Loading

Boğaz ağrısı tedavisinde Streptocide kullanımı

Modern antibiyotiklerin ortaya çıkmasından önce, hemen hemen tüm boğaz hastalıkları sülfanilamid preparatları ile tedavi edildi. Bu ilaç sınıfı belirgin bir antimikrobiyal aktiviteye sahiptir ve bakterilerin gelişimini bastırır. Bu sınıfın temsilcilerinden biri Streptocide'dir (ikinci isim Sulfanilamide'dir). Anjina ile hem sistemik tedavi şeklinde hem de bademciklerin lokal tedavisinde kullanılır. Temel özelliklerini ve uygulama yöntemlerini ele alalım.

Etkiler ve Tahliye Formları

Streptocide, anjina (stafilokok, streptokok, pnömokok, vb.) Patojenlerin çoğuna karşı aktiftir. Ölümüne yol açan bir mikrobiyal hücrede esansiyel asitlerin sentezini bozar. Streptocide hastalığın ilk aşamalarında iyi çalışır. Tedavi için 2,5 veya 10 gr'lık bir toz kullanın. veya 0.3 ve 0.5 gramlık tabletler.

Anjina için başvuru

Streptocide'in anjinada kullanılması için birkaç seçenek vardır: ağızdan alınabilir, gargara veya doğrudan etkilenen bademciklere uygulanabilir. Tüm seçenekleri daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Toz uygulama

Yöntem 1 - bademcikler için uygulama. Toz Streptocide bademcikler üzerinde 10-15 dakika boyunca dağıtılabilir. Bu zaman aralığı boyunca, boğaz herhangi bir antiseptik çözelti (papatya, furacilin, miramistin) ile durulanır. Bu prosedür haftada 2 kez günde tekrarlanır.

Streptocide'nin biraz acı bir tada sahip olduğu akılda tutulmalıdır, bu yönteme göre çocuklara uygun olmayabilir.

Konseyi: Alerjisi olmayan çocuklar için tozu balla (bal kaşığı başına 0,1 g) karıştırın ve 3-5 dakika ağızda saklayın. Bunu günde 2-3 defadan fazla yapın.

Yöntem 2 - durulama. Toz Streptocide, bir bardak sıcak suda (100 ml su başına 2 gram toz esas alınarak) çözünebilir ve 5-7 gün boyunca günde 3-4 kez gargaralamak için kullanılabilir.

Yöntem 3 - yutma. Dahili olarak uygulandığında, dozaj hastanın yaşına göre seçilir. Günde 5-6 kez, yetişkinlere ve çocuklara ilaç alın.

Tablo №1 - günlük alım normu

Anginada streptocid uygulaması

KBB pratiğinde infüzyonun neden olduğu patojenik mikroorganizmaların aktivitesini baskılamak için çeşitli ilaç türleri kullanılır.

Antibiyotiklere daha güvenli bir alternatif, sülfonamidlere dayanan antiseptik ilaçlardır.

En Sülfonamid'lerin oluşan içeren ülkemizde tıp alanında kabul streptocid tanınmış - anjin, bademcik iltihabı, larenjit ve ağız ve yutak diğer hastalıklarla, oldukça sık kullanılır.

Streptocide tozu ve boğaz için diğer ilaç türleri

Eczanede ilaç çeşitli biçimlerde mevcuttur:

 • 0.3 veya 0.5 g'lik tabletler;
 • toz 2 g;
 • merhem% 10 (merhem) 30 g.

E. coli ve Proteuses iyi streptokoklar, stafilokoklar, pnömokok ve kavgaları - herhangi bir biçimde Sülfanilamid enflamatuar ve pürülan boğazda işlemleri neden mikroorganizmalara karşı etkilidir. İlacın ilkesi, sürecin gelişiminin durduğu bakteriyel üreme mekanizmalarının bastırılmasına dayanır.

Streptocide, pürülan boğaz ağrısı için etkili midir?

Bazı doktorlar yeni bir jenerasyonun preparatları ile karşılaştırıldığında bu kadar etkili olmasa da, boğaz ağrısından bir streptocidin etkili olduğu düşünülmektedir. Patojenik mikrofloranın sulfanilamide olan duyarlılığına bağlı olarak, bazı hastalar için ilaç oldukça etkili olabilirken, diğerleri için orta ve düşük etkinliğe sahip olabilir.

Üst solunum yollarının iltihaplı süreçlerinden muzdarip olan hastalar, irin ve tabletlerde streptosit tozunun kullanılması önerilir.

Angina için talimatlar

Streptococci ve staphylococci'nin neden olduğu pürülan inflamatuar süreçleri tedavi etmek için, sülfonamid içeren bir ilacın harici kullanımı önerilir. Streptosit tozunun anjina ile kullanımıyla ilgili talimatlar oldukça basittir ve hastanın yaşına bağlıdır.

Tedavinin seyri, hastalığın şiddetine bağlı olarak, en fazla 5-7 gün sürer. Bu süreden sonra herhangi bir rahatlama olmazsa, patojen mikrofloranın ilaca karşı duyarsızlığından ya da zayıf bağışıklıktan söz eder. İlk durumda değil, etkin bir antimikrobiyal toz streptotsida anjin uygulama ve başka antimikrobiyal madde bazında bir ilaç yeni nesil önerilen [örneğin, ambazone (Faringosept), lizozim (Lizobakt) ve diğerleri] veya, bir doktora antibiyotik atamak.

Boğaz ağrısı Streptocide nasıl alınır

Pürülan anjina ile streptocide topikal olarak uygulanır:

 1. Toz Streptocide doğrudan 10-15 dakika bırakarak, iltihaplı bademciklere uygulanmalıdır.
 2. Bu süre boyunca, yiyecek ve içeceklerden uzak durmanız, ilacın harekete geçmesini sağlamak için gargara yapmamalısınız.
 3. Uygulamadan 10-15 dakika sonra, pus ve ilaç kalıntılarını gidermek ve boğazı dezenfekte etmek için herhangi bir antiseptik durulama ile boğaz mukozasını durulayın.

Tozu kullanmanın başka bir yolu, ılık (yaklaşık 40 derece) suda çözülür ve boğazınızı yıkamak için bir bulamaç uygulamaktır.

Çocuklara Toz Streptocide

Çocuklar için sülfonamid bazlı ilaçlar, çocuk hekimleri tarafından, boğaz ve yutak iltihabi süreçleriyle baş etmeye yardımcı olacak yeterli derecede güvenli tıbbi maddeler olarak önerilmektedir.

Angina çocuklarda streptotsid kullanın da toz, tutam bademcik şeklinde olabilir. Dozajı korumak önemlidir, çocuğun yaşı ile orantılı olarak azalır: 1 ila 2 yaş arası çocuklar için, önerilen günlük doz 0,6-0,7 g, 2 ila 5 yaş arası çocuklar için - 2 g'ye kadar, 6 yaşından büyük çocuklar için - 3 g.

İlaç spesifik acı tada sahip olduğundan, çocuklarda streptosit kullanımı bir problem olabilir. Çocuğun ilacı almayı reddetmesi halinde, tozu doğal balla karıştırıp bir çay kaşığı (eğer çocuğa bal alerjisi yoksa) verebilirsiniz.

Uygulama hakkında geri bildirim

Çoğu alıcı, popüler antimikrobiyal ilaçlardan birkaç kat daha az olan düşük maliyeti nedeniyle streptocide tercih etmektedir. Aynı zamanda, anjinadaki streptosidlerin birçok gözden geçirmesi, mikrofloranın sulfanilamide olan stabilitesi ile ilişkili olan düşük etkinliğini gösterir.

Bununla birlikte, pürülan anjina ile hastalar genellikle sprey ve durulama şeklinde modern antiseptik ilaçları tercih ederler. Anjinada streptocid tozu ile ilgili birçok gözden geçirme, ilacın sadece enflamatuar sürecin ilk aşamasında etkili olduğunu gösterirken, zaten var olan enfeksiyonla etkisizdir.

Tabletlerde Streptocide

Anginadan streptocide nasıl alınacağını bilerek, hem toz hem de ilaçları tablet şeklinde kullanabilirsiniz. İkincisi ağızda çözülmelidir, böylece aktif madde etkilenen mukozaya girer. Mikrobiyal enfeksiyonu baskılamak için her iki saatte bir tableti eritmek ve ilacın günlük dozunu gözlemlemek gerekir. Hapın emilmesinden yarım saat sonra, yemekten ve içmekten kaçınmanız gerekir.

Yararlı video

Çocuklarda angina hakkında daha fazla bilgi için şu videoyu izleyin:

Bir quinsy streptocide tedavisi mümkün mü?

uzak tıptan insanlar bile, modern antibiyotikler, enfeksiyonlar mücadele ağızda dahil harikalar çalıştığını biliyoruz. Ancak aynı boğaz ağrısı güçlüsü yeni model ilaçlar değildi ve henüz nasılsa kurtarıldı ve canlı ve büyük hissetmeye devam zaman, önce ağrıyordu.

Hastalığın fethedildiği ve çok kısa bir sürede mucizevi tedavi ne idi? Cevap basit - streptocide. Bu ilaç, geçen yüzyılın başlangıcında, Avusturya kökenli bir tıp öğrencisi tarafından stabil boyaların temeli olarak sentezlendi.

Başka bir yirmi yıl boyunca, insanlar sülfanilamidlere ait bir maddenin, aksi takdirde beyaz bir streptocide'nin güçlü bir antimikrobiyal etkiye sahip olduğundan şüphelenmedi. Bu gerçeği belirledikten sonra, ilaç o zamanki en etkili antibiyotik olan penisilin için değerli bir rekabetti.

Bugün 7000'den fazla antibakteriyel ilaç bilinmektedir ve yenileri sürekli araştırılmaktadır. Bu anlaşılabilir bir durumdur - mikroplar, ilaçlara karşı direncini ve nihayetinde direnç geliştirebilir. Aynı nedenden dolayı, streptocide eskisi kadar popüler değil. Ancak, çoğu zaman doktorlar boğazın bulaşıcı hastalıklarının tedavisi için bunu reçete etmektedir.

uygulama

Popülerliğinin zirvesinde, streptocid üç biçimde serbest bırakıldı:

Birincisi, yaraların dezenfeksiyonu için sadece harici olarak kullanılmışsa, son ikisi, boğazın bulaşıcı hastalıklarının tedavisinde yutmak için evrensel olarak kullanılmıştır:

İlacın etkinliği sorgulanmamıştı çünkü başarısız olmadan çalıştı.

Streptocide neden bugün reçete edilir

Modern ilaç, akut anjina formunuz varsa, bu ilacı etkili bir tedavi yöntemi olarak görmüyor. Mesele şu ki, patojenler üzerinde feci bir etkiye sahip olan beyaz streptocide, etkisiz hale gelmiştir.

Staphylococcal bakteriler, ağız boşluğunun bulaşıcı hastalıklarının temel nedeni, bu ilaca karşı direnç (bağışıklık) geliştirdi.

Ancak, bazı durumlarda, ilaç hala reçete edilir ve bu yüzden. Enfeksiyon henüz tam olarak kendini göstermediyse, ilk 12-36 saat içinde hastalığı ele geçirirseniz ilacın kullanımı tamamen doğrulanacaktır. Bu, görünümünün ilk belirtilerinde streptokok bakterilerin neden olduğu anjinaya işaret eder:

 • boğaz;
 • Boğaz ağrısı;
 • Bademciklerin kızarıklığı.
Böyle durumlarda anginada streptocide durulama olarak kullanılır, günde en fazla üç kez:

 • Toz - 0.5 tsp. veya 100 ml kaynatılmış ılık su için 1 ezilmiş tablet;
 • Tamamen çözünene kadar karıştırın;
 • Derin bir boğaz durulayın;
 • 30 dakika içmeyin ya da yemeyin.

Başka bir yol:

 • İltihaplı mukoza zarlarına toz uygulayın;
 • Aynı anda 15 dakikaya kadar yutmaya çalışmamalısınız;
 • Boğaz antiseptikler (papatya, kadife çiçeği, Miramistin, furacilin, vb) ile durulayın;
 • Mukozun iyot veya Lugol ile tedavi edilmesi;
 • 40-45 dakika yemek ya da su yemeyin;
 • Prosedür 2-3 saatte bir yapılmalıdır.

Tedavi, enfeksiyonun ilk gününde etkilidir. Gelecekte, streptocide tedaviden dışlanmak daha iyidir, çünkü etkisiz tedavi hastalığın kronik bir forma geçişine neden olabilir.

Streptocide ile tedavi: dikkatli olun!

Streptocide evrensel olarak ve tıbbi tavsiye olmaksızın ve tamamen boşuna kullanılmıştır. Toksik olarak karaciğer hücreleri üzerinde hareket eder, onları sadece yok eder. Her şey için suçlama, yanlış ve kontrolsüz dozaj.

Bir ilacı reçete etmeden önce, doktor aktif bileşenlere duyarlılık testi yapmalıdır. Daha sonra, ağırlığa, hastanın yaşına ve hastalığın şiddetine bağlı olarak gerekli dozu seçin. Kullanım talimatı diğer engelleyici faktörleri içerir:

 • Böbrek hastalığı;
 • Tiroid bezi hastalıkları;
 • Hamilelik ve emzirme;
 • Kan hastalıkları.

Boğaz ağrısı olan çocuklarda streptocide

Çocuklarda boğaz ağrısıyla, streptocid yetişkinlerde olduğu gibi aynı durumla kullanılabilir - hastalık en erken aşamada yakalanırsa, kelimenin tam anlamıyla ilk günde.

Çok küçük bir hastanın gargara yapması pek olası değildir (bir çocuk üremenin mekanizmasını anlamamaktadır), bu nedenle alerji yoksa, streptocide bal ile karıştırılabilir ve emilmek için ağza konabilir.

Doz 6 yaşın altındaki çocuklar için günlük 300 mg'ı geçmemelidir. 6'dan 12'ye kadar, 500 mg'a ulaşabilir, ancak bu yaşta, kural olarak, zaten durulama yapabilirsiniz. Ancak, makul bir soru ortaya çıkıyor: ne anlamı var?

Streptosidin kendisi daha az ve daha az sıklıkla kullanılmasına rağmen, sülfonamid, boğaz için süspansiyonlar, spreyler, pastiller ve pastiller dahil olmak üzere birçok modern antibakteriyel ilaç için bir temel olarak alınmıştır. Örneğin, çocuklara vermek için bir şurup şeklinde Bactrim veya Sulfasin bir solüsyon ile durulamak veya toz bademcikler ile doldurmaktan çok daha elverişlidir.

Ek olarak, modern ilaçlar, eski streptocide'den daha güçlüdür ve belirgin bir sonuç elde etmek için bu tür sık ​​kullanıma gerek duymazlar. Birincisi günde altı defaya kadar uygulanacaksa, bir defaya mahsus iki kez uygulama için yeni hazırlıklar yeterlidir.

Çocuğun bademcik iltihabı sık sık bir misafir ise ve streptocide yan etkilerinin oldukça geniş bir listesi göz önüne alındığında, yeni nesil ilaçların kullanılması daha iyidir:

 • Korunmuş penisilinler (Amoksiclav, Flemoclav, Augmentin;
 • Sefalosporinler (Sefotaksim, Seftriakson);
 • Makrolidler (Klaritromisin, Azitromisin);

Her ne kadar değer bakımından daha pahalıdırlarsa da, uygulamanın etkisi çok daha yüksektir ve kullanımları daha güvenli ve daha uygundur.

Mümkün ve bir anjinada streptotsid nasıl kabul edilir

Hemen hemen herkesin boğaz ağrısı için dikkatsizlik vardı. Burada anjin tedavisi için işaretler ve yöntemler ayrıntılı olarak açıklanmıştır. yeme simultane sıcaklık, boğazında akut ağrı duyumları ve zorlukla titreme şeklinde hastalığın tüm belirtilerinin üzerinden gidin. Böyle bir hastalığın genel tedavi ilaç kullanımına dayalı, ancak yerel olarak geleneksel streptotsida tarafından tedavi edilebilir. Daha önce uyanık büyükanne diğer eczaneler fonları mevcut değildi zaman sevdikleri torunu demektir davrandı. Ve, doğru bir uygulama ile, anjina nedenleri ve semptomlarını başarıyla ortadan kaldırdı.

etki

Streptocide, tüm dünyada Sulfanilamide olarak bilinir. Bu purulent hariç anjin her türlü tedavisinde kullanılır (burada fotoğrafları görmek ve irinli tonsillit halk ilaçları tedavisi hakkında okuyabilir, bağlantı pürülan tedavisi çocuk halk ilaçları bademcik tanımladı.). Bu ilaç üremelerini hariç, patojenik mikroplar sentezinin inhibisyonu ile meydana prensibi olan sülfonamidlerin grubuna aittir. Bu onların erken ölümüne yol açar.

antibakteriyel, anti-enflamatuar ve antimikrobiyal: ilaç ağız yüzeyi üzerinde karmaşık bir etkiye sahiptir. pnömokok ortadan kaldırmak için Streptosid mümkün, meningokoklar, Proteus, Streptococcus, E coli ve diğer benzer bir patojen görülmüyordu.

Dört formda eczanelerde oluşur: Toz, süspansiyon, tabletler ve merhemler:

 • Tablet formu İlaç sülfonamidden oluşur. Yardımcı maddeler olarak: stearik asit, nişasta ve talk.
 • Streptocide Merhem Vazelin temelinde gider. % 5 ve% 10 vardır. Tüpler 15 ila 50 gram arasında satın alınabilir. % 5'lik süspansiyonu şunlardan oluşur: streptocid, damıtılmış su ve emülgatör.
 • toz 0.5 gramda üretilir. Suda kolayca çözünür, bu nedenle sadece oral olarak kullanılmaz, aynı zamanda intramüsküler, subkütanöz ve intravenöz olarak da enjekte edilir.

Farmakolojik araştırmalar bitmediğinden ve her yıl yeni tipte sülfonamid ilaçlar üretildiğinden, streptocid arka plana geri çekildi. Ancak, tamamen indirilmemelidir. Ne de olsa, analoğundan hiç kimse bu kadar düşük bir fiyata satın alınamaz ve bu ilacın etkisi zayıf olarak adlandırılamaz. Bir başka popüler ve ucuz yöntem, anjinada klorheksidin ile durulanır.

Nasıl başvurulur

Streptositlerin anjina tedavisinde kullanımı, bir doktorun doğrudan katılımıyla gerçekleşmelidir. Bu, ilacın karaciğer hücreleri üzerindeki güçlü bir toksik etkisinin elde edilme olasılığından kaynaklanmaktadır. Ayrıca uzman, doğru dozu, günlük doz sayısını ve tedavi süresini hesaplayacaktır.

Bu ilaç çeşitli şekillerde alınabilir:

 • Hastalığın ilk aşamasında tabletler halinde streptocide kullanmak daha iyidir. Ezilmeli ve 1 tatlı kaşığı sıvı bal ile karıştırılmalıdır. Karışım yatmadan önce sarhoş olmalıdır. Zaten sabah ilk uygulamadan sonra çok daha iyi olacak;
 • Hastalığın ilerleyici seyri aşamasında, ancak enfeksiyon iç organlara henüz ulaşmadığı zaman, ilacın bir toz şeklinde kullanılması tavsiye edilir.. Boğaz ve bademciklerin mukoza zarlarını dikmek zorundalar. İçinde hiçbir şey kalmadan on dakika bekleyin. Ve bu sürenin sona ermesinden sonra, boğazın dezenfektan bir solüsyonla yıkanması gerekecektir. Prosedür her iki saatte bir yapılırsa, etki ertesi gün gerçekleşecektir.

Streptotsidom ile paralel olarak ek olarak:

 1. vücuttan toksinlerin en hızlı şekilde çekilmesi için bol miktarda ılık sıvı içirin;
 2. yatak istirahatine dayanmak için;
 3. Paralel olarak, ilacın etkisini güçlendirmek için uygulayabilirsiniz ve diğer halk tarifleri;
 4. Yiyecekleri dikkatlice izleyin.

Son nokta, belirli bir şiddette alınmalıdır. Katı yiyeceklerin anjin yutma zor olduğu için sıvı ve sıcak yiyeceklere geçmelisiniz.

Diyet, keskin soslar hariç, larinksin mukoza zarlarını tahriş etmemeli ve ayrıca baharat miktarını azaltmamalıdır. Angina sürecinde en faydalı olanı, narenciye taze sıkılmış meyve sularının alınması olacaktır.

İçerdiği C vitamini sayesinde, hastanın bağışıklığı üzerinde güçlü bir etki vardır ve bu hızlı bir iyileşmeye katkıda bulunur.

dozaj

Nasıl alınır? Bu ilacı uygulamadan önce, organizmanın mikroflorasının duyarlılığını belirlemek gerekir. Streptocide 3 yaşın altındaki çocuklara uygulanmamalıdır. Yenidoğanlarda bu ilaç sarılığa neden olabilir. Talimatlar ilacın sadece maksimum günlük dozlarını verir:

 • Yetişkinler günde 7 g'ı geçmez:
 • Çocuklar en fazla 2 gramdır.

Doktor hastanın vücut ağırlığına ve anjinin şiddetine bağlı olarak tek bir kullanım için dozajı hesaplar. Genellikle yetişkin hastalar günde 0.5 ila 1 gram 5 - 6 kez reçete edilir. Tedavi sırasında, doktor hastalığın seyrindeki değişikliklere bağlı olarak dozu ayarlayabilir.

Çocuğun uyurken neden öksürdüğünü öğrenin.

Yan etkileri

İlacın hastalıkla aktif olarak mücadele edebilmesine rağmen, paralel olarak bir takım komplikasyonlara neden olabilir. Ana nedenleri bir ilacın aşırı dozda alınması olabilir. Şiddetli baş ağrılarını, baş dönmesini, alerjileri, çarpıntıları artırabilir ve mide bulantısı oluşabilir.

Artmış dozlarda uzun süreli kullanımda megaloblastik anemi, lökopeni, hematüri, kristalüri ve agranülositoz ortaya çıkmaktadır. Yukarıdaki belirtiler ortaya çıktığında, dozu azaltabilecek veya bu ilacı daha güvenli bir şekilde değiştirebilecek bir doktora başvurmalısınız.

Streptocide aşağıdaki hastalıklara sahip kişilerde kontrendikedir:

 • bazı bileşenlerine bir alerji;
 • bozulmuş böbrek fonksiyonu;
 • endokrin sisteminin patolojisi;
 • pürülan boğaz ağrısı;
 • hemopoeziste ihlali;
 • anemi.

Streptocide, çeşitli enflamatuar süreçlerde kullanılır, çünkü onlara neden olan mikropları ortadan kaldırır. Anjinadaki etkinliği zamana göre kontrol edilmiştir ve dikkatli bir şekilde dozlanmış tedavi ile hiçbir yan etki olmamalıdır. En hızlı tedavi için gargara ile birlikte kullanılmalıdır (yararlı bitkilerin veya hidrojen peroksidin kaynatılması). Anjina'nın ilk belirtilerinde vazgeçilmez olacak. Anjin tedavisi için durulamalar da kullanılır. Gargara yapmak için soda yapmayı öğrenin. Bağlantı anjin sonrası olası komplikasyonları açıklar.

Angina olan çocuklara streptocide

Boğaz ağrısı tedavisinde Streptocide kullanımı

Modern antibiyotiklerin ortaya çıkmasından önce, hemen hemen tüm boğaz hastalıkları sülfanilamid preparatları ile tedavi edildi. Bu ilaç sınıfı belirgin bir antimikrobiyal aktiviteye sahiptir ve bakterilerin gelişimini bastırır. Bu sınıfın temsilcilerinden biri Streptocide'dir (ikinci isim Sulfanilamide'dir). Anjina ile hem sistemik tedavi şeklinde hem de bademciklerin lokal tedavisinde kullanılır. Temel özelliklerini ve uygulama yöntemlerini ele alalım.

Streptocide, anjina (stafilokok, streptokok, pnömokok, vb.) Patojenlerin çoğuna karşı aktiftir. Ölümüne yol açan bir mikrobiyal hücrede esansiyel asitlerin sentezini bozar. Streptocide hastalığın ilk aşamalarında iyi çalışır. Tedavi için 2,5 veya 10 gr'lık bir toz kullanın. veya 0.3 ve 0.5 gramlık tabletler.

Anjina için başvuru

Streptocide'in anjinada kullanılması için birkaç seçenek vardır: ağızdan alınabilir, gargara veya doğrudan etkilenen bademciklere uygulanabilir. Tüm seçenekleri daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Toz uygulama

Yöntem 1 - bademcikler için uygulama. Toz Streptocide bademcikler üzerinde 10-15 dakika boyunca dağıtılabilir. Bu zaman aralığı boyunca, boğaz herhangi bir antiseptik çözelti (papatya, furacilin, miramistin) ile durulanır. Bu prosedür haftada 2 kez günde tekrarlanır.

Streptocide'nin biraz acı bir tada sahip olduğu akılda tutulmalıdır, bu yönteme göre çocuklara uygun olmayabilir.

Öneriler: Alerjisi olmayan çocuklar için tozu balla (bal kaşığı başına 0,1 gr) karıştırıp 3-5 dakika bekletin. Bunu günde 2-3 defadan fazla yapın.

Yöntem 2 - durulama. Toz Streptocide, bir bardak sıcak suda (100 ml su başına 2 gram toz esas alınarak) çözünebilir ve 5-7 gün boyunca günde 3-4 kez gargaralamak için kullanılabilir.

Yöntem 3 - yutma. Dahili olarak uygulandığında, dozaj hastanın yaşına göre seçilir. Günde 5-6 kez, yetişkinlere ve çocuklara ilaç alın.

Tablo №1 - günlük alım normu

Tabletlerin kullanımı

Streptocide tabletleri, yukarıdaki dozajlarda oral olarak alınır (yukarıdaki tabloya bakınız). Bademciklerin yüzeyini tedavi etmek için öğütülebilir ve toz olarak kullanılabilirler. Tabletleri resorpsiyon için pastiller olarak kullanabilirsiniz: tamamen çözünene kadar onları boğazda saklayın. Terapi süresi 5-7 gündür.

Önemli: Streptosid örneğin Ingalipt, spreyler dahil, bu nedenle anjin topikal tedavisi için bir sprey olarak kullanabilirsiniz.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

İlaç belirgin bir toksik etkiye sahiptir, bu nedenle hamilelik ve emzirme döneminde kullanılmaz:

 • karaciğer ve böbreklerin dekompanse hastalıkları ile;
 • alerji ve hoşgörüsüzlük ile;
 • kan hastalıkları ile;
 • Hormon dengesinin ve diğer bazı koşulların ihlali olduğunda.

Streptocide, iç organlardan bir dizi advers reaksiyona neden olur:

 • sinir sistemi: baş ağrısı, baş dönmesi, görme sorunları;
 • gastrointestinal sistem: ishal, kusma ve karın ağrısı;
 • kan sayımında değişim;
 • alerjik belirtiler: döküntü, kaşıntı, vb.

İlaç kullanırken (içme günde en az 2 litre) içme ve böbrekler ve kanı izlemek gerekir.

Boğazların karmaşık tedavisinde streptositlerin kullanımı hastalıkla baş etmede yardımcı olacaktır. Ürünü kullanmadan önce ve dozajı seçerken bir uzmana danışın. Belki modern antibiyotik kullanmak daha etkili olacaktır.

Herhangi bir sorunuz varsa, onlara buradan sorabilirsiniz.

Bir quinsy streptocide tedavisi mümkün mü?

uzak tıptan insanlar bile, modern antibiyotikler, enfeksiyonlar mücadele ağızda dahil harikalar çalıştığını biliyoruz. Ancak aynı boğaz ağrısı güçlüsü yeni model ilaçlar değildi ve henüz nasılsa kurtarıldı ve canlı ve büyük hissetmeye devam zaman, önce ağrıyordu.

Hastalığın fethedildiği ve çok kısa bir sürede mucizevi tedavi ne idi? Cevap basit - streptocide. Bu ilaç, geçen yüzyılın başlangıcında, Avusturya kökenli bir tıp öğrencisi tarafından stabil boyaların temeli olarak sentezlendi.

Başka bir yirmi yıl boyunca, insanlar sülfanilamidlere ait bir maddenin, aksi takdirde beyaz bir streptocide'nin güçlü bir antimikrobiyal etkiye sahip olduğundan şüphelenmedi. Bu gerçeği belirledikten sonra, ilaç o zamanki en etkili antibiyotik olan penisilin için değerli bir rekabetti.

Bugün 7000'den fazla antibakteriyel ilaç bilinmektedir ve yenileri sürekli araştırılmaktadır. Bu anlaşılabilir bir durumdur - mikroplar, ilaçlara karşı direncini ve nihayetinde direnç geliştirebilir. Aynı nedenden dolayı, streptocide eskisi kadar popüler değil. Ancak, çoğu zaman doktorlar boğazın bulaşıcı hastalıklarının tedavisi için bunu reçete etmektedir.

uygulama

Popülerliğinin zirvesinde, streptocid üç biçimde serbest bırakıldı:

Birincisi, yaraların dezenfeksiyonu için sadece harici olarak kullanılmışsa, son ikisi, boğazın bulaşıcı hastalıklarının tedavisinde yutmak için evrensel olarak kullanılmıştır:

İlacın etkinliği sorgulanmamıştı çünkü başarısız olmadan çalıştı.

Streptocide neden bugün reçete edilir

Modern ilaç, akut anjina formunuz varsa, bu ilacı etkili bir tedavi yöntemi olarak görmüyor. Mesele şu ki, patojenler üzerinde feci bir etkiye sahip olan beyaz streptocide, etkisiz hale gelmiştir.

Staphylococcal bakteriler, ağız boşluğunun bulaşıcı hastalıklarının temel nedeni, bu ilaca karşı direnç (bağışıklık) geliştirdi.

Ancak, bazı durumlarda, ilaç hala reçete edilir ve bu yüzden. Enfeksiyon henüz tam olarak kendini göstermediyse, ilk 12-36 saat içinde hastalığı ele geçirirseniz ilacın kullanımı tamamen doğrulanacaktır. Bu, görünümünün ilk belirtilerinde streptokok bakterilerin neden olduğu anjinaya işaret eder:

 • boğaz;
 • Boğaz ağrısı;
 • Bademciklerin kızarıklığı.
Böyle durumlarda anginada streptocide durulama olarak kullanılır, günde en fazla üç kez:
 • Toz - 0.5 tsp. veya 100 ml kaynatılmış ılık su için 1 ezilmiş tablet;
 • Tamamen çözünene kadar karıştırın;
 • Derin bir boğaz durulayın;
 • 30 dakika içmeyin ya da yemeyin.
 • İltihaplı mukoza zarlarına toz uygulayın;
 • Aynı anda 15 dakikaya kadar yutmaya çalışmamalısınız;
 • Boğaz antiseptikler (papatya, kadife çiçeği, Miramistin, furacilin, vb) ile durulayın;
 • Mukozun iyot veya Lugol ile tedavi edilmesi;
 • 40-45 dakika yemek ya da su yemeyin;
 • Prosedür 2-3 saatte bir yapılmalıdır.

Tedavi, enfeksiyonun ilk gününde etkilidir. Gelecekte, streptocide tedaviden dışlanmak daha iyidir, çünkü etkisiz tedavi hastalığın kronik bir forma geçişine neden olabilir.

Streptocide ile tedavi: dikkatli olun!

Streptocide evrensel olarak ve tıbbi tavsiye olmaksızın ve tamamen boşuna kullanılmıştır. Toksik olarak karaciğer hücreleri üzerinde hareket eder, onları sadece yok eder. Her şey için suçlama, yanlış ve kontrolsüz dozaj.

Bir ilacı reçete etmeden önce, doktor aktif bileşenlere duyarlılık testi yapmalıdır. Daha sonra, ağırlığa, hastanın yaşına ve hastalığın şiddetine bağlı olarak gerekli dozu seçin. Kullanım talimatı diğer engelleyici faktörleri içerir:

 • Böbrek hastalığı;
 • Tiroid bezi hastalıkları;
 • Hamilelik ve emzirme;
 • Kan hastalıkları.

Boğaz ağrısı olan çocuklarda streptocide

Çocuklarda boğaz ağrısıyla, streptocid yetişkinlerde olduğu gibi aynı durumla kullanılabilir - hastalık en erken aşamada yakalanırsa, kelimenin tam anlamıyla ilk günde.

Çok küçük bir hastanın gargara yapması pek olası değildir (bir çocuk üremenin mekanizmasını anlamamaktadır), bu nedenle alerji yoksa, streptocide bal ile karıştırılabilir ve emilmek için ağza konabilir.

Doz 6 yaşın altındaki çocuklar için günlük 300 mg'ı geçmemelidir. 6'dan 12'ye kadar, 500 mg'a ulaşabilir, ancak bu yaşta, kural olarak, zaten durulama yapabilirsiniz. Ancak, makul bir soru ortaya çıkıyor: ne anlamı var?

Streptosidin kendisi daha az ve daha az sıklıkla kullanılmasına rağmen, sülfonamid, boğaz için süspansiyonlar, spreyler, pastiller ve pastiller dahil olmak üzere birçok modern antibakteriyel ilaç için bir temel olarak alınmıştır. Örneğin, çocuklara vermek için bir şurup şeklinde Bactrim veya Sulfasin bir solüsyon ile durulamak veya toz bademcikler ile doldurmaktan çok daha elverişlidir.

Ek olarak, modern ilaçlar, eski streptocide'den daha güçlüdür ve belirgin bir sonuç elde etmek için bu tür sık ​​kullanıma gerek duymazlar. Birincisi günde altı defaya kadar uygulanacaksa, bir defaya mahsus iki kez uygulama için yeni hazırlıklar yeterlidir.

Çocuğun bademcik iltihabı sık sık bir misafir ise ve streptocide yan etkilerinin oldukça geniş bir listesi göz önüne alındığında, yeni nesil ilaçların kullanılması daha iyidir:

 • Korunmuş penisilinler (Amoksiclav, Flemoclav, Augmentin;
 • Sefalosporinler (Sefotaksim, Seftriakson);
 • Makrolidler (Klaritromisin, Azitromisin);

Her ne kadar değer bakımından daha pahalıdırlarsa da, uygulamanın etkisi çok daha yüksektir ve kullanımları daha güvenli ve daha uygundur.

Streptocide boğazdan nasıl uygulanır: anginada toz kullanımı, kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Streptocide, boğazdaki ağrıyı tedavi etmek için başarıyla kullanılmaktadır. Patojenik mikroorganizmalar üzerinde zararlı bir etkiye sahip olan sülfonamidler grubuna aittir.

Boğaz için streptocide, antimikrobiyal, antibakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğu için hoş olmayan hisleri çabucak yok etmeye yardımcı olacaktır. İlacın tartışmasız avantajları, düşük maliyeti ve iyi tolere edilebilirliğini içerir.

Boğaz ağrısı, bademcik iltihabı arka plana karşı ortaya çıktı ağrı için tıbbi uygulamada Streptocide kullanılır. Onu boğaz tedavisi için bir araç olarak seçenler, streptocide hastalığın ilk aşamasında anjina için en iyi olduğunu belirtmek.

Eczanelerde, ilacın çeşitli biçimleri satılmakta, buna bağlı olarak tedavi yöntemi seçilmektedir. Örneğin, tabletler emilir ve toz doğrudan iltihaplı bademciklere uygulanır.

Tabletlerde anjina ile streptocide, her 4 veya 5 saatte bir çözülür. Onlardan sonra gelen tat sıkıcı değildir, ağızda acı vardır, ancak ilacı aldıktan sonra en az 15 dakika almanız tavsiye edilmez.

Boğaz tedavisi için hangi ilaç şekli tercih edilir?

Hastalık erken bir aşamada ise, rahatsızlık tabletlerde streptocid iyileşmesine yardımcı olacaktır. İlaç böyle bir reçete ile hazırlanabilir: tablet bir kaşıkla ezilir, bundan sonra bir tatlı kaşığı bal ilave edilir, bundan sonra gece alınmalıdır.

Boğaz ağrısı yeni başlamışsa, sabahları dikkat çekici bir rahatlama olacaktır. Ayrıca toz balla karıştırılır ve başka bir şemaya göre alınır: sabah ve akşam bir çay kaşığı üzerinde, karışımı mümkün olduğunca uzun süre çözmek gerekir. Böyle lezzetli bir karışım çocuklara anjinle alınabilir, böyle tatlı bir tıbbı sevecektir.

Ama eğer angina ilerlemeye başlarsa, boğaz için toz halinde streptocide alın. Uygulama: toz bademciklere doğrudan uygulanmalı ve ilacı yıkamamak için 10 dakika içinde oluşan tükürüğü yutmaya çalışmamalısınız.

On dakika sonra, tozu tükür, boğazını marigold, deniz tuzu veya kabartma tozu tentürü ile yapılan bir dezenfektan solüsyon ile durulayın. Bu prosedürün kalıcı etkisini korumak için anjin ile 2 saatte bir yapılmalıdır.

Boğaz ağrısı, kızarıklık ve bademcikler irin oluşmuşsa, belki de bu durum bakteriyel streptokokal farenjit, anjinadan kaynaklanır. Bu durumda, boğaz bir streptocid ile yıkanır.

Bu tür bir tedavi, yalnızca enfeksiyondan sonra ilk 12-36 saatte hastalığın ilk "zili" meydana geldiğinde meyve verecektir. Dozajlarla ilgili kesin tavsiyeleri takip edin, ağzınızı günde 3 kez daha sık yıkamanız gerekmez.

Bir toz şeklinde bir angina streptocide ile gargara nasıl

 1. Bulunmazsa 1/2 çay kaşığı streptocid tozu alın, bir hap ile değiştirin. Oda sıcaklığında bir bardak kaynamış su içinde çözün.
 2. Toz iyice karıştırılmalı ve mümkün olduğunca derinlemesine sarılmaya başlanmalıdır. Aynı zamanda steril bir şırınga varsa, daha da iyidir. Bademciklerin lacunalarını sonuçtaki çözelti ile durulayın.
 3. İşlemden sonra, içecek veya yemek yiyemezsiniz. En az 40 dakika bekletin.

Uzman mikrofloranın, yani hastalığa neden olan patojen mikroorganizmaların ilaca duyarlılığı için tanı koymalıdır.

Test başarılı olmuşsa, mikropların ilaca olan duyarlılığının doğrulanmasıyla, yetişkinlere oral yoldan günde 0.5-1 gram veya günde 6 kez streptocid reçete edilir. Çocuklarda boğazda ağrı görülürse, doza, duruma göre doktor tarafından belirlenir.

Yetişkinler için, bir seferde maksimum doz günde 2 gram, 7 gramdır. Kontrendikasyonlar ve yan etkiler dışlanmadığı için, doktora başvurmadan çocuklara ilaç verilmesi yasaktır. Dozaj yanlış seçilirse, streptocid çocuklara boğazdan yardım etmeyecek, ancak durumu daha da kötüleştirecektir.

Streptocide kullanımına kontrendikasyonlar

Streptocid, novokain ile etkileşir, bu da eskinin etkisini azaltır. Boğazla ilacı tedavi ederken, aşağıdakileri hatırlayın:

 • Streptocide ile tedavi uzun süre devam ederse, karaciğer ve böbrekler ile ilgili sorunlar olabilir, bu nedenle durumları düzenli olarak izlenmeli ve kontrol edilmelidir.
 • Ilacı kullanırken, daha fazla su içtiğinizden emin olun, böylece vücudu temizler ve enfeksiyon ve toksinleri gösterir.
 • Böbrek hastalıkları varsa dikkatli olunmalıdır.
 • Boğazında ağrı olduğunda, yatak istirahatini tutmalısın.
 • Angina ülseratif ise streptotsid boğaz hapları şeklinde kullanmayın.
 • Bağımsız olarak dozu ayarlamayın, doktor tarafından reçete edilen tedavinin seyrini kesintiye uğratmayın, çünkü bu, mikropların sülfonamid grubunun ilaçlarına karşı direncini geliştirir.
 • Streptocide, ilaçların sık görülen bir bileşenidir, örneğin, spreyler, boğazdaki aerosolleri içerir. Bu nedenle, daha önce bir ilaca alerjiniz varsa, kompozisyonunu oluşturan ilaçların listesini okumak kural olarak kabul edin.

Streptocide, vücutta gözlendiğinde kullanım için kontrendikedir:

 • ilaç ve diğer sülfonamidlere karşı alerjiler;
 • böbrek yetmezliği;
 • hepatit;
 • hemopoeziste ihlali;
 • hamilelik veya emzirme dönemi;
 • porfiri;
 • açık yeşil;
 • Tiroid bezi hastalıkları.

Yan etkileri ve aşırı doz

Ilacı kullanmadan önce, streptocide genellikle yan etkilerin ortaya çıkmasını provoke ettiğini unutmayın. Tedavi sırasında kendinizi iyi hissetmiyorsanız veya başka endişeli belirtileriniz varsa, ilacı kullanmayı bırakın ve sorunu tedavi eden doktora bildirin.

Bu aşırı doz ise, mide derhal enterosorbents kullanımı ile gereklidir. Doz aşımı belirtileri aşağıdaki gibidir:

 1. Baş dönmesi.
 2. Bulantı.
 3. Kusma.
 4. İshal.
 5. Kalp ritmi bozuklukları.
 6. Böbrek şoku.
 7. Siyanoz.

İlaç hakkında doktorların yorumları

Boğaz için bir streptocid farklı tepkilere sahiptir. Çoğu olumlu, bazı doktorlar tariflerini ve önerilerini bırakıyor.

Ancak, farmakoloji piyasasında uzun zamandır varlığından dolayı ilacı etkili olarak düşünmeyen doktorlar bulunmaktadır.

Bu antibakteriyel ilacın zaten güncel olmadığını, çünkü streptokokların mutasyona uğramış olduğuna ve sülfonamidin etkilerine karşı direnç geliştirdiğine ikna olduklarını söylüyorlar.

İnsan solunum sistemi genellikle bağışıklık işini azaltan viral enfeksiyonlar tarafından saldırıya uğrar. Onlarla savaşmak için antibiyotik kullanıyorsanız, vücudun savunmasında önemli bir azalmaya yol açacaktır.

Uygulamanın sonuçları üzücü - viral hücreler daha sonra çoğalır ve zaten kanda yayılır. Stafilokok mikroorganizmaları hiç çalışmıyor.

Yorumlar, doktorların hangisine inanması konusunda çelişkilidir? Her durumda, bir uzman danışma gereklidir. Çünkü vücudun tüm farklı ve ilaç farklı davranır. Ve bazıları için, bu zehir olduğu ortaya çıkıyor, ama diğerleri için gerçek bir her derde deva. Belki de sizin durumunuzda, boğaz tedavisi için en etkili ilaç olacaktır.

Angina ile boğaz için streptocide: tedavi için toz ve tablet kullanımı

Antibiyotiklerin keşfinden önce bile, insan belirli bakterilere karşı etkili bir antimikrobiyal ajan oluşturabildi.

Bunlar sülfonamidler olarak bilinen sentetik ilaçlardır.

Yüzlerce yıldır bu ilaç grubundaki en popüler ilaç, Streptocide (uluslararası adıyla Sulfanilamide) ilacıdır. Streptocide, büyümesini ve çoğalmasını destekleyen maddelerin bakteri hücresindeki formasyonu bozar.

İlaç, aktivitesini, boğaz hastalıklarının ana bakteriye neden olan etkenlerine karşı gösterir - stafilokok, streptokok, pnömokok. Bu ilacın antibakteriyel etkisi ayrıca meningokok, Escherichia coli, Proteus ve diğerlerine de uzanır.

Streptocide kullanımı esas olarak bu tür hastalıkların tedavisi için endikedir:

 • Patojenik bakterilerin neden olduğu boğaz ağrısı.
 • Çeşitli bakteriyel bademcik iltihabı.
 • Ağız ülserleri, çocuklarda stomatit.
 • Bağırsak enfeksiyonları.
 • Pürülan yaralar.
 • Yanıklar vs.

KBB uygulamasında, sulfanilamid daha çok anjinada kullanılır. İlacın kullanımı bademcik iltihabının erken aşamalarında özellikle etkilidir. Angina streptocide, ağızda bademcik veya rezorpsiyonu yırtmak için ve tablet veya toz şeklinde içeride topikal olarak kullanılabilir. Bu ilacın avantajları, düşük maliyeti, yüksek verimliliği ve hastalar tarafından nispeten iyi tolere edilebilirliğidir.

Bir boğaz streptocid ile nasıl tedavi edilir?

Streptocide 3 temel dozaj formunda üretilir, bu:

 • Sülfonamid 0.3 g veya 0.5 g içeren tabletler.
 • İçeride veya dışarıda kullanılabilecek bir toz.
 • Merhem veya liniment% 10.

Angina da dahil olmak üzere boğaz ve farinksin enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıklarını tedavi etmek için Streptocide tozu veya tabletleri kullanın.

Bu ilacı kullanmanın çeşitli seçenekleri de vardır. Bunu kullandığınızda, alım sıklığı genellikle günde 3 ila 6 kez olur.

Tedavi yaklaşık 5-7 gün sürer. Bir toz veya tablet alınması durumunda, hastaya, sülfonamidin böbrekler tarafından atılması nedeniyle içme hacmini arttırması önerilir.

10 dakika bırakın hazırlanması ve ardından angina streptotsida bademcikler, serpin olduğu bir toz ya da tablet toz haline parçalanır ve daha sonra dezenfekte edici çözeltilerin herhangi bir boğaz durulanmıştır.

Bademcikler her 2 saatte bir olmalıdır bu tedavi tekrarlayın. Ezilmiş tabletler ve toz, bir bardak ılık suda (yaklaşık 40 derece) karıştırılabilir ve ortaya çıkan durulama süspansiyonunu boğaz ağrısı için kullanabilir.

Anjinli tabletler Sulfanilamida da her 4-5 saatte bir rezorpsiyon için kullanılabilir. İlacın ağızda emilmesinden sonra hoş olmayan acı bir tat kalabilir. Buna rağmen, ilacı en az 15 dakika boyunca içmek tavsiye edilmez.

Toz Streptocide bal ile karıştırılabilir ve sabah ve akşam bir çay kaşığı alın, sonuçta oluşan karışım mümkün olduğunca uzun süre ağızda tutmaya çalışılır. Bal karışımının kullanılması, özellikle acı bir ilaç almak için zor olan çocuklar tarafından özellikle sevilir.

Streptocide, özellikle ilaç maddesinin böbrekler tarafından atılımının ihlali durumunda karaciğer üzerinde toksik etki yapabilir. Bu nedenle, böbrek yetmezliği ve böbrekler ile diğer sorunlar ile, bu ilaç dikkatli ve idrar ve kan laboratuvar göstergeleri (analizleri) kontrol altında uygulanır. Streptocid kullanımı ayrıca şu durumlarda kontrendikedir:

 • Sülfonamidlere karşı alerjiler.
 • Kardiyovasküler sistem hastalıkları.
 • Tiroid bezi hastalıkları.
 • Hamilelik (birinci ve ikinci trimesterde).
 • Emzirme.
 • Ülseratif nekrotizan anjina.
 • Karaciğer veya böbreğin akut iltihabı.

İlacın yan etkileri nadirdir. Bazı durumlarda, Streptosid alerjik reaksiyonlar, baş ağrısı veya baş dönmesi, bulantı, kusma, siyanoz neden olabilir ellerde ve ayaklarda, çarpıntı içinde deri, hissizlik (mavi dönüm).

yani aşırı doz, söz konusu olduğunda, çok daha büyük bir doz alımı idrarda günlük olası kusma, baş ağrısı, parestezi (uyuşma, karıncalanma) ve cildin siyanoz, kan önerilenden daha, böbrek ve karaciğer yetmezliği belirtileri tezahürü.

Aşırı dozda mide yıkanması gerektiğinde, hasta enterosorbentleri (polisorb, enterodez, smektu) verin. Streptocide'nin eczanelerde reçetesiz satılan satışına rağmen, kullanmadan önce doktorunuza danışmanız şiddetle tavsiye edilir.

İçerideki ilacı kullanırken dozaj ve tedavi zamanlamasına uyulmalıdır, çünkü kısa bir süre için küçük dozaj ile tedavi, patojenik bakterilerin sülfonamidlere karşı direncinin oluşmasına yol açabilir.

Streptocide analogları, Sulfanilamide, Deceptil, Prontoin, Streptamine, Sulfamidil preparatlarıdır. Bu ilaç maddesi, orofarenksin iltihabında lokal kullanım için karmaşık eylemlerin (spreyler, aerosoller) yerel ilaçlarının bir parçası olabilir. Sülfonamidlerin tedavisinde, hastalığın semptomatik tedavisi, ilişkisini kaybetmez.

Anormal hastalıklar, anjina ve diğer hastalıkların tedavisi sırasında, antiseptikler ile gargara alma, hasta tarafından yapılmalıdır.

Anginada Streptocide

Angina en sık görülen hastalıklardan biridir. Çoğunlukla, küçük çocuklarda teşhis edilir. Ancak hastalık hipotermi veya soğuk algınlığı ve grip komplikasyonları sonucu erişkinlerde ortaya çıkar. Pürülan tonsillit ile antibakteriyel ajanlar hemen reçete edilir. Doktorlar modern ilaçları kullanmayı tercih ediyor. Ama bazıları hala anginada Streptocide atar.

Kısa açıklama

En yeni antibiyotik grupları ortaya çıkana kadar, boğaz hastalıklarını tedavi etmek için sülfonamid ilaçlar kullanıldı. Bu ilaç kategorisi belirgin antimikrobiyal aktivite gösterir ve bakteriyel ajanların daha fazla gelişimini bastırır.

Bir hastada tonsillit gelişirse, Streptocid tedavisi yapılır. Dünyada, bu ilaç Sulfanilamide olarak bilinir. İlacın iki formu vardır: tabletli ve toz haline getirilmiş

İlk durumda anjinadan Streptocide içsel olarak alınır. Bu tip tedavi sadece hasta komplikasyon geliştirdiğinde ve sistemik bir etki gerektirdiğinde kullanılır. 3 yaşından büyük yetişkinlerde ve yetişkinlerde kullanım için izin verilir.

Boğazdan hızla kurtulmak için toz kullanılır. Antiseptik solüsyon veya durulama ile daha ileri tedavi ile bademciklere uygulanabilir. İlaç tatsız acı bir tada sahiptir. Bu tedavi, çocuklara tonsillit ile gerçekleştirilirse dikkate alınmalıdır. Çocuğa ilacı tükürmüyor, tozu çok suyla seyreltin.

Streptocide Özellikleri

Streptocide, bir grup antibakteriyel maddeyi ifade eder. Aktif madde sülfonamiddir. Belirgin bir antimikrobiyal etki sergiler. Pozitif etki, bakteri hücresinin içindeki enzimatik reaksiyonların baskılanmasıyla gerçekleşir. Bu bileşen, para-aminobenzoik asit ile benzer bir kimyasal yapıya sahiptir.

Boğaz ağrısı tedavi, ilaç doğrudan iltihap bölgesine uygulanabilir veya sistemik etki sağlamak için dahili olarak alınabilir. Yerel kullanımla, rejeneratif süreçlerde bir artış var.

Bu ilaç geniş bir etki spektrumuna sahiptir. Bu nedenle, hızla pnömokok, meningokok, proteinler, streptokoklar, E. coli şeklinde bakteriyel ajanlarla başa çıkmaktadır.

Angina Streptocide hem çocuklar hem de yetişkinler için reçete edilir. Uygulama yöntemi hastalığın yaşına ve seyrine ve ortaya çıkan semptomatolojiye bağlıdır.

Kullanımdan sonra, aktif madde sistemik sirkülasyona girer. Hangi konsantrasyonda ilaç türü bağlıdır. Daha sonra doku yapılarında eşit olarak dağılır, kan-beyin ve plasenta bariyerinden nüfuz eder.

Kullanım endikasyonları

Hastalık eşlik ettiği zaman, boğaz ağrısı için Streptocid reçete edilir:

 • dildeki bademcikler üzerinde sarımsı veya beyazımsı bir kaplama oluşumu;
 • ağızdan hoş olmayan bir koku;
 • 3 günden fazla yüksek sıcaklık;
 • genel esenliğin bozulması;
 • ek komplikasyonların gelişimi.

İlacın kullanımı ancak hastalık bakterilerden kaynaklanıyorsa mümkündür. Bir ilacı kullanmak tavsiye edilmez, çünkü yanlış kullanıldığında sadece zarar verebilir. Bundan emin olmak için, hasta analiz için farengeal yüzeyden içeriği alır ve mikropların duyarlılığını antibiyotiğe kontrol eder.

Boğazdan çocuklar için bir streptocid olabilir

Pek çok ebeveyn ilgileniyor, ama çocukları tedavi etmek için Streptocide kullanıyor musunuz? Tablet formuna yönelik talimatlar, ilacın üç yaşından büyük hastalara verilebileceğini göstermektedir. Doz ve kabul sayısı hastanın ağırlığına ve şartlarına bağlıdır.

Boğazın tedavisi için streptocide, bir toz formunda da kullanılabilir. Ama dikkatli olmalısın. Uygularken, kesinlikle tanımlanmış bir zamana dayanacak şekilde ilaç miktarını kontrol etmek gereklidir. Ancak üç yaşın üzerindeki çocuklar için kullanılması tavsiye edilir.

Boğaz ağrısı olan ebeveynlere ne yapmalı? Bu durumlarda liniment sağlanır. Diğer formlarla karşılaştırıldığında, ilacın bu şekli daha güvenlidir. Daha az aktif madde içerir. Streptocide liniment üç aydan fazla bebeklere korku olmadan reçete edilir.

Streptocid ile boğaz nasıl tedavi edilir

Streptocide, pürülan anjina ile tedavi edilen en güçlü antibiyotiklerden biridir. İlaç etkisinin etkisi, içinde kullanılacağı forma bağlıdır.
İlaç nasıl alınır? Üç ana yol var.

Bunlardan ilki, ilacı bademciklere tatbik etmeyi içerir. İki gram hacimdeki toz, farinkste etkilenen alan boyunca eşit olarak dağılır. 10-15 dakika bırakır. son zamanda boğaz bir antiseptik çözeltisi (papatya özü veya furacilin miramistinom) ile durulanır.
Manipülasyon günde 2 defaya kadar tekrarlanır. Tedavi süresi 7 gündür.

Üç yaşın üzerindeki çocuklar için toz kullanabilirsiniz. Ancak ilacın acı bir tadı olduğu için, ilacın bir kaşık bal ile karıştırılması tavsiye edilir. 3 ila 5 dakika sonra ağzında saklayınız. Manipülasyonları günde 2-3 defaya kadar tekrarlayın. Kullanmadan önce, çocuğun arıcılık ürünleri için herhangi bir alerjisi olmadığından emin olun.

Bir anjinada üç aylıktan itibaren çocuklara badem linimentumunu yağlamanızı öneririz. Bu tür ilacın mukoza çözünene ile temas halinde olan ve bir koruyucu plenochku oluşturur, kalın bir tutarlılık vardır. Prosedür günde 2-3 defaya kadar olmalıdır.

İkinci yol boğazınızı yıkamaktır. Toz, bir bardak kaynamış su içinde çözülür. İyice karıştırın ve 36-37 derecelik bir sıcaklığa kadar soğutun. Ortaya çıkan çözüm, günde 3-4 kez boğaz yıkar. Terapötik kurs 5 ila 7 gün sürer. Bu yöntem 6 yaşın üzerindeki çocuklar için izin verilir.
Üçüncü yol içerideki ilacı kullanmayı içerir. Tabletler karmaşık durumlar için reçete edilir. Doz, hastalığın seyrine ve hastanın yaşına göre seçilir:

 1. Bir seferde 3 ila 6 yaş arası çocuklara 300 miligram verilir. Bu durumda, günlük doz 2 gramı geçmemelidir.
 2. Her biri 6 ila 12 yaş arası çocuklar 500 miligram olarak reçete edilir. Günlük dozaj 3 gramdan fazla olmamalıdır.
 3. Ergenler ve yetişkinler bir seferde 700-1000 miligram olarak reçete edilir. Toplam doz 5 ila 7 gramdır.
  Çok sayıda resepsiyon - 5-6 kata kadar.

İlaç kullanımı sırasında bol su içilmelidir. Bu, mikropları vücuttan hızla uzaklaştırmaya yardımcı olacaktır.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Her antibiyotik formu kontrendikasyonları vardır. Toz kullanımının ana sınırlamaları şunlardır:

 • ilacın bileşenlerine artan duyarlılık;
 • Böbrek ve tiroid bezinde metabolik süreçlerin ihlali:
  gebelik ve laktasyon dönemi;
 • çocuk yaşı üç yıl.

Bebekler bebekler liniment şeklinde bir ikame sunulmaktadır.
Tabletli formun ayrıca bir dizi kontrendikasyonları vardır:

 • dekompanse karaciğer ve böbrek hastalığı;
 • sülfanilamide alerjik reaksiyonlar;
 • kan hastalıkları;
 • hormonal arka planda bozukluklar.

Doktor tarafından reçetelenen dozajları kesinlikle gözlemek gerekir. Önerileri izlemezseniz, hasta aşağıdaki gibi yan etkiler yaşayabilir:

 • sinir sistemi bozuklukları. Baş ağrısı, baş dönmesi, görme sorunları ile birlikte görülür;
 • Sindirim sistemi işlevselliği bozuklukları: ishal, mide bulantısı, kusma, karın ağrısı;
 • kan seviyelerinde değişiklikler;
 • alerjik reaksiyonlar. Ciltte kızarıklık, kaşıntı, kızarıklık var.

Bir yan semptomatoloji varsa, ilaç iptal edilir ve başka bir ile değiştirilir. Semptomatik tedavi gerekli değildir.

Tabletlerde Streptocid analogları

Birçok ilaç gibi Streptocide de analoglara sahiptir. Ancak ilacın replasmanı sadece hasta kontrendikasyonlar veya yan etkilerin gelişmesi nedeniyle uygun antibiyotik olmadığında ortaya çıkar.

sülfanilamid

Aynı bileşime ve farmakolojik etkiye sahip tek benzer ilaç. Bakteriyel ajanların çalışmasını olumsuz etkiler. Bakteriyostatik etkiye sahiptir.

amoxiclav

Ayrıca analoglara taşımak mümkündür. Sadece Amoksiklav bileşimde farklıdır. Amoksisilin ve klavulanik asitten oluşur. İlaç özellikle çocuklarda oral yoldan alınırsa, penisilin tercih etmek daha iyidir. Streptocide güçlü bir toksik etkiye sahiptir, bu nedenle hastanın durumunu daha da kötüleştirebilir.
Ayrıca, bebekler için Amoxiclav çok uygun bir süspansiyon şeklinde mevcuttur. Etkili birçok bakteri ile başa çıkmak, ancak sistematik çalışır. Nadiren alerjik reaksiyonlara neden olur.

azitromisin

Tabletlerde bir başka Streptocide analoğu. Makrolid grubunu ifade eder. Çocukları ve yetişkinleri tedavi etmek için kullanılır. Hastanın penisiline duyarlılığı varsa, bakteriyel boğaz ağrısı için reçete edilir.
Daha iyi streptocid, daha kolay tolere edilir. Tedavinin seyri daha kısadır. 6 aydan büyük bebeklerde alımını kolaylaştıran süspansiyon ve tablet şeklinde mevcuttur.
Fakat eğer bademcik iltihabı üç aydan beri çocuklarda ortaya çıkmışsa, bir ilacın güvenli formunu merhem formunda almak mümkündür.

Sonuç

Anjinada streptocide, nadiren tabletlerde kullanılır. Bu ilaç eski ve zehirli olarak kabul edilir. Çocukların tedavisi için güvenli olan modern ilaçların yerine.

Ama eğer bir tozsa, o zaman iyi bir yardımdır. Sonuçta, aktif madde doğrudan iltihap üzerinde etki gösterir ve küçük dozlarda sistemik dolaşıma girer. Ve bu konsantrasyon ve toksik etkisini azaltır.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Ucuz fakat etkili antiviral ilaçların listesi

Virüsler, hekimlere insan hücrelerine nüfuz edebilen ve ölümüne neden olabilen mikroskobik organizmalar diyor. Bu patojenlerin neden olduğu çeşitli hastalıklara karşı korumak için, özel antiviral ilaçlar yardımcı olur.

Türüne bağlı olarak anjina ile tedavi ne kadar

Tonsillit, bakteri oluşumunda (çoğunlukla Streptococcus pyogenes veya Staphylococcus aureus), virüs ve mantarların oluşumunda bir hastalıktır. Anjina süresi patojene bağlıdır.