Loading

Antibiyotik Sumamed: tedavi, anjin ile yardımcı olur mu?

Antibiyotik almak için, bir boğazda acı hissetmek pek gerekli değildir. Başlangıç ​​olarak, halk ilaçları, alkol için likörlerin (örneğin propolis veya adaçayı) çözümleri ile başa çıkmaya çalışın ve ancak daha sonra güçlü ilaçlara geçin. Sıcaklık yükselmezse, genel sağlık durumu zarar görmez, daha sonra 3-4, anti-enflamatuar ilaçlar ile aşılabilir.

Antibiyotik almak ne zaman gereklidir?

Başka bir şey, eğer ağrı ateş, ateş ile ilişkili ise, genel durum kötüleşir ve bir bozulma meydana gelir. Bu daha ciddi. Böyle bir durumda, bademcikler üzerindeki püstüllerin görünümü (örneğin, foliküler pürülan boğaz ağrısı ile) boğazda ve iltihaplanmalarında mümkündür. Bu gibi durumlarda, kahramanlık yapmak artık mümkün değildir - iyi bir şeye yol açmayacaktır.

Birçok mevcut antibiyotikten, anjinli doktorlar genellikle Sumamed'i seçerler çünkü diğer ilaçlara göre birçok avantajı vardır. İlk olarak, bu ilaç geniş bir etki spektrumudur, bu nedenle hastalığın neden olan etkenini kesinlikle etkileyecektir. İkincisi, sık başvuru gerektirmez - doz günde 1 kez hesaplanır. diğer antibiyotikler 7-10 günlük bir kurs almış iken Ve üçüncüsü, Sumamed vücutta birikir eğilimi olmasından kaynaklanmaktadır, onun alımı oranı 3-5 güne azalır.

Angina ile Sumamed çok hızlı hareket etmeye başlar, kabartma ilk veya ikinci hap alımından sonra gelir. Bu arada, eğer kronik bademcik iltihabınız varsa ve alevlenmeler sıcaklık artışı olmadan ortaya çıkarsa, sadece boğazda ağrı ve genel halsizlik gösterir, böyle bir durumu göz ardı edemezsiniz. Bu durumda, ayrıca Sumamed'e yardım edin.

Bu ilacın aktif aktif maddesi azitromisin'dir. Kolayca tüm dokulara nüfuz eder ve hızla bakterileri öldürür. Pratik uygulama nispeten yakın zamanda - yaklaşık 14 yıl bulundu, ancak bu süre boyunca onun etkinliğini zaten kanıtladı. Sumamed antibiyotik ile boğaz ağrısı tedavisi, fiyat-kalite-etkililik kombinasyonu açısından en uygunudur.

Angina'da Sumamed'i almak nasıl daha iyidir?

Üreticiler ve doktorlar yemek yemeden önce boğazında Sumamed'i “boş mideye” götürmeyi önerirler - böylece ilaç hızla hastalığın odaklarına nüfuz eder ve daha önce hareket etmeye başlar. Herhangi bir nedenle yiyecek almadan önce, bir antibiyotik almak zordur, o zaman yemekten sonra birkaç saat sonra yapılabilir.

Sıklıkla bu durumda bir iyileşme meydana geldi ve bir sonraki dozu kaçırmış olan antibiyotiğin alınması unutuldu.

Ama, iddia edilen kolaylaştırma, t İlacı bırakırım gerektiği halde. Belirleyin. Patojenik mikrofloranın antibiyotik kesilmesinin yenilenen gayretle hareket etmeye başlayabilir, gövde, hala unutmamalıyız!

Tıp aynı zamanda içmek için daha iyidir - aynı zamanda etkisini hızlandıracaktır.

Sumamed'in anjina dozu şu şekildedir: günde 500 mg (daha önce bahsedildiği gibi, sadece günde bir kez). Hastalığın komplike olmayan formları için standart kurs dozu 3-5 gündür. Sumamed'in yukarıda bahsettiğimiz gibi kısa bir dersi, bedenin içinde birikme özelliğinden ve alımının bitiminden sonra bile faaliyetine devam etmesinden kaynaklanmaktadır. Tabii ki, doktor bu şartlar üzerinde hareket edecek ve eğer gerekliyse, dersi uzatabilir veya başka bir ilaç yazabilir (Sumamed'in vücudunun bireysel özelliklerinden dolayı bir nedenden dolayı).
Şimdi bu ilacın bırakıldığı form hakkında biraz. Sahtekârlıkla karşı karşıya kalmamak için bunu bilmelisiniz - maalesef zamanımızda bile sahte ilaçlar bile. Sumamed, 100 mg'lik bir şişede, 250 mg'lık bir dozajın yanı sıra bir şurup (süspansiyon) içeren kapsüllerde, 500 mg'lık bir dozajda tabletler halinde üretilir.

Anjin çocuklarında Sumamed nasıl alınır?

Anjina olan çocuklar da reçete antibiyotik Sumamed. Ancak onlar için daha düşük bir dozaj ile bir şekilde farklı bir resepsiyon planı geliştirilmiştir. Gereken ilaç miktarı çocuğun vücudunun ağırlığına göre hesaplanır: küçük hastanın ağırlığının 10 mg / kg'ı. İlacı nazik bir şekilde verebilirler: ilk gün - 10 mg / kg ağırlık, ve daha sonra 4 gün, ama zaten 2 kat daha az dozda - 5 mg / kg. Çocuğunuz daha büyükse ve ilacı iyi tolere ederseniz, kursu 3 güne kadar azaltabilirsiniz, ancak daha sonraki tüm günlerde doz ilkinde olduğu gibi olacaktır.

Angina çocuklarda sumamed genellikle reçete edilir, genellikle çok iyi tolere edilir ve az sayıda yan etkisi vardır. Henüz antibiyotik henüz bebekler için reçete edilmemiştir: 6 ay öncesine gelmeden önce başka yollarla tedavi edilecektir. Hapı bebeğe nasıl “sokacağını” hayal etmek için titreyen ebeveynler için, Sumamed'i bir süspansiyon şeklinde uygulama olasılığı vardır: tatlı bir ilaç, çocuğun kolayca ve iğrenmeden içeceği.

Sumamed ve kontrendikasyonların yan etkileri

Yan etkiler, herhangi bir antibakteriyel ilaç için standarttır ve aşağıdaki belirtileri içerir: mide bulantısı, bağırsak rahatsızlıkları (ishal ve kabızlık gibi), şişkinlik. Bazen baş ağrısı, uyuşukluk ve baş dönmesi vardır. Belki biraz uyku bozukluğu.

Genellikle bu fenomen antibiyotiği durdurduktan sonra geçer. Sumamed boğaz ağrısı ile tedavi edildikten sonra bağırsak mikroflorasının rahatsızlıkları her zaman gerçekleşmez, çünkü dozları küçüktür ve alım süresi genellikle 3-5 gündür. Fakat önleme için bifidobakteriler (Bifidumbacterin, Lineks) içeren ilaçlar hala içebilirsiniz.

Makrolid antibiyotikleri tolere etmeyen hastalara ilaç reçete etmeyin. Ayrıca böbrek ve karaciğer yetmezliği de bu ilacın reçetelemesinde kontrendikasyonlar olacaktır.

Alerjiye eğilimli olanlar için dikkat edilmelidir: Sumamed, kovan, deri döküntüsü veya kaşıntıya neden olabilir. Bu tür reaksiyonlar meydana gelirse ilaç durdurulmalı ve sorumlu doktor ilacı değiştirdiğini bildirmelidir.

 • Tüm pozitif yönleriyle bu antibiyotiğin yeterince güçlü olduğu unutulmamalıdır, bu yüzden kendi bağışıklığınızı etkileyebilir. Bu nedenle, anjinle Sumamed her zaman ilk kez reçete edilmemekte, vücudu böyle güçlü bir çareye "alıştırmamaya" çalışmaktadır.

Büyük bir özenle, gelecekteki annelere atanır: bu, yalnızca amaçlanan fayda, hastalığın kendisinin, yani aşırı durumlarda, ağır sonuçlarının aşılması durumunda yapılır. Anne sütü ile birlikte ilacın bir kısmı kaçınılmaz olarak bebeğin vücuduna girdiği için emzirme döneminde genç annelere Sumamed antibiyotiği almak aynı derecede ihtiyatlıdır.

Hızlı bir şekilde angina ile başa çıkmak için vücudun nasıl yardımcı olur?

Sadece bir antibiyotik alıp, her şeyin kendi başına geçeceğini düşünebilirsiniz. Ek bir önlem olarak mutlaka doktorlar bademciklerin tamamen temizlenmesini ve enfeksiyonun odağını tamamen ortadan kaldırmasını ve hastalığın kronik bir aşamaya geçmesini önler.

Erişkinlerde anjin içinde sumamed (ancak, küçük hastalarda olduğu gibi) en güçlü araçlardan biridir, ancak vücudun ek yardıma ihtiyacı vardır. Doktor gargara "Geksoralom" veya "klorheksidin" veya boğaz sulama reçete: Bu ilaçlar doğrudan büyük tıkanıklık noktasında zararlı bakteriler ile yerel bir etkiye "mücadele" olacaktır. Çocuklar daha zor gargara, yüzden şırınga bir papatya kaynatma ve benzeri zararsız çözümün boynunu sulamak için günde birkaç kez olabilir.

Üstelik antibiyotik alımı kez daha vücuda yatak istirahati uymalıdır sırasında boşa değil güç dışarı çıkmadan olmak da mutlaka gerekli değildir: organizma hala zayıftır ve en ufak bir aşırı soğuma nükse katkıda bulunabilir.

Hiçbir durumda reddetme anjinadaki antibiyotiklerden, ama unutmayın: sadece bir doktor tarafından reçete edilmelidir! Bir tıp eğitimi olmadan, ilacın seyrini ve dozajını doğru olarak hesaplamak mümkün değildir, çünkü talimatlarda yazılanlar - sadece genel kurallar, doktorunuz hastalığın genel görüntüsüne ve vücudunuzun özelliklerine dayanarak başka reçeteler verebilir.

Dikkat lütfen! Sitedeki tüm makaleler tamamen bilgilendirici. Bir uzmandan profesyonel yardım almanızı ve randevu almanızı öneririz.

Boğaz ağrısı tedavisi: Sumamed

Yeni kuşağın makrolid antibiyotikleri - Sumamed - tedavinin ikinci gününde hastanın durumunda iyileşmeye neden olur. Sumamed ile boğaz ağrısı tedavi ederken neyin nüansları nelerdir?

Sumamed: giriş

Sumamed - aktif madde olan antibiyotik azitromisin olan ilacın ticari adı.

Makrolid antibakteriyel ilaç Sumamed, 1988 yılında Rusya'nın tıbbi uygulamasına geldi. İlaç anjin dahil olmak üzere bir dizi solunum yolu hastalığının tedavisinde yeterince uzun ve olumlu bir kullanım süresine sahiptir.

Vücutta biriken ve dolayısıyla uzun süreli bir etkiye sahip olan çok çeşitli etkilerin bir antibiyotiktir. İlacın 3 gün içinde minimum bir tedavisi ile, hastanın durumu ikinci günde düzelir. İlacın son alınan dozu, bakterisidal etki sağlayan oranlarda bir hafta daha iltihap odağında kalır.

Antibiyotik salınım formları:

 • 0.125 ve 0.5 g'lik tabletler;
 • kapsüller 0.25 g;
 • 5 ml başına 100 ve 200 ml'lik dozlarda bir süspansiyon yapmak için toz;
 • intravenöz damlama tozu, 500 mg - anjina ile uygulanamaz. Ayrıca, Sumamed'i 16 yaşın altındaki çocuklarda ve 25 kg'dan az olan çocukların tedavisinde intravenöz enjeksiyonlar için kullanmayın.

Sumamed: anjinada uygulama

gırtlak mukozayı infiltre eden anjin bakteri, organizmanın genel toksisiteye neden toksinler üreten zaman, 39 ° C vücut sıcaklığı ve şiddetli zayıflık artar.

Anjin içinde Sumamed hızlı ve etkili bademcikler üzerinde pürülan inflamasyon neden patojenik bakterileri yok eder.

Sumamed genellikle penisilin antibiyotikleri alerjisi varsa, anjina tedavisinde reçete edilir.

Sumamed, tedavinin tüm gidişatının sadece 3 gün olması ve ilacı günde bir kez yeteri kadar alması açısından elverişlidir.

Sumamed tonsillit (bademcik iltihabı) tedavisinde oldukça etkilidir. anjinin tedavisinde önemli bir bileşeni, gırtlak irin ve maruz kalma bakterisidal antibiyotik sonra patojenik bakterilerin ayrışma ürünlerinin çıkarıldı sık durulama (kelimenin tam anlamıyla her saat) vardır.

Hedef antibiyotik, bu özel durumda, patojenlerin türünü belirlemek için analiz kantitatif patojenik ajanların verileri ve anti-bakteriyel preparatlara hassasiyetleri için kadar doğru olacaktır. Bunun için hasta farenksden bakteriyel kültüre doğru bir yayma geçirir.

Bu durumda, analizin sonucu 3 gün içinde bilinecektir - bu süre için tedavi olmaksızın anjina hastasının bırakılması imkansızdır. Ve anjina için ana tedavi antibakteriyel ilaçların kullanılmasıdır.

Streptokok enfeksiyonları ile Sumamed kullanımı pratik değildir, çünkü dozajda önemli bir artış gerekli olacaktır.

Sumamed: Dozaj ve Yönetim

Angina Sumamed ile günde bir kez alınır. Bu nedenle mide serbest olmalıdır: öğün öncesi bir hazırlığı kabul etmek - 1 saat ya da en azından birkaç saat yemekten sonra.

Doz, hastalığın yaşına ve şiddetine bağlıdır.

Yetişkinler: 1 tablet 500 mg günde bir kez. 3 günlük alım için hesaplanan anjin tedavisi için uygulanan doz 1, 5 gramdır.

İlaç aynı zamanda alınmalıdır. Çiğnemek ve eziyet tabletleri olamaz. Tabletler ve kapsüller tamamen yutulur.

Hasta ilaçları kaçırdıysa, hemen günlük Sumamed dozunu al ve 24 saat sonra ilacı al.

Sumamed: bir çocukta anjin tedavisi

Tüm yaş grupları için anjina tedavisinde Sumemeda yatış süresi 3 gündür.

 • Altı aya kadar olan çocuklar için Sumamed kontrendikedir.
 • 3 yaşına kadar olan bebekler ilacın 5 ml'lik bir dozunda 100 veya 200 mg'lık bir dozda (Sumamed forte) bir süspansiyon olarak verilir.

Doz, vücut ağırlığına bağlıdır, ortalama olarak, her bir kilogramın kilogramı için, günde 10 mg süspansiyon almanız gerekir.

Streptococcus pyogenes'in neden olduğu angina tedavisinde günlük doz 2 kat artar. Bu durumda, 3 günlük tedavi ile günlük doz, çocuğun vücut ağırlığının 1 kg'ı başına 20 mg olacaktır (tüm dozlar 2 kez arttırılır). Doktor 5 günlük resepsiyon Sumamed atarsa, o zaman çocuğun vücut ağırlığının 1 kg için bir gün 12 mg antibiyotik alır.

Sumamed tozu için talimatlar bebeğin ağırlığına bağlı olarak ilacın dozajını gösterir, ki bu da çok uygundur.

Süspansiyonun hazırlanması

Bir şişe flakonda, soğutulmuş kaynamış su ilave etmek için bir şırınga kullanın - 12 ml.

Hazırlanan çözümü sadece 5 gün boyunca kullanın. Ilacı oda sıcaklığında saklayın.

Şişeyi süspansiyonla almadan önce iyice çalkalayın.

Bebeği aldıktan sonra, süspansiyonun kalan kısmını ağızdan yıkamak için birkaç kaşık sıvı vermeniz gerekir.

Ayrıca Summere tabletler 3-12 yaş çocukların 125 mg dozajda tedavisi için uygundur. Bu durumda, çocuk için çiğneme veya öğütme tabletlerinin kullanılamayacağını dikkate almalısınız - bunlar bütünüyle yutulmalıdır. Bu nedenle, küçük çocukların bir süspansiyon vermesi daha rasyoneldir.

Sumamed tabletlerin 0.125 mg'lık dozajı da bebeğin ağırlığına bağlıdır. Aşağıda çocuklar için Sumamed 125 mg günlük dozajlar vardır.

 • 0.125 g (250 mg) 2 tablet - ağırlıkça 18-30 kg;
 • 0.125 g (375 mg) - 3 tablet 31-44 kg ağırlığında;
 • 0.125 g (500 mg) 'dan 4 tablet - 45 ve üzeri kg.

Sumamed: dysbiosis

Herhangi bir antibakteriyel ilaç gibi, Sumamed bağırsak mikroflorasını olumsuz etkiler. sağlıklı bir bağırsak mikroflorası yenilenmesi için (Bifiform, Lineks, Bifidumbacterin m. N.) ilaç almak için antibiyotiğin verilmesiyle aynı anda dysbiosis uygun önlemek için

Sumamed: kontrendikasyonlar

 • Azatromisin ve diğer makrolid preparatlarına ve Sumamed'in ek bileşenlerine ağrılı duyarlılık.
 • Böbrek ve karaciğerde ciddi rahatsızlık.
 • Emzirme.

Çocuklar için kontrendikasyonlar:

 • Tabletler ve kapsüller 500 mg - 12 yaşın altındaki çocuklar için ve 45 kg'ın altında bir ağırlıkla kontrendikedir.
 • 3 yıldan küçük çocuklarda 125 mg'lık tabletler kontrendikedir.
 • Süspansiyon altı aya kadar olan çocuklarda kontrendikedir.

Aşağıdaki koşullarda angina tedavisi için Sumamed kullanılması tavsiye edilmez:

 • myastenia gravis;
 • gebelik;
 • aritmi;
 • Böbrek ve karaciğer fonksiyon bozuk.

Sumamed: uyumsuz ilaçlar

Sumamed ilaçları aşağıdaki ilaçlarla birlikte kullanmaktan kaçının:

 • dihidroergotamin;
 • ergotamin;
 • digoksin;
 • terfenadin;
 • Warfarin.

Sumamed: yan etkiler

Sumamed, en az yan etkileri olan en az toksik antibakteriyel ilaçlardan biri olarak kabul edilir.

 • Gastrointestinal sistemde: iştah kaybı, bulantı, kusma, şişkinlik, ishal veya kabızlık belirtileri.
 • Alerjik belirtiler: Ürtiker görünümü, kızarıklık, Quincke'nin şişmesi.
 • Sinir sisteminin uyarılması: baş ağrısı, uykusuzluk ve artan anksiyete.

Hastada ilacın aşırı dozda, kusma ve ishal eşlik güçlü bir mide bulantısı vardır.
Duruşma geçici olarak kaybedilebilir - Sumamed'in kabulünün sona ermesinden sonra duruşma restore edilir.

Sumamed, çok çeşitli etkilere sahip güçlü bir antibiyotiktir, bu nedenle sadece bir doktorun reçetesi için kullanılmalıdır.

Çocuklarda anjina ile Sumamed: dozaj ve uygulama kuralları

Angina, sonuçları ve komplikasyonları nedeniyle ciddi, nahoş ve tehlikeli bir hastalıktır. Bu hastalık özellikle küçük çocuklar için zordur, bu nedenle anne babalar, çocuğun sağlığını kısa sürede sağlayabilecek en etkili araçları kullanmak isterler. Sadece bir hekim hastalığın ortaya çıkmasına neden olan nedeni doğru bir şekilde belirleyebileceğinden, boğaz ağrısını tıbbi tavsiye olmadan tek başına tedavi etmek çok tehlikeli olabilir. Anjina kaynağı virüs, mantar veya bakteri olabilir, bu nedenle tedavi yöntemi patojene bağlı olarak seçilir.

Anjina tedavisi için antibiyotikler, bakteriyel bir enfeksiyon tarafından provoke edilirse kullanılmalıdır. Çocuklar için kullanılmasına izin verilen Sumamed ismiyle ilaç, böyle bir hastalığın belirtileri ile en iyi şekilde çalışır. Özellikle küçük bir çocuğu tedavi etmeniz gerekiyorsa, ilacı, dozu ve ilacın kullanım süresini sadece uzman bir uzman olmalıdır. Tüm antibiyotikler gibi Sumamed de yan etkilere, kontraendikasyonlara ve doğru amaca gereksinim duyar.

Kompozisyon ve Sumamed özellikleri

Sumamed sistemik kullanım antibakteriyel bir preparattır

Hastalığın nedeninin bakteriyel bir enfeksiyon olduğunu bildiğinizi biliyorsanız, doktorun çocuğa tam olarak bu ilacı reçete etmesi olasıdır. Son zamanlarda, anjinaya karşı yüksek bir etkiye sahip olduğu ve kullanımının zamanlaması çok kısa olduğu için, Rusya'da eczanelerde satışlarda tam anlamıyla lider olmuştur. Çocuklarda anjin içinde Sumamed ilaç uzun bir etkiye sahiptir, bu nedenle, çok ciddi durumlarda, ilacın kullanımı 3 ila 5 gün ile sınırlı olabilir.

Sumamed, yeni bir makrolid grubundan antibiyotik azalmasıdır, bu da aslında yüksek etkililiğinden sorumludur. Çoğu bakteri henüz aktif bileşenlerine karşı direnç geliştirmemiştir, bu yüzden ilaçların etkisi altında hızla ölmektedirler.

İlaç geniş bir aktivite spektrumuna sahiptir, bu nedenle çok sayıda çeşitli mikroorganizmalara karşı etkilidir. Azitromisin sindirim sisteminden hızlı bir şekilde kan içine emilir, bu nedenle kısa sürede bakteriyostatik etki oluşur.

Ürün, çocuklar için (kuru bir toz olarak) tabletler, kapsüller veya şurup formunda mevcuttur.

Sodyum hidroksit ve sitrik asit: azitromisin dihidrat hem de ek maddelerin sayısı - ilaç şişe aktif madde çekirdeğin 500 mg içerir. sükroz, ksantan sakızı, bir koyultma maddesi, kolloidal silikon dioksit ve aromalar, kiraz, vanilya ve muz benzer kokular olarak hizmet: bitmiş şurubun 5 ml'lik (süspansiyon) 200 mg azitromisin dihidrat, yardımcı maddeler içerir.

Ilacın Randevu

Sumamed hızlı ve etkili bir çocuk boğaz ağrısı tedavi eder

Uyuşturucuya duyarlı patojenlerin neden olduğu aşağıdaki hastalıklarda doktor tarafından taburcu edilen çocuklarda anjina ile sumamed:

 • bademcik iltihabı
 • sinüzit
 • kulak iltihabı
 • Kızılhaç ateşi
 • bronşit
 • Pnömoninin farklı formları
 • Yumuşak doku ve cilt enfeksiyonları
 • Deri Enfeksiyon Hastalıkları
 • İdrar Yolu Enfeksiyonları

Herhangi bir antibiyotik, viral bir doğa hastalıkları için kesinlikle yararsızdır, yani, genellikle catarrhal (ARVI, ARD) olarak adlandırdığımız influenza ve çoğu mevsimsel hastalıklarla. Mantar enfeksiyonu sırasında kullanıldığında, bir antibiyotik zarar verebilir, çünkü, mantarlar üzerinde herhangi bir etki göstermeden, yararlı mikroflorayı bastırır ve mantar enfeksiyonunun şiddetli gelişimini ve yayılmasını teşvik eder.

streptokoklar ve stafilokoklar - nedeniyle bu ilaç genellikle bozukluk tonsillit provoke önemli patojenleri, kullanmada özellikle iyi olması nedeniyle anjin etkinlik Sumamed. Azitromisin etkisi geniş bir yelpazede diğer çeşitli hastalıkların karşı kullanmak için yardımcı olur, aynı zamanda, bakterilerin farklı türde kışkırtır.

Faydalı video - Bir çocukta boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir:

Bademcik iltihabı ile Sumamed, yutulduğunda bu durumun karakteristik ağrısını hızla ortadan kaldırır, patojenlerin aktivitesini azaltır ve onları yok eder. Sonuç olarak, hasta bir çocuk rahatlama, ateşte azalma, kaslarda ve kemiklerde ağrı, boğazda ödemde azalma ve içinde sıkışmış bir yumru hissi verir. Doğru dozajla hasta hızla iştahını kazanır ve derhal iyileşmeye devam eder.

Bir çocukta antibiyotik kullanırken, vücuttan toksinlerin çıkarılmasını hızlandırmak ve antibiyotiklerin iç organlar üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için ona çeşitli içecekler şeklinde yeterli sıvı verilmesi önemlidir. Bebekler için, doğal meyve suları, sebzeler, meyveler ve meyveler şeklinde en yüksek kalorili beslenme ve vitaminler elde etmek de önemlidir. Tabletli vitamin-mineral kompleksleri uygulamak için sadece doktorun tavsiyesi ve çocuğun yaşını, kullanım için olası kontraendikasyonların varlığını dikkate alarak mümkündür.

Anjina olan bir çocuk için sumamed dozaj

Tedavi ve dozaj, çocuğun muayenesinden sonra doktor tarafından belirlenir.

Çocuklarda anjin içinde sumamed bir kez, bir yemekten önce en az bir saat ya da bir yemekten sonra iki saat, yani ilaç aç karnına düşmelidir.

Çocuklarda bademcik iltihabı dozu çocuğun kilogramı başına günde bir kez 10 mg'dır. Katılan hekim başka türlü reçete yazmamışsa ilaç üç gün içinde alınır.

Bu ilacı kullanırken, ebeveynler, olası yan etkileri veya yetersiz yanıtları takip edebilmek için küçük hastanın reaksiyonlarını ve sağlık durumlarını yakından izlemelidir. Çocuğun tedaviyi iyi tolere etmemesi durumunda, almayı bırakmanız ve başka bir ilacın reçetesi için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Çoğu durumda, Sumamed iyi tolere edilir ve olumsuz sonuçları çok nadirdir.

Antasitlerin eşzamanlı kullanımı ile, distorsiyondan kaçınmak veya tedavinin etkinliğini azaltmak için ilaç kullanımında iki saatlik bir mola verilmelidir.

Kontrendikasyonlar, obezite etkileri ve aşırı doz

Yanlış antibiyotik kullanımı yan etkilere neden olabilir

Sumamed aşağıdaki durumlarda kullanım için kontrendikedir:

 • Makrolid grubunun antibiyotiklere karşı aşırı duyarlılığı.
 • Gebelik.
 • Emzirme dönemi.
 • Aynı zamanda ergotamin ve dihidroergotamin kullanımı ile.
 • 12 yaşın altındaki çocuklara kabul edilmek ve 45 kg'ın altında olmak için 500 mg'lık tabletler yasaktır.
 • 3 yaşın altındaki çocuklar için 125 mg'lık tabletlere izin verilmez.
 • Sumamed Suspension altı aydan daha genç çocukları tedavi etmek için kullanılmaz.

Aşırı dikkat, alerjik reaksiyonlara ve böbrek ve karaciğerin şiddetli kronik hastalıklarına sahip olan hastalarda uygulanır.

Hamileler ve emziren annelerde, ilaç, yalnızca kendi eyleminden beklenen yararın, fetüsün gelişimine ve sağlığına yönelik potansiyel riskleri aştığı takdirde kullanılır. İlacın alınması kararı sadece ilgili hekim tarafından alınır, kendi kendine tedavi öngörülemeyen ve çok tehlikeli sonuçlara yol açabilir.

Çoğu yan etki gastrointestinal sistemden gözlemlenir.

Çocuklar karın ağrısı, sindirim bozuklukları, bulantı, şiddetli şişkinlik şikayet edebilir. Kurdeşen gibi deri döküntüleri çok nadir görülür. İlaç çekilmesi ve vücuttan çekilmesinden sonra ortaya çıkan karaciğer enzimlerinin aktivite seviyesinde geçici bir artışa işaret edilebilir. En sık görülen reaksiyon, özellikle sindirim problemleri olan çocuklar tarafından şikayet edilen, mide içinde fermantasyon ve rahatsızlık ile artan gaz oluşumudır.

Çocuklarda anjinada Sumamed uygulanması, ilacın aşırı dozunun son derece tatsız ve tehlikeli sonuçlara yol açabileceğini bilmeniz gerekir:

 • Bulantı.
 • Kusma.
 • İshal, bazen çok güçlü.
 • Geçici işitme kaybı.

Böyle belirtilerle korkmuş çocuğu sakinleştirmek, ambulans çağırmak ve mideyi derhal temizlemek için önlemler almak önemlidir. Doktor ayrıca semptomatik tedaviyi de reçete edecektir. Antialerjik ilaçlar, ağrı kesiciler ve spazmolitik olabilir. Çok şiddetli ishal ve / veya kusma ile doktor, büyük bir sıvı kaybıyla elektrolit dengesini sağlamak için bir rehidron veya başka bir yöntem önerebilir.

Doz aşımını önlemek için, çocuğun ağırlığına göre ilacın doğru miktarını doğru bir şekilde hesaplamak ve ilacın çocuklara, özellikle de tatlı şurup biçimindeyse, doğrudan erişime sahip olmamasını sağlamak gereklidir.

analogları

Sumamed'in analogları olan uyuşturucu grubu, ana aktif maddeyi içeren diğer makrolidlerin, diğer ek maddelerle çeşitli kombinasyonlarda antibiyotik azitromisin içeren antibiyotiklerdir. En popüler analoglar arasında

Sumamed aşağıdaki ilaçları edinin:

Tüm bu ilaçlar aynı gruba ait olduğu ve benzer bir bileşime sahip olduğu için, eylemlerin, endikasyonların, kontrendikasyonların ve yan etkilerin çoğu Sumamed'dekilerle aynı olacaktır. Bununla birlikte, her bir özel durumda, farklı ilaçların muhtemel özelliklerini, örneğin, diğer dozajları ve uygulama sıklığını hesaba katmak gerekir, dolayısıyla Sumamed'i bir doktora danışmaksızın tek başına analogla değiştirilmesi tavsiye edilmez.

Herhangi bir ilacı kullanmadan önce, özellikle çocuklar için antibiyotik, genel olarak çocuklar tarafından kabul edilmesine ve ilacın güvenle alınabileceği yaşın belirlenmesine dikkat edilmelidir. Bunu yapmak için, tüm ilaçlar için geçerli olan talimatları incelemek zorunludur.

Bir hata mı buldunuz? Seçin ve Ctrl + Enter, bizi bilgilendirmek için.

Sumamed ile boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir?

Boğaz ağrısı tedavisi antibakteriyel ilaçları içerir. Bunlardan biri Sumamed. Bir doktor randevusu alınmadan alınmaması gereken güçlü ajanları ifade eder.

Preparatın ve aktif bileşenin tarifi. Serbest bırakma formları

Sumamed, pürülan form da dahil olmak üzere bademcik iltihabı için kullanılan bir sistemik etki antibiyotiktir. Kullanımı, hastalığın süresini kısaltmayı ve komplikasyonları önlemeyi mümkün kılar.

İçindeki ana aktif madde azitromisin'dir. Madde makrolid gruplarına aittir. Ayırt edici özelliği, inflamatuar sürecin yerinde birikme kabiliyetidir.

Bu özellik nedeniyle ilacın etkinliği artar ve diğer antibakteriyel ilaçlara kıyasla daha düşük bir dozajda kullanılabilir. İlaç yavaş yavaş vücuttan atılır - 24 ila 36 saat arasında.

Tonsillit ile Sumamed güçlü bir bakterisid etkiye sahiptir. Penisilinli antibiyotiklere alerjisi olan çocuklarda yüksek verimle kullanılabilir.

İlaç, kapsüller, tabletler halinde ve bir süspansiyon şeklinde temin edilebilir.

Tabletler ve kapsüller.

Tabletlerin ambalajlanması, her biri 125 mg azitromisin içeren 6 tabletin ambalajlanmasını ve 3 tabletin 500 mg aktif bileşen paketlemesini sağlar. Ayrıca Sumamed, her biri 250 mg madde içeren kapsüllerde üretilir.

Çocukların tedavisi için, tozun suda çözündürülmesi için bir süspansiyon kullanılır, bu da bir çilek aromasına sahip bir ilaç ile sonuçlanır. 1 gram toz içinde yaklaşık 23, 9 mg aktif madde bulunur.

Niçin, resepsiyondan önce boğazdan mikrofloraya bir çubuk almak daha iyidir?

Bir antibakteriyel ilaç reçete etmeden önce, boğazdan mikroflora bir yayma geçirmeniz gerekir. Bakteriye bulaşma, hastalığın neden olduğu bakterileri tanımlamanıza ve sayılarını belirlemenize olanak tanır.

Bir başka önemli nokta, analizin hangisinin en etkili olacağını bulmak için bakterilerin antibiyotiklere duyarlılığını belirlemenize izin vermesidir.

İlaç nasıl alınır?

Çocuklar ve yetişkinler için Sumamed in angina kabul planları farklıdır.

Yetişkinler günde 1 kez 500 mg maddeyi alırlar. Tedavi seyrinin süresi ortalama 3 ila 5 gündür - bu kısa süre, kural olarak yeterlidir, çünkü Aktif madde vücutta birikir ve alımı durdurduktan sonra çalışmaya devam eder.

Bu durumda, görünür iyileşme olsa bile, ilacı zamanından önce almayı bırakmayın.

Patojenik mikroorganizmalar yaşam aktivitelerine devam edebilir ve azitromisine direnç geliştirebilir, bunun bir sonucu olarak ilacın daha fazla kullanılması bu kadar etkili olmayacaktır. Terapi sürecinin sonunda hasta testleri geçer ve sonuçlarına göre doktor tedaviyi uzatabilir.

Yetişkinlerde anjinda sumina ve çocuklar yemeklerden önce veya yemekten birkaç saat sonra alınırlar, böylece aktif madde hızla iltihap kaynaklarına nüfuz eder ve çalışmaya başlar.

Çocuklarda kullanım

Çocuklarda anginada sumamed daha düşük dozda kullanılır. Dozaj çocuğun ağırlığına göre bireysel olarak hesaplanır. İlacın alınması, 1 kg vücut ağırlığı başına 10 mg madde hızında gereklidir.

Doktorlar aşağıdaki şemayı kullanmanızı önerir: ilk gün - sonraki 4 gün içinde kilogram başına 10 mg - 2 kat daha az bir doz.

İlacın dozunu kendiniz ayarlamayın. Daha büyük bir hacimde alındığında, yan etkiler gelişebilir ve dozda bir azalma ile ilacın etkinliği iyileşmek için yeterli olmayabilir ve rotayı uzatmak gerekli olacaktır.

Sumamed altı ay çocuklara reçete edilebilir. Bebeklerin tedavisi için ilacı bir süspansiyon şeklinde kullanmak daha uygundur. Çocuk 3 yaşına ulaşmadan önce, ilaç 1 ml'ye uygulanır. günde bir kez askıya alın.

Kullanım için kontrendikasyonlar

Talimatlara göre aşağıdaki kontrendikasyonlar vardır:

 • Makrolidlere karşı alerji;
 • Böbrek ve karaciğer bozuklukları;
 • Ergotamine dayalı ilaçların alımı.
Tabletler ve kapsüller 3 yaşın altındaki çocuklara uygulanamaz. 3 yaşından küçük çocuklar sadece bir askıya alabilir. 12 yaşın altındaki çocuklara 500 mg'lık madde verilmemelidir.

Dikkatle, ilaç aşağıdaki durumlarda kullanılmalıdır:

 • Myastenia gravis;
 • Kalbin disfonksiyonları;
 • Antiaritmik ilaçların alımı.

Hamilelik sırasında ilacın kullanımı mümkündür, ancak riskleri ve almanın etkisini değerlendirdikten sonra atanmalıdır. Emzirme ve emzirme sırasında ilacı alma ihtiyacı olduğu durumlarda, tedavi sırasında emzirmeye ara vermek gerekir.

Olası yan etkileri

Tonsillit içinde Sumamed alma En yaygın olan yan etkileri bir dizi kışkırtabilir:

 • Baş ağrısı;
 • bulantı;
 • kusma;
 • Şişkinlik;
 • ishal;
 • Duygudurumun ruhsallığı;
 • Uyku bozuklukları (uyuşukluk veya uykusuzluk);
 • Deri alerjik reaksiyonları.

İlaç kan bileşenlerini etkileyebilir. Sumamed'in tedavisi ile yapılan bir kan testi eozinofili, basbopeni, lenfopeni ortaya koymaktadır. Eşzamanlı olarak, bilirubin ve glukoz seviyeleri artar.

Nadir durumlarda, ilaç mukoza zarlarında veya ağız boşluğunda Candida mantarlarının büyümesini provoke edebilir. İlacın yan etkileri çocuklarda daha yaygındır.

Yan etkiler durumunda ilacın olası bir değişimi için hemen bir doktora başvurmalısınız.

Tedavi süresi için öneriler

Bir doktor reçete olmadan ilacı almayın veya dozaj veya tedavi süresini keyfi olarak keyfi ayarlamalar yapın.

Sumamed güçlü ilaçları ifade eder. Sadece patojenik bakterileri ve virüsleri değil, aynı zamanda normal bağırsak mikroflorasını da yok eder ve bağışıklık sistemini de olumsuz yönde etkileyebilir. Bağırsak mikroflora bozukluklarını önlemek için, bifidobakteri ile ilaçların kullanılması tavsiye edilir. Olabilir Linex veya Biome 3.

Diğer ilaçlarla birlikte ilacın herhangi bir kombinasyonu doktor ile anlaşılmalıdır. Sumamed kullanırken bir doktorun atanmasından sapmalar ciddi komplikasyonların gelişmesine yol açabilir.

Angina ile Sumamed

Bir antibiyotik tedavisi olarak, kulak burun boğaz uzmanları genellikle anjin içinde Sumamed'i atarlar. Bu ilaç, küçük çocukların tedavisini büyük ölçüde basitleştiren bir tablet veya bir toz halinde salınır. Sumamed, bademcik iltihabına neden olan çok çeşitli patojen mikroorganizmaları etkiler. İlacın istenen etkisine sahip olmak için, doktorun katı reçetelerini takip etmek ve izin verilen dozdan fazlasını almak gerekmez. Kullanmadan önce hastaya ilaca talimatlarını okumalısınız.

Kompozisyon ve Sumamed özellikleri

Anjin içinde sumamed hem çocuklar hem de yetişkinler için reçete edilir, çünkü 3-5 gün boyunca ilaç hastalığı tamamen iyileştirebilir. Kısa sürede vücut üzerinde güçlü bir etki, özellikle 3 yaşından küçük çocukların tedavisi durumunda haklı. İlacın bileşimi azitromisin, makrolid antibiyotik dayanmaktadır.

Anjinada sumamed, gram-negatif, gram-pozitif ve bazı anaerobik patojen gruplarını etkiler. Ayrıca, bu ilaç eritromisine direnç geliştirmiş olan bakterilere karşı mücadelede reçete edilir.

Antibiyotik uzamış etkiye sahiptir, bu nedenle maksimum giriş süresi 5 gündür. Ortalama olarak, boğaz ağrısıyla savaşmak 3 gün sürer. Kompozisyon hızla dokulara emilir ve vücut boyunca dağıtılır.

Sumamed'in anjinadan farklı şekilde salınması nedeniyle, yetişkin bir hastaya tabletler veya kapsüller biçiminde reçete edilir. Bir ilacı alan bir yetişkin için zor değilse, o zaman ilacı çocuğa almak zor olacaktır.

Özellikle bileşimin uygun şekilde kabul görmesi için, üretici Sumamed'i toz halinde geliştirdi. Bir bademcik iltihabında, boğazdaki ağrı keskin bir şekilde artar ve bu nedenle bir tabletin yutulması güçlü bir rahatsızlığa neden olabilir. Toz bu problemi çözer, çünkü su ile seyreltilir, bu da ilacın uygulanmasını büyük ölçüde kolaylaştırır. Ayrıca, bitmiş süspansiyonun hoş bir tadı ve çilek kokusu vardır.

Sumamed, anjina ile yardımcı olmadıysa, tedavi taktiklerini değiştirmeye değer. Vücut kompozisyona bağımlılık geliştirebilir, çoğu zaman bu durum ilacın uygunsuz alımı ile olur. Yetişkinlerde ve çocuklarda anjin içinde Sumamed, antibiyotik bir dizi kontrendikasyonlar ve yan etkileri vardır, çünkü sıkı doz kontrolü gerektirir.

Antibiyotik almak ne zaman gereklidir?

Katılan hekim, bir hastada bakteriyel boğaz ağrısı tanıdığında, o zaman bir antibiyotik ile birlikte dağıtılamaz. Bu ilaç sadece hastalığın negatif semptomlarını azaltmaz, aynı zamanda patojeniyle de baş eder. Staphylococci ve streptococci akut bademcik iltihabına neden olabilir, ancak patojenik mikroorganizmanın türünü doğru bir şekilde saptamak için plak muayenesi gereklidir. Boğaz ağrısı sırasında, bir film ve bir sıcak bakteri olan püstüller ile kaplıdır. Enflamasyon daha güçlü, mukozada daha fazla ülser. Tüm semptomlara göre yüksek vücut ısısı bağlanır, bu nedenle bu durumda antibiyotik kullanmak zorunludur.

Anjina Sumamed ile lokal tedavi 3 gün boyunca beklenen sonucu vermediğinde atanır. Kullanım talimatları, bu antibiyotik için reçete olduğunu gösterir:

 • Bakteriyel bademcik iltihabı;
 • Bakteriyel farenjit;
 • sinüzit;
 • Orta kulak iltihabı;
 • Bakteriyel ve kronik bronşit;
 • Alveolar pnömoni.

Çocuklar için anginadan sumamed sadece bir süspansiyon şeklinde reçete edilir. Bu ilacın alımı, sabit yüksek vücut sıcaklığında topikaldir. Ayrıca, çocukların ibuprofen ve parasetamol dereceleri azaltmalıdır. Sumamed'in alımı sırasında, dysbiosis olasılığını en aza indirmek için probiyotikler alınmalıdır.

Sumamed resepsiyon ve dozaj

Yetişkinlerde pürülan anjina ile Sumamed gıda alımı ne olursa olsun, günde 1 kapsül 1 kez almak için tavsiye edilir. Bir dozda 500 mg azitromisin kullanılır. 3 günlük tedavi için ilacın toplam miktarı 1.5 g'ı geçmemelidir, eğer Sumina anjinalı çocuklarda reçete edilirse, dozaj çocuğun vücudunun ağırlığına bağlı olarak hesaplanır. 10 kg aktif madde 10 mg'dır.

6 ay boyunca bebekler için Sumamed ile boğaz ağrısı tedavisi bir doktorun sıkı gözetimi altında yapılır. Yan etki olasılığının yüksek olması nedeniyle, anjina ile dozajı sıkı bir şekilde gözlemlenmelidir.

İlaç, hem yetişkinler hem de çocuklar için günde sadece bir kez alınır. Bir sonraki dozu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede ilacın yeni bir miktarını kullanın. Resepsiyonlar arasındaki süre 24 saattir.

Süspansiyonun hazırlanması

Süspansiyonu hazırlamak için 17 g toz ve 12 mg su karıştırılır. Su kaynatılmalı veya damıtılmalıdır. Su buzdolabında saklandıysa, o zaman oda sıcaklığına ısınması arzu edilir. Sıvı toplam hacmi 23 ml olmalıdır. Bitmiş süspansiyonun saklanması 5 günden fazla olmamalıdır. Kullanmadan önce, viyalin içeriği tortulaşmayı önlemek için dikkatlice çalkalanmalıdır. Bebeği aldıktan sonra bileşimi tamamen yutmak ve ilacın kalıntılarını boğazdan temizlemek için az miktarda su veya çay verin.

Sumamed ve kontrendikasyonların yan etkileri

Vücudun Sumamed'e olan istenmeyen reaksiyonları nadirdir, ancak ilacın etkisine dikkat etmek hala önemlidir. Doz sağlanamadığı zaman, küçük çocuklarda sağlık durumundaki aktif değişiklikler parlak bir şekilde akar. Olası yan etkiler:

 • Gastrointestinal sistem - mide bulantısı, kusma, iştah azalması, gastrit alevlenmesi, gaz, sarılık;
 • Genitoüriner küre - kandidiyaz, nefrit;
 • Kardiyovasküler sistem - kalpte ağrı, taşikardi, aritmi;
 • Sinir sistemi - baş ağrısı, baş dönmesi; uyuşukluk, yorgunluk;
 • Alerjik belirtiler - cildin kızarması, kurdeşen, vücuttaki kaşıntı, Quincke'nin şişmesi.

Vücutta böyle değişiklikler olursa, derhal tıbbi yardım almalısınız. Bu tür belirtilerin sıklığını azaltmak ilacın çekilmesi hesaba katıldığında 1-2 hafta içinde olabilir.

Aşağıdaki hastalıklara sahipseniz Sumamed'i kullanamazsınız:

 1. Karaciğer yetmezliği;
 2. Böbrek yetmezliği;
 3. Vücutta karbonhidrat metabolizmasının patolojileri;
 4. Kompozisyona bireysel hoşgörüsüzlük;
 5. Makrolidlere karşı aşırı duyarlılık.

Üretici, bu antibiyotiği hamile ve emziren kadınlara aşırı dikkatle reçete etmenin gerekli olduğuna dikkat çekiyor. İlacın yararı olası riskten daha büyük ise, prosedür izin verilir, ancak doktorun sıkı gözetiminde. Antibiyotik ilaçlar anne karnındaki fetüsün gelişimini etkiler ve ayrıca anne sütüne geçer. Aritmi, karaciğer ve böbrek patolojisi durumunda Sumamed'in randevusu bir doktor tarafından kontrol edilmelidir.

Tedavi sırasında hastanın kendi takdirine bağlı olarak dozu arttığı takdirde, yüksek bir olasılık olasılığı vardır:

 • bulantı;
 • baş dönmesi;
 • ishal;
 • Geçici işitme kaybı.

Aşırı dozdan sonra vücudun restorasyonu hızlı bir şekilde gerçekleşirse, böyle bir durumda tedavi semptomatiktir.

Sumamed veya Amoxiclav nasıl ilaç seçmeli?

Sumamed veya Amoxiclav - boğaz ağrısı tedavisi sırasında ne seçilir? Bu ilaçların belirgin bir antibiyotik etkisi vardır, bu nedenle çoğu zaman bakteriyolojik enfeksiyonun neden olduğu KBB hastalıklarının tedavisi için reçete edilir.

Sumamed, uzun süreli bir etkiye sahip olduğu için modern ve güçlü bir ilaç olarak kabul edilir. Dozu aldıktan sonra 72 saat daha dokularda birikmektedir. Amoksiklav aynı zamanda geniş bir patojenik mikroorganizmaları da etkiler, ancak böbrekler yoluyla hızla atılır, bu yüzden ilacı almak en az bir hafta tekrarlanmalıdır.

Amoxiclav alarak ortalama süre 10 gündür, Sumamed hakkında söylenemez. Sumamed'in ortalama süresi 3 gündür. Enfeksiyon akut ise, tedavi 5 güne uzatılır.

Ayrıca, bahsedilen ilaçlar aktif bir aktif bileşen ile karakterize edilir. Amoksiklav, amoksisilin (penisilin serisinden bir antibiyotik) ve klavulanik asit ve Sumamed - azitromisin (antibiyotik makrolid) bazlıdır. Amoksisilin sıklıkla, bağımlılığın ortaya çıkması nedeniyle bakteriler üzerinde olumsuz etkilerin olmaması açısından kendini gösterir. Azitromisin bu açıdan daha kararlıdır.

Daha iyi Supraks veya Sumamed nedir?

Her iki ilaç da antibiyotiktir, ancak bileşim farklıdır. Sumamed daha uygun fiyatlı kabul edilir, değerdeki fark neredeyse iki katlıdır. Aktif bileşen Sumamed azitromisin ve Supraxa sefixim trihidrattır. İkinci ilacın daha güçlü bir etkisi vardır, bu nedenle küçük çocukların tedavisi için reçete edilmesi tavsiye edilmez. Sefixim, sefalosporin serisinin üçüncü jenerasyon antibiyotiğin temsilcisi olarak kabul edilir.

Angina Supraks veya Sumamed ile neyin daha iyi olduğunu belirlemek için, hala bir doktor otolaryngologist için tavsiye gelmek gerekir. Smearın bakteriyolojik laboratuvar analizi, patojenin tam tipini belirlemeye yardımcı olacaktır. Sumamed, Supraks'tan daha uzun geri çekildi. İkinci ilaç daha hızlı işlenir, böylece verim 3-4 saat sonra ortaya çıkar. Birçok hasta için, rahatlık ve alım sıklığı önemli bir rol oynar, bu nedenle bu plana göre Sumamed kazanır.

Patojenik flora üzerindeki etki ile ilgili olarak, her iki ilaç hem Gram-pozitif hem de Gram-negatif mikroorganizmaların çoğalmasını bastırır. Gıda alımından bağımsız olarak kapsül veya tablet alın.

Sumamed ile tedavinin ortalama süresi 5 gündür ve Suprax - 7 gündür. İkinci ilaç, vücut ağırlığına bağlı olarak çocuklar için hesaplanır. 1 kg ağırlığındaki ilaç 8 mg'dır. Sumamed için 10 mg azitromisin 10 kg çocuk göz kapağı için reçete edilir. Bu ilaçları alarak, sükrozun varlığı için kompozisyon dikkate alınır. Bu bileşen her iki preparatta da mevcuttur, bu nedenle bu durum diyabetik tedaviye reçete edilirken dikkate alınır.

Biseptol veya Sumamed - hangisi daha iyi?

Biseptol sülfanilamid ilaç olarak adlandırılır ve Sumamed bir antibiyotiktir. İlk ilaç, eski patojenik mikroorganizma suşlarının çoğalmasını etkilemediği için eski olarak kabul edilir. Biseptolumun ana aktif maddeleri sülfametoksazol ve trimetoprimdir. Kompozisyonu analiz eden doktorlar, bu ilacın antibiyotik olmadığını açıkça iddia ediyorlar. Antibakteriyel etkiye sahip sülfonamid gibi davranır.

Bu durumda Sumamed, hem bileşenlerin güvenliğini hem de yan etki olasılığını büyük ölçüde arttırır. Biseptol, hastanın sağlık durumunda çok sayıda negatif değişikliğe neden olabilen güçlü bir bileşime sahiptir. Bu sülfonamid ile muamele süresi ortalama olarak 7-14 gündür. Sumamed tedavisinin seyri ile karşılaştırıldığında, bu ilacı kullanmanın maksimum süresi 5 gündür. Ayrıca, Biseptol dozları arasındaki sürenin 12 saat ve Sumamed - 24 saat arasında olduğunu unutmayınız.

Sülfanilamid preparatının, sadece mide mukozasını aktif olarak etkilediğinden yemekten sonra alınmasına izin verilir. Biseptol tabletlerini aç karnına yerseniz, gastrit ve mide ülserlerinin alevlenme olasılığı dramatik şekilde artar. Yiyecek alımına bağlı kalmadan şurup, içecek kapsülleri veya Sumamed tabletleri istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak

Lokal tedavi genellikle beklenen sonucu vermezse, anjin için antibiyotikler tedavinin temeli olarak kabul edilir. Antibiyotik almak için temel kural, doza sıkı bir şekilde uyulmasıdır. Hiçbir durumda, izin verilen ilaç miktarını kendiliğinden artıramaz veya birkaç gün boyunca reçete edilen kursa devam edemezsiniz. Tedaviyi sadece bir doktora danıştıktan sonra uzatın, çünkü çok uzun süre antibiyotik alınması disbiyoza neden olabilir.

Sumamed'e gelince, bu ilaç sadece reçete ile satılmaktadır, çünkü bileşim bir dizi yan etkiye neden olabilir.

Sumamed, patojenik mikroorganizmalar üzerinde geniş bir etki spektrumuna sahiptir, ancak kullanımdan önce, bir kulak burun boğaz uzmanı ile teşhis edilmeye hala gerek duyulmaktadır. Antibiyotik ilaçlarla kendi kendine ilaç kabul edilemez.

Çocuk dozajında ​​anjina ile Sumamed

Çocuklarda anjin ile Sumamed nasıl alınır

Antibakteriyel ilaçlar arasında perakende satışlarda liderlerden biri Sumamed. Geniş spektrumlu antibiyotiğin resmi talimatı var, 1988'de Rusya'da tedavi için tanındı. Angina'da sumamed, yetişkinlerde ve çocuklarda ilk tercih edilen ilaçtır. Yeni nesil bir makrolid antibiyotik, durumu hızla iyileştirir.

İlaç bileşimi, formu ve etkisi

Antibiyotik uzun süreli bir etkiye sahiptir. Çocuklarda ve yetişkinlerde anjinada sumamed, bu duruma neden olan bakterilerin büyümesini ve gelişimini durdurabilmektedir. Diğer antibakteriyel ilaçlar arasında en popüler kabul edilen makrolidler grubuna aittir. İlacın özellikleri:

 • asit direnci;
 • antimikrobiyal aktivitenin artan aktivitesi;
 • 4-8 katı aşan yüksek konsantrasyonlarda minimum inhibitör konsantrasyonunun bakterisit etkisi vardır;
 • Hücre zarından penetrasyon olasılığı.

Çeşitli salım biçimleri sayesinde, Sumamed, çocuğa ilacı tüküreceği veya tabletlerin kusmaya neden olacağından korkmadan, çocuklara verilebilir. Antibiyotik, intravenöz damlama için kapsül, tablet, toz süspansiyon ve toz halinde üretilir.

Dikkat lütfen! Akut tonsillit için son ilaç türü kullanılmamaktadır.

Her çeşit ilacın bileşiminde, sadece bir farklı miktarda bir aktif madde - azitromisin bulunur. Kapsüller 250 mg aktif bileşen içerir, süspansiyon için 23 gr, 895 mg aktif madde içerir, tabletler 125 ve 500 mg'lık bir dozajda dağıtılır.

İlaç ne kadar çabuk çalışır? İlaç kullanımının başlangıcından sonraki ikinci günde işe başlar. Çocuğun Sumamed'in kabulüne ne kadar tepki vermeye başladığı, hangi bakterinin boğaz ağrısına yol açtığına bağlıdır. İncelemelere göre, ilacın bazen çekildikten bir gün sonra hareket etmeye başladığı bilinmektedir.

Sumamed kullanımı için endikasyonlar

Makrolid antibiyotik, bakteriyel ve viral enfeksiyonların neden olduğu hastalıklarda kullanım için endikedir. İlaç aşağıdaki durumlarda uygulanır:

 • KBB hastalıkları;
 • alt solunum yolu enfeksiyonları;
 • Lyme hastalığı;
 • cilt enfeksiyonları.

Sumamed akut tonsillit ile yardımcı olur mu? Bu ilaç düzenli olarak pürülan anjina ve diğer formları için reçete edilir, ilacın aktivitesi streptococcus, basil, stafilokok ve diğerleri gibi patojenlere duyarlıdır. Ek olarak, ürogenital sistem, akne, migrasyon eritemi enfeksiyonları için antibakteriyel ilaç reçete edilir.

Uygulama şeması ve dozaj

Çocuklarda Sumamed ile boğaz ağrısı tedavisi, ebeveynler çocuk doktoru ziyaret ettikten sonra ortaya çıkar. İlaç reçete ile serbest bırakılır, bu nedenle çocuğun boğazının fiziksel muayenesi olmadıkça onu satın alamazsınız. Etkili bir ilaç, konsültasyon olmaksızın kullanılamaz, ilaç, yan etkilerin geniş bir listesi ile karakterize edilir ve bazı durumlarda hiç kullanılamaz. Tabletlerde ilaçların dozu:

 1. Yetişkinler ve 12 yaşın üzerindeki çocuklar tabletler veya kapsüller içinde bir ilaç reçete edilir. Günde 1 tablet yiyin.
 2. Ağırlığı 18 ile 30 kg arasında değişen çocuklar günde 125 tablet aktif madde dozu ile 2 tablet atarlar. Çocuğun ağırlığı 30 kg'ı aşarsa ve 45'e ulaşmazsa, doktor 3 tablet almanızı önerir.

Nasıl alınır? İlaç çiğnenmiş değil, bol su ile yıkandı. Ne kadar içecek? Üç gün boyunca kullanılan anjina ile sumamed, bazen daha fazla veya daha az. Bir ilacın kaç gün içilmesi hastalığın şiddetine bağlıdır. Angina tedavisinde 6 aylık olan çocuklar, bir süspansiyon hazırlanması için toz halinde bir ilaç verilmesi tavsiye edilir. Süspansiyonun kullanımı için talimatlar:

Gördüğünüz gibi, yukarıdaki hesaplamalardan, süspansiyonun hazırlanması için toz, çocuğun kilosunun 1 kg'ı başına 10 mg oranında reçete edilir. Kaç gün ilaç alıyorum? İlaç üç gün boyunca sarhoş. Çok sayıda alım - yemeklerden önce 1 saat boyunca günde 1 kez.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

İlacın birçok hastalıkta yardımcı olmasına rağmen, özellikle angina ile savaşır, Sumamed kontrendikasyonlardan biri varsa alınamaz. İlaç, ilacın bileşenlerine duyarlı olduğunda ilacın kullanılması yasaktır. Formlarla ilgili bazı kısıtlamalar da vardır:

 • 12 yaşın altındaki çocuklar için tabletler yasaktır;
 • kapsüller 3 yıla kadar verilemez;
 • Süspansiyon tozu, 6 yaşında kullanım için tasarlanmıştır.

Bir kadının emzirmesi durumunda ilacın kullanılması istenmeyen bir durumdur, böbreklerin bozulması veya karaciğer yetmezliği söz konusudur. Ek olarak, ilaç ergotamin veya dihidroergotamin ile birleştirilemez.

Önemli! Sumamed, kullanım talimatlarına uymadığı veya ilacın dozajını bağımsız olarak ayarladığı takdirde birçok yan etkiye neden olur.

Yan etkiler arasında görme keskinliği ve işitme kaybı, ishal, baş ağrısı ve baş dönmesi, kusma ve mide bulantısı sayılabilir. Kızarıklık ve kaşıntı şeklinde bir alerji olabilir. Yan etkiler bulunursa, ilacı kullanmayı bırakın ve doktordan başka antibiyotikler reçete etmesini isteyin.

Sumamed'in diğer ilaçlarla karşılaştırılması: hangisi daha iyidir

Anjina'da hangi ilaç tercih edilir? Bu soru birçok hasta tarafından sorulmaktadır, çünkü herkes hastalıktan kurtulur. Hangi ilacın daha iyi olduğunu karşılaştıralım.

Flemoxin mi, Sumamed mi? Flemoxin daha az yan etkiye neden olur ve ikinci ilaca zıt olarak toksik değildir. Ancak Sumamed daha hızlı davranır, diğer antibakteriyel ilaçlar yardımcı olmadığında aşırı durumlarda atandı. Çocuğun bir kataral anjina varsa, bu Flemoxin daha iyidir, vücudun zayıf bir şekilde etkiler, ancak hastalığı iyileştirir. Daha ciddi hastalıklarda ikinci bir ilaç reçete edilir.

Supraks veya Sumamed: hangisi daha iyi? Anjina ile, her iki ilaç eşdeğerdir, aynı sonucu verirler.

Sumamed mi Augmentin mi? Sumamed, yalnızca uygulamanın süresi nedeniyle 3 gün olarak tercih edilir. Augmentin haftada 2 kez alınmalıdır, ilk satırın antibiyotik, yani daha yüksek bir önceliğe ve daha güçlü bir etkiye sahiptir. Geri kalanlarda, doktorlar ikinci bir ilacı almayı ve sadece kontrendike olduğunda Sumamed'i atamanızı önerir.

Sumamed veya Amoxiclav: Hangisi daha iyi? İlaçlar her şeyde farklıdır. İlk olarak, farklı aktif maddelere sahipler. İkincisi, onlar farklı gruplara aittir. Ancak her iki ilaç da anjinada etkili bir şekilde çalışır. Amoksiklavın avantajı, yaşamın ilk aylarından itibaren çocuklara verilebilmesidir. Ayrıca, maliyeti Sumamed’lerden çok daha az. Hangi ilacın daha iyi olduğunu söylemek. İlaçların avantaj ve dezavantajları vardır. Hangi ilaçların reçete edileceği hastalığın şiddetine bağlıdır.

ENT> Çocuk KBB hastalıkları> Çocuklarda anjina ile Sumamed: dozaj ve kullanım kuralları

Çocuklarda anjina ile Sumamed: dozaj ve uygulama kuralları

Angina, sonuçları ve komplikasyonları nedeniyle ciddi, nahoş ve tehlikeli bir hastalıktır. Bu hastalık özellikle küçük çocuklar için zordur, bu nedenle anne babalar, çocuğun sağlığını kısa sürede sağlayabilecek en etkili araçları kullanmak isterler. Sadece bir hekim hastalığın ortaya çıkmasına neden olan nedeni doğru bir şekilde belirleyebileceğinden, boğaz ağrısını tıbbi tavsiye olmadan tek başına tedavi etmek çok tehlikeli olabilir. Anjina kaynağı virüs, mantar veya bakteri olabilir, bu nedenle tedavi yöntemi patojene bağlı olarak seçilir.

Anjina tedavisi için antibiyotikler, bakteriyel bir enfeksiyon tarafından provoke edilirse kullanılmalıdır. Çocuklar için kullanılmasına izin verilen Sumamed ismiyle ilaç, böyle bir hastalığın belirtileri ile en iyi şekilde çalışır. Özellikle küçük bir çocuğu tedavi etmeniz gerekiyorsa, ilacı, dozu ve ilacın kullanım süresini sadece uzman bir uzman olmalıdır. Tüm antibiyotikler gibi Sumamed de yan etkilere, kontraendikasyonlara ve doğru amaca gereksinim duyar.

Kompozisyon ve Sumamed özellikleri

Sumamed sistemik kullanım antibakteriyel bir preparattır

Hastalığın nedeninin bakteriyel bir enfeksiyon olduğunu bildiğinizi biliyorsanız, doktorun çocuğa tam olarak bu ilacı reçete etmesi olasıdır. Son zamanlarda, anjinaya karşı yüksek bir etkiye sahip olduğu ve kullanımının zamanlaması çok kısa olduğu için, Rusya'da eczanelerde satışlarda tam anlamıyla lider olmuştur. Çocuklarda anjin içinde Sumamed ilaç uzun bir etkiye sahiptir, bu nedenle, çok ciddi durumlarda, ilacın kullanımı 3 ila 5 gün ile sınırlı olabilir.

Sumamed, yeni bir makrolid grubundan antibiyotik azalmasıdır, bu da aslında yüksek etkililiğinden sorumludur. Çoğu bakteri henüz aktif bileşenlerine karşı direnç geliştirmemiştir, bu yüzden ilaçların etkisi altında hızla ölmektedirler.

İlaç geniş bir aktivite spektrumuna sahiptir, bu nedenle çok sayıda çeşitli mikroorganizmalara karşı etkilidir. Azitromisin sindirim sisteminden hızlı bir şekilde kan içine emilir, bu nedenle kısa sürede bakteriyostatik etki oluşur.

Ürün, çocuklar için (kuru bir toz olarak) tabletler, kapsüller veya şurup formunda mevcuttur.

Sodyum hidroksit ve sitrik asit: azitromisin dihidrat hem de ek maddelerin sayısı - ilaç şişe aktif madde çekirdeğin 500 mg içerir. sükroz, ksantan sakızı, bir koyultma maddesi, kolloidal silikon dioksit ve aromalar, kiraz, vanilya ve muz benzer kokular olarak hizmet: bitmiş şurubun 5 ml'lik (süspansiyon) 200 mg azitromisin dihidrat, yardımcı maddeler içerir.

Ilacın Randevu

Sumamed hızlı ve etkili bir çocuk boğaz ağrısı tedavi eder

Uyuşturucuya duyarlı patojenlerin neden olduğu aşağıdaki hastalıklarda doktor tarafından taburcu edilen çocuklarda anjina ile sumamed:

Herhangi bir antibiyotik, viral bir doğa hastalıkları için kesinlikle yararsızdır, yani, genellikle catarrhal (ARVI, ARD) olarak adlandırdığımız influenza ve çoğu mevsimsel hastalıklarla. Mantar enfeksiyonu sırasında kullanıldığında, bir antibiyotik zarar verebilir, çünkü, mantarlar üzerinde herhangi bir etki göstermeden, yararlı mikroflorayı bastırır ve mantar enfeksiyonunun şiddetli gelişimini ve yayılmasını teşvik eder.

streptokoklar ve stafilokoklar - nedeniyle bu ilaç genellikle bozukluk tonsillit provoke önemli patojenleri, kullanmada özellikle iyi olması nedeniyle anjin etkinlik Sumamed. Azitromisin etkisi geniş bir yelpazede diğer çeşitli hastalıkların karşı kullanmak için yardımcı olur, aynı zamanda, bakterilerin farklı türde kışkırtır.

Faydalı video - Bir çocukta boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir:

Ayrıca okuyun: Bir çocuktan balgam nasıl kaldırılır? En güvenli tedavi yöntemleri

Bademcik iltihabı ile Sumamed, yutulduğunda bu durumun karakteristik ağrısını hızla ortadan kaldırır, patojenlerin aktivitesini azaltır ve onları yok eder. Sonuç olarak, hasta bir çocuk rahatlama, ateşte azalma, kaslarda ve kemiklerde ağrı, boğazda ödemde azalma ve içinde sıkışmış bir yumru hissi verir. Doğru dozajla hasta hızla iştahını kazanır ve derhal iyileşmeye devam eder.

Bir çocukta antibiyotik kullanırken, vücuttan toksinlerin çıkarılmasını hızlandırmak ve antibiyotiklerin iç organlar üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için ona çeşitli içecekler şeklinde yeterli sıvı verilmesi önemlidir. Bebekler için, doğal meyve suları, sebzeler, meyveler ve meyveler şeklinde en yüksek kalorili beslenme ve vitaminler elde etmek de önemlidir. Tabletli vitamin-mineral kompleksleri uygulamak için sadece doktorun tavsiyesi ve çocuğun yaşını, kullanım için olası kontraendikasyonların varlığını dikkate alarak mümkündür.

Anjina olan bir çocuk için sumamed dozaj

Tedavi ve dozaj, çocuğun muayenesinden sonra doktor tarafından belirlenir.

Çocuklarda anjin içinde sumamed bir kez, bir yemekten önce en az bir saat ya da bir yemekten sonra iki saat, yani ilaç aç karnına düşmelidir.

Çocuklarda bademcik iltihabı dozu çocuğun kilogramı başına günde bir kez 10 mg'dır. Katılan hekim başka türlü reçete yazmamışsa ilaç üç gün içinde alınır.

Bu ilacı kullanırken, ebeveynler, olası yan etkileri veya yetersiz yanıtları takip edebilmek için küçük hastanın reaksiyonlarını ve sağlık durumlarını yakından izlemelidir. Çocuğun tedaviyi iyi tolere etmemesi durumunda, almayı bırakmanız ve başka bir ilacın reçetesi için doktorunuza başvurmanız önerilir.

Çoğu durumda, Sumamed iyi tolere edilir ve olumsuz sonuçları çok nadirdir.

Antasitlerin eşzamanlı kullanımı ile, distorsiyondan kaçınmak veya tedavinin etkinliğini azaltmak için ilaç kullanımında iki saatlik bir mola verilmelidir.

Kontrendikasyonlar, obezite etkileri ve aşırı doz

Yanlış antibiyotik kullanımı yan etkilere neden olabilir

Sumamed aşağıdaki durumlarda kullanım için kontrendikedir:

 • Makrolid grubunun antibiyotiklere karşı aşırı duyarlılığı.
 • Gebelik.
 • Emzirme dönemi.
 • Aynı zamanda ergotamin ve dihidroergotamin kullanımı ile.
 • 12 yaşın altındaki çocuklara kabul edilmek ve 45 kg'ın altında olmak için 500 mg'lık tabletler yasaktır.
 • 3 yaşın altındaki çocuklar için 125 mg'lık tabletlere izin verilmez.
 • Sumamed Suspension altı aydan daha genç çocukları tedavi etmek için kullanılmaz.

Aşırı dikkat, alerjik reaksiyonlara ve böbrek ve karaciğerin şiddetli kronik hastalıklarına sahip olan hastalarda uygulanır.

Hamileler ve emziren annelerde, ilaç, yalnızca kendi eyleminden beklenen yararın, fetüsün gelişimine ve sağlığına yönelik potansiyel riskleri aştığı takdirde kullanılır. İlacın alınması kararı sadece ilgili hekim tarafından alınır, kendi kendine tedavi öngörülemeyen ve çok tehlikeli sonuçlara yol açabilir.

Çoğu yan etki gastrointestinal sistemden gözlemlenir.

Çocuklar karın ağrısı, sindirim bozuklukları, bulantı, şiddetli şişkinlik şikayet edebilir. Kurdeşen gibi deri döküntüleri çok nadir görülür. İlaç çekilmesi ve vücuttan çekilmesinden sonra ortaya çıkan karaciğer enzimlerinin aktivite seviyesinde geçici bir artışa işaret edilebilir. En sık görülen reaksiyon, özellikle sindirim problemleri olan çocuklar tarafından şikayet edilen, mide içinde fermantasyon ve rahatsızlık ile artan gaz oluşumudır.

Çocuklarda anjinada Sumamed uygulanması, ilacın aşırı dozunun son derece tatsız ve tehlikeli sonuçlara yol açabileceğini bilmeniz gerekir:

 • Bulantı.
 • Kusma.
 • İshal, bazen çok güçlü.
 • Geçici işitme kaybı.

Böyle belirtilerle korkmuş çocuğu sakinleştirmek, ambulans çağırmak ve mideyi derhal temizlemek için önlemler almak önemlidir. Doktor ayrıca semptomatik tedaviyi de reçete edecektir. Antialerjik ilaçlar, ağrı kesiciler ve spazmolitik olabilir. Çok şiddetli ishal ve / veya kusma ile doktor, büyük bir sıvı kaybıyla elektrolit dengesini sağlamak için bir rehidron veya başka bir yöntem önerebilir.

Doz aşımını önlemek için, çocuğun ağırlığına göre ilacın doğru miktarını doğru bir şekilde hesaplamak ve ilacın çocuklara, özellikle de tatlı şurup biçimindeyse, doğrudan erişime sahip olmamasını sağlamak gereklidir.

Sumamed'in analogları olan uyuşturucu grubu, ana aktif maddeyi içeren diğer makrolidlerin, diğer ek maddelerle çeşitli kombinasyonlarda antibiyotik azitromisin içeren antibiyotiklerdir. En popüler analoglar arasında

Sumamed aşağıdaki ilaçları edinin:

Tüm bu ilaçlar aynı gruba ait olduğu ve benzer bir bileşime sahip olduğu için, eylemlerin, endikasyonların, kontrendikasyonların ve yan etkilerin çoğu Sumamed'dekilerle aynı olacaktır. Bununla birlikte, her bir özel durumda, farklı ilaçların muhtemel özelliklerini, örneğin, diğer dozajları ve uygulama sıklığını hesaba katmak gerekir, dolayısıyla Sumamed'i bir doktora danışmaksızın tek başına analogla değiştirilmesi tavsiye edilmez.

Herhangi bir ilacı kullanmadan önce, özellikle çocuklar için antibiyotik, genel olarak çocuklar tarafından kabul edilmesine ve ilacın güvenle alınabileceği yaşın belirlenmesine dikkat edilmelidir. Bunu yapmak için, tüm ilaçlar için geçerli olan talimatları incelemek zorunludur.

Okuyucular beğendi:

 • Çocuklar için süspansiyonda antibiyotikler:...
 • Sumamed: öğretim, fiyat ve analojiler
 • Augmentin 400 - toz için...
 • Çocuklar için Amoksiklav - randevu...

Arkadaşlarınla ​​paylaş! Sağlıklı ol!

Anjinada sumamed: etkinlik, yan etkiler, analoglar

Bugün Sumamed Rusya'da çok popüler ve perakende satışlarda liderlerden biri. Bu nispeten yeni bir ilaçtır, 1988 yılında ülkemizde kayıtlıdır ve benzersiz farmakolojik özellikleri nedeniyle profesyoneller ve hastalar arasında tanınmıştır.

Bu antibiyotiğin diğer antibiyotiklere göre avantajı, 3-5 güne kadar çok kısa süreli kurslar kullanabilme olasılığından dolayıdır. Sumamed'in anjina kullanımı yeterince etkili ve güvenli olarak kabul edilir.

Sumamed geniş spektrumlu bir antibiyotiktir, yani. Birçok bakteriye etki eder ve en yaygın patojen mikroorganizmaların çoğunun çoğu hala bize duyarlıdır (örneğin, ABD'de zaten stabildir). Böyle bir ilacın bağımsız olarak kullanılmasına izin verilmez. Genellikle doktorlar çok ciddi vakalarda reçete ederler, çünkü ilaç çok güçlüdür ve bir takım yan etkilere sahiptir.

Doktorlar, bu antibiyotiğin çocuklara atanmasında özellikle dikkatli olmalıdır. Bir çocuğa hitap edebilmek, ancak 6 ay sonra, aşırı dikkatli bir süspansiyon olarak verilebilir. Bazı doktorlar 3 yaşından küçük çocuklar için Sumamed'i önermemektedir. Antibiyotik enjeksiyon varyantı 16 yaşın altındaki çocuklar için kontrendikedir.

Doktor çocuklarda anjinada Sumamed olarak atandı. Ebeveynler, başvurusu sırasında çocuğa çok dikkat etmelidir. Genellikle sindirim antibiyotikli küçük çocuklarda sindirim bozuklukları görülür - ishal, kusma, ayrıca alerjik reaksiyonlar, anksiyete, kötü uyku da olabilir, burada Sumamed bir istisna değildir.

Sumamed in angina'nın farmakolojik özellikleri

İlacın kullanımı için talimatlarda bir makrolid antibiyotik azitromisin olduğunu belirtti. Azitromisine duyarlı bakterilerin neden olduğu enfeksiyonlarda kullanılır.

Kullanım için diğer endikasyonlara ek olarak, bu Lor hastalıkları için etkilidir - bakteriyel farenjit, bademcik iltihabı, yani Sumina anjin tedavisi tavsiye edilir. Sadece ikinci bir ilaç olarak. Romatizmayı engellemez ve stafilokokal anjina veya penisiline alerjisi için kullanılır.

Anamnezde Sumina'nın kabulü ile ilgili geri bildirim çoğunlukla olumludur, çok etkilidir, kabulün 2. gününde pozitif dinamikler gözlemlenmiştir. Bununla birlikte, çocuklarda ilaca şiddetli alerji vakaları vardır. Bu nedenle, antihistaminikler ile örtmek daha iyidir ve eğer alerjiniz varsa, ilacı iptal etmek için doktorunuza başvurun. 2-3 günde anjinada antibiyotik uygulaması ile düzelme görülmediği durumlarda ilaç iptal edilmeli ve doktor başka bir ilaç yazmalıdır.

Anjina için bir antibiyotik seçmek

Önce yetişkin veya çocuklarda boğaz ağrısı için antibiyotik reçete yapan fizikçi ilk tedavi günde difteri (Leffler sopa) bir boğaz çubukla almalıdır. hastane, bu anjin bakteri ortamının özelliklerinin kurmaya olanak sağlar (7 gün sonucu beklemek) bir sürüntü bakteriyel tohumlama alabilir, patojenik bakterilerin sayısı ve antibiyotiklere duyarlılıklarını, ama bir kural olarak, antibiyotik ampirik oldu.

Anjina, Amoksiklav veya Augumentin ile amoksisilin de oldukça etkilidir, bunlar penisilin serisinin antibiyotik ve anjinada 1 sıra ilaçtır. Etkin tedavinin önemli bileşenlerinden biri, antibiyotik tedavisine ek olarak, anjina ile boğulmaktadır. Bu mümkün olduğunca sık olarak üretilmelidir, her 3-4 saatte.

Boğaz ağrısı olan çocuklara Sumamed nasıl alınır?

Ayrıca konu hakkında da okuyun:

Bu ilacı kullanmanın rahatlığı, günde sadece bir kez alınması gerektiğidir. Tablet haline getirilmiş olan form, öğünden bağımsız olarak ve yemeklerden bir saat önce süspansiyon veya kapsüllerden alınabilir. Anjin ile, doktorun tavsiyesine göre tedavi süresi 3-5 gündür.

Altı aya kadar olan bebeklerin 17 g'de bir çözelti elde etmek için oral bir süspansiyon kullanması gerekir. Tozun 12 ml ilave edilmesi gerekir. su, hacmi 23 ml'ye getiriyor. Hazır formdaki süspansiyon 5 günden fazla saklanmamalıdır. Kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayınız.

3 yıl sonra çocuklar 125 mg tabletleri kullanabilir. Tabletlerde ilacın dozunun hesaplanması - 10 mg. çocuğun kilosunun 1 kg'ı (diğer hastalıklarla). Yetişkinler: 3-5 günde 1 tablet 500 mg günde bir kez.

Bununla birlikte, tonsilit (anjin), Streptococcus pyogenes neden olduğu farenjit, çocuklar için Sumamed dozaj artırıldığında - 20 mg / gün 3-ders, ya da 5 gün boyunca 12 mg / kg arasındadır. Toplam 60 mg / kg kurs.

Sumamed'in kontrendikasyonları

 • Makrolidlere, azitromisine veya ilacın diğer bileşenlerine aşırı duyarlılık
 • şiddetli böbrek yetmezliği
 • şiddetli karaciğer yetmezliği
 • tabletler ve kapsüller için 500 mg - 12 yaşından küçük çocuklar için (45 kg'a kadar), tabletler için 125 mg - 3 yıla kadar, süspansiyon için - 6 aya kadar
 • emzirme sırasında
 • dihidroergotamin ve ergotamin ile eşzamanlı alım

Önlemler: myastenia (otoimmün nöromüsküler hastalığı), gebelik, insan karaciğer, böbrekler, aritmiler (. Çocuklarda nedenleri sinüs aritmisi bakınız), digoksin, terfenadin, warfarin kullanımına sunuyor.

Sumamed'in yan etkileri

İlaçların istenmeyen yan etkileri nadirdir. En yaygın yan etkiler şunlardır:

 • Mide bulantısı, kusma, ishal
 • Şişkinlik, iştah kaybı, kabızlık
 • Alerjik reaksiyonlar - ürtiker, döküntü, Quincy şişmesi
 • Baş ağrısı, anksiyete, uyku bozuklukları vb.

seyrek - üreme organları ve oral mukoza

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Boğaz gargarası için bir adaçayı nasıl demlenir

Antik çağlardan beri, adaçayı iltihaplı süreçleri tedavi etmek için kullanılmıştır ve antiseptiktir. Bu bitkinin nadir türlere ait olmadığı ve mevsimsel olarak birkaç kez çiçek açabileceği gerçeğinden dolayı, tedavide geniş çapta uygulanabilir olan bütçe niteliğindedir.

Sonsuza kadar kronik bademcik iltihabı kurtulmak için nasıl

Ana sayfa »Tonsillit» Sonsuza kadar kronik tonsillit kurtulmak nasılKronik tonsilliti bir kez nasıl tedavi edebilirsin?Kronik bademcik iltihabının nasıl ve ne şekilde tedavi edileceğine dair bir fikre sahip olmak için, ne tür bir hastalık olduğunu, neye sebep olduğunu ve hangi önlemlerin alınması gerektiğini anlamak gerekir.