Loading

Boğaz ağrısı ile Streptocide: kullanım ve dozaj endikasyonları

Streptocide, bir kişinin boğaz ağrısı ile çekildiği neredeyse ilk ilaçtır.

Ve, büyük babalarımıza ve ebeveynlerimize karşı davrandılar ve şimdi torunlara davranıyorlar.

Boğaz ağrısı olan Streptocide ne kadar etkilidir?

Onun ifadeleri neler? Nasıl uygulanır? Özellikler.

Antibakteriyel ajanların dünyasındaki tarihsel görünümden önce bile, insanlar mikroplarla başarılı bir şekilde mücadele eden bazı ilaçlar ortaya çıkardılar.

Bu sentetik ilaçlara sülfonamidler denir.

Bugüne kadar elde ettiği en popüler, aynı zamanda Sulfanilamide olarak da bilinir.

Bakteriyel hücre üzerinde sahip olduğu ana etki, hücre büyümesini ve bölünmesini destekleyen maddelerin geliştirilmesi için bakterinin "planlarının" hayal kırıklığıdır.

Kullanım endikasyonları

Tedavinin kullanımı özellikle boğazdaki ağrı semptomlarının tedavisinde haklıdır. İlaç agresif patojen mikropları öldürür.

Bu iyi seçkin antibakteriyel, anti-inflamatuar ve antimikrobiyal eylemlerdir.

Dahası, bunun özelliği, sadece semptomları ortadan kaldırması değil, aynı zamanda, faringeal kısımdaki enflamatuar süreçlerin temel nedenini de ortadan kaldırmasıdır.

Onlar acı çeken insanlar tarafından tedavi edilir:

 • Erysipelas enflamasyonu;
 • Angina (veya akut tonsillit);
 • sistit;
 • pielitah;
 • kolit;
 • Yara enfeksiyonu.

dozaj

Yetişkinler günde altı kez ve yarım gramdan bir grama kadar tabletleri kullanır. Bir kerede en büyük doz günde yedi gram, iki gramdır.

Çocuklar, çocuğun yaşını ve hastalığın seyrinin karmaşıklığını göz önünde bulundurarak bir doktor tarafından atanmalıdır.

Angina ile boğaz tedavisi yöntemleri

Hastalık sadece oynanırsa, bir tablet formunun streptocid'i kurtarmaya gelir.

Tablet ezilmeli, tatlı kaşığı bal ile karıştırılmalı ve yatmadan önce alınmalıdır. Genellikle, hastalığın ilk aşamasında sabahları daha iyi olacaktır.

Örneğin, tedaviye ne başladığı nedeniyle hastalık ilerlemesi durumunda, toz halinde gerekli olacaktır.

Toz amigdala uygulanır, tükürük yutulmadan, 10 dakikaya kadar sürer. Sonra ilaç tükürür ve ağız ile boğaz, dezenfeksiyon için bir çözelti ile durulanır.

Bu yordamı 2 saate kadar bir aralıkta tekrarlarsanız, iyi bir sonuç elde etmeniz olasıdır.

Kontrendikasyonlar

Özellikle karaciğer hastalıklarından muzdarip olan insanlarla, bu ilacın bu vücudu toksik etkiler şeklinde etkileyebileceğinden dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır.

Ayrıca, bu uyarılar gelecekteki anneler için geçerlidir. Ayrıca, acı çekenler için kontrendikedir:

 • Sülfanilamid ilaç dizilerine alerjik yatkınlıklar;
 • hepatit;
 • Nefrit;
 • Böbrek yetmezliği;
 • Tiroid bezini etkileyen rahatsızlıklar;
 • Emzirme döneminde.

aşırı doz

Streptocide, boğaz ağrısında birçok etkinliğe sahiptir, ancak bir miktar yan etkiye neden olabilir.

Bu nedenle, bu ilaçla tedaviye başlamadan önce uyanık olmalı ve eğer kişi endişe nedeni haline gelmiş herhangi bir semptom hissederse.

Kullanımı durdurun ve bir doktora danışın. Aşırı dozdan, bir kişi baş dönmesi, mide bulantısı, kusma, kalp ritmi bozuklukları, ishal muzdarip başlayabilir.

Aşırı doz olayı tespit edildiğinde, gastrik lavajı derhal başvurmalıdır. Enerji emiciler burada paha biçilmez yardım sağlayabilir.

Diğer ilaçlarla ve önlemlerle etkileşimler

Novocain ile alınırsa, etkinliğini kaybeder.

Uzun süreli kullanım için bir ihtiyaç varsa, böbreklerin, karaciğerin nasıl davrandığını ve kanın durumunun nasıl kontrol edildiğini kontrol altında tutmanız gerekir.

Bu konudaki videoyu da izleyebilirsiniz:

Özellikle, böbrek fonksiyon bozukluğu olan insanlar dikkatli olmanız gerekir. Onunla bir tedavi kursu olduğunda, bol miktarda sıvı içmeniz ve iyi dinlenmeniz gerekir.

Doktorun önerilerini doza göre deforme etmeyin, çünkü enfeksiyöz ajanların sülfanilamid grubu ilaçlara karşı istenmeyen direncine neden olmak mümkündür.

Bu önemlidir. Ülseratif tonsillit ile tedavi edilmesi önerilmez.

Bu madde, çeşitli spreyler ve aerosollerde sıkça "konuk" dır, bu nedenle bu maddeye alerjisi olanlar, bu tür ilaçların bileşimine dikkat etmelidir.

analogları

Eğer bir sebepten ötürü Streptocide'ın yardımıyla bir kursa girme olasılığı yoksa, aşağıdaki analoglar tarafından tedavi edilmek (doktorun takdirine bağlı olarak) mümkündür.

Ambezidom, Deseptilom, Prontalbinom, Prontalinom, Prontozilom beyaz Prontoinom, Streptaminom, Dipronom, Streptozolom, streptotsida beyaz Sulfamidilom, Sulfamilamidom.

Özetleme

Çok çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde, yaraların tedavisine kadar kullanılır.

Bununla birlikte, kuşaktan nesile Streptocid, bademcik iltihabı sırasında boğaz ağrısı için yaygın olarak bilinir.

Ve eğer bu hastalığın ilk belirtilerinde hemen uygulanırsa, iltihaplı bademciklerin kurtarılması ve büyük ölçüde iyileşmeyi hızlandırmak mümkündür.

Çeşitli şekillerde uygulayın: badem organları serpilir, ağız içine emilir, tablet veya toz şeklinde su ile yıkanır.

Videoyu izlemek için önerilir:

Olağanüstü avantajlar arasında tahsis edilmiştir: hastalar nispeten normal olarak ilacı tolere eder, etkili ve ucuzdur.

Bu makaleyi sosyal olarak arkadaşlara anlat. ağlar!

Boğaz hastalığı durumunda Streptocide kullanımı için kurallar

İçindekiler:

Streptocide, boğazda ağrı tedavisi için etkili bir araç olarak kendini kanıtlamıştır. Patojenik mikroorganizmalar üzerinde zararlı bir etkiye sahip olan sülfonamidler grubuna aittir. Boğazdan gelen streptocide, hoş olmayan hisleri çabucak giderir çünkü antibakteriyel, anti-enflamatuar, antimikrobiyal özelliklere sahiptir. İlacın avantajı kabul edilebilir bir maliyet ve iyi bir tolere edilebilirliktir.

Uygulama seçenekleri, dozaj

Tıbbi uygulamada, bademcikler iltihaplandığında ortaya çıkan boğaz ağrısı için bir streptocid kullanılır. Bu tür tedaviyi seçenler tarafından çare olarak en büyük etki hastalığın erken evrelerinde gözlenir. Tabletler ağızda çözülür, toz iltihaplı bademciklere uygulanır. Emilim için anjinli tabletler her 4-5 saatte bir kullanılır. Ağızda emilmesinden sonra acı bir tat kalabilir, ancak ilacı en az 15 dakika boyunca içmeniz tavsiye edilmez.

 1. Hastalık erken bir aşamada olduğunda, tabletlerde streptocid yardımcı olacaktır. Tablet bir kaşıkla ezilmeli, 1 tatlı kaşığı balla karıştırılmalı, gece için alınmalıdır. Hastalık yeni başladıysa, ertesi sabah önemli bir rahatlama olacaktır. Toz Streptocide bal ile karıştırılabilir ve elde edilen karışım 1 çay kaşığı alınır. sabah ve akşam, ağzınızda daha uzun süre kalmaya çalışıyor. Böyle lezzetli bir bal karışımının kullanılması özellikle acı bir ilaç almaya zorlanmayan çocuklar tarafından beğenilecektir.
 2. Hastalık ilerlemeye başlarsa, boğaz için streptocid bir toz gerekli olacaktır. Bademcik üzerinde uygulayın, ilacı yıkamak için değil, tükürük yutmayın 5-10 dakika. Tozu tükürün, boğazını durulayın, marigold, deniz tuzu, kabartma tozu tentürüne dayalı bir dezenfektan solüsyonu ile ağız. Prosedür her 1.5-2 saatte bir tekrarlandığında, kalıcı bir etki elde etmek mümkündür.

Acı, kızarıklık, bademcikler üzerinde irin oluşumu bakteriyel streptokokal anjina, farenjit ile ilişkili ise, boğaz Streptocide gargarası gösterir. Bu yöntem, enfeksiyondan sonraki ilk 12-36 saatte etkili olacaktır, sadece ilk belirtiler bulunur. Öngörülen dozlara tam olarak uyulması gerekir, ağzınızı günde üç defadan fazla yıkamayın. Streptocid tozu ile gargara nasıl yapılır?

 1. Yarım çay kaşığı toz (eğer bitmiş ürün yoksa, 1 tableti öğütünüz) bir bardak su içinde oda sıcaklığında çözülür.
 2. İyice karıştırın, boğazı derinlemesine durulayın. Steril bir şırınga varsa, bademciklerin lakunalarını bir çözelti ile yıkamak en iyisidir.
 3. İşlemden sonra en az 35 dakika boyunca yemeyin veya içmeyin.

> Streptocide atanmadan önce bir uzman, hastalığın ana sebebi olan mikrofloranın ilaca duyarlılığı için bir test yapmalıdır. Yetişkinler, günde 0.5-1 g 5-6 kez oral olarak streptocid reçete. Boğaz ağrısı olan bir streptocid dozu doktor tarafından belirlenir. Bir yetişkin için, ilacın tek bir maksimum doz - 2 gram, günlük - 7. Bir doktora danışmadan çocuklara ilaç vermeyin: ilacın kontrendikasyonları, yan etkileri vardır. Dozaj yanlış ise, boğaz için streptocid sadece çocuklar için koşulu kötüleştirecektir.

Kontrendikasyonlar, aşırı doz, öneriler

Diğer ilaçlar ile etkileşime gelince, Novocaine streptocid'in etkinliğini azaltır. İlacını alan ya da sadece tedaviye başlamayı planlayanlar için öneriler şunlardır:

 • Streptocide kullanarak uzun tedavi ile, karaciğer, böbrekleri izlemek, düzenli olarak kan kontrol etmek gerekir;
 • Terapi döneminde çok miktarda sıvı içirin: vücut enfeksiyonundan ve toksinlerden hızla arındırır;
 • Dikkatle böbrek hastalığı olan kişilere atama;
 • yatak istirahati;
 • ülseratif boğaz boğazını tedavi etmek için boğazdan bir streptocid tablet kullanmak kontrendikedir;
 • Dozu azaltmayın, tedaviyi kesmeyin: Bu, enfeksiyonun sülfonamidlere karşı direncinin gelişmesine neden olabilir;
 • Streptocide, aerosollerin bir kısmı, boğazdaki ağrılardan kaynaklanan spreylerdir. Daha önce ilaca karşı bir alerjiniz varsa, ilaçların kompozisyonunu dikkatlice okumalısınız.

Streptocide aşağıdaki durumlarda kullanılmamalıdır:

 • ilaç ve diğer sülfonamidlere karşı alerjiler;
 • böbrek yetmezliği;
 • hepatit;
 • hemopoeziste ihlali;
 • gebelik;
 • porfiri;
 • nefrit;
 • laktasyon dönemi;
 • tiroid bezinin hastalıkları.

Streptocid ile boğaz tedavi etmeden önce, unutmayın: tüm etkinliğe rağmen, ilaç genellikle yan etkilere neden olur. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız ya da başka endişeli belirtiler ortaya çıkıyorsa, ilacı kullanmayı bırakmanız, durumu doktorunuza bildirmeniz gerekir. Doz aşımı derhal mide ile enterosorbents yıkanarak gerçekleştirilir. Doz aşımı belirtileri aşağıdaki gibidir:

 • baş dönmesi;
 • ishal;
 • bulantı;
 • kalp ritim bozukluğu;
 • kusma;
 • siyanoz;
 • böbrek şoku.

Kime inanmalı?

Boğazdan streptocide olan referanslar farklı olur. Temel olarak olumlular, çok sayıda tarif ve öneri var. Bununla birlikte, bazı doktorlar, Streptocide'ı uzun süredir devam eden antimikrobiyal ilaç olarak düşünerek, bunu etkili olarak düşünmemektedir. Onların görüşüne göre, streptokok mutasyona uğramıştır ve şimdi sülfonamidin etkilerine neredeyse tamamen dirençlidir.

Solunum sistemi hastalıkları genellikle bağışıklık çalışmalarının yoğunluğunu azaltan viral enfeksiyonlardan kaynaklanır. Bu tür patojenlerle mücadele etmek için herhangi bir antibiyotik kullanılması, organizmanın koruyucu bariyerinde daha da büyük bir azalmaya yol açacaktır. Ardından, viral hücreler çoğalır ve kan dolaşımına yayılır. Ve ilaç stafilokok bakterileri için işe yaramıyor.

Hangi görüşler inanır? Her durumda, bir doktora danışmanız gerekir. Birincisi, ilaç diğeri için zehir olabilir - gerçek bir budala. Bir çok insan var ve bu nedenle birçok fikir var. Belki de sizin durumunuzda boğazdan streptocid kullanımı en doğru ve en etkili önlemdir.

İlk yardım çantası: Boğaz ağrısı ile Streptocid

Her çocuk ve yetişkin boğazda bir ağrı vardı. Bu semptom çeşitli hastalıklardan kaynaklanabilir. Bu nedenle, acıyı ve zulmü ortadan kaldırmayı amaçlayan çok sayıda farklı ilaç var. Bazıları pahalıdır, ancak etkili oldukları gerçeğidir.

Orada yıllardır böylece onların değerini dünyada zevk ve hapları vardır - bir peni ve etkinliği sürekli kanıtlanmış - bu iyi araçlardan birinin boğazına Bole de Streptosid.

Streptocide - kompozisyon, salınım şekli, özellikleri

Streptocide - antimikrobiyal özelliklere sahip bir ilaç

İlaç Streptocide uzun zamandır piyasada olmuştur ve büyük talep görmektedir. Çeşitli tıbbi formlarda mevcuttur:

Serbest bırakma formundan bağımsız olarak, geniş bir etki spektrumuna sahiptir ve hem harici hem de dahili olarak çeşitli enflamatuar süreçler için kullanılır. Bu ilacın ana özelliği antimikrobiyaldir.

Bileşimin aktif bileşenlerinin farklı tiplerdeki patojenik mikroorganizmalar ile savaşması nedeniyle Streptocide aşağıdaki ihlallerde yaygın olarak kullanılmaktadır:

 1. cilt hasarı - sıyrıklar, çizikler, böcek ısırıkları, takviye, yaralanmalar ve diğer
 2. viral bulaşıcı hastalıklar
 3. genitoüriner sistem enfeksiyonları
 4. patojenlerin çoğalması ile ilişkili gastrointestinal sistemin patolojisi
 5. enfeksiyöz deri hastalıkları - erizipeller, bazı liken türleri

Buradan, bu çare, bazı bakterilerin veya virüslerin neden olduğu tüm hastalıklarda kullanılabileceği sonucuna varılabilir.

Streptocide bileşimi, mikroorganizmalar üzerinde zararlı bir etkiye sahip olan ana aktif bileşen olan sülfonamiddir.

Boğaz ağrısı için eylem

İlaç patojenler üzerinde zararlı bir etkiye sahiptir

Streptocide, özellikleri sayesinde boğaz ağrısı için etkili bir ilaç olduğunu kanıtladı:

 • antimikrobiyal
 • anti-enflamatuar
 • antibakteriyel

Boğaz ağrısı çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Çoğu zaman - mukoza bakterisinin zarar görmesi sonucu gelişen ARVI, tonsillit, bademcik iltihabı, farenjit ve diğer patolojilerdir.

Streptocide boğazını tedavi etmek için birkaç yöntem kullanabilirsiniz:

 1. bir toz veya ezilmiş bir tabletin seyreltildiği ve sonuçtaki çözeltinin boğazda durulandığı durulama
 2. iltihaplı bademciklerde plak veya irin toplamaya başladığında, anjinada en iyi şekilde kullanılan kompres. Toz, bir yulaf ezmesi yapmak için bal veya su ile seyreltilmelidir. Bademciklere (içten) nazikçe uygulanmalı ve 5-7 dakika bekletilmelidir. Tükürüğü yutmamak için tükürüğü yutmamak tavsiye edilir. Zamanın sonunda, boğazını tükürüp durulayabilirsin. Bu işlem, özellikle hastalığın akut formu ile günde 7 defa tekrarlanmalıdır.
 3. Streptocide bir tableti eritmek (biraz acıdır, ancak boğazı yumuşatır ve yumuşak doku şişmesini rahatlatırsa korkutucu değildir)

Hasta bir boğazın tedavisi sırasında çok fazla sıvı - çay, komposto, meyve suyu içmek arzu edilir. Streptocide ile tedaviyi durulama veya inhalasyonlarla değiştirmek de mümkündür.

Boğazdaki ağrının nasıl ve neyle tedavi edileceği hakkında daha fazla bilgi videodan öğrenilebilir:

Dozaj ve Yönetim

Ürünü kesinlikle kullanım amacına uygun olarak kullanın ve zehirlenme ve yan etkilere neden olmamak için öngörülen dozu aşmayın.

Hastanın boğaz hapları içeri girerse, yetişkinler için izin verilen oran dozlar arasında aynı aralıklarla günde 5-6 kezdir.

Çocuklar için dozaj, sağlık durumuna, hastalığın ciddiyetine ve hastanın yaşına bağlı olarak bir uzman tarafından kurulmalıdır. Ortalama olarak günde 3 gram.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

İlacın yanlış kullanımı yan etkilere neden olabilir!

Streptocide kullanmadan önce sülfonamide alerjik reaksiyon olmadığından emin olmak için bir duyarlılık testi yapılmalıdır.

Ayrıca, bu ilacın aşağıdaki durumlarda kullanılmasına izin verilmediğinden, talimatların okunması önemlidir:

 • hepatit veya diğer karaciğer patolojileri
 • hamilelik ve emzirme dönemi
 • formülasyonun bileşenlerine alerjik reaksiyon
 • bozulmuş tiroid fonksiyonu
 • bozulmuş böbrek fonksiyonu

Dozları gözlemlemek çok önemlidir çünkü olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Yan etkiler arasında şunlar olabilir:

 1. baş dönmesi
 2. mide bulantısı, kusma, mide ağrısı, ishal
 3. aritmi (kalp bozukluğu)
 4. böbrek şoku

İlaç veya ilaç alırken bu tür belirtiler alırsanız, ilacı hemen almayı bırakın ve yardım için bir doktora danışın.

Doz aşımı durumunda, derhal mide yıkayın ve örneğin aktifleştirilmiş odun kömürü için bir sorbent alın.

Boğazın Streptocide ile tedavisi sırasında aşağıdaki önlemler alınmalıdır:

 • hastaya bol miktarda içki sağlayın
 • Bir satırda 7 günden fazla hap almayın
 • kan durumunu izlemek, test yapmak
 • Dozu azaltamazsınız çünkü virüsün sulfanilamide bağımlı hale gelmesine neden olabilirsiniz.

Olumsuz sonuçlardan kaçınmak için, bu ilacı almadan önce bir doktora danışmak en iyisidir. Uzman, doğru dozu reçete eder ve mümkün olduğu kadar etkili olacak şekilde bir terapi kursu hazırlayacaktır.

İlaç benzerleri

Herhangi bir nedenden ötürü Streptocide kontrendike ise, benzer bir aksiyon olan ilaçlar ile değiştirilebilir - Streptonitol, Osarcid, Sulfanilamide. Kullanılabilir tablet yok ise tozu kullanabilirsiniz ve tersi de geçerlidir. İlaç durulama için gerekliyse, tablet su içinde ezilebilir ve çözülebilir. Yaraları iyileştirmek için, eğer merhem yoksa, düzgün bir kitle elde edilene kadar Vazelin veya bebek kremi ile karışan bir tablet veya toz formu kullanabilirsiniz.

Doktorunuz oral uygulama için sıkı Streptosid reçete, ama değil ise, o zaman onlar streptocid yerine daha tavsiye böylece eczacı veya doktora danışın daha iyidir.

Sonunda, Streptocide'ın geniş bir etki yelpazesine sahip en uygun ilaçlardan biri olduğunu belirtmek isterim.

Bu, virüsler ve bakteriler cepler öldürür şişme ve yumuşak dokuların enflamasyonu azaltır, yaralar ve kırıkları iyileştirir hızlı ve etkin bir ağrıyı azaltır, öksürük azaltır.

Boğaz ağrısı ile Streptocide çeşitli şekillerde kullanılabilir. En yaygın olanı tabletin emilmesidir. boğazında ağrı unutmak dozda değil uymayı - - bir hastalık ama bir belirtisi değildir konuşmacılar ana şey durulama için de ilaç eriterek, iltihaplı bademcikler üzerinde kompres yapabilirsiniz. Bu yüzden onunla başlamak için neden ve tedaviyi bulmak önemlidir.

Angina ve boğaz ağrısı tedavisinde streptosit kullanımı

Streptocide, uluslararası olarak Sulfanilamide olarak bilinen sentetik kökenli bir antibakteriyel preparattır. Tıbbi uygulamada, KBB organlarının ve bakteriyel kaynaklı deri hastalıklarının enfeksiyonunu ortadan kaldırmak için 1938'den beri kullanılmaktadır.

Terapotik özellikler nedeniyle terapötik etki elde edilir. Streptocide mikropları öldürmez, ancak çoğalmasını engeller. Bu nedenle, ilacın kullanımı hastalığın ilk aşamalarında haklı olarak kabul edilir.

Kompozisyon ve salınım formu

ENT hastalıklarının tedavisi için streptocide, tek bir pakette 2 g'lik çözünebilir toz ve çözünebilir toz için tablet formunda salınır.

İlacın tablet formu 0.3 veya 0.5 g sülfonamit içerir. Yardımcı bileşenler olarak:

 • patates nişastası;
 • stearik asit;
 • povidon;
 • silikon dioksit.

Boğazın tedavisi için aerosol formülasyonlarında streptocide (sülfonamid) bulunur.

Eylem spektrumu

Streptocide, üst ve alt solunum yollarının mukozasındaki inflamatuar süreçlerde yer alan patojenik mikroorganizmaların ana temsilcileri ile ilişkili olarak aktiftir:

Antimikrobiyal etki ayrıca E. coli, klamidya, clostridia, toksoplazma, gonokok, shigella'ya da uzanır. Antibakteriyel etkisi beta hemolitik streptokok A, enterokok, Pseudomonas aeruginosa ve anaerobik bakteriler için geçerli değildir.

İlacın 80 yıldan fazla kullanıldığı gerçeği göz önüne alındığında, listelenen bakterilerin birçok suşları sülfonamid grubunun ilaçlarına artık duyarlı değildir.

Boğaz ağrısı için endikasyonlar

Reçete olmadan herhangi bir eczanede Streptocide almanıza rağmen, doktor randevusu olmadan kullanımı istenmeyen bir durumdur. Bu, ilacın sadece sülfonamidlere duyarlı bakterilerin neden olduğu boğaz hastalıkları için terapötik bir etkiye sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

Bir doktor boğazın bu tür hastalıkları ile bir streptocid reçete edebilir:

 • anjina - akut tonsillit, herpetik ve ülseratif-film formu hariç;
 • farenjit - bir bakteriyel enfeksiyonun neden olduğu farengeal mukoza iltihabı;
 • sekonder bakteriyel enfeksiyon ile komplike olan larenjit;
 • Pnömokok hastalığı sırasında akut laringotracheitis.

Bu önemlidir: mukoza zarı viral iltihap, ilaç kullanımı sadece etkili değildir, fakat antibiyotik yerel mukozal bağışıklığı zayıflatır olarak, hastalığın şiddetlenmesine eğer.

Uygulama yöntemleri ve dozaj

Tabletler formundaki streptocide, ağız boşluğunda emilmede kullanılır. Boğazın mukoza zarına düşen aktif madde, patojenik mikrofloranın büyümesini engeller. Bakterilerin vital aktivite sürecinde ürettiği endotoksin miktarı önemli ölçüde azalır, bu da inflamasyonun giderilmesine ve hastanın durumunu kolaylaştırır.

Toz formundaki ilaç, deri hastalıklarının ve yaraların tedavisinde harici kullanım için tasarlanmıştır. Toz haline getirilmiş Streptocide'nin KBB uygulamasında, 200 ml ılık su için 2 g preparat oranında boğazın durulanması için bir çözelti hazırlanır. İşlemden sonra, tükürüğü 5 dakika yutmamak, sıvı içmek ya da sadece yarım saat sonra yiyecek almak tavsiye edilmez. Ağır bir bademcik iltihabında, bademcikler 5-10 dakika mineraller serpilir, bundan sonra boğaz kalsül kaynatma ile durulanır.

İlaç atlamak veya doktor tarafından reçete edilen dozu bağımsız olarak değiştirmek tavsiye edilmez. Yetişkinler için, tek bir doz Streptocide, hastalığın seyrinin şiddetine bağlı olarak 0.5-1.2 g sülfanilamiddir. Eşit zaman aralığı boyunca günde 5-6 kez alım çokluğu. İlaç vücut üzerinde belirgin bir toksik etkiye sahip olduğundan, maksimum miktarı doz başına 2 g aktif madde ve günde 7 g aşmamalıdır.

Streptocidum'un tedavi seyrinin tamamlanmamış geçişi ile kendi kendine yok edilmesi, ilaca bakteriyel immünitenin ortaya çıkmasını teşvik eder.

Çocuklarda kullanım

İlaç 3 yaşından büyük çocuklar için kullanılır. 6 yaşın altındaki çocuklar için tek bir dozda 300 mg sülfonamid içeren tabletlerin sayısı 1 ila 6 ila 12 arasında, her 6 saatte 1-2 ppm'dir.

Dikkat: Streptocide'in bir yaşın altındaki çocukların tedavisi için kullanılması, geri dönüşümsüz beyin hasarının meydana geldiği nükleer sarılık gelişmesine neden olabilir.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler, aşırı doz

Terapötik etkiye ek olarak, Streptocide vücut üzerinde toksik bir etkiye sahiptir, kandaki glukoz düzeyini ve ürik asit konsantrasyonunu etkiler. Bu nedenle, ilaç dikkatle kullanılmalıdır:

 • diyabet;
 • kalp yetmezliği ve hemopoezis bozukluğu olan hastalar;
 • kronik böbrek ve karaciğer hastalıkları ile;
 • bronşiyal astımı olan kişiler;
 • 65 yaşından büyük hastalar.

Oral uygulama için Streptocide kullanımına karşı mutlak kontrendikasyonlar:

 • bir yıla kadar çocuklar;
 • gebelik;
 • laktasyon dönemi;
 • furasimid, sülfanilamid ve türevlerine aşırı duyarlılık;
 • hepatit;
 • açık yeşil;
 • karaciğerin sirozu;
 • anemi;
 • hipoglisemi;
 • hipotiroidizm.

Streptocide vücutta yan etkileri olabilir.

 1. Sinir sistemi: konvülsiyonlar, bayılma, uzuvlarda karıncalanma, depresyon, nöropati.
 2. Kalp çalışması: taşikardi, miyokardit.
 3. Gastrointestinal sistemden: ishal, bulantı, kolit, kabızlık, hepatit, kolesistit.
 4. Bağışıklık sistemi: alerjik dermatit, anaflaksi, anjiyoödem, ürtiker, lupus eritematoz, toksik epidermal nekroliz ve Stevens-Johnson.

Ayrıca, Streptocide kullanımı hematopoez, nefrotoksik böbrek hasarı, hipoglisemi, cildin siyanozunda bozulmaya neden olabilir.

Dozun bozulduğu ve alımın kontrol edilmediği durumlarda, çıkış sistemlerinin çalışması bozulursa ilacın aşırı dozlanması mümkündür. Toksik zehirlenmenin belirtileri: dispepsi, alerjik reaksiyonlar, görme ve solunum bozuklukları.

Boğaz ağrısını diğer tüm yollarla nasıl tedavi edebilirsiniz, bu videoya bakın:

analogları

Kompozisyon veya terapötik etkide benzer preparatlar:

 • Gramdin - bakterisidal eylemi çözmek için tabletler.
 • Chlorophyllipt bir antiseptiktir, bir okaliptüs yaprağı özü içerir (durulama, durulama ve bademciklerin yağlanması için kullanılır).
 • Strepsils - boğazdaki dezenfeksiyon ve ağrının giderilmesi için pastiller.
 • Septefril - antiseptik bir etkiye sahiptir;
 • Inhalipt-H - streptocid solüsyonu bir aerosol formunda, nane yağı, okaliptüs, timol içerir.

Streptocide'ı bir analogta değiştirmeden önce bir doktora başvurmalısınız.

Sevgili okuyucular, eğer streptocide uygulama tecrübeniz varsa, geri bildirimlerinizi yorumlarda paylaştığınızdan emin olunuz.

Boğaz ağrısı olan streptocide

Solunum yollarının mukoza zarının çeşitli hastalıklarının nedensel ajanları genellikle streptokok bakterilerdir. Bu nedenle, bazı insanlar uzun süredir bilinen ve etkili antibiyotik sülfanilamid serilerinde olduğu gibi boğaz ağrısı olan Streptocide kullanıyor. Ancak doktorlar-kulak burun boğaz uzmanları bunu kesinlikle önermiyorlar.

Boğazın streptocid ile tedavi edilmesi mümkün mü?

Birçok reçete ve önerilere rağmen, söz konusu ilaç boğaz için etkili bir tedavi olarak kabul edilmez.

Gerçek şu ki Streptocide uzun süredir antimikrobiyal bir ilaçtır. Streptokoklar uzun yıllar boyunca mutasyonların birkaç aşamasına uğramış ve bu sülfonamidin etkilerine neredeyse tamamen dirençli (dirençli) hale gelmiştir. Bu durumda, ilaç stafilokok bakterileri üzerinde herhangi bir etki yaratmaz.

Ayrıca bazı durumlarda Streptocidum tarafından boğazın tedavisinin bile çok fazla zarar verebileceği belirtilmelidir. Genellikle solunum sistemi hastalıkları, ilaveten, bağışıklık çalışmalarının yoğunluğunu azaltan viral enfeksiyonlardan kaynaklanır. Bu tür patojenlerle mücadele etmek için herhangi bir antibiyotik kullanılması, organizmanın koruyucu bariyerinin daha da azalmasına ve sonuç olarak, viral hücrelerin çoğalmasına ve bunların kan dolaşımına yayılmasına yol açacaktır.

Bu nedenle, boğaz hastalıklarının tedavisinde Streptocide kullanmak buna değer değildir. Bu nedenlere ek olarak, bir dizi ciddi yan etki ve komplikasyon vardır:

 • megaloblastik anemi;
 • süperenfeksiyon;
 • kristalüri;
 • agranülositoz;
 • hematüri;
 • anjina pektoris;
 • baş ağrısı;
 • artan kan basıncı;
 • halsizlik;
 • dolaşım bozukluğu.

Bu ilacın kardiyak aktiviteyi olumsuz etkilediği ve kardiyak patolojilere neden olabildiği bilinmektedir.

Streptocide'ın boğazda toz halinde uygulanması

Bununla birlikte, bazı durumlarda tarif edilen ilaç kullanılabilir. Bacaklardaki kızarıklık, kızarıklık ve püy oluşumu bakteriyel streptokok anjina veya farenjit ile ilişkiliyse, boğazın Streptocid ile durulanması belirtilir. Bu yöntemin, hastalığın ilk semptomları keşfedildikten sonra, enfeksiyondan sadece ilk 12-36 saatte etkili olacağını hatırlamak önemlidir. Ayrıca, reçete edilen doza tam olarak uymalı ve ağız boşluğunu günde 3 defadan fazla durulamamalısınız.

Streptocide'ın boğaz ağrısına uygulanması:

 1. Yarım çay kaşığı tozu (bitmiş ürün yoksa 1 tableti öğütebilirsiniz) 1 bardak suya oda sıcaklığında eritin.
 2. İyice karıştırın ve iyice durulayın. Steril bir şırınga varsa, bademciklerin lakunalarını sonuçtaki solüsyonla yıkayabilirsiniz.
 3. İşlemden sonra, en az 35 dakika boyunca yiyecek ve içmekten kaçının.

Tozu kullanmanın başka bir yolu:

 1. Özellikle ülserasyon olan yerlerde ilaç hasarlı mukoza zarlarını bolca serpin.
 2. 10-15 dakika bekleyin, tükürüğü yutmaya çalışmayın.
 3. Boğazın hafif bir antiseptik solüsyonla, örneğin kadife çiçeği, kabartma tozu veya deniz tuzu tentürü ile durulayın.
 4. Tedavi edilen alanları Lugol veya iyot çözeltisi ile yağlayın.
 5. 45 dakika boyunca yemeyin ya da içmeyin.
 6. Her 2-2.5 saatte bir prosedürü tekrarlayın.

Tarif edilen yöntem ayrıca, hastalığın başlamasından sonraki ilk günde sadece yardımcı olur. Streptocide'nin sonraki uygulaması sadece hastalık seyrini şiddetlendirebildiği, kronik bir forma geçişini provoke edeceği ve viral enfeksiyonun patolojik yayılımını solunum sistemine sürükleyebildiği için önerilmemektedir.

Talimatlara göre Streptocid tabletleri boğazdan uygulayın

KBB hastalıkları, yetişkinler ve çocuklar arasında en yaygın olanlardan olmuştur. Boğaz, anjin ya da bademcik iltihabında ağrı yaşamamış hiçbir insan yoktur.

Pek çok hasta, yerli ilaçları tercih eder, pahalı ve ithal edilen yerini kanıtlamıştır.

Streptocide tabletler bunlardan biridir. Bu ilaç maliyetinde ucuzdur, ancak etkili antimikrobiyal, anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Bakalım: ilacın hareket mekanizması nedir?

Tabletlerin bileşimi Streptocide

Boğaz için bu haplar sulfanilamid ilaçları ifade eder. Sülfanilamidler suda kokusuz ve çok az çözünür olan beyaz tozlu maddelerdir.

Antimikrobiyal ve antibakteriyel etkiye sahiptirler: Bakteri ve klamidya büyümesini inhibe ederler. Sülfonamidler, enfeksiyon patojeni hücresindeki metabolizmayı bozar ve çoğalmasını engeller.

Bu farmakolojik grubun ilaçları, alerjik deri döküntüleri, ateş, karışık solunum, kalp problemleri ve karaciğer hasarı şeklinde ciddi yan etkilere sahiptir, bu nedenle, talimatlara uygun olarak astarlama kesinlikle tavsiye edilir. Rusya, Ukrayna ve BDT'de eczanelerde sülfanilamid preparatları satın almak mümkündür.

Bileşiminde, preparasyon, pakete bağlı olarak 0.3 ve 0.5 gram sülfonamid içerir. Boğaz ağrısı durumunda Streptocide nasıl uygulanır? Bu yazıda ilacın çocuklar, yetişkinler ve hangi dozlarda kullanıldığını öğreneceğiz.

Boğaz ağrısı olan streptocide

Boğaz için Streptocide, bu tür hastalıklar ile başa çıkma gibi acı verici duyumlara neden olur:

Anginada Streptocide

Bu tabletlerin anjina tedavisinde kullanımı, bir doktor ile görüştükten sonra, hastalığın seyrinin şiddetini teftişle belirleyen ve daha sonra kursun süresini belirleyen bir doktor ile yapılmalıdır. Tipik olarak, yetişkinler için, ilacın dozu günde 1-2 tablet 1-2 tablettir. İlacın tozunu bademciklere 10-15 dakika süre ile uygulayabilir ve haftada 3-4 kez bir çözelti ile ağız boşluğunu durdurarak boğaza streptocide uygulayabilirsiniz.

Streptocide tabletlerin kullanımı için talimatlar

Tedaviden önce, ilacın talimatlarını dikkatle okuyun ve tabletlerde streptosidlerin kullanımı konusunda bir uzmana danışın. Talimat, yetişkinlerin günde 1-2 tablet 1-2 tablet aldığını söylüyor.

Çocukları boğazdan streptocid edebilir mi?

Çocuklarda KBB hastalıklarının tedavisinin güvenliği tam olarak bilinmemektedir. Bu nedenle, boğazdan gelen çocuklara bu ilaç teorik olarak önerilemez. Bununla birlikte, Streptocid tabletlerin kullanımıyla ilgili talimatlar, bir yaşındaki çocuklara, 2 ila 5 yıl - ½ - 1/3, 6 ila 12 yıl - her bir alımda 1 tablet verildiğini belirtmektedir.

Gebelikte Streptocide: Mümkün mü?

Hamilelik sırasında bu ilaç kesinlikle ilk ve ikinci üç aylık dönemde ve laktasyon sırasında kontrendikedir. Laboratuvar çalışmaları hamilelik sırasında streptositlerin boğazından tabletlerin bir çocukta kalp kusurlarının gelişmesine neden olabileceğini göstermiştir.

Boğaz ağrısı ile Streptocide nasıl alınır?

Bu ilacın boğazdan kullanılması, kural olarak, diğer ilaçlarla birleştirilmelidir. Tabletlerle tedavi süresinin süresi, günde 5-7 gün 5-6 kezdir. Bir çözüm ile gargara, günde 5-7 gün 3-4 kez olmalıdır.

KBB hastalıklarının erken aşamalarında ağrı sendromunu hızla ortadan kaldırmak ve birkaç gün içinde rahatsızlığı gidermek mümkündür.

Kontrendikasyonlar

Bu ilaç kontrendikedir:

 • böbrek yetmezliği;
 • glikoz-6-fosfat dehidrojenaz eksikliği;
 • nefroses ve nefrit;
 • tiroid bezi ve anemi yenilmesi;
 • Gebeliğin 1 ve 2 trimester ve laktasyon.
İçindekiler ↑

Streptocide kullanımı hakkında geri bildirim

İncelemeleri çoğunlukla pozitif olan boğazdan streptocide mikrop ve bakterilerin çoğalmasını durdurabilir ve önleyebilir. Birçok hasta KBB hastalıklarının tedavisinde düşük maliyet ve etkinliğini not eder.

Bununla birlikte, çoğu bu ilacı ile boğazın tedavisinin acı tadı olduğu için en keyifli prosedür olmadığını iddia etmektedir. Ayrıca nadir durumlarda, sülfonamidlere duyarlılığın artmasına bağlı olarak, alerjik reaksiyonlar, bulantı ve taşikardi şeklinde yan etkilere dikkat çekmektedir.

Tabletlerde Streptocid analogları

Tabletlerin analogları, merhemler ve tozlar halinde olabilir: Streptonitol, Osarcid, Sulfanilamide. Tabletler şeklinde, analoglar aşağıdaki gibidir:

 • Argedin;
 • Bactrim;
 • Bi-septin;
 • Biseptol;
 • Groseptol;
 • Metosulfabol;
 • Oriptin;
 • sulfadimezin;
 • Sulfargin ve diğerleri.
İçindekiler ↑

Boğaz tozunda streptocide

Harici kullanım için 2 g, 5 g ve 10 g çözünür bir toz formundaki bir ilaç tabletlerde Streptocide'nin bir analogudur. Boğaz ağrısı olan ilaç günde 7 gramdan fazla tüketilmemelidir.

Tipik olarak, toz bir bardak ılık su içinde çözülür ve boğazı günde birkaç kez durulayın. Alternatif olarak, amigdalaya 10-15 dakika uygulanabilir ve herhangi bir antiseptik solüsyon ile durulanır.

Etkinliğine rağmen, bir dizi yan etkisi vardır:

 • mide bulantısı ve kusma;
 • baş dönmesi ve baş ağrısı;
 • alerjik reaksiyonlar;
 • agranülositoz.
İçindekiler ↑

Yararlı video

Boğazın rahatlatılması hakkında daha fazla bilgi için şu videoyu izleyin:

Streptocide angina ile boğaz ağrısı nasıl uygulanır

Boğazdan streptocid, yetişkinlerin ve çocukların tedavisinde kullanılan zaman testli bir ilaçtır. Sistemik kullanım için antimikrobiyal ajan grubuna aittir. Streptocide streptokok, stafilokok, pnömokok, klamidya ve diğer patojenlere karşı bakteriyostatik etkiye sahiptir. Çok çeşitli uygulamalar, anjina ve diğer boğaz rahatsızlıkları da dahil olmak üzere bir dizi rahatsızlığın tedavisinde kullanılmasını mümkün kılmaktadır.

Preparatın bileşimi, dozaj formlarının tarifi

Streptocide çeşitli dozaj formlarında mevcuttur. Hasta bir boğazını tedavi etmek için doktorlar, hastalara oral tabletler veya topikal kullanıma yönelik toz formunda reçete ederler. İlacın her iki formu da belirgin bir antibakteriyel etkiye sahip bir madde olan sülfonamide dayanır.

Tablet formundaki streptocide, merkez kısımda bir riskle ayrılan, eğimli bir yüzeye sahip beyaz yuvarlak haplar şeklinde mevcuttur. Sülfonamide ek olarak şunları içerir: povidon, silikon dioksit, stearik asit, patates nişastası. Bir tablet içindeki aktif bileşen 300 mg veya 500 mg'dır. İlaç, karton kutulara yerleştirilmiş, blisterde 10 hap halinde paketlenmiştir. Her birinde 10, 20 veya 100 tablet ve talimat vardır.

Boğaz ağrısını tedavi etmek için kullanılan başka bir Streptocide dozaj formu, beyaz, kristalli, kokusuz sülfanilamid tozdur. Bu ilaç 2 g'lık torbalarda paketlenmiştir. Bir karton kutuda 3 poşet bulunmaktadır.

Boğaz hastalıklarında Streptocide uygulaması

sülfonamidler duyarlı mikroorganizmalar tarafından tahrik cilt ve mukoza enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıkları olan hastalarda reçete tabletler ve bir toz halinde Streptosid. KBB pratiğinde, ilaç anjinin kompleks tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu aktif madde ağrıyı önlemek için, boğaz iltihabı azaltır ve hastalık etkeni olan bakterileri yok eder. Streptosid kesinlikle kendilerine tahsis tedavi rejimine bağlı kalarak, uzmanların tavsiyelerini takip edin. Doktor, ilacın dozajını ve terapötik seyrinin süresini, hastanın yaşını ve enflamatuar sürecin seyrinin özelliklerini dikkate alarak, ayrı ayrı belirler.

Anjina teşhisinin başlangıç ​​evresine sahip olan hastaya, tablet formunda Streptocide reçete edilir. Bir yemekten sonra önerilen doza göre alın, 150-200 ml kaynatılmış su yıkayın. Streptosit tabletler hoş olmayan bir tada sahip olduklarından, küçük çocuklar pudra haline getirilebilir ve bal veya reçel ile birlikte verilebilir.

Aktif aşamada olan anjin ile Streptocide bir toz şeklinde verilir. Enfekte bademciklerin ve boğazın mukoza zarının kapatılması önerilir. İşlemden sonra hasta 10 dakika boyunca hiçbir şey içmemeli veya yememelidir. Bu süre dolduğunda, farenks belirli bir uzman tarafından bir dezenfektan çözeltisi ile durulanır.

Anjina tedavisinde kandaki ilacın maksimum konsantrasyonu, yemekten yaklaşık 60 dakika sonra, beyin omurilik sıvısında, sülfanilamid 4 saat sonra tespit edilir. Kandaki ilacın aktif bileşeninin konsantrasyonunu aldıktan 8 saat sonra 2 kat azalır. Vücuttan, esas olarak böbrekler tarafından atılır.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Anginadaki Streptocide'nin, acı çeken hastalarda kontrendike olduğunu bilmek önemlidir:

 • sülfonamide ve bu ilacın yardımcı bileşenlerine aşırı duyarlılık;
 • böbrek ya da karaciğer yetmezliği;
 • akut hepatit;
 • nefroz veya nefrit;
 • Graves hastalığı;
 • tirotoksikoz;
 • şiddetli kalp hastalıkları;
 • kan hastalıkları;
 • akut porfiri.

Ayrıca, ilacın hamileliğin birinci ve ikinci trimesterlerinde ve emzirme döneminde reçete edilmesine izin verilmez. Gebeliğin üçüncü trimesterinde olan anneler Streptocide'i yalnızca aşırı durumlarda ve bir doktorun gözetiminde almalıdır. Çocuklara 3 yaşından itibaren tıbbi ürünler reçete edilir.

Sülfonamid ilaçlar, bronşiyal astım, şiddetli alerjik reaksiyonlar ve diabetes mellitustan muzdarip hastalarda anjin tedavisinde dikkatli bir şekilde kullanılır. 65 yaşından büyük insanlar Streptocid, istenmeyen reaksiyonlar geliştirme riski nedeniyle istenmeyen bir duruma sahiptir.

Angina'nın Streptocidum ile tedavisi her zaman düzgün gitmez. Bazı vakalarda, başvurunun geçmişine karşı, hastalar refahın bozulmasından şikayetçidir. Bu ilacı kullanırken ortaya çıkan ortak yan etkiler arasında:

 • alerjik reaksiyonlar (ürtiker, deri döküntüsü, Stephen-Johnson ve Lyell sendromu, Quincke ödemi, sistemik lupus eritematozus, rinit);
 • nörolojik bozukluklar (konvülsiyonlar, depresyon, baş ağrısı, baş dönmesi, parestezi, ataksi, nöropati);
 • çeşitli sindirim bozuklukları (mide bulantısı, kusma, ishal, pankreas iltihabı, susama, iştah kaybı);
 • alt sırt ve sağ hipokondrium bölgesinde ağrı;
 • nefes darlığı;
 • taşikardi;
 • ilaç ateşi;
 • idrar kararması.

Uzun süreli kullanım streptotsida insan anemi, lökopeni, trombositopeni, fibrozan alveolit, sarılık, gepatonekroz, kolestatik hepatit, miyokardit, böbrek yetmezliği, psödomembranöz kolit, iştahsızlık, kristalüri gelişmesine yol açabilir.

Aşırı doz, önlemler ve saklama koşulları

Aşırı doz streptotsida hastanın durumunda kolikopodobnye karın ağrısı, iştah kaybı, kusma, ishal, baş ağrısı, baş dönmesi, taşikardi, uyku hali, bayılma görülebilir. Bu belirtiler görüldüğünde, bir kişi en kısa zamanda doktora gösterilmelidir. gelişinden hastaya önce bir% 2 sodyum hidrojen karbonat çözeltisi kullanılarak lavaj gastrik ve sonra bir yaşına ve ağırlığına karşılık gelen bir dozajda bir ilaç enterosorbent almak vermelidir. Nitelikli tıbbi bakımın sağlanması hemodiyaliz ve zorla diürez ile semptomatik tedaviyi içerir.

Sülfanilamid çok sayıda ilaçla etkileşime girebilir, bu yüzden herhangi bir hap alan kişiler, doktorunuzu bu konuda bilgilendirmeniz gerekir.

Streptosid folat ilaçlar, Sülfonilüre türevlerinin, Urotropin, neodikumarinom, fenitoin, bakterisit antibiyotiklerin, barbitüratlar, metotreksat, steroidal olmayan anti-enflamatuar ajanlar, oral kontraseptif kullanımı, nitrofuranların, novokain ile eş zamanlı olarak tatbik sigaranın. Bu ajanların kombine kullanımı, tedavinin terapötik etkisinde bir azalmaya yol açabilir.

Boğaz ağrısı olan bir streptocid kullanarak, bir kişi aktif maddenin sağlığa olumsuz etkilerinden kaçınmasına yardımcı olacak önlemler almalıdır:

 1. Sülfonamid ile tedavi, bol miktarda içecekle birleştirilmelidir. Bu kristalüri ve ürolityazis gelişmesini önleyecektir.
 2. Ilacın uzun süreli kullanımı ile, hasta düzenli olarak kan sayımı ve böbrek fonksiyonu izlemelidir.
 3. Streptocidum ile tedavi sırasında, bir kişinin güneşe uzun süre maruz kalmasını engellemesi tavsiye edilir, çünkü cilt üzerindeki ultraviyole ışığa maruz kalmak ışığa duyarlılığın gelişmesini tetikleyebilir.
 4. İlaç bir doktor önerilerine tam olarak uyulmalıdır. Tedavinin seyrini kendi başına kesmek veya doktor tarafından reçete edilen dozu ayarlamak kabul edilemez.

Streptocide insanlarda sinir sisteminden olumsuz reaksiyonlara neden olabilir. Bu nedenle, uygulama döneminde hasta nakilleri yönetmekten ve karmaşık mekanizmalarla çalışmaktan kaçınmalıdır.

Streptocide (hem toz hem de tablet formu) hemen hemen tüm eczane noktalarında doktor reçetesi olmadan satın alınabilir. Ucuz fonlar kategorisine aittir ve herhangi bir gelir seviyesi olan kişiler için kullanılabilir. Önerilen ilacı kuru bir yerde, güneş ışığından koruyarak, oda sıcaklığında saklayın. Her iki dozaj formunun raf ömrü 5 yıldır.

Boğaz ağrısı, yararları ve zararları için streptosit kullanımı

Streptositlerin ucuz vasıtaları, çoğu tarafından reddedildi. Bu arada, birkaç vakada boğazdan gelen streptocide uygun etkiyi gösterecek ve acıdan hızla kurtulmaya yardımcı olacaktır. Bu ilacı ne zaman ve nasıl uygulayacaksınız?

Streptocide özellikleri

Streptocide (sülfonamid) tıbbi uygulamada 100 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Yararlı özellikleri, antibiyotiklerin keşfinden çok önce araştırıldı.

Sülfanilamidler sentetik olarak salgılanırlar, büyümelerini inhibe etmekten ziyade, özel bakteri maddesi üzerinde hareket ederler.

streptotsida streptokoklar, pnömokoklar ve stafilokok, ve onlar için Duyarlı en sık patojenler anjina vardır. Ona da duyarlı E. coli, Proteus, meningococci, diğer bazı bakteriler.

Ancak, birçok doktor ilaç uzun süre kullanılır ve bakteriler buna (direnç) karşı direnç geliştirmiş olduğunu açıklayan, dikkatli boğazından streptocid reçete.

Boğazda ilacın özellikleri

Sülfanilamid, antimikrobiyal, anti-enflamatuar, analjezik ve bakterisidal etkiye sahiptir. Bütün bu işlemler birbirine ilişkilidir: Bu şekilde, mukoza farenks, ve anti-enflamatuar ilaç eylemlerinin bakteri büyümesinin inhibe inflamatuar ve enfeksiyöz sürecini inhibe olarak. Enflamasyonda bir azalma, sırayla, ağrıyı azaltır.

İlaç, hastanın bağışıklığını etkilemeden mikroorganizmaların büyümesini engeller. Bu, kendi bağışıklıklarını engelleyen antibiyotiklerden farklıdır.

Boğaz hastalıkları azalmış bağışıklık nedeniyle ortaya çıkar, bu nedenle bu streptocid kalitesi önemlidir.

Anginada (pharyngitis) streptocide en başlangıç ​​aşamasındadır. Bu enfeksiyöz ve enflamatuar sürecin gelişimini durdurur, ancak diğer yerel tedavi yöntemleriyle ve doktor tavsiyelerine sıkı sıkıya bağlı olarak kullanılmalıdır.

Streptocide en büyük yardım ilk 12-36 saatte beklenmelidir.

Gelecekte daha az etkili olacak. Ilacı iki şekilde alın:

 • İçeride günde 3 ila 6 kez, ancak 7 g / gün ve 2 g / kattan fazla değildir;
 • Yerel olarak günde en fazla 3-5 kez.

Tedavi süresi 5 ila 7 gündür.

İlaç anjinada başka yararlı bir özelliği vardır - yaraları iyileştirir, apse ve lakün oluşumuna yardımcı olur.

Streptocide yardım beklememeli


Bununla birlikte, streptocide bir ilaçtır ve herhangi bir ilaç gibi, birtakım kontrendikasyonları vardır. Yani, boğazda ülser varsa kullanılmaz.

Tiroid hastalığı olan hastalarda anjina tedavisi için streptocide'ı kardiyovasküler sistem hastalıkları ile kullanamazsınız.

Kronik böbrek hastalığı (nefrit, böbrek yetmezliği) olan hastaların boğaz için çok dikkatli reçete streptocide, ilaç onların yardımı ile elde edilir.

Uzun süreli kullanımda, düzenli olarak kan vermek için karaciğer ve böbreklerin çalışmalarını kontrol etmek gereklidir.

Hamile ve emziren kadınlara ve çocuklara streptocide uygulamak mümkün mü?

Bir streptocid ile gargara ya da hamilelik doktorlarının ilk iki trimesterinde içine almak tavsiye etmiyoruz. Sülfonamidlerle tedavi ve emzirme endike değildir.

Streptocid'li çocuklarda boğazın kullanımı, kullanım talimatlarına göre 5 yaşından itibaren mümkündür. Ancak çocuk doktoru çocuğa randevu vermeli, aynı zamanda dozu ve uygulama sıklığını da hesaplamalıdır, en kabul edilebilir tedavi yöntemini seçmelidir.

Hangi durumlarda ilacın nazofarenks için yararlı olacağını

Herhangi bir tedavinin etkinliği büyük ölçüde ilacın doğru kullanımına ve doza uygunluğa bağlıdır. Streptocide tedavi edilirken, tedavi eden doktor tarafından reçete edilen dozaj ve tedavi yöntemine uyulması da gereklidir.

İlacın çok küçük dozları, mikroorganizmaların sülfonamidlere bağımlılığını provoke edebilir. Tedavi etkisiz kalacaktır ve hastalık ilerleyecektir.

Streptocide hastalar tarafından iyi tolere edilir ve düşük bir fiyata sahiptir, ancak uzun süreli kullanımı ile böbreklerde bozulma, karaciğerde bozulma gibi istenmeyen semptomlara neden olabilir.

Doz aşımı mümkün olduğunda: mide bulantısı, baş ağrısı, baş dönmesi, mavi deri (siyanoz), kalp ritmi bozukluğu.

Eğer boğaz ağrısı için bir streptocid reçete edilirse, tedaviye başlanırsa, birkaç kuralı uygulamanız gerekir:

 • Tıbbı uygularken, vücuttan toksinleri çıkarmak için hasta çok içmeli.
 • Anjina ile yatak istirahati gereklidir.
 • Dozu ve doktor tarafından belirlenen prosedürlerin çokluğunu bağımsız olarak ayarlayamazsınız. Böyle bir ihtiyaç varsa, ilgilenen hekimle tartışılmalıdır.
 • Streptocide (sülfonamid), efervesan tabletler, spreyler ve durulamalar şeklinde boğazdan gelen birçok ilacın bir parçasıdır. Birkaç ilaç kullanırken, ilacın dozunu ayarlayın.

Streptosit boğaz nasıl tedavi edilir

Bu ilaç birkaç şekilde üretilmiştir: tabletler, toz, merhemler. Boğaz tedavisi için, hap ve toz kullanılır (merhem cilt hastalıkları için kullanılır).

Streptosit anjini tedavi etmeden önce, hastanın sülfonamidlere karşı alerjisi olmadığından emin olun.

İlaç oral uygulama için reçete edilirse, tabletler veya tozlar kullanılır.

Eğer tabletin çözünme kötü tat olacak sonra, günde Tabletler streptotsida 4-5 kez çözünmesi için gereken boğaz ağrısından kurtulmak için, ama o zaman yarım saat içki ve yiyecek bir şey olamaz, ayrıca imkansız gargara.

Tabletler balla alınabilir. Boğazınız hastalanır olmaz, 1 tablet (0,5 mg) ezilmeli ve 1 çay kaşığı ile karıştırılmalıdır. bal. Bu karışım, yatmadan önce akşam yemeğinde, ağzınızda mümkün olduğunca uzun süre tutmaya çalışılmalıdır (çözülüyormuş gibi). Terapötik karışım 1 çay kaşığı yapılabilir. bal ve ½ çay kaşığı. toz.

Şiddetli ağrı ile sabah ve akşamları çok lezzetli bir ilaç alınır. Bu yöntem angina çocukları ile çok popüler (acı değil). Ama sadece bal ve sülfonamidlere karşı alerjiniz yoksa kullanabilirsiniz.

Bademcikler beyaz kaplama görünüyorsa, o zaman boğaz için streptocid tozu uygulamak gerekir. Daha sonra yaklaşık 10 dakika boyunca ağzınızda tutun, fakat 5'ten az olmamalı ve tükürün. Prosedürden sonra ağzınızda acı bir tat kalır, ancak 15-20 dakika daha beklemeniz ve sadece ağzınızı yıkaması gerekir.

Bir boğaz gargarası için, sofra tuzu veya deniz tuzu çözeltisinden sonra, marigold ve papatya bir kaynatma kullanın. İşlem 4 saat sonra tekrarlandığında, önemli bir rahatlama gelir. Bu durumda, gargara her saat - bir buçuk gerekir ve günde en fazla 5 kez streptocid tozu uygulamak için gereklidir.

Ülser oluşumunda streptocid ile gargara gereklidir. Bunu yapmak için, su veya rastolchennuyu içinde seyreltilmiş bir toz kullanın ve bir bardak ılık su tabletinde çözündürülür.

Boğazınızı her 3-4 saatte bir durulayın. İşlemden sonra en az 20 dakika boyunca yemeyin veya içmeyin.

Yıkamalar, durulama için daha uygun olan bir şırınga ile yıkanabilir.

Streptocide ile tedavi ile birlikte, diğer yöntemler de kullanılır: deniz tuzu ve bitkisel decoctions, kompresler, spreyler, emilim tabletleri ile durulayın.

Bununla birlikte, streptocid tedavisinin etkinliği, hastalığın gelişimi ile azalır ve bir buçuk gün sonra, eğer etki yoksa, antibiyotiklere ihtiyaç duyulur.

Anjin sonuçları tehlikelidir, o kadar erken tedavi çok önemlidir, apse, flegmon, menenjit, romatizmal ateş ve diğer hastalıkların bir dizi yol açabilir.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğaz gargarası için bir adaçayı nasıl demlenir

Antik çağlardan beri, adaçayı iltihaplı süreçleri tedavi etmek için kullanılmıştır ve antiseptiktir. Bu bitkinin nadir türlere ait olmadığı ve mevsimsel olarak birkaç kez çiçek açabileceği gerçeğinden dolayı, tedavide geniş çapta uygulanabilir olan bütçe niteliğindedir.

Emzirme döneminde angina tedavisi

Angina (tonsillit) KBB organlarının hastalıklarını ifade eder. Hızlı ilerleyen ve ciddi komplikasyonlara neden olan bademcik bölgesinde inflamatuar sürecin hızlı gelişiminden oluşur.