Loading

Boğaz ağrısı tedavisinde Streptocide kullanımı

Modern antibiyotiklerin ortaya çıkmasından önce, hemen hemen tüm boğaz hastalıkları sülfanilamid preparatları ile tedavi edildi. Bu ilaç sınıfı belirgin bir antimikrobiyal aktiviteye sahiptir ve bakterilerin gelişimini bastırır. Bu sınıfın temsilcilerinden biri Streptocide'dir (ikinci isim Sulfanilamide'dir). Anjina ile hem sistemik tedavi şeklinde hem de bademciklerin lokal tedavisinde kullanılır. Temel özelliklerini ve uygulama yöntemlerini ele alalım.

Etkiler ve Tahliye Formları

Streptocide, anjina (stafilokok, streptokok, pnömokok, vb.) Patojenlerin çoğuna karşı aktiftir. Ölümüne yol açan bir mikrobiyal hücrede esansiyel asitlerin sentezini bozar. Streptocide hastalığın ilk aşamalarında iyi çalışır. Tedavi için 2,5 veya 10 gr'lık bir toz kullanın. veya 0.3 ve 0.5 gramlık tabletler.

Anjina için başvuru

Streptocide'in anjinada kullanılması için birkaç seçenek vardır: ağızdan alınabilir, gargara veya doğrudan etkilenen bademciklere uygulanabilir. Tüm seçenekleri daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Toz uygulama

Yöntem 1 - bademcikler için uygulama. Toz Streptocide bademcikler üzerinde 10-15 dakika boyunca dağıtılabilir. Bu zaman aralığı boyunca, boğaz herhangi bir antiseptik çözelti (papatya, furacilin, miramistin) ile durulanır. Bu prosedür haftada 2 kez günde tekrarlanır.

Streptocide'nin biraz acı bir tada sahip olduğu akılda tutulmalıdır, bu yönteme göre çocuklara uygun olmayabilir.

Konseyi: Alerjisi olmayan çocuklar için tozu balla (bal kaşığı başına 0,1 g) karıştırın ve 3-5 dakika ağızda saklayın. Bunu günde 2-3 defadan fazla yapın.

Yöntem 2 - durulama. Toz Streptocide, bir bardak sıcak suda (100 ml su başına 2 gram toz esas alınarak) çözünebilir ve 5-7 gün boyunca günde 3-4 kez gargaralamak için kullanılabilir.

Yöntem 3 - yutma. Dahili olarak uygulandığında, dozaj hastanın yaşına göre seçilir. Günde 5-6 kez, yetişkinlere ve çocuklara ilaç alın.

Tablo №1 - günlük alım normu

Mümkün ve bir anjinada streptotsid nasıl kabul edilir

Hemen hemen herkesin boğaz ağrısı için dikkatsizlik vardı. Burada anjin tedavisi için işaretler ve yöntemler ayrıntılı olarak açıklanmıştır. yeme simultane sıcaklık, boğazında akut ağrı duyumları ve zorlukla titreme şeklinde hastalığın tüm belirtilerinin üzerinden gidin. Böyle bir hastalığın genel tedavi ilaç kullanımına dayalı, ancak yerel olarak geleneksel streptotsida tarafından tedavi edilebilir. Daha önce uyanık büyükanne diğer eczaneler fonları mevcut değildi zaman sevdikleri torunu demektir davrandı. Ve, doğru bir uygulama ile, anjina nedenleri ve semptomlarını başarıyla ortadan kaldırdı.

etki

Streptocide, tüm dünyada Sulfanilamide olarak bilinir. Bu purulent hariç anjin her türlü tedavisinde kullanılır (burada fotoğrafları görmek ve irinli tonsillit halk ilaçları tedavisi hakkında okuyabilir, bağlantı pürülan tedavisi çocuk halk ilaçları bademcik tanımladı.). Bu ilaç üremelerini hariç, patojenik mikroplar sentezinin inhibisyonu ile meydana prensibi olan sülfonamidlerin grubuna aittir. Bu onların erken ölümüne yol açar.

antibakteriyel, anti-enflamatuar ve antimikrobiyal: ilaç ağız yüzeyi üzerinde karmaşık bir etkiye sahiptir. pnömokok ortadan kaldırmak için Streptosid mümkün, meningokoklar, Proteus, Streptococcus, E coli ve diğer benzer bir patojen görülmüyordu.

Dört formda eczanelerde oluşur: Toz, süspansiyon, tabletler ve merhemler:

 • Tablet formu İlaç sülfonamidden oluşur. Yardımcı maddeler olarak: stearik asit, nişasta ve talk.
 • Streptocide Merhem Vazelin temelinde gider. % 5 ve% 10 vardır. Tüpler 15 ila 50 gram arasında satın alınabilir. % 5'lik süspansiyonu şunlardan oluşur: streptocid, damıtılmış su ve emülgatör.
 • toz 0.5 gramda üretilir. Suda kolayca çözünür, bu nedenle sadece oral olarak kullanılmaz, aynı zamanda intramüsküler, subkütanöz ve intravenöz olarak da enjekte edilir.

Farmakolojik araştırmalar bitmediğinden ve her yıl yeni tipte sülfonamid ilaçlar üretildiğinden, streptocid arka plana geri çekildi. Ancak, tamamen indirilmemelidir. Ne de olsa, analoğundan hiç kimse bu kadar düşük bir fiyata satın alınamaz ve bu ilacın etkisi zayıf olarak adlandırılamaz. Bir başka popüler ve ucuz yöntem, anjinada klorheksidin ile durulanır.

Nasıl başvurulur

Streptositlerin anjina tedavisinde kullanımı, bir doktorun doğrudan katılımıyla gerçekleşmelidir. Bu, ilacın karaciğer hücreleri üzerindeki güçlü bir toksik etkisinin elde edilme olasılığından kaynaklanmaktadır. Ayrıca uzman, doğru dozu, günlük doz sayısını ve tedavi süresini hesaplayacaktır.

Bu ilaç çeşitli şekillerde alınabilir:

 • Hastalığın ilk aşamasında tabletler halinde streptocide kullanmak daha iyidir. Ezilmeli ve 1 tatlı kaşığı sıvı bal ile karıştırılmalıdır. Karışım yatmadan önce sarhoş olmalıdır. Zaten sabah ilk uygulamadan sonra çok daha iyi olacak;
 • Hastalığın ilerleyici seyri aşamasında, ancak enfeksiyon iç organlara henüz ulaşmadığı zaman, ilacın bir toz şeklinde kullanılması tavsiye edilir.. Boğaz ve bademciklerin mukoza zarlarını dikmek zorundalar. İçinde hiçbir şey kalmadan on dakika bekleyin. Ve bu sürenin sona ermesinden sonra, boğazın dezenfektan bir solüsyonla yıkanması gerekecektir. Prosedür her iki saatte bir yapılırsa, etki ertesi gün gerçekleşecektir.

Streptotsidom ile paralel olarak ek olarak:

 1. vücuttan toksinlerin en hızlı şekilde çekilmesi için bol miktarda ılık sıvı içirin;
 2. yatak istirahatine dayanmak için;
 3. Paralel olarak, ilacın etkisini güçlendirmek için uygulayabilirsiniz ve diğer halk tarifleri;
 4. Yiyecekleri dikkatlice izleyin.

Son nokta, belirli bir şiddette alınmalıdır. Katı yiyeceklerin anjin yutma zor olduğu için sıvı ve sıcak yiyeceklere geçmelisiniz.

Diyet, keskin soslar hariç, larinksin mukoza zarlarını tahriş etmemeli ve ayrıca baharat miktarını azaltmamalıdır. Angina sürecinde en faydalı olanı, narenciye taze sıkılmış meyve sularının alınması olacaktır.

İçerdiği C vitamini sayesinde, hastanın bağışıklığı üzerinde güçlü bir etki vardır ve bu hızlı bir iyileşmeye katkıda bulunur.

dozaj

Nasıl alınır? Bu ilacı uygulamadan önce, organizmanın mikroflorasının duyarlılığını belirlemek gerekir. Streptocide 3 yaşın altındaki çocuklara uygulanmamalıdır. Yenidoğanlarda bu ilaç sarılığa neden olabilir. Talimatlar ilacın sadece maksimum günlük dozlarını verir:

 • Yetişkinler günde 7 g'ı geçmez:
 • Çocuklar en fazla 2 gramdır.

Doktor hastanın vücut ağırlığına ve anjinin şiddetine bağlı olarak tek bir kullanım için dozajı hesaplar. Genellikle yetişkin hastalar günde 0.5 ila 1 gram 5 - 6 kez reçete edilir. Tedavi sırasında, doktor hastalığın seyrindeki değişikliklere bağlı olarak dozu ayarlayabilir.

Çocuğun uyurken neden öksürdüğünü öğrenin.

Yan etkileri

İlacın hastalıkla aktif olarak mücadele edebilmesine rağmen, paralel olarak bir takım komplikasyonlara neden olabilir. Ana nedenleri bir ilacın aşırı dozda alınması olabilir. Şiddetli baş ağrılarını, baş dönmesini, alerjileri, çarpıntıları artırabilir ve mide bulantısı oluşabilir.

Artmış dozlarda uzun süreli kullanımda megaloblastik anemi, lökopeni, hematüri, kristalüri ve agranülositoz ortaya çıkmaktadır. Yukarıdaki belirtiler ortaya çıktığında, dozu azaltabilecek veya bu ilacı daha güvenli bir şekilde değiştirebilecek bir doktora başvurmalısınız.

Streptocide aşağıdaki hastalıklara sahip kişilerde kontrendikedir:

 • bazı bileşenlerine bir alerji;
 • bozulmuş böbrek fonksiyonu;
 • endokrin sisteminin patolojisi;
 • pürülan boğaz ağrısı;
 • hemopoeziste ihlali;
 • anemi.

Streptocide, çeşitli enflamatuar süreçlerde kullanılır, çünkü onlara neden olan mikropları ortadan kaldırır. Anjinadaki etkinliği zamana göre kontrol edilmiştir ve dikkatli bir şekilde dozlanmış tedavi ile hiçbir yan etki olmamalıdır. En hızlı tedavi için gargara ile birlikte kullanılmalıdır (yararlı bitkilerin veya hidrojen peroksidin kaynatılması). Anjina'nın ilk belirtilerinde vazgeçilmez olacak. Anjin tedavisi için durulamalar da kullanılır. Gargara yapmak için soda yapmayı öğrenin. Bağlantı anjin sonrası olası komplikasyonları açıklar.

Streptocide: eylem ilkesi, endikasyonlar ve uygulama yöntemi

Streptocide boğaz ağrısına yardımcı olur, patojenik bakterileri öldürür ve bademcik iltihabından tamamen kurtulmaya yardımcı olur.
Bu ilacın yardımıyla, hemen hemen tüm angina formları iyileştirilebilir.

Streptocide eyleminin ilkesi

 • Oral kaviteye giren ilaç antimikrobiyal etkiye sahiptir: streptokok ve stafilokok, Escherichia coli, pnömokok öldürür
 • İnflamasyonu yatıştırır ve onarıcı süreçleri hızlandırır
 • İlaç eşit olarak etkili bir şekilde bakteri ve mikroplara karşı hareket ederek mukoza yüzeyinde üremelerini önler

Hamilelikte ve 3 streptocid'e kadar olan çocuklarda vücut üzerinde olumsuz bir etkisi olduğu için kesinlikle kontrendikedir.

Serbest bırakma şekli, endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

İlaç tabletler, merhemler ve toz formunda mevcuttur. Bu formların her birinin kendine özgü özellikleri vardır:

 • Tablet biçiminde üretilen streptocide, ana aktif madde olarak sülfonamid içerir. Nişasta, talk ve stearik asit yardımcı bileşenler olarak kullanılır. Boğazda ağrı ile resorpsiyon için tasarlanmıştır
 • Streptosit merhemin temeli Vazelin'dir (% 10 veya% 5). Tüplerde satılır (15-50 g)
 • Toz bir emülgatör, bir streptocid ve damıtılmış sudan oluşur. Oral olarak kullanılan ve ayrıca subkütanöz, intravenöz ve intramüsküler olarak uygulanan

İlaç bademcik iltihabı, bademcik iltihabı, grip, ARVI ve semptom ağrı ve boğaz ağrısı olduğu herhangi bir hastalık ile yardımcı olur. Streptocide kontrendikedir:

 • aşırı hassasiyet
 • böbrek ya da karaciğer yetmezliği
 • emzirme
 • anemi
 • porfiri ve azotemi

Kontrendikasyonları olmayan sağlıklı bir kişi, ilacı uzun süre alacak ve büyük dozlarda, ilaç yan etkileri olacaktır. Sürekli baş ağrıları, bulantı hissi, kusma ile sonuçlanacak, ayrıca lökopeni, kristalüri ve dislokasyon gibi hastalıklar da olacaktır.

Anginada streptocide ne kadar doğru kullanılır?

Streptocid ile tedavi edilmeye başlamadan önce, bir kulak burun boğaz doktorunu ziyaret edin ve paketin üzerindeki talimatları dikkatle okuyun. İlaç karaciğer üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir ve yanlış dozda organ zehirlenmesine neden olabilir.

Ilacı birçok yönden alabilirsiniz. Tabletleri ve tozu düzgün bir şekilde almak için kullanım talimatlarını izleyin:

 • Hastalığın ilk aşaması varsa, tabletlerde satılan bir streptocide alın
 • Tableti toz haline getirin, böylece tozu
 • Tozu sıvı balla karıştırın, içine alın ve bir bardak su içirin.

İyileşmeler ertesi gün hissedilecek ve boğazda güçlü bir ağrı yumuşatılacaktır. Hastalık ilerleyici bir aşamada ortaya çıkarsa, ancak enfeksiyonun derinlere henüz nüfuz etmemesi durumunda, bir tozun kullanılması tavsiye edilir:

 • İlaç paketini dikkatlice aç
 • Boğazın bademciklerinde ve mukozasında serpin tozu. Çırpınmamaya ve çare olmamasına dikkat ederek bunu dikkatli bir şekilde yapın.
 • Sonraki birkaç dakika boyunca yemeyin ya da içmeyin.
 • Geri kalan tozu durulamak için boğazı bir dezenfektan solüsyonla durulayın.
 • Boğazda ağrının tamamen ortadan kalkmasına kadar her 2 saatte bir tekrarlayın.

Ana kuralın düzenlilik olduğunu unutmayın. Tıbbı zamanında ve talimatlara göre alın. Streptocide içine girmeden önce, ilacın bileşenlerine karşı bir hassasiyetiniz olup olmadığını belirlemeniz gerekir.

Yetişkinler için ilacın maksimum dozu günde 7 gramdan fazla değildir, çocuklarda bu doz 2 g'ı geçmemelidir.

İlacın 3 yaşına kadar olan çocuklar kesinlikle kontrendikedir. Bu kuralı ihmal ederseniz, çocuk sarılık alır (özellikle yeni doğanlar için).

Streptocide tedavisinde yardımcı önlemler

Streptocide öncelikle topikal uygulama için tasarlanmıştır. İlaç boğazda ağrıyı hafifletir, bakterileri öldürür, ancak kısa sürede vücudu tedavi edemez. Aletin etkisini en üst düzeye çıkarmak için yardımcı terapileri kullanın:

 • Yatak istirahatine tutun, fiziksel aktiviteyi sınırlayın ve stresli durumlardan kaçınmaya çalışın.
 • Kolay sindirilebilir yiyecekler yiyin
 • Yutmayı kolaylaştırmak için diyette daha yumuşak veya sıvı yiyecekler ekleyin
 • Diğer ilaçları ve geleneksel ilaçları kullanın (tıbbi soğuma, durulama solüsyonları vb.)

Belirtilen tedavi kuralları ve talimatlara uyumu ile birlikte, ilaç beklenen etkiyi verir ve anjini iyileştirmeye yardımcı olur.

Angina ve boğaz ağrısı tedavisinde streptosit kullanımı

Streptocide, uluslararası olarak Sulfanilamide olarak bilinen sentetik kökenli bir antibakteriyel preparattır. Tıbbi uygulamada, KBB organlarının ve bakteriyel kaynaklı deri hastalıklarının enfeksiyonunu ortadan kaldırmak için 1938'den beri kullanılmaktadır.

Terapotik özellikler nedeniyle terapötik etki elde edilir. Streptocide mikropları öldürmez, ancak çoğalmasını engeller. Bu nedenle, ilacın kullanımı hastalığın ilk aşamalarında haklı olarak kabul edilir.

Kompozisyon ve salınım formu

ENT hastalıklarının tedavisi için streptocide, tek bir pakette 2 g'lik çözünebilir toz ve çözünebilir toz için tablet formunda salınır.

İlacın tablet formu 0.3 veya 0.5 g sülfonamit içerir. Yardımcı bileşenler olarak:

 • patates nişastası;
 • stearik asit;
 • povidon;
 • silikon dioksit.

Boğazın tedavisi için aerosol formülasyonlarında streptocide (sülfonamid) bulunur.

Eylem spektrumu

Streptocide, üst ve alt solunum yollarının mukozasındaki inflamatuar süreçlerde yer alan patojenik mikroorganizmaların ana temsilcileri ile ilişkili olarak aktiftir:

Antimikrobiyal etki ayrıca E. coli, klamidya, clostridia, toksoplazma, gonokok, shigella'ya da uzanır. Antibakteriyel etkisi beta hemolitik streptokok A, enterokok, Pseudomonas aeruginosa ve anaerobik bakteriler için geçerli değildir.

İlacın 80 yıldan fazla kullanıldığı gerçeği göz önüne alındığında, listelenen bakterilerin birçok suşları sülfonamid grubunun ilaçlarına artık duyarlı değildir.

Boğaz ağrısı için endikasyonlar

Reçete olmadan herhangi bir eczanede Streptocide almanıza rağmen, doktor randevusu olmadan kullanımı istenmeyen bir durumdur. Bu, ilacın sadece sülfonamidlere duyarlı bakterilerin neden olduğu boğaz hastalıkları için terapötik bir etkiye sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

Bir doktor boğazın bu tür hastalıkları ile bir streptocid reçete edebilir:

 • anjina - akut tonsillit, herpetik ve ülseratif-film formu hariç;
 • farenjit - bir bakteriyel enfeksiyonun neden olduğu farengeal mukoza iltihabı;
 • sekonder bakteriyel enfeksiyon ile komplike olan larenjit;
 • Pnömokok hastalığı sırasında akut laringotracheitis.

Bu önemlidir: mukoza zarı viral iltihap, ilaç kullanımı sadece etkili değildir, fakat antibiyotik yerel mukozal bağışıklığı zayıflatır olarak, hastalığın şiddetlenmesine eğer.

Uygulama yöntemleri ve dozaj

Tabletler formundaki streptocide, ağız boşluğunda emilmede kullanılır. Boğazın mukoza zarına düşen aktif madde, patojenik mikrofloranın büyümesini engeller. Bakterilerin vital aktivite sürecinde ürettiği endotoksin miktarı önemli ölçüde azalır, bu da inflamasyonun giderilmesine ve hastanın durumunu kolaylaştırır.

Toz formundaki ilaç, deri hastalıklarının ve yaraların tedavisinde harici kullanım için tasarlanmıştır. Toz haline getirilmiş Streptocide'nin KBB uygulamasında, 200 ml ılık su için 2 g preparat oranında boğazın durulanması için bir çözelti hazırlanır. İşlemden sonra, tükürüğü 5 dakika yutmamak, sıvı içmek ya da sadece yarım saat sonra yiyecek almak tavsiye edilmez. Ağır bir bademcik iltihabında, bademcikler 5-10 dakika mineraller serpilir, bundan sonra boğaz kalsül kaynatma ile durulanır.

İlaç atlamak veya doktor tarafından reçete edilen dozu bağımsız olarak değiştirmek tavsiye edilmez. Yetişkinler için, tek bir doz Streptocide, hastalığın seyrinin şiddetine bağlı olarak 0.5-1.2 g sülfanilamiddir. Eşit zaman aralığı boyunca günde 5-6 kez alım çokluğu. İlaç vücut üzerinde belirgin bir toksik etkiye sahip olduğundan, maksimum miktarı doz başına 2 g aktif madde ve günde 7 g aşmamalıdır.

Streptocidum'un tedavi seyrinin tamamlanmamış geçişi ile kendi kendine yok edilmesi, ilaca bakteriyel immünitenin ortaya çıkmasını teşvik eder.

Çocuklarda kullanım

İlaç 3 yaşından büyük çocuklar için kullanılır. 6 yaşın altındaki çocuklar için tek bir dozda 300 mg sülfonamid içeren tabletlerin sayısı 1 ila 6 ila 12 arasında, her 6 saatte 1-2 ppm'dir.

Dikkat: Streptocide'in bir yaşın altındaki çocukların tedavisi için kullanılması, geri dönüşümsüz beyin hasarının meydana geldiği nükleer sarılık gelişmesine neden olabilir.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler, aşırı doz

Terapötik etkiye ek olarak, Streptocide vücut üzerinde toksik bir etkiye sahiptir, kandaki glukoz düzeyini ve ürik asit konsantrasyonunu etkiler. Bu nedenle, ilaç dikkatle kullanılmalıdır:

 • diyabet;
 • kalp yetmezliği ve hemopoezis bozukluğu olan hastalar;
 • kronik böbrek ve karaciğer hastalıkları ile;
 • bronşiyal astımı olan kişiler;
 • 65 yaşından büyük hastalar.

Oral uygulama için Streptocide kullanımına karşı mutlak kontrendikasyonlar:

 • bir yıla kadar çocuklar;
 • gebelik;
 • laktasyon dönemi;
 • furasimid, sülfanilamid ve türevlerine aşırı duyarlılık;
 • hepatit;
 • açık yeşil;
 • karaciğerin sirozu;
 • anemi;
 • hipoglisemi;
 • hipotiroidizm.

Streptocide vücutta yan etkileri olabilir.

 1. Sinir sistemi: konvülsiyonlar, bayılma, uzuvlarda karıncalanma, depresyon, nöropati.
 2. Kalp çalışması: taşikardi, miyokardit.
 3. Gastrointestinal sistemden: ishal, bulantı, kolit, kabızlık, hepatit, kolesistit.
 4. Bağışıklık sistemi: alerjik dermatit, anaflaksi, anjiyoödem, ürtiker, lupus eritematoz, toksik epidermal nekroliz ve Stevens-Johnson.

Ayrıca, Streptocide kullanımı hematopoez, nefrotoksik böbrek hasarı, hipoglisemi, cildin siyanozunda bozulmaya neden olabilir.

Dozun bozulduğu ve alımın kontrol edilmediği durumlarda, çıkış sistemlerinin çalışması bozulursa ilacın aşırı dozlanması mümkündür. Toksik zehirlenmenin belirtileri: dispepsi, alerjik reaksiyonlar, görme ve solunum bozuklukları.

Boğaz ağrısını diğer tüm yollarla nasıl tedavi edebilirsiniz, bu videoya bakın:

analogları

Kompozisyon veya terapötik etkide benzer preparatlar:

 • Gramdin - bakterisidal eylemi çözmek için tabletler.
 • Chlorophyllipt bir antiseptiktir, bir okaliptüs yaprağı özü içerir (durulama, durulama ve bademciklerin yağlanması için kullanılır).
 • Strepsils - boğazdaki dezenfeksiyon ve ağrının giderilmesi için pastiller.
 • Septefril - antiseptik bir etkiye sahiptir;
 • Inhalipt-H - streptocid solüsyonu bir aerosol formunda, nane yağı, okaliptüs, timol içerir.

Streptocide'ı bir analogta değiştirmeden önce bir doktora başvurmalısınız.

Sevgili okuyucular, eğer streptocide uygulama tecrübeniz varsa, geri bildirimlerinizi yorumlarda paylaştığınızdan emin olunuz.

Mylor

Soğuk ve Grip Tedavisi

 • ev
 • tüm
 • Kullanım için angina talimatlarında Streptocide

Kullanım için angina talimatlarında Streptocide

KBB pratiğinde infüzyonun neden olduğu patojenik mikroorganizmaların aktivitesini baskılamak için çeşitli ilaç türleri kullanılır.

Antibiyotiklere daha güvenli bir alternatif, sülfonamidlere dayanan antiseptik ilaçlardır.

En Sülfonamid'lerin oluşan içeren ülkemizde tıp alanında kabul streptocid tanınmış - anjin, bademcik iltihabı, larenjit ve ağız ve yutak diğer hastalıklarla, oldukça sık kullanılır.

Eczanede ilaç çeşitli biçimlerde mevcuttur:

 • 0.3 veya 0.5 g'lik tabletler;
 • toz 2 g;
 • merhem% 10 (merhem) 30 g.

E. coli ve Proteuses iyi streptokoklar, stafilokoklar, pnömokok ve kavgaları - herhangi bir biçimde Sülfanilamid enflamatuar ve pürülan boğazda işlemleri neden mikroorganizmalara karşı etkilidir. İlacın ilkesi, sürecin gelişiminin durduğu bakteriyel üreme mekanizmalarının bastırılmasına dayanır.

Bazı doktorlar yeni bir jenerasyonun preparatları ile karşılaştırıldığında bu kadar etkili olmasa da, boğaz ağrısından bir streptocidin etkili olduğu düşünülmektedir. Patojenik mikrofloranın sulfanilamide olan duyarlılığına bağlı olarak, bazı hastalar için ilaç oldukça etkili olabilirken, diğerleri için orta ve düşük etkinliğe sahip olabilir.

Üst solunum yollarının iltihaplı süreçlerinden muzdarip olan hastalar, irin ve tabletlerde streptosit tozunun kullanılması önerilir.

Streptococci ve staphylococci'nin neden olduğu pürülan inflamatuar süreçleri tedavi etmek için, sülfonamid içeren bir ilacın harici kullanımı önerilir. Streptosit tozunun anjina ile kullanımıyla ilgili talimatlar oldukça basittir ve hastanın yaşına bağlıdır.

Yetişkinler için günlük dozaj 6 ila 12 yaş arası çocuklar için 3 g sülfonamide kadar ilacın maksimum 7 gramdır.

Tedavinin seyri, hastalığın şiddetine bağlı olarak, en fazla 5-7 gün sürer. Bu süreden sonra herhangi bir rahatlama olmazsa, patojen mikrofloranın ilaca karşı duyarsızlığından ya da zayıf bağışıklıktan söz eder. İlk durumda, anjinada streptocidal tozun kullanımı etkili değildir ve yeni bir antimikrobiyal ilacın başka bir antimikrobiyal maddeye dayalı olarak kullanılması veya bir doktorun antibiyotik tedavisi için reçete yazması tavsiye edilir.

Pürülan anjina ile streptocide topikal olarak uygulanır:

 1. Toz Streptocide doğrudan 10-15 dakika bırakarak, iltihaplı bademciklere uygulanmalıdır.
 2. Bu süre boyunca, yiyecek ve içeceklerden uzak durmanız, ilacın harekete geçmesini sağlamak için gargara yapmamalısınız.
 3. Uygulamadan 10-15 dakika sonra, pus ve ilaç kalıntılarını gidermek ve boğazı dezenfekte etmek için herhangi bir antiseptik durulama ile boğaz mukozasını durulayın.

Tozu kullanmanın başka bir yolu, ılık (yaklaşık 40 derece) suda çözülür ve boğazınızı yıkamak için bir bulamaç uygulamaktır.

Önemli! Angina, özellikle böbrek problemleri olan kişilerde streptosit tozu için talimatlara göre günlük dozu aşmayın. Lokal uygulamaya rağmen, sulfanilamid, mukozadan kanın içine nüfuz eder ve böbrekler tarafından atılır. Doz aşımı, bulantı, kusma, cildin siyanoz, çarpıntı ve diğer fenomenler gibi olumsuz yan etkiler verebilir.

Çocuklar için sülfonamid bazlı ilaçlar, çocuk hekimleri tarafından, boğaz ve yutak iltihabi süreçleriyle baş etmeye yardımcı olacak yeterli derecede güvenli tıbbi maddeler olarak önerilmektedir.

Angina çocuklarda streptotsid kullanın da toz, tutam bademcik şeklinde olabilir. Dozajı korumak önemlidir, çocuğun yaşı ile orantılı olarak azalır: 1 ila 2 yaş arası çocuklar için, önerilen günlük doz 0,6-0,7 g, 2 ila 5 yaş arası çocuklar için - 2 g'ye kadar, 6 yaşından büyük çocuklar için - 3 g.

İlaç spesifik acı tada sahip olduğundan, çocuklarda streptosit kullanımı bir problem olabilir. Çocuğun ilacı almayı reddetmesi halinde, tozu doğal balla karıştırıp bir çay kaşığı (eğer çocuğa bal alerjisi yoksa) verebilirsiniz.

Çoğu alıcı, popüler antimikrobiyal ilaçlardan birkaç kat daha az olan düşük maliyeti nedeniyle streptocide tercih etmektedir. Aynı zamanda, anjinadaki streptosidlerin birçok gözden geçirmesi, mikrofloranın sulfanilamide olan stabilitesi ile ilişkili olan düşük etkinliğini gösterir.

Tüm değerlendirmelerin sadece% 20'si, ilacı boğazda ağrı ile birlikte enfeksiyonla mücadelede yeterince etkili olarak nitelendirmektedir.

Bununla birlikte, pürülan anjina ile hastalar genellikle sprey ve durulama şeklinde modern antiseptik ilaçları tercih ederler. Anjinada streptocid tozu ile ilgili birçok gözden geçirme, ilacın sadece enflamatuar sürecin ilk aşamasında etkili olduğunu gösterirken, zaten var olan enfeksiyonla etkisizdir.

Anginadan streptocide nasıl alınacağını bilerek, hem toz hem de ilaçları tablet şeklinde kullanabilirsiniz. İkincisi ağızda çözülmelidir, böylece aktif madde etkilenen mukozaya girer. Mikrobiyal enfeksiyonu baskılamak için her iki saatte bir tableti eritmek ve ilacın günlük dozunu gözlemlemek gerekir. Hapın emilmesinden yarım saat sonra, yemekten ve içmekten kaçınmanız gerekir.

Çocuklarda angina hakkında daha fazla bilgi için şu videoyu izleyin:

Streptocide, boğazdaki ağrıyı tedavi etmek için başarıyla kullanılmaktadır. Patojenik mikroorganizmalar üzerinde zararlı bir etkiye sahip olan sülfonamidler grubuna aittir.

Boğaz için streptocide, antimikrobiyal, antibakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğu için hoş olmayan hisleri çabucak yok etmeye yardımcı olacaktır. İlacın tartışmasız avantajları, düşük maliyeti ve iyi tolere edilebilirliğini içerir.

Boğaz ve angina için streptosit kullanımı

Boğaz ağrısı, bademcik iltihabı arka plana karşı ortaya çıktı ağrı için tıbbi uygulamada Streptocide kullanılır. Onu boğaz tedavisi için bir araç olarak seçenler, streptocide'nin en iyi olduğuna dikkat edin ilk aşamada anjina ile yardımcı olur hastalığı.

Eczanelerde satılmaktadır ilacın farklı formları, Buna bağlı olarak, tedavi yöntemi seçilir. Örneğin, tabletler emilir ve toz doğrudan iltihaplı bademciklere uygulanır.

Tabletlerde anjina ile streptocide her 4 veya 5 saatte çözülür. Onlardan sonra gelen tat sıkıcı değildir, ağızda acı vardır, ancak ilacı aldıktan sonra en az 15 dakika almanız tavsiye edilmez.

Boğaz tedavisi için hangi ilaç şekli tercih edilir?

Hastalık erken bir aşamada ise, rahatsızlık tabletlerde streptocid iyileşmesine yardımcı olacaktır. İlaç böyle bir reçete ile hazırlanabilir: tablet bir kaşıkla ezilir, bundan sonra bir tatlı kaşığı bal ilave edilir, bundan sonra gece alınmalıdır.

Boğaz ağrısı yeni başlamışsa, sabahları dikkat çekici bir rahatlama olacaktır. Ve ayrıca bal ile karışık toz ve başka bir şemaya göre alınır, yani: sabah ve akşam bir çay kaşığı üzerinde, karışımı mümkün olduğunca uzun süre çözmek gerekir. Böyle lezzetli bir karışım çocuklara anjinle alınabilir, böyle tatlı bir tıbbı sevecektir.

Ama eğer angina ilerlemeye başlarsa, boğaz için toz halinde streptocide alın. Uygulama: toz gereklidir doğrudan bademcikler için geçerli ve ilacı yıkamamak için 10 dakika içinde oluşan tükürüğü yutmaya çalışmayın.

On dakika sonra tozu tükürün. durulama boğazı marigold, deniz tuzu veya kabartma tozu tentüründen yapılmış bir dezenfektan solüsyonu. Bu prosedürün kalıcı etkisini korumak için anjin ile 2 saatte bir yapılmalıdır.

Boğaz ağrısı, kızarıklık ve bademcikler irin oluşmuşsa, belki de bu durum bakteriyel streptokokal farenjit, anjinadan kaynaklanır. Bu durumda, boğaz bir streptocid ile yıkanır.

Bu tür bir tedavi, yalnızca enfeksiyondan sonra ilk 12-36 saatte hastalığın ilk "zili" meydana geldiğinde meyve verecektir. En iyi önerileri takip edin dozajlarla ilişkili olarak, ağzınızı günde 3 kez daha sık durulamaya gerek yoktur.

Bir toz şeklinde bir angina streptocide ile gargara nasıl

 1. Bulunmazsa 1/2 çay kaşığı streptocid tozu alın, bir hap ile değiştirin. Oda sıcaklığında bir bardak kaynamış su içinde çözün.
 2. Toz iyice karıştırılmalı ve mümkün olduğunca derinlemesine sarılmaya başlanmalıdır. Aynı zamanda steril bir şırınga varsa, daha da iyidir. Bademciklerin lacunalarını sonuçtaki çözelti ile durulayın.
 3. İşlemden sonra, içecek veya yemek yiyemezsiniz. En az 40 dakika bekletin.

Reçete yazmadan önce uzman teşhis yapmalı mikroflora duyarlılığı, yani, hastalığa neden olan patojenik mikroorganizmalar, ilaca.

Test başarılı olmuşsa, mikropların ilaca duyarlılığının doğrulanmasıyla, yetişkinlere streptocide reçete edilir. Ağızdan günde 0.5-1 gram 5 veya 6 kez. Çocuklarda boğazda ağrı görülürse, doza, duruma göre doktor tarafından belirlenir.

Yetişkinler için, bir seferde maksimum doz günde 2 gram, 7 gramdır. Çocuklara ilaç vermek yasaktır doktora danışmadan, çünkü kontrendikasyonlar ve yan etkiler dışlanmamaktadır. Dozaj yanlış seçilirse, streptocid çocuklara boğazdan yardım etmeyecek, ancak durumu daha da kötüleştirecektir.

Streptocide kullanımına kontrendikasyonlar

Streptocid, novokain ile etkileşir, bu da eskinin etkisini azaltır. Boğazla ilacı tedavi ederken, aşağıdakileri hatırlayın:

 • Streptocide ile tedavi uzun süre devam ederse, karaciğer ve böbrekler ile ilgili sorunlar olabilir, bu nedenle durumları düzenli olarak izlenmeli ve kontrol edilmelidir.
 • Ilacı kullanırken, daha fazla su içtiğinizden emin olun, böylece vücudu temizler ve enfeksiyon ve toksinleri gösterir.
 • Böbrek hastalıkları varsa dikkatli olunmalıdır.
 • Boğazında ağrı olduğunda, yatak istirahatini tutmalısın.
 • Angina ülseratif ise streptotsid boğaz hapları şeklinde kullanmayın.
 • Bağımsız olarak dozu ayarlamayın, doktor tarafından reçete edilen tedavinin seyrini kesintiye uğratmayın, çünkü bu, mikropların sülfonamid grubunun ilaçlarına karşı direncini geliştirir.
 • Streptocide, ilaçların sık görülen bir bileşenidir, örneğin, spreyler, boğazdaki aerosolleri içerir. Bu nedenle, daha önce bir ilaca alerjiniz varsa, kompozisyonunu oluşturan ilaçların listesini okumak kural olarak kabul edin.

Streptocide, vücutta gözlendiğinde kullanım için kontrendikedir:

 • ilaç ve diğer sülfonamidlere karşı alerjiler;
 • böbrek yetmezliği;
 • hepatit;
 • hemopoeziste ihlali;
 • hamilelik veya emzirme dönemi;
 • porfiri;
 • açık yeşil;
 • Tiroid bezi hastalıkları.

Yan etkileri ve aşırı doz

Ilacı kullanmadan önce, streptocide genellikle yan etkilerin ortaya çıkmasını provoke ettiğini unutmayın. Tedavi sırasında kendinizi iyi hissetmiyorsanız veya başka endişeli belirtileriniz varsa, ilacı almayı bırakmalısınız. Sorunu tedavi eden doktora bildir.

Bu bir aşırı doz ise, hemen gereklidir gastrik lavaj Enterosorbent kullanımı ile. Doz aşımı belirtileri aşağıdaki gibidir:

 1. Baş dönmesi.
 2. Bulantı.
 3. Kusma.
 4. İshal.
 5. Kalp ritmi bozuklukları.
 6. Böbrek şoku.
 7. Siyanoz.

İlaç hakkında doktorların yorumları

Boğaz için bir streptocid farklı tepkilere sahiptir. Çoğu olumlu, bazı doktorlar tariflerini ve önerilerini bırakıyor.

Ancak, doktorlar var ilacı etkili olarak düşünmeyin Farmakoloji pazarındaki uzun varlığı ile bağlantılı olarak.

Bu antibakteriyel olduğunu söylüyorlar İlaç eski haline geldi, çünkü onların görüşüne göre, streptococci mutasyona uğramış ve sülfonamidin etkilerine karşı direnç geliştirmiştir.

İnsan solunum sistemi genellikle bağışıklık işini azaltan viral enfeksiyonlar tarafından saldırıya uğrar. Onlarla savaşmak için antibiyotik kullanıyorsanız, vücudun savunmasında önemli bir azalmaya yol açacaktır.

Uygulamanın sonuçları üzücü - viral hücreler daha sonra çoğalır ve zaten kanda yayılır. Stafilokok mikroorganizmaları hiç çalışmıyor.

Yorumlar, doktorların hangisine inanması konusunda çelişkilidir? Her durumda uzman tavsiyesi lazım. Çünkü vücudun tüm farklı ve ilaç farklı davranır. Ve bazıları için, bu zehir olduğu ortaya çıkıyor, ama diğerleri için gerçek bir her derde deva. Belki de sizin durumunuzda, boğaz tedavisi için en etkili ilaç olacaktır.

Angina ile streptocide, vücut üzerinde antimikrobiyal etkiye sahiptir ve streptokok bakterilerin aktivitesini azaltır. Bir bakteri hücresinde proteinlerin sentezi üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir, bunun sonucu olarak ölür. Ayrıca Sulfanilamide denir. Pürülan dışında çeşitli boğaz ağrısından kurtulmaya yardımcı olur. Genellikle Streptocide hastalığın ilk formunda reçete edilir. Buna ek olarak, ürün vücut üzerinde antibakteriyel, anti-inflamatuar etkiye sahiptir.

Streptocide aşağıdaki hastalıkların tedavisinde kullanılır:

 • Patojenik bakterilerin vücuda girmesinin neden olduğu boğazda acı veren duygular;
 • çeşitli bakteriyel bademcik iltihabı gelişmesi ile;
 • ağız boşluğunda ülserler, ayrıca pediyatrik stomatit gibi hastalıklar;
 • bağırsak enfeksiyonlarının gelişimi ile, ağız boşluğunda pürülan yaralar.

İlacın ana avantajı, hastalığın hızlı bir şekilde kurtulması, tüm hastalar tarafından iyi tolere edilmesinin ve optimal bir maliyetin bulunmasına yardımcı olmasıdır.

Ürünün satışında 4 formda geliyor:

 • toz içinde;
 • süspansiyonda, çocuklarda kullanılabilir;
 • tabletlerde;
 • özel bir merhem içinde. Hasarlı alana doğrudan uygulanır. Merhem ayrıca gazlı beze uygulanabilir ve daha sonra problem bölgesine uygulanır.

Kullanım talimatlarında Streptocide tabletlerin aşağıdaki maddeleri içerdiği belirtilmektedir: stearik asit, nişasta, talk.

Merhem Vazelin temelinde yapılır. Aynı zamanda farklı aktif maddeler ile iki formu vardır:% 5 ve% 10. 15 veya 50 gramlık özel tüplerde satılmaktadır. Merhem genellikle bu gibi bileşenleri içerir: streptocide, damıtılmış su ve emülgatör.

Toz halinde Streptocide 0,5 gram olarak mevcuttur.

Böyle bir toz bir sıvı içinde kolayca çözünür

Oral, intramüsküler, subkutan ve intravenöz kullanım için uygundur.

Bu ilaçların benzer ilaçlar için bir özelliği, her fiyat için en uygun fiyatı olmasıdır.

Hastalık ortaya çıktığında, çare çeşitli şekillerde kullanılabilir: İçeri alın, boğazı yıkayın veya bademciklere uygulayın.

Kullanım talimatları, anjin kaynaklı Streptocide'ın aşağıdaki şekillerde kullanılabileceğini söylüyor:

 1. Çare bademcik alanına uygulanmalı ve yaklaşık 10-15 dakika bekletilmelidir. Bu süreden sonra, boğaz antiseptik bir bileşik ile yıkanmalıdır. Prosedür 1 hafta boyunca günde 2 kez yapılır. Tozun acı bir tada sahip olduğuna dikkat etmek önemlidir, bu nedenle bu formu çocuklar için kullanmamak daha iyidir. Çocuklar için Streptocide tozu bal ile bir dozda seyreltilebilir: 1 tatlı kaşığı bal başına 0,5 fon. Elde edilen bileşim 3-5 dakika boyunca ağız boşluğunda tutulmalıdır. Prosedür günde 2-3 kez yapılmalıdır.
 2. Streptocide tozu yardımıyla boğaz ağrısının durulanması aşağıdaki şemaya göre yapılır: 2 gram ilaç, 1 bardak kaynamış su içinde seyreltilmelidir. Durulama yaklaşık 3-4 kez bir güne ihtiyaç duyar ve 5-7 gün boyunca yapar.
 3. İçerdeki tozun kullanımı bireysel bir şemaya göre gerçekleştirilir. Hastanın yaşına göre seçilmiştir.

Tabletler Streptocide yetişkin hastalara ve bunların içine girebilen çocuklara reçete edilir.

Ilaç yönetimi şeması:

 • 1 yaşın altındaki çocuklara yaklaşık 50-100 mg ilaç verilir;
 • 2 ila 5 yaş arası çocuklar için, ilacın 200-300 mg'ı kullanılır;
 • 6 ila 12 yaş arası çocuklar için 300 ila 500 mg arasında ilaç reçete edilir;
 • Yetişkinler için ilaç 500 mg önerilir.

Gerekirse, dozaj artırılabilir

Günde maksimum dozaj yetişkinler için 7 gramdan fazla olmayan çocuklar için 2 gramdan fazla değildir.

Hazırlık ayrıca emilimi için özel pastiller formunda da mevcuttur. Tamamen çözünene kadar ağızda tutulmalıdırlar. Kabul süresi 5 ila 7 gündür.

Ayrıca, doktorlar hastanın yatak istirahatine uymasını, sadece sağlıklı yiyecekleri yemesini ve daha fazla sıvı içmesini, böbrekleri ve kan sayımlarını izlemesini şiddetle tavsiye eder. Bu hastalığı daha hızlı yenmek için yardımcı olacaktır. Daha iyi bir etki elde etmek için, Streptocide'ın diğer halk ilaçları ile birlikte kullanılması önerilir. Örneğin, bir soğan suyu ile gargara ekleyebilirsiniz. Bu tariflerde aşağıdaki videoda daha ayrıntılı olarak:

Herhangi bir formdaki ajan kullanılmamalıdır:

 • Ürünü oluşturan bileşenlere karşı artan hassasiyet ve alerji varsa;
 • anemi ve kronik kalp yetmezliği gelişimi ile;
 • kan damarlarında anormallikler varsa ve tirotoksikoz gelişimi varsa;
 • böbrek ve karaciğer yetmezliği yanı sıra tiroid bezi problemleri ile;
 • nefrozis ve nefrit gelişimi ile;
 • dolaşım sisteminde porfiri ve azotemi gelişimi ile;
 • glikoz-6-fosfat dehidrojenaz olarak adlandırılan bir maddenin eksikliği ile;
 • Bebek veya emziren kadınlar.

Streptocide uygulandığında, aşağıdaki yan etkilerin olması muhtemeldir:

 • cildin yüzeyinde kaşıntı, kızarıklık ve yanma, kurdeşen ve dermatit görünümü;
 • sık baş ağrısı ve baş dönmesi;
 • mide bulantısı ve kusma görünümü;
 • Dispeptik bozuklukların gelişimi. Bunların arasında, geğirme, mide ekşimesi ve dışkıda kızarma;
 • siyanozun varlığı. Solgunluk görünümü ve cildin genel mavileşmesi ile karakterizedir;
 • kristalüri gelişimi: idrar sıvısında tuz kristallerinin sayısında bir artış;
 • böbreklerdeki ihlallerin ortaya çıkışı ve tirotoksikoz gelişimi;
 • lökopeni ve agranülositoz gelişimi;
 • trombositopeni ve hipoprotrombinemi varlığı.

Büyük dozda ilaçların uzun süreli kullanımı ile hastanın megaloblastik anemi, hematüri gibi tehlikeli komplikasyonlar gelişebileceğini belirtmek önemlidir.

Hastanın herhangi bir yan etkisi varsa, ilaç kesilmeli ve uzman olarak adlandırılmalıdır.

Risk grubuna giren kişinin yan etkileri ve kontraendikasyonları olup olmadığına veya kullanılan formdan bağımsız olarak anjinadan Streptocide ilacı kullanmadan önce hastanın uzman tavsiyesine ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Sadece bir doktor konsültasyonu, insan sağlığı komplikasyonları için tehlikeli oluşumu önlemek için yardımcı olacaktır.

Modern antibiyotiklerin ortaya çıkmasından önce, hemen hemen tüm boğaz hastalıkları sülfanilamid preparatları ile tedavi edildi. Bu ilaç sınıfı belirgin bir antimikrobiyal aktiviteye sahiptir ve bakterilerin gelişimini bastırır. Bu sınıfın temsilcilerinden biri Streptocide'dir (ikinci isim Sulfanilamide'dir). Anjina ile hem sistemik tedavi şeklinde hem de bademciklerin lokal tedavisinde kullanılır. Temel özelliklerini ve uygulama yöntemlerini ele alalım.

Streptocide, anjina (stafilokok, streptokok, pnömokok, vb.) Patojenlerin çoğuna karşı aktiftir. Ölümüne yol açan bir mikrobiyal hücrede esansiyel asitlerin sentezini bozar. Streptocide hastalığın ilk aşamalarında iyi çalışır. Tedavi için 2,5 veya 10 gr'lık bir toz kullanın. veya 0.3 ve 0.5 gramlık tabletler.

Streptocide'in anjinada kullanılması için birkaç seçenek vardır: ağızdan alınabilir, gargara veya doğrudan etkilenen bademciklere uygulanabilir. Tüm seçenekleri daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Yöntem 1 - bademcikler için uygulama. Toz Streptocide bademcikler üzerinde 10-15 dakika boyunca dağıtılabilir. Bu zaman aralığı boyunca, boğaz herhangi bir antiseptik çözelti (papatya, furacilin, miramistin) ile durulanır. Bu prosedür haftada 2 kez günde tekrarlanır.

Streptocide'nin biraz acı bir tada sahip olduğu akılda tutulmalıdır, bu yönteme göre çocuklara uygun olmayabilir.

Öneriler: Alerjisi olmayan çocuklar için tozu balla (bal kaşığı başına 0,1 gr) karıştırıp 3-5 dakika bekletin. Bunu günde 2-3 defadan fazla yapın.

Yöntem 2 - durulama. Toz Streptocide, bir bardak sıcak suda (100 ml su başına 2 gram toz esas alınarak) çözünebilir ve 5-7 gün boyunca günde 3-4 kez gargaralamak için kullanılabilir.

Yöntem 3 - yutma. Dahili olarak uygulandığında, dozaj hastanın yaşına göre seçilir. Günde 5-6 kez, yetişkinlere ve çocuklara ilaç alın.

Streptocide tabletleri anginada kullanım talimatları

Anginada streptocide: endikasyonlar ve uygulama şekli

Angina streptocide, boğaz ağrısının tedavisinde etkili bir araç olarak kendini kanıtlamış bir tıbbi üründür.

Patojenlerle iyi başa çıkan sülfonamidler grubuna aittir.

Angina ile Streptocide aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • antibakteriyel;
 • antimikrobiyaller;
 • anti-enflamatuar.

Anjina üzerindeki etkisi çok etkilidir, eğer ilk semptomların ortaya çıkması ile tedaviye hemen başlarsanız, ilk 24 saat içinde hastalığı yenebilirsiniz.

Kullanım endikasyonları:

 • solunum yolu enfeksiyonları;
 • idrar yolu enfeksiyonu;
 • gastrointestinal sistemin enfeksiyonları.

Randevu almadan önce, etkilenen bölgelerin mikroorganizmalarının ilacın aktif maddesine duyarlı olup olmadığının ve hastanın buna alerjik reaksiyon gösterip göstermediğinin belirlenmesi arzu edilir.

Birçok ülkede reçete sülfonamidlerle Uyuşturucu, onların etkisi böyle bademcik, farenjit, sistit, piyelit, kolit ve erizipel gibi hastalıkların tedavisinde, geniş yeterlidir. kontrendikasyonlar ve doğru dozda uyumsuzluğun olası yan etkileri vardır gibi onlar, bir doktor tayin edilmelidir.

İlaç yetişkin günde 5-6 kez, 0.5-1 g doz geçmemelidir 2 g günlük dozaj en fazla 7 g artık çocuk için günlük harici kullanım% 5 liniment için kullanılan 2 izin verilen hız alınan veya% 10 merhem.

Talimatlara yakından bakmadan önce, sistematik olmayan kullanım ve izin verilen dozları aşmadan geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir.

Hastalık ilerlediğinde, streptocid tozun kullanımı gösterilir:

 • Bademciklere uygulanmalı ve 7-10 dakika içmeyip tükürük içmemeye çalışılmalıdır.
 • Daha sonra, toz tükürük ve boğaz ve ağız bir dezenfektan çözeltisi ile durulayın.
 • 1.5-2 saat sonra prosedürü tekrarlayın, bu frekans en iyi sonucu elde edecektir.

Hastalığın ilk aşamasında, öğütülmek istenen, bal (bir çay kaşığı) ile karıştırın ve yatmadan önce almak streptocid tabletlerin kullanımına yardımcı olacaktır. Hastalık gerçekten başlamışsa, sabah sağlığınızda önemli bir iyileşme hissedersiniz ve boğazınızdaki ağrı azalır. İlaç, hastalığın ilk semptomlarının ortaya çıkmasında acil yardım olarak kullanılabilir.

Yatak istirahatini gözlemlemek için angina için streptotsid kullanılması tavsiye edilir.

Tedavi sırasında bolca içecek, zehirlenme ve yüksek sıcaklıktan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Anjin yutma ile bir un olabileceği bilinmektedir, bu nedenle boğaz ağrısının daha fazla tahriş olmasını önlemek için ezilmiş ve ılık yiyeceklerin tüketilmesi arzu edilir.

Streptositlerin farmakolojik özellikleri antiinflamatuar ve antibakteriyel etkiye sahiptir. Dozu, hastalığın evresi göz önünde bulundurularak, bir doktor tarafından reçete edilmelidir. şekli ve yaşı.

Böbrek hastalığı, kardiyovasküler sistem ve tiroid bezi olan insanlara götüremezsiniz. Hamilelik ayrıca, gelecekteki çocuğa zarar vermemek için ilaç almanın bir kontrendikasyondur. 3 yaşın altındaki çocuklar, bu ilaç reçete edilmez.

Angina streptocide uygulamadan önce, bu hastalığın formu ile pürülan olmadığından emin olun, kullanımı kontrendikedir.

Bazı durumlarda, bireysel ilaç intoleransı veya aşırı dozda, boğaz ağrısı ile ilişkili olmayan baş ağrısı, alerjik reaksiyonlar, bulantı, aritmi ve halsizlik ortaya çıkabilir. Bu yan etkiler, bu belirtilerden bir veya daha fazlasını bulursanız sizi uyarmalı, derhal doktora başvurmalısınız.

Streptosidin uzun süre yüksek dozlarda kullanılması lökopeni, anemi, kristalüri, hematüri ve agranülositoz gibi hastalıkların ortaya çıkmasını tetikleyebilir. Sağlığınıza dikkat edin ve kendi kendine ilaç verme!

Boğaz ağrısı ve analogları ile Streptocide

Bir antibiyotik olan veya olmayan streptocide sorununun cevabı, bileşimini dikkatlice okuyarak ve sülfonamidin etkisini inceleyerek bulunabilir. Ve sonuçta ölüme yol açan patojenik mikrofloranın sentezine müdahale etmesine rağmen, bu bir antibiyotik değildir.

Boğazdan streptocid ile tedavi, Gram-pozitif ve Gram-negatif cocci, clostridia, yersinia pestis ve diğer patojen enfeksiyonlarına karşı etkilidir.

Sülfonamid (norsulfazol, sülfadimtoksin) içeren diğer ilaçlar gibi, boğaz ağrısı olan bir streptocid, bakterilerin yaşam alanlarını daha da kötüleştirerek doğurganlıklarını azaltır.

Hastalık üzerindeki etkisi sistematik olmalı. insan vücudunda ilaç dozu 4-5 saattir, bu nedenle günde 5-6 kez alınması önerilir. Bu geniş spektrumlu bir antimikrobiyal ajandır.

Boğaz ağrısı olan streptocide antibiyotiklerden daha azdır, fakat bunlar olduğundan daha güvenlidir, bu ilacın mantar ve virüslere etkisi yoktur.

4 farklı şekilde satın alınabilir: tabletler, toz, merhemler ve süspansiyonlar. Çeşitli hastalıklara yönelik uygulama yöntemleri, etkilenen bölgenin lokalizasyonuna, hastalığın evresine ve hastanın yaşına bağlıdır. Yutulması için ilacı reçete etmek ve tozu bademciklere uygulamak, ardından boğazını çalkalamak mümkündür.

Küçük hastalar için, tadı daha iyi olduğundan, tadı daha iyidir ve ilacı almak daha uygundur. Yetişkinler için, haplar ve pudra daha uygundur, bunların seçimi hastalığın evresine bağlıdır. Hamilelik ve emzirme döneminde bu ilacı kullanmak önerilmez.

Toz formu, bir yetişkin için tek bir doza tekabül eden 0,5 g'lık bir dozajda üretilir, gerekirse kolayca ezilebilir, boğazda kullanılan bir streptocide suda kolaylıkla çözülür.

Streptotsida analoglarının geniş bir listesini verebilirsin. Aktif madde sülfanilamid ile birleştirilirler. Ambezid, Prontalin, Prontoin, Streptamin, Dipron, Sulfamidil ve Deceptil gibi ilaçlar da antimikrobiyal etkiye sahiptir ve inflamasyonu azaltır. Hangi ilacın sizin için daha iyi olacağını anlamak için bir doktora danışın.

Farmakologlar sürekli olarak yeni sülfonamid ilaçları geliştiriyorlar, ama bir dezavantajları var - yüksek bir fiyat. Bu nedenle, bugün streptocide, bu aktif madde ile en yaygın kullanılan yollardan biridir.

Angina ile bir yıldan fazla streptocid yüksek terapötik etkinlik gösterir. Hastaların değerlendirmeleri çoğunlukla olumludur, eğer bu ilacı reçete ile alırsanız yan etkilerin ortaya çıkma olasılığı önemli ölçüde azalır. Boğaz ağrısı olan streptocide uygun ve etkili bir ilaçtır.

Boğaz ağrısı tedavisinde Streptocide kullanımı

Modern antibiyotiklerin ortaya çıkmasından önce, hemen hemen tüm boğaz hastalıkları sülfanilamid preparatları ile tedavi edildi. Bu ilaç sınıfı belirgin bir antimikrobiyal aktiviteye sahiptir ve bakterilerin gelişimini bastırır. Bu sınıfın temsilcilerinden biri Streptocide'dir (ikinci isim Sulfanilamide'dir). Anjina ile hem sistemik tedavi şeklinde hem de bademciklerin lokal tedavisinde kullanılır. Temel özelliklerini ve uygulama yöntemlerini ele alalım.

Etkiler ve Tahliye Formları

Streptocide, anjina (stafilokok, streptokok, pnömokok, vb.) Patojenlerin çoğuna karşı aktiftir. Ölümüne yol açan bir mikrobiyal hücrede esansiyel asitlerin sentezini bozar. Streptocide hastalığın ilk aşamalarında iyi çalışır. Tedavi için 2,5 veya 10 gr'lık bir toz kullanın. veya 0.3 ve 0.5 gramlık tabletler.

Anjina için başvuru

Streptocide'in anjinada kullanılması için birkaç seçenek vardır: ağızdan alınabilir, gargara veya doğrudan etkilenen bademciklere uygulanabilir. Tüm seçenekleri daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Toz uygulama

Yöntem 1 - bademcikler için uygulama. Toz Streptocide bademcikler üzerinde 10-15 dakika boyunca dağıtılabilir. Bu zaman aralığı boyunca, boğaz herhangi bir antiseptik çözelti (papatya, furacilin, miramistin) ile durulanır. Bu prosedür haftada 2 kez günde tekrarlanır.

Streptocide'nin biraz acı bir tada sahip olduğu akılda tutulmalıdır, bu yönteme göre çocuklara uygun olmayabilir.

Konseyi: Alerjisi olmayan çocuklar için tozu balla (bal kaşığı başına 0,1 g) karıştırın ve 3-5 dakika ağızda saklayın. Bunu günde 2-3 defadan fazla yapın.

Yöntem 2 - durulama. Toz Streptocide, bir bardak sıcak suda (100 ml su başına 2 gram toz esas alınarak) çözünebilir ve 5-7 gün boyunca günde 3-4 kez gargaralamak için kullanılabilir.

Yöntem 3 - yutma. Dahili olarak uygulandığında, dozaj hastanın yaşına göre seçilir. Günde 5-6 kez, yetişkinlere ve çocuklara ilaç alın.

Tablo №1 - günlük alım normu

Mg cinsinden bir doz için doz.

Tabletlerin kullanımı

Streptocide tabletleri, yukarıdaki dozajlarda oral olarak alınır (yukarıdaki tabloya bakınız). Bademciklerin yüzeyini tedavi etmek için öğütülebilir ve toz olarak kullanılabilirler. Tabletleri resorpsiyon için pastiller olarak kullanabilirsiniz: tamamen çözünene kadar onları boğazda saklayın. Terapi süresi 5-7 gündür.

Önemli: Streptosid örneğin Ingalipt, spreyler dahil, bu nedenle anjin topikal tedavisi için bir sprey olarak kullanabilirsiniz.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

İlaç belirgin bir toksik etkiye sahiptir, bu nedenle hamilelik ve emzirme döneminde kullanılmaz:

 • karaciğer ve böbreklerin dekompanse hastalıkları ile;
 • alerji ve hoşgörüsüzlük ile;
 • kan hastalıkları ile;
 • Hormon dengesinin ve diğer bazı koşulların ihlali olduğunda.

Streptocide, iç organlardan bir dizi advers reaksiyona neden olur:

 • sinir sistemi: baş ağrısı, baş dönmesi, görme sorunları;
 • gastrointestinal sistem: ishal, kusma ve karın ağrısı;
 • kan sayımında değişim;
 • alerjik belirtiler: döküntü, kaşıntı, vb.

İlaç kullanırken (içme günde en az 2 litre) içme ve böbrekler ve kanı izlemek gerekir.

Boğazların karmaşık tedavisinde streptositlerin kullanımı hastalıkla baş etmede yardımcı olacaktır. Ürünü kullanmadan önce ve dozajı seçerken bir uzmana danışın. Belki modern antibiyotik kullanmak daha etkili olacaktır.

Herhangi bir sorunuz varsa, onlara buradan sorabilirsiniz.

Mümkün ve bir anjinada streptotsid nasıl kabul edilir

Hemen hemen herkesin boğaz ağrısı için dikkatsizlik vardı. Burada anjin tedavisi için işaretler ve yöntemler ayrıntılı olarak açıklanmıştır. yeme simultane sıcaklık, boğazında akut ağrı duyumları ve zorlukla titreme şeklinde hastalığın tüm belirtilerinin üzerinden gidin. Böyle bir hastalığın genel tedavi ilaç kullanımına dayalı, ancak yerel olarak geleneksel streptotsida tarafından tedavi edilebilir. Daha önce uyanık büyükanne diğer eczaneler fonları mevcut değildi zaman sevdikleri torunu demektir davrandı. Ve, doğru bir uygulama ile, anjina nedenleri ve semptomlarını başarıyla ortadan kaldırdı.

Streptocide, tüm dünyada Sulfanilamide olarak bilinir. Bu purulent hariç anjin her türlü tedavisinde kullanılır (burada fotoğrafları görmek ve irinli tonsillit halk ilaçları tedavisi hakkında okuyabilir, bağlantı pürülan tedavisi çocuk halk ilaçları bademcik tanımladı.). Bu ilaç üremelerini hariç, patojenik mikroplar sentezinin inhibisyonu ile meydana prensibi olan sülfonamidlerin grubuna aittir. Bu onların erken ölümüne yol açar.

antibakteriyel, anti-enflamatuar ve antimikrobiyal: ilaç ağız yüzeyi üzerinde karmaşık bir etkiye sahiptir. pnömokok ortadan kaldırmak için Streptosid mümkün, meningokoklar, Proteus, Streptococcus, E coli ve diğer benzer bir patojen görülmüyordu.

Dört formda eczanelerde oluşur: Toz, süspansiyon, tabletler ve merhemler:

 • Tablet formu İlaç sülfonamidden oluşur. Yardımcı maddeler olarak: stearik asit, nişasta ve talk.
 • Streptocide Merhem Vazelin temelinde gider. % 5 ve% 10 vardır. Tüpler 15 ila 50 gram arasında satın alınabilir. % 5'lik süspansiyonu şunlardan oluşur: streptocid, damıtılmış su ve emülgatör.
 • toz 0.5 gramda üretilir. Suda kolayca çözünür, bu nedenle sadece oral olarak kullanılmaz, aynı zamanda intramüsküler, subkütanöz ve intravenöz olarak da enjekte edilir.

Farmakolojik araştırmalar bitmediğinden ve her yıl yeni tipte sülfonamid ilaçlar üretildiğinden, streptocid arka plana geri çekildi. Ancak, tamamen indirilmemelidir. Ne de olsa, analoğundan hiç kimse bu kadar düşük bir fiyata satın alınamaz ve bu ilacın etkisi zayıf olarak adlandırılamaz. Bir başka popüler ve ucuz yöntem, anjinada klorheksidin ile durulanır.

Nasıl başvurulur

Streptositlerin anjina tedavisinde kullanımı, bir doktorun doğrudan katılımıyla gerçekleşmelidir. Bu, ilacın karaciğer hücreleri üzerindeki güçlü bir toksik etkisinin elde edilme olasılığından kaynaklanmaktadır. Ayrıca uzman, doğru dozu, günlük doz sayısını ve tedavi süresini hesaplayacaktır.

Bu ilaç çeşitli şekillerde alınabilir:

 • Hastalığın ilk aşamasında tabletler halinde streptocide kullanmak daha iyidir. Ezilmeli ve 1 tatlı kaşığı sıvı bal ile karıştırılmalıdır. Karışım yatmadan önce sarhoş olmalıdır. Zaten sabah ilk uygulamadan sonra çok daha iyi olacak;
 • Hastalığın ilerleyici seyri aşamasında, ancak enfeksiyon iç organlara henüz ulaşmadığı zaman, ilacın bir toz şeklinde kullanılması tavsiye edilir.. Boğaz ve bademciklerin mukoza zarlarını dikmek zorundalar. İçinde hiçbir şey kalmadan on dakika bekleyin. Ve bu sürenin sona ermesinden sonra, boğazın dezenfektan bir solüsyonla yıkanması gerekecektir. Prosedür her iki saatte bir yapılırsa, etki ertesi gün gerçekleşecektir.

Streptotsidom ile paralel olarak ek olarak:

 1. vücuttan toksinlerin en hızlı şekilde çekilmesi için bol miktarda ılık sıvı içirin;
 2. yatak istirahatine dayanmak için;
 3. Paralel olarak, ilacın etkisini güçlendirmek için uygulayabilirsiniz ve diğer halk tarifleri;
 4. Yiyecekleri dikkatlice izleyin.

Son nokta, belirli bir şiddette alınmalıdır. Katı yiyeceklerin anjin yutma zor olduğu için sıvı ve sıcak yiyeceklere geçmelisiniz.

Diyet, keskin soslar hariç, larinksin mukoza zarlarını tahriş etmemeli ve ayrıca baharat miktarını azaltmamalıdır. Angina sürecinde en faydalı olanı, narenciye taze sıkılmış meyve sularının alınması olacaktır.

İçerdiği C vitamini sayesinde, hastanın bağışıklığı üzerinde güçlü bir etki vardır ve bu hızlı bir iyileşmeye katkıda bulunur.

Nasıl alınır? Bu ilacı uygulamadan önce, organizmanın mikroflorasının duyarlılığını belirlemek gerekir. Streptocide 3 yaşın altındaki çocuklara uygulanmamalıdır. Yenidoğanlarda bu ilaç sarılığa neden olabilir. Talimatlar ilacın sadece maksimum günlük dozlarını verir:

 • Yetişkinler günde 7 g'ı geçmez:
 • Çocuklar en fazla 2 gramdır.

Doktor hastanın vücut ağırlığına ve anjinin şiddetine bağlı olarak tek bir kullanım için dozajı hesaplar. Genellikle yetişkin hastalar günde 0.5 ila 1 gram 5 - 6 kez reçete edilir. Tedavi sırasında, doktor hastalığın seyrindeki değişikliklere bağlı olarak dozu ayarlayabilir.

Öğrenin. Çocuk neden uyuduğunda öksürür.

Yan etkileri

İlacın hastalıkla aktif olarak mücadele edebilmesine rağmen, paralel olarak bir takım komplikasyonlara neden olabilir. Ana nedenleri bir ilacın aşırı dozda alınması olabilir. Şiddetli baş ağrılarını, baş dönmesini, alerjileri, çarpıntıları artırabilir ve mide bulantısı oluşabilir.

Artmış dozlarda uzun süreli kullanımda megaloblastik anemi, lökopeni, hematüri, kristalüri ve agranülositoz ortaya çıkmaktadır. Yukarıdaki belirtiler ortaya çıktığında, dozu azaltabilecek veya bu ilacı daha güvenli bir şekilde değiştirebilecek bir doktora başvurmalısınız.

Streptocide aşağıdaki hastalıklara sahip kişilerde kontrendikedir:

 • bazı bileşenlerine bir alerji;
 • bozulmuş böbrek fonksiyonu;
 • endokrin sisteminin patolojisi;
 • pürülan boğaz ağrısı;
 • hemopoeziste ihlali;
 • anemi.

Streptocide, çeşitli enflamatuar süreçlerde kullanılır, çünkü onlara neden olan mikropları ortadan kaldırır. Anjinadaki etkinliği zamana göre kontrol edilmiştir ve dikkatli bir şekilde dozlanmış tedavi ile hiçbir yan etki olmamalıdır. En hızlı tedavi için gargara ile birlikte kullanılmalıdır (yararlı bitkilerin veya hidrojen peroksidin kaynatılması). Anjina'nın ilk belirtilerinde vazgeçilmez olacak. Anjin tedavisi için durulamalar da kullanılır. Gargara yapmak için soda yapmayı öğrenin. Link, anjina sonrası olası komplikasyonları açıklar.

 • Nicole, 23 yaşında: "Arterium tabletleri" Streptocide "bir kereden fazla çekilmiştir. Çok ucuzdurlar ve mikropları işlemede mükemmeldirler. Bu ilacın çocukluğundan beri anjini tedavi edebileceğini biliyorum. Tabii ki, tatlandırılmamış, tat, ama hızlı bir iyileşme için tolere edilebilir. Hepsini tavsiye ediyorum. Çok etkili bir ilaç. "
 • Katerina, 39 yaşında: "Şimdi Streptocide, haksız yere unutulmuş, ama boşuna... Her şeyden önce, boğazdaki etkisi sadece lezzetlidir. Bu ilaç birçok hastalığı tedavi etmek için kullanılabilir. Tabletleri beyazdır, kokusuzdur. Acı tadı vardır ve çiğnendiğinde taneler yapılarında hissedilir. İlk iki tableti hemen aldıktan sonra, bir gelişme var. Daha pahalı spreylerin yerini alabilir. Ve ilaç fiyatlarındaki mevcut artış ile bu çok önemlidir, çeşitli kesintileri tedavi etmek için kullanılabilir. Streptotsid tozu yaraya serpilirse, daha hızlı iyileşir. Bu ilacın raf ömrü 5 yıldır. Depolama için özel şartlar gerekli olmayacaktır. "
 • Alexandra, 45 yaşında: "Birçok yeni fangled marka ilk önce etkili ve yüksek kaliteli ilaçlar üretmeye çalışıyor ve zaman içinde artık etkili değiller. Bu eğilim, geçtiğimiz yüzyılın eski ve kanıtlanmış ilaçlarında mevcut değil, bu yüzden onların eylemlerine güveniyorum. Şimdi çok fazla ilaç yeniliği var, ama iyi bilinen ucuz tabletler ayakları daha hızlı bir şekilde koyabiliyorlar. Bu tür ilaçlar Streptocide içerir. Bu ilaç, boğaz ağrısı tedavisi için uygundur. Bu acı, ama bademcik iltihabı ile güzel yardımcı olur, bu yüzden hasta olduğumda sadece onu alırım. Hoş olmayan tablet, yıkanmadan çiğnenmeli ve yutulmalıdır. En az 10 dakika sürmesi. Ağızda oluşan yaraları da tedavi edebilirsiniz. Onları duyar ve iyi bir şekilde iyileştirir. Eğer iyi bir alternatif varsa, pahalı ilaçlara para harcamanız gerektiğine inanıyorum. ”
 • Maxim, 54 yaşında: " Neredeyse özgür tıp. Bir blister, boğaz ağrısından kurtulmak için yeterlidir. Bu ilaç çiğnenmeli. Bunu denedikten sonra, bu ilacın mide bulantısını tadabilirsiniz. Dişlerimdeki sorunlar boğazımdan akıyordu. Bir çeşit enfeksiyon var gibi görünüyor. Ben bir korkuyla ilaç içmeye ve kovalarla gargara yapmaya başladım, ama hiçbir şey yardımcı olmadı. Ayrıca mide problemleri başladı. Bir sonraki ilacım bittikten sonra, ev tıbbı kabine baktım ve Streptocide'ı buldum. Hoş olmayan rahatsızlığını hatırlatarak, ağzımı hapı çiğnemeye başlamadım, ama önceden ezdim ve sonuçta oluşan tozla boğazımı serptim. Sonra yatağa gitti ve hemen uykuya daldı. Sabah harika bir ruh haliyle buluştu. Benim azaplığımdan eser yok. Ağrım, yanma ve iltihap vardı. Ben mutlu oldum Bu ilacı boğaz ağrısıyla dene ve beni anla. "
 • Masha, 22 yaşında: "Bizim ailemizde Streptocide saygı duyulur. Annem çocukluğundan beri eylemini gösterdi. O, yaraları, döküntüleri, genç sivilceleri ve tabii ki anjinayı iyileştirmek için boğaz ağrısı için vazgeçilmez bir yardımcıydı. Bir zamanlar hastaydım ama hafızamda bu hastalık kaldı. Bir sınıf için bir tur yapmaya gidecektim ve bu bir sıkıntı. Annem bana herşeyi doğru yaparsam: hapı çiğnemeye ve sonra yıkamamak için bir süre beklemeye güvence verdi. İki gün içinde herkese gidebileceğim. Ben örnek bir öğrenci olarak, bütün bu sabah ve akşamları yaptım. Ve gerçekten iyileşti. Bu nedenle, herkese bu ilacı hızlı bir şekilde iyileşmek gerektiğinde tavsiye ediyorum. "
 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Emzirme sırasında boğaz ağrısı tedavisi: tedavi prensipleri, izin verilen ilaçlar ve halk ilaçları

Barındırılan annenin organizması, patojenik bakterilerin etkilerine daha duyarlıdır. Bu, doğumdan sonra bağışıklık zayıflaması, artan fiziksel egzersiz, stres, hipoalerjenik ve anti-kolik diyetlere uyum nedeniyle yetersiz beslenme ve diğer faktörlerden kaynaklanır.

Bademciklerin lacunalarının Tonsillor aparatı ile yıkanması. Evde bir şırınga ile bademcikler lacunae yıkamak için nasıl

Birçok bademcik iltihabı muzdarip. Kronik bademcik iltihabında iyileşmeyi hızlandırmak ve enflamatuar sürecin alevlenmesini önlemek önemlidir.