streptocide, sülfanilamid preparasyonlarına değinmektedir. Bakterilerin büyümesini ve gelişmesini durdurarak antimikrobiyal bir etkiye sahiptir. Üretilen formlardan biri Streptocide tozu.

Bu ilacın boğazına başvurusu, yetişkinlerde ve çocuklarda kullanımı, endikasyonları, yan etkileri, kontrendikasyonları, hasta hatırlamaları hakkında bilgi içeren bir makalede ele alınacaktır. Kısaca tablet şeklinde ilaç hakkında söyledi.

Streptocide ile gargara yapmak mümkün mü?

Doktor boğazınız için streptocid tozu reçete etti mi? Bu araç nasıl uygulanır ve Streptocide ile toz halinde gargara yapılabilir mi?

Kullanmanın yollarından biri gargara. Bunu yapmak için, 2-5 g toz (2, 5, 10 g'lık paketlerde salınır) 100 ml su içinde çözülür ve günde üç kez durulanır. Kullanımı 5-7 gün gerekir.

Anjina ile

Bakteriyel streptokok anjina ile, ilacın kullanımı mümkündür. Bununla birlikte, hastalığın başlangıcından itibaren 12-36 saat içinde başlarsanız tedavinin etkili olduğu unutulmamalıdır.

Streptocid tozu: boğaz için uygulama

Birçok modern ilaç olduğu gerçeğine rağmen, doktorlar streptocid tozu olan hastaları atamayı bırakmamışlardır. Boğaz için, hasta streptococcus'un neden olduğu bademcik iltihabı varsa, ilaç kullanılır.

İlaç stafilokok bakterilerini etkilemez ve aynı zamanda virüslerin neden olduğu hastalıklarda da etkili değildir. Ek olarak, Streptocid tozu ile boğaz tedavisi birçok yan etkiye neden olabilir.

Kullanmadan önce, ilacınızı davanızda kullanabildiğinizden emin olmak için doktorunuza danışmalısınız. Bir duyarlılık testi yapılması arzu edilir. Boğazdan streptocid tozu reçete ederseniz, bunu birçok yolla uygulayın.

İlk olarak, ilaç çözeltisi ile durulama (yöntem yukarıda tarif edilmiştir). İşlemden sonra, aktif maddeyi yıkamamak için yemek yemekten ve yemek yemekten kaçınmalısınız.

İkincisi, iltihaplı mukoza zarlarına uygulama. Uygulama aşağıdakilerden oluşur:

 1. Ilacı müköz membranlara uygulayın.
 2. 15 dakikaya kadar dayanabilir.
 3. Antiseptik solüsyon ile durulayın.
 4. Lugol mukus çözeltisini yağlayın.

İşlemden sonra, 45 dakika boyunca su içmemeli ve su içmemelisiniz. Yukarıdaki tıbbi tedavi kompleksi, arka arkaya 7 gün boyunca günde 2-3 kez tekrarlanır.

Bununla birlikte, diğer ilaçlar reçete edilir. Bunlar antibiyotikler (anjin durumunda) veya antiviral ajanlardır (priR). Ayrıca, emilim için antiseptik durulama, aerosoller, tabletler ve pastiller kullanılır. Bu arada, sülfonamidler (yani aynı Streptocide) Ingalipt aerosolüne dahil edilir. Aşırı dozu önlemek için bu hatırlanmalıdır.

Çocuklara Boğaz Uygulaması

Çocuklarda boğazın nasıl bir ilaçla tedavi edileceğini düşünün. Başvuranın yetişkinlere göre aynı nüanslarını hesaba katmak gerekir.

Çocuklarda toz halinde streptocid ile karıştırılması genellikle imkansızdır. Alternatif olarak, bal ile karıştırılır (alerji yoksa) Streptocid tozu. Çocukların boğazının kullanımı, çocuğun ortaya çıkan kütleyi çözmesidir.

Bu dozlarda atayın:

 • 3 yaşından büyük çocuklar - 1 resepsiyonda ve günde 300 mg;
 • yetişkinler - 1 resepsiyon başına 5 g'a kadar, günde 15 g'dan fazla değil.

İlaveten, ilaç eskidir, istenmeyen pek çok etkiye sahiptir, bu yüzden bir pediatristle bebeğe vermeden önce başvurma konusundaki tavsiyesini tartışmaya değer.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Aşağıdaki durumlarda başvuru yasaktır:

 • sulfanilamid ajanlara aşırı duyarlılığı olan hastalarda;
 • hematopoez sistemi hastalıkları ile;
 • böbrek hastalıkları ile;
 • tirotoksikozlu hastalarda;
 • hamile ve emziren kadınlar;
 • karaciğer hastalığı olan hastalar (hepatit);
 • 2 aylığa kadar olan çocuklar, sülfonamidlerin kullanımının, bilirubinin proteinler ile bağdan çıkmasına bağlı olarak (konjenital toksoplazmoz hariç) nükleer sarılığa neden olabileceğinden beri.

Ürünün kullanılması istenmeyen etkilere neden olabilir. Şunları içerir:

 • baş ağrısı;
 • baş dönmesi;
 • dispepsi;
 • alerji;
 • cildin siyanozu;
 • lökosit seviyesinde bir azalma;
 • agranülositoz;
 • parestezi;
 • taşikardi.
İçindekiler ↑

Kullanım geribildirim

Yukarıda açıklanan eksikliklerine rağmen, insanlar boğazdan Streptocid tozu kullanmayı bırakmazlar. Çoğu durumda onu hakkında olumlu yorumlar.

"Artılar" hastalar arasında şunlar kaydedildi:

 • etkinliği;
 • ucuz (ama son zamanlarda fiyat arttı);
 • zamanın testi.

Bununla birlikte, çok sayıda "minuses" kaydedilmiştir. Bunlar arasında:

 • nahoş acı tat;
 • uygunsuz uygulama şekli;
 • kontrendikasyonları vardır;
 • Bu nedenle, poşet içinde küçük bir toz kütlesi, bu nedenle, çok miktarda poşet almak için tedaviye ihtiyaç duyuyorsunuz.
İçindekiler ↑

Tabletlerde Streptocide

Daha önce, ilaç 300 ve 500 mg'lık tabletlerde üretildi. Toz gibi uygulandılar, sadece daha önce öğütmeye tabi tutuldular. İçinde tablet kullanmak da mümkündü.

Yararlı video

Boğaz ağrısı tedavisi hakkında daha fazla bilgi için şu videoyu izleyin:

Boğaz hastalığı durumunda Streptocide kullanımı için kurallar

İçindekiler:

Streptocide, boğazda ağrı tedavisi için etkili bir araç olarak kendini kanıtlamıştır. Patojenik mikroorganizmalar üzerinde zararlı bir etkiye sahip olan sülfonamidler grubuna aittir. Boğazdan gelen streptocide, hoş olmayan hisleri çabucak giderir çünkü antibakteriyel, anti-enflamatuar, antimikrobiyal özelliklere sahiptir. İlacın avantajı kabul edilebilir bir maliyet ve iyi bir tolere edilebilirliktir.

Uygulama seçenekleri, dozaj

Tıbbi uygulamada, bademcikler iltihaplandığında ortaya çıkan boğaz ağrısı için bir streptocid kullanılır. Bu tür tedaviyi seçenler tarafından çare olarak en büyük etki hastalığın erken evrelerinde gözlenir. Tabletler ağızda çözülür, toz iltihaplı bademciklere uygulanır. Emilim için anjinli tabletler her 4-5 saatte bir kullanılır. Ağızda emilmesinden sonra acı bir tat kalabilir, ancak ilacı en az 15 dakika boyunca içmeniz tavsiye edilmez.

 1. Hastalık erken bir aşamada olduğunda, tabletlerde streptocid yardımcı olacaktır. Tablet bir kaşıkla ezilmeli, 1 tatlı kaşığı balla karıştırılmalı, gece için alınmalıdır. Hastalık yeni başladıysa, ertesi sabah önemli bir rahatlama olacaktır. Toz Streptocide bal ile karıştırılabilir ve elde edilen karışım 1 çay kaşığı alınır. sabah ve akşam, ağzınızda daha uzun süre kalmaya çalışıyor. Böyle lezzetli bir bal karışımının kullanılması özellikle acı bir ilaç almaya zorlanmayan çocuklar tarafından beğenilecektir.
 2. Hastalık ilerlemeye başlarsa, boğaz için streptocid bir toz gerekli olacaktır. Bademcik üzerinde uygulayın, ilacı yıkamak için değil, tükürük yutmayın 5-10 dakika. Tozu tükürün, boğazını durulayın, marigold, deniz tuzu, kabartma tozu tentürüne dayalı bir dezenfektan solüsyonu ile ağız. Prosedür her 1.5-2 saatte bir tekrarlandığında, kalıcı bir etki elde etmek mümkündür.

Acı, kızarıklık, bademcikler üzerinde irin oluşumu bakteriyel streptokokal anjina, farenjit ile ilişkili ise, boğaz Streptocide gargarası gösterir. Bu yöntem, enfeksiyondan sonraki ilk 12-36 saatte etkili olacaktır, sadece ilk belirtiler bulunur. Öngörülen dozlara tam olarak uyulması gerekir, ağzınızı günde üç defadan fazla yıkamayın. Streptocid tozu ile gargara nasıl yapılır?

 1. Yarım çay kaşığı toz (eğer bitmiş ürün yoksa, 1 tableti öğütünüz) bir bardak su içinde oda sıcaklığında çözülür.
 2. İyice karıştırın, boğazı derinlemesine durulayın. Steril bir şırınga varsa, bademciklerin lakunalarını bir çözelti ile yıkamak en iyisidir.
 3. İşlemden sonra en az 35 dakika boyunca yemeyin veya içmeyin.

> Streptocide atanmadan önce bir uzman, hastalığın ana sebebi olan mikrofloranın ilaca duyarlılığı için bir test yapmalıdır. Yetişkinler, günde 0.5-1 g 5-6 kez oral olarak streptocid reçete. Boğaz ağrısı olan bir streptocid dozu doktor tarafından belirlenir. Bir yetişkin için, ilacın tek bir maksimum doz - 2 gram, günlük - 7. Bir doktora danışmadan çocuklara ilaç vermeyin: ilacın kontrendikasyonları, yan etkileri vardır. Dozaj yanlış ise, boğaz için streptocid sadece çocuklar için koşulu kötüleştirecektir.

Kontrendikasyonlar, aşırı doz, öneriler

Diğer ilaçlar ile etkileşime gelince, Novocaine streptocid'in etkinliğini azaltır. İlacını alan ya da sadece tedaviye başlamayı planlayanlar için öneriler şunlardır:

 • Streptocide kullanarak uzun tedavi ile, karaciğer, böbrekleri izlemek, düzenli olarak kan kontrol etmek gerekir;
 • Terapi döneminde çok miktarda sıvı içirin: vücut enfeksiyonundan ve toksinlerden hızla arındırır;
 • Dikkatle böbrek hastalığı olan kişilere atama;
 • yatak istirahati;
 • ülseratif boğaz boğazını tedavi etmek için boğazdan bir streptocid tablet kullanmak kontrendikedir;
 • Dozu azaltmayın, tedaviyi kesmeyin: Bu, enfeksiyonun sülfonamidlere karşı direncinin gelişmesine neden olabilir;
 • Streptocide, aerosollerin bir kısmı, boğazdaki ağrılardan kaynaklanan spreylerdir. Daha önce ilaca karşı bir alerjiniz varsa, ilaçların kompozisyonunu dikkatlice okumalısınız.

Streptocide aşağıdaki durumlarda kullanılmamalıdır:

 • ilaç ve diğer sülfonamidlere karşı alerjiler;
 • böbrek yetmezliği;
 • hepatit;
 • hemopoeziste ihlali;
 • gebelik;
 • porfiri;
 • nefrit;
 • laktasyon dönemi;
 • tiroid bezinin hastalıkları.

Streptocid ile boğaz tedavi etmeden önce, unutmayın: tüm etkinliğe rağmen, ilaç genellikle yan etkilere neden olur. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız ya da başka endişeli belirtiler ortaya çıkıyorsa, ilacı kullanmayı bırakmanız, durumu doktorunuza bildirmeniz gerekir. Doz aşımı derhal mide ile enterosorbents yıkanarak gerçekleştirilir. Doz aşımı belirtileri aşağıdaki gibidir:

 • baş dönmesi;
 • ishal;
 • bulantı;
 • kalp ritim bozukluğu;
 • kusma;
 • siyanoz;
 • böbrek şoku.

Kime inanmalı?

Boğazdan streptocide olan referanslar farklı olur. Temel olarak olumlular, çok sayıda tarif ve öneri var. Bununla birlikte, bazı doktorlar, Streptocide'ı uzun süredir devam eden antimikrobiyal ilaç olarak düşünerek, bunu etkili olarak düşünmemektedir. Onların görüşüne göre, streptokok mutasyona uğramıştır ve şimdi sülfonamidin etkilerine neredeyse tamamen dirençlidir.

Solunum sistemi hastalıkları genellikle bağışıklık çalışmalarının yoğunluğunu azaltan viral enfeksiyonlardan kaynaklanır. Bu tür patojenlerle mücadele etmek için herhangi bir antibiyotik kullanılması, organizmanın koruyucu bariyerinde daha da büyük bir azalmaya yol açacaktır. Ardından, viral hücreler çoğalır ve kan dolaşımına yayılır. Ve ilaç stafilokok bakterileri için işe yaramıyor.

Hangi görüşler inanır? Her durumda, bir doktora danışmanız gerekir. Birincisi, ilaç diğeri için zehir olabilir - gerçek bir budala. Bir çok insan var ve bu nedenle birçok fikir var. Belki de sizin durumunuzda boğazdan streptocid kullanımı en doğru ve en etkili önlemdir.

Boğaz ağrısı, yararları ve zararları için streptosit kullanımı

Streptositlerin ucuz vasıtaları, çoğu tarafından reddedildi. Bu arada, birkaç vakada boğazdan gelen streptocide uygun etkiyi gösterecek ve acıdan hızla kurtulmaya yardımcı olacaktır. Bu ilacı ne zaman ve nasıl uygulayacaksınız?

Streptocide özellikleri

Streptocide (sülfonamid) tıbbi uygulamada 100 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Yararlı özellikleri, antibiyotiklerin keşfinden çok önce araştırıldı.

Sülfanilamidler sentetik olarak salgılanırlar, büyümelerini inhibe etmekten ziyade, özel bakteri maddesi üzerinde hareket ederler.

streptotsida streptokoklar, pnömokoklar ve stafilokok, ve onlar için Duyarlı en sık patojenler anjina vardır. Ona da duyarlı E. coli, Proteus, meningococci, diğer bazı bakteriler.

Ancak, birçok doktor ilaç uzun süre kullanılır ve bakteriler buna (direnç) karşı direnç geliştirmiş olduğunu açıklayan, dikkatli boğazından streptocid reçete.

Boğazda ilacın özellikleri

Sülfanilamid, antimikrobiyal, anti-enflamatuar, analjezik ve bakterisidal etkiye sahiptir. Bütün bu işlemler birbirine ilişkilidir: Bu şekilde, mukoza farenks, ve anti-enflamatuar ilaç eylemlerinin bakteri büyümesinin inhibe inflamatuar ve enfeksiyöz sürecini inhibe olarak. Enflamasyonda bir azalma, sırayla, ağrıyı azaltır.

İlaç, hastanın bağışıklığını etkilemeden mikroorganizmaların büyümesini engeller. Bu, kendi bağışıklıklarını engelleyen antibiyotiklerden farklıdır.

Boğaz hastalıkları azalmış bağışıklık nedeniyle ortaya çıkar, bu nedenle bu streptocid kalitesi önemlidir.

Anginada (pharyngitis) streptocide en başlangıç ​​aşamasındadır. Bu enfeksiyöz ve enflamatuar sürecin gelişimini durdurur, ancak diğer yerel tedavi yöntemleriyle ve doktor tavsiyelerine sıkı sıkıya bağlı olarak kullanılmalıdır.

Streptocide en büyük yardım ilk 12-36 saatte beklenmelidir.

Gelecekte daha az etkili olacak. Ilacı iki şekilde alın:

 • İçeride günde 3 ila 6 kez, ancak 7 g / gün ve 2 g / kattan fazla değildir;
 • Yerel olarak günde en fazla 3-5 kez.

Tedavi süresi 5 ila 7 gündür.

İlaç anjinada başka yararlı bir özelliği vardır - yaraları iyileştirir, apse ve lakün oluşumuna yardımcı olur.

Streptocide yardım beklememeli


Bununla birlikte, streptocide bir ilaçtır ve herhangi bir ilaç gibi, birtakım kontrendikasyonları vardır. Yani, boğazda ülser varsa kullanılmaz.

Tiroid hastalığı olan hastalarda anjina tedavisi için streptocide'ı kardiyovasküler sistem hastalıkları ile kullanamazsınız.

Kronik böbrek hastalığı (nefrit, böbrek yetmezliği) olan hastaların boğaz için çok dikkatli reçete streptocide, ilaç onların yardımı ile elde edilir.

Uzun süreli kullanımda, düzenli olarak kan vermek için karaciğer ve böbreklerin çalışmalarını kontrol etmek gereklidir.

Hamile ve emziren kadınlara ve çocuklara streptocide uygulamak mümkün mü?

Bir streptocid ile gargara ya da hamilelik doktorlarının ilk iki trimesterinde içine almak tavsiye etmiyoruz. Sülfonamidlerle tedavi ve emzirme endike değildir.

Streptocid'li çocuklarda boğazın kullanımı, kullanım talimatlarına göre 5 yaşından itibaren mümkündür. Ancak çocuk doktoru çocuğa randevu vermeli, aynı zamanda dozu ve uygulama sıklığını da hesaplamalıdır, en kabul edilebilir tedavi yöntemini seçmelidir.

Hangi durumlarda ilacın nazofarenks için yararlı olacağını

Herhangi bir tedavinin etkinliği büyük ölçüde ilacın doğru kullanımına ve doza uygunluğa bağlıdır. Streptocide tedavi edilirken, tedavi eden doktor tarafından reçete edilen dozaj ve tedavi yöntemine uyulması da gereklidir.

İlacın çok küçük dozları, mikroorganizmaların sülfonamidlere bağımlılığını provoke edebilir. Tedavi etkisiz kalacaktır ve hastalık ilerleyecektir.

Streptocide hastalar tarafından iyi tolere edilir ve düşük bir fiyata sahiptir, ancak uzun süreli kullanımı ile böbreklerde bozulma, karaciğerde bozulma gibi istenmeyen semptomlara neden olabilir.

Doz aşımı mümkün olduğunda: mide bulantısı, baş ağrısı, baş dönmesi, mavi deri (siyanoz), kalp ritmi bozukluğu.

Eğer boğaz ağrısı için bir streptocid reçete edilirse, tedaviye başlanırsa, birkaç kuralı uygulamanız gerekir:

 • Tıbbı uygularken, vücuttan toksinleri çıkarmak için hasta çok içmeli.
 • Anjina ile yatak istirahati gereklidir.
 • Dozu ve doktor tarafından belirlenen prosedürlerin çokluğunu bağımsız olarak ayarlayamazsınız. Böyle bir ihtiyaç varsa, ilgilenen hekimle tartışılmalıdır.
 • Streptocide (sülfonamid), efervesan tabletler, spreyler ve durulamalar şeklinde boğazdan gelen birçok ilacın bir parçasıdır. Birkaç ilaç kullanırken, ilacın dozunu ayarlayın.

Streptosit boğaz nasıl tedavi edilir

Bu ilaç birkaç şekilde üretilmiştir: tabletler, toz, merhemler. Boğaz tedavisi için, hap ve toz kullanılır (merhem cilt hastalıkları için kullanılır).

Streptosit anjini tedavi etmeden önce, hastanın sülfonamidlere karşı alerjisi olmadığından emin olun.

İlaç oral uygulama için reçete edilirse, tabletler veya tozlar kullanılır.

Eğer tabletin çözünme kötü tat olacak sonra, günde Tabletler streptotsida 4-5 kez çözünmesi için gereken boğaz ağrısından kurtulmak için, ama o zaman yarım saat içki ve yiyecek bir şey olamaz, ayrıca imkansız gargara.

Tabletler balla alınabilir. Boğazınız hastalanır olmaz, 1 tablet (0,5 mg) ezilmeli ve 1 çay kaşığı ile karıştırılmalıdır. bal. Bu karışım, yatmadan önce akşam yemeğinde, ağzınızda mümkün olduğunca uzun süre tutmaya çalışılmalıdır (çözülüyormuş gibi). Terapötik karışım 1 çay kaşığı yapılabilir. bal ve ½ çay kaşığı. toz.

Şiddetli ağrı ile sabah ve akşamları çok lezzetli bir ilaç alınır. Bu yöntem angina çocukları ile çok popüler (acı değil). Ama sadece bal ve sülfonamidlere karşı alerjiniz yoksa kullanabilirsiniz.

Bademcikler beyaz kaplama görünüyorsa, o zaman boğaz için streptocid tozu uygulamak gerekir. Daha sonra yaklaşık 10 dakika boyunca ağzınızda tutun, fakat 5'ten az olmamalı ve tükürün. Prosedürden sonra ağzınızda acı bir tat kalır, ancak 15-20 dakika daha beklemeniz ve sadece ağzınızı yıkaması gerekir.

Bir boğaz gargarası için, sofra tuzu veya deniz tuzu çözeltisinden sonra, marigold ve papatya bir kaynatma kullanın. İşlem 4 saat sonra tekrarlandığında, önemli bir rahatlama gelir. Bu durumda, gargara her saat - bir buçuk gerekir ve günde en fazla 5 kez streptocid tozu uygulamak için gereklidir.

Ülser oluşumunda streptocid ile gargara gereklidir. Bunu yapmak için, su veya rastolchennuyu içinde seyreltilmiş bir toz kullanın ve bir bardak ılık su tabletinde çözündürülür.

Boğazınızı her 3-4 saatte bir durulayın. İşlemden sonra en az 20 dakika boyunca yemeyin veya içmeyin.

Yıkamalar, durulama için daha uygun olan bir şırınga ile yıkanabilir.

Streptocide ile tedavi ile birlikte, diğer yöntemler de kullanılır: deniz tuzu ve bitkisel decoctions, kompresler, spreyler, emilim tabletleri ile durulayın.

Bununla birlikte, streptocid tedavisinin etkinliği, hastalığın gelişimi ile azalır ve bir buçuk gün sonra, eğer etki yoksa, antibiyotiklere ihtiyaç duyulur.

Anjin sonuçları tehlikelidir, o kadar erken tedavi çok önemlidir, apse, flegmon, menenjit, romatizmal ateş ve diğer hastalıkların bir dizi yol açabilir.

İlk yardım çantası: Boğaz ağrısı ile Streptocid

Her çocuk ve yetişkin boğazda bir ağrı vardı. Bu semptom çeşitli hastalıklardan kaynaklanabilir. Bu nedenle, acıyı ve zulmü ortadan kaldırmayı amaçlayan çok sayıda farklı ilaç var. Bazıları pahalıdır, ancak etkili oldukları gerçeğidir.

Orada yıllardır böylece onların değerini dünyada zevk ve hapları vardır - bir peni ve etkinliği sürekli kanıtlanmış - bu iyi araçlardan birinin boğazına Bole de Streptosid.

Streptocide - kompozisyon, salınım şekli, özellikleri

Streptocide - antimikrobiyal özelliklere sahip bir ilaç

İlaç Streptocide uzun zamandır piyasada olmuştur ve büyük talep görmektedir. Çeşitli tıbbi formlarda mevcuttur:

Serbest bırakma formundan bağımsız olarak, geniş bir etki spektrumuna sahiptir ve hem harici hem de dahili olarak çeşitli enflamatuar süreçler için kullanılır. Bu ilacın ana özelliği antimikrobiyaldir.

Bileşimin aktif bileşenlerinin farklı tiplerdeki patojenik mikroorganizmalar ile savaşması nedeniyle Streptocide aşağıdaki ihlallerde yaygın olarak kullanılmaktadır:

 1. cilt hasarı - sıyrıklar, çizikler, böcek ısırıkları, takviye, yaralanmalar ve diğer
 2. viral bulaşıcı hastalıklar
 3. genitoüriner sistem enfeksiyonları
 4. patojenlerin çoğalması ile ilişkili gastrointestinal sistemin patolojisi
 5. enfeksiyöz deri hastalıkları - erizipeller, bazı liken türleri

Buradan, bu çare, bazı bakterilerin veya virüslerin neden olduğu tüm hastalıklarda kullanılabileceği sonucuna varılabilir.

Streptocide bileşimi, mikroorganizmalar üzerinde zararlı bir etkiye sahip olan ana aktif bileşen olan sülfonamiddir.

Boğaz ağrısı için eylem

İlaç patojenler üzerinde zararlı bir etkiye sahiptir

Streptocide, özellikleri sayesinde boğaz ağrısı için etkili bir ilaç olduğunu kanıtladı:

 • antimikrobiyal
 • anti-enflamatuar
 • antibakteriyel

Boğaz ağrısı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Çoğu zaman - mukoza bakterisinin zarar görmesi sonucu gelişen ARVI, tonsillit, bademcik iltihabı, farenjit ve diğer patolojilerdir.

Streptocide boğazını tedavi etmek için birkaç yöntem kullanabilirsiniz:

 1. bir toz veya ezilmiş bir tabletin seyreltildiği ve sonuçtaki çözeltinin boğazda durulandığı durulama
 2. iltihaplı bademciklerde plak veya irin toplamaya başladığında, anjinada en iyi şekilde kullanılan kompres. Toz, bir yulaf ezmesi yapmak için bal veya su ile seyreltilmelidir. Bademciklere (içten) nazikçe uygulanmalı ve 5-7 dakika bekletilmelidir. Tükürüğü yutmamak için tükürüğü yutmamak tavsiye edilir. Zamanın sonunda, boğazını tükürüp durulayabilirsin. Bu işlem, özellikle hastalığın akut formu ile günde 7 defa tekrarlanmalıdır.
 3. Streptocide bir tableti eritmek (biraz acıdır, ancak boğazı yumuşatır ve yumuşak doku şişmesini rahatlatırsa korkutucu değildir)

Hasta bir boğazın tedavisi sırasında çok fazla sıvı - çay, komposto, meyve suyu içmek arzu edilir. Streptocide ile tedaviyi durulama veya inhalasyonlarla değiştirmek de mümkündür.

Boğazdaki ağrının nasıl ve neyle tedavi edileceği hakkında daha fazla bilgi videodan öğrenilebilir:

Dozaj ve Yönetim

Ürünü kesinlikle kullanım amacına uygun olarak kullanın ve zehirlenme ve yan etkilere neden olmamak için öngörülen dozu aşmayın.

Hastanın boğaz hapları içeri girerse, yetişkinler için izin verilen oran dozlar arasında aynı aralıklarla günde 5-6 kezdir.

Çocuklar için dozaj, sağlık durumuna, hastalığın ciddiyetine ve hastanın yaşına bağlı olarak bir uzman tarafından kurulmalıdır. Ortalama olarak günde 3 gram.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

İlacın yanlış kullanımı yan etkilere neden olabilir!

Streptocide kullanmadan önce sülfonamide alerjik reaksiyon olmadığından emin olmak için bir duyarlılık testi yapılmalıdır.

Ayrıca, bu ilacın aşağıdaki durumlarda kullanılmasına izin verilmediğinden, talimatların okunması önemlidir:

 • hepatit veya diğer karaciğer patolojileri
 • hamilelik ve emzirme dönemi
 • formülasyonun bileşenlerine alerjik reaksiyon
 • bozulmuş tiroid fonksiyonu
 • bozulmuş böbrek fonksiyonu

Dozları gözlemlemek çok önemlidir çünkü olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Yan etkiler arasında şunlar olabilir:

 1. baş dönmesi
 2. mide bulantısı, kusma, mide ağrısı, ishal
 3. aritmi (kalp bozukluğu)
 4. böbrek şoku

İlaç veya ilaç alırken bu tür belirtiler alırsanız, ilacı hemen almayı bırakın ve yardım için bir doktora danışın.

Doz aşımı durumunda, derhal mide yıkayın ve örneğin aktifleştirilmiş odun kömürü için bir sorbent alın.

Boğazın Streptocide ile tedavisi sırasında aşağıdaki önlemler alınmalıdır:

 • hastaya bol miktarda içki sağlayın
 • Bir satırda 7 günden fazla hap almayın
 • kan durumunu izlemek, test yapmak
 • Dozu azaltamazsınız çünkü virüsün sulfanilamide bağımlı hale gelmesine neden olabilirsiniz.

Olumsuz sonuçlardan kaçınmak için, bu ilacı almadan önce bir doktora danışmak en iyisidir. Uzman, doğru dozu reçete eder ve mümkün olduğu kadar etkili olacak şekilde bir terapi kursu hazırlayacaktır.

İlaç benzerleri

Herhangi bir nedenden ötürü Streptocide kontrendike ise, benzer bir aksiyon olan ilaçlar ile değiştirilebilir - Streptonitol, Osarcid, Sulfanilamide. Kullanılabilir tablet yok ise tozu kullanabilirsiniz ve tersi de geçerlidir. İlaç durulama için gerekliyse, tablet su içinde ezilebilir ve çözülebilir. Yaraları iyileştirmek için, eğer merhem yoksa, düzgün bir kitle elde edilene kadar Vazelin veya bebek kremi ile karışan bir tablet veya toz formu kullanabilirsiniz.

Doktorunuz oral uygulama için sıkı Streptosid reçete, ama değil ise, o zaman onlar streptocid yerine daha tavsiye böylece eczacı veya doktora danışın daha iyidir.

Sonunda, Streptocide'ın geniş bir etki yelpazesine sahip en uygun ilaçlardan biri olduğunu belirtmek isterim.

Bu, virüsler ve bakteriler cepler öldürür şişme ve yumuşak dokuların enflamasyonu azaltır, yaralar ve kırıkları iyileştirir hızlı ve etkin bir ağrıyı azaltır, öksürük azaltır.

Boğaz ağrısı ile Streptocide çeşitli şekillerde kullanılabilir. En yaygın olanı tabletin emilmesidir. boğazında ağrı unutmak dozda değil uymayı - - bir hastalık ama bir belirtisi değildir konuşmacılar ana şey durulama için de ilaç eriterek, iltihaplı bademcikler üzerinde kompres yapabilirsiniz. Bu yüzden onunla başlamak için neden ve tedaviyi bulmak önemlidir.

Streptocide angina ile boğaz ağrısı nasıl uygulanır

Boğazdan streptocid, yetişkinlerin ve çocukların tedavisinde kullanılan zaman testli bir ilaçtır. Sistemik kullanım için antimikrobiyal ajan grubuna aittir. Streptocide streptokok, stafilokok, pnömokok, klamidya ve diğer patojenlere karşı bakteriyostatik etkiye sahiptir. Çok çeşitli uygulamalar, anjina ve diğer boğaz rahatsızlıkları da dahil olmak üzere bir dizi rahatsızlığın tedavisinde kullanılmasını mümkün kılmaktadır.

Preparatın bileşimi, dozaj formlarının tarifi

Streptocide çeşitli dozaj formlarında mevcuttur. Hasta bir boğazını tedavi etmek için doktorlar, hastalara oral tabletler veya topikal kullanıma yönelik toz formunda reçete ederler. İlacın her iki formu da belirgin bir antibakteriyel etkiye sahip bir madde olan sülfonamide dayanır.

Tablet formundaki streptocide, merkez kısımda bir riskle ayrılan, eğimli bir yüzeye sahip beyaz yuvarlak haplar şeklinde mevcuttur. Sülfonamide ek olarak şunları içerir: povidon, silikon dioksit, stearik asit, patates nişastası. Bir tablet içindeki aktif bileşen 300 mg veya 500 mg'dır. İlaç, karton kutulara yerleştirilmiş, blisterde 10 hap halinde paketlenmiştir. Her birinde 10, 20 veya 100 tablet ve talimat vardır.

Boğaz ağrısını tedavi etmek için kullanılan başka bir Streptocide dozaj formu, beyaz, kristalli, kokusuz sülfanilamid tozdur. Bu ilaç 2 g'lık torbalarda paketlenmiştir. Bir karton kutuda 3 poşet bulunmaktadır.

Boğaz hastalıklarında Streptocide uygulaması

sülfonamidler duyarlı mikroorganizmalar tarafından tahrik cilt ve mukoza enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıkları olan hastalarda reçete tabletler ve bir toz halinde Streptosid. KBB pratiğinde, ilaç anjinin kompleks tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu aktif madde ağrıyı önlemek için, boğaz iltihabı azaltır ve hastalık etkeni olan bakterileri yok eder. Streptosid kesinlikle kendilerine tahsis tedavi rejimine bağlı kalarak, uzmanların tavsiyelerini takip edin. Doktor, ilacın dozajını ve terapötik seyrinin süresini, hastanın yaşını ve enflamatuar sürecin seyrinin özelliklerini dikkate alarak, ayrı ayrı belirler.

Anjina teşhisinin başlangıç ​​evresine sahip olan hastaya, tablet formunda Streptocide reçete edilir. Bir yemekten sonra önerilen doza göre alın, 150-200 ml kaynatılmış su yıkayın. Streptosit tabletler hoş olmayan bir tada sahip olduklarından, küçük çocuklar pudra haline getirilebilir ve bal veya reçel ile birlikte verilebilir.

Aktif aşamada olan anjin ile Streptocide bir toz şeklinde verilir. Enfekte bademciklerin ve boğazın mukoza zarının kapatılması önerilir. İşlemden sonra hasta 10 dakika boyunca hiçbir şey içmemeli veya yememelidir. Bu süre dolduğunda, farenks belirli bir uzman tarafından bir dezenfektan çözeltisi ile durulanır.

Anjina tedavisinde kandaki ilacın maksimum konsantrasyonu, yemekten yaklaşık 60 dakika sonra, beyin omurilik sıvısında, sülfanilamid 4 saat sonra tespit edilir. Kandaki ilacın aktif bileşeninin konsantrasyonunu aldıktan 8 saat sonra 2 kat azalır. Vücuttan, esas olarak böbrekler tarafından atılır.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Anginadaki Streptocide'nin, acı çeken hastalarda kontrendike olduğunu bilmek önemlidir:

 • sülfonamide ve bu ilacın yardımcı bileşenlerine aşırı duyarlılık;
 • böbrek ya da karaciğer yetmezliği;
 • akut hepatit;
 • nefroz veya nefrit;
 • Graves hastalığı;
 • tirotoksikoz;
 • şiddetli kalp hastalıkları;
 • kan hastalıkları;
 • akut porfiri.

Ayrıca, ilacın hamileliğin birinci ve ikinci trimesterlerinde ve emzirme döneminde reçete edilmesine izin verilmez. Gebeliğin üçüncü trimesterinde olan anneler Streptocide'i yalnızca aşırı durumlarda ve bir doktorun gözetiminde almalıdır. Çocuklara 3 yaşından itibaren tıbbi ürünler reçete edilir.

Sülfonamid ilaçlar, bronşiyal astım, şiddetli alerjik reaksiyonlar ve diabetes mellitustan muzdarip hastalarda anjin tedavisinde dikkatli bir şekilde kullanılır. 65 yaşından büyük insanlar Streptocid, istenmeyen reaksiyonlar geliştirme riski nedeniyle istenmeyen bir duruma sahiptir.

Angina'nın Streptocidum ile tedavisi her zaman düzgün gitmez. Bazı vakalarda, başvurunun geçmişine karşı, hastalar refahın bozulmasından şikayetçidir. Bu ilacı kullanırken ortaya çıkan ortak yan etkiler arasında:

 • alerjik reaksiyonlar (ürtiker, deri döküntüsü, Stephen-Johnson ve Lyell sendromu, Quincke ödemi, sistemik lupus eritematozus, rinit);
 • nörolojik bozukluklar (konvülsiyonlar, depresyon, baş ağrısı, baş dönmesi, parestezi, ataksi, nöropati);
 • çeşitli sindirim bozuklukları (mide bulantısı, kusma, ishal, pankreas iltihabı, susama, iştah kaybı);
 • alt sırt ve sağ hipokondrium bölgesinde ağrı;
 • nefes darlığı;
 • taşikardi;
 • ilaç ateşi;
 • idrar kararması.

Uzun süreli kullanım streptotsida insan anemi, lökopeni, trombositopeni, fibrozan alveolit, sarılık, gepatonekroz, kolestatik hepatit, miyokardit, böbrek yetmezliği, psödomembranöz kolit, iştahsızlık, kristalüri gelişmesine yol açabilir.

Aşırı doz, önlemler ve saklama koşulları

Aşırı doz streptotsida hastanın durumunda kolikopodobnye karın ağrısı, iştah kaybı, kusma, ishal, baş ağrısı, baş dönmesi, taşikardi, uyku hali, bayılma görülebilir. Bu belirtiler görüldüğünde, bir kişi en kısa zamanda doktora gösterilmelidir. gelişinden hastaya önce bir% 2 sodyum hidrojen karbonat çözeltisi kullanılarak lavaj gastrik ve sonra bir yaşına ve ağırlığına karşılık gelen bir dozajda bir ilaç enterosorbent almak vermelidir. Nitelikli tıbbi bakımın sağlanması hemodiyaliz ve zorla diürez ile semptomatik tedaviyi içerir.

Sülfanilamid çok sayıda ilaçla etkileşime girebilir, bu yüzden herhangi bir hap alan kişiler, doktorunuzu bu konuda bilgilendirmeniz gerekir.

Streptosid folat ilaçlar, Sülfonilüre türevlerinin, Urotropin, neodikumarinom, fenitoin, bakterisit antibiyotiklerin, barbitüratlar, metotreksat, steroidal olmayan anti-enflamatuar ajanlar, oral kontraseptif kullanımı, nitrofuranların, novokain ile eş zamanlı olarak tatbik sigaranın. Bu ajanların kombine kullanımı, tedavinin terapötik etkisinde bir azalmaya yol açabilir.

Boğaz ağrısı olan bir streptocid kullanarak, bir kişi aktif maddenin sağlığa olumsuz etkilerinden kaçınmasına yardımcı olacak önlemler almalıdır:

 1. Sülfonamid ile tedavi, bol miktarda içecekle birleştirilmelidir. Bu kristalüri ve ürolityazis gelişmesini önleyecektir.
 2. Ilacın uzun süreli kullanımı ile, hasta düzenli olarak kan sayımı ve böbrek fonksiyonu izlemelidir.
 3. Streptocidum ile tedavi sırasında, bir kişinin güneşe uzun süre maruz kalmasını engellemesi tavsiye edilir, çünkü cilt üzerindeki ultraviyole ışığa maruz kalmak ışığa duyarlılığın gelişmesini tetikleyebilir.
 4. İlaç bir doktor önerilerine tam olarak uyulmalıdır. Tedavinin seyrini kendi başına kesmek veya doktor tarafından reçete edilen dozu ayarlamak kabul edilemez.

Streptocide insanlarda sinir sisteminden olumsuz reaksiyonlara neden olabilir. Bu nedenle, uygulama döneminde hasta nakilleri yönetmekten ve karmaşık mekanizmalarla çalışmaktan kaçınmalıdır.

Streptocide (hem toz hem de tablet formu) hemen hemen tüm eczane noktalarında doktor reçetesi olmadan satın alınabilir. Ucuz fonlar kategorisine aittir ve herhangi bir gelir seviyesi olan kişiler için kullanılabilir. Önerilen ilacı kuru bir yerde, güneş ışığından koruyarak, oda sıcaklığında saklayın. Her iki dozaj formunun raf ömrü 5 yıldır.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Kronik bir tonsillitte bademcik kaldırmak için gerekli olup olmadığı

Azaltılmış bağışıklık genellikle anjina gibi hastalıklara yol açar, bu da kronik bademcik iltihabının oluşumu ve gelişmesi için zemin oluşturur.

Boğazın arkası ağrıyor mu? - Farenjit: nedenleri ve tedavi yöntemleri

Bir farenjit hakkında, boğazın arka duvarı kırmızılaştığı zaman, parlak makulalarla kaplanır. Bu durumda, hastalığın başka belirtileri olabilir, iltihap tüm larenkse yayılabilir: bademciklerde, yan duvarlarda.