Loading

Sumamed - ilacın dozaj ve farmakolojik özellikleri nasıl alınır

Sumamed, çeşitli enfeksiyonların tedavisi için reçete edilen geniş spektrumlu bir antibiyotiktir. Bu, gelişiminin çok sayıda ciddi araştırma gerçekleştirdiği orijinal bir ilaçtır, bu yüzden etkinliğinden şüphe edemezsiniz. Aktif madde azitromisin - nispeten yakın zamanda kullanılmaya başlanan bir grup antibiyotik-makrolidlerin temsilcisidir. İlaç çeşitli avantajlara sahiptir ve kullanımı kolaydır.

Farmakolojik etki ve özellikler

Sumamed'in nasıl alınacağı sorusunun cevabı, özelliklerine ve terapötik etkisine bağlıdır. Genellikle iç kullanım için bir tablet, kapsül veya gözeneklidir (süspansiyon için) - iyi erir ve sindirim sisteminde emilirler. İlaç mide suyunun etkilerine karşı dayanıklı, ayrıca, canlı hücrelerin zarına nüfuz edebiliyor - çeşitli hücre içi enfeksiyonlarla mücadele etmek için kullanmanıza izin veriyor.

Tek başına azitromisin, bakterilerin büyümesini yavaşlatır ve onları bağışıklık sisteminin etkilerine karşı daha savunmasız hale getirir. İlaçları organ ve dokularda biriktirirken, bakterisidal bir etkiye sahip olmaya başlar.

Uygun olmayan uygulama ve doza uymama nedeniyle, bakteriler antibiyotiklere direnç kazanabilir, ancak normal olarak birkaç mikroorganizma grubunu etkileyebilir:

 1. Streptokok ve stafilokok. Bu bakteriler, streptokok anjina, böbreklerin enflamasyonu, kızıl ateş ve diğer hastalıklara neden olabilir. Sumamed, bu bakteriyel enfeksiyonlar için bugüne kadarki en etkili ilaçlardan biridir.
 2. Klamidya, mikoplazma ve diğerleri gibi hücre içi parazitler. Sumamed zührevi hastalıklar için reçete edilir, cinsel yolla bulaşan birçok enfeksiyona dayanabilir.
 3. Clostridia gibi anaerobik mikroorganizmalar. Bu bakteriler tetanoz ve botulizm gibi tehlikeli hastalıklara neden olabilir. Antibiyotik kullanımı hastanın hayatını kurtarır ve ciddi komplikasyonları önler.

Mikroorganizma grubunu belirlemek için, doktor birtakım teşhis prosedürleri yazacaktır: bunlar idrar ve kan testlerinin yanı sıra boğazdan (anjina ile) ve diğer bazı test türlerinde yapılan testlerdir. Tanı koymaya ve en etkili antibiyotiği seçmeye yardımcı olurlar.

Kullanım ve kontrendikasyonları endikasyonları

Solunum yolu ve üst solunum yollarında enfeksiyon ve enflamatuvar süreçlerde tayin Sumamed: pnömoni, bronşit, gırtlak, bademcik iltihabı, otitis, bademcik iltihabı, sinüzit, ve diğerleri dahil olmak üzere.

Ayrıca, Sumamed Lyme hastalığı, borreliosis, eritem ve diğer bazı hastalıklar için reçete edilebilir. Tabletler, süspansiyonlar veya kapsüller formunda mevcuttur, her durumda talimatlara uymak ve dozajı doğru bir şekilde hesaplamak gereklidir.

Buna ek olarak, bulaşıcı cilt hastalıkları ve enflamatuar süreçler için öngörülen Sumamed: aralarında akne, yılancık, dermatoz ve diğer birçok cilt sorunları.

Geniş spektrumlu antibiyotikler sadece bir doktor tarafından reçete edilebilir: kontrolsüz kullanım, etkinliklerinde ve çok sayıda yan etkilerinde azalmaya neden olabilir.

Sumamed, herhangi bir güçlü ilaç gibi, bir dizi mutlak kontraendikasyona sahiptir. Aşağıdaki durumlarda reçete edilmez:

 • Emzirme döneminde. Kontrendikasyon 6 aya kadar olan bir yaştır, daha sonraki bir tarihte, bir süspansiyon reçete edilebilir. Üç yıldan beri, 125 mg'lık bir dozda tabletler reçete edilebilir, 12 yıldan itibaren tabletlerin dozu 450 mg'a çıkar.
 • Hamilelik sırasında Sumamed, annenin sağlığına ciddi bir tehdit olmadıkça atanmaz. Ancak, bazı venereal enfeksiyonlarla mücadele için ana araç olarak önerilmektedir.
 • Kontrendikasyon böbreklerin ve karaciğerin ihlalidir. Aktif madde vücuttan yeterince uzun süre çekilir ve çoğu idrarla çıkarılır. Böbrek yetmezliği bunu önler, böylece ilaç reçete edilmez.
 • Sumamed diabetes mellitus, kalbin bozuklukları kullanmak tavsiye edilmez: aritmiler, kalp yetmezliği, vb.

Ek olarak, diğer ilaçlarla birlikte kullanıldığında kısıtlamalar vardır. Digoksin ve terfenadin ile hiç reçete edilmez, her durumda sadece doktor doğru tedavi sürecini reçete edebilir.

Yetişkinler için Sumamed kabul kuralları

Sumamed - yetişkinler için dozaj

Sumamed nasıl alınır? Dozaj ve uygulama şekli hastanın yaşına ve diğer bazı parametrelere bağlıdır. Her durumda, ilaç yemeklerden önce bir saat veya günde bir saat süreyle günde 1 kez alınır.

Yetişkinler, 12 yıldan fazla bir hasta için standart doz ve 45 kg'dan fazla 500 mg olan hap ve kapsül reçete eder.

Tedavinin seyri hastalığa bağlıdır:

 • Solunum yolu ve ENT organlarının bulaşıcı hastalıkları günde bir kez günde 500 mg ilaç reçete edilir. Tedavinin gidişatı 3 gün sürer. Bundan sonra, doktor hastanın durumundaki değişiklikleri değerlendirecek ve antibiyotiklerin daha fazla kullanımına karar verecektir.
 • Lyme hastalığı ile 5 günlük tedavi yöntemi reçete edilir: ilk günde, ilacın 1 gramı alınmalıdır, kalan günlerde, doz yarı yarıya azalır. Hasta tarafından alınan toplam doz 3 g'ı geçmemelidir.
 • Farenjit ve bademcik iltihabı ile günde bir kez 500 mg ilaç alınır.
 • Cilt hastalıkları ve aknenin tedavisinde, tedavi süreci daha uzun olacaktır. İlk üç günde, hasta günde bir kez 500 mg ilacı, ardından haftada bir kez 9 hafta boyunca 500 mg almalıdır. İlaç kesinlikle her 7 günde bir alınır.
 • İdrar yolunda üretrit ve diğer enfeksiyöz ve enflamatuar süreçlerle, 1 gram miktarında 1 kez antibiyotik reçete edilir. Bu sadece tedavi sürecinin bir parçasıdır, uzmanların tüm tavsiyelerine uymak gereklidir.

Bu bilgi doğada tavsiye niteliğindedir. Hastalığın seyrine ve hastanın vücudunun özelliklerine bağlı olarak, dozaj değişir, doktor tarafından atanır. Ciddi yan etkileri önlemek için, talimatlarda tıbbi tavsiyelere göre bile ilacı bağımsız olarak satın alıp kullanamazsınız.

Çocuklar için Sumamed'in resepsiyonu için kurallar

Sumamed - çocuklar için dozaj

Çocuklar için, uygulama şekli ve olası dozaj, yaş ve vücut ağırlığına bağlıdır: 12 yaşın altında 45 kg'dan küçük çocuklar için, dozaj vücut ağırlığının kilogramı başına 10 mg'dır. Solunum yolu ve KBB organlarının bulaşıcı hastalıkları ile, tedavi süresi genellikle 3 gün, tam olarak hesaplanan dozda ilaç günde bir kez uygulanır.

Lyme hastalığı ile, tedavi süreci 5 gün sürer: İlk günde ilaç 20 mg / kg hızında alınır, 2 ila 5 gün arasında yarıya düşer.

Böylece, alınan toplam antibiyotik miktarı, çocuğun kilosunun kg'ı başına 60 mg'ı geçmemelidir.

Genellikle çocuklara tabletler ve kapsüller reçete edilir, bunların dozu 125 g'dır.Çocuğun ağırlığına bağlı olarak, doktor 2 veya 3 tablet reçete edecektir.

3 yaşın altındaki küçük çocuklar için, dozaj aynı şekilde hesaplanır:

 • enfeksiyonların tedavisi kilogram vücut ağırlığı başına hesaplama 10 mg ilaç ile 3 günlük kurs atanacaktır olarak, aynı bademcik iltihabı ve streptokoklar tarafından uyarılan diğer hastalıklar ile tedavi edilecektir.
 • Lyme hastalığında, yukarıdaki şemaya göre 5 günlük bir kurs uygulanacak, tedavi sırasındaki toplam doz 60 mg / kg'ı geçmemelidir.
 • Küçük çocuklara tablet değil, süspansiyon atanır, iyice karıştırılmalı ve homojen bir kıvama getirilmelidir.

Sumamed'in nasıl askıya alınacağına dair video.

Çocukların tedavisinde aşırı doz tamamen kabul edilemez, bu nedenle tedavi şartlarını ve doktor tarafından atanan programı ihlal edemezsiniz. Ebeveynlerin iyileşmeyi hızlandırmaya ve bunun için dozu arttırmaya çalıştığı nadir değildir. Bu sadece çocuğa yardımcı olmaz, aynı zamanda iyi olma halinin ciddi şekilde bozulmasına yol açabilir.

Ebeveynlere, alınan tüm ilaçların ve eylemlerinin kaydedilmesi gereken bir günlük tutmaları önerilir. Herhangi bir alerji ve bireysel hoşgörüsüzlük belirtisi gösterirseniz, doktor diğer ilaçları alacak ve bir günlük tutmak işini büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Buna ek olarak, sağlık durumunun olumlu değişimlerini işaretleyecektir.

Olası yan etkileri

Sumamed alındığında, ilacın farmakolojik etkisi nedeniyle bazı olumsuz yan etkiler mümkündür.

Vücudun özelliklerine bağlı olarak kendilerini gösterebilirler, en yaygın olanları aşağıdaki fenomenlerdir:

 • Sindirim sistemi. Karın ağrısı, bulantı ve kusma, gastrit belirtileri, şişkinlik olabilir. Uzun süreli kabul veya kontrolsüz kullanımı, ilaca bağlı hepatit, ciddi karaciğer rahatsızlığı mümkündür.
 • Sinir sistemi. Olası uyku bozuklukları, yorgunluk, baş dönmesi, ayrıca koku ve dokunma ihlalleri. Çocuklarda otit tedavisinde Sumamed'in bir yan etkisi baş ağrısı olabilir.
 • İlacın bileşenlerinin bireysel hoşgörüsüzlüğü ile, güçlü alerjik reaksiyonlar mümkündür: Quincke'nin ödemi, ışığa aşırı duyarlılık, deri döküntüleri, kaşıntı, döküntü.
 • Kardiyovasküler sistem: kalp çarpıntısı mümkündür. Kalp ile zaten sorun varsa, kronik hastalıkların alevlenmesi olabilir.

Yan etkiler sıklıkla ortaya çıkmaz: bunlar, ilacın bileşenlerine karşı bireysel duyarlılık ile ilişkilendirilebilir. Daha önce antibiyotiklere herhangi bir alerjik reaksiyon geçirdiyseniz, bu bir uzmana bildirilmelidir.

Yan etkilerin katı bir listesi ilacın etkinliğini kısmen doğrular: güçlü bir madde tüm organları ve sistemleri etkiler, bu nedenle talimatlara sıkı sıkıya uymak ve gerçekten gerekli olduğunda bir antibiyotiği reçete etmek çok önemlidir.

Sindirim sisteminde ciddi rahatsızlıklar uzun süreli kullanımda mümkündür.

Antibiyotik, bağırsağın faydalı mikroflorasını yok eder, bu da disbiyozise neden olabilir ve özel tedavi gerektirir. Aşırı dozlama zehirlenme belirtileri ile kendini gösterir: bulantı, kusma, dışkı ve ek olarak geçici işitme kaybı mümkündür. Özel tedavi gerekli değildir, semptomları hafifletmek için yeterlidir.

Sumamed, çeşitli enfeksiyonlarla savaşmanızı ve hızlı bir sonuç almanızı sağlayan etkili bir antibiyotiktir, yeni ilaç kendini iyi kanıtlamıştır ve yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bir hata mı buldunuz? Seçin ve Ctrl + Enter, bizi bilgilendirmek için.

Yetişkinlerde ve çocuklarda farenjit için antibiyotikler

Yetişkinlerde farenjit karşı antibiyotik alımı, hastalığın bakteriyel nedenidir. Farenjit ve çocuklar ve risk grupları - hamile ve yaşlı, ancak dikkatli bir antibiyotik atayın. En hızlı etki, antibiyotik ve antiseptik, örneğin Tharyngept kombinasyonundan dolayı tedavide elde edilir.

Pharyngosept - resorpsiyon için tablet formunda bir antiseptik preparat. Pharyngosept, çocuklar için kabul edilebilir kılan bir limon ve kakao tadıyla üretilir. Akut ve kronik farenjit, bademcik iltihabı, rinofarenjit, Farmakosept, yardımcı bir antiseptik, yerel eylem olarak atayın. Bu nedenle, Pharyngocept, kural olarak, bağırsak florasını ihlal etmez ve mide işlevini etkilemez, çünkü sadece yerel olarak hareket eder. Aktif madde Faringosept - Staphylococci, pneumococci, streptococci ile ağızda, boğazda iyi bir şekilde baş edebilen ve yan etkilere neden olmayan Ambazon.

3 ila 7 yaş arası çocuklarda Pediatri Faryngosept al, günde 3 dozda bölünmüş günde 0.03 gram. 7 yıl ve yetişkinler için - doktorun randevusuna ve teşhis edilen hastalığın karmaşıklığına bağlı olarak, günde 5 kez - günde 1 kez - günde 5 kez - haftada bir tablet.

Faringosept'i bir saat boyunca içmemek ya da yememek için almaktan sonra, Tharyngecept'i yemekten 15 dakika sonra almaya başlamadan önce tavsiye edilir.

Farenjit için en etkili antibiyotikler:

 1. amoksisilin;
 2. amoksiklav;
 3. sumamed;
 4. augmentin;
 5. Flemoxin veya Flemoxin Solutab (girişte Flemoxin iddiasızlığının olağan sürümünden farklıdır).

Farinksin "soluteba" formunda antibiyotiklerle tedavi edilmesi tavsiye edilir, bu tür ilaçlar zaten ağızda hareket etmeye başlar, mide suyunun etkisi altında özelliklerini kaybetmez, çiğnenebilir, suda çözülebilir veya hiç su ile yıkanmaz. Bu nedenle, solutab, enfeksiyonu tedavi etmek için çabuk ve çaba sarf etmeksizin çocuklar, yaşlılar, engelli insanlar ve CNS'nin bozulması için en iyi seçimdir.

Farenjitli yetişkinler için antibiyotik alımı bazı kurallara uymalıdır:

 1. Sadece doktor tavsiyesi üzerine antibiyotik ilaçları alabilirsiniz, kendi ilacınızı dışarıda bırakabilirsiniz.
 2. Ilaç almak için herhangi bir özel reçete varsa, sadece bu şemaya göre farenjit ile antibiyotik içmeniz gerekir, aksi takdirde hastalığı tedavi etmek kolay olmayacaktır.
 3. Solüsyon şeklinde salınmayan ilaçlar, sadece su ile içebilirsiniz.
 4. Bağırsak florası (Linex) korumak için bir antibiyotik prebiyotikler veya özel preparatlar ile birleştirin.
 5. Antibiyotik alırken, doktorunuz tarafından reçete edilen antihistaminikler göz ardı etmeyin, onlar da diğer ilaçlar ile sarhoş olmalıdır.
 6. Homeopatik ve halk ilaçları ile farenjit ile antibiyotik karıştırmayın.
 7. Diyete dikkat edin, ağır, yağlı yiyecekleri ve farenjit tedavisi için önerilen diyetleri yemeyin.

amoksisilin

Antibiyotik Amoksisilin bir dizi penisiline aittir ve yarı sentetiktir. 250 mg, 500 mg ve 1000 mg - farklı bir dozda tabletler, süspansiyonlar, enjeksiyonlar ve spreyler şeklinde üretilmiştir. Çoğu zaman, Amoksisilin birçok ilacın aktif bir maddesidir, fakat aynı isimde bir antibiyotik vardır.

Yenidoğanlar dahil olmak üzere çocukların tedavisinde kullanılabilir. Çoğunlukla, çocuklara kendinizi hazırlamanız gereken bir süspansiyon reçete edilir. Talimatlarda belirtilen su miktarı kabın içine toz ile eklenir, iyice çalkalanır ve süspansiyon alım için hazırdır.

Ayrıca, inhalasyona ve gargara için çözeltilere amoksisilin eklenir. Ayrıca, antibiyotik tedavisi ile Tharyngept, Oracet, Lizak veya Septepryl tabletlerin alımını birleştirir.

Doz ve sık sık bir doktor tarafından reçete edilir, genellikle, bu günde 3 kez doğru Amoksisilin içeriğine sahip 1 tablet, çocuklar günde bir kez, farenjit şiddetine bağlı olarak 3-4 ml süspansiyon reçete edilir.

amoxiclav

Amoksiklav - ilaçlardan biri, aktif madde olan Amoksisilin'dir. Bölünemeyen tabletler şeklinde üretilmiştir.

Genellikle, doz - günde 3 tablet, ancak dozaj farenjit seyrinin şiddetine bağlı olarak artırılabilir.

Fetüste nekrotik kolit gelişmesi nedeniyle 6 yaşın altındaki çocuklar ve hamile çocuklar için reçete edilmez.

Amoksiklavın, penisiline karşı alerjik bir reaksiyonun gelişmesi nedeniyle, anafilaktik şokun ortaya çıkmasında temel tehlike, bu nedenle, bir alerjinin ilk semptomları hemen bir ambulans çağırması ve antihistamin alması gerektiğinde.

Penisilin alerjisi belirtileri:

 1. Hepatit veya "sarılık" semptomlarının görülmesi: skleranın sarkması, cilt vb.
 2. Doku ödemi.
 3. Döküntüler ve kurdeşen.
 4. En ağır ve mümkün olduğunca çabuk yardımcı olmazsa, ölümcül bir semptom anafilaktik şoktur.

sumamed

Sumamed makrolidlere ait, aktif madde Azitromisin. Bölünemeyen ve çiğnemeyen tablet formunda üretilen Sumamed'in "forte" ve süspansiyon formunda bir versiyonu vardır.

Tabletlerde Sumamed-125, çocuğun hapı yutması şartıyla 3 yıldan beri reçete edilir, aksi takdirde Sumamed süspansiyon halinde uygulanır. Akut streptokok farenjit veya bademcik iltihabı etkili doz, çocuğun ağırlığı 1 kg başına 20 mg Sumamed çağrılabilir zaman, günde bir kez, en fazla 3 gün içinde alınması için.

Yetişkinler ayrıca, farenjit veya bademcik iltihabının şiddetine ve şekline bağlı olarak, günde 3 gün boyunca Sumamed'in 1 resepsiyonunu alırlar.

Sumamed hamile kadınlara reçete edilebilir, çünkü testlerin sonucu olarak, özellikle fetus üzerinde zararlı etkiler tespit edilmemiştir.

Sadece Sumamed ilacın benzersiz bir dezavantajı vardır - Azitromisinin diğer ilaçlarına kıyasla aşırı maliyeti.

augmentin

Augmentin, beyaz tozlu kapsül formunda mevcut bir amoksisilin preparatıdır. Akut farenjit veya rinofarenjit - streptokok ve stafilokokların enfeksiyöz ajanlarına karşı etkilidir.

Augmentin SR - daha uzun pozlama süresine sahip beyaz tabletler.

Çocuklarda semptomların tedavisi için kullanılmaz ve hamile bir ağaca izin verilir, ancak bir doktor gözetiminde.

Farenjit tedavisi sırasında, yetişkinler bir hafta boyunca günde 2 tablet Augmentin alır.

Flemoxin Solutab

Flemoxin Solutab ayrıca amoksisilin antibiyotikleri anlamına da gelir. Bölme sırasında kayıpsız, hızlı ve tam emilim ile karakterizedir.

Flemoxin Solutab'ın ağızdan tabletler biçiminde alınmış, su ile yıkanmış, çiğneme veya ambalajın içine konan talimatlara göre tabletin süspansiyonunu seyreltmeye bırakılmıştır. Ayrıca süspansiyonu sulandırınız, orantılı tutunuz: 20 mg Flemoxin Solutab yarım fincan kaynatılmış su için.

en fazla 1.5 gr Flemoksin, 3 dozda - akut kataral farenjit belirtileri olan, çocuklar 5 yıla kadar Flemoxin Solutab atanmış ve bu yaş, doz, günde 3 g'ı aşmaması gerekmektedir.

Yetişkinler günlük dozu 500-720 mg için 2 kez bölebilir.

Bademcik iltihabı Flemoxin Solutab, hastanın ağırlığının 1 kg'ı başına 50 mg olarak alınır ve günde 2 bölünmüş doza bölünür.

Ancak Flemoxin, lösemi ve mononükleoz öyküsünde bağışıklıkta azalma ile birlikte, gebelikte ve emzirmede tamamen kontrendikedir.

Antibiyotik Sumamed - yorum

Antibiyotik Akut farenjit ile Sumamed. Bağırsaklarla ilgili problemlerden kaçınmak için nasıl kullanılır (kullanım, endikasyonlar, kontraendikasyonlar, yan etkiler, fiyat için eksiksiz talimatlar)

birSumibud suibiyotiği iki kez almalıydı. Bu ilacın izlenimleri hakkında sizlerle paylaşmak ve olası bir yan etki hakkında uyarmak istiyorum. Her iki durumda da antibiyotik almak için akut farenjit neden oldu.

Içinde Sonbahar-kış dönemi, kataral hastalıkların zamanıdır. Bazıları ilk tezahürlerle tedaviye başlar ve bazıları "kendiliğinden geçecek" düşünür. İkinci vaka benimdir. Her şey her zamanki gibi bir boğazla başladı, boğazda gıdıklanır, biraz rahatsızlık verir, ama özel dikkat sarf etmem. Bütün bunlar don çarpana kadar iki hafta sürdü. İşten eve yürürken çok üşümüştü. Bu zaten boğaz ağrısı etkileyemezdi. Aynı gün, geceleri, bir demir fırçayla kazıyarak sanki bir baş ağrısı ve boğazımdaki bir kesik ile deliryumda uyandım. Uykuya dalmaya çalışmak uyku ve gerçeklik arasında birkaç saat uzanıyor. Ne korkunç bir durum. Bir şekilde kendimi elime aldım ve 38,5 dereceyi ölçtüm. Buna nasıl razı olmazsın? Paracetamol içtim ve biraz uyuyabildim. Fayda Cumartesi oldu ve işe gitmeye gerek yoktu. Sabah 37 ° C'nin üzerinde kaldı, acı kesinlikle hiçbir yerde yok olmadı, ama soğuktan yeni "dostlar" eklendi - burun tıkanıklığı, burun akıntısı.

Cladin - Bir haftasonu için tedavi edilecek, bu 2 gün içindir.

Içinde2 yıl önce bir terapistin görevlendirdiği ve bana yardım eden Sumamed antibiyotiğini hatırladım.

IçindeSue cumartesi yatıp uykuya daldı ve uyanıyordu, hiçbir güç yoktu, kafamda yulaf lapası vardı. Bir şekilde papatya demeyi, bir kez daha parasetamol içmeyi ve iki kaşık pirinç lapası yemeyi başardı. Başka bir şey yapamadı. Akşam Sumamed beni getirdi (reçetesiz satın almayı başardım, bazı eczaneler doktor reçetesi olmadan antibiyotikleri satmayı reddetseler de öyle olmalı, ama yine de).

Puykulu sanrıları gerçeklikten ayırabilen makul bir insanı hissetmek, Sumamed kapsülünü aldıktan sonra 1,5-2 saat mümkün oldu. Bu günler deliryum tarafından tüketildi ve Sumamed sayesinde cumartesiden pazar gününe kadar uyanma uyumadı. Sabah olsa ve hepsi uyandı, ama kafa incitmedi, sıcaklık daha az iyi hissetmiyordu ve hissediyordu. Tabii ki hedefte acı geçmedi, ama tedavi için güçler vardı.

Pİkinci kapsülden sonra, boğaz çok daha hafif oldu, acı zaten sıyrılmadı. Üçüncüsünden sonra - kendimi sağlıklı hissettim, ancak rezidüel iltihaplanma (ödem) nedeniyle ses tamamen serbest bırakılmadı.

ÖNEMLİ. Nasıl alınır.

POkumadan önce, özellikle paragraftaki talimatları okuduğunuzdan emin olun. Doz ve Yönetim

Içinde Sadece 3 kapsül ambalajlamak ve bunları doğru bir şekilde almak çok önemlidir. Talimatlar diyor ki:

İçeride, sıvı değil, yemeklerden en az 1 saat önce veya 2 saat sonra, günde bir kez.

TAyrıca, üç kapsülün de kesinlikle tanımlanmış bir sürede (yani, bir öncekinin alınmasından bir gün sonra) alınması çok önemlidir, böylece patojenler buna alışmazlar.

Tİlk 2 günlük girişimde olduğu gibi, bir haftasonu geçirdim ve Sumamed'i kesinlikle talimatlara göre (yemeklerden 1 saat önce) alma fırsatım oldu, herhangi bir pobochek farketmedim. Ama resepsiyonun üçüncü günü bir işçim vardı. İş yerinde kalmak zorunda kaldım ve eve açtım. 1 saat beklemek mümkün değildi, bir kapsül alımından hemen sonra 5 dakika içinde yemek yemeye devam etti. Bunun için bağırsak bozukluğu ile ödemek zorunda kaldım. Yedikten sonra, karnım bükülmüştü ve "toplantı odasında", ortak insanların tuvaleti, yarım gece boyunca yerleşti.

'HHatalarımı tekrar etmeyin!

❧❧❧❧❧❧ Kullanım talimatları ❧❧❧❧❧❧

♧ Malzemeler:

♧ Kullanım endikasyonları, kontrendikasyonlar, gebelikte kullanım:

İçebileceğiniz farenjit antibiyotikler nelerdir?

Farenjit için antibiyotikler birçok kişi tarafından tedavi edilir. Farenjit, farinksin mukus tabakasının iltihaplanması anlamına gelir. Enflamasyon, hem bakterileri hem de virüsleri üreten enfeksiyonlardan kaynaklanır. Bu bağlamda, soru, farenjit antibiyotiklerin kullanılmaya değip değmeyeceği ve eğer öyleyse hangisinin daha uygun olduğu sorusu ortaya çıkmaktadır.

Genel bilgi

Farenjitli yetişkinler için antibiyotiklerin her zaman kullanılmadığı anlaşılmalıdır. Çoğunlukla hastalık virüsler tarafından kışkırtır ve bunlara karşı antibakteriyel kompleksler güçsüzdür. Antibiyotiklerle tedavi, sadece enfeksiyonun komplikasyonu riski varsa reçete edilir.

Farenjitin doğasının eş zamanlı olarak belirlenmesiyle, bir hastalığın prognozunun formülasyonundan bahsetmeden, problemler vardır. Hemen hemen eşit olarak virüs ve bakterilerle enfekte olduğunda iltihaptır. Bu durumda uzmanlar, farenjitin antibiyotiklerle tedavisini önermeye acele etmemektedir, çünkü bu ilaçları rasyonel olarak kullanmamanız tehlikelidir. Mikrofloranın bileşimini sadece bağırsaklarda değil, aynı zamanda doğrudan hava yollarında da mahvederken bağışıklığı ciddi şekilde azaltabilirsiniz. Bu nedenle antibiyotikler sadece doktorlar tarafından uygun endikasyonlar temelinde reçete edilir.

Semptomlar farklı farenjit formları ile birlikte görülür, ancak her tipte ortak olan, boğazı etkileyen ağrıdır. Doktorlar, aşağıda tartışılan hastalığın varyantlarında farklılık gösterir. Böylece, aşağıdaki türler ayırt edilir:

 • bakteriyel;
 • viral;
 • maya;
 • alerji;
 • Travmatik.

Farenjit formunun adı, onu kışkırttığı anlamına gelir. Bakteriyel formun nedeni patojenik mikrofloranın çoğalmasıdır. Virüsler vücuda girdiğinde virüs varyantı oluşur. Fungal doğa, çeşitli mantarlara bağlı olarak oluşan farenjit formunu düşündürür, çoğu durumda Candida türüne ait bir mantar sorusudur. Alerjik farenjit, alerjik reaksiyona neden olan bir şeyi soluyan insanlarda kendini gösterir. Travmatik doğa kisvesi altında, farinkse travmanın arka planında ortaya çıkan iltihaplanma süreci anlaşılmaktadır.

Hastalık belirtileri

En sık görülen farenjit belirtileri arasında, birkaç seçenek vardır. Genellikle, teşhis için doktorlar ek ekipmana ihtiyaç duymazlar, çünkü inflamasyonun şiddeti kuvvetlidir ve posterior faringeal duvardaki semptomlar açıkça görülebilir.

Ağrının olmadığı bir farenjit yoktur. Yoğunluk ve doğada değişebilir. Bu durumda, tükürüğü yutmuş olsanız bile güçlü ve keskin bir ağrı görülür. Boğaz, boğaz temizlemek için zor olduğu mukus ile kaplıdır. Bazen bu tür girişimler kusmaya neden olur.

Genel olarak, genel zehirlenme vardır. Böyle bir semptom, genellikle herhangi bir inflamatuar süreç için popülerdir. Sıcaklık artışı, genel güçsüzlük, genişlemiş lenf düğümleri ve palpasyondaki bazı ağrılardan bahsediyoruz. Genellikle farenjit ile, kulakların açıklığı ve burun pasajları ile ilgili bir problem vardır.

Aşağıda, isimleri verilecek olan erişkinlerde farenjit için antibiyotik kullanımı hakkında konuşarak, aşağıda listelenen endikasyonlardan sadece biri veya daha fazlası varsa, randevu için kullanılabilirler. Hastalığın bakteriyel etiyolojisi farklı komplikasyonlar verdiğinde önleme ile ilgilidir. Bu durumda, antibiyotik almak haklı. Bunlar olmadan, bakteriyel büyümenin arka planı, kronik formda bademcik iltihabına karşı gelişen bir anjina ile yapamazsınız.

Pnömoni geliştirme riski varsa, zaten bronşların iltihabı vardır, antibiyotikler tedavi kompleksine girmelidir. Pürülan formda ortalama bir otit, burun sinüslerinde enfeksiyonun yayılması, iki günden fazla süren ateş, haftalık düşük dereceli ateş ve uzamış pharyngital akım, ayrıca bir antibiyotik kursu da kullanılır.

Araçların seçimi

Farenjit tedavisi için yetişkinlere gösterilen tüm antibiyotikler bir uzman tarafından seçilir. Uygun olmayan ilaç seçimi ile istenen etkiyi elde etmek imkansızdır, hastalık gelişmeye devam edecektir.

Bir çare seçmek için, farenjit ve aktif maddelere olan duyarlılığına neden olan spesifik etken maddeyi dikkate almak önemlidir. Spesifik bir patojeni tanımlamak için, bir analiz gerçekleştirilir - farenks ile mukusun incelendiği, farenks ile doldurulan bir smear. Bakterilerle doludur, bu nedenle patojeni tanımlamakta sorun yoktur.

Antibiyotik kullanım kurallarına uymak önemlidir. Bu reçeteli dozu tutmakla ilgilidir. Sadece bir doktor yaş, sağlık özellikleri ve mevcut hastalıkları dikkate alarak tam dozu seçebilir. Farenjitin şeklini ve şiddetini hesaba katmak önemlidir.

Antibiyotik kursunu tamamlamak önemlidir. Tedavi, belirlenen zamandan önce kesilir veya tamamlanırsa, durum iyileşse bile, bakterilerin yeniden üretilmesi tekrar başlayacak, dolayısıyla hastalığın alevlenmesi söz konusu olacaktır. Çoğu zaman, tedavi süreci yedi ila on gün arasındadır, ancak bazı ilaçlar üç ila beş gün sürmektedir.

Çoğu ilaç, alkollü içecekler ve diğer ilaçlar ile uyumsuzdur. Bu, doktor uygun talimatları vermemiş olsa bile, hatırlamak önemlidir. Bütün bunlar ilaca yönelik talimatlarda yazılmıştır. Bir antibiyotik ile farenjit tedavi edemezseniz, büyük olasılıkla bir tedavi değişikliği gerekecektir.

Ortak ilaçlar

Yetişkinlerde farenjit tedavisi için, tüm organizma üzerinde etkili olan hem lokal hem de antibiyotikler kullanılır. İkinci seçenek, yalnızca lokal terapinin istenen etkiye sahip olmaması veya hastalığın ciddi bir şekli olması durumunda önerilir. Çoğunlukla, gruplara ait ilaçların atanması:

 • penisilinler;
 • sefalosporinler;
 • linkozamidler;
 • makrolidler.

Penisilin grubuna doktorlar tarafından tercih edilir. En etkili ve sıklıkla atanan fonlar arasında çeşitli seçenekler vardır.

Penisilin grubu arasında, Amoksisilin popülaritesi artmıştır. İlaç kapsül veya tablet şeklinde sunulmaktadır. Hastalığın şiddetine bağlı olarak, doz seçilir. Çoğu durumda, yetişkinler günde üç kez 500 mg reçete edilir. Emziren anneler, bulaşıcı mononükleoz tanısı olan kişiler ve vücudu oluşturan maddelere karşı hoşgörüsüzlük için böyle bir ilaç yasaklanmıştır. Yan etkiler arasında lokal alerjik reaksiyon, şişlik, ateş ve konjonktiva iltihabı bulunur.

KBB organlarının hastalıklarıyla mücadelede etkinliğini gösteren başka bir araç da Linkomycin'dir. Lincosamides grubunu ifade eder. Doz belirleme, hastanın vücut ağırlığını hesaba katmayı içerir. İlaç yemeklerden bir saat önce veya son öğünden iki saat sonra alınır. Kapsül çok suyla yıkandı.

Son zamanlarda, ilaç Sumamed de popüler oldu. Sumomed bir grup makrolidleri temsil eder. İlacın aktif bileşeni azitromisin'dir. Azitromisin, çoğu bakteri ile mükemmel şekilde başa çıktığı için bu ilaç grubu tercih edilenlerden biridir. Sumamed, bakteri ribozomlarını bloke etme şeması üzerine çalışıyor. Bu nedenle, ilacın bakteriyel etkisi elde edilir.

Sumamed al, bir doktorun tavsiyelerine uygun olmalıdır. Doz bireysel olarak belirlenir. Çoğu zaman, üst ve alt solunum yollarının enfeksiyonuna gelince, Sumamed yetişkinler üç gün boyunca günde bir kez 500 mg alınır. Tedavi seyrini aşmak için Sumamed kullanılıyorsa, bu gerekli değildir, çünkü bu doğal mikrofloranın ihlali ile doludur.

Sefalosil, sefalosporin grubunun temsilcisi. Bu ilaç ile farenjit tedavisi için 7-10 gün boyunca önerilir. Yetişkinler günde bir gram içiyor. Doz iki doza bölünebilir. Kapsül çok suyla yıkandı. İlacın ek bir avantajı, gıda alımına bağımlılık olmamasıdır.

Akut formları tedavi etmek için uygun olmayan ilaç seçimi ile hastalığın kronikleşebileceğini belirtmek gerekir. Aynı etki, doktor tarafından önerilen kabul önerisinin ihlali ile de yapılabilir. Bu bağımsız bir ilaç kaldırılması, belirtilen dozda bir azalma veya kabul sıklığıdır. Hastalığın kronik varyantına ve mevcut kronik iltihabına daha da kötüye giden ve mevcut kronik enfeksiyonun arka planına karşı gidin.

Kendinizi hastalığın kronik seyrinden korumak için, antibiyotiklerin dozaj ve rejimine sıkı sıkıya bağlı kalmak önemlidir. Uygun bir etki yoksa, bunları zamanında değiştirin. Kursun sonunda, bakteriyolojik analiz gereklidir.

Sumamed farenjit ile yardımcı olur mu?

Farenjit ile Sumamed, doktorlar çocukların ve yetişkinlerin terapisinde kullanılır. İlaç, uzun ve geniş bir etki spektrumunun antimikrobiyal ajanları olan antibiyotik grubuna aittir. İlacın aktif bileşeni azitromisin (azitromisin) - güvenli bir madde olarak haklı olarak kabul edilebilen üçüncü nesil bir makroliddir.

Hazırlamanın kısa açıklaması

İlaç "Sumamed" intravenöz infüzyon yapmak için, kapsül (süspansiyon, şurup), tabletler ve liyofilizat için kapsül şeklinde yapılır. Gelişmeleri bakterilerden kaynaklanıyorsa bademcik iltihabı, farenjit, otitis media, sinüzit için kullanılır. Hastalıkların tam listesi ve kontrendikasyonların listesi "Pliva Hrvatska" ilacının imalatçısının talimatlarında belirtilmiştir.

Yanıtlarda, semptomların şiddeti olan hastalar, Sumamed'in tedavinin ikinci gününde rol oynadığını not eder. İlacın alındığı ilk gün hala boğazda ağrı ve hava yollarında farenjit veya başka patolojinin gelişmesinin diğer belirtileri vardır.

Erişkinlerde farenjit tedavisi

İlacın tüm dozaj formları, 16 yaşın üzerindeki kişilerin tedavisi için ve 45 kg'dan fazla ağırlığında kullanılmasına izin verilir. Farenjitli erişkinlerde Sumamed, kapsül veya tablet şeklinde kullanılır. Emzirme döneminde, kadınlar tedavi başlangıcından itibaren en az 10 gün emzirmeyi durdururlar.

Uygulama yöntemi:

 • İlaç, günde bir kez aynı anda, 24 saat arayla resepsiyonlar arasında tutulur. Yanlışlıkla cevaplanırsa, tableti veya kapsülü mümkün olan en kısa sürede alın ve sonraki dozunu programda kullanın;
 • Sumamed içecek yemeklerden 60 dakika önce ya da yedikten birkaç saat sonra;
 • Yetişkinler için tek doz azitromisin 500 mg'dır;
 • Kapsül, tablet yutulur, 50 ml'den az olmayan bir hacimde içme suyu ile yıkanır.

Sumamed'in antibiyotik farenjit ile 3 gün boyunca tedavi edilir., sinüzit ve solunum yolu diğer karmaşık olmayan enfeksiyöz inflamatuar hastalıklar. İlacın doz oranı 1.5 g azitromisine eşit olmalıdır. Yaşlı insanlar için ilaç rejiminin düzeltilmesine gerek yoktur, böbrek fonksiyon bozukluğu GFR 10-80 ml / dakikadır.

Çocuklarda farenjit tedavisi

Çocuk terapisine Sumamed 6 aylık yaş ile başlar. Farenjit tedavisi için bir tablet veya süspansiyon kullanılır. Doktor tarafından hesaplanan dozaj, çocuğa günde 3 kez, tercihen yemekten 2 saat sonra verilir.

Süspansiyon kullanımdan hemen önce iyice çalkalanmalı, gerekli sıvı miktarı ölçülmeli ve bebeğe bir içecek verilmelidir. Doktor bir hap reçete ettiyse, çocuğun tamamen yutmasını, çiğnememesini sağlamalısınız. Herhangi bir formun ilacı gazsız suyla yıkanmalıdır.

Çocuklarda farenjit ile toplanan tek ve bir ilaç dozunun hesaplanması:

 • 6 aylık-3 yaş kategorisinde çocuklar. İlacın tek bir dozu, bebeğin ağırlığının 1 kg'ı başına 10 mg azitromisin (veya 0.5 ml süspansiyon) şemasıyla hesaplanır;
 • Yaş kategorisi 3 yaş-12 yaş arası çocuklar, 45 kg'dan az ağırlığındadır. Vücut ağırlığı 18-30 kg olan bir çocuk için tek doz 250 mg azitromisin'e eşittir. Günde 31-44 kg ağırlığındaki çocuklar 375 mg ilaç almalıdır;
 • Ağırlığı ≥ 45 kg olan 12 yaşından büyük çocuklar. Farenjit ile tek doz azitromisin 500 mg'dır. Toplamda, tedaviden sonraki 3 gün içinde, 1500 mg'dan fazla ilaç tüketilmez;
 • bir hastalık piyojenik streptokokların neden olduğu durumlarda, etkin bir doz, 20 mg / kg, ancak günde en fazla 500 mg'dır.

İlacın günlük kısmı sadece çocuk doktoru tarafından hesaplanır. Tedavi sürecinin sonunda azitromisin, 7 gün boyunca vücuttan atılmaya devam ederken, terapötik bir etki sürdürür. Gerekirse, Sumamed ilacın son kullanımından itibaren 8 gün boyunca defalarca atanır.

Bir hata mı buldunuz? Onu seçin ve Ctrl + Enter tuşlarına basın

Farenjit ile Sumamed

Nurofen? Candles haricinde gözyaşı dökmek için gözyaşı dökmek. Parasetamol pratik olarak yardımcı olmaz. İbuklin'in yarım tabletleri 4 saat boyunca yardımcı oldular ve işe yaramadılar, biz sadece 2.4'üydük. Dördüncü gün geçti. Bir doktor randevusu sarhoş ve hiçbir şey. Otitis ve boğaz. Farenjit lor seti. Biz boşuna tedavi edilir. Yarın terapiste ve kamyona gidiyoruz. Ama her gece işkence gibi

İkinci hafta için hastayız. Düşünce zatürre. X-ışını, akciğerlerin temiz olduğunu, zatürree olmadığımızı gösterdi. Farenjit var. Sumamed atandık. Tedavi edeceğiz. Bir dışkı analizi, koprogrammu üzerinde iyi işlendi. Bugün idrar toplayabildik, yarın sonuçları. Kan - 20 beyaz kan hücresi (normal 8-9). İşte iş burada böyle.

Dün bir anjina (iyi ya da farenjit) koydular, ancak doktorun stomatiti tahmin ettiğini söyledim. Dudaktaki vavka sıçradı.. artık bir iltihaplı boğaz ağrınız yok diyor! Lugol tayin ya da tayin edildi ve sumamed (sıcaklık 3 gün daha çıkmaz) Bugün bir ağızda baktı ve vavy beyaz, stomatoloğa tanı koydu: stomatitis !! Elbette şok oldum. atanan viferonovuyu merhem, kamistad, papatya durulama (aklın ağzını suya sokmaya zorlamadığı anda) ve anaferon, ayrılmak istediği belirtildi. Lugol kaldır çünkü Mukoza zarını tahriş eder. soru

İyi günler! Kızım neredeyse 9 aylık. Bir hafta boyunca Hasta, d / s farengoözofageal tracheitis, 38.5 + üç gün çok kırmızı boğaz ve öksürük bir sıcaklık vardı. Hafta sonları nöbetçi doktor çağırdık, 3 gün boyunca içki içtiğimiz yazdık. Kabul sıcaklığının ikinci günü yine tutulduğu günü, karakola gelen doktor, biz, sıcaklık artık podnimaetsya- soru iki gün daha fazla eğer bir antibiyotik içmeyi unutmayın daha iyi olduğu görülüyor 5 gün yerine 3. Bugün kabul üçüncü günü sumamed içmesi için gerekli olduğunu söyledi? Ondan çok karnımız var ve.

Çocukların kızlar üst solunum yolu hastalıkları için sumamed bir antibiyotik reçete (tonsilit, farenjit, larenjit.) tedavisi, 3 veya 5 kursuna yürütmek için tavsiye edilir Kaç gün? İki doktorun farklı görüşleri var, size sormak istiyorum.

İnternetteki ilaçlarla ilgili tavsiyenin hafif, garip olduğunu söylemek beni çok iyi anlıyor. Ama ilaç almam ve içmem için körü körüne koşmayacağım. İlaçlarım ve tedaviyi tavsiye etmek istiyorum, ki bu gerçekten yardımcı oldu ve ben her şeyi inceleyeceğim ve doktora danışacağım. Kedinin altındaki durum Bir ay boyunca bir boğaz ıstırap çekiyorum. Soğuk algınlığı ile boğazın ağrmaya ve incinmeye başladığı, ancak Verde'nin ilk tantumunun hızla yardımcı olduğu görülürdi. Şimdi bu bir çeşit sorun. İki farklı dadımdaydım ve ödedim.

Mayıs tatillerinde 1.10 çocuk hastalığa düştü (muhtemelen peregulyali) ilk gece t-39.9, diğer günlerde (yaklaşık 2 gün), 38,8'e kadar değişti. Nurofen ve panadol ile yıkıldı. 4. günde, t-37.3, ambulansı çocuğun dinlemesini istedi (hanımefendi). Dinlenen akciğerlerde temiz dedi, ancak boğaz kötüdür. Boğazdan temiz bir bezle temizledik, kan soda-18, lökosit -5,9, lenfosit-33, monosit-17, eozinofil -0 gösterdi. Öksürük ıslak, sümük, saçma başladı. ENT (ücretli merkezde) söz konusu farenjit ve larenjite baktı. Tonzingon, tantum verde, burun damlaları, fitiller viferon atadı veya aday gösterdiniz. Her şey bitti. Genel olarak, kliniğimizde zaten çocuğun iyileşmesinden hemen sonra.

Herkese merhaba. lütfen bana "köyü" açıklayınız. Cuma günü, ılıman yükseldi.38,5 doktor farenjit dedi, sonra başka bir doktora geldi denilen larinjit, başka bir doktor ORZ dedi. Cashel ıslak oldu, ancak öksürdüğünden beri bulantıdan uzaklaşmak zor olabilir. Doğru anlıyor muyum? Bir çözüm ve mayın suyunu soluyoruz. İçerisinde tonlarca içki içtiğimiz, ersipal, bugün Sumamed'e (istemediğim gibi) vermeye başladı, ancak kampanyanın kendisi baş edemiyor. Bir buçuk ay boyunca aynı şekilde hastalandılar.. Oğul çok üzüldü, biraz uyuyor, yırtıp atmak istediğinde yemek yemiyor. Bunu anlamaya yardım et!

Marie ((.. yeniden hasta var Sonuçta, sadece vychuhalis! Sadece üç gün içinde, bağına girdi (ve orada açıkça öksürme çocuk) vardı ve çocuklar sadece kuru öksürük uhudsheniya- iken. Güne dün öksürük önce burada hepimiz novoy..Pyaty günde gitti Sn 38.3 tutar, böylece kusma. doktor dinledi. antibiyotik yine. bu sefer sumamed + sinekod. Dün inhaler (spray) satın Esentuki 4 nefesini.. Bugün için kaprisli hastalık esnasında, Doğal.. davranışı Flomax satın hemen aşırı içme rağmen. Ben korkuyorum, çok nadiren slezy..pisaet predela- iblis.

. Biz zaten iyileşiyoruz, bu bizim ilk ağrımız, bir sene sürdü. başkalarının gece hızını 38 pick up, kendimi bu sıcaklık yoktu vurmaya zararına değilim ve Vanya planı yoktu, ama burada kaknune üzerinde, birkaç gün önce, benim goddaughter kasılmalar başka uyum, doğal olarak izlenimi altında kendisi yara etti Genel olarak, 38.5 ve 6'da bekledikten sonra parasetamol verdi. Sabah doktor gelir ve bakar, farenjit koyar ve antibiyotikler nazik homeopatik tedavi türü ile paralel olarak, şaşırtıcı sumamed izofru ve burun ve atar.

Mesajları okudum. Biri çocuğun bir öksürük ve sümük kokusu olduğunu yazıyor. Sıcaklık olmadan. Aynı çöpümüz de var. Geçen haftadan beri ortaya çıktı. (daha doğrusu 3 Mart'tan beri). Doktorumuz tatilde. Bir doktora gittim. Dinledim, ses kısıklığını duymadım, şurup ve miramistin reçete ettim. Dişler üzerinde günah işledi (en üst patlamalar). Tatilde doktorun görevini yerine getirmesi için tatil günlerinde bozulmalar olup olmayacağını söyledi. Her şey yolundaysa, o zaman 9, resepsiyonda. 5 ila 6 Mart arasında 38,5'lik bir sıcaklık uyguladık. Dala.

Kızlar DD! Bir sorum olgunlaştığı: Güçlü bir öksürük uyku gece bebeği yapar gibi çocuk hasta sekizinci gün, en fazla 39 yüksek sıcaklıklara ilk 3 gün sonra ıslak öksürük ve kalın sümük göründü, doktor teşhis farenjit (((dün yine doktor olarak adlandırılan ((kusma (ve tüm gece öksürük, gün çok daha azdır. sümük yeşil değil, geceleri nefes burun, 2 gün sıcaklığı normaldir. doktor korkunç bir boğaz, iltihaplı lenf düğümleri artı (((tayin dop.preparaty. inandığını söyledi çünkü bir virüsümüz var ve.

Gibi ve sıcaklık geçti. Ve birkaç günlüğüne sahip değildi. Ve yine Güneş’te yine 37.1’di. Dün akşam 37.3.

Iyi akşamlar. 3 çocuğum var, 9 yaşında, 2 yaşında, 4 aylık. hasta üst düzey 22 Ocak, dom.lechenii 3 gün kaldı! bölge denilen, tayin edilmiş tedavi (toplam etkisiz)! yüksek ateş ile bulaşıcı hastalıklar hastanesinde yerleştirilen 25, tabanları ve avuç üzerinde veziküler döküntü, 5 gün ampisilin, asiklovir, Diazolin! tanısı konulmadan Taburcu (laboratuvar zayıf bir argüman.) tedavi eve geldi 1 Şubat ile enfekte, o ortalama hastaydı. yoklama istasyonu geldi! Aynı döküntü herhangi bir şeye karşı standart tedavi sefaleksin, viferon, Erespal atadı. Şubat hasta ve genç s6go (Sıcaklık çoğu durumda zor bir ambulans ahmak litichku aramaya devirmek için), ücretli bir doktor neden olmuştur !! Genç, Woo ortalama ARI eski + farenjit, akut solunum viral enfeksiyonlarda SARS tanısı !! kıdemli atanan.

Biz (((Cuma öğleden sonra hemen hastaneye, kırmızı bir boğaz gitti 37.7 hızını almış. hızına tedavi streptocid viferon + + angisept ingalipt ve mumlar başlar. Sıcaklık Pazar husky ile uyandım sadece 2 kat daha az 38. daha hala sesli ikimiz de uyuyamadım o gece, her saat, her içki biraz su, akşam, buharda bacaklar, ağır uyku zemin oturma nefes, ben ((korkarım hatta larenjit veya gider (öksürükle olamazdı sıcak uyandı, ambulans çağırdım ve klinik DZ farenjit gitti sabahları daha da kötüsü öksürür.

Ben öyle değil ama yine de. İki hafta önce, boğaz ağrısı, sıcaklık bir kez 38.3'e yükseldi. Tanı: "akut tonsillit-akut farenjit". Onlar Sumamed antibiyotik reçete ve iyileşmeden bir hafta sonra (yani, 37.4'e kadar) - bademciklerin yıkanması (beş prosedür). Yarın beşinci. Boğazım olduğu kadar kırmızıydı, ama incitmez. Lor sonunda tüm durulamaları (sadece üç gün kaldı) ve lizobakty'yi iptal etti. Çocukla yürümeye izin verdim. Sıcaklık 36.3'ten 37'ye yükselir. 36.3 de.

Sumamed ve Stopoutsin ona öksürük verdi. Arkadaşımla konuştum, bunların güçlü antibiyotik olduğunu söylüyor. Ben vermek daha iyi olduğunu düşünüyorum olabilecek birçok ipucu vardır ona Lazolvanom. Erespal ile güçlü :( o kadar fazla reçete etmiştir inhalasyon vermek istemiyor musunuz? Yoksa çok güçlü antibiyotik? Temizlenmesi arada kolaydır. Boğaz normaldir. Farinks arka duvarının inflamasyonu tanısı.. Tanzilite, sanırım onu ​​doğru duydum, soğuk daha kısa ve Viferon mumları kaydetti, onlar daha önce onları duymamıza rağmen ilk defa bizim.

Kızlar, burada ve kızımın anlık görüntüsünün sonucunu bekledim. PNEUMONIA NO. Sadece kalpten bir taşım var. Bugün doktor resme bir kız gönderdi, çünkü o öksürür, ateş ve oğlum ve ben zatürre ile yatarım - "iletişim" anlamına gelir. Bugün sinir hücreleri için milyonlarca insanı öldürdüm. sonucu beklerken. Yönetici ile anlaştım, kızıma bir şey olursa odaya koyacaktır. Ve tanrıya şükür, teşhis doğrulanmadı. Her ne kadar öksürüğü, soğuk algınlığı, ateşi, zayıflığı olsa da - bu pnömoni değil, büyük ihtimalle tekrarlanır.

Kendiniz için, geçen yılın sonuçlarını kaydetmeniz gerekir ve sizinle karşılaştırılabilir - küçüklerimiz ne sıklıkla hastalanırlar. Yani - geçen yıl yaroslav 7 kez yaralarıyla "bizi mutlu etti". Sezon ilk günü hemen açıldı. 1. 1-8 Ocak - FARINGITI (bir antibiyotik olmadan tedavi edilir); 2. 26 Ocak - LARINGITI (antibiyotik AZITROMYCIN); 3. 18 Mart - Öksürük ateş ve sümük olmadan başladı, teşhis konulmadı. 4. 9 Haziran - BRONCHIT (antibiyotiksiz); 5. 22 Haziran - FARINGIT.

Üçüncü gün kızdaki sıcaklık. Üst azı dişleri tırmanır. Dişleri düşündük. Sıcaklık 39'a kadar, sadece 37'ye indirilir sonra tekrar atlar. Bir boğaz kırmızısına baktı ya da göründü, iyi bir şekilde bir angina bir gözleme olduğunu düşünüyorum! İkinci günde görevli, ağzının yanında ve ağzının altından sıçradı, sanırım her şey stomatit. Tüm kapalı klinikler 9 Mayıs'ta baş başa! Bugün sıcaklık ile başka bir korkunç geceden sonra dezh'e polikliniğe gitti. doktor Baktı, dişlerinin tırmandığını, boğazının çok ağrılı olduğunu ve farenjit olduğunu ileri sürdü. ağzın yanındaki tımarcılar hakkında hiçbir şey söylemediler (memelerin yerine oturuyorlar).

Başlangıç ​​olarak, Vanka Pazar geçmişinden hastalandı: sıcaklık 3 gün boyunca kaldı, uzun sürmeyecek. Doktor baktı, farenjit dedi ve hala bekle ve bir antibiyotik ver dedi. Sıcaklıkta bir başka yükselişten sonra, bir özet verildi. Evet, boğazından şikayet etmeye, yemeyi reddetmeye ve doğrudan bağırmaya başladı. Ertesi gün antibiyotik sonra, sıcaklık artık artmadı, ama onlar da sıçrayan ve imudon emdi rağmen boğazım da ağrıdı. Cuma günü öksürmeye başladım ve akşamları bir kabus gördüm. Vanya neredeyse nefes almadan öksürdü ve nefes aldı.

1. Steril pamuk yünü (küçük ambalaj) 2. Steril bandaj3. Bakterisidal alçı4. Alkollü mendil5. Şırıngalar 2 ve 5 ml (ilaç vermek için uygun olan) 6. Pipetka7. Avia-Mare (ilk yıldan itibaren çocuklarda bile kullanılabilir) veya Dramin'den hareket hastalığı8. Tserukal tabletlerde - kusma ile. 9. Parlak yeşil (yeşil) bir çözüm (kalem yapabilirsiniz) 10. İyot (tüm iyot sadece değerli bir antiseptik değil, aynı zamanda üç, dört bir iyot ızgarası). (Kalem yapabilirsiniz) 12. Antipiretik şuruplar (biri parasetamol, biri ibuprofen ile birlikte) 13. Tabletlerde Parasetamol - antipiretik 14. Termometre 15. Nazivin% 0,025 (Vibrocilum) 16.

Başlangıç ​​olarak, 15 Haziran'dan beri, artık şehir merkezindeki apartman dairemizde ebeveynlerimizden ayrı yaşıyoruz. Bizim için bu uzun zamandır beklenen bir olay, bu yüzden hala mutluluğumuzun doluluğunu hissetmiyorum. Hareketle bağlantılı olarak, çocuk polikliniğini değiştirmek zorunda kaldım. Uzun zamandan beri kızım hastalanıncaya kadar bu davayı çektim. Öyleyse önce öksürük, sonra gevşek bir tabure, daha sonra 39'luk bir sıcaklık. Kendi başına mümkün olmadığını tespit etmek mümkün değildi, hastaneye teslim olmak zorunda kaldım. Gittik - çocuk doktorumuz tatildeydik.

Onu Marina1'den çaldım. Steril pamuk yünü (küçük ambalaj) 2. Steril bandaj3. Bakterisidal alçı4. Alkollü mendil

Bir döküntü ile kaplı - baş ve vücut, bacaklar eller temiz. Bir antibiyotik alerjisi olamaz, çünkü zaten bir kez daha Sumamed içti. Muhtemelen, eğer alerjiniz varsa - hemen örtülecek, ancak üçüncü günde olmaz mı? Semptomatik tüm yakınsamalarda. Sıcaklığın üç günü, daha sonra sıcaklık normalleşir ve 10-12 saat sonra vücutta ve kafada esas olarak kasıkta bir kızarıklık olur. Elimizdeki gibi bire. Çocuğun antibiyotik boşuna mı? Daha fazla bikasyon olmadığına güveniyorum, hayır.

Rusya'da seyahat için 3 yaşından büyük bir çocuk için ilk yardım çantası:

Hiçbir şey sorunları dert etmedi. Ancak geçen Cuma günü babamız işten 38,5'lik bir sıcaklıkla geldi. Zaten olayın kötü olduğunu ve hızlı bir şekilde başka bir odada izole edildiğini, bir antibiyotik verdiğini ve burunları bir bebekle, sınırlı bir temasla tedavi ettiğini biliyordum, ama mucize olmadı. Pazar gününden pazartesi gecesi, başlığım konu 39 üzerine çıktı, 2 Hızlı olmayan ve hiç yardımcı olmayan bir ambulans çağırmaktan çekinmedim. geldi ve sana söyledi.

Benim hikayem şu şekildedir. Geçen Pazar hafif bir rahatsızlık hissettim, boğazım ağrıyordu, burnum şişti ve sıcaklık 37.5 idi. Mon'de her şey hız kazanıyordu. Şiddetli baş ağrısı, hasta kulakları, boğaz yanan ateşin tarafından işkence, sıcaklık bütün gün olamazdı yataktan kalkmak, antipiretikler sonra düşmez. Akşam, kocam kulak damlası ve ketaş getirdi. Her şeyi düşündüm, tamir ettim. Paralel işlenmiş burun ve boğaz miramistinom emilebilir lizobakt, rinofluimutsilom burun damladı ve hap Cinnabsin, iyi ve ateş düşürücü. Salı iyi başladı.. ama sıcaklık değil.

Bütün anneler duruma aşinadır: Çocuk bir hafta boyunca anaokuluna gider ve bir ay boyunca hastalanır. Ve böylece tüm soğuk mevsimi tekrarlar. Çocuğa sürekli olarak "güncel" bir burun, boğaz ağrısı ve öksürük eşlik eder. Dairelerdeki ve bölümlerdeki kesintiler. Zaten polikliniğe giden yolun kalbindeki acıya. Çocuk daha iyi hissettiğinde, yine anaokuluna gider ve bir hafta sonra tekrar hastalık izni alır. Bu kısır döngüden çıkmanın bir yolu yok gibi görünüyor. Neden ve neden? Bütün anneler nedenini merak ediyorlar.

"Bazı hastalıklarda çocuklar için antibiyotik reçete edilmesi konusunda bir çok soru sordum. Pek çok sorunun varlığı, bir çocuk doktorunun pratiğinde antibiyotik tedavisi ile ilgili materyalleri gözden geçirmemi sağladı. Antibiyotikler 20. yüzyılda keşfedildi ve bir zamanlar büyük bir olaydı. Antibiyotik tedavisi olmadan tedavi edilemeyen birçok hastalık vardır. Ancak antibiyotikler - bu her zaman bakmak ve karar vermek için gereken ciddi bir ilaçtır: çocuk için o anda gerekli. Antibiyotik tedavisi yoksa.

Bu makale (bağlama, kaynak bilinmeyen)

Dürüst olmak gerekirse, farmakolojideki yetkinliğimiz arzulanan çok şey bırakıyor. biz ilaçların etkileyici bir liste olası değildir alıcı sonunda doktora gidin ve geldiğinizde adam, ne zaman hasta, şüphe etmek daha güven meyilli olduğundan, biz bunu sorguluyorum. Ve böylece, doktorun otoritesini güvence altına alarak, eczaneye gidiyoruz ve itaatle, bizi ayaklarımıza kaldırması gereken ilaçlar için bir miktar toplayın. Ve tabi ki, tedavinin miktarı belirli bir eşik değerini geçmediği sürece, tedavinin ekonomik etkinliği hakkında nadiren düşünüyoruz.

3 gün içinde Grand Canaria'da dinleneceğiz. Evushi için yurtdışı ilk gezi olacak (annemin yerel St. Petersburg'a bir gezi sayılmaz). Dürüst olmak gerekirse, karides, 4 saat ve 4 saat geri bir buçuk artı ve biz zaten kabul etmiş aeroporta.No gelen yol için uçağa oturmak zorunda olacağını özellikle heyecan değilim. Aslında, Kaliforniya'ya uçmak zorunda kaldık (16 saat), ama kategorik olarak hayır dedim. Bir uzlaşma olarak, şimdi Kanarya Adaları'na uçuyoruz.

04.11.11 gecesi bebeğim şiddetli bir öksürük başlattı, bütün gece dinledi ve Romik'e kapandı, sahte gruptan korktu. Sabahları sıcaklıksız, neşeli bir gül. Görevli çocuk doktoruna gittik, trokarditte komplikasyonları olan farenjit tanısı koydu. İlaç yazdı. Akşam saatlerinde sıcaklık 39.5'e yükseldi. Ambulans doktoru Bronşit teşhisi kondu. Yazılmıştır: inhalasyonlar Tuz çözeltisi ile Lazolvanom solumak için 30 dakika içinde tuzlu solüsyon ile Berodualom; Clenbuterol; mumlar Viburkol, Viferon. Dört gün bebeğin sıcaklığı 34'ten 38'e yükselir. 07.11.11.

23 Mart, 21:03 Belosalik ve Akriderm SK fiyatı: Belosalik: 350 ruble. 30g.Akriderm SK: 180r. 30g.Deystvuyuschee maddesi: betametazon ve salisilik kislota.Pokazaniya: sedef hastalığı, egzama (özellikle kronik), iktiyoz vulgaris, mutlaka likenifikasyon, atopik dermatit, atopik ekzema ile sınırlanmış prurigo; basit ve alerjik dermatit; ürtiker, multiforme eksudatif eritem; Basit kronik liken (sınırlı nörodermatit). Diğer GCS (özellikle kırmızı warty liken), kırmızı düz liken, cilt dishidrozu ile tedavi edilemeyen dermatozlar. Bepanten ve Dekspantenol fiyatı: Bepanten: 230r. % 5 30 g DEXPANTENOL: 83R. 5% 30g Aktif madde: Dekspantenol Endikasyonları: Oral kavite, burun, larinks, solunum yolu iltihaplı hastalıklar.

 • Arkadaşlarınla ​​Paylaş

Burun Tedavisi Hakkında Daha Fazla Makaleler

Angina nasıl belirlenir ve nasıl tedavi edilir?

angina altında (hastalıklar, modern sınıflandırma, "Akut tonsilit") patolojik durum, lenfoid yapıların perifaringeal halkanın iltihaplanma olan oluşur, akut veya.

Propolis ile boğaz nasıl tedavi edilir: ipuçları ve halk tarifleri

Propolis - ilk yüzyılda olmayan arıların yaşamının en değerli ürünü, tıpta yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir kovanda, bir çatlak dolgu maddesinin rolünü oynar, bu nedenle de arı tutkalı olarak adlandırılır, antiseptik özellikleri telaffuz edilir.