Loading

Antibiyotik Sumamed: tedavi, anjin ile yardımcı olur mu?

Antibiyotik almak için, bir boğazda acı hissetmek pek gerekli değildir. Başlangıç ​​olarak, halk ilaçları, alkol için likörlerin (örneğin propolis veya adaçayı) çözümleri ile başa çıkmaya çalışın ve ancak daha sonra güçlü ilaçlara geçin. Sıcaklık yükselmezse, genel sağlık durumu zarar görmez, daha sonra 3-4, anti-enflamatuar ilaçlar ile aşılabilir.

Antibiyotik almak ne zaman gereklidir?

Başka bir şey, eğer ağrı ateş, ateş ile ilişkili ise, genel durum kötüleşir ve bir bozulma meydana gelir. Bu daha ciddi. Böyle bir durumda, bademcikler üzerindeki püstüllerin görünümü (örneğin, foliküler pürülan boğaz ağrısı ile) boğazda ve iltihaplanmalarında mümkündür. Bu gibi durumlarda, kahramanlık yapmak artık mümkün değildir - iyi bir şeye yol açmayacaktır.

Birçok mevcut antibiyotikten, anjinli doktorlar genellikle Sumamed'i seçerler çünkü diğer ilaçlara göre birçok avantajı vardır. İlk olarak, bu ilaç geniş bir etki spektrumudur, bu nedenle hastalığın neden olan etkenini kesinlikle etkileyecektir. İkincisi, sık başvuru gerektirmez - doz günde 1 kez hesaplanır. diğer antibiyotikler 7-10 günlük bir kurs almış iken Ve üçüncüsü, Sumamed vücutta birikir eğilimi olmasından kaynaklanmaktadır, onun alımı oranı 3-5 güne azalır.

Angina ile Sumamed çok hızlı hareket etmeye başlar, kabartma ilk veya ikinci hap alımından sonra gelir. Bu arada, eğer kronik bademcik iltihabınız varsa ve alevlenmeler sıcaklık artışı olmadan ortaya çıkarsa, sadece boğazda ağrı ve genel halsizlik gösterir, böyle bir durumu göz ardı edemezsiniz. Bu durumda, ayrıca Sumamed'e yardım edin.

Bu ilacın aktif aktif maddesi azitromisin'dir. Kolayca tüm dokulara nüfuz eder ve hızla bakterileri öldürür. Pratik uygulama nispeten yakın zamanda - yaklaşık 14 yıl bulundu, ancak bu süre boyunca onun etkinliğini zaten kanıtladı. Sumamed antibiyotik ile boğaz ağrısı tedavisi, fiyat-kalite-etkililik kombinasyonu açısından en uygunudur.

Angina'da Sumamed'i almak nasıl daha iyidir?

Üreticiler ve doktorlar yemek yemeden önce boğazında Sumamed'i “boş mideye” götürmeyi önerirler - böylece ilaç hızla hastalığın odaklarına nüfuz eder ve daha önce hareket etmeye başlar. Herhangi bir nedenle yiyecek almadan önce, bir antibiyotik almak zordur, o zaman yemekten sonra birkaç saat sonra yapılabilir.

Sıklıkla bu durumda bir iyileşme meydana geldi ve bir sonraki dozu kaçırmış olan antibiyotiğin alınması unutuldu.

Ama, iddia edilen kolaylaştırma, t İlacı bırakırım gerektiği halde. Belirleyin. Patojenik mikrofloranın antibiyotik kesilmesinin yenilenen gayretle hareket etmeye başlayabilir, gövde, hala unutmamalıyız!

Tıp aynı zamanda içmek için daha iyidir - aynı zamanda etkisini hızlandıracaktır.

Sumamed'in anjina dozu şu şekildedir: günde 500 mg (daha önce bahsedildiği gibi, sadece günde bir kez). Hastalığın komplike olmayan formları için standart kurs dozu 3-5 gündür. Sumamed'in yukarıda bahsettiğimiz gibi kısa bir dersi, bedenin içinde birikme özelliğinden ve alımının bitiminden sonra bile faaliyetine devam etmesinden kaynaklanmaktadır. Tabii ki, doktor bu şartlar üzerinde hareket edecek ve eğer gerekliyse, dersi uzatabilir veya başka bir ilaç yazabilir (Sumamed'in vücudunun bireysel özelliklerinden dolayı bir nedenden dolayı).
Şimdi bu ilacın bırakıldığı form hakkında biraz. Sahtekârlıkla karşı karşıya kalmamak için bunu bilmelisiniz - maalesef zamanımızda bile sahte ilaçlar bile. Sumamed, 100 mg'lik bir şişede, 250 mg'lık bir dozajın yanı sıra bir şurup (süspansiyon) içeren kapsüllerde, 500 mg'lık bir dozajda tabletler halinde üretilir.

Anjin çocuklarında Sumamed nasıl alınır?

Anjina olan çocuklar da reçete antibiyotik Sumamed. Ancak onlar için daha düşük bir dozaj ile bir şekilde farklı bir resepsiyon planı geliştirilmiştir. Gereken ilaç miktarı çocuğun vücudunun ağırlığına göre hesaplanır: küçük hastanın ağırlığının 10 mg / kg'ı. İlacı nazik bir şekilde verebilirler: ilk gün - 10 mg / kg ağırlık, ve daha sonra 4 gün, ama zaten 2 kat daha az dozda - 5 mg / kg. Çocuğunuz daha büyükse ve ilacı iyi tolere ederseniz, kursu 3 güne kadar azaltabilirsiniz, ancak daha sonraki tüm günlerde doz ilkinde olduğu gibi olacaktır.

Angina çocuklarda sumamed genellikle reçete edilir, genellikle çok iyi tolere edilir ve az sayıda yan etkisi vardır. Henüz antibiyotik henüz bebekler için reçete edilmemiştir: 6 ay öncesine gelmeden önce başka yollarla tedavi edilecektir. Hapı bebeğe nasıl “sokacağını” hayal etmek için titreyen ebeveynler için, Sumamed'i bir süspansiyon şeklinde uygulama olasılığı vardır: tatlı bir ilaç, çocuğun kolayca ve iğrenmeden içeceği.

Sumamed ve kontrendikasyonların yan etkileri

Yan etkiler, herhangi bir antibakteriyel ilaç için standarttır ve aşağıdaki belirtileri içerir: mide bulantısı, bağırsak rahatsızlıkları (ishal ve kabızlık gibi), şişkinlik. Bazen baş ağrısı, uyuşukluk ve baş dönmesi vardır. Belki biraz uyku bozukluğu.

Genellikle bu fenomen antibiyotiği durdurduktan sonra geçer. Sumamed boğaz ağrısı ile tedavi edildikten sonra bağırsak mikroflorasının rahatsızlıkları her zaman gerçekleşmez, çünkü dozları küçüktür ve alım süresi genellikle 3-5 gündür. Fakat önleme için bifidobakteriler (Bifidumbacterin, Lineks) içeren ilaçlar hala içebilirsiniz.

Makrolid antibiyotikleri tolere etmeyen hastalara ilaç reçete etmeyin. Ayrıca böbrek ve karaciğer yetmezliği de bu ilacın reçetelemesinde kontrendikasyonlar olacaktır.

Alerjiye eğilimli olanlar için dikkat edilmelidir: Sumamed, kovan, deri döküntüsü veya kaşıntıya neden olabilir. Bu tür reaksiyonlar meydana gelirse ilaç durdurulmalı ve sorumlu doktor ilacı değiştirdiğini bildirmelidir.

 • Tüm pozitif yönleriyle bu antibiyotiğin yeterince güçlü olduğu unutulmamalıdır, bu yüzden kendi bağışıklığınızı etkileyebilir. Bu nedenle, anjinle Sumamed her zaman ilk kez reçete edilmemekte, vücudu böyle güçlü bir çareye "alıştırmamaya" çalışmaktadır.

Büyük bir özenle, gelecekteki annelere atanır: bu, yalnızca amaçlanan fayda, hastalığın kendisinin, yani aşırı durumlarda, ağır sonuçlarının aşılması durumunda yapılır. Anne sütü ile birlikte ilacın bir kısmı kaçınılmaz olarak bebeğin vücuduna girdiği için emzirme döneminde genç annelere Sumamed antibiyotiği almak aynı derecede ihtiyatlıdır.

Hızlı bir şekilde angina ile başa çıkmak için vücudun nasıl yardımcı olur?

Sadece bir antibiyotik alıp, her şeyin kendi başına geçeceğini düşünebilirsiniz. Ek bir önlem olarak mutlaka doktorlar bademciklerin tamamen temizlenmesini ve enfeksiyonun odağını tamamen ortadan kaldırmasını ve hastalığın kronik bir aşamaya geçmesini önler.

Erişkinlerde anjin içinde sumamed (ancak, küçük hastalarda olduğu gibi) en güçlü araçlardan biridir, ancak vücudun ek yardıma ihtiyacı vardır. Doktor gargara "Geksoralom" veya "klorheksidin" veya boğaz sulama reçete: Bu ilaçlar doğrudan büyük tıkanıklık noktasında zararlı bakteriler ile yerel bir etkiye "mücadele" olacaktır. Çocuklar daha zor gargara, yüzden şırınga bir papatya kaynatma ve benzeri zararsız çözümün boynunu sulamak için günde birkaç kez olabilir.

Üstelik antibiyotik alımı kez daha vücuda yatak istirahati uymalıdır sırasında boşa değil güç dışarı çıkmadan olmak da mutlaka gerekli değildir: organizma hala zayıftır ve en ufak bir aşırı soğuma nükse katkıda bulunabilir.

Hiçbir durumda reddetme anjinadaki antibiyotiklerden, ama unutmayın: sadece bir doktor tarafından reçete edilmelidir! Bir tıp eğitimi olmadan, ilacın seyrini ve dozajını doğru olarak hesaplamak mümkün değildir, çünkü talimatlarda yazılanlar - sadece genel kurallar, doktorunuz hastalığın genel görüntüsüne ve vücudunuzun özelliklerine dayanarak başka reçeteler verebilir.

Dikkat lütfen! Sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirici. Bir uzmandan profesyonel yardım almanızı ve randevu almanızı öneririz.

Boğaz ağrısı Sumamed: kompozisyon, eylem ve kullanım endikasyonları

Anjina sumamed bilinen bir geniş spektrumlu antibiyotiktir.

Bu oldukça güçlü bir ilaçtır, bu yüzden çok dikkatli ve sadece deneyimli bir KBB uzmanının gözetimi altında kullanılmalıdır.

Semptomlar açıklansa bile, ARVI, ARI ve diğer soğuk algınlığı tedavisinde bu ilacın kullanılması önerilmez.

Bu, ilacın sık kullanımının, bileşenlerinin hareketine bağımlılık yaratabileceği gerçeğinden kaynaklanmaktadır ve daha sonra, gelecekte Sumamed'in etkisi altındaki bakterilerin ve virüslerin yok edilmesini durdurmaktadır.

Sumamed, diğer herhangi bir antibiyotik gibi, özellikle bağışıklık sisteminde tüm vücut üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Bu nedenle ilaç sadece son çare olarak reçete edilir, eğer anjina tedavisinde yardımı olmadan vazgeçilmezdir.

Sumamed azitromisin (ana madde) ve diğer bazı yardımcı bileşenlerden oluşur. Ancak, azitromisin sayesinde, ilaç ana eylemini - antibakteriyel uygulamak mümkün. Bu anjinin tedavisinde esastır - çeşitli enfeksiyonlara ve bakterilerin neden olduğu hastalıkların olmadan ya da (çürük, sinüzit, vs) içinde vücut girmek için kullanılır.

Dikkati çekmeye değer

Yüksek konsantrasyonlarda Sumamed ayrıca bakterisidal bir etkiye de sahip olabilir.

Bu antibiyotiği uygulamak sadece akut bademcik iltihabı ile değil, aynı zamanda her türlü enfeksiyon ve bakterinin neden olduğu vücudun diğer hastalıkları ile de olabilir.

Bu rahatsızlıklar şunları içerir:

 • kızıl ateş;
 • bronşit;
 • cilt enfeksiyonları;
 • sistit;
 • yılancık;
 • sinüzit;
 • orta kulak iltihabı ortamı, vb.

Anjinadan sumamed, azalidler ve makrolid gruplarına ait bir ilaçtır. Bu, antibiyotiklerin çok işlevliliğini belirleyen şeydir.

Uzun ve başarılı bir şekilde geleneksel tıpta kullanılan, bu nedenle zaman daha da bunların çeşitli analogları ortaya çıkmasına katkıda doktorlar ve hastalar, güvenini kazanmak için... Böyle "Azitral" gibi adlar gördüyseniz, "Hemomitsin", "Sumaklid" vb, bu birinin adının ve aynı ilaç olduğunu biliyoruz - Sumamed.

Dikkati çekmeye değer

Antibiyotiklerin tüm olumlu özelliklerine rağmen, sağlık için çok tehlikeli olabilir. Bu nedenle kendinizi böyle güçlü bir ilaca karşı koymak kesinlikle yasaktır.

Sumamed'i atamak için, hastanın muayenesinden sonra sadece otolaringolog olmalı ve ona özel analizler yapılmalıdır. Çocukların vücut özellikle antibiyotik bileşenlerin etkilerine duyarlı olduğundan, özel bakım ile, çocuklarda anjin için ilaç reçete edilmelidir.

Sumamed kullanmanın sonucu oldukça hızlı olabilir. Zaten antibiyotik tedavisinin başlangıcından itibaren ikinci günde, sağlıkta önemli gelişmeler görebilirsiniz. Bununla birlikte, ilk olumlu sonuçlar ile hissedilebilecek ve ilacın olumsuz etkisi, yan etkiler şeklinde tezahür ettirilmiştir.

Ilacın yan etkisi

Geniş bir yan etki yelpazesi ile geniş spektrumlu bir antibiyotik eylemi gerekçelendirilmiştir.

Aşağıdaki olumsuz reaksiyonlarda ifade edilen olası sonuçları dikkate alarak, quinsy'den özetlenmelidir:

 • işitme ve görme keskinliğinde azalma;
 • tat ve iştahın ihlali;
 • halsizlik, baş dönmesi;
 • bir döküntü ve kaşıntı olarak ortaya çıkan alerjik reaksiyonlar;
 • ishal (veya tam tersi - kabızlık), kusma, mide bulantısı;
 • artan anksiyete vb.

Antibiyotik Sumamed alırken önemli olan kullanım için kontrendikasyonlardır. Sonuçta, herkese değil, herkesin ilaç almasına bile izin verilmez.

Sumamed ilacı kontrendike olan belirli bir insan kategorisi vardır. Bu kategori şunları içerir:

 • Sumamed bileşenlerine artan duyarlılık;
 • hepatik ve böbrek yetmezliği olan hastalar, diğer bazı ciddi böbrek ve karaciğer hastalıkları olan kişiler;
 • emzirme döneminde kadınlar;

Anginadan bazı insanlara bazı insanların aşırı dikkatle alınması gerektiğini bilmek önemlidir:

 • hamile kadınlar;
 • aritmi olan insanlar;
 • myastenia gravis hastalığı;
 • Eşzamanlı olarak varfarin, digoksin, terfenadin kullanan hastalar.

İlaç reçete ederken, doktor hastanın organizmasının tüm bireysel özelliklerini ve antibiyotiğin kullanım talimatını değil, aynı zamanda hastanın bakteriyel farenksinin sonuçlarını da dikkate almalıdır.

Bakteriyel döken, ağız boşluğunun patojenik ortamının doğasını ve içinde yaşayan patojenlerin sayısını belirlemeyi amaçlayan özel bir prosedürdür. Ayrıca, bakteriyel farinks hastaya ilaca karşı duyarlılığının belirlenmesine yardımcı olur.

Sadece yukarıdaki önerilerin hepsini dikkate alırsanız, Sumamed antibiyotik kullanımı en etkili ve güvenli olacaktır. diğer prosedürler ve işlemler ile birlikte kullanıldığında anjin Sumamed: angina ile yapamaz antibiyotik tedavi süreci olmadan, fizyoterapi, gargara, vb Ancak... Bu nedenle, özel dikkat daima sadece ilacın farmakolojik eylem, aynı zamanda, uygulama metodu ve bunun yanında anında doz dikkat edilmelidir.

Yetişkinler ve çocuklar için anjin ile Sumamed: dozaj ve uygulama şekli

Bu ilaçla angina tedavisinin nasıl yapılacağını anlamak için talimatları okuyun. Sumamed ve yetişkinler ve çocuklar için doğrudan dozaj uygulama yöntemi farklı olacaktır. İlacın doğru yöntemini belirlemek için, hem doktorun reçetesini hem de antibiyotik salınımının şeklini dikkate almanız gerekir. Sumamed, tabletler, kapsüller içinde ve bir şurup (süspansiyon) halinde üretilir.

Boğaz ağrısı ile Sumamed sadece şurup şeklinde verilebilir, yetişkinler kapsül veya tablet alabilir.

Bir pakette Sumamed sürümünün tablet versiyonu 6 tablet içerir. Toplamda, 6 tablette azitromisin (ilacın ana bileşeni) miktarı 125 mg'dır. Sumamed'in tabletlerde başka bir şekilde ambalajlanması mümkündür - bu antibiyotik, anjina için kullanılır ve 500 mg içeren bir pakette 3 tablet üretilir. azitromisin.

Kapsül paketi, her biri 250 mg içeren 6 kapsül içerir. azitromisin dihidrat.

Sumamed çocuklar için bir süspansiyon olarak kullanılabilir. Her şişe 100 ml'dir. ilaç. Çok uzun zaman önce çocuk için verilen antibiyotiğin bir versiyonu daha var - Tozlar içinde Sumamed. Bu üretim şeklinin avantajı, tozların farklı lezzet tonlarına sahip dolgu maddeleri içermesidir. Bu, çocuklarını düzenli bir şurubu almaya alamayan ebeveynler için çok uygun bir seçenektir.

İlacını almak için, günde sadece bir kez alınmalıdır. Ancak küçük ve yetişkin hastalar için dozaj farklı olacaktır.

Anjina ile Sumamed: yetişkinler için dozaj

Bu kadar güçlü bir geniş spektrumlu antibiyotik aşırı dikkatle alınmalıdır. Bu yüzden ilacın dozajına dikkat edilir. Yetişkinlerde anjin içinde Sumamed 3 veya 5 günlük bir rota atar. Tedavi 3 gün içinde gerçekleştirilecekse, antibiyotik almak için günde bir kez 500 mg alın.

Doktor beş günlük tedaviyi seçerse, ilaç aşağıdaki şemaya göre günde 1 kez alınmalıdır:

 • 1 gün - 500 mg.
 • 2, 3, 4, 5 gün - her biri 250 mg.

Kapsül yetişkinler için Sumamed 2 adet almalıdır. (500 mg.) 3 gün boyunca günde bir kez.

Her durumda, antibiyotik tedavisinin tüm seyrinin dozu 1.5 g olmalıdır.İlaç yemeklerden tam olarak bir saat önce veya yemekten 2 saat sonra alınmalıdır. Atanan yetişkinler için tabletler ve kapsüller içinde Sumamed, yaşlılar ve 12 yaşın üzerindeki çocuklar, toplam vücut ağırlığı 45 kg.

Çocuklar için Sumamed nasıl alınır: anjin için ilaçların dozajı

Kural olarak, anjin çocuğu durumunda Sumamed gibi bir ilaç aşırı dikkatle atanır. Çocuklara, doktorlar hala kırılgan çocuk organizmasına zarar vermemek için tedavinin dikkat çekici bir yolunu belirler. Çocukluk çağında, Sumamed antibiyotik 5 gün içinde uygulanmalıdır. Bununla birlikte, uygun dozaj küçük hastanın vücut ağırlığına göre belirlenmelidir. Örneğin 1 kg. Ağırlık 10 mg'dır. ilaç (çocuğun 10 kg'dan fazla toplam vücut ağırlığına sahip olduğu göz önüne alınırsa).

Bu dozda antibiyotik antibiyotik tedavisinin ilk gününde alınmalıdır. Geri kalan 4 gün içinde Sumamed dozu 2 kez azaltılmalıdır. Bu ilacı olan çocukların tedavisinin seyri 3 gün olabilir. Bu durumda, her biri 10 mg alın. 10 kg. günlük ağırlık. Sumamed'in süspansiyonunu aldıktan sonra, çocuklara biraz su veriniz, böylece çocuk şurubun kalanını yutmalıdır.

Dikkati çekmeye değer

prebiyotikler (Prelaks, Lactusan m. p.) Çocuk ilacın alınması gereken probiyotikler ile Sumamed paralel aldıktan sonra dysbacteriosis vardı (d. Laktobakterin, Profibor, Lineks ve m.).

Sumamed çocuklarını altı aya kadar sürmesi tavsiye edilmez. 16 yıla kadar antibiyotik kullanmak için enjeksiyon şeklinde arzu edilmez. Genel olarak, ilacın dozu ve Sumamed tedavi süresi bir KBB uzmanı tarafından belirlenir. Ilacı uygulamak ve sadece dozajı seçmek tavsiye edilmez. Kendi kendine ilaç sağlığa çok tehlikeli olabilir.

Ilacı alırken önemlidir:

 • Ilacın aşırı dozundan kaçının.
 • Bir KBB doktoruna danışmadan Sumamed'i diğer ilaçlarla birlikte kullanmayın.

Yetişkinlerde anjinada sumamed ve çocuklar bir doktor reçetesi olmadan bir eczanede satın alınmamalıdır. Sumamed antibiyotiği olmaya da zararlı virüs ve bakterileri, aynı zamanda bağırsak mikroflorası öldürür ve sadece oldukça güçlü bir araç bağışıklık sistemini ihlal eder.

Antibiyotik tedavisinin etkisinin sağlık açısından en etkili ve güvenli olması, deneyimli bir kulak burun boğaz uzmanına danışmaktır. İlacın ertelenmesi veya uygunsuz şekilde alınması ciddi sonuçlara ve komplikasyonlara neden olur. Boğaz ağrılarını tedavi etmek için çeşitli ilaçlar ve antibiyotikler kullanılır. Ayrıca Amoxiclav ilacını ve Amoxiclav'ı nasıl kabul edeceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Ilk doktor

Yetişkinlerde pürülan anjinada sumamed

Bugüne kadar, pürülan boğaz ağrısı ile Sumamed tercih edilen ilk satırın ilaçları arasındadır. Oldukça etkili, oldukça güvenlidir, birçok formülasyonda mevcuttur (hemen hemen tüm durumlarda kullanılmasına izin verir) ve çoğu hasta için mevcuttur.

Sumamed'in ana özelliği (azitromisine dayanan diğer ilaçların yanı sıra) çok kısa bir uygulama alanıdır. 3 veya 5 gün için reçete edilir. En az 7 gün boyunca reçete edilen penisilinler ile karşılaştırıldığında, bu önemli bir fark ve belirli bir avantajdır. Bununla birlikte, üç günlük tedavi şemasının anjinada daha az etkili olduğuna ve bu nedenle Sumamed'in en az 5 gün boyunca hastalığın komplikasyonlarına karşı güvenilir bir koruma sağladığına inanılmaktadır.

Etkinlik ve güvenlik konusunda Sumamed, inhibitör korumalı penisilinler - Amoksiclavu, Augmentinu ve diğerlerine dayanan ilaçlarla hemen hemen aynıdır.

Sumamed genellikle bir süspansiyonun hazırlanması için bir toz olarak mevcut olması nedeniyle çocuklara pürülan anjin için reçete edilir. Süspansiyon her yaştan çocuklar için çok uygundur.

Yetişkin hastalar ve adolesanlar Sumamed, tabletler ve kapsüller şeklinde, çocuklar - bir toz şeklinde hazırlanan bir süspansiyon formunda reçete edilir.

Oral süspansiyonun hazırlanması için Sumamed tozu

Pürülan anjina ile intravenöz infüzyonların hazırlanması için liyofilizat oldukça nadirdir.

Sumamed tabletler iki versiyonda mevcuttur - 125 mg ve 500 mg azitromisin içerir. Kapsül 250 mg antibiyotik içerir.

Yetişkinler, 12 yaş üzerindeki ergenler ve üzerinde 45 kg ağırlığında, 3 gün boyunca, günde bir kez 500 mg bir dozda bir tablet verildi, ya da ilk gününde daha sonra başka bir 4 gün yarım tablet (ya da 2 tablet tarafından alınan bütün tableti, tayin edilir Günde 125 mg).

12 yaşın altındaki ve 45 kg'dan az olan çocuklar Sumamed, üç gün boyunca günlük vücut ağırlığının kilogramı başına 20 mg oranında veya şemaya göre reçete eder:

 • İlk gün - günlük vücut ağırlığının kilogramı başına 20 mg
 • 2-5 gün dahil - günlük vücut ağırlığının kilogramı başına 10 mg

3 yaşından büyük çocuklarda 125 mg'lık tabletler kullanılabilir, ancak çoğu zaman doktorlar bir süspansiyonu reçete eder.

Uygun şekilde hazırlanmış bir süspansiyondan bir mililitre 20 mg ilaç içerir.

Süspansiyon, 12 ml su (kit içinde bir ölçüm şırıngası içerir) bir şişe flakonun eklenmesiyle hazırlanır. Eklemeden sonra, şişe bir kapakla kapatılır ve homojen bir sıvı elde edilene kadar dikkatlice çalkalanır. Toplam hacmi 25 ml'dir, 5 günden fazla olmamak üzere 25 ° C'nin altındaki bir sıcaklıkta saklanabilir.

Sumamed flakon ile ölçülen şırınga ve ölçüm kaşığı

Pratik, Sumamed'in beş günlük tedavi planının daha etkili olduğunu göstermektedir. Üç günlük bir şema ile, pürülan boğaz ağrısı komplikasyonları gelişebilir.

Benzer şekilde yetişkinler için: Aynı toplam döviz kuru ile 5 günlük bir ders üç günlük bir kursa göre daha güvenilirdir.

Sumamed almaktan en yaygın yan etkiler sindirim bozuklukları ile ilişkilidir:

 • tantana
 • İshal (her onuncu hastada görülür)
 • kabızlık
 • Mide bulantısı ve kusma, karın ağrısı (vakaların yaklaşık% 5'inde görülür)
 • püskürtme

Çok az sıklıkla sinir sisteminde yan etkilere (baş ağrısı, baş dönmesi, uykusuzluk ya da tam tersi, sersemlik), hematopoetik sistem (lökopeni, eozinofili) ve uzayan işitme ve görme, alerjik reaksiyonlar gelişebilir.

Amoksiklav - Sumamed ile aynı durumlarda kullanılan bir ilaçtır, ancak içindeki aktif madde farklıdır.

Herhangi bir ciddi yan etki gelişmesiyle, Sumamed'i atayan bir doktora danışmak gerekir. Birçok durumda, hastanın durumu ek semptomatik tedavi araçlarıyla düzeltilebilir (örneğin, probiyotikler disbiyoz için reçete edilir), fakat bazen ilacın değiştirilmesi gerekebilir.

Sumamed, karaciğer ve böbrek fonksiyonlarında ciddi bozulma olan hastalar için, genel olarak makrolidlere ve özellikle azitromisin duyarlılığına artmış kontrendikedir.

Hamile ve emziren kadınlar, azitromisin sadece ilacın bireysel olarak tolere edilebilirliği ve fetüsün veya çocuğun gelişimi açısından reçete edilebilir. Yapılan çalışmalarda, gebe kadınlarda alındığında fetus üzerinde olumsuz bir etki görülmemiştir.

Neden anjinayı antibiyotiksiz tedavi edemiyorsun?

Gerçek pürülan anjina ile, Amoxiclave uygulamasının kuralları gözlenirse hemen hemen her zaman yardımcı olur. İlacın ana aktif maddesi...

Purulent anjinli Flemoxin Solutab, amoksisilin preparatlarının kullanımı için en uygun olanlardan biri olarak kabul edilir. Ana özelliği olasılığı...

Pürülan boğazda azitromisin, çoğu durumda 5 günlük, daha az sıklıkta - 3 günlük tedavi rejimi için reçete edilir. İlk durumda, hasta alır...

Antibiyotik almak için, bir boğazda acı hissetmek pek gerekli değildir. Başlangıç ​​olarak, halk ilaçları, alkol için likörlerin (örneğin propolis veya adaçayı) çözümleri ile başa çıkmaya çalışın ve ancak daha sonra güçlü ilaçlara geçin. Sıcaklık yükselmezse, genel sağlık durumu zarar görmez, daha sonra 3-4, anti-enflamatuar ilaçlar ile aşılabilir.

Başka bir şey, eğer ağrı ateş, ateş ile ilişkili ise, genel durum kötüleşir ve bir bozulma meydana gelir. Bu daha ciddi. Böyle bir durumda, bademcikler üzerindeki püstüllerin görünümü (örneğin, foliküler pürülan boğaz ağrısı ile) boğazda ve iltihaplanmalarında mümkündür. Bu gibi durumlarda, kahramanlık yapmak artık mümkün değildir - iyi bir şeye yol açmayacaktır.

Birçok mevcut antibiyotikten, anjinli doktorlar genellikle Sumamed'i seçerler çünkü diğer ilaçlara göre birçok avantajı vardır. İlk olarak, bu ilaç geniş bir etki spektrumudur, bu nedenle hastalığın neden olan etkenini kesinlikle etkileyecektir. İkincisi, sık başvuru gerektirmez - doz günde 1 kez hesaplanır. diğer antibiyotikler 7-10 günlük bir kurs almış iken Ve üçüncüsü, Sumamed vücutta birikir eğilimi olmasından kaynaklanmaktadır, onun alımı oranı 3-5 güne azalır.

Angina ile Sumamed çok hızlı hareket etmeye başlar, kabartma ilk veya ikinci hap alımından sonra gelir. Bu arada, eğer kronik bademcik iltihabınız varsa ve alevlenmeler sıcaklık artışı olmadan ortaya çıkarsa, sadece boğazda ağrı ve genel halsizlik gösterir, böyle bir durumu göz ardı edemezsiniz. Bu durumda, ayrıca Sumamed'e yardım edin.

Bu ilacın aktif aktif maddesi azitromisin'dir. Kolayca tüm dokulara nüfuz eder ve hızla bakterileri öldürür. Pratik uygulama nispeten yakın zamanda - yaklaşık 14 yıl bulundu, ancak bu süre boyunca onun etkinliğini zaten kanıtladı. Sumamed antibiyotik ile boğaz ağrısı tedavisi, fiyat-kalite-etkililik kombinasyonu açısından en uygunudur.

Üreticiler ve doktorlar yemek yemeden önce boğazında Sumamed'i “boş mideye” götürmeyi önerirler - böylece ilaç hızla hastalığın odaklarına nüfuz eder ve daha önce hareket etmeye başlar. Herhangi bir nedenle yiyecek almadan önce, bir antibiyotik almak zordur, o zaman yemekten sonra birkaç saat sonra yapılabilir.

Sıklıkla bu durumda bir iyileşme meydana geldi ve bir sonraki dozu kaçırmış olan antibiyotiğin alınması unutuldu.

Ama, iddia edilen kolaylaştırma, t İlacı bırakırım gerektiği halde. Belirleyin. Patojenik mikrofloranın antibiyotik kesilmesinin yenilenen gayretle hareket etmeye başlayabilir, gövde, hala unutmamalıyız!

Tıp aynı zamanda içmek için daha iyidir - aynı zamanda etkisini hızlandıracaktır.

Sumamed'in anjina dozu şu şekildedir: günde 500 mg (daha önce bahsedildiği gibi, sadece günde bir kez). Hastalığın komplike olmayan formları için standart kurs dozu 3-5 gündür. Sumamed'in yukarıda bahsettiğimiz gibi kısa bir dersi, bedenin içinde birikme özelliğinden ve alımının bitiminden sonra bile faaliyetine devam etmesinden kaynaklanmaktadır. Tabii ki, doktor bu şartlar üzerinde hareket edecek ve eğer gerekliyse, dersi uzatabilir veya başka bir ilaç yazabilir (Sumamed'in vücudunun bireysel özelliklerinden dolayı bir nedenden dolayı).
Şimdi bu ilacın bırakıldığı form hakkında biraz. Sahtekârlıkla karşı karşıya kalmamak için bunu bilmelisiniz - maalesef zamanımızda bile sahte ilaçlar bile. Sumamed, 100 mg'lik bir şişede, 250 mg'lık bir dozajın yanı sıra bir şurup (süspansiyon) içeren kapsüllerde, 500 mg'lık bir dozajda tabletler halinde üretilir.

Anjina olan çocuklar da reçete antibiyotik Sumamed. Ancak onlar için daha düşük bir dozaj ile bir şekilde farklı bir resepsiyon planı geliştirilmiştir. Gereken ilaç miktarı çocuğun vücudunun ağırlığına göre hesaplanır: küçük hastanın ağırlığının 10 mg / kg'ı. İlacı nazik bir şekilde verebilirler: ilk gün - 10 mg / kg ağırlık, ve daha sonra 4 gün, ama zaten 2 kat daha az dozda - 5 mg / kg. Çocuğunuz daha büyükse ve ilacı iyi tolere ederseniz, kursu 3 güne kadar azaltabilirsiniz, ancak daha sonraki tüm günlerde doz ilkinde olduğu gibi olacaktır.

Angina çocuklarda sumamed genellikle reçete edilir, genellikle çok iyi tolere edilir ve az sayıda yan etkisi vardır. Henüz antibiyotik henüz bebekler için reçete edilmemiştir: 6 ay öncesine gelmeden önce başka yollarla tedavi edilecektir. Hapı bebeğe nasıl “sokacağını” hayal etmek için titreyen ebeveynler için, Sumamed'i bir süspansiyon şeklinde uygulama olasılığı vardır: tatlı bir ilaç, çocuğun kolayca ve iğrenmeden içeceği.

Yan etkiler, herhangi bir antibakteriyel ilaç için standarttır ve aşağıdaki belirtileri içerir: mide bulantısı, bağırsak rahatsızlıkları (ishal ve kabızlık gibi), şişkinlik. Bazen baş ağrısı, uyuşukluk ve baş dönmesi vardır. Belki biraz uyku bozukluğu.

Genellikle bu fenomen antibiyotiği durdurduktan sonra geçer. Sumamed boğaz ağrısı ile tedavi edildikten sonra bağırsak mikroflorasının rahatsızlıkları her zaman gerçekleşmez, çünkü dozları küçüktür ve alım süresi genellikle 3-5 gündür. Fakat önleme için bifidobakteriler (Bifidumbacterin, Lineks) içeren ilaçlar hala içebilirsiniz.

Makrolid antibiyotikleri tolere etmeyen hastalara ilaç reçete etmeyin. Ayrıca böbrek ve karaciğer yetmezliği de bu ilacın reçetelemesinde kontrendikasyonlar olacaktır.

Alerjiye eğilimli olanlar için dikkat edilmelidir: Sumamed, kovan, deri döküntüsü veya kaşıntıya neden olabilir. Bu tür reaksiyonlar meydana gelirse ilaç durdurulmalı ve sorumlu doktor ilacı değiştirdiğini bildirmelidir.

 • Tüm pozitif yönleriyle bu antibiyotiğin yeterince güçlü olduğu unutulmamalıdır, bu yüzden kendi bağışıklığınızı etkileyebilir. Bu nedenle, anjinle Sumamed her zaman ilk kez reçete edilmemekte, vücudu böyle güçlü bir çareye "alıştırmamaya" çalışmaktadır.

Büyük bir özenle, gelecekteki annelere atanır: bu, yalnızca amaçlanan fayda, hastalığın kendisinin, yani aşırı durumlarda, ağır sonuçlarının aşılması durumunda yapılır. Anne sütü ile birlikte ilacın bir kısmı kaçınılmaz olarak bebeğin vücuduna girdiği için emzirme döneminde genç annelere Sumamed antibiyotiği almak aynı derecede ihtiyatlıdır.

Sadece bir antibiyotik alıp, her şeyin kendi başına geçeceğini düşünebilirsiniz. Ek bir önlem olarak mutlaka doktorlar bademciklerin tamamen temizlenmesini ve enfeksiyonun odağını tamamen ortadan kaldırmasını ve hastalığın kronik bir aşamaya geçmesini önler.

Erişkinlerde anjin içinde sumamed (ancak, küçük hastalarda olduğu gibi) en güçlü araçlardan biridir, ancak vücudun ek yardıma ihtiyacı vardır. Doktor gargara "Geksoralom" veya "klorheksidin" veya boğaz sulama reçete: Bu ilaçlar doğrudan büyük tıkanıklık noktasında zararlı bakteriler ile yerel bir etkiye "mücadele" olacaktır. Çocuklar daha zor gargara, yüzden şırınga bir papatya kaynatma ve benzeri zararsız çözümün boynunu sulamak için günde birkaç kez olabilir.

Üstelik antibiyotik alımı kez daha vücuda yatak istirahati uymalıdır sırasında boşa değil güç dışarı çıkmadan olmak da mutlaka gerekli değildir: organizma hala zayıftır ve en ufak bir aşırı soğuma nükse katkıda bulunabilir.

Hiçbir durumda reddetme anjinadaki antibiyotiklerden, ama unutmayın: sadece bir doktor tarafından reçete edilmelidir! Bir tıp eğitimi olmadan, ilacın seyrini ve dozajını doğru olarak hesaplamak mümkün değildir, çünkü talimatlarda yazılanlar - sadece genel kurallar, doktorunuz hastalığın genel görüntüsüne ve vücudunuzun özelliklerine dayanarak başka reçeteler verebilir.

Dikkat lütfen! Sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirici. Bir uzmandan profesyonel yardım almanızı ve randevu almanızı öneririz.

Doğru antibiyotik seçimi - boğaz ağrısının en önemli anı

Doktorlar çoğu kez anjina ile antibiyotiklerin önlenemeyeceğini kabul eder. Bu hastalık ile bağışıklığın enfeksiyonla başa çıkması zordur ve antibakteriyel ajanlar buna yardım etmek için çağrılır.

Boğazda Sumamed içebilir miyim? Nasıl doğru kullanılır? Bu ilaç çocuklar, hamile ve emziren kadınlar için izinli midir? Bu makalelerin ve diğer soruların cevapları, bu makaledeki ayrıntılı incelememiz ve videolarımızda bulunabilir.

Tıpta Angina yaygın bademcikler enfeksiyonu olarak adlandırılır. Hastalık genellikle orofarinkste bulunan lenfoid dokuların iltihaplanması ile karakterize edilen ve yüksek sıcaklıkta, zehirlenme belirtileriyle şiddetli şekilde akan bakterilerden kaynaklanır.

Anjina ile yüksek ateş birkaç gün sürebilir

Genellikle bir enfeksiyon ciddi komplikasyonlara yol açabilir:

 • paratosillar apsesi - yutulurken şiddetli ağrıya neden olan ve önemli boyutta - solunum ve yeme ile ilgili sorunlara neden olan sınırlı bir irin birikmesi;
 • akut romatizmal ateş (romatizmal ateş) - kas-iskelet sistemi, iç organlar, sinir sistemi yenilgi ile oluşan ciddi bir sistemik hastalık;
 • glomerülonefrit - Fonksiyonlarının ve böbrek yetmezliğinin ihlali ile kendini gösteren böbreklerin iç yapısının iltihaplanması.

Orofarinkste enfeksiyon kan dolaşımına nüfuz edebilir ve ciddi komplikasyonlara neden olabilir

Bu nedenle, enfeksiyonun tedavisine mümkün olduğunca erken başlamak çok önemlidir. Ana tedavi yöntemi antibiyotik olarak kalmaktadır: anjinayla Sumamed, 3 gün boyunca, enfeksiyonla başa çıkmak ve hastalığı yenmek için hızlı bir şekilde yardımcı olur.

Çeşitli salım biçimleri, hem yetişkinlerde hem de çocuklarda ilacın rahatlığını sağlar.

Sumamed, makrolid grubundan bir antibiyotiktir. Geniş bir etki spektrumunun aktif maddesi azitromisin'dir. Ürün, Hırvat ilaç firması Pliva Harvatska tarafından üretilmektedir. Angina Sumamed çeşitli şekillerde vardır.

Sumamed ile boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir?

Boğaz ağrısı tedavisi antibakteriyel ilaçları içerir. Bunlardan biri Sumamed. Bir doktor randevusu alınmadan alınmaması gereken güçlü ajanları ifade eder.

Preparatın ve aktif bileşenin tarifi. Serbest bırakma formları

Sumamed, pürülan form da dahil olmak üzere bademcik iltihabı için kullanılan bir sistemik etki antibiyotiktir. Kullanımı, hastalığın süresini kısaltmayı ve komplikasyonları önlemeyi mümkün kılar.

İçindeki ana aktif madde azitromisin'dir. Madde makrolid gruplarına aittir. Ayırt edici özelliği, inflamatuar sürecin yerinde birikme kabiliyetidir.

Bu özellik nedeniyle ilacın etkinliği artar ve diğer antibakteriyel ilaçlara kıyasla daha düşük bir dozajda kullanılabilir. İlaç yavaş yavaş vücuttan atılır - 24 ila 36 saat arasında.

Tonsillit ile Sumamed güçlü bir bakterisid etkiye sahiptir. Penisilinli antibiyotiklere alerjisi olan çocuklarda yüksek verimle kullanılabilir.

İlaç, kapsüller, tabletler halinde ve bir süspansiyon şeklinde temin edilebilir.

Tabletler ve kapsüller.

Tabletlerin ambalajlanması, her biri 125 mg azitromisin içeren 6 tabletin ambalajlanmasını ve 3 tabletin 500 mg aktif bileşen paketlemesini sağlar. Ayrıca Sumamed, her biri 250 mg madde içeren kapsüllerde üretilir.

Çocukların tedavisi için, tozun suda çözündürülmesi için bir süspansiyon kullanılır, bu da bir çilek aromasına sahip bir ilaç ile sonuçlanır. 1 gram toz içinde yaklaşık 23, 9 mg aktif madde bulunur.

Niçin, resepsiyondan önce boğazdan mikrofloraya bir çubuk almak daha iyidir?

Bir antibakteriyel ilaç reçete etmeden önce, boğazdan mikroflora bir yayma geçirmeniz gerekir. Bakteriye bulaşma, hastalığın neden olduğu bakterileri tanımlamanıza ve sayılarını belirlemenize olanak tanır.

Bir başka önemli nokta, analizin hangisinin en etkili olacağını bulmak için bakterilerin antibiyotiklere duyarlılığını belirlemenize izin vermesidir.

İlaç nasıl alınır?

Çocuklar ve yetişkinler için Sumamed in angina kabul planları farklıdır.

Yetişkinler günde 1 kez 500 mg maddeyi alırlar. Tedavi seyrinin süresi ortalama 3 ila 5 gündür - bu kısa süre, kural olarak yeterlidir, çünkü Aktif madde vücutta birikir ve alımı durdurduktan sonra çalışmaya devam eder.

Bu durumda, görünür iyileşme olsa bile, ilacı zamanından önce almayı bırakmayın.

Patojenik mikroorganizmalar yaşam aktivitelerine devam edebilir ve azitromisine direnç geliştirebilir, bunun bir sonucu olarak ilacın daha fazla kullanılması bu kadar etkili olmayacaktır. Terapi sürecinin sonunda hasta testleri geçer ve sonuçlarına göre doktor tedaviyi uzatabilir.

Yetişkinlerde anjinda sumina ve çocuklar yemeklerden önce veya yemekten birkaç saat sonra alınırlar, böylece aktif madde hızla iltihap kaynaklarına nüfuz eder ve çalışmaya başlar.

Çocuklarda kullanım

Çocuklarda anginada sumamed daha düşük dozda kullanılır. Dozaj çocuğun ağırlığına göre bireysel olarak hesaplanır. İlacın alınması, 1 kg vücut ağırlığı başına 10 mg madde hızında gereklidir.

Doktorlar aşağıdaki şemayı kullanmanızı önerir: ilk gün - sonraki 4 gün içinde kilogram başına 10 mg - 2 kat daha az bir doz.

İlacın dozunu kendiniz ayarlamayın. Daha büyük bir hacimde alındığında, yan etkiler gelişebilir ve dozda bir azalma ile ilacın etkinliği iyileşmek için yeterli olmayabilir ve rotayı uzatmak gerekli olacaktır.

Sumamed altı ay çocuklara reçete edilebilir. Bebeklerin tedavisi için ilacı bir süspansiyon şeklinde kullanmak daha uygundur. Çocuk 3 yaşına ulaşmadan önce, ilaç 1 ml'ye uygulanır. günde bir kez askıya alın.

Kullanım için kontrendikasyonlar

Talimatlara göre aşağıdaki kontrendikasyonlar vardır:

 • Makrolidlere karşı alerji;
 • Böbrek ve karaciğer bozuklukları;
 • Ergotamine dayalı ilaçların alımı.
Tabletler ve kapsüller 3 yaşın altındaki çocuklara uygulanamaz. 3 yaşından küçük çocuklar sadece bir askıya alabilir. 12 yaşın altındaki çocuklara 500 mg'lık madde verilmemelidir.

Dikkatle, ilaç aşağıdaki durumlarda kullanılmalıdır:

 • Myastenia gravis;
 • Kalbin disfonksiyonları;
 • Antiaritmik ilaçların alımı.

Hamilelik sırasında ilacın kullanımı mümkündür, ancak riskleri ve almanın etkisini değerlendirdikten sonra atanmalıdır. Emzirme ve emzirme sırasında ilacı alma ihtiyacı olduğu durumlarda, tedavi sırasında emzirmeye ara vermek gerekir.

Olası yan etkileri

Tonsillit içinde Sumamed alma En yaygın olan yan etkileri bir dizi kışkırtabilir:

 • Baş ağrısı;
 • bulantı;
 • kusma;
 • Şişkinlik;
 • ishal;
 • Duygudurumun ruhsallığı;
 • Uyku bozuklukları (uyuşukluk veya uykusuzluk);
 • Deri alerjik reaksiyonları.

İlaç kan bileşenlerini etkileyebilir. Sumamed'in tedavisi ile yapılan bir kan testi eozinofili, basbopeni, lenfopeni ortaya koymaktadır. Eşzamanlı olarak, bilirubin ve glukoz seviyeleri artar.

Nadir durumlarda, ilaç mukoza zarlarında veya ağız boşluğunda Candida mantarlarının büyümesini provoke edebilir. İlacın yan etkileri çocuklarda daha yaygındır.

Yan etkiler durumunda ilacın olası bir değişimi için hemen bir doktora başvurmalısınız.

Tedavi süresi için öneriler

Bir doktor reçete olmadan ilacı almayın veya dozaj veya tedavi süresini keyfi olarak keyfi ayarlamalar yapın.

Sumamed güçlü ilaçları ifade eder. Sadece patojenik bakterileri ve virüsleri değil, aynı zamanda normal bağırsak mikroflorasını da yok eder ve bağışıklık sistemini de olumsuz yönde etkileyebilir. Bağırsak mikroflora bozukluklarını önlemek için, bifidobakteri ile ilaçların kullanılması tavsiye edilir. Olabilir Linex veya Biome 3.

Diğer ilaçlarla birlikte ilacın herhangi bir kombinasyonu doktor ile anlaşılmalıdır. Sumamed kullanırken bir doktorun atanmasından sapmalar ciddi komplikasyonların gelişmesine yol açabilir.

Angina ile Sumamed

İlaç çok çeşitli etkilere sahiptir. Azalide - makrolid kategorisinden bir antibiyotiktir. Doktorlar, bu hastalığın herhangi bir türüyle etkili bir şekilde savaşabileceğinden, Sumina'yı anjinaya almayı önerir. Antibiyotik, yüksek konsantrasyonlu inflamasyon üzerinde bakterisidal bir etkiye sahiptir.

ATC kodu

Aktif maddeler

Anjina sumamed kullanımı için endikasyonlar

İlaç kullanımı endikasyonları arasında: Sumamed'e duyarlı bakteriyel suşların neden olduğu bulaşıcı bir doğaya sahip iltihaplar. Bunlar üst solunum yolu hastalıklarıdır - örneğin anjin, vb.

Sumamed ne zaman boğaz ağrısı ile yardım etmeye başlar?

Sumamed'in boğaz ağrısının tedavisindeki etkisi oldukça hızlı başlar - semptom rahatlaması 1-2 ilaçtan sonra oluşur, yani. zaten 1. / 2. günlerde.

Sorunun şekli

İlaç kapsüller veya tabletler (yetişkinler) ve şurup (çocuklar için) için süspansiyonlar halinde verilir. Bir paket 3 veya 6 tablet içerir ve kapsüller şeklinde - 6 adet. Şurup 100 ml'lik bir şişede satılır.

farmakodinami

Sumamed'in aktif bileşeni azitromisin'dir. Aşağıda, bu madde duyarlı gram pozitif koklar, için: Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes ve Streptococcus agalactiae, Streptococcus ek olarak, grup CF ve G, S. aureus ve Streptococcus viridans üyeleri. Duyarlı gram-negatif mikroorganizmalar ve şunlardır: influenza coli Moraxella catarrhalis, boğmaca ve Haemophilus ducrei ile Bordetella parapertussis çubuğu, Legionella pneumophila, Campylobacter eyuni, gonokok ve G. vaginalis. Anaeroblara arasında duyarlıdır: Clostridium perfringens ve peptostreptokokki spp ile Bacteroides bivius. Azitromisin, bir Chlamydia, Mycoplasma pneumoniae, Ureaplasma urealitikum, soluk treponemu ve Borrelia burgdorferinin üzerinde çalışmaktadır. Böylece azitromisin, eritromisin maddeye karşı, Gram-pozitif mikroorganizmalar, üzerinde herhangi bir etki.

Farmakokinetik

Azitromisinin emilmesi gastrointestinal sistemden gerçekleştirilir ve oldukça hızlıdır. Bunun nedeni, maddenin lipofilik ve asidik ortama dirençli olmasıdır. 500 mg azitromisin kullanıldığı zaman, kan plazmasındaki zirve 2.5-2.96 saate ulaşır (oran 0.4 mg / l'dir). Biyoyararlanım endeksi% 37'dir.

Azitromisin, solunum sistemini ve ürogenital sistemi (prostat dahil), yumuşak doku ve cildi etkili bir şekilde etkiler. Maddenin dokularda artan konsantrasyonunun (kan plazmasındakilerden 10-50 kat daha yüksek) indeksleri ve bunun uzun yarı ömrü, azitromisinin plazma proteinlerine iyi bağlanmadığı gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca, düşük asitli bir ortamla çevreleyen lizozomda biriken nükleer hücrelere geçebilmesinden etkilenir. Sonuç olarak, dağılım hacmi 31.1 l / kg'a ulaşır ve plazmadaki boşluk yükselir.

İntraitüler uyaranları yok ederken azitromisinin büyük ölçüde lizozomlarda birikmesi çok önemlidir. Fagositler aracılığıyla, azitromisin, bakteriyel enfeksiyonun bulunduğu yere girer ve orada fagositoz ile serbest kalır. Madde, enflamasyon odaklarında (lezyon bölgesinde şişkinlik derecesi ile ilişkili olarak ortalama olarak% 24-34 oranında konsantrasyonları aşar) toplanır. Her ne kadar azitromisin fagositlerde yüksek bir birikim oranına sahip olsa da, işlevlerini önemli ölçüde etkilemez.

İltihaplı bölgedeki maddenin bakteri öldürücü birikimi 5-7 gün boyunca sürdürülür. Son dozun kullanılmasından sonra, kısa süreli (3-5 gün) tıbbi kurslar geliştirmek mümkün hale geldi.

Azitromisin, adım 2'de, kan plazma elde edilir: yarılanma ömrü p, 1 / d kullanmak mümkün Sumamed bunun üzerine, ilacın alımından ve 24-72 saatlik bir aralık ile 41 saat sonra 8-24 saatlik bir aralık ile, 14-20 saat..

Hamilelik sırasında anginada sumamed kullanımı

Hamilelik sırasında veya emzirme sırasında ilaçların kullanımı, sadece ilacın yararının bebek için var olan riski aşması halinde istisnai durumlarda izin verilir.

Kontrendikasyonlar

 • Azitromisin, makrolidler ve diğer ilaç bileşenlerine karşı toleranssızlık;
 • Şiddetli formda böbreklerin veya karaciğer yetmezliğinin işlevinde ciddi bozukluk;
 • Kapsüller ve tabletler 500 mg'lık bir dozajda - 12 yaşın altındaki çocuklar için (45 kg'dan az ağırlığında), 3 yaşından küçük çocuklar için 125 mg'lık bir dozajda tabletler, 6 aylıktan küçük bir çocuk için süspansiyon;
 • Laktasyon dönemi;
 • Ergotamin veya dihidroergotamin ile kombinasyon halinde resepsiyon.

Dikkatle, aritmiler, böbrek ve karaciğer çalışmalarında anormalliklerin varlığı ve ayrıca myastenia gravis durumunda atama gereklidir.

Anjinada toplanan yan etkiler

İlaca karşı istenmeyen reaksiyonlar çok nadir gelişir. Temel olarak, bu formda görünürler: bulantı ve ishal ile kusma, aynı zamanda şişkinlik veya kabızlık. İştah da kötüye gidebilir, alerjiler oluşabilir (deride kızarıklıklar, kurdeşeneler, anjioödem, ödem), uyku problemleri, anksiyete hissi, baş ağrısı vb.

Doz ve Yönetim

Angina ile Sumamed Yetişkinler 5 veya 3 gün içinde kursları reçete edilir. İlk varyantta, ilk günde 500 mg ilacın kullanılması, daha sonra 250 mg'lık bir dozajın azaltılması ve bu miktarın 4 gün boyunca kabul edilmesi gerekmektedir. İkinci varyantta, 3 günde 3 günde 500 mg içilmelidir (bu nedenle, bir ders için genel veya genel doz 1,5 g olacak).

Herpes, foliküler ve pürülan anjina ile Sumamed

İlaç başarıyla bu angina formları ile başa çıkmak, hem yetişkinler hem de çocuklar için reçete edilebilir.

Çocuklarda anjina ile Sumamed

6 aya kadar olan bebekler. Bir ilaç süspansiyonu verilmelidir. Bir şurup çıkarmak için, 12 g su içinde 17 g tozu çözmeniz gerekir - sıvının hacmi 23 ml olmalıdır. Kullanmadan önce şişe iyice çalkalanmalıdır.

3 yaşından büyük çocukların sekmesine izin verilir. 125 mg için. İlacın tablet dozu, bebeğin ağırlığının 10 mg / 1 kg'ı oranında hesaplanır.

Streptococcus pyogenes virüsünün neden olduğu anjin durumunda, Sumamed - 3 günlük tedavi kursu ile 20 mg / kg veya 5 günlük tedavi kursu ile 12 mg / kg dozunun arttırılması gerekir. Genelde, çocuk kurs başına 60 mg / kg ilaç tüketmelidir.

aşırı doz

Doz aşımı durumunda, hasta kusma, ishal, karın ağrısı, karaciğer problemleri ve geçici işitme kaybı ile mide bulantısı yaşayabilir.

Diğer ilaçlarla etkileşimler

Antasitler (magnezyum ve alüminyum içeren de dahil olmak üzere), ve ilaç, bu maddelerden ayrı olarak kullanılmalıdır sayede ek olarak, gıda ve alkollü içecekler önemli emme Sumamed bozulmuş ve en az 1 saat önce Sumamed içme (yemek yemek ya da 2 saat sonra).

Ek olarak, ilaçları antiagregan ve antikoagülanlarla dikkatlice birleştirmelisiniz. Varfarin kullanırsanız, protrombin zamanını izlemelisiniz. Sumamed'i heparin ile birlikte içmek yasaktır.

Depolama koşulları

Çocuklara erişilemeyen bir yerde ilacı korumak için, ışıktan ve kurutan korunmalıdır. Sıcaklık koşulları 15-25 ° C arasındadır.

Son kullanma tarihi

Kapsül ile tabletler, oral şurup hazırlanması için toz - 2 yıl boyunca 3 yıl boyunca kullanımına izin verilir. Hazır süspansiyon 5 günden fazla olmamak üzere saklanabilir.

yorumlar

Anjin içinde Sumamed sık sık bu hastalığın tedavisi için reçete oldukça popüler ve etkili bir ilaçtır. Onunla ilgili yorumlar hem hastaları hem de doktorları bırakır.

Tatyana: “Tıbbi çalışan olarak, çoğu durumda çok etkili olmasına rağmen Sumamed dahil olmak üzere antibiyotiklerin kötüye kullanılmamasını tavsiye etmek istiyorum. Sadece diğer ilaçlar işe yaramazsa kullanmanı öneririm. Tüm antibiyotiklerde olduğu gibi, Sumamed'in kullanımı yan etkilerle doludur, bu yüzden başarısız bir doktora danışmalısınız. Bu ilacın avantajları, fiyatı ve maruz kalma hızıdır. Pozitif bir faktör çağrılabilir ve ilacın günde yalnızca bir kez içilmesi gerekir, bu yüzden unutmak ya da resepsiyonların sayısı hakkında kafa karıştırmak zordur. "

Masha: "İlaç gerçekten çok iyi, kendi deneyimlerinde kontrol ediliyor. Angina ile hasta oldum, 2 hafta boyunca sonuçsuz kaldım, doktorum bana yazdı Sumamed. İhmal edilmiş bir hastalıkta geçirdiğim hastalıktan beri günde iki kez bir doz reçete edilir, ancak bu talimat sadece bir kez alınmadan ve yemeklerden önce (1 saat sonra) ya da sonrasında (2 saat sonra) alınmalıdır. Diyet normal değildi, bu yüzden yemekten 2 saat sonra ilacı içtim. Doktor yan etkiler ortaya çıkarsa, standart prosedüre gitmeniz gerektiği konusunda uyardı. Ama hiç problem yaşamadım, bu yüzden ilacı günde iki kez içtim. Çok çabuk iyileştim. "

Nastya: “Bir zamanlar Sumamed'in anjina vakalarında çok etkili olduğuna ikna olmamıştı. Bu hastalıktan sık sık hastalandığım için birçok ilaç denedim. Pus ortaya çıktığında, en etkili olan Sumamed oldu. Bu ilaç ile tedavi süresinin sadece 3 gün olduğu göz önüne alındığında, anjinin hızlı bir şekilde ortadan kaldırılması için en uygun olduğu düşünülebilir. "

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğazda bir şey engelliyormuş gibi: rahatsızlıktan nasıl kurtulur?

Boğazdaki topak sadece kanatlı bir cümle değildir, oldukça rahatsız edici bir semptomdur. Çoğu durumda, belirli bir patolojiye işaret eder, bununla mücadelesi aktif ve acil olmalıdır.

Bir nebülizatörde anjina ile inhalasyon yapmak nasıl uygun?

Bir püskürtücü ile boğazın ön duvarın solunması akut tahrip epitelyum dokularında iltihap, patojenik bakterilerin ödem aktivitesinin bastırılması geçen angina başarılı tedavi, hem de geri doğal nem gırtlak mukozaya anahtarıdır.